Grenen genomfördes tillsammans med Män 5000 m
Tot. plac. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Matilda Hellqvist
Ullevi FK |
93 | Ullevi FK | 12.40 | 1 | SB | |||
2 |
Alice Svantesson
Ullevi FK |
97 | Ullevi FK | 12.59 | 2 | SB | |||
3 |
Ebba Gustafsson
Mölndals AIK |
02 | Mölndals AIK | 12.69 | 3 | SB | |||
4 |
Alexandra Pekic
IFK Göteborg |
00 | IFK Göteborg | 13.07 | 4 | ||||
5 |
Sissel Eliasson
Alingsås IF |
04 | Alingsås IF | 13.25 | 6 | ||||
6 |
Elin Molinder
Mölndals AIK |
04 | Mölndals AIK | 14.00 | 10 |
Tot. plac. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Johanna Alvarsson
IK Ymer |
84 | IK Ymer | 13.12 | 5 | SB | |||
2 |
Cornelia Lindberg
Lerum Friidrott |
01 | Lerum Friidrott | 13.29 | 7 | SB | |||
3 |
Klara Håkansson
IK Orient |
05 | IK Orient | 13.38 | 8 | ||||
4 |
Antonia Bozic
Göteborgs KIK |
03 | Göteborgs KIK | 13.92 | 9 | PB | |||
5 |
Carolin Hellestam
IF Kville |
80 | IF Kville | 15.19 | 11 | PB |
Kvinnor | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Matilda Hellqvist
Ullevi FK |
93 | Ullevi FK | 12.40 | |
2 |
Alice Svantesson
Ullevi FK |
97 | Ullevi FK | 12.59 | |
3 |
Ebba Gustafsson
Mölndals AIK |
02 | Mölndals AIK | 12.69 | |
4 |
Alexandra Pekic
IFK Göteborg |
00 | IFK Göteborg | 13.07 | |
5 |
Johanna Alvarsson
IK Ymer |
84 | IK Ymer | 13.12 | |
K40 | |||||
1 |
Carolin Hellestam
IF Kville |
80 | IF Kville | 15.19 | |
K22 | |||||
1 |
Cornelia Lindberg
Lerum Friidrott |
01 | Lerum Friidrott | 13.29 | |
2 |
Antonia Bozic
Göteborgs KIK |
03 | Göteborgs KIK | 13.92 | |
F19 | |||||
1 |
Sissel Eliasson
Alingsås IF |
04 | Alingsås IF | 13.25 | |
2 |
Klara Håkansson
IK Orient |
05 | IK Orient | 13.38 | |
3 |
Elin Molinder
Mölndals AIK |
04 | Mölndals AIK | 14.00 |
Tot. plac. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Matilda Hellqvist
Ullevi FK |
93 | Ullevi FK | 25.08 | 1 | SB | |||
2 |
Ebba Gustafsson
Mölndals AIK |
02 | Mölndals AIK | 25.37 | 2 | SB | |||
3 |
Alice Svantesson
Ullevi FK |
97 | Ullevi FK | 25.38 | 3 | ||||
4 |
Tilde Dahlberg
Hälle IF |
06 | Hälle IF | 25.51 | 4 | SB | |||
5 |
Ellen Schoug
Hälle IF |
05 | Hälle IF | 25.95 | 5 | SB |
Tot. plac. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Johanna Alvarsson
IK Ymer |
84 | IK Ymer | 26.78 | 6 | SB | |||
2 |
Nicolina Sinclair
Stenungsunds FI |
07 | Stenungsunds FI | 26.99 | 7 | PB | |||
3 |
Moa Enander
Hälle IF |
07 | Hälle IF | 27.31 | 8 | ||||
4 |
Julia Swerin
Lerum Friidrott |
07 | Lerum Friidrott | 27.85 | 9 | ||||
5 |
Anneli Bohm
Sävedalens AIK |
74 | Sävedalens AIK | 30.78 | 10 | SB |
Kvinnor | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Matilda Hellqvist
Ullevi FK |
93 | Ullevi FK | 25.08 | |
2 |
Ebba Gustafsson
Mölndals AIK |
02 | Mölndals AIK | 25.37 | |
3 |
Alice Svantesson
Ullevi FK |
97 | Ullevi FK | 25.38 | |
4 |
Tilde Dahlberg
Hälle IF |
06 | Hälle IF | 25.51 | |
5 |
Johanna Alvarsson
IK Ymer |
84 | IK Ymer | 26.78 | |
K45 | |||||
1 |
Anneli Bohm
Sävedalens AIK |
74 | Sävedalens AIK | 30.78 | |
F19 | |||||
1 |
Ellen Schoug
Hälle IF |
05 | Hälle IF | 25.95 | |
F17 | |||||
1 |
Nicolina Sinclair
Stenungsunds FI |
07 | Stenungsunds FI | 26.99 | |
2 |
Moa Enander
Hälle IF |
07 | Hälle IF | 27.31 | |
3 |
Julia Swerin
Lerum Friidrott |
07 | Lerum Friidrott | 27.85 |
Tot. plac. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Ivana Pekic
IFK Göteborg |
05 | IFK Göteborg | 1:00.94 | 2 | PB | |||
2 |
Elsa Claesson
Mölndals AIK |
07 | Mölndals AIK | 1:01.02 | 3 | PB | |||
3 |
Linnea Johansson
Sävedalens AIK |
07 | Sävedalens AIK | 1:02.24 | 4 | ||||
4 |
Agnes Knauer
Hälle IF |
07 | Hälle IF | 1:05.99 | 7 | SB | |||
5 |
Hilda Rydén
Sävedalens AIK |
07 | Sävedalens AIK | 1:06.17 | 8 |
Tot. plac. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Merel Wevers
Örgryte IS |
99 | Örgryte IS | 59.77 | 1 | SB | |||
2 |
Natalie Persson
Mariestads AIF |
07 | Mariestads AIF | 1:03.54 | 5 | ||||
3 |
Leonie Algurén
Lerum Friidrott |
08 | Lerum Friidrott | 1:04.06 | 6 | PB | |||
4 |
Maja Andersson
IF Hagen |
07 | IF Hagen | 1:07.19 | 9 | PB | |||
5 |
Maria Ionice Jonsson
IF Kville |
63 | IF Kville | 1:22.30 | 10 | PB |
Kvinnor | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Merel Wevers
Örgryte IS |
99 | Örgryte IS | 59.77 | |
2 |
Ivana Pekic
IFK Göteborg |
05 | IFK Göteborg | 1:00.94 | |
K60 | |||||
1 |
Maria Ionice Jonsson
IF Kville |
63 | IF Kville | 1:22.30 | |
F17 | |||||
1 |
Elsa Claesson
Mölndals AIK |
07 | Mölndals AIK | 1:01.02 | |
2 |
Linnea Johansson
Sävedalens AIK |
07 | Sävedalens AIK | 1:02.24 | |
3 |
Natalie Persson
Mariestads AIF |
07 | Mariestads AIF | 1:03.54 | |
4 |
Leonie Algurén
Lerum Friidrott |
08 | Lerum Friidrott | 1:04.06 | |
5 |
Agnes Knauer
Hälle IF |
07 | Hälle IF | 1:05.99 | |
6 |
Hilda Rydén
Sävedalens AIK |
07 | Sävedalens AIK | 1:06.17 | |
7 |
Maja Andersson
IF Hagen |
07 | IF Hagen | 1:07.19 |
Grenen genomfördes tillsammans med F19 1500 m
1 |
Louise Lund
Alingsås IF |
90 | Alingsås IF | 18:04.00 | PB | ||||
2 |
Desiree Lilliehöök
Örgryte IS |
86 | Örgryte IS | 18:09.57 | |||||
3 |
Helga Gudný Elíasdóttir
Örgryte IS |
94 | Örgryte IS | 18:54.08 | PB | ||||
4 |
Matilda Lindman
Örgryte IS |
95 | Örgryte IS | 19:07.29 | SB | ||||
5 |
Jasmina Pruginic
Serbia (SRB) |
98 | Serbia (SRB) | 19:54.09 | |||||
6 |
Johanna Andersson
Solvikingarna |
85 | Solvikingarna | 20:01.87 | SB | UNC TR5 | |||
7 |
Moa Widjer
Örgryte IS |
81 | Örgryte IS | 20:02.53 | SB | UNC TR5 | |||
8 |
Alexandra Laul
Solvikingarna |
85 | Solvikingarna | 20:55.0m | PB | UNC TR5 | |||
9 |
Karin Schön
IF Kville |
62 | IF Kville | 21:01.93 | UNC TR5 | ||||
10 |
Paula Wass
IF Kville |
68 | IF Kville | 23:48.00 | UNC TR5 | ||||
11 |
Katja Leibe Bergstedt
Solvikingarna |
60 | Solvikingarna | 24:36.06 | PB | UNC TR5 | |||
12 |
Eleonor Öström
IF Kville |
59 | IF Kville | 25:04.00 | UNC TR5 | ||||
Nina Hagman
Team Minos SC |
81 | Team Minos SC | DNF |
Kvinnor | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Louise Lund
Alingsås IF |
90 | Alingsås IF | 18:04.00 | |
2 |
Desiree Lilliehöök
Örgryte IS |
86 | Örgryte IS | 18:09.57 | |
3 |
Helga Gudný Elíasdóttir
Örgryte IS |
94 | Örgryte IS | 18:54.08 | |
4 |
Matilda Lindman
Örgryte IS |
95 | Örgryte IS | 19:07.29 | |
5 |
Jasmina Pruginic
Serbia (SRB) |
98 | Serbia (SRB) | 19:54.09 | |
K60 | |||||
1 |
Karin Schön
IF Kville |
62 | IF Kville | 21:01.93 | |
2 |
Katja Leibe Bergstedt
Solvikingarna |
60 | Solvikingarna | 24:36.06 | |
3 |
Eleonor Öström
IF Kville |
59 | IF Kville | 25:04.00 | |
K55 | |||||
1 |
Paula Wass
IF Kville |
68 | IF Kville | 23:48.00 | |
K40 | |||||
1 |
Moa Widjer
Örgryte IS |
81 | Örgryte IS | 20:02.53 | |
Nina Hagman
Team Minos SC |
81 | Team Minos SC | DNF | ||
K35 | |||||
2 |
Johanna Andersson
Solvikingarna |
85 | Solvikingarna | 20:01.87 | |
3 |
Alexandra Laul
Solvikingarna |
85 | Solvikingarna | 20:55.0m |
1 |
Ebba Åhman
IK Ymer |
02 | IK Ymer | 13.94 | TR BR | ||||
2 |
Elsa Wållgren
Lerum Friidrott |
04 | Lerum Friidrott | 15.88 | PB | ||||
Elin Molinder
Mölndals AIK |
04 | Mölndals AIK | DNF | ||||||
Sissel Eliasson
Alingsås IF |
04 | Alingsås IF | DNF |
Kvinnor | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Ebba Åhman
IK Ymer |
02 | IK Ymer | 13.94 | |
F19 | |||||
1 |
Elsa Wållgren
Lerum Friidrott |
04 | Lerum Friidrott | 15.88 | |
Elin Molinder
Mölndals AIK |
04 | Mölndals AIK | DNF | ||
Sissel Eliasson
Alingsås IF |
04 | Alingsås IF | DNF |
1 |
Emma Söderström
Göteborgs KIK |
98 | Göteborgs KIK | 169 | |||||
2 |
Åse Rydén
Lerum Friidrott |
89 | Lerum Friidrott | 142 | |||||
3 |
Merel Wevers
Örgryte IS |
99 | Örgryte IS | 142 |
136 | 142 | 148 | 152 | 156 | 160 | 163 | 166 | 169 | 175 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
583 | Merel Wevers | o | xxo | xxx | |||||||
138 | Åse Rydén | - | xo | xxx | |||||||
23 | Emma Söderström | - | - | - | - | - | - | - | xo | o | xxx |
1 |
Anna Mol
Ullevi FK |
99 | Ullevi FK | 280 |
240 | 255 | 270 | 280 | 290 | ||
---|---|---|---|---|---|---|
550 | Anna Mol | xo | o | o | xo | xxx |
1 |
Ida Nilsson
Mölndals AIK |
98 | Mölndals AIK | 5.84 +1.3 | |||||
2 |
Cajsa Augustsson
Örgryte IS |
02 | Örgryte IS | 5.80 0.0 | |||||
3 |
Clara Augustsson
Göteborgs KIK |
00 | Göteborgs KIK | 5.52 0.0 | SB |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
19 | Clara Augustsson | 4.87 -0.5 | x | 5.52 0.0 | 2.55 +1.0 | 5.31 +0.7 | |
567 | Cajsa Augustsson | 0.00 0.0 | x | 5.80 0.0 | x | x | x |
178 | Ida Nilsson | 5.51 -0.4 | x | 5.77 0.0 | 5.84 +1.3 | 5.76 0.0 | x |
1 |
Victoria Jacobsson
Ullevi FK |
97 | Ullevi FK | 11.81 0.0 | SB |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
540 | Victoria Jacobsson | x | 11.65 0.0 | 11.44 +1.1 | 11.81 0.0 | x | 11.52 +0.6 |
1 |
Natalie Nilssen Zappalà
Ullevi FK |
00 | Ullevi FK | 13.32 | |||||
2 |
Angelica Kela
Hälle IF |
80 | Hälle IF | 8.43 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
36 | Angelica Kela | 8.43 | 8.37 | 8.38 | x | x | x |
551 | Natalie Nilssen Zappalà | 13.19 | 13.32 | 12.85 | 13.11 | x | x |
1 |
Angelica Kela
Hälle IF |
80 | Hälle IF | 31.43 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
36 | Angelica Kela | x | 30.77 | 31.17 | 31.43 | x | x |
1 |
Linn Svedberg Jarlhage
Falkenbergs IK |
05 | Falkenbergs IK | 41.60 | |||||
2 |
Mari Klaup
Ullevi FK |
90 | Ullevi FK | 39.87 | |||||
3 |
Ida Elmén
IF Kville |
03 | IF Kville | 35.23 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
545 | Mari Klaup | x | 39.87 | 39.85 | x | 36.09 | x |
50 | Ida Elmén | 30.54 | 33.77 | 33.69 | 33.86 | 35.23 | 33.64 |
18 | Linn Svedberg Jarlhage | 41.60 | x | - | x | 37.00 | 40.63 |
Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 100 m
Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 200 m
Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 400 m
Grenen genomfördes tillsammans med F19 1500 m
Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 5000 m
Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 100 m häck
Sofia Andersson
Ullevi FK |
01 | Ullevi FK | - |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
530 | Sofia Andersson | x | x | x | - | x | x |
1 |
Petra Bäckström
Säffle FIK |
02 | Säffle FIK | 45.90 | SB | ||||
2 |
Linnéa Claeson Fransson
Mölndals AIK |
03 | Mölndals AIK | 45.11 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
195 | Petra Bäckström | x | 44.34 | 45.04 | 45.90 | x | x |
166 | Linnéa Claeson Fransson | 44.46 | 44.10 | 43.05 | 45.09 | 45.11 | x |
Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 100 m
Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 200 m
Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 400 m
1 |
Paulina Hultberg
Mölndals AIK |
05 | Mölndals AIK | 4:52.26 | |||||
2 |
Ebba-Stina Bjuve
IFK Göteborg |
07 | IFK Göteborg | 5:14.80 | |||||
3 |
Leonie Algurén
Lerum Friidrott |
08 | Lerum Friidrott | 5:32.53 | |||||
4 |
Ida Klingener
Lerum Friidrott |
08 | Lerum Friidrott | 5:38.78 | SB | ||||
5 |
Linda Tommelstad
Lerum Friidrott |
84 | Lerum Friidrott | 5:57.65 | |||||
6 |
Liv Hammarberg
Lerum Friidrott |
08 | Lerum Friidrott | 6:08.10 | SB | ||||
7 |
Maria Ionice Jonsson
IF Kville |
63 | IF Kville | 6:08.17 | PB |
K60 | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Maria Ionice Jonsson
IF Kville |
63 | IF Kville | 6:08.17 | |
K35 | |||||
1 |
Linda Tommelstad
Lerum Friidrott |
84 | Lerum Friidrott | 5:57.65 | |
F19 | |||||
1 |
Paulina Hultberg
Mölndals AIK |
05 | Mölndals AIK | 4:52.26 | |
F17 | |||||
1 |
Ebba-Stina Bjuve
IFK Göteborg |
07 | IFK Göteborg | 5:14.80 | |
2 |
Leonie Algurén
Lerum Friidrott |
08 | Lerum Friidrott | 5:32.53 | |
3 |
Ida Klingener
Lerum Friidrott |
08 | Lerum Friidrott | 5:38.78 | |
4 |
Liv Hammarberg
Lerum Friidrott |
08 | Lerum Friidrott | 6:08.10 |
Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 5000 m
Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 100 m häck
1 |
Hanna Dahlin
IFK Halmstad |
04 | IFK Halmstad | 148 | SB | ||||
2 |
Emma Andblad
Mölndals AIK |
04 | Mölndals AIK | 142 |
136 | 142 | 148 | 152 | ||
---|---|---|---|---|---|
163 | Emma Andblad | o | xo | xxx | |
81 | Hanna Dahlin | o | o | xxo | xxx |
1 |
Elin Jansson
Lerum Friidrott |
05 | Lerum Friidrott | 310 |
280 | 290 | 300 | 310 | 320 | ||
---|---|---|---|---|---|---|
123 | Elin Jansson | o | o | o | o | xxx |
1 |
Ida Jexe Ek
IFK Halmstad |
04 | IFK Halmstad | 5.52 +0.6 | SB | ||||
2 |
Elsa Wållgren
Lerum Friidrott |
04 | Lerum Friidrott | 5.25 0.0 | PB | ||||
3 |
Ivana Pekic
IFK Göteborg |
05 | IFK Göteborg | 5.24 +0.9 | |||||
4 |
Leia Holm
Lerum Friidrott |
05 | Lerum Friidrott | 4.77 0.0 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
146 | Elsa Wållgren | x | 4.85 0.0 | 5.00 0.0 | 4.95 +0.3 | x | 5.25 0.0 |
77 | Ivana Pekic | 0.00 -0.3 | 5.23 -0.1 | 5.24 +0.9 | - | - | - |
83 | Ida Jexe Ek | 5.06 0.0 | x | 5.51 +0.4 | 5.52 +0.6 | x | x |
119 | Leia Holm | 0.00 0.0 | x | 4.77 0.0 | x | 4.69 0.0 | x |
1 |
Leia Holm
Lerum Friidrott |
05 | Lerum Friidrott | 10.28 -0.1 | PB |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
119 | Leia Holm | 9.83 +0.5 | 10.25 -0.6 | 10.03 +1.3 | 10.15 +2.0 | 10.17 +0.1 | 10.28 -0.1 |
1 |
Elsa Wållgren
Lerum Friidrott |
04 | Lerum Friidrott | 12.39 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
146 | Elsa Wållgren | x | 12.39 | 12.35 | 12.31 | x | 12.21 |
Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 100 m
Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 200 m
Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 400 m
Grenen genomfördes tillsammans med F19 1500 m
Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 5000 m
1 |
Annie Sjösten
Sävedalens AIK |
06 | Sävedalens AIK | 148 | |||||
2 |
Freja Bäckström
Sävedalens AIK |
07 | Sävedalens AIK | 148 |
142 | 148 | 152 | ||
---|---|---|---|---|
506 | Freja Bäckström | o | Xxo | xxx |
518 | Annie Sjösten | o | o | xxx |
1 |
Alice Bredström
Brattås CK |
07 | Brattås CK | 360 | PB | ||||
2 |
Ida Ryttberg
Lerum Friidrott |
09 | Lerum Friidrott | 320 | PB | ||||
3 |
Jenny Lundin
IF Rigor |
06 | IF Rigor | 300 | |||||
4 |
Nellie Gullberg
Lerum Friidrott |
06 | Lerum Friidrott | 290 | =PB | ||||
5 |
Ebba Bränholm
Sävedalens AIK |
07 | Sävedalens AIK | 270 | =PB | ||||
6 |
Liv Hammarberg
Lerum Friidrott |
08 | Lerum Friidrott | 200 |
200 | 220 | 240 | 255 | 270 | 280 | 290 | 300 | 310 | 320 | 330 | 345 | 360 | 373 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
139 | Ida Ryttberg | - | - | - | - | - | o | o | o | xo | xxx | ||||
17 | Alice Bredström | - | - | - | - | - | - | - | - | - | o | o | xxo | o | xxx |
114 | Nellie Gullberg | - | - | - | - | o | o | o | xxx | ||||||
69 | Jenny Lundin | - | - | - | - | o | o | o | xxo | xxx | |||||
116 | Liv Hammarberg | o | xxx | ||||||||||||
505 | Ebba Bränholm | - | - | - | xo | o | xxx |
1 |
Vilma Jexe Ek
IFK Halmstad |
07 | IFK Halmstad | 4.61 +0.3 | PB | ||||
2 |
Tilde Dahlberg
Hälle IF |
06 | Hälle IF | 4.57 +0.1 | PB | ||||
3 |
Nicolina Sinclair
Stenungsunds FI |
07 | Stenungsunds FI | 4.53 +1.2 | SB | ||||
4 |
Ida Klingener
Lerum Friidrott |
08 | Lerum Friidrott | 4.24 +1.3 | |||||
5 |
Julia Swerin
Lerum Friidrott |
07 | Lerum Friidrott | 0.00 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
125 | Ida Klingener | 3.81 0.0 | 3.87 0.0 | 4.16 0.0 | 3.94 -0.5 | x | 4.24 +1.3 |
194 | Nicolina Sinclair | 4.19 -0.1 | 4.32 +1.2 | x | 4.53 +1.2 | - | - |
30 | Tilde Dahlberg | 3.10 0.0 | 3.32 +0.8 | 4.57 +0.1 | 4.40 +0.8 | - | - |
84 | Vilma Jexe Ek | 0.00 -0.3 | 2.54 +0.3 | 4.61 +0.3 | 4.29 +0.1 | x | x |
140 | Julia Swerin | 0.00 nwi |
1 |
Klara Berntsson
Brattås CK |
06 | Brattås CK | 14.33 | PB | ||||
2 |
Elin Runemar
Turebergs FK |
07 | Turebergs FK | 13.76 | PB |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
16 | Klara Berntsson | x | 14.33 | x | x | x | x |
529 | Elin Runemar | x | 12.86 | 13.06 | 12.83 | 12.51 | 13.76 |
1 |
Klara Petersson
Sävedalens AIK |
08 | Sävedalens AIK | 50.69 | PB | ||||
2 |
Elin Runemar
Turebergs FK |
07 | Turebergs FK | 47.31 | |||||
3 |
Moa Persson
Sävedalens AIK |
06 | Sävedalens AIK | 38.67 | |||||
4 |
Elin Wrange Linder
Sävedalens AIK |
07 | Sävedalens AIK | 34.55 | |||||
5 |
Lisa Karlsson
Sävedalens AIK |
07 | Sävedalens AIK | 32.66 | |||||
6 |
Hilda Rydén
Sävedalens AIK |
07 | Sävedalens AIK | 32.31 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
515 | Klara Petersson | 50.69 | x | x | 49.42 | x | 50.21 |
514 | Moa Persson | x | x | 38.48 | x | 37.60 | 38.67 |
511 | Lisa Karlsson | 30.33 | 29.70 | 32.66 | x | x | x |
524 | Elin Wrange Linder | x | 31.94 | 34.24 | 34.55 | x | x |
516 | Hilda Rydén | x | x | 32.31 | x | x | 31.23 |
529 | Elin Runemar | x | 45.61 | 46.06 | 46.28 | 47.31 | - |
1 |
Stina Junestål
IF Kville |
08 | IF Kville | 37.37 | |||||
2 |
Alice Boström Holmberg
Sävedalens AIK |
07 | Sävedalens AIK | 30.74 | |||||
3 |
Moa Persson
Sävedalens AIK |
06 | Sävedalens AIK | 28.58 | |||||
4 |
Wilma Stenborg
Lidköpings IS |
07 | Lidköpings IS | 19.52 | SB |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
149 | Wilma Stenborg | 19.52 | x | 15.04 | 16.92 | 16.57 | 18.27 |
514 | Moa Persson | 24.96 | x | x | 27.18 | 28.58 | x |
504 | Alice Boström Holmberg | 30.74 | x | x | x | x | x |
56 | Stina Junestål | x | x | 33.95 | 37.27 | 37.37 | 36.32 |
Tot. plac. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Ivar Fransson Larsson
Lerum Friidrott |
07 | Lerum Friidrott | 11.51 | 1 | ||||
2 |
Kalle Thyrman
IF Rigor |
07 | IF Rigor | 11.66 | 2 | ||||
3 |
Enzo Martini Tedfelt
Mölndals AIK |
05 | Mölndals AIK | 11.85 | 3 | PB | |||
4 |
Marklan Jackson
Lerum Friidrott |
83 | Lerum Friidrott | 12.01 | 4 | ||||
Linus Pihl
Lerum Friidrott |
03 | Lerum Friidrott | DNS | ||||||
Samuel Carlsson
IFK Halmstad |
01 | IFK Halmstad | DNS |
Tot. plac. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Johan Conway
Mölndals AIK |
05 | Mölndals AIK | 12.02 | 5 | PB | |||
2 |
Viggo Nielsen
Lerum Friidrott |
05 | Lerum Friidrott | 12.16 | 7 | PB | |||
3 |
Sebastian Birk
Lerum Friidrott |
07 | Lerum Friidrott | 12.25 | 8 | PB | |||
4 |
Jörgen Åberg
IFK Halmstad |
62 | IFK Halmstad | 12.40 | 9 | ||||
5 |
William Pettersson
Lerum Friidrott |
03 | Lerum Friidrott | 12.50 | 10 | PB |
Tot. plac. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Elliot Lindbom
Lerum Friidrott |
05 | Lerum Friidrott | 12.04 | 6 | PB | |||
2 |
Nils Lindsta Long
Lerum Friidrott |
07 | Lerum Friidrott | 12.91 | 11 | ||||
3 |
Viktor Åberg
Angereds IS |
93 | Angereds IS | 13.16 | 12 | PB | |||
4 |
Gustav Larsson
Angereds IS |
03 | Angereds IS | 13.44 | 13 | PB | |||
5 |
Johan Rosenberg
Lerum Friidrott |
76 | Lerum Friidrott | 14.58 | 14 | PB | |||
6 |
Mikael Rydström
Sävedalens AIK |
63 | Sävedalens AIK | 15.16 | 15 | PB |
P19 | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Enzo Martini Tedfelt
Mölndals AIK |
05 | Mölndals AIK | 11.85 | |
2 |
Johan Conway
Mölndals AIK |
05 | Mölndals AIK | 12.02 | |
3 |
Elliot Lindbom
Lerum Friidrott |
05 | Lerum Friidrott | 12.04 | |
4 |
Viggo Nielsen
Lerum Friidrott |
05 | Lerum Friidrott | 12.16 | |
P17 | |||||
1 |
Ivar Fransson Larsson
Lerum Friidrott |
07 | Lerum Friidrott | 11.51 | |
2 |
Kalle Thyrman
IF Rigor |
07 | IF Rigor | 11.66 | |
3 |
Sebastian Birk
Lerum Friidrott |
07 | Lerum Friidrott | 12.25 | |
4 |
Nils Lindsta Long
Lerum Friidrott |
07 | Lerum Friidrott | 12.91 | |
Män I-20 | |||||
1 |
Viktor Åberg
Angereds IS |
93 | Angereds IS | 13.16 | |
2 |
Gustav Larsson
Angereds IS |
03 | Angereds IS | 13.44 | |
M60 | |||||
1 |
Jörgen Åberg
IFK Halmstad |
62 | IFK Halmstad | 12.40 | |
2 |
Mikael Rydström
Sävedalens AIK |
63 | Sävedalens AIK | 15.16 | |
M45 | |||||
1 |
Johan Rosenberg
Lerum Friidrott |
76 | Lerum Friidrott | 14.58 | |
M40 | |||||
1 |
Marklan Jackson
Lerum Friidrott |
83 | Lerum Friidrott | 12.01 | |
M22 | |||||
1 |
William Pettersson
Lerum Friidrott |
03 | Lerum Friidrott | 12.50 | |
Linus Pihl
Lerum Friidrott |
03 | Lerum Friidrott | DNS | ||
Samuel Carlsson
IFK Halmstad |
01 | IFK Halmstad | DNS |
Tot. plac. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Linus Pihl
Lerum Friidrott |
03 | Lerum Friidrott | 21.64 | 1 | ||||
2 |
Tim Jansson
Alingsås IF |
05 | Alingsås IF | 22.40 | 2 | SB | |||
3 |
Elliot Schmidt
Borgå Akilles (FIN) |
05 | Borgå Akilles (FIN) | 22.90 | 3 | PB | |||
4 |
Jacob Helsing
IK Orient |
00 | IK Orient | 23.01 | 4 | PB | |||
5 |
Oscar Idehall
IK Ymer |
05 | IK Ymer | 24.00 | 6 |
Tot. plac. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Theodor Johner
Ullevi FK |
05 | Ullevi FK | 23.88 | 5 | ||||
2 |
Ludvig Palmkvist
IFK Halmstad |
05 | IFK Halmstad | 24.24 | 7 | SB | |||
3 |
Mustafa Mohammed
Örgryte IS |
03 | Örgryte IS | 24.52 | 8 | PB | |||
4 |
Marklan Jackson
Lerum Friidrott |
83 | Lerum Friidrott | 24.61 | 9 | ||||
Eskil Ekström
Trollhättan FIK |
07 | Trollhättan FIK | DNS |
Tot. plac. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Sebastian Birk
Lerum Friidrott |
07 | Lerum Friidrott | 24.99 | 10 | PB | |||
2 |
Linus Wahl
Lerum Friidrott |
05 | Lerum Friidrott | 25.03 | 11 | SB | |||
3 |
Jörgen Åberg
IFK Halmstad |
62 | IFK Halmstad | 25.25 | 12 | ||||
4 |
Stefan Johansson
IK Sisu |
80 | IK Sisu | 27.67 | 13 | SB | |||
Nils Lindsta Long
Lerum Friidrott |
07 | Lerum Friidrott | DNS |
Tot. plac. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Per Joel Andersson
IK Orient |
58 | IK Orient | 29.71 | 14 | PB | |||
2 |
Patrik Kolmodin
IF Kville |
75 | IF Kville | 31.00 | 15 | PB | |||
3 |
Mikael Rydström
Sävedalens AIK |
63 | Sävedalens AIK | 31.49 | 16 | PB |
P19 | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Tim Jansson
Alingsås IF |
05 | Alingsås IF | 22.40 | |
2 |
Elliot Schmidt
Borgå Akilles (FIN) |
05 | Borgå Akilles (FIN) | 22.90 | |
3 |
Theodor Johner
Ullevi FK |
05 | Ullevi FK | 23.88 | |
4 |
Oscar Idehall
IK Ymer |
05 | IK Ymer | 24.00 | |
5 |
Ludvig Palmkvist
IFK Halmstad |
05 | IFK Halmstad | 24.24 | |
6 |
Linus Wahl
Lerum Friidrott |
05 | Lerum Friidrott | 25.03 | |
P17 | |||||
1 |
Sebastian Birk
Lerum Friidrott |
07 | Lerum Friidrott | 24.99 | |
Eskil Ekström
Trollhättan FIK |
07 | Trollhättan FIK | DNS | ||
Nils Lindsta Long
Lerum Friidrott |
07 | Lerum Friidrott | DNS | ||
Män | |||||
1 |
Jacob Helsing
IK Orient |
00 | IK Orient | 23.01 | |
M65 | |||||
1 |
Per Joel Andersson
IK Orient |
58 | IK Orient | 29.71 | |
M60 | |||||
1 |
Jörgen Åberg
IFK Halmstad |
62 | IFK Halmstad | 25.25 | |
2 |
Mikael Rydström
Sävedalens AIK |
63 | Sävedalens AIK | 31.49 | |
M45 | |||||
1 |
Patrik Kolmodin
IF Kville |
75 | IF Kville | 31.00 | |
M40 | |||||
1 |
Marklan Jackson
Lerum Friidrott |
83 | Lerum Friidrott | 24.61 | |
2 |
Stefan Johansson
IK Sisu |
80 | IK Sisu | 27.67 | |
M22 | |||||
1 |
Linus Pihl
Lerum Friidrott |
03 | Lerum Friidrott | 21.64 | |
2 |
Mustafa Mohammed
Örgryte IS |
03 | Örgryte IS | 24.52 |
Tot. plac. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Arvid Möller
IF Kville |
07 | IF Kville | 57.82 | 7 | PB | |||
2 |
Viggo Trefil
Lerum Friidrott |
06 | Lerum Friidrott | 57.90 | 8 | PB | |||
3 |
Wilhelm Kardemark
Örgryte IS |
80 | Örgryte IS | 59.28 | 9 | PB | |||
4 |
Nils Johner
Lerum Friidrott |
07 | Lerum Friidrott | 1:00.55 | 10 | SB | |||
5 |
Per Joel Andersson
IK Orient |
58 | IK Orient | 1:06.01 | 11 | PB | |||
6 |
Nils-Olof Niklasson
IF Kville |
49 | IF Kville | 1:21.88 | 12 | SB |
Tot. plac. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Benjamin Åberg
Hälle IF |
95 | Hälle IF | 49.93 | 1 | SB | |||
2 |
Ivar Fransson Larsson
Lerum Friidrott |
07 | Lerum Friidrott | 50.86 | 2 | PB | |||
3 |
Oskar Greilert
Ullevi FK |
95 | Ullevi FK | 51.25 | 3 | SB | |||
4 |
Victor Wahlgren
Mölndals AIK |
02 | Mölndals AIK | 52.62 | 4 | SB | |||
5 |
Eskil Ekström
Trollhättan FIK |
07 | Trollhättan FIK | 53.48 | 5 | PB | |||
6 |
Stefan Engelbrektsson
Alingsås IF |
72 | Alingsås IF | 57.28 | 6 | SB |
P17 | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Ivar Fransson Larsson
Lerum Friidrott |
07 | Lerum Friidrott | 50.86 | |
2 |
Eskil Ekström
Trollhättan FIK |
07 | Trollhättan FIK | 53.48 | |
3 |
Arvid Möller
IF Kville |
07 | IF Kville | 57.82 | |
4 |
Viggo Trefil
Lerum Friidrott |
06 | Lerum Friidrott | 57.90 | |
5 |
Nils Johner
Lerum Friidrott |
07 | Lerum Friidrott | 1:00.55 | |
Män | |||||
1 |
Benjamin Åberg
Hälle IF |
95 | Hälle IF | 49.93 | |
2 |
Oskar Greilert
Ullevi FK |
95 | Ullevi FK | 51.25 | |
3 |
Victor Wahlgren
Mölndals AIK |
02 | Mölndals AIK | 52.62 | |
M70 | |||||
1 |
Nils-Olof Niklasson
IF Kville |
49 | IF Kville | 1:21.88 | |
M65 | |||||
1 |
Per Joel Andersson
IK Orient |
58 | IK Orient | 1:06.01 | |
M50 | |||||
1 |
Stefan Engelbrektsson
Alingsås IF |
72 | Alingsås IF | 57.28 | |
M40 | |||||
1 |
Wilhelm Kardemark
Örgryte IS |
80 | Örgryte IS | 59.28 |
Grenen genomfördes tillsammans med M22 1500 m
Tot. plac. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Filip Helmroth
Lerum Friidrott |
97 | Lerum Friidrott | 15:21.93 | 1 | PB | |||
2 |
Richard Bäckström
Hälle IF |
81 | Hälle IF | 15:24.93 | 2 | PB | |||
3 |
Linus Nygren
Ulricehamns FK |
99 | Ulricehamns FK | 15:25.64 | 3 | PB | |||
4 |
Adam Brandt
Hälle IF |
92 | Hälle IF | 15:39.01 | 4 | PB | |||
5 |
Pontus Albertsson
Hälle IF |
90 | Hälle IF | 15:51.79 | 5 | SB | |||
6 |
Markus Bengtsson
Hälle IF |
76 | Hälle IF | 15:52.87 | 6 | PB | UNC TR5 | ||
7 |
Axel Johansson
Hälle IF |
03 | Hälle IF | 15:59.81 | 7 | PB | |||
8 |
Jimmy Nord
Alingsås IF |
06 | Alingsås IF | 16:05.43 | 8 | PB | |||
9 |
Noah Svedberg
Sävedalens AIK |
07 | Sävedalens AIK | 16:06.65 | 9 | ||||
10 |
Christoffer Hiding
Alingsås IF |
85 | Alingsås IF | 16:14.30 | 10 | SB | UNC TR5 | ||
11 |
Karl Wilenius
Lidköpings VSK |
85 | Lidköpings VSK | 16:23.61 | 11 | SB | UNC TR5 | ||
12 |
Johanna Larsson
Örgryte IS |
93 | Örgryte IS | 16:33.78 | 12 | PB | |||
13 |
Jesper Evervall
Örgryte IS |
94 | Örgryte IS | 16:42.05 | 14 | SB | |||
14 |
Erik Framme
Hälle IF |
73 | Hälle IF | 16:54.19 | 16 | UNC TR5 | |||
15 |
Martin Isenwald
Borås LK |
84 | Borås LK | 16:59.74 | 17 | UNC TR5 | |||
16 |
Rasmus Bäcklund
Lerum Friidrott |
98 | Lerum Friidrott | 17:07.01 | 20 | SB | |||
17 |
Angelica Strandberg
Spårvägens FK |
96 | Spårvägens FK | 17:24.77 | 27 | SB | |||
18 |
Alicia Nilsson
Ullevi FK |
98 | Ullevi FK | 18:01.09 | 32 | PB | |||
Jonatan Westberg
Spårvägens FK |
91 | Spårvägens FK | DNF | ||||||
Alexander Waerme
Ullevi FK |
97 | Ullevi FK | DNF | ||||||
Alexander Claesson
Borås LK |
88 | Borås LK | DNF | ||||||
Algot Wedberg
Hälle IF |
05 | Hälle IF | DNS | ||||||
Joel Thorén
Örgryte IS |
95 | Örgryte IS | DNS | ||||||
Anders Soovik
Kongahälla AIK |
76 | Kongahälla AIK | DNS |
Tot. plac. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Mikael Tunali
Lidköpings VSK |
79 | Lidköpings VSK | 16:36.83 | 13 | SB | UNC TR5 | ||
2 |
Oliver Thorsson
Hälle IF |
96 | Hälle IF | 16:47.63 | 15 | PB | |||
3 |
Axel Karlsson
Hälle IF |
93 | Hälle IF | 17:04.84 | 18 | PB | |||
4 |
Love Henrikson
Umara SC |
84 | Umara SC | 17:05.67 | 19 | UNC TR5 | |||
5 |
Arez Mohideen
Hälle IF |
92 | Hälle IF | 17:07.42 | 21 | PB | |||
6 |
Elias Ceder
Hälle IF |
91 | Hälle IF | 17:09.07 | 22 | PB | |||
7 |
Carl Wass
IF Kville |
02 | IF Kville | 17:18.10 | 23 | PB | |||
8 |
Daniel Oltegen
Lidköpings VSK |
77 | Lidköpings VSK | 17:18.85 | 24 | UNC TR5 | |||
9 |
Anders Sundholm
Hälle IF |
77 | Hälle IF | 17:23.38 | 25 | SB | UNC TR5 | ||
10 |
Rickard Westergren
IK Wilske |
71 | IK Wilske | 17:24.12 | 26 | UNC TR5 | |||
11 |
Magnus Magnusson
Lerum Friidrott |
68 | Lerum Friidrott | 17:27.51 | 28 | SB | UNC TR5 | ||
12 |
Sava Iancovici
Solvikingarna |
74 | Solvikingarna | 17:29.79 | 29 | SB | |||
13 |
Mattias Andersson
Lerum Friidrott |
87 | Lerum Friidrott | 17:36.25 | 30 | PB | UNC TR5 | ||
14 |
Peter Helmroth
Lerum Friidrott |
66 | Lerum Friidrott | 17:42.40 | 31 | SB | UNC TR5 | ||
15 |
Marcus Jansson
Mölndals AIK |
77 | Mölndals AIK | 18:08.79 | 33 | SB | UNC TR5 | ||
16 |
Mikael Rangfeldt
Lerum Friidrott |
85 | Lerum Friidrott | 18:35.11 | 35 | SB | UNC TR5 | ||
17 |
Björn Elfström
Lerum Friidrott |
72 | Lerum Friidrott | 18:50.92 | 37 | SB | UNC TR5 | ||
18 |
Erik Michaëlsson
Majornas IK |
67 | Majornas IK | 18:59.32 | 39 | SB | UNC TR5 | ||
19 |
Viggo Stenvard
Hälle IF |
80 | Hälle IF | 19:02.48 | 40 | UNC TR5 | |||
Niklas Rung
Lerum Friidrott |
72 | Lerum Friidrott | DNS | ||||||
Andreas Lundgren
Solvikingarna |
79 | Solvikingarna | DNS |
Tot. plac. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Johan Nilsson
Majornas IK |
74 | Majornas IK | 18:29.20 | 34 | PB | UNC TR5 | ||
2 |
Marcus Hyttfors
Majornas IK |
75 | Majornas IK | 18:48.20 | 36 | PB | UNC TR5 | ||
3 |
Jón Orri Jónsson
Örgryte IS |
91 | Örgryte IS | 18:54.75 | 38 | PB | |||
4 |
Jörgen Jonsson
Alingsås IF |
71 | Alingsås IF | 19:04.58 | 41 | SB | UNC TR5 | ||
5 |
Erik Erhardsson
Alingsås IF |
84 | Alingsås IF | 19:08.81 | 42 | PB | UNC TR5 | ||
6 |
Ingemar Svensson
Solvikingarna |
65 | Solvikingarna | 19:10.55 | 43 | SB | UNC TR5 | ||
7 |
Jonas Udéhn
Lerum Friidrott |
84 | Lerum Friidrott | 19:25.07 | 44 | PB | UNC TR5 | ||
8 |
Niclas Agroth
Örgryte IS |
66 | Örgryte IS | 19:34.02 | 45 | PB | UNC TR5 | ||
9 |
Mikael Zachrisson
Lerum Friidrott |
65 | Lerum Friidrott | 19:42.26 | 46 | SB | UNC TR5 | ||
10 |
Joakim Pauli
Solvikingarna |
69 | Solvikingarna | 19:52.51 | 47 | SB | UNC TR5 | ||
11 |
Simon Sahlström
IF Rigor |
04 | IF Rigor | 19:56.00 | 48 | PB | |||
12 |
Didrik Lind
Alingsås IF |
92 | Alingsås IF | 20:41.54 | 49 | PB | |||
13 |
Joachim Persson
Solvikingarna |
64 | Solvikingarna | 22:06.49 | 50 | UNC TR5 | |||
14 |
Christopher Westdahl
Lerum Friidrott |
82 | Lerum Friidrott | 24:36.16 | 51 | PB | UNC TR5 | ||
Patrik Castillo
Mölndals AIK |
77 | Mölndals AIK | DNF | ||||||
Johan Svensson
Majornas IK |
85 | Majornas IK | DNS | ||||||
Linus Alinder
Mölndals AIK |
05 | Mölndals AIK | DNS | ||||||
Eric Backlund
Äspereds IF |
01 | Äspereds IF | DNS |
P19 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Linus Alinder
Mölndals AIK |
05 | Mölndals AIK | DNS | ||
P17 | |||||
1 |
Jimmy Nord
Alingsås IF |
06 | Alingsås IF | 16:05.43 | |
2 |
Noah Svedberg
Sävedalens AIK |
07 | Sävedalens AIK | 16:06.65 | |
Män | |||||
1 |
Filip Helmroth
Lerum Friidrott |
97 | Lerum Friidrott | 15:21.93 | |
2 |
Richard Bäckström
Hälle IF |
81 | Hälle IF | 15:24.93 | |
3 |
Linus Nygren
Ulricehamns FK |
99 | Ulricehamns FK | 15:25.64 | |
4 |
Adam Brandt
Hälle IF |
92 | Hälle IF | 15:39.01 | |
5 |
Pontus Albertsson
Hälle IF |
90 | Hälle IF | 15:51.79 | |
6 |
Jesper Evervall
Örgryte IS |
94 | Örgryte IS | 16:42.05 | |
7 |
Oliver Thorsson
Hälle IF |
96 | Hälle IF | 16:47.63 | |
8 |
Axel Karlsson
Hälle IF |
93 | Hälle IF | 17:04.84 | |
9 |
Rasmus Bäcklund
Lerum Friidrott |
98 | Lerum Friidrott | 17:07.01 | |
10 |
Arez Mohideen
Hälle IF |
92 | Hälle IF | 17:07.42 | |
11 |
Elias Ceder
Hälle IF |
91 | Hälle IF | 17:09.07 | |
12 |
Jón Orri Jónsson
Örgryte IS |
91 | Örgryte IS | 18:54.75 | |
13 |
Simon Sahlström
IF Rigor |
04 | IF Rigor | 19:56.00 | |
14 |
Didrik Lind
Alingsås IF |
92 | Alingsås IF | 20:41.54 | |
Jonatan Westberg
Spårvägens FK |
91 | Spårvägens FK | DNF | ||
Alexander Waerme
Ullevi FK |
97 | Ullevi FK | DNF | ||
Algot Wedberg
Hälle IF |
05 | Hälle IF | DNS | ||
Joel Thorén
Örgryte IS |
95 | Örgryte IS | DNS | ||
Johan Svensson
Majornas IK |
85 | Majornas IK | DNS | ||
M55 | |||||
1 |
Magnus Magnusson
Lerum Friidrott |
68 | Lerum Friidrott | 17:27.51 | |
2 |
Peter Helmroth
Lerum Friidrott |
66 | Lerum Friidrott | 17:42.40 | |
3 |
Erik Michaëlsson
Majornas IK |
67 | Majornas IK | 18:59.32 | |
4 |
Ingemar Svensson
Solvikingarna |
65 | Solvikingarna | 19:10.55 | |
5 |
Niclas Agroth
Örgryte IS |
66 | Örgryte IS | 19:34.02 | |
6 |
Mikael Zachrisson
Lerum Friidrott |
65 | Lerum Friidrott | 19:42.26 | |
7 |
Joachim Persson
Solvikingarna |
64 | Solvikingarna | 22:06.49 | |
M50 | |||||
1 |
Erik Framme
Hälle IF |
73 | Hälle IF | 16:54.19 | |
2 |
Rickard Westergren
IK Wilske |
71 | IK Wilske | 17:24.12 | |
3 |
Björn Elfström
Lerum Friidrott |
72 | Lerum Friidrott | 18:50.92 | |
4 |
Jörgen Jonsson
Alingsås IF |
71 | Alingsås IF | 19:04.58 | |
5 |
Joakim Pauli
Solvikingarna |
69 | Solvikingarna | 19:52.51 | |
Niklas Rung
Lerum Friidrott |
72 | Lerum Friidrott | DNS | ||
M45 | |||||
1 |
Markus Bengtsson
Hälle IF |
76 | Hälle IF | 15:52.87 | |
2 |
Daniel Oltegen
Lidköpings VSK |
77 | Lidköpings VSK | 17:18.85 | |
3 |
Anders Sundholm
Hälle IF |
77 | Hälle IF | 17:23.38 | |
4 |
Sava Iancovici
Solvikingarna |
74 | Solvikingarna | 17:29.79 | |
5 |
Marcus Jansson
Mölndals AIK |
77 | Mölndals AIK | 18:08.79 | |
6 |
Johan Nilsson
Majornas IK |
74 | Majornas IK | 18:29.20 | |
7 |
Marcus Hyttfors
Majornas IK |
75 | Majornas IK | 18:48.20 | |
Anders Soovik
Kongahälla AIK |
76 | Kongahälla AIK | DNS | ||
Patrik Castillo
Mölndals AIK |
77 | Mölndals AIK | DNF | ||
M40 | |||||
2 |
Mikael Tunali
Lidköpings VSK |
79 | Lidköpings VSK | 16:36.83 | |
3 |
Viggo Stenvard
Hälle IF |
80 | Hälle IF | 19:02.48 | |
4 |
Christopher Westdahl
Lerum Friidrott |
82 | Lerum Friidrott | 24:36.16 | |
Andreas Lundgren
Solvikingarna |
79 | Solvikingarna | DNS | ||
M35 | |||||
1 |
Christoffer Hiding
Alingsås IF |
85 | Alingsås IF | 16:14.30 | |
2 |
Karl Wilenius
Lidköpings VSK |
85 | Lidköpings VSK | 16:23.61 | |
3 |
Martin Isenwald
Borås LK |
84 | Borås LK | 16:59.74 | |
4 |
Love Henrikson
Umara SC |
84 | Umara SC | 17:05.67 | |
5 |
Mattias Andersson
Lerum Friidrott |
87 | Lerum Friidrott | 17:36.25 | |
6 |
Mikael Rangfeldt
Lerum Friidrott |
85 | Lerum Friidrott | 18:35.11 | |
7 |
Erik Erhardsson
Alingsås IF |
84 | Alingsås IF | 19:08.81 | |
8 |
Jonas Udéhn
Lerum Friidrott |
84 | Lerum Friidrott | 19:25.07 | |
Alexander Claesson
Borås LK |
88 | Borås LK | DNF | ||
M22 | |||||
1 |
Axel Johansson
Hälle IF |
03 | Hälle IF | 15:59.81 | |
2 |
Carl Wass
IF Kville |
02 | IF Kville | 17:18.10 | |
Eric Backlund
Äspereds IF |
01 | Äspereds IF | DNS | ||
K Elit Mix | |||||
1 |
Johanna Larsson
Örgryte IS |
93 | Örgryte IS | 16:33.78 | |
2 |
Angelica Strandberg
Spårvägens FK |
96 | Spårvägens FK | 17:24.77 | |
3 |
Alicia Nilsson
Ullevi FK |
98 | Ullevi FK | 18:01.09 |
1 |
Svante Svensson
Sävedalens AIK |
07 | Sävedalens AIK | 182 |
182 | 186 | 190 | ||
---|---|---|---|---|
521 | Svante Svensson | xo | --- | xxx |
1 |
Esa Hiltunen
Ullevi FK |
96 | Ullevi FK | 67.85 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
537 | Esa Hiltunen | 67.33 | 64.66 | x | 63.44 | 63.72 | 67.85 |
Grenen genomfördes tillsammans med Män 100 m
Grenen genomfördes tillsammans med Män 200 m
Grenen genomfördes tillsammans med Män 400 m
1 |
Valter Jönrup
Örgryte IS |
07 | Örgryte IS | 4:25.07 | PB | ||||
2 |
Karl Aderstedt Althoff
Mölndals AIK |
06 | Mölndals AIK | 4:29.41 | PB | ||||
3 |
Sven Nordström
Mölndals AIK |
06 | Mölndals AIK | 4:29.85 | SB | ||||
4 |
Arvid Möller
IF Kville |
07 | IF Kville | 4:38.81 | PB | ||||
5 |
Viggo Trefil
Lerum Friidrott |
06 | Lerum Friidrott | 5:05.33 | PB | ||||
6 |
Dimitrios Kiriazidis
Majornas IK |
68 | Majornas IK | 5:06.03 | SB | ||||
7 |
Nils-Olof Niklasson
IF Kville |
49 | IF Kville | 6:20.69 | SB |
P17 | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Valter Jönrup
Örgryte IS |
07 | Örgryte IS | 4:25.07 | |
2 |
Karl Aderstedt Althoff
Mölndals AIK |
06 | Mölndals AIK | 4:29.41 | |
3 |
Sven Nordström
Mölndals AIK |
06 | Mölndals AIK | 4:29.85 | |
4 |
Arvid Möller
IF Kville |
07 | IF Kville | 4:38.81 | |
5 |
Viggo Trefil
Lerum Friidrott |
06 | Lerum Friidrott | 5:05.33 | |
M70 | |||||
1 |
Nils-Olof Niklasson
IF Kville |
49 | IF Kville | 6:20.69 | |
M55 | |||||
1 |
Dimitrios Kiriazidis
Majornas IK |
68 | Majornas IK | 5:06.03 |
Grenen genomfördes tillsammans med Män 5000 m
1 |
Philip Bayer
Mölndals AIK |
03 | Mölndals AIK | 195 | |||||
2 |
Samuel Carlsson
IFK Halmstad |
01 | IFK Halmstad | 168 | SB |
151 | 157 | 163 | 168 | 173 | 178 | 182 | 186 | 190 | 193 | 195 | 201 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
164 | Philip Bayer | - | - | - | - | - | - | o | o | xo | xxo | xxx | |
80 | Samuel Carlsson | xo | o | xo | xo | xxx |
1 |
Peter Svensson
IF Rigor |
02 | IF Rigor | 405 | SB |
405 | 420 | ||
---|---|---|---|
71 | Peter Svensson | o | xxx |
Grenen genomfördes tillsammans med Män 100 m
Grenen genomfördes tillsammans med Män 200 m
Grenen genomfördes tillsammans med Män 400 m
Grenen genomfördes tillsammans med M22 1500 m
Grenen genomfördes tillsammans med Män 5000 m
1 |
Elliot Schmidt
Borgå Akilles (FIN) |
05 | Borgå Akilles (FIN) | 14.69 | PB | ||||
2 |
Theodor Johner
Ullevi FK |
05 | Ullevi FK | 15.09 | |||||
3 |
Oscar Idehall
IK Ymer |
05 | IK Ymer | 15.51 | |||||
4 |
Linus Wahl
Lerum Friidrott |
05 | Lerum Friidrott | 16.18 | PB | ||||
5 |
Viggo Nielsen
Lerum Friidrott |
05 | Lerum Friidrott | 18.96 | PB | ||||
6 |
Isac Svensson
IFK Halmstad |
04 | IFK Halmstad | 29.98 |
1 |
Hugo Tilldal
Ullevi FK |
05 | Ullevi FK | 182 |
157 | 163 | 168 | 173 | 178 | 182 | 186 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
555 | Hugo Tilldal | o | o | o | o | xxo | o | xxx |
1 |
Gabriel Torgersson
IF Kville |
05 | IF Kville | 420 | SB | ||||
2 |
Elliot Lindbom
Lerum Friidrott |
05 | Lerum Friidrott | 405 | SB |
380 | 395 | 405 | 420 | 430 | 431 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
65 | Gabriel Torgersson | xo | xxo | xxo | xxo | - | xxx |
128 | Elliot Lindbom | xo | o | xo | xxx |
1 |
Axel Eenfeldt
Örgryte IS |
05 | Örgryte IS | 6.20 0.0 | SB | ||||
2 |
Viggo Nielsen
Lerum Friidrott |
05 | Lerum Friidrott | 5.65 0.0 | |||||
3 |
Isac Svensson
IFK Halmstad |
04 | IFK Halmstad | 2.27 +0.6 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
132 | Viggo Nielsen | 5.65 0.0 | 5.54 -0.1 | 5.34 0.0 | - | 3.04 0.0 | x |
87 | Isac Svensson | x | x | x | x | x | 2.27 +0.6 |
569 | Axel Eenfeldt | x | 4.04 0.0 | 6.20 0.0 | 6.07 0.0 | - | x |
1 |
Philip Karlsson
Ullevi FK |
04 | Ullevi FK | 13.48 +2.4 | |||||
2 |
Linus Wahl
Lerum Friidrott |
05 | Lerum Friidrott | 13.44 +1.4 | SB | ||||
3 |
Johannes Lundqvist
Ullevi FK |
04 | Ullevi FK | 12.80 +0.5 | |||||
4 |
Viggo Nielsen
Lerum Friidrott |
05 | Lerum Friidrott | 10.91 0.0 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
144 | Linus Wahl | x | x | x | x | x | 13.44 +1.4 |
544 | Philip Karlsson | 12.76 +1.0 | 12.84 +0.9 | 13.00 +0.4 | 13.24 +1.8 | 13.25 0.0 | 13.48 +2.4 |
132 | Viggo Nielsen | 10.91 0.0 | x | 10.84 0.0 | 10.80 +0.5 | - | - |
548 | Johannes Lundqvist | 12.80 +0.5 | x | 12.66 0.0 | x | 12.32 +1.8 | 12.54 +0.2 |
1 |
Samuel Puustinen
Borgå Akilles (FIN) |
05 | Borgå Akilles (FIN) | 60.21 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
12 | Samuel Puustinen | x | x | 59.09 | 60.21 | x | x |
Grenen genomfördes tillsammans med Män 100 m
Grenen genomfördes tillsammans med Män 200 m
Grenen genomfördes tillsammans med Män 400 m
Grenen genomfördes tillsammans med M22 1500 m
Grenen genomfördes tillsammans med Män 5000 m
1 |
Erik Toll
IFK Göteborg |
06 | IFK Göteborg | 178 | PB | ||||
=2 |
Malte Svensson
Sävedalens AIK |
07 | Sävedalens AIK | 168 | |||||
=2 |
William Svensson
Sävedalens AIK |
07 | Sävedalens AIK | 168 |
163 | 168 | 173 | 178 | 182 | ||
---|---|---|---|---|---|---|
520 | Malte Svensson | o | xxo | xxx | ||
79 | Erik Toll | o | xo | o | xxo | xxx |
522 | William Svensson | o | xxo | xxx |
1 |
Isak Thörn
Sävedalens AIK |
07 | Sävedalens AIK | 380 | PB |
345 | 365 | 380 | 395 | ||
---|---|---|---|---|---|
523 | Isak Thörn | o | xo | xo | xxx |
1 |
Hugo Andersson
Sävedalens AIK |
08 | Sävedalens AIK | 6.25 +2.8 | |||||
2 |
Ivar Fransson Larsson
Lerum Friidrott |
07 | Lerum Friidrott | 5.27 +0.2 | PB | ||||
3 |
Nils Lindsta Long
Lerum Friidrott |
07 | Lerum Friidrott | 5.05 +0.7 | |||||
4 |
Sebastian Birk
Lerum Friidrott |
07 | Lerum Friidrott | 4.81 0.0 | PB |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
129 | Nils Lindsta Long | x | x | 5.05 +0.7 | x | 3.77 +1.0 | x |
113 | Ivar Fransson Larsson | 2.58 0.0 | 5.27 +0.2 | x | x | x | x |
110 | Sebastian Birk | 2.83 0.0 | 4.81 0.0 | - | - | - | - |
501 | Hugo Andersson | x | 5.95 0.0 | x | x | 5.71 0.0 | 6.25 +2.8 |
1 |
Malte Svensson
Sävedalens AIK |
07 | Sävedalens AIK | 12.34 0.0 | |||||
2 |
Alfred Danerud
Sävedalens AIK |
07 | Sävedalens AIK | 12.22 +0.3 | |||||
3 |
William Svensson
Sävedalens AIK |
07 | Sävedalens AIK | 11.90 -0.4 | PB | ||||
4 |
Erik Borg
Sävedalens AIK |
08 | Sävedalens AIK | 11.20 +1.0 | PB |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
503 | Erik Borg | x | 10.81 +1.0 | 10.78 +0.7 | x | x | 11.20 +1.0 |
507 | Alfred Danerud | 12.17 -1.6 | x | 12.22 +0.3 | x | - | - |
522 | William Svensson | x | 11.90 -0.4 | x | 11.19 +1.6 | - | - |
520 | Malte Svensson | x | 12.34 0.0 | 12.04 +1.1 | x | x | 12.31 0.0 |
1 |
Erik Toll
IFK Göteborg |
06 | IFK Göteborg | 12.61 | |||||
2 |
Hugo Hallnor
Lerum Friidrott |
07 | Lerum Friidrott | 10.73 | PB |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
115 | Hugo Hallnor | x | x | 10.66 | 9.80 | 10.73 | x |
79 | Erik Toll | 11.06 | 12.04 | 12.41 | 12.09 | x | 12.61 |
1 |
Hugo Hallnor
Lerum Friidrott |
07 | Lerum Friidrott | 41.66 | PB |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
115 | Hugo Hallnor | 37.41 | 40.22 | 41.66 | x | 38.96 | 41.26 |
1 |
Albin Friberg
Sävedalens AIK |
06 | Sävedalens AIK | 58.95 | |||||
2 |
Tage Sköld
Mölndals AIK |
07 | Mölndals AIK | 37.84 | |||||
3 |
Erik Toll
IFK Göteborg |
06 | IFK Göteborg | 36.50 | PB | ||||
4 |
Ivan Fredberg
Örgryte IS |
07 | Örgryte IS | 30.97 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
571 | Ivan Fredberg | x | x | 30.97 | x | x | x |
181 | Tage Sköld | x | x | x | x | 37.84 | 33.95 |
509 | Albin Friberg | 56.68 | 58.95 | x | x | 55.62 | 56.62 |
79 | Erik Toll | 27.07 | x | x | 36.50 | 33.43 | 32.32 |
Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 100 m
Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 200 m
Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 400 m
Grenen genomfördes tillsammans med F19 1500 m
Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 5000 m
1 |
Elin Hansson
IFK Halmstad |
85 | IFK Halmstad | 136 | PB | ||||
2 |
Carolin Hellestam
IF Kville |
80 | IF Kville | 136 | PB |
118 | 122 | 126 | 130 | 133 | 136 | 139 | 142 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
52 | Carolin Hellestam | o | o | o | o | xxo | o | xxx | |
82 | Elin Hansson | - | - | - | xo | o | xxx |
K40 | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Carolin Hellestam
IF Kville |
80 | IF Kville | 136 | |
K35 | |||||
1 |
Elin Hansson
IFK Halmstad |
85 | IFK Halmstad | 136 |
1 |
Karin Jonsén
IF Kville |
81 | IF Kville | 260 | PB | ||||
2 |
Carolin Hellestam
IF Kville |
80 | IF Kville | 225 | PB |
180 | 195 | 210 | 225 | 240 | 250 | 260 | 270 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
54 | Karin Jonsén | - | - | o | o | o | xo | o | xxx |
52 | Carolin Hellestam | o | o | o | xo | xxx |
K40 | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Karin Jonsén
IF Kville |
81 | IF Kville | 260 | |
2 |
Carolin Hellestam
IF Kville |
80 | IF Kville | 225 |
1 |
Desirée Lindén
Ullevi FK |
76 | Ullevi FK | 4.73 +0.1 | SB | ||||
2 |
Anneli Bohm
Sävedalens AIK |
74 | Sävedalens AIK | 3.68 +1.0 | SB |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
502 | Anneli Bohm | 3.59 +0.7 | 3.68 +1.0 | 3.59 +1.9 | 3.44 +0.1 | x | 3.56 -0.5 |
546 | Desirée Lindén | 4.73 +0.1 | 4.58 +1.0 | - | 4.49 +0.6 | - | - |
K45 | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Desirée Lindén
Ullevi FK |
76 | Ullevi FK | 4.73 | |
2 |
Anneli Bohm
Sävedalens AIK |
74 | Sävedalens AIK | 3.68 |
1 |
Desirée Lindén
Ullevi FK |
76 | Ullevi FK | 10.13 +1.2 | SB | ||||
2 |
Karin Jonsén
IF Kville |
81 | IF Kville | 8.24 -0.3 | PB |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
546 | Desirée Lindén | 10.13 +1.2 | 9.77 +1.9 | x | 9.99 +1.4 | x | x |
54 | Karin Jonsén | 7.99 0.0 | 7.76 +0.5 | 8.12 +1.1 | 7.90 -0.4 | 8.24 -0.3 | 7.71 +1.2 |
K45 | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Desirée Lindén
Ullevi FK |
76 | Ullevi FK | 10.13 | |
K40 | |||||
1 |
Karin Jonsén
IF Kville |
81 | IF Kville | 8.24 |
1 |
Cecilia Nesser
Mölndals AIK |
76 | Mölndals AIK | 8.87 | |||||
2 |
Annika Dahlqvist
IF Kville |
71 | IF Kville | 8.23 | |||||
3 |
Gunnevi Magnusson
Varbergs GIF |
57 | Varbergs GIF | 7.03 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
560 | Gunnevi Magnusson | x | 6.57 | 6.58 | 6.42 | 7.03 | 6.83 |
177 | Cecilia Nesser | 8.20 | 8.66 | 8.87 | 8.87 | 8.67 | 8.61 |
48 | Annika Dahlqvist | 8.23 | 7.63 | 7.54 | 7.60 | 7.97 | 7.81 |
K65 | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Gunnevi Magnusson
Varbergs GIF |
57 | Varbergs GIF | 7.03 | |
K50 | |||||
1 |
Annika Dahlqvist
IF Kville |
71 | IF Kville | 8.23 | |
K45 | |||||
1 |
Cecilia Nesser
Mölndals AIK |
76 | Mölndals AIK | 8.87 |
1 |
Gunnevi Magnusson
Varbergs GIF |
57 | Varbergs GIF | 26.75 | |||||
2 |
Maria Holmesson
Lerum Friidrott |
66 | Lerum Friidrott | 26.28 | |||||
3 |
Cecilia Hagström
Istrums SK |
67 | Istrums SK | 25.28 | |||||
4 |
Annika Dahlqvist
IF Kville |
71 | IF Kville | 24.81 | |||||
5 |
Ulrika Bengtsson
Lerum Friidrott |
71 | Lerum Friidrott | 21.35 | |||||
6 |
Majken Henriksson
Lekeryd-Svarttorp SK |
45 | Lekeryd-Svarttorp SK | 18.99 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
101 | Cecilia Hagström | 25.28 | 24.69 | 23.49 | 23.33 | 23.60 | 22.09 |
48 | Annika Dahlqvist | 23.37 | 22.86 | x | 24.81 | x | x |
106 | Majken Henriksson | x | x | x | 16.46 | x | 18.99 |
109 | Ulrika Bengtsson | - | x | x | 21.35 | x | 20.53 |
560 | Gunnevi Magnusson | x | x | 26.75 | x | 23.52 | 24.57 |
121 | Maria Holmesson | x | 24.55 | 25.38 | 26.28 | 25.66 | x |
K75 | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Majken Henriksson
Lekeryd-Svarttorp SK |
45 | Lekeryd-Svarttorp SK | 18.99 | |
K65 | |||||
1 |
Gunnevi Magnusson
Varbergs GIF |
57 | Varbergs GIF | 26.75 | |
K55 | |||||
1 |
Maria Holmesson
Lerum Friidrott |
66 | Lerum Friidrott | 26.28 | |
2 |
Cecilia Hagström
Istrums SK |
67 | Istrums SK | 25.28 | |
K50 | |||||
1 |
Annika Dahlqvist
IF Kville |
71 | IF Kville | 24.81 | |
2 |
Ulrika Bengtsson
Lerum Friidrott |
71 | Lerum Friidrott | 21.35 |
1 |
Cecilia Nesser
Mölndals AIK |
76 | Mölndals AIK | 24.01 | |||||
2 |
Annika Dahlqvist
IF Kville |
71 | IF Kville | 20.02 | |||||
3 |
Gunnevi Magnusson
Varbergs GIF |
57 | Varbergs GIF | 18.08 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
177 | Cecilia Nesser | x | x | 24.01 | x | x | x |
560 | Gunnevi Magnusson | 15.50 | x | 15.08 | x | x | 18.08 |
48 | Annika Dahlqvist | 18.50 | 8.07 | 20.02 | 19.72 | 19.48 | 18.47 |
K65 | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Gunnevi Magnusson
Varbergs GIF |
57 | Varbergs GIF | 18.08 | |
K50 | |||||
1 |
Annika Dahlqvist
IF Kville |
71 | IF Kville | 20.02 | |
K45 | |||||
1 |
Cecilia Nesser
Mölndals AIK |
76 | Mölndals AIK | 24.01 |
Grenen genomfördes tillsammans med Män 100 m
Grenen genomfördes tillsammans med Män 200 m
Grenen genomfördes tillsammans med Män 400 m
Grenen genomfördes tillsammans med M22 1500 m
Grenen genomfördes tillsammans med Män 5000 m
1 |
Fredrik Olsson
Sävedalens AIK |
72 | Sävedalens AIK | 154 | SB | ||||
2 |
Mattias Olsborg
Sävedalens AIK |
75 | Sävedalens AIK | 145 | SB | ||||
3 |
Patrik Kolmodin
IF Kville |
75 | IF Kville | 136 | SB | ||||
4 |
Per Hellestam
IF Kville |
79 | IF Kville | 130 | PB | ||||
5 |
Harald Henriksson
Lekeryd-Svarttorp SK |
45 | Lekeryd-Svarttorp SK | 118 |
114 | 118 | 122 | 126 | 130 | 133 | 136 | 139 | 142 | 145 | 148 | 151 | 154 | 160 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
105 | Harald Henriksson | o | xo | xxx | |||||||||||
53 | Per Hellestam | - | o | xxo | xxo | xxx | |||||||||
513 | Fredrik Olsson | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | o | xxx |
57 | Patrik Kolmodin | - | - | - | - | - | xo | xo | xxx | ||||||
512 | Mattias Olsborg | - | - | - | - | - | - | - | - | - | xo | xxx |
M75 | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Harald Henriksson
Lekeryd-Svarttorp SK |
45 | Lekeryd-Svarttorp SK | 118 | |
M50 | |||||
1 |
Fredrik Olsson
Sävedalens AIK |
72 | Sävedalens AIK | 154 | |
M45 | |||||
1 |
Mattias Olsborg
Sävedalens AIK |
75 | Sävedalens AIK | 145 | |
2 |
Patrik Kolmodin
IF Kville |
75 | IF Kville | 136 | |
M40 | |||||
1 |
Per Hellestam
IF Kville |
79 | IF Kville | 130 |
1 |
Mikael Runsten
IFK Göteborg |
63 | IFK Göteborg | 270 | =PB | ||||
2 |
Lars Frison
Mölndals AIK |
62 | Mölndals AIK | 260 | =PB |
225 | 240 | 250 | 260 | 270 | 280 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
169 | Lars Frison | xo | o | xo | xo | xxx | |
78 | Mikael Runsten | - | - | o | o | xo | xxx |
M60 | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Mikael Runsten
IFK Göteborg |
63 | IFK Göteborg | 270 | |
2 |
Lars Frison
Mölndals AIK |
62 | Mölndals AIK | 260 |
1 |
Fredrik Olsson
Sävedalens AIK |
72 | Sävedalens AIK | 5.49 +0.2 | PB | ||||
2 |
Mattias Olsborg
Sävedalens AIK |
75 | Sävedalens AIK | 5.39 +0.9 | SB | ||||
3 |
Olle Borg
KFUM Arvika |
47 | KFUM Arvika | 4.52 0.0 | |||||
4 |
Eric Persson
IF Kville |
63 | IF Kville | 4.51 +0.3 | |||||
5 |
Per Hellestam
IF Kville |
79 | IF Kville | 3.94 0.0 | PB | ||||
6 |
Mikael Rydström
Sävedalens AIK |
63 | Sävedalens AIK | 3.72 +0.3 | PB | ||||
7 |
Johan Rosenberg
Lerum Friidrott |
76 | Lerum Friidrott | 3.71 +0.3 | PB |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
513 | Fredrik Olsson | 5.36 -0.3 | 5.31 -0.2 | 5.35 +1.1 | 5.46 0.0 | 5.49 +0.2 | 5.41 +1.5 |
136 | Johan Rosenberg | x | x | x | x | 3.71 +0.3 | 3.61 +0.3 |
512 | Mattias Olsborg | 5.06 +1.2 | 5.39 +0.9 | x | 5.14 0.0 | 3.95 +0.1 | 4.64 +1.3 |
103 | Olle Borg | 4.52 0.0 | 4.46 +1.1 | 4.51 0.0 | 4.28 +2.1 | 4.27 +0.3 | 4.09 +1.0 |
53 | Per Hellestam | 3.91 -0.5 | 3.94 0.0 | 3.91 +0.9 | 3.71 +1.1 | 3.83 0.0 | 3.80 +2.0 |
61 | Eric Persson | 4.21 0.0 | 4.43 0.0 | 4.49 +2.2 | 4.37 +0.5 | 4.39 +0.7 | 4.51 +0.3 |
517 | Mikael Rydström | 3.72 +0.3 | 3.37 +0.3 | 3.50 0.0 | 3.57 0.0 | 3.35 0.0 | 3.18 +1.3 |
M75 | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Olle Borg
KFUM Arvika |
47 | KFUM Arvika | 4.52 | |
M60 | |||||
1 |
Eric Persson
IF Kville |
63 | IF Kville | 4.51 | |
2 |
Mikael Rydström
Sävedalens AIK |
63 | Sävedalens AIK | 3.72 | |
M50 | |||||
1 |
Fredrik Olsson
Sävedalens AIK |
72 | Sävedalens AIK | 5.49 | |
M45 | |||||
1 |
Mattias Olsborg
Sävedalens AIK |
75 | Sävedalens AIK | 5.39 | |
2 |
Johan Rosenberg
Lerum Friidrott |
76 | Lerum Friidrott | 3.71 | |
M40 | |||||
1 |
Per Hellestam
IF Kville |
79 | IF Kville | 3.94 |
1 |
Eric Persson
IF Kville |
63 | IF Kville | 8.91 0.0 | |||||
Olle Borg
KFUM Arvika |
47 | KFUM Arvika | - |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
103 | Olle Borg | x | - | - | - | - | - |
61 | Eric Persson | 8.91 0.0 | 8.73 +0.3 | - | - | - | - |
M75 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Olle Borg
KFUM Arvika |
47 | KFUM Arvika | - | ||
M60 | |||||
1 |
Eric Persson
IF Kville |
63 | IF Kville | 8.91 |
1 |
Robert Fabian
Herrljunga SK |
72 | Herrljunga SK | 11.64 | PB | ||||
2 |
Mikael Runsten
IFK Göteborg |
63 | IFK Göteborg | 10.99 | |||||
3 |
Lars Frison
Mölndals AIK |
62 | Mölndals AIK | 9.91 | |||||
4 |
Peter Hagström
Istrums SK |
63 | Istrums SK | 9.87 | |||||
5 |
Lars Diechle
Ullevi FK |
69 | Ullevi FK | 9.53 | |||||
6 |
Markku Jääskeläinen
Västerås FK |
70 | Västerås FK | 8.81 | |||||
7 |
Ulf Genitz
Istrums SK |
63 | Istrums SK | 8.36 | |||||
8 |
Martin Fredriksson
IF Kville |
75 | IF Kville | 7.43 | |||||
9 |
Bengt Evertsson
Trollhättan FIK |
54 | Trollhättan FIK | 7.19 | SB |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 | Ulf Genitz | 7.78 | 7.19 | 7.64 | x | 7.68 | 8.36 |
51 | Martin Fredriksson | 7.43 | 7.28 | 6.47 | x | 5.93 | 5.92 |
78 | Mikael Runsten | 10.71 | 10.51 | 10.99 | 9.78 | 10.62 | 10.59 |
169 | Lars Frison | 9.70 | - | - | 9.69 | 9.72 | 9.91 |
531 | Lars Diechle | 9.53 | 9.40 | x | x | x | x |
527 | Bengt Evertsson | 6.34 | 6.59 | 6.73 | 7.19 | 6.52 | x |
102 | Peter Hagström | 9.87 | 9.75 | 9.79 | 9.81 | - | - |
563 | Markku Jääskeläinen | 7.95 | 8.21 | 8.14 | 8.16 | 8.81 | 8.55 |
24 | Robert Fabian | 11.64 | - | - |
M65 | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Bengt Evertsson
Trollhättan FIK |
54 | Trollhättan FIK | 7.19 | |
M60 | |||||
1 |
Mikael Runsten
IFK Göteborg |
63 | IFK Göteborg | 10.99 | |
2 |
Lars Frison
Mölndals AIK |
62 | Mölndals AIK | 9.91 | |
3 |
Peter Hagström
Istrums SK |
63 | Istrums SK | 9.87 | |
4 |
Ulf Genitz
Istrums SK |
63 | Istrums SK | 8.36 | |
M50 | |||||
1 |
Robert Fabian
Herrljunga SK |
72 | Herrljunga SK | 11.64 | |
2 |
Lars Diechle
Ullevi FK |
69 | Ullevi FK | 9.53 | |
3 |
Markku Jääskeläinen
Västerås FK |
70 | Västerås FK | 8.81 | |
M45 | |||||
1 |
Martin Fredriksson
IF Kville |
75 | IF Kville | 7.43 |
1 |
Robert Fabian
Herrljunga SK |
72 | Herrljunga SK | 39.46 | PB | ||||
2 |
Dan Lahti
IF Kville |
63 | IF Kville | 35.86 | |||||
3 |
Harald Henriksson
Lekeryd-Svarttorp SK |
45 | Lekeryd-Svarttorp SK | 30.16 | |||||
4 |
Peter Hagström
Istrums SK |
63 | Istrums SK | 28.39 | |||||
5 |
Mikael Runsten
IFK Göteborg |
63 | IFK Göteborg | 26.97 | |||||
6 |
Markku Jääskeläinen
Västerås FK |
70 | Västerås FK | 25.15 | |||||
7 |
Ulf Genitz
Istrums SK |
63 | Istrums SK | 20.86 | |||||
8 |
Bengt Evertsson
Trollhättan FIK |
54 | Trollhättan FIK | 19.92 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
102 | Peter Hagström | x | 26.50 | 26.00 | 26.55 | 28.39 | x |
105 | Harald Henriksson | 25.41 | 27.92 | 25.75 | 29.18 | 30.16 | 29.89 |
78 | Mikael Runsten | 21.39 | - | - | 25.04 | 26.97 | |
58 | Dan Lahti | 35.86 | x | x | x | 34.07 | 35.21 |
100 | Ulf Genitz | 20.86 | x | x | x | x | x |
527 | Bengt Evertsson | x | 19.92 | x | 18.01 | 19.01 | 18.72 |
24 | Robert Fabian | 37.61 | 38.86 | 38.32 | x | 38.28 | 39.46 |
563 | Markku Jääskeläinen | 24.75 | 24.08 | 24.55 | 25.15 | 23.40 | x |
M75 | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Harald Henriksson
Lekeryd-Svarttorp SK |
45 | Lekeryd-Svarttorp SK | 30.16 | |
M65 | |||||
1 |
Bengt Evertsson
Trollhättan FIK |
54 | Trollhättan FIK | 19.92 | |
M60 | |||||
1 |
Dan Lahti
IF Kville |
63 | IF Kville | 35.86 | |
2 |
Peter Hagström
Istrums SK |
63 | Istrums SK | 28.39 | |
3 |
Mikael Runsten
IFK Göteborg |
63 | IFK Göteborg | 26.97 | |
4 |
Ulf Genitz
Istrums SK |
63 | Istrums SK | 20.86 | |
M50 | |||||
1 |
Robert Fabian
Herrljunga SK |
72 | Herrljunga SK | 39.46 | |
2 |
Markku Jääskeläinen
Västerås FK |
70 | Västerås FK | 25.15 |
1 |
Lars Frison
Mölndals AIK |
62 | Mölndals AIK | 35.42 | |||||
2 |
Stefan Johansson
IK Sisu |
80 | IK Sisu | 34.56 | SB | ||||
3 |
Lars Diechle
Ullevi FK |
69 | Ullevi FK | 31.81 | |||||
4 |
Markku Jääskeläinen
Västerås FK |
70 | Västerås FK | 31.56 | |||||
5 |
Mikael Runsten
IFK Göteborg |
63 | IFK Göteborg | 28.58 | |||||
6 |
Martin Fredriksson
IF Kville |
75 | IF Kville | 22.61 | |||||
7 |
Patrik Kolmodin
IF Kville |
75 | IF Kville | 21.86 | |||||
8 |
Bengt Evertsson
Trollhättan FIK |
54 | Trollhättan FIK | 16.85 | SB | ||||
9 |
Martin Danerud
Sävedalens AIK |
63 | Sävedalens AIK | 14.78 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
169 | Lars Frison | 33.55 | 33.25 | 34.02 | 35.40 | 33.39 | 35.42 |
563 | Markku Jääskeläinen | 31.56 | x | 26.26 | x | x | 31.16 |
78 | Mikael Runsten | 28.58 | 26.40 | 28.08 | x | x | x |
51 | Martin Fredriksson | x | x | x | 21.16 | x | 22.61 |
508 | Martin Danerud | x | 11.45 | 11.45 | 13.48 | x | 14.78 |
57 | Patrik Kolmodin | 20.85 | 21.86 | 21.86 | x | 20.81 | x |
94 | Stefan Johansson | 33.22 | 34.56 | 34.56 | x | 32.12 | 33.13 |
531 | Lars Diechle | 28.65 | 31.19 | 31.19 | x | x | 31.81 |
527 | Bengt Evertsson | 14.54 | 16.51 | 16.51 | 16.42 | 16.85 | 16.74 |
M65 | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Bengt Evertsson
Trollhättan FIK |
54 | Trollhättan FIK | 16.85 | |
M60 | |||||
1 |
Lars Frison
Mölndals AIK |
62 | Mölndals AIK | 35.42 | |
2 |
Mikael Runsten
IFK Göteborg |
63 | IFK Göteborg | 28.58 | |
3 |
Martin Danerud
Sävedalens AIK |
63 | Sävedalens AIK | 14.78 | |
M50 | |||||
1 |
Lars Diechle
Ullevi FK |
69 | Ullevi FK | 31.81 | |
2 |
Markku Jääskeläinen
Västerås FK |
70 | Västerås FK | 31.56 | |
M45 | |||||
1 |
Martin Fredriksson
IF Kville |
75 | IF Kville | 22.61 | |
2 |
Patrik Kolmodin
IF Kville |
75 | IF Kville | 21.86 | |
M40 | |||||
1 |
Stefan Johansson
IK Sisu |
80 | IK Sisu | 34.56 |
Grenen genomfördes tillsammans med Män 100 m
1 |
Viktor Åberg
Angereds IS |
93 | Angereds IS | 4.92 +1.6 | |||||
2 |
Gustav Larsson
Angereds IS |
03 | Angereds IS | 4.74 +0.1 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
11 | Viktor Åberg | 4.60 +1.2 | 4.53 0.0 | 4.72 -1.7 | 4.92 +1.6 | 4.78 +0.3 | 4.71 0.0 |
10 | Gustav Larsson | 4.03 +1.5 | 4.74 +0.1 | 4.56 +0.9 | 4.65 +1.3 | x | 4.58 +2.0 |