Resultat Pallasspelen

Atleticum, Malmö   2020-01-25 - 2020-01-26

Arrangör: IK Pallas, IK Finish, Heleneholms IF och IFK Lund Tävlingsledare: Maria Kvant Senast uppdaterad: 2020-01-27 18:26:45
2020-01-25 2020-01-26 Alla dagar
Kvinnor 60 m Försök
Lördag 12:50
Heat 1
1 Tilde Johansson
Falkenbergs IK
01 Falkenbergs IK 7.61 q
2 Mette Graversgaard
Aarhus 1900 A/M (DEN)
95 Aarhus 1900 A/M (DEN) 7.70 q
3 Felicia Sjöblom
IK Orient
99 IK Orient 7.88 q PB
4 Elina Gunnarsson
Hovslätts IK
94 Hovslätts IK 7.91 q 7.906
5 Vanja Blomberg
Klippans FK
98 Klippans FK 8.01 q
6 Anna Øbakke Lange
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 8.05 8.047
7 Freja Avebäck
Malmö AI
95 Malmö AI 8.22 SB
8 Agnes Johansson
Trollhättan FIK
95 Trollhättan FIK 8.24 SB 8.235
Heat 2
1 Astrid Glenner-Frandsen
Københavns IF (DEN)
93 Københavns IF (DEN) 7.54 q
2 Pernilla Nilsson
IFK Trelleborg
92 IFK Trelleborg 7.76 q
3 Camilla Høgh Sørensen
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN) 7.99 q PB
4 Fredrikke Dam Larsen
Randers Freja Atletik (DEN)
91 Randers Freja Atletik (DEN) 8.00 q TR
5 Emma Hedlund
Malmö AI
00 Malmö AI 8.13 8.125
6 Rebekka Hillingsø
Københavns IF (DEN)
00 Københavns IF (DEN) 8.31 PB 8.305
7 Signe Boelsmand
Københavns IF (DEN)
91 Københavns IF (DEN) 8.31 8.310
8 Cecilie Biltoft-Jensen
Frederiksberg IF (DEN)
94 Frederiksberg IF (DEN) 8.47 8.468
Heat 3
1 Julia Henriksson
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg 7.58 q 7.575
2 Louise Østergård
Randers Freja Atletik (DEN)
94 Randers Freja Atletik (DEN) 7.58 q 7.578
3 Elise Malmberg
IFK Växjö
95 IFK Växjö 7.86 q
4 Clara Augustsson
IK Ymer
00 IK Ymer 8.04
5 Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 8.13 SB 8.127
6 Elin Larsson
Örgryte IS
94 Örgryte IS 8.19
7 Mathilde Zeuthen
Københavns IF (DEN)
99 Københavns IF (DEN) 8.43
8 Matilda Nilsson
IFK Lund
93 IFK Lund 8.54
Heat 4
1 Mathilde U Kramer
Frederiksberg IF (DEN)
93 Frederiksberg IF (DEN) 7.45 q
2 Emelie Rantzow
IK Ymer
98 IK Ymer 7.73 q
3 Caroline Larsson
Hässelby SK
93 Hässelby SK 7.79 q
4 Emma Beiter Bomme
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 7.91 q 7.904
5 Ida Boel
Esbjerg AM (DEN)
00 Esbjerg AM (DEN) 8.05 SB 8.048
6 Sandra Böll
Sparta (DEN)
94 Sparta (DEN) 8.24 8.234
7 Sofia Wallertoft
IFK Lund
92 IFK Lund 8.47 8.467
8 Marie Louise Levy
Malmö AI
79 Malmö AI 9.03
Kvinnor 60 m Final
Lördag 14:35
A-Final
1 Mathilde U Kramer
Frederiksberg IF (DEN)
93 Frederiksberg IF (DEN) 7.42
2 Astrid Glenner-Frandsen
Københavns IF (DEN)
93 Københavns IF (DEN) 7.49
3 Louise Østergård
Randers Freja Atletik (DEN)
94 Randers Freja Atletik (DEN) 7.51
4 Tilde Johansson
Falkenbergs IK
01 Falkenbergs IK 7.61
5 Julia Henriksson
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg 7.65
6 Emelie Rantzow
IK Ymer
98 IK Ymer 7.66
7 Mette Graversgaard
Aarhus 1900 A/M (DEN)
95 Aarhus 1900 A/M (DEN) 7.67
8 Pernilla Nilsson
IFK Trelleborg
92 IFK Trelleborg 7.78
B-Final
1 Caroline Larsson
Hässelby SK
93 Hässelby SK 7.81
2 Felicia Sjöblom
IK Orient
99 IK Orient 7.92
3 Elina Gunnarsson
Hovslätts IK
94 Hovslätts IK 7.95
4 Elise Malmberg
IFK Växjö
95 IFK Växjö 7.96
5 Emma Beiter Bomme
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 8.00
6 Camilla Høgh Sørensen
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN) 8.03
7 Vanja Blomberg
Klippans FK
98 Klippans FK 8.05
8 Fredrikke Dam Larsen
Randers Freja Atletik (DEN)
91 Randers Freja Atletik (DEN) 8.06
Kvinnor 200 m Final
Söndag 16:25
A-Final
Tot. plac.
1 Mette Graversgaard
Aarhus 1900 A/M (DEN)
95 Aarhus 1900 A/M (DEN) 24.21 1
2 Daniella Busk
Malmö AI
93 Malmö AI 24.57 3
3 Elise Malmberg
IFK Växjö
95 IFK Växjö 25.08 6
B-Final
Tot. plac.
1 Julia Henriksson
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg 24.48 2 PB
2 Emelie Rantzow
IK Ymer
98 IK Ymer 24.87 4
3 Pernilla Nilsson
IFK Trelleborg
92 IFK Trelleborg 25.00 5
C-Final
Tot. plac.
1 Wilma Rosenquist
Malmö AI
01 Malmö AI 25.16 7
2 Emma Beiter Bomme
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 25.61 9
Caroline Benfeldt Sørensen
Frederiksberg IF (DEN)
02 Frederiksberg IF (DEN) DNS
D-Final
Tot. plac.
1 Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI 25.18 8 PB
2 Camilla Høgh Sørensen
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN) 26.12 13
3 Elina Gunnarsson
Hovslätts IK
94 Hovslätts IK 26.51 17
E-Final
Tot. plac.
1 Felicia Ascard
IFK Lund
96 IFK Lund 25.67 10
2 Martha Rasmussen
Aarhus 1900 A/M (DEN)
02 Aarhus 1900 A/M (DEN) 25.96 12
3 Emma Hedlund
Malmö AI
00 Malmö AI 26.32 16
F-Final
Tot. plac.
1 Clara Augustsson
IK Ymer
00 IK Ymer 25.86 11 PB
2 Sandra Böll
Sparta (DEN)
94 Sparta (DEN) 26.15 14
3 Vanja Blomberg
Klippans FK
98 Klippans FK 26.22 15
G-Final
Tot. plac.
1 Maja Felby
Køge Atletik (DEN)
02 Køge Atletik (DEN) 27.16 19
2 Natalie Vaabengaard
Herlufsholm A&M (DEN)
02 Herlufsholm A&M (DEN) 27.45 21
Alva Bengtsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg DNS
H-Final
Tot. plac.
1 Fredrikke Dam Larsen
Randers Freja Atletik (DEN)
91 Randers Freja Atletik (DEN) 26.78 18 SB
2 Ida L Jespersen
Ballerup AK (DEN)
00 Ballerup AK (DEN) 27.88 22
Signe Boelsmand
Københavns IF (DEN)
91 Københavns IF (DEN) DNS
I-Final
Tot. plac.
1 Mathilde Zeuthen
Københavns IF (DEN)
99 Københavns IF (DEN) 27.42 20
2 Maria Venborg
Københavns IF (DEN)
91 Københavns IF (DEN) 29.10 25
3 Stephanie Ydström
Malmö AI
92 Malmö AI 29.57 26
J-Final
Tot. plac.
1 Elisabeth Dorsche
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 28.34 23 PB
2 Kirstine Rædkjær
Hvidovre AM (DEN)
91 Hvidovre AM (DEN) 28.41 24
3 AnnaLena Falknell
FK Athlet
78 FK Athlet 31.59 28
K-Final
Tot. plac.
1 Camilla Rönnerling
FK Athlet
85 FK Athlet 30.75 27 PB
2 Helena Zander
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 32.38 29
3 Anna Karin Lindgren
IFK Helsingborg
61 IFK Helsingborg 34.79 30
Kvinnor 400 m Final
Lördag 17:30
A-Final
Tot. plac.
1 Vendela Rydbäck
IFK Växjö
97 IFK Växjö 56.99 1
2 Martha Rasmussen
Aarhus 1900 A/M (DEN)
02 Aarhus 1900 A/M (DEN) 57.27 2
3 Annemarie Nissen
Sparta (DEN)
94 Sparta (DEN) 57.65 3 PB
4 Louise Duvling Andersson
Ullevi FK
00 Ullevi FK 1:00.71 10
B-Final
Tot. plac.
1 Felicia Ascard
IFK Lund
96 IFK Lund 58.93 4 SB
2 Anna Krab Scheibelein
Københavns IF (DEN)
98 Københavns IF (DEN) 58.95 5
3 Josephine Risberg Thoor
IFK Helsingborg
95 IFK Helsingborg 1:00.11 7
4 Katrine Lund
Københavns IF (DEN)
90 Københavns IF (DEN) 1:01.23 11
C-Final
Tot. plac.
1 Maja Jönsson
Höörs IS
02 Höörs IS 1:00.02 6
2 Alma Søby Witt
Københavns IF (DEN)
04 Københavns IF (DEN) 1:00.56 8 PB 1:00.552
3 Filippa Zäll
Ängelholms IF
03 Ängelholms IF 1:00.56 9 PB 1:00.558
4 Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 1:02.42 13
D-Final
Tot. plac.
1 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 1:01.88 12
2 Emma Giovanna Vitale
Aarhus 1900 A/M (DEN)
93 Aarhus 1900 A/M (DEN) 1:03.87 16
3 Ena Jahic
Höörs IS
98 Höörs IS 1:05.02 20
4 Maria Venborg
Københavns IF (DEN)
91 Københavns IF (DEN) 1:05.59 21
E-Final
Tot. plac.
1 Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI 1:02.93 15 PB
2 Elisabeth Dorsche
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 1:04.49 18
3 Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI 1:04.96 19
F-Final
Tot. plac.
1 Wendela Yhlen Graf
Ullevi FK
02 Ullevi FK 1:03.99 17
2 Linnea Haara
Eslövs AI
03 Eslövs AI 1:05.99 22
3 Kirstine Rædkjær
Hvidovre AM (DEN)
91 Hvidovre AM (DEN) 1:06.75 25
G-Final
Tot. plac.
1 Tilda Mjörnell
Ullevi FK
04 Ullevi FK 1:02.77 14 SB
2 Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF 1:06.31 23
3 Yasmine Abbouch
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 1:06.37 24
Kvinnor 800 m Final
Söndag 17:00
A-Final
Tot. plac.
1 Annemarie Nissen
Sparta (DEN)
94 Sparta (DEN) 2:10.99 1
2 Ellen Nørding Christensen
Frederiksberg IF (DEN)
03 Frederiksberg IF (DEN) 2:12.47 2 PB
3 Madeleine Björlin-Delmar
IFK Göteborg
96 IFK Göteborg 2:12.85 3
4 Josefine Rytter
Bagsvaerd Atletik (DEN)
94 Bagsvaerd Atletik (DEN) 2:13.05 4
5 Wilma Nielsen
Göteborgs KIK
01 Göteborgs KIK 2:13.24 5
6 Marie Falkebo Jensen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 2:25.83 13
Vendel Rydbäck
PACE
97 PACE DNF
B-Final
Tot. plac.
1 Sandra Åberg
Göteborgs KIK
03 Göteborgs KIK 2:19.57 6
2 Stina Pettersson
Sävedalens AIK
02 Sävedalens AIK 2:19.98 7
3 Ebba Berglin
KA2 IF
01 KA2 IF 2:21.03 8
4 Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF 2:23.45 9
5 Lisa Wreeby
Sävedalens AIK
02 Sävedalens AIK 2:24.73 10
C-Final
Tot. plac.
1 Alma Svennerud
KA2 IF
04 KA2 IF 2:25.35 11
2 Amalie Boeck
Frederiksberg IF (DEN)
03 Frederiksberg IF (DEN) 2:25.63 12
3 Frida Berglin
KA2 IF
05 KA2 IF 2:27.31 15
4 Anne Oostra
Höörs IS
04 Höörs IS 2:27.36 16
5 Tilda Mjörnell
Ullevi FK
04 Ullevi FK 2:29.01 17
Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg DNS
D-Final
Tot. plac.
1 Laura Arentsen
Kolding KFUM (DEN)
03 Kolding KFUM (DEN) 2:27.10 14
2 Ida Kiil
Gentofte IK (DEN)
05 Gentofte IK (DEN) 2:35.63 18
3 Frida Revall
Greve Atletik (DEN)
06 Greve Atletik (DEN) 2:43.11 19
4 Emma Fokdal
Gentofte IK (DEN)
04 Gentofte IK (DEN) 2:51.09 20
5 Sofia Hegardt
IFK Lund
72 IFK Lund 2:56.70 21
Kvinnor 1500 m Final
Lördag 15:50
1 Annika Faager
Björnstorps IF
76 Björnstorps IF 4:41.39 SB
2 Nadja Rugland
Höörs IS
01 Höörs IS 4:41.89 PB
3 Ellen Nørding Christensen
Frederiksberg IF (DEN)
03 Frederiksberg IF (DEN) 4:42.64
4 Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg 5:19.99
5 Annelie Blomqvist
IS Göta
92 IS Göta 5:31.29
Kvinnor 60 m häck Försök
Höjd: 84,0cm
Söndag 12:35
Heat 1
1 Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund 8.63 q =PB
2 Ida Boel
Esbjerg AM (DEN)
00 Esbjerg AM (DEN) 8.78 q SB 8.771
3 Lovisa Karlsson
Högby IF
00 Högby IF 8.80 q
4 Katrine Koch Jacobsen
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 8.95 q
5 Anna Øbakke Lange
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 9.21
Emma Tuvesson
Spårvägens FK
91 Spårvägens FK DNS
Emelie Nyman Wänseth
Östersunds GIF
98 Östersunds GIF DNS
Heat 2
1 Mette Graversgaard
Aarhus 1900 A/M (DEN)
95 Aarhus 1900 A/M (DEN) 8.47 q
2 Mathilde Heltbech
Frederiksberg IF (DEN)
95 Frederiksberg IF (DEN) 8.59 q
3 Tess Hertz Saebbö
Göteborgs KIK
98 Göteborgs KIK 8.78 q 8.779
4 Estelle Montler
Ullevi FK
91 Ullevi FK 8.85 q
5 Ida L Jespersen
Ballerup AK (DEN)
00 Ballerup AK (DEN) 9.19 =PB
6 Nickoline Skifter Andersen
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 9.94 SB
Kvinnor 60 m häck Final
Höjd: 84,0cm
Söndag 13:45
1 Mette Graversgaard
Aarhus 1900 A/M (DEN)
95 Aarhus 1900 A/M (DEN) 8.40
2 Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund 8.58 PB
3 Mathilde Heltbech
Frederiksberg IF (DEN)
95 Frederiksberg IF (DEN) 8.64
4 Tess Hertz Saebbö
Göteborgs KIK
98 Göteborgs KIK 8.75 =SB
5 Estelle Montler
Ullevi FK
91 Ullevi FK 8.76 SB
6 Ida Boel
Esbjerg AM (DEN)
00 Esbjerg AM (DEN) 8.78 SB
7 Lovisa Karlsson
Högby IF
00 Högby IF 8.79
8 Katrine Koch Jacobsen
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 8.97
Kvinnor Höjd Final
Lördag 18:10
1 Emma Söderström
Göteborgs KIK
98 Göteborgs KIK 174
2 Rikke Andersen
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 171
3 Malin Støyva
IL Norna Salhus (NOR)
94 IL Norna Salhus (NOR) 171 PB
4 Vendela Corswant
Örgryte IS
93 Örgryte IS 171
5 Beatriz Ferrando Forés
Aarhus 1900 A/M (DEN)
86 Aarhus 1900 A/M (DEN) 168
6 Tina Bischoff Gellin
Holte Atletik (DEN)
98 Holte Atletik (DEN) 160
7 Ellen White
IFK Lund
01 IFK Lund 160
8 Sara Johansson
IFK Lund
94 IFK Lund 155
9 Anna Øbakke Lange
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 150
10 Matilda Nilsson
IFK Lund
93 IFK Lund 145
Linn Hertz Saebbö
Göteborgs KIK
00 Göteborgs KIK x
145150155160165168171174178
223 Tina Bischoff Gellin-oooxxx
509 Malin Støyva--ooxxooxoxxx
434 Ellen White--oxoxxx
179 Linn Hertz Saebbö---xxx
766 Rikke Andersen---ooooxxx
184 Emma Söderström----oooxxoxx
813 Anna Øbakke Lange-xoxxx
1029 Vendela Corswant----xooxxoxxx
4 Beatriz Ferrando Forés--ooxooxxx
1053 Sara Johanssonooxoxxx
408 Matilda Nilssonoxxx
Kvinnor Stav Final
Lördag 10:00
1 Michaela Meijer
Örgryte IS
93 Örgryte IS 430
2 Caroline Bonde Holm
Sparta (DEN)
90 Sparta (DEN) 420
3 Linnea Jönsson
IFK Helsingborg
99 IFK Helsingborg 410
4 Gabriella Jönsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg 400
5 Hanna Jansson
Ullevi FK
95 Ullevi FK 400 SB
6 Malin Dahlström
Örgryte IS
89 Örgryte IS 390
7 Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI 390
8 Fanny Berglund
Örgryte IS
88 Örgryte IS 380 SB
9 Annika Jönsson
IFK Helsingborg
96 IFK Helsingborg 380
10 Line Renée Jensen
Sparta (DEN)
92 Sparta (DEN) 380
11 Klara Mattsson
IK Orient
97 IK Orient 380
12 Laura Grønbech
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 370 =PB
13 Ida L Jespersen
Ballerup AK (DEN)
00 Ballerup AK (DEN) 360 =PB
14 Klara S Loessel
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 350
15 Anne Sofie Hyldtoft Olsen
Københavns IF (DEN)
94 Københavns IF (DEN) 350 SB
16 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 340 PB
17 Synne Marie Engebretsen
Fana IL (NOR)
02 Fana IL (NOR) 340 SB
310320330340350360370380390400410420430450
594 Freja Andersdotter----xxooxxoxxx
786 Laura Grønbech--o-oooxxx
342 Linnea Jönsson----oooxxx
800 Line Renée Jensen----oxoxxx
92 Synne Marie Engebretsenooxxoxoxxx
929 Hanna Jansson----xoxoxxoxx
575 Anne Sofie Hyldtoft Olsen--xooxoxxx
490 Klara Mattsson----oxoxxoxxx
820 Klara S Loessel--o-oxxx
340 Annika Jönsson----xooxxx
730 Ella Uddenäsooxxooxxx
341 Gabriella Jönsson----ooxoxxoxxx
45 Ida L Jespersen--oooxxoxxx
1030 Malin Dahlström----o
1026 Fanny Berglund----o
1040 Michaela Meijer----o-oxxx
794 Caroline Bonde Holm----oxooxxx
Kvinnor Längd Final
Söndag 14:40
1 Malin Marmbrandt
Västerås FK
85 Västerås FK 6.09
2 Jenny Lestander
Örgryte IS
98 Örgryte IS 6.01 =PB
3 Moa Ullgren
Athletics 24 Seven SK
96 Athletics 24 Seven SK 5.68
4 Lovisa Karlsson
Högby IF
00 Högby IF 5.67
5 Thilda Särnevång
IFK Växjö
96 IFK Växjö 5.67
6 Isabell Paprotny
Aarhus 1900 A/M (DEN)
97 Aarhus 1900 A/M (DEN) 5.62
7 Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI 5.59
8 Laura Tølløse
Sparta (DEN)
97 Sparta (DEN) 5.42
9 Nickoline Skifter Andersen
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 5.37 SB
10 Emma Andreasson
Göteborgs KIK
00 Göteborgs KIK 5.34
11 Mathilde Zeuthen
Københavns IF (DEN)
99 Københavns IF (DEN) 5.12
12 Judith Sjöman
Örgryte IS
99 Örgryte IS 5.07
13 Frida Bergvall
IFK Växjö
99 IFK Växjö 4.81
14 Laetitia Bruun
Frederiksberg IF (DEN)
94 Frederiksberg IF (DEN) 4.68
15 Tess Hertz Saebbö
Göteborgs KIK
98 Göteborgs KIK 4.34
16 Stephanie Ydström
Malmö AI
92 Malmö AI 4.21
Elina Gunnarsson
Hovslätts IK
94 Hovslätts IK x
123456
178 Emma Andreasson5.29x5.34
583 Mathilde Zeuthenx5.075.12
12 Isabell Paprotny5.48x5.625.385.585.58
851 Laura Tølløse5.015.425.125.185.295.30
455 Frida Bergvallx4.81x
479 Thilda Särnevångx5.595.485.67x5.64
233 Elina Gunnarssonxxx
284 Lovisa Karlsson5.645.673.745.60--
764 Nickoline Skifter Andersen5.375.145.20
737 Stephanie Ydström4.184.214.13
180 Tess Hertz Saebbö xx4.34
1041 Judith Sjöman5.075.064.11
127 Laetitia Bruun4.384.394.68
29 Moa Ullgrenxx5.605.685.68x
951 Malin Marmbrandt6.046.09x6.086.015.98
1039 Jenny Lestander6.004.49x5.885.746.01
594 Freja Andersdotter5.35x5.44x5.59x
Kvinnor Tresteg Final
Lördag 16:45
1 Isabell Paprotny
Aarhus 1900 A/M (DEN)
97 Aarhus 1900 A/M (DEN) 12.85
2 Malin Marmbrandt
Västerås FK
85 Västerås FK 12.60
3 Emelie Nyman Wänseth
Östersunds GIF
98 Östersunds GIF 12.51
4 Jenny Lestander
Örgryte IS
98 Örgryte IS 12.45
5 Linn Hertz Saebbö
Göteborgs KIK
00 Göteborgs KIK 11.83
6 Judith Wagersten
Örgryte IS
98 Örgryte IS 11.53
7 Amanda Hjalmarsson
IFK Växjö
97 IFK Växjö 11.40
8 Laura Tølløse
Sparta (DEN)
97 Sparta (DEN) 11.39
9 Victoria Lendal
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 11.24
10 Hanna Johansson
KA2 IF
01 KA2 IF 11.17
11 Hilma Hofström
Örgryte IS
00 Örgryte IS 10.75
12 Clara Johansson
KA2 IF
02 KA2 IF 10.47
13 Natalie Vaabengaard
Herlufsholm A&M (DEN)
02 Herlufsholm A&M (DEN) 9.65
Judith Sjöman
Örgryte IS
99 Örgryte IS x
123456
462 Amanda Hjalmarssonx11.40x
1039 Jenny Lestander12.45x12.1712.3112.1212.42
851 Laura Tølløse11.31xx11.3911.19x
1042 Judith Wagersten11.5311.2511.3111.1111.3811.50
179 Linn Hertz Saebbö11.83x11.82xx11.62
951 Malin Marmbrandt11.6512.16x12.4112.2312.60
220 Natalie Vaabengaardx9.65x
1036 Hilma Hofström10.6010.7510.42
1041 Judith Sjömanxxx
1046 Emelie Nyman Wänseth12.2312.3612.51-12.4512.36
12 Isabell Paprotnyxx12.8512.6312.5412.84
524 Clara Johansson x10.4610.47
817 Victoria Lendalx11.2411.17
525 Hanna Johanssonx11.0711.17
Kvinnor Kula Final
Vikt: 4,0kg
Söndag 12:40
1 Frida Åkerström
Hässelby SK
90 Hässelby SK 15.40
2 Maria Sløk Hansen
Hvidovre AM (DEN)
83 Hvidovre AM (DEN) 13.82
3 Mathilda Eriksson
Malmö AI
98 Malmö AI 12.82
4 Anna Øbakke Lange
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 12.65
5 Sandra Böll
Sparta (DEN)
94 Sparta (DEN) 12.11
6 Frida Bergvall
IFK Växjö
99 IFK Växjö 12.08
7 Katrine Koch Jacobsen
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 12.04
8 Jennifer Rudberg
Athletics 24 Seven SK
98 Athletics 24 Seven SK 11.86
123456
774 Sandra Böll11.2611.3112.1111.5211.7511.39
813 Anna Øbakke Lange12.6512.5412.1612.2112.09x
796 Katrine Koch Jacobsen11.18x11.8012.0411.86-
455 Frida Bergvall11.9712.0211.9312.0811.74x
248 Maria Sløk Hansen13.5213.8213.2313.05x12.97
627 Mathilda Erikssonx12.61xx12.1312.82
1060 Frida Åkerströmx15.40xxxx
1061 Jennifer Rudberg11.76xxx11.1511.86
F19 60 m Försök
Lördag 13:25
Heat 1
1 Filippa Sivnert
Malmö AI
01 Malmö AI 7.54 q
2 Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund 7.79 q SB
3 Kajsa Kjellergren
IFK Halmstad
01 IFK Halmstad 7.85 q
4 Cajsa Augustsson
IK Ymer
02 IK Ymer 7.93 q
5 Victoria Lendal
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 8.15 PB
6 Stina Östklint
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK 8.26
7 Liv Nedergaard
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 8.33 PB
Heat 2
1 Olivia Stridh
Malmö AI
02 Malmö AI 7.90 q
2 Klara S Loessel
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 8.01 q
3 Natalie Vaabengaard
Herlufsholm A&M (DEN)
02 Herlufsholm A&M (DEN) 8.36 8.357
4 Sissela Österberg
Malmö AI
02 Malmö AI 8.37
5 Tove Larsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö 8.53
6 Emma Rokkjer Langball
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 9.53
Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK DNS
Heat 3
1 Wilma Rosenquist
Malmö AI
01 Malmö AI 7.80 q
2 Ebba Åhman
IK Ymer
02 IK Ymer 8.00 q TR
3 Alva Bengtsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg 8.18
4 Ida Beiter Bomme
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 8.27
5 Hanna Persson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg 8.36 8.356
6 Maria Skov Kragh
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 8.40
7 Kajsa Ericsson
Malmö AI
01 Malmö AI 8.77
F19 60 m Final
Lördag 14:55
1 Filippa Sivnert
Malmö AI
01 Malmö AI 7.51
2 Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund 7.77 SB
3 Wilma Rosenquist
Malmö AI
01 Malmö AI 7.83
4 Klara S Loessel
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 7.88 7.88
5 Cajsa Augustsson
IK Ymer
02 IK Ymer 7.88 7.88
6 Kajsa Kjellergren
IFK Halmstad
01 IFK Halmstad 7.90
7 Olivia Stridh
Malmö AI
02 Malmö AI 7.91
8 Ebba Åhman
IK Ymer
02 IK Ymer 8.11
F19 200 m Final
Lördag 19:40
A-Final
Tot. plac.
1 Ebba Åhman
IK Ymer
02 IK Ymer 25.87 1
2 Amanda Sondrup Henriques
AK-Holstebro (DEN)
04 AK-Holstebro (DEN) 25.90 2 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Maja Kronkvist
Klippans FK
02 Klippans FK 26.66 3
2 Liv Nedergaard
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 27.64 4
Katrine Amtoft
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) 31.71
F19 1500 m Final
Lördag 15:50
1 Sille Oksbroe Hejselbak
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 5:35.62
2 Isabella Matilda Jensen
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 5:36.41
F19 60 m häck Försök
Höjd: 84,0cm
Söndag 12:25
Heat 1
1 Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI 8.76 q
2 Andrea Thorsheim
FIL AKS-77 (NOR)
01 FIL AKS-77 (NOR) 9.49 q
3 Tove Larsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö 9.63 q
4 Stina Östklint
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK 9.76 q
5 Moa Kilén
Göteborgs KIK
01 Göteborgs KIK 10.32
Emelie Biarner
Klippans FK
02 Klippans FK DNS
Heat 2
1 Ebba Åhman
IK Ymer
02 IK Ymer 8.98 q
2 Ida Beiter Bomme
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 9.27 q
3 Wendela Yhlen Graf
Ullevi FK
02 Ullevi FK 9.57 q
4 Kajsa Karila
IFK Göteborg
02 IFK Göteborg 9.73 q
5 Ebba Magnusson
IFK Göteborg
01 IFK Göteborg 9.77
6 Tilde Gudmundsson
Athletics 24 Seven SK
02 Athletics 24 Seven SK 9.88
F19 60 m häck Final
Höjd: 84,0cm
Söndag 13:40
1 Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI 8.58 PB
2 Ebba Åhman
IK Ymer
02 IK Ymer 8.83
3 Ida Beiter Bomme
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 9.12
4 Wendela Yhlen Graf
Ullevi FK
02 Ullevi FK 9.45
5 Kajsa Karila
IFK Göteborg
02 IFK Göteborg 9.60
6 Stina Östklint
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK 9.72
7 Tove Larsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö 9.83
Andrea Thorsheim
FIL AKS-77 (NOR)
01 FIL AKS-77 (NOR) DNS
F19 Höjd Final
Lördag 18:10
1 Sara Bleibach Olsen
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 160
2 Andrea Thorsheim
FIL AKS-77 (NOR)
01 FIL AKS-77 (NOR) 160
=3 Maja Antvorskov
Frederiksberg IF (DEN)
02 Frederiksberg IF (DEN) 155
=3 Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI 155
5 Mea Gedin
Malmö AI
01 Malmö AI 150
6 Elisabeth Bolstad Raa
Fana IL (NOR)
03 Fana IL (NOR) 145
7 Ida Beiter Bomme
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 145
140145150155160165
636 Mea Gedin-oxoxxx
120 Maja Antvorskov-ooxxoxxx
771 Ida Beiter Bommeoxoxxx
101 Andrea Thorsheim--oxxoxxoxxx
709 Angel Richmore --oxxoxxx
96 Elisabeth Bolstad Raa-oxxx
834 Sara Bleibach Olsen--oxxooxxx
F19 Längd Final
Söndag 10:05
1 Anja Olsson
Malmö AI
01 Malmö AI 5.63
2 Ida Beiter Bomme
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 5.44
3 Tilde Gudmundsson
Athletics 24 Seven SK
02 Athletics 24 Seven SK 5.39
4 Andrea Thorsheim
FIL AKS-77 (NOR)
01 FIL AKS-77 (NOR) 5.38
5 Cajsa Augustsson
IK Ymer
02 IK Ymer 5.38
6 Samantha Oware
Malmö AI
01 Malmö AI 5.33
7 Emelie Biarner
Klippans FK
02 Klippans FK 5.27
8 Hanna Persson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg 5.19
9 Hanna Johansson
KA2 IF
01 KA2 IF 5.12
10 Victoria Lendal
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 5.03
11 Maria Skov Kragh
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 4.96
12 Felicia Norell
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK 4.92
13 Maja Antvorskov
Frederiksberg IF (DEN)
02 Frederiksberg IF (DEN) 4.87
14 Misja Jepsen
Hvidovre AM (DEN)
01 Hvidovre AM (DEN) 4.67 SB
15 Clara Johansson
KA2 IF
02 KA2 IF 4.66
16 Hanna Falck
KA2 IF
01 KA2 IF 4.53
17 Emma Rokkjer Langball
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 3.95
18 Martina Olsson
IK Orient
02 IK Orient 3.05
123456
349 Hanna Persson5.005.015.194.875.115.01
236 Felicia Norell4.75x4.92
252 Emma Rokkjer Langballx3.952.51
771 Ida Beiter Bomme5.115.175.26x5.275.44
491 Martina Olssonxx3.05
521 Hanna Falckx4.53x
544 Emelie Biarner4.864.895.274.93-5.08
525 Hanna Johansson4.98x5.12
692 Anja Olsson5.51x5.565.38x5.63
817 Victoria Lendalx5.03x
101 Andrea Thorsheim5.115.385.255.195.225.19
26 Tilde Gudmundsson5.105.245.165.295.39x
120 Maja Antvorskov4.644.874.61
503 Cajsa Augustsson5.25x5.12x5.384.45
524 Clara Johansson 4.66xx
695 Samantha Oware5.335.215.21x3.595.33
249 Misja Jepsen4.674.584.28
809 Maria Skov Kragh4.694.674.96
F19 Kula Final
Vikt: 4,0kg
Söndag 12:40
1 Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI 12.50
2 Victoria Quainoo
Malmö AI
02 Malmö AI 12.36
3 Hanna Didricksson
Malmö AI
02 Malmö AI 11.67
4 Cajsa Augustsson
IK Ymer
02 IK Ymer 10.76
5 Amalie Pfeiffer
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 10.61
6 Emilia Pai
IFK Trelleborg
02 IFK Trelleborg 8.18
7 Hedda Rosvall
IFK Trelleborg
02 IFK Trelleborg 7.17
123456
443 Emilia Pai8.058.027.848.187.818.02
503 Cajsa Augustsson8.7710.3310.769.99xx
709 Angel Richmore 12.0212.2511.6112.4312.3012.50
447 Hedda Rosvall7.176.136.846.636.376.32
615 Hanna Didricksson11.1611.64x11.0311.67x
839 Amalie Pfeifferxx10.30xx10.61
706 Victoria Quainoo 12.36xxx12.17x
F17 60 m Försök
Lördag 11:40
Heat 1
1 Josephine Koch Jacobsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 7.84 q PB
2 Wilma Svenson
Oskarshamns SK
03 Oskarshamns SK 7.86 q =SB
3 Daga Indebetou
IFK Lund
03 IFK Lund 8.07 q 8.062
4 Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI 8.35 q
5 Frida Andersson
Malmö AI
03 Malmö AI 8.54
6 Emma Borovac
IK Ymer
03 IK Ymer 8.72 PB
Heat 2
1 Marie H Larsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 7.80 q
2 Annika Baun Haldbo
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 8.02 q PB
3 Cecilie Gedsø Færge
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 8.07 q PB 8.069
4 Nicole Dinu
Ullevi FK
03 Ullevi FK 8.49 q
5 Jenny Urberg
Hovslätts IK
03 Hovslätts IK 8.92
F17 60 m Final
Lördag 13:55
1 Marie H Larsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 7.78
2 Wilma Svenson
Oskarshamns SK
03 Oskarshamns SK 7.84 SB 7.834
3 Josephine Koch Jacobsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 7.84 PB 7.836
4 Annika Baun Haldbo
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 8.02 PB
5 Cecilie Gedsø Færge
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 8.07 PB
6 Daga Indebetou
IFK Lund
03 IFK Lund 8.13
7 Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI 8.41
Nicole Dinu
Ullevi FK
03 Ullevi FK DNS
F17 200 m Final
Söndag 14:35
A-Final
Tot. plac.
1 Wilma Svenson
Oskarshamns SK
03 Oskarshamns SK 25.49 1 25.484
2 Josephine Koch Jacobsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 25.49 2 PB 25.490
3 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 25.62 3 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Amanda Sondrup Henriques
AK-Holstebro (DEN)
04 AK-Holstebro (DEN) 25.87 4 PB
2 Cecilie Gedsø Færge
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 26.66 9
3 Frida Andersson
Malmö AI
03 Malmö AI 27.99 16
C-Final
Tot. plac.
1 Caroline Vammen
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 26.17 5 PB
2 Alma Søby Witt
Københavns IF (DEN)
04 Københavns IF (DEN) 26.33 6 PB
3 Annika Baun Haldbo
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 26.94 10
D-Final
Tot. plac.
1 Betty Marie Ramsgaard Jensen
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 26.49 7 PB
2 Nanna Grubert
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 27.61 13
3 Sarah Rasmussen
Herlufsholm A&M (DEN)
04 Herlufsholm A&M (DEN) 27.68 14
E-Final
Tot. plac.
1 Mille F. Jensen
Esbjerg AM (DEN)
04 Esbjerg AM (DEN) 26.52 8 PB
2 Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund 27.24 11 PB
3 Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK 28.91 18
F-Final
Tot. plac.
1 Nicole Dinu
Ullevi FK
03 Ullevi FK 28.48 17 PB
2 Ida Marie Skøt Nielsen
Herlufsholm A&M (DEN)
04 Herlufsholm A&M (DEN) 29.09 21
3 Johanna Køncke Kofod
Køge Atletik (DEN)
04 Køge Atletik (DEN) 29.24 22 PB
G-Final
Tot. plac.
1 Annika Vinther Vinther
Helsingør IF Atletik (DEN)
04 Helsingør IF Atletik (DEN) 27.92 15
2 Ester Schenk
Ullevi FK
04 Ullevi FK 29.03 20 PB
H-Final
Tot. plac.
1 Stine Engberg Mikkelsen
Hvidovre AM (DEN)
04 Hvidovre AM (DEN) 27.39 12
2 Emma Borovac
IK Ymer
03 IK Ymer 28.94 19
F17 1500 m Final
Lördag 15:30
1 Tilda Mjörnell
Ullevi FK
04 Ullevi FK 5:01.59
2 Alma Svennerud
KA2 IF
04 KA2 IF 5:05.96
3 Laura Arentsen
Kolding KFUM (DEN)
03 Kolding KFUM (DEN) 5:08.49
4 Esther Kirkeby
Københavns IF (DEN)
04 Københavns IF (DEN) 5:11.99
5 Alma Juhl Horsgaard
Københavns IF (DEN)
05 Københavns IF (DEN) 5:24.58
Johanna Hofvendahl
IS Göta
04 IS Göta DNS
F17 60 m häck Final
Höjd: 76,2cm
Söndag 12:05
1 Ida Boe Rasmussen
Greve Atletik (DEN)
03 Greve Atletik (DEN) 8.75
2 Annika Baun Haldbo
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 8.82
3 Amanda Sondrup Henriques
AK-Holstebro (DEN)
04 AK-Holstebro (DEN) 8.83 PB
4 Karla Schärfe
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 8.93 PB
5 Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK 9.90
6 Jenny Urberg
Hovslätts IK
03 Hovslätts IK 10.32
7 Linnea Haara
Eslövs AI
03 Eslövs AI 10.87
F17 60 m häck Extra
Höjd: 76,2cm
Söndag 13:30
1 Annika Baun Haldbo
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 8.70 PB
2 Karla Schärfe
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 8.95 SB
3 Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK 9.73
4 Jenny Urberg
Hovslätts IK
03 Hovslätts IK 10.27
5 Linnea Haara
Eslövs AI
03 Eslövs AI 10.28
Amanda Sondrup Henriques
AK-Holstebro (DEN)
04 AK-Holstebro (DEN) DNS
F17 Höjd Final
Lördag 16:30
1 Karla Schärfe
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 170 SB
2 Smilla Alex Hytholm Petersen
Holte Atletik (DEN)
04 Holte Atletik (DEN) 155
3 Elisabeth Bolstad Raa
Fana IL (NOR)
03 Fana IL (NOR) 155
=4 Kim Rodén
IK Orient
03 IK Orient 150
=4 Johanna Persson
Simrishamns AIF
03 Simrishamns AIF 150
6 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 145
135140145150155160165170174
492 Kim Rodén-ooxoxxx
846 Karla Schärfe--ooooxoxoxxx
96 Elisabeth Bolstad Raa--xooxxoxxx
760 Johanna Persson--oxoxxx
228 Smilla Alex Hytholm Petersen--ooxoxxx
316 Matilda Åkermanxoooxxx
F17 Stav Final
Söndag 11:30
1 Frida Andersson
Malmö AI
03 Malmö AI 320 PB
2 Leonie Mörstam
IFK Växjö
06 IFK Växjö 320
3 Luna Johannsen
Malmö AI
05 Malmö AI 310 PB
4 Ronja Sjöstrand
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS 310
5 Milla Ekstrand
KA2 IF
03 KA2 IF 300
6 Amina Fältmars
IK Sisu
03 IK Sisu 280
7 Ellen Rosenberg
IFK Växjö
06 IFK Växjö 280
8 Ellen Persson
Malmö AI
03 Malmö AI 270
9 Ester Schenk
Ullevi FK
04 Ullevi FK 260
10 Elvira Collvin
Malmö AI
04 Malmö AI 250
11 Smilla Bengtsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 230
220230240250260270280290300310320330
660 Luna Johannsen------ooxooxxx
276 Ronja Sjöstrand----oooxoxooxxx
452 Smilla Bengtssonxoxxoxxx
595 Frida Andersson----o-oooooxxx
497 Amina Fältmars---o-ooxxx
612 Elvira Collvin--ooxxx
520 Milla Ekstrand ------oxooxxx
945 Ester Schenk-ooooxxx
698 Ellen Persson---o-oxxx
471 Leonie Mörstam----oooooxxoxoxxx
475 Ellen Rosenberg---oxooxox-
F17 Längd Final
Söndag 16:15
1 Josefine Skifter Andersen
Slagelse Atletik DELTA (DEN)
03 Slagelse Atletik DELTA (DEN) 5.79 SB
2 Josephine Koch Jacobsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 5.59
3 Cecilie Gedsø Færge
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 5.41 PB
4 Elin Pettersson
IFK Göteborg
03 IFK Göteborg 5.41
5 Tilda Lilja
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg 5.06
6 Malin Lundgren
Eksjö Södra IK
03 Eksjö Södra IK 4.51
7 Betty Lecander
IFK Trelleborg
03 IFK Trelleborg 4.37 SB
8 Kim Rodén
IK Orient
03 IK Orient 4.35
123456
795 Josephine Koch Jacobsen5.335.595.56x5.455.51
761 Josefine Skifter Andersen5.715.705.675.635.79x
67 Malin Lundgren4.514.394.374.154.304.25
344 Tilda Lilja4.904.92x4.805.06x
311 Elin Pettersson5.065.415.295.275.215.27
440 Betty Lecanderxxx4.372.594.27
492 Kim Rodén4.354.25x4.18--
784 Cecilie Gedsø Færge5.415.265.265.255.365.37
F17 Tresteg Final
Lördag 13:20
1 Aicha Koné
Ullevi FK
04 Ullevi FK 11.50
2 Frida Andersson
Malmö AI
03 Malmö AI 11.19
3 Ella Jovanovic
Malmö AI
04 Malmö AI 11.10
4 Smilla Alex Hytholm Petersen
Holte Atletik (DEN)
04 Holte Atletik (DEN) 10.72 PB
123456
661 Ella Jovanovic x11.0110.9711.0311.10x
595 Frida Anderssonxx10.8311.0011.1910.78
228 Smilla Alex Hytholm Petersen10.7210.1710.6610.4010.4010.16
936 Aicha Koné11.1711.50x11.2811.3611.49
F17 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 11:00
1 Julia Scharnell
Eslövs AI
03 Eslövs AI 13.45
2 Karla Schärfe
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 13.43 PB
3 Thea Löfman
Malmö AI
03 Malmö AI 12.92
4 Søs Sühler
IK Olympia (DEN)
04 IK Olympia (DEN) 12.85 SB
5 Moa Feldt
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS 12.21
6 Nicole Dinu
Ullevi FK
03 Ullevi FK 11.31
7 Josephine Koch Jacobsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 10.86
8 Vendela Mörstam
IFK Växjö
04 IFK Växjö 10.04
9 Malin Lundgren
Eksjö Södra IK
03 Eksjö Södra IK 9.67
10 Josefin Axelsson
Öresund FK
03 Öresund FK 7.95
123456
846 Karla Schärfe13.2712.6813.4313.1813.0612.74
679 Thea Löfman12.6312.7512.2112.4112.1512.92
919 Nicole Dinu10.509.6410.2911.2311.2711.31
795 Josephine Koch Jacobsen10.3210.549.8210.1710.869.57
487 Søs Sühler12.0812.7512.85x10.2610.69
272 Moa Feldt11.9412.08x11.9210.6912.21
1000 Josefin Axelsson7.557.807.95
67 Malin Lundgren9.629.349.67
79 Julia Scharnell12.9712.9712.4911.7312.6813.45
472 Vendela Mörstam9.3910.049.359.499.599.71
F16 60 m Försök
Lördag 11:10
Heat 1
1 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 7.82 q PB
2 Sarah Rasmussen
Herlufsholm A&M (DEN)
04 Herlufsholm A&M (DEN) 8.23 q PB
3 Mille F. Jensen
Esbjerg AM (DEN)
04 Esbjerg AM (DEN) 8.25 q PB
4 Stine Engberg Mikkelsen
Hvidovre AM (DEN)
04 Hvidovre AM (DEN) 8.33 q
5 Jenjira Phayakhruea
Malmö AI
04 Malmö AI 8.44 q
6 Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK 8.60
7 Alva Staffas
Höganäs FI
04 Höganäs FI 8.82
Heat 2
1 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 8.21 q
2 Betty Marie Ramsgaard Jensen
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 8.29 q PB
3 Stina Svenby
Ystads IF
04 Ystads IF 8.48 q
4 Ester Schenk
Ullevi FK
04 Ullevi FK 8.77
5 Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK 8.78
6 April Webber Sørensen
Frederiksberg IF (DEN)
04 Frederiksberg IF (DEN) 9.06 PB
Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund DNF
F16 60 m Final
Lördag 13:45
1 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 7.84 PB
2 Mille F. Jensen
Esbjerg AM (DEN)
04 Esbjerg AM (DEN) 8.16 PB
3 Stine Engberg Mikkelsen
Hvidovre AM (DEN)
04 Hvidovre AM (DEN) 8.25
4 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 8.26 8.254
5 Sarah Rasmussen
Herlufsholm A&M (DEN)
04 Herlufsholm A&M (DEN) 8.26 =PB 8.258
6 Betty Marie Ramsgaard Jensen
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 8.34 PB
7 Jenjira Phayakhruea
Malmö AI
04 Malmö AI 8.49
8 Stina Svenby
Ystads IF
04 Ystads IF 8.61
F16 60 m häck Final
Höjd: 76,2cm
Söndag 11:55
1 Linnea Svanhall
Athletics 24 Seven SK
04 Athletics 24 Seven SK 8.98
2 Amanda Sondrup Henriques
AK-Holstebro (DEN)
04 AK-Holstebro (DEN) 9.01 SB
3 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 9.46
4 Betty Marie Ramsgaard Jensen
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 9.49 PB
5 Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI 9.63
F16 60 m häck Extra
Höjd: 76,2cm
Söndag 13:25
1 Linnea Svanhall
Athletics 24 Seven SK
04 Athletics 24 Seven SK 8.74 PB
2 Betty Marie Ramsgaard Jensen
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 9.62
3 Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI 9.84
F16 Längd Final
Söndag 13:00
1 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 5.38
2 Aicha Koné
Ullevi FK
04 Ullevi FK 5.36
3 Caroline Vammen
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 5.32 PB
4 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 5.26
5 Nanna Grubert
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 4.95
6 Ida Marie Skøt Nielsen
Herlufsholm A&M (DEN)
04 Herlufsholm A&M (DEN) 4.66
7 Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK 4.57
8 Vendela Mörstam
IFK Växjö
04 IFK Växjö 4.27
9 Stina Svenby
Ystads IF
04 Ystads IF 4.15
10 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.14
11 Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 4.12
12 Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK 4.03
13 Maja Malm
Höörs IS
04 Höörs IS 3.60
123456
291 Maja Malm3.373.602.83
998 Alice Albien3.484.03x
49 Caroline Vammen4.974.724.945.155.325.32
472 Vendela Mörstam4.274.081.721.42--
219 Ida Marie Skøt Nielsen4.664.584.524.414.51x
43 Nanna Grubert4.864.854.834.82x4.95
973 Stina Svenbyxx4.15
936 Aicha Konéx5.155.365.14x5.32
1016 Iza Mellberg4.394.454.574.474.544.46
680 Emilia Mandl4.905.094.935.26x5.05
548 Emilia Franzén5.035.385.145.19x5.25
318 Sara Andersson2.222.374.14
197 Emilia Malmlöf4.123.95x
F16 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Lördag 15:30
1 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 12.89 PB
2 Ella Eklund
Öresund FK
04 Öresund FK 11.06
3 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.81
4 Saga Redestam
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 10.29
5 Vendela Mörstam
IFK Växjö
04 IFK Växjö 10.18
6 Betty Marie Ramsgaard Jensen
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 9.59
7 Ester Schenk
Ullevi FK
04 Ullevi FK 8.31
8 April Webber Sørensen
Frederiksberg IF (DEN)
04 Frederiksberg IF (DEN) 6.93 PB
123456
797 Betty Marie Ramsgaard Jensenx7.688.268.599.389.59
472 Vendela Mörstam9.699.7310.189.519.809.70
350 Saga Redestamx10.0310.1710.2610.2310.29
143 April Webber Sørensen5.815.79x6.936.476.15
316 Matilda Åkerman12.89x12.8712.15x12.81
1004 Ella Eklundxx11.06x10.3210.53
360 Annie Thorkell9.5810.6610.8010.3010.81-
945 Ester Schenk7.43x8.317.957.587.27
F15 60 m Försök
Lördag 10:35
Heat 1
1 Nora Grønnegaard Fischer
Holte Atletik (DEN)
05 Holte Atletik (DEN) 8.16 q PB
2 Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 8.45 q
3 Solvej Møller
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 8.53 PB
4 Corinne Danielsson
Ullevi FK
05 Ullevi FK 8.81
5 Ella Aurora Magelund Rasmussen
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) 8.91 PB
6 Helena Celik
Ullevi FK
05 Ullevi FK 9.65
Heat 2
1 Asta Exner Jensen
Holte Atletik (DEN)
05 Holte Atletik (DEN) 8.24 q
2 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 8.40 q
3 Flippa Roug
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 8.51 q PB
4 Clara Nilsson
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 8.73
5 Anna E B Pedersen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 8.82 PB
6 Saga Bergholm
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 8.89
7 Linnea Düring
Ullevi FK
05 Ullevi FK 8.99 8.985
Heat 3
1 Bolette Nimskov
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 8.41 q PB
2 Stine Baandrup Tindbæk
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 8.63 PB
3 Jeriel Kabongo
Ullevi FK
05 Ullevi FK 8.84
4 Thea Johansson
Ullevi FK
05 Ullevi FK 9.20
5 Nevena Brankovic
Malmö AI
05 Malmö AI 9.26
6 Signe Juhl Laursen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 9.44
Heat 4
1 Ashley Gnanogoh
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 8.02 q
2 Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 8.33 q
3 Vilma Bahne Jessen
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) 8.74
4 Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 8.88
5 Katrine Amtoft
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) 8.98
6 Elsa Sandsten
Ullevi FK
05 Ullevi FK 8.99 8.987
7 Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 9.22
F15 60 m Final
Lördag 12:15
1 Ashley Gnanogoh
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 7.94
2 Nora Grønnegaard Fischer
Holte Atletik (DEN)
05 Holte Atletik (DEN) 8.20 PB
3 Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 8.30
4 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 8.44 8.435
5 Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 8.44 8.438
6 Bolette Nimskov
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 8.45 PB
7 Flippa Roug
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 8.55 PB
Asta Exner Jensen
Holte Atletik (DEN)
05 Holte Atletik (DEN) DQ
F15 200 m Final
Lördag 18:55
A-Final
Tot. plac.
1 Nora Grønnegaard Fischer
Holte Atletik (DEN)
05 Holte Atletik (DEN) 26.39 1
2 Asta Exner Jensen
Holte Atletik (DEN)
05 Holte Atletik (DEN) 26.99 2
3 Olivia Jensfelt
Malmö AI
05 Malmö AI 27.43 5
4 Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 27.57 6
B-Final
Tot. plac.
1 Ashley Gnanogoh
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 27.05 3 PB
2 Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 27.06 4
3 Emilie Børregaard Voigt
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 27.70 7
Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF DQ
C-Final
Tot. plac.
1 Solvej Møller
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 27.80 8 PB
2 Flippa Roug
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 27.88 9 PB
3 Ellen Perman
Stenungsund FI
07 Stenungsund FI 28.33 10
4 Linnea Odehn
Malmö AI
06 Malmö AI 29.04 13
D-Final
Tot. plac.
1 Stine Baandrup Tindbæk
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 28.39 11
2 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 28.96 12
3 Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 29.21 14
4 Pil Nedergaard
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 29.40 17
E-Final
Tot. plac.
1 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 29.27 15 PB
2 Anna E B Pedersen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 29.30 16
3 Clara Nilsson
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 30.08 26
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg DQ
F-Final
Tot. plac.
1 Mathilde Mønsted Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) 29.64 19
2 Laura Diaz Friis
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 29.83 23
3 Natasha Burkal
Helsingør IF Atletik (DEN)
06 Helsingør IF Atletik (DEN) 30.43 28
4 Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 30.93 30
G-Final
Tot. plac.
1 Ella Aurora Magelund Rasmussen
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) 29.82 22 PB 29.82
2 Ellida Stengård
KA2 IF
05 KA2 IF 29.90 24 PB
3 Hedda Månsson
Åhus FIK
05 Åhus FIK 31.30 31
4 Signe Juhl Laursen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 31.78 32
H-Final
Tot. plac.
1 Signe Kensø
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 30.39 27 PB
2 Jamilla Jensen
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 30.72 29 PB
3 Lova Gunnarsson
Stenungsund FI
06 Stenungsund FI 33.06 33
Frida Revall
Greve Atletik (DEN)
06 Greve Atletik (DEN) DNS
I-Final
Tot. plac.
1 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 29.82 21 29.813
2 Linnea Düring
Ullevi FK
05 Ullevi FK 30.04 25
Katrine Amtoft
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) DNS
J-Final
Tot. plac.
1 Vilma Bahne Jessen
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) 29.59 18
2 Saga Bergholm
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 29.74 20
Corinne Danielsson
Ullevi FK
05 Ullevi FK DNS
F15 1000 m Final
Lördag 18:30
A-Final
Tot. plac.
1 Isabella Vestergaard
Malmö AI
06 Malmö AI 3:12.22 1 PB
2 Nelly Elned
Hälle IF
06 Hälle IF 3:13.01 2
3 Amanda Paaske Frederiksen
Kolding KFUM (DEN)
07 Kolding KFUM (DEN) 3:14.49 3
4 Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 3:15.54 4 SB
5 Ella Pellmé
Stenungsund FI
05 Stenungsund FI 3:31.91 9
6 Frida Revall
Greve Atletik (DEN)
06 Greve Atletik (DEN) 3:33.08 10
B-Final
Tot. plac.
1 Liv Altarac
Malmö AI
05 Malmö AI 3:26.88 5
2 Ella Aurora Magelund Rasmussen
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) 3:26.92 6
3 Madeleine A. A. Rasmussen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 3:28.55 7 PB
4 Anna B Andersen
Amager AC (DEN)
06 Amager AC (DEN) 3:29.85 8
5 Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund 3:34.05 11 PB
6 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 3:45.63 12 PB
F15 60 m häck Försök
Höjd: 76,2cm
Söndag 11:40
Heat 1
1 Helmi Hjortbäck
Sävedalens AIK
05 Sävedalens AIK 9.28 q
2 Bolette Nimskov
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 9.75 q PB
3 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 9.84 q PB
4 Amanda Cederlöf
IFK Växjö
05 IFK Växjö 10.56
Frida Revall
Greve Atletik (DEN)
06 Greve Atletik (DEN) DNS
Heat 2
1 Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 9.34 q PB
2 Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.59 q PB
3 Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 10.24 PB
4 Ellida Stengård
KA2 IF
05 KA2 IF 10.90
5 Elsa Heyden
Ullevi FK
06 Ullevi FK 11.87
Marie Louise Levy
Malmö AI
79 Malmö AI 10.57
Heat 3
1 Ashley Gnanogoh
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 9.36 q
2 Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.81 q PB
3 Linnea Algotsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 9.98 q SB
4 Solvej Møller
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 10.35
5 Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 10.39
6 Mathilde Mønsted Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) 10.69 PB
F15 60 m häck Final
Höjd: 76,2cm
Söndag 13:20
1 Ashley Gnanogoh
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 9.05 PB
2 Helmi Hjortbäck
Sävedalens AIK
05 Sävedalens AIK 9.15
3 Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 9.38
4 Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.67 PB
5 Bolette Nimskov
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 9.88 PB
6 Linnea Algotsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 9.94 PB
7 Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 14.28
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet DNS
F15 Höjd Final
Lördag 13:45
1 Isabel Josefina Buxéns
Holte Atletik (DEN)
05 Holte Atletik (DEN) 158 PB
2 Laura Bollerslev Andreasen
Amager AC (DEN)
05 Amager AC (DEN) 158
3 Ellida Stengård
KA2 IF
05 KA2 IF 155 PB
4 Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 145
5 Kaisa Duedam Ventrup
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 145
6 Lærke Elgaard Larsen
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 140 =PB
7 Ingrid Gram Jensen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 140
8 Bolette Nimskov
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 135
9 Mathilde Mønsted Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) 135
125130135140145150155158161
832 Bolette Nimskovoooxxx
852 Kaisa Duedam Ventrup-ooxooxxx
20 Laura Bollerslev Andreasen----oooxoxxx
135 Mathilde Mønsted Larsenoxoxxoxxx
798 Ingrid Gram Jensenoooxoxxx
227 Isabel Josefina Buxéns----ooooxxx
533 Ellida Stengård---ooxxooxxx
41 Lærke Elgaard Larsen-oooxxx
474 Ronja Rickardsson--oooxxx
F15 Stav Final
Söndag 09:30
1 Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 330 PB
2 Annabelle Viple
Amager AC (DEN)
05 Amager AC (DEN) 300 =PB
3 Lærke Elgaard Larsen
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 280
4 Leonie Mörstam
IFK Växjö
06 IFK Växjö 260
=5 Ellen Rosenberg
IFK Växjö
06 IFK Växjö 260 PB
=5 Ellida Stengård
KA2 IF
05 KA2 IF 260 SB
7 Ebba Alson
IFK Lund
05 IFK Lund 220 PB
Emma Kirsten
IFK Växjö
05 IFK Växjö x
190205220230240250260270280290300310320330340
471 Leonie Mörstam------oxxx
533 Ellida Stengård----xoooxxx
475 Ellen Rosenberg----xoooxxx
41 Lærke Elgaard Larsen-----ooooxxx
530 Izabella Olofsson--------o-xooooxxx
24 Annabelle Viple------xoxooxooxxx
465 Emma Kirsten------xxx
364 Ebba Alsonoooxxx
F15 Längd Final
Söndag 09:00
1 Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 5.12
2 Emilie Børregaard Voigt
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 4.99
3 Ashley Gnanogoh
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 4.85
4 Flippa Roug
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 4.83 PB
5 Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 4.79
6 Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.75
7 Bolette Nimskov
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 4.75
8 Noortje Thien
Sävedalens AIK
05 Sävedalens AIK 4.70
9 Clara Nilsson
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 4.50
10 Amanda Cederlöf
IFK Växjö
05 IFK Växjö 4.50
11 Stine Baandrup Tindbæk
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 4.26
12 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.25
13 Solvej Møller
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 4.23
14 Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 4.21
15 Jeriel Kabongo
Ullevi FK
05 Ullevi FK 4.09
16 Corinne Danielsson
Ullevi FK
05 Ullevi FK 4.03
17 Ella Pellmé
Stenungsund FI
05 Stenungsund FI 3.86
18 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 3.84
Vilma Bahne Jessen
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) x
Thea Johansson
Ullevi FK
05 Ullevi FK x
Elsa Sandsten
Ullevi FK
05 Ullevi FK x
123456
42 Ashley Gnanogoh4.854.624.554.574.554.44
832 Bolette Nimskov4.754.62x4.654.60x
917 Corinne Danielssonx4.033.97
174 Solvej Møllerx4.234.12
459 Amanda Cederlöf4.254.414.50
48 Stine Baandrup Tindbæk4.264.18x
317 Frida Andersson4.704.674.494.544.544.75
234 Clara Nilsson4.314.434.50
47 Flippa Roug4.834.764.664.824.694.79
934 Jeriel Kabongo3.864.044.09
874 Ella Pellmé3.483.863.67
886 Noortje Thien4.66xxx4.434.70
932 Thea Johanssonxxx
474 Ronja Rickardssonx4.364.794.68x4.50
853 Emilie Børregaard Voigtx4.974.784.79x4.99
458 Elenie Carlssonxx4.90x4.995.12
358 Elin Thor3.843.733.54
944 Elsa Sandstenxx-
197 Emilia Malmlöf4.214.174.11
123 Vilma Bahne Jessenxxx
318 Sara Andersson2.884.114.25
F15 Tresteg Final
Lördag 12:00
1 Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 10.74
2 Noortje Thien
Sävedalens AIK
05 Sävedalens AIK 10.63
3 Amanda Cederlöf
IFK Växjö
05 IFK Växjö 10.10
4 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.06
5 Emma Kirsten
IFK Växjö
05 IFK Växjö 9.88
6 Jeriel Kabongo
Ullevi FK
05 Ullevi FK 9.74
7 Filippa Couture
Ullevi FK
05 Ullevi FK 9.63
8 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 9.37
9 Thea Lei Hansgaard
Trongårdens IF (DEN)
05 Trongårdens IF (DEN) 9.34
10 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.21
11 Elsa Sandsten
Ullevi FK
05 Ullevi FK 9.12
Thea Johansson
Ullevi FK
05 Ullevi FK x
123456
360 Annie Thorkell10.0610.059.659.669.789.52
916 Filippa Couture9.199.189.639.52xx
459 Amanda Cederlöf9.9810.1010.08xxx
892 Thea Lei Hansgaard9.189.349.17
474 Ronja Rickardsson10.0410.1310.7410.419.71x
465 Emma Kirsten9.449.709.68x9.769.88
932 Thea Johanssonxxx
934 Jeriel Kabongo9.279.279.45x9.74x
944 Elsa Sandstenxx9.12
318 Sara Andersson9.219.058.38
886 Noortje Thien10.6210.209.5410.5310.6010.63
111 Daphne Rönnerling9.359.239.378.819.188.77
F15 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 11:40
1 Ingrid Gram Jensen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 10.39
2 Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 9.81
3 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.57
4 Jeriel Kabongo
Ullevi FK
05 Ullevi FK 8.95
5 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.47
6 Nevena Brankovic
Malmö AI
05 Malmö AI 8.47
7 Katrine Amtoft
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) 7.76 PB
8 Corinne Danielsson
Ullevi FK
05 Ullevi FK 6.95
9 Helena Celik
Ullevi FK
05 Ullevi FK 5.19
10 Linnea Düring
Ullevi FK
05 Ullevi FK 5.07
123456
798 Ingrid Gram Jensen10.3910.369.8310.2110.069.81
119 Katrine Amtoft7.767.517.647.577.277.40
917 Corinne Danielsson6.656.786.866.956.816.42
934 Jeriel Kabongo8.887.948.018.05x8.95
608 Nevena Brankovic8.478.00x7.007.007.99
474 Ronja Rickardsson8.689.548.809.189.81x
921 Linnea Düring5.054.405.07
914 Helena Celik4.835.195.05
318 Sara Andersson9.579.568.768.999.149.02
358 Elin Thor7.948.478.268.267.877.65
F14 60 m Försök
Lördag 10:00
Heat 1
1 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.60 q
2 Signe Kensø
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 8.85 q
3 Elisabeth Røddik Elsner
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 8.86 q PB
4 Jamilla Jensen
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 9.04 PB
5 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 9.07 SB 9.066
6 Elsa Heyden
Ullevi FK
06 Ullevi FK 9.07 9.070
Heat 2
1 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 8.12 q
2 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.92
3 Nynne Gaarde Høgsbro
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 9.06 PB
4 Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan 9.11 9.101
5 Ida Larsson
Stenungsund FI
06 Stenungsund FI 9.30
6 Hanna Horch
Trongårdens IF (DEN)
06 Trongårdens IF (DEN) 9.64
Heat 3
1 Malika Bak Jensen
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 8.68 q
2 Natasha Burkal
Helsingør IF Atletik (DEN)
06 Helsingør IF Atletik (DEN) 8.90 PB
3 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 9.03
4 Charmaine De Taza
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 9.11 9.102
5 Alva Jeppsson
IFK Lund
06 IFK Lund 9.46 PB
6 Ida Josefsson
Ullevi FK
06 Ullevi FK 9.70
Heat 4
1 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.49 q
2 Frederikke Jensen
Herlufsholm A&M (DEN)
06 Herlufsholm A&M (DEN) 8.76 q PB
3 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 8.81 q
4 Laura Diaz Friis
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 8.96
5 Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 9.07 9.064
6 Pil Nedergaard
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 9.18 PB
7 Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund 9.49
F14 60 m Final
Lördag 12:05
1 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 7.97
2 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.58
3 Malika Bak Jensen
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 8.66
4 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.67
5 Signe Kensø
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 8.69
6 Frederikke Jensen
Herlufsholm A&M (DEN)
06 Herlufsholm A&M (DEN) 8.71 PB
7 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 8.78
8 Elisabeth Røddik Elsner
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 9.08
F14 Höjd Final
Söndag 10:15
1 Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 160
=2 Lydia Kure Friis
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 145
=2 Linnea Algotsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 145
4 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 145
5 Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan 140
6 Ella Roman
IFK Lund
06 IFK Lund 135
=7 Tilda Persson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 130
=7 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 130
9 Mie Sühler
IK Olympia (DEN)
06 IK Olympia (DEN) 130
=10 Ida Strandos
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 130
=10 Charmaine De Taza
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 130 PB
12 Anesa Delkic
IF Kronan
06 IF Kronan 130
=13 Ida Larsson
Stenungsund FI
06 Stenungsund FI 130
=13 Elsa Heyden
Ullevi FK
06 Ullevi FK 130
15 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 130
16 Selma Oredsson Tomasini
IFK Lund
06 IFK Lund 125
120125130135140145150155160163
391 Ebba Holgerssonoooxxx
207 Charmaine De Tazaooxoxxx
299 Anesa Delkicxooxoxxx
305 Ida Svedenbornooooxxoxxx
348 Lovisa Nilsson----ooooxoxxx
928 Elsa Heydenooxxoxxx
486 Mie Sühleroxooxxx
451 Linnea Algotsson---oooxxx
130 Lydia Kure Friis----ooxxx
870 Ida Larssonooxxoxxx
142 Ida Strandos-oxoxxx
976 Lina Ås-oooxxoxoxxx
411 Selma Oredsson Tomasinixooxxx
416 Ella Romanooooxxx
303 Asta Hägglundoxoxxoxxx
274 Tilda Perssonooo
F14 Längd Final
Lördag 15:00
1 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.88
2 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 4.69
3 Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 4.54
4 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 4.47
5 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.40
6 Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 4.33
7 Laura Diaz Friis
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 4.27 PB
8 Ida Strandos
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 4.14
9 Ella Roman
IFK Lund
06 IFK Lund 4.05
10 Elsa Heyden
Ullevi FK
06 Ullevi FK 4.03
11 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 3.93
12 Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund 3.91
13 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 3.90
14 Frida Revall
Greve Atletik (DEN)
06 Greve Atletik (DEN) 3.89
15 Frederikke Jensen
Herlufsholm A&M (DEN)
06 Herlufsholm A&M (DEN) 3.66
16 Ida Josefsson
Ullevi FK
06 Ullevi FK 3.61
17 Lova Gunnarsson
Stenungsund FI
06 Stenungsund FI 3.08
18 Nynne Gaarde Høgsbro
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 2.63
123456
175 Frida Revall3.893.893.63
360 Annie Thorkellx4.854.554.824.884.53
928 Elsa Heyden4.03x
303 Asta Hägglund3.593.443.93
358 Elin Thor3.903.40-
216 Frederikke Jensen3.583.453.66
933 Ida Josefsson3.393.613.26
782 Laura Diaz Friis4.074.274.114.094.134.13
419 Sophia Schüttert3.683.913.67
866 Lova Gunnarsson2.872.963.08
197 Emilia Malmlöf3.844.334.303.941.483.09
416 Ella Romanx4.053.82
132 Nynne Gaarde Høgsbro1.412.462.63
318 Sara Andersson4.364.094.264.404.302.26
976 Lina Ås4.184.194.304.424.344.47
995 Anastasia Nilsson4.334.144.28x4.404.54
142 Ida Strandos4.013.734.14-
624 Linnea Englundx4.62x4.644.264.69
F14 Tresteg Final
Söndag 14:30
1 Linnea Algotsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 10.29
2 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 9.77
3 Tilda Holgersson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 9.65
4 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.86
5 Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan 8.56
6 Alva Hägglund
Ystads IF
06 Ystads IF 7.92
7 Tilda Persson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 7.79
123456
318 Sara Anderssonx8.678.868.728.658.84
958 Alva Hägglund7.887.927.857.53x7.69
274 Tilda Persson7.577.79x7.36xx
305 Ida Svedenborn8.548.55xx8.56x
463 Tilda Holgersson9.179.059.369.199.659.20
976 Lina Ås9.539.619.779.729.509.56
451 Linnea Algotsson9.829.639.879.539.9010.29
F14 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 15:45
1 Luna Frid Hanberg
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 10.99 PB
2 Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF 10.04
3 Nynne Gaarde Høgsbro
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 9.61 PB
4 Pil Nedergaard
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 9.59 PB
5 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.19
6 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 9.03
7 Elisabeth Røddik Elsner
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 8.84 PB
8 Mie Sühler
IK Olympia (DEN)
06 IK Olympia (DEN) 8.84
9 Esther Alice Ravn
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 8.72 PB
10 Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan 8.61
11 Mathilde Meedom Kløv
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 7.96
12 Charmaine De Taza
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 7.78 PB
13 Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 7.64
14 Saga Svensson
Eslövs AI
06 Eslövs AI 7.61
15 Ida Strandos
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 7.48
16 Signe Kensø
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 7.39
17 Jamilla Jensen
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 6.67
18 Elsa Heyden
Ullevi FK
06 Ullevi FK 5.80
19 Ida Josefsson
Ullevi FK
06 Ullevi FK 5.52
123456
305 Ida Svedenborn7.358.617.74
828 Pil Nedergaard9.308.309.167.759.219.59
139 Esther Alice Ravn7.778.727.98
132 Nynne Gaarde Høgsbro9.359.309.159.618.64x
84 Saga Svensson6.557.617.53
976 Lina Ås9.038.747.298.708.778.34
758 Majken Nilsson9.4210.049.718.929.829.84
197 Emilia Malmlöf7.56x7.64
212 Signe Kensø7.297.397.37
486 Mie Sühler8.178.848.048.358.108.24
207 Charmaine De Taza7.257.607.78
210 Jamilla Jensen6.566.346.67
142 Ida Strandos7.487.407.39
318 Sara Andersson9.148.378.849.179.199.13
133 Mathilde Meedom Kløv6.937.637.96
933 Ida Josefsson5.005.495.52
564 Elisabeth Røddik Elsner8.848.438.498.668.668.23
790 Luna Frid Hanberg10.3110.0910.7210.1210.9910.71
928 Elsa Heyden5.325.805.26
F13 60 m Försök
Söndag 10:05
Heat 1
1 Maja Børregaard Voigt
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 8.31 q PB
2 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 9.05 q
3 Thea Bivefors
Öresund FK
07 Öresund FK 9.09 q
4 Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan 9.15 q
5 ENA KRIZMANIC
IFK Lund
07 IFK Lund 9.32 9.320
6 Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.70 PB 9.692
7 Miranda Holmberg
KA2 IF
07 KA2 IF 9.97
Heat 2
1 Ellen Perman
Stenungsund FI
07 Stenungsund FI 8.67 q 8.666
2 Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 8.92 q
3 Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF 9.12 q
4 Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 9.22 q
5 Nicolina Sinclair
Stenungsund FI
07 Stenungsund FI 9.40
6 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 9.96
7 Ingrid Ekdahl Sundin
IFK Lund
07 IFK Lund 10.05 PB
Heat 3
1 Freja Isabel Knudsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 8.55 q
2 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 8.80 q
3 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.30
4 Majken Söderlund Larsson
Stenungsund FI
07 Stenungsund FI 9.32 9.312
5 My Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 9.36
6 Elsa Säveland
IFK Lund
07 IFK Lund 9.42
7 Emilia Söderberg
KA2 IF
07 KA2 IF 9.91 SB 9.907
Heat 4
1 Iris Puig Ursby
Malmö AI
07 Malmö AI 8.73 q
2 Filippa Clemmensen
Gentofte IK (DEN)
07 Gentofte IK (DEN) 8.82 q
3 Nora Lindmark
IFK Lund
07 IFK Lund 9.02 q PB
4 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 9.47
5 Isabella Ganton
Malmö AI
07 Malmö AI 9.52
6 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 9.70 9.698
Heat 5
1 Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 8.67 q 8.670
2 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 8.81 q SB
3 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 8.87 q PB
4 Hedvig Lindbergh
KA2 IF
07 KA2 IF 9.44
5 Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI 9.73
6 Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan 9.91 9.902
F13 60 m Final
Söndag 11:15
A-Final
1 Maja Børregaard Voigt
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 8.33 PB
2 Freja Isabel Knudsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 8.42 PB
3 Ellen Perman
Stenungsund FI
07 Stenungsund FI 8.50
4 Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 8.59
5 Iris Puig Ursby
Malmö AI
07 Malmö AI 8.65
6 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 8.80
7 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 8.81 SB
8 Filippa Clemmensen
Gentofte IK (DEN)
07 Gentofte IK (DEN) 8.87
B-Final
1 Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 8.72
2 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 8.97 PB
3 Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF 9.06 9.055
4 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 9.06 9.058
5 Nora Lindmark
IFK Lund
07 IFK Lund 9.07 PB
6 Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan 9.08 PB
7 Thea Bivefors
Öresund FK
07 Öresund FK 9.15
8 Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 9.16
F13 800 m Final
Lördag 17:00
A-Final
Tot. plac.
1 Majken Söderlund Larsson
Stenungsund FI
07 Stenungsund FI 2:21.95 1 TR
2 Amanda Paaske Frederiksen
Kolding KFUM (DEN)
07 Kolding KFUM (DEN) 2:31.53 2
3 Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta 2:34.66 3
4 Linnea Johansson
Bohus IF
07 Bohus IF 2:45.88 4
5 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 2:48.50 5 PB
6 Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF 2:48.52 6 SB
7 Elsa Säveland
IFK Lund
07 IFK Lund 3:13.00 13
B-Final
Tot. plac.
1 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 2:48.71 7
2 Hedvig Nygren
Stenungsund FI
07 Stenungsund FI 2:53.71 8 PB
3 Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 2:57.35 9
4 Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS 2:57.45 10
5 Miranda Holmberg
KA2 IF
07 KA2 IF 2:59.19 11
6 Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet 3:02.68 12
F13 Höjd Final
Söndag 11:50
1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 147
2 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 146
3 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 143
4 Hedvig Lindbergh
KA2 IF
07 KA2 IF 140 PB
5 Anna Westerlund
KA2 IF
07 KA2 IF 135 =SB
6 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 135
7 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 135
8 Amara Mol Romero
Gentofte IK (DEN)
07 Gentofte IK (DEN) 130
9 Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 130
10 Elli Eriksson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 130 PB
11 Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan 120
Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan x
Emilia Söderberg
KA2 IF
07 KA2 IF x
115120125130135140143146149149147
734 Moa Wirstedt--oooxxoxoxxx
682 Ebba Mohlin--oooooxxoxxxxx
527 Hedvig Lindbergh-oo-oxxoxxx
161 Amara Mol Romeroooxooxxx
313 Elli Erikssonoxooxxoxxx
537 Anna Westerlund-ooooxxx
301 Liv Håkanssonxxx
536 Emilia Söderbergxxx
637 Bella Gisel--xooxoxxx
307 Emma Åkessonoxoxxx
967 Felicia Mårtenssonoooxooxxx
963 Isa Lindberg-ooooooxxoxxxxo
538 Siri Zetterdahl-xooxoxxx
F13 Längd Final
Hoppzon
Lördag 09:30
1 Freja Isabel Knudsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 4.95
2 Celina Jensen
Amager AC (DEN)
07 Amager AC (DEN) 4.85 PB
3 Ellen Perman
Stenungsund FI
07 Stenungsund FI 4.76
4 Amalie Sofie Nielsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 4.63
5 Maya Lilja
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 4.63
6 Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 4.54
7 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 4.37
8 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 4.34
9 Anna Westerlund
KA2 IF
07 KA2 IF 4.19 PB
10 Hedvig Lindbergh
KA2 IF
07 KA2 IF 4.18 PB
11 Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 4.18
12 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 4.12
13 Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI 4.09
14 Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF 4.06
15 Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 4.01
16 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 3.98
17 Linnea Johansson
Bohus IF
07 Bohus IF 3.98
18 Nicolina Sinclair
Stenungsund FI
07 Stenungsund FI 3.97
19 ENA KRIZMANIC
IFK Lund
07 IFK Lund 3.92
20 Thea Bivefors
Öresund FK
07 Öresund FK 3.87
21 Hedvig Nygren
Stenungsund FI
07 Stenungsund FI 3.67
22 Isabella Ganton
Malmö AI
07 Malmö AI 3.67
23 Elli Eriksson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 3.61 SB
24 Miranda Holmberg
KA2 IF
07 KA2 IF 3.59
25 Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet 3.55
26 Vilma Hjern
Malmö AI
07 Malmö AI 3.47
27 Emilia Söderberg
KA2 IF
07 KA2 IF 3.05
123456
313 Elli Erikssonx3.423.61
399 ENA KRIZMANIC2.753.923.58
621 Isabella Enggren4.004.094.01
653 Maja Ingvarsson4.284.424.544.304.524.49
872 Hedvig Nygren3.403.673.61
682 Ebba Mohlin3.763.923.98
343 Maya Lilja4.474.404.634.554.474.48
610 Aina Buric3.344.344.32x4.094.15
22 Celina Jensen4.784.854.754.64x4.85
523 Miranda Holmberg 3.573.463.59
527 Hedvig Lindbergh4.074.184.09
538 Siri Zetterdahl4.074.183.86
650 Vilma Hjern3.303.473.30
829 Amalie Sofie Nielsen4.624.604.574.554.584.63
60 Linnea Johansson3.913.98x
876 Ellen Perman4.524.464.564.664.764.66
537 Anna Westerlund3.86x4.19
1002 Thea Bivefors3.873.76x
634 Isabella Ganton3.453.443.67
966 Olivia Lindberg Tillander4.314.304.15x4.374.29
536 Emilia Söderberg2.942.963.05
877 Nicolina Sinclair3.893.703.97
967 Felicia Mårtenssonx4.124.03
806 Freja Isabel Knudsen4.864.864.714.924.904.95
528 Lilly Loggner4.033.834.06
109 Hedvig Jeansson Rahm3.403.513.55
997 Ebba Albert4.013.522.46
F13 Tresteg Final
Hoppzon
Söndag 14:30
1 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 10.10
2 Filippa Clemmensen
Gentofte IK (DEN)
07 Gentofte IK (DEN) 9.74
3 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 9.56
4 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 9.40
5 Hedvig Lindbergh
KA2 IF
07 KA2 IF 9.09 PB
6 Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF 9.02
7 Iris Puig Ursby
Malmö AI
07 Malmö AI 8.96
8 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 8.82
9 Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 8.53
10 Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan 8.42
11 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 8.23
12 Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 8.18
13 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 8.08
14 Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK 7.87
15 Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan 7.85
16 Nelly Rohlen
Åhus FIK
08 Åhus FIK 7.85
17 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 7.69
18 Emilia Söderberg
KA2 IF
07 KA2 IF 7.42
123456
528 Lilly Loggner8.958.928.909.029.028.95
538 Siri Zetterdahl8.53x8.46
307 Emma Åkesson8.258.188.42
301 Liv Håkansson7.82x7.85
966 Olivia Lindberg Tillander8.828.678.648.518.738.56
963 Isa Lindberg9.529.549.569.419.38x
536 Emilia Söderberg7.237.327.42
155 Filippa Clemmensen9.749.01----
191 Selma Ford7.877.968.08
201 Lovis Olsson7.757.548.18
705 Iris Puig Ursbyx8.518.968.71x8.52
637 Bella Gisel10.109.909.669.789.959.51
527 Hedvig Lindbergh8.778.569.098.818.668.63
977 Nicole Björklund7.877.797.83
107 Stella Falknell8.237.667.54
304 Elin Lundberg9.409.299.168.658.979.39
992 Nelly Rohlen7.857.607.81
719 Saga Siorholmx7.69x
F13 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 09:00
1 Amalie Sofie Nielsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 12.56
2 Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI 11.35
3 Maja Børregaard Voigt
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 10.52 PB
4 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 9.88
5 Selma E Ladefoged-Kromann
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 9.61 PB
6 Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan 9.56
7 Anna Westerlund
KA2 IF
07 KA2 IF 9.10
8 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 8.88
9 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 8.84
10 Ingrid Ekdahl Sundin
IFK Lund
07 IFK Lund 8.70
11 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 8.37
12 Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 8.07
13 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 7.82
14 Elli Eriksson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 7.31
15 Nelly Rohlen
Åhus FIK
08 Åhus FIK 7.26
16 Emilia Söderberg
KA2 IF
07 KA2 IF 7.20 SB
17 Hedvig Nygren
Stenungsund FI
07 Stenungsund FI 7.12
18 Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI 7.11
19 Hadia Formuli
Malmö AI
07 Malmö AI 6.59
20 Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet 6.43
21 Vilma Hjern
Malmö AI
07 Malmö AI 6.24
22 Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan 5.79
123456
967 Felicia Mårtensson8.328.328.37
307 Emma Åkesson5.595.795.23
650 Vilma Hjern6.246.115.98
637 Bella Gisel9.329.418.849.559.459.88
631 Hadia Formuli6.596.216.56
301 Liv Håkansson8.068.119.027.968.959.56
537 Anna Westerlund8.879.109.028.998.808.90
109 Hedvig Jeansson Rahmx5.676.43
872 Hedvig Nygren7.126.836.91
812 Selma E Ladefoged-Kromann8.618.709.469.339.619.21
829 Amalie Sofie Nielsen12.025.859.0111.5511.8612.56
304 Elin Lundberg8.887.798.418.748.198.68
536 Emilia Söderberg6.106.397.20
678 Elsa Lundquist 7.247.757.82
83 Linnea Stjernfeldt6.107.116.77
381 Ingrid Ekdahl Sundin8.708.238.25
538 Siri Zetterdahl7.938.077.58
854 Maja Børregaard Voigt9.6810.4010.49-10.5210.15
713 Tilda Räftegård7.597.828.84
621 Isabella Enggren10.6211.3511.0610.7011.0110.94
313 Elli Eriksson7.317.156.22
992 Nelly Rohlen7.267.146.98
F12 60 m Försök
Söndag 09:00
Heat 1
1 Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund 8.85 q PB
2 Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 9.16 q
3 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 9.34
4 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 9.42
5 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 9.47
6 Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 9.84
7 Victoria Östling
Höganäs FI
08 Höganäs FI 9.94
8 Nelly Rohlen
Åhus FIK
08 Åhus FIK 10.28
Heat 2
1 Sofie Skovgaard Olesen
Greve Atletik (DEN)
08 Greve Atletik (DEN) 8.83 q PB
2 Esther Falck
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 9.13 q
3 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 9.29
4 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 9.30
5 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 9.71
6 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 9.80
7 Maja Bayer-Faber
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN) 9.81 PB
8 Selma Björklund
Malmö AI
08 Malmö AI 11.11
Heat 3
1 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 8.91 q
2 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 9.19 q
3 Amalie Hesthaven
Gentofte IK (DEN)
08 Gentofte IK (DEN) 9.24 q
4 Minna Olsson
Höganäs FI
08 Höganäs FI 9.25 q PB
5 Elise Sloth
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN) 9.62 PB
6 Svea Pellmé
Stenungsund FI
08 Stenungsund FI 9.96
7 Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF 10.09
8 Tyra Svedenborn
IF Kronan
08 IF Kronan 10.86
F12 60 m Final
Söndag 10:50
1 Sofie Skovgaard Olesen
Greve Atletik (DEN)
08 Greve Atletik (DEN) 8.71 PB
2 Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund 8.79 PB
3 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 8.82
4 Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 9.00 PB
5 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 9.05
6 Amalie Hesthaven
Gentofte IK (DEN)
08 Gentofte IK (DEN) 9.11
7 Esther Falck
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 9.14
8 Minna Olsson
Höganäs FI
08 Höganäs FI 9.32
F12 Höjd Final
Lördag 11:00
1 Viola Lei Hansgaard
Trongårdens IF (DEN)
08 Trongårdens IF (DEN) 142 PB
2 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 130
3 Svea Pellmé
Stenungsund FI
08 Stenungsund FI 125
4 Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 125
5 Elise Sloth
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN) 125 PB
6 Maja Bayer-Faber
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN) 105
7 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 105
105110115120125130135142145
875 Svea Pellméoooxooxxx
619 Ebba Elm-oooxxoxxx
215 Elise Slothooxxooxxoxxx
893 Viola Lei Hansgaard-----oooxxx
273 Siri Lindgrenoxoooxoxxx
206 Maja Bayer-Faberoxxx
618 Agnes Elmxoxxx
F12 Längd Final
Hoppzon
Söndag 11:00
1 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 4.43
2 Esther Falck
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 4.40
3 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 4.35
4 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 4.32
5 Amalie Hesthaven
Gentofte IK (DEN)
08 Gentofte IK (DEN) 4.31
6 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 4.26
7 Sofie Skovgaard Olesen
Greve Atletik (DEN)
08 Greve Atletik (DEN) 4.10
8 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 3.99
9 Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 3.90
10 Minna Olsson
Höganäs FI
08 Höganäs FI 3.88 PB
11 Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund 3.87
12 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 3.80
13 Nelly Rohlen
Åhus FIK
08 Åhus FIK 3.80
14 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 3.73
15 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 3.71
16 Victoria Östling
Höganäs FI
08 Höganäs FI 3.64 PB
17 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 3.54
18 Marie Karlsson
Öresund FK
08 Öresund FK 3.54
19 Elise Sloth
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN) 3.50
20 Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 3.44
21 Maja Bayer-Faber
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN) 3.31
22 Svea Pellmé
Stenungsund FI
08 Stenungsund FI 3.30
23 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 3.21
24 Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF 2.76
123456
363 Nora Alm3.853.873.72
979 Vera Frisk3.623.713.45
282 Victoria Östling3.523.553.64
280 Minna Olsson3.823.643.88
759 Rut Nilsson2.893.213.08
982 Elvira Helgesson4.134.154.334.434.284.40
361 Evelin Varga3.733.663.933.993.863.97
606 Tilde Bladhx3.733.61
157 Amalie Hesthaven4.254.274.284.194.154.31
439 Dalia Kamf Hoppe2.583.403.44
710 Siri Rissler3.883.894.243.924.204.32
1010 Marie Karlsson3.403.543.53
177 Sofie Skovgaard Olesen3.833.424.103.643.603.89
273 Siri Lindgren3.90xx
875 Svea Pellmé3.303.253.00
304 Elin Lundberg4.254.164.264.013.153.62
714 Ebba Römbo 3.543.533.45
215 Elise Sloth3.503.35x
959 Ella Hägglund2.762.702.42
619 Ebba Elm4.154.184.354.223.853.98
206 Maja Bayer-Faber3.253.143.31
992 Nelly Rohlen3.723.623.80
781 Esther Falck4.224.274.404.234.344.30
962 Elin Lindberg3.803.763.72
F12 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 09:30
1 Viola Lei Hansgaard
Trongårdens IF (DEN)
08 Trongårdens IF (DEN) 10.98 PB
2 Tyra Svedenborn
IF Kronan
08 IF Kronan 7.97
3 Ella Selander
Eslövs AI
08 Eslövs AI 6.71
4 Elise Sloth
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN) 5.93 PB
5 Sara Henao
Malmö AI
08 Malmö AI 5.77
6 Maja Bayer-Faber
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN) 5.46
123456
215 Elise Sloth4.995.935.005.745.585.24
206 Maja Bayer-Faber5.104.665.205.424.205.46
80 Ella Selander6.176.716.285.936.506.11
647 Sara Henao4.384.765.25x5.445.77
893 Viola Lei Hansgaard10.6810.9810.8810.3510.7710.45
306 Tyra Svedenborn7.827.327.977.897.707.55
F11 60 m Försök
Söndag 09:35
Heat 1
1 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 9.39 q PB
2 Julie Petersen
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 9.58 q
3 Olivia Weldingh
Öresund FK
09 Öresund FK 9.77 q
4 Evelina Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 9.92 q 9.916
5 Majken Sundewall
IFK Lund
09 IFK Lund 9.93
6 Saga Persson
IFK Lund
09 IFK Lund 10.05
7 Emma Jakobsson
Malmö AI
09 Malmö AI 10.22
Ida Wikberg
Öresund FK
09 Öresund FK DNS
Heat 2
1 Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 8.61 q TR
2 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 9.24 q
3 Ronja Revall
Greve Atletik (DEN)
09 Greve Atletik (DEN) 9.80 q
4 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 9.89 q
5 Edith Harlegård
IFK Lund
09 IFK Lund 9.92 9.920
6 Milou Olsson
Höganäs FI
09 Höganäs FI 9.94 PB
7 Stina Wästberg
Malmö AI
09 Malmö AI 10.36
8 Tuva Falk
Malmö AI
09 Malmö AI 11.18
F11 60 m Final
Söndag 11:00
1 Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 8.65
2 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 9.19
3 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 9.35 PB
4 Olivia Weldingh
Öresund FK
09 Öresund FK 9.41
5 Julie Petersen
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 9.50
6 Ronja Revall
Greve Atletik (DEN)
09 Greve Atletik (DEN) 9.70 PB
7 Evelina Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 9.84
8 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 10.04
F11 600 m Final
Lördag 16:30
1 Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 1:53.87 PB
2 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 2:05.85
3 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 2:07.55
4 Evelina Johansson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 2:11.64 SB
5 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 2:11.80
6 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 2:13.09
7 Olivia Johansson
Bohus IF
09 Bohus IF 2:16.37
8 Olivia Weldingh
Öresund FK
09 Öresund FK 2:20.72
9 Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI 2:26.49
10 Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF 2:27.30
11 Moa Nilsson Jansen
IS Göta
09 IS Göta 2:30.05
F11 Längd Final
Hoppzon
Lördag 13:30
1 Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 4.61
2 Julie Petersen
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 3.93
3 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 3.80
4 Ida Nyberg
Eslövs AI
09 Eslövs AI 3.66
5 Cecilie Zachariae
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 3.55 PB
6 Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan 3.53
7 Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF 3.52
8 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 3.44
9 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 3.41
10 Evelina Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 3.40
11 Ronja Revall
Greve Atletik (DEN)
09 Greve Atletik (DEN) 3.38
12 Olivia Weldingh
Öresund FK
09 Öresund FK 3.36
13 Majken Sundewall
IFK Lund
09 IFK Lund 3.26
14 Milou Olsson
Höganäs FI
09 Höganäs FI 3.25 PB
15 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 3.23
16 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 3.19
17 Moa Nilsson Jansen
IS Göta
09 IS Göta 3.19
18 Emma Jakobsson
Malmö AI
09 Malmö AI 3.18
19 Stina Wästberg
Malmö AI
09 Malmö AI 3.16
20 Olivia Johansson
Bohus IF
09 Bohus IF 3.02
21 Livia Wirf
IFK Lund
09 IFK Lund 2.38
22 Tuva Falk
Malmö AI
09 Malmö AI 2.26
123456
300 Hanna Hedberg3.453.423.383.533.293.38
629 Tuva Falk2.222.262.26
279 Milou Olsson3.153.253.16
736 Stina Wästberg3.033.163.05
598 Emma Berglund3.683.653.593.573.803.73
541 Joline Billsten3.193.192.81
654 Emma Jakobsson3.183.162.59
78 Ida Nyberg3.613.423.293.433.583.66
61 Olivia Johansson3.023.022.85
968 Olivia Mårtensson3.433.443.36x3.283.31
435 Livia Wirf2.381.851.86
516 Moa Nilsson Jansen 2.993.193.07
1020 Olivia Weldingh3.313.023.36
378 Seoyul Choi3.353.41x
841 Alma Ravn4.544.324.38x3.674.61
974 Malva Thorén3.303.373.523.493.503.45
51 Rebecka Bryland3.233.233.23
202 Julie Petersen3.933.673.863.773.673.93
693 Evelina Olsson3.403.303.31
422 Majken Sundewall3.223.113.26
857 Cecilie Zachariaex3.303.533.553.473.55
176 Ronja Revall3.383.043.11
F11 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 10:00
1 Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF 7.11
2 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 7.09
3 Olivia Johansson
Bohus IF
09 Bohus IF 6.99
4 Milou Olsson
Höganäs FI
09 Höganäs FI 5.98
5 Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan 5.90
6 Majken Sundewall
IFK Lund
09 IFK Lund 5.22
7 Livia Wirf
IFK Lund
09 IFK Lund 3.94
123456
435 Livia Wirf3.713.233.853.423.943.80
279 Milou Olsson5.225.225.564.395.985.93
541 Joline Billsten6.756.806.376.946.977.09
422 Majken Sundewall5.055.145.225.034.784.91
974 Malva Thorén6.676.476.987.116.916.31
300 Hanna Hedberg5.495.905.59x5.194.93
61 Olivia Johansson6.506.586.496.446.656.99
F10 60 m Försök
Lördag 09:30
Heat 1
1 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 10.01 q
2 Beata Lindbergh
KA2 IF
10 KA2 IF 10.27
3 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 10.47
4 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 10.51
5 Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK 10.72 10.711
6 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 10.72 10.718
Heat 2
1 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 9.83 q
2 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 9.94 q
3 Evelina Johansson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 10.16 SB
4 Noomie Borgström
IFK Lund
10 IFK Lund 10.42
5 Freja Abildgaard
Fremad Holbäck (DEN)
10 Fremad Holbäck (DEN) 10.48
Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK DNS
Heat 3
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 9.06 q
2 Juliet Hodge
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 9.68 q
3 Moa Cederström
IFK Lund
10 IFK Lund 9.92 q
4 Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI 10.03
5 Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan 10.72 10.712
6 Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 10.97 PB
Heat 4
1 Ella Thümmel
FK Athlet
10 FK Athlet 9.50 q
2 Wilma Caroline Nielsen
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 9.81 q
3 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 10.49
4 Joline Opazo
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 10.58 PB
5 Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK 10.64 PB
F10 60 m Final
Lördag 11:00
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 9.16
2 Ella Thümmel
FK Athlet
10 FK Athlet 9.46
3 Wilma Caroline Nielsen
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 9.58
4 Juliet Hodge
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 9.69
5 Moa Cederström
IFK Lund
10 IFK Lund 9.87 9.864
6 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 9.87 9.868
7 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 9.91
8 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 9.97
F10 Längd Final
Hoppzon
Lördag 11:35
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 3.99
2 Wilma Caroline Nielsen
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 3.84 PB
3 Freja Abildgaard
Fremad Holbäck (DEN)
10 Fremad Holbäck (DEN) 3.73 PB
4 Juliet Hodge
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 3.48
5 Ella Thümmel
FK Athlet
10 FK Athlet 3.48
6 Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI 3.42
7 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 3.38
8 Beata Lindbergh
KA2 IF
10 KA2 IF 3.35
9 Evelina Johansson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 3.31
10 Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK 3.27
11 Maja Johansson
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 3.13
12 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.10
13 Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK 3.09 PB
14 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 3.07
15 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 3.04
16 Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI 3.01
17 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 2.98
18 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 2.96
19 Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan 2.93 PB
20 Joline Opazo
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 2.87
21 Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 2.86
22 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 2.84
23 Astrid Boström Holtås
IFK Lund
11 IFK Lund 2.76
24 Lisa Tage
IFK Lund
10 IFK Lund 2.68
123456
1019 Freja Rosberg3.093.073.06
729 Emilia Thorell3.012.93x
189 Noor af Wetterstedt3.072.972.92
1017 Siri Nilsson3.193.143.27
302 Thea Håkansson2.932.76x
426 Lisa Tage1.952.472.68
756 Maja Johansson3.132.912.77
699 Meja Persson 3.423.023.363.413.323.42
543 Joline Opazo2.872.652.66
526 Beata Lindbergh3.213.063.35x3.183.27
1014 Olivia Krantz Elm2.982.692.59
793 Juliet Hodge3.483.423.343.323.463.38
618 Agnes Elm3.233.363.213.213.243.38
603 Sarah Berkanix3.99x3.713.823.88
86 Evelina Johansson3.213.313.23
669 Denise Kemi Rehnborgx3.042.98
192 Hedvig Götegård3.103.033.00
831 Wilma Caroline Nielsen3.713.693.843.773.513.67
147 Freja Abildgaard3.732.882.912.772.852.72
50 Ida Bryland2.862.802.73
961 Alma Lindberg2.842.702.76
375 Astrid Boström Holtås2.632.762.75
335 Selma Ivarsson2.862.962.23
114 Ella Thümmel3.383.403.433.393.403.48
F10 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 12:10
1 Wilma Caroline Nielsen
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 6.88 PB
2 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 6.52
3 Marika Söderlund Larsson
Stenungsund FI
10 Stenungsund FI 6.52 PB
4 Moa Cederström
IFK Lund
10 IFK Lund 5.61
5 Felicia Thor
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 5.27
6 Evelina Johansson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 5.12
7 Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK 4.82
8 Maja Johansson
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 4.50
9 Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan 4.04 SB
10 Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK 3.96
11 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 3.90
12 Freja Abildgaard
Fremad Holbäck (DEN)
10 Fremad Holbäck (DEN) 3.63
123456
1017 Siri Nilsson4.574.824.193.894.584.63
377 Moa Cederström5.035.225.614.814.884.87
1019 Freja Rosberg3.813.733.96
1014 Olivia Krantz Elm3.463.803.90
147 Freja Abildgaard3.633.41
359 Felicia Thor5.184.995.035.275.254.60
86 Evelina Johansson4.734.464.894.694.815.12
756 Maja Johansson4.254.023.764.154.334.50
302 Thea Håkansson3.89x4.04
831 Wilma Caroline Nielsen6.196.636.886.786.385.36
603 Sarah Berkani6.276.526.406.52xx
879 Marika Söderlund Larsson6.456.245.835.976.386.52
Män 60 m Försök
Lördag 12:25
Heat 1
1 Steffen Udengaard Knudsen
Aarhus 1900 A/M (DEN)
98 Aarhus 1900 A/M (DEN) 7.12 q
2 Frankly Dadey
Greve Atletik (DEN)
99 Greve Atletik (DEN) 7.17
3 Tobias Carlryd
Örgryte IS
00 Örgryte IS 7.27
4 Peter Andersson
Greve Atletik (DEN)
99 Greve Atletik (DEN) 7.28
5 Anton Bertilsson
IFK Växjö
99 IFK Växjö 7.36
6 Simon Wennolf
IFK Lund
00 IFK Lund 7.40 SB
7 Linus Malmborg
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF 7.61
Heat 2
1 Kasper Kadestål
Malmö AI
99 Malmö AI 6.93 q
2 Simon Mathiasen
Hvidovre AM (DEN)
96 Hvidovre AM (DEN) 7.11 q 7.109
3 Lukas Nordén
Västerås FK
98 Västerås FK 7.19
4 Marius Glenner-Frandsen
Københavns IF (DEN)
95 Københavns IF (DEN) 7.29 7.281
5 Sindre Olsvik
IK Tjalve (NOR)
98 IK Tjalve (NOR) 7.34
6 Dlovan Baker
Ballerup AK (DEN)
00 Ballerup AK (DEN) 7.43
Grigorios Kyriakoudis
Hässelby SK
97 Hässelby SK DNS
Heat 3
1 Festus Asante
Sparta (DEN)
94 Sparta (DEN) 6.97 q 6.968
2 Thomas Jones
Kyrkhults SK
01 Kyrkhults SK 6.99 q
3 Filip Bøe
Fana IL (NOR)
00 Fana IL (NOR) 7.11 q 7.107
4 Alex Christiansen
Kolding KFUM (DEN)
97 Kolding KFUM (DEN) 7.18
5 James Gaudiello
Malmö AI
98 Malmö AI 7.22
6 Frederik Regli
Frederiksberg IF (DEN)
90 Frederiksberg IF (DEN) 7.32
7 Anders Nilsson
Malmö AI
63 Malmö AI 8.78
Heat 4
1 Emmanuel Dawlson
Hammarby IF
92 Hammarby IF 6.87 q
2 Andreas Trajkovski
Hvidovre AM (DEN)
93 Hvidovre AM (DEN) 7.01 q
3 Sebastian Kadestål
Malmö AI
96 Malmö AI 7.21 7.206
4 Erik Ahlfont
Turebergs FK
00 Turebergs FK 7.44
5 Marcus Andersson
Öresund FK
00 Öresund FK 7.56
6 Fredrik Ekman
IFK Lund
94 IFK Lund 8.09 =SB
Isak Barrow
Ullevi FK
96 Ullevi FK DNS
Heat 5
1 Frederik Schou Nielsen
Sparta (DEN)
96 Sparta (DEN) 6.97 q 6.961
2 Jonatan Hirsh
Örgryte IS
98 Örgryte IS 7.03 q
3 Jacob Chua Ziska
Hvidovre AM (DEN)
97 Hvidovre AM (DEN) 7.14 q
4 Emil Frænde
Sparta (DEN)
00 Sparta (DEN) 7.20
5 Mads Lunø
Kolding KFUM (DEN)
99 Kolding KFUM (DEN) 7.31 7.310
6 Sebastian Kordt Lassen
Frederiksberg IF (DEN)
93 Frederiksberg IF (DEN) 7.35 PB
7 Michael Noes Andersen
Hvidovre AM (DEN)
91 Hvidovre AM (DEN) 7.49 7.483
Heat 6
1 Jean-Christian Zirignon
Malmö AI
95 Malmö AI 7.00 q PB
2 Björn Boström
IFK Lund
87 IFK Lund 7.02 q SB 7.016
3 Sebastian Pedersen
Sparta (DEN)
97 Sparta (DEN) 7.11 q 7.104
4 Mathias A. Olsen
Frederiksberg IF (DEN)
91 Frederiksberg IF (DEN) 7.29 7.286
5 Marius Bull Hjeltnes
IK Tjalve (NOR)
96 IK Tjalve (NOR) 7.31 7.301
6 Sebastian Valentin Buschardt
Bagsvaerd Atletik (DEN)
97 Bagsvaerd Atletik (DEN) 7.53 7.522
7 Daniel Rømer Matthiesen
Hvidovre AM (DEN)
99 Hvidovre AM (DEN) 7.88
Heat 7
1 Simon Hansen
Aarhus 1900 A/M (DEN)
98 Aarhus 1900 A/M (DEN) 6.97 q 6.967
2 Alexander Andreasson
Örgryte IS
99 Örgryte IS 7.02 q 7.013
3 Douglas Hellbratt
Malmö AI
95 Malmö AI 7.21 7.202
4 Asger Østerby
Aalborg AoM (DEN)
97 Aalborg AoM (DEN) 7.45
5 Mikkel Ringsted
Københavns IF (DEN)
96 Københavns IF (DEN) 7.49 PB 7.484
6 Mattias Sunneborn
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 7.53 7.529
7 Jens Lindgren
IFK Helsingborg
93 IFK Helsingborg 7.89
Män 60 m Final
Lördag 14:25
A-Final
1 Emmanuel Dawlson
Hammarby IF
92 Hammarby IF 6.82
2 Kasper Kadestål
Malmö AI
99 Malmö AI 6.86
3 Frederik Schou Nielsen
Sparta (DEN)
96 Sparta (DEN) 6.88
4 Jean-Christian Zirignon
Malmö AI
95 Malmö AI 6.90 6.893
5 Festus Asante
Sparta (DEN)
94 Sparta (DEN) 6.90 6.899
6 Thomas Jones
Kyrkhults SK
01 Kyrkhults SK 6.93
7 Simon Hansen
Aarhus 1900 A/M (DEN)
98 Aarhus 1900 A/M (DEN) 6.94
8 Andreas Trajkovski
Hvidovre AM (DEN)
93 Hvidovre AM (DEN) 6.98 SB 6.971
B-Final
1 Björn Boström
IFK Lund
87 IFK Lund 6.98 PB 6.972
2 Sebastian Pedersen
Sparta (DEN)
97 Sparta (DEN) 6.99 PB 6.981
3 Jonatan Hirsh
Örgryte IS
98 Örgryte IS 6.99 6.990
4 Alexander Andreasson
Örgryte IS
99 Örgryte IS 7.04
5 Jacob Chua Ziska
Hvidovre AM (DEN)
97 Hvidovre AM (DEN) 7.07 7.068
6 Steffen Udengaard Knudsen
Aarhus 1900 A/M (DEN)
98 Aarhus 1900 A/M (DEN) 7.07 7.069
7 Simon Mathiasen
Hvidovre AM (DEN)
96 Hvidovre AM (DEN) 7.11
8 Filip Bøe
Fana IL (NOR)
00 Fana IL (NOR) 7.14
Män 200 m Final
Söndag 15:35
A-Final
Tot. plac.
1 Emil Johansson
Turebergs FK
02 Turebergs FK 21.98 1
2 Andreas Trajkovski
Hvidovre AM (DEN)
93 Hvidovre AM (DEN) 22.31 2
3 Kasper Olsen
Hvidovre AM (DEN)
91 Hvidovre AM (DEN) 22.59 5
B-Final
Tot. plac.
1 Steffen Udengaard Knudsen
Aarhus 1900 A/M (DEN)
98 Aarhus 1900 A/M (DEN) 22.57 4
2 Simon Mathiasen
Hvidovre AM (DEN)
96 Hvidovre AM (DEN) 22.73 6
3 Sebastian Kadestål
Malmö AI
96 Malmö AI 22.97 11
C-Final
Tot. plac.
1 Kasper Andersson
Greve Atletik (DEN)
97 Greve Atletik (DEN) 22.36 3 PB
2 Samuel Wiik
Örgryte IS
98 Örgryte IS 23.31 15
Oliwer Danielsson
Ullevi FK
01 Ullevi FK DNS
D-Final
Tot. plac.
1 Jakob Helsing
IK Orient
00 IK Orient 22.96 =9 22.956
2 Søren Nørgaard
Kolding KFUM (DEN)
99 Kolding KFUM (DEN) 23.34 17
3 Casper Spure Pedersen
Randers Freja Atletik (DEN)
92 Randers Freja Atletik (DEN) 23.49 19
E-Final
Tot. plac.
1 Frederik Andersson
Greve Atletik (DEN)
01 Greve Atletik (DEN) 22.84 7
2 Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 23.47 18
3 Mattias Sunneborn
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 24.20 26
F-Final
Tot. plac.
1 Anton Bertilsson
IFK Växjö
99 IFK Växjö 23.26 14
2 Rafael Tejada de Leon
Ullevi FK
02 Ullevi FK 23.71 22
Philip Reynolds
Sparta (DEN)
96 Sparta (DEN) DNF
G-Final
Tot. plac.
1 Mads Lunø
Kolding KFUM (DEN)
99 Kolding KFUM (DEN) 22.96 =9 PB 22.956
2 Andreas Christoffersen
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 23.64 21
3 Dlovan Baker
Ballerup AK (DEN)
00 Ballerup AK (DEN) 23.88 24
Erik Johansson
Ullevi FK
01 Ullevi FK DNS
H-Final
Tot. plac.
1 Emmanuel Ogwo
Ullevi FK
02 Ullevi FK 23.04 12 PB
2 Richie Leong
Ullevi FK
02 Ullevi FK 23.87 23
I-Final
Tot. plac.
1 Lucas Bolin
Ullevi FK
01 Ullevi FK 23.05 13 PB
2 Mathias A. Olsen
Frederiksberg IF (DEN)
91 Frederiksberg IF (DEN) 23.33 16 PB
3 Mikkel Klejnstrup
Hvidovre AM (DEN)
86 Hvidovre AM (DEN) 23.58 20
J-Final
Tot. plac.
1 Mikkel Linnemand
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 22.93 8 PB
2 Asger Østerby
Aalborg AoM (DEN)
97 Aalborg AoM (DEN) 24.00 25 PB
3 Mathias Skifter Andersen
Slagelse Atletik DELTA (DEN)
99 Slagelse Atletik DELTA (DEN) 24.42 28
K-Final
Tot. plac.
1 Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI 24.35 27
2 Felix Larsen Nilsson
Örgryte IS
00 Örgryte IS 24.89 29 24.881
3 Magnus Herstedt
Malmö AI
98 Malmö AI 24.89 30 PB 24.890
L-Final
Tot. plac.
1 Pierre Nordqvist
Linköpings GIF
83 Linköpings GIF 24.93 31 PB
2 Bernie Bengtsson
Hvidovre AM (DEN)
62 Hvidovre AM (DEN) 25.46 33 SB
3 Magnus Sövgren
FK Athlet
75 FK Athlet 27.01 35
M-Final
Tot. plac.
1 Markus Rönnerling
FK Athlet
81 FK Athlet 26.41 34 PB
2 Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF 27.82 36
3 Peter Lindgren
IFK Helsingborg
60 IFK Helsingborg 28.61 37
N-Final
Tot. plac.
1 Daniel Rømer Matthiesen
Hvidovre AM (DEN)
99 Hvidovre AM (DEN) 25.03 32
2 Tomas Jeansson
FK Athlet
71 FK Athlet 29.17 38 PB
3 Evert Tegle
IFK Helsingborg
49 IFK Helsingborg 36.26 39
Män 400 m Final
Lördag 18:00
A-Final
Tot. plac.
1 Carl Bengtström
Örgryte IS
00 Örgryte IS 47.84 1
2 Emil Johansson
Turebergs FK
02 Turebergs FK 48.66 2
3 Anton Sigurdsson
Malmö AI
96 Malmö AI 49.02 3
4 Samuel Wiik
Örgryte IS
98 Örgryte IS 50.75 6
B-Final
Tot. plac.
1 Kasper Olsen
Hvidovre AM (DEN)
91 Hvidovre AM (DEN) 50.41 4
2 Philip Braun
Sparta (DEN)
90 Sparta (DEN) 50.53 5
3 Jakob Helsing
IK Orient
00 IK Orient 52.19 10
Emmanuel Dawlson
Hammarby IF
92 Hammarby IF DNS
C-Final
Tot. plac.
1 Mathias Astrup
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 51.11 7
2 Iasonas Koniaris
Hvidovre AM (DEN)
97 Hvidovre AM (DEN) 51.26 8
3 Sebastian Larvad
Hvidovre AM (DEN)
01 Hvidovre AM (DEN) 51.91 9
4 Mattias Sunneborn
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 53.55 15
D-Final
Tot. plac.
1 Luis F Maillet
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 52.22 11
2 Mikkel Klejnstrup
Hvidovre AM (DEN)
86 Hvidovre AM (DEN) 52.52 12
3 Søren Nørgaard
Kolding KFUM (DEN)
99 Kolding KFUM (DEN) 52.70 13
4 Mikkel Linnemand
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 53.10 14
E-Final
Tot. plac.
1 Felix Larsen Nilsson
Örgryte IS
00 Örgryte IS 53.56 16
2 Albert Nurmi
Malmö AI
01 Malmö AI 54.10 17
3 Esbjörn Eriksson
Turebergs FK
03 Turebergs FK 54.53 18
4 Brian Brandt Jørgensen
Københavns IF (DEN)
74 Københavns IF (DEN) 54.81 20
F-Final
Tot. plac.
1 Ali Hussein
Malmö AI
00 Malmö AI 54.99 21 SB 54.984
2 Tobias Feldborg Nielsen
IK Hellas Roskilde (DEN)
03 IK Hellas Roskilde (DEN) 54.99 22 54.985
3 Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI 55.03 23 PB
Nils Nilsson Gott
Malmö AI
03 Malmö AI DNS
G-Final
Tot. plac.
1 Robin Rich
Københavns IF (DEN)
67 Københavns IF (DEN) 54.66 19 PB
2 Daniel Rømer Matthiesen
Hvidovre AM (DEN)
99 Hvidovre AM (DEN) 56.46 24
3 Jason Overgaard
Fremad Holbäck (DEN)
01 Fremad Holbäck (DEN) 58.46 25 PB
4 Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF 1:01.08 26
Män 800 m Final
Söndag 17:15
A-Final
Tot. plac.
1 Christoffer Frost-Jensen Johansen
Bagsvaerd Atletik (DEN)
97 Bagsvaerd Atletik (DEN) 1:54.81 1
2 Andreas Holst Lange
Københavns IF (DEN)
02 Københavns IF (DEN) 1:58.86 2
3 Villads Schou
Københavns IF (DEN)
01 Københavns IF (DEN) 1:59.53 3 PB
4 Rasmus Baltzersen
Bagsvaerd Atletik (DEN)
02 Bagsvaerd Atletik (DEN) 1:59.59 4
5 Robin Sterner
Malmö AI
91 Malmö AI 2:02.59 5
6 Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 2:04.79 8
B-Final
Tot. plac.
1 Luis F Maillet
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 2:04.06 6 PB
2 Gustav Bendsen
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 2:04.36 7 PB
3 Albin Lago
Genarps IF
03 Genarps IF 2:07.62 11
4 Rasmus Haak
Stenungsund FI
03 Stenungsund FI 2:12.01 15
5 Tobias Feldborg Nielsen
IK Hellas Roskilde (DEN)
03 IK Hellas Roskilde (DEN) 2:16.76 21
Tummas Napoleon Arge
Frederiksberg IF (DEN)
95 Frederiksberg IF (DEN) DNS
C-Final
Tot. plac.
1 Daniel Karlsson
Ystads IF
84 Ystads IF 2:06.85 9
2 Andreas Carlsson
Stenungsund FI
02 Stenungsund FI 2:07.09 10 PB
3 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 2:09.24 12 PB
4 Olof Persson
Malmö AI
76 Malmö AI 2:10.84 13
5 Elias Kongsted Misander
Københavns IF (DEN)
02 Københavns IF (DEN) 2:14.11 16
6 Louis Schmitz
Ullevi FK
04 Ullevi FK 2:15.57 20
D-Final
Tot. plac.
1 Mattias Lindén
Tjalve IF
83 Tjalve IF 2:11.47 14 PB
2 Erik Weineisen
Björnstorps IF
03 Björnstorps IF 2:14.75 17
3 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 2:15.09 18 PB
4 Fredrik Krantz
Öresund FK
80 Öresund FK 2:17.94 22
5 Filip Olsson
IFK Lund
04 IFK Lund 2:19.17 23 PB
6 Erik Olsson
Björnstorps IF
04 Björnstorps IF 2:33.29 28
E-Final
Tot. plac.
1 Albin Öberg
Malmö AI
04 Malmö AI 2:15.51 19
2 David Romney Lauridsen
Herlev Atletik (DEN)
01 Herlev Atletik (DEN) 2:20.02 24
3 Felix Wyon
Hovslätts IK
04 Hovslätts IK 2:20.37 25
4 Albert Hellman
Stenungsund FI
01 Stenungsund FI 2:22.02 26
5 Mårten Jungner
IFK Lund
72 IFK Lund 2:28.62 27 PB
6 Bertil Augustsson
IFK Lund
04 IFK Lund 2:39.35 29
Män 1500 m Final
Lördag 16:00
A-Final
Tot. plac.
1 Robin Rohlén
IFK Umeå
90 IFK Umeå 3:46.60 1 PB
2 Mikkel Dahl-Jessen
AGF Atletik (DEN)
94 AGF Atletik (DEN) 3:47.09 2
3 Gustav Berlin
Hässelby SK
95 Hässelby SK 3:49.84 3 PB
4 Warsame Doley
Malmö AI
98 Malmö AI 3:50.56 4 PB
5 Omar Ismail
Högby IF
00 Högby IF 3:50.57 5 PB
6 Mikael Johnsen
AGF Atletik (DEN)
92 AGF Atletik (DEN) 3:51.22 6
7 Mattias Ohlsson
Heleneholms IF
94 Heleneholms IF 3:51.26 7
8 Alexander Nilsson
Mölndals AIK
95 Mölndals AIK 3:54.53 8
9 Simon Wallenlind
Mölndals AIK
97 Mölndals AIK 3:54.80 9
Adrian Mehic
PACE
94 PACE DNF
Leo Magnusson
Sävedalens AIK
98 Sävedalens AIK DNF
B-Final
Tot. plac.
1 Conrad Lind
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 4:04.38 10
2 Thor Skifte
Odense Atletik (DEN)
97 Odense Atletik (DEN) 4:06.53 11
3 Rasmus Baltzersen
Bagsvaerd Atletik (DEN)
02 Bagsvaerd Atletik (DEN) 4:10.82 12
4 Marc Lövgren Karlsson
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF 4:12.40 13
5 Albin Öberg
Malmö AI
04 Malmö AI 4:16.21 14
6 Noah Grunnet Nouri
Bagsvaerd Atletik (DEN)
02 Bagsvaerd Atletik (DEN) 4:16.72 15 SB
7 Timor Sandberg
IS Göta
99 IS Göta 4:18.47 16
8 Christian Lindgreen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 4:21.52 17
Erik Jälknäs
Sävedalens AIK
00 Sävedalens AIK DNS
C-Final
Tot. plac.
1 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 4:22.92 18
2 Tummas Napoleon Arge
Frederiksberg IF (DEN)
95 Frederiksberg IF (DEN) 4:34.83 19
3 Mattias Jonsson
Heleneholms IF
70 Heleneholms IF 4:38.20 20
4 Fredrik Krantz
Öresund FK
80 Öresund FK 4:42.36 21
5 Chris Daanen
IS Göta
59 IS Göta 5:04.38 22
Män 60 m häck Försök
Höjd: 106,7cm
Söndag 13:05
Heat 1
1 Max Hrelja
Malmö AI
98 Malmö AI 7.85 q
2 Jonathan Holm
Hammarby IF
94 Hammarby IF 7.94 q
3 Hampus Widlund
IFK Växjö
93 IFK Växjö 8.09 q
4 Elias Martinsson
Mölndals AIK
97 Mölndals AIK 8.26 q 8.253
5 Nikolaj Graves
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 9.01
Heat 2
1 Filip Björklund
Örgryte IS
98 Örgryte IS 8.18 q
2 Amir Shaker
Hammarby IF
89 Hammarby IF 8.20 q
3 Fredrik Samuelsson
Hässelby SK
95 Hässelby SK 8.26 q 8.257
4 Massin Ait Bouziad
Sparta (DEN)
95 Sparta (DEN) 8.61 q
5 Mathias A. Olsen
Frederiksberg IF (DEN)
91 Frederiksberg IF (DEN) 9.24
Mikkel Ringsted
Københavns IF (DEN)
96 Københavns IF (DEN) DNS
Män 60 m häck Final
Höjd: 106,7cm
Söndag 14:00
1 Max Hrelja
Malmö AI
98 Malmö AI 7.79
2 Jonathan Holm
Hammarby IF
94 Hammarby IF 8.02
3 Filip Björklund
Örgryte IS
98 Örgryte IS 8.06
4 Hampus Widlund
IFK Växjö
93 IFK Växjö 8.10
5 Elias Martinsson
Mölndals AIK
97 Mölndals AIK 8.24
6 Fredrik Samuelsson
Hässelby SK
95 Hässelby SK 8.26
7 Amir Shaker
Hammarby IF
89 Hammarby IF 8.27
8 Massin Ait Bouziad
Sparta (DEN)
95 Sparta (DEN) 8.73
Män Höjd Final
Söndag 13:45
1 Vetle Raa Ellingsen
Fana IL (NOR)
00 Fana IL (NOR) 210
2 Mads Moos Larsen
Aarhus 1900 A/M (DEN)
95 Aarhus 1900 A/M (DEN) 200
3 Christoffer Åndahl
Københavns IF (DEN)
00 Københavns IF (DEN) 190
180185190195200205210213
91 Vetle Raa Ellingsen--oooxxoxxoxxx
11 Mads Moos Larsenooxooxoxxx
584 Christoffer Åndahloooxxx
Män Stav Final
Lördag 14:25
1 Andreas Gjesdal
IK Tjalve (NOR)
95 IK Tjalve (NOR) 520 PB
2 Filip Gyllensten
Örgryte IS
92 Örgryte IS 500
3 Fredrik Samuelsson
Hässelby SK
95 Hässelby SK 490
4 Rasmus W Jørgensen
Sparta (DEN)
89 Sparta (DEN) 480
5 Mikkel Ringsted
Københavns IF (DEN)
96 Københavns IF (DEN) 480
6 Toke Staub Jørgensen
Odense Atletik (DEN)
00 Odense Atletik (DEN) 480 PB
7 Jakob Holt Jensen
Aalborg AoM (DEN)
97 Aalborg AoM (DEN) 470 =SB
8 Magnus Herstedt
Malmö AI
98 Malmö AI 450
=9 Nikolaj Graves
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 450
=9 William Asker
Örgryte IS
04 Örgryte IS 450 PB
11 Patric Rodås
Ullevi FK
95 Ullevi FK 430 PB
12 Nikolaj Grønbech
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 430
13 Bertram Bing Costa
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 420 =PB
14 Oswald Carstensen
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 400 =PB
15 Jonathan Thulstrup
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 400 PB
Per Magne Florvaag
Sandnes IL (NOR)
93 Sandnes IL (NOR) x
Kevin Fankl
Örgryte IS
95 Örgryte IS x
360370380390400410420430440450460470480490500510520530
787 Nikolaj Grønbech----xo-ooxxx
849 Jonathan Thulstrupxooooxxoxxx
778 Bertram Bing Costa-xooooxxoxxoxxx
943 Patric Rodås-----o-oxxx
775 Oswald Carstenseno-ooxxoxxx
1024 William Asker-----o-oxoxoxxx
1034 Filip Gyllensten------------xo-oxxx
805 Rasmus W Jørgensen----------o-o-xxx
749 Toke Staub Jørgensen------o-xoxxooxxoxxoxxx
785 Nikolaj Graves------ooxoxoxxxx
649 Magnus Herstedt---------oxxx
1 Jakob Holt Jensen--------x-oxxooxxx
577 Mikkel Ringsted---------o-xoxoxxx
755 Per Magne Florvaag -----------xxx
271 Fredrik Samuelsson----------oxoooxxx
498 Andreas Gjesdal------------o-oooxxx
1033 Kevin Fankl-----------xxx
Män Längd Final
Söndag 11:45
1 Thobias Montler
Malmö AI
96 Malmö AI 8.10 TR
2 Andreas Trajkovski
Hvidovre AM (DEN)
93 Hvidovre AM (DEN) 7.50 SB
3 Sebastian Pedersen
Sparta (DEN)
97 Sparta (DEN) 7.49
4 Kasper Larsen
Aarhus 1900 A/M (DEN)
99 Aarhus 1900 A/M (DEN) 7.43
5 Andreas Carlsson
IK Ymer
95 IK Ymer 7.41
6 Marius Bull Hjeltnes
IK Tjalve (NOR)
96 IK Tjalve (NOR) 7.12
7 Massin Ait Bouziad
Sparta (DEN)
95 Sparta (DEN) 6.86
8 Emil Frænde
Sparta (DEN)
00 Sparta (DEN) 6.72
9 Alexander Andreasson
Örgryte IS
99 Örgryte IS 6.72
10 Tobias Carlryd
Örgryte IS
00 Örgryte IS 6.62
11 Mikkel Ringsted
Københavns IF (DEN)
96 Københavns IF (DEN) 6.59
12 Kevin Fankl
Örgryte IS
95 Örgryte IS 6.59
13 Björn Boström
IFK Lund
87 IFK Lund 6.45
14 Elias Søvik
IK Tjalve (NOR)
00 IK Tjalve (NOR) 6.44 PB
15 Jonatan Hirsh
Örgryte IS
98 Örgryte IS 6.43
16 Sindre Olsvik
IK Tjalve (NOR)
98 IK Tjalve (NOR) 6.30
17 Peter Andersson
Greve Atletik (DEN)
99 Greve Atletik (DEN) 6.24
18 Jesper Simonsson
IK Orient
00 IK Orient 5.76
123456
1035 Jonatan Hirshx5.916.43
1033 Kevin Fankl6.59xx
374 Björn Boström6.423.126.45
1023 Alexander Andreasson6.726.546.55
783 Emil Frænde6.636.536.726.596.546.72
502 Elias Søvikxx6.44
500 Sindre Olsvik6.256.176.30
263 Andreas Trajkovski7.50xx7.277.157.32
506 Andreas Carlsson7.417.30xxx7.31
1028 Tobias Carlrydxx6.62
577 Mikkel Ringsted3.806.596.33
167 Peter Andersson6.24--
683 Thobias Montler7.627.767.877.958.008.10
10 Kasper Larsen7.097.127.147.287.377.43
772 Massin Ait Bouziad6.606.866.60x6.716.73
499 Marius Bull Hjeltnesx6.736.817.127.056.75
493 Jesper Simonsson5.765.71x
837 Sebastian Pedersen7.367.447.297.497.267.38
Män Tresteg Final
Lördag 14:45
1 Artur Engström
Örgryte IS
96 Örgryte IS 15.04
2 Sondre Vie Ytre Arne
Fana IL (NOR)
01 Fana IL (NOR) 14.95
3 Per B Johannesen
Fana IL (NOR)
02 Fana IL (NOR) 14.94
4 Peder Pawel Nielsen
Sparta (DEN)
88 Sparta (DEN) 14.43
5 Massin Ait Bouziad
Sparta (DEN)
95 Sparta (DEN) 14.28
6 Marius Bull Hjeltnes
IK Tjalve (NOR)
96 IK Tjalve (NOR) 14.21
7 Carl Erik Landsvik
Fana IL (NOR)
01 Fana IL (NOR) 14.13
8 Elias Søvik
IK Tjalve (NOR)
00 IK Tjalve (NOR) 13.78
9 Patrick Wolf
Esbjerg AM (DEN)
01 Esbjerg AM (DEN) 13.34
10 Johan Wahlgren
Ullevi FK
02 Ullevi FK 12.90
11 Favour Chidisson
Ullevi FK
01 Ullevi FK 12.15
123456
949 Johan Wahlgren12.5812.9012.79
915 Favour Chidissonxx12.15
502 Elias Søvikx13.78xx13.55x
71 Patrick Wolf12.8413.1713.34
499 Marius Bull Hjeltnesx13.1813.4813.86x14.21
835 Peder Pawel Nielsen14.4314.34x
772 Massin Ait Bouziadx14.28xx13.8413.75
98 Sondre Vie Ytre Arne14.5014.9513.4314.82x14.75
88 Per B Johannesen14.18xx14.5514.9414.91
1032 Artur Engström14.9614.6714.9015.0014.9015.04
95 Carl Erik Landsvik13.49x13.9514.13xx
Män Kula Final
Vikt: 7,26kg
Söndag 15:00
1 Gabriel Heen
Hässelby SK
95 Hässelby SK 17.91
2 Viktor Gardenkrans
Athletics 24 Seven SK
95 Athletics 24 Seven SK 17.90
3 Casper Jørgensen
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 17.38 PB
4 Stefan Mortensen
Sparta (DEN)
96 Sparta (DEN) 13.94
5 Oliver Chabert
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 12.07 PB
6 Mikkel Ringsted
Københavns IF (DEN)
96 Københavns IF (DEN) 11.54
123456
268 Gabriel Heenxx16.8717.91x17.76
826 Stefan Mortensen12.9613.9413.5613.7513.88x
804 Casper Jørgensen16.6816.4216.4017.38xx
577 Mikkel Ringstedx11.0310.96x11.54x
776 Oliver Chabert11.8511.3711.8112.0711.7811.28
25 Viktor Gardenkransxx17.2617.7517.9017.40
P19 60 m Försök
Lördag 13:10
Heat 1
1 Erik Johansson
Ullevi FK
01 Ullevi FK 7.06 q
2 Mikkel Linnemand
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 7.27 q 7.267
3 Rafael Tejada de Leon
Ullevi FK
02 Ullevi FK 7.28 q 7.272
4 Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 7.28 7.273
5 Edvin Månsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö 7.31
6 Anton Runemar
Turebergs FK
02 Turebergs FK 7.32 SB 7.312
7 Andreas Joseph Dixon
Fana IL (NOR)
01 Fana IL (NOR) 7.44
Heat 2
1 Andreas Christoffersen
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 7.32 PB 7.312
2 Imran Lernebo
Turebergs FK
01 Turebergs FK 7.32 7.320
3 Herman Forsberg
Ullevi FK
02 Ullevi FK 7.40
4 Petter Roos
KA2 IF
01 KA2 IF 7.42 7.419
5 Teodor Sobczyk
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK 7.52
6 Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI 7.58
7 Alfred Dahl Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
02 Frederiksberg IF (DEN) 7.64 PB
Heat 3
1 Lucas Bolin
Ullevi FK
01 Ullevi FK 7.20 q
2 Bertram Bing Costa
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 7.23 q PB
3 Tobias Andersson
Greve Atletik (DEN)
02 Greve Atletik (DEN) 7.27 q PB 7.266
4 Richie Leong
Ullevi FK
02 Ullevi FK 7.34
5 Elia Latta
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 7.42 7.416
6 Samuel Carlsson
IFK Halmstad
01 IFK Halmstad 7.55
7 Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK 7.68
Heat 4
1 Oliwer Danielsson
Ullevi FK
01 Ullevi FK 6.98 q
2 Victor Akande
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK 7.21 q
3 Emmanuel Ogwo
Ullevi FK
02 Ullevi FK 7.33
4 Hugo Olsson
Turebergs FK
02 Turebergs FK 7.47
5 Simon Nordqvist
Åhus FIK
02 Åhus FIK 7.49
6 Hugo Larsson Wilhelmsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 7.69
7 Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI 7.75
P19 60 m Final
Lördag 14:50
1 Oliwer Danielsson
Ullevi FK
01 Ullevi FK 6.94
2 Erik Johansson
Ullevi FK
01 Ullevi FK 7.07
3 Lucas Bolin
Ullevi FK
01 Ullevi FK 7.15
4 Mikkel Linnemand
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 7.23
=5 Victor Akande
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK 7.29 7.282
=5 Rafael Tejada de Leon
Ullevi FK
02 Ullevi FK 7.29 7.282
7 Bertram Bing Costa
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 7.30 PB 7.291
8 Tobias Andersson
Greve Atletik (DEN)
02 Greve Atletik (DEN) 7.30 =PB 7.292
P19 200 m Final
Lördag 19:55
A-Final
Tot. plac.
1 Tobias Andersson
Greve Atletik (DEN)
02 Greve Atletik (DEN) 23.06 1
2 Rafael Tejada de Leon
Ullevi FK
02 Ullevi FK 23.62 8
Mikkel Linnemand
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Andreas Joseph Dixon
Fana IL (NOR)
01 Fana IL (NOR) 23.17 4 PB
2 Anton Runemar
Turebergs FK
02 Turebergs FK 23.19 5
3 Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 23.21 6
C-Final
Tot. plac.
1 Imran Lernebo
Turebergs FK
01 Turebergs FK 23.16 2 PB 23.153
2 Emmanuel Ogwo
Ullevi FK
02 Ullevi FK 23.16 3 PB 23.154
Richie Leong
Ullevi FK
02 Ullevi FK DNS
D-Final
Tot. plac.
1 Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI 23.74 10
2 Petter Roos
KA2 IF
01 KA2 IF 23.84 11
3 Alfred Dahl Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
02 Frederiksberg IF (DEN) 24.38 13
E-Final
Tot. plac.
1 Herman Forsberg
Ullevi FK
02 Ullevi FK 23.64 9 PB
2 Victor Akande
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK 24.12 12 PB
3 Simon Nordqvist
Åhus FIK
02 Åhus FIK 24.45 14 PB
F-Final
Tot. plac.
1 Hugo Larsson Wilhelmsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 24.80 15 PB
2 Samuel Carlsson
IFK Halmstad
01 IFK Halmstad 24.91 17 PB
3 Jason Overgaard
Fremad Holbäck (DEN)
01 Fremad Holbäck (DEN) 25.67 18
G-Final
Tot. plac.
1 Elia Latta
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 23.49 7
2 Johan Wahlgren
Ullevi FK
02 Ullevi FK 24.89 16
3 Mattis Roknic
Malmö AI
02 Malmö AI 25.99 19 PB
P19 1500 m Final
Lördag 16:00
1 Victor Wahlgren
Mölndals AIK
02 Mölndals AIK 4:16.11 PB
2 Truls Månsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 4:21.02 PB
3 Andreas Carlsson
Stenungsund FI
02 Stenungsund FI 4:23.63
4 Albert Hellman
Stenungsund FI
01 Stenungsund FI 4:43.03 PB
5 David Romney Lauridsen
Herlev Atletik (DEN)
01 Herlev Atletik (DEN) 5:00.55
Sebastian Bergman
Hvidovre AM (DEN)
01 Hvidovre AM (DEN) DNS
P19 60 m häck Försök
Höjd: 99,1cm
Söndag 12:55
Heat 1
1 Carl Erik Landsvik
Fana IL (NOR)
01 Fana IL (NOR) 8.35 q SB 8.341
2 Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 8.35 q 8.349
3 Edvin Månsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö 8.47 q
4 Andreas Joseph Dixon
Fana IL (NOR)
01 Fana IL (NOR) 8.66 q
5 Nikolaj Grønbech
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 9.09
6 Jason Overgaard
Fremad Holbäck (DEN)
01 Fremad Holbäck (DEN) 10.20 PB
Heat 2
1 Thomas Jones
Kyrkhults SK
01 Kyrkhults SK 8.03 q TR
2 Teodor Sobczyk
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK 8.65 q SB
3 Alfred Dahl Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
02 Frederiksberg IF (DEN) 8.67 q
4 Marcus Blixt
Mölndals AIK
02 Mölndals AIK 8.74 q
5 Andreas Christoffersen
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 8.85
6 Carl Hedin
Eksjö Södra IK
01 Eksjö Södra IK 9.06
7 Oswald Carstensen
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 9.14
P19 60 m häck Final
Höjd: 99,1cm
Söndag 13:55
1 Thomas Jones
Kyrkhults SK
01 Kyrkhults SK 8.11
2 Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 8.34 8.332
3 Carl Erik Landsvik
Fana IL (NOR)
01 Fana IL (NOR) 8.34 SB 8.340
4 Edvin Månsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö 8.43
5 Marcus Blixt
Mölndals AIK
02 Mölndals AIK 8.57
6 Teodor Sobczyk
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK 8.69 SB
7 Alfred Dahl Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
02 Frederiksberg IF (DEN) 8.70
8 Andreas Joseph Dixon
Fana IL (NOR)
01 Fana IL (NOR) 8.81
P19 Höjd Final
Söndag 15:00
1 Erik Dahlberg
Turebergs FK
02 Turebergs FK 194
=2 Magnus Elsted
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 180
=2 Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK 180
4 Nikolaj Grønbech
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 180 PB
160165170175180185188191194197
787 Nikolaj Grønbechooooxxoxxx
897 Erik Dahlberg-----xooxxoxoxxx
780 Magnus Elsted--oooxxx
900 Theodor Duvert---ooxxx
P19 Längd Final
Söndag 13:30
1 Erik Johansson
Ullevi FK
01 Ullevi FK 7.23
2 Oliwer Danielsson
Ullevi FK
01 Ullevi FK 7.00
3 William Korsgaard
Aarhus 1900 A/M (DEN)
01 Aarhus 1900 A/M (DEN) 6.83
4 Teodor Sobczyk
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK 6.80
5 Jimmy Hellström
Ullevi FK
03 Ullevi FK 6.76
6 Viktor Hering
Ullevi FK
03 Ullevi FK 6.72
7 Hugo Olsson
Turebergs FK
02 Turebergs FK 6.53
8 Bertram Bing Costa
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 6.41
9 Nikolaj Grønbech
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 6.29
10 Johan Wahlgren
Ullevi FK
02 Ullevi FK 6.04
11 Herman Forsberg
Ullevi FK
02 Ullevi FK 5.96
12 Rafael Tejada de Leon
Ullevi FK
02 Ullevi FK 5.87
13 Favour Chidisson
Ullevi FK
01 Ullevi FK 5.80
14 Oswald Carstensen
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 5.79
15 Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK 5.75
Patrick Wolf
Esbjerg AM (DEN)
01 Esbjerg AM (DEN) x
123456
915 Favour Chidisson5.695.505.80
948 Rafael Tejada de Leon4.675.775.87
926 Jimmy Hellström6.456.766.495.25--
949 Johan Wahlgren6.045.905.88
778 Bertram Bing Costa6.366.056.41x6.246.40
237 Teodor Sobczyk6.65-6.574.59x6.80
9 William Korsgaard6.834.814.866.586.71x
931 Erik Johansson7.107.117.087.237.207.17
71 Patrick Wolfxxx
927 Viktor Hering6.466.086.286.706.346.72
922 Herman Forsbergx5.735.96
906 Hugo Olsson6.11x6.366.53-x
775 Oswald Carstensen5.645.745.79
900 Theodor Duvert5.715.575.75
787 Nikolaj Grønbechxx6.29
918 Oliwer Danielsson7.00xx---
P19 Kula Final
Vikt: 6,0kg
Lördag 17:30
1 Leo Frid-Göransson
Sävedalens AIK
02 Sävedalens AIK 14.90
2 Hampus Wallin
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK 14.06
3 Sebastian Larsen
Amager AC (DEN)
01 Amager AC (DEN) 13.58 PB
4 Teodor Sobczyk
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK 11.89
5 Carl Hedin
Eksjö Södra IK
01 Eksjö Södra IK 10.44
123456
237 Teodor Sobczykx10.9811.8011.79x11.89
881 Leo Frid-Göransson14.62x13.7414.9014.89x
239 Hampus Wallin12.2312.8514.06xx12.93
23 Sebastian Larsen12.75xx13.0113.58x
66 Carl Hedin9.94x10.44xx10.33
P17 60 m Försök
Lördag 11:50
Heat 1
1 Viktor Hering
Ullevi FK
03 Ullevi FK 7.27 q
2 Anton Essen
IK Orient
03 IK Orient 7.29 q PB 7.286
3 Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 7.29 q =SB 7.288
4 Jimmy Hellström
Ullevi FK
03 Ullevi FK 7.32 q
5 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 7.57 q SB
6 Magnus Askov-Hansen
Frederiksberg IF (DEN)
03 Frederiksberg IF (DEN) 7.65 PB
Heat 2
1 Edvin Assarsson
Eslövs AI
04 Eslövs AI 7.23 q
2 Moltas Strömberg
IFK Växjö
03 IFK Växjö 7.36 q PB
3 Samuel Ekelund
Eslövs AI
03 Eslövs AI 7.43 q
4 Esbjörn Eriksson
Turebergs FK
03 Turebergs FK 7.61
5 Jimmy Moreno
IFK Växjö
03 IFK Växjö 7.94
P17 60 m Final
Lördag 14:00
1 Edvin Assarsson
Eslövs AI
04 Eslövs AI 7.17
2 Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 7.21 PB
3 Viktor Hering
Ullevi FK
03 Ullevi FK 7.24
4 Anton Essen
IK Orient
03 IK Orient 7.32
5 Samuel Ekelund
Eslövs AI
03 Eslövs AI 7.40
6 Moltas Strömberg
IFK Växjö
03 IFK Växjö 7.41 PB
7 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 7.50 SB
Jimmy Hellström
Ullevi FK
03 Ullevi FK DNS
P17 200 m Final
Söndag 15:05
A-Final
Tot. plac.
1 Vilhelm Krüger
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 22.80 1 PB
2 Frederik Thorup Sørensen
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 23.26 2 PB
3 Moltas Strömberg
IFK Växjö
03 IFK Växjö 23.43 3
B-Final
Tot. plac.
1 Sofus Peter Lassen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 23.56 4
2 Anton Essen
IK Orient
03 IK Orient 23.83 5 PB
3 Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI 24.82 10
C-Final
Tot. plac.
1 Mikkel David Marklund
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 23.88 6 PB
2 Jacob Laustsen
Esbjerg AM (DEN)
04 Esbjerg AM (DEN) 23.97 7 PB
3 Esbjörn Eriksson
Turebergs FK
03 Turebergs FK 24.20 8
D-Final
Tot. plac.
1 Joel Torp
Åhus FIK
04 Åhus FIK 24.86 11 PB
2 Carl Johan Zachariae
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 25.54 14
3 William Elsner
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 25.74 16
E-Final
Tot. plac.
1 Vincente Nordqvist
IFK Växjö
04 IFK Växjö 24.79 9 PB
2 Noah Østergaard
Gentofte IK (DEN)
06 Gentofte IK (DEN) 26.55 19
3 Simon-Ronaldo Baum Lee Gonzales
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 27.63 21
F-Final
Tot. plac.
1 Mathias Touillon
Hvidovre AM (DEN)
04 Hvidovre AM (DEN) 25.43 13
2 William Jarnemo
Åhus FIK
04 Åhus FIK 25.61 15 PB
3 Vincent Lundstedt
Stenungsund FI
04 Stenungsund FI 25.99 17
4 Elias Lindberg
Klippans FK
04 Klippans FK 26.27 18
G-Final
Tot. plac.
Gustav Brasch
Wärnamo SK
04 Wärnamo SK DNS
H-Final
Tot. plac.
1 Viggo Andersson
Ullevi FK
04 Ullevi FK 25.00 12
2 Johan Fritiofsson
Höörs IS
03 Höörs IS 26.77 20
P17 1500 m Final
Lördag 15:40
1 Gustav B Andersen
Amager AC (DEN)
04 Amager AC (DEN) 4:30.78
2 Rasmus Haak
Stenungsund FI
03 Stenungsund FI 4:31.75 PB
3 Louis Schmitz
Ullevi FK
04 Ullevi FK 4:53.53
4 Storm Foged Sabroe
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 4:56.35
5 Cilius Jørgensen
Gentofte IK (DEN)
04 Gentofte IK (DEN) 5:00.21 PB
6 Gabriel Rydén
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS 5:02.53 PB
7 Erik Olsson
Björnstorps IF
04 Björnstorps IF 5:05.87 SB
8 Niels Hampus Jensen
Malmö AI
04 Malmö AI 5:15.09
P17 60 m häck Final
Höjd: 91,4cm
Söndag 12:50
1 Edvin Assarsson
Eslövs AI
04 Eslövs AI 8.39
2 Moltas Strömberg
IFK Växjö
03 IFK Växjö 8.51
P17 60 m häck Extra
Höjd: 91,4cm
Söndag 13:50
1 Edvin Assarsson
Eslövs AI
04 Eslövs AI 8.46
2 Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund 9.22
Gustav Brasch
Wärnamo SK
04 Wärnamo SK DNF
P17 Höjd Final
Söndag 15:00
1 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 206 PB
2 Mohamed Nouh
Team Qatar (QAT)
03 Team Qatar (QAT) 206 =PB
3 Adam Svensson
Malmö AI
03 Malmö AI 197
4 Viktor Hering
Ullevi FK
03 Ullevi FK 185
5 Teodor Heldal
Fana IL (NOR)
04 Fana IL (NOR) 180
6 William Peiro
Turebergs FK
03 Turebergs FK 175
7 Hannes Hertzman
IFK Växjö
04 IFK Växjö 165
160165170175180185188191194197200203206209
927 Viktor Hering--ooxxoxxoxxx
93 Teodor Heldal---ooxxx
461 Hannes Hertzmanooxxx
907 William Peiro --oxoxxx
899 Elliot Duvert------o-ooooxxoxxx
728 Adam Svensson-----oo-xxooxxx
888 Mohamed Nouh-----o-oooxoxxoxxoxxx
P17 Stav Final
Söndag 13:30
1 Hugo Rasmussen
IK Hellas Roskilde (DEN)
03 IK Hellas Roskilde (DEN) 350 PB
2 Felix Steene
Ullevi FK
04 Ullevi FK 350
3 Sebastian Braunias
IFK Växjö
04 IFK Växjö 340
4 Malte Siwertsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 300
260270280290300310320330340350360370
947 Felix Steene---------xxo-xxx
485 Hugo Rasmussen--o-oxoxooxoxoxxx
457 Sebastian Braunias----oooooxxx
477 Malte Siwertssonooxoxxoxxoxxx
P17 Längd Final
Söndag 09:00
1 Samuel Ekelund
Eslövs AI
03 Eslövs AI 6.21
2 Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI 6.11
3 Magnus Askov-Hansen
Frederiksberg IF (DEN)
03 Frederiksberg IF (DEN) 5.98
4 William Peiro
Turebergs FK
03 Turebergs FK 5.78
5 Johan Fritiofsson
Höörs IS
03 Höörs IS 4.84
123456
75 Samuel Ekelund5.886.215.895.99-6.2