Resultat Sommarsmajlet

Lidingövallen, Lidingö   2022-08-21

Arrangör: IFK Lidingö Tävlingsledare: Erik Svensson Senast uppdaterad: 2022-08-23 13:53:40
Visa Resultatkort
Kvinnor 100 m
21/8 14:50
A-Final
Vind: -0.3
Tot. plac.
1 Maria Södergren
Täby IS
98 Täby IS 12.53 1 =PB
2 Elise Legzdins
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 12.54 2
3 Josefin Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 12.87 5
4 Victoria Davidsson
Tyresö FK
02 Tyresö FK 12.89 6
5 Leticia Buchli
Täby IS
02 Täby IS 13.44 9
B-Final
Vind: -0.1
Tot. plac.
1 Marie Ebbestad
Upsala IF
00 Upsala IF 12.79 3
2 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 12.82 4
3 Elin Bjerre
Spårvägens FK
86 Spårvägens FK 12.99 7
4 Emma Nilsson
Gefle IF
03 Gefle IF 13.31 8
5 Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 13.54 11
C-Final
Vind: -0.3
Tot. plac.
1 Lisa Maidell
Turebergs FK
78 Turebergs FK 13.47 10 SB
2 Olivia Köhler
Gällivare SK
00 Gällivare SK 13.57 12 PB
3 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 13.76 13
4 Görel Manners
Spårvägens FK
63 Spårvägens FK 14.77 14
5 Maria Björkman
Turebergs FK
52 Turebergs FK 18.07 15
Kvinnor 200 m
21/8 17:10
A-Finalheat
Vind: -3.6
Tot. plac.
1 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 26.37 1
2 Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 27.09 3
3 Judith Nielsén
Hammarby IF
07 Hammarby IF 27.28 5
Tuvalisa Rosenquist
Tjalve FIF
02 Tjalve FIF DNS
B-Finalheat
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Greta Graziani
Täby IS
94 Täby IS 26.98 2 SB
2 Amanda Cederberg
Åkersberga SK
07 Åkersberga SK 27.20 4 PB
3 Emma Nilsson
Gefle IF
03 Gefle IF 28.27 7
4 Astrid Wallman
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 28.66 8
C-Finalheat
Vind: -0.3
Tot. plac.
1 Lisa Maidell
Turebergs FK
78 Turebergs FK 27.86 6 PB
2 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 28.93 9
3 Görel Manners
Spårvägens FK
63 Spårvägens FK 30.35 10
Kvinnor 400 m
21/8 14:10
A-Final
Tot. plac.
1 Moa Granat
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 53.81 1 PB
2 Linnea Frobe
Täby IS
98 Täby IS 53.90 2 PB
3 Klara Helander
Upsala IF
95 Upsala IF 54.62 3
4 Greta Graziani
Täby IS
94 Täby IS 58.79 4 SB
B-Final
Tot. plac.
1 Ebba Jernmark Burrows
Täby IS
00 Täby IS 1:00.42 5
2 Elina Hellgren
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 1:00.63 6 PB
3 Liv Hanell
IFK Tumba
06 IFK Tumba 1:03.34 7
Kvinnor 800 m
21/8 13:40
A-Final
Tot. plac.
1 Ottilia Alvarsson
Täby IS
07 Täby IS 2:21.20 1
2 Mina Hägglund
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:21.25 2
3 Estelle Strand
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 2:23.03 3
4 Lykke Iacobaeus
Bromma IF
04 Bromma IF 2:23.06 4
5 Lisa Bäckdén
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 2:24.83 5 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Sabina Korpela
FK Studenterna
82 FK Studenterna 2:25.39 6 PB
2 Maya Swedin
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 2:33.13 7 SB
3 Liva Gustavsson
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 2:38.52 8
4 Linnea Sandström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:53.37 9 PB
5 Shadia Nabukenya
Sundbybergs IK
05 Sundbybergs IK 2:53.79 10
Kvinnor 1500 m
21/8 18:05
1 Stella Diaz Stenlund
Sundbybergs IK
99 Sundbybergs IK 5:12.84 PB
2 Nora Ekdahl Nyström
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 5:17.20
3 Alina Vuokila
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö 5:21.65 SB
4 Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 5:23.38 PB
5 Lisa Löchen
IFK Lidingö
01 IFK Lidingö 5:44.69
Kvinnor Längd
21/8 14:30
1 Katharina Gråman
Spårvägens FK
03 Spårvägens FK 6.05 +1.2
2 Sandra Törnros
Spårvägens FK
95 Spårvägens FK 5.89 0.0
3 Tuvalisa Rosenquist
Tjalve FIF
02 Tjalve FIF 5.57 +0.7
4 Emelie Eklund
Täby IS
00 Täby IS 5.41 0.0
5 Hannah Stenbeck
Täby IS
01 Täby IS 5.36 0.0 PB
6 Elin Hjertzell
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 5.10 +0.6
7 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 5.05 +0.7
8 Hjördis Bäckman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 4.86 0.0
9 Bilge Kaya
Hellas FK
02 Hellas FK 4.82 +2.1
10 Kharma Sarenbrant
Bromma IF
04 Bromma IF 4.70 0.0 SB
11 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 4.70 0.0
12 Linnea Sandström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 3.97 0.0
13 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 3.94 0.0
123456
235 Hannah Stenbeck3.67 0.0x 5.01 0.05.09 0.0x 5.36 0.0
210 Annie Grindange5.05 +0.74.86 +1.3x 4.67 0.0x 2.84 -1.0
59 Bilge Kayax 4.82 +2.1x 4.46 0.04.47 0.04.62 -1.2
63 Elin Hjertzell5.04 +0.34.79 0.04.90 +0.74.52 0.05.10 +0.6x
180 Katharina Gråmanx x 5.75 0.05.77 0.06.05 +1.2x
30 Kharma Sarenbrant4.59 +0.6x 4.70 0.0
225 Emelie Eklund3.84 +0.95.27 +0.23.61 +1.05.41 0.05.38 0.04.24 0.0
23 Suzanne Lesage4.55 +0.3x 4.70 0.0
201 Tuvalisa Rosenquistx 5.57 +0.75.45 +0.65.23 0.0
191 Sandra Törnrosx 5.89 0.05.68 -0.55.74 -1.9
217 Linnea Sandström3.96 0.03.96 0.03.97 0.0
89 Hjördis Bäckman4.86 0.04.73 +0.1x
18 Matilda Halfwordson3.94 0.0x x
F15 & F14 80 m
21/8 15:20
Heat 1
Vind: -0.1
Tot. plac.
1 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 10.93 1 PB
2 Ella Nilsson
Täby IS
07 Täby IS 11.01 2
3 Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 11.44 3
4 Elsa Unger
IF Linnéa
07 IF Linnéa 11.46 4
5 Irma-Li Grönqvist
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 11.74 5
Heat 2
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Sophia Zuccato
Hässelby SK
07 Hässelby SK 12.16 6
2 Pella Kihlbaum
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 12.20 7
3 Estrid Frick
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 12.83 8
4 Cecilia Klockar
Mälarö SOK
08 Mälarö SOK 14.00 9
Sammanställning per klass
F15
1 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 10.93
2 Ella Nilsson
Täby IS
07 Täby IS 11.01
3 Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 11.44
4 Elsa Unger
IF Linnéa
07 IF Linnéa 11.46
5 Sophia Zuccato
Hässelby SK
07 Hässelby SK 12.16
F14
1 Irma-Li Grönqvist
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 11.74
2 Pella Kihlbaum
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 12.20
3 Estrid Frick
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 12.83
4 Cecilia Klockar
Mälarö SOK
08 Mälarö SOK 14.00
F15 & F14 800 m
21/8 13:10
1 Elsa Danielsson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 2:48.71
2 Stella Granström
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 2:49.68
3 Elvira Alfredsson Mattsson
Estuna IF
07 Estuna IF 2:51.04
4 Estrid Frick
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 2:53.78
Sammanställning per klass
F15
1 Elvira Alfredsson Mattsson
Estuna IF
07 Estuna IF 2:51.04
F14
1 Elsa Danielsson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 2:48.71
2 Stella Granström
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 2:49.68
3 Estrid Frick
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 2:53.78
F15 Längd
21/8 16:20
1 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 4.95 0.0 PB
2 Ella Nilsson
Täby IS
07 Täby IS 4.55 0.0 PB
3 Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 4.54 0.0
4 Sophia Zuccato
Hässelby SK
07 Hässelby SK 3.73 0.0
5 Elin Gulliksson
Hässelby SK
07 Hässelby SK 3.63 -1.2
Filippa Kopparhed
Hässelby SK
07 Hässelby SK -
123456
229 Alice Helge4.83 0.04.95 0.0x 4.68 0.04.91 0.04.80 0.0
77 Sophia Zuccatox x x x 3.73 0.0x
27 Rose Masoudi4.26 -0.8x x 4.54 0.04.45 0.04.32 +1.2
233 Ella Nilsson4.44 -1.04.55 0.04.36 0.04.49 0.04.35 0.04.29 +0.1
75 Filippa Kopparhed- - - - - -
71 Elin Gulliksson3.63 -1.2x 3.61 +0.63.58 +0.1x 3.61 0.0
F15 Diskus
Vikt: 0,75kg
21/8 14:30
1 Emelie Lindqvist
Västerås FK
07 Västerås FK 29.11
2 Linnea Nederström
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 23.34 PB
3 Sophia Zuccato
Hässelby SK
07 Hässelby SK 18.40
4 Elin Gulliksson
Hässelby SK
07 Hässelby SK 18.05
123456
71 Elin Gulliksson18.05xx15.6813.84x
254 Emelie Lindqvistx27.1029.11xxx
200 Linnea Nederström21.4019.0823.34x20.8120.74
77 Sophia Zuccato18.3316.7518.4015.09--
F14 80 m

Grenen genomfördes tillsammans med F15 80 m

F14 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med F15 800 m

F14 Höjd
21/8 12:00
1 Irma-Li Grönqvist
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 140
2 Agnes Steinberga
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 131
3 Estrid Frick
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 125 =PB
115120125128131134137140143
64 Agnes Steinberga--oooxxx
100 Estrid Frickooo------
104 Irma-Li Grönqvist--oxoooooxxx
F14 Spjut
Vikt: 500g
21/8 13:20
1 Pella Kihlbaum
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 17.61 PB
2 Cecilia Klockar
Mälarö SOK
08 Mälarö SOK 12.68
123456
167 Cecilia Klockar11.5712.1610.79x11.6212.68
120 Pella Kihlbaum11.73x17.6114.9511.79x
F13 & F12 60 m
21/8 15:50
Heat 1
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Molly Schlein-Andersen
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 9.58 2
2 Estelle Gobitschek
Bromma IF
11 Bromma IF 9.67 3
3 Sadie Nordström
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 10.04 5 PB
4 Léonie Gobitschek
Bromma IF
10 Bromma IF 10.05 6
5 Agnes Steinberga
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 10.33 8 PB
Heat 2
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Ebba Hedenryd
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 9.45 1 PB
2 Marcela Håkanson
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 9.94 4 PB
3 Lovisa Henriksson
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 10.16 7
4 Sigrid Noré
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 10.41 9
5 Olive Sandberg-Kim
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 10.44 10
Sammanställning per klass
F13
1 Agnes Steinberga
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 10.33
F12
1 Ebba Hedenryd
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 9.45
2 Molly Schlein-Andersen
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 9.58
3 Estelle Gobitschek
Bromma IF
11 Bromma IF 9.67
4 Marcela Håkanson
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 9.94
5 Sadie Nordström
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 10.04
6 Léonie Gobitschek
Bromma IF
10 Bromma IF 10.05
7 Lovisa Henriksson
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 10.16
8 Sigrid Noré
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 10.41
9 Olive Sandberg-Kim
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 10.44
F13 600 m

Grenen genomfördes tillsammans med P13 600 m

F13 Längd
Hoppzon
21/8 16:20
1 Ebba Hedenryd
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 3,90 +2.5
2 Agnes Steinberga
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 3,56 +1.9
3 Kaddy Darbo
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 3,27 +1.0
4 Binta Darbo
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 3,04 +0.8
123456
94 Binta Darbo
107 Ebba Hedenryd
95 Kaddy Darbo
64 Agnes Steinberga
F12 60 m

Grenen genomfördes tillsammans med F13 60 m

F12 600 m

Grenen genomfördes tillsammans med P13 600 m

F12 Höjd
21/8 12:00
1 Molly Schlein-Andersen
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 128 PB
2 Siri Lindahl
Bromma IF
11 Bromma IF 128 PB
3 Hanna Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 125
5 Elin Wärre
Danderyds SK
13 Danderyds SK 120
4 Sadie Nordström
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 120
6 Estelle Gobitschek
Bromma IF
11 Bromma IF 115
7 Lovisa Henriksson
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 110 PB
8 Vera Davidgård
Bromma IF
11 Bromma IF 110
80859095100105110115120125128131
145 Molly Schlein-Andersen----ooxxooxoxooxxx
298 Lovisa Henriksson----oooxxx
138 Sadie Nordström----ooooxoxxx
14 Estelle Gobitschek---oooooxxx
9 Vera Davidgård---oooxoxxx
25 Siri Lindahl-----oooooxxoxxx
10 Hanna Ekström----oooooxxoxxx
35 Elin Wärreooo-xoooxxooxxx
F12 Spjut
Vikt: 400g
21/8 13:20
1 Léonie Gobitschek
Bromma IF
10 Bromma IF 14.22 PB
Ebba Hedenryd
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö -
123456
15 Léonie Gobitschek11.5711.3814.2212.9513.839.85
107 Ebba Hedenryd------
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m
21/8 14:30
A-Final
Vind: -0.3
Tot. plac.
1 Dennis Otieno
Hammarby IF
91 Hammarby IF 10.54 1
2 Mattias Waernulf
Västerås FK
02 Västerås FK 10.90 2 PB
3 Simon Plesse
Upsala IF
02 Upsala IF 11.08 3
4 Amir Shaker
Eskilstuna FI
89 Eskilstuna FI 11.54 4
5 Andrea Hundeyin
Hammarby IF
95 Hammarby IF 11.95 11
B-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 11.72 5 PB
2 Mattias Sunneborn
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 11.86 9 SB
3 Edvin Unger
Bromma IF
05 Bromma IF 11.89 10
4 Peter Johansson
Spårvägens FK
69 Spårvägens FK 11.98 12
5 Hjalmar Didrikson
Spårvägens FK
74 Spårvägens FK 12.19 13
C-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Josef Al-Khalili
Täby IS
00 Täby IS 11.74 6 PB
2 Lasse Ohtamaa
Strands IF
80 Strands IF 12.47 14
3 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 12.50 15 PB 12.496
4 Magnus Nilsson
Spårvägens FK
72 Spårvägens FK 12.50 16 12.500
5 Mattias Sandström
Falu IK
73 Falu IK 13.14 18
D-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Emil Westermark
Turebergs FK
04 Turebergs FK 11.79 7
2 Kassim Rashid Muhammad
Sundbybergs IK
02 Sundbybergs IK 11.83 8
3 Tobias Rauch
IFK Lidingö
74 IFK Lidingö 12.96 17
4 Lasha Dvali
Spårvägens FK
03 Spårvägens FK 13.20 19 PB
5 Henrik Eriksson
Mälarö SOK
72 Mälarö SOK 14.27 20
Män 200 m
21/8 16:50
A-Finalheat
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Dennis Otieno
Hammarby IF
91 Hammarby IF 21.30 1 SB
2 Mattias Waernulf
Västerås FK
02 Västerås FK 21.56 2 PB
3 Alexander Pilgrim
Hammarby IF
03 Hammarby IF 22.06 3
4 Markus Moberg
Hammarby IF
03 Hammarby IF 22.12 4
5 David Axelsson
Upsala IF
04 Upsala IF 22.50 5
B-Finalheat
Vind: +0.2
Tot. plac.
1 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 22.77 6
2 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 23.22 7 PB
3 Robin Isaksson
Turebergs FK
01 Turebergs FK 23.25 8 SB
4 Noah Bucht Wesslen
Hammarby IF
03 Hammarby IF 23.56 9
5 Konrad Sundbom Kopparberg
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 24.23 10 24.226
C-Finalheat
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Mattias Sunneborn
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 24.23 11 24.227
2 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 24.57 13 PB
Hjalmar Didrikson
Spårvägens FK
74 Spårvägens FK DNS
Joar Eriksson
Turebergs FK
07 Turebergs FK DNS
D-Finalheat
Vind: -1.0
Tot. plac.
1 Joel Ekman
Upsala IF
04 Upsala IF 24.27 12 PB
2 Magnus Nilsson
Spårvägens FK
72 Spårvägens FK 25.01 14
3 Henrik Deresiewicz
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 25.54 15 PB
4 Tobias Rauch
IFK Lidingö
74 IFK Lidingö 26.50 16
E-Finalheat
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Magnus Angenfelt
IFK Lidingö
61 IFK Lidingö 27.88 17
2 Örjan Carlborg
Upsala IF
72 Upsala IF 28.09 18
3 Filip Thunell
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 28.70 19
4 Olov Åslund
Upsala IF
62 Upsala IF 30.27 20
Män 400 m
21/8 14:00
1 Alexander Pilgrim
Hammarby IF
03 Hammarby IF 48.80
2 Erik Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 49.78 SB
3 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 50.92 PB
4 Konrad Sundbom Kopparberg
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 53.10
Män 800 m
21/8 13:20
A-Final
Tot. plac.
1 Tobias Eknor
Spårvägens FK
00 Spårvägens FK 1:54.76 1
2 Olle Billgren
Hellas FK
04 Hellas FK 1:55.05 2 PB
3 Markus Brodin
Danderyds SK
04 Danderyds SK 1:56.32 3
4 Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 2:01.84 4 PB
5 Neo Hall
Hammarby IF
06 Hammarby IF 2:03.51 5
Viktor Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK DNS
B-Final
Tot. plac.
1 August Humeur
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 2:06.38 6
2 Vilhelm Lood Falgen
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:07.17 7
3 Bahran Mikael
Turebergs FK
04 Turebergs FK 2:10.61 10
4 Nicklas Östlund
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:10.62 11
C-Final
Tot. plac.
1 Daniel Musirim
Sundbybergs IK
98 Sundbybergs IK 2:09.48 8
2 Jakob Bergström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:10.30 9
3 Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 2:10.92 12
4 Philip Byman
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 2:18.40 13 PB
5 Hugo Sundström
Hammarby IF
06 Hammarby IF 2:18.70 14 PB
6 Daniel Förberg
Fredrikshofs FIF
74 Fredrikshofs FIF 2:20.70 15
7 Martin Larsson
IKJ Haninge
71 IKJ Haninge 3:07.89 16 SB
Män 1500 m
21/8 17:50
A-Final
Tot. plac.
1 Linus Jansson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 4:07.92 1 SB
2 Albert Ziegler
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4:16.91 2
3 Leonardo Garavini
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 4:20.10 3 PB
4 Lowe Fuxe Barkvall
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4:21.96 4
5 Bahran Mikael
Turebergs FK
04 Turebergs FK 4:28.88 5 SB
6 Elton Hedberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4:29.17 6 PB
7 Fredrik Nybäck
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 4:34.28 7
B-Final
Tot. plac.
1 Otto Wendle Lindestam
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 4:55.76 8
2 Iker Garcia Lundström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 5:00.91 9
3 Emil Corlevi
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 5:09.38 10
4 Oskar Bonnevier
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 5:09.45 11 PB
5 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 5:16.93 12 PB
6 Luca Garavini
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 5:18.22 13
7 Jan Förberg
Löparnas Vänner IF
42 Löparnas Vänner IF 6:50.22 14
Män Längd
21/8 12:45
1 Joakim Hellbratt
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 7.37 +0.2 PB
2 Hugo Olsson
Turebergs FK
02 Turebergs FK 6.76 0.0
3 Jacob Vestman
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 6.64 +0.2 PB
4 Joel Borrman
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 5.93 +0.1
Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö -
Rickard Willman
Täby IS
94 Täby IS -
123456
62 Joakim Hellbrattx 7.31 0.07.37 +0.27.24 +2.5- x
110 Anton Hellstrand Helleberg- - - - - -
262 Hugo Olsson6.76 0.06.66 0.0- - - -
67 Jacob Vestman6.40 +0.76.64 +0.26.41 0.06.58 0.0x 6.42 +0.3
60 Joel Borrmanx x 5.93 +0.15.92 +0.1x x
238 Rickard Willmanx x - - - -
P15 & P14 80 m
21/8 15:10
Heat 1
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Adrian Kyllington
AIK
07 AIK 9.59 1
2 Jakob Lennermark
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.86 4 PB
3 Linus Mattsson
Täby IS
07 Täby IS 10.13 6
4 Henrik Deresiewicz
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 10.21 7
5 Alex Ejendal
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 12.00 9 PB
Heat 2
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Joar Eriksson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.73 2
2 David Berglund
AIK
07 AIK 9.78 3
3 Djamil Jones
AIK
07 AIK 9.96 5
4 Ruben Hart
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 11.61 8
Sammanställning per klass
P15
1 Adrian Kyllington
AIK
07 AIK 9.59
2 Joar Eriksson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.73
3 David Berglund
AIK
07 AIK 9.78
4 Jakob Lennermark
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.86
5 Djamil Jones
AIK
07 AIK 9.96
6 Linus Mattsson
Täby IS
07 Täby IS 10.13
7 Henrik Deresiewicz
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 10.21
P14
1 Ruben Hart
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 11.61
2 Alex Ejendal
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 12.00
P15 & P14 800 m
21/8 13:00
1 August Hannerståhl
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 2:17.81
2 Audunn Kristjansson
Bromma IF
07 Bromma IF 2:20.51
3 Tor Agnvall
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:20.90
4 Oliver Sörman
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:21.17
5 Vasco Arana Håkanson
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 2:43.10
Sammanställning per klass
P15
1 August Hannerståhl
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 2:17.81
2 Audunn Kristjansson
Bromma IF
07 Bromma IF 2:20.51
3 Tor Agnvall
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:20.90
4 Oliver Sörman
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:21.17
P14
1 Vasco Arana Håkanson
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 2:43.10
P15 Längd
21/8 12:45
1 David Berglund
AIK
07 AIK 6.21 +0.3
2 Adrian Kyllington
AIK
07 AIK 5.79 +0.7
3 Linus Mattsson
Täby IS
07 Täby IS 5.61 0.0 =PB
4 Marcus Beckman
Hässelby SK
07 Hässelby SK 5.42 +0.1
5 Joar Eriksson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 5.37 +0.1
Henrik Deresiewicz
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK -
Erik Wallnäs
AIK
07 AIK -
123456
3 David Berglundx 6.21 +0.3x 6.17 0.0x x
70 Marcus Beckman4.82 0.04.44 +0.95.40 0.05.42 +0.15.37 0.0x
194 Henrik Deresiewicz- - - - - -
5 Adrian Kyllingtonx 5.79 +0.7x x x x
232 Linus Mattsson5.61 0.05.30 0.05.36 0.0x 5.29 0.05.53 -0.2
207 Joar Eriksson
6 Erik Wallnäs- - - - - -
P15 Diskus
Vikt: 1,0kg
21/8 14:30
1 Marcus Beckman
Hässelby SK
07 Hässelby SK 40.94 PB
2 Joar Eriksson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 29.27
3 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 25.84
4 Linus Mattsson
Täby IS
07 Täby IS 23.77
123456
232 Linus Mattsson23.77x23.10---
70 Marcus Beckman36.57x40.5939.8037.4840.94
297 Love Willén Holgersson23.2425.2925.4425.84xx
207 Joar Erikssonxx29.27---
P14 80 m

Grenen genomfördes tillsammans med P15 80 m

P14 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med P15 800 m

P14 Höjd
21/8 12:00
1 Alex Lundgren
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 157 PB
2 Filip Thunell
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 152 PB
3 Luca Garavini
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 134
125128131134137140143146149152155157159
102 Luca Garaviniooxxooxxx
151 Filip Thunell-ooooooxoxooxxx
207 Alex Lundgrenooooooooxoxxoxoxxoxxx
P14 Spjut
Vikt: 600g
21/8 13:20
1 Jeppe Karlsson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 28.01
2 Ruben Hart
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 21.00
3 Vasco Arana Håkanson
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 20.63 PB
4 Alex Ejendal
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 19.77
123456
84 Vasco Arana Håkanson17.7420.6320.5014.6119.1919.10
105 Ruben Hart18.2120.4021.0020.35xx
96 Alex Ejendalxx18.35x18.8519.77
118 Jeppe Karlsson21.6617.1921.2423.7827.6328.01
P13 & P12 60 m
21/8 15:40
Vind: 0.0
1 Filip Thunell
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 8.70
2 Alfred Nillson White
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 9.22
3 Max Nilsson Gidlöf
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 9.52 PB
4 Jakob Waessman
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 10.42 PB
5 Adrian Hevreng
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 11.21
Sammanställning per klass
P13
1 Filip Thunell
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 8.70
P12
1 Alfred Nillson White
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 9.22
2 Max Nilsson Gidlöf
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 9.52
3 Jakob Waessman
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 10.42
4 Adrian Hevreng
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 11.21
F12 & P13 & P12 600 m
21/8 17:30
1 Alfred Nillson White
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 2:05.76 SB
2 Isak Ekdahl Nyström
Sollefteå GIF
09 Sollefteå GIF 2:06.18
3 Max Nilsson Gidlöf
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 2:11.76
4 Ebba Hedenryd
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 2:13.68
5 Marcela Håkanson
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 2:15.32 PB
6 Sigrid Noré
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 2:22.97
7 Adrian Hevreng
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 2:23.64
Sammanställning per klass
P13
1 Isak Ekdahl Nyström
Sollefteå GIF
09 Sollefteå GIF 2:06.18
P12
1 Alfred Nillson White
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 2:05.76
2 Max Nilsson Gidlöf
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 2:11.76
3 Adrian Hevreng
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 2:23.64
F12
1 Ebba Hedenryd
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 2:13.68
2 Marcela Håkanson
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 2:15.32
3 Sigrid Noré
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 2:22.97
P12 60 m

Grenen genomfördes tillsammans med P13 60 m

P12 600 m

Grenen genomfördes tillsammans med P13 600 m

P12 Höjd
21/8 12:00
1 Alfred Nillson White
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 128 =SB
2 Max Nilsson Gidlöf
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 125 PB
3 Jakob Waessman
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 115 PB
4 Viktor Lagerdahl
Bromma IF
11 Bromma IF 110
5 Adrian Hevreng
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 105 PB
80859095100105110115120125128131
113 Adrian Hevrengo-oooxxoxxx
134 Max Nilsson Gidlöf----oooooxxoxxx
133 Alfred Nillson White-----ooxooxoxoxxx
22 Viktor Lagerdahl----ooxoxxx
154 Jakob Waessman--oooooxoxxx
P12 Spjut
Vikt: 400g
21/8 13:20
1 Alfred Nillson White
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 24.12
2 Adrian Hevreng
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 20.24
3 Jakob Waessman
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 14.38
123456
113 Adrian Hevrengx19.1619.5219.7315.0720.24
154 Jakob Waessman12.7611.4910.9912.7914.3812.98
133 Alfred Nillson White17.4818.4318.4015.8718.2724.12
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Mix Smajletkampen

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.