Resultat En Midsommarnattsdröm

Stenkullens IP, Lerum   2021-06-23

Arrangör: Lerum Friidrott Tävlingsledare: Ulf Gimlegård Senast uppdaterad: 2021-07-02 11:15:20
Visa Resultatkort
Kvinnor 100 m
A-Final
23/6 18:15
Vind: +1.8
Tot. plac.
1 Julia Wennersten
IK Ymer
01 IK Ymer 11.97 1 PB
2 Julia Björkman
IF Kville
00 IF Kville 12.01 2 PB
3 Clara Augustsson
IK Ymer
00 IK Ymer 12.44 3
4 Jessica Östlund
Hässelby SK
93 Hässelby SK 12.59 5
5 Felicia Sjöblom
IK Orient
99 IK Orient 12.61 6
B-Final
23/6 18:15
Vind: +0.5
Tot. plac.
1 Nora Lindahl
Hässelby SK
04 Hässelby SK 12.53 4
2 Cornelia Lindberg
Lerum Friidrott
01 Lerum Friidrott 12.94 8
3 Elin Hallbjörner
Ullevi FK
02 Ullevi FK 13.02 9
4 Ide Ileso
Ullevi FK
00 Ullevi FK 13.08 10
5 Sirin Ilknur
Ullevi FK
03 Ullevi FK 13.89 11
C-Final
23/6 18:15
Vind: +0.3
Tot. plac.
1 Sissel Eliasson
Alingsås IF
04 Alingsås IF 12.76 7 PB
2 Sara Dahlén
Lerum Friidrott
00 Lerum Friidrott 14.22 12
3 Felicia van der Poel
Stenungsunds FI
01 Stenungsunds FI 14.47 13
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Julia Wennersten
IK Ymer
01 IK Ymer 11.97
2 Julia Björkman
IF Kville
00 IF Kville 12.01
3 Clara Augustsson
IK Ymer
00 IK Ymer 12.44
4 Jessica Östlund
Hässelby SK
93 Hässelby SK 12.59
5 Felicia Sjöblom
IK Orient
99 IK Orient 12.61
6 Cornelia Lindberg
Lerum Friidrott
01 Lerum Friidrott 12.94
7 Ide Ileso
Ullevi FK
00 Ullevi FK 13.08
8 Sara Dahlén
Lerum Friidrott
00 Lerum Friidrott 14.22
9 Felicia van der Poel
Stenungsunds FI
01 Stenungsunds FI 14.47
F19
1 Elin Hallbjörner
Ullevi FK
02 Ullevi FK 13.02
2 Sirin Ilknur
Ullevi FK
03 Ullevi FK 13.89
F17
1 Nora Lindahl
Hässelby SK
04 Hässelby SK 12.53
2 Sissel Eliasson
Alingsås IF
04 Alingsås IF 12.76
Kvinnor 200 m
A-Final
23/6 19:00
Vind: +0.1
Tot. plac.
1 Clara Augustsson
IK Ymer
00 IK Ymer 25.67 1
2 Tilda Wahlén
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 25.87 2 PB
3 Ide Ileso
Ullevi FK
00 Ullevi FK 27.05 4
B-Final
23/6 19:00
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Ivana Pekic
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 26.80 3 PB
2 Ellen Perman
Stenungsunds FI
07 Stenungsunds FI 28.05 5 SB
3 Nicolina Sinclair
Stenungsunds FI
07 Stenungsunds FI 29.14 6 PB
4 Inez Brocker
Stenungsunds FI
08 Stenungsunds FI 29.53 7 PB
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Clara Augustsson
IK Ymer
00 IK Ymer 25.67
2 Ide Ileso
Ullevi FK
00 Ullevi FK 27.05
F17
1 Tilda Wahlén
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 25.87
2 Ivana Pekic
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 26.80
F15
1 Ellen Perman
Stenungsunds FI
07 Stenungsunds FI 28.05
2 Nicolina Sinclair
Stenungsunds FI
07 Stenungsunds FI 29.14
F13
1 Inez Brocker
Stenungsunds FI
08 Stenungsunds FI 29.53
Kvinnor 400 m
1 Alice Svantesson
Ullevi FK
97 Ullevi FK 57.00
2 Elin Hagelin
Mölndals AIK
05 Mölndals AIK 1:03.36
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Alice Svantesson
Ullevi FK
97 Ullevi FK 57.00
F17
1 Elin Hagelin
Mölndals AIK
05 Mölndals AIK 1:03.36
Kvinnor 800 m
1 Wilma Ehrnborg
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 2:16.86 PB
2 Alma Svantesson
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 2:17.85
3 Stina Tagesson
IK Ymer
06 IK Ymer 2:20.41
4 Elsa Tagesson
IK Ymer
06 IK Ymer 2:24.28 PB
5 Wilma Holmén
Mölndals AIK
03 Mölndals AIK 2:24.44 PB
6 Felicia Brink
IF Kville
04 IF Kville 2:30.45
7 Julia Wahlen
Mölndals AIK
01 Mölndals AIK 2:35.92 SB
8 Agnes Knauer
Hälle IF
07 Hälle IF 2:36.56
9 Julia Svensson
Mölndals AIK
03 Mölndals AIK 2:37.92 SB
Tilda Knauer
Hälle IF
03 Hälle IF DNF
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Julia Wahlen
Mölndals AIK
01 Mölndals AIK 2:35.92
F19
1 Wilma Holmén
Mölndals AIK
03 Mölndals AIK 2:24.44
2 Julia Svensson
Mölndals AIK
03 Mölndals AIK 2:37.92
Tilda Knauer
Hälle IF
03 Hälle IF DNF
F17
1 Alma Svantesson
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 2:17.85
2 Felicia Brink
IF Kville
04 IF Kville 2:30.45
F15
1 Wilma Ehrnborg
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 2:16.86
2 Stina Tagesson
IK Ymer
06 IK Ymer 2:20.41
3 Elsa Tagesson
IK Ymer
06 IK Ymer 2:24.28
4 Agnes Knauer
Hälle IF
07 Hälle IF 2:36.56
Kvinnor 5000 m
1 Johanna Larsson
Örgryte IS
93 Örgryte IS 16:59.32 PB
2 Johanna Widarsson Norbeck
Örgryte IS
89 Örgryte IS 16:59.92 PB
3 Julia Svennblad
Hälle IF
03 Hälle IF 17:05.72
4 Evelina Hultegård
Örgryte IS
90 Örgryte IS 17:34.75 PB
5 Julia Törnblad
Mölndals AIK
97 Mölndals AIK 18:12.49
6 Malin Strand
Sävedalens AIK
93 Sävedalens AIK 18:21.06
7 Louise Lund
Alingsås IF
90 Alingsås IF 18:31.28 Uncertified TR5.5
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Johanna Larsson
Örgryte IS
93 Örgryte IS 16:59.32
2 Johanna Widarsson Norbeck
Örgryte IS
89 Örgryte IS 16:59.92
3 Evelina Hultegård
Örgryte IS
90 Örgryte IS 17:34.75
4 Julia Törnblad
Mölndals AIK
97 Mölndals AIK 18:12.49
5 Malin Strand
Sävedalens AIK
93 Sävedalens AIK 18:21.06
6 Louise Lund
Alingsås IF
90 Alingsås IF 18:31.28
F19
1 Julia Svennblad
Hälle IF
03 Hälle IF 17:05.72
Kvinnor 100 m häck
Höjd: 84,0cm
23/6 17:45
Vind: +0.4
1 Amanda Hansson
Hässelby SK
99 Hässelby SK 14.02 TR
2 Estelle Montler
Ullevi FK
91 Ullevi FK 14.27 SB
3 Ebba Åhman
IK Ymer
02 IK Ymer 14.40
Kvinnor Höjd
1 Vendela Corswant
Örgryte IS
93 Örgryte IS 172
2 Lina Löfqvist
Ullevi FK
93 Ullevi FK 166 SB
3 Moa Cornéer
Örgryte IS
05 Örgryte IS 156
4 Elsa Wållgren
Lerum Friidrott
04 Lerum Friidrott 152 SB
5 Jonna Säwström
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 148
6 Agnes Dahlberg
Lerum Friidrott
02 Lerum Friidrott 148
140144148152156160163166169172175
119 Elsa Wållgren-oooxxx
238 Moa Cornéer-ooxxoxxoxxx
88 Agnes Dahlbergooxxoxxx
239 Vendela Corswant------oooxxoxxx
223 Lina Löfqvist----ooooxxx
60 Jonna Säwströmoxooxxx
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Vendela Corswant
Örgryte IS
93 Örgryte IS 172
2 Lina Löfqvist
Ullevi FK
93 Ullevi FK 166
F19
1 Agnes Dahlberg
Lerum Friidrott
02 Lerum Friidrott 148
F17
1 Moa Cornéer
Örgryte IS
05 Örgryte IS 156
2 Elsa Wållgren
Lerum Friidrott
04 Lerum Friidrott 152
3 Jonna Säwström
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 148
Kvinnor Stav
1 Sofia Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 316 PB
2 Klara Hillman
IF Rigor
04 IF Rigor 296 SB
3 Elin Jansson
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 286 SB
4 Ella Holmberg
Lerum Friidrott
06 Lerum Friidrott 271 PB
5 Nellie Gullberg
Lerum Friidrott
06 Lerum Friidrott 271 PB
6 Jenny Lundin
IF Rigor
06 IF Rigor 256
7 Elsa Dåverhög
Lerum Friidrott
04 Lerum Friidrott 241
8 Elsa Skager
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 241
9 Sanna Gullberg
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 221 PB
221241256271286296306316321
98 Ella Holmbergooooxxx
95 Nellie Gullbergoooxoxxx
90 Elsa Dåverhög-oxxx
101 Elin Jansson--oxooxxx
96 Sanna Gullbergoxxx
47 Jenny Lundin--oxxx
45 Klara Hillman---oooxxx
49 Sofia Olsson----oxxoxooxxx
113 Elsa Skageroxxo-
Sammanställning per klass
F17
1 Sofia Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 316
2 Klara Hillman
IF Rigor
04 IF Rigor 296
3 Elin Jansson
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 286
4 Elsa Dåverhög
Lerum Friidrott
04 Lerum Friidrott 241
F15
1 Ella Holmberg
Lerum Friidrott
06 Lerum Friidrott 271
2 Nellie Gullberg
Lerum Friidrott
06 Lerum Friidrott 271
3 Jenny Lundin
IF Rigor
06 IF Rigor 256
F13
1 Elsa Skager
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 241
2 Sanna Gullberg
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 221
Kvinnor Längd
1 Ivana Pekic
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 5.19 +0.5
2 Ellen Perman
Stenungsunds FI
07 Stenungsunds FI 5.03 +1.2 PB
3 Cornelia Lindberg
Lerum Friidrott
01 Lerum Friidrott 4.89 +1.3
4 Sabina Kern
Brattås CK
06 Brattås CK 4.73 +1.4
5 Ella Thompson
Göteborgs KIK
07 Göteborgs KIK 4.44 +0.8 PB
6 Leia Holm
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 4.32 +0.4
7 Nicolina Sinclair
Stenungsunds FI
07 Stenungsunds FI 4.29 +0.2
8 Josefine Holmesson
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 4.28 +1.6
9 Viktoria Karlsson
Göteborgs KIK
97 Göteborgs KIK 4.23 +0.2 Hoppzon enl. pararegel
10 Felicia van der Poel
Stenungsunds FI
01 Stenungsunds FI 4.20 +1.2
11 Svea Götestam
Göteborgs KIK
07 Göteborgs KIK 4.03 0.0
123456
182 Nicolina Sinclair4.29 +0.2x 4.28 0.04.04 +0.74.23 +1.04.03 +0.9
16 Ella Thompson2.00 0.04.44 +0.84.25 +0.34.17 +0.54.15 +1.34.01 +1.5
104 Cornelia Lindberg4.61 +0.74.56 +1.14.77 +0.14.89 +1.34.77 +0.74.88 +1.3
181 Ellen Perman4.67 +0.34.72 +0.84.69 +1.74.78 +1.84.81 +0.95.03 +1.2
97 Leia Holmx 4.32 +0.44.26 +0.5x 4.22 +1.0x
55 Ivana Pekic4.90 0.05.19 +0.5x 5.15 +0.45.19 0.05.14 -0.3
8 Sabina Kern4.68 +0.8x 4.73 +1.44.68 +2.0x 4.36 0.0
183 Felicia van der Poel3.97 0.04.20 +1.24.04 +1.4
12 Svea Götestam4.03 0.02.84 0.02.43 +0.4
99 Josefine Holmesson4.14 +0.24.16 +0.54.28 +1.6- - -
14 Viktoria Karlsson4.23 +0.2- - - - -
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Cornelia Lindberg
Lerum Friidrott
01 Lerum Friidrott 4.89
2 Viktoria Karlsson
Göteborgs KIK
97 Göteborgs KIK 4.23
3 Felicia van der Poel
Stenungsunds FI
01 Stenungsunds FI 4.20
F17
1 Ivana Pekic
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 5.19
2 Leia Holm
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 4.32
3 Josefine Holmesson
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 4.28
F15
1 Ellen Perman
Stenungsunds FI
07 Stenungsunds FI 5.03
2 Sabina Kern
Brattås CK
06 Brattås CK 4.73
3 Ella Thompson
Göteborgs KIK
07 Göteborgs KIK 4.44
4 Nicolina Sinclair
Stenungsunds FI
07 Stenungsunds FI 4.29
5 Svea Götestam
Göteborgs KIK
07 Göteborgs KIK 4.03
Kvinnor Tresteg
1 Lisa Weyhenmeyer
Upsala IF
00 Upsala IF 12.11 +0.8
2 Victoria Jacobsson
Ullevi FK
97 Ullevi FK 12.01 +0.5 PB
3 Judith Wagersten
Örgryte IS
98 Örgryte IS 11.42 +1.3
123456
215 Victoria Jacobsson12.01 +0.511.92 +1.011.50 0.0x 11.10 +0.711.40 +1.5
236 Lisa Weyhenmeyerx 11.90 +1.011.71 0.012.04 +1.5x 12.11 +0.8
266 Judith Wagerstenx x 10.89 +1.111.42 +1.3x 11.37 +0.9
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Lisa Weyhenmeyer
Upsala IF
00 Upsala IF 12.11
2 Victoria Jacobsson
Ullevi FK
97 Ullevi FK 12.01
3 Judith Wagersten
Örgryte IS
98 Örgryte IS 11.42
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
1 Ebba Toorell
Ullevi FK
03 Ullevi FK 10.56
2 Linnea Persson
IFK Göteborg
03 IFK Göteborg 10.06
123456
56 Linnea Persson10.069.869.53---
235 Ebba Toorell-10.56-10.139.78-
Sammanställning per klass
F19
1 Ebba Toorell
Ullevi FK
03 Ullevi FK 10.56
2 Linnea Persson
IFK Göteborg
03 IFK Göteborg 10.06
Kvinnor Diskus
Vikt: 1,0kg
1 Molly Broback
Sävedalens AIK
01 Sävedalens AIK 45.75
2 Marielle Bengtsson
Trollhättan FIK
93 Trollhättan FIK 41.45 SB
3 Beatrice Pettersson
Mölndals AIK
05 Mölndals AIK 40.08 PB
4 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 35.54
5 Ebba Toorell
Ullevi FK
03 Ullevi FK 32.85
123456
235 Ebba Toorell-30.60---32.85
62 Matilda Åkerman33.4830.18--33.8935.54
184 Molly Broback43.6145.7543.07---
146 Beatrice Pettersson34.8335.9537.9537.6837.9140.08
196 Marielle Bengtsson40.2839.8040.1438.9441.45-
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Molly Broback
Sävedalens AIK
01 Sävedalens AIK 45.75
2 Marielle Bengtsson
Trollhättan FIK
93 Trollhättan FIK 41.45
F19
1 Ebba Toorell
Ullevi FK
03 Ullevi FK 32.85
F17
1 Beatrice Pettersson
Mölndals AIK
05 Mölndals AIK 40.08
2 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 35.54
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
1 Ida Elmén
IF Kville
03 IF Kville 35.86
2 Hilda Fahl
Ullevi FK
99 Ullevi FK 24.17 PB
123456
208 Hilda Fahl23.9724.1723.8523.9422.5323.13
40 Ida Elmén33.02x33.4534.8835.8634.63
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Hilda Fahl
Ullevi FK
99 Ullevi FK 24.17
F19
1 Ida Elmén
IF Kville
03 IF Kville 35.86
F19 3000 m
Körs samtidigt som K 5000m
23/6 19:35
1 Wilma Karlsson
IF Göta
03 IF Göta 10:00.71 PB
2 Saga Hagelin
Mölndals AIK
03 Mölndals AIK 10:00.88 PB
3 Paulina Hultberg
Alingsås IF
05 Alingsås IF 10:06.48 PB
4 Dina Cange
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 11:26.48
5 Frida Palmqvist
Mölndals AIK
03 Mölndals AIK 11:30.30
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
1 Elsa Wållgren
Lerum Friidrott
04 Lerum Friidrott 13.56 SB
2 Beatrice Pettersson
Mölndals AIK
05 Mölndals AIK 13.03
3 Sigrid Altus
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 12.01
4 Josefine Holmesson
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 10.72
123456
99 Josefine Holmessonx10.7210.4910.32-10.54
146 Beatrice Pettersson---13.03--
119 Elsa Wållgrenxx13.0213.5612.5113.24
131 Sigrid Altus11.4811.09-10.9910.8912.01
Sammanställning per klass
F17
1 Elsa Wållgren
Lerum Friidrott
04 Lerum Friidrott 13.56
2 Beatrice Pettersson
Mölndals AIK
05 Mölndals AIK 13.03
3 Josefine Holmesson
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 10.72
F15
1 Sigrid Altus
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 12.01
F17 Spjut
Vikt: 500g
1 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 41.86 SB
2 Alma Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 33.53 SB
3 Sigrid Altus
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 31.16
123456
48 Alma Olssonx29.2933.5333.4729.9631.43
131 Sigrid Altus29.18x30.07x31.16x
62 Matilda Åkerman41.8639.89xx39.2338.71
Sammanställning per klass
F17
1 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 41.86
2 Alma Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 33.53
F15
1 Sigrid Altus
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 31.16
Män 100 m
A-Final
23/6 18:00
Vind: +0.7
Tot. plac.
1 Thomas Jones
IFK Växjö
01 IFK Växjö 10.60 1 TR
2 Adam Denguir
Ullevi FK
94 Ullevi FK 10.63 2 SB
3 Lucas Bolin
Ullevi FK
01 Ullevi FK 10.80 3 PB
4 Carl Narup
Ullevi FK
98 Ullevi FK 11.00 4
5 Emmanuel Ogwo
Ullevi FK
02 Ullevi FK 11.27 5
B-Final
23/6 18:00
Vind: +2.0
Tot. plac.
1 Nils Ekström
Trollhättan FIK
03 Trollhättan FIK 11.35 6 PB
2 Linus Pihl
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 11.42 =7 SB 11.42
C-Final
23/6 18:00
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Tim Jansson
Alingsås IF
05 Alingsås IF 11.42 =7 PB 11.42
2 Vincent Lundstedt
Stenungsunds FI
04 Stenungsunds FI 11.70 9 PB
3 David Levegård
IF Rigor
05 IF Rigor 11.94 10 PB
4 Linus Wahl
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 12.34 11
Sammanställning per klass
P19
1 Emmanuel Ogwo
Ullevi FK
02 Ullevi FK 11.27
2 Nils Ekström
Trollhättan FIK
03 Trollhättan FIK 11.35
3 Linus Pihl
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 11.42
P17
1 Tim Jansson
Alingsås IF
05 Alingsås IF 11.42
2 Vincent Lundstedt
Stenungsunds FI
04 Stenungsunds FI 11.70
3 David Levegård
IF Rigor
05 IF Rigor 11.94
4 Linus Wahl
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 12.34
Män
1 Thomas Jones
IFK Växjö
01 IFK Växjö 10.60
2 Adam Denguir
Ullevi FK
94 Ullevi FK 10.63
3 Lucas Bolin
Ullevi FK
01 Ullevi FK 10.80
4 Carl Narup
Ullevi FK
98 Ullevi FK 11.00
Män 100m - Extralopp
23/6
Vind: +0.4
1 Thomas Jones
IFK Växjö
01 IFK Växjö 10.55
Män 200 m
A-Final
23/6 18:45
Vind: +0.4
Tot. plac.
1 Adam Denguir
Ullevi FK
94 Ullevi FK 21.53 1 TR
2 Rafael Tejada de Leon
Ullevi FK
02 Ullevi FK 21.83 2
3 Anton Bengtsson
Ullevi FK
99 Ullevi FK 22.31 3
4 Lucas Bolin
Ullevi FK
01 Ullevi FK 22.50 4 SB
5 Linus Pihl
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 23.28 7
6 Jonatan Johansson
Sävedalens AIK
00 Sävedalens AIK 23.37 8
B-Final
23/6 18:45
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Nils Ekström
Trollhättan FIK
03 Trollhättan FIK 22.87 5 PB
2 Andreas Norström
Ullevi FK
92 Ullevi FK 23.26 6 SB
3 Vincent Lundstedt
Stenungsunds FI
04 Stenungsunds FI 23.52 9 PB
4 Gustav Ölund
Örgryte IS
94 Örgryte IS 24.20 10
5 Robin Noping
Sävedalens AIK
96 Sävedalens AIK 25.29 11 PB
Sammanställning per klass
P19
1 Rafael Tejada de Leon
Ullevi FK
02 Ullevi FK 21.83
2 Nils Ekström
Trollhättan FIK
03 Trollhättan FIK 22.87
3 Linus Pihl
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 23.28
P17
1 Vincent Lundstedt
Stenungsunds FI
04 Stenungsunds FI 23.52
Män
1 Adam Denguir
Ullevi FK
94 Ullevi FK 21.53
2 Anton Bengtsson
Ullevi FK
99 Ullevi FK 22.31
3 Lucas Bolin
Ullevi FK
01 Ullevi FK 22.50
4 Andreas Norström
Ullevi FK
92 Ullevi FK 23.26
5 Jonatan Johansson
Sävedalens AIK
00 Sävedalens AIK 23.37
6 Gustav Ölund
Örgryte IS
94 Örgryte IS 24.20
7 Robin Noping
Sävedalens AIK
96 Sävedalens AIK 25.29
Män 400 m
A-Final
23/6 18:30
Tot. plac.
1 Jacob Helsing
IK Orient
00 IK Orient 49.11 1 PB
2 Nils Thornberg
Ullevi FK
94 Ullevi FK 49.38 2 PB
3 Rasmus Hugosson
KFUM Örebro
01 KFUM Örebro 49.48 3
4 Linus Strand
KFUM Örebro
01 KFUM Örebro 49.66 4
B-Final
23/6 18:30
Tot. plac.
1 Herman Forsberg
Ullevi FK
02 Ullevi FK 50.66 5
2 Samuel Andreasson
Ullevi FK
99 Ullevi FK 50.87 6
3 Mattias Sunneborn
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 51.57 7
4 Erik Lindahl
Ullevi FK
90 Ullevi FK 51.67 8
Sammanställning per klass
P19
1 Herman Forsberg
Ullevi FK
02 Ullevi FK 50.66
Män
1 Jacob Helsing
IK Orient
00 IK Orient 49.11
2 Nils Thornberg
Ullevi FK
94 Ullevi FK 49.38
3 Rasmus Hugosson
KFUM Örebro
01 KFUM Örebro 49.48
4 Linus Strand
KFUM Örebro
01 KFUM Örebro 49.66
5 Samuel Andreasson
Ullevi FK
99 Ullevi FK 50.87
6 Mattias Sunneborn
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 51.57
7 Erik Lindahl
Ullevi FK
90 Ullevi FK 51.67
Män 800 m
A-Final
23/6 19:20
Tot. plac.
1 Michael Rosenqvist
Mölndals AIK
02 Mölndals AIK 1:56.30 1 PB
2 Eric Källman
IK Ymer
00 IK Ymer 1:56.46 2
3 Simon Wikell
Mölndals AIK
03 Mölndals AIK 1:56.69 3
4 Felix Larsen Nilsson
Örgryte IS
00 Örgryte IS 1:59.49 4
5 Oscar Eliasson
Hässelby SK
01 Hässelby SK 1:59.60 5 PB
6 Elias Ramhult
IK Ymer
05 IK Ymer 2:01.62 6 PB
7 Andreas Carlsson
Stenungsunds FI
02 Stenungsunds FI 2:03.21 8 SB
8 Love Ramhult
IK Ymer
03 IK Ymer 2:06.82 9
B-Final
23/6 19:20
Tot. plac.
1 Adam Sörqvist
Hälle IF
05 Hälle IF 2:03.13 7 PB
2 Alfred Ramhult
IK Ymer
03 IK Ymer 2:06.86 10
3 Filip Jonsson
Hälle IF
06 Hälle IF 2:08.07 11 PB
4 Albert Hellman
Stenungsunds FI
01 Stenungsunds FI 2:08.72 12 PB
5 Christoffer Johansson
Majornas IK
89 Majornas IK 2:23.03 13
Sammanställning per klass
P19
1 Michael Rosenqvist
Mölndals AIK
02 Mölndals AIK 1:56.30
2 Simon Wikell
Mölndals AIK
03 Mölndals AIK 1:56.69
3 Andreas Carlsson
Stenungsunds FI
02 Stenungsunds FI 2:03.21
4 Love Ramhult
IK Ymer
03 IK Ymer 2:06.82
5 Alfred Ramhult
IK Ymer
03 IK Ymer 2:06.86
P17
1 Elias Ramhult
IK Ymer
05 IK Ymer 2:01.62
2 Adam Sörqvist
Hälle IF
05 Hälle IF 2:03.13
P15
1 Filip Jonsson
Hälle IF
06 Hälle IF 2:08.07
Män
1 Eric Källman
IK Ymer
00 IK Ymer 1:56.46
2 Felix Larsen Nilsson
Örgryte IS
00 Örgryte IS 1:59.49
3 Oscar Eliasson
Hässelby SK
01 Hässelby SK 1:59.60
4 Albert Hellman
Stenungsunds FI
01 Stenungsunds FI 2:08.72
5 Christoffer Johansson
Majornas IK
89 Majornas IK 2:23.03
Män 5000 m
1 Mohamed Nuur
Örgryte IS
99 Örgryte IS 14:56.34 PB
2 Nicklas Gunnarsson
Örgryte IS
96 Örgryte IS 15:33.22 PB
3 Jonathan Weichbrodt
Mölndals AIK
94 Mölndals AIK 16:03.52
4 Nils Olsson
Lerum Friidrott
04 Lerum Friidrott 16:03.60 PB
5 Jesper Evervall
Örgryte IS
94 Örgryte IS 16:09.62
6 Axel Johansson
Hälle IF
03 Hälle IF 16:10.72 PB
7 Joel Thorén
Örgryte IS
95 Örgryte IS 16:14.89 PB
8 Melker Tillenius
Sävedalens AIK
01 Sävedalens AIK 16:16.37 PB
9 Joshua Dudley
IFK Göteborg
95 IFK Göteborg 16:55.63 PB
10 Olle Leibe Bergstedt
Solvikingarna
01 Solvikingarna 17:05.56 PB
11 Rasmus Bäcklund
IFK Göteborg
98 IFK Göteborg 17:21.31
12 Sebastian Sjöholm
Hälle IF
85 Hälle IF 17:35.50 Uncertified TR5.5
13 Mattias Eliasson
Solvikingarna
90 Solvikingarna 18:19.69
14 Vignesh Pandian
Solvikingarna
87 Solvikingarna 19:58.79
Sammanställning per klass
P19
1 Axel Johansson
Hälle IF
03 Hälle IF 16:10.72
P17
1 Nils Olsson
Lerum Friidrott
04 Lerum Friidrott 16:03.60
Män
1 Mohamed Nuur
Örgryte IS
99 Örgryte IS 14:56.34
2 Nicklas Gunnarsson
Örgryte IS
96 Örgryte IS 15:33.22
3 Jonathan Weichbrodt
Mölndals AIK
94 Mölndals AIK 16:03.52
4 Jesper Evervall
Örgryte IS
94 Örgryte IS 16:09.62
5 Joel Thorén
Örgryte IS
95 Örgryte IS 16:14.89
6 Melker Tillenius
Sävedalens AIK
01 Sävedalens AIK 16:16.37
7 Joshua Dudley
IFK Göteborg
95 IFK Göteborg 16:55.63
8 Olle Leibe Bergstedt
Solvikingarna
01 Solvikingarna 17:05.56
9 Rasmus Bäcklund
IFK Göteborg
98 IFK Göteborg 17:21.31
10 Sebastian Sjöholm
Hälle IF
85 Hälle IF 17:35.50
11 Mattias Eliasson
Solvikingarna
90 Solvikingarna 18:19.69
12 Vignesh Pandian
Solvikingarna
87 Solvikingarna 19:58.79
Män Höjd
1 Robin Jacobsson
Ullevi FK
98 Ullevi FK 194
2 Linus Pihl
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 178 PB
163169174178182186190194198200
110 Linus Pihloxooxoxxx
214 Robin Jacobsson-----oxxoo-xxx
Sammanställning per klass
P19
1 Linus Pihl
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 178
Män
1 Robin Jacobsson
Ullevi FK
98 Ullevi FK 194
Män Stav
1 Peter Svensson
IF Rigor
02 IF Rigor 421 PB
2 Gabriel Torgersson
IF Kville
05 IF Kville 391
3 Elliot Lindbom
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 376 PB
4 Gustav Thyrman
IF Rigor
04 IF Rigor 361
5 Jacob Tegner
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 361 PB
Robin Jacobsson
Ullevi FK
98 Ullevi FK x
331346361376391406421431441451461471
105 Elliot Lindbomoxoxxooxxx
214 Robin Jacobsson-----------xxx
52 Gustav Thyrman-xoxoxxx
51 Peter Svensson----oxxoxxoxxx
42 Gabriel Torgersson--xo-oxxx
116 Jacob Tegnerxoxxoxxoxxx
Sammanställning per klass
P19
1 Peter Svensson
IF Rigor
02 IF Rigor 421
P17
1 Gabriel Torgersson
IF Kville
05 IF Kville 391
2 Elliot Lindbom
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 376
3 Gustav Thyrman
IF Rigor
04 IF Rigor 361
4 Jacob Tegner
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 361
Män
Robin Jacobsson
Ullevi FK
98 Ullevi FK x
Män Längd
1 Andreas Otterling
IFK Lidingö
86 IFK Lidingö 7.21 +1.9
2 David Sennung
Ullevi FK
91 Ullevi FK 6.45 +1.4
3 Olof Ryberg
Örgryte IS
00 Örgryte IS 6.42 +1.4 PB
4 Axel Eenfeldt
Örgryte IS
05 Örgryte IS 6.41 +1.0
5 Casper Bergstrand
Stenungsunds FI
04 Stenungsunds FI 5.95 +0.5
6 Linus Pihl
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 5.78 +1.3 PB
7 Joel Pettersson
IFK Göteborg
07 IFK Göteborg 5.16 +1.7
123456
254 Olof Rybergx x 6.07 +1.0x x 6.42 +1.4
64 Andreas Otterlingx 6.94 +0.5x x 6.92 +0.87.21 +1.9
175 Casper Bergstrand5.95 +0.55.64 +1.15.48 +0.62.09 +1.5x 4.66 +0.7
110 Linus Pihl- x 5.61 +0.65.70 +0.65.50 +1.65.78 +1.3
240 Axel Eenfeldt6.17 +1.1x 6.41 +1.0x 6.07 +1.0x
58 Joel Petterssonx 2.90 +1.12.95 0.0x 5.16 +1.74.70 +0.4
231 David Sennung6.44 +0.96.35 +0.56.45 +1.46.35 0.06.40 +1.56.42 +0.5
Sammanställning per klass
P19
1 Linus Pihl
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 5.78
P17
1 Axel Eenfeldt
Örgryte IS
05 Örgryte IS 6.41
2 Casper Bergstrand
Stenungsunds FI
04 Stenungsunds FI 5.95
P15
1 Joel Pettersson
IFK Göteborg
07 IFK Göteborg 5.16
Män
1 Andreas Otterling
IFK Lidingö
86 IFK Lidingö 7.21
2 David Sennung
Ullevi FK
91 Ullevi FK 6.45
3 Olof Ryberg
Örgryte IS
00 Örgryte IS 6.42
Män Tresteg
1 Melker Manne
Ullevi FK
01 Ullevi FK 14.34 +2.3
2 Johannes Lundqvist
Ullevi FK
04 Ullevi FK 13.64 +1.5 PB
3 Linus Wahl
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 12.54 +0.3 PB
123456
225 Melker Manne14.21 0.0x 14.17 0.0x 14.34 +2.314.21 +1.7
222 Johannes Lundqvist13.22 +0.2x 12.66 +0.513.64 +1.5x x
117 Linus Wahl12.35 +1.3- 12.19 +0.312.52 +1.112.54 +0.312.48 +1.0
Sammanställning per klass
P17
1 Johannes Lundqvist
Ullevi FK
04 Ullevi FK 13.64
2 Linus Wahl
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 12.54
Män
1 Melker Manne
Ullevi FK
01 Ullevi FK 14.34
Män Kula
Vikt: 7,26kg
1 Nermin Stitkovac
IFK Göteborg
00 IFK Göteborg 17.29
2 Kevin Fankl
Örgryte IS
95 Örgryte IS 11.86
3 Simon Evertsson
Trollhättan FIK
96 Trollhättan FIK 11.61 PB
123456
59 Nermin Stitkovac17.29x16.8917.0517.2016.41
199 Simon Evertsson11.3311.2111.4711.61x
242 Kevin Fanklxxx11.86x11.74
Sammanställning per klass
Män
1 Nermin Stitkovac
IFK Göteborg
00 IFK Göteborg 17.29
2 Kevin Fankl
Örgryte IS
95 Örgryte IS 11.86
3 Simon Evertsson
Trollhättan FIK
96 Trollhättan FIK 11.61
Män Diskus
Vikt: 2,0kg
1 Kevin Fankl
Örgryte IS
95 Örgryte IS 38.19
2 Simon Evertsson
Trollhättan FIK
96 Trollhättan FIK 33.88
123456
242 Kevin Fankl-35.69-38.19--
199 Simon Evertsson-31.1032.0233.6933.6433.88
Sammanställning per klass
Män
1 Kevin Fankl
Örgryte IS
95 Örgryte IS 38.19
2 Simon Evertsson
Trollhättan FIK
96 Trollhättan FIK 33.88
Män Spjut
Vikt: 800g
1 Simon Evertsson
Trollhättan FIK
96 Trollhättan FIK 44.25
2 Rizvan Ektymaev
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 35.48
123456
91 Rizvan Ektymaevxx33.6934.1633.4335.48
199 Simon Evertsson43.8443.4238.94x44.2542.87
Sammanställning per klass
P19
1 Rizvan Ektymaev
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 35.48
Män
1 Simon Evertsson
Trollhättan FIK
96 Trollhättan FIK 44.25
P19 Kula
Vikt: 6,0kg
1 Leo Frid-Göransson
Sävedalens AIK
02 Sävedalens AIK 16.47
123456
188 Leo Frid-Göransson15.24xx16.47xx
P17 Spjut
Vikt: 700g
1 Linus Wahl
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 37.61
2 Edvin Friberg
Sävedalens AIK
05 Sävedalens AIK 28.88 =PB
123456
117 Linus Wahl27.1437.6136.9135.8735.0335.49
187 Edvin Fribergx28.88xx26.02x
Sammanställning per klass
P17
1 Linus Wahl
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 37.61
2 Edvin Friberg
Sävedalens AIK
05 Sävedalens AIK 28.88
P15 Spjut
Vikt: 600g
1 Albin Friberg
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 52.74 PB
123456
186 Albin Friberg52.7445.8849.1946.4346.6944.68
Veteraner Kvinnor 100 m
K35 och uppåt i 5-årsintervall
23/6 18:15
Vind: +0.3
1 Paulina Orell Sahlberg
Lerum Friidrott
81 Lerum Friidrott 13.20
Sammanställning per klass
K40
1 Paulina Orell Sahlberg
Lerum Friidrott
81 Lerum Friidrott 13.20
Veteraner Kvinnor 200 m
K35 och uppåt i 5-årsintervall
23/6 19:00
Vind: 0.0
1 Paulina Orell Sahlberg
Lerum Friidrott
81 Lerum Friidrott 26.85
Sammanställning per klass
K40
1 Paulina Orell Sahlberg
Lerum Friidrott
81 Lerum Friidrott 26.85
Veteraner Kvinnor 5000 m
K35 och uppåt i 5-årsintervall
1 Nina Hagman
Team Minos SC
81 Team Minos SC 18:18.89
2 Karin Schön
IF Kville
62 IF Kville 19:16.07 SB
3 Stina Persson
Alingsås IF
86 Alingsås IF 19:20.86
4 Katarina Åström
Hälle IF
71 Hälle IF 19:46.78
5 Ulrika Grönérus
Majornas IK
72 Majornas IK 20:04.03
6 Catharina Ramhult
IK Ymer
66 IK Ymer 20:16.27
7 Johanna Michaëlsson
Majornas IK
71 Majornas IK 20:29.33 PB
Katja Leibe Bergstedt
Solvikingarna
60 Solvikingarna DNF
Sammanställning per klass
K60
Katja Leibe Bergstedt
Solvikingarna
60 Solvikingarna DNF
K55
1 Karin Schön
IF Kville
62 IF Kville 19:16.07
2 Catharina Ramhult
IK Ymer
66 IK Ymer 20:16.27
K50
1 Katarina Åström
Hälle IF
71 Hälle IF 19:46.78
2 Johanna Michaëlsson
Majornas IK
71 Majornas IK 20:29.33
K45
1 Ulrika Grönérus
Majornas IK
72 Majornas IK 20:04.03
K40
1 Nina Hagman
Team Minos SC
81 Team Minos SC 18:18.89
K35
1 Stina Persson
Alingsås IF
86 Alingsås IF 19:20.86
Veteraner Kvinnor Kula
4.0 kg: K35-45, 3.0 kg: K50-70, 2.0 kg: K75-
1 Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad 9.24
2 Cecilia Nesser
Mölndals AIK
76 Mölndals AIK 9.01
123456
61 Linda Åkerman8.648.918.979.119.249.10
144 Cecilia Nesser9.018.718.978.54--
Veteraner Kvinnor Diskus
1.0 kg: K35-70, 0.75 kg: K75-
1 Cecilia Nesser
Mölndals AIK
76 Mölndals AIK 30.10
2 Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad 22.43
123456
144 Cecilia Nesser-30.1027.73-28.22-
61 Linda Åkerman----22.43-
Veteraner Kvinnor Spjut
0.6 kg: K35-45, 0.5 kg: K50-70, 0.4 kg: K75-
1 Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad 30.92
2 Cecilia Nesser
Mölndals AIK
76 Mölndals AIK 27.60
123456
144 Cecilia Nesserxx27.6026.3225.29x
61 Linda Åkerman30.9228.47xx28.50x
Veteraner Män 100 m
M35 och uppåt i 5-årsintervall
23/6 18:00
Vind: +0.4
1 Olle Borg
KFUM Arvika
47 KFUM Arvika 14.58 PB
2 Tage Isaksson
IK Ymer
44 IK Ymer 15.19
Marklan Jackson
Lerum Friidrott
83 Lerum Friidrott DQ
Sammanställning per klass
M75
1 Tage Isaksson
IK Ymer
44 IK Ymer 15.19
M70
1 Olle Borg
KFUM Arvika
47 KFUM Arvika 14.58
M35
Marklan Jackson
Lerum Friidrott
83 Lerum Friidrott DQ
Veteraner Män 200 m
M35 och uppåt i 5-årsintervall
23/6 18:45
Vind: +0.9
1 Marklan Jackson
Lerum Friidrott
83 Lerum Friidrott 25.90
2 Tage Isaksson
IK Ymer
44 IK Ymer 32.56
Sammanställning per klass
M75
1 Tage Isaksson
IK Ymer
44 IK Ymer 32.56
M35
1 Marklan Jackson
Lerum Friidrott
83 Lerum Friidrott 25.90
Veteraner Män 800 m
M35 och uppåt i 5-årsintervall
1 Erik Roos
Mölndals AIK
77 Mölndals AIK 2:07.41
2 Edin Nygren
Majornas IK
76 Majornas IK 2:08.63
3 Mattias Gustavsson
Majornas IK
78 Majornas IK 2:18.40
4 Gunnar Bengtsson
Majornas IK
55 Majornas IK 2:43.65 PB
Sammanställning per klass
M65
1 Gunnar Bengtsson
Majornas IK
55 Majornas IK 2:43.65
M45
1 Edin Nygren
Majornas IK
76 Majornas IK 2:08.63
M40
1 Erik Roos
Mölndals AIK
77 Mölndals AIK 2:07.41
2 Mattias Gustavsson
Majornas IK
78 Majornas IK 2:18.40
Veteraner Män 5000 m
M35 och uppåt i 5-årsintervall
A-Final
23/6 20:10
Kommentar: Heatet genomfördes tillsammans med Män 5000m
Tot. plac.
1 Anders Soovik
Kongahälla AIK
76 Kongahälla AIK 16:47.13 1
2 Jon Angelbratt
Majornas IK
81 Majornas IK 17:00.56 2 PB
3 Johannes Öhlin
Solvikingarna
73 Solvikingarna 17:49.19 3
4 David Dahllöf
Alingsås IF
75 Alingsås IF 17:49.40 4 PB
B-Final
23/6 20:10
Tot. plac.
1 Mikael Rangfeldt
Lerum Friidrott
85 Lerum Friidrott 17:56.48 5 PB
2 Lennart Olsson
Lerum Friidrott
69 Lerum Friidrott 18:13.11 6 PB
3 Erik Michaelsson
Majornas IK
67 Majornas IK 18:41.85 7 PB
4 Patrik Castillo
IK NocOut
77 IK NocOut 18:42.87 8
5 Ingemar Svensson
Solvikingarna
65 Solvikingarna 18:50.03 9 SB
6 Mikael Zachrisson
Lerum Friidrott
65 Lerum Friidrott 18:51.37 10 SB
7 Stefan Gustafsson
Solvikingarna
70 Solvikingarna 19:16.20 11
8 Roger Andersson
Solvikingarna
67 Solvikingarna 19:26.69 12 SB
9 Ulf Johansson
Solvikingarna
59 Solvikingarna 20:21.23 13 SB
10 Henrik Lindblad
Solvikingarna
76 Solvikingarna 21:28.71 14 PB
11 Tony Elias Camprubi
Lerum Friidrott
54 Lerum Friidrott 21:41.82 15 SB
12 Mikael Tilly
Lidköpings VSK
72 Lidköpings VSK 21:58.76 16 SB
13 Hans Melin
Majornas IK
60 Majornas IK 22:09.67 17 SB
14 Lars Olsson
IF Hagen
60 IF Hagen 22:13.65 18 PB
15 Bertil Johansson
Solvikingarna
74 Solvikingarna 22:25.11 19
16 Torgny Karlsson
Solvikingarna
49 Solvikingarna 22:53.89 20
17 Tomas Strömvall
Lerum Friidrott
60 Lerum Friidrott 23:10.45 21 SB
Sammanställning per klass
M70
1 Torgny Karlsson
Solvikingarna
49 Solvikingarna 22:53.89
M65
1 Tony Elias Camprubi
Lerum Friidrott
54 Lerum Friidrott 21:41.82
M60
1 Ulf Johansson
Solvikingarna
59 Solvikingarna 20:21.23
2 Hans Melin
Majornas IK
60 Majornas IK 22:09.67
3 Lars Olsson
IF Hagen
60 IF Hagen 22:13.65
4 Tomas Strömvall
Lerum Friidrott
60 Lerum Friidrott 23:10.45
M55
1 Ingemar Svensson
Solvikingarna
65 Solvikingarna 18:50.03
2 Mikael Zachrisson
Lerum Friidrott
65 Lerum Friidrott 18:51.37
M50
1 Lennart Olsson
Lerum Friidrott
69 Lerum Friidrott 18:13.11
2 Erik Michaelsson
Majornas IK
67 Majornas IK 18:41.85
3 Stefan Gustafsson
Solvikingarna
70 Solvikingarna 19:16.20
4 Roger Andersson
Solvikingarna
67 Solvikingarna 19:26.69
M45
1 Anders Soovik
Kongahälla AIK
76 Kongahälla AIK 16:47.13
2 Johannes Öhlin
Solvikingarna
73 Solvikingarna 17:49.19
3 David Dahllöf
Alingsås IF
75 Alingsås IF 17:49.40
4 Henrik Lindblad
Solvikingarna
76 Solvikingarna 21:28.71
5 Mikael Tilly
Lidköpings VSK
72 Lidköpings VSK 21:58.76
6 Bertil Johansson
Solvikingarna
74 Solvikingarna 22:25.11
M40
1 Jon Angelbratt
Majornas IK
81 Majornas IK 17:00.56
2 Patrik Castillo
IK NocOut
77 IK NocOut 18:42.87
M35
1 Mikael Rangfeldt
Lerum Friidrott
85 Lerum Friidrott 17:56.48
Veteraner Män Stav
M35 och uppåt i 5-årsintervall
1 Fredrik Dymén
Kongahälla AIK
76 Kongahälla AIK 406
2 Erik Hagström
Örgryte IS
73 Örgryte IS 361
361376391406421431
244 Erik Hagströmoxxx
85 Fredrik Dymén--xoxxox-xx
Sammanställning per klass
M45
1 Fredrik Dymén
Kongahälla AIK
76 Kongahälla AIK 406
2 Erik Hagström
Örgryte IS
73 Örgryte IS 361
Veteraner Män Längd
M35 och uppåt i 5-årsintervall
1 Olle Borg
KFUM Arvika
47 KFUM Arvika 4.30 +1.3
123456
82 Olle Borg4.27 0.04.24 +0.84.13 +1.14.00 +0.64.30 +1.34.14 +1.7
Sammanställning per klass
M70
1 Olle Borg
KFUM Arvika
47 KFUM Arvika 4.30
Veteraner Män Tresteg
M35 och uppåt i 5-årsintervall
1 Patrik Söderqvist
Lerum Friidrott
59 Lerum Friidrott 9.00 +1.3
123456
115 Patrik Söderqvist8.45 +1.69.00 +1.38.71 +0.8x - -
Sammanställning per klass
M60
1 Patrik Söderqvist
Lerum Friidrott
59 Lerum Friidrott 9.00
Veteraner Män Kula
7.26 kg: 35-45 6 kg: 50-55 5 kg: 60-65 4 kg: 70-75 3 kg: 80-
1 Robert Fabian
Herrljunga SK
72 Herrljunga SK 10.42
2 Bengt Evertsson
Trollhättan FIK
54 Trollhättan FIK 6.70
123456
198 Bengt Evertsson6.436.346.706.696.066.26
17 Robert Fabian9.94x10.4210.2610.15x
Sammanställning per klass
M65
1 Bengt Evertsson
Trollhättan FIK
54 Trollhättan FIK 6.70
M45
1 Robert Fabian
Herrljunga SK
72 Herrljunga SK 10.42
Veteraner Män Diskus
2 kg: 35-45, 1.5 kg: 50-55, 1 kg: 60-
1 Martin Evenbratt
Kongahälla AIK
80 Kongahälla AIK 27.82
=2 Bengt Evertsson
Trollhättan FIK
54 Trollhättan FIK 18.77
123456
198 Bengt Evertsson15.7317.4418.7718.27--
86 Martin Evenbratt27.7624.6527.8223.6125.3324.39
Sammanställning per klass
M65
1 Bengt Evertsson
Trollhättan FIK
54 Trollhättan FIK 18.77
M40
1 Martin Evenbratt
Kongahälla AIK
80 Kongahälla AIK 27.82
Veteraner Män Spjut
0.8 kg: 35-45 0.7 kg: 50-55 0.6 kg: 60-65 0.5 kg: 70-75 0.4 kg: 8
1 Patrik Söderqvist
Lerum Friidrott
59 Lerum Friidrott 29.77
2 Bengt Evertsson
Trollhättan FIK
54 Trollhättan FIK 16.63
123456
198 Bengt Evertsson12.7716.10x16.2615.4216.63
115 Patrik Söderqvist28.7329.77x27.68x27.32
Sammanställning per klass
M65
1 Bengt Evertsson
Trollhättan FIK
54 Trollhättan FIK 16.63
M60
1 Patrik Söderqvist
Lerum Friidrott
59 Lerum Friidrott 29.77