Results Finish Games

Vellinge IP, Vellinge   2019-06-15

Arrangör: IK Finish Tävlingsledare: Robert Nilsson Senast uppdaterad: : 2019-06-17 16:29:40
Väder: Byig vind och åska på eftermiddagen  
Övrigt: Grenarna 400, 600 och 1 500 m samt F15/F17 kula fick tyvärr ställas in pga kraftigt åskväder  
Kvinnor 100 m Final
Lördag 13:40
Vind: 0.0
1 Freja Avebäck
Malmö AI
95 Malmö AI 13.31
2 Annika Mattsson
IFK Lund
97 IFK Lund 13.79
3 Emelie Freiland Paulsson
IFK Lund
95 IFK Lund 14.50
Kvinnor Diskus Final
Vikt: 1,0kg
Lördag 12:00
1 Hanna Grönwall
Malmö AI
99 Malmö AI 33.26
123456
Hanna Grönwallxx31.6433.0833.26x
Kvinnor Slägga Final
Vikt: 4,0kg
Lördag 10:00
1 Hanna Grönwall
Malmö AI
99 Malmö AI 46.35
123456
Hanna Grönwall46.0045.3843.90x46.3542.99
F17 Längd Final
Lördag 10:00
1 Johanna Persson
Ystads IF
03 Ystads IF 4.84 +1.3
2 Moa Feldt
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS 4.77 +3.2
123456
Johanna Persson4.62 +5.04.56 +0.84.84 +1.34.58 +0.24.66 +2.84.72 +1.2
Moa Feldtx 4.69 +1.54.49 +0.74.50 -0.14.77 +3.2x
F17 Diskus Final
Vikt: 1,0kg
Lördag 12:00
1 Emilia Pai
IFK Trelleborg
02 IFK Trelleborg 19.64
123456
Emilia Pai16.6718.0019.2419.6416.9917.55
F17 Slägga Final
Vikt: 3,0kg
Lördag 10:00
1 Moa Feldt
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS 36.75
123456
Moa Feldtx34.05x36.7533.88x
F15 80 m Final
Lördag 13:15
Vind: 0.0
1 Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK 10.94
2 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 11.33
3 Ines Kippel
Ystads IF
05 Ystads IF 11.40
4 Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK 11.45
5 Maja Nordstedt
Malmö AI
04 Malmö AI 11.50
6 Ines Kahrimanovic
Öresund FK
04 Öresund FK 11.77
F15 80 m häck Final
Höjd: 76,2cm
Lördag 13:00
Vind: +0.4
1 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 13.77
2 Ines Kippel
Ystads IF
05 Ystads IF 14.48
F15 Längd Final
Lördag 10:00
1 Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK 4.81 +2.4
2 Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI 4.58 +2.3
3 Isabelle Lund
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 4.23 +2.4
4 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 4.22 +1.7
5 Ines Kippel
Ystads IF
05 Ystads IF 4.21 +2.7
6 Maja Nordstedt
Malmö AI
04 Malmö AI 4.00 +1.2
7 Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK 3.84 +1.4
8 Hanna Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund 3.68 +1.0
9 Sofie Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund 3.66 +3.5
123456
Maja Nordstedtx 4.00 +1.23.86 +2.33.93 +0.93.96 +2.13.96 +1.7
Isabelle Lund4.13 +3.9x 4.23 +2.4x 4.00 +1.64.20 +2.4
Alice Albien2.75 +1.03.58 +2.13.83 +3.53.60 +3.03.84 +2.53.84 +1.4
Sofie Andersson3.60 +0.83.38 +2.93.66 +3.5
Ines Kippel4.06 +1.83.76 +2.3x 3.92 +3.04.07 +5.64.21 +2.7
Celia Parmatow4.58 +2.3x x 4.36 +1.7x 4.19 +1.2
Daphne Rönnerling3.95 +2.04.15 +1.94.22 +1.7x x x
Hanna Andersson3.55 +1.93.68 +1.03.50 +2.03.36 +3.63.68 +1.93.55 +0.5
Iza Mellberg4.66 +1.84.41 +1.04.46 +1.94.56 +0.44.54 +2.54.81 +2.4
F15 Diskus Final
Vikt: 0,75kg
Lördag 12:00
1 Tilde Grönwall
Öresund FK
04 Öresund FK 34.15
2 Ella Eklund
Öresund FK
04 Öresund FK 31.12
3 Nevena Brankovic
Malmö AI
05 Malmö AI 19.22
4 Sofie Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund 18.70
5 Hanna Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund 17.42
Julia Johansson
Öresund FK
04 Öresund FK x
123456
Julia Johanssonxxxxxx
Nevena Brankovic18.84x19.22xx16.26
Sofie Andersson18.70x16.78x18.02x
Ella Eklund26.0630.21x31.12x30.45
Tilde Grönwall31.8531.21x34.1531.4133.34
Hanna Andersson12.2615.7116.5717.42x16.27
F15 Slägga Final
Vikt: 3,0kg
Lördag 10:00
1 Tilde Grönwall
Öresund FK
04 Öresund FK 45.00
123456
Tilde Grönwall45.0044.2142.28x42.35x
F13 60 m Final
Lördag 11:35
Vind: +2.0
1 Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 8.65 SB
2 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 8.71
3 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 8.82
4 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 9.48
5 Liv Lundsgaard
IFK Trelleborg
07 IFK Trelleborg 9.96
6 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 9.99
F13 200 m Final
Lördag 14:00
Vind: +1.0
1 Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 29.34
2 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 30.07 PB
3 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 31.27
4 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 33.03 PB
5 Liv Lundsgaard
IFK Trelleborg
07 IFK Trelleborg 34.97
6 Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet 35.82
F13 Höjd Final
Lördag 10:00
1 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 140
2 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 134
3 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 131
4 Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 131
5 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 131
6 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 127
105113118123127131134137140144
Bella Gisel-ooooxoxoxxx
Ellen Birganderooooooxxx
Lina Ås---ooooooxxx
Lucky Olsson---oxxoxxoxxx
Meja Wallering-ooooxxx
Ebba Albertoooxooxoxxx
F13 Spjut Final
Vikt: 400g
Lördag 11:00
1 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 22.42
2 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 21.73
3 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 18.12
4 Vilma Hjern
Malmö AI
07 Malmö AI 15.23
123456
Vilma Hjern15.2314.1212.9612.7812.8610.27
Lina Ås21.4522.4220.0320.8021.3621.00
Meja Wallering13.0218.0016.6516.2018.12x
Bella Gisel17.0310.8012.8117.4721.7313.49
F11 60 m Försök
Lördag 10:55
Heat 1Vind: +0.8
1 Olivia Weldingh
Öresund FK
09 Öresund FK 9.86 q
2 Moa Andersson
Öresund FK
08 Öresund FK 10.16 q
3 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 10.24 q
4 Elena Martinez
Malmö AI
09 Malmö AI 12.00 PB
Heat 2Vind: +1.1
1 Tilde Hagenstam
Öresund FK
09 Öresund FK 10.51 q
2 Evelina Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 10.52 q PB
3 Saga Evenås
Öresund FK
09 Öresund FK 10.96 q
4 Ella Prag
Malmö AI
09 Malmö AI 11.03
F11 60 m Final
Lördag 11:40
Vind: +1.7
1 Olivia Weldingh
Öresund FK
09 Öresund FK 9.67
2 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 10.15 PB
3 Moa Andersson
Öresund FK
08 Öresund FK 10.27
4 Evelina Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 10.35 PB
5 Tilde Hagenstam
Öresund FK
09 Öresund FK 10.43
6 Saga Evenås
Öresund FK
09 Öresund FK 10.59
F11 Längd Final
Hoppzon
Lördag 10:00
Kommentar: Ingen vindmätning
1 Marie Karlsson
Öresund FK
08 Öresund FK 3.30 N/A
2 Moa Andersson
Öresund FK
08 Öresund FK 3.25 N/A
3 Ida Trumstedt
Öresund FK
08 Öresund FK 3.25 N/A
4 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 3.00 N/A
5 Saga Evenås
Öresund FK
09 Öresund FK 2.94 N/A
6 Olivia Weldingh
Öresund FK
09 Öresund FK 2.82 N/A
7 Tilde Hagenstam
Öresund FK
09 Öresund FK 2.64 N/A
1234
Saga Evenås2.74 N/A2.94 N/A2.66 N/A2.73 N/A
Rebecka Bryland3.00 N/A2.76 N/A2.92 N/Ax
Tilde Hagenstam2.46 N/A2.64 N/A2.49 N/A2.59 N/A
Olivia Weldingh2.81 N/Ax 2.82 N/A2.81 N/A
Moa Andersson3.15 N/Ax 3.25 N/A3.15 N/A
Ida Trumstedt3.02 N/A2.90 N/A3.11 N/A3.25 N/A
Marie Karlsson3.15 N/A3.21 N/A3.18 N/A3.30 N/A
F11 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 11:10
1 Ida Trumstedt
Öresund FK
08 Öresund FK 6.32
2 Moa Andersson
Öresund FK
08 Öresund FK 5.03
3 Tilde Hagenstam
Öresund FK
09 Öresund FK 4.85
4 Saga Evenås
Öresund FK
09 Öresund FK 4.38
5 Elena Martinez
Malmö AI
09 Malmö AI 4.37
6 Evelina Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 4.28
1234
Ida Trumstedt5.745.865.986.32
Moa Andersson4.814.605.034.81
Tilde Hagenstam4.844.854.714.57
Saga Evenås4.273.664.384.22
Elena Martinez4.374.244.014.18
Evelina Olsson4.283.473.854.08
F9 60 m Försök
Lördag 10:20
Heat 1Vind: +1.4
1 Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK 10.58 q
2 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 10.91
3 Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK 10.96
4 Emma Lundsgaard
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg 11.45
5 Sophia Roubroeks
Bara FIK
11 Bara FIK 11.72
Heat 2Vind: +1.6
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 9.46 q
2 Stella Papée
Lomma FIK
10 Lomma FIK 10.05 q
3 Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 10.46 q
4 Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK 10.70 q
5 Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 10.75 q
6 Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI 10.80
F9 60 m Final
Lördag 11:30
Vind: +2.0
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 9.46
2 Stella Papée
Lomma FIK
10 Lomma FIK 10.06
3 Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 10.40
4 Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK 10.64
5 Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK 10.67
6 Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 10.92
F9 60 m häck Försök
Höjd: 40,0cm
Lördag 12:25
Heat 1Vind: +1.3
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 11.70 q
2 Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK 12.20 q
3 Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK 12.50 q
4 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 12.69 q
Heat 2Vind: +1.5
1 Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 12.25 q
2 Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK 12.40 q
Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK DNS
F9 60 m häck Final
Höjd: 40,0cm
Lördag 13:25
Vind: 0.0
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 11.53
2 Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK 11.96
3 Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 12.41
4 Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK 12.44
5 Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK 12.71
Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK DNS
F9 Längd Final
Hoppzon
Lördag 13:35
Kommentar: Ingen vindmätning
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 3.62 N/A
2 Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK 3.03 N/A
3 Stella Papée
Lomma FIK
10 Lomma FIK 3.02 N/A
4 Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 2.95 N/A
5 Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI 2.94 N/A
6 Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK 2.84 N/A
7 Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 2.79 N/A
8 Emma Lundsgaard
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg 2.70 N/A
9 Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK 2.64 N/A
10 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 2.50 N/A
11 Sophia Roubroeks
Bara FIK
11 Bara FIK 2.41 N/A
1234
Stella Papée2.83 N/A2.94 N/A2.99 N/A3.02 N/A
Meya Olsson3.03 N/A2.91 N/A2.93 N/A2.87 N/A
Viktoria Pettersson Stephanovic2.87 N/A2.85 N/A2.87 N/A2.95 N/A
Selma Berggren2.64 N/A2.55 N/A2.60 N/A2.39 N/A
Olivia Krantz Elm2.43 N/A2.41 N/A2.41 N/A2.50 N/A
Emilia Thorellx 2.73 N/A2.87 N/A2.94 N/A
Freja Rosberg2.60 N/A2.84 N/A2.70 N/A2.64 N/A
Sarah Berkani3.57 N/A3.62 N/A3.60 N/A3.59 N/A
Emma Lundsgaard2.70 N/A2.68 N/Ax 2.60 N/A
Moa Ekholm2.65 N/A2.74 N/Ax 2.79 N/A
Sophia Roubroeks2.23 N/A2.41 N/A2.33 N/A2.26 N/A
F9 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 10:35
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 5.76
2 Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 5.32
3 Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK 5.05
4 Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK 4.69
5 Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK 3.41
1234
Meya Olssonx4.875.054.86
Sarah Berkani5.325.495.715.76
Viktoria Pettersson Stephanovic5.064.514.965.32
Selma Berggren3.813.893.884.69
Freja Rosberg3.413.333.143.09
F7 60 m Försök
Lördag 10:00
Heat 1Vind: +0.8
1 Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 11.54 q
2 Astrid Hansson
Öresund FK
12 Öresund FK 11.70 q
3 Sigrid Waldén
Öresund FK
12 Öresund FK 11.79 q
4 Stella Malmqvist
Öresund FK
12 Öresund FK 12.94
Heat 2Vind: +1.5
1 Filippa Haslinger Olsson
Öresund FK
12 Öresund FK 10.99 q
2 Clara Williams
Öresund FK
12 Öresund FK 12.02 q
3 Maja Frieberg
Malmö AI
12 Malmö AI 12.15 q
F7 60 m Final
Lördag 11:25
Vind: +1.3
1 Filippa Haslinger Olsson
Öresund FK
12 Öresund FK 11.03
2 Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 11.61
3 Sigrid Waldén
Öresund FK
12 Öresund FK 11.72
4 Clara Williams
Öresund FK
12 Öresund FK 12.02
5 Astrid Hansson
Öresund FK
12 Öresund FK 12.12
6 Maja Frieberg
Malmö AI
12 Malmö AI 12.21
F7 Längd Final
Hoppzon
Lördag 10:45
1 Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 2.68 +0.5
2 Filippa Haslinger Olsson
Öresund FK
12 Öresund FK 2.65 -1.2
3 Clara Williams
Öresund FK
12 Öresund FK 2.40 -1.0
4 Maja Frieberg
Malmö AI
12 Malmö AI 2.17 -1.8
5 Lisa Wallering
IFK Lund
13 IFK Lund 2.16 +0.3
6 Sigrid Waldén
Öresund FK
12 Öresund FK 2.10 -2.7
7 Astrid Hansson
Öresund FK
12 Öresund FK 2.04 -1.5
8 Stella Malmqvist
Öresund FK
12 Öresund FK 1.97 -1.5
1234
Maja Frieberg2.06 -0.21.97 -0.11.83 -0.12.17 -1.8
Clara Williamsx 2.40 -1.01.94 -1.32.00 -0.1
Astrid Hansson2.01 -0.51.98 -0.2x 2.04 -1.5
Sigrid Waldén2.10 -2.72.08 -0.11.88 -0.5x
Ida Bryland2.48 -0.32.40 -1.42.30 -3.12.68 +0.5
Stella Malmqvistx x 1.92 -1.11.97 -1.5
Filippa Haslinger Olsson 2.35 +0.42.22 -0.92.31 -0.22.65 -1.2
Lisa Wallering2.12 -0.42.12 -1.52.15 -0.52.16 +0.3
F7 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 13:00
1 Lisa Wallering
IFK Lund
13 IFK Lund 3.02
2 Filippa Haslinger Olsson
Öresund FK
12 Öresund FK 2.98
3 Stella Malmqvist
Öresund FK
12 Öresund FK 2.89
4 Sigrid Waldén
Öresund FK
12 Öresund FK 2.71
5 Maja Frieberg
Malmö AI
12 Malmö AI 2.51
6 Astrid Hansson
Öresund FK
12 Öresund FK 2.32
1234
Stella Malmqvist2.892.102.272.40
Filippa Haslinger Olsson 2.722.982.361.71
Sigrid Waldén2.622.712.252.28
Maja Frieberg2.352.242.512.32
Astrid Hansson2.192.322.232.14
Lisa Wallering2.79x2.213.02
Män 100 m Försök
Lördag 11:50
Heat 1Vind: +0.4
1 Caleb Chidubem Nweke Conable
Malmö AI
01 Malmö AI 11.14 q
2 Kevin Perera
IFK Helsingborg
93 IFK Helsingborg 11.47 q
3 Marcus Andersson
Öresund FK
00 Öresund FK 11.66 q
4 Viktor Malmgren
IFK Lund
92 IFK Lund 12.33
5 Fredrik Ekman
IFK Lund
94 IFK Lund 12.78
6 Martin Bergström
Malmö AI
76 Malmö AI 13.15
Heat 2Vind: +2.0
1 Douglas Hellbratt
Malmö AI
95 Malmö AI 10.89 q
2 Linus Malmborg
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF 12.01 q
3 Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI 12.04 q
4 Dante Kwan
IFK Lund
88 IFK Lund 12.81
5 David Hegardt
IFK Lund
73 IFK Lund 13.03 PB
Män 100 m Final
Lördag 13:45
Vind: +0.4Kommentar: Teknisk fel, inga resultat
P17 Längd Final
Lördag 11:35
1 Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI 5.68 +1.7
123456
Zacharias Parmatow5.68 +1.75.57 +1.2x
P15 80 m Final
Lördag 13:10
Vind: 0.0
1 Noah Karlberg
Lomma FIK
05 Lomma FIK 9.90
2 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 9.96
3 Alfons Blomberg
Öresund FK
04 Öresund FK 10.54 PB
4 Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK 10.95 PB
P15 Längd Final
Lördag 11:35
1 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 5.44 +1.7
2 Melvin Pai
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 5.23 +2.4
3 Alfons Blomberg
Öresund FK
04 Öresund FK 5.01 +2.1
4 Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK 4.39 +1.8
123456
Melvin Pai5.02 +1.54.86 +1.75.23 +2.45.15 +1.84.92 +2.6x
Måns Bergström5.32 +1.85.44 +1.74.94 +2.45.02 +2.74.79 +2.05.01 +0.8
Alfons Blombergx 4.66 +2.55.01 +2.14.66 +2.34.43 +1.4x
Hannes Grimsholm4.14 +0.8x 4.39 +1.8x x 4.10 +2.9
P15 Kula Final
Vikt: 4,0kg
Lördag 10:00
1 Noah Karlberg
Lomma FIK
05 Lomma FIK 11.85
2 Casper Griphage
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 11.29
3 Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK 9.07
123456
Casper Griphage10.9010.7511.2910.8710.9710.42
Noah Karlberg11.7511.5511.0710.9511.8510.86
Hannes Grimsholmxx9.078.73x8.58
P15 Diskus Final
Vikt: 1,0kg
Lördag 12:00
1 Casper Griphage
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 36.98
2 Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK 18.53
123456
Hannes Grimsholm17.4418.53xx18.49x
Casper Griphage36.9833.90x33.92x34.18
P13 Höjd Final
Lördag 10:00
1 Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI 131
105113118123127131134
Fredrik Walemo---oxooxxx
P11 60 m Försök
Lördag 10:40
Heat 1Vind: +1.2
1 Colin Rosén
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 8.98 q PB
2 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 9.51 q
3 Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 9.66 q
4 Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet 9.77
5 Carl Germundsson
Öresund FK
08 Öresund FK 10.63
6 Liam Liljeberg
Öresund FK
08 Öresund FK 12.51
Heat 2Vind: +1.3
1 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 9.21 q
2 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 9.43 q
3 Elliot Salih
Öresund FK
08 Öresund FK 9.76 q
4 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 9.98 PB
5 Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI 10.44
6 Alfred Malm Larsson
Öresund FK
08 Öresund FK 10.52
P11 60 m Final
Lördag 11:20
Vind: +2.5
1 Colin Rosén
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 8.95
2 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 9.05
3 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 9.09
4 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 9.49
5 Elliot Salih
Öresund FK
08 Öresund FK 9.73
6 Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 9.74
P11 Längd Final
Hoppzon
Lördag 12:40
1 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 4.16 0.0
2 Colin Rosén
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 4.10 -2.0
3 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 4.02 -0.9
4 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 3.56 -0.4
5 Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 3.54 +0.4
6 Elliot Salih
Öresund FK
08 Öresund FK 3.45 -2.5
7 Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI 2.97 -0.1
8 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 2.92 -0.7
9 Carl Germundsson
Öresund FK
08 Öresund FK 2.88 -0.2
10 Alfred Malm Larsson
Öresund FK
08 Öresund FK 2.83 -0.2
11 Liam Liljeberg
Öresund FK
08 Öresund FK 2.15 -0.3
1234
Elliot Salih3.45 -2.53.28 0.0x 3.33 -0.1
Hannes Svartberg3.39 0.03.41 -0.43.30 -0.23.54 +0.4
Albin Anderberg3.98 -0.53.97 -0.93.87 +0.64.02 -0.9
Uros Brankovic4.16 0.04.09 +0.43.95 -0.13.90 -0.8
Colin Rosén 4.04 -3.04.07 -1.14.10 -2.03.93 -0.3
Alfred Malm Larssonx 2.83 -0.22.79 -0.52.65 -0.9
Carl Germundsson2.88 -0.22.31 -0.12.76 0.02.40 0.0
Loke Bergström 3.48 +0.63.56 -0.43.47 -0.93.39 -1.2
Vilmer Lindström2.69 -0.32.81 -0.72.97 -0.12.82 0.0
Olle Lindberg 2.92 -0.7x 2.88 -0.3x
Liam Liljeberg2.07 -0.11.99 0.01.89 0.02.15 -0.3
P11 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 12:00
1 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 7.46
2 Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 6.65
3 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 6.63
4 Elliot Salih
Öresund FK
08 Öresund FK 6.41
5 Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI 6.37
6 Alfred Malm Larsson
Öresund FK
08 Öresund FK 5.64
7 Liam Liljeberg
Öresund FK
08 Öresund FK 4.72
1234
Loke Bergström 7.467.227.077.37
Elliot Salih5.805.636.415.75
Olle Lindberg x6.576.226.63
Liam Liljebergx4.724.53x
Vilmer Lindström6.015.916.006.37
Alfred Malm Larsson5.645.635.045.15
Hannes Svartberg6.365.496.655.95
P11 Spjut Final
Vikt: 400g
Lördag 11:00
1 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 22.27
2 Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI 16.92
1234
Vilmer Lindström14.58x14.0816.92
Loke Bergström 22.2714.15-21.41
P9 60 m Försök
Lördag 10:30
Heat 1Vind: +1.6
1 Martin Langevi
Öresund FK
10 Öresund FK 10.28 q
2 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 10.69 q
3 Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI 11.05 q
4 Edvin Hafsäter
Öresund FK
11 Öresund FK 11.51
Heat 2Vind: +1.9
1 Benjamin Henriksson
Öresund FK
11 Öresund FK 9.71 q
2 Molle Hägglöf
Öresund FK
10 Öresund FK 10.33 q
3 Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI 10.37 q
4 Ludvig Wahlgren
Öresund FK
11 Öresund FK 11.61
P9 60 m Final
Lördag 11:15
Vind: +2.8
1 Benjamin Henriksson
Öresund FK
11 Öresund FK 9.65
2 Martin Langevi
Öresund FK
10 Öresund FK 10.07
3 Molle Hägglöf
Öresund FK
10 Öresund FK 10.28
4 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 10.50
5 Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI 10.57
6 Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI 10.94
P9 60 m häck Försök
Höjd: 40,0cm
Lördag 12:15
Heat 1Vind: +0.5
1 Molle Hägglöf
Öresund FK
10 Öresund FK 11.30 q
2 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 12.09 q
3 Edvin Hafsäter
Öresund FK
11 Öresund FK 13.50 q
4 Love Wemmert
Bara FIK
11 Bara FIK 14.79 q
Heat 2Vind: +1.3
1 Martin Langevi
Öresund FK
10 Öresund FK 11.60 q
2 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 12.68 q
Valter Farnestam
Öresund FK
12 Öresund FK DNS
Ludvig Wahlgren
Öresund FK
11 Öresund FK DNS
P9 60 m häck Final
Höjd: 40,0cm
Lördag 13:30
Vind: +0.3
1 Martin Langevi
Öresund FK
10 Öresund FK 11.37
2 Molle Hägglöf
Öresund FK
10 Öresund FK 11.43
3 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 12.14
4 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 12.28
5 Edvin Hafsäter
Öresund FK
11 Öresund FK 13.94
6 Love Wemmert
Bara FIK
11 Bara FIK 14.10
P9 Längd Final
Hoppzon
Lördag 12:40
Kommentar: Ingen vindmätning
1 Molle Hägglöf
Öresund FK
10 Öresund FK 3.18 N/A
2 Martin Langevi
Öresund FK
10 Öresund FK 3.16 N/A
3 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 3.09 N/A
4 Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI 3.02 N/A
5 Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI 2.67 N/A
6 Edvin Hafsäter
Öresund FK
11 Öresund FK 2.67 N/A
7 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 2.57 N/A
8 Love Wemmert
Bara FIK
11 Bara FIK 2.51 N/A
1234
Eddie Ekströmx 2.57 N/Ax 2.52 N/A
Martin Langevi3.15 N/A3.16 N/A2.88 N/A3.15 N/A
Edvin Hafsäter1.84 N/A2.52 N/A2.67 N/A2.57 N/A
Ludvig Frieberg3.02 N/A2.81 N/A2.70 N/A2.87 N/A
Love Wemmert2.51 N/A2.48 N/A2.32 N/A2.39 N/A
Pax Landor 2.67 N/A2.49 N/A2.53 N/A2.60 N/A
Tage Karlström3.09 N/A2.74 N/A2.83 N/A2.94 N/A
Molle Hägglöf2.84 N/A2.83 N/A2.85 N/A3.18 N/A
P9 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 13:35
1 Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI 5.03
2 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 4.89
3 Molle Hägglöf
Öresund FK
10 Öresund FK 4.83
4 Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI 4.10
5 Edvin Hafsäter
Öresund FK
11 Öresund FK 3.83
1234
Ludvig Frieberg4.864.965.034.85
Pax Landor 3.45x3.684.10
Edvin Hafsäter3.393.363.293.83
Molle Hägglöf4.024.734.604.83
Tage Karlström4.624.594.834.89
P7 60 m Försök
Lördag 10:10
Heat 1Vind: +1.1
1 Valter Farnestam
Öresund FK
12 Öresund FK 11.45 q
2 Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK 11.63 q
3 Henry Waldén
Öresund FK
13 Öresund FK 12.56 q 12.556
4 Charlie Berg
Öresund FK
12 Öresund FK 12.56 12.559
Heat 2Vind: +1.2
1 William Bruhn
Öresund FK
12 Öresund FK 11.62 q
2 Ville Wedelin
Öresund FK
12 Öresund FK 11.71 q
3 Oscar Langevi
Öresund FK
12 Öresund FK 12.25 q
4 Alve Wemmert
Bara FIK
13 Bara FIK 13.94
5 Svante Hafsäter
Öresund FK
13 Öresund FK 17.01
P7 60 m Final
Lördag 11:10
Vind: +1.2
1 Ville Wedelin
Öresund FK
12 Öresund FK 11.38
2 Valter Farnestam
Öresund FK
12 Öresund FK 11.40
3 William Bruhn
Öresund FK
12 Öresund FK 11.47
4 Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK 11.48
5 Oscar Langevi
Öresund FK
12 Öresund FK 11.81
6 Henry Waldén
Öresund FK
13 Öresund FK 12.82
P7 Längd Final
Hoppzon
Lördag 11:30
1 Valter Farnestam
Öresund FK
12 Öresund FK 2.83 -0.9
2 Ville Wedelin
Öresund FK
12 Öresund FK 2.64 -0.8
3 William Bruhn
Öresund FK
12 Öresund FK 2.63 -0.2
4 Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK 2.55 -1.3
5 Charlie Berg
Öresund FK
12 Öresund FK 2.43 -0.1
6 Oscar Langevi
Öresund FK
12 Öresund FK 2.32 -0.6
7 Henry Waldén
Öresund FK
13 Öresund FK 2.23 -0.8
8 Alve Wemmert
Bara FIK
13 Bara FIK 1.75 -0.2
9 Svante Hafsäter
Öresund FK
13 Öresund FK 1.34 -1.2
1234
Ville Wedelin2.51 -2.12.60 -0.92.55 -0.62.64 -0.8
Henry Waldén2.17 -0.11.90 -0.51.95 -0.32.23 -0.8
Valter Farnestam2.83 -0.92.66 -0.72.61 -2.12.61 -0.4
Charlie Berg2.43 -0.12.17 -0.92.15 -0.52.01 -0.8
Alve Wemmert1.72 -1.01.63 -1.51.50 -1.01.75 -0.2
Svante Hafsäterx 1.30 -1.61.16 -0.31.34 -1.2
Alve Karlströmx 2.55 -1.3x 2.28 -1.2
William Bruhn2.59 -0.82.35 -1.72.40 -2.12.63 -0.2
Oscar Langevi2.29 +0.22.25 -0.22.29 -0.72.32 -0.6
P7 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 13:35
1 Ville Wedelin
Öresund FK
12 Öresund FK 4.50
2 William Bruhn
Öresund FK
12 Öresund FK 3.51
3 Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK 3.30
4 Valter Farnestam
Öresund FK
12 Öresund FK 3.29
5 Charlie Berg
Öresund FK
12 Öresund FK 2.88
6 Henry Waldén
Öresund FK
13 Öresund FK 1.96
1234
Alve Karlström2.903.302.873.20
Charlie Berg2.382.882.702.58
Henry Waldén1.421.941.961.78
Ville Wedelin4.503.894.353.84
William Bruhn3.073.513.323.19
Valter Farnestam3.222.973.193.29