Resultat Ystadspelen

Sandskogens Idrottsplats, Ystad   2019-07-21

Arrangör: Ystads IF Friidrott Tävlingsledare: Gert-Åke Ivarsson Senast uppdaterad: 2020-06-21 22:54:30
Väder: Soligt och västlig vind  
Kvinnor 100 m Försök
21/7 12:20
Heat 1
Vind: +0.3
1 Olivia Stridh
Malmö AI
02 Malmö AI 12.36 q PB
2 Josefin Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 12.53 q SB
3 Julia Berns
IFK Lund
02 IFK Lund 12.95 q
4 Hanna Dahlberg
Eslövs AI
00 Eslövs AI 12.99 q
5 Elise Legzdins
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 13.13 q
6 Emelie From Hoppeler
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 13.42
Heat 2
Vind: -0.7
1 Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund 12.71 q
2 Emma Gerdes
Åhus FIK
03 Åhus FIK 12.93 q
3 Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 13.10 q
4 Annika Mattsson
IFK Lund
97 IFK Lund 13.62
5 Camilla Rönnerling
FK Athlet
85 FK Athlet 15.38
Kvinnor 100 m
21/7 13:25
Vind: +1.6
1 Olivia Stridh
Malmö AI
02 Malmö AI 12.29 PB
2 Josefin Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 12.68
3 Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund 12.79
4 Julia Berns
IFK Lund
02 IFK Lund 12.90
5 Emma Gerdes
Åhus FIK
03 Åhus FIK 12.91
6 Elise Legzdins
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 13.10
7 Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 13.12
Hanna Dahlberg
Eslövs AI
00 Eslövs AI DNS
Kvinnor 400 m
21/7 13:45
1 Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 1:01.71 PB
2 Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI 1:03.24
3 Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF 1:04.69
Kvinnor 1500 m
21/7 15:20
1 Lykke Sjöbeck
Ystads IF
03 Ystads IF 4:58.66
2 Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta 5:28.90
Kvinnor Höjd
1 Ellen Huldén
IFK Lund
90 IFK Lund 171
2 Matilda Nilsson
IFK Lund
93 IFK Lund 165
3 Sara Johansson
IFK Lund
94 IFK Lund 156
145150153156159162165168171
272 Ellen Huldén----o-o-o
84 Sara Johanssonoo-xo-xxx
274 Matilda Nilssonooxooooxxox--xx-
Kvinnor Stav
21/7
1 Line Renée Jensen
Sparta (DEN)
92 Sparta (DEN) 390
2 Caroline Ranners
Sparta (DEN)
95 Sparta (DEN) 350
330340350360370390400
184 Caroline Rannersxoxooxxx
182 Line Renée Jensen----xoxoxxx
Kvinnor Längd
21/7 12:40
1 Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI 5.53 +1.0
2 Hanna Dahlberg
Eslövs AI
00 Eslövs AI 5.23 -0.8
3 Stephanie Ydström
Malmö AI
92 Malmö AI 4.73 +1.5
4 Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad 4.25 0.0
123456
156 Angel Richmore x 5.46 +1.95.53 +1.05.31 +1.35.34 0.0x
12 Hanna Dahlberg4.98 -0.24.95 +0.65.19 +1.25.14 +0.23.62 -0.95.23 -0.8
163 Stephanie Ydström4.57 +0.64.73 +1.54.55 -0.64.64 +1.02.80 -0.5x
60 Linda Åkerman4.21 +0.24.23 +1.94.09 0.04.16 0.04.25 0.04.25 -0.5
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
21/7 12:45
1 Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI 11.60
2 Natalie Claesson
Klippans FK
92 Klippans FK 8.91
123456
156 Angel Richmore 11.60xx10.62x10.47
115 Natalie Claesson8.908.378.258.918.708.82
Kvinnor Diskus
Vikt: 1,0kg
21/7 09:30
1 Tenna Riber Thordahl
Køge Atletik (DEN)
95 Køge Atletik (DEN) 38.12
2 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 27.51
3 Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad 26.96
4 Maria Rosengren
Varbergs GIF
77 Varbergs GIF 23.40
5 Natalie Claesson
Klippans FK
92 Klippans FK 20.98
123456
115 Natalie Claesson20.5820.9520.4620.9520.98x
60 Linda Åkermanx23.89xx25.3626.96
190 Maria Rosengren21.5822.6923.40x21.14x
61 Matilda Åkermanx27.51xxxx
121 Tenna Riber Thordahl38.1238.01xxxx
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
21/7 15:15
1 Emelie Nyman Wänseth
Östersunds GIF
98 Östersunds GIF 43.96
2 Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI 41.06 PB
3 Kajsa Andersson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 33.50
4 Fanny Lundberg
Åhus FIK
01 Åhus FIK 29.62
5 Natalie Claesson
Klippans FK
92 Klippans FK 27.36
6 Maria Rosengren
Varbergs GIF
77 Varbergs GIF 23.24
Malin Andersson
Heleneholms IF
93 Heleneholms IF DNS
123456
190 Maria Rosengren20.6322.14xx23.2421.14
115 Natalie Claesson27.3325.1226.1725.8427.2227.36
238 Kajsa Anderssonx29.70x33.50x31.75
42 Malin AnderssonDNS
248 Fanny Lundbergx29.2627.2929.6228.3229.12
156 Angel Richmore 39.1439.8436.2338.5437.9341.06
283 Emelie Nyman Wänseth43.03x41.7043.3042.6943.96
F17 Höjd
21/7 11:10
1 Johanna Persson
Ystads IF
03 Ystads IF 162
2 Agnes Norman
Åhus FIK
03 Åhus FIK 159
3 Maja Nilsson
Varbergs GIF
03 Varbergs GIF 159
4 Emelie Biarner
Klippans FK
02 Klippans FK 159
5 Johanna Persson
Simrishamns AIF
03 Simrishamns AIF 153
6 Kajsa Andersson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 150
145150153156159162165
238 Kajsa Anderssonoxoxxx
114 Emelie Biarnerooooxoxx-
230 Johanna Perssonooooooxxx
188 Maja Nilsson--oxooxxx
254 Agnes Normanoooooxxx
178 Johanna Perssonxooxxoxxx
F17 Stav
21/7
Ellen Persson
Malmö AI
03 Malmö AI x
Celina Johannsen
Malmö AI
02 Malmö AI x
260340
155 Ellen Perssonxxx
144 Celina Johannsen-xxx
F17 Längd
21/7 12:40
1 Emelie Biarner
Klippans FK
02 Klippans FK 5.16 -0.4
2 Josefin Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 5.01 +0.5
3 Johanna Persson
Ystads IF
03 Ystads IF 4.85 0.0
4 Ellen Pettersson
IFK Växjö
03 IFK Växjö 4.81 +0.9
5 Ida Nilsson
Varbergs GIF
03 Varbergs GIF 4.77 +1.9
6 Kajsa Andersson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 4.48 -0.5
7 Johanna Persson
Simrishamns AIF
03 Simrishamns AIF 4.41 +1.7
8 Emelie From Hoppeler
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 4.29 0.0
Elise Legzdins
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK DNS
123456
114 Emelie Biarner2.19 +1.7x x 5.16 -0.45.04 +0.55.15 0.0
166 Josefin Wikfeldt4.98 +2.14.95 +1.2x 5.01 +0.5- -
230 Johanna Persson2.27 0.03.72 +0.84.85 0.04.77 -0.94.80 +1.94.76 0.0
238 Kajsa Anderssonx x 2.33 +1.23.96 +0.74.48 -0.54.34 +0.2
107 Ellen Pettersson4.68 -0.14.81 +0.94.54 +1.04.61 +0.14.71 0.0x
178 Johanna Persson4.41 +1.74.30 0.0x 4.00 +2.03.87 -0.94.04 +1.4
187 Ida Nilsson4.61 +1.84.62 0.04.77 +1.94.58 +0.24.72 -0.34.66 +0.8
165 Elise LegzdinsDNS
164 Emelie From Hoppelerx 3.85 +2.04.08 +0.84.29 0.03.88 0.04.09 -0.3
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
21/7 12:45
1 Julia Scharnell
Eslövs AI
03 Eslövs AI 14.33
2 Jonna Lundgren
Skruvs IF
04 Skruvs IF 12.88
3 Thea Löfman
Åhus FIK
03 Åhus FIK 12.60
4 Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 12.01
5 Nina Pyrell
IFK Växjö
02 IFK Växjö 11.49
6 Agnes Claesson
Hovslätts IK
03 Hovslätts IK 10.96
7 Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI 10.18
8 Emilia Pai
IFK Trelleborg
02 IFK Trelleborg 8.55
9 Hedda Rosvall
IFK Trelleborg
02 IFK Trelleborg 8.48
Johanna Persson
Simrishamns AIF
03 Simrishamns AIF DNS
123456
180 Jonna Lundgren12.8812.82xxx12.59
118 Wilma Nilsson12.0111.8011.4511.0511.9211.77
178 Johanna PerssonDNS
44 Agnes Claesson10.0510.9610.4110.58xx
14 Julia Scharnell11.6713.2114.3310.3413.9213.45
100 Emilia Pai7.977.918.078.557.997.93
108 Nina Pyrell11.3411.24x11.4511.4611.49
249 Thea Löfman12.46xxx12.60x
13 Tova Möllerström10.1210.1810.14xx10.14
104 Hedda Rosvall7.877.368.488.187.778.03
F17 Diskus
Vikt: 1,0kg
21/7 09:30
1 Nina Pyrell
IFK Växjö
02 IFK Växjö 38.29
2 Thea Löfman
Åhus FIK
03 Åhus FIK 28.71
3 Agnes Claesson
Hovslätts IK
03 Hovslätts IK 27.96
4 Emilia Pai
IFK Trelleborg
02 IFK Trelleborg 21.45 PB
5 Lo Rosengren
Varbergs GIF
05 Varbergs GIF 17.79
6 Hedda Rosvall
IFK Trelleborg
02 IFK Trelleborg 17.51 PB
123456
44 Agnes Claessonx26.5926.59x22.9827.96
108 Nina Pyrell38.0638.29xxxx
249 Thea Löfman27.8627.76x27.84x28.71
189 Lo Rosengren15.09xx14.5014.3817.79
104 Hedda Rosvall15.6615.6816.5015.3815.8717.51
100 Emilia Pai18.9618.1418.4621.4518.4620.55
F15 80 m Försök
21/7 12:05
Heat 1
Vind: +1.1
1 Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 10.73 q
2 Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK 10.80 q
3 Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI 11.08 q
4 Anna Törnquist
IFK Lund
05 IFK Lund 11.42 q
5 Ines Kippel
Ystads IF
05 Ystads IF 11.48
6 Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK 11.54
Heat 2
Vind: +2.6
1 Olivia Jensfelt
Malmö AI
05 Malmö AI 10.75 q
2 Stina Svenby
Ystads IF
04 Ystads IF 10.93 q
3 Hilma Grundström
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 11.30 q
4 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 11.44 q
5 Linnea Rydin
FK Athlet
05 FK Athlet 11.91
6 Lo Rosengren
Varbergs GIF
05 Varbergs GIF 12.10
F15 80 m
21/7 13:10
Vind: -0.4
1 Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 10.67 PB
2 Olivia Jensfelt
Malmö AI
05 Malmö AI 10.79
3 Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK 11.04
4 Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI 11.09
5 Stina Svenby
Ystads IF
04 Ystads IF 11.11
6 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 11.54
=7 Hilma Grundström
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 11.55 11.55
=7 Anna Törnquist
IFK Lund
05 IFK Lund 11.55 11.55
F15 800 m
21/7 14:00
1 Frida Berglin
KA2 IF
05 KA2 IF 2:24.48
2 Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 2:28.81
3 My Ekström
Björnstorps IF
04 Björnstorps IF 2:39.11
4 Linnea Nord
Ystads IF
04 Ystads IF 2:42.08
5 Hedda Månsson
Åhus FIK
05 Åhus FIK 2:44.65
F15 80 m häck Försök
Höjd: 76,2cm
21/7 09:55
Heat 1
Vind: 0.0
1 Jonna Lundgren
Skruvs IF
04 Skruvs IF 12.25 q
2 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 12.92 q
3 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 13.47 q SB
4 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 13.72 q PB
5 Hanna Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund 17.56
Heat 2
Vind: 0.0
1 Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 12.55 q
2 Sofia Wallin
Varbergs GIF
04 Varbergs GIF 12.80 q
3 Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 14.13 q
4 Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI 15.59 q
5 Elsa Van der Gugten
Malmö AI
05 Malmö AI 17.53
F15 80 m häck
Höjd: 76,2cm
21/7 10:30
Vind: +1.6
1 Jonna Lundgren
Skruvs IF
04 Skruvs IF 12.27
2 Sofia Wallin
Varbergs GIF
04 Varbergs GIF 12.46
3 Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 12.57
4 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 13.44 SB
5 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 13.58 PB
6 Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI 13.67
7 Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 13.91 SB
Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad DNS
F15 Höjd
21/7 14:45
1 Jonna Lundgren
Skruvs IF
04 Skruvs IF 161
2 Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 158
3 Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI 146
4 Ann-Kathrine Bergenhem
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 146
5 Hanna Dahlin
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 143
6 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 140
7 Linnea Rydin
FK Athlet
05 FK Athlet 130
8 Hanna Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund 125
Sofie Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund DNS
125130135140143146149152155158161164
58 Hanna Dahlin--oxxooxxx
75 Hanna Anderssonoxxx
118 Wilma Nilsson---o-ooooxoxxx
32 Daphne Rönnerling-ooxoxxx
57 Ann-Kathrine Bergenhem---ooxxoxxx
30 Linnea Rydinoxxoxxx
180 Jonna Lundgren------ooxoxooxxx
153 Celia Parmatow--ooooxxx
F15 Stav
21/7
1 Luna Johannsen
Malmö AI
05 Malmö AI 280 =PB
2 Linnea Rydin
FK Athlet
05 FK Athlet 150
140150160260270280290
30 Linnea Rydinxooxxx
145 Luna Johannsen---oxxoxoxxx
F15 Längd
21/7 11:00
1 Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 5.41 +2.6
2 Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 5.18 +1.0
3 Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 4.95 +1.2
4 Stina Svenby
Ystads IF
04 Ystads IF 4.92 +2.1
5 Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK 4.69 +1.7
6 Hilma Grundström
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 4.52 +2.0
7 Ann-Kathrine Bergenhem
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 4.44 +2.2
8 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 4.37 0.0
9 Hanna Dahlin
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 4.25 +0.5
10 Alva Hägglund
Ystads IF
06 Ystads IF 4.06 +0.3
11 Ines Kippel
Ystads IF
05 Ystads IF 4.05 0.0
12 Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK 3.94 +1.2
13 Elsa Van der Gugten
Malmö AI
05 Malmö AI 3.67 +1.3
Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI DNS
Sofia Wallin
Varbergs GIF
04 Varbergs GIF x
123456
257 Alice Albien3.94 +1.23.77 +1.53.92 +0.4
122 Hilma Grundström4.36 +1.64.52 +2.04.19 0.04.37 +1.04.41 0.04.26 +1.4
191 Sofia Wallinx x x
153 Celia ParmatowDNS
233 Stina Svenby4.92 +2.14.81 +1.64.52 +1.14.59 +2.34.71 +0.63.73 +1.5
57 Ann-Kathrine Bergenhem4.44 +2.2x 4.07 0.0x x x
118 Wilma Nilsson5.12 +1.75.01 +1.64.72 0.04.93 +0.2x 5.18 +1.0
267 Iza Mellbergx 4.58 +1.84.56 +1.44.63 +2.44.57 +1.34.69 +1.7
58 Hanna Dahlinx 4.25 +0.5x
201 Alva Hägglund4.04 +1.64.06 +0.33.95 +1.4
246 Sydney Karström5.31 +2.25.28 +0.65.15 -1.05.41 +2.6- -
203 Ines Kippel3.68 +0.9x 4.05 0.0
162 Elsa Van der Gugten3.67 +1.33.63 +1.43.27 +1.8
137 Alba Hanssonx 4.37 0.04.09 +2.04.21 0.0x 4.25 0.0
106 Elenie Carlsson4.95 +1.24.94 +0.34.81 +1.24.79 +2.04.83 +0.3-
F15 Spjut
Vikt: 500g
21/7 11:45
1 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 38.88
2 Jonna Lundgren
Skruvs IF
04 Skruvs IF 28.97
3 Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 28.69 PB
4 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 25.73
5 Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 24.25
6 Sofie Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund 22.51
7 Hanna Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund 21.89
8 Hilma Grundström
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 18.70
9 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 14.81
Evelina Wikell
Mölndals AIK
03 Mölndals AIK 32.75 Utom tävlan
Lo Rosengren
Varbergs GIF
05 Varbergs GIF x
123456
75 Hanna Anderssonxx21.89xx15.69
180 Jonna Lundgren27.51x28.9726.18--
137 Alba Hansson23.60x24.5425.7323.45x
76 Sofie Andersson22.5121.1321.3321.1320.1021.72
122 Hilma Grundström13.4518.7017.21
189 Lo Rosengrenxxx
158 Amanda Rönn24.5127.6928.6927.5325.2524.37
170 Evelina Wikell30.3029.0031.1832.7532.4331.01
246 Sydney Karström23.3323.4824.2522.74xx
61 Matilda Åkerman38.6737.6136.7038.88xx
69 Elin Thor14.8114.26x
F13 600 m
21/7 15:00
1 Linnea Odéhn
Ystads IF
06 Ystads IF 1:49.61
2 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 1:56.75 SB
3 Elise Parander
Malmö AI
06 Malmö AI 1:57.54
4 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 2:01.26
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
21/7 09:40
Vind: 0.0
1 Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF 10.83
2 Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 11.04 SB
3 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 11.41
F13 Höjd
21/7 10:30
1 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 152
2 Moa Stagemyr
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 140
3 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 127
Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg DNS
112117122127132137140143146148150152
123 Bella Giselooooxxx
151 Lucky Olsson--ooxooxoxxooxooxo
169 Moa Stagemyr--ooxxoxoxxoxxx
F13 Stav
21/7
1 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 170
Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg DNS
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK DNS
Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan x
140150160170180
51 Liv Håkanssonxxx
94 Meja Walleringxooooxxx
F13 Tresteg
Hoppzon
21/7 14:45
1 Hilma Grundström
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 9.38 +0.1
2 Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 9.37 +2.3
3 Moa Stagemyr
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 9.24 +0.7
4 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 9.19 +0.4
5 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 9.13 +0.5
6 Alva Hägglund
Ystads IF
06 Ystads IF 8.65 +0.6
7 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 8.38 +0.5
8 Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 7.71 -0.3
9 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 7.17 0.0
123456
123 Bella Gisel9.08 -0.28.84 +0.18.85 +1.29.19 +0.48.79 +0.58.83 -0.2
201 Alva Hägglund8.65 +0.68.52 +0.28.33 +1.58.15 +0.98.23 +1.58.35 -0.6
113 Sienna Karström7.17 0.06.72 -0.1x
40 Clara Aldskogius9.25 +0.79.37 +2.39.04 +1.98.49 +0.1- x
54 Elin Lundberg9.13 +0.58.95 0.09.05 +1.98.95 +1.29.00 -0.48.92 0.0
169 Moa Stagemyr9.22 +0.19.24 +0.79.13 -0.18.90 +1.1- -
24 Stella Falknell8.10 +1.86.74 +2.77.65 -0.68.01 +0.48.38 +0.58.27 +0.1
122 Hilma Grundström9.27 +0.79.17 +0.69.10 +1.0x 9.38 +0.18.96 0.0
112 Savanna Karström7.71 -0.37.37 +1.77.42 0.0- 7.36 -0.37.62 +0.7
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
21/7 14:00
1 Maja Scharnell
Eslövs AI
06 Eslövs AI 14.54
2 Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF 10.79
3 Hilma Grundström
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 10.49
4 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.83
5 Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan 8.48
6 Elise Parander
Malmö AI
06 Malmö AI 8.45
Agnes Svensson
Ruda IF
06 Ruda IF DNS
Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund DNS
123456
51 Liv Håkansson7.467.888.488.458.168.42
172 Agnes Svensson DNS
122 Hilma Grundström9.5810.4910.2210.189.8510.16
94 Meja WalleringDNS
152 Elise Parander7.428.417.907.838.048.45
15 Maja Scharnellx14.5413.62x13.4213.17
69 Elin Thor8.228.118.537.868.837.88
176 Majken Nilsson10.279.6210.7410.7910.7810.56
F12 60 m Försök
21/7 11:35
Heat 1
Vind: +1.5
1 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 8.95 q
2 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 9.04 q
3 Anna Jörgensen
Genarps IF
07 Genarps IF 9.54 q
4 Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta 9.71
5 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 9.80
6 Vanessa Svensson Olsson
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 11.14
7 Cornelia Richard
Ystads IF
07 Ystads IF 11.21
Heat 2
Vind: +2.0
1 Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 8.71 q
2 Aprilia Holmström
Ystads IF
07 Ystads IF 9.08 q
3 Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan 9.23 q
4 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 9.28 q
5 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 9.66 q
6 Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 10.41
Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet DNS
F12 60 m
21/7 13:00
Vind: +0.3
1 Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 8.71
2 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 8.94
3 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 8.97
4 Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan 9.09
5 Aprilia Holmström
Ystads IF
07 Ystads IF 9.11
6 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 9.35
7 Anna Jörgensen
Genarps IF
07 Genarps IF 9.67
8 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 9.79
F12 600 m
21/7 14:55
1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 1:49.67
2 Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta 1:51.05 SB
3 Ella Törnblom
Åhus FIK
07 Åhus FIK 1:55.60
4 Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 2:00.51
5 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 2:01.97
6 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 2:05.78
7 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 2:06.93
8 Anna Jörgensen
Genarps IF
07 Genarps IF 2:12.81
9 Lilly Olsson
Ystads IF
07 Ystads IF 2:13.37
10 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 2:17.60
F12 Höjd
21/7 13:30
1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 143
2 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 137
=3 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 134
=3 Aprilia Holmström
Ystads IF
07 Ystads IF 134
5 Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta 134
6 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 134
7 Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 131
8 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 128
9 Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 125
10 Lilly Olsson
Ystads IF
07 Ystads IF 122
11 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 117
12 Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 112
13 Cornelia Richard
Ystads IF
07 Ystads IF 107
Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF DNS
97102107112117122125128131134137140143148
113 Sienna Karströmooooxoxxx
217 Felicia Mårtensson---oooxooxooxxx
256 Ebba Albert-ooooooooxxx
40 Clara Aldskogius----xxooxoxx-
228 Lilly Olsson-xoxooooxxx
231 Cornelia Richard-ooxxx
94 Meja Wallering---oooooooxxx
109 Lova Nilsson-ooxoooooooxxx
212 Isa Lindberg----oooxooxooxoxoxxx
200 Aprilia Holmström---oooooooxxx
123 Bella Gisel----ooooxxoxxoxoxxx
243 Elvira Helgesson-oo-ooxoxoxxx
112 Savanna Karströmo-oox-
F12 Längd
Hoppzon
21/7 09:30
1 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 4.60 N/A
2 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 4.58 N/A
3 Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 4.41 N/A
4 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 4.34 N/A
5 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 4.32 N/A
6 Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.30 N/A
7 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 4.20 N/A
8 Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan 4.20 N/A
9 Aprilia Holmström
Ystads IF
07 Ystads IF 4.16 N/A
10 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 4.07 N/A
11 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 3.81 N/A
12 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 3.78 N/A
13 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 3.66 N/A
14 Lilly Olsson
Ystads IF
07 Ystads IF 3.55 N/A
15 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 3.32 N/A
16 Moa Sjöström
Eslövs AI
08 Eslövs AI 3.30 N/A
17 Cornelia Richard
Ystads IF
07 Ystads IF 3.20 N/A
Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta DNS
Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI DNS
123456
200 Aprilia Holmström4.07 N/Ax 4.09 N/A3.90 N/A4.02 N/A4.16 N/A
94 Meja Wallering3.81 N/A3.57 N/A3.76 N/A
109 Lova NilssonDNS
243 Elvira Helgesson4.33 N/A4.22 N/A3.97 N/A4.04 N/A3.88 N/A4.34 N/A
54 Elin Lundberg4.16 N/A4.15 N/A4.19 N/A4.20 N/A4.16 N/A4.32 N/A
217 Felicia Mårtensson4.20 N/A4.18 N/A4.06 N/A4.00 N/A4.17 N/A4.14 N/A
256 Ebba Albert4.41 N/A4.14 N/A4.19 N/Ax 4.13 N/A4.27 N/A
228 Lilly Olsson3.55 N/A3.42 N/A3.35 N/A
51 Liv Håkansson3.85 N/A4.20 N/A3.99 N/A2.86 N/A3.29 N/A3.73 N/A
24 Stella Falknell3.62 N/A3.61 N/A3.66 N/A
214 Olivia Lindberg Tillander4.04 N/A3.98 N/A4.07 N/A
18 Moa Sjöström3.27 N/A3.30 N/A3.19 N/A
212 Isa Lindberg4.21 N/A4.36 N/A4.44 N/A4.36 N/A4.58 N/A4.54 N/A
123 Bella Gisel4.60 N/A4.46 N/A1.82 N/A4.24 N/A4.23 N/A4.14 N/A
210 Elin Lindberg3.78 N/A3.68 N/A3.50 N/A
134 Saga FalckDNS
177 Rut Nilsson1.96 N/A3.31 N/A3.32 N/A
231 Cornelia Richard3.20 N/A3.07 N/A3.11 N/A
40 Clara Aldskogius4.30 N/A4.12 N/A4.00 N/A3.70 N/A4.13 N/A3.69 N/A
F11 600 m
21/7 14:40
1 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 1:57.77
2 Moa Sjöström
Eslövs AI
08 Eslövs AI 2:01.92
3 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 2:06.28
4 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 2:10.59
F11 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
21/7 09:30
Heat 1
Vind: +1.2
1 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 12.09 q
2 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 12.55 q
3 Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF 12.96 q
4 Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 13.21 q
5 Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 13.34
6 Thea Kleman
Ystads IF
08 Ystads IF 13.63
Heat 2
Vind: +0.3
1 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 12.10 q
2 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 12.26 q
3 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 12.97 q
4 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 13.17 q
5 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 15.30
Vanessa Svensson Olsson
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö DNS
F11 60 m häck
Höjd: 68,6cm
21/7 10:20
Vind: +0.6
1 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 11.99
2 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 12.15
3 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 12.22
4 Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 12.29
5 Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF 12.72
6 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 12.90
7 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 13.04
8 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 13.16
F11 Kula
Vikt: 2,0kg
21/7 11:00
1 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 9.16 PB
2 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 8.35
3 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 7.29
4 Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF 6.79
5 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 6.69
6 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 6.33
7 Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 6.25
8 Ida Trumstedt
Öresund FK
08 Öresund FK 6.01
9 Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 5.91
10 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 5.41
11 Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF 5.39
12 Thea Kleman
Ystads IF
08 Ystads IF 4.57
Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF DNS
Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg DNS
Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan DNS
123456
173 Lisa BerggrenDNS
98 Dalia Kamf Hoppe5.626.255.555.025.705.84
177 Rut Nilsson5.705.596.005.346.336.21
202 Ella Hägglund5.115.395.19
54 Elin Lundberg8.358.216.828.067.628.32
193 Ellinore Andersson6.036.076.695.795.626.06
268 Ida Trumstedt6.014.845.51
234 Malva Thorén6.296.425.456.116.576.79
112 Savanna Karström5.675.91
204 Thea Kleman4.574.534.49
66 Alicia LindströmDNS
113 Sienna Karström5.946.646.626.666.697.29
11 Ottilia Thorell9.168.208.718.628.748.44
243 Elvira Helgesson5.195.205.41
49 Hanna HedbergDNS
F10 60 m Försök
21/7 11:15
Heat 1
Vind: +1.6
1 Meja Askestam
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 9.61 q
2 Olivia Weldingh
Öresund FK
09 Öresund FK 9.63 q SB
3 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.10 q
4 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 10.14 q
5 Ellen Åsberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 10.64
6 Tebello Ekstrand
Ystads IF
09 Ystads IF 10.82
7 Elena Martinez
Malmö AI
09 Malmö AI 11.13
Heat 2
Vind: +1.7
1 Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan 9.64 q
2 Elin Stagemyr
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 9.72 q PB
3 Ida Wikberg
Öresund FK
09 Öresund FK 9.81 q PB
4 Lisa Högberg
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 9.91 q
5 Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 10.26
6 Isabelle Leo
Ystads IF
09 Ystads IF 10.39
F10 60 m
21/7 12:50
Vind: +0.6
1 Meja Askestam
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 9.47
2 Olivia Weldingh
Öresund FK
09 Öresund FK 9.70
3 Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan 9.71
4 Elin Stagemyr
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 9.97
5 Lisa Högberg
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 10.06
6 Ida Wikberg
Öresund FK
09 Öresund FK 10.10
7 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.16
8 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 10.21
F10 600 m
21/7 14:40
1 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 2:11.21
2 Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF 2:17.66
Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg DNS
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad DNS
F10 Längd
Hoppzon
21/7 13:40
1 Meja Askestam
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 4.16 N/A
2 Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 3.75 N/A
3 Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF 3.62 N/A
4 Elin Stagemyr
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 3.60 N/A
5 Ida Wikberg
Öresund FK
09 Öresund FK 3.53 N/A
6 Olivia Weldingh
Öresund FK
09 Öresund FK 3.46 N/A
7 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 3.44 N/A
8 Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan 3.41 N/A
9 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.33 N/A
10 Ellen Åsberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 3.24 N/A
11 Lisa Högberg
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 3.16 N/A
12 Isabelle Leo
Ystads IF
09 Ystads IF 3.07 N/A
13 Tebello Ekstrand
Ystads IF
09 Ystads IF 3.05 N/A
14 Elena Martinez
Malmö AI
09 Malmö AI 2.78 N/A
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad DNS
Lavinia Winstedt
IS Göta
09 IS Göta DNS
Evelina Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI DNS
123456
196 Tebello Ekstrand3.02 N/A3.05 N/A3.05 N/A
112 Savanna Karström3.56 N/A3.64 N/A3.75 N/A3.53 N/A3.65 N/A3.61 N/A
269 Olivia Weldingh3.46 N/A3.05 N/A3.11 N/A3.38 N/A3.33 N/Ax
192 Meja Askestam4.12 N/A4.02 N/A3.99 N/A3.88 N/A4.01 N/A4.16 N/A
66 Alicia Lindström3.30 N/A3.27 N/A3.33 N/A
168 Elin Stagemyr3.60 N/A3.52 N/A3.45 N/A2.58 N/A3.53 N/A3.58 N/A
126 Ellen Åsberg3.04 N/A3.24 N/A3.17 N/A
113 Sienna KarströmDNS
110 Lavinia WinstedtDNS
218 Olivia Mårtensson3.44 N/A3.35 N/A3.35 N/A3.39 N/A3.33 N/A3.26 N/A
234 Malva Thorén3.56 N/A3.44 N/A3.62 N/A3.40 N/A3.48 N/A3.58 N/A
148 Elena Martinez2.61 N/A2.78 N/A2.78 N/A
49 Hanna Hedberg3.41 N/A3.27 N/A3.39 N/Ax x 3.33 N/A
205 Isabelle Leo2.99 N/A2.64 N/A3.07 N/A
270 Ida Wikberg3.47 N/A3.39 N/A3.47 N/A3.40 N/A3.37 N/A3.53 N/A
167 Lisa Högberg3.16 N/Ax 3.04 N/A
150 Evelina OlssonDNS
F9 60 m
21/7 11:00
A-Final
Vind: +1.5
Tot. plac.
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 9.41 1
2 Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 9.99 4
3 Melanie Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 10.34 6
4 Beata Åsberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 10.47 7
5 Linnea Eriksson
Ystads IF
10 Ystads IF 10.65 9
6 Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan 10.92 10
7 Frida Lundgren
Skruvs IF
10 Skruvs IF 11.42 13
B-Final
Vind: +2.0
Tot. plac.
1 Ella Thümmel
FK Athlet
10 FK Athlet 9.81 2
2 Carla Tönnesen
Ystads IF
10 Ystads IF 9.95 3
3 Zavannah Persson
FK Athlet
10 FK Athlet 10.33 5
4 My Helgesson
FK Athlet
10 FK Athlet 10.51 8
5 Maja Johansson
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 11.05 11
6 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 11.22 12
Sammanställning
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 9.41
2 Ella Thümmel
FK Athlet
10 FK Athlet 9.81
3 Carla Tönnesen
Ystads IF
10 Ystads IF 9.95
4 Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 9.99
5 Zavannah Persson
FK Athlet
10 FK Athlet 10.33
6 Melanie Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 10.34
7 Beata Åsberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 10.47
8 My Helgesson
FK Athlet
10 FK Athlet 10.51
9 Linnea Eriksson
Ystads IF
10 Ystads IF 10.65
10 Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan 10.92
11 Maja Johansson
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 11.05
12 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 11.22
13 Frida Lundgren
Skruvs IF
10 Skruvs IF 11.42
F9 Längd
Hoppzon
21/7 12:40
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 3.86 N/A
2 Ella Thümmel
FK Athlet
10 FK Athlet 3.39 N/A
3 Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 3.34 N/A
4 Beata Åsberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 3.15 N/A
5 Felicia Thor
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 3.08 N/A
6 Zavannah Persson
FK Athlet
10 FK Athlet 3.00 N/A
7 Melanie Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 2.98 N/A
8 Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan 2.96 N/A
9 Maja Johansson
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 2.86 N/A
10 Frida Lundgren
Skruvs IF
10 Skruvs IF 2.80 N/A
11 Linnea Eriksson
Ystads IF
10 Ystads IF 2.78 N/A
12 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 2.78 N/A
13 My Helgesson
FK Athlet
10 FK Athlet 2.54 N/A
Ella Lindmark
Ystads IF
10 Ystads IF DNS
1234
209 Alma Lindberg2.78 N/A2.62 N/A2.67 N/A2.48 N/A
174 Maja Johansson2.69 N/A2.67 N/A2.86 N/A2.72 N/A
29 Zavannah Persson3.00 N/A2.75 N/A2.82 N/A2.78 N/A
59 Olivia Ståhl3.20 N/A3.31 N/A3.30 N/A3.34 N/A
52 Thea Håkansson2.69 N/A2.89 N/A2.96 N/A2.92 N/A
25 My Helgesson2.34 N/A2.54 N/A2.35 N/Ax
179 Frida Lundgren2.67 N/A2.80 N/A2.68 N/A2.60 N/A
70 Felicia Thor3.08 N/A3.05 N/A2.90 N/A3.01 N/A
130 Sarah Berkani3.85 N/A3.86 N/A3.79 N/A3.74 N/A
197 Linnea Erikssonx 2.76 N/Ax 2.78 N/A
125 Beata Åsberg 3.15 N/A2.92 N/Ax 3.09 N/A
194 Melanie Andersson2.98 N/A2.89 N/A2.79 N/A2.83 N/A
36 Ella Thümmel3.23 N/A3.24 N/A3.24 N/A3.39 N/A
216 Ella LindmarkDNS
F9 Boll
Vikt: 300g
21/7 13:30
1 Carla Tönnesen
Ystads IF
10 Ystads IF 25.18
2 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 18.84
3 Ella Thümmel
FK Athlet
10 FK Athlet 18.45
4 Melanie Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 15.51
5 Frida Lundgren
Skruvs IF
10 Skruvs IF 15.29
6 Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 14.96
7 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 13.42
8 Felicia Thor
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 12.93
9 Linnea Eriksson
Ystads IF
10 Ystads IF 11.90
10 Maja Johansson
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 10.55
11 Zavannah Persson
FK Athlet
10 FK Athlet 8.17
Ella Lindmark
Ystads IF
10 Ystads IF DNS
My Helgesson
FK Athlet
10 FK Athlet DNS
1234
216 Ella LindmarkDNS
59 Olivia Ståhl14.9614.5110.8911.62
197 Linnea Eriksson11.90xx10.20
235 Carla Tönnesen23.3323.3624.6725.18
29 Zavannah Persson8.178.166.946.71
25 My HelgessonDNS
194 Melanie Andersson14.7914.1711.9915.51
179 Frida Lundgren12.78x14.4815.29
174 Maja Johansson6.539.339.3710.55
70 Felicia Thor11.0510.8312.9212.93
209 Alma Lindberg12.0912.6313.4212.36
130 Sarah Berkani18.8417.4216.50x
36 Ella Thümmel18.45xx17.20
F8 60 m
21/7 10:45
A-Final
Vind: +1.2
Tot. plac.
1 Beatrice Schön
FK Athlet
11 FK Athlet 10.46 2
2 Astrid Nillson White
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 10.78 3 SB
3 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 11.20 5
4 Aaliyah Randrup
IFK Trelleborg
11 IFK Trelleborg 11.29 7
5 Lotta Olsson
Ystads IF
11 Ystads IF 11.54 8
6 Iris Lindberg
Ystads IF
13 Ystads IF 11.73 9
7 Ellen Thorell
Eksjö Södra IK
12 Eksjö Södra IK 13.57 13
B-Final
Vind: +1.1
Tot. plac.
1 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 10.10 1
2 Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 10.93 4
3 Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI 11.27 6
4 Sofie Berglund
Malmö AI
12 Malmö AI 11.96 10
5 Agnes Leufstedt Heinrich
Ystads IF
11 Ystads IF 12.80 11
6 Ella Håkansson
IF Kronan
13 IF Kronan 12.94 12
Sammanställning
1 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 10.10
2 Beatrice Schön
FK Athlet
11 FK Athlet 10.46
3 Astrid Nillson White
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 10.78 SB
4 Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 10.93
5 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 11.20
6 Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI 11.27
7 Aaliyah Randrup
IFK Trelleborg
11 IFK Trelleborg 11.29
8 Lotta Olsson
Ystads IF
11 Ystads IF 11.54
9 Iris Lindberg
Ystads IF
13 Ystads IF 11.73
10 Sofie Berglund
Malmö AI
12 Malmö AI 11.96
11 Agnes Leufstedt Heinrich
Ystads IF
11 Ystads IF 12.80
12 Ella Håkansson
IF Kronan
13 IF Kronan 12.94
13 Ellen Thorell
Eksjö Södra IK
12 Eksjö Södra IK 13.57
F8 Längd
Hoppzon
21/7 14:45
1 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 3.16 N/A
2 Beatrice Schön
FK Athlet
11 FK Athlet 3.09 N/A
3 Astrid Nillson White
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 3.03 N/A
4 Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 2.99 N/A
5 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 2.74 N/A
6 Lotta Olsson
Ystads IF
11 Ystads IF 2.69 N/A
7 Aaliyah Randrup
IFK Trelleborg
11 IFK Trelleborg 2.67 N/A
8 Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI 2.50 N/A
9 Sofie Berglund
Malmö AI
12 Malmö AI 2.35 N/A
10 Iris Lindberg
Ystads IF
13 Ystads IF 2.30 N/A
11 Elin Sjöström
Eslövs AI
11 Eslövs AI 2.19 N/A
12 Agnes Leufstedt Heinrich
Ystads IF
11 Ystads IF 2.08 N/A
13 Ella Håkansson
IF Kronan
13 IF Kronan 2.01 N/A
14 Ellen Thorell
Eksjö Södra IK
12 Eksjö Södra IK 1.95 N/A
1234
266 Olivia Krantz Elm2.59 N/A2.74 N/A2.47 N/A2.62 N/A
208 Agnes Leufstedt Heinrichx 1.95 N/A2.08 N/A2.04 N/A
102 Aaliyah Randrup2.62 N/A2.67 N/A2.50 N/A2.57 N/A
279 Selma Ivarsson3.13 N/A2.92 N/A3.16 N/A3.01 N/A
50 Ella Håkansson1.92 N/Ax 2.01 N/A1.91 N/A
34 Beatrice Schön2.96 N/A3.01 N/A3.09 N/A3.09 N/A
72 Astrid Nillson White2.91 N/A2.76 N/A3.03 N/A2.91 N/A
17 Elin Sjöström1.85 N/Ax 2.08 N/A2.19 N/A
159 Amelia Siorholm2.49 N/A2.49 N/A2.47 N/A2.50 N/A
211 Iris Lindberg2.28 N/A2.12 N/A2.30 N/A2.16 N/A
10 Ellen Thorell1.95 N/A1.55 N/A1.89 N/A1.74 N/A
259 Moa Ekholm2.92 N/A2.95 N/A2.99 N/A2.97 N/A
229 Lotta Olsson2.08 N/A2.30 N/A2.69 N/A2.33 N/A
280 Sofie Berglund2.17 N/A2.31 N/A2.35 N/A2.24 N/A
F8 Boll
Vikt: 300g
21/7 12:45
1 Aaliyah Randrup
IFK Trelleborg
11 IFK Trelleborg 14.32
2 Beatrice Schön
FK Athlet
11 FK Athlet 14.30
3 Astrid Nillson White
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 13.49
4 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 13.10
5 Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 11.96
6 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 10.68
7 Elin Sjöström
Eslövs AI
11 Eslövs AI 9.67
8 Iris Lindberg
Ystads IF
13 Ystads IF 8.76
9 Ellen Thorell
Eksjö Södra IK
12 Eksjö Södra IK 8.62
10 Agnes Leufstedt Heinrich
Ystads IF
11 Ystads IF 8.38
11 Lotta Olsson
Ystads IF
11 Ystads IF 7.48
12 Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI 3.71
1234
72 Astrid Nillson White10.699.4611.8713.49
10 Ellen Thorell5.878.627.375.85
266 Olivia Krantz Elm10.71x11.6213.10
102 Aaliyah Randrup14.3213.9912.1912.02
159 Amelia Siorholm1.393.712.95x
211 Iris Lindberg8.408.767.188.43
259 Moa Ekholm11.6910.4811.9610.11
34 Beatrice Schön14.3012.1012.9513.28
229 Lotta Olsson7.485.587.165.77
17 Elin Sjöström8.319.439.678.03
208 Agnes Leufstedt Heinrich7.836.987.088.38
279 Selma Ivarsson9.089.538.2810.68
Män 100 m Försök
21/7 12:30
Heat 1
Vind: +0.1
1 Philip Nilsson
IFK Lund
95 IFK Lund 11.05 q
2 Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 11.17 q
3 Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 11.49 q
4 Gustav Monien
IFK Lund
97 IFK Lund 11.63 q
5 Johan Schön
FK Athlet
79 FK Athlet 12.20 PB
6 Dante Kwan
IFK Lund
88 IFK Lund 12.62 SB
7 Martin Bergström
Malmö AI
76 Malmö AI 12.89 PB
Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI DNS
Heat 2
Vind: +0.2
1 Caleb Chidubem Nweke Conable
Malmö AI
01 Malmö AI 11.01 q PB
2 Martin Jönsson
IFK Lund
96 IFK Lund 11.35 q
3 Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 11.53 q =PB
4 Simon Wennolf
IFK Lund
00 IFK Lund 11.72 q
5 John Nilsson
Ystads IF
94 Ystads IF 12.00
6 Markus Rönnerling
FK Athlet
81 FK Athlet 12.52
7 Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 12.74 SB
8 Mikael Undrom
Ystads IF
87 Ystads IF 18.02
Män 100 m
21/7 13:30
Vind: 0.0
1 Caleb Chidubem Nweke Conable
Malmö AI
01 Malmö AI 11.02 PB 11.012
2 Philip Nilsson
IFK Lund
95 IFK Lund 11.02 11.020
3 Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 11.26
4 Martin Jönsson
IFK Lund
96 IFK Lund 11.40
5 Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 11.42 PB
6 Simon Wennolf
IFK Lund
00 IFK Lund 11.44 SB
7 Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 11.52
Gustav Monien
IFK Lund
97 IFK Lund DNS
Män 400 m
21/7 13:50
1 Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI 53.12
2 Noah Lacayo
Björnstorps IF
99 Björnstorps IF 53.95
3 Johan Schön
FK Athlet
79 FK Athlet 55.30 PB
4 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 55.71 PB
5 John Nilsson
Ystads IF
94 Ystads IF 58.06
Män 1500 m
21/7 15:30
1 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 4:25.80
2 Biniam Habtom
Åhus FIK
01 Åhus FIK 4:27.35
3 Albin Lago
Genarps IF
03 Genarps IF 4:27.73
4 Fredrik Krantz
Öresund FK
80 Öresund FK 4:45.98 PB
5 Ali Reza Naseri
Åhus FIK
01 Åhus FIK 4:50.43
6 Peter Hansson
Björnstorps IF
64 Björnstorps IF 5:09.06
Morgan Åkerblom
Ystads IF
02 Ystads IF DNS
Män Höjd
21/7 12:20
1 Samuel Fransson
Malmö AI
00 Malmö AI 190
180185190195
135 Samuel Fransson oooxxx
Män Stav
21/7
1 Rasmus W Jørgensen
Sparta (DEN)
89 Sparta (DEN) 520
2 Henrik Falknell
FK Athlet
74 FK Athlet 270
Oliver Chabert
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) DNS
240250260270280480500520530
183 Rasmus W Jørgensen-----ooxoxxx
22 Henrik Falknelloooxxoxxx
Män Längd
21/7 09:30
1 Andreas Trajkovski
Hvidovre AM (DEN)
93 Hvidovre AM (DEN) 7.30 +2.5
2 Johan Schön
FK Athlet
79 FK Athlet 5.80 +1.6
3 John Nilsson
Ystads IF
94 Ystads IF 5.40 +0.2
4 Mikael Undrom
Ystads IF
87 Ystads IF 3.47 0.0 FH
123456
220 John Nilssonx 5.40 +0.24.93 +1.35.38 0.0x x
277 Andreas Trajkovski6.99 +0.66.94 +0.27.30 +2.5x 6.98 +2.1-
35 Johan Schön5.80 +1.6x 5.34 +0.85.55 +1.85.51 +0.85.55 +1.9
236 Mikael Undrom3.15 +0.53.17 +0.73.47 0.0x 3.18 +0.23.21 +1.4
Män Kula
Vikt: 7,26kg
21/7 12:00
1 Viktor Gardenkrans
Athletics 24 Seven SK
95 Athletics 24 Seven SK 18.42
2 John Kelly
Finn Valley AC (IRL)
96 Finn Valley AC (IRL) 18.01
3 Peter Lindgren
Ystads IF
84 Ystads IF 11.60
4 Johnny Lundberg
IF Kronan
82 IF Kronan 10.13
5 Mikael Undrom
Ystads IF
87 Ystads IF 7.77
123456
2 Viktor Gardenkrans17.8518.4217.4717.7117.2517.77
20 John Kelly18.01x17.0117.23xx
215 Peter Lindgren11.5211.3111.60xx11.22
236 Mikael Undrom7.107.777.225.697.007.17
55 Johnny Lundberg10.129.559.1710.0110.139.91
Män Diskus
Vikt: 2,0kg
21/7 09:30
1 Andreas Riber Thordahl
Køge Atletik (DEN)
91 Køge Atletik (DEN) 49.10
2 Johnny Lundberg
IF Kronan
82 IF Kronan 30.19
Peter Lindgren
Ystads IF
84 Ystads IF DNS
123456
120 Andreas Riber Thordahl45.8646.93x48.8748.7849.10
215 Peter LindgrenDNS
55 Johnny Lundberg22.64x25.9229.0930.19x
Män Spjut
Vikt: 800g
21/7 11:00
1 Alexander Ottosson
Klippans FK
87 Klippans FK 63.53
2 André Bergenhem
IFK Halmstad
03 IFK Halmstad 39.76
3 Filip Nilsson
Ystads IF
03 Ystads IF 39.28
4 John Nilsson
Ystads IF
94 Ystads IF 36.11
5 Johnny Lundberg
IF Kronan
82 IF Kronan 35.06
6 Peter Lindgren
Ystads IF
84 Ystads IF 32.08
123456
55 Johnny Lundberg32.5931.4032.2635.0632.8632.84
56 André Bergenhem39.7638.2536.5436.79-37.01
219 Filip Nilsson39.2837.1838.6738.4438.2238.88
119 Alexander Ottosson60.5963.53xxxx
220 John Nilsson31.7933.2836.1131.1232.9835.99
215 Peter Lindgren32.0830.99xxx31.67
P17 Höjd
21/7 12:20
1 Mohamed Nouh
Team Qatar (QAT)
03 Team Qatar (QAT) 203 PB
Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI DNS
185190195200203205
186 Mohamed Nouhoxooxoxxoxxx
P17 Stav
21/7
1 Gustav Karlström
Åhus FIK
05 Åhus FIK 290 PB
2 Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 270
230240250260270280290296
47 Algot Hallberg----xoxxx
245 Gustav Karlströmo-ooxxoxooxxx
P17 Längd
21/7 09:30
1 Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI 5.46 0.0
123456
154 Zacharias Parmatowx 5.46 0.05.36 +0.15.40 +1.4x -
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
21/7 12:00
1 Leo Frid-Göransson
Sävedalens AIK
02 Sävedalens AIK 14.70
2 Filip Nilsson
Ystads IF
03 Ystads IF 10.05
123456
219 Filip Nilsson9.809.859.819.9310.0510.05
185 Leo Frid-Göransson14.3714.4414.29x14.70x
P17 Diskus
Vikt: 1,5kg
21/7 09:30
1 Andreas Henriksson
Malmö AI
02 Malmö AI 45.67
2 André Bergenhem
IFK Halmstad
03 IFK Halmstad 37.38
123456
142 Andreas Henriksson 45.67x45.23xxx
56 André Bergenhem33.6736.1034.9935.0037.38-
P15 80 m Försök
21/7 11:55
Heat 1
Vind: +1.1
1 Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund 9.59 q
2 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 10.35 q
3 Melvin Pai
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 10.70 q
4 Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 10.75
5 Andre´ Björk
Ystads IF
06 Ystads IF 11.01
6 Bertil Augustsson
IFK Lund
04 IFK Lund 11.03
Kalle Aldskogius
Hammarby IF
04 Hammarby IF DNS
Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK DNS
Heat 2
Vind: +1.2
1 Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 9.78 q
2 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 9.98 q
3 William Jarnemo
Åhus FIK
04 Åhus FIK 10.24 q
4 Alfons Blomberg
Öresund FK
04 Öresund FK 10.36 q PB
5 Elias Lindberg
Klippans FK
04 Klippans FK 10.52 q
6 Ludvig Månsson
Ystads IF
05 Ystads IF 11.72
7 Gavin Wastrell
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 11.81
8 Hilding Grip
IFK Lund
04 IFK Lund 11.88
P15 80 m
21/7 13:15
Vind: 0.0
1 Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund 9.73
2 Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 9.82
3 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 10.10
4 William Jarnemo
Åhus FIK
04 Åhus FIK 10.45
5 Alfons Blomberg
Öresund FK
04 Öresund FK 10.50
6 Elias Lindberg
Klippans FK
04 Klippans FK 10.91
7 Melvin Pai
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 10.96
Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF DNS
P15 800 m
21/7 14:10
1 Sander Petri Bere
Genarps IF
05 Genarps IF 2:27.78
2 Erik Olsson
Björnstorps IF
04 Björnstorps IF 2:35.22
3 Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 2:42.13
P15 Höjd
21/7 12:20
1 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 155
2 Victor Oldén
FK Athlet
04 FK Athlet 152
3 Melvin Pai
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 152 PB
4 Sebastian Odell
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 146
5 Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 135
125130135140143146149152155160
28 Victor Oldéno-o-o-xxooxxx
101 Melvin Paioxoooooxxooxxx
47 Algot Hallberg-oxxoxxx
99 Sebastian Odell----ooxxx
129 Måns Bergström---ooooooxxx
P15 Längd
21/7 09:30
1 Kalle Aldskogius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 5.65 +2.1
2 Sixten Hjalmarsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 5.19 0.0
3 Melvin Pai
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 5.00 +1.4
4 Alfons Blomberg
Öresund FK
04 Öresund FK 4.93 0.0
5 Elias Lindberg
Klippans FK
04 Klippans FK 4.85 0.0
6 William Jarnemo
Åhus FIK
04 Åhus FIK 4.73 +2.9
7 Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK 4.35 +1.3
8 Gavin Wastrell
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 4.14 +1.3
9 Ludvig Månsson
Ystads IF
05 Ystads IF 3.46 -0.5
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS DNS
123456
101 Melvin Paix 4.83 -0.24.52 0.0x 5.00 +1.4x
244 William Jarnemo 4.42 -0.24.45 0.04.31 -0.44.73 +2.9x 3.99 +2.3
65 Sixten Hjalmarsson1.94 0.0x 5.19 0.0x x x
116 Elias Lindberg4.73 0.04.85 0.04.80 0.04.52 +1.84.70 +1.5x
47 Algot HallbergDNS
281 Ludvig Månsson3.34 +0.32.62 +1.33.46 -0.5
105 Gavin Wastrell3.45 +1.5x 3.95 0.0x x 4.14 +1.3
258 Alfons Blomberg4.37 +0.34.53 0.04.93 0.04.63 +1.24.55 +2.44.57 +1.6
41 Kalle Aldskogius5.22 +0.95.47 +1.15.06 0.05.29 +0.85.65 +2.15.35 +2.0
260 Hannes Grimsholmx 3.99 +0.1x 4.30 +1.24.35 +1.34.01 +0.1
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
21/7 12:00
1 Casper Griphage
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 11.37
2 Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK 9.47
123456
260 Hannes Grimsholm9.189.409.478.99x9.06
97 Casper Griphage11.24x11.37xx10.84
P15 Diskus
Vikt: 1,0kg
21/7 09:30
1 Casper Griphage
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 39.71 PB
2 Kalle Aldskogius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 36.45
3 Victor Oldén
FK Athlet
04 FK Athlet 34.26
4 Bertil Augustsson
IFK Lund
04 IFK Lund 21.70
5 Erik Hallqvist
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 13.95
123456
28 Victor Oldén33.10x34.26xxx
97 Casper Griphage34.79x35.4839.2339.71x
64 Erik Hallqvist13.2713.3012.5013.9512.6212.38
41 Kalle Aldskogius36.45x30.30xx32.52
278 Bertil Augustsson21.3521.1520.54x21.70x
P15 Spjut
Vikt: 600g
21/7 11:00
1 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 41.75
2 Kalle Aldskogius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 38.89
3 Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 37.81
4 Sixten Hjalmarsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 34.21
123456
47 Algot Hallberg31.1837.2837.8133.7029.87x
41 Kalle Aldskogius37.2738.8937.9436.7436.2338.55
65 Sixten Hjalmarsson33.5831.4533.5032.5934.21x
129 Måns Bergström40.8238.85x41.7541.0534.58
P13 600 m
21/7 15:05
1 Albin Sjöström
Eslövs AI
06 Eslövs AI 1:43.54
2 Andre´ Björk
Ystads IF
06 Ystads IF 1:48.08
3 Linus Lindberg
Åhus FIK
06 Åhus FIK 1:55.86
Erik Hallqvist
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg DNS
P13 Höjd
21/7 10:30
1 Linus Lindberg
Åhus FIK
06 Åhus FIK 132
122127132137
247 Linus Lindbergoxooxxx
P13 Stav
21/7
1 Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet 200
2 Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 170
140150160170180190200210
48 Ludvig Hallbergxoooxoxxx
23 Lucas Falknello-ooooxoxxx
P13 Tresteg
Hoppzon
21/7 14:45
1 Linus Lindberg
Åhus FIK
06 Åhus FIK 9.17 +0.9
2 William Anderberg
IFK Lund
06 IFK Lund 9.14 +0.5
3 Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI 9.08 0.0
Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS DNS
123456
74 William Anderberg8.75 -0.78.85 -0.39.14 +0.58.61 +0.9- -
19 Fredrik Walemo8.87 +0.28.71 -0.38.80 -0.79.08 0.0- 8.75 +0.4
48 Ludvig HallbergDNS
247 Linus Lindberg9.07 +0.3- - 9.17 +0.98.86 +2.47.69 +2.3
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
21/7 09:30
1 Andre´ Björk
Ystads IF
06 Ystads IF 10.71
2 Felix Nilsson
Klippans FK
07 Klippans FK 9.20
3 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 7.32
4 Erik Hallqvist
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 7.02
123456
138 Eric Hansson6.966.94xx7.327.05
195 Andre´ Björkx8.979.4610.4510.7110.60
117 Felix Nilsson8.939.039.14x9.049.20
64 Erik Hallqvist7.026.976.536.775.946.35
P12 60 m
21/7 11:45
Vind: +0.7
1 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 8.96
2 Colin Rosén
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 9.07
3 Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 9.14
4 Axel Fridh
Ystads IF
07 Ystads IF 9.17
5 Felix Nilsson
Klippans FK
07 Klippans FK 9.33
6 Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.38
7 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 9.50
8 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 9.60
P12 600 m
21/7 14:50
1 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 1:45.81
2 Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 2:10.57
P12 Höjd
21/7 09:30
1 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 140
2 Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI 134
3 Axel Fridh
Ystads IF
07 Ystads IF 125
4 Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 117
5 Simon Oldén
FK Athlet
07 FK Athlet 112
6 Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 107
7 Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet 107
Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF DNS
102107112117122125128131134137140
62 Tim Björk Schwabeooooxx-
19 Fredrik Walemo----oooooxxx
199 Axel Fridh---ooxoxxx
23 Lucas Falknelloxoxxx
221 Vidar Nilsson---oooooxoxoxo
48 Ludvig Hallberg-oxxx
27 Simon Oldénoxxoxoxxx
P12 Längd
Hoppzon
21/7 10:45
1 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 4.53 N/A
2 Colin Rosén
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 4.21 N/A
3 Felix Nilsson
Klippans FK
07 Klippans FK 4.10 N/A
4 Axel Fridh
Ystads IF
07 Ystads IF 4.09 N/A
5 Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 4.03 N/A
6 Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 3.92 N/A
7 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 3.77 N/A
8 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 3.63 N/A
9 Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF 3.47 N/A
10 Simon Oldén
FK Athlet
07 FK Athlet 3.29 N/A
123456
27 Simon Oldénx 3.26 N/A3.29 N/A
207 Svante Leufstedt3.38 N/A3.47 N/A3.17 N/A
127 Loke Bergström 3.60 N/A3.23 N/Ax 3.43 N/A3.63 N/A3.55 N/A
103 Colin Rosén 4.21 N/A4.19 N/A4.04 N/A3.96 N/A3.86 N/A1.73 N/A
252 Mikel Månssonx 3.77 N/Ax 3.67 N/A3.68 N/Ax
43 Eric Noghi3.92 N/A3.79 N/A3.27 N/A3.57 N/A3.82 N/A3.74 N/A
117 Felix Nilsson4.08 N/A4.10 N/A3.81 N/Ax x 4.03 N/A
221 Vidar Nilsson4.39 N/A4.45 N/A4.35 N/A4.26 N/A4.45 N/A4.53 N/A
199 Axel Fridh4.09 N/A3.90 N/A4.05 N/A4.00 N/A4.05 N/A3.95 N/A
62 Tim Björk Schwabe4.03 N/A3.75 N/A3.72 N/A3.76 N/A3.77 N/Ax
P11 600 m
21/7 14:50
1 Melker Johansson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 1:59.08
2 Colin Rosén
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 2:05.41 PB
3 Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF 2:10.85
4 Oscar Carlén
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 2:14.79
P11 60 m häck
Höjd: 68,6cm
21/7 09:45
Vind: 0.0
1 Melker Johansson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 12.42
2 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 12.88
3 Gabriel Åbjörnsson
IS Göta
09 IS Göta 13.17
4 Oscar Carlén
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 13.56
P11 Kula
Vikt: 2,0kg
21/7 10:15
1 Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF 7.64
2 Melker Johansson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 7.52
3 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 6.83
4 Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 6.71
5 Oscar Carlén
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 6.64
6 Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF 5.69
7 Eric Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 5.20 PB
8 Malte Johnsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 4.52
Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS DNS
123456
207 Svante Leufstedt6.937.627.356.816.617.64
8 Eric Andersson4.94x4.864.165.204.99
45 Oscar Carlén6.266.646.486.585.846.60
127 Loke Bergström 6.686.836.686.746.646.50
124 Hannes Svartberg6.716.666.616.625.865.94
48 Ludvig HallbergDNS
9 Malte Johnsson4.524.384.194.084.483.64
175 Melker Johansson7.026.887.347.217.527.09
227 Tiger Odéhn5.415.185.085.695.365.22
P10 60 m Försök
21/7 11:25
Heat 1
Vind: +0.1
1 Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 9.81 q
2 Gabriel Åbjörnsson
IS Göta
09 IS Göta 9.90 q
3 Eric Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 10.20 q PB
Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund DNS
Heat 2
Vind: 0.0
1 Jonas Gretlund
Amager Atletik Club (DEN)
09 Amager Atletik Club (DEN) 8.90 q
2 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 9.13 q
3 Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 9.14 q
4 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 10.09 q
Malte Johnsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF DNS
P10 60 m
21/7 12:55
Vind: +1.0
1 Jonas Gretlund
Amager Atletik Club (DEN)
09 Amager Atletik Club (DEN) 8.94
2 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 9.12
3 Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 9.13
4 Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 9.92
5 Gabriel Åbjörnsson
IS Göta
09 IS Göta 9.98
6 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 10.23
7 Eric Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 10.58
P10 600 m
21/7 14:45
1 Jonas Gretlund
Amager Atletik Club (DEN)
09 Amager Atletik Club (DEN) 1:56.30 SB
2 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 2:01.07
3 Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 2:05.85
4 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 2:09.48
5 Gabriel Åbjörnsson
IS Göta
09 IS Göta 2:10.26
6 Eric Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 2:10.27
7 Malte Johnsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 2:21.05
P10 Längd
Hoppzon
21/7 13:50
1 Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 4.36 N/A
2 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 4.33 N/A
3 Jonas Gretlund
Amager Atletik Club (DEN)
09 Amager Atletik Club (DEN) 4.29 N/A
4 Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet 3.98 N/A
5 Gabriel Åbjörnsson
IS Göta
09 IS Göta 3.72 N/A
6 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 3.52 N/A
7 Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 3.51 N/A
8 Eric Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 3.15 N/A
9 Malte Johnsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 2.70 N/A
Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund DNS
123456
262 Oscar Henriksson3.92 N/A3.95 N/A4.05 N/Ax 4.06 N/A4.36 N/A
111 Gabriel Åbjörnsson3.34 N/A3.60 N/A3.52 N/A3.47 N/A3.48 N/A3.72 N/A
213 Fabian Lindberg Tillander3.47 N/A3.41 N/A3.42 N/A3.52 N/A3.51 N/A3.52 N/A
131 Uros Brankovic4.15 N/A4.33 N/A4.13 N/A4.04 N/A4.20 N/A2.64 N/A
124 Hannes Svartberg3.48 N/A3.29 N/A3.51 N/A2.02 N/Ax 3.23 N/A
73 Albin AnderbergDNS
1 Jonas Gretlund4.15 N/A2.30 N/A4.29 N/A4.15 N/A4.16 N/A2.71 N/A
23 Lucas Falknell3.84 N/A2.01 N/A3.63 N/A3.74 N/A3.98 N/A2.22 N/A
9 Malte Johnsson2.65 N/A2.65 N/A2.57 N/A2.51 N/A2.54 N/A2.70 N/A
8 Eric Andersson3.01 N/A2.99 N/A2.84 N/A3.15 N/A3.12 N/Ax
P9 60 m
21/7 11:10
Vind: +0.9
1 Melker Leufstedt
Ystads IF
10 Ystads IF 9.38
2 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 9.78
3 Alfred Nillson White
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 9.88 SB
4 Vincent Dizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 10.25 SB
5 Vincent Svensson Olsson
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 10.52
6 Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF 10.72
7 Levi Ekman
FK Athlet
10 FK Athlet 10.98
P9 Längd
Hoppzon
21/7 11:50
1 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 3.69 N/A
2 Alfred Nillson White
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 3.46 N/A
3 Melker Leufstedt
Ystads IF
10 Ystads IF 3.38 N/A
4 Vincent Dizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 3.21 N/A
5 Levi Ekman
FK Athlet
10 FK Athlet 2.77 N/A
Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI DNS
1234
63 Vincent Dizdar Flaig3.21 N/A3.05 N/A3.05 N/A3.13 N/A
21 Levi Ekman2.45 N/A2.77 N/A2.73 N/A2.66 N/A
139 Love Hansson3.69 N/A3.31 N/A3.27 N/Ax
206 Melker Leufstedt3.35 N/A3.33 N/A3.33 N/A3.38 N/A
136 Ludvig FriebergDNS
71 Alfred Nillson White3.16 N/A3.33 N/A3.46 N/A3.36 N/A
P9 Boll
Vikt: 300g
21/7 14:30
1 Alfred Nillson White
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 26.92
2 Melker Leufstedt
Ystads IF
10 Ystads IF 25.68
3 Vincent Dizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 22.25 PB
4 Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF 22.18
5 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 20.30
6 Levi Ekman
FK Athlet
10 FK Athlet 13.82
Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI DNS
1234
21 Levi Ekman13.369.5913.8213.23
63 Vincent Dizdar Flaig19.8820.1916.7622.25
136 Ludvig FriebergDNS
139 Love Hansson20.30x20.0717.55
227 Tiger Odéhnx20.2020.4022.18
71 Alfred Nillson White26.0424.6625.4826.92
206 Melker Leufstedtxx25.68x
P8 60 m
21/7 10:55
Vind: +0.1
1 Ander Månsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK 9.45
2 Benjamin Henriksson
Öresund FK
11 Öresund FK 9.59
3 Alexander Lundberg
IF Kronan
11 IF Kronan 10.02
4 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 10.55
5 Isac Oldén
FK Athlet
11 FK Athlet 10.69
6 Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK 11.45 PB
P8 Längd
Hoppzon
21/7 11:50
1 Benjamin Henriksson
Öresund FK
11 Öresund FK 3.70 N/A
2 Ander Månsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK 3.56 N/A
3 Alexander Lundberg
IF Kronan
11 IF Kronan 3.35 N/A
4 Isac Oldén
FK Athlet
11 FK Athlet 2.96 N/A
5 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 2.92 N/A
6 Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK 2.57 N/A
1234
263 Alve Karlström2.45 N/A2.57 N/A2.55 N/A2.47 N/A
250 Ander Månsson3.55 N/A3.46 N/A3.56 N/A3.49 N/A
264 Tage Karlström2.92 N/Ax 2.87 N/A2.85 N/A
53 Alexander Lundberg3.35 N/A3.32 N/A3.19 N/A3.25 N/A
26 Isac Oldén2.08 N/A2.92 N/A2.96 N/A2.52 N/A
261 Benjamin Henriksson3.68 N/A3.65 N/A3.55 N/A3.70 N/A
P8 Boll
Vikt: 300g
21/7 14:30
1 Alexander Lundberg
IF Kronan
11 IF Kronan 28.80
2 Ander Månsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK 23.79
3 Benjamin Henriksson
Öresund FK
11 Öresund FK 18.35
4 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 14.47
5 Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK 10.27
1234
53 Alexander Lundberg23.9525.3327.2228.80
261 Benjamin Henriksson12.5216.0718.2618.35
263 Alve Karlströmx10.277.467.95
264 Tage Karlström11.00x14.4712.61
250 Ander Månsson22.7823.2923.7922.67