Resultat Pallasspelen

Atleticum, Malmö   2022-02-12 - 2022-02-13

Arrangör: IK Pallas, IK Finish, Heleneholms IF och IFK Lund Tävlingsledare: Maria Kvant Senast uppdaterad: 2022-04-22 21:21:24
2022-02-12 2022-02-13 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor 60 m Försök
12/2 12:15
Heat 1
1 Filippa Sivnert
Malmö AI
01 Malmö AI 7.58 q
2 Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK 7.77 q
3 Vanja Blomberg
IFK Växjö
98 IFK Växjö 7.91 q
4 Annette Juma Nielsen
Københavns IF (DEN)
96 Københavns IF (DEN) 7.95 q
5 Maria Selck
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 8.00 q
6 Tilda Lilja
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg 8.06
Heat 2
1 Line Holm Jensen
Aalborg AM (DEN)
00 Aalborg AM (DEN) 7.71 q
2 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 7.86 q
3 Josefin Nilsson
Kalmar SK
94 Kalmar SK 7.87 q
4 Tinna Berg Jørgensen
Färöarna (FAR)
99 Färöarna (FAR) 8.26
5 Linnéa Agefjäll
Kalmar SK
97 Kalmar SK 8.27
6 Sille Oksbroe Hejselbak
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 8.48
Kvinnor 60 m Final
12/2 13:25
1 Filippa Sivnert
Malmö AI
01 Malmö AI 7.52
2 Josefin Nilsson
Kalmar SK
94 Kalmar SK 7.56
3 Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK 7.74 7.738
4 Line Holm Jensen
Aalborg AM (DEN)
00 Aalborg AM (DEN) 7.74 7.740
5 Vanja Blomberg
IFK Växjö
98 IFK Växjö 7.90
6 Maria Selck
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 7.96
Annette Juma Nielsen
Københavns IF (DEN)
96 Københavns IF (DEN) DNS
Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI DNS
Kvinnor 200 m
13/2 15:10
A-Final
Tot. plac.
1 Emelie Rantzow
IK Ymer
98 IK Ymer 24.38 1
2 Josefin Nilsson
Kalmar SK
94 Kalmar SK 24.48 2
3 Line Holm Jensen
Aalborg AM (DEN)
00 Aalborg AM (DEN) 24.57 3
B-Final
Tot. plac.
1 Ida Staafgård
Malmö AI
03 Malmö AI 24.87 4
2 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 25.69 5
3 Felicia Ascard
Malmö AI
96 Malmö AI 25.75 6
C-Final
Tot. plac.
1 Celina Hagihara
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 25.78 7
2 Josephine Risberg Thoor
IFK Helsingborg
95 IFK Helsingborg 26.13 8
3 Josefine Skifter Andersen
Slagelse Atletik Delta (DEN)
03 Slagelse Atletik Delta (DEN) 26.82 10
D-Final
Tot. plac.
1 Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF 27.14 11
2 Natalie Vaabengaard
Bagsværd Atletik (DEN)
02 Bagsværd Atletik (DEN) 27.90 15
Maria Biskopstø
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) DNS
E-Final
Tot. plac.
1 Linnéa Agefjäll
Kalmar SK
97 Kalmar SK 26.80 9
2 Nanna Grubert
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 27.33 12
F-Final
Tot. plac.
1 Sille Oksbroe Hejselbak
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 27.49 13
2 Tinna Berg Jørgensen
Färöarna (FAR)
99 Färöarna (FAR) 27.80 14
Kvinnor 400 m
12/2 16:35
A-Final
Tot. plac.
1 Anna Øbakke Lange
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 57.17 2
2 Maria Freij
Malmö AI
98 Malmö AI 57.53 3
3 Amanda Sondrup Henriques
Randers Freja Atletik (DEN)
04 Randers Freja Atletik (DEN) 57.96 5
B-Final
Tot. plac.
1 Elin Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 56.99 1
2 Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 57.78 4
Celina Hagihara
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) DQ L
C-Final
Tot. plac.
1 Maria Biskopstø
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) 59.12 6
2 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 59.14 7
3 Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF 59.67 8
D-Final
Tot. plac.
1 Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI 1:02.55 9
2 Maria Venborg
Københavns IF (DEN)
91 Københavns IF (DEN) 1:03.44 10
3 Karin Björk
IFK Lund
81 IFK Lund 1:05.59 11
4 Anneli Lundblom
Björnstorps IF
79 Björnstorps IF 1:16.76 12
Kvinnor 800 m
13/2 15:35
1 Stina Troest
Sparta (DEN)
94 Sparta (DEN) 2:07.44
2 Sara Liljegren
IS Göta
81 IS Göta 2:13.51
3 Maria Biskopstø
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) 2:18.79
4 Frida Berglin
Mölndals AIK
05 Mölndals AIK 2:20.21
5 Ebba Berglin
Mölndals AIK
01 Mölndals AIK 2:27.55
6 Vibeka Eihilt Sivertsen
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 2:28.73
Kvinnor & F19 1500 m
12/2 14:45
1 Stina Troest
Sparta (DEN)
94 Sparta (DEN) 4:22.91 TR
2 Tilde Axelsson Fröjdenlund
IFK Växjö
03 IFK Växjö 4:53.90
3 Hanna Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 4:58.66
4 Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg 5:14.47
5 Elisabeth Møller Rønnstad
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 5:23.15
6 Maja Malm
Höörs IS
04 Höörs IS 5:25.94
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Stina Troest
Sparta (DEN)
94 Sparta (DEN) 4:22.91
2 Tilde Axelsson Fröjdenlund
IFK Växjö
03 IFK Växjö 4:53.90
3 Hanna Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 4:58.66
4 Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg 5:14.47
F19
1 Elisabeth Møller Rønnstad
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 5:23.15
2 Maja Malm
Höörs IS
04 Höörs IS 5:25.94
Kvinnor & F19 60 m häck
Höjd: 84,0cm
13/2 11:40
1 Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK 8.46
2 Johanna Carlsson
IFK Helsingborg
94 IFK Helsingborg 8.58
3 Klara S Loessel
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 8.66
4 Tilda Lilja
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg 9.45
5 Emma Mogensen
Hvidovre AM (DEN)
03 Hvidovre AM (DEN) 11.26
Stina Hedvall
IFK Växjö
96 IFK Växjö DNF
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK 8.46
2 Johanna Carlsson
IFK Helsingborg
94 IFK Helsingborg 8.58
3 Klara S Loessel
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 8.66
4 Tilda Lilja
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg 9.45
Stina Hedvall
IFK Växjö
96 IFK Växjö DNF
F19
1 Emma Mogensen
Hvidovre AM (DEN)
03 Hvidovre AM (DEN) 11.26
Kvinnor 60 m häck Extra
Höjd: 84,0cm
13/2 13:05
1 Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK 8.48
2 Johanna Carlsson
IFK Helsingborg
94 IFK Helsingborg 8.57
3 Tilda Lilja
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg 9.59
4 Stina Hedvall
IFK Växjö
96 IFK Växjö 9.82
Emma Mogensen
Hvidovre AM (DEN)
03 Hvidovre AM (DEN) DNS
Klara S Loessel
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) DNS
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK 8.48
2 Johanna Carlsson
IFK Helsingborg
94 IFK Helsingborg 8.57
3 Tilda Lilja
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg 9.59
4 Stina Hedvall
IFK Växjö
96 IFK Växjö 9.82
Emma Mogensen
Hvidovre AM (DEN)
03 Hvidovre AM (DEN) DNS
Klara S Loessel
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) DNS
Kvinnor Höjd
12/2 17:00
1 Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar
Färöarna (FAR)
01 Färöarna (FAR) 155
145150155160
101 Teresa Fríðriksdóttir Bláhamaroooxxx
Kvinnor Stav
12/2 10:00
1 Klara S Loessel
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 400
2 Sandra Alvero
IFK Växjö
01 IFK Växjö 380
3 Anne Sofie Hyldtoft Olsen
Københavns IF (DEN)
94 Københavns IF (DEN) 370
4 Laura Grønbech
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 370
5 Annabelle Viple
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 350
6 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 350
7 Elvira Collvin
Malmö AI
04 Malmö AI 340
8 Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 330
9 Sophie Bagger Bohn
Aarhus 1900 (DEN)
04 Aarhus 1900 (DEN) 330
10 Leonie Mörstam
IFK Växjö
06 IFK Växjö 330
11 Karen Sif Ársælsdóttir
Odense Atletik (DEN)
99 Odense Atletik (DEN) 320
12 Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI 300
300310320330340350360370380390400405
474 Freja Andersdotterxoxxx
695 Annabelle Vipleo-o-ooxxx
307 Sandra Alvero-----ooxoxoxxx
419 Izabella Olofsson-oooxxx
618 Ella Uddenäs---ooxoxxx
453 Anne Sofie Hyldtoft Olsen--oxooxxoooxxx
631 Karen Sif Ársælsdóttir-xoxoxxx
2 Sophie Bagger Bohnooxooxxx
507 Elvira Collvinoxoxooxxoxxx
672 Klara S Loessel------ooo-oxxx
654 Laura Grønbech-ooooxoxoxxoxxx
330 Leonie Mörstam--oxxoxxx
Kvinnor Längd
13/2 12:00
1 Annette Juma Nielsen
Københavns IF (DEN)
96 Københavns IF (DEN) 5.44
2 Louise Bach Moore
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 5.43
3 Bjørk Nørremark
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 5.32
4 Annika Baun Haldbo
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 5.25
5 Ella Jovanovic
Malmö AI
04 Malmö AI 5.20
6 Natalie Vaabengaard
Bagsværd Atletik (DEN)
02 Bagsværd Atletik (DEN) 4.83
7 Signe Boelsmand
Hvidovre AM (DEN)
91 Hvidovre AM (DEN) 4.70
8 Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar
Färöarna (FAR)
01 Färöarna (FAR) 4.54
9 Maria Skov Kragh
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 3.24
123456
450 Annette Juma Nielsen5.445.02xxxx
20 Natalie Vaabengaard4.834.754.454.79xx
165 Signe Boelsmand4.704.644.614.534.464.60
666 Maria Skov Kragh3.24xx
170 Bjørk Nørremark5.225.003.363.485.32x
101 Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar4.54x4.46x4.16x
656 Annika Baun Haldbo5.255.15----
678 Louise Bach Moorex5.24x3.495.433.03
543 Ella Jovanovic5.185.205.17x5.045.20
Kvinnor Tresteg
12/2 13:50
1 Annette Juma Nielsen
Københavns IF (DEN)
96 Københavns IF (DEN) 12.03
2 Kathrine Holst Hahn
Frederiksberg IF (DEN)
04 Frederiksberg IF (DEN) 11.91
3 Elin Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 11.91
4 Hanna Johansson
KA2 IF
01 KA2 IF 11.55
5 Maja Pettersson
IFK Växjö
02 IFK Växjö 10.90
6 Bára Jógvansdóttir Glerfoss
Färöarna (FAR)
03 Färöarna (FAR) 9.81
7 Klara Ekelund
KA2 IF
99 KA2 IF 9.52
123456
402 Klara Ekelundxxxxx9.52
93 Kathrine Holst Hahn11.5911.9111.65x11.76x
450 Annette Juma Nielsen10.8211.6012.0311.6111.9611.80
407 Hanna Johansson11.5511.1911.3611.3911.4911.28
333 Maja Pettersson10.6510.6710.8010.78x10.90
325 Elin Joabsson10.97x11.6211.5711.1911.91
103 Bára Jógvansdóttir Glerfoss9.81x9.48---
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
13/2 14:05
1 Victoria Quainoo
Malmö AI
02 Malmö AI 14.09
2 Erika Wärff
Malmö AI
00 Malmö AI 12.37
3 Maja Fernström
Malmö AI
02 Malmö AI 9.94
123456
519 Maja Fernströmxxxxx9.94
588 Victoria Quainoo14.09x13.94xxx
624 Erika Wärff12.2412.0011.6212.3711.0611.89
F19 60 m Försök
12/2 12:35
Heat 1
1 Marie H Larsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 7.64 q 7.636
2 Wilma Svenson
Oskarshamns SK
03 Oskarshamns SK 7.69 q 7.689
3 Ida Staafgård
Malmö AI
03 Malmö AI 7.73 q
4 Juni Palm
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 8.10
5 Klara Lind Toustrup
Aarhus 1900 (DEN)
03 Aarhus 1900 (DEN) 8.21
6 Ella Karmborg
Höörs IS
04 Höörs IS 9.83
Heat 2
1 Famke Persson
IFK Lund
03 IFK Lund 7.69 q 7.682
2 Alma Søby Witt
Københavns IF (DEN)
04 Københavns IF (DEN) 7.74 q
3 Line Grønbæk Andersen
Vejle IF (DEN)
04 Vejle IF (DEN) 7.96 q
4 Josephine Koch Jacobsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 7.99
5 Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF 8.26
6 Bára Jógvansdóttir Glerfoss
Färöarna (FAR)
03 Färöarna (FAR) 8.61 8.603
Heat 3
1 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 7.64 q 7.633
2 Cecilie Gedsø Færge
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 7.91 q
3 Annika Baun Haldbo
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 8.11
4 Daga Indebetou
IFK Lund
03 IFK Lund 8.14
5 Annika Vinther Vinther
Helsingør IF Atletik (DEN)
04 Helsingør IF Atletik (DEN) 8.31
6 Mollie Jönsson
Malmö AI
04 Malmö AI 8.61 8.602
F19 60 m Final
12/2 13:45
1 Marie H Larsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 7.46 TR Danskt U23 o U20-rekord
2 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 7.63
3 Ida Staafgård
Malmö AI
03 Malmö AI 7.64
4 Wilma Svenson
Oskarshamns SK
03 Oskarshamns SK 7.65
5 Alma Søby Witt
Københavns IF (DEN)
04 Københavns IF (DEN) 7.67
6 Famke Persson
IFK Lund
03 IFK Lund 7.70
7 Cecilie Gedsø Færge
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 7.81
8 Line Grønbæk Andersen
Vejle IF (DEN)
04 Vejle IF (DEN) 7.89
F19 200 m
12/2 17:55
A-Final
Tot. plac.
1 Wilma Svenson
Oskarshamns SK
03 Oskarshamns SK 25.14 1
2 Cecilie Gedsø Færge
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 25.33 2
Josephine Koch Jacobsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) DQ
B-Final
Tot. plac.
1 Amanda Sondrup Henriques
Randers Freja Atletik (DEN)
04 Randers Freja Atletik (DEN) 25.48 3
2 Line Grønbæk Andersen
Vejle IF (DEN)
04 Vejle IF (DEN) 25.59 4
3 Betty Marie Ramsgaard Jensen
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 26.48 5
C-Final
Tot. plac.
1 Juni Palm
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 26.58 6
2 Filippa Roug
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 27.26 7
3 Louise Høkilde Wassmann
Greve Atletik (DEN)
03 Greve Atletik (DEN) 28.77 10
D-Final
Tot. plac.
Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg DNS
E-Final
Tot. plac.
1 Annika Vinther Vinther
Helsingør IF Atletik (DEN)
04 Helsingør IF Atletik (DEN) 27.87 8
2 Alice Andersson
Malmö AI
04 Malmö AI 28.63 9
3 Ella Karmborg
Höörs IS
04 Höörs IS 33.97 11
F19 1500 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 1500 m

F19 60 m häck

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 60 m häck

F19 Höjd
12/2 17:00
1 Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 171
2 Klara Winther
Aarhus 1900 (DEN)
03 Aarhus 1900 (DEN) 168
3 Tindra Redenfors
IFK Halmstad
03 IFK Halmstad 155
4 Johanna Persson
Simrishamns AIF
03 Simrishamns AIF 150
5 Hanna Dahlin
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 145
6 Emma Andblad
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 140
140145150155160165168171174
178 Tilde Bjerager---oxoxoxoxoxxx
13 Klara Winther---ooxooxxx
204 Hanna Dahlinooxxx
641 Johanna Persson-oxxoxxx
212 Tindra Redenfors-oooxxx
626 Emma Andbladoxxx
F19 Längd
13/2 09:55
1 Josefine Skifter Andersen
Slagelse Atletik Delta (DEN)
03 Slagelse Atletik Delta (DEN) 5.85
2 Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF 5.36
3 Nanna Grubert
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 5.18
4 Klara Lind Toustrup
Aarhus 1900 (DEN)
03 Aarhus 1900 (DEN) 5.07
5 Stina Svenby
Ystads IF
04 Ystads IF 4.96
6 Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI 4.52
123456
411 Hilda Lindell5.095.085.17x5.285.36
60 Tova Möllerström4.284.201.994.084.394.52
642 Josefine Skifter Andersen5.61x3.95x5.575.85
25 Nanna Grubertx5.153.75x5.183.46
727 Stina Svenby4.614.54x4.93x4.96
10 Klara Lind Toustrup5.075.024.894.97--
F19 Kula
Vikt: 4,0kg
13/2 14:05
1 Karla Schärfe
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 11.78
2 Josephine Koch Jacobsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 10.46
123456
660 Josephine Koch Jacobsen9.699.4310.469.719.839.71
766 Karla Schärfe11.3811.5811.7811.3411.14x
F17 60 m
12/2 11:00
1 Linnéa Säfström
Klippans FK
05 Klippans FK 8.01
2 Anna E B Pedersen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 8.02
3 Aurora Suarez Alvarez Thostrup
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 8.04
4 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 8.42 8.411
5 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 8.42 8.413
6 Elina Brantvall
Malmö AI
06 Malmö AI 8.48
7 Hedda Månsson
Åhus FIK
05 Åhus FIK 9.28
8 Laura Harding
Aarhus 1900 (DEN)
06 Aarhus 1900 (DEN) 9.69
F17 200 m
13/2 14:10
A-Final
Tot. plac.
1 Julia Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 26.07 1
2 Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI 26.46 2
3 Stine Baandrup Tindbæk
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 27.12 4
4 Solvej Møller
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 28.27 9
B-Final
Tot. plac.
1 Anna E B Pedersen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 26.58 3
2 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 27.35 5
3 Sophia Bonde
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 28.56 10
4 Mathilde Steenberg
Greve Atletik (DEN)
06 Greve Atletik (DEN) 29.05 12
C-Final
Tot. plac.
1 Elina Brantvall
Malmö AI
06 Malmö AI 27.80 7
2 Aliya Dahl
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 28.90 11
3 Arina Ludvig Michelsen
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 29.18 13
4 Manja Lund Jørgensen
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 29.28 14
D-Final
Tot. plac.
1 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 27.79 6
2 Olivia Hansén
IF UDD
06 IF UDD 28.25 8
3 Ebba Bengtsson
Laholms IF
05 Laholms IF 29.80 15
F17 400 m
13/2 16:15
1 Lily Bosemark
Björnstorps IF
06 Björnstorps IF 1:00.20
2 Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 1:00.28
3 Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 1:02.16
F17 1500 m
12/2 14:15
1 Lily Bosemark
Björnstorps IF
06 Björnstorps IF 5:02.56
2 Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 5:03.84
3 Beatrice Ask
Malmö AI
05 Malmö AI 5:06.77
4 Beata Wrigstad
IFK Lund
06 IFK Lund 5:06.87
5 Vibeka Eihilt Sivertsen
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 5:26.20
6 Abigail Sacco
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 5:28.12
7 Clara Gullbrantz
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 5:39.16
F17 60 m häck
Höjd: 76,2cm
13/2 11:10
1 Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI 8.85
2 Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 8.96
3 Solvej Møller
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 9.63
4 Elina Brantvall
Malmö AI
06 Malmö AI 9.89 9.882
5 Mathilde Steenberg
Greve Atletik (DEN)
06 Greve Atletik (DEN) 9.89 9.890
6 Ellida Stengård
KA2 IF
05 KA2 IF 10.06
7 Manja Lund Jørgensen
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 10.76
F17 60 m häck Extra
Höjd: 76,2cm
13/2 13:15
1 Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI 8.79
2 Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.65
3 Solvej Møller
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 9.66
4 Ellida Stengård
KA2 IF
05 KA2 IF 9.82
5 Mathilde Steenberg
Greve Atletik (DEN)
06 Greve Atletik (DEN) 10.35
6 Manja Lund Jørgensen
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 10.42
F17 Höjd
12/2 15:35
1 Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 164
=2 Ieva Stončiūte
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 150
=2 Laura Bollerslev Andreasen
Amager AC (DEN)
05 Amager AC (DEN) 150
=2 Linnéa Säfström
Klippans FK
05 Klippans FK 150
5 Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 150
6 Rosa Poulsen
FIF Hillerød Atletik (DEN)
06 FIF Hillerød Atletik (DEN) 145
7 Elina Brantvall
Malmö AI
06 Malmö AI 140
135140145150155160164167
501 Elina Brantvalloxxoxxx
334 Ronja Rickardssonoooxoxxx
688 Ieva Stončiūte --ooxxx
241 Lovisa Nilsson----xooxoxxx
765 Laura Bollerslev Andreasen--ooxxx
441 Linnéa Säfström-oooxxx
80 Rosa Poulsenoooxxx
F17 Stav
13/2 11:50
1 Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 354
2 Leonie Mörstam
IFK Växjö
06 IFK Växjö 334
3 Ellida Stengård
KA2 IF
05 KA2 IF 334
4 Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 304
5 Ebba Alson
IFK Lund
05 IFK Lund 274
6 Sophia Bonde
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 264
244264274284294304314324334344354364
330 Leonie Mörstam------oooxxx
426 Freja Strenius--oooxoxxx
424 Ellida Stengård----o-xoxoxxoxxx
419 Izabella Olofsson-----xooooooxxx
260 Ebba Alsonoooxxx
444 Sophia Bondexoxxoxxx
F17 Längd
13/2 13:50
1 Filippa Roug
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 5.30
2 Anna Bergdén
IF UDD
05 IF UDD 5.13
3 Sille Kurylak Hansen
IK Hellas Roskilde (DEN)
06 IK Hellas Roskilde (DEN) 5.13
4 Stine Baandrup Tindbæk
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 4.87
5 Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 4.59
6 Lina Linke
IFK Lund
05 IFK Lund 4.44
7 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 4.43
123456
249 Celine Stjernfelt4.374.434.014.244.104.12
31 Stine Baandrup Tindbæk4.724.87----
770 Sille Kurylak Hansen5.135.033.22---
758 Ebba Cronholm4.344.394.384.594.494.34
280 Lina Linke4.151.984.184.44x4.24
29 Filippa Roug5.144.995.19x5.305.29
194 Anna Bergdén4.904.995.124.885.105.13
F17 Tresteg
12/2 11:25
1 Linnéa Säfström
Klippans FK
05 Klippans FK 11.06
2 Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 10.77
3 Arina Ludvig Michelsen
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 10.42
4 Tuva-Stina Rooth
IFK Växjö
06 IFK Växjö 9.87
123456
335 Tuva-Stina Rooth9.749.878.759.008.989.31
441 Linnéa Säfströmx10.82x11.0611.0110.98
334 Ronja Rickardssonx9.779.7910.77x10.49
109 Arina Ludvig Michelsenx10.26x10.4210.269.89
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
13/2 10:50
1 Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF 11.25
2 Ebba Bengtsson
Laholms IF
05 Laholms IF 10.78
3 Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI 10.12
4 Alice Hultberg
Malmö AI
05 Malmö AI 9.81
123456
542 Mira Johansson9.269.78x9.8410.12x
639 Majken Nilsson10.289.8510.5011.259.9910.35
536 Alice Hultberg8.959.819.439.158.87x
461 Ebba Bengtsson10.299.969.929.6010.7810.22
F16 60 m Försök
12/2 10:10
Heat 1
1 Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI 8.04 q
2 Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 8.15 q
3 Inessa Hansen
IFK Lund
06 IFK Lund 8.68 q
4 Tea Kruse-Persson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 8.75 q
5 Alva Jeppsson
IFK Lund
06 IFK Lund 8.92
6 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.94
7 Elina Balagic
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 9.08
8 Clara Gullbrantz
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 9.42
Heat 2
1 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 7.83 q
2 Tuva-Stina Rooth
IFK Växjö
06 IFK Växjö 8.43 q
3 Signe Kensø
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 8.62 q
4 Charmaine De Taza
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 8.91 q
5 Tilda Holgersson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 8.96
6 Isabella Bonde
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 8.99
7 Jamilla Jensen
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 9.08 9.071
F16 60 m Final
12/2 12:30
1 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 7.80
2 Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI 8.04
3 Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 8.11
4 Tuva-Stina Rooth
IFK Växjö
06 IFK Växjö 8.44
5 Inessa Hansen
IFK Lund
06 IFK Lund 8.57
6 Signe Kensø
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 8.60
7 Tea Kruse-Persson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 8.71
8 Charmaine De Taza
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 8.84
F16 60 m häck
Höjd: 76,2cm
13/2 11:00
1 Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.54
2 Olivia Hansén
IF UDD
06 IF UDD 9.55
3 Inessa Hansen
IFK Lund
06 IFK Lund 9.66
4 Ronja Berg
Laholms IF
06 Laholms IF 9.82
5 Laura Harding
Aarhus 1900 (DEN)
06 Aarhus 1900 (DEN) 10.99
F16 Längd
13/2 09:45
1 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 5.38
2 Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.98
3 Inessa Hansen
IFK Lund
06 IFK Lund 4.70
4 Leonie Mörstam
IFK Växjö
06 IFK Växjö 4.68
5 Lærke Jønson
Aarhus 1900 (DEN)
06 Aarhus 1900 (DEN) 4.46
123456
272 Inessa Hansen4.454.704.524.564.384.57
255 Annie Thorkellx5.38x-x-
330 Leonie Mörstam4.614.684.13x4.46-
218 Frida Anderssonx4.984.804.694.794.69
6 Lærke Jønson4.464.134.414.223.694.33
F16 Kula
Vikt: 3,0kg
12/2 15:10
1 Aurora Suarez Alvarez Thostrup
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 11.74
2 Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 10.88
3 Pil Nedergaard
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 10.47
4 Rosa Poulsen
FIF Hillerød Atletik (DEN)
06 FIF Hillerød Atletik (DEN) 9.93
5 Charmaine De Taza
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 9.33
6 Clara Gullbrantz
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 8.06
7 Signe Kensø
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 7.83
8 Jamilla Jensen
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 6.98
123456
152 Jamilla Jensen6.985.966.796.956.916.77
80 Rosa Poulsen9.709.939.799.37--
690 Aurora Suarez Alvarez Thostrup10.4111.7410.989.079.6311.12
679 Pil Nedergaard10.169.639.519.5610.479.87
151 Charmaine De Taza8.738.709.129.259.209.33
153 Signe Kensø7.707.627.287.837.217.77
134 Emilia Malmlöf9.8610.889.079.879.328.08
754 Clara Gullbrantz7.368.066.806.897.017.57
F15 60 m Försök
12/2 09:50
Heat 1
1 Sarah Jansteen Eskesen
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 8.02 q
2 Milene Rosberg
Malmö AI
07 Malmö AI 8.53 q
3 Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 8.60 q
4 Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 8.87
5 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 8.99 8.988
6 Asta Hindborg
Frederiksberg IF (DEN)
07 Frederiksberg IF (DEN) 9.17
7 Isabella Winsnes
IFK Lund
07 IFK Lund 9.28
Heat 2
1 Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI 8.05 q
2 Esther Falck
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 8.43 q
3 Asta Marie Holck Hansen
Frederiksberg IF (DEN)
07 Frederiksberg IF (DEN) 8.46 q
4 Bianca Baan
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 8.68
5 Anna Daniels
IFK Växjö
07 IFK Växjö 8.93
6 Elvira Skouras
Malmö AI
07 Malmö AI 9.07
7 Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 9.11
8 Agnes Sten
IFK Växjö
07 IFK Växjö 10.03
Heat 3
1 Frederikke Lundberg
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 8.27 q
2 Thea Rönnmark
IFK Växjö
07 IFK Växjö 8.50 q
3 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 8.97 8.964
4 Leia Tuvesson
Malmö AI
07 Malmö AI 8.97 8.970
5 Hildur Hafsteinsson
UMFA (ISL)
07 UMFA (ISL) 8.99 8.986
6 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 9.01
7 Livia Nilsson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 9.09
8 Hennie Maria Samuelsen
Bragdið (FAR)
07 Bragdið (FAR) 9.21
F15 60 m Final
12/2 11:25
1 Sarah Jansteen Eskesen
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 8.01
2 Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI 8.09
3 Frederikke Lundberg
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 8.27
4 Milene Rosberg
Malmö AI
07 Malmö AI 8.33
5 Asta Marie Holck Hansen
Frederiksberg IF (DEN)
07 Frederiksberg IF (DEN) 8.40
6 Esther Falck
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 8.45
7 Thea Rönnmark
IFK Växjö
07 IFK Växjö 8.50
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF DNS
F15 200 m
12/2 17:10
A-Final
Tot. plac.
1 Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 26.08 1
2 Sarah Jansteen Eskesen
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 27.04 3
3 Freja Isabel Knudsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 27.07 4
4 Frederikke Lundberg
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 28.15 10
B-Final
Tot. plac.
1 Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF 26.94 2
2 Ellinor Wennolf
Malmö AI
08 Malmö AI 27.10 5
3 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 27.94 7
4 Asta Marie Holck Hansen
Frederiksberg IF (DEN)
07 Frederiksberg IF (DEN) 29.45 15
C-Final
Tot. plac.
1 Milene Rosberg
Malmö AI
07 Malmö AI 28.03 8
2 Esther Falck
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 28.07 9
3 Thea Rönnmark
IFK Växjö
07 IFK Växjö 28.77 11
4 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 29.19 12
D-Final
Tot. plac.
1 Livia Nilsson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 30.17 18
2 Anna Daniels
IFK Växjö
07 IFK Växjö 30.57 19
3 Asta Hindborg
Frederiksberg IF (DEN)
07 Frederiksberg IF (DEN) 30.77 20
4 Elisabeth Jannert
Höörs IS
08 Höörs IS 32.71 25
E-Final
Tot. plac.
1 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 27.43 6
2 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 31.35 22
3 Zelda Lukic
Ystads IF
09 Ystads IF 31.91 24
F-Final
Tot. plac.
1 Sofía Højgaard
Bragdið (FAR)
08 Bragdið (FAR) 29.40 14
2 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 30.09 17
3 Isabella Winsnes
IFK Lund
07 IFK Lund 31.81 23
4 Agnes Sten
IFK Växjö
07 IFK Växjö 33.44 26
G-Final
Tot. plac.
1 Bianca Baan
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 29.22 13
2 Hildur Hafsteinsson
UMFA (ISL)
07 UMFA (ISL) 29.77 16
3 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 31.10 21
F15 1000 m
12/2 15:55
A-Final
Tot. plac.
1 Fanny Szalkai
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 3:03.42 1
2 Filippa Tvistholm Jørgensen
Greve Atletik (DEN)
08 Greve Atletik (DEN) 3:06.04 2
3 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 3:09.03 3
4 Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS 3:23.17 4
5 Erika Livia Wischmann
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 3:27.65 6
6 Filippa Persson
Höörs IS
08 Höörs IS 3:42.82 11
7 Isabella Winsnes
IFK Lund
07 IFK Lund 3:45.96 12
B-Final
Tot. plac.
1 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 3:24.74 5
2 Ella Törnblom
Åhus FIK
07 Åhus FIK 3:28.43 7
3 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 3:39.19 8
4 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 3:39.38 9
5 Anna Daniels
IFK Växjö
07 IFK Växjö 3:39.95 10
6 Agnes Sten
IFK Växjö
07 IFK Växjö 3:50.49 13
F15 60 m häck Försök
Höjd: 76.2cm
13/2 10:50
Heat 1
1 Maya Lilja
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 9.32 q
2 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 10.17 q
3 Smilla Fermskog
IFK Växjö
07 IFK Växjö 10.31 q
4 Aliya Dahl
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 10.73 q
5 Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 13.21
Heat 2
1 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 9.69 q
2 Liv Amelia Nygård
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 10.46 q
3 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 10.56 q
4 Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 10.93 q
Marie-Louise Levy Paez
Malmö AI
79 Malmö AI 10.26
F15 60 m häck Final
Höjd: 76.2cm
13/2 12:55
1 Maya Lilja
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 9.40
2 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 9.71
3 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 10.14
4 Liv Amelia Nygård
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 10.23
5 Smilla Fermskog
IFK Växjö
07 IFK Växjö 10.34
6 Aliya Dahl
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 10.54
7 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 10.61
Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor DNS
F15 Höjd
13/2 12:20
1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 161
2 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 155
3 Celina Jensen
Amager AC (DEN)
07 Amager AC (DEN) 150
4 Hennie Maria Samuelsen
Bragdið (FAR)
07 Bragdið (FAR) 145
5 Tova Lundin
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 135
6 Isabella Bonde
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 135
7 Asta Palmgren
FIF Gnistan
07 FIF Gnistan 130
8 Alma Kühnell
FIF Hillerød Atletik (DEN)
07 FIF Hillerød Atletik (DEN) 130
115120125130135140145150155158161163
716 Isa Lindberg-----oooooxoxxx
79 Alma Kühnellxxooooxxx
240 Tova Lundin--oxooxxx
46 Hennie Maria Samuelsen--ooooxoxxx
778 Celina Jensen----ooxoxxox
443 Isabella Bonde--xooxxoxxx
76 Asta Palmgren--ooxxx
570 Ebba Mohlin-----ooooxxx
F15 Stav
13/2 09:00
1 Ebba Holmen
IFK Göteborg
08 IFK Göteborg 301
2 Klara Dahlin
IF UDD
07 IF UDD 270
3 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 240
4 Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK 230
5 Ellinor Wennolf
Malmö AI
08 Malmö AI 230
6 Tova Lundin
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 230
7 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 230
8 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 220
9 Alma Kühnell
FIF Hillerød Atletik (DEN)
07 FIF Hillerød Atletik (DEN) 220
=10 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 200
=10 Elise Sloth
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN) 200
170180190200210220230240250260270280301310
751 Vilma Atthageooooxxx
729 Nicole Björklund---xooooxxx
199 Ebba Holmen--------o-xooxoxxx
294 Meja Wallering----ooxoox
771 Elise Slothooooxxx
195 Klara Dahlin-------ooooxxx
734 Vera Frisk--ooxooxxx
512 Ebba Elm---ooxoxoxxx
79 Alma Kühnelloooooxoxxx
240 Tova Lundin---oooxoxxx
621 Ellinor Wennolf---oxxoooxxx
F15 Längd
13/2 11:30
1 Maya Lilja
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 5.04
2 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 5.01
3 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 4.98
4 Celina Jensen
Amager AC (DEN)
07 Amager AC (DEN) 4.84
5 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 4.67
6 Smilla Fermskog
IFK Växjö
07 IFK Växjö 4.27
7 Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 4.23
8 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 4.18
9 Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 4.18
10 Tilde Pehrsson
Lomma FIK
07 Lomma FIK 3.34
1234
622 Moa Wirstedt4.794.98x4.77
294 Meja Wallering4.183.954.004.15
472 Tilde Pehrsson3.263.263.233.34
525 Bella Gisel4.704.414.625.01
236 Maya Lilja4.814.834.905.04
320 Smilla Fermskog4.204.27xx
138 Lovis Olsson4.124.18x1.73
432 Siri Zetterdahl4.231.364.181.42
778 Celina Jensen4.394.544.844.81
716 Isa Lindberg4.504.674.574.58
F15 Tresteg
12/2 10:30
1 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 10.59
2 Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 9.89
3 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 9.74
4 Hennie Maria Samuelsen
Bragdið (FAR)
07 Bragdið (FAR) 9.42
5 Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.19
6 Livia Nilsson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 8.98
7 Thea Rönnmark
IFK Växjö
07 IFK Växjö 8.93
1234
336 Thea Rönnmark8.788.628.93x
718 Olivia Lindberg Tillander9.459.459.639.74
138 Lovis Olsson8.989.199.198.99
46 Hennie Maria Samuelsen9.429.319.279.22
331 Livia Nilsson8.948.628.958.98
525 Bella Gisel10.5910.3810.379.37
432 Siri Zetterdahl9.34x9.899.61
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
13/2 12:25
1 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 10.43
2 Aliya Dahl
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 10.10
3 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 9.84
4 Alice Nilsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 8.78
1234
294 Meja Wallering9.209.849.599.37
445 Aliya Dahl9.4610.109.739.58
137 Alice Nilsson8.058.51x8.78
525 Bella Gisel8.6410.4310.2210.29
F14 60 m Försök
13/2 09:20
Heat 1
1 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 8.47 q
2 Emma Liljeberg
KA2 IF
08 KA2 IF 8.73 q
3 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 8.77 q
4 Freja Sahlin
KA2 IF
08 KA2 IF 8.83 q
5 Minna Olsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 8.93 q
6 Sofía Højgaard
Bragdið (FAR)
08 Bragdið (FAR) 8.94 q
7 Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 9.26
8 Heiða Jacobsen
Bragdið (FAR)
08 Bragdið (FAR) 9.59
Heat 2
1 Ellinor Wennolf
Malmö AI
08 Malmö AI 8.31 q
2 Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 8.92 q
3 Sonja Karlsson
Malmö AI
08 Malmö AI 9.11
4 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 9.20
5 Molly Lilius
Malmö AI
08 Malmö AI 9.28
6 Freja Lundin
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 9.47
7 Emilia Lindholm
Malmö AI
08 Malmö AI 9.68
8 Vendela Bogren
Höörs IS
08 Höörs IS 9.85
F14 60 m Final
13/2 10:20
1 Ellinor Wennolf
Malmö AI
08 Malmö AI 8.30
2 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 8.61
3 Emma Liljeberg
KA2 IF
08 KA2 IF 8.74
4 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 8.82
5 Freja Sahlin
KA2 IF
08 KA2 IF 8.86
6 Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 8.88
7 Minna Olsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 8.90
8 Sofía Højgaard
Bragdið (FAR)
08 Bragdið (FAR) 9.04
F14 Höjd
12/2 12:00
1 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 150
2 Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund 145
3 Dorka Berner
KA2 IF
08 KA2 IF 145
4 Elise Martens Sloth
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN) 135
5 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 130
120125130135140145150153
400 Dorka Berner-ooxooxxoxxx
714 Elin Lindbergooxoxxx
154 Elise Martens Slothxooxxooxxx
707 Ellinore Andersson--oooxxoxxoxxx
259 Nora Almoooxxoxxoxoxxx
F14 Längd
12/2 13:40
1 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 4.97
2 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 4.61
3 Esther Falck
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 4.58
4 Queen Riege
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 4.58
5 Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund 4.57
6 Emma Liljeberg
KA2 IF
08 KA2 IF 4.55
7 Ebba Holmen
IFK Göteborg
08 IFK Göteborg 4.45
8 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 4.21
9 Freja Sahlin
KA2 IF
08 KA2 IF 4.14
10 Molly Lilius
Malmö AI
08 Malmö AI 4.13
11 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 4.13
12 Elise Martens Sloth
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN) 3.96
13 Filippa Andreasson
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 3.87
14 Heiða Jacobsen
Bragdið (FAR)
08 Bragdið (FAR) 3.72
15 Sonja Karlsson
Malmö AI
08 Malmö AI 3.38
16 Emilia Lindholm
Malmö AI
08 Malmö AI 3.28
1234
538 Binta Jammeh4.614.464.394.30
45 Heiða Jacobsen3.703.533.72x
422 Freja Sahlin4.043.994.014.14
256 Evelin Varga4.974.824.884.68
259 Nora Alm4.574.014.084.32
683 Queen Riege4.584.534.514.46
556 Emilia Lindholmx2.983.282.78
714 Elin Lindberg4.133.823.99x
549 Sonja Karlsson3.003.383.333.32
199 Ebba Holmen4.454.30xx
554 Molly Liliusx4.13x4.06
154 Elise Martens Sloth3.903.963.84-
410 Emma Liljeberg4.554.394.174.32
649 Esther Falck4.524.564.534.58
707 Ellinore Andersson4.054.214.07x
301 Filippa Andreasson3.733.873.663.69
F14 Tresteg
13/2 12:30
1 Ebba Holmen
IFK Göteborg
08 IFK Göteborg 9.78
2 Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 9.51
3 Freja Sahlin
KA2 IF
08 KA2 IF 9.49
4 Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 8.96
5 Astrid Wadman
KA2 IF
08 KA2 IF 8.87
6 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 8.85
7 Heiða Jacobsen
Bragdið (FAR)
08 Bragdið (FAR) 8.04
1234
637 Lisa Berggrenx8.968.718.70
192 Elin Larsson9.519.439.219.40
422 Freja Sahlin9.479.499.069.18
199 Ebba Holmen9.439.669.789.69
45 Heiða Jacobsen7.887.337.738.04
734 Vera Frisk8.498.34-8.85
431 Astrid Wadman8.848.878.86-
F14 Kula
Vikt: 3,0kg
13/2 13:15
1 Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 10.76
2 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 10.18
3 Astrid Wadman
KA2 IF
08 KA2 IF 8.91
4 Silke Marie Bach Madsen
Amager AC (DEN)
08 Amager AC (DEN) 8.80
5 Filippa Redestam
Helsingør IF Atletik (DEN)
08 Helsingør IF Atletik (DEN) 8.55
6 Minna Olsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 8.50
7 Dorka Berner
KA2 IF
08 KA2 IF 8.21
8 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 7.93
9 Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 7.60
1234
431 Astrid Wadman7.618.917.998.66
640 Rut Nilsson7.916.757.937.51
192 Elin Larsson10.47x9.9010.76
487 Sarah Berkanix10.18xx
302 Dalia Kamf Hoppe7.186.737.267.60
148 Filippa Redestam8.457.828.538.55
177 Minna Olsson7.738.097.458.50
15 Silke Marie Bach Madsen8.598.078.748.80
400 Dorka Berner8.217.67x7.38
F13 60 m Försök
13/2 09:50
Heat 1
1 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 8.58 q
2 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 8.84 q
3 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 8.89 q
4 Olivia Weldingh
IK Finish
09 IK Finish 9.09
5 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 9.46
6 Svea Öreberg
Malmö AI
09 Malmö AI 9.77
Heat 2
1 Lovisa Nordbladh
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.77 q
2 Olivia Simsek
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 9.05
3 Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF 9.16
4 Milou Olsson
Höganäs Friidrottsförening
09 Höganäs Friidrottsförening 9.43
5 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 9.54
6 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 9.55
Heat 3
1 Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 8.04 q
2 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 9.01 q 9.008
3 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.01 q 9.010
4 Elsa Jonsson
Lomma FIK
09 Lomma FIK 9.21
5 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 9.33
6 Hanna Hjorth
Lomma FIK
09 Lomma FIK 9.48
7 Denise Demir
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 9.83
Heat 4
1 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 8.70 q
2 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 9.03
3 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 9.07 9.066
4 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 9.11
5 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 9.28
6 Hjördis Selldén Torle
Båstads GIF
09 Båstads GIF 9.29
7 Liv Castro Ottosson
Malmö AI
09 Malmö AI 9.50
Heat 5
1 Simona Nusser-Smith
Malmö AI
09 Malmö AI 9.07 9.061
2 Emma Jakobsson
Malmö AI
09 Malmö AI 9.19
3 Saga Brandt
IFK Lund
09 IFK Lund 9.56
4 Siri Gustavii
Malmö AI
09 Malmö AI 9.84
F13 60 m Final
13/2 10:35
1 Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 7.98 TR
2 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 8.54
3 Lovisa Nordbladh
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.60
4 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 8.69
5 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 8.85
6 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 8.97
7 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 8.98
8 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.00
F13 800 m
12/2 15:25
1 Zelda Lukic
Ystads IF
09 Ystads IF 2:35.78
2 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 2:47.52
=3 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 2:48.22 2:48.217
=3 Emma Friman
Malmö AI
09 Malmö AI 2:48.22 2:48.217
5 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 2:48.37
6 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 2:50.76
7 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 2:53.29
8 Elna Blake
Malmö AI
09 Malmö AI 3:02.42
Emilia Lundblom
IFK Lund
09 IFK Lund DNF
F13 Höjd
13/2 10:10
1 Lovisa Nordbladh
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 150
2 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 143
=3 Emma Jakobsson
Malmö AI
09 Malmö AI 135
=3 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 135
=3 Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF 135
=3 Olivia Simsek
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 135
7 Hanna Hjorth
Lomma FIK
09 Lomma FIK 135
=8 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 130
=8 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 130
10 Hjördis Selldén Torle
Båstads GIF
09 Båstads GIF 130
11 Saga Brandt
IFK Lund
09 IFK Lund 130
12 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 125
13 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 125
14 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 120
15 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 115
115120125130135140143146148150153
579 Michelle Olssonox-
537 Emma Jakobsson-ooooxxx
730 Alicia Dahlerus-ooooxxx
728 Malva Thorén-ooooxxx
263 Saga Brandtoxooxoxxx
213 Olivia Simsek-ooooxxx
561 Lo Linghagenooooxxx
481 Emma Berglundoxoxxx
207 Astrid Hansson-oooxxx
52 Hjördis Selldén Torle-ooxoxxx
467 Hanna Hjorthooooxoxxx
242 Lovisa Nordbladh---oooooxoxxoxxx
636 Alma Anderssonoxxoxoxxx
384 Ida Wikberg--oxoxooxxoxxx
721 Olivia Mårtensson-ooxxx
F13 Längd
Hoppzon
12/2 12:20
1 Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 4.94
2 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 4.75
3 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.67
4 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 4.60
5 Alice Peters
Herlev Atletik (DEN)
09 Herlev Atletik (DEN) 4.53
6 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 4.51
7 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 4.48
8 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 4.23
9 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 4.16
10 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 4.13
11 Tilda Lindberg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 4.11
12 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.09
13 Simona Nusser-Smith
Malmö AI
09 Malmö AI 4.08
14 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 4.06
15 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 4.02
16 Emma Friman
Malmö AI
09 Malmö AI 3.91
17 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 3.84
18 Linnea Holmén
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 3.78
19 Siri Gustavii
Malmö AI
09 Malmö AI 3.53
20 Elna Blake
Malmö AI
09 Malmö AI 3.31
1234
524 Emma Friman3.913.773.713.87
33 Rebecka Bryland3.553.733.613.84
64 Juliette Sjögren Debaecker4.464.444.434.48
579 Michelle Olsson4.454.454.534.60
265 Seoyul Choi4.304.514.313.77
200 Linnea Holmén3.783.763.653.78
386 Ella Wågstam4.024.063.783.75
561 Lo Linghagen3.983.904.023.90
409 Ines Kraft4.754.474.754.73
481 Emma Berglund4.134.044.053.78
413 Vesta Lindströmx4.164.11x
577 Simona Nusser-Smith2.843.153.824.08
756 Tilda Lindberg3.974.024.034.11
730 Alicia Dahlerus4.103.894.034.23
495 Elna Blake3.193.273.31x
258 Lavinia Winstedt4.484.674.634.54
530 Siri Gustavii3.533.33x3.39
682 Alma Ravn4.944.864.864.85
155 Alice Petersxx4.534.09
243 Emma Nordström3.893.963.784.09
F13 Tresteg
Hoppzon
13/2 12:30
1 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 9.79
2 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 9.46
3 Olivia Simsek
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 9.27
4 Hjördis Selldén Torle
Båstads GIF
09 Båstads GIF 9.03
5 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 8.74
6 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 8.72
7 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 8.70
8 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 8.69
9 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 8.61
10 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 8.35
11 Linnea Holmén
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 8.14
12 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 8.09
13 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 7.89
1234
386 Ella Wågstam8.508.108.408.61
721 Olivia Mårtensson7.918.098.037.16
561 Lo Linghagen8.328.538.728.35
730 Alicia Dahlerus8.698.548.43x
213 Olivia Simsek8.929.05x9.27
437 Joline Billsten8.708.657.708.16
52 Hjördis Selldén Torle9.019.039.019.01
207 Astrid Hansson8.358.098.298.19
579 Michelle Olsson9.409.259.659.79
230 Amanda Håkansson7.897.577.707.84
200 Linnea Holménx8.038.038.14
413 Vesta Lindström8.32xx8.74
409 Ines Kraft8.969.359.069.46
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
13/2 09:00
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 12.13
2 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.93
3 Lovisa Nordbladh
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.34
4 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.22
5 Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF 8.86
6 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 8.34
7 Elsa Jonsson
Lomma FIK
09 Lomma FIK 8.14
8 Lovisa Gjertz
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 8.10
9 Svea Öreberg
Malmö AI
09 Malmö AI 8.08
10 Olivia Simsek
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 7.94
11 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 7.78
12 Milou Olsson
Höganäs Friidrottsförening
09 Höganäs Friidrottsförening 7.64
13 Denise Demir
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 7.43
14 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 7.11
1234
176 Milou Olsson7.647.327.437.20
608 Ella Svensson8.347.688.248.31
205 Denise Demir6.646.966.627.43
753 Lovisa Gjertz8.10xx6.87
386 Ella Wågstam7.757.78x5.94
487 Sarah Berkani12.13x11.42x
625 Svea Öreberg8.087.847.507.81
238 Alicia Lindström8.949.219.849.93
242 Lovisa Nordbladh8.878.559.079.34
728 Malva Thorén8.60x8.868.41
213 Olivia Simsek7.867.947.267.91
468 Elsa Jonsson7.438.14x6.99
207 Astrid Hansson7.026.617.116.87
437 Joline Billsten9.229.098.888.14
F12 60 m Försök
13/2 09:00
Heat 1
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 8.87 q
2 Hedda Karlberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 9.20 q
3 Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 9.23 q
4 Ella Larsson
IF Rigor
10 IF Rigor 9.47
5 Moa Cederström
IFK Lund
10 IFK Lund 9.60
6 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 10.16
7 Smilla Dahlstedt Kajsajuntti
Malmö AI
10 Malmö AI 10.26
Heat 2
1 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 9.11 q
2 Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI 9.32 q
3 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 9.54
4 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 9.70
5 Leah Bonde
Malmö AI
10 Malmö AI 9.84
6 Selma Berggren
IK Finish
10 IK Finish 10.12
7 Ebba Bjerre
Malmö AI
10 Malmö AI 10.45
8 Edith Ehnevid
Malmö AI
10 Malmö AI 11.10
Heat 3
1 Leah Johansson
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 8.96 q
2 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 9.22 q
3 Tara Rose Mehrotra
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 9.30 q
4 Signe Lindblad
Laholms IF
10 Laholms IF 9.58
5 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 9.68
6 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 9.82
7 Selma Krus
IFK Lund
10 IFK Lund 9.99
F12 60 m Final
13/2 10:05
1 Leah Johansson
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 8.79
2 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 8.86
3 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 9.11
4 Hedda Karlberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 9.13
5 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 9.19
6 Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 9.33 9.324
7 Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI 9.33 9.325
8 Tara Rose Mehrotra
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 9.44
F12 Höjd
12/2 12:50
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 141
=2 Elma Hellqvist
IK Finish
11 IK Finish 130
=2 Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF 130
4 Hedda Karlberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 130
5 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 125
6 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 125
7 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 125
8 Ida Sofie Abel-Jespersen
Herlev Atletik (DEN)
10 Herlev Atletik (DEN) 120
9 Olivia Krantz Elm
IK Finish
11 IK Finish 120
10 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 115
Tara Rose Mehrotra
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) x
105110115120125130135138141144
357 Elma Hellqvistooooooxxx
369 Olivia Krantz Elmooxoxoxxx
378 Siri Nilssonooxoooxxx
132 Smilla Koeck-ooxoxxoxxx
150 Ida Sofie Abel-Jespersenoxoooxxx
733 Ebba Danaröoxooxxx
674 Tara Rose Mehrotraxxx
511 Agnes Elm--ooxxoxxx
469 Hedda Karlberg-ooooxoxxx
487 Sarah Berkani---ooooxxoxoxxx
49 Maja Andersson-oooooxxx
F12 Längd
Hoppzon
13/2 10:10
1 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 4.08
2 Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 4.04
3 Leah Johansson
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 4.00
4 Ella Larsson
IF Rigor
10 IF Rigor 3.98
5 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 3.94
6 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 3.92
7 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.78
8 Selma Berggren
IK Finish
10 IK Finish 3.71
9 Signe Lindblad
Laholms IF
10 Laholms IF 3.70
10 Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI 3.58
11 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.57
12 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 3.53
13 Tara Rose Mehrotra
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 3.51
14 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 3.42
15 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 3.28
16 Smilla Dahlstedt Kajsajuntti
Malmö AI
10 Malmö AI 3.15
17 Ebba Bjerre
Malmö AI
10 Malmö AI 3.00
18 Edith Ehnevid
Malmö AI
10 Malmö AI 2.64
1234
638 Amy Halmo3.532.332.333.18
489 Ebba Bjerrex2.902.793.00
233 Leah Johansson3.823.703.924.00
463 Signe Lindbladx3.403.703.46
130 Hedvig Götegård3.773.783.673.76
378 Siri Nilsson3.803.913.944.08
344 Selma Berggren3.483.593.523.71
132 Smilla Koeck3.353.573.273.23
772 Emma Valentin-Hjorth3.903.763.913.94
508 Smilla Dahlstedt Kajsajuntti3.153.083.022.96
712 Alma Lindberg3.283.273.113.03
674 Tara Rose Mehrotra2.963.513.353.30
214 Olivia Ståhl3.824.043.97-
550 Denise Kemi Rehnborg3.423.403.383.42
496 Matilda Blixt3.673.49x3.92
585 Meja Persson3.583.403.103.40
509 Edith Ehnevid2.612.642.502.35
193 Ella Larsson3.921.863.803.98
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
12/2 14:20
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 12.73
2 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 7.27
3 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 6.61
4 Ida Sofie Abel-Jespersen
Herlev Atletik (DEN)
10 Herlev Atletik (DEN) 5.71
1234
487 Sarah Berkani12.4212.10x12.73
378 Siri Nilsson6.866.097.276.42
132 Smilla Koeck6.526.616.616.45
150 Ida Sofie Abel-Jespersenx5.71x4.80
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 60 m Försök
12/2 12:00
Heat 1
1 Emmanuel Dawlson
Malmö AI
92 Malmö AI 6.96 q 6.956
2 Bertram Bing Costa
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 7.03 q
3 Omar Chaaban
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg 7.07 q
4 Benjamin Gabrielsen
Sparta (DEN)
95 Sparta (DEN) 7.18 q
5 Nicolai Lind Andersen
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 7.27 q 7.263
6 Mehdi Alipour
Malmö AI
83 Malmö AI 7.51
7 Dánjal Dahl Ljósheim
Färöarna (FAR)
00 Färöarna (FAR) 7.55
8 Till Maul
Frederiksberg IF (DEN)
95 Frederiksberg IF (DEN) 7.86
Heat 2
1 Jacob Hvorup
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 6.94 q
2 Peter Andersson
Greve Atletik (DEN)
99 Greve Atletik (DEN) 6.96 q 6.952
3 Karl Mfeketo
Sparta (DEN)
96 Sparta (DEN) 7.13 q
4 Emil Svenstrup Berger
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN) 7.21 q
5 Affou Adlouni
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 7.32 q
6 Andreas Bjarnastein Antoft
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) 7.36 q
7 Jacob Chua Ziska
Hvidovre AM (DEN)
97 Hvidovre AM (DEN) 7.39 q
Heat 3
1 Andreas Trajkovski
Hvidovre AM (DEN)
93 Hvidovre AM (DEN) 7.01 q
2 Jonathan Khan
Københavns IF (DEN)
98 Københavns IF (DEN) 7.26 q
3 Carl Bruce Aabo
Herlufsholm A&M (DEN)
04 Herlufsholm A&M (DEN) 7.27 q 7.268
4 Dlovan Baker
Hvidovre AM (DEN)
00 Hvidovre AM (DEN) 7.46 q
5 Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 7.60
6 Sveinur Silvurstein
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) 7.68
7 Leon Johannesen
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) 7.75
Mikkel Johansson
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) DQ
Män 60 m Final
12/2 13:20
A-Final
1 Emmanuel Dawlson
Malmö AI
92 Malmö AI 6.89 6.882
2 Jacob Hvorup
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 6.89 6.890
3 Peter Andersson
Greve Atletik (DEN)
99 Greve Atletik (DEN) 6.96
4 Andreas Trajkovski
Hvidovre AM (DEN)
93 Hvidovre AM (DEN) 6.97
5 Bertram Bing Costa
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 7.01
6 Omar Chaaban
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg 7.05
7 Karl Mfeketo
Sparta (DEN)
96 Sparta (DEN) 7.13
8 Benjamin Gabrielsen
Sparta (DEN)
95 Sparta (DEN) 7.26
B-Final
1 Jonathan Khan
Københavns IF (DEN)
98 Københavns IF (DEN) 7.17
2 Nicolai Lind Andersen
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 7.23
3 Carl Bruce Aabo
Herlufsholm A&M (DEN)
04 Herlufsholm A&M (DEN) 7.32
4 Affou Adlouni
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 7.37
5 Andreas Bjarnastein Antoft
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) 7.38
6 Jacob Chua Ziska
Hvidovre AM (DEN)
97 Hvidovre AM (DEN) 7.40
7 Dlovan Baker
Hvidovre AM (DEN)
00 Hvidovre AM (DEN) 7.41
8 Emil Svenstrup Berger
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN) 7.73
Män 200 m
13/2 14:45
A-Final
Tot. plac.
1 Mikkel Johansson
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 22.15 1
2 Tobias Andersson
Greve Atletik (DEN)
02 Greve Atletik (DEN) 22.84 2
3 Sebastian Kadestål
Malmö AI
96 Malmö AI 23.29 5
B-Final
Tot. plac.
1 Dánjal Dahl Ljósheim
Färöarna (FAR)
00 Färöarna (FAR) 23.12 3
2 Jacob Chua Ziska
Hvidovre AM (DEN)
97 Hvidovre AM (DEN) 23.18 4
Sofus Peter Lassen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) DNS
C-Final
Tot. plac.
1 Dlovan Baker
Hvidovre AM (DEN)
00 Hvidovre AM (DEN) 23.42 6
2 August Østergaard
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 23.59 L 7
Andreas Bjarnastein Antoft
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) DNS
D-Final
Tot. plac.
1 Affou Adlouni
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 23.77 8
2 Tummas Sjóvará
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) 23.93 9
3 Samuel Carlsson
IFK Halmstad
01 IFK Halmstad 24.56 14
E-Final
Tot. plac.
1 Sveinur Silvurstein
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) 24.31 12
2 Leon Johannesen
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) 24.45 13
F-Final
Tot. plac.
1 Jacob Moos Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
93 Frederiksberg IF (DEN) 24.03 10
2 Daniel Rømer Matthiesen
Hvidovre AM (DEN)
99 Hvidovre AM (DEN) 24.17 11
Män 400 m
12/2 16:50
A-Final
Tot. plac.
1 Simon Martinsson
Malmö AI
01 Malmö AI 49.21 1
2 Anton Bertilsson
IFK Växjö
99 IFK Växjö 50.03 2
3 Johan Claeson
IFK Växjö
01 IFK Växjö 50.80 3
Kasper Kadestål
Malmö AI
99 Malmö AI DQ
B-Final
Tot. plac.
1 Dánjal Dahl Ljósheim
Färöarna (FAR)
00 Färöarna (FAR) 51.07 4
2 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 51.49 5
3 Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI 52.71 6
Tummas Sjóvará
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) DNF
C-Final
Tot. plac.
1 Tobias Feldborg Nielsen
IK Hellas Roskilde (DEN)
03 IK Hellas Roskilde (DEN) 53.97 9
2 Daniel Rømer Matthiesen
Hvidovre AM (DEN)
99 Hvidovre AM (DEN) 54.72 10
3 Jonathan Appel
Linköpings GIF
04 Linköpings GIF 54.97 11
4 Leon Johannesen
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) 55.00 12
D-Final
Tot. plac.
1 Emil Pontoppidan Jensen
IK Hellas Roskilde (DEN)
03 IK Hellas Roskilde (DEN) 52.94 7
2 Jacob Moos Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
93 Frederiksberg IF (DEN) 53.89 8
3 Niels Hampus Jensen
Malmö AI
04 Malmö AI 55.39 13
Män 800 m
13/2 15:50
A-Final
Tot. plac.
1 Adrian Mehic
Heleneholms IF
94 Heleneholms IF 1:59.06 1
2 Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 1:59.49 2
3 Erik Albin
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg 1:59.91 3
4 Lucas Søgaard Hjortkjær
IK Hellas Roskilde (DEN)
02 IK Hellas Roskilde (DEN) 2:00.31 4
5 Zeth Söderlund
Heleneholms IF
97 Heleneholms IF 2:04.44 5
Sebastian Persson
Heleneholms IF
91 Heleneholms IF DNF
B-Final
Tot. plac.
1 Sander Petri Bere
Malmö AI
05 Malmö AI 2:05.59 6
2 Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 2:06.14 7
3 Moltas Austrell
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 2:06.73 8
4 Nicholas Odehammar
KA2 IF
75 KA2 IF 2:07.70 9
5 Mads Vielsøe-Nielsen
Herlufsholm A&M (DEN)
05 Herlufsholm A&M (DEN) 2:08.82 10
C-Final
Tot. plac.
1 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 2:13.80 11
2 Johan Emil Nygård
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 2:14.16 12
3 Mattias Jonsson
Malmö AI
70 Malmö AI 2:14.55 13
4 Fredrik Krantz
IK Finish
80 IK Finish 2:15.57 14
5 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 2:20.62 15
Män & P19 1500 m
12/2 15:05
Heat 1
1 Paul Hardiville
Bagsværd Atletik (DEN)
01 Bagsværd Atletik (DEN) 4:12.26
2 Peter Hærvig Rønning
Bagsværd Atletik (DEN)
91 Bagsværd Atletik (DEN) 4:14.31 4:14.306
3 Victor Tvistholm Jørgensen
Greve Atletik (DEN)
04 Greve Atletik (DEN) 4:14.53
4 Hjalte Dalskov
Bagsværd Atletik (DEN)
05 Bagsværd Atletik (DEN) 4:17.96
5 Theo Hellberg
Malmö AI
04 Malmö AI 4:19.67
6 Oskar Karlsson
Ängelholms IF
02 Ängelholms IF 4:21.84
Heat 2
1 Marcus Asker
Malmö AI
05 Malmö AI 4:09.59
2 Erik Albin
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg 4:11.64
3 Jonas Hansson
Greve Trim (DEN)
98 Greve Trim (DEN) 4:14.31 4:14.306
4 Nicholas Odehammar
KA2 IF
75 KA2 IF 4:17.99
5 Gustav Herold
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 4:18.91
6 Brandon Van Haeren
Københavns IF (DEN)
92 Københavns IF (DEN) 4:20.32
Heat 3
1 Markus Ljungqvist
IFK Växjö
04 IFK Växjö 4:32.37
2 William Thøgersen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 4:36.21
3 Arvid Jiwestam
Åhus FIK
04 Åhus FIK 4:43.63
4 Erik Önnevik
IFK Lund
04 IFK Lund 5:03.62
5 David Romney Lauridsen
Herlev Atletik (DEN)
01 Herlev Atletik (DEN) 5:03.97
6 Joakim Hald
FK Athlet
96 FK Athlet 5:12.80
Sammanställning per klass
P19
1 Markus Ljungqvist
IFK Växjö
04 IFK Växjö 4:32.37
2 Arvid Jiwestam
Åhus FIK
04 Åhus FIK 4:43.63
3 Erik Önnevik
IFK Lund
04 IFK Lund 5:03.62
Män
1 Marcus Asker
Malmö AI
05 Malmö AI 4:09.59
2 Erik Albin
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg 4:11.64
3 Paul Hardiville
Bagsværd Atletik (DEN)
01 Bagsværd Atletik (DEN) 4:12.26
4 Peter Hærvig Rønning
Bagsværd Atletik (DEN)
91 Bagsværd Atletik (DEN) 4:14.31
4 Jonas Hansson
Greve Trim (DEN)
98 Greve Trim (DEN) 4:14.31
6 Victor Tvistholm Jørgensen
Greve Atletik (DEN)
04 Greve Atletik (DEN) 4:14.53
7 Hjalte Dalskov
Bagsværd Atletik (DEN)
05 Bagsværd Atletik (DEN) 4:17.96
8 Nicholas Odehammar
KA2 IF
75 KA2 IF 4:17.99
9 Gustav Herold
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 4:18.91
10 Theo Hellberg
Malmö AI
04 Malmö AI 4:19.67
11 Brandon Van Haeren
Københavns IF (DEN)
92 Københavns IF (DEN) 4:20.32
12 Oskar Karlsson
Ängelholms IF
02 Ängelholms IF 4:21.84
13 William Thøgersen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 4:36.21
14 David Romney Lauridsen
Herlev Atletik (DEN)
01 Herlev Atletik (DEN) 5:03.97
15 Joakim Hald
FK Athlet
96 FK Athlet 5:12.80
Män 60 m häck
Höjd: 106,7cm
13/2 12:20
1 Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 8.52
2 Alfred Dahl Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
02 Frederiksberg IF (DEN) 8.95
Män 60 m häck Extra
Höjd: 106,7cm
13/2 13:20
1 Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 8.50
2 Alfred Dahl Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
02 Frederiksberg IF (DEN) 8.83
Män Höjd
13/2 13:30
1 Samuel Fransson
Malmö AI
00 Malmö AI 200
2 Adam Svensson
Malmö AI
03 Malmö AI 195
3 Joakim Wadstein
Tjalve IF Norrköping
00 Tjalve IF Norrköping 195
4 Christoffer Åndahl
Københavns IF (DEN)
00 Københavns IF (DEN) 190
5 Andreas Leveau
IK Finish
80 IK Finish 180
175180185190195200205
373 Andreas Leveauooxxx
760 Christoffer Åndahl--ooxxx
521 Samuel Fransson---oooxxx
702 Joakim Wadstein--ooxoxxx
607 Adam Svensson---ooxxx
Män Stav
12/2 13:40
1 Toke Staub Jørgensen
Odense Atletik (DEN)
00 Odense Atletik (DEN) 490
2 Nikolaj Graves
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 450
3 Mathies Hartmann
Odense Atletik (DEN)
95 Odense Atletik (DEN) 450
4 Sebastian Monneret
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 430
5 Peter M. Adamsen
Københavns IF (DEN)
00 Københavns IF (DEN) 420
6 Morten Kyndbøl
Odense Atletik (DEN)
68 Odense Atletik (DEN) 390
=7 Jonathan Thulstrup
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 380
=7 Christoffer Holst Hahn
Frederiksberg IF (DEN)
74 Frederiksberg IF (DEN) 380
350360370380390400410420430440450460470480490501
442 Peter M. Adamsen-------xoxxx
691 Jonathan Thulstrup--ooxxx
653 Nikolaj Graves----------o-xxx
629 Mathies Hartmann------o-oxxoxxoxxx
630 Morten Kyndbølooooxoxxx
88 Christoffer Holst Hahn-o-oxxx
632 Toke Staub Jørgensen---------o-xxo-xoxxoxxx
677 Sebastian Monneret---o-oxooxoxxx
Män Längd
13/2 10:50
1 Andreas Trajkovski
Hvidovre AM (DEN)
93 Hvidovre AM (DEN) 7.33
2 Samuel Ekelund
Eslövs AI
03 Eslövs AI 6.99
3 Nils Nilsson Gott
Malmö AI
03 Malmö AI 6.60
4 Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI 6.34
5 Adam Chaudhry
Malmö AI
04 Malmö AI 6.10
6 Andreas Bjarnastein Antoft
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) 6.05
Ludvig Jönsson
IFK Växjö
00 IFK Växjö x
123456
99 Andreas Bjarnastein Antoftx6.055.05x4.095.94
583 Zacharias Parmatowx6.34x6.156.186.25
174 Andreas Trajkovskix7.33-7.307.107.20
328 Ludvig Jönssonxxxxxx
505 Adam Chaudhry5.905.955.875.935.906.10
57 Samuel Ekelundxxxx6.995.02
576 Nils Nilsson Gottx6.606.326.326.406.55
Män Tresteg
12/2 12:55
1 Joakim Hald
FK Athlet
96 FK Athlet 11.28
2 Simon-Ronaldo Baun L Gonzales
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 10.14
123456
82 Joakim Hald10.6410.82x10.9211.28x
24 Simon-Ronaldo Baun L Gonzales9.859.529.269.6810.1410.10
Män Kula
Vikt: 7,26kg
13/2 14:05
1 Arvid Mägi Theorin
Malmö AI
01 Malmö AI 15.64
2 Sebastian Larsen
Amager AC (DEN)
01 Amager AC (DEN) 13.07
123456
14 Sebastian Larsen11.6812.3912.4713.0712.5412.58
573 Arvid Mägi Theorin15.64x15.25xxx
P19 60 m
12/2 12:25
1 Magnus Askov-Hansen
Frederiksberg IF (DEN)
03 Frederiksberg IF (DEN) 7.22
2 Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 7.34
3 Zacharias Albert Gustafsen
Helsingør IF Atletik (DEN)
04 Helsingør IF Atletik (DEN) 7.50
4 Ludvig Axelsson
IFK Lund
03 IFK Lund 7.69
5 Thanakorn Fransson
IFK Växjö
03 IFK Växjö 7.70
6 Johan Fritiofsson
Höörs IS
03 Höörs IS 8.02
7 Simon-Ronaldo Baun L Gonzales
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 8.31
P19 200 m
12/2 18:15
A-Final
Tot. plac.
1 Magnus Askov-Hansen
Frederiksberg IF (DEN)
03 Frederiksberg IF (DEN) 22.88 1
2 Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 23.40 2
3 Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 23.50 3
B-Final
Tot. plac.
1 Johan Fritiofsson
Höörs IS
03 Höörs IS 26.04 4
2 Simon-Ronaldo Baun L Gonzales
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 27.17 5
Zacharias Albert Gustafsen
Helsingør IF Atletik (DEN)
04 Helsingør IF Atletik (DEN) DQ L
P19 1500 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 1500 m

P19 60 m häck
Höjd: 99,1cm
13/2 12:10
1 Hannes Egonsson
IFK Växjö
03 IFK Växjö 8.16
2 Sofus Peter Lassen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 8.48
3 Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 8.97
P19 60 m häck Extra
Höjd: 99,1cm
13/2 13:20
1 Hannes Egonsson
IFK Växjö
03 IFK Växjö 8.24
2 Sofus Peter Lassen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 8.37
P19 Höjd
13/2 14:20
1 Jonas Strunge
Hvidovre AM (DEN)
04 Hvidovre AM (DEN) 184
172175178181184193
173 Jonas Strungeoxoooxxoxxx
P19 Längd
13/2 13:00
1 Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 6.81
2 Nils Nilsson Gott
Malmö AI
03 Malmö AI 6.74
3 Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI 6.53
4 Adam Chaudhry
Malmö AI
04 Malmö AI 6.30
5 Moltas Strömberg
IFK Växjö
03 IFK Växjö 6.11
6 Melvin Pai
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 5.84
123456
338 Moltas Strömbergxx6.076.11x6.11
505 Adam Chaudhryx5.636.196.206.306.13
583 Zacharias Parmatow6.366.31x6.536.302.88
306 Melvin Paix5.575.845.81xx
215 Isac Svensson6.556.455.06x6.306.81
576 Nils Nilsson Gott6.41x6.626.476.74x
P19 Kula
Vikt: 6,0kg
12/2 16:35
1 Joseph Lindvall
Malmö AI
04 Malmö AI 14.36
2 Sebastian Monneret
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 14.12
3 David Holst Hahn
Frederiksberg IF (DEN)
04 Frederiksberg IF (DEN) 10.04
123456
89 David Holst Hahn9.9110.04x9.80xx
559 Joseph Lindvall13.4314.36x14.11xx
677 Sebastian Monneret13.8013.7513.8114.1212.87x
P17 60 m Försök
12/2 10:20
Heat 1
1 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 7.17 q 7.163
2 Vitus Rosenkrands
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 7.29 q 7.282
3 William Lindqvist
Åhus FIK
05 Åhus FIK 7.29 q 7.287
4 Eiri Jógvansson Glerfoss
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 7.39 q
5 Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS 7.67
Heat 2
1 Noah Karlberg
Malmö AI
05 Malmö AI 7.17 q 7.167
2 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 7.25 q
3 Adam Sandbjerg Lind
Aarhus 1900 (DEN)
05 Aarhus 1900 (DEN) 7.26 q
4 Tristan Rønn Poulsen
Aarhus 1900 (DEN)
05 Aarhus 1900 (DEN) 7.53 q
5 Pranav Baradwaj Kannan
Malmö AI
05 Malmö AI 7.68
6 Elias Toth
IFK Lund
05 IFK Lund 7.99
P17 60 m Final
12/2 11:05
1 Noah Karlberg
Malmö AI
05 Malmö AI 7.09
2 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 7.19
3 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 7.21
4 Adam Sandbjerg Lind
Aarhus 1900 (DEN)
05 Aarhus 1900 (DEN) 7.25
5 Vitus Rosenkrands
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 7.29
6 Eiri Jógvansson Glerfoss
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 7.33
7 William Lindqvist
Åhus FIK
05 Åhus FIK 7.34
8 Tristan Rønn Poulsen
Aarhus 1900 (DEN)
05 Aarhus 1900 (DEN) 7.57
P17 200 m
13/2 14:30
A-Final
Tot. plac.
1 Eiri Jógvansson Glerfoss
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 23.28 1
2 Villads Fredsted Andersen
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 23.32 2
3 Ture Lindell
KA2 IF
06 KA2 IF 23.97 3
4 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 24.27 4
B-Final
Tot. plac.
1 Bence Skärlund
KA2 IF
06 KA2 IF 25.23 6
2 Mads Vielsøe-Nielsen
Herlufsholm A&M (DEN)
05 Herlufsholm A&M (DEN) 25.69 7
3 Elias Toth
IFK Lund
05 IFK Lund 26.12 8
Ludvig Palmkvist
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad DNS
C-Final
Tot. plac.
1 Jacob Carlsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 25.21 5
2 Bertram Sundland
Københavns IF (DEN)
05 Københavns IF (DEN) 26.98 L 9
3 Mikkel Panduro Johansson
Helsingør IF Atletik (DEN)
06 Helsingør IF Atletik (DEN) 27.05 10
Gabriel Hanfler
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg DNS
P17 400 m
13/2 16:20
A-Final
Tot. plac.
1 William Lindqvist
Åhus FIK
05 Åhus FIK 51.02 1
2 Samuel Jönsson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 51.39 2
3 Jónas Isaksen
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 51.89 3
4 Elias Mulot
Malmö AI
05 Malmö AI 52.81 4
B-Final
Tot. plac.
1 Morgan Lindstedt
Malmö AI
05 Malmö AI 54.50 6
2 David Rørvig
Hvidovre AM (DEN)
06 Hvidovre AM (DEN) 56.52 8
3 Bence Skärlund
KA2 IF
06 KA2 IF 57.28 10
4 David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 58.09 L 11
C-Final
Tot. plac.
1 Adam Skytte
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 53.96 5
2 Gabriel Hanfler
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 55.60 7
3 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 57.11 9
4 Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 59.71 12
P17 1500 m
12/2 14:25
1 Joar Franck
Ystads IF
05 Ystads IF 4:36.29
2 Jonathan Alfred Fensten
Aarhus 1900 (DEN)
06 Aarhus 1900 (DEN) 4:39.15
3 Gabriel Hanfler
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4:44.63
4 David Lövdahl
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 4:47.21
5 Karl Hansen Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 4:47.46
6 Oscar Hajny-Landgren
IFK Lund
05 IFK Lund 4:47.80
7 Theo Eriksson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 4:49.64
P17 60 m häck
Höjd: 91,4cm
13/2 12:00
1 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 8.40
2 Eiri Jógvansson Glerfoss
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 8.83
3 Algot Hallberg
Åhus FIK
05 Åhus FIK 9.24
4 Ludvig Palmkvist
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 9.48
5 Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS 9.52
6 Edvin Håkansson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 9.78
7 Bertram Sundland
Københavns IF (DEN)
05 Københavns IF (DEN) 9.85
8 Elias Mulot
Malmö AI
05 Malmö AI 9.95
P17 60 m häck Extra
Höjd: 91,4cm
13/2 13:10
1 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 8.60
2 Linus Rosén
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.62
P17 Höjd
13/2 14:20
1 Ludvig Palmér
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 184
2 Asger Pape Liboriussen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 181
3 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 175
4 Love Näs Fahlgren
IFK Växjö
05 IFK Växjö 175
5 Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 172
6 Edvin Håkansson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 166
7 Ludvig Palmkvist
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 160
8 Gabriel Hanfler
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 155
150155160163166169172175178181184186
225 Adam Greszkiewicz---oooxooxxx
671 Asger Pape Liboriussen------ooxoxoxxx
208 Edvin Håkansson-oooxoxxx
229 Gabriel Hanfleroxoxxx
403 Hugo Frisesdal-ooooxxoxxoxxx
332 Love Näs Fahlgren---ooooxoxxx
245 Ludvig Palmér---ooooxooxoxxoxxx
211 Ludvig Palmkvistooxoxxx
P17 Stav
13/2 13:10
1 Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 431
2 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 405
3 Gustav Karlström
Åhus FIK
05 Åhus FIK 368
4 Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 368
5 Alexander Carlsson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 328
308328338348358368378388398405412426431436
202 Alexander Carlssonooxxx
310 Viggo Bergström----ooooooxxooxoxxx
742 Gustav Karlström--ooooxxx
430 Akilles Teglbjaerg----oo-oooxxx
309 Isak Bergström----oxoxxx
P17 Längd
13/2 09:00
1 Jónas Isaksen
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 6.44
2 Eiri Jógvansson Glerfoss
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 6.35
3 Adam Sandbjerg Lind
Aarhus 1900 (DEN)
05 Aarhus 1900 (DEN) 6.21
4 Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 5.45
123456
9 Adam Sandbjerg Lind5.896.146.07-6.21-
105 Jónas Isaksen6.216.246.346.41x6.44
403 Hugo Frisesdal5.405.454.494.40x4.27
104 Eiri Jógvansson Glerfoss2.63xx6.356.286.24
P17 Tresteg
12/2 11:25
1 Gabriel Darin
IF UDD
05 IF UDD 12.58
2 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 12.47
3 Elias Löndahl
IFK Lund
06 IFK Lund 11.97
4 Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS 11.94
5 Alfons Ekerot
IFK Lund
06 IFK Lund 11.20
6 David Lövdahl
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 10.96
7 Melvin Preihs
IFK Lund
06 IFK Lund 10.40
123456
288 Melvin Preihsx10.40xx--
267 Alfons Ekerot10.8411.2010.7410.7910.8311.13
196 Gabriel Darin12.1712.5812.43xx12.16
225 Adam Greszkiewicz12.09xxx12.4712.17
210 David Lövdahlx10.9610.8010.9610.8210.88
191 Leo Strand11.9411.7711.8511.57x11.73
282 Elias Löndahl11.4611.8411.9111.6211.9711.86
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
12/2 13:50
1 Gabriel Thede
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 11.60
123456
252 Gabriel Thedex11.609.9110.9010.4210.47
P16 60 m Försök
12/2 10:50
Heat 1
1 Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund 7.15 q
2 Emil Cimander
Malmö AI
06 Malmö AI 7.18 q
3 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 7.49 q
4 Victor Coldberg
Ballerup AK (DEN)
06 Ballerup AK (DEN) 7.73
5 David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 7.86 7.851
6 Elias Löndahl
IFK Lund
06 IFK Lund 7.87
Heat 2
1 Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 7.27 q
2 Samuel Jönsson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 7.34 q
3 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 7.40 q
4 Frederik Dahl Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 7.55 q
5 Anyel Weis
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 7.56 q
6 Alfons Ekerot
IFK Lund
06 IFK Lund 7.86 7.853
7 Måns Lindström
Eslövs AI
06 Eslövs AI 7.92
P16 60 m Final
12/2 13:00
1 Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund 7.18
2 Emil Cimander
Malmö AI
06 Malmö AI 7.24
3 Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 7.28
4 Samuel Jönsson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 7.40
5 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 7.45
6 Frederik Dahl Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 7.49
7 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 7.50
8 Anyel Weis
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 7.59
P16 60 m häck
Höjd: 91,4cm
13/2 11:50
1 Linus Rosén
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.64
Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö DNS
P16 Längd
13/2 09:10
1 Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 6.47
2 Anyel Weis
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 6.19
3 Linus Rosén
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 5.89
4 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 5.62
5 Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 5.45
6 Tage Ranefalk
Eslövs AI
06 Eslövs AI 5.43
7 Bence Skärlund
KA2 IF
06 KA2 IF 5.34
8 Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 5.16
9 Mikkel Panduro Johansson
Helsingør IF Atletik (DEN)
06 Helsingør IF Atletik (DEN) 3.50
123456
540 Melker Jensfeltx5.85xxx6.47
146 Mikkel Panduro Johansson3.503.143.09
247 Linus Rosén5.865.89x5.735.725.70
696 Anyel Weis5.905.805.845.786.116.19
430 Akilles Teglbjaerg5.62xx5.50x-
310 Viggo Bergström4.995.015.16x5.115.15
61 Tage Ranefalk5.024.874.93x4.895.43
257 Viktor Vartia5.345.453.89xx5.38
423 Bence Skärlund5.345.02xx5.22x
P16 Kula
Vikt: 5,0kg
12/2 13:50
1 Angelos Savvas Pavlidis
Malmö AI
06 Malmö AI 13.00
2 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 9.26
123456
600 Angelos Savvas Pavlidis10.8711.6111.9112.7513.00x
601 Eric Segnon9.058.658.389.269.058.71
P15 60 m Försök
12/2 10:00
Heat 1
1 Ivano Bevanda
Eslövs AI
07 Eslövs AI 7.45 q
2 Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 7.81 q
3 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 8.04 q
4 Simon Johansson
KA2 IF
07 KA2 IF 8.32
5 Oliver Elklint
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 8.59
6 Alexander Foran
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 8.61
7 Anyaba Kouakou
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 8.97
Heat 2
1 Carl B Nielsen
Amager AC (DEN)
07 Amager AC (DEN) 7.67 q
2 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 7.94 q
3 Sebastian Baan
Helsingør IF Atletik (DEN)
07 Helsingør IF Atletik (DEN) 8.03 q
4 Simon Reslow
Höörs IS
07 Höörs IS 8.06 q
5 Gustav Johansson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 8.28 q
6 Lucas Levring Jakobsen
Helsingør IF Atletik (DEN)
07 Helsingør IF Atletik (DEN) 8.37
7 Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 8.44
P15 60 m Final
12/2 11:30
1 Ivano Bevanda
Eslövs AI
07 Eslövs AI 7.42
2 Carl B Nielsen
Amager AC (DEN)
07 Amager AC (DEN) 7.55
3 Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 7.73
4 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 7.93
5 Simon Reslow
Höörs IS
07 Höörs IS 7.99
6 Sebastian Baan
Helsingør IF Atletik (DEN)
07 Helsingør IF Atletik (DEN) 8.02
7 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 8.03
8 Gustav Johansson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 8.20
P15 200 m
12/2 17:35
A-Final
Tot. plac.
1 Ivano Bevanda
Eslövs AI
07 Eslövs AI 23.63 1
2 Thor Knudsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 24.98 2
3 Oliver Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 25.51 5
Carl B Nielsen
Amager AC (DEN)
07 Amager AC (DEN) DQ
B-Final
Tot. plac.
1 Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 25.12 3
2 Birk Kryger
Herlufsholm A&M (DEN)
08 Herlufsholm A&M (DEN) 25.15 4
3 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 25.53 6
4 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 26.12 7
C-Final
Tot. plac.
1 Óðin Jógvansson Glerfoss
Bragdið (FAR)
08 Bragdið (FAR) 26.35 9
2 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 26.88 13
3 Gustav Johansson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 27.28 15
4 Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 28.08 17
D-Final
Tot. plac.
1 Simon Reslow
Höörs IS
07 Höörs IS 26.42 10
2 Sebastian Baan
Helsingør IF Atletik (DEN)
07 Helsingør IF Atletik (DEN) 26.73 11
3 Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 27.70 16
4 Lucas Levring Jakobsen
Helsingør IF Atletik (DEN)
07 Helsingør IF Atletik (DEN) 28.14 18
E-Final
Tot. plac.
1 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 26.25 8
2 Simon Johansson
KA2 IF
07 KA2 IF 26.84 12
3 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 26.95 14
4 Villy Reedtz Funder
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 29.53 19
P15 1000 m
12/2 16:20
1 Gauti Hafsteinsson
UMFA (ISL)
07 UMFA (ISL) 2:53.46
2 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 2:54.00
3 Mikkel Feldborg Nielsen
IK Hellas Roskilde (DEN)
07 IK Hellas Roskilde (DEN) 2:56.46
4 Melker Johansson
Ystads IF
08 Ystads IF 2:59.03
5 Elias Gibbs
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 2:59.45
6 Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 3:19.78
7 Gustav Leijon
Höörs IS
08 Höörs IS 3:30.57
8 Emil Jacobsson
KA2 IF
07 KA2 IF 3:32.05
Babak Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF DNF
P15 60 m häck
Höjd: 84,0cm
13/2 11:20
1 August Skytte Christensen
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 8.78
2 Oliver Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 9.41
3 August Thompson
Malmö AI
08 Malmö AI 10.13
4 Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 10.96
5 Simon Johansson
KA2 IF
07 KA2 IF 11.70
P15 Höjd
13/2 09:15
1 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 172
2 Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI 169
3 Philip Gunnarsson
IF UDD
07 IF UDD 163
4 Emil Wetterberg
IFK Lund
07 IFK Lund 160
5 Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 150
135140145150155160163166169172175
68 Fredrik Walemo---ooooxxooxxx
417 Nemo Nergoooxoxxx
296 Emil Wetterberg---xoooxxx
197 Philip Gunnarsson-oooooxoxxx
726 Viktor Sahlin---o-oooxooxxx
P15 Stav
13/2 15:20
1 Lucas Palmqvist
Malmö AI
09 Malmö AI 240
2 Ludvig Hallberg
Åhus FIK
08 Åhus FIK 240
3 Wilhelm Lindmark
Malmö AI
09 Malmö AI 230
4 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 210
170180190200210220230240250
736 Ludvig Hallberg---ooxooxxoxxx
581 Lucas Palmqvist--oooooxxoxxx
557 Wilhelm Lindmark--oooooxxx
739 Malte Håkanssonoooooxxx
P15 Längd
13/2 10:35
1 Ivano Bevanda
Eslövs AI
07 Eslövs AI 5.80
2 August Skytte Christensen
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 5.66
3 Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 5.33
4 Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 4.65
5 Simon Johansson
KA2 IF
07 KA2 IF 4.48
6 Óðin Jógvansson Glerfoss
Bragdið (FAR)
08 Bragdið (FAR) 4.35
7 Gustav Johansson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 4.18
8 Emil Jacobsson
KA2 IF
07 KA2 IF 3.66
1234
55 Ivano Bevanda5.735.805.655.65
405 Emil Jacobsson3.363.333.663.44
21 August Skytte Christensen5.445.615.66-
417 Nemo Nerg4.554.624.494.65
408 Simon Johansson3.873.894.084.48
327 Gustav Johansson2.914.01x4.18
43 Óðin Jógvansson Glerfoss1.70x3.754.35
220 Tim Björk Schwabe5.195.335.17x
P15 Tresteg
12/2 10:30
1 Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 11.25
2 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 11.10
1234
723 Vidar Nilsson11.1010.81x-
220 Tim Björk Schwabe11.2510.759.23x
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
13/2 11:40
1 August Skytte Christensen
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 13.56
1234
21 August Skytte Christensenx11.9813.1913.56
P14 60 m Försök
13/2 09:30
Heat 1
1 Birk Kryger
Herlufsholm A&M (DEN)
08 Herlufsholm A&M (DEN) 7.85 q
2 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 7.97 q
3 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 7.98 q
4 Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK 8.29 q
5 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 8.64
Heat 2
1 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 8.06 q
2 Oliver Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 8.07 q
3 Óðin Jógvansson Glerfoss
Bragdið (FAR)
08 Bragdið (FAR) 8.16 q
4 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 8.60 q
Hugo Kjellander
Malmö AI
08 Malmö AI DQ
P14 60 m Final
13/2 10:25
1 Birk Kryger
Herlufsholm A&M (DEN)
08 Herlufsholm A&M (DEN) 7.85
2 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 7.88
3 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 7.91
4 Oliver Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 8.11
5 Óðin Jógvansson Glerfoss
Bragdið (FAR)
08 Bragdið (FAR) 8.16
6 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 8.59
Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK DNS
Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF DNS
P14 Höjd
12/2 14:20
1 Oliver Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 150
2 Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 145
3 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 140
4 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 130
5 Simon Löndahl
IFK Lund
08 IFK Lund 130
6 Oliver Elklint
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 125
115120125130135140145150158
663 Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen----oxoxxoxxx
676 Oliver Mikkelsen------oxxoxxx
284 Simon Löndahlooxooxxx
648 Oliver Elklintoooxxx
131 Johannes Karlsson--ooxxx
555 Olle Lindberg-oooxooxxx
P14 Längd
12/2 13:15
1 Oliver Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 5.52
2 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 5.29
3 Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK 4.90
4 August Thompson
Malmö AI
08 Malmö AI 4.86
5 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 4.76
6 Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 4.33
7 Simon Löndahl
IFK Lund
08 IFK Lund 4.31
8 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 4.25
9 Villy Reedtz Funder
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 4.24
10 Oliver Elklint
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 4.23
11 Alvin Kjellin
Eslövs IF
08 Eslövs IF 3.56
1234
648 Oliver Elklintxx4.014.23
483 Loke Bergströmxx4.76x
71 Alvin Kjellinx3.393.443.56
589 Nino Radosavljevic Kusljicxxx5.29
439 Jonatan Eklund4.854.904.864.78
614 Måns Trulssonx4.25xx
284 Simon Löndahlx4.314.28x
650 Villy Reedtz Funder4.243.913.264.15
676 Oliver Mikkelsen5.365.425.325.52
663 Malthe Nikolaj Godsk Jørgensenx3.844.33x
611 August Thompson4.574.484.86x
P14 Tresteg
13/2 12:30
1 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 11.88 TR
1234
427 Uno Stål11.8811.31-x
P14 Kula
Vikt: 4,0kg
13/2 11:40
1 Birk Kryger
Herlufsholm A&M (DEN)
08 Herlufsholm A&M (DEN) 11.51
2 Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK 11.42
3 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 9.81
1234
439 Jonatan Eklund11.1111.3511.3211.42
159 Birk Kryger10.3010.6211.2811.51
564 Theo Lydén9.319.81x9.64
P13 60 m Försök
13/2 09:40
Heat 1
1 Daniel Nielsen
Glostrup IC Atletik (DEN)
09 Glostrup IC Atletik (DEN) 8.06 q
2 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 8.74 q
3 Sigge Strandberg
KA2 IF
09 KA2 IF 8.76 q
4 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.90 q
5 Almir Makolli Krasniqi
KA2 IF
09 KA2 IF 9.40
August Thunblad
Malmö AI
09 Malmö AI DNS
Heat 2
1 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 8.28 q
2 Filip Englund
Malmö AI
09 Malmö AI 8.31 q
3 Erik Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 8.54 q
4 Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish 8.57 q
5 Liam Swensson
KA2 IF
09 KA2 IF 9.23
6 Viggo Mazetti
KA2 IF
09 KA2 IF 9.63
P13 60 m Final
13/2 10:30
1 Daniel Nielsen
Glostrup IC Atletik (DEN)
09 Glostrup IC Atletik (DEN) 7.91
2 Filip Englund
Malmö AI
09 Malmö AI 8.15
3 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 8.17
4 Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish 8.58 8.578
5 Erik Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 8.58 8.580
6 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 8.78 8.773
7 Sigge Strandberg
KA2 IF
09 KA2 IF 8.78 8.777
8 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.87
P13 800 m
12/2 15:35
A-Final
Tot. plac.
1 Viggo Bakker
IS Göta
09 IS Göta 2:17.33 1
2 Eric Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 2:36.75 2
3 Malte Jacobsson
KA2 IF
09 KA2 IF 2:36.81 3
4 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 2:40.43 4
5 Samuel Coric
KA2 IF
09 KA2 IF 2:46.42 5
Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Benjamin Högelius
KA2 IF
09 KA2 IF 2:46.84 6
2 August Thunblad
Malmö AI
09 Malmö AI 2:53.05 7
3 Terje Lagerholm
Södra Sandby IF
09 Södra Sandby IF 2:53.56 8
4 Pluto Palmblad
Malmö AI
09 Malmö AI 2:56.14 9
5 Lucas Palmqvist
Malmö AI
09 Malmö AI 3:00.35 10
6 Zion Svensson
KA2 IF
09 KA2 IF 3:06.97 11
P13 Höjd
12/2 10:40
1 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 150
2 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 150
3 Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish 145
4 Liam Swensson
KA2 IF
09 KA2 IF 140
5 Mattis Lamréus Kaspersen
IK Finish
09 IK Finish 135
6 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 130
7 Zion Svensson
KA2 IF
09 KA2 IF 120
8 Valdemar Lindstrii
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 115
115120125130135140145150153
305 Valdemar Lindstriixoxxx
717 Fabian Lindberg Tillanderoooxxoxxx
371 Mattis Lamréus Kaspersen-xoooxoxxx
429 Liam Swenssonooooooxxx
500 Uros Brankovic-ooooooxxoxxx
428 Zion Svenssonoxoxxx
490 Carl Björk-oooooxoxoxxx
359 Oscar Henriksson-oooxoooxxx
P13 Längd
Hoppzon
12/2 12:00
1 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 4.82
2 Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish 4.67
3 Filip Englund
Malmö AI
09 Malmö AI 4.65
4 Sigge Strandberg
KA2 IF
09 KA2 IF 4.60
5 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 4.51
6 Liam Swensson
KA2 IF
09 KA2 IF 4.44
7 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 4.34
8 Benjamin Högelius
KA2 IF
09 KA2 IF 4.10
9 Samuel Coric
KA2 IF
09 KA2 IF 4.02
10 Mattis Lamréus Kaspersen
IK Finish
09 IK Finish 3.90
11 Almir Makolli Krasniqi
KA2 IF
09 KA2 IF 3.84
12 Zion Svensson
KA2 IF
09 KA2 IF 3.47
1234
490 Carl Björk4.264.513.234.48
425 Sigge Strandberg4.564.30x4.60
261 Albin Anderberg4.824.434.714.77
429 Liam Swensson4.444.214.153.67
401 Samuel Coricx4.02xx
428 Zion Svensson3.413.47x3.35
717 Fabian Lindberg Tillander4.054.134.174.34
371 Mattis Lamréus Kaspersen3.793.90xx
514 Filip Englund4.514.364.634.65
415 Almir Makolli Krasniqi3.783.573.84x
404 Benjamin Högelius3.813.80x4.10
359 Oscar Henriksson4.614.534.674.47
P13 Tresteg
Hoppzon
13/2 12:30
1 Daniel Nielsen
Glostrup IC Atletik (DEN)
09 Glostrup IC Atletik (DEN) 10.29 TR
2 Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish 10.14
3 Sigge Strandberg
KA2 IF
09 KA2 IF 9.79
4 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 9.63
5 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.51
6 Albert Redestam
Helsingør IF Atletik (DEN)
10 Helsingør IF Atletik (DEN) 9.17
7 Benjamin Henriksson
IK Finish
11 IK Finish 8.81
8 Samuel Coric
KA2 IF
09 KA2 IF 8.52
9 Pluto Palmblad
Malmö AI
09 Malmö AI 8.22
1234
359 Oscar Henriksson9.949.95x10.14
254 Alexandro Thorkéll9.51x9.22-
580 Pluto Palmblad7.798.008.128.22
425 Sigge Strandberg9.72x9.539.79
114 Daniel Nielsen10.2910.1410.169.99
739 Malte Håkansson8.909.539.63x
147 Albert Redestamx8.478.929.17
358 Benjamin Henrikssonx8.81--
401 Samuel Coricxx8.52x
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
13/2 10:10
1 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 9.93
2 Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish 7.74
3 Liam Swensson
KA2 IF
09 KA2 IF 7.51
4 Erik Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 7.16
5 Viggo Mazetti
KA2 IF
09 KA2 IF 6.34
6 Pluto Palmblad
Malmö AI
09 Malmö AI 5.85
1234
359 Oscar Henriksson7.417.747.127.01
416 Viggo Mazetti4.996.34x4.87
523 Erik Fridolf6.077.167.016.53
580 Pluto Palmblad5.855.384.945.51
739 Malte Håkansson8.998.799.619.93
429 Liam Swensson5.886.106.687.51
P12 60 m Försök
13/2 09:10
Heat 1
1 Isac Sehlstedt
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 8.53 q
2 Anton Ford
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 8.98 q
3 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 9.34 q
4 Kalle Brusselmans
Malmö AI
10 Malmö AI 9.82 q 9.819
5 Nils Holmqvist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 10.10
Heat 2
1 Albert Redestam
Helsingør IF Atletik (DEN)
10 Helsingør IF Atletik (DEN) 8.73 q
2 Noel Henriksson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 8.84 q
3 Benjamin Henriksson
IK Finish
11 IK Finish 9.01 q
4 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 9.82 q 9.814
5 Harry Lager
Malmö AI
10 Malmö AI 10.87
P12 60 m Final
13/2 10:10
1 Isac Sehlstedt
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 8.52
2 Albert Redestam
Helsingør IF Atletik (DEN)
10 Helsingør IF Atletik (DEN) 8.55
3 Noel Henriksson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 8.79
4 Benjamin Henriksson
IK Finish
11 IK Finish 8.84
5 Anton Ford
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 8.89
6 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 9.37
7 Kalle Brusselmans
Malmö AI
10 Malmö AI 9.72
8 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 9.79
P12 Höjd
12/2 09:30
1 Benjamin Henriksson
IK Finish
11 IK Finish 135
2 Melvin Sellberg
IFK Lund
10 IFK Lund 135
3 Theodor Fannon
Eslövs IF
10 Eslövs IF 135
4 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 130
5 William Bruhn
IK Finish
12 IK Finish 115
6 Tage Karlström
IK Finish
11 IK Finish 115
110115120125130135140
366 Tage Karlströmoxoxxx
347 William Bruhnooxxx
291 Melvin Sellbergoooooxoxxx
70 Theodor Fannonoooxoxxoxxoxxx
349 Ludvig Friebergoooxoxoxxx
358 Benjamin Henrikssonooooxooxxx
P12 Längd
Hoppzon
13/2 11:25
1 Benjamin Henriksson
IK Finish
11 IK Finish 4.74
2 Albert Redestam
Helsingør IF Atletik (DEN)
10 Helsingør IF Atletik (DEN) 4.72
3 Isac Sehlstedt
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 4.55
4 Noel Henriksson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 4.29
5 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 4.14
6 Anton Ford
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 4.12
7 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 3.70
8 Nils Holmqvist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 3.42
9 Kalle Brusselmans
Malmö AI
10 Malmö AI 3.31
1234
349 Ludvig Friebergx3.70xx
147 Albert Redestam4.514.514.704.72
58 Nils Holmqvist3.42x3.263.31
73 Isac Sehlstedt4.484.544.544.55
358 Benjamin Henriksson4.684.414.744.60
502 Kalle Brusselmansxx3.313.25
380 Gustav Pedersen3.863.914.034.14
128 Anton Ford4.124.033.961.49
72 Noel Henriksson4.16x4.064.29
P12 Kula
Vikt: 3,0kg
12/2 14:20
1 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 8.85
2 Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF 8.04
3 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 6.20
4 Melvin Sellberg
IFK Lund
10 IFK Lund 5.98
1234
291 Melvin Sellberg5.645.825.985.65
774 Erik Herstedt8.748.498.698.85
349 Ludvig Frieberg6.206.125.76x
725 Tiger Odéhn7.848.047.677.74
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Veteraner Kvinnor 60 m
12/2 13:30
1 Karin Björk
IFK Lund
81 IFK Lund 8.47
2 Marie Hansson
IK Finish
80 IK Finish 8.55
Resultat efter VMA-omräkning
1 Karin Björk
IFK Lund
81 IFK Lund 8.08
2 Marie Hansson
IK Finish
80 IK Finish 8.15
Veteraner Kvinnor Längd
12/2 14:15
1 Marie Hansson
IK Finish
80 IK Finish 4.35
2 Therese Göransson
IK Finish
86 IK Finish 3.73
123456
351 Therese Göransson3.733.483.413.543.683.65
355 Marie Hansson3.743.73x4.094.354.11
Resultat efter VMA-omräkning
1 Marie Hansson
IK Finish
80 IK Finish 4.82
2 Therese Göransson
IK Finish
86 IK Finish 3.91
Veteraner Kvinnor Kula
12/2 15:55
1 Marianne Stankovski
IFK Lund
44 IFK Lund 8.27
123456
292 Marianne Stankovski8.137.968.278.278.218.16
Resultat efter VMA-omräkning
1 Marianne Stankovski
IFK Lund
44 IFK Lund 15.15
Veteraner Män 60 m
12/2 13:35
1 Mehdi Alipour
Malmö AI
83 Malmö AI 7.58
2 Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 8.17
3 Sigge Frolov
IFK Lund
63 IFK Lund 8.33
4 Jakob Löndahl
IFK Lund
78 IFK Lund 8.69
5 Cedrik Wreme
IK Finish
71 IK Finish 8.92
6 Jonas Hemgren
Björnstorps IF
66 Björnstorps IF 9.08
Lars Erik Granberg
Malmö AI
42 Malmö AI DNF
Resultat efter VMA-omräkning
1 Sigge Frolov
IFK Lund
63 IFK Lund 7.24
2 Mehdi Alipour
Malmö AI
83 Malmö AI 7.47
3 Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 7.81
4 Jonas Hemgren
Björnstorps IF
66 Björnstorps IF 7.90
5 Cedrik Wreme
IK Finish
71 IK Finish 8.01
6 Jakob Löndahl
IFK Lund
78 IFK Lund 8.31
Lars Erik Granberg
Malmö AI
42 Malmö AI
Veteraner Män Längd
12/2 14:15
1 Christian Karlström
IK Finish
83 IK Finish 4.72
2 Cedrik Wreme
IK Finish
71 IK Finish 4.33
3 Lars Erik Granberg
Malmö AI
42 Malmö AI 2.84
123456
365 Christian Karlströmx4.374.60x4.674.72
526 Lars Erik Granberg2.792.712.712.842.642.71
385 Cedrik Wreme3.903.974.104.214.154.33
Resultat efter VMA-omräkning
1 Lars Erik Granberg
Malmö AI
42 Malmö AI 5.64
2 Cedrik Wreme
IK Finish
71 IK Finish 5.31
3 Christian Karlström
IK Finish
83 IK Finish 4.86
Veteraner Män Kula
12/2 15:55
1 Kenneth Jansson
IFK Helsingborg
49 IFK Helsingborg 11.89
2 Thomas Grundström
Malmö AI
51 Malmö AI 10.31
3 Gert Möller
Höörs IS
52 Höörs IS 9.80
4 Bertil Dersén
IFK Lund
62 IFK Lund 8.87
123456
528 Thomas Grundström10.3110.10x9.349.699.67
232 Kenneth Jansson11.4811.89x11.82x11.74
266 Bertil Dersén8.178.588.87xx7.58
186 Gert Möller9.429.159.809.559.389.59
Resultat efter VMA-omräkning
1 Kenneth Jansson
IFK Helsingborg
49 IFK Helsingborg 15.22
2 Thomas Grundström
Malmö AI
51 Malmö AI 13.20
3 Gert Möller
Höörs IS
52 Höörs IS 12.54
4 Bertil Dersén
IFK Lund
62 IFK Lund 11.07