Resultat Seriematch div 2 västra

Stenkullens IP, Stenkullen   2022-08-21


Deprecated: Automatic conversion of false to array is deprecated in /var/www/html/helpers/functions-points.php on line 506

Deprecated: Automatic conversion of false to array is deprecated in /var/www/html/helpers/functions-points.php on line 506
Arrangör: IK Lerum Friidrott Tävlingsledare: Michael Pettersson Senast uppdaterad: 2022-08-22 02:00:37

Kvinnor

Plac.Poäng
1 Lerum Friidrott 34
2 IFK Halmstad 31
3 Trollhättan FIK 27
4 IF Kville 25
5 IKHP Huskvarna 18
Kvinnor
100 m400 m1500 m100 m häckSvensk stafettStavLängdKulaSlägga
IFK Halmstad251543524
IF Kville542422132
Lerum Friidrott414355453
Trollhättan FIK335131245
IKHP Huskvarna123214311

Män

Plac.Poäng
1 Lerum Friidrott 35
2 IFK Halmstad 33
3 Trollhättan FIK 30
4 IF Kville 26
Män
100 m400 m1500 m110 m häckSvensk stafettStavLängdKulaSlägga
IFK Halmstad534243543
IF Kville222525332
Trollhättan FIK44545224
Lerum Friidrott353334455
Kvinnor 100 m
21/8 14:30
Vind: -0.5
Poäng
1 Julia Björkman
IF Kville
00 IF Kville 12.24 5.00
2 Märta Rhodin
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 13.49 4.00
3 Ella Feldthusen
Trollhättan FIK
03 Trollhättan FIK 13.61 3.00 SB
4 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 13.83 2.00
5 Julia Bloom
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 15.28 1.00
Kvinnor 400 m
21/8 14:50
Poäng
1 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 1:03.93 5.00 PB
2 Rebecka Björklund
IF Kville
07 IF Kville 1:06.25 4.00
3 Jonna Svensson
Trollhättan FIK
09 Trollhättan FIK 1:08.75 3.00 PB
4 Julia Bloom
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 1:18.78 2.00
5 Josefine Holmesson
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 1:29.91 1.00
Kvinnor 1500 m
21/8 13:50
Poäng
1 Lovisa Nilsson
Trollhättan FIK
06 Trollhättan FIK 5:09.70 5.00
2 Linnea Ivarsson
Lerum Friidrott
94 Lerum Friidrott 5:18.96 4.00 PB
3 Julia Walltin
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 5:35.25 3.00
4 Karin Schön
IF Kville
62 IF Kville 5:46.92 2.00
5 Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad 6:13.61 1.00
Kvinnor 100 m häck
Höjd: 84,0cm
21/8 13:00
Vind: +0.5
Poäng
1 Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 15.20 5.00
2 Alfrida Kilvik
IF Kville
01 IF Kville 16.27 4.00
3 Julia Swerin
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 16.63 3.00
4 Siri Forrström
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 20.37 2.00
5 Olga Drapella
Trollhättan FIK
07 Trollhättan FIK 20.98 1.00
Kvinnor Svensk stafett
100+200+300+400
21/8 15:50
Poäng
1 Lerum Friidrott Lag x
Julia Swerin 07
Elsa Wållgren 04
Leia Holm 05
Märta Rhodin 07

Lerum Friidrott
Lerum Friidrott 2:29.43 5.00
2 IFK Halmstad Lag 1
Ann-Kathrine Bergenhem 05
Moa Knutsson 06
Alma Falck 06
Ida Jexe Ek 04

IFK Halmstad
IFK Halmstad 2:32.47 4.00
3 Trollhättan FIK Lag x
Jenny Olausson 04
Ella Feldthusen 03
Jonna Svensson 09
Lovisa Nilsson 06

Trollhättan FIK
Trollhättan FIK 2:36.11 3.00
4 IF Kville Lag 1
Sofia Björkman 03
Alma Cullberg 06
Alfrida Kilvik 01
Rebecka Björklund 07

IF Kville
IF Kville 2:44.61 2.00
5 IKHP Huskvarna Lag x
Julia Bloom 04
Ella Hakeberg 04
Siri Forrström 04
Julia Walltin 09

IKHP Huskvarna
IKHP Huskvarna 3:00.25 1.00
Kvinnor Stav
21/8 14:30
Poäng
1 Linnea Pihl
Lerum Friidrott
01 Lerum Friidrott 301 5.00
2 Wilma Blom
IKHP Huskvarna
07 IKHP Huskvarna 261 4.00
3 Vilma Jexe Ek
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 251 3.00 PB
4 Alma Cullberg
IF Kville
06 IF Kville 221 2.00 PB
5 Olga Drapella
Trollhättan FIK
07 Trollhättan FIK 171 1.00
161171181191201211221231241251261271281291301
Alma Cullbergoooooooxxx
Wilma Blom------oooooxxx
Vilma Jexe Ek------X 0oooxxx
Linnea Pihl--------------o
Olga Drapellaooxxx
Kvinnor Längd
21/8 13:30
Poäng
1 Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 5.66 0.0 5.00
2 Leia Holm
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 5.03 +1.2 4.00 PB
3 Ella Hakeberg
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 5.00 +0.3 3.00
4 Ella Feldthusen
Trollhättan FIK
03 Trollhättan FIK 4.79 +0.7 2.00
5 Ebba Samefors
IF Kville
08 IF Kville 4.39 +1.5 1.00 PB
123456
Ella Hakeberg4.84 +1.24.13 +0.64.77 0.05.00 +0.34.91 0.0-
Leia Holm4.96 +2.14.96 +1.54.98 +0.74.96 +0.34.86 +2.45.03 +1.2
Ella Feldthusen4.69 +1.9x 4.30 +1.4- 3.69 +0.34.79 +0.7
Ebba Samefors4.22 +1.84.03 0.04.18 +0.14.39 +1.53.07 +1.64.12 +0.2
Ida Jexe Ek5.62 +1.75.66 0.0- 5.49 +1.5- 5.50 -0.3
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
21/8 14:50
Poäng
1 Elsa Wållgren
Lerum Friidrott
04 Lerum Friidrott 11.74 5.00
2 Linnea Fohlén Gladh
Trollhättan FIK
06 Trollhättan FIK 10.69 4.00
3 Alva Johansson
IF Kville
07 IF Kville 9.97 3.00
4 Ann-Kathrine Bergenhem
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 9.64 2.00 PB
5 Ella Hakeberg
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 6.44 1.00
123456
Linnea Fohlén Gladh8.7910.69-10.45x10.46
Alva Johansson9.979.679.789.579.919.64
Ann-Kathrine Bergenhem9.118.029.26x9.529.64
Elsa Wållgren11.3611.10x11.74xx
Ella Hakeberg6.166.275.896.236.196.44
Kvinnor Slägga
Vikt: 4,0kg
21/8 13:00
Poäng
1 Linnea Fohlén Gladh
Trollhättan FIK
06 Trollhättan FIK 47.55 5.00 PB
2 Elin Rydqvist
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 44.56 4.00 PB
3 Molly Klingener
Lerum Friidrott
06 Lerum Friidrott 41.73 3.00
4 Annika Dahlqvist
IF Kville
71 IF Kville 19.53 2.00
5 Siri Forrström
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 19.22 1.00
123456
Linnea Fohlén Gladhx47.5543.8543.4245.3046.09
Molly Klingenerx41.7339.9538.2139.7338.49
Siri Forrström-16.9919.2219.1519.2219.18
Elin Rydqvist41.1543.1142.2440.3343.1244.56
Annika Dahlqvistxxx17.21x19.53
Män 100 m
21/8 14:35
Vind: +1.7
Poäng
1 Samuel Carlsson
IFK Halmstad
01 IFK Halmstad 11.48 5.00 SB
2 Johan Carlson
Trollhättan FIK
99 Trollhättan FIK 11.54 4.00 PB
3 Ivar Fransson Larsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 11.60 3.00 PB
4 Albin Cedergren
IF Kville
07 IF Kville 12.74 2.00
Män 400 m
21/8 14:55
Poäng
1 Linus Pihl
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 51.42 5.00
2 Albin Freiholtz
Trollhättan FIK
06 Trollhättan FIK 52.65 4.00
3 Edvin Håkansson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 53.97 3.00
4 Christoffer Wockats
IF Kville
00 IF Kville 54.21 2.00
Män 1500 m
21/8 14:00
Poäng
1 Jonathan Borg
Trollhättan FIK
99 Trollhättan FIK 4:45.61 5.00
2 David Lövdahl
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 4:50.39 4.00 PB
3 Nils Johner
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 4:53.40 3.00
4 Arvid Möller
IF Kville
07 IF Kville 5:58.68 2.00
Män 110 m häck
Höjd: 106,7cm
21/8 13:20
Vind: -1.0
Poäng
1 Albin Theander
IF Kville
07 IF Kville 17.37 5.00
2 Albin Freiholtz
Trollhättan FIK
06 Trollhättan FIK 17.81 4.00 PB
3 Fredrik Wållgren
Lerum Friidrott
70 Lerum Friidrott 17.86 3.00
4 Edvin Håkansson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 19.39 2.00
Män Svensk stafett
100+200+300+400
21/8 16:00
Poäng
1 Trollhättan FIK Lag x
Johan Carlson 99
Vincent Almqvist 08
Eskil Ekström 07
Albin Freiholtz 06

Trollhättan FIK
Trollhättan FIK 2:05.94 5.00
2 IFK Halmstad Lag 1
Patrik Bergstrand 03
Samuel Carlsson 01
Alexander Carlsson 05
Isac Svensson 04

IFK Halmstad
IFK Halmstad 2:08.21 4.00
3 Lerum Friidrott Lag 1
Marklan Jackson 83
Ivar Fransson Larsson 07
Viggo Nielsen 05
Elliot Lindbom 05

Lerum Friidrott
Lerum Friidrott 2:14.81 3.00
4 IF Kville Lag 1
Albin Cedergren 07
Melker Svanberg 05
Hjalmar Peixoto 08
Arvid Möller 07

IF Kville
IF Kville 2:25.84 2.00
Män Stav
21/8 13:00
Poäng
1 Gabriel Torgersson
IF Kville
05 IF Kville 391 5.00
2 Elliot Lindbom
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 381 4.00
3 Alexander Carlsson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 281 3.00
Eskil Ekström
Trollhättan FIK
07 Trollhättan FIK x
161171181191201211221231241251261271281291301311321331341351361371381391401
Alexander Carlsson------------o---xxx
Gabriel Torgersson-----------------xo---oooxxx
Eskil Ekströmxxx
Elliot Lindbom--------------------oxoxoxxx
Män Längd
21/8 14:50
Poäng
1 Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 6.63 +0.1 5.00
2 Linus Wahl
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 6.29 0.0 4.00
3 Melker Svanberg
IF Kville
05 IF Kville 6.24 +0.3 3.00
4 Johan Carlson
Trollhättan FIK
99 Trollhättan FIK 6.05 -0.9 2.00
123456
Johan Carlson5.90 +0.6x 5.88 +0.9x 5.92 +0.66.05 -0.9
Linus Wahlx x x 5.71 +0.26.29 0.0-
Melker Svanberg6.24 +0.3x x x x x
Isac Svensson6.49 +1.06.53 0.0- x - 6.63 +0.1
Män Kula
Vikt: 7,26kg
21/8 14:50
Poäng
1 Philip Åman
Lerum Friidrott
77 Lerum Friidrott 11.97 5.00
2 André Bergenhem
IFK Halmstad
03 IFK Halmstad 11.48 4.00
3 Fredrik Grund
IF Kville
02 IF Kville 10.38 3.00
4 Alexander Sätterman
Trollhättan FIK
94 Trollhättan FIK 9.50 2.00
123456
Philip Åman11.97xxx11.93x
André Bergenhemx11.3611.2411.48xx
Alexander Sätterman8.589.279.49-x9.50
Fredrik Grund10.38x10.23x9.229.74
Män Slägga
Vikt: 7,26kg
21/8 13:00
Poäng
1 Albin Östman
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 40.33 5.00 PB
2 Alexander Sätterman
Trollhättan FIK
94 Trollhättan FIK 34.08 4.00 PB
3 Patrik Bergstrand
IFK Halmstad
03 IFK Halmstad 28.84 3.00
4 Fredrik Grund
IF Kville
02 IF Kville 25.76 2.00
123456
Fredrik Grund20.0723.0625.25x25.76x
Albin Östman34.5338.4740.33-x39.10
Alexander Sätterman30.91x34.0831.8931.43x
Patrik Bergstrandx27.2327.4826.3525.3328.84

Deprecated: Automatic conversion of false to array is deprecated in /var/www/html/helpers/functions-points.php on line 506

Deprecated: Automatic conversion of false to array is deprecated in /var/www/html/helpers/functions-points.php on line 506

Kvinnor

Plac.Poäng
1 Lerum Friidrott 34
2 IFK Halmstad 31
3 Trollhättan FIK 27
4 IF Kville 25
5 IKHP Huskvarna 18
Kvinnor
100 m400 m1500 m100 m häckSvensk stafettStavLängdKulaSlägga
IFK Halmstad251543524
IF Kville542422132
Lerum Friidrott414355453
Trollhättan FIK335131245
IKHP Huskvarna123214311

Män

Plac.Poäng
1 Lerum Friidrott 35
2 IFK Halmstad 33
3 Trollhättan FIK 30
4 IF Kville 26
Män
100 m400 m1500 m110 m häckSvensk stafettStavLängdKulaSlägga
IFK Halmstad534243543
IF Kville222525332
Trollhättan FIK44545224
Lerum Friidrott353334455