Resultat Personliga rekordens dag

Vintergatan, Birsta   2023-01-15

Arrangör: Sundsvalls FI Tävlingsledare: Thomas Sjöbom Senast uppdaterad: 2023-01-16 11:22:49
Kvinnor 60 m Final
15/1 13:40
1 Karolina Svensson
Upsala IF
99 Upsala IF 7.81
2 Engla Grafström Andersson
Sundsvalls FI
03 Sundsvalls FI 8.02
Kvinnor 60 m Extralopp
15/1 14:35
1 Karolina Svensson
Upsala IF
99 Upsala IF 7.75
2 Engla Grafström Andersson
Sundsvalls FI
03 Sundsvalls FI 8.00
Kvinnor Längd
15/1 15:55
1 Karolina Svensson
Upsala IF
99 Upsala IF 5.92
2 Engla Grafström Andersson
Sundsvalls FI
03 Sundsvalls FI 5.55 PB
3 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 4.54
4 Hanna Elfström
Strands IF
02 Strands IF 4.44 SB
123456
516 Engla Grafström Andersson5.275.535.385.55x5.34
509 Hanna Elfström4.294.344.384.27x4.44
531 Karolina Svensson5.724.105.865.605.925.79
518 Amanda Hedlundxxxx4.54x
F19 60 m häck
Höjd: 84,0cm
15/1 15:05
1 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 10.89
F17 60 m Final
15/1 13:25
1 Irma Jonsson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 8.16
=2 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 8.64
=2 Astrid Scott
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 8.64 PB
4 Elina Kuusikko
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 10.92 PB
F17 60 m Extralopp
15/1 14:20
1 Irma Jonsson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 8.10 =PB
2 Astrid Scott
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 8.67
3 Elina Kuusikko
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 11.09
F17 Längd
15/1 15:55
1 Irma Jonsson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 4.89 PB
2 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 4.81
3 Astrid Scott
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 4.33 PB
4 Elina Kuusikko
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 2.89
123456
521 Elina Kuusikko2.742.89x2.69--
519 Irma Jonsson4.604.584.784.89x4.79
525 Astrid Scott4.134.064.314.333.954.16
504 Freja Sköld4.724.81x4.73x4.78
F15 60 m Försök
15/1 13:10
Heat 1
Tot. plac.
=1 Agnes Svanholm
Brännans IF
09 Brännans IF 8.92 q =2 8,915
=1 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 8.92 q =2 8,915
3 Elsa Magnusson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 9.45 6 PB
4 Elsa Eriksson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 9.76 7
Heat 2
Tot. plac.
1 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 8.63 q 1
2 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 9.01 q 4
3 Nike Nymark
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 9.42 5 PB
F15 60 m Final
15/1 14:05
A-Final
1 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 8.58
2 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 8.84 PB
3 Agnes Svanholm
Brännans IF
09 Brännans IF 8.95
4 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 9.02
B-Final
1 Nike Nymark
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 9.41 PB
2 Elsa Magnusson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 9.43 PB
3 Elsa Eriksson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 9.87
F15 60 m häck
Höjd: 76.2cm
15/1 15:00
1 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 10.88 PB
F15 Stav
15/1 17:00
1 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 180 PB
2 Elsa Magnusson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 180 PB
150160170180190
526 Klara Sundinoxxoooxxx
522 Elsa Magnussonoooxoxxx
F15 Längd
15/1 14:30
1 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 4.68 PB
2 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 4.22
3 Elsa Magnusson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 4.08
4 Nike Nymark
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 4.06 PB
5 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 4.02
6 Elsa Eriksson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 3.44
123456
522 Elsa Magnusson4.082.12x3.97x3.98
524 Nike Nymark3.773.793.973.493.924.06
514 Elsa Eriksson 3.363.443.343.013.403.32
526 Klara Sundin4.124.004.213.984.224.16
523 Smilla Nordin3.742.173.12xx4.02
517 Alma Hammarström4.664.584.684.654.394.38
F13 60 m Final
15/1 13:00
1 Klara K Dahlgren
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI 8.96
2 Ella Åkesson
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI 9.05 PB
F13 60 m Extralopp
15/1 13:55
1 Klara K Dahlgren
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI 8.91
2 Ella Åkesson
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI 8.99 PB
F13 Längd
Hoppzon
15/1 14:30
1 Klara K Dahlgren
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI 4.51 PB
2 Ella Åkesson
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI 3.99 PB
123456
528 Ella Åkessonx3.973.993.963.963.98
510 Klara K Dahlgren 4.204.324.324.364.514.29
Män 60 m Försök
15/1 13:45
Heat 1
Tot. plac.
1 Henning Ehn
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 7.20 1 PB
2 Vilgot Westling
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 8.00 4
3 Alexander Lilliesköld
Sollefteå GIF
99 Sollefteå GIF 8.42 5
Heat 2
Tot. plac.
1 Vidar Kempe
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 7.48 2
2 Lukas Elfström
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 7.85 3
Män 60 m Final
15/1 14:40
A-Final
1 Henning Ehn
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 7.21
2 Vidar Kempe
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 7.38 =PB
3 Lukas Elfström
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 7.95
B-Final
1 Alexander Lilliesköld
Sollefteå GIF
99 Sollefteå GIF 8.41
Vilgot Westling
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI Ej till start
Män Stav
15/1 17:00
1 Lukas Elfström
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 360
2 Urban Åström
Sundsvalls FI
67 Sundsvalls FI 320
320330340350360370
529 Urban Åströmxxoxxx
512 Lukas Elfströmooooxoxxx
Män Längd
15/1 15:55
1 Vidar Kempe
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 6.43 PB
2 Lukas Elfström
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 5.64 PB
3 Vilgot Westling
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 4.92
4 Alexander Lilliesköld
Sollefteå GIF
99 Sollefteå GIF 4.59
123456
527 Vilgot Westling4.92xxxx4.59
512 Lukas Elfström5.235.07x5.635.535.64
508 Alexander Lilliesköld3.414.584.304.254.59x
520 Vidar Kempe6.436.28x6.30xx
P19 60 m häck
Höjd: 99,1cm
15/1 15:10
1 Henning Ehn
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 8.49
2 Lukas Elfström
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 10.14
P17 Stav
1 Leon Ölmerud Kjellman
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 320 PB
300320330
532 Leon Ölmerud Kjellmanoox
P13 60 m Final
15/1 13:05
1 Alfred Ene
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI 8.67 PB
P13 60 m Extralopp
15/1 14:00
1 Alfred Ene
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI 8.63 PB