Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.
Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.
Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.
1 |
Love Hedrén
LK Roslagen |
08 | LK Roslagen | 10:04.17 | PB | Roslagsmästare P15 | |||
2 |
Freja Melin
Täby IS |
08 | Täby IS | 11:02.55 | PB | ||||
3 |
Vincent Thurban
Estuna IF |
10 | Estuna IF | 11:03.84 | PB | Roslagsmästare P13 | |||
4 |
Simon Risom
LK Roslagen |
09 | LK Roslagen | 11:12.79 | |||||
5 |
Ella Berg
Estuna IF |
10 | Estuna IF | 12:15.09 | Roslagsmästare F13 | ||||
6 |
Thea Lopez
Estuna IF |
10 | Estuna IF | 15:34.36 |
5. P15 (RM) | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Love Hedrén
LK Roslagen |
08 | LK Roslagen | 10:04.17 | |
5. F15 (RM) | |||||
1 |
Freja Melin
Täby IS |
08 | Täby IS | 11:02.55 | |
4. P13 (RM) | |||||
1 |
Vincent Thurban
Estuna IF |
10 | Estuna IF | 11:03.84 | |
2 |
Simon Risom
LK Roslagen |
09 | LK Roslagen | 11:12.79 | |
4. F13 (RM) | |||||
1 |
Ella Berg
Estuna IF |
10 | Estuna IF | 12:15.09 | |
2 |
Thea Lopez
Estuna IF |
10 | Estuna IF | 15:34.36 |
Grenen genomfördes tillsammans med 4. P13 (RM) 2,5 km
Grenen genomfördes tillsammans med 4. P13 (RM) 2,5 km
Grenen genomfördes tillsammans med 4. P13 (RM) 2,5 km
1 |
Joakim Eriksson
- |
92 | - | 16:54.07 | |||||
2 |
Mika Sällinen
Ununge IF |
83 | Ununge IF | 17:48.24 | Roslagsmästare Män | ||||
3 |
Magnus Berg
LK Roslagen |
79 | LK Roslagen | 19:26.25 | PB | ||||
4 |
Malin Österman
LK Roslagen |
93 | LK Roslagen | 19:51.80 | PB | Roslagsmästare Kvinnor | |||
5 |
Fredrik Carpentsier
LK Roslagen |
73 | LK Roslagen | 20:21.60 | PB | ||||
6 |
Andreas Hammar
- |
90 | - | 22:42.86 | |||||
7 |
Louise Johansson
LK Roslagen |
75 | LK Roslagen | 22:49.56 | PB | ||||
8 |
Helena Mägi
LK Roslagen |
80 | LK Roslagen | 23:01.45 | PB | ||||
9 |
Markus Ekeblad
LK Roslagen |
80 | LK Roslagen | 24:50.45 | PB | ||||
10 |
Jannika Bornsäter
Estuna IF |
81 | Estuna IF | 24:57.71 | PB | ||||
11 |
Christer Mattsson
LK Roslagen |
65 | LK Roslagen | 25:05.59 | PB | ||||
12 |
Ulrica Hägglund
LK Roslagen |
76 | LK Roslagen | 25:20.46 | PB | ||||
13 |
Andreas Västlund
- |
86 | - | 26:25.18 | |||||
14 |
Eric Westerberg
Estuna IF |
83 | Estuna IF | 27:32.35 | SB | ||||
15 |
Jonas Lundqvist
LK Roslagen |
61 | LK Roslagen | 29:44.17 | |||||
16 |
Pär Hanson
Hässelby SK |
59 | Hässelby SK | 29:46.89 | |||||
17 |
Louise Svensson Grape
- |
91 | - | 31:57.47 | |||||
Eva Lundqvist
LK Roslagen |
64 | LK Roslagen | DNF | ||||||
Johan Stenbäck
Rånäs 4H |
77 | Rånäs 4H | DNF |
8. Kvinnor (RM) | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Malin Österman
LK Roslagen |
93 | LK Roslagen | 19:51.80 | |
2 |
Louise Johansson
LK Roslagen |
75 | LK Roslagen | 22:49.56 | |
3 |
Helena Mägi
LK Roslagen |
80 | LK Roslagen | 23:01.45 | |
4 |
Jannika Bornsäter
Estuna IF |
81 | Estuna IF | 24:57.71 | |
5 |
Ulrica Hägglund
LK Roslagen |
76 | LK Roslagen | 25:20.46 | |
6 |
Louise Svensson Grape
- |
91 | - | 31:57.47 | |
Eva Lundqvist
LK Roslagen |
64 | LK Roslagen | DNF | ||
7. Män (RM) | |||||
1 |
Joakim Eriksson
- |
92 | - | 16:54.07 | |
2 |
Mika Sällinen
Ununge IF |
83 | Ununge IF | 17:48.24 | |
3 |
Magnus Berg
LK Roslagen |
79 | LK Roslagen | 19:26.25 | |
4 |
Fredrik Carpentsier
LK Roslagen |
73 | LK Roslagen | 20:21.60 | |
5 |
Andreas Hammar
- |
90 | - | 22:42.86 | |
6 |
Markus Ekeblad
LK Roslagen |
80 | LK Roslagen | 24:50.45 | |
7 |
Christer Mattsson
LK Roslagen |
65 | LK Roslagen | 25:05.59 | |
8 |
Andreas Västlund
- |
86 | - | 26:25.18 | |
9 |
Eric Westerberg
Estuna IF |
83 | Estuna IF | 27:32.35 | |
10 |
Jonas Lundqvist
LK Roslagen |
61 | LK Roslagen | 29:44.17 | |
11 |
Pär Hanson
Hässelby SK |
59 | Hässelby SK | 29:46.89 | |
Johan Stenbäck
Rånäs 4H |
77 | Rånäs 4H | DNF |
Grenen genomfördes tillsammans med 7. Män (RM) 5 km