Startlista

Atleticumspelen
Atleticum, Malmö   2018-02-10 - 2018-02-11

Kvinnor 60 m

Försök  lördag, 12:45
Final  lördag, 15:05
Ida L Jespersen
Ballerup AK
00 Ballerup AK
Klara Skriver Loessl
Ballerup AK
02 Ballerup AK 8,06
Hanna Dahlberg
Eslövs AI
00 Eslövs AI
Felicia Lund Stenquist
Falu IK
98 Falu IK
Camilla Falk R. Nissen
Frederiksberg IF
90 Frederiksberg IF 7,91 7,86
Laura Friedeheim
Frederiksberg IF
91 Frederiksberg IF 8,58
Amalie Molander Pedersen
Frederiksberg IF
00 Frederiksberg IF 8,43
Naja Vinther
Helsingør IF Atletik
00 Helsingør IF Atletik 8,32
Alda Sigurdsdóttir Lamhauge
Hvirlan Føroyar
98 Hvirlan Føroyar 8,28
Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad 8,77
Felicia Ascard
IFK Lund
96 IFK Lund
Sima Zahrai
IFK Lund
63 IFK Lund
Binai Ahmad
KA2 IF
97 KA2 IF 7,75 7,75
Vanja Blomberg
Klippans FK
98 Klippans FK
Signe Boelsmand
Københavns IF
91 Københavns IF 8,10 8,10
Hanna Amoah
Malmö AI
98 Malmö AI
Emma Hedlund
Malmö AI
00 Malmö AI
Elin Mårtensson
Malmö AI
00 Malmö AI
Emmy Smedberg
Malmö AI
00 Malmö AI 7,81
Cecilia Håkegård
Sparta
94 Sparta 7,82
Johanne Wiedemann Simonsen
Sparta
99 Sparta 8,65
Olivia Tuokila
Sparta
00 Sparta 8,31 8,08
Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 8,14

Antal anmälda deltagare: 23

Kvinnor 200 m

Final  söndag, 12:05
Felicia Lund Stenquist
Falu IK
98 Falu IK
Camilla Falk R. Nissen
Frederiksberg IF
90 Frederiksberg IF 26,02 25,67
Laura Friedeheim
Frederiksberg IF
91 Frederiksberg IF 27,54 26,62
Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad 28,50 27,97
Felicia Ascard
IFK Lund
96 IFK Lund 25,52
Sima Zahrai
IFK Lund
63 IFK Lund 34,58
Vanja Blomberg
Klippans FK
98 Klippans FK 25,5
Moa Eberhardt
Klippans FK
00 Klippans FK 25,5
Signe Boelsmand
Københavns IF
91 Københavns IF 28,00 27,70
Cathrine Laugesen
Københavns IF
90 Københavns IF 27,56 27,56
Anna Krab Scheibelein
Københavns IF
98 Københavns IF 27,75 27,75
Mathilde Zeuthen
Københavns IF
99 Københavns IF 28,06 28,06
Emma Hedlund
Malmö AI
00 Malmö AI 27,71
Pernilla Nilsson
Malmö AI
92 Malmö AI 23.92
Johanne Wiedemann Simonsen
Sparta
99 Sparta 27,75
Nellie Bjerstedt
Åhus FIK
00 Åhus FIK 28,07
Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 27,80

Antal anmälda deltagare: 17

Kvinnor 800 m

Final  söndag, 13:50
Majken Lützen
Ballerup AK
03 Ballerup AK 2:14,02
Mathilde Riis
Ballerup AK
99 Ballerup AK 2:35 2:35
Annika Faager
Björnstorps IF
76 Björnstorps IF 2:23.78
Mia Havinder
Björnstorps IF
69 Björnstorps IF 2:32,75 2:39,88
Marie Olsson
Björnstorps IF
63 Björnstorps IF 2:34,50
Esther Kirkeby
Gentofte IK
04 Gentofte IK 2.35.85
Josefine Munksdorf
Hvidovre AM
02 Hvidovre AM 2:27,53 2:27,53
Olivia Kempi
IFK Helsingborg
98 IFK Helsingborg 2:19 2:19
Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg
Ebba Berglin
KA2 IF
01 KA2 IF 2:15,91
Nina Kolarzik
Malmö AI
97 Malmö AI 2:40,43 2:29,77
Alexandra Brackmann
Mölndals AIK
97 Mölndals AIK 2:18
Rebekka Schaldemose
Sparta
03 Sparta 2:35,72
Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF 2:26 2:26

Antal anmälda deltagare: 14

Kvinnor Höjd

Final  söndag, 13:10
Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 1.61
Sara Johansson
IFK Lund
94 IFK Lund
Matilda Nilsson
IFK Lund
93 IFK Lund 1,81
Ellen White
IFK Lund
01 IFK Lund
Clara Johansson
KA2 IF
02 KA2 IF
Ebba Tonerhjelm
Klippans FK
04 Klippans FK
Mea Gedin
Malmö AI
01 Malmö AI
Adam Månsson
Malmö AI
89 Malmö AI
Johanna Persson
Simrishamns AIF
03 Simrishamns AIF

Antal anmälda deltagare: 9

Kvinnor Stav

Final  lördag, 11:00
Ida L Jespersen
Ballerup AK
00 Ballerup AK 3.40 3.50
Klara Skriver Loessl
Ballerup AK
02 Ballerup AK
Annika Jönsson
IFK Helsingborg
96 IFK Helsingborg
Gabriella Jönsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg
Linnea Jönsson
IFK Helsingborg
99 IFK Helsingborg
Ebba Carlsson
IK Hinden
99 IK Hinden 3,35
Frida Andersson
KA2 IF
03 KA2 IF
Elli Johansson
KA2 IF
04 KA2 IF
Celina Johannsen
Malmö AI
02 Malmö AI
Luna Johannsen
Malmö AI
05 Malmö AI
Mella Melander
Malmö AI
04 Malmö AI
Ellen Persson
Malmö AI
03 Malmö AI
Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 13

Kvinnor Längd

Final  lördag, 14:00
Hanna Dahlberg
Eslövs AI
00 Eslövs AI
Malin Olsson
IFK Lidingö
90 IFK Lidingö
Sesina beyed
IFK Lund
00 IFK Lund
Frida McCabe
IFK Lund
92 IFK Lund
Klara Ekelund
KA2 IF
99 KA2 IF
Laura Tølløse
Sparta
97 Sparta 5,32 5,96
Emma Vitale
Sparta
93 Sparta 4,67 4,67
Agnes Johansson
Trollhättan FIK
95 Trollhättan FIK

Antal anmälda deltagare: 8

Kvinnor Tresteg

Final  söndag, 14:05
Frida Andersson
KA2 IF
03 KA2 IF
Klara Ekelund
KA2 IF
99 KA2 IF
Hanna Falck
KA2 IF
01 KA2 IF
Clara Johansson
KA2 IF
02 KA2 IF 10.93
Elli Johansson
KA2 IF
04 KA2 IF
Hanna Johansson
KA2 IF
01 KA2 IF 11.19 11.19
Julia Olander
KA2 IF
99 KA2 IF
Lisa Pålsson
KA2 IF
02 KA2 IF
Emma Erlandsson
Malmö AI
99 Malmö AI
Mollie Jönsson
Malmö AI
04 Malmö AI
Johanna Olsson
Malmö AI
01 Malmö AI
Laura Tølløse
Sparta
97 Sparta 11,81
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 10,96
Saga Sjöberg
Öresund FK
99 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 14

Kvinnor Kula

Final  söndag, 11:30
Felicia Lund Stenquist
Falu IK
98 Falu IK
Annesofie Nielsen
Hvidovre AM
00 Hvidovre AM
Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad
Nicole Ridegård
IFK Helsingborg
99 IFK Helsingborg
Amanda Hansson
IFK Trelleborg
00 IFK Trelleborg

Antal anmälda deltagare: 5

F17 60 m

Försök  lördag, 11:25
Final  lördag, 14:45
Linnéa Andersson
Båstads GIF
01 Båstads GIF
Laura Valentin Jensen
Helsingør IF Atletik
01 Helsingør IF Atletik 8,62
Alva Bengtsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg 8,34
Anna Lukic
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Moa Nilsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg
Hanna Persson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Julia Berns
IFK Lund
02 IFK Lund
Alice Hedberg
IFK Lund
02 IFK Lund
Selma Löfman
IFK Lund
02 IFK Lund
Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund 7,91
Alyson Vera
IFK Lund
02 IFK Lund
Ebba Berglin
KA2 IF
01 KA2 IF
Hanna Falck
KA2 IF
01 KA2 IF
Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI 8,08
Olivia Stridh
Malmö AI
02 Malmö AI 7,87
Annika Eppers
Sparta
02 Sparta 8,57
Maria Skov Kragh
Sparta
01 Sparta 8,29 8,29
Victoria Lendal
Sparta
02 Sparta 8,25
Ida Lyngby
Sparta
02 Sparta 8,10 8,10
Sofie Spiegelhauer
Sparta
02 Sparta 8,38
Josefine Sørensen
Sparta
02 Sparta 8,73
Selma Jönsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 7,88 7,88
Ida Ottosson
Öresund FK
01 Öresund FK
Filippa Sivnert
Öresund FK
01 Öresund FK 7,79

Antal anmälda deltagare: 24

F17 200 m

Final  söndag, 11:35
Freja K. Madsen
Ballerup AK
02 Ballerup AK 27,41
Linnéa Andersson
Båstads GIF
01 Båstads GIF
Alma Dahlberg
Hässleholms AIS
02 Hässleholms AIS 28,65
Maja Jönsson
Höörs IS
02 Höörs IS 26,32
Lovisa Skoglund
Höörs IS
01 Höörs IS 25,97
Alva Bengtsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg
Anna Lukic
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Sofia Ovesson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Tindra Palmér
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Hanna Persson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Julia Berns
IFK Lund
02 IFK Lund 27,60
Clara Johansson
KA2 IF
02 KA2 IF
Emma Jensen
Klippans FK
01 Klippans FK 28
Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI 25,9
Olivia Stridh
Malmö AI
02 Malmö AI 25,92
Annika Eppers
Sparta
02 Sparta 28,60
Victoria Lendal
Sparta
02 Sparta 28,08
Ida Lyngby
Sparta
02 Sparta 27,35
Sofie Spiegelhauer
Sparta
02 Sparta 26,81
Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 29,45
Selma Jönsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 25,92
Ida Ottosson
Öresund FK
01 Öresund FK 26,4

Antal anmälda deltagare: 22

F17 1500 m

Final  söndag, 15:35
Majken Lützen
Ballerup AK
03 Ballerup AK 4:53,84
Caroline Rødgaard-Jessen
Ballerup AK
02 Ballerup AK 4:58,92
Alma Søttrup
Ballerup AK
03 Ballerup AK 4:54,22
Anja jagesten
Björnstorps IF
02 Björnstorps IF 5:28,74 5:24,70
Nadja Rugland
Kalmar SK
01 Kalmar SK 4:53,01
Iman Abdul Rahim
Malmö AI
02 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 6

F17 Längd

Final  lördag, 12:45
Linnéa Andersson
Båstads GIF
01 Båstads GIF
Nellie Malmros
Båstads GIF
01 Båstads GIF
Ida Valentinsson
FK Athlet
02 FK Athlet
Anna Lukic
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Hanna Persson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Julia Berns
IFK Lund
02 IFK Lund
Johanna Sjöström
IFK Lund
01 IFK Lund
Hanna Falck
KA2 IF
01 KA2 IF
Hanna Johansson
KA2 IF
01 KA2 IF 5.28 5.28
Hanna Didricksson
Malmö AI
02 Malmö AI
Johanna Olsson
Malmö AI
01 Malmö AI
Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI
Maria Skov Kragh
Sparta
01 Sparta 5,21 5,21
Victoria Lendal
Sparta
02 Sparta 5,04 5,28
Louise Bach Moore
Sparta
01 Sparta 5,43 5,43
Josefine Sørensen
Sparta
02 Sparta 4,67

Antal anmälda deltagare: 16

F17 Kula

Final  söndag, 13:30
Sofia Ovesson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Selma Löfman
IFK Lund
02 IFK Lund
Hedda Rosvall
IFK Trelleborg
02 IFK Trelleborg 7,03 7,03
Hanna Didricksson
Malmö AI
02 Malmö AI
Victoria Quainoo
Malmö AI
02 Malmö AI
Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 6

F15 60 m

Försök  lördag, 12:20
Final  lördag, 14:35
Cecilie Gedsø Færge
Ballerup AK
03 Ballerup AK 8,20 8,20
Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Ingeborg Falck
Frederiksberg IF
04 Frederiksberg IF 8,52
Olivia Dittlau
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg
Titti Ewertzh
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg 8,53
Tilda Lilja
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg
Daga Indebetou
IFK Lund
03 IFK Lund
Tea Löfman
IFK Lund
03 IFK Lund
Johanna Obradovic
IFK Lund
03 IFK Lund
Famke Persson
IFK Lund
03 IFK Lund 8,01
Frida Andersson
KA2 IF
03 KA2 IF 8,92 8,92
Ellen Karlsson
KA2 IF
03 KA2 IF 8,33
Alberte Ulrik
Københavns IF
03 Københavns IF 9,04 9,04
Vilma Dahlberg
Malmö AI
03 Malmö AI
Alva Kalläne
Malmö AI
03 Malmö AI 8,90 8,90
Ellen Persson
Malmö AI
03 Malmö AI
Mica Ramm-Ericson
Malmö AI
03 Malmö AI 8,39
Milla Svanberg
Malmö AI
03 Malmö AI
Annika Baun Haldbo
Sparta
03 Sparta 8,14 8,14
Josephine Koch Jacobsen
Sparta
03 Sparta 8,24 8,05
Marie H Larsen
Sparta
03 Sparta 7,96 7,96
Emma Gerdes
Åhus FIK
03 Åhus FIK 8,32 8,32
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK 8,54 8,54

Antal anmälda deltagare: 23

F15 200 m

Final  söndag, 09:55
Titti Ewertzh
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg
Famke Persson
IFK Lund
03 IFK Lund 25,95
Frida Andersson
KA2 IF
03 KA2 IF 29,06 29,06
Ellen Karlsson
KA2 IF
03 KA2 IF
Karoline Bygwraa
Københavns IF
03 Københavns IF 30,75
Rebekka Holsting
Københavns IF
03 Københavns IF 30,77 30,77
Michelle Rutherford
Københavns IF
03 Københavns IF 29,16 29,16
Alberte Ulrik
Københavns IF
03 Københavns IF 30,52 30,52
Sonja Stadler
Malmö AI
03 Malmö AI
Milla Svanberg
Malmö AI
03 Malmö AI 26,98
Joy thulin
Malmö AI
03 Malmö AI 26,65
Emma Gerdes
Åhus FIK
03 Åhus FIK 27,06
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK 28,44 28,44

Antal anmälda deltagare: 13

F15 1000 m

Final  söndag, 14:45
Fillippa Lonhage
Höörs IS
03 Höörs IS 3:30,00
Juni Rugland
Kalmar SK
03 Kalmar SK 3:06,44 3:06,44
Klara Hansen
Viking Atletik
03 Viking Atletik
Nicole Ljungström
Ängelholms IF
03 Ängelholms IF 3:12,22

Antal anmälda deltagare: 4

F15 Längd

Final  lördag, 10:20
Ingeborg Falck
Frederiksberg IF
04 Frederiksberg IF
Tilda Lilja
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg
Johanna Obradovic
IFK Lund
03 IFK Lund
Elvira Dyselius
IFK Trelleborg
03 IFK Trelleborg 3.77 3.77
Betty Lecander
IFK Trelleborg
03 IFK Trelleborg 3,93
Frida Andersson
KA2 IF
03 KA2 IF 4,57 4,57
Emma Svensson
KA2 IF
03 KA2 IF
Frida Bungaard
Københavns IF
03 Københavns IF 4,30 4,30
Vilma Dahlberg
Malmö AI
03 Malmö AI
Adela Olsson
Malmö AI
03 Malmö AI
Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI
Milla Svanberg
Malmö AI
03 Malmö AI
Annika Baun Haldbo
Sparta
03 Sparta 5,00 5,00
Josephine Koch Jacobsen
Sparta
03 Sparta 5,16
Marie H Larsen
Sparta
03 Sparta 4,80
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 5,08
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK 4,91

Antal anmälda deltagare: 17

F15 Kula

Final  söndag, 10:45
Johanna Berg
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Julia Scharnell
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Tea Löfman
IFK Lund
03 IFK Lund
Emilia Wamsler
IFK Lund
03 IFK Lund
Emma Svensson
KA2 IF
03 KA2 IF
Josefin Axelsson
Öresund FK
03 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 7

F14 60 m

Försök  lördag, 11:10
Final  lördag, 14:50
Ingeborg Falck
Frederiksberg IF
04 Frederiksberg IF 8,52
Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 8,39 8,39
Zaga Karterud
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 8,40
Juni Palm
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Ella Sandwång
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Lisa Berns
IFK Lund
04 IFK Lund 8,26
Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund 8,44
Elli Johansson
KA2 IF
04 KA2 IF 8,59
Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF 8,84
Lovis Mathisson
KA2 IF
04 KA2 IF 8,23 8,23
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 8,21
Josepha Dahl
Korsør
04 Korsør 8,44 8,32
Sara Porst
Korsør
04 Korsør 8,72 8,62
Alma Søby Witt
Københavns IF
04 Københavns IF 8,35 8,35
Michell Ahlblom
Malmö AI
04 Malmö AI 9,04 9,04
Maja Nordstedt
Malmö AI
04 Malmö AI
Jenjira Phayakhruea
Malmö AI
04 Malmö AI
Elsa Hjelm
Åhus FIK
04 Åhus FIK 8,28
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 8,31 8,31
Desire Covic
Öresund FK
04 Öresund FK
Engla Dahlskog
Öresund FK
04 Öresund FK
Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 22

F14 200 m

Final  söndag, 09:00
Ella Magnusson
FK Athlet
04 FK Athlet
Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 27,12
Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 28,70
Juni Palm
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Ella Sandwång
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Lisa Berns
IFK Lund
04 IFK Lund 27,40
Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund 28,92
Tindra Röme
IFK Lund
04 IFK Lund 28,87
Elli Johansson
KA2 IF
04 KA2 IF 27,09
Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF 28,56
Lovis Mathisson
KA2 IF
04 KA2 IF 27,89 27,89
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 27,86
Josepha Dahl
Korsør
04 Korsør 28,26 27,91
Sara Porst
Korsør
04 Korsør 29,21 29,89
Alma Søby Witt
Københavns IF
04 Københavns IF 31,29 31,29
Michell Ahlblom
Malmö AI
04 Malmö AI
Alice Andersson
Malmö AI
04 Malmö AI
Angelina Hooks
Malmö AI
04 Malmö AI 28,70
Mollie Jönsson
Malmö AI
04 Malmö AI
Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 26,71
Maja Nordstedt
Malmö AI
04 Malmö AI
Klara Peters
Malmö AI
04 Malmö AI
Jenjira Phayakhruea
Malmö AI
04 Malmö AI
Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI
Linnea Nord
Ystads IF
04 Ystads IF 30,57
Elsa Hjelm
Åhus FIK
04 Åhus FIK 27,59 27,19
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 28,53 28,53

Antal anmälda deltagare: 27

F14 1000 m

Final  söndag, 14:35
My Ekström
Björnstorps IF
04 Björnstorps IF 3:22,20 3:22,20
Maja Malm
Höörs IS
04 Höörs IS 3:29,00
Anne Oostra
Höörs IS
04 Höörs IS 3:24,00
Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF 3:19 3:19
Emmi Lilius
Malmö AI
04 Malmö AI 3:21,00
Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI
Alice Olvegåtd
Åhus FIK
04 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 7

F14 Längd

Final  söndag, 10:20
Ella Magnusson
FK Athlet
04 FK Athlet
Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 4,89 4,89
Zaga Karterud
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Ella Sandwång
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Tindra Röme
IFK Lund
04 IFK Lund
Elli Johansson
KA2 IF
04 KA2 IF
Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK
Smilla Mygind Kristensen
Københavns IF
04 Københavns IF 4,42 4,42
Michell Ahlblom
Malmö AI
04 Malmö AI 4,24 4,24
Alice Andersson
Malmö AI
04 Malmö AI
Mollie Jönsson
Malmö AI
04 Malmö AI
Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 5,10
Maja Nordstedt
Malmö AI
04 Malmö AI
Jenjira Phayakhruea
Malmö AI
04 Malmö AI
Lisa Sjöberg
Malmö AI
04 Malmö AI
Elsa Hjelm
Åhus FIK
04 Åhus FIK
Engla Dahlskog
Öresund FK
04 Öresund FK
Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 19

F14 Kula

Final  lördag, 13:50
Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 11,99 11,99
Elli Johansson
KA2 IF
04 KA2 IF
Elsa Hjelm
Åhus FIK
04 Åhus FIK
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 10,01
Desire Covic
Öresund FK
04 Öresund FK
Tilde Grönwall
Öresund FK
04 Öresund FK
Julia Johansson
Öresund FK
04 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 7

F13 60 m

Försök  lördag, 10:40
Final  lördag, 12:05
Linnea Rydin
FK Athlet
05 FK Athlet
Alma Cederberg
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 9,01
Maja Kropp Lindh
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Astrid Kulatunga
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Malou Spjut
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Hanna Lindström
IFK Lund
05 IFK Lund
Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 8,26
Frida Berglin
KA2 IF
05 KA2 IF 9,21
Emilia Johansson
Klippans FK
05 Klippans FK 8,03
Mathilda Brodd Polsten
Malmö AI
05 Malmö AI 8,30
Ella Engman
Malmö AI
05 Malmö AI 8,02 8,02
Olivia Jensfeldt
Malmö AI
05 Malmö AI 8,42
Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI 9,45 9,28
Louise Nicklasson
Malmö AI
05 Malmö AI
Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI 8,76
Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI
Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI
Isabella Worm Due
Malmö AI
05 Malmö AI 10,05 9,05

Antal anmälda deltagare: 19

F13 200 m

Final  söndag, 11:00
Linnea Rydin
FK Athlet
05 FK Athlet
Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Maja Kropp Lindh
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Hanna Lindström
IFK Lund
05 IFK Lund
Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 26,97
Frida Berglin
KA2 IF
05 KA2 IF 29,20
Emilia Johansson
Klippans FK
05 Klippans FK 27,39
Alma Juhl Horsgaard
Københavns IF
05 Københavns IF 31,29 31,29
Mathilda Brodd Polsten
Malmö AI
05 Malmö AI 29,45
Ella Engman
Malmö AI
05 Malmö AI 27,10
Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI
Olivia Jensfeldt
Malmö AI
05 Malmö AI 28,30
Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI 31,24
Louise Nicklasson
Malmö AI
05 Malmö AI
Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI 29,20
Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 28,54
Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 28,08 28,08
Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 30,90

Antal anmälda deltagare: 18

F13 800 m

Final  söndag, 13:10
Norah jagesten
Björnstorps IF
05 Björnstorps IF 2:44,53 2:44,53
Linnea Rydin
FK Athlet
05 FK Athlet
Ebony Tay
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
Frida Berglin
KA2 IF
05 KA2 IF 2:30
Alma Juhl Horsgaard
Københavns IF
05 Københavns IF
Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI
Madeleine A. A. Rasmussen
Sparta
05 Sparta 2:49,48 2:49,48
Hedda Månsson
Åhus FIK
05 Åhus FIK
Tuva Selin
Åhus FIK
05 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 9

F13 Höjd

Final  söndag, 11:30
Joanna Ek
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Maja Kropp Lindh
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Isabelle Lund
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 1.30
Ella Engman
Malmö AI
05 Malmö AI 1.23
Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI
Luna Johannsen
Malmö AI
05 Malmö AI
Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI 1.34
Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 8

F13 Längd

Final  söndag, 09:00
Ajna Hodzic
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
Amanda Olsson
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
Maja Kropp Lindh
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Hanna Lindström
IFK Lund
05 IFK Lund
Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Frida Berglin
KA2 IF
05 KA2 IF
Emilia Johansson
Klippans FK
05 Klippans FK
Mathilda Brodd Polsten
Malmö AI
05 Malmö AI
Ella Engman
Malmö AI
05 Malmö AI 4.93
Olivia Jensfeldt
Malmö AI
05 Malmö AI 4.65
Luna Johannsen
Malmö AI
05 Malmö AI
Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI 4,17 4,17
Louise Nicklasson
Malmö AI
05 Malmö AI
Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI 4,76
Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI
Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 16

F13 Kula

Final  lördag, 13:00
Linnea Rydin
FK Athlet
05 FK Athlet
Ajna Hodzic
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
Isabelle Lund
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 10,46 10,46
Frida Berglin
KA2 IF
05 KA2 IF
Ella Engman
Malmö AI
05 Malmö AI 10.19
Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI 10,07 10,07
Louise Nicklasson
Malmö AI
05 Malmö AI
Hanna Kamrad
Södra Sandby IF
05 Södra Sandby IF
Tilde Schack
Åhus FIK
05 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 9

F12 60 m

Försök  lördag, 09:50
Final  lördag, 12:15
Nea Claus
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 9,25 9,25
Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9,24 9,24
Julia Englund
IFK Lund
06 IFK Lund 8,56
Linnea Englund
IFK Lund
06 IFK Lund 8,60
Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund
Elin Pihlström
IFK Lund
06 IFK Lund
Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 9,28 9,28
Elisabeth Røddik Elsner
Københavns IF
06 Københavns IF 9,59 9,59
Celina Hagihara
Københavns IF
06 Københavns IF 8,70 8,70
Mikaela Medina Sørensen
Københavns IF
06 Københavns IF 9,12 9,12
Sara Blomkvist
Malmö AI
06 Malmö AI 8,74 8,74
Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI
Elise Parander
Malmö AI
06 Malmö AI 9,17 9,05

Antal anmälda deltagare: 14

F12 200 m

Final  söndag, 10:20
Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 32,46
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Annie Torkéll
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 30,90
Julia Englund
IFK Lund
06 IFK Lund
Linnea Englund
IFK Lund
06 IFK Lund
Elin Pihlström
IFK Lund
06 IFK Lund
Emma-Lisa Johansson
KA2 IF
06 KA2 IF 33,18
Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF
Sara Blomkvist
Malmö AI
06 Malmö AI
Pamela Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI
Luna Frid Hanberg
Sparta
06 Sparta 31,50
Linnea Odéhn
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 12

F12 800 m

Final  söndag, 13:20
Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF
Nilla Gustafsson
Höörs IS
07 Höörs IS
Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS
Emma-Lisa Johansson
KA2 IF
06 KA2 IF 2:57,29
Linnea Odéhn
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 5

F12 Höjd

Final  lördag, 11:00
Elin Jönsson
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 1,20 1,20
Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Julia Englund
IFK Lund
06 IFK Lund
Linnea Englund
IFK Lund
06 IFK Lund
Elin Pihlström
IFK Lund
06 IFK Lund 1,36
Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 1,23 1,23
Mikaela Medina Sørensen
Københavns IF
06 Københavns IF 1,35 1,35

Antal anmälda deltagare: 8

F12 Längd

Final  söndag, 11:40
Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 4,29 4,29
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Annie Torkéll
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Julia Englund
IFK Lund
06 IFK Lund
Linnea Englund
IFK Lund
06 IFK Lund
Elin Pihlström
IFK Lund
06 IFK Lund 4,11
Emma-Lisa Johansson
KA2 IF
06 KA2 IF
Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 4,09 4,09
Elisabeth Røddik Elsner
Københavns IF
06 Københavns IF 3,80 3,80
Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI
Pamela Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI
Blanca Martel
Södra Sandby IF
06 Södra Sandby IF
Linnea Odéhn
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 13

F12 Kula

Final  söndag, 09:00
Maja Scharnell
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Elin Jönsson
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 7,06
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Annie Torkéll
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 7,95 7,95
Elisabeth Røddik Elsner
Københavns IF
06 Københavns IF 8,64 8,64
Blanca Martel
Södra Sandby IF
06 Södra Sandby IF
Linnea Odéhn
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 9

F11 60 m

Försök  lördag, 09:40
Final  lördag, 13:30
Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet
Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet 10,54
Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Ella Wesonius
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Aisha Johnsson
Höörs IS
07 Höörs IS
Mollie Nilsson
Höörs IS
07 Höörs IS
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI 9,63
Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI 8,84
Alma Persson
Malmö AI
07 Malmö AI
Felicia Thorell
Malmö AI
07 Malmö AI 10,54
Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 9,48
Thea Bivefors
Öresund FK
07 Öresund FK
Annie Lange
Öresund FK
07 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 14

F11 Längd

Final  lördag, 11:30
Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet
Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet
Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Emina Hodzic
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Ella Wesonius
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Aisha Johnsson
Höörs IS
07 Höörs IS
Ester Wendin
IFK Lund
07 IFK Lund
Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI
Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI
Alma Persson
Malmö AI
07 Malmö AI
Felicia Thorell
Malmö AI
07 Malmö AI
Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK
Thea Bivefors
Öresund FK
07 Öresund FK
Annie Lange
Öresund FK
07 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 14

F11 Kula

Final  lördag, 10:10
Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet
Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet
Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Emina Hodzic
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Ella Wesonius
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Ester Wendin
IFK Lund
07 IFK Lund
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI
Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 9

F10 60 m

Försök  lördag, 10:20
Final  lördag, 13:45
Elsa Almryd
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 10,2
Emmy Larsson
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 9,45
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 9,52
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI 11,80
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 8,93
Marie Karlsson
Öresund FK
08 Öresund FK
Ida Trumstedt
Öresund FK
08 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 11

F10 Längd

Final  lördag, 12:35
Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 2,65
Elsa Almryd
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Emmy Larsson
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Chantall Covic
Öresund FK
08 Öresund FK
Marie Karlsson
Öresund FK
08 Öresund FK
Ida Trumstedt
Öresund FK
08 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 13

F10 Kula

Final  lördag, 09:30
Elsa Almryd
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Emmy Larsson
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Chantall Covic
Öresund FK
08 Öresund FK
Marie Karlsson
Öresund FK
08 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 9

Män 60 m

Försök  lördag, 13:50
Final  lördag, 14:55
Rasmus Glimberg
Eslövs IF
00 Eslövs IF
Emil Grovn
Frederiksberg IF
98 Frederiksberg IF 7,74
Frederik Regli
Frederiksberg IF
90 Frederiksberg IF 7,39
Peter Andersson
Greve Atletik
99 Greve Atletik 7,00 6,86
Emmanuel Dawlson
Hammarby IF
92 Hammarby IF 6,80
Tummas Napoleon Arge
Hvidovre AM
95 Hvidovre AM 7,29 7,29
Simon Mathiasen
Hvidovre AM
96 Hvidovre AM 7,15 7,15
Kasper Olsen
Hvidovre AM
91 Hvidovre AM 6,92 6,92
David Otzen
Hvidovre AM
98 Hvidovre AM 7,39 7,39
Rodney Pratdavis
Hvidovre AM
93 Hvidovre AM 7,19 7,19
Björn Boström
IFK Lund
87 IFK Lund 7.04 6.99
Bertil Dersén
IFK Lund
62 IFK Lund
Alexander Hersmyr
IFK Lund
00 IFK Lund 8,40
Magnus Nielsen
IFK Lund
91 IFK Lund 7,27 7,27
Filip Nilsson
IFK Lund
92 IFK Lund
Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund
Mikael Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 7,40
Simon Wennolf
IFK Lund
00 IFK Lund 7,37
Bimo Soenarso
KFUM Örebro
01 KFUM Örebro 7,07 6,96
Hampus Nordstedt Kjell
Klippans FK
00 Klippans FK
Mike Andersen
Korsør
94 Korsør 7,60 7,37
Kristoffer Bonde
Københavns IF
91 Københavns IF 7,55 7,55
Albert Ranning
Københavns IF
98 Københavns IF 6.99 6.99
James Gaudiello
Malmö AI
98 Malmö AI
Sebastian Kadestål
Malmö AI
96 Malmö AI 7,05
Jonathan Aquino
Sparta
99 Sparta 7,10
Massin Ait Bouziad
Sparta
95 Sparta 7,40
Martin Gjertsen
Sparta
95 Sparta 7,03
Mikkel Klejnstrup
Sparta
86 Sparta 7,32
Martin H Kristensen
Sparta
92 Sparta 7,61 7,18
Christian Trajkovski
Sparta
65 Sparta 7,39 6,84
Marcus Andersson
Öresund FK
00 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 32

Män 200 m

Final  söndag, 12:30
Frederik Andersson
Greve Atletik
01 Greve Atletik 23,01 22,96
Peter Andersson
Greve Atletik
99 Greve Atletik 22,44 22,44
Mathias Astrup
Greve Atletik
99 Greve Atletik 22,83 22,83
Kim Vilborg
Greve Atletik
72 Greve Atletik 25,10
Emmanuel Dawlson
Hammarby IF
92 Hammarby IF 21,90
Mikkel Stampe
Helsingør IF Atletik
00 Helsingør IF Atletik 24.45
Navid Bazgir
Hvidovre AM
95 Hvidovre AM 23,99
Kasper Olsen
Hvidovre AM
91 Hvidovre AM 22,20 22,20
David Otzen
Hvidovre AM
98 Hvidovre AM
Rodney Pratdavis
Hvidovre AM
93 Hvidovre AM 23,00 23,00
Peter Lindgren
IFK Helsingborg
60 IFK Helsingborg
Simon Wennolf
IFK Lund
00 IFK Lund 24,25
Bimo Soenarso
KFUM Örebro
01 KFUM Örebro 23,07 23,07
Hampus Nordstedt Kjell
Klippans FK
00 Klippans FK
Kristoffer Bonde
Københavns IF
91 Københavns IF 24,00 23,97
Albert Ranning
Københavns IF
98 Københavns IF 22.22 22.22
Roble a Abdullah
Malmö AI
01 Malmö AI 23,10 23,00
Alex Andersson
Malmö AI
00 Malmö AI 24,00 24,00
Kasper Kadestål
Malmö AI
99 Malmö AI 21.45
Sebastian Kadestål
Malmö AI
96 Malmö AI 22,50
Michael Noes Andersen
Sparta
91 Sparta 24,43 23,83
Jonathan Aquino
Sparta
99 Sparta 22,50
Mikkel Klejnstrup
Sparta
86 Sparta 22,89 22,80
Sam Marcus
Sparta
99 Sparta 23,10
Christian Trajkovski
Sparta
65 Sparta 24,50 22,04
Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 26

Män 800 m

Final  söndag, 14:05
Yusuf Alin
Amager Atletik Club
95 Amager Atletik Club 2:04
Thor Skifte
Amager Atletik Club
97 Amager Atletik Club 2:00
isak Bjeregaard
Björnstorps IF
81 Björnstorps IF 1:58.37 1:58.37
Christer Friberg
Björnstorps IF
72 Björnstorps IF 2.12,28
Oskar Rosenlund
Björnstorps IF
97 Björnstorps IF 1:58.67
Mattias Jonsson
Heleneholms IF
70 Heleneholms IF 2:08
Adrian Mehic
Heleneholms IF
94 Heleneholms IF 1:55,99
Frederik Gottlieb
Helsingør IF Atletik
00 Helsingør IF Atletik 2:05,32
Victor Carlsson
IF Malmö Löp
90 IF Malmö Löp 2:05
Martin Gustafsson
IFK Lund
01 IFK Lund 2:08
Erik Lidfors
IFK Lund
99 IFK Lund 2:10
Abdiasamed Khader
KA2 IF
00 KA2 IF 2:10 2:06
Oliver Thernøe
Korsør
96 Korsør 1:59,91
Jonathan Munk Adamsen
Københavns IF
95 Københavns IF 1:55,66 1:55,66
Lucas Balling
Københavns IF
97 Københavns IF 2:02,00
Gustav Bendsen
Københavns IF
03 Københavns IF 2:10,04 2:10,04
William Elsner
Københavns IF
03 Københavns IF 2:13,01 2:13,01
Jonathan Makwarth
Københavns IF
00 Københavns IF 2:05
Abubakar Abdi
Malmö AI
99 Malmö AI 1:58
Jesper Bokefors
Malmö AI
94 Malmö AI 1:58
Warsame Doley
Malmö AI
98 Malmö AI 1:50
David Klöfverskjöld
Malmö AI
00 Malmö AI 2:10
Daniel Lundborg
Malmö AI
97 Malmö AI 2:02
Adam Månsson
Malmö AI
89 Malmö AI 2:04
Henrik Möbius
Malmö AI
00 Malmö AI 2:03,00
Albert Nurmi
Malmö AI
01 Malmö AI
Robin Sterner
Malmö AI
91 Malmö AI 2:00
Emil Tostrup
Malmö AI
95 Malmö AI 1:58.00
Björn Östenson
Ryssbergets IK
93 Ryssbergets IK 2:00:00
Luis F Maillet
Sparta
04 Sparta 2:20,69
Lasse Kuhre Hansen
Viking Atletik
96 Viking Atletik
Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF
Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 2:17
Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 2:06
François Travert
Ystads IF
73 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 35

Män Höjd

Final  lördag, 12:35
Rasmus Glimberg
Eslövs IF
00 Eslövs IF
Eli Karström
FK Athlet
01 FK Athlet
Arvid Rydberg
IF Göta
98 IF Göta
Simon Martin
IFK Halmstad
94 IFK Halmstad
Caleb Chidubem Nweke Conable
Malmö AI
01 Malmö AI 1,78
Samuel Fransson
Malmö AI
00 Malmö AI
Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI
Massin Ait Bouziad
Sparta
95 Sparta 2,06
Hamdi Allamine
Team Qatar
97 Team Qatar
Mutaz Essa Barshim
Team Qatar
91 Team Qatar

Antal anmälda deltagare: 10

Män Stav

Final  lördag, 11:00
Magnus Herstedt
Malmö AI
98 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 1

Män Längd

Final  söndag, 12:00
Peter Andersson
Greve Atletik
99 Greve Atletik 6,79 6,79
Felix Ericsson
IFK Helsingborg
75 IFK Helsingborg
Simon Martinsson
Lomma FIK
99 Lomma FIK
Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI
Richard Heikkilä
Mölndals AIK
98 Mölndals AIK
Massin Ait Bouziad
Sparta
95 Sparta 6,69
Robin Swann
Sparta
97 Sparta 6,17 6,30

Antal anmälda deltagare: 7

Män Kula

Final  söndag, 13:00
Dan Lindahl
IFK Lund
60 IFK Lund
Stefan Mortensen
Sparta
96 Sparta 14,37

Antal anmälda deltagare: 2

P17 60 m

Försök  lördag, 11:00
Final  lördag, 13:25
Petar Ostojic
Belgrad Parasport
91 Belgrad Parasport
Eli Karström
FK Athlet
01 FK Athlet
Frederik Andersson
Greve Atletik
01 Greve Atletik 7,27 7,27
Oscar Vega
IF Kronan
02 IF Kronan
Gustav Matson
IFK Lund
02 IFK Lund
Caleb Chidubem Nweke Conable
Malmö AI
01 Malmö AI 7,18 7,18
Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI 7,73 7,67
Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 7,67
Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI 7,56
Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 7,16 7,18
Bertram Bing Costa
Sparta
02 Sparta 7,68 7,68
Hugo Larsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 8,05 8,05

Antal anmälda deltagare: 12

P17 200 m

Final  söndag, 11:50
Petar Ostojic
Belgrad Parasport
91 Belgrad Parasport
Eli Karström
FK Athlet
01 FK Athlet
Bimo Soenarso
KFUM Örebro
01 KFUM Örebro
Caleb Chidubem Nweke Conable
Malmö AI
01 Malmö AI 23,78
Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI 24,52
Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 24,71
Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI 24,25
Albert Nurmi
Malmö AI
01 Malmö AI
Nikolaj Grønbech
Sparta
02 Sparta 26,33
Sofus Peter Lassen
Sparta
03 Sparta 24,13 23,13
Dhruv Mehrotra
Sparta
03 Sparta 26,04
Lucas Soulier
Sparta
02 Sparta 23,25

Antal anmälda deltagare: 12

P17 1500 m

Final  söndag, 15:45
Rasmus Baltzersen
Ballerup AK
02 Ballerup AK 4:16,53
Kristian Carstensen
Ballerup AK
01 Ballerup AK 4:38,58
Oscar Riis
Ballerup AK
03 Ballerup AK 4:49,78
Morgan Åkerblom
FK Athlet
02 FK Athlet 4:25
Elias Kongsted Misander
Gentofte IK
02 Gentofte IK 5:03
Andreas Holst Lange
Gentofte IK
02 Gentofte IK 4:20
Albin Andersson
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS 5:03
Elliott Anderstedt
Höörs IS
01 Höörs IS 4:15,20
Erik Albin
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Mohamed Mohamed
KA2 IF
01 KA2 IF 4.53
Anton Larsson
Malmö AI
02 Malmö AI
Oskar Karlsson
SK Graal
02 SK Graal 4:33,56
Biniam Habtom
Åhus FIK
01 Åhus FIK 4:35,17
Truls Månsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 4:32,13 4:32,13

Antal anmälda deltagare: 14

P17 Längd

Final  lördag, 11:35
Eli Karström
FK Athlet
01 FK Athlet
Oscar Vega
IF Kronan
02 IF Kronan
Axel Heander
IFK Lund
02 IFK Lund 5,19
Caleb Chidubem Nweke Conable
Malmö AI
01 Malmö AI 6,79 6,79
Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 6,38
Bertram Bing Costa
Sparta
02 Sparta 6,01 6,01
Hugo Larsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 7

P17 Kula

Final  söndag, 12:15
Eli Karström
FK Athlet
01 FK Athlet
Frederik Andersson
Greve Atletik
01 Greve Atletik 12,33 12,33
Andreas Henriksson
IFK Lund
02 IFK Lund 13,67
Erik Bengtsson
Malmö AI
01 Malmö AI
Erik Lindberg
Åhus FIK
02 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 5

P15 60 m

Final  lördag, 10:55
Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 7,40
Melvin Mathisson
KA2 IF
03 KA2 IF 7,81 7,81
Mads Emil Svensson
Københavns IF
03 Københavns IF 9,27 9,27
Frans Junior Nilsson
Malmö AI
03 Malmö AI 8,44
Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI 8.20
Birk van de Boel
Malmö AI
03 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 6

P15 200 m

Final  söndag, 10:35
Anton Juhl Seitzberg
Fremad Holbäck
03 Fremad Holbäck 26,39
August Östergaard
Gentofte IK
03 Gentofte IK 24,67
Zabihulla Bahrami
Höörs IS
03 Höörs IS 28,00
Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 24,31
Melvin Mathisson
KA2 IF
03 KA2 IF 29,86 29,86
Neloo Falck
Københavns IF
03 Københavns IF 26,08 26,08
Frans Junior Nilsson
Malmö AI
03 Malmö AI 27,85
Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI 26,52
Birk van de Boel
Malmö AI
03 Malmö AI 28,00
Luis F Maillet
Sparta
04 Sparta 25,31

Antal anmälda deltagare: 10

P15 1000 m

Final  söndag, 15:05
Jonas Albertsen
Ballerup AK
03 Ballerup AK 3:10,29
Erik Weineisen
Björnstorps IF
03 Björnstorps IF 3:11,24 3:09,27
Anton Juhl Seitzberg
Fremad Holbäck
03 Fremad Holbäck
Albin Lago
Genarps IF
03 Genarps IF
Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI
Rasmus Hansen
Viking Atletik
03 Viking Atletik

Antal anmälda deltagare: 6

P15 Längd

Final  lördag, 09:30
Stinus Dolmer Nielsen
Bagsvaerd Atletik
03 Bagsvaerd Atletik
Mads Emil Svensson
Københavns IF
03 Københavns IF 3,66 3,66
Sander Carlsson
Lomma FIK
03 Lomma FIK
Frans Junior Nilsson
Malmö AI
03 Malmö AI
Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI
Birk van de Boel
Malmö AI
03 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 6

P14 60 m

Final  lördag, 14:40
Victor Oldén
FK Athlet
04 FK Athlet
Tim Lindskoug
Heleneholms IF
04 Heleneholms IF
Casper Jhansson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 8,07
Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 8,16
Olle Holmberg
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 8,50 8,50
Joel Ring
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 8,30 8,30
Love Björnson
KA2 IF
04 KA2 IF 8,21
Elias Lindberg
Klippans FK
04 Klippans FK
Anton Rosslin
Lomma FIK
04 Lomma FIK
Modou Bah
Malmö AI
04 Malmö AI 8,07 7,99
David Nyman
Malmö AI
04 Malmö AI 8,16 8,16

Antal anmälda deltagare: 11

P14 200 m

Final  söndag, 11:20
Victor Oldén
FK Athlet
04 FK Athlet
Tim Lindskoug
Heleneholms IF
04 Heleneholms IF
Albin Andersson
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS
Casper Jhansson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 26,73
Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Sebastian Odell
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg
Love Björnson
KA2 IF
04 KA2 IF 26,86
Elias Lindberg
Klippans FK
04 Klippans FK
Modou Bah
Malmö AI
04 Malmö AI 26,58 27,59
Gustav Nylander
Malmö AI
04 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 10

P14 1000 m

Final  söndag, 14:55
Albin Andersson
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS
Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Filip Olsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Love Björnson
KA2 IF
04 KA2 IF
Oliver Enemark
Korsør
04 Korsør 3:18
Modou Bah
Malmö AI
04 Malmö AI 2:57
Love Offrell
Malmö AI
04 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 7

P14 Längd

Final  söndag, 09:00
Victor Oldén
FK Athlet
04 FK Athlet
Tim Lindskoug
Heleneholms IF
04 Heleneholms IF
Sixten Hjalmarsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Filip Olsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Melvin Pai
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 4.76 4.76
Elias Lindberg
Klippans FK
04 Klippans FK
Lukas Anderberg
Malmö AI
04 Malmö AI
Gustav Nylander
Malmö AI
04 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 8

P14 Kula

Final  lördag, 15:05
Victor Oldén
FK Athlet
04 FK Athlet
Love Björnson
KA2 IF
04 KA2 IF
Fredrik Andersson
Lomma FIK
04 Lomma FIK
Isak Gunnarsson
Lomma FIK
04 Lomma FIK
Anton Rosslin
Lomma FIK
04 Lomma FIK

Antal anmälda deltagare: 5

P13 60 m

Försök  lördag, 10:05
Final  lördag, 12:10
Gabriel Brycki
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
Filip Lindstrup
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Simon Meiby
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund
Gavin Wastrell
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 9,46 9,46
Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 9,66
Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK
Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI
Adrian Carlström Selimovic
Malmö AI
05 Malmö AI
isak Carlström Selimovic
Malmö AI
05 Malmö AI
Victor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI 8,64
Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 8,28
Erik Lundahl
Malmö AI
05 Malmö AI 9,15
Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 8,96
Jonathan Möller
Malmö AI
05 Malmö AI 9,12
Ludvig Månsson
Ystads IF
05 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 16

P13 200 m

Final  söndag, 09:30
Hjalte Dalskov
Fremad Holbäck
05 Fremad Holbäck
Gabriel Brycki
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
Vincent Larsson
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
Ludvig Palmér
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund 28,10
Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 33,12
Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK
Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK
Gustav Thörnqvist
Klippans FK
05 Klippans FK
Adrian Carlström Selimovic
Malmö AI
05 Malmö AI
isak Carlström Selimovic
Malmö AI
05 Malmö AI
Victor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI
Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 27,30
Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 30,03
Jonathan Möller
Malmö AI
05 Malmö AI
Vitus Rosenkrands
Sparta
05 Sparta 26,98
Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 27,19
Karl Larsson
Ystads IF
05 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 18

P13 800 m

Final  söndag, 13:30
Hjalte Dalskov
Fremad Holbäck
05 Fremad Holbäck 2:21,38
Sander Petri Bere
Genarps IF
05 Genarps IF
Vincent Larsson
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF 2:31,64
Adrian Anderstedt
Höörs IS
05 Höörs IS 2:35,00
Esben Madsen
Korsør
05 Korsør 3,01
Marcus Asker
Malmö AI
05 Malmö AI
Gabriel Blomstrand
Malmö AI
05 Malmö AI 2:53,00
Gustav Herold
Sparta
05 Sparta 2:29,20 2:29,20
Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 2:24,30
Karl Larsson
Ystads IF
05 Ystads IF 2:35,52

Antal anmälda deltagare: 10

P13 Höjd

Final  söndag, 12:20
Gabriel Brycki
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
Ludvig Palmér
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 1,38
Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK
Gabriel Blomstrand
Malmö AI
05 Malmö AI
Jacob Hölting Nilsson
Ystads IF
05 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 6

P13 Längd

Final  söndag, 10:20
Gabriel Brycki
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
Vincent Larsson
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
Filip Lindstrup
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Simon Meiby
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund
Gavin Wastrell
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 3.71 3.71
Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 4,08
Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK
Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK
Gustav Thörnqvist
Klippans FK
05 Klippans FK
Esben Madsen
Korsør
05 Korsør 4,11
Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI
Gabriel Blomstrand
Malmö AI
05 Malmö AI
Erik Lundahl
Malmö AI
05 Malmö AI 3,90
Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI
Jonathan Möller
Malmö AI
05 Malmö AI
Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF
Karl Larsson
Ystads IF
05 Ystads IF
Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 19

P13 Kula

Final  lördag, 14:25
Gabriel Brycki
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
Simon Meiby
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Casper Griphage
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg
Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 5,84
Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK
Ludvig Månsson
Ystads IF
05 Ystads IF
Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 7

P12 60 m

Final  lördag, 10:00
Tage Andersson Ranefalk
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Isaiah Tay
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9,06
William Anderberg
IFK Lund
06 IFK Lund 8,97
Malte Björnson
KA2 IF
06 KA2 IF

Antal anmälda deltagare: 5

P12 200 m

Final  söndag, 10:50
Melvin Bertilsson
Björnstorps IF
08 Björnstorps IF 34,57 34,57
Nils Leloup
Genarps IF
06 Genarps IF
Jonatan Palancher
Genarps IF
06 Genarps IF
Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Isaiah Tay
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Malte Björnson
KA2 IF
06 KA2 IF 29,85
Teodor De Luca
Malmö AI
06 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 8

P12 800 m

Final  söndag, 13:40
Melvin Bertilsson
Björnstorps IF
08 Björnstorps IF 2:52,47 2:52,47
Tage Andersson Ranefalk
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Isaiah Tay
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Jakob Jungner
IFK Lund
06 IFK Lund 2:45
Edvin Malmström
IFK Lund
07 IFK Lund
Malte Björnson
KA2 IF
06 KA2 IF 2.47
Erik Asplund
Lomma FIK
06 Lomma FIK
Teodor De Luca
Malmö AI
06 Malmö AI
William Hvass
Sparta
06 Sparta 2,42,28 2,42,28

Antal anmälda deltagare: 9

P12 Höjd

Final  lördag, 11:00
Linus Hoff
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Isaiah Tay
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg

Antal anmälda deltagare: 3

P12 Längd

Final  söndag, 13:00
Tage Andersson Ranefalk
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Linus Hoff
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Nils Leloup
Genarps IF
06 Genarps IF
Isaiah Tay
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
William Anderberg
IFK Lund
06 IFK Lund
Malte Björnson
KA2 IF
06 KA2 IF
Erik Asplund
Lomma FIK
06 Lomma FIK
Teodor De Luca
Malmö AI
06 Malmö AI
Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 4,91

Antal anmälda deltagare: 10

P12 Kula

Final  söndag, 10:00
Nils Leloup
Genarps IF
06 Genarps IF
Jonatan Palancher
Genarps IF
06 Genarps IF
William Anderberg
IFK Lund
06 IFK Lund
Malte Björnson
KA2 IF
06 KA2 IF
Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 8.30

Antal anmälda deltagare: 5

P11 60 m

Final  lördag, 13:35
Carl B Nielsen
Amager Atletik Club
07 Amager Atletik Club 8,83
Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9,28 09,28
Tage Hägre
IF Kronan
07 IF Kronan
Edvin Malmström
IFK Lund
07 IFK Lund
Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund
kevin jensen
Københavns IF
07 Københavns IF 9,18 9,18
marvin jensen
Københavns IF
07 Københavns IF 9,57 9,57
Simon Berg
Lomma FIK
07 Lomma FIK 10,96
Hugo Nathhorst
Malmö AI
07 Malmö AI 9,45

Antal anmälda deltagare: 9

P11 Längd

Final  lördag, 09:30
Carl B Nielsen
Amager Atletik Club
07 Amager Atletik Club
Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 3:73
Tage Hägre
IF Kronan
07 IF Kronan
Edvin Malmström
IFK Lund
07 IFK Lund
Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund
marvin jensen
Københavns IF
07 Københavns IF 3,84 3,84
Simon Berg
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Hugo Nathhorst
Malmö AI
07 Malmö AI 4,01

Antal anmälda deltagare: 8

P11 Kula

Final  lördag, 11:00
Carl B Nielsen
Amager Atletik Club
07 Amager Atletik Club
Tage Hägre
IF Kronan
07 IF Kronan
kevin jensen
Københavns IF
07 Københavns IF 9,02 9,18
marvin jensen
Københavns IF
07 Københavns IF 8,25 8,25
Hannes Karlberg
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Erik Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI
Hugo Nathhorst
Malmö AI
07 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 7

P10 60 m

Försök  lördag, 09:30
Final  lördag, 13:40
Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet
August Basse
Genarps IF
08 Genarps IF
Viktor Lönnblad
Genarps IF
08 Genarps IF
Eric Schön
Höörs IS
08 Höörs IS
Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 9,87
Colin Rosén
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg
Theo Montelin
Lomma FIK
09 Lomma FIK
Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK
Filip Englund
Malmö AI
09 Malmö AI
Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 9,62 9,62
Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK
Calle Persson
Öresund FK
09 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 12

P10 Längd

Final  lördag, 10:30
Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet
August Basse
Genarps IF
08 Genarps IF
Viktor Lönnblad
Genarps IF
08 Genarps IF
Eric Schön
Höörs IS
08 Höörs IS
Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund
Colin Rosén
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg
Theo Montelin
Lomma FIK
09 Lomma FIK
Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK
Filip Englund
Malmö AI
09 Malmö AI
Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 3,35 3.35
Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK
Calle Persson
Öresund FK
09 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 12

P10 Kula

Final  lördag, 12:05
Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet
Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund
Colin Rosén
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg
Theo Montelin
Lomma FIK
09 Lomma FIK
Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK
Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI
Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 7.27 7.27
Axel Sönnerdahl Santos
Malmö AI
09 Malmö AI 4,15
Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 9

Racerunning Kula

Final  lördag, 14:25
Emil Wallenberg
Heleneholms IF
94 Heleneholms IF

Antal anmälda deltagare: 1

Totalt antal anmälda starter: 939