1 |
Amanda Isaksson
Boden FI |
01 | Boden FI | 12.67 | |||||
2 |
Julia Johansson
Piteå IF |
04 | Piteå IF | 14.13 | |||||
Sofia Rudolfsson
IFK Umeå |
01 | IFK Umeå | DNS |
Kvinnor | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Amanda Isaksson
Boden FI |
01 | Boden FI | 12.67 | |
Sofia Rudolfsson
IFK Umeå |
01 | IFK Umeå | DNS | ||
F19 | |||||
1 |
Julia Johansson
Piteå IF |
04 | Piteå IF | 14.13 |
1 |
Amanda Isaksson
Boden FI |
01 | Boden FI | 25.66 | |||||
2 |
Alice Ridderstråle
Piteå IF |
07 | Piteå IF | 27.71 |
Kvinnor | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Amanda Isaksson
Boden FI |
01 | Boden FI | 25.66 | |
F15 | |||||
1 |
Alice Ridderstråle
Piteå IF |
07 | Piteå IF | 27.71 |
Grenen genomfördes tillsammans med Män 400 m
1 |
Amanda Isaksson
Boden FI |
01 | Boden FI | 5.10 +3.1 | |||||
2 |
Sofia Rudolfsson
IFK Umeå |
01 | IFK Umeå | 4.97 -0.7 | SB |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
11 | Sofia Rudolfsson | 3.79 +1.7 | 4.55 +2.9 | 4.54 +2.0 | 4.35 +0.7 | - | 4.97 -0.7 |
4 | Amanda Isaksson | x | 5.03 +0.8 | x | 5.10 +3.1 | - | x |
Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 100 m
Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 200 m
Grenen genomfördes tillsammans med Män 400 m
1 |
My Rundgren
Luleå FIF |
03 | Luleå FIF | 4:40.00 | PB | ||||
2 |
Måns Lundberg
Luleå FIF |
88 | Luleå FIF | 4:45.00 | SB | ||||
3 |
Olivia Jonsson
Boden FI |
07 | Boden FI | 5:33.49 | PB | ||||
4 |
Maja Stridsman
Luleå FIF |
08 | Luleå FIF | 5:43.14 | PB | ||||
5 |
Mimmi Lindmark
Nedre Soppero IK |
10 | Nedre Soppero IK | 6:18.64 | PB | ||||
6 |
Tova Segerlund
Gällivare SK |
09 | Gällivare SK | 6:21.17 | PB | ||||
7 |
Stina Lindmark
Nedre Soppero IK |
12 | Nedre Soppero IK | 8:18.80 | PB | ||||
Albin Gezelius
IFK Mora FIK |
03 | IFK Mora FIK | DNS | ||||||
Arvid Wennberg
Luleå FIF |
10 | Luleå FIF | DNS | ||||||
Marcus Öhrvall
Piteå IF |
09 | Piteå IF | DNS |
P19 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Albin Gezelius
IFK Mora FIK |
03 | IFK Mora FIK | DNS | ||
P13 | |||||
Arvid Wennberg
Luleå FIF |
10 | Luleå FIF | DNS | ||
Marcus Öhrvall
Piteå IF |
09 | Piteå IF | DNS | ||
Män | |||||
1 |
Måns Lundberg
Luleå FIF |
88 | Luleå FIF | 4:45.00 | |
F19 | |||||
1 |
My Rundgren
Luleå FIF |
03 | Luleå FIF | 4:40.00 | |
F15 | |||||
1 |
Olivia Jonsson
Boden FI |
07 | Boden FI | 5:33.49 | |
2 |
Maja Stridsman
Luleå FIF |
08 | Luleå FIF | 5:43.14 | |
F13 | |||||
1 |
Mimmi Lindmark
Nedre Soppero IK |
10 | Nedre Soppero IK | 6:18.64 | |
2 |
Tova Segerlund
Gällivare SK |
09 | Gällivare SK | 6:21.17 | |
F11 | |||||
1 |
Stina Lindmark
Nedre Soppero IK |
12 | Nedre Soppero IK | 8:18.80 |
Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 100 m
Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 200 m
Grenen genomfördes tillsammans med Män 400 m
1 |
Cajsa Edelbro
Luleå FIF |
06 | Luleå FIF | 163 | PB |
142 | 145 | 150 | 155 | 161 | 163 | 165 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
46 | Cajsa Edelbro | o | o | o | o | o | o | xxx |
1 |
Cajsa Edelbro
Luleå FIF |
06 | Luleå FIF | 5.20 -0.2 | PB |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
46 | Cajsa Edelbro | 4.78 +0.6 | 5.13 +0.6 | x | 4.99 +1.8 | 5.20 -0.2 | 5.12 +1.6 |
1 |
Carl Eriksson
Luleå FIF |
08 | Luleå FIF | 10.27 | |||||
2 |
Alice Ridderstråle
Piteå IF |
07 | Piteå IF | 10.99 |
P15 | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Carl Eriksson
Luleå FIF |
08 | Luleå FIF | 10.27 | |
F15 | |||||
1 |
Alice Ridderstråle
Piteå IF |
07 | Piteå IF | 10.99 |
Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 200 m
Grenen genomfördes tillsammans med F19 1500 m
1 |
Alice Ridderstråle
Piteå IF |
07 | Piteå IF | 12.72 |
1 |
Olivia Jonsson
Boden FI |
07 | Boden FI | 53.20 | PB | ||||
2 |
Maja Stridsman
Luleå FIF |
08 | Luleå FIF | 54.48 | PB |
1 |
Olivia Jonsson
Boden FI |
07 | Boden FI | 139 | =PB |
127 | 130 | 133 | 136 | 139 | 142 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
6 | Olivia Jonsson | o | o | o | o | xo | xxx |
1 |
Olivia Jonsson
Boden FI |
07 | Boden FI | 4.08 +1.0 | |||||
2 |
Maja Stridsman
Luleå FIF |
08 | Luleå FIF | 4.08 +0.7 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
30 | Maja Stridsman | 4.08 +0.7 | 4.03 +0.4 | x | 3.86 +2.2 | x | x |
6 | Olivia Jonsson | 4.04 +2.1 | - | 4.08 +1.0 | x | 3.99 +0.8 | - |
1 |
Lucas Jonsson
Boden FI |
10 | Boden FI | 9.04 | |||||
2 |
Nova Fagerqvist
Luleå FIF |
09 | Luleå FIF | 9.09 | |||||
3 |
Alicia Engman
Gällivare SK |
10 | Gällivare SK | 9.17 | |||||
4 |
Asta Strömberg
Luleå FIF |
09 | Luleå FIF | 9.25 | |||||
5 |
Arvid Wennberg
Luleå FIF |
10 | Luleå FIF | 9.42 | |||||
6 |
Ida Harming
Boden FI |
09 | Boden FI | 10.68 |
P13 | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Lucas Jonsson
Boden FI |
10 | Boden FI | 9.04 | |
2 |
Arvid Wennberg
Luleå FIF |
10 | Luleå FIF | 9.42 | |
F13 | |||||
1 |
Nova Fagerqvist
Luleå FIF |
09 | Luleå FIF | 9.09 | |
2 |
Alicia Engman
Gällivare SK |
10 | Gällivare SK | 9.17 | |
3 |
Asta Strömberg
Luleå FIF |
09 | Luleå FIF | 9.25 | |
4 |
Ida Harming
Boden FI |
09 | Boden FI | 10.68 |
1 |
Lucas Jonsson
Boden FI |
10 | Boden FI | 29.88 | |||||
2 |
Arvid Wennberg
Luleå FIF |
10 | Luleå FIF | 30.08 | |||||
3 |
Asta Strömberg
Luleå FIF |
09 | Luleå FIF | 31.47 | |||||
4 |
Alicia Engman
Gällivare SK |
10 | Gällivare SK | 32.29 | |||||
5 |
Tova Segerlund
Gällivare SK |
09 | Gällivare SK | 33.45 |
P13 | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Lucas Jonsson
Boden FI |
10 | Boden FI | 29.88 | |
2 |
Arvid Wennberg
Luleå FIF |
10 | Luleå FIF | 30.08 | |
F13 | |||||
1 |
Asta Strömberg
Luleå FIF |
09 | Luleå FIF | 31.47 | |
2 |
Alicia Engman
Gällivare SK |
10 | Gällivare SK | 32.29 | |
3 |
Tova Segerlund
Gällivare SK |
09 | Gällivare SK | 33.45 |
Grenen genomfördes tillsammans med F19 1500 m
1 |
Arvid Wennberg
Luleå FIF |
10 | Luleå FIF | 34.35 | |||||
2 |
Eira Keränen
Gällivare SK |
09 | Gällivare SK | 34.46 | |||||
3 |
Mimmi Lindmark
Nedre Soppero IK |
10 | Nedre Soppero IK | 37.53 |
P13 | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Arvid Wennberg
Luleå FIF |
10 | Luleå FIF | 34.35 | |
F13 | |||||
1 |
Eira Keränen
Gällivare SK |
09 | Gällivare SK | 34.46 | |
2 |
Mimmi Lindmark
Nedre Soppero IK |
10 | Nedre Soppero IK | 37.53 |
1 |
Eira Keränen
Gällivare SK |
09 | Gällivare SK | 136 | |||||
2 |
Tova Segerlund
Gällivare SK |
09 | Gällivare SK | 130 | |||||
3 |
Alicia Engman
Gällivare SK |
10 | Gällivare SK | 130 | |||||
4 |
Mimmi Lindmark
Nedre Soppero IK |
10 | Nedre Soppero IK | 115 | PB |
100 | 103 | 106 | 109 | 112 | 115 | 118 | 121 | 124 | 127 | 130 | 133 | 136 | 139 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9 | Tova Segerlund | - | - | - | - | - | - | o | xo | o | o | xxo | xxx | ||
7 | Alicia Engman | - | - | - | o | o | o | o | o | o | xxo | xxo | xxx | ||
8 | Eira Keränen | - | - | - | - | - | - | - | - | - | o | - | xxo | xo | xxx |
34 | Mimmi Lindmark | o | o | o | o | xo | o | xxx |
1 |
Nova Fagerqvist
Luleå FIF |
09 | Luleå FIF | 4.29 +4.3 | |||||
2 |
Alicia Engman
Gällivare SK |
10 | Gällivare SK | 4.28 +1.4 | |||||
3 |
Asta Strömberg
Luleå FIF |
09 | Luleå FIF | 4.22 +1.5 | PB | ||||
4 |
Eira Keränen
Gällivare SK |
09 | Gällivare SK | 3.97 +2.4 | |||||
5 |
Tova Segerlund
Gällivare SK |
09 | Gällivare SK | 3.81 +3.3 | |||||
6 |
Ida Harming
Boden FI |
09 | Boden FI | 3.45 +1.0 | PB |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
21 | Nova Fagerqvist | 4.10 +0.6 | 4.17 +3.3 | 4.29 +4.3 | 4.20 -0.6 | 3.94 +2.5 | 4.28 +2.4 |
31 | Asta Strömberg | 4.18 +0.6 | 4.05 +0.2 | 3.84 +0.6 | 3.99 +1.4 | 3.58 +1.6 | 4.22 +1.5 |
7 | Alicia Engman | 4.25 +0.5 | 4.24 +0.9 | 4.17 -0.3 | 4.28 +1.4 | 4.15 +3.0 | x |
8 | Eira Keränen | 3.82 +1.4 | 3.92 +1.8 | - | 3.97 +2.4 | x | - |
9 | Tova Segerlund | 3.74 +1.4 | 3.71 +2.0 | x | 3.81 +3.3 | 3.38 +0.6 | 3.70 +1.0 |
3 | Ida Harming | 3.29 +2.0 | 3.35 +0.3 | 3.34 +2.8 | 3.45 +1.0 | 3.35 +2.4 | x |
Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.
Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.
1 |
Hjalmar Sundvall
Riviera FI |
94 | Riviera FI | 11.35 | |||||
2 |
Ville Makslahti
Luleå FIF |
03 | Luleå FIF | 11.64 | |||||
3 |
Robin Blomgren
Riviera FI |
00 | Riviera FI | 11.71 | |||||
4 |
Joel Reinholdsson
Umedalens IF |
01 | Umedalens IF | 11.96 | |||||
5 |
Wisdom Enoghama
Riviera FI |
02 | Riviera FI | 12.10 | |||||
6 |
Mikael Larsson
Luleå FIF |
75 | Luleå FIF | 13.58 |
Män | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Hjalmar Sundvall
Riviera FI |
94 | Riviera FI | 11.35 | |
2 |
Ville Makslahti
Luleå FIF |
03 | Luleå FIF | 11.64 | |
3 |
Robin Blomgren
Riviera FI |
00 | Riviera FI | 11.71 | |
4 |
Joel Reinholdsson
Umedalens IF |
01 | Umedalens IF | 11.96 | |
5 |
Wisdom Enoghama
Riviera FI |
02 | Riviera FI | 12.10 | |
6 |
Mikael Larsson
Luleå FIF |
75 | Luleå FIF | 13.58 |
1 |
Ville Makslahti
Luleå FIF |
03 | Luleå FIF | 23.25 | |||||
2 |
Robin Blomgren
Riviera FI |
00 | Riviera FI | 23.78 | |||||
3 |
Joel Reinholdsson
Umedalens IF |
01 | Umedalens IF | 24.53 | |||||
4 |
Carl Eriksson
Luleå FIF |
08 | Luleå FIF | 24.78 | |||||
5 |
Mugwanashaka Munyentwari
Riviera FI |
99 | Riviera FI | 25.81 |
P15 | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Carl Eriksson
Luleå FIF |
08 | Luleå FIF | 24.78 | |
Män | |||||
1 |
Ville Makslahti
Luleå FIF |
03 | Luleå FIF | 23.25 | |
2 |
Robin Blomgren
Riviera FI |
00 | Riviera FI | 23.78 | |
3 |
Joel Reinholdsson
Umedalens IF |
01 | Umedalens IF | 24.53 | |
4 |
Mugwanashaka Munyentwari
Riviera FI |
99 | Riviera FI | 25.81 |
1 |
Tobias Backeström
Umedalens IF |
06 | Umedalens IF | 55.48 | |||||
2 |
Liam Jakobsson
Kalix Friidrott |
05 | Kalix Friidrott | 55.51 | PB | ||||
3 |
Joel Bergenstråle
Luleå FIF |
06 | Luleå FIF | 55.80 | PB | ||||
4 |
Mugwanashaka Munyentwari
Riviera FI |
99 | Riviera FI | 1:01.78 | PB | ||||
Nellie Senbom
Boden FI |
03 | Boden FI | DNS |
P17 | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Tobias Backeström
Umedalens IF |
06 | Umedalens IF | 55.48 | |
2 |
Liam Jakobsson
Kalix Friidrott |
05 | Kalix Friidrott | 55.51 | |
3 |
Joel Bergenstråle
Luleå FIF |
06 | Luleå FIF | 55.80 | |
Män | |||||
1 |
Mugwanashaka Munyentwari
Riviera FI |
99 | Riviera FI | 1:01.78 | |
Kvinnor | |||||
Nellie Senbom
Boden FI |
03 | Boden FI | DNS |
Grenen genomfördes tillsammans med F19 1500 m
1 |
Ville Makslahti
Luleå FIF |
03 | Luleå FIF | 5.86 +0.9 | |||||
2 |
Wisdom Enoghama
Riviera FI |
02 | Riviera FI | 5.36 +1.1 | PB |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
26 | Ville Makslahti | x | x | x | 5.86 +0.9 | x | x |
39 | Wisdom Enoghama | x | x | 5.36 +1.1 | x | 5.31 +0.9 | x |
Grenen genomfördes tillsammans med Män 100 m
Grenen genomfördes tillsammans med Män 200 m
Grenen genomfördes tillsammans med Män 400 m
Grenen genomfördes tillsammans med F19 1500 m
Grenen genomfördes tillsammans med Män 100 m
Grenen genomfördes tillsammans med Män 200 m
Grenen genomfördes tillsammans med Män 400 m
Grenen genomfördes tillsammans med F15 80 m
Grenen genomfördes tillsammans med Män 200 m
1 |
Carl Eriksson
Luleå FIF |
08 | Luleå FIF | 4.31 -0.8 | SB |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
20 | Carl Eriksson | x | x | 4.31 -0.8 | x | 3.78 +1.4 | - |
Grenen genomfördes tillsammans med F13 60 m
Grenen genomfördes tillsammans med F13 200 m
Grenen genomfördes tillsammans med F19 1500 m
Grenen genomfördes tillsammans med F13 200 m häck
1 |
Lucas Jonsson
Boden FI |
10 | Boden FI | 133 | PB |
115 | 118 | 121 | 124 | 127 | 130 | 133 | 136 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | Lucas Jonsson | o | o | o | o | o | o | xo | xxx |
1 |
Lucas Jonsson
Boden FI |
10 | Boden FI | 4.44 +3.1 | |||||
2 |
Arvid Wennberg
Luleå FIF |
10 | Luleå FIF | 4.01 +2.2 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
33 | Arvid Wennberg | - | x | 3.92 +2.0 | 4.01 +2.2 | x | - |
5 | Lucas Jonsson | 4.00 +0.7 | 3.94 +1.1 | 4.16 +3.3 | 4.44 +3.1 | 4.25 +0.6 | 4.31 +1.0 |
Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.
Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.