Resultat Täby Open

Tibblevallen, Täby   2021-08-21 - 2021-08-22

Arrangör: Täby IS Senast uppdaterad: 2021-08-23 11:02:21
2021-08-21 2021-08-22 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor & F17 100 m häck
Höjd: 84,0cm
22/8 13:45
Vind: 0.0
1 Elin Westerlund
Spårvägens FK
90 Spårvägens FK 14.05
2 Malin Skogström
Hässelby SK
95 Hässelby SK 14.28 SB
3 Maria Södergren
Täby IS
98 Täby IS 14.35 PB
4 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 15.34
5 Levina Ahlgren
Upsala IF
98 Upsala IF 16.46
Hedda Folkhage
Turebergs FK
03 Turebergs FK DNF
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Elin Westerlund
Spårvägens FK
90 Spårvägens FK 14.05
2 Malin Skogström
Hässelby SK
95 Hässelby SK 14.28
3 Maria Södergren
Täby IS
98 Täby IS 14.35
4 Levina Ahlgren
Upsala IF
98 Upsala IF 16.46
Hedda Folkhage
Turebergs FK
03 Turebergs FK DNF
F17
1 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 15.34
F17 100 m
21/8 10:30
Vind: -1.4
1 Matilda Eriksson
Västerås FK
04 Västerås FK 13.01
2 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 13.06
3 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 13.10
4 Anja Lalander
Täby IS
05 Täby IS 13.80 PB
5 Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 14.53
F17 1500 m
22/8 13:20
1 Ottilia Alvarsson
Täby IS
07 Täby IS 5:19.18
F17 100 m häck

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 100 m häck

F17 Höjd
21/8 10:45
1 Emma Walfridsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 155 PB
2 Anja Lalander
Täby IS
05 Täby IS 150 SB
3 Moa Ringqvist
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 145
4 Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 130
130135140145150155158
14 Anja Lalander-ooooxxx
144 Rebecka Sjöbergoxxx
181 Moa Ringqvist---oxxx
182 Emma Walfridsson--oooxoxxx
Kvinnor & F15 800 m
21/8 12:00
1 Carmen Cernjul
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 2:15.49
2 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:18.55
3 Ottilia Alvarsson
Täby IS
07 Täby IS 2:20.93
4 Julia Wändin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:21.04
Venla Engström
Turebergs FK
07 Turebergs FK DNS
Sammanställning per klass
F15
1 Carmen Cernjul
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 2:15.49
2 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:18.55
3 Ottilia Alvarsson
Täby IS
07 Täby IS 2:20.93
4 Julia Wändin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:21.04
Venla Engström
Turebergs FK
07 Turebergs FK DNS
F15 Höjd
21/8 10:45
1 Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS 150
2 Ebba Wennebjer
Hammarby IF
07 Hammarby IF 150
3 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 145 SB
4 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 145
5 Ebba Inngul
Hellas FK
07 Hellas FK 145 SB
6 Tyra Holst
AIK
06 AIK 140
7 Ellinore Sparf
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 140
130135140145150155
54 Ellinore Sparf-oxoxxx
78 Ida Borglundooooxxx
178 Zelda Eckersooxoxoxxx
40 Ebba Innguloooxxoxxx
166 Tyra Holstoooxxx
12 Alma Hallstenoooxxooxxx
42 Ebba Wennebjer--oxxoxxoxxx
F15 Längd
21/8 09:15
1 Beate Pott
Turebergs FK
07 Turebergs FK 5.35 -1.6 PB
2 Julia Wändin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.88 -0.8 SB
3 Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.78 +0.1
4 Ebba Wennebjer
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.76 -0.1
5 Tyra Holst
AIK
06 AIK 4.49 -0.6
6 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 4.29 -1.3
7 Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.26 0.0
8 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 4.20 -0.3
9 Ella Nilsson
Täby IS
07 Täby IS 3.91 -1.9
123456
93 Julia Wändin4.73 -0.84.88 -0.84.84 -1.24.75 +1.3x x
31 Clara Aldskogius4.26 0.03.21 -1.7x 3.96 -1.6x x
166 Tyra Holst4.37 -0.34.45 -1.64.49 -0.6x 4.46 0.0x
78 Ida Borglund4.27 -0.14.21 -0.44.10 -0.44.22 +1.64.29 -1.34.24 -1.5
60 Emmie Wedinx 4.46 -1.84.77 -1.34.59 +2.54.78 +0.1x
51 Ella Nilsson3.77 -1.63.91 -1.93.65 -0.8
26 Beate Pott4.63 -1.74.89 -1.25.09 +1.24.74 -2.45.14 -0.45.35 -1.6
42 Ebba Wennebjer4.37 -1.04.57 -1.54.50 -1.1x x 4.76 -0.1
8 Alice Helge4.20 -0.34.15 -3.0- - - -
F13 60 m
22/8 11:45
Vind: +1.4
1 Ebba Dahlström
Täby IS
08 Täby IS 8.42
2 My Lindberg
Hellas FK
08 Hellas FK 8.77
3 Isabel Flanagan
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 9.24 PB
4 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 9.42
5 Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 9.72 PB
F13 200 m
21/8 12:35
Vind: +0.2
1 Ebba Dahlström
Täby IS
08 Täby IS 27.65 PB
2 My Lindberg
Hellas FK
08 Hellas FK 28.60 PB
3 Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 29.22 PB
4 Elin Nordlund
Hammarby IF
08 Hammarby IF 29.56
5 Edit Jansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 30.89
6 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 31.53
7 Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 31.79
F13 600 m
22/8 12:25
1 Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 1:51.19
2 Hanna Vikström
Täby IS
08 Täby IS 1:54.52 PB
3 Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 1:54.91 PB
4 Leah Palmblad
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 1:58.06
5 Isabel Flanagan
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 1:59.52
6 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 2:03.87
F13 Längd
Hoppzon
21/8 13:20
1 Ebba Dahlström
Täby IS
08 Täby IS 4.67 -0.2
2 My Lindberg
Hellas FK
08 Hellas FK 4.61 -0.2
3 Edit Jansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.53 -0.4
4 Elin Nordlund
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.42 +0.3
5 Ellinor Wendel Haak
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK 4.39 -1.6
6 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 4.32 -2.5 PB
7 Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 3.87 -1.7 PB
8 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 2.80 +3.2
123456
128 My Lindberg4.50 -1.04.61 -0.2- 3.54 -1.54.45 -0.84.28 +1.2
16 Arwen Pamelius3.85 +1.42.44 -0.43.72 +2.93.76 +2.23.86 -1.03.87 -1.7
44 Edit Jansson4.28 +1.72.79 -0.54.29 +1.64.53 -0.44.33 +2.24.52 0.0
37 Ebba Dahlström4.38 0.04.50 +0.14.56 +0.94.67 -0.24.25 +0.54.47 -1.3
175 Wilma Beiming - Brotte2.80 +3.2- -
49 Elin Nordlund4.34 +0.64.42 +0.34.21 -0.54.20 +0.14.21 +0.44.37 -1.2
178 Zelda Eckers4.07 -0.44.11 +1.94.08 -0.33.92 +1.54.29 -0.44.32 -2.5
53 Ellinor Wendel Haak4.39 -1.6x 4.10 -0.24.34 +0.74.34 -0.54.19 +0.7
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
22/8 12:55
1 Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 10.11
2 Isabel Flanagan
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 8.55
3 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 7.10 PB
4 Emelie Svidén
Bromma IF
08 Bromma IF 6.40
Leah Palmblad
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö -
123456
80 Isabel Flanagan8.316.928.557.568.338.02
175 Wilma Beiming - Brotte7.106.976.916.926.257.10
57 Emelie Svidén6.406.245.82x5.806.14
154 Stella Weissenborn10.0710.119.769.649.759.95
102 Leah Palmblad------
F12 60 m Försök
21/8 09:00
Heat 1
Vind: +1.0
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.59 q
2 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 9.04 q PB
3 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 9.28 q PB
4 Isabella Cueva Prado
Täby IS
09 Täby IS 9.31 PB
5 Olivia Letterborn
Täby IS
09 Täby IS 10.21 PB
6 Alice Lundqvist
Täby IS
09 Täby IS 11.00 PB
Heat 2
Vind: +0.9
1 Nora Forsberg
Västerås FK
09 Västerås FK 8.48 q
2 Ebba Hammarstrand
Tjalve IF Norrköping
09 Tjalve IF Norrköping 9.11 q PB
3 Julie Grevfors
Täby IS
09 Täby IS 9.16 q PB
4 Fredrika Nyblom
Västerås FK
09 Västerås FK 10.46
5 Sara Smeds Söderman
Täby IS
09 Täby IS 11.13 PB
Heat 3
Vind: +1.8
1 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 8.52 q
2 Nellie Garmland
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 8.64 q
3 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 9.38 PB
4 Astrid Ström
Täby IS
09 Täby IS 9.62
5 Tyra Hoffert
Täby IS
09 Täby IS 9.97 PB
6 Vendela Dekreon
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 10.48
F12 60 m Final
21/8 10:55
Vind: -0.7
1 Nora Forsberg
Västerås FK
09 Västerås FK 8.49 8.481
2 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.49 8.485
3 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 8.50
4 Nellie Garmland
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 8.66
5 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 8.97 PB
6 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 9.23 PB
7 Julie Grevfors
Täby IS
09 Täby IS 9.25
8 Ebba Hammarstrand
Tjalve IF Norrköping
09 Tjalve IF Norrköping 9.36
F12 200 m
21/8 13:30
A-Final
Vind: +0.7
Tot. plac.
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 27.50 1 PB
2 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 28.87 2
3 Nellie Garmland
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 28.88 3
4 Nora Forsberg
Västerås FK
09 Västerås FK 29.28 4
5 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 30.19 5 PB
6 Ebba Hammarstrand
Tjalve IF Norrköping
09 Tjalve IF Norrköping 31.46 6
Stina Östholm
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI DNS
B-Final
Vind: -0.2
Tot. plac.
1 Isabella Cueva Prado
Täby IS
09 Täby IS 33.74 7
2 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 34.07 8 PB
3 Julie Grevfors
Täby IS
09 Täby IS 34.14 9
4 Astrid Ström
Täby IS
09 Täby IS 34.97 10
5 Tyra Hoffert
Täby IS
09 Täby IS 35.80 11
6 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 36.54 12
7 Alice Lundqvist
Täby IS
09 Täby IS 38.07 13
F12 Längd
Hoppzon
21/8 11:50
1 Nellie Garmland
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 4.89 0.0
2 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 4.85 0.0
3 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.80 +0.2
4 Nora Forsberg
Västerås FK
09 Västerås FK 4.77 -1.3
5 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 4.54 +0.3 PB
6 Stina Östholm
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 4.32 0.0 PB
7 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 4.19 -0.2
8 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 4.12 -1.3
9 Isabella Cueva Prado
Täby IS
09 Täby IS 3.89 -0.8
10 Ebba Hammarstrand
Tjalve IF Norrköping
09 Tjalve IF Norrköping 3.88 +0.8
11 Sofia Deresiewicz
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 3.78 0.0 PB
12 Julie Grevfors
Täby IS
09 Täby IS 3.77 -2.0
13 Astrid Ström
Täby IS
09 Täby IS 3.73 +1.2
14 Fredrika Nyblom
Västerås FK
09 Västerås FK 3.58 +0.4
15 Tyra Hoffert
Täby IS
09 Täby IS 3.45 +0.1
16 Olivia Letterborn
Täby IS
09 Täby IS 3.33 +0.4
17 Sara Smeds Söderman
Täby IS
09 Täby IS 3.12 -1.1 PB
18 Alice Lundqvist
Täby IS
09 Täby IS 2.81 -1.1 PB
123456
164 Tuva Eckerberg4.81 +1.54.66 0.04.66 -0.83.15 -2.34.74 0.04.85 0.0
130 Nellie Garmland4.60 +0.94.56 0.04.83 +0.94.84 0.04.52 +0.24.89 0.0
165 Tyra Hoffert3.45 +0.13.30 +1.33.10 +1.3
117 Malva Lönn4.49 -0.94.80 +0.24.70 +1.14.53 0.04.49 -1.04.62 +1.1
139 Olivia Letterborn3.17 -3.83.10 -0.73.33 +0.4
13 Amanda Jörbeck3.76 +1.33.84 0.04.03 +0.23.84 +0.93.83 -0.74.19 -0.2
82 Isabella Cueva Pradox 3.89 -0.8x
18 Astrid Ström3.73 +1.23.55 0.0x
10 Alice Lundqvist2.81 -1.12.72 -0.12.67 0.0
56 Elvira Ivarsson4.54 +0.34.31 0.04.29 -1.54.08 +0.14.17 -1.74.49 -1.0
68 Fredrika Nyblom3.56 0.0x 3.58 +0.4
152 Sofia Deresiewicz3.52 +1.73.40 +1.63.78 0.0
38 Ebba Hammarstrand3.72 +2.13.88 +0.83.82 +1.3
157 Svea Strand3.61 -0.93.50 0.03.98 +1.04.02 -0.74.12 -1.33.95 0.0
156 Stina Östholm3.93 -2.03.97 -1.34.22 -2.24.03 0.04.15 -1.24.32 0.0
94 Julie Grevfors3.77 -2.0x 3.67 -2.6
147 Sara Smeds Söderman3.01 -2.83.12 -1.12.81 +0.2
135 Nora Forsberg4.77 -1.34.69 -1.24.70 -0.34.49 +0.34.77 +1.14.76 0.0
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
21/8 09:40
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.80 PB
2 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 9.34 PB
3 Vendela Dekreon
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 9.31 PB
4 Isabella Cueva Prado
Täby IS
09 Täby IS 8.98 PB
5 Olivia Letterborn
Täby IS
09 Täby IS 8.86 PB
6 Nellie Garmland
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 8.69
7 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 8.45 PB
8 Astrid Ström
Täby IS
09 Täby IS 8.07
9 Julie Grevfors
Täby IS
09 Täby IS 7.98
10 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 7.72 PB
11 Ebba Hammarstrand
Tjalve IF Norrköping
09 Tjalve IF Norrköping 6.97 PB
12 Alice Lundqvist
Täby IS
09 Täby IS 6.97 PB
13 Tyra Hoffert
Täby IS
09 Täby IS 6.59 PB
14 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 6.44 PB
15 Fredrika Nyblom
Västerås FK
09 Västerås FK 5.76
16 Sara Smeds Söderman
Täby IS
09 Täby IS 5.75 PB
123456
38 Ebba Hammarstrand6.326.976.93
97 Juni Rudberg7.727.287.70
13 Amanda Jörbeck6.195.806.44
147 Sara Smeds Söderman5.755.465.38
165 Tyra Hoffert6.596.495.98
169 Vendela Dekreon8.939.049.31x9.209.21
82 Isabella Cueva Prado8.568.518.838.398.98x
139 Olivia Letterborn8.498.868.677.178.048.11
94 Julie Grevfors6.817.987.71
164 Tuva Eckerberg9.088.709.269.348.549.24
117 Malva Lönn10.4610.4510.7710.8010.7810.63
18 Astrid Ström7.128.077.747.987.737.72
68 Fredrika Nyblom5.765.575.12
130 Nellie Garmland8.698.668.568.658.558.52
56 Elvira Ivarsson7.138.456.69xx8.18
10 Alice Lundqvist6.975.635.84
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P17 100 m
21/8 10:25
Vind: +0.9
1 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 11.55 PB
2 Marcus Eklund
Täby IS
05 Täby IS 11.75
3 Valter Kjellberg
Turebergs FK
04 Turebergs FK 11.86
4 Konrad Sundbom Kopparberg
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 11.89
5 Gustav Hellsten
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 11.90
6 Aaryaman Sachdeva
Malmö AI
05 Malmö AI 12.18
Adrian Kylington
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK DNS
P17 1500 m
22/8 13:10
1 Linus Jansson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 4:06.10 PB
2 Samuel Berhane
Hässelby SK
05 Hässelby SK 4:10.51
3 Axel Månsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 4:34.34
4 Yusuf Omar
Turebergs FK
05 Turebergs FK 4:35.10 PB
5 Liam Tannlund
Täby IS
07 Täby IS 4:51.67
6 Martin Omberg
Löparnas Vänner IF
05 Löparnas Vänner IF 5:31.98 PB
Conor Hogan
Turebergs FK
04 Turebergs FK DNS
P17 Höjd
21/8 12:45
1 Marcus Eklund
Täby IS
05 Täby IS 181 PB
2 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 179
3 Gustav Hellsten
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 160
150155160164168171174177179181183
5 Albin Edgert-----xoo-xoxxx
72 Gustav Hellstenoooxxx
179 Marcus Eklund-----oo--xxoxxx
P15 800 m
21/8 11:40
1 Noa Steiner
Upsala IF
07 Upsala IF 2:14.82
2 Leo Papinski
Täby IS
07 Täby IS 2:15.65
3 Liam Tannlund
Täby IS
07 Täby IS 2:18.27 PB
4 Hugo Hugo Sörvik Sjölin
Bromma IF
06 Bromma IF 2:22.62
P15 Höjd
21/8 12:45
1 David Berglund
AIK
07 AIK 168 PB
2 Hugo Hugo Sörvik Sjölin
Bromma IF
06 Bromma IF 164
145150155160164168171
34 David Berglund-oooxxoxxoxxx
77 Hugo Hugo Sörvik Sjölin xooxxoooxxx
P15 Längd
21/8 09:35
1 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 5.83 +1.8 PB
2 David Berglund
AIK
07 AIK 5.36 -3.3
3 Joar Eriksson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 5.34 +1.3
4 Hugo Hugo Sörvik Sjölin
Bromma IF
06 Bromma IF 4.51 -0.2
123456
77 Hugo Hugo Sörvik Sjölin x x 4.51 -0.24.38 +0.34.27 -1.84.47 -1.0
87 Jacob Rune5.44 -1.85.37 -3.35.83 +1.85.45 -1.65.54 +0.45.38 -1.7
34 David Berglundx x 3.95 -1.5x 5.36 -3.3x
90 Joar Eriksson4.90 -1.6x 5.05 0.04.66 -1.35.09 -1.55.34 +1.3
P13 60 m
22/8 10:50
Vind: +1.6
1 Evert Östlind
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 8.15 PB
2 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.75
Malcolm Buhré Kervefors
Täby IS
08 Täby IS DNS
P13 200 m
21/8 12:30
Vind: +0.1
1 Evert Östlind
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 26.45 PB
2 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 27.93 PB
3 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 29.50 PB
4 Axel Victorin
Hammarby IF
08 Hammarby IF 30.21
5 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 30.58
Malcolm Buhré Kervefors
Täby IS
08 Täby IS DNS
William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK DQ
P13 600 m
22/8 12:10
1 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 1:39.83 PB
2 Sebastian Lörstad
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 1:41.60 PB
3 Erik Jansson
Västerås FK
09 Västerås FK 1:44.62
4 Anton Johansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 1:50.45 PB
5 Thomas Moussay
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 1:59.53
Malcolm Buhré Kervefors
Täby IS
08 Täby IS DNS
P13 Längd
Hoppzon
21/8 13:20
1 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.85 -0.3
2 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.76 -0.5
3 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.74 -1.5
4 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.68 0.0
5 Axel Victorin
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.39 -1.7
123456
174 William Strömberg2.68 -1.44.60 -1.34.68 +0.14.60 -2.74.74 -1.54.56 -0.3
24 Axel Victorin4.32 0.04.30 -0.24.29 +1.14.39 -1.74.14 -3.2x
28 Benjamin Wilkinson4.57 -0.24.55 +0.74.57 +1.24.45 -1.74.68 0.04.62 -0.1
159 Theodor Håkansson4.60 -1.24.61 -1.84.56 -1.64.74 -1.24.74 0.04.76 -0.5
105 Levi Back3.91 -0.34.68 +1.54.70 -2.34.79 0.03.68 0.04.85 -0.3
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
22/8 11:25
1 Wilmer Davidgård
Bromma IF
08 Bromma IF 11.35 PB
2 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.83
3 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.54
4 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 9.90 PB
123456
174 William Strömberg10.8310.5410.78xx10.18
176 Wilmer Davidgård10.9711.3510.409.3011.0511.06
172 Vilgot Didrikson9.179.609.609.289.469.90
105 Levi Backx9.9410.4810.54xx
P12 60 m
21/8 10:10
Vind: +1.1
1 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.62 PB
2 Theodor Gutke
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.89
3 Ture Lindquist Hamrå
Tyresö FK
09 Tyresö FK 8.92
4 Sigge Läthén
Tjalve IF Norrköping
09 Tjalve IF Norrköping 9.53 PB
5 Erik Hanses
Täby IS
09 Täby IS 9.71 PB
P12 200 m
21/8 12:50
Vind: -2.5
1 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 28.08 PB
2 Theodor Gutke
Hammarby IF
09 Hammarby IF 29.14
3 Sigge Läthén
Tjalve IF Norrköping
09 Tjalve IF Norrköping 32.14
Erik Hanses
Täby IS
09 Täby IS DNS
P12 Längd
Hoppzon
21/8 10:45
1 Theodor Gutke
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.97 -0.8 =PB
2 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.60 -1.6
3 Ture Lindquist Hamrå
Tyresö FK
09 Tyresö FK 4.41 -0.1
4 Sigge Läthén
Tjalve IF Norrköping
09 Tjalve IF Norrköping 3.79 -0.9 PB
5 Erik Hanses
Täby IS
09 Täby IS 3.44 -0.5 PB
123456
163 Ture Lindquist Hamrå4.21 +1.04.29 -0.44.41 -0.14.35 0.04.17 -0.24.33 -0.9
61 Erik Hanses3.15 +1.73.27 -0.93.27 -2.53.23 0.03.07 -1.03.44 -0.5
149 Sigge Läthén3.65 -0.13.67 -1.53.65 0.03.52 -0.63.73 0.03.79 -0.9
158 Theodor Gutke4.93 -1.34.82 -2.54.83 +0.34.87 -2.04.94 -0.34.97 -0.8
91 Jonatan Borg4.51 -1.04.48 -1.14.38 0.04.50 -1.74.28 0.04.60 -1.6
P12 Kula
Vikt: 3,0kg
21/8 11:50
1 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.02 PB
2 Erik Hanses
Täby IS
09 Täby IS 8.50 PB
3 Theodor Gutke
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.03 PB
4 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 7.87 PB
5 Sigge Läthén
Tjalve IF Norrköping
09 Tjalve IF Norrköping 6.40
123456
61 Erik Hanses7.238.318.507.688.207.82
91 Jonatan Borg6.506.41x7.466.907.87
96 Jumanne Hackett8.368.83x7.89x10.02
158 Theodor Gutke7.497.137.51xx8.03
149 Sigge Läthénx5.965.876.305.976.40
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.