Results Lag-UDM

Sunnerbovallen, Ljungby   2019-09-01

Arrangör: Ljungby FIK Senast uppdaterad: 2019-09-05 12:26:28

Score F15

14 of 14 events completed
Plac.Points
1 IFK Växjö Lag 04 F15 75.00
2 Ljungby FIK, F15 70.00
3 IK Hakarpspojkarna F15 67.00
4 IFK Växjö Lag 05 56.00
5 Habo Friidrott -04 F15 56.00
6 Hovslätts IK Lag F15 38.00
7 Tranås AIF Lag F15 28.00

Score F13

8 of 8 events completed
Plac.Points
1 IFK Växjö Lag 06 Blå 71.00
2 IFK Växjö Lag 06 Vit 65.00
3 Ljungby FIK F13 57.00
4 Skruvs IF Lag x 44.00
5 IK Sisu Lag F13 42.00
6 IK Hakarpspojkarna F13 41.00
7 Eksjö Södra IK, F13 35.00
8 Habo Friidrott -04 Lag F13 30.00
9 IFK Växjö Lag 07 25.00
9 Hovslätts IK Lag F13 25.00

Score P15

14 of 14 events completed
Plac.Points
1 IK Hakarpspojkarna P15 51.00
2 IFK Växjö Lag 04 41.00
3 Tranås AIF Lag P15 41.00
4 IFK Växjö Lag 05 39.00
5 Eksjö Södra IK P15 35.00

Score P13

8 of 8 events completed
Plac.Points
1 IFK Växjö Lag 06 P13 43.00
2 IK Sisu Lag P13 35.00
3 Habo Friidrott -04 Lag P13 26.00
4 Wärnamo SK P13 21.00
4 IFK Växjö Lag 07 21.00
4 IK Hakarpspojkarna P13 21.00

Score Mix11

8 of 9 events completed
Plac.Points
1 IFK Växjö Lag 08 Vit 86.00
2 Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 1 86.00
3 Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 2 78.00
4 Ljungby FIK Mix11 Lag 1 76.00
5 IFK Växjö Lag 08 Blå 75.00
6 Hovslätts IK Mix11 72.00
7 IK Sisu Lag Ljusblå 69.00
8 IK Sisu Lag Mörkblå 67.00
9 Kalmar SK Lag 2 64.00
10 IFK Sävsjö, Mix 11 61.00
11 Kalmar SK Lag 1 60.00
12 IK Hakarpspojkarna Mix11 lag1 50.00
13 Skruvs IF Lag x 41.00
14 Stensjöns IF, Mix11 37.00
15 Ljungby FIK Mix11 Lag 2 34.00
F15 80 m Final
Söndag
A-FinalVind: -2.8
Poäng Tot. plac.
1 Hanna Joabsson
IFK Växjö Lag 04 F15
04 IFK Växjö Lag 04 F15 11.03 5.00 3
2 Ida Cedvik
Ljungby FIK, F15
04 Ljungby FIK, F15 11.29 3.00 5
3 Hilda Sten
Hovslätts IK Lag F15
05 Hovslätts IK Lag F15 12.56 1.00 7
B-FinalVind: -2.5
Poäng Tot. plac.
1 Ella Hakeberg
IK Hakarpspojkarna F15
04 IK Hakarpspojkarna F15 10.73 7.00 1
2 Linnea Joakimsson
Habo Friidrott -04 F15
04 Habo Friidrott -04 F15 11.02 6.00 2
3 Hedvig Åstrand
IFK Växjö Lag 05
05 IFK Växjö Lag 05 11.09 4.00 4
4 Lisa Ohrt
Tranås AIF Lag F15
06 Tranås AIF Lag F15 12.22 2.00 6
F15 800 m Final
Söndag
Poäng
1 Hanna Joabsson
IFK Växjö Lag 04 F15
04 IFK Växjö Lag 04 F15 2:29.3 7.00
2 Ella Blom
Ljungby FIK, F15
05 Ljungby FIK, F15 2:30.4 6.00
3 Hilma Karlström
IK Hakarpspojkarna F15
05 IK Hakarpspojkarna F15 2:38.8 5.00
4 Filippa Ståhl
Habo Friidrott -04 F15
04 Habo Friidrott -04 F15 2:44.9 4.00
5 Evenilla Berglund
Tranås AIF Lag F15
08 Tranås AIF Lag F15 2:53.2 3.00
6 Stina Samuelsson
Hovslätts IK Lag F15
05 Hovslätts IK Lag F15 2:59.2 2.00
7 Sara Nilsson
IFK Växjö Lag 05
05 IFK Växjö Lag 05 3:19.2 1.00
F15 2000 m Final
Söndag
Poäng
1 Ida Rossjö
IK Hakarpspojkarna F15
04 IK Hakarpspojkarna F15 7:24.6 7.00
2 Ella Blom
Ljungby FIK, F15
05 Ljungby FIK, F15 7:27.5 6.00
3 Linnea Lind
IFK Växjö Lag 04 F15
04 IFK Växjö Lag 04 F15 8:51.1 5.00
4 Thyra Qvänstedt
Habo Friidrott -04 F15
05 Habo Friidrott -04 F15 8:58.2 4.00
5 Hilda Sten
Hovslätts IK Lag F15
05 Hovslätts IK Lag F15 9:01.3 3.00
6 Johanna Svensson
IFK Växjö Lag 05
05 IFK Växjö Lag 05 9:06.0 2.00
F15 80 m häck Final
Höjd: 76,2cm
Söndag
A-FinalVind: -0.7
Kommentar: Manuell tid
Poäng Tot. plac.
1 Lova Ekberg
Hovslätts IK Lag F15
05 Hovslätts IK Lag F15 14.10 5.00 3
2 Amanda Cederlöf
IFK Växjö Lag 05
05 IFK Växjö Lag 05 14.51 4.00 4
3 Annie Gransing
Tranås AIF Lag F15
05 Tranås AIF Lag F15 16.13 3.00 5
4 Julia Bloom
IK Hakarpspojkarna F15
04 IK Hakarpspojkarna F15 17.43 1.00 7
B-FinalVind: -0.8
Kommentar: Manuell tid
Poäng Tot. plac.
1 Ebba Cronholm
Ljungby FIK, F15
05 Ljungby FIK, F15 13.09 7.00 1
2 Maja Westhoff
IFK Växjö Lag 04 F15
04 IFK Växjö Lag 04 F15 13.48 6.00 2
3 Agnes Aldeborg
Habo Friidrott -04 F15
04 Habo Friidrott -04 F15 17.37 2.00 6
F15 300 m häck Final
Höjd: 76,2cm
Söndag
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Elin Joabsson
IFK Växjö Lag 04 F15
04 IFK Växjö Lag 04 F15 48.41 7.00 1
2 Lova Ekberg
Hovslätts IK Lag F15
05 Hovslätts IK Lag F15 55.53 4.00 4
3 Annie Gransing
Tranås AIF Lag F15
05 Tranås AIF Lag F15 58.14 3.00 5
4 Freja Winberg Johansson
Ljungby FIK, F15
05 Ljungby FIK, F15 1:00.09 2.00 6
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Emma Sandin
IK Hakarpspojkarna F15
05 IK Hakarpspojkarna F15 49.44 6.00 2
2 Amanda Cederlöf
IFK Växjö Lag 05
05 IFK Växjö Lag 05 53.55 5.00 3
3 Agnes Aldeborg
Habo Friidrott -04 F15
04 Habo Friidrott -04 F15 1:02.66 1.00 7
F15 4x80 m Final
Söndag
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 IFK Växjö, F15
Maja Westhoff 04
Hanna Joabsson 04
Elin Joabsson 04
Vendela Mörstam 04

IFK Växjö Lag 04 F15
IFK Växjö Lag 04 F15 42.73 7.00 1
2 Hakarpspojkarna F15
Emma Sandin 05
Moa Lundström 04
Alma Mennborg 05
Ella Hakeberg 04

IK Hakarpspojkarna F15
IK Hakarpspojkarna F15 43.15 6.00 2
3 Habo F15
Linnea Joakimsson 04
Agnes Aldeborg 04
Filippa Ståhl 04
Thyra Qvänstedt 05

Habo Friidrott -04 F15
Habo Friidrott -04 F15 45.80 5.00 3
4 IFK Växjö Lag 05, F15
Hedvig Åstrand 05
Sara Nilsson 05
Emma Kirsten 05
Amanda Cederlöf 05

IFK Växjö Lag 05
IFK Växjö Lag 05 47.27 2.00 6
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Ljungby FIK, F15
Elif Feyzoula 04
Linn Johansson 04
Freja Winberg Johansson 05
Ida Cedvik 04

Ljungby FIK, F15
Ljungby FIK, F15 46.12 4.00 4
2 Hovslätts IK Lag 15
Hilda Sten 05
Stina Samuelsson 05
Clara Nilsson 05
Lova Ekberg 05

Hovslätts IK Lag F15
Hovslätts IK Lag F15 46.96 3.00 5
3 Tranås AIF, F15
Maja Göransson 07
Annie Gransing 05
Moa Göransson 04
Lisa Ohrt 06

Tranås AIF Lag F15
Tranås AIF Lag F15 49.18 1.00 7
F15 Höjd Final
Söndag
Poäng
1 Emma Sandin
IK Hakarpspojkarna F15
05 IK Hakarpspojkarna F15 157 7.00
2 Lova Ekberg
Hovslätts IK Lag F15
05 Hovslätts IK Lag F15 141 6.00
3 Hedvig Åstrand
IFK Växjö Lag 05
05 IFK Växjö Lag 05 138 5.00
4 Linnea Lind
IFK Växjö Lag 04 F15
04 IFK Växjö Lag 04 F15 128 4.00
5 Natalie Ljung
Ljungby FIK, F15
05 Ljungby FIK, F15 128 3.00
6 Thyra Qvänstedt
Habo Friidrott -04 F15
05 Habo Friidrott -04 F15 124 2.00
7 Moa Göransson
Tranås AIF Lag F15
04 Tranås AIF Lag F15 120 1.00
116120124128132135138141144147157
Thyra Qvänstedtxooxxoxxx
Moa Göranssonooxxx
Natalie Ljungxooxxoxoxxx
Lova Ekberg----ooooxxx
Hedvig Åstrand-oooxooxoxxx
Linnea Lindooxooxxx
Emma Sandin---------oxxo
F15 Stav Final
Söndag
Poäng
1 Emma Kirsten
IFK Växjö Lag 05
05 IFK Växjö Lag 05 265 7.00
2 Linn Johansson
Ljungby FIK, F15
04 Ljungby FIK, F15 250 6.00
3 Agnes Aldeborg
Habo Friidrott -04 F15
04 Habo Friidrott -04 F15 225 5.00
4 Smilla Bengtsson
IFK Växjö Lag 04 F15
04 IFK Växjö Lag 04 F15 225 4.00
5 Emma Östklint
Hovslätts IK Lag F15
05 Hovslätts IK Lag F15 215 3.00
6 Emma Sandin
IK Hakarpspojkarna F15
05 IK Hakarpspojkarna F15 195 2.00
155175185195205215225235240245250255260265270275
Linn Johansson--o-ooooxxoxxoxxoxxx
Emma Östklint--oxxoxxoxoxxx
Agnes Aldeborg---ooooxxx
Smilla Bengtsson----ooxoxxx
Emma Kirsten---------o-o-o-xxx
Emma Sandinoooxxoxxx
F15 Längd Final
Söndag
Poäng
1 Ida Cedvik
Ljungby FIK, F15
04 Ljungby FIK, F15 4.31 +0.8 7.00
2 Hedvig Åstrand
IFK Växjö Lag 05
05 IFK Växjö Lag 05 4.27 -1.0 6.00
3 Hanna Joabsson
IFK Växjö Lag 04 F15
04 IFK Växjö Lag 04 F15 4.27 -1.8 5.00
4 Linnea Joakimsson
Habo Friidrott -04 F15
04 Habo Friidrott -04 F15 4.16 -1.0 4.00
5 Moa Lundström
IK Hakarpspojkarna F15
04 IK Hakarpspojkarna F15 4.09 -1.5 3.00
6 Clara Nilsson
Hovslätts IK Lag F15
05 Hovslätts IK Lag F15 4.06 -1.7 2.00
7 Evenilla Berglund
Tranås AIF Lag F15
08 Tranås AIF Lag F15 3.61 0.0 1.00
1234
Hanna Joabssonx 4.11 -1.84.27 -1.8x
Ida Cedvikx x 4.31 +0.84.14 -2.1
Moa Lundström3.90 -1.03.95 -1.33.96 -1.34.09 -1.5
Hedvig Åstrand4.00 -2.04.21 -1.44.27 -1.04.11 -1.3
Evenilla Berglund3.18 -3.53.24 -1.13.27 0.03.61 0.0
Clara Nilsson3.92 -1.14.05 -1.94.06 -1.73.83 -0.1
Linnea Joakimsson3.89 -1.74.16 -1.03.60 -1.6x
F15 Tresteg Final
Söndag
Poäng
1 Elin Joabsson
IFK Växjö Lag 04 F15
04 IFK Växjö Lag 04 F15 10.83 +2.2 7.00
2 Linnea Joakimsson
Habo Friidrott -04 F15
04 Habo Friidrott -04 F15 9.43 +1.9 6.00
3 Ebba Cronholm
Ljungby FIK, F15
05 Ljungby FIK, F15 9.39 +2.2 5.00
4 Ella Ejermark
IFK Växjö Lag 05
05 IFK Växjö Lag 05 9.23 0.0 4.00
5 Siri Forrström
IK Hakarpspojkarna F15
04 IK Hakarpspojkarna F15 9.20 +2.4 3.00
6 Emma Östklint
Hovslätts IK Lag F15
05 Hovslätts IK Lag F15 9.02 +1.9 2.00
7 Lisa Ohrt
Tranås AIF Lag F15
06 Tranås AIF Lag F15 7.82 +0.6 1.00
1234
Ebba Cronholm8.98 +0.99.04 +0.38.89 +3.79.39 +2.2
Elin Joabssonx 10.68 +1.310.50 +3.010.83 +2.2
Siri Forrström9.20 +2.49.10 +2.38.73 +2.38.62 +2.4
Ella Ejermark9.23 0.08.95 +1.98.95 +2.78.78 +1.4
Lisa Ohrt7.82 +0.6x x x
Linnea Joakimsson9.41 +1.49.43 +1.99.33 0.0x
Emma Östklint8.92 +0.38.95 +1.48.97 +1.59.02 +1.9
F15 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Söndag
Poäng
1 Linn Johansson
Ljungby FIK, F15
04 Ljungby FIK, F15 10.23 7.00
2 Ella Ejermark
IFK Växjö Lag 05
05 IFK Växjö Lag 05 10.19 6.00
3 Vendela Mörstam
IFK Växjö Lag 04 F15
04 IFK Växjö Lag 04 F15 9.31 5.00
4 Annie Ericsson
IK Hakarpspojkarna F15
04 IK Hakarpspojkarna F15 8.46 4.00
5 Thyra Qvänstedt
Habo Friidrott -04 F15
05 Habo Friidrott -04 F15 8.06 3.00
6 Moa Göransson
Tranås AIF Lag F15
04 Tranås AIF Lag F15 7.68 2.00
7 Clara Nilsson
Hovslätts IK Lag F15
05 Hovslätts IK Lag F15 5.64 1.00
F15 Diskus Final
Vikt: 0,75kg
Söndag
Poäng
1 Alma Mennborg
IK Hakarpspojkarna F15
05 IK Hakarpspojkarna F15 33.69 7.00
2 Vendela Mörstam
IFK Växjö Lag 04 F15
04 IFK Växjö Lag 04 F15 27.05 6.00
3 Vera Pernu Andersson
Ljungby FIK, F15
05 Ljungby FIK, F15 24.05 5.00
4 Hannah Ronnemo
Habo Friidrott -04 F15
04 Habo Friidrott -04 F15 22.92 4.00
5 Emma Kirsten
IFK Växjö Lag 05
05 IFK Växjö Lag 05 20.35 3.00
6 Maja Göransson
Tranås AIF Lag F15
07 Tranås AIF Lag F15 15.74 2.00
7 Emma Östklint
Hovslätts IK Lag F15
05 Hovslätts IK Lag F15 12.33 1.00
F15 Slägga Final
Vikt: 3,0kg
Söndag
Poäng
1 Alma Mennborg
IK Hakarpspojkarna F15
05 IK Hakarpspojkarna F15 26.55 7.00
2 Nora Larsson
Ljungby FIK, F15
05 Ljungby FIK, F15 24.40 6.00
3 Hannah Ronnemo
Habo Friidrott -04 F15
04 Habo Friidrott -04 F15 23.60 5.00
4 Clara Nilsson
Hovslätts IK Lag F15
05 Hovslätts IK Lag F15 17.97 4.00
5 Kajsa Lindh
IFK Växjö Lag 04 F15
04 IFK Växjö Lag 04 F15 17.89 3.00
6 Annie Gransing
Tranås AIF Lag F15
05 Tranås AIF Lag F15 17.61 2.00
7 Sara Nilsson
IFK Växjö Lag 05
05 IFK Växjö Lag 05 15.34 1.00
1234
Alma Mennborg26.5525.4125.8326.19
Sara Nilssonx15.34x13.42
Hannah Ronnemox23.6022.2822.63
Kajsa Lindh16.4016.6117.5117.89
Annie Gransing17.2917.6117.5516.93
Clara Nilsson14.57x17.9713.52
Nora Larsson24.4023.7323.11x
F15 Spjut Final
Vikt: 500g
Söndag
Poäng
1 Moa Göransson
Tranås AIF Lag F15
04 Tranås AIF Lag F15 28.84 7.00
2 Ella Ejermark
IFK Växjö Lag 05
05 IFK Växjö Lag 05 27.22 6.00
3 Filippa Ståhl
Habo Friidrott -04 F15
04 Habo Friidrott -04 F15 24.64 5.00
4 Anna Nilsson
IFK Växjö Lag 04 F15
04 IFK Växjö Lag 04 F15 21.10 4.00
5 Freja Winberg Johansson
Ljungby FIK, F15
05 Ljungby FIK, F15 20.31 3.00
6 Ammie Ericsson
IK Hakarpspojkarna F15
04 IK Hakarpspojkarna F15 14.84 2.00
7 Stina Samuelsson
Hovslätts IK Lag F15
05 Hovslätts IK Lag F15 14.60 1.00
F13 200 m Final
Söndag
A-FinalVind: N/A
Poäng Tot. plac.
1 Ida-Li Wyrberg
IK Hakarpspojkarna F13
06 IK Hakarpspojkarna F13 29.73 8.00 3 29.729
2 Tuva-Stina Rooth
IFK Växjö Lag 06 Vit
06 IFK Växjö Lag 06 Vit 30.29 7.00 4
3 Ida Torstensson
IFK Växjö Lag 06 Blå
06 IFK Växjö Lag 06 Blå 32.10 6.00 5
4 Alice Hernberg
IK Sisu Lag F13
07 IK Sisu Lag F13 32.85 5.00 6
5 Tuva Sköld
Habo Friidrott -04 Lag F13
07 Habo Friidrott -04 Lag F13 33.07 2.00 9
B-FinalVind: -1.9
Poäng Tot. plac.
1 Moa Johannesson
Ljungby FIK F13
07 Ljungby FIK F13 28.25 10.00 1
2 Siri Vrethammar
Eksjö Södra IK, F13
07 Eksjö Södra IK, F13 29.73 9.00 2 29.721
3 Hilma Johansson
Skruvs IF Lag x
07 Skruvs IF Lag x 32.87 4.00 7
4 Anna Daniels
IFK Växjö Lag 07
07 IFK Växjö Lag 07 32.95 3.00 8
F13 1500 m Final
Söndag
Poäng
1 Matilda Grahn
IK Hakarpspojkarna F13
07 IK Hakarpspojkarna F13 5:35.9 10.00
2 Marika Östfahl
IFK Växjö Lag 06 Blå
06 IFK Växjö Lag 06 Blå 5:46.7 9.00
3 Elise Hagelberg
IFK Växjö Lag 06 Vit
06 IFK Växjö Lag 06 Vit 5:49.0 8.00
4 Ellen Adolfsson
IK Sisu Lag F13
06 IK Sisu Lag F13 5:57.0 7.00
5 Lova Elwing
Ljungby FIK F13
06 Ljungby FIK F13 6:00.7 6.00
6 Esther Uppenberg
Hovslätts IK Lag F13
07 Hovslätts IK Lag F13 6:05.3 5.00
7 Tuva Sköld
Habo Friidrott -04 Lag F13
07 Habo Friidrott -04 Lag F13 6:08.6 4.00
8 Ida Dahlén
Eksjö Södra IK, F13
06 Eksjö Södra IK, F13 6:13.6 3.00
9 Engla Zobal Medin
Skruvs IF Lag x
07 Skruvs IF Lag x 6:21.9 2.00
10 Thea Rönnmark
IFK Växjö Lag 07
07 IFK Växjö Lag 07 6:29.7 1.00
F13 200 m häck Final
Höjd: 68,6cm
Söndag
A-FinalVind: -1.4
Poäng Tot. plac.
1 Linnea Algotsson
IFK Växjö Lag 06 Blå
06 IFK Växjö Lag 06 Blå 31.57 10.00 1
2 Ida Ståhlgren
Hovslätts IK Lag F13
07 Hovslätts IK Lag F13 34.78 7.00 4
3 Siri Vrethammar
Eksjö Södra IK, F13
07 Eksjö Södra IK, F13 34.92 6.00 5
4 Tova Runbom-Johannesson
IK Sisu Lag F13
06 IK Sisu Lag F13 35.30 5.00 6
5 Wilma Blom
IK Hakarpspojkarna F13
07 IK Hakarpspojkarna F13 37.01 3.00 8
6 Sanna Bremer
Skruvs IF Lag x
07 Skruvs IF Lag x 38.72 1.00 10
B-FinalVind: -2.2
Poäng Tot. plac.
1 Nellie Lindblad
IFK Växjö Lag 06 Vit
06 IFK Växjö Lag 06 Vit 31.84 9.00 2
2 Emma Sjödal
Ljungby FIK F13
07 Ljungby FIK F13 33.09 8.00 3
3 Ebba Färm
IFK Växjö Lag 07
07 IFK Växjö Lag 07 35.50 4.00 7
4 Misa Widetoft
Habo Friidrott -04 Lag F13
07 Habo Friidrott -04 Lag F13 38.45 2.00 9
F13 5x60 m Final
Söndag
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 IFK Växjö Lag 06 Vit F13
Tilda Holgersson 06
Tuva-Stina Rooth 06
Leonie Mörstam 06
Nellie Lindblad 06
Elise Hagelberg 06

IFK Växjö Lag 06 Vit
IFK Växjö Lag 06 Vit 42.08 10.00 1
2 IK Sisu Lag F13
Tova Runbom-Johannesson 06
Tindra Lindgren 07
Alice Hernberg 07
Ellen Adolfsson 06
Lovis Björk 06

IK Sisu Lag F13
IK Sisu Lag F13 45.46 7.00 4
3 IFK Växjö Lag 07, F13
Alva Sandgren 07
Ebba Färm 07
Nellie Grankvist 07
Anna Daniels 07
Thea Rönnmark 07

IFK Växjö Lag 07
IFK Växjö Lag 07 45.71 6.00 5
4 Eksjö Södra IK F13
Ida Dahlén 06
Nellie Elofsson 10
Sara Björklund 07
Julia Elofsson 07
Siri Vrethammar 07

Eksjö Södra IK, F13
Eksjö Södra IK, F13 46.92 4.00 7
5 Habo Friidrott -04 Lag F13
Sofi Häll 06
Misa Widetoft 07
Olivia Andersson 07
Ruth Gustafsson 06
Tuva Sköld 07

Habo Friidrott -04 Lag F13
Habo Friidrott -04 Lag F13 48.29 3.00 8
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 IFK Växjö Lag F13, 06 blå
Ida Torstensson 06
Ellen Rosenberg 06
Marika Östfahl 06
Tilde Persson 06
Linnea Algotsson 06

IFK Växjö Lag 06 Blå
IFK Växjö Lag 06 Blå 42.22 9.00 2
2 Ljungby FIK F13
Linnea Westerberg 06
Moa Johannesson 07
Emma Sjödal 07
Ida Cronholm 07
Ida Henricsson 07

Ljungby FIK F13
Ljungby FIK F13 42.28 8.00 3
3 IK Hakarpspojkarna F13
Märta Wernersson 07
Matilda Grahn 07
Ida Gustavsson 08
Wilma Blom 07
Ida-Li Wyrberg 06

IK Hakarpspojkarna F13
IK Hakarpspojkarna F13 46.08 5.00 6
F13 Stav Final
Söndag
Poäng
1 Leonie Mörstam
IFK Växjö Lag 06 Vit
06 IFK Växjö Lag 06 Vit 252 10.00
2 Ellen Rosenberg
IFK Växjö Lag 06 Blå
06 IFK Växjö Lag 06 Blå 240 9.00
3 Juni Johansson
Skruvs IF Lag x
06 Skruvs IF Lag x 210 8.00
4 Ida Dahlén
Eksjö Södra IK, F13
06 Eksjö Södra IK, F13 205 7.00
5 Lovis Björk
IK Sisu Lag F13
06 IK Sisu Lag F13 185 6.00
6 Moa Johannesson
Ljungby FIK F13
07 Ljungby FIK F13 165 5.00
7 Ida Ståhlgren
Hovslätts IK Lag F13
07 Hovslätts IK Lag F13 155 4.00
8 Märta Wernersson
IK Hakarpspojkarna F13
07 IK Hakarpspojkarna F13 145 3.00
9 Tyra Junvik
Habo Friidrott -04 Lag F13
06 Habo Friidrott -04 Lag F13 125 2.00
125135145155165175185195205210215220225230235240245252272
Leonie Mörstam-------------o-o-oxxx
Tyra Junviko
Ellen Rosenberg----oooooooxoxooooxxx
Moa Johannessonooooxxoxxx
Lovis Björk----ooxoxxx
Ida Ståhlgrenoooxxox
Ida Dahlén----oooooxxx
Juni Johansson----ooooooxxx
Märta Wernerssonooo
F13 Längd Final
Hoppzon
Söndag
Poäng
1 Linnea Algotsson
IFK Växjö Lag 06 Blå
06 IFK Växjö Lag 06 Blå 4.83 -0.9 10.00
2 Julia Falk
Skruvs IF Lag x
07 Skruvs IF Lag x 4.64 0.0 9.00
3 Tilda Holgersson
IFK Växjö Lag 06 Vit
06 IFK Växjö Lag 06 Vit 4.57 -1.0 8.00
4 Ida-Li Wyrberg
IK Hakarpspojkarna F13
06 IK Hakarpspojkarna F13 4.36 -0.2 7.00
5 Olivia Andersson
Habo Friidrott -04 Lag F13
07 Habo Friidrott -04 Lag F13 4.27 -0.1 6.00
6 Alice Hernberg
IK Sisu Lag F13
07 IK Sisu Lag F13 4.17 -1.4 5.00
7 Ida Henricsson
Ljungby FIK F13
07 Ljungby FIK F13 4.13 -0.8 4.00
8 Alva Sandgren
IFK Växjö Lag 07
07 IFK Växjö Lag 07 4.00 -0.7 3.00
9 Sanna Gustafsson
Hovslätts IK Lag F13
06 Hovslätts IK Lag F13 3.90 -0.8 2.00
10 Sara Björklund
Eksjö Södra IK, F13
07 Eksjö Södra IK, F13 3.61 -1.6 1.00
F13 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag
Poäng
1 Anna Askencrantz
Skruvs IF Lag x
06 Skruvs IF Lag x 13.84 10.00
2 Tilde Persson
IFK Växjö Lag 06 Blå
06 IFK Växjö Lag 06 Blå 10.75 9.00
3 Elvira Hall
Ljungby FIK F13
06 Ljungby FIK F13 10.20 8.00
4 Leonie Mörstam
IFK Växjö Lag 06 Vit
06 IFK Växjö Lag 06 Vit 9.59 7.00
5 Sanna Gustafsson
Hovslätts IK Lag F13
06 Hovslätts IK Lag F13 9.07 6.00
6 Thea Rönnmark
IFK Växjö Lag 07
07 IFK Växjö Lag 07 8.34 5.00
7 Olivia Andersson
Habo Friidrott -04 Lag F13
07 Habo Friidrott -04 Lag F13 7.52 4.00
8 Ida Gustavsson
IK Hakarpspojkarna F13
08 IK Hakarpspojkarna F13 6.92 3.00
9 Tindra Lindgren
IK Sisu Lag F13
07 IK Sisu Lag F13 6.58 2.00
10 Julia Elofsson
Eksjö Södra IK, F13
07 Eksjö Södra IK, F13 6.36 1.00
F13 Slägga Final
Vikt: 2,0kg
Söndag
Poäng
1 Anna Askencrantz
Skruvs IF Lag x
06 Skruvs IF Lag x 32.48 10.00
2 Ellen Rosenberg
IFK Växjö Lag 06 Blå
06 IFK Växjö Lag 06 Blå 29.27 9.00
3 Elvira Hall
Ljungby FIK F13
06 Ljungby FIK F13 28.83 8.00
4 Tyra Junvik
Habo Friidrott -04 Lag F13
06 Habo Friidrott -04 Lag F13 25.75 7.00
5 Nellie Lindblad
IFK Växjö Lag 06 Vit
06 IFK Växjö Lag 06 Vit 25.21 6.00
6 Ellen Adolfsson
IK Sisu Lag F13
06 IK Sisu Lag F13 24.49 5.00
7 Julia Elofsson
Eksjö Södra IK, F13
07 Eksjö Södra IK, F13 23.93 4.00
8 Nellie Grankvist
IFK Växjö Lag 07
07 IFK Växjö Lag 07 17.85 3.00
9 Märta Wernersson
IK Hakarpspojkarna F13
07 IK Hakarpspojkarna F13 14.43 2.00
10 Klara Lundqvist
Hovslätts IK Lag F13
07 Hovslätts IK Lag F13 13.42 1.00
P15 80 m Final
Söndag
Vind: -1.5Kommentar: Manuell tidtagning.
Poäng
1 Jonatan Lindh
IK Hakarpspojkarna P15
04 IK Hakarpspojkarna P15 9.34 5.00
2 Isak Hughes
IFK Växjö Lag 05
05 IFK Växjö Lag 05 9.37 4.00
3 Lukas Björklund
Eksjö Södra IK P15
05 Eksjö Södra IK P15 10.13 3.00
4 Samuel Norlin
IFK Växjö Lag 04
04 IFK Växjö Lag 04 10.19 2.00
5 Gösta Berglund
Tranås AIF Lag P15
06 Tranås AIF Lag P15 10.29 1.00
P15 800 m Final
Söndag
Poäng
1 Olle Ohrt
Tranås AIF Lag P15
05 Tranås AIF Lag P15 2:22.0 5.00
2 Melker Bernhardsson
IFK Växjö Lag 05
05 IFK Växjö Lag 05 2:22.3 4.00
3 Valter Viscovi
IFK Växjö Lag 04
04 IFK Växjö Lag 04 2:22.8 3.00
4 Eric Bunnvik
IK Hakarpspojkarna P15
04 IK Hakarpspojkarna P15 2:38.2 2.00
5 Alfons Johansson
Eksjö Södra IK P15
05 Eksjö Södra IK P15 2:47.6 1.00
P15 2000 m Final
Söndag
Poäng
1 Alfons Enell
Tranås AIF Lag P15
04 Tranås AIF Lag P15 6:39.7 5.00
2 Henrik Ginstman
IFK Växjö Lag 05
05 IFK Växjö Lag 05 7:33.1 4.00
3 Eric Bunnvik
IK Hakarpspojkarna P15
04 IK Hakarpspojkarna P15 7:41.1 3.00
4 Valter Viscovi
IFK Växjö Lag 04
04 IFK Växjö Lag 04 7:57.3 2.00
5 David Rehn
Eksjö Södra IK P15
05 Eksjö Södra IK P15 8:24.6 1.00
P15 80 m häck Final
Höjd: 84,0cm
Söndag
Vind: -0.9Kommentar: Manuell tid
Poäng
1 Hannes Hertzman
IFK Växjö Lag 04
04 IFK Växjö Lag 04 12.06 5.00
2 Vifast Berglund
Tranås AIF Lag P15
05 Tranås AIF Lag P15 12.48 4.00
3 Måns Sjödell
IK Hakarpspojkarna P15
04 IK Hakarpspojkarna P15 12.86 3.00
4 Melker Bernhardsson
IFK Växjö Lag 05
05 IFK Växjö Lag 05 13.88 2.00
5 Tor Malmgren
Eksjö Södra IK P15
05 Eksjö Södra IK P15 17.64 1.00
P15 300 m häck Final
Höjd: 76,2cm
Söndag
Poäng
1 Hannes Hertzman
IFK Växjö Lag 04
04 IFK Växjö Lag 04 46.82 5.00
2 Vifast Berglund
Tranås AIF Lag P15
05 Tranås AIF Lag P15 47.24 4.00
3 Måns Sjödell
IK Hakarpspojkarna P15
04 IK Hakarpspojkarna P15 47.82 3.00
4 Melker Bernhardsson
IFK Växjö Lag 05
05 IFK Växjö Lag 05 51.70 2.00
P15 4x80 m Final
Söndag
Poäng
1 IK Hakarpspojkarna P15
Måns Sjödell 04
Jonatan Lindh 04
Eric Bunnvik 04
Eric Kuzele 05

IK Hakarpspojkarna P15
IK Hakarpspojkarna P15 40.56 5.00
2 IFK Växjö Lag P15 04
Samuel Norlin 04
Hannes Hertzman 04
Sebastian Braunias 04
Valter Viscovi 04

IFK Växjö Lag 04
IFK Växjö Lag 04 42.37 4.00
3 IFK Växjö Lag 05, P15
Melker Bernhardsson 05
Hjalmar Olsson 05
Henrik Ginstman 05
Isak Hughes 05

IFK Växjö Lag 05
IFK Växjö Lag 05 44.28 3.00
4 Eksjö Södra IK, P15
Tor Malmgren 05
David Rehn 05
Alfons Johansson 05
Lukas Björklund 05

Eksjö Södra IK P15
Eksjö Södra IK P15 45.75 2.00
Tranås AIF, P15
Gösta Berglund 06
Vifast Berglund 05
Jonathan Granström 04
Josef Broman 04

Tranås AIF Lag P15
Tranås AIF Lag P15 DQ
P15 Höjd Final
Söndag
Poäng
1 Jonatan Lindh
IK Hakarpspojkarna P15
04 IK Hakarpspojkarna P15 157 5.00
2 Alfons Johansson
Eksjö Södra IK P15
05 Eksjö Södra IK P15 144 4.00
3 Hjalmar Olsson
IFK Växjö Lag 05
05 IFK Växjö Lag 05 138 3.00
4 Emanuel Granström
Tranås AIF Lag P15
06 Tranås AIF Lag P15 138 2.00
5 Malte Siwertsson
IFK Växjö Lag 04
04 IFK Växjö Lag 04 138 1.00
120124128132135138141144147157
Hjalmar Olsson-oooxooxxx
Malte Siwertsson---ooxxoxxx
Alfons Johansson -------oxxx
Jonatan Lindh--------oxxo
Emanuel Granströmooooxoxoxxx
P15 Stav Final
Söndag
Poäng
1 Sebastian Braunias
IFK Växjö Lag 04
04 IFK Växjö Lag 04 275 5.00
2 Ruben Larsson
IFK Växjö Lag 05
05 IFK Växjö Lag 05 205 4.00
3 Emanuel Granström
Tranås AIF Lag P15
06 Tranås AIF Lag P15 185 3.00
4 Axel Wernersson
IK Hakarpspojkarna P15
05 IK Hakarpspojkarna P15 175 2.00
155175185195205215225235240245250255260265270275280285290
Emanuel Granströmooxxoxxx
Axel Wernerssonoxxoxxx
Sebastian Braunias---------o-----o--xxx
Ruben Larssonooxxoxxooxxx
P15 Längd Final
Söndag
Poäng
1 Jonatan Lindh
IK Hakarpspojkarna P15
04 IK Hakarpspojkarna P15 5.54 0.0 5.00
2 Isak Hughes
IFK Växjö Lag 05
05 IFK Växjö Lag 05 5.30 -2.2 4.00
3 Valter Viscovi
IFK Växjö Lag 04
04 IFK Växjö Lag 04 5.13 -0.2 3.00
4 Josef Broman
Tranås AIF Lag P15
04 Tranås AIF Lag P15 4.81 -2.0 2.00
5 Tor Malmgren
Eksjö Södra IK P15
05 Eksjö Södra IK P15 3.33 -1.1 1.00
P15 Tresteg Final
Söndag
Poäng
1 Lukas Björklund
Eksjö Södra IK P15
05 Eksjö Södra IK P15 11.42 +1.8 5.00
2 Hannes Hertzman
IFK Växjö Lag 04
04 IFK Växjö Lag 04 10.75 +3.5 4.00
3 Henrik Ginstman
IFK Växjö Lag 05
05 IFK Växjö Lag 05 9.76 +2.4 3.00
4 Jonathan Granström
Tranås AIF Lag P15
04 Tranås AIF Lag P15 9.37 +1.4 2.00
5 Eric Kuzele
IK Hakarpspojkarna P15
05 IK Hakarpspojkarna P15 9.12 +1.5 1.00
1234
Hannes Hertzmanx 10.40 +3.710.29 +1.110.75 +3.5
Henrik Ginstmanx x 9.76 +2.49.73 +2.6
Lukas Björklund11.42 +1.8x 11.38 +2.2x
Eric Kuzelex x 9.12 +1.58.31 +0.1
Jonathan Granström8.99 +1.59.37 +1.49.08 +1.79.30 +1.9
P15 Kula Final
Vikt: 4,0kg
Söndag
Poäng
1 Eric Kuzele
IK Hakarpspojkarna P15
05 IK Hakarpspojkarna P15 10.48 5.00
2 Jonathan Granström
Tranås AIF Lag P15
04 Tranås AIF Lag P15 8.86 4.00
3 Edward Finndahl
Eksjö Södra IK P15
05 Eksjö Södra IK P15 8.19 3.00
4 Malte Siwertsson
IFK Växjö Lag 04
04 IFK Växjö Lag 04 7.17 2.00
5 Henrik Ginstman
IFK Växjö Lag 05
05 IFK Växjö Lag 05 6.83 1.00
P15 Diskus Final
Vikt: 1,0kg
Söndag
Poäng
1 Lukas Björklund
Eksjö Södra IK P15
05 Eksjö Södra IK P15 36.58 5.00
2 Vifast Berglund
Tranås AIF Lag P15
05 Tranås AIF Lag P15 22.32 4.00
3 Eric Kuzele
IK Hakarpspojkarna P15
05 IK Hakarpspojkarna P15 21.87 3.00
4 Einar Sörensen
IFK Växjö Lag 04
04 IFK Växjö Lag 04 19.72 2.00
5 Ruben Larsson
IFK Växjö Lag 05
05 IFK Växjö Lag 05 18.65 1.00
P15 Slägga Final
Vikt: 4,0kg
Söndag
Poäng
1 Måns Sjödell
IK Hakarpspojkarna P15
04 IK Hakarpspojkarna P15 26.81 5.00
2 David Rehn
Eksjö Södra IK P15
05 Eksjö Södra IK P15 25.20 4.00
3 Isak Hughes
IFK Växjö Lag 05
05 IFK Växjö Lag 05 24.72 3.00
4 Josef Broman
Tranås AIF Lag P15
04 Tranås AIF Lag P15 18.94 2.00
5 Einar Sörensen
IFK Växjö Lag 04
04 IFK Växjö Lag 04 11.03 1.00
Axel Wernersson
IK Hakarpspojkarna P15
05 IK Hakarpspojkarna P15 x
1234
Axel Wernerssonxxxx
David Rehn22.5122.6622.7025.20
Einar Sörensen8.479.87x11.03
Josef Bromanxx16.7018.94
Isak Hughes24.7222.55x19.36
Måns Sjödell26.8124.44x16.93
P15 Spjut Final
Vikt: 600g
Söndag
Poäng
1 Edward Finndahl
Eksjö Södra IK P15
05 Eksjö Södra IK P15 27.72 5.00
2 Axel Wernersson
IK Hakarpspojkarna P15
05 IK Hakarpspojkarna P15 27.41 4.00
3 Josef Broman
Tranås AIF Lag P15
04 Tranås AIF Lag P15 27.37 3.00
4 Joel Stålmark
IFK Växjö Lag 04
04 IFK Växjö Lag 04 25.46 2.00
5 Ruben Larsson
IFK Växjö Lag 05
05 IFK Växjö Lag 05 22.04 1.00
P13 200 m Final
Söndag
Vind: -1.9
Poäng
1 Lukas Tallefors
IFK Växjö Lag 06 P13
06 IFK Växjö Lag 06 P13 29.46 6.00
2 Felix Blomberg
Habo Friidrott -04 Lag P13
06 Habo Friidrott -04 Lag P13 30.32 5.00
3 Edvin Svensson
Wärnamo SK P13
07 Wärnamo SK P13 30.77 4.00
4 Hugo Sandstedt
IK Sisu Lag P13
07 IK Sisu Lag P13 32.05 3.00
5 Casper Nilsson Holmgren
IFK Växjö Lag 07
07 IFK Växjö Lag 07 32.60 2.00
6 Gustav Krona
IK Hakarpspojkarna P13
07 IK Hakarpspojkarna P13 32.85 1.00
P13 1500 m Final
Söndag
Poäng
1 Erik Freij
IK Sisu Lag P13
06 IK Sisu Lag P13 4:57.2 6.00
2 Isak Bergström
IFK Växjö Lag 06 P13
06 IFK Växjö Lag 06 P13 5:31.3 5.00
3 Liam Belo Da Silva
IFK Växjö Lag 07
07 IFK Växjö Lag 07 5:32.8 4.00
4 Felix Blomberg
Habo Friidrott -04 Lag P13
06 Habo Friidrott -04 Lag P13 5:50.2 3.00
5 Victor Jansson
IK Hakarpspojkarna P13
06 IK Hakarpspojkarna P13 5:51.4 2.00
6 Edvin Svensson
Wärnamo SK P13
07 Wärnamo SK P13 6:21.7 1.00
P13 200 m häck Final
Höjd: 68,6cm
Söndag
Vind: -1.2
Poäng
1 Isak Bergström
IFK Växjö Lag 06 P13
06 IFK Växjö Lag 06 P13 31.04 6.00
2 Erik Sethsson
IK Sisu Lag P13
07 IK Sisu Lag P13 31.16 5.00
3 Victor Jansson
IK Hakarpspojkarna P13
06 IK Hakarpspojkarna P13 31.64 4.00
4 Isak Sandström
Habo Friidrott -04 Lag P13
07 Habo Friidrott -04 Lag P13 32.84 3.00
5 Oliver Braunias
IFK Växjö Lag 07
07 IFK Växjö Lag 07 35.28 2.00
6 Rasmus Johansson
Wärnamo SK P13
06 Wärnamo SK P13 39.28 1.00
P13 5x60 m Final
Söndag
Poäng
1 IFK Växjö Lag P13
Rasmus Ivarsson 06
Peppe Karlsson 06
Lukas Tallefors 06
Viggo Bergström 06
Isak Bergström 06

IFK Växjö Lag 06 P13
IFK Växjö Lag 06 P13 44.02 6.00
2 IK Sisu Lag P13
Erik Sethsson 07
Erik Freij 06
Hugo Sandstedt 07
Samuel Mörk 07
Adam Nero 06

IK Sisu Lag P13
IK Sisu Lag P13 45.01 5.00
3 IK Hakarpspojkarna P13
Vidar Lindh 07
Gustav Krona 07
Niklas Palfelt 06
Jacob Henriksson 07
Victor Jansson 06

IK Hakarpspojkarna P13
IK Hakarpspojkarna P13 46.07 4.00
4 Habo Friidrott -04 Lag P13
Elvis Johansson 06
Alexander Johansson 07
Felix Blomberg 06
Andor Stephan 06
Isak Sandström 07

Habo Friidrott -04 Lag P13
Habo Friidrott -04 Lag P13 46.42 3.00
5 IFK Växjö Lag 07, P13
Casper Nilsson Holmgren 07
Kevin Nordin 07
Hugo Sjösten 07
Liam Belo Da Silva 07
Oliver Braunias 07

IFK Växjö Lag 07
IFK Växjö Lag 07 46.73 2.00
P13 Stav Final
Söndag
Poäng
1 Viggo Bergström
IFK Växjö Lag 06 P13
06 IFK Växjö Lag 06 P13 280 6.00
2 Sebastian Rudmo
Wärnamo SK P13
06 Wärnamo SK P13 195 5.00
3 Vidar Lindh
IK Hakarpspojkarna P13
07 IK Hakarpspojkarna P13 185 4.00
4 Hugo Sjösten
IFK Växjö Lag 07
07 IFK Växjö Lag 07 165 3.00
5 Andor Stephan
Habo Friidrott -04 Lag P13
06 Habo Friidrott -04 Lag P13 155 2.00
6 Samuel Mörk
IK Sisu Lag P13
07 IK Sisu Lag P13 155 1.00
Isak Bergström
IFK Växjö Lag 06 P13
06 IFK Växjö Lag 06 P13 x
125135145155165175185195205260280303
Vidar Lindh--oooxoxxoxxx
Sebastian Rudmo--ooooooxxx
Viggo Bergström--------xooxxoxxx
Isak Bergström---------xxx
Hugo Sjöstenoooooxxx
Samuel Mörk oooxoxxx
Andor Stephanooooxxx
P13 Längd Final
Hoppzon
Söndag
Poäng
1 Erik Sethsson
IK Sisu Lag P13
07 IK Sisu Lag P13 4.60 0.0 6.00
2 Isak Sandström
Habo Friidrott -04 Lag P13
07 Habo Friidrott -04 Lag P13 4.25 0.0 5.00
3 Vidar Lindh
IK Hakarpspojkarna P13
07 IK Hakarpspojkarna P13 4.24 0.0 4.00
4 Elias Andersson
Wärnamo SK P13
07 Wärnamo SK P13 3.91 0.0 3.00
5 Rasmus Ivarsson
IFK Växjö Lag 06 P13
06 IFK Växjö Lag 06 P13 3.67 0.0 2.00
6 Hugo Sjösten
IFK Växjö Lag 07
07 IFK Växjö Lag 07 3.60 -0.5 1.00
P13 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Söndag
Poäng
1 Peppe Karlsson
IFK Växjö Lag 06 P13
06 IFK Växjö Lag 06 P13 11.74 6.00
2 Erik Freij
IK Sisu Lag P13
06 IK Sisu Lag P13 9.33 5.00
3 Caspian Sanderberg
Wärnamo SK P13
07 Wärnamo SK P13 8.81 4.00
4 Alexander Johansson
Habo Friidrott -04 Lag P13
07 Habo Friidrott -04 Lag P13 8.26 3.00
5 Kevin Nordin
IFK Växjö Lag 07
07 IFK Växjö Lag 07 8.25 2.00
6 Niklas Palfelt
IK Hakarpspojkarna P13
06 IK Hakarpspojkarna P13 6.71 1.00
P13 Slägga Final
Vikt: 3,0kg
Söndag
Poäng
1 Peppe Karlsson
IFK Växjö Lag 06 P13
06 IFK Växjö Lag 06 P13 25.27 6.00
2 Kevin Nordin
IFK Växjö Lag 07
07 IFK Växjö Lag 07 25.23 5.00
3 Adam Nero
IK Sisu Lag P13
06 IK Sisu Lag P13 20.23 4.00
4 Elias Andersson
Wärnamo SK P13
07 Wärnamo SK P13 17.10 3.00
5 Andor Stephan
Habo Friidrott -04 Lag P13
06 Habo Friidrott -04 Lag P13 17.06 2.00
6 Jacob Henriksson
IK Hakarpspojkarna P13
07 IK Hakarpspojkarna P13 14.03 1.00
Mix11 60 m Final
Söndag
A-FinalVind: -0.5
Poäng Tot. plac.
1 Tinja Strandmark
Ljungby FIK Mix11 Lag 1
08 Ljungby FIK Mix11 Lag 1 8.89 15.00 1 PB
2 Melvin Håkansson
Kalmar SK Lag 1
09 Kalmar SK Lag 1 8.96 14.00 2
3 Inez Blomqvist
Kalmar SK Lag 2
09 Kalmar SK Lag 2 9.10 13.00 3
4 Vincent Hansson
IK Sisu Lag Mörkblå
08 IK Sisu Lag Mörkblå 9.21 12.00 4
5 Alva Philipsson
IK Sisu Lag Ljusblå
08 IK Sisu Lag Ljusblå 9.59 10.00 6
B-FinalVind: -0.9
Poäng Tot. plac.
1 Filip Syd
Hovslätts IK Mix11
08 Hovslätts IK Mix11 9.62 9.00 7
2 Majken Gustavsson Sandwall
IFK Växjö Lag 08 Blå
08 IFK Växjö Lag 08 Blå 9.73 8.00 8
3 Stina Essberg
Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 2
08 Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 2 9.97 5.00 11
4 Elsa Nyström
Ljungby FIK Mix11 Lag 2
09 Ljungby FIK Mix11 Lag 2 10.29 2.00 14 PB
5 Vilma Arvidsson
Skruvs IF Lag x
08 Skruvs IF Lag x 10.80 1.00 15
C-FinalVind: -0.8
Poäng Tot. plac.
1 Oscar Rosenberg
IFK Växjö Lag 08 Vit
08 IFK Växjö Lag 08 Vit 9.25 11.00 5
2 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 1
08 Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 1 9.89 7.00 9
3 August Hakeberg
IK Hakarpspojkarna Mix11 lag1
08 IK Hakarpspojkarna Mix11 lag1 9.96 6.00 10
4 Matilda Bergkvist
Stensjöns IF, Mix11
08 Stensjöns IF, Mix11 10.05 4.00 12
5 Inez Hellsaeus
IFK Sävsjö, Mix 11
09 IFK Sävsjö, Mix 11 10.27 3.00 13
Mix11 200 m Final
Söndag
A-FinalVind: -2.1
Poäng Tot. plac.
1 William Johnsson
Kalmar SK Lag 1
09 Kalmar SK Lag 1 31.33 15.00 1
2 Stina Essberg
Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 2
08 Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 2 31.97 13.00 3
3 Nova Arvidsson
Stensjöns IF, Mix11
09 Stensjöns IF, Mix11 33.13 10.00 6 PB
4 Elia Holmberg
IFK Sävsjö, Mix 11
09 IFK Sävsjö, Mix 11 34.13 6.00 10
5 Isabell Nilsson
Ljungby FIK Mix11 Lag 2
10 Ljungby FIK Mix11 Lag 2 36.99 1.00 15
B-FinalVind: -1.0
Poäng Tot. plac.
1 Filip Syd
Hovslätts IK Mix11
08 Hovslätts IK Mix11 31.95 14.00 2
2 Adrian Korunovski
IFK Växjö Lag 08 Vit
08 IFK Växjö Lag 08 Vit 33.61 8.00 8
3 Gerda Medin
Skruvs IF Lag x
08 Skruvs IF Lag x 34.14 5.00 11
4 Alva Philipsson
IK Sisu Lag Ljusblå
08 IK Sisu Lag Ljusblå 34.79 4.00 12
5 Lova Bratt
Kalmar SK Lag 2
09 Kalmar SK Lag 2 35.09 2.00 14
C-FinalVind: -1.1
Poäng Tot. plac.
1 Nova Andersson
Ljungby FIK Mix11 Lag 1
08 Ljungby FIK Mix11 Lag 1 32.98 12.00 4
2 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 1
08 Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 1 32.99 11.00 5
3 Vincent Hansson
IK Sisu Lag Mörkblå
08 IK Sisu Lag Mörkblå 33.53 9.00 7
4 Fideli Nivard
IFK Växjö Lag 08 Blå
08 IFK Växjö Lag 08 Blå 33.87 7.00 9
5 Lukas Alexandersson
IK Hakarpspojkarna Mix11 lag1
09 IK Hakarpspojkarna Mix11 lag1 34.94 3.00 13
Mix11 1500 m Final
Söndag
Poäng
1 Melvin Fabisch
IK Sisu Lag Mörkblå
08 IK Sisu Lag Mörkblå 5:24.67 15.00
2 Viktor Fabisch
IK Sisu Lag Ljusblå
08 IK Sisu Lag Ljusblå 5:32.41 14.00
3 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 2
08 Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 2 5:41.82 13.00
4 Elias Karlsson
IFK Växjö Lag 08 Vit
08 IFK Växjö Lag 08 Vit 5:52.10 12.00
5 William Johnsson
Kalmar SK Lag 1
09 Kalmar SK Lag 1 6:00.04 11.00
6 Elias Samuelsson
Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 1
08 Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 1 6:00.17 10.00
7 Signe Wiesel
Ljungby FIK Mix11 Lag 2
10 Ljungby FIK Mix11 Lag 2 6:26.65 9.00
8 Julia Walltin
IK Hakarpspojkarna Mix11 lag1
09 IK Hakarpspojkarna Mix11 lag1 6:27.17 8.00
9 Elsa Wiesel
Ljungby FIK Mix11 Lag 1
08 Ljungby FIK Mix11 Lag 1 6:28.07 7.00 PB
10 Signe Thörewik
Hovslätts IK Mix11
08 Hovslätts IK Mix11 6:28.18 6.00
11 Freya Skoog
IFK Sävsjö, Mix 11
09 IFK Sävsjö, Mix 11 6:28.70 5.00
12 Gerda Medin
Skruvs IF Lag x
08 Skruvs IF Lag x 6:39.52 4.00
13 Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK Lag 2
09 Kalmar SK Lag 2 6:39.68 3.00
14 Alma Winroth
IFK Växjö Lag 08 Blå
08 IFK Växjö Lag 08 Blå 6:43.85 2.00
Mix11 5x60 m Final
Söndag
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 IFK Växjö Lag 08 Vit
Adrian Korunovski 08
Oscar Rosenberg 08
Elias Karlsson 08
Wilton Schough 08
Albin Fagerberg 08

IFK Växjö Lag 08 Vit
IFK Växjö Lag 08 Vit 45.89 15.00 1
2 Ljungby FIK Mix11 Lag 1
Tinja Strandmark 08
Nova Andersson 08
Stina Johansson 08
Elsa Wiesel 08
Nella Stenqvist 09

Ljungby FIK Mix11 Lag 1
Ljungby FIK Mix11 Lag 1 46.56 13.00 3
3 IK Hakarpspojkarna Mix11 lag1
Lukas Alexandersson 09
August Hakeberg 08
August Lindh 10
Julia Walltin 09
Leon Jaakola 08

IK Hakarpspojkarna Mix11 lag1
IK Hakarpspojkarna Mix11 lag1 49.14 8.00 8
4 Hovslätts IK Lag
Signe Thörewik 08
Linus Wictorsson 09
Clara Gudmundsson 08
Rebecka Billing 09
Filip Syd 08

Hovslätts IK Mix11
Hovslätts IK Mix11 50.68 4.00 12
5 Ljungby FIK Mix11 Lag 2
Vincent Sheehan 09
Elsa Nyström 09
Thilma Bramstedt 09
Ebba Johansson 10
Isabell Nilsson 10

Ljungby FIK Mix11 Lag 2
Ljungby FIK Mix11 Lag 2 51.86 2.00 14
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Habo Friidrott -04 Mix 11 Lag2
Alfred Rogö 11
Ines Ekelund 08
Matilda Johansson 08
Stina Essberg 08
Theodor Rogö 08

Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 2
Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 2 46.40 14.00 2
2 IFK Sävsjö
Tessi Gustavsson 08
Freya Skoog 09
Inez Hellsaeus 09
Elia Holmberg 09
Elis Karlstad 08

IFK Sävsjö, Mix 11
IFK Sävsjö, Mix 11 48.04 11.00 5
3 Kalmar SK Lag 1
Alicia Heintges 09
Tilda Selin 09
William Johnsson 09
Filip Lindvall 12
Melvin Håkansson 09

Kalmar SK Lag 1
Kalmar SK Lag 1 48.86 9.00 7
4 IK Sisu, Ljusblå Mix11
Alva Philipsson 08
Viktor Fabisch 08
Elin Johansson 08
Ida Hernberg 09
Juline Hansson 10

IK Sisu Lag Ljusblå
IK Sisu Lag Ljusblå 49.63 7.00 9
5 IK Sisu, Mörblå Mix 11
Vincent Hansson 08
Melvin Fabisch 08
Stella Wendahl 08
Matilda Fägerskjöld 08
Tuva Lundqvist 10

IK Sisu Lag Mörkblå
IK Sisu Lag Mörkblå 50.04 6.00 10
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 Habo Friidrott -04 Mix 11 Lag1
Nike Blomberg 08
Edith Gustafsson 08
Tindra Westlund Stenberg 08
Wille Häll 08
Elias Samuelsson 08

Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 1
Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 1 47.04 12.00 4
2 IFK Växjö Lag 08 Blå
Majken Gustavsson Sandwall 08
Vera Undin Cederberg 08
Fideli Nivard 08
Alma Winroth 08
Ylva Unell 08

IFK Växjö Lag 08 Blå
IFK Växjö Lag 08 Blå 48.35 10.00 6
3 Skrvs IF, Mix11
Vilma Arvidsson 08
Gerda Jonsson 08
Edvin Myrefelt 08
Gerda Medin 08
Ebba Myrefelt 08

Skruvs IF Lag x
Skruvs IF Lag x 50.66 5.00 11
4 Kalmar SK Lag 2
Lova Bratt 09
Edvin Mattsson 08
Anna-Maria Lindvall 09
Inez Blomqvist 09
Jamilia Bernhardsson 08

Kalmar SK Lag 2
Kalmar SK Lag 2 51.03 3.00 13
Mix11 Höjd Final
Söndag
Kommentar: Avgjordes på två mattor, där höjningarna inte följde varandra.
Poäng
1 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 2
08 Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 2 142 15.00
2 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö Lag 08 Blå
08 IFK Växjö Lag 08 Blå 133 14.00
3 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 1
08 Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 1 130 13.00
4 Jamilia Bernhardsson
Kalmar SK Lag 2
08 Kalmar SK Lag 2 130 12.00
5 Tessi Gustavsson
IFK Sävsjö, Mix 11
08 IFK Sävsjö, Mix 11 129 11.00
6 Edvin Myrefelt
Skruvs IF Lag x
08 Skruvs IF Lag x 127 10.00
7 Viktor Fabisch
IK Sisu Lag Ljusblå
08 IK Sisu Lag Ljusblå 125 9.00
8 Clara Gudmundsson
Hovslätts IK Mix11
08 Hovslätts IK Mix11 125 8.00
9 Melvin Håkansson
Kalmar SK Lag 1
09 Kalmar SK Lag 1 124 7.00
10 Leon Jaakola
IK Hakarpspojkarna Mix11 lag1
08 IK Hakarpspojkarna Mix11 lag1 121 6.00
11 Stella Wendahl
IK Sisu Lag Mörkblå
08 IK Sisu Lag Mörkblå 116 5.00
12 Albin Fagerberg
IFK Växjö Lag 08 Vit
08 IFK Växjö Lag 08 Vit 116 4.00
13 Nova Arvidsson
Stensjöns IF, Mix11
09 Stensjöns IF, Mix11 114 3.00
14 Smilla Stenqvist
Ljungby FIK Mix11 Lag 1
08 Ljungby FIK Mix11 Lag 1 110 2.00 =PB
15 Isabell Nilsson
Ljungby FIK Mix11 Lag 2
10 Ljungby FIK Mix11 Lag 2 81 1.00
81869196101106110111114116118121124125127129130133136139142145
Isabell Nilssonoxxx
Nova Arvidsson--oooooxoxxx
Viktor Fabisch----oooooxoxoxxx
Edvin Myrefelt--------oxooooxxx
Theodor Rogö----------o-oo-ooxoxoxxx
Nike Blomberg----oooooxxooooxxx
Melvin Håkansson----oooxooxoxxoxxx
Smilla Stenqvist--oooooxxx
Vera Undin Cederberg-----ooooxoooooxxx
Stella Wendahl----ooooxxx
Jamilia Bernhardsson------ooooxoxoxxoxxx
Albin Fagerberg-----oxoxxoxxx
Tessi Gustavsson----xooooxxooxxoxxoxxx
Clara Gudmundsson---ooooooxoxxoxxx
Leon Jaakola-ooooxoooooxxx
Mix11 Längd Final
Hoppzon
Söndag
Poäng
1 Oscar Rosenberg
IFK Växjö Lag 08 Vit
08 IFK Växjö Lag 08 Vit 3.91 0.0 15.00
2 Stina Johansson
Ljungby FIK Mix11 Lag 1
08 Ljungby FIK Mix11 Lag 1 3.89 -0.9 14.00
3 Majken Gustavsson Sandwall
IFK Växjö Lag 08 Blå
08 IFK Växjö Lag 08 Blå 3.66 -0.7 13.00
4 Matilda Bergkvist
Stensjöns IF, Mix11
08 Stensjöns IF, Mix11 3.64 -0.8 12.00
5 Edith Gustafsson
Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 1
08 Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 1 3.47 -1.7 11.00
6 August Lindh
IK Hakarpspojkarna Mix11 lag1
10 IK Hakarpspojkarna Mix11 lag1 3.46 -1.3 10.00
7 Alice Abrahamsson
IFK Sävsjö, Mix 11
09 IFK Sävsjö, Mix 11 3.44 -1.5 9.00
8 Rebecka Billing
Hovslätts IK Mix11
09 Hovslätts IK Mix11 3.32 0.0 8.00
9 Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK Lag 2
09 Kalmar SK Lag 2 3.30 -2.6 7.00
10 Ines Ekelund
Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 2
08 Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 2 3.09 0.0 6.00
11 Thilma Bramstedt
Ljungby FIK Mix11 Lag 2
09 Ljungby FIK Mix11 Lag 2 3.06 0.0 5.00
12 Tuva Lundqvist
IK Sisu Lag Mörkblå
10 IK Sisu Lag Mörkblå 3.04 -0.1 4.00
13 Elin Johansson
IK Sisu Lag Ljusblå
08 IK Sisu Lag Ljusblå 2.93 -1.5 3.00
14 Vilma Arvidsson
Skruvs IF Lag x
08 Skruvs IF Lag x 2.92 -0.4 2.00
Tilda Selin
Kalmar SK Lag 1
09 Kalmar SK Lag 1 x
1234
Majken Gustavsson Sandwall3.66 -0.73.63 -1.63.62 -2.43.14 0.0
Anna-Maria Lindvall3.30 -2.62.91 -1.53.27 -1.23.26 -0.5
Ines Ekelund2.95 -0.42.45 -1.53.09 0.02.86 -1.4
Matilda Bergkvist3.36 -1.23.40 -1.33.64 -0.83.41 0.0
Elin Johansson2.83 -1.92.89 -1.52.93 -1.52.86 -0.5
Alice Abrahamsson3.23 -2.43.35 -1.23.44 -1.53.32 -2.0
Edith Gustafsson3.47 -1.73.37 -1.03.43 +0.3x
August Lindh3.46 -1.33.33 -0.1x x
Vilma Arvidsson2.92 -0.42.62 0.02.88 0.02.77 0.0
Tilda Selinx x x x
Stina Johansson3.71 +0.53.89 -0.93.69 0.03.69 0.0
Rebecka Billing3.13 0.03.05 0.03.32 0.02.88 0.0
Oscar Rosenberg3.74 -0.13.72 -0.13.59 0.03.91 0.0
Thilma Bramstedt3.06 0.02.99 0.02.72 0.02.88 -0.5
Tuva Lundqvist3.01 0.03.04 -0.13.00 0.03.02 -0.3
Mix11 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag
Poäng
1 Ida Hernberg
IK Sisu Lag Ljusblå
09 IK Sisu Lag Ljusblå 8.58 15.00
2 Linus Wictorsson
Hovslätts IK Mix11
09 Hovslätts IK Mix11 8.40 14.00
3 Wilton Schough
IFK Växjö Lag 08 Vit
08 IFK Växjö Lag 08 Vit 8.29 13.00
4 Wille Häll
Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 1
08 Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 1 8.28 12.00
5 Vincent Sheehan
Ljungby FIK Mix11 Lag 2
09 Ljungby FIK Mix11 Lag 2 7.70 11.00 PB
6 Edvin Myrefelt
Skruvs IF Lag x
08 Skruvs IF Lag x 7.00 10.00
7 Inez Blomqvist
Kalmar SK Lag 2
09 Kalmar SK Lag 2 6.94 9.00
8 Alice Rylander
Stensjöns IF, Mix11
08 Stensjöns IF, Mix11 6.81 8.00
9 Ylva Unell
IFK Växjö Lag 08 Blå
08 IFK Växjö Lag 08 Blå 6.23 7.00
10 Matilda Johansson
Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 2
08 Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 2 6.10 6.00
11 Alice Abrahamsson
IFK Sävsjö, Mix 11
09 IFK Sävsjö, Mix 11 5.93 5.00
12 August Hakeberg
IK Hakarpspojkarna Mix11 lag1
08 IK Hakarpspojkarna Mix11 lag1 5.86 4.00
13 Stella Wendahl
IK Sisu Lag Mörkblå
08 IK Sisu Lag Mörkblå 5.78 3.00
14 Tilda Selin
Kalmar SK Lag 1
09 Kalmar SK Lag 1 4.65 2.00
15 Nella Stenqvist
Ljungby FIK Mix11 Lag 1
09 Ljungby FIK Mix11 Lag 1 4.61 1.00
Mix11 Diskus Final
Vikt: 0,6kg
Söndag
Poäng
1 Edvin Mattsson
Kalmar SK Lag 2
08 Kalmar SK Lag 2 32.23 15.00
2 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö Lag 08 Blå
08 IFK Växjö Lag 08 Blå 22.74 14.00
3 Matilda Fägerskjöld
IK Sisu Lag Mörkblå
08 IK Sisu Lag Mörkblå 20.56 13.00
4 Stina Johansson
Ljungby FIK Mix11 Lag 1
08 Ljungby FIK Mix11 Lag 1 20.13 12.00
5 Elis Karlstad
IFK Sävsjö, Mix 11
08 IFK Sävsjö, Mix 11 17.82 11.00
6 Wille Häll
Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 1
08 Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 1 17.25 10.00
7 Linus Wictorsson
Hovslätts IK Mix11
09 Hovslätts IK Mix11 16.09 9.00
8 Wilton Schough
IFK Växjö Lag 08 Vit
08 IFK Växjö Lag 08 Vit 16.05 8.00
9 Ida Hernberg
IK Sisu Lag Ljusblå
09 IK Sisu Lag Ljusblå 15.41 7.00
10 Noel Samuelsson
Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 2
08 Habo Friidrott -04 Lag Mix 11 Lag 2 14.85 6.00
11 Leon Jaakola
IK Hakarpspojkarna Mix11 lag1
08 IK Hakarpspojkarna Mix11 lag1 13.41 5.00
12 Gerda Jonsson
Skruvs IF Lag x
08 Skruvs IF Lag x 11.49 4.00
13 Ebba Johansson
Ljungby FIK Mix11 Lag 2
10 Ljungby FIK Mix11 Lag 2 8.04 3.00
14 Filip Lindvall
Kalmar SK Lag 1
12 Kalmar SK Lag 1 7.15 2.00