Resultat Stockholmskampen deltävling 1

, Stockholm   2022-05-18 - 2022-05-24

Arrangör: Stockholmskampen Senast uppdaterad: 2022-06-01 10:06:10

Björknäs IP
Arrangör: Boo IF/ Hellas FK Tävlingsort: Saltsjö-boo Arena: Björknäs IP
Danderyds gymnasium IP
Arrangör: Danderyd SK Tävlingsort: Danderyd Arena: Danderyds gymnasium IP
Källbrinks IP
Arrangör: Huddinge AIS Tävlingsort: Huddinge Arena: Källbrinks IP
Lidingövallen
Arrangör: IFK Lidingö Tävlingsort: Lidingö Arena: Lidingövallen
2022-05-17 2022-05-18 Alla dagar

F12, P12, P/F 12

Plac.Poäng
1 Tureberg FK P/F 12 118
2 Hellas FK/ Boo IF P/F12 116
3 Huddinge AIS P/F 12 108
4 Täby IS P/F 12 107
5 Hammarby P/F 12 99
6 IFK Lidingö P/F 12 85
7 Mälarhöjden IK P/F 12 71
8 Hässelby SK P/F 12 55
9 Bromma IF P/F 12 54
10 Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12 35
11 Danderyd SK P/F 12 9
F12P12P/F 12
60 m häckHöjdKula60 m häckHöjdKula5x200 m
Danderyd SK P/F 121 + 21 + 21 + 2
Mälarhöjden IK P/F 125 + 55 + 75 + 64 + 32 + 34 + 410 + 8
IFK Lidingö P/F 125 + 75 + 55 + 85 + 44 + 45 + 510 + 13
Bromma IF P/F 121 + 23 + 43 + 23 + 54 + 54 + 35 + 10
Hammarby P/F 125 + 95 + 65 + 75 + 65 + 85 + 710 + 16
Hellas FK/ Boo IF P/F125 + 115 + 115 + 105 + 75 + 105 + 810 + 19
Huddinge AIS P/F 125 + 105 + 105 + 115 + 85 + 65 + 1010 + 13
Täby IS P/F 125 + 85 + 95 + 45 + 95 + 95 + 910 + 19
Hässelby SK P/F 122 + 43 + 23 + 35 + 105 + 75 + 6
Tureberg FK P/F 125 + 65 + 85 + 95 + 115 + 115 + 1110 + 22
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F123 + 35 + 35 + 55 + 6

F13, P13, P/F 13

Plac.Poäng
1 Tureberg FK P/F 13 122
2 Hammarby P/F 13 116
3 Mälarhöjden IK P/F 13 93
4 IFK Lidingö P/F 13 90
5 Huddinge AIS P/F 13 88
6 Hässelby SK P/F 13 83
7 Täby IS P/F 13 80
8 Hellas FK/ Boo IF P/F13 79
9 Bromma IF P/F 13 51
10 Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F 13 25
F13P13P/F 13
60 m häckStavKula60 m häckStavKula5x200 m
Bromma IF P/F 133 + 73 + 74 + 71 + 21 + 21 + 25 + 6
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F 131 + 22 + 32 + 32 + 33 + 4
Täby IS P/F 135 + 105 + 95 + 103 + 43 + 63 + 54 + 8
Hellas FK/ Boo IF P/F135 + 84 + 55 + 64 + 54 + 44 + 410 + 11
Hammarby P/F 135 + 115 + 105 + 115 + 65 + 85 + 1010 + 20
Mälarhöjden IK P/F 132 + 45 + 85 + 85 + 75 + 95 + 610 + 14
Huddinge AIS P/F 134 + 61 + 35 + 45 + 83 + 75 + 910 + 18
Hässelby SK P/F 133 + 52 + 43 + 35 + 95 + 115 + 710 + 11
Tureberg FK P/F 135 + 95 + 115 + 95 + 105 + 105 + 1110 + 22
IFK Lidingö P/F 132 + 35 + 65 + 55 + 114 + 55 + 810 + 16
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
Björknäs IP 1
18/5 19:00
Vind: -1.2
Poäng Tot. plac.
1 Alba Laguna
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 10.00 54.50 =1 PB
2 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 10.42 49.00 7 PB
3 Wilda Frölund
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 11.00 44.00 12 PB
4 Vendela Vickberg
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 11.06 42.00 14
5 Smilla Runeborg
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 11.16 =17
6 Althea Havferkorn
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 11.56 19 PB
Björknäs IP 2
18/5 19:05
Vind: -1.2
Poäng Tot. plac.
1 Tyra Sternlind
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 10.86 45.00 11 PB
2 Estrid Lindberg Granqvist
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 12.19 30.00 31 PB
3 Lovisa Elvelin Österman
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 13.02 42 PB
4 Elise Jernström
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 13.27 45 PB
5 Linnea Olsson Roth
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 13.99 54
Leia Finbom Höglund
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 DNS
Björknäs IP 3
18/5 19:10
Vind: -1.3
Poäng Tot. plac.
1 Malva Lönn
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 10.09 53.00 3
2 Emmy L Lindblom
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 11.74 22
3 Alma Eklöf
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 12.74 38
4 Betty Brahme
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 13.43 48
5 Linnea Sköllersten
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 13.67 51
6 Evelina Wingmark
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 13.81 52
Björknäs IP 4
17/5 19:15
Vind: -2.3
Poäng Tot. plac.
1 Gwen Fagerström
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 10.67 47.00 9
2 Ellen Choppelo Garneij
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 12.02 32.00 28
3 Selma Alassaad
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 12.08 29
4 Lovalo Widoff
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 12.96 40
Stella Tuzovic
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 DNS
Klara Lidbom
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 DNS
Björknäs IP 5
18/5 19:20
Vind: -0.6
Poäng Tot. plac.
1 Emelie Lindberg
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 11.80 34.00 25
2 Agnes Roslund
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 11.81 26
3 Beatrice Wennberg
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 12.48 35
4 Heidi Strandberg
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 13.01 41
5 Bianca Slagare
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 14.85 55
Alva Windirsch
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 DNS
Källbrinks IP 1
18/5
Vind: -0.7
Poäng Tot. plac.
1 Vera Neovius
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 11.03 43.00 13
2 Clara Westermark
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 11.16 39.00 =17 PB
3 Natalie Johansson
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 11.95 33.00 27 PB
4 Lily Kylefjord
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 12.66 27.00 36
5 Esther Elliot
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 13.18 25.00 44 PB
6 Astrid Tärnfors
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 13.36 23.00 47
Lidingövallen 1
18/5
Vind: nwi
Poäng Tot. plac.
1 Vera Stolpen
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 10.27 51.00 5
2 Elise Wiklund
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 10.30 50.00 6
3 Svea Strand
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 10.57 48.00 8
4 Elvira Ivarsson
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 10.73 46.00 10
5 Freja Kagevik
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 11.15 41.00 15
Lidingövallen 2
18/5
Vind: nwi
Poäng Tot. plac.
1 Amanda Oja
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 11.16 40.00 16 11.151
2 Freja Ahlepil
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 11.75 36.00 23
3 Julie Grevfors
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 12.73 37
4 Kaddy Darbo
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 13.03 26.00 43
5 Livia Sandström
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 13.58 49
Lidingövallen 3
18/5
Vind: nwi
Poäng Tot. plac.
1 Agnes Andersson
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 11.67 38.00 20
2 Astrid Ström
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 11.76 35.00 24
3 Moa Sandell
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 12.22 29.00 32
4 Agnes Sildeby
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 12.29 33
5 Vanie Goel
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 12.91 39
6 Binta Darbo
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 13.36 24.00 46 13.355
7 Sanni Forsberg
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 13.97 53
Danderyds Gymnasium 1
18/5
Vind: -1.0
Poäng Tot. plac.
1 Pixie Buchta Lento
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 10.00 54.50 =1 PB
2 Sophie Adolfsson
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 11.72 37.00 21 PB
3 Emelie Lagerdahl
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 12.12 31.00 30 PB
Naomi Marklund
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 DNS
Danderyds Gymnasium 2
18/5
Vind: -0.9
Poäng Tot. plac.
1 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 10.15 52.00 4 PB
2 Selma Tjernström Milione
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 12.44 28.00 34
3 Mikaela Weldeab
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 13.59 22.00 50
F13 Stav
Björknäs IP
18/5 17:30
Poäng Tot. plac.
1 Klara Lund
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 205 50.00 6 PB
2 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 205 47.50 =8 PB
3 Agnes Roslund
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 190 46.00 10
4 Filippa Ekener
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 190 44.00 12
5 Leia Finbom Höglund
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 190 43.00 13 PB
6 Alma Eklöf
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 130 26
7 Vendela Vickberg
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 115 30.00 30
=8 Wilda Frölund
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 100 25.00 =35
=8 Klara Lidbom
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 100 =35
10 Betty Brahme
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 100 37
Emelie Lindberg
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 x
Lovalo Widoff
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 x
Bianca Slagare
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 x
Beatrice Wennberg
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 x
100115130145160175190205220
71 Filippa Ekener--xoooxooxxx
67 Amanda Broberg Rydqvist---oxoooxxox-
81 Klara Lund-oooxooxooxxx
75 Leia Finbom Höglund--oooxoxoxxx
72 Alma Eklöfoooxxx
84 Agnes Roslundoooooooxxx
153 Emelie Lindbergxxx
160 Vendela Vickbergooxxx
150 Wilda Frölundxoxxx
66 Betty Brahmexxoxxx
93 Lovalo Widoffxxx
89 Bianca Slagarexxx
80 Klara Lidbomxox--------
161 Beatrice Wennbergxxx
Lidingövallen
18/5 17:30
Poäng Tot. plac.
1 Elise Wiklund
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 235 54.00 2 PB
2 Stephanie Rimér
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 220 53.00 3 =PB
3 Freja Kagevik
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 205 51.50 =4
3 Juni Rudberg
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 205 51.50 =4 PB
5 Freja Ahlepil
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 205 49.00 7 PB
6 Vera Stolpen
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 190 42.00 14 PB
7 Livia Sandström
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 175 40.00 16
8 Svea Strand
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 175 39.00 17
9 Sanni Forsberg
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 175 18 PB
10 Astrid Ström
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 175 38.00 19
11 Elvira Ivarsson
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 160 36.00 21
12 Moa Sandell
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 130 27 PB
=13 Tea Åkerström Rusch
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 130 31.00 =28 =PB
=13 Sara Smeds Söderman
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 130 =28 PB
15 Agnes Nilsson
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 115 29.00 31 =PB
=16 Kaddy Darbo
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 100 27.00 =32
=16 Binta Darbo
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 100 27.00 =32
Elsa Danielsson
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 x
100115130145160175190205220235250
365 Freja Kagevik----ooooxxx
382 Elise Wiklund---ooooooxxoxxx
375 Stephanie Rimér----ooooxxoxxx
417 Juni Rudberg----ooooxxx
358 Freja Ahlepil---ooooxoxxx
420 Svea Strand---ooxoxxx
377 Livia Sandström--xooooxxx
419 Vera Stolpen--ooooxxoxxx
249 Kaddy Darbooxxx
258 Tea Åkerström Ruschooxoxxx
248 Binta Darbooxxx
361 Sanni Forsbergoooxoxoxoxxx
255 Agnes Nilssonxxooxxx
418 Sara Smeds Södermanooxoxxx
376 Moa Sandellxoxxooxxx
247 Elsa Danielssonxxx
421 Astrid Strömooooxoxxoxxx
414 Elvira Ivarssonxoooooxxx
Källbrinks IP
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Lily Kylefjord
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 235 55.00 1 PB
2 Vera Neovius
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 205 47.50 =8
3 Ella Held
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 160 34.50 =22
4 Laawa Wiklund-Bal
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 160 33.00 24 PB
5 Esther Elliot
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 145 32.00 25
6 Hilda Yong Viklander
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 100 27.00 =32
100115130145160175190205220235250
302 Lily Kylefjord-----ooooxoxxx
306 Vera Neovius--ooooxoxxoxxx
309 Laawa Wiklund-Balxooooxxoxxx
310 Hilda Yong Viklandero-
201 Esther Elliotoooxxoxxx
299 Ella Heldooooxoxxx
Danderyds gymnasium
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Pixie Buchta Lento
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 190 45.00 11 PB
2 Emelie Lagerdahl
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 175 41.00 15 =PB
3 Sophie Adolfsson
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 160 37.00 20
4 Rebecca Aldensand
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 160 34.50 =22
Selma Tjernström Milione
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 x
100115130145160175190205
Rebecca Aldensand-oooxoxxx
9 Pixie Buchta Lento---xooooxxx
12 Emelie Lagerdahl--ooooxxx
Sophie Adolfsson--oooxxx
Selma Tjernström Milionexxx
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
Björknäs IP 1
18/5 19:30
Poäng Tot. plac.
1 Emelie Lindberg
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 8.60 43.00 14 PB
2 Smilla Runeborg
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 7.85 25
3 Leia Finbom Höglund
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 7.71 28 PB
4 Linn Elsässer Haldin
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 7.17 39 PB
5 Wilda Frölund
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 7.08 23.00 41 PB
6 Betty Brahme
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 6.75 46 PB
7 Agnes Roslund
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 6.57 48 PB
8 Lovisa Elvelin Österman
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 6.35 16.00 53 PB
9 Selma Alassaad
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 6.09 56
10 Estrid Lindberg Granqvist
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 5.84 60 PB
11 Alva Windirsch
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 5.59 63 PB
12 Stella Tuzovic
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 5.29 66
13 Linnea Sköllersten
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 4.73 68
123456
85 Smilla Runeborg7.067.857.49xxx
153 Emelie Lindbergx8.428.60xxx
75 Leia Finbom Höglund7.316.717.71xxx
73 Linn Elsässer Haldin7.177.026.97
63 Selma Alassaad6.095.795.92
150 Wilda Frölund7.086.196.20
66 Betty Brahme6.336.756.30
149 Lovisa Elvelin Österman5.235.936.35
84 Agnes Roslund6.576.216.03
92 Stella Tuzovic5.175.295.18
88 Linnea Sköllersten3.904.734.24
154 Estrid Lindberg Granqvist5.335.795.84
94 Alva Windirsch5.134.885.59
Björknäs IP 2
18/5 19:30
Poäng Tot. plac.
1 Alma Eklöf
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 11.38 55.00 1 PB
2 Tyra Sternlind
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 10.94 54.00 2
3 Alba Laguna
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 10.54 53.00 3 PB
4 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 10.25 52.00 4 PB
5 Malva Lönn
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 9.79 49.00 7
6 Gwen Fagerström
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 8.94 12
7 Vendela Vickberg
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 7.78 31.00 27
8 Emmy L Lindblom
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 7.31 36 PB
9 Lovalo Widoff
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 7.17 40
10 Beatrice Wennberg
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 6.49 18.00 50
11 Elise Jernström
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 6.09 57
12 Linnea Olsson Roth
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 5.70 61
13 Elina Lindgren
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F 13
09 Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F 13 5.33 13.00 65
123456
90 Tyra Sternlind10.9410.5910.50xxx
72 Alma Eklöf9.5511.3810.78xxx
82 Malva Lönn9.799.74xxxx
79 Alba Laguna10.2310.54xxxx
67 Amanda Broberg Rydqvist10.259.219.47xxx
152 Elise Jernström6.095.005.70
161 Beatrice Wennberg5.426.496.18
155 Linnea Olsson Roth4.974.795.70
160 Vendela Vickberg7.78x7.35
74 Gwen Fagerström8.478.368.94xxx
97 Elina Lindgren5.334.884.34
93 Lovalo Widoff7.176.776.58
210 Emmy L Lindblom6.765.607.31
Lidingövallen 1
18/5 17:30
Poäng Tot. plac.
1 Freja Kagevik
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 9.09 46.00 10
2 Elvira Ivarsson
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 9.07 45.00 11
3 Molly Envall
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 8.59 42.00 15 PB
4 Juni Rudberg
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 8.42 40.00 17
5 Agnes Nilsson
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 8.27 39.00 18 PB
6 Vera Stolpen
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 8.20 37.00 20 PB
7 Elise Wiklund
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 8.10 35.00 22 PB
8 Livia Sandström
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 7.45 26.00 33
9 Cecilia Melander
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 7.42 34
10 Sara Smeds Söderman
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 6.52 49 PB
11 Sanni Forsberg
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 5.94 58 PB
123456
414 Elvira Ivarsson
365 Freja Kagevik
417 Juni Rudberg
370 Cecilia Melander
377 Livia Sandström
382 Elise Wiklund
360 Molly Envall
419 Vera Stolpen
255 Agnes Nilsson
418 Sara Smeds Söderman
361 Sanni Forsberg
Lidingövallen 2
18/5 17:30
Poäng Tot. plac.
1 Tuva Eckerberg
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 9.98 50.00 6
2 Stephanie Rimér
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 9.34 48.00 8
3 Astrid Ström
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 9.27 47.00 9
4 Elsa Danielsson
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 7.97 34.00 23
5 Kaddy Darbo
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 7.04 22.00 42
6 Nellie Törnblom Krantz
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 6.99 44
7 Binta Darbo
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 6.60 19.00 47
8 Agnes Andersson
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 6.17 55
9 Freja Ahlepil
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 5.92 59 PB
10 Tea Åkerström Rusch
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 5.63 14.00 62 PB
11 Moa Sandell
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 5.40 64 PB
12 Agnes Sildeby
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 5.24 67
123456
378 Agnes Sildeby5.245.174.92
358 Freja Ahlepil5.375.925.64
258 Tea Åkerström Rusch5.495.634.60
376 Moa Sandell5.195.40x
375 Stephanie Rimér8.929.079.34
410 Tuva Eckerberg8.759.988.78
421 Astrid Ström8.658.649.27
247 Elsa Danielsson7.976.926.75
249 Kaddy Darbo6.466.857.04
409 Agnes Andersson6.006.156.17
248 Binta Darbo6.086.366.60
381 Nellie Törnblom Krantz6.796.996.23
Källbrinks IP 1
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Hilda Yong Viklander
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 8.42 41.00 16 PB
2 Esther Elliot
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 8.25 38.00 19
3 Vera Neovius
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 7.89 33.00 24 PB
4 Lily Kylefjord
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 7.68 30.00 29 PB
5 Amina Boughanmi
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 7.25 37 PB
6 Agnes Hjertzell
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 7.03 21.00 43
123456
201 Esther Elliotx8.257.79
310 Hilda Yong Viklander8.408.42x
306 Vera Neovius7.897.217.62
296 Amina Boughanmi7.256.866.74
204 Agnes Hjertzell6.456.507.03
302 Lily Kylefjord7.686.727.67
Källbrinks IP 2
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Natalie Johansson
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 8.10 36.00 21 PB
2 Elin Tam
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 7.83 32.00 26 PB
3 Laawa Wiklund-Bal
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 7.66 29.00 30 PB
4 Ella Held
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 6.43 51 PB
5 Emma Hjertzell
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 6.41 17.00 52 PB
6 Astrid Tärnfors
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 6.24 15.00 54
123456
308 Elin Tam7.697.837.55
207 Natalie Johansson7.697.978.10
299 Ella Held6.435.946.09
205 Emma Hjertzell6.356.415.75
215 Astrid Tärnforsx6.196.24
309 Laawa Wiklund-Bal7.367.617.66
Danderyds Gymnasium
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 10.09 51.00 5 PB
2 Pixie Buchta Lento
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 8.82 44.00 13
3 Sophie Adolfsson
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 7.61 28.00 31 PB
4 Selma Tjernström Milione
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 7.54 27.00 32
5 Rebecca Aldensand
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 7.40 25.00 35
6 Emelie Lagerdahl
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 7.22 24.00 38
7 Mikaela Weldeab
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 6.79 20.00 45
Naomi Marklund
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 DNS
123456
Rebecca Aldensand7.297.406.87
9 Pixie Buchta Lento7.888.828.41
11 Nova Hedlund Carlson8.9810.099.76
12 Emelie Lagerdahl6.107.037.22
Sophie Adolfsson7.61x7.60
Naomi MarklundDNS
Selma Tjernström Milione6.506.787.54
Mikaela Weldeab6.776.79x
F12 60 m häck
Höjd: 68,6cm
Björknäs IP 1
18/5 17:30
Vind: -1.5
Poäng Tot. plac.
1 Alba Jergmar
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 10.89 54.00 2
2 Hedda Strömö
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 11.39 53.00 3
3 Ailbhe McCarthy
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 12.10 46.00 10
4 Emilia Essehag
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 12.94 32
5 Pauline Jonsson
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 13.13 =38
Ingrid Asp
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 DNS
Björknäs IP 2
18/5 17:35
Vind: -1.7
Poäng Tot. plac.
1 Leonora Wessén
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 11.53 52.00 4
2 Kajsa Kabu
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 11.88 49.00 7
3 Lilja Mörk
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 13.42 =49
4 Hilda Järvinen
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 13.61 57
5 Stina Persson
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 14.58 72
Hedvig Hedström
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 DNS
Björknäs IP 3
18/5 17:40
Vind: -0.7
Poäng Tot. plac.
1 Märta Lundin
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 12.89 27.00 31
2 Elsa Lindman
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 13.29 43
3 My Wisell
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 13.56 55
4 Ellie Hult
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 15.08 75
Marilu de Kwant
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12 DNS
Sofia Wolff
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 DNS
Björknäs IP 4
18/5 17:45
Vind: -1.6
Poäng Tot. plac.
1 Hedda Kirk
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 12.42 40.00 16
2 Wilma Nori
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 13.06 35
3 Lina Jönsson
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12 13.39 19.00 48
4 Emilia Örtengren
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 13.42 =49
Tea Palm
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 DNS
Zoë Kamwendo
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 DNS
Björknäs IP 5
18/5 17:50
Vind: -0.2
Poäng Tot. plac.
1 Sarah Bussman
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 12.14 45.00 11
2 Mathilde Walberg
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 12.87 30
3 Eveline Bramme
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12 13.05 26.00 34
4 Nadia Florczyk
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12 13.13 24.00 =38
Angelika Adamsson
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12 DNS
Björknäs IP 6
18/5 17:55
Vind: -3.4
Poäng Tot. plac.
1 Stella Nyren
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 12.31 43.00 13
2 Stella Hagström
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 12.75 29.50 =26
3 Therese Löwenthal
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 13.59 56
4 Iris Bachner
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 14.43 71
Ester Sander
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 DNS
Isabella Glod
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 DNS
Lidingövallen 1
18/5
Vind: nwi
Poäng Tot. plac.
1 Alice Stiernstedt
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 12.20 44.00 12
2 Lilly Skedung
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 12.55 38.00 18
3 Sadie Nordström
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 12.72 34.50 =21 12.716
4 Elin Aneby
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 12.74 31.00 25
5 Klara Westlund
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 13.37 47 13.369
Lidingövallen 2
18/5
Vind: nwi
Poäng Tot. plac.
1 Iris Augustsson
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 12.65 36.00 20 12.643
2 Marcela Håkanson
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 12.78 28.00 29
3 Philine Leichtle
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 13.12 37
4 Ella Strunke
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 13.44 51 13.434
5 Inez Loell
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 13.46 53
6 Viktoria Lindberg
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 14.05 16.00 63 14.045
7 Celine Sleuwaegen
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 14.08 66
Lidingövallen 3
18/5
Vind: nwi
Poäng Tot. plac.
1 Astrid Nillson White
IFK Lidingö P/F 12
12 IFK Lidingö P/F 12 12.42 41.00 15 12.414
2 Tyra Borén
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 12.45 39.00 17
3 Lovisa Henriksson
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 12.72 34.50 =21 12.716
4 Ellen Sandesjö
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 13.35 20.00 45
5 Elin Dittmer
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 13.37 46 13.364
6 Sophia Gunnarsson Ström
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 13.89 62
Lidingövallen 4
18/5
Vind: nwi
Poäng Tot. plac.
1 Molly Schlein-Andersen
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 13.02 33
2 Ebba Hedenryd
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 13.19 40
3 Emelie Lu
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 13.25 22.00 42
4 Audrey Coan
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 13.44 52 13.439
Lidingövallen 5
18/5
Vind: nwi
Poäng Tot. plac.
1 Elin Jernberg
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 11.60 51.00 5
2 Livia Granquist
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 12.33 42.00 14
3 Ella Hallsten
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 12.65 37.00 19 12.641
4 Lovisa Johansson
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 14.64 73
Källbrinks IP 1
18/5
Vind: -0.6
Poäng Tot. plac.
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 10.46 55.00 1
2 Amanda Wirén
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 11.75 50.00 6
3 Alma Carlson
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 12.75 29.50 =26
4 Wilma Silvell
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 12.77 28
5 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 13.09 25.00 36
6 Isabelle Sagelius
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 13.52 54
7 Nina Nilsson Florin
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 13.85 17.00 60
8 Elsa Hallberg
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 15.26 76
Källbrinks IP 2
18/5
Vind: -0.8
Poäng Tot. plac.
1 Vilma Gylder
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 12.02 47.00 9
2 Vendela Ekstrand
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 13.76 18.00 58
3 Ebba Sundelin
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 13.88 61
4 Ida Persson
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 14.05 64
5 Lily Söderlind
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 14.14 68
6 Isabella Squalli
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 14.20 69
7 Elsa Svedberg
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 14.30 70
Källbrinks IP 3
18/5
Vind: -0.5
Poäng Tot. plac.
1 Elly Fogelström
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 12.73 32.00 24
2 Märta Frizell
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 13.32 21.00 44
3 Hilma Westling
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 13.81 59
4 Elsa Grufman
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 14.06 15.00 65
5 Elenore Thernström
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 14.12 67
6 Wendela Melin
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 14.84 74
7 Anna Rimbark
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 15.90 77
Danderyds Gymnasium 1
18/5
Vind: -0.7
Poäng Tot. plac.
1 Emelie Hjelm
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 11.91 48.00 8
2 Astrid Wetterstrand
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 12.72 33.00 23
3 Stella Kjellberg
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 13.22 23.00 41
Sofia Andrén
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 DNS
Léonie Gobitschek
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 DNS
F12 Höjd
Björknäs IP 1
18/5 18:00
Poäng Tot. plac.
1 Therese Löwenthal
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 136 54.00 2
2 Leonora Wessén
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 132 50.50 =5 PB
2 Alma Lehrman
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 132 50.50 =5 PB
4 Alba Jergmar
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 132 47.00 9 PB
5 Märta Lundin
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 124 39.50 =16
5 Nadia Florczyk
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12 124 39.50 =16
7 Pauline Jonsson
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 120 =30 =PB
=8 Eveline Bramme
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12 116 20.50 =41
=8 Marilu de Kwant
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12 116 20.50 =41 PB
=8 Tea Palm
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 116 20.50 =41 PB
11 Cajsa Sundén
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 116 48
12 Hilda Järvinen
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 112 =51
13 Emilia Örtengren
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 108 =59
14 Ellie Hult
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 104 =70
15 Wilma Nori
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 104 =74
96100104108112116120124128132136140
118 Alba Jergmar-----oooxoxxoxxx
45 Märta Lundin--oooxoooxxx
142 Leonora Wessén----oooxooxoxxx
105 Nadia Florczykoooooxoooxxx
124 Alma Lehrman-oooooooxoxoxxx
119 Pauline Jonsson-oooxoooxxx
43 Hilda Järvinen-ooooxxx
103 Eveline Brammeoooooxoxxx
57 Emilia Örtengren-oooxxx
104 Marilu de Kwantoooooxoxxx
47 Tea Palm-ooooxoxxx
134 Wilma Nori-xooxxx
130 Therese Löwenthal--oooxoxooooxoxxx
139 Cajsa Sundénoooooxxoxxx
117 Ellie Hultoooxxx
Björknäs IP 2
18/5 18:00
Poäng Tot. plac.
1 Ailbhe McCarthy
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 128 45.00 =10
1 Sarah Bussman
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 128 45.00 =10
3 Kajsa Kabu
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 124 25
4 Lilou Kechida Traista
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 120 =30
5 Stella Hagström
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 120 25.50 =34
6 Mathilde Walberg
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 116 =39
7 My Wisell
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 116 20.50 =41
8 Stella Nyren
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 116 50
9 Alice Holm
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12 112 16.00 =51
10 Emilia Essehag
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 112 55
=11 Hedda Kirk
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 108 =59
=11 Iris Bachner
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 108 =59 PB
13 Lilja Mörk
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 108 67
14 Stina Persson
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 104 =74
15 Elsa Lindman
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 104 =76
16 Lina Jönsson
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12 100 10.50 =78
96100104108112116120124128132
121 Lilou Kechida Traistaoooooxooxxx
56 My Wisell-ooooxoxxx
120 Kajsa Kabuooooxooxxoxoxxx
122 Hedda Kirkooooxx--
46 Stella Nyren-oooxxoxxoxxx
132 Ailbhe McCarthyoooooooxooxxx
49 Stina Persson -xooxxx
133 Lilja Mörkoooxoxxx
127 Elsa Lindmanooxoxxx
141 Mathilde Walbergoooxoooxxx
40 Stella Hagströmooooooxoxxx
114 Emilia Essehag-ooxxooxxx
34 Sarah Bussman--oooooxooxxx
31 Iris Bachnerooooxxx
999 Alice Holmoooooxx-
106 Lina Jönssonoox--
Lidingövallen 1
18/5 18:00
Poäng Tot. plac.
1 Emma Håkansson
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 136 53.00 3 PB
2 Elin Aneby
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 132 48.00 8 =PB
3 Alice Stiernstedt
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 128 43.00 13 PB
4 Ella Hallsten
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 124 37.00 =18 =PB
5 Moa Björkén
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 124 34.00 =21
6 Elin Jernberg
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 120 29.00 29 PB
7 Tyra Borén
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 120 25.50 =34 PB
8 Klara Westlund
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 116 24.00 38
9 Astrid Nillson White
IFK Lidingö P/F 12
12 IFK Lidingö P/F 12 116 17.00 47 PB
10 Ella Strunke
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 112 56 PB
11 Emelie Lu
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 112 57
=12 Lovisa Henriksson
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 108 14.00 =59
=12 Lilly Skedung
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 108 =59
96100104108112116120124128132136140
333 Emma Håkansson-oooooooxoxxoxoxxx
319 Elin Aneby-ooooooooxxoxxx
352 Klara Westlundooooooxxx
389 Moa Björkénoooooooxoxxx
395 Ella Hallsten-ooooxoxooxxx
396 Elin Jernberg-ooooooxxx
392 Tyra Borénooooooxoxxx
406 Alice Stiernstedtooooooooxoxxx
228 Lovisa Henrikssonooooxxx
345 Lilly Skedungooooxxx
346 Ella Strunkeooooxoxxx
235 Astrid Nillson Whiteoooxxooxoxxx
338 Emelie Luoooxoxoxxx
Lidingövallen 2
18/5 18:00
Poäng Tot. plac.
1 Sadie Nordström
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 124 41.50 =14
2 Livia Granquist
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 124 32.00 24
3 Audrey Coan
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 120 27.50 =30
3 Molly Schlein-Andersen
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 120 27.50 =30
5 Lovisa Johansson
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 116 49
6 Inez Loell
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 112 15.00 54 PB
7 Alva Lundström
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 108 =59
8 Iris Augustsson
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 100 =78
=9 Elin Dittmer
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 96 =81
=9 Viktoria Lindberg
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 96 =81
96100104108112116120124128
336 Inez Loellxoooooxxx
237 Sadie Nordströmooooooooxxx
225 Livia Granquistxooooooxoxoxxx
339 Alva Lundströmooooxxx
325 Elin Dittmeroxxx
324 Audrey Coanoxooooooxxx
400 Viktoria Lindbergoxxx
397 Lovisa Johansson ooooxoxxoxxx
320 Iris Augustssonooxxx
239 Molly Schlein-Andersenoooooxooxxx
Källbrinks IP 1
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 136 55.00 1 PB
2 Ebba Göthlin
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 132 49.00 7 PB
3 Amanda Wirén
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 124 41.50 =14
4 Alma Carlson
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 124 37.00 =18 PB
4 Wilma Silvell
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 124 37.00 =18 PB
6 Ida Persson
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 124 34.00 =21
7 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 124 31.00 27 PB
8 Elsa Svedberg
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 120 36
9 Hilma Westling
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 120 37 PB
10 Isabella Squalli
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 116 23.00 =39 PB
11 Tilda Stjernfelt
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 108 69
96100104108112116120124128132136140
193 Wilma Wallsten----oooooxooxxx
187 Ida Persson--oooooxoxxx
172 Alma Carlson---oooxxooxxx
291 Hedvig Ulvenfalk Berg--ooooxoxxoxxx
277 Ebba Göthlin--ooxooooxxoxoxxx
189 Wilma Silvell---ooxoxooxxx
194 Hilma Westling--ooooxxoxxx
289 Isabella Squalli--ooxooxxx
190 Tilda Stjernfelt-oxoxxoxxx
425 Elsa Svedbergoooxoooxoxxx
428 Amanda Wirén-oooooooxxx
Källbrinks IP 2
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Vendela Ekstrand
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 124 34.00 =21
2 Vilma Gylder
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 124 26
3 Isabelle Sagelius
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 116 =41
4 Sofie Engberg
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 116 18.00 46
5 Elenore Thernström
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 112 =51
6 Märta Frizell
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 112 58 PB
7 Ebba Sundelin
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 108 =59
7 Elsa Grufman
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 108 =59
9 Nina Nilsson Florin
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 108 68
10 Harriet Holmström
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 104 =70
11 Wendela Melin
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 104 =76
Yar Said
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 x
96100104108112116120124128
273 Vendela Ekstrandoooooooxoxxx
185 Wendela Melinooxoxx-
192 Elenore Thernströmooooox-
422 Ebba Sundelinoooox-
276 Elsa Grufmanooooxxx
175 Vilma Gylderoooooooxxoxxx
423 Harriet Holmströmooo-
284 Nina Nilsson Florinoooxxoxxx
188 Isabelle Sageliusoooooxoxxx
274 Sofie Engbergooooxoxoxxx
275 Märta Frizelloooxxoxoxxx
424 Yar Saidx-
Danderyds Gymnasium
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Sofia Andrén
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 132 52.00 4 SB
2 Stella Kjellberg
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 128 45.00 =10 PB
3 Emelie Hjelm
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 124 30.00 28
4 Linnea Lyktberg
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 104 12.50 =70
4 Astrid Wetterstrand
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 104 12.50 =70
6 Ida Lind
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 100 10.50 =78
Léonie Gobitschek
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 DNS
96100104108112116120124128132136
Sofia Andrén----oooooxoxxx
4 Stella Kjellberg-ooooooxooxxx
Linnea Lyktbergoooxxx
Emelie Hjelm----ooxxoxxoxxx
Ida Lind-oxxx
Astrid Wetterstrand-ooxxx
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
Björknäs IP 1
18/5 20:30
Poäng Tot. plac.
1 Alba Jergmar
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 7.54 50.00 6
2 Leonora Wessén
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 6.81 30.00 26
3 Hilda Järvinen
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 6.74 28.00 29
4 Lina Jönsson
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12 6.63 26.00 32 PB
5 Tea Palm
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 6.17 44 PB
6 Pauline Jonsson
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 5.97 51 PB
7 Emilia Örtengren
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 5.91 53 PB
8 Marilu de Kwant
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12 5.81 12.00 56 PB
9 Sarah Bussman
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 5.58 63
10 Stella Hagström
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 5.48 68 PB
11 Wilma Nori
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 5.38 74 PB
12 Lilja Mörk
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 5.03 80 PB
13 Cajsa Sundén
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 4.69 85
14 Eveline Bramme
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12 4.65 10.00 86 PB
123456
118 Alba Jergmar7.527.546.68xxx
43 Hilda Järvinen6.566.626.74
142 Leonora Wessén6.286.815.68
106 Lina Jönsson6.416.006.63
47 Tea Palm5.336.17x
119 Pauline Jonsson5.97x5.92
57 Emilia Örtengrenx5.915.68
104 Marilu de Kwant5.815.565.24
139 Cajsa Sundén4.693.964.48
134 Wilma Norix5.385.05
40 Stella Hagström5.485.355.34
103 Eveline Bramme4.484.634.65
133 Lilja Mörk5.034.314.69
34 Sarah Bussman5.325.585.41
Björknäs IP 2
18/5 20:30
Poäng Tot. plac.
1 Märta Lundin
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 7.54 49.00 7
2 Mathilde Walberg
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 7.23 46.00 10
3 Alice Holm
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12 7.23 45.00 11 Hanviken
4 Ailbhe McCarthy
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 7.10 41.00 15
5 Stella Nyren
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 7.02 38.00 18
6 Kajsa Kabu
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 7.00 37.00 19
7 Hedda Strömö
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 6.68 27.00 30
8 Nadia Florczyk
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12 6.42 24.00 34
9 My Wisell
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 6.17 18.00 43
10 Emilia Essehag
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 6.05 47
11 Iris Bachner
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 5.46 69 PB
12 Stina Persson
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 5.44 70
13 Elsa Lindman
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 5.44 71
14 Ellie Hult
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 5.12 77
15 Hedda Kirk
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 4.76 84
123456
141 Mathilde Walberg7.236.287.07xxx
114 Emilia Essehag6.055.955.73
46 Stella Nyren6.636.477.02
122 Hedda Kirk4.363.974.76
127 Elsa Lindmanx5.445.39
49 Stina Persson 5.365.405.44
105 Nadia Florczyk5.976.416.42
132 Ailbhe McCarthy6.276.207.10xxx
53 Hedda Strömö6.466.686.53
45 Märta Lundin7.547.127.40xxx
117 Ellie Hult4.655.124.74
120 Kajsa Kabu6.567.006.92
56 My Wisell5.865.946.17
31 Iris Bachner4.914.425.46
999 Alice Holm7.237.056.65
Lidingövallen 1
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Sadie Nordström
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 8.29 54.00 2 PB
2 Elin Aneby
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 7.89 53.00 3
3 Elicia Sydmo
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 7.23 44.00 12
4 Lilly Skedung
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 7.10 42.00 14 PB
5 Ella Strunke
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 6.96 35.00 21 PB
6 Emma Håkansson
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 6.91 34.00 22
7 Molly Schlein-Andersen
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 6.79 29.00 27
8 Marcela Håkanson
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 6.50 25.00 33
9 Alice Stiernstedt
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 6.30 22.00 37
10 Elin Jernberg
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 6.30 21.00 38
11 Ebba Hedenryd
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 6.05 15.00 48
12 Inez Loell
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 5.56 64
13 Klara Westlund
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 5.39 73
14 Astrid Nillson White
IFK Lidingö P/F 12
12 IFK Lidingö P/F 12 4.95 82 PB
15 Ella Hallsten
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 4.62 88
123456
319 Elin Aneby7.367.477.89
237 Sadie Nordström7.877.638.29
241 Elicia Sydmox6.407.23
333 Emma Håkansson6.866.916.62
406 Alice Stiernstedt5.926.306.30
239 Molly Schlein-Andersen6.086.236.79
345 Lilly Skedung7.106.787.08
227 Ebba Hedenryd5.275.516.05
396 Elin Jernberg5.265.946.30
346 Ella Strunke6.966.896.14
336 Inez Loell5.564.995.34
352 Klara Westlund5.395.335.35
395 Ella Hallsten4.624.153.84
235 Astrid Nillson White4.334.953.79
230 Marcela Håkanson5.766.096.50
Lidingövallen 2
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Lovisa Johansson
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 7.04 39.00 17
2 Emelie Lu
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 6.97 36.00 20
3 Viktoria Lindberg
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 6.07 16.00 46
4 Iris Augustsson
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 6.02 50
5 Emilia Olsson
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 5.81 13.00 =54
5 Lovisa Henriksson
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 5.81 =54
7 Audrey Coan
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 5.80 57
8 Alva Lundström
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 5.79 58
9 Elin Dittmer
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 5.36 75
10 Sophia Gunnarsson Ström
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 5.12 76
11 Ellen Sandesjö
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 5.11 78
12 Alba Garcia Lundström
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 4.97 81
123456
320 Iris Augustssonx6.025.27
324 Audrey Coan5.804.314.90
397 Lovisa Johansson 7.046.437.01
339 Alva Lundström5.795.584.80
325 Elin Dittmer5.015.365.09
338 Emelie Lux6.896.97
400 Viktoria Lindberg6.076.065.86
344 Ellen Sandesjö4.774.645.11
404 Emilia Olsson5.684.385.81
228 Lovisa Henriksson5.684.385.81
226 Sophia Gunnarsson Ström5.125.065.00
1128 Alba Garcia Lundström4.973.85x
Källbrinks IP 1
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Vilma Gylder
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 7.62 51.00 5
2 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 7.13 43.00 13 PB
3 Ebba Göthlin
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 7.09 40.00 16 PB
4 Ida Persson
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 6.90 33.00 23 PB
5 Wilma Silvell
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 6.68 31 PB
6 Wendela Melin
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 6.31 36 PB
7 Alma Carlson
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 6.28 39
8 Märta Frizell
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 6.26 20.00 40 PB
9 Isabelle Sagelius
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 6.18 42 PB
10 Elsa Grufman
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 6.09 17.00 45 PB
11 Elsa Rutherhagen
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 5.76 59 PB
12 Edith Wignell
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 5.68 60 PB
13 Elsa Hallberg
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 4.43 89
123456
175 Vilma Gylder7.624.897.50
172 Alma Carlson6.106.285.38
275 Märta Frizell5.696.265.61
288 Elsa Rutherhagen5.065.655.76
189 Wilma Silvell6.686.076.44
277 Ebba Göthlin6.737.096.58
187 Ida Persson6.906.206.15
188 Isabelle Sagelius5.976.185.62
185 Wendela Melin6.316.026.20
292 Edith Wignell5.165.685.40
276 Elsa Grufman5.956.086.09
291 Hedvig Ulvenfalk Berg6.767.136.54
278 Elsa Hallberg4.434.384.42
Källbrinks IP 2
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Elly Fogelström
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 8.55 55.00 1 PB
2 Elenore Thernström
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 7.85 52.00 4 PB
3 Amanda Wirén
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 6.84 31.00 25
4 Wilma Wallsten
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 6.77 28 PB
5 Vendela Ekstrand
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 6.22 19.00 41
6 Ebba Sundelin
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 5.96 52
7 Tilda Stjernfelt
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 5.66 61 PB
8 Yar Said
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 5.59 62
9 Hilma Westling
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 5.50 66 PB
10 Sofie Engberg
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 5.50 67
11 Lily Söderlind
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 5.41 72 PB
12 Isabella Squalli
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 5.03 79
13 Nina Nilsson Florin
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 4.80 83
14 Elsa Svedberg
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 4.63 87
15 Harriet Holmström
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 4.29 90
16 Anna Rimbark
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 4.07 91
123456
190 Tilda Stjernfelt5.665.555.44
194 Hilma Westling5.504.825.09
192 Elenore Thernström7.857.467.79
173 Elly Fogelström8.237.938.55
290 Lily Söderlind5.415.105.41
273 Vendela Ekstrand5.736.176.22
289 Isabella Squalli5.034.984.72
284 Nina Nilsson Florin4.644.244.80
274 Sofie Engbergx5.504.93
285 Anna Rimbark4.073.743.79
423 Harriet Holmström4.19x4.29
422 Ebba Sundelin5.675.695.96
424 Yar Said5.345.595.38
425 Elsa Svedberg4.514.634.21
428 Amanda Wirén6.196.296.84
193 Wilma Wallsten-6.776.59
Danderyds Gymnasium
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Emelie Hjelm
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 7.39 48.00 8 PB
2 Stella Kjellberg
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 7.32 47.00 9
3 Astrid Wetterstrand
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 6.90 32.00 24
4 Linnea Lyktberg
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 6.41 23.00 35 PB
5 Sofia Andrén
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 6.04 14.00 49
6 Ida Lind
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 5.51 11.00 65
Léonie Gobitschek
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 DNS
123456
Sofia Andrén5.636.045.93
1 Léonie GobitschekDNS
4 Stella Kjellberg7.276.987.32
Linnea Lyktberg6.415.705.96
Emelie Hjelm7.266.787.39
Ida Lind4.954.905.51
Astrid Wetterstrand5.71x6.90
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
Björknäs IP 1
18/5 18:30
Vind: -2.7
Poäng Tot. plac.
1 Axel Alberts
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 12.75 29.00 27 PB
2 Elis Rosenström
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 12.83 27.00 29
3 Lukas Goodband
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 13.71 19.00 38
Samuel Oliveira
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F 13
09 Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F 13 DNS
Jonatan Borg
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 DNS
Jumanne Hackett
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 DNS
Björknäs IP 2
18/5 18:35
Vind: -1.9
Poäng Tot. plac.
1 Alessandro Mancinella
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 9.84 55.00 1
2 Maxim Tabacchi
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 12.93 26.00 31
3 Nils Andersson
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F 13
09 Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F 13 13.21 24.00 33 PB
4 Olle Eide-Jensen
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 13.45 20.00 37
5 Morgan Källqvist
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 14.61 17.00 43
Björknäs IP 3
18/5 18:40
Vind: -1.1
Poäng Tot. plac.
1 Hugo Wiklund
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F 13
09 Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F 13 11.06 46.00 10
2 Alexander Bergquist
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 12.30 35.00 21
3 Jonathan Stålgren
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 12.32 34.00 22
Emrik Stern
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 DNS
Olof Sander
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 DNS
Källbrinks IP 1
18/5
Vind: -0.5
Poäng Tot. plac.
1 Ville Mårtensson
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 10.53 50.00 6 PB
2 Adrian Lindberg
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 11.74 41.00 15 PB
3 Felix Formanek
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 11.87 39.00 17
4 Hannes Bergkvist
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 11.97 37.00 19 PB
5 Alfred Stålnacke
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 13.26 21.00 36
6 Samuel Werner
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 15.21 16.00 44
Källbrinks IP 2
18/5
Vind: +0.2
Poäng Tot. plac.
1 Leo Sonesson
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 11.11 45.00 11
2 Anton Drufva
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 12.49 33.00 23
3 Alfred Lorentzon
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 12.57 32.00 24
4 Bruno Holmer
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 13.23 23.00 34
5 Tor Zettergren
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 13.73 39
6 Isak Larsson
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 14.28 40
7 Viggo Reitberger
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 14.34 41
Lidingövallen 1
18/5
Vind: nwi
Poäng Tot. plac.
1 Alex Lundgren
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 10.04 54.00 2
2 Carl Grindange
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 10.05 53.00 3
3 Filip Thunell
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 10.45 51.00 5
4 Jeppe Karlsson
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 10.81 49.00 7
5 Dante Stam
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 10.95 47.00 9
Lidingövallen 2
18/5
Vind: nwi
Poäng Tot. plac.
1 Nils Grufman
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 10.31 52.00 4
2 Axel Jonell
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 11.60 43.00 13 11.596
3 Leo Wäppling
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 11.77 40.00 16
4 Jack Forssmed
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 11.91 38.00 18
5 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 12.20 36.00 20
6 Emil Corlevi
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 12.98 25.00 32
7 Gabriel Melander
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 13.25 22.00 35
8 Fabian Freding
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 14.42 18.00 42
Danderyds Gymnasium 1
18/5
Vind: -0.7
Poäng Tot. plac.
1 David Ahlberg
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 10.84 48.00 8 PB
2 Alfred Boström
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 11.54 44.00 12
3 Leo Bentancour
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 12.78 28.00 28 PB
4 Gustav Rognes
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 12.91 30 PB
Elias Ghazi
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 DNS
Danderyds Gymnasium 2
18/5
Vind: -0.8
Poäng Tot. plac.
1 Hugo Dahl
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 11.60 42.00 14 PB
2 Sigge Fors
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 12.66 31.00 25
3 Elliot Åkerberg
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 12.71 30.00 26 PB
Ivar Olsson
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 DNS
Erik Ahlmalm
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 DNS
P13 Stav
Björknäs IP
18/5 19:30
Poäng Tot. plac.
1 Jumanne Hackett
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 250 53.50 =2 PB
2 Hugo Wiklund
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F 13
09 Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F 13 235 51.00 =4
3 Alessandro Mancinella
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 205 46.50 =9
4 Lukas Goodband
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 175 37.50 =18
5 Jonathan Stålgren
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 175 36.00 20
6 Nils Andersson
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F 13
09 Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F 13 175 33.00 23
7 Olle Buchmayer
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 145 25.00 =32
8 Elis Rosenström
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 130 22.50 =36
9 Olle Eide-Jensen
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 100 21.00 38
10 Axel Alberts
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 100 20.00 40
Alexander Bergquist
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 x
100115130145160175190205220235250265
76 Jumanne Hackett-------ooxooxxx
99 Hugo Wiklund-------oooxxx
83 Alessandro Mancinella-----oooxx-
70 Olle Eide-Jensenoxxx
64 Axel Albertsxxo-
156 Elis Rosenströmoooxxx
151 Lukas Goodbandooooxooxxx
147 Alexander Bergquistxxx
159 Jonathan Stålgrenoooooxoxxx
96 Nils Anderssonoooxoxoxoxxx
68 Olle Buchmayerooooxxx
Lidingövallen
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Nils Grufman
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 295 55.00 1 PB
2 Carl Grindange
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 235 49.00 7
3 Oskar Källström
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 205 46.50 =9 PB
4 Axel Jonell
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 190 41.00 15 PB
=5 Jack Forssmed
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 175 34.50 =21 PB
=5 Liam Malmström
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 175 34.50 =21 PB
7 Edvin Möller
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 160 31.00 =25 =PB
7 Filip Thunell
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 160 31.00 =25
9 Fabian Freding
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 160 28.00 =28 PB
10 Jeppe Karlsson
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 160 26.00 31
11 Gabriel Melander
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 145 =32
12 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 145 24.00 35
13 Alex Lundgren
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 130 22.50 =36
100115130145160175190205220235250265280295310
413 Nils Grufman---------oooxxoxoxxx
364 Carl Grindange-----xo-xooxoxxx
366 Oskar Källström--ooooooxxx
371 Gabriel Melander--ooxxx
415 Axel Jonell-ooooxoxxoxxx
373 Edvin Möller-ooooxxx
362 Jack Forssmed-oooxoxoxxx
368 Liam Malmström-xooooxoxxx
411 Fabian Fredingoxooooxxx
253 Alex Lundgrenoooxxx
251 Jeppe Karlssonoooxxooxxx
257 Love Willén Holgerssonoooxoxxx
256 Filip Thunelloooooxxx
Källbrinks IP
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Samuel Härkegård Wulff
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 250 53.50 =2
=2 Leo Sonesson
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 235 51.00 =4 PB
=2 Joar Larsson
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 235 51.00 =4 PB
4 Alfred Lorentzon
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 205 45.00 11 PB
5 Anton Drufva
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 175 37.50 =18
6 Felix Formanek
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 160 31.00 =25
=7 Tor Zettergren
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 160 28.00 =28
=7 Mio Storm
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 160 28.00 =28
9 Bruno Holmer
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 145 =32 PB
10 Isak Larsson
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 100 39
100115130145160175190205220235250265
301 Samuel Härkegård Wulff-----xooooooxxx
213 Leo Sonesson-----oooooxxx
209 Joar Larsson-----oooooxxx
305 Alfred Lorentzon---oooxooxxx
298 Felix Formanek--oooxxx
300 Bruno Holmer--ooxxx
303 Isak Larssonxoxxx
311 Tor Zettergrenoooxooxxx
297 Anton Drufva-oxooooxxx
1135 Mio Storm-xooooxxx
Danderyds Gymnasium
18/5
Poäng Tot. plac.
1 David Ahlberg
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 220 48.00 8 PB
2 Leo Bentancour
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 205 44.00 12 PB
3 Hugo Dahl
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 190 43.00 13 =PB
4 Elliot Åkerberg
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 190 42.00 14 PB
5 Albin Berglund
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 175 39.50 =16
5 Gustav Rognes
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 175 39.50 =16
7 Sigge Fors
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 175 24
Erik Ahlmalm
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 DNS
Elias Ghazi
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 DNS
Ivar Olsson
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 DNS
115130145160175190205220235
8 David Ahlberg--oooxxoxxoxoxxx
Leo Bentancour--oxooxoxxoxxx
Albin Berglundoooooxxx
Hugo Dahl---oooxxx
Sigge Fors--ooxxoxxx
Gustav Rognes--oooxxx
Elliot Åkerberg--oooxoxxx
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
Björknäs IP 1
18/5 17:30
Poäng Tot. plac.
1 Hugo Wiklund
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F 13
09 Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F 13 10.98 52.00 4 PB
2 Olle Buchmayer
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 9.18 50.00 6
3 Alessandro Mancinella
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 9.07 49.00 7 PB
4 Axel Alberts
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 6.91 34.00 27 PB
5 Jonathan Stålgren
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 6.82 33.00 29 PB
6 Elis Rosenström
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 6.74 30.00 32 PB
7 Morgan Källqvist
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 6.66 29.00 33 PB
8 Lukas Goodband
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 5.66 17.00 49
123456
99 Hugo Wiklund9.8710.0810.98xxx
68 Olle Buchmayer7.757.529.18xxx
83 Alessandro Mancinella8.769.078.65xxx
64 Axel Albertsx6.914.89xxx
78 Morgan Källqvist6.306.506.66xxx
159 Jonathan Stålgren6.38x6.82xxx
151 Lukas Goodband5.665.505.32xxx
156 Elis Rosenström6.256.746.26xxx
Björknäs IP 2
18/5 17:30
Poäng Tot. plac.
1 Jumanne Hackett
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 11.30 53.00 3 PB
2 Nils Andersson
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F 13
09 Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F 13 6.81 32.00 30
3 Olle Eide-Jensen
Hammarby P/F 13
09 Hammarby P/F 13 5.71 47 PB
4 Alexander Bergquist
Hellas FK/ Boo IF P/F13
09 Hellas FK/ Boo IF P/F13 5.18 16.00 51
123456
70 Olle Eide-Jensen5.525.235.71
76 Jumanne Hackett9.4510.9211.30xxx
96 Nils Andersson6.076.816.02xxx
147 Alexander Bergquist4.454.605.18
Lidingövallen
18/5 17:30
Poäng Tot. plac.
1 Carl Grindange
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 9.38 51.00 5 PB
2 Trausti Mar Dagsson
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 8.89 48.00 8 PB
3 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 8.72 46.00 10 PB
4 Filip Söderlund
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 8.64 45.00 11 PB
5 Alex Lundgren
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 8.24 41.00 15 PB
6 Filip Thunell
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 7.49 38.00 20
7 Jeppe Karlsson
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 7.41 37.00 21 PB
8 Jack Forssmed
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 6.88 28 PB
9 Axel Jonell
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 6.48 26.00 36
123456
364 Carl Grindange8.899.38x
369 Trausti Mar Dagsson8.068.678.89
256 Filip Thunell6.847.497.10
257 Love Willén Holgersson8.388.727.70
415 Axel Jonell6.485.93x
362 Jack Forssmed6.826.886.85
251 Jeppe Karlsson7.177.417.11
253 Alex Lundgren8.247.188.07
380 Filip Söderlund7.828.647.15
Lidingövallen 2
18/5 17:30
Poäng Tot. plac.
1 Gabriel Melander
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 11.96 55.00 1
2 Nils Grufman
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 11.51 54.00 2 PB
3 Alfred Lindbäck
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 8.28 42.00 14
4 Oskar Källström
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 7.59 18 PB
5 Edvin Möller
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 7.34 23 PB
6 Leo Wäppling
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 7.33 24
7 Fabian Freding
Täby IS P/F 13
09 Täby IS P/F 13 7.31 35.00 25
8 Liam Malmström
Tureberg FK P/F 13
09 Tureberg FK P/F 13 6.97 26
9 Emil Corlevi
IFK Lidingö P/F 13
09 IFK Lidingö P/F 13 6.11 23.00 39
123456
366 Oskar Källströmx7.597.38
373 Edvin Möller7.346.956.59
371 Gabriel Melander11.4711.9611.40
413 Nils Grufman11.4311.5111.48
411 Fabian Freding6.85x7.31
367 Alfred Lindbäck7.978.287.36
368 Liam Malmström6.90x6.97
383 Leo Wäpplingx7.097.33
246 Emil Corlevi6.115.906.09
Källbrinks IP 1
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Ville Mårtensson
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 8.38 44.00 12 PB
2 Hannes Bergkvist
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 7.79 40.00 16 PB
3 Samuel Härkegård Wulff
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 7.63 39.00 17 PB
4 Leo Sonesson
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 6.60 28.00 34
5 Isak Larsson
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 6.34 24.00 38 PB
6 Alfred Lorentzon
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 5.74 18.00 46 PB
7 Samuel Werner
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 5.69 48
Elias Gimfall
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 -
Måns Gimfall
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 -
123456
211 Ville Mårtensson7.987.848.38
200 Hannes Bergkvist7.127.077.79
305 Alfred Lorentzon5.675.695.74
202 Elias Gimfall---
213 Leo Sonesson6.506.436.60
301 Samuel Härkegård Wulff7.037.267.63
303 Isak Larsson6.346.046.22
203 Måns Gimfall---
426 Samuel Werner5.155.365.69
Källbrinks IP 2
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Theo Wikström
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 8.76 47.00 9 PB
2 Alexander Zielfelt
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 7.40 36.00 22 PB
3 Alfred Stålnacke
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 5.93 42 PB
4 Felix Formanek
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 5.83 20.00 43 PB
5 Magne Nordström
Huddinge AIS P/F 13
09 Huddinge AIS P/F 13 5.83 44 PB
6 Anton Drufva
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 5.77 19.00 45
7 Tor Zettergren
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 5.48 50 PB
8 Bruno Holmer
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 4.99 54 PB
9 Viggo Reitberger
Mälarhöjden IK P/F 13
09 Mälarhöjden IK P/F 13 4.62 55 PB
123456
214 Alfred Stålnacke5.935.725.41
219 Alexander Zielfelt6.487.406.94
217 Theo Wikström8.188.518.76
300 Bruno Holmer4.474.994.84
311 Tor Zettergren5.395.375.48
212 Magne Nordström4.695.834.57
307 Viggo Reitbergerx4.624.06
298 Felix Formanek5.585.835.00
297 Anton Drufva5.775.775.44
Danderyds Gymnasium
18/5
Poäng Tot. plac.
1 David Ahlberg
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 8.35 43.00 13
2 Filip Berg Christiansen
09 7.51 19
3 Gustav Rognes
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 6.77 31.00 31 PB
4 Sigge Fors
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 6.57 27.00 35
5 Alfred Boström
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 6.36 25.00 37
6 Hugo Dahl
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 6.08 22.00 40
7 Leo Bentancour
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 6.00 21.00 41 PB
8 Albin Berglund
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 5.12 52
9 Elliot Åkerberg
Hässelby SK P/F 13
09 Hässelby SK P/F 13 5.02 53
Erik Ahlmalm
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 DNS
Elias Ghazi
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 DNS
Ivar Olsson
Bromma IF P/F 13
09 Bromma IF P/F 13 DNS
123456
8 David Ahlberg8.028.358.00
Erik AhlmalmDNS
10 Elias GhaziDNS
13 Ivar OlssonDNS
Leo Bentancour5.416.005.76
Albin Berglund5.124.984.85
Sigge Fors6.166.575.98
Gustav Rognes6.746.776.57
Alfred Boström6.36x6.13
Hugo Dahl4.765.796.08
Elliot Åkerberg4.025.024.57
1140 Filip Berg Christiansenx7.167.51
P12 60 m häck
Höjd: 76.2cm
Björknäs IP 1
18/5 18:00
Vind: -4.0
Poäng Tot. plac.
1 Love Lindberg
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 12.78 29.50 =28
2 Oliver Sjölinder
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 13.54 43
3 Albert Gottfarb
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 13.83 49
4 Oliver Perillo
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 14.30 61
5 Viktor Magnusson
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 15.15 68
Julian Boman
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 DNS
Björknäs IP 2
18/5 18:05
Vind: -2.1
Poäng Tot. plac.
1 Edvin Wester
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 12.35 38.00 18
2 Klaus Heinonen
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 12.44 34.00 24
3 Gabriel Dahlberg
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 12.51 32.00 26
4 Nils Riserus
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 12.61 31.00 27
5 Ivar Janson
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 12.78 29.50 =28
Hugo Fransson
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 DNS
Björknäs IP 3
18/5 18:10
Vind: -2.9
Poäng Tot. plac.
1 Vincent Lundvall
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 12.89 26.00 32
2 Tor Burman
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 13.55 17.00 44
3 Gustaf Klein
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 14.39 64
4 Vide Tapper
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 14.77 66
Philip Samson
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 DNS
Andreas Björklund
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12
10 Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12 DNS
Björknäs IP 4
18/5 18:15
Vind: -2.2
Poäng Tot. plac.
1 Jakob Lindberg
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 11.33 50.00 6
2 Eric Sigsfors Cinadler
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 13.43 20.00 40
3 Per Lomakka
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 13.56 45
4 Svante Djurstedt
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 14.38 63
5 Duy Anh Rubin
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 15.64 69
Svante Sahlman
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 DNS
Källbrinks IP 1
18/5
Vind: -1.3
Poäng Tot. plac.
1 Lucas Bergman
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 11.06 52.00 4
2 Elias Riml
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 12.21 40.00 16
3 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 12.28 39.00 17
4 Ludvig Lind
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 13.12 22.00 36
5 Dennis Ohlis
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 13.60 46
6 Haejoon Klasa
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 14.03 56
Källbrinks IP 2
18/5
Vind: +1.5
Poäng Tot. plac.
1 Sidney Kwinten
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 12.86 27.00 31
2 Wilmer Forsberg
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 13.46 19.00 41
3 Alfred Brunberg
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 15.06 67
4 Jonathan Karlsson Siegers
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 16.01 70
5 Alfred Arnberg
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 16.15 13.00 71
Leon Bergin
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 DNS
Källbrinks IP 3
18/5
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Emil Rosendal
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 13.09 23.00 35
2 Petter Borgstrand
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 13.53 18.00 42
3 Grim Malmgren
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 13.86 50
4 Emil Askerud
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 14.24 59
Noel Hedman
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 DNS
Lidingövallen 1
18/5
Vind: nwi
Poäng Tot. plac.
1 Filip Enhörning Edholm
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 10.52 55.00 1
2 Tage Lood Falgen
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 10.76 54.00 2
3 Cian Hogan
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 11.92 46.00 10
4 Tristan Back
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 11.99 44.00 12
5 Alvar Engström
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 12.37 19 12.361
Lidingövallen 2
18/5
Vind: nwi
Poäng Tot. plac.
1 Emil Ribacke
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 11.94 45.00 11
2 Jakob Bonnevier
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 12.21 41.00 15 12.209
3 Hugo Meyer
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 12.37 20 12.363
4 Simon Alterius
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 12.91 25.00 33
5 David Bonnevier
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 13.32 39
Lidingövallen 3
18/5
Vind: nwi
Poäng Tot. plac.
1 Gustaf Malm
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 12.81 28.00 30
2 Felix Svarverud Svensson
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 13.23 37
3 Jakob Waessman
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 13.68 16.00 47
4 Pontus Tjernberg
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 13.87 51 13.862
5 Grim Pamelius
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 13.87 52 13.867
6 Anton Elmqvist
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 14.16 58
Lidingövallen 4
18/5
Vind: nwi
Poäng Tot. plac.
1 Alfred Nillson White
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 13.07 24.00 34
2 Henrik Malm
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 14.02 15.00 54 14.012
3 Tom Högstedt
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 14.02 14.00 55 14.017
4 Viktor Sandberg
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 14.28 60
Lidingövallen 5
18/5
Vind: nwi
Poäng Tot. plac.
1 Maximilian van der Meijden
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 12.38 36.00 22
2 Max Nilsson Gidlöf
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 12.40 35.00 23
3 Oskar Lyberg
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 12.48 33.00 25
4 Lucas Bergman
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 13.72 48
5 Ruben Bos
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 13.93 53
6 Franz Honauer
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 14.14 57
Danderyds Gymnasium 1
18/5
Vind: -0.4
Poäng Tot. plac.
1 Victor Herge
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 11.48 49.00 7
2 Isak Söderhäll
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 11.86 47.00 9
3 Vidar Ek
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 12.02 43.00 13
Eddie Carlsten
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 DNS
Ebbe Engström
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 DNS
Danderyds Gymnasium 2
18/5
Vind: -0.9
Poäng Tot. plac.
1 William Davidsson Eriksson
Danderyd SK P/F 12
10 Danderyd SK P/F 12 10.85 53.00 3
2 Joar Toijer
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 11.07 51.00 5
3 Hugo Klingvall Berglund
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 11.81 48.00 8
4 David Hult
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 12.18 42.00 14
5 Jonatan Torssell
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 12.37 37.00 21
Danderyds Gymnasium 3
18/5
Vind: -0.6
Poäng Tot. plac.
1 Sam Söderhäll Fonseca
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 13.31 21.00 38
2 Eskil Wier
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 14.31 62
3 Oliver Rosquist
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 14.43 65
P12 Höjd
Björknäs IP 1
18/5 20:00
Poäng Tot. plac.
1 Jakob Lindberg
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 140 53.00 3
2 Love Lindberg
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 132 50.00 =5 PB
3 Hugo Fransson
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 128 41.00 15 PB
4 Ivar Janson
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 124 37.00 21
=5 Nils Riserus
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 124 35.50 =22
=5 Klaus Heinonen
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 124 35.50 =22 PB
7 Gabriel Dahlberg
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 124 31.50 =26 PB
7 Vidar Ahlstrand
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 124 31.50 =26 PB
9 Eric Sigsfors Cinadler
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 124 30.00 29
10 Albert Gottfarb
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 124 30 PB
11 Svante Djurstedt
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 112 =46
12 Oliver Sjölinder
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 112 =53
108112116120124128132136140144
125 Jakob Lindberg-----ooooxxx
42 Ivar Janson-ooooxxx
126 Love Lindberg---ooooxxx
135 Nils Riserus-xooooxxx
137 Eric Sigsfors Cinadler-ooxoxoxxx
36 Svante Djurstedt-oxxx
115 Albert Gottfarb-oxoxoxoxxx
41 Klaus Heinonen-xooooxxx
35 Gabriel Dahlberg-oooxoxxx
138 Oliver Sjölinderxoxoxxx
113 Vidar Ahlstrandooooxoxxx
37 Hugo Fransson-oooxooxxx
Björknäs IP 2
18/5 20:00
Poäng Tot. plac.
1 Vide Tapper
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 120 35 PB
2 Edvin Wester
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 120 23.00 39
3 Tor Burman
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 116 =40
4 Per Lomakka
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 116 =42
4 Vincent Lundvall
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 116 =42
6 Duy Anh Rubin
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 108 =63
7 Oliver Perillo
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 104 =68
8 Albin Freyling
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 100 =73
96100104108112116120124
140 Vide Tapperooooxoxooxxx
128 Per Lomakkaoooooxoxxx
55 Edvin Westeroooxooxoxoxxx
48 Oliver Perilloooxoxxx
38 Albin Freylingoxoxxx
50 Duy Anh Rubinoooxoxxx
129 Vincent Lundvalloooooxoxxx
33 Tor Burman----ooxxx
Lidingövallen 1
18/5 20:00
Poäng Tot. plac.
1 Filip Enhörning Edholm
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 144 55.00 1 PB
2 Tage Lood Falgen
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 144 54.00 2
3 Oskar Lyberg
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 136 52.00 4 PB
4 Emil Ribacke
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 132 50.00 =5 PB
5 Hugo Meyer
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 132 47.50 =8 PB
6 Cian Hogan
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 132 44.50 =11
7 Maximilian van der Meijden
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 132 43.00 13 PB
8 Simon Alterius
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 128 39.00 18 =PB
9 Alfred Nillson White
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 128 38.00 =19
9 Tristan Back
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 128 =19
11 Felix Svarverud Svensson
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 124 =26 PB
12 Grim Pamelius
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 124 28.50 =31 PB
13 Jakob Bonnevier
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 116 45
14 Alvar Engström
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 112 52
100104108112116120124128132136140144148
337 Tage Lood Falgen------oooooxxoxxx
329 Filip Enhörning Edholm------ooooooxxx
332 Cian Hogan---ooxoooxoxxx
234 Alfred Nillson White----xoxooxxoxxx
321 Tristan Back----oxoxoxxoxxx
341 Hugo Meyer---ooxooooxxx
402 Oskar Lyberg---ooooooxxoxxx
328 Alvar Engströmoooxoxxx
342 Emil Ribacke----o-oooxxx
387 Simon Alterius--oooxooxoxxx
408 Maximilian van der Meijden---ooxooxxoxxoxxx
391 Jakob Bonnevier-oxooxoxxx
348 Felix Svarverud Svensson-oooooxoxxx
405 Grim Pamelius--oxoxoxoxoxxx
Lidingövallen 2
18/5 20:00
Poäng Tot. plac.
1 Ruben Bos
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 128 16
2 Max Nilsson Gidlöf
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 124 26.50 =33
3 Filip Lenneby
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 120 25.00 =36 =PB
3 Anton Elmqvist
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 120 =36 PB
5 David Bonnevier
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 116 =42
6 Jakob Waessman
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 112 17.00 51
7 Gustaf Malm
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 112 =56
7 Viktor Sandberg
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 112 =56
9 Lucas Bergman
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 112 58
10 Henrik Malm
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 108 15.00 =60
11 Walter Berglind
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 104 =68
12 Charlie Svahn Lundqvist
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 100 =71
13 Pontus Tjernberg
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 100 =73
96100104108112116120124128132
398 Filip Lenneby--ooooxoxxx
390 David Bonnevier-ooooxoxxx
327 Anton Elmqvistoo-oooxoxxx
403 Gustaf Malm--xooxxoxxx
347 Charlie Svahn Lundqvistooxxx
388 Walter Berglind --xoxxx
242 Jakob Waessmanoooxooxxx
233 Henrik Malmooxooxxx
323 Ruben Bos-oooxxoxxooxxooxxx
322 Lucas Bergmanoxooxxoxxoxxx
236 Max Nilsson Gidlöfooooooxoxxoxxx
350 Pontus Tjernbergoxoxxx
343 Viktor Sandbergoooxoxxoxxx
Källbrinks IP 1
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Lucas Bergman
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 128 42.00 14
2 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 124 26.50 =33 PB
3 Grim Malmgren
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 120 24.00 38 PB
4 Ludvig Lind
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 116 22.00 =40 PB
5 Jonathan Karlsson Siegers
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 108 =63
6 Dennis Ohlis
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 104 67
100104108112116120124128132
170 Lucas Bergman--ooooooxxx
178 Benjamin Karlsson-oooxooxxoxxx
184 Grim Malmgrenxoooooxoxxx
183 Ludvig Lind-ooooxxx
186 Dennis Ohlisooxxx
179 Jonathan Karlsson Siegers-oxoxxx
Källbrinks IP 2
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Petter Borgstrand
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 132 46.00 10
=2 Wilmer Forsberg
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 112 19.50 =46
=2 Walter Karlström
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 112 19.50 =46
4 Alfred Brunberg
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 112 =53
5 Haejoon Klasa
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 112 55
6 Emil Askerud
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 108 65
7 Olle Klockar
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 108 66
8 Leon Bergin
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 100 =71
96100104108112116120124128132136
180 Haejoon Klasaooooxxoxxx
174 Wilmer Forsberg-ooooxxx
272 Petter Borgstrandoooooooooxoxxx
181 Olle Klockaroooxxox-
171 Alfred Brunbergooxooxoxxx
281 Walter Karlströmoooooxxx
169 Leon Berginoo-
168 Emil Askerudooxoxox-
Danderyds gymnasium IP
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Jonatan Torssell
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 132 50.00 =5 PB
2 William Davidsson Eriksson
Danderyd SK P/F 12
10 Danderyd SK P/F 12 132 47.50 =8
3 Hugo Klingvall Berglund
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 132 44.50 =11 PB
4 Joar Toijer
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 128 40.00 17
=5 Vidar Ek
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 124 33.50 =24 PB
=5 Victor Herge
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 124 33.50 =24 PB
7 David Hult
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 124 28.50 =31
8 Nils Bernström Wallerberg
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 112 19.50 =46
8 Isak Söderhäll
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 112 19.50 =46
10 Ebbe Engström
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 108 16.00 59
11 Sam Söderhäll Fonseca
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 108 =60
12 Eskil Wier
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 108 62
13 Oliver Rosquist
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 104 70
96100104108112116120124128132136
Joar Toijer-oooooooxoxxx
7 Jonatan Torssell-----oooooxxx
Hugo Klingvall Berglund-----ooxooxoxxx
3 David Hult---ooxoxxoxoxxx
Nils Bernström Wallerberg---ooxxx
Vidar Ek---oooxxooxxx
2 Victor Herge-ooooxoxooxxx
Eskil Wieroxoxooxxx
Oliver Rosquistoxoxoxxx
Sam Söderhäll Fonseca-oxooxxx
Ebbe Engström-oooxxx
Isak Söderhäll-ooooxxx
1139 William Davidsson Eriksson-----oooxooxxx
P12 Kula
Vikt: 3,0kg
Björknäs IP 1
18/5 18:30
Poäng Tot. plac.
1 Jakob Lindberg
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 7.63 49.00 7
2 Klaus Heinonen
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 6.74 39.00 19 PB
3 Love Lindberg
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 6.67 38.00 20
4 Ivar Janson
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 6.13 32.00 27 PB
5 Svante Djurstedt
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 6.03 29.00 30 PB
6 Gabriel Dahlberg
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 5.85 26.00 34 PB
7 Vide Tapper
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 5.50 44
8 Oliver Sjölinder
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 4.70 66 PB
9 Albin Freyling
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 3.68 82
123456
125 Jakob Lindberg7.127.637.23xxx
126 Love Lindberg6.466.676.67xxx
41 Klaus Heinonen6.566.746.25xxx
42 Ivar Janson6.136.045.52
36 Svante Djurstedt5.426.035.85
140 Vide Tapper4.735.305.50
35 Gabriel Dahlberg5.395.855.17
138 Oliver Sjölinder4.703.693.79
38 Albin Freyling3.633.68x
Björknäs IP 2
18/5 18:30
Poäng Tot. plac.
1 Hugo Fransson
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 6.44 36.00 23
2 Viktor Magnusson
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 6.30 34.00 25
3 Nils Riserus
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 5.78 25.00 35
4 Per Lomakka
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 5.70 21.00 40
5 Tor Burman
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 5.52 43
6 Vidar Ahlstrand
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 5.44 45
7 Gustaf Klein
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 5.44 46
8 Eric Sigsfors Cinadler
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 5.14 50
9 Duy Anh Rubin
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 5.11 52
10 Albert Gottfarb
Hellas FK/ Boo IF P/F12
10 Hellas FK/ Boo IF P/F12 4.89 62
11 Oliver Perillo
Hammarby P/F 12
10 Hammarby P/F 12 4.40 75
123456
128 Per Lomakka4.514.825.70
50 Duy Anh Rubin5.114.925.11
123 Gustaf Klein4.844.795.44
137 Eric Sigsfors Cinadler5.144.544.48
33 Tor Burman5.525.49x
113 Vidar Ahlstrand4.745.325.44
37 Hugo Fransson6.446.136.21
115 Albert Gottfarb4.504.894.87
135 Nils Riserus5.665.785.27
48 Oliver Perillo4.404.084.37
131 Viktor Magnusson4.626.306.30
Lidingövallen 1
18/5 18:30
Poäng Tot. plac.
1 Emil Ribacke
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 9.93 55.00 1 PB
2 David Bonnevier
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 9.33 54.00 2 PB
3 Tristan Back
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 8.19 53.00 3 PB
4 Hugo Meyer
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 7.67 50.00 6 PB
5 Jakob Bonnevier
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 7.36 47.00 9
6 Anton Kruse
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 7.15 46.00 10
7 Felix Svarverud Svensson
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 7.09 45.00 11 PB
8 Filip Enhörning Edholm
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 7.04 12
9 Anton Elmqvist
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 6.89 15
10 Alfred Nillson White
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 6.85 41.00 17
11 Tage Lood Falgen
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 6.66 21
12 Gustaf Malm
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 6.31 35.00 24 PB
13 Alvar Engström
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 5.87 33
14 Filip Lenneby
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 5.74 23.00 38
15 Cian Hogan
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 5.62 41
123456
390 David Bonnevier8.989.089.33
321 Tristan Back8.197.707.98
329 Filip Enhörning Edholm6.797.046.70
342 Emil Ribacke9.939.559.62
327 Anton Elmqvist6.646.666.89
234 Alfred Nillson White6.846.796.85
391 Jakob Bonnevier7.367.346.13
341 Hugo Meyer7.677.457.25
334 Anton Kruse5.617.156.46
348 Felix Svarverud Svensson6.657.096.93
337 Tage Lood Falgen5.366.596.66
328 Alvar Engström5.875.44x
398 Filip Lenneby5.535.745.01
403 Gustaf Malm6.315.826.15
332 Cian Hogan5.435.625.30
Lidingövallen 2
18/5 18:30
Poäng Tot. plac.
1 Oskar Lyberg
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 6.53 37.00 22
2 Jakob Waessman
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 6.09 31.00 28 PB
3 William Thilers
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 5.77 36
4 Walter Berglind
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 5.39 47
5 Simon Alterius
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 5.31 48
6 Lucas Bergman
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 5.21 49
7 Ruben Bos
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 5.13 51
8 Henrik Malm
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 5.06 20.00 53
9 Grim Pamelius
Täby IS P/F 12
10 Täby IS P/F 12 4.94 57
10 Viktor Sandberg
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 4.90 61
11 Tom Högstedt
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 4.88 15.00 64
12 Pontus Tjernberg
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 4.64 68
13 Max Nilsson Gidlöf
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 4.57 13.00 70
14 Carl-Johan Åkesson
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 4.52 72
15 Charlie Svahn Lundqvist
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 4.30 76
16 Alex Forsberg
Tureberg FK P/F 12
10 Tureberg FK P/F 12 3.94 78
17 Franz Honauer
IFK Lidingö P/F 12
10 IFK Lidingö P/F 12 3.91 79
123456
405 Grim Pamelius4.434.804.94
242 Jakob Waessman5.375.426.09
347 Charlie Svahn Lundqvist3.964.304.20
353 Carl-Johan Åkesson4.524.073.17
330 Alex Forsberg3.943.773.46
343 Viktor Sandberg4.714.474.90
231 Tom Högstedt4.884.594.67
349 William Thilers5.775.605.34
229 Franz Honauer3.91xx
236 Max Nilsson Gidlöf4.284.574.39
350 Pontus Tjernbergx4.644.52
323 Ruben Bosx4.685.13
388 Walter Berglind 5.395.155.32
402 Oskar Lyberg6.536.086.05
233 Henrik Malm4.655.064.79
387 Simon Alterius5.155.185.31
322 Lucas Bergman4.845.214.37
Källbrinks IP 1
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 7.74 51.00 5 PB
2 Lucas Bergman
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 6.90 43.00 14 PB
3 Sidney Kwinten
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 6.78 40.00 18 PB
4 Jonathan Karlsson Siegers
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 6.01 28.00 31 PB
5 Wilmer Forsberg
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 5.59 42
6 Haejoon Klasa
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 5.05 54 PB
7 Noel Hedman
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 4.98 56
8 Olle Klockar
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 4.76 65 PB
9 Linus Hedlund
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 4.68 67
10 Grim Malmgren
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 4.47 74
123456
178 Benjamin Karlsson7.357.087.74
184 Grim Malmgren4.473.164.04
170 Lucas Bergman6.496.046.90
182 Sidney Kwinten6.786.406.24
174 Wilmer Forsberg4.935.435.59
179 Jonathan Karlsson Siegers6.015.695.83
176 Noel Hedman4.874.984.84
180 Haejoon Klasa4.635.054.73
181 Olle Klockar4.164.594.76
427 Linus Hedlund4.333.214.68
Källbrinks IP 2
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Petter Borgstrand
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 7.53 48.00 8
2 Dennis Ohlis
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 6.93 44.00 13
3 Alfred Arnberg
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 6.26 33.00 26 PB
4 Walter Karlström
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 4.94 18.00 58
5 Emil Askerud
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 4.93 59
6 Leon Bergin
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 4.53 71
7 Ludvig Lind
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 4.50 73
8 Alfred Brunberg
Huddinge AIS P/F 12
10 Huddinge AIS P/F 12 3.88 80 PB
Albin Holmer
Mälarhöjden IK P/F 12
10 Mälarhöjden IK P/F 12 -
123456
171 Alfred Brunberg3.593.883.44
279 Albin Holmer---
281 Walter Karlström4.94x4.48
169 Leon Bergin3.854.164.53
271 Alfred Arnberg5.775.456.26
168 Emil Askerud4.864.934.93
183 Ludvig Lind4.50x4.42
186 Dennis Ohlis6.426.346.93
272 Petter Borgstrand7.537.187.08
Danderyds gymnasium IP
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Hugo Klingvall Berglund
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 8.10 52.00 4
2 William Davidsson Eriksson
Danderyd SK P/F 12
10 Danderyd SK P/F 12 6.86 42.00 16
3 Eddie Carlsten
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 6.07 30.00 29 SB
4 Isak Söderhäll
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 5.89 27.00 32
5 Joar Toijer
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 5.77 24.00 37
6 Victor Herge
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 5.73 22.00 39 =PB
7 Sam Söderhäll Fonseca
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 5.01 19.00 55
8 David Hult
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 4.91 17.00 60
9 Vidar Ek
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 4.89 16.00 63
10 Nils Bernström Wallerberg
Bromma IF P/F 12
10 Bromma IF P/F 12 4.64 14.00 69 PB
11 Oliver Rosquist
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 4.20 77
12 Eskil Wier
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 3.74 81
Ebbe Engström
Hässelby SK P/F 12
10 Hässelby SK P/F 12 DNS
123456
Hugo Klingvall Berglund8.067.968.10
Isak Söderhäll5.895.785.69
Joar Toijer5.175.235.77
Eddie Carlsten5.926.075.57
2 Victor Herge5.735.364.20
Vidar Ek4.144.604.89
Nils Bernström Wallerberg4.193.684.64
Ebbe EngströmDNS
Eskil Wierx3.74x
Oliver Rosquist4.20x3.57
Sam Söderhäll Fonseca4.545.014.67
3 David Hult4.893.924.91
1139 William Davidsson Eriksson6.756.846.86
P/F 12 5x200 m Granskning pågår
Björknäs IP 1
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Hellas FK/Boo IF Lag 1
Jakob Lindberg 10
Alba Jergmar 10
Vidar Ahlstrand 10
Leonora Wessén 10
Hedda Kirk 10

Hellas FK/ Boo IF P/F12
Hellas FK/ Boo IF P/F12 2:33.13 21.00 2
2 Hellas FK/Boo IF Lag 2
Kajsa Kabu 10
Alma Lehrman 10
Cajsa Sundén 10
Vincent Lundvall 10
Viktor Magnusson 10

Hellas FK/ Boo IF P/F12
Hellas FK/ Boo IF P/F12 2:48.15 13.00 11
3 Hammarby IF Lag 2010:4
Hilda Järvinen 10
Hugo Fransson 10
Emilia Örtengren 10
Gabriel Dahlberg 10
Iris Bachner 10

Hammarby P/F 12
Hammarby P/F 12 2:57.30 26
4 Hammarby IF Lag 10:1
Tor Burman 10
Tea Palm 10
Svante Djurstedt 10
My Wisell 10
Albin Freyling 10

Hammarby P/F 12
Hammarby P/F 12 3:03.70 33
5 Hellas FK/Boo IF Lag 4
Lilja Mörk 10
Elsa Lindman 10
Wilma Nori 10
Lilou Kechida Traista 10
Ellie Hult 10

Hellas FK/ Boo IF P/F12
Hellas FK/ Boo IF P/F12 3:08.05 35
Björknäs IP 2
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Hammarby IF Lag 2010:2
Klaus Heinonen 10
Ivar Janson 10
Stella Hagström 10
Hedda Strömö 10
Märta Lundin 10

Hammarby P/F 12
Hammarby P/F 12 2:42.02 17.00 6
2 Hellas FK/Boo IF Lag 3
Mathilde Walberg 10
Ailbhe McCarthy 10
Albert Gottfarb 10
Love Lindberg 10
Pauline Jonsson 10

Hellas FK/ Boo IF P/F12
Hellas FK/ Boo IF P/F12 2:48.43 13
3 Hammarby IF Lag 10:3
Edvin Wester 10
Stella Nyren 10
Duy Anh Rubin 10
Sarah Bussman 10
Oliver Perillo 10

Hammarby P/F 12
Hammarby P/F 12 2:48.85 11.00 15
4 Hanvikens SK Lag 2010
Nadia Florczyk 10
Eveline Bramme 10
Lina Jönsson 10
Marilu de Kwant 10
Alice Holm 10

Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F12 2:49.21 10.00 16
5 Hellas FK/Boo IF Lag 5
Vide Tapper 10
Eric Sigsfors Cinadler 10
Oliver Sjölinder 10
Emilia Essehag 10
Nils Riserus 10

Hellas FK/ Boo IF P/F12
Hellas FK/ Boo IF P/F12 2:50.46 17
Lidingövallen 1
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Turebergs FK Lag 5
Filip Enhörning Edholm 10
Elin Aneby 10
Alvar Engström 10
Emma Håkansson 10
Tage Lood Falgen 10

Tureberg FK P/F 12
Tureberg FK P/F 12 2:31.65 22.00 1
2 Täby IS Lag Blå
Maximilian van der Meijden 10
David Bonnevier 10
Gustaf Malm 10
Oskar Lyberg 10
Jakob Bonnevier 10

Täby IS P/F 12
Täby IS P/F 12 2:38.98 20.00 3
3 IFK Lidingö Lag p/f 12
Max Nilsson Gidlöf 10
Sadie Nordström 10
Alfred Nillson White 10
Ebba Hedenryd 10
Oliver Taha 10

IFK Lidingö P/F 12
IFK Lidingö P/F 12 2:40.21 18.00 5
4 Turebergs FK Lag 1
Cian Hogan 10
Lilly Skedung 10
Tristan Back 10
Hugo Meyer 10
Klara Westlund 10

Tureberg FK P/F 12
Tureberg FK P/F 12 2:43.15 16.00 7
5 Täby IS Lag 10 svart
Ella Hallsten 10
Viktoria Lindberg 10
Elin Jernberg 10
Alice Stiernstedt 10
Moa Björkén 10

Täby IS P/F 12
Täby IS P/F 12 2:48.54 14
6 Turebergs FK Lag 3
Charlie Svahn Lundqvist 10
Emelie Lu 10
Carl-Johan Åkesson 10
Ellen Sandesjö 10
Alba Garcia Lundström 10

Tureberg FK P/F 12
Tureberg FK P/F 12 3:01.64 30
Lidingövallen 2
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Täby IS Lag x
Tyra Borén 10
Grim Pamelius 10
Lovisa Johansson 10
Simon Alterius 10
Ella Hallsten 10

Täby IS P/F 12
Täby IS P/F 12 2:45.61 14.00 10
2 Turebergs FK Lag 4
Emil Ribacke 10
Ella Strunke 10
Elin Dittmer 10
Inez Loell 10
Viktor Sandberg 10

Tureberg FK P/F 12
Tureberg FK P/F 12 2:50.49 18
3 IFK Lidingö Lag Vit
Ebba Rössel 10
Marcela Håkanson 10
Astrid Nillson White 12
Molly Schlein-Andersen 10
Bety Cermak 12

IFK Lidingö P/F 12
IFK Lidingö P/F 12 2:51.90 9.00 19
4 Turebergs FK Lag 2
Anton Elmqvist 10
Alex Forsberg 10
Iris Augustsson 10
Pontus Tjernberg 10
Lucas Bergman 10

Tureberg FK P/F 12
Tureberg FK P/F 12 2:56.44 24
5 Turebergs FK Lag 2010 Gul 1
Ruben Bos 10
Audrey Coan 10
Felix Svarverud Svensson 10
Alva Lundström 10
William Thilers 10

Tureberg FK P/F 12
Tureberg FK P/F 12 2:57.14 25
6 IFK Lidingö Lag 2010 Blå
Henrik Malm 10
Lovisa Henriksson 10
Tom Högstedt 10
Sophia Gunnarsson Ström 10
Jakob Waessman 10

IFK Lidingö P/F 12
IFK Lidingö P/F 12 3:01.61 29
Källbrinks IP 1
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Huddinge AIS Lag 2
Vilma Gylder 10
Ludvig Lind 10
Ebba Sundelin 10
Benjamin Karlsson 10
Wilma Wallsten 10

Huddinge AIS P/F 12
Huddinge AIS P/F 12 2:45.38 15.00 9
2 Huddinge AIS Lag 1
Lucas Bergman 10
Grim Malmgren 10
Ida Persson 10
Alma Carlson 10
Noel Hedman 10

Huddinge AIS P/F 12
Huddinge AIS P/F 12 2:48.23 12.00 12
3 Mälarhöjdens IK Lag 1
Lily Söderlind 10
Elias Riml 10
Isabella Squalli 10
Alfred Arnberg 10
Märta Frizell 10

Mälarhöjden IK P/F 12
Mälarhöjden IK P/F 12 2:54.68 8.00 22
4 Mälarhöjdens IK Lag 2
Edith Wignell 10
Emil Rosendal 10
Vendela Ekstrand 10
Elsa Hallberg 10
Nina Nilsson Florin 10

Mälarhöjden IK P/F 12
Mälarhöjden IK P/F 12 2:59.06 7.00 27
Källbrinks IP 2
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Huddinge AIS Lag 3
Wendela Melin 10
Haejoon Klasa 10
Dennis Ohlis 10
Amanda Wirén 10
Sidney Kwinten 10

Huddinge AIS P/F 12
Huddinge AIS P/F 12 2:54.61 21
2 Mälarhöjdens IK Lag 4
Ellie Wik 10
Sofie Engberg 10
Walter Karlström 10
Alfred Arnberg 10
Elias Riml 10

Mälarhöjden IK P/F 12
Mälarhöjden IK P/F 12 2:55.65 23
3 Huddinge AIS Lag 5
Wilma Silvell 10
Leon Bergin 10
Linus Hedlund 10
Isabelle Sagelius 10
Hilma Westling 10

Huddinge AIS P/F 12
Huddinge AIS P/F 12 2:59.95 28
4 Mälarhöjdens IK Lag 3
Anna Rimbark 10
Petter Borgstrand 10
Elsa Grufman 10
Hedvig Ulvenfalk Berg 10
Ebba Göthlin 10

Mälarhöjden IK P/F 12
Mälarhöjden IK P/F 12 3:01.77 31
5 Huddinge AIS Lag 4
Alfred Brunberg 10
Elly Fogelström 10
Emil Askerud 10
Elsa Svedberg 10
Wilmer Forsberg 10

Huddinge AIS P/F 12
Huddinge AIS P/F 12 3:07.07 34
Danderyds gymnasium IP
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Bromma IF Lag x
David Hult 10
Victor Herge 10
Stella Kjellberg 10
Jonatan Torssell 10
Linnea Lyktberg 10

Bromma IF P/F 12
Bromma IF P/F 12 2:39.08 19.00 4
2 Hässelby P/F 12lag 1
Astrid Wetterstrand 10 Hässelby SK P/F 12
Emelie Hjelm 10 Hässelby SK P/F 12
Isak Söderhäll 10 Hässelby SK P/F 12
Oliver Rosquist 10 Hässelby SK P/F 12
Sam Söderhäll Fonseca 10 Hässelby SK P/F 12

3:03.62 32
Danderyds gymnasium IP 2
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Hässelby P/F 12 2
Ebbe Engström 10 Hässelby SK P/F 12
Eskil Wier 10 Hässelby SK P/F 12
Ida Lind 10 Hässelby SK P/F 12
Joar Toijer 10 Hässelby SK P/F 12
Vidar Ek 10 Hässelby SK P/F 12

2:53.40 20
Danderyds Gymnasium IP 3
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Hässelby P/F12 3
Ebbe Engström 10 Hässelby SK P/F 12
Hugo Klingvall Berglund 10 Hässelby SK P/F 12
Isak Söderhäll 10 Hässelby SK P/F 12
Joar Toijer 10 Hässelby SK P/F 12
Vidar Ek 10 Hässelby SK P/F 12

2:44.72 8
P/F 13 5x200 m
Björknäs IP 1
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Hammarby IF Lag 1
Selma Alassaad 09
Linnea Sköllersten 09
Smilla Runeborg 09
Alba Laguna 09
Malva Lönn 09

Hammarby P/F 13
Hammarby P/F 13 2:37.02 16.00 7
2 Hellas FK/Boo IF Lag 1
Vendela Vickberg 09
Emelie Lindberg 09
Beatrice Wennberg 09
Jonathan Stålgren 09
Estrid Lindberg Granqvist 09

Hellas FK/ Boo IF P/F13
Hellas FK/ Boo IF P/F13 2:39.01 14.00 9
3 Hammarby IF Lag 3
Maxim Tabacchi 09
Lovalo Widoff 09
Betty Brahme 09
Gwen Fagerström 09
Althea Havferkorn 09

Hammarby P/F 13
Hammarby P/F 13 2:39.50 11
4 Hammarby IF Lag 5
Bianca Slagare 09
Agnes Roslund 09
Linn Elsässer Haldin 09
Emmy Wolgast 06
Tyra Sternlind 09

Hammarby P/F 13
Hammarby P/F 13 2:45.76 17
5 Hellas FK/Boo IF Lag 2
Alexander Bergquist 09
Ellen Choppelo Garneij 09
Elise Jernström 09
Lukas Goodband 09
Elis Rosenström 09

Hellas FK/ Boo IF P/F13
Hellas FK/ Boo IF P/F13 2:53.20 8.00 22
Björknäs IP 2
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Hammarby IF Lag 4
Althea Havferkorn 09
Leia Finbom Höglund 09
Filippa Ekener 09
Axel Alberts 09
Amanda Broberg Rydqvist 09

Hammarby P/F 13
Hammarby P/F 13 2:37.36 15.00 8
2 Hanviken/Österhaninge Lag 1
Jonathan Stålgren 09 Hellas FK/ Boo IF P/F13
Hugo Wiklund 09
Nils Andersson 09
Elina Lindgren 09
Alexander Bergquist 09 Hellas FK/ Boo IF P/F13

Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F 13
Hanvikens SK/ Österhaninge IF P/F 13 2:41.32 13
3 Hammarby IF Lag 2
Olle Eide-Jensen 09
Alma Eklöf 09
Morgan Källqvist 09
Tyra Sternlind 09
Alessandro Mancinella 09

Hammarby P/F 13
Hammarby P/F 13 2:42.07 15
4 Hellas FK/Boo IF Lag 3
Heidi Strandberg 09
Lovisa Elvelin Österman 09
Wilda Frölund 09
Vendela Vickberg 09
Emelie Lindberg 09

Hellas FK/ Boo IF P/F13
Hellas FK/ Boo IF P/F13 2:49.78 20
Källbrinks IP
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Huddinge AIS Lag 1
Leo Sonesson 09
Agnes Hjertzell 09
Joar Larsson 09
Clara Westermark 09
Hannes Bergkvist 09

Huddinge AIS P/F 13
Huddinge AIS P/F 13 2:25.00 20.00 3
2 Mälarhöjdens IK Lag 1
Adrian Lindberg 09
Tor Zettergren 09
Vera Neovius 09
Isak Larsson 09
Viggo Reitberger 09

Mälarhöjden IK P/F 13
Mälarhöjden IK P/F 13 2:39.86 12.00 12
3 Mälarhöjdens IK Lag 2
Bruno Holmer 09
Felix Formanek 09
Alfred Lorentzon 09
Ella Held 09
Lily Kylefjord 09

Mälarhöjden IK P/F 13
Mälarhöjden IK P/F 13 2:44.10 11.00 16
4 Huddinge AIS Lag 2
Natalie Johansson 09
Alexander Zielfelt 09
Astrid Tärnfors 09
Esther Elliot 09
Alfred Stålnacke 09

Huddinge AIS P/F 13
Huddinge AIS P/F 13 2:48.94 10.00 19
5 Huddinge AIS Lag 3
Emma Hjertzell 09
Harald Wahlin 09
Theo Wikström 09
Magne Nordström 09
Samuel Werner 09

Huddinge AIS P/F 13
Huddinge AIS P/F 13 2:55.23 23
Lidingövallen 1
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Turebergs FK Lag 1
Dante Stam 09
Carl Grindange 09
Filip Söderlund 09
Amanda Oja 09
Leo Wäppling 09

Tureberg FK P/F 13
Tureberg FK P/F 13 2:20.95 22.00 1
2 IFK Lidingö Lag 1
Love Willén Holgersson 09
Jeppe Karlsson 09
Alex Lundgren 09
Emil Corlevi 09
Filip Thunell 09

IFK Lidingö P/F 13
IFK Lidingö P/F 13 2:24.02 21.00 2
3 Turebergs FK Lag 2
Stephanie Rimér 09
Elise Wiklund 09
Freja Ahlepil 09
Freja Kagevik 09
Molly Envall 09

Tureberg FK P/F 13
Tureberg FK P/F 13 2:25.83 19.00 4
4 Täby 1
Axel Jonell 09
Nils Grufman 09
Elvira Ivarsson 09
Juni Rudberg 09

Täby IS P/F 13
Täby IS P/F 13 2:32.80 18.00 5
Lidingövallen 2
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Turebergs FK Lag x
Moa Sandell 09
Nellie Törnblom Krantz 09
Cecilia Melander 09
Sanni Forsberg 09
Vanie Goel 09

Tureberg FK P/F 13
Tureberg FK P/F 13 2:41.70 14
2 Turebergs FK Lag Y
Freja Kagevik 09
Jack Forssmed 09
Alfred Lindbäck 09
Livia Sandström 09
Agnes Sildeby 09

Tureberg FK P/F 13
Tureberg FK P/F 13 2:47.99 18
3 IFK Lidingö Lag 2
Kaddy Darbo 09
Binta Darbo 09
Agnes Nilsson 09
Elsa Danielsson 09
Tea Åkerström Rusch 09

IFK Lidingö P/F 13
IFK Lidingö P/F 13 2:59.08 7.00 24
täby 2
Fabian Freding 09
Astrid Ström 09
Agnes Andersson 09
Axel Jonell 09
Nils Grufman 09

Täby IS P/F 13
Täby IS P/F 13 DNS
Danderyds gymnasium IP
18/5
Poäng Tot. plac.
1 Bromma IF
David Ahlberg 09
Nova Hedlund Carlson 09
Rebecca Aldensand 09
Emelie Lagerdahl 09
Pixie Buchta Lento 09

Bromma IF P/F 13
Bromma IF P/F 13 2:33.75 17.00 6
2 Hässelby SK Lag 2
Albin Berglund 09
Elliot Åkerberg 09
Gustav Rognes 09
Mikaela Weldeab 09
Leo Bentancour 09

Hässelby SK P/F 13
Hässelby SK P/F 13 2:39.19 13.00 10
3 Hässelby SK Lag 1
Alfred Boström 09
Hugo Dahl 09
Selma Tjernström Milione 09
Sophie Adolfsson 09
Sigge Fors 09

Hässelby SK P/F 13
Hässelby SK P/F 13 2:52.01 9.00 21