Resultat KA 2-spelen

Sunnahallen, Karlskrona   2023-01-14 - 2023-01-15

Arrangör: KA 2 IF Tävlingsledare: Henrik Lindell Senast uppdaterad: 2023-01-17 09:33:37
2023-01-14 2023-01-15 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor 60 m
14/1 12:05
1 Julia Falk
IFK Växjö
07 IFK Växjö 7.95
2 Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 8.00
3 Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 8.07 SB
4 Linnéa Agefjäll
Kalmar SK
97 Kalmar SK 8.12
5 Natalie Rantzer
Högby IF
07 Högby IF 8.33
6 Ellida Stengård
KA2 IF
05 KA2 IF 8.63 PB
7 Hanna Hertzberg
KA2 IF
06 KA2 IF 8.64
8 Thea Rönnmark
IFK Växjö
07 IFK Växjö 8.67
Kvinnor 60 m Extralopp
14/1
1 Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 8.05
2 Linnéa Agefjäll
Kalmar SK
97 Kalmar SK 8.10
3 Natalie Rantzer
Högby IF
07 Högby IF 8.35
4 Ellida Stengård
KA2 IF
05 KA2 IF 8.63
5 Hanna Hertzberg
KA2 IF
06 KA2 IF 8.75
Kvinnor 200 m
15/1 14:55
1 Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF 26.30 PB
2 Linnéa Agefjäll
Kalmar SK
97 Kalmar SK 27.15
3 Filippa Zäll
Ängelholms IF
03 Ängelholms IF 27.62 PB
Kvinnor 400 m
14/1 13:45
1 Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF 57.88
2 Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF 58.00 PB
3 Natalie Rantzer
Högby IF
07 Högby IF 1:01.07
Kvinnor 1500 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 1500 m

Kvinnor 60 m häck
Höjd: 84,0cm
15/1 10:25
1 Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK 8.60
2 Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 8.91
Kvinnor 60 m häck Extralopp
Höjd: 84,0cm
15/1 11:00
1 Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK 8.65
2 Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 8.92
Kvinnor Höjd
14/1 09:30
1 Julia Falk
IFK Växjö
07 IFK Växjö 159 PB
145150155159163
Julia Falkoooxoxxx
Kvinnor Stav
14/1 14:45
1 Ellida Stengård
KA2 IF
05 KA2 IF 350 =SB
2 Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 330 PB
=3 Ellen Rosenberg
IFK Växjö
06 IFK Växjö 330
=3 Leonie Mörstam
IFK Växjö
06 IFK Växjö 330
290300310320330340350361
Freja Streniusooxoxooxxx
Ellida Stengård-o-ooxxoxxoxxx
Ellen Rosenberg---oxoxxx
Leonie Mörstam--ooxoxxx
Kvinnor Längd
14/1 15:45
1 Julia Falk
IFK Växjö
07 IFK Växjö 5.35 PB
2 Enya Johannisson
KA2 IF
06 KA2 IF 4.59 PB
3 Hanna Hertzberg
KA2 IF
06 KA2 IF 4.57 PB
4 Smilla Fermskog
IFK Växjö
07 IFK Växjö 4.48
5 Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 4.07
123456
Siri Zetterdahl4.04x1.993.494.073.99
Julia Falk5.215.185.255.35x5.05
Hanna Hertzbergxx4.332.164.57x
Smilla Fermskog4.154.484.31x4.44x
Enya Johannisson4.464.334.404.484.593.22
F15 60 m Försök
14/1 09:30
Heat 1
1 Freja Sahlin
KA2 IF
08 KA2 IF 8.59 q
2 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 8.70 q
3 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 8.85 q PB
4 Emma Liljeberg
KA2 IF
08 KA2 IF 8.88 q
5 Hanna Carlsson
Skruvs IF
09 Skruvs IF 9.25 PB
6 Lina Hessman
IFK Växjö
09 IFK Växjö 9.35 PB
Heat 2
1 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 8.36 q PB
2 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 8.60 q SB
3 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 9.07 q SB
4 Smilla Bernhardsson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 9.12 q SB
5 Ella Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 9.60
Ellen Eriksson
IFK Växjö
09 IFK Växjö DNF
F15 60 m Final
14/1 10:00
1 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 8.40
2 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 8.57 PB
3 Freja Sahlin
KA2 IF
08 KA2 IF 8.67
4 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 8.68
5 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 8.96
6 Smilla Bernhardsson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 9.03 PB
7 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 9.10
Emma Liljeberg
KA2 IF
08 KA2 IF DNS
F15 200 m
15/1 15:00
A-Final
Tot. plac.
1 Jamilia Bernhardsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 26.56 1
2 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 27.60 2 PB
3 Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 27.65 3
4 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 28.98 5
B-Final
Tot. plac.
1 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 28.27 4 PB
2 Åsa Håkansson
KA2 IF
08 KA2 IF 29.67 6
3 Hanna Carlsson
Skruvs IF
09 Skruvs IF 31.07 8 PB
C-Final
Tot. plac.
1 Annie Andersson
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 30.84 7 PB
2 Vera Bergkvist
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 32.69 9
3 Hanna Alstad
KA2 IF
09 KA2 IF 33.05 10
Sammanställning
Plac. Res.
1 Jamilia Bernhardsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 26.56
2 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 27.60 PB
3 Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 27.65
4 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 28.27 PB
5 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 28.98
6 Åsa Håkansson
KA2 IF
08 KA2 IF 29.67
7 Annie Andersson
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 30.84 PB
8 Hanna Carlsson
Skruvs IF
09 Skruvs IF 31.07 PB
9 Vera Bergkvist
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 32.69
10 Hanna Alstad
KA2 IF
09 KA2 IF 33.05
F15 1000 m

Grenen genomfördes tillsammans med P15 1000 m

F15 60 m häck
Höjd: 76.2cm
15/1 10:10
1 Jamilia Bernhardsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 9.23
2 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 9.68 PB
3 Ella Kjellberg
IF Udd
09 IF Udd 10.22
4 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 10.41 PB
5 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 10.79
6 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 11.40 PB
7 Hanna Carlsson
Skruvs IF
09 Skruvs IF 11.59
F15 Höjd
15/1 10:40
1 Vera Bergkvist
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 146
2 Dorka Berner
KA2 IF
08 KA2 IF 143 =SB
3 Annie Andersson
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 143 PB
4 Hanna Carlsson
Skruvs IF
09 Skruvs IF 133 PB
120127133138143146149
Dorka Berner--oooxxx
Annie Anderssonooooxoxxx
Hanna Carlssonooxxoxxx
Vera Bergkvist-ooxxooox--
F15 Stav
14/1 14:45
1 Lova Karlsson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 240 PB
2 Smilla Bernhardsson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 230
3 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 210 PB
180190200210220230240250
Alicia Dahlerusooooxxx
Smilla Bernhardsson---oooxxx
Lova Karlsson---ooooxxx
F15 Längd
14/1 10:40
1 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 4.72
2 Emma Liljeberg
KA2 IF
08 KA2 IF 4.71
3 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 4.66
4 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 4.66
5 Freja Sahlin
KA2 IF
08 KA2 IF 4.60
6 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 4.50
7 Ella Kjellberg
IF Udd
09 IF Udd 4.46
8 Nova Olsson
KA2 IF
08 KA2 IF 4.27 PB
9 Smilla Bernhardsson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 4.20 PB
10 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 4.02
11 Ellen Eriksson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 3.97
12 Hanna Carlsson
Skruvs IF
09 Skruvs IF 3.97
13 Lina Hessman
IFK Växjö
09 IFK Växjö 3.51
123456
Hanna Carlsson3.973.713.77
Alicia Dahlerus3.404.023.37
June Johanssonx4.444.504.404.38x
Nova Olssonx4.114.23xx4.27
Emma Liljeberg4.71x3.45-4.624.63
Smilla Bernhardsson4.203.974.16
Vesta Lindström4.584.484.504.564.66x
Freja Sahlinxx4.434.44x4.60
Ellen Eriksson3.843.973.88
Ines Kraft4.662.804.622.174.50x
Ella Kjellberg4.444.464.334.154.434.36
Lina Hessman3.51x3.31
Elvira Helgesson4.634.524.624.72x4.71
F15 Tresteg
15/1 13:40
1 Freja Sahlin
KA2 IF
08 KA2 IF 10.65 PB
2 Jamilia Bernhardsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 10.39 PB
3 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 10.18
4 Ella Kjellberg
IF Udd
09 IF Udd 9.72
5 Vera Bergkvist
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.15
6 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 8.88 PB
7 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 8.86
8 Hanna Alstad
KA2 IF
09 KA2 IF 7.47
123456
Ella Kjellberg9.419.169.709.269.729.39
Jamilia Bernhardsson10.3910.26xx10.199.63
June Johanssonxx9.729.8910.1810.02
Vera Bergkvist8.889.158.69xx8.41
Ester Drott Ripoll8.387.078.538.668.888.82
Vesta Lindström8.368.868.57x8.63x
Hanna Alstad---x7.47x
Freja Sahlin10.29x10.3610.4910.6510.32
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
14/1 13:15
1 Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 10.96 PB
2 Dorka Berner
KA2 IF
08 KA2 IF 8.06 SB
3 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 7.89
123456
Alicia Dahlerus7.597.397.897.687.827.41
Lisen Schrewelius10.6910.4410.6210.9610.6610.61
Dorka Berner7.698.057.527.768.067.59
F13 60 m Försök
14/1 10:30
Heat 1
1 Casandra Wassdahl
KA2 IF
10 KA2 IF 9.19 q
2 Linnea Falk
IFK Växjö
11 IFK Växjö 9.36 q =PB
3 Signe Malm
KA2 IF
11 KA2 IF 9.78 PB
4 Elsa Grundström
KA2 IF
11 KA2 IF 9.95
5 Hedda Loven
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 9.99 PB
6 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 10.24 PB
Heat 2
1 Amanda Löfgren
Högby IF
10 Högby IF 8.84 q
2 Ella Algotsson
Skruvs IF
10 Skruvs IF 8.92 q PB
3 Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden 9.37 q PB
4 Bonni-Marilou Bergquist
IF Udd
10 IF Udd 9.56 q SB
5 Tyra Schütz
FIK Färjestaden
11 FIK Färjestaden 9.77 PB
6 Svea Falk
KA2 IF
11 KA2 IF 10.18
7 Minnah Grundsten
KA2 IF
11 KA2 IF 10.19
Heat 3
1 Agnes Stenberg
KA2 IF
11 KA2 IF 8.60 q
2 Vilma Hermansson
Högby IF
10 Högby IF 9.42 q
3 Nellie Wirdeman
KA2 IF
11 KA2 IF 9.63 PB
4 Tuva Glans
FIF Gnistan
11 FIF Gnistan 9.71
5 Märta Wikner
KA2 IF
10 KA2 IF 9.94 PB
6 Celine Häll
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 10.20
7 Alva Pripp
KA2 IF
10 KA2 IF 10.99
F13 60 m Final
14/1 11:10
1 Agnes Stenberg
KA2 IF
11 KA2 IF 8.71
2 Ella Algotsson
Skruvs IF
10 Skruvs IF 9.03
3 Amanda Löfgren
Högby IF
10 Högby IF 9.08
4 Casandra Wassdahl
KA2 IF
10 KA2 IF 9.09 PB
5 Linnea Falk
IFK Växjö
11 IFK Växjö 9.41
=6 Bonni-Marilou Bergquist
IF Udd
10 IF Udd 9.49 SB
=6 Vilma Hermansson
Högby IF
10 Högby IF 9.49
8 Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden 9.51
F13 200 m
15/1 15:55
A-Final
Tot. plac.
1 Agnes Stenberg
KA2 IF
11 KA2 IF 28.87 1 PB
2 Ella Algotsson
Skruvs IF
10 Skruvs IF 30.83 2 PB
3 Vilma Hermansson
Högby IF
10 Högby IF 31.55 3
4 Casandra Wassdahl
KA2 IF
10 KA2 IF 31.66 4 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Nellie Wirdeman
KA2 IF
11 KA2 IF 31.88 5 PB
2 Bonni-Marilou Bergquist
IF Udd
10 IF Udd 32.30 6 SB
3 Tuva Glans
FIF Gnistan
11 FIF Gnistan 33.71 9 PB
C-Final
Tot. plac.
1 Tyra Schütz
FIK Färjestaden
11 FIK Färjestaden 33.00 7
2 Signe Malm
KA2 IF
11 KA2 IF 33.47 8 PB
3 Felicia Johannisson
FIF Gnistan
10 FIF Gnistan 36.03 10
Sammanställning
Plac. Res.
1 Agnes Stenberg
KA2 IF
11 KA2 IF 28.87 PB
2 Ella Algotsson
Skruvs IF
10 Skruvs IF 30.83 PB
3 Vilma Hermansson
Högby IF
10 Högby IF 31.55
4 Casandra Wassdahl
KA2 IF
10 KA2 IF 31.66 PB
5 Nellie Wirdeman
KA2 IF
11 KA2 IF 31.88 PB
6 Bonni-Marilou Bergquist
IF Udd
10 IF Udd 32.30 SB
7 Tyra Schütz
FIK Färjestaden
11 FIK Färjestaden 33.00
8 Signe Malm
KA2 IF
11 KA2 IF 33.47 PB
9 Tuva Glans
FIF Gnistan
11 FIF Gnistan 33.71 PB
10 Felicia Johannisson
FIF Gnistan
10 FIF Gnistan 36.03
F13 800 m
14/1 14:55
1 Hedda Loven
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 3:06.35
2 Edith Andersson
KA2 IF
11 KA2 IF 3:08.29
3 Minnah Grundsten
KA2 IF
11 KA2 IF 3:12.72
4 Ellie Rönn
Skruvs IF
10 Skruvs IF 3:14.60
5 Idun Rugland
Åtvidabergs IF
14 Åtvidabergs IF 3:22.95
Tuva Holmstrand
FIF Gnistan
10 FIF Gnistan DNF
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
15/1 09:40
1 Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden 10.88
2 Ella Algotsson
Skruvs IF
10 Skruvs IF 11.12 PB
3 Signe Malm
KA2 IF
11 KA2 IF 12.16
4 Märta Wikner
KA2 IF
10 KA2 IF 12.28 PB
5 Tyra Schütz
FIK Färjestaden
11 FIK Färjestaden 12.29 PB
6 Elsa Grundström
KA2 IF
11 KA2 IF 12.57
7 Bonni-Marilou Bergquist
IF Udd
10 IF Udd 13.11
F13 4x200 m

Grenen genomfördes tillsammans med P13 4x200 m

F13 Höjd
15/1 14:30
1 Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden 138
=2 Ella Algotsson
Skruvs IF
10 Skruvs IF 131 PB
=2 Tyra Schütz
FIK Färjestaden
11 FIK Färjestaden 131 PB
4 Nellie Wirdeman
KA2 IF
11 KA2 IF 127
5 Agnes Stenberg
KA2 IF
11 KA2 IF 127
6 Märta Wikner
KA2 IF
10 KA2 IF 113 PB
7 Bonni-Marilou Bergquist
IF Udd
10 IF Udd 107
100107113118123127131135138143
Bonni-Marilou Bergquist oxoxxx
Märta Wiknerooxoxxx
Ella Algotsson--oooooxxx
Agnes Stenbergoooooxxoxxx
Otilia Isberg-----ooooxxx
Tyra Schütz--oooooxxx
Nellie Wirdemanoooooxoxxx
F13 Stav
14/1 15:55
1 Tyra Schütz
FIK Färjestaden
11 FIK Färjestaden 150
120130140150160
Tyra Schützxoxxoxoxoxxx
F13 Längd
Hoppzon
14/1 13:00
1 Ella Algotsson
Skruvs IF
10 Skruvs IF 4.55 PB
2 Amanda Löfgren
Högby IF
10 Högby IF 4.46 PB
3 Agnes Stenberg
KA2 IF
11 KA2 IF 4.45
4 Lia Nilsson Holmgren
IFK Växjö
10 IFK Växjö 4.31
5 Linnea Falk
IFK Växjö
11 IFK Växjö 4.31 PB
6 Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden 4.04
7 Bonni-Marilou Bergquist
IF Udd
10 IF Udd 3.94 PB
8 Casandra Wassdahl
KA2 IF
10 KA2 IF 3.88 PB
9 Signe Malm
KA2 IF
11 KA2 IF 3.83 PB
10 Hedda Loven
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 3.73 PB
11 Tuva Glans
FIF Gnistan
11 FIF Gnistan 3.72 PB
12 Tyra Schütz
FIK Färjestaden
11 FIK Färjestaden 3.61
13 Ellie Rönn
Skruvs IF
10 Skruvs IF 3.53
14 Edith Andersson
KA2 IF
11 KA2 IF 3.52 PB
15 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 3.45
16 Celine Häll
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 3.37 PB
17 Tuva Holmstrand
FIF Gnistan
10 FIF Gnistan 3.21 PB
18 Alva Pripp
KA2 IF
10 KA2 IF 3.10
19 Svea Falk
KA2 IF
11 KA2 IF 3.08
1234
Edith Andersson3.483.323.523.34
Tyra Schütz3.513.573.483.61
Casandra Wassdahl3.843.883.79x
Tuva Glans3.483.463.513.72
Ida Olsson3.423.383.433.45
Hedda Loven3.643.503.733.73
Svea Falk2.992.893.083.03
Ellie Rönn3.403.533.373.45
Ella Algotsson4.354.354.424.55
Amanda Löfgrenx4.434.464.29
Linnea Falk4.134.264.204.31
Bonni-Marilou Bergquist 3.733.943.443.83
Agnes Stenberg4.164.233.904.45
Otilia Isberg4.043.983.91x
Lia Nilsson Holmgren4.284.314.184.30
Celine Häll3.293.373.232.30
Tuva Holmstrand2.423.213.132.93
Alva Pripp3.102.952.943.00
Signe Malm3.673.593.603.83
F13 Tresteg
Hoppzon
15/1 12:35
1 Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden 8.57
2 Tyra Schütz
FIK Färjestaden
11 FIK Färjestaden 8.39 PB
3 Signe Malm
KA2 IF
11 KA2 IF 8.19
4 Svea Falk
KA2 IF
11 KA2 IF 7.35
1234
Svea Falk7.35x7.09x
Tyra Schütz8.237.887.968.39
Otilia Isberg8.578.578.428.34
Signe Malm8.127.687.748.19
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
14/1 11:45
1 Vilma Hermansson
Högby IF
10 Högby IF 10.72
2 Linnea Falk
IFK Växjö
11 IFK Växjö 10.60
3 Nellie Wirdeman
KA2 IF
11 KA2 IF 9.17 PB
4 Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden 9.10
5 Lia Nilsson Holmgren
IFK Växjö
10 IFK Växjö 8.81
6 Tyra Schütz
FIK Färjestaden
11 FIK Färjestaden 8.79
7 Tuva Holmstrand
FIF Gnistan
10 FIF Gnistan 8.01
8 Agnes Stenberg
KA2 IF
11 KA2 IF 7.51
9 Hedda Loven
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 6.99 PB
10 Signe Malm
KA2 IF
11 KA2 IF 6.86 PB
11 Felicia Johannisson
FIF Gnistan
10 FIF Gnistan 6.56
12 Celine Häll
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 6.32 PB
13 Olivia Johannisson
FIF Gnistan
11 FIF Gnistan 6.04 PB
14 Bonni-Marilou Bergquist
IF Udd
10 IF Udd 5.75
15 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 5.28
1234
Agnes Stenberg6.186.957.037.51
Olivia Johannisson5.885.556.045.45
Bonni-Marilou Bergquist 4.885.174.935.75
Felicia Johannisson6.206.196.565.44
Ida Olsson5.284.725.185.00
Linnea Falk6.7710.3310.609.19
Celine Häll5.615.776.325.90
Signe Malm6.865.976.256.70
Otilia Isberg8.539.059.108.85
Lia Nilsson Holmgren8.288.818.187.56
Nellie Wirdeman7.838.169.179.15
Vilma Hermansson10.640.009.8310.72
Hedda Loven5.085.766.846.99
Tuva Holmstrand7.687.277.828.01
Tyra Schütz8.438.458.538.79
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 60 m
14/1 11:20
1 Ture Lindell
KA2 IF
06 KA2 IF 7.22 PB
2 Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 7.42
3 James Mostert
KA2 IF
05 KA2 IF 7.52 PB
4 Chakkrit Chanprakhon
FIK Färjestaden
99 FIK Färjestaden 7.80
5 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 7.87
6 Casper Nilsson Holmgren
IFK Växjö
07 IFK Växjö 8.03
7 Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 8.22 PB
Män 200 m
15/1 13:30
1 Ture Lindell
KA2 IF
06 KA2 IF 22.87 PB
2 Tobias Feldborg Nielsen
IK Hellas Roskilde (DEN)
03 IK Hellas Roskilde (DEN) 24.84
3 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 25.14 PB
4 Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 26.09 PB
Män 400 m
14/1 14:00
A-Final
Tot. plac.
1 Tobias Feldborg Nielsen
IK Hellas Roskilde (DEN)
03 IK Hellas Roskilde (DEN) 56.17 2
2 Jesper Dreifaldt
Åhus FIK
02 Åhus FIK 56.76 3
B-Final
Tot. plac.
1 Nicholas Odehammar
KA2 IF
75 KA2 IF 57.99 6
2 Philip Gunnarsson
IF Udd
07 IF Udd 1:02.31 7
C-Final
Tot. plac.
1 Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 54.21 1
2 Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 57.36 4
3 Jona Lindman
KA2 IF
04 KA2 IF 57.46 5
Sammanställning
Plac. Res.
1 Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 54.21
2 Tobias Feldborg Nielsen
IK Hellas Roskilde (DEN)
03 IK Hellas Roskilde (DEN) 56.17
3 Jesper Dreifaldt
Åhus FIK
02 Åhus FIK 56.76
4 Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 57.36
5 Jona Lindman
KA2 IF
04 KA2 IF 57.46
6 Nicholas Odehammar
KA2 IF
75 KA2 IF 57.99
7 Philip Gunnarsson
IF Udd
07 IF Udd 1:02.31
Män 800 m
15/1 14:35
1 Axel Olsson
KA2 IF
98 KA2 IF 2:04.19
2 Mikkel Feldborg Nielsen
IK Hellas Roskilde (DEN)
07 IK Hellas Roskilde (DEN) 2:05.45
3 Nicholas Odehammar
KA2 IF
75 KA2 IF 2:05.59 SB
4 Jona Lindman
KA2 IF
04 KA2 IF 2:06.46 PB
Kvinnor & Män 1500 m
14/1 14:35
1 Mikkel Feldborg Nielsen
IK Hellas Roskilde (DEN)
07 IK Hellas Roskilde (DEN) 4:20.64 PB
2 Arvid Jiwestam
Åhus FIK
04 Åhus FIK 4:24.57 PB
3 Emil Aronsson
KA2 IF
06 KA2 IF 4:44.01
4 Louice Holgersson
KA2 IF
06 KA2 IF 5:35.75
5 Linda Zetterdahl
KA2 IF
76 KA2 IF 5:43.78
Kristoffer Karlsson
UF Contact
92 UF Contact DNS
Sammanställning per klass
Män
1 Mikkel Feldborg Nielsen
IK Hellas Roskilde (DEN)
07 IK Hellas Roskilde (DEN) 4:20.64
2 Arvid Jiwestam
Åhus FIK
04 Åhus FIK 4:24.57
3 Emil Aronsson
KA2 IF
06 KA2 IF 4:44.01
Kristoffer Karlsson
UF Contact
92 UF Contact DNS
Kvinnor
1 Louice Holgersson
KA2 IF
06 KA2 IF 5:35.75
2 Linda Zetterdahl
KA2 IF
76 KA2 IF 5:43.78
Män Höjd
14/1 09:30
1 Vilmer Vik
KA2 IF
07 KA2 IF 176 SB
2 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 173
3 Sarantis Maitis
Högby IF
07 Högby IF 170
4 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 167
5 Casper Nilsson Holmgren
IFK Växjö
07 IFK Växjö 167
6 Philip Gunnarsson
IF Udd
07 IF Udd 163
7 Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 150 SB
132139145150155159163167170173176180
Otto Ejderstedt----o-ooxxx
Vilmer Vik----ooooooxoxxx
Philip Gunnarsson-----xoxoxxx
Sarantis Maitis----ooooxoxxx
Nemo Nergooooxxx
Casper Nilsson Holmgren-ooooxoxxoxxoxxx
Elias Andersson---oo-ooxxoxoxxx
Män Stav
14/1 11:45
1 Chakkrit Chanprakhon
FIK Färjestaden
99 FIK Färjestaden 410
2 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 380
3 Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 270
220230240250260270280290300350360370380390400410420430
Edvin Perssonooooooxxx
Akilles Teglbjaerg---------oooxxoxxx
Chakkrit Chanprakhon-------------ooxo-xxx
Män Längd
14/1 15:45
1 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 6.23 PB
2 Ture Lindell
KA2 IF
06 KA2 IF 6.16 =PB
3 Oliver Mostert
KA2 IF
06 KA2 IF 6.15 PB
4 James Mostert
KA2 IF
05 KA2 IF 6.10
5 Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 5.86
6 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 5.39
7 Casper Nilsson Holmgren
IFK Växjö
07 IFK Växjö 4.78
Vilmer Vik
KA2 IF
07 KA2 IF x
123456
Ture Lindellxx6.06x6.16x
Akilles Teglbjaergx6.236.10xxx
Erik Petersson5.595.66x5.825.86x
Elias Andersson5.19x5.39x5.16-
Oliver Mostertx6.13xx6.156.05
Casper Nilsson Holmgren4.663.934.783.724.03-
Vilmer Vikxxxxxx
James Mostert6.066.076.016.106.00x
Män Tresteg
15/1 14:50
1 Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 12.83
2 Erik Dahlin
IF Udd
76 IF Udd 11.22
123456
Edvin Persson12.8312.20----
Erik Dahlin10.6410.9911.22x-x
P17 60 m häck
Höjd: 91,4cm
15/1 10:45
1 Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 8.64
2 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 8.67 PB
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
15/1 12:45
1 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 14.38 PB
2 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 13.81
3 Otto Esberg
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 13.81
4 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 12.44
123456
Otto Ejderstedt11.4813.3913.9814.3813.4114.29
Elias Andersson9.8611.5913.8112.6713.47x
Akilles Teglbjaerg12.11xx12.12x12.44
Otto Esberg13.3912.8513.81xxx
P15 60 m
14/1 11:30
1 Sigge Strandberg
KA2 IF
09 KA2 IF 8.20
2 Konstanty Piontek
KA2 IF
09 KA2 IF 8.24 PB
3 Hampus Fagerlund
IFK Växjö
09 IFK Växjö 8.40
4 Oscar Molin
IF Udd
09 IF Udd 8.48
5 Samuel Coric
KA2 IF
09 KA2 IF 8.80
6 Viggo Mazetti
KA2 IF
09 KA2 IF 8.90 PB
P15 200 m
15/1 12:50
1 Albin Fagerberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 26.68 PB
2 Sigge Strandberg
KA2 IF
09 KA2 IF 27.00 PB
3 Hampus Fagerlund
IFK Växjö
09 IFK Växjö 28.77
4 Benjamin Högelius
KA2 IF
09 KA2 IF 30.21
F15 & P15 1000 m
14/1 14:20
1 Milo Rugland
Åtvidabergs IF
08 Åtvidabergs IF 3:03.37
2 Linus Bernhardsson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 3:10.66
3 Zelda Lukic
Ystads IF
09 Ystads IF 3:12.04
4 Sixten Persson
KA2 IF
08 KA2 IF 3:15.80 PB
5 Benjamin Högelius
KA2 IF
09 KA2 IF 3:34.07 PB
6 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 3:47.21
7 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 3:51.75
8 Hanna Alstad
KA2 IF
09 KA2 IF 3:52.07
Sammanställning per klass
P15
1 Milo Rugland
Åtvidabergs IF
08 Åtvidabergs IF 3:03.37
2 Linus Bernhardsson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 3:10.66
3 Sixten Persson
KA2 IF
08 KA2 IF 3:15.80
4 Benjamin Högelius
KA2 IF
09 KA2 IF 3:34.07
5 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 3:51.75
F15
1 Zelda Lukic
Ystads IF
09 Ystads IF 3:12.04
2 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 3:47.21
3 Hanna Alstad
KA2 IF
09 KA2 IF 3:52.07
P15 60 m häck
Höjd: 84,0cm
15/1 10:20
1 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.33
2 Sigge Strandberg
KA2 IF
09 KA2 IF 9.58
3 Melvin Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 10.42
4 Hampus Fagerlund
IFK Växjö
09 IFK Växjö 10.76
5 Oscar Molin
IF Udd
09 IF Udd 11.35
P15 Höjd
15/1 10:40
1 Albin Fagerberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 164 PB
2 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 161 =PB
3 Melvin Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 155 =PB
138143146149152155158161164166
Albin Fagerberg--o-ooxooxxoxxx
Elias Häll-o-xooxoxoxoxxx
Melvin Håkanssonooooooxxx
P15 Stav
14/1 11:45
1 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 310
2 Linus Bernhardsson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 250 PB
3 Ludvig Hallberg
Åhus FIK
08 Åhus FIK 240
220230240250260270280290300310320
Linus Bernhardssonooooxxx
Ludvig Hallberg--oxxx
Elias Häll-----oo-xxooxxx
P15 Längd
14/1 09:30
1 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 5.45
2 Konstanty Piontek
KA2 IF
09 KA2 IF 5.27
3 Sigge Strandberg
KA2 IF
09 KA2 IF 5.06
4 Liam Swensson
KA2 IF
09 KA2 IF 5.05
5 Hampus Fagerlund
IFK Växjö
09 IFK Växjö 4.90 PB
6 Samuel Coric
KA2 IF
09 KA2 IF 4.62
7 Oscar Molin
IF Udd
09 IF Udd 4.49
8 Benjamin Högelius
KA2 IF
09 KA2 IF 4.10
123456
Hampus Fagerlund4.714.123.933.804.194.90
Benjamin Högelius4.102.96xx4.014.08
Elias Häll4.575.31x5.35x5.45
Liam Swenssonxxx5.00x5.05
Sigge Strandberg4.824.824.994.075.064.95
Oscar Molinx4.144.344.234.494.42
Samuel Coric4.624.454.444.244.53x
Konstanty Piontek4.914.914.934.945.255.27
P15 Tresteg
15/1 14:50
1 Sigge Strandberg
KA2 IF
09 KA2 IF 10.76
2 Liam Swensson
KA2 IF
09 KA2 IF 10.71 PB
3 Konstanty Piontek
KA2 IF
09 KA2 IF 10.68
4 Oscar Molin
IF Udd
09 IF Udd 9.47
123456
Konstanty Piontek10.0710.4810.218.9210.6810.68
Liam Swensson10.4410.71-10.22x10.61
Sigge Strandberg10.6010.65x9.52-10.76
Oscar Molin9.478.678.759.24-9.10
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
14/1 13:15
1 Edvin Mattsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 11.41 PB
2 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 10.11 PB
3 Konstanty Piontek
KA2 IF
09 KA2 IF 8.60
4 Oscar Molin
IF Udd
09 IF Udd 8.12
5 Samuel Coric
KA2 IF
09 KA2 IF 7.85
6 Fabian Olivestedt
Åhus FIK
09 Åhus FIK 7.63
123456
Samuel Coric6.507.587.857.716.666.77
Edvin Mattsson10.9010.8711.2910.9211.4110.47
Elias Häll9.729.379.330.000.0010.11
Fabian Olivestedt7.247.187.116.897.607.63
Konstanty Piontek8.018.328.608.308.227.68
Oscar Molin7.836.857.598.127.788.06
P13 60 m Försök
14/1 11:50
Heat 1
1 Alfred Ohlgren
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 8.67 q
2 Charlie Kraft
KA2 IF
11 KA2 IF 9.16 q
3 Nathanael Voss-Andersson
IFK Växjö
11 IFK Växjö 9.34 q
4 Olle Söderqvist
KA2 IF
11 KA2 IF 9.48 q PB
5 Helmer Stoltz
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad 9.74 PB
6 Erik Ahl
IFK Växjö
11 IFK Växjö 9.81 PB
7 Oscar Hallengren
KA2 IF
11 KA2 IF 10.15 PB
Heat 2
1 Alve Jedhammar
IFK Växjö
10 IFK Växjö 8.88 q
2 Johannes Persson
KA2 IF
11 KA2 IF 9.09 q
3 Algott Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 9.48 q
4 Olle Folkesson
IFK Växjö
10 IFK Växjö 9.55 q
5 Sakarias Högelius
KA2 IF
11 KA2 IF 9.77 PB
6 Bertil Eliasson
IFK Växjö
11 IFK Växjö 10.04 PB
7 Matteus Bodesund
KA2 IF
11 KA2 IF 10.21
P13 60 m Final
14/1 12:25
1 Alfred Ohlgren
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 8.62 PB
2 Alve Jedhammar
IFK Växjö
10 IFK Växjö 8.88
3 Johannes Persson
KA2 IF
11 KA2 IF 9.05
4 Nathanael Voss-Andersson
IFK Växjö
11 IFK Växjö 9.31
5 Charlie Kraft
KA2 IF
11 KA2 IF 9.40
6 Algott Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 9.41
7 Olle Söderqvist
KA2 IF
11 KA2 IF 9.63
8 Olle Folkesson
IFK Växjö
10 IFK Växjö 9.64
P13 200 m
15/1 14:10
A-Final
Tot. plac.
1 Albin Johnsson
IK Hinden
10 IK Hinden 28.04 1 PB
2 Charlie Kraft
KA2 IF
11 KA2 IF 31.46 2
3 Olle Söderqvist
KA2 IF
11 KA2 IF 32.87 5
Johannes Persson
KA2 IF
11 KA2 IF DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Isak Johansson
IK Hinden
10 IK Hinden 31.58 3 PB
2 Algott Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 33.06 6
3 Matteus Bodesund
KA2 IF
11 KA2 IF 34.18 8
C-Final
Tot. plac.
1 Arvid Persson
Kyrkhults SK
12 Kyrkhults SK 32.79 4
2 Sakarias Högelius
KA2 IF
11 KA2 IF 33.55 7
3 Oscar Hallengren
KA2 IF
11 KA2 IF 35.79 9
Sammanställning
Plac. Res.
1 Albin Johnsson
IK Hinden
10 IK Hinden 28.04 PB
2 Charlie Kraft
KA2 IF
11 KA2 IF 31.46
3 Isak Johansson
IK Hinden
10 IK Hinden 31.58 PB
4 Arvid Persson
Kyrkhults SK
12 Kyrkhults SK 32.79
5 Olle Söderqvist
KA2 IF
11 KA2 IF 32.87
6 Algott Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 33.06
7 Sakarias Högelius
KA2 IF
11 KA2 IF 33.55
8 Matteus Bodesund
KA2 IF
11 KA2 IF 34.18
9 Oscar Hallengren
KA2 IF
11 KA2 IF 35.79
Johannes Persson
KA2 IF
11 KA2 IF DNS
P13 800 m
14/1 13:30
1 Erik Ahl
IFK Växjö
11 IFK Växjö 2:45.92 PB
2 Algott Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 2:56.03
3 Charlie Kraft
KA2 IF
11 KA2 IF 2:57.58 PB
4 Matteus Bodesund
KA2 IF
11 KA2 IF 3:01.28
5 Olle Söderqvist
KA2 IF
11 KA2 IF 3:04.35 PB
6 Sakarias Högelius
KA2 IF
11 KA2 IF 3:11.51
Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad DNS
P13 60 m häck Försök
Höjd: 76.2cm
15/1 09:50
Heat 1
1 Alfred Ohlgren
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 11.07 q PB
2 Algott Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 11.71 q
3 Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 12.02 q
4 Olle Söderqvist
KA2 IF
11 KA2 IF 12.35 q PB
5 Bertil Eliasson
IFK Växjö
11 IFK Växjö 13.24
Heat 2
1 Albin Johnsson
IK Hinden
10 IK Hinden 10.61 q PB
2 Olle Folkesson
IFK Växjö
10 IFK Växjö 11.57 q PB
3 Isak Johansson
IK Hinden
10 IK Hinden 11.91 q PB
4 Johannes Persson
KA2 IF
11 KA2 IF 11.99 q
5 Matteus Bodesund
KA2 IF
11 KA2 IF 13.25
6 Sakarias Högelius
KA2 IF
11 KA2 IF 13.74
7 Oscar Hallengren
KA2 IF
11 KA2 IF 13.79
P13 60 m häck Final
Höjd: 76.2cm
15/1 10:35
1 Albin Johnsson
IK Hinden
10 IK Hinden 10.47 PB
2 Alfred Ohlgren
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 10.67 PB
3 Olle Folkesson
IFK Växjö
10 IFK Växjö 11.25 PB
4 Algott Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 11.35 PB
5 Isak Johansson
IK Hinden
10 IK Hinden 11.92
6 Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 11.96
7 Johannes Persson
KA2 IF
11 KA2 IF 12.00
8 Olle Söderqvist
KA2 IF
11 KA2 IF 12.31 PB
F13 & P13 4x200 m
15/1 11:50
1 KFUM Kristianstad
Alfred Ohlgren 10
Harry Stoltz 10
Helmer Stoltz 11
Algott Klasson 10

KFUM Kristianstad
KFUM Kristianstad 2:08.69
2 KA2 IF Lag 2011 Röd
Oscar Hallengren 11
Olle Söderqvist 11
Charlie Kraft 11
Arvid Persson 12 Kyrkhults SK

KA2 IF
KA2 IF 2:13.88
3 KA2 IF Lag 2011 Röd
Svea Falk 11
Signe Malm 11
Elsa Grundström 11
Agnes Stenberg 11

KA2 IF
KA2 IF 2:14.50
4 KA2 IF Lag 2011 Vit
Sakarias Högelius 11
Matteus Bodesund 11
Johannes Persson 11
Love Holmberg 11

KA2 IF
KA2 IF 2:15.41
Sammanställning per klass
P13
1 KFUM Kristianstad
KFUM Kristianstad
KFUM Kristianstad 2:08.69
2 KA2 IF Lag 2011 Röd
KA2 IF
KA2 IF 2:13.88
3 KA2 IF Lag 2011 Vit
KA2 IF
KA2 IF 2:15.41
F13
1 KA2 IF Lag 2011 Röd
KA2 IF
KA2 IF 2:14.50
P13 Höjd
15/1 15:45
1 Albin Johnsson
IK Hinden
10 IK Hinden 147 PB
2 Olle Folkesson
IFK Växjö
10 IFK Växjö 147 PB
3 Charlie Göranzon
KA2 IF
10 KA2 IF 135
4 Isak Johansson
IK Hinden
10 IK Hinden 130 PB
5 Arvid Persson
Kyrkhults SK
12 Kyrkhults SK 130
6 Bertil Eliasson
IFK Växjö
11 IFK Växjö 112 =PB
7 Charlie Kraft
KA2 IF
11 KA2 IF 112 PB
8 Sakarias Högelius
KA2 IF
11 KA2 IF 112
9 Oscar Hallengren
KA2 IF
11 KA2 IF 105 PB
9198105112119125130135139143147150
Olle Folkesson----ooooooxoxxx
Bertil Eliasson-oooxxx
Isak Johansson---oxooxoxxx
Sakarias Högeliusoooxxoxxx
Oscar Hallengren-oxoxxx
Albin Johnsson----oooooooxxx
Charlie Kraftooxooxxx
Arvid Persson---ooxxoxoxxx
Charlie Göranzon---xoooxoxxoxxx
P13 Stav
14/1 15:55
1 Alve Jedhammar
IFK Växjö
10 IFK Växjö 270 PB
2 Johannes Persson
KA2 IF
11 KA2 IF 170
3 Bertil Eliasson
IFK Växjö
11 IFK Växjö 140
120130140150160170180190220240250260270285
Bertil Eliassonxooxxoxxx
Johannes Persson---oooxxx
Alve Jedhammar--------xoooxooxxx
P13 Längd
Hoppzon
14/1 14:35
1 Alve Jedhammar
IFK Växjö
10 IFK Växjö 4.83
2 Olle Folkesson
IFK Växjö
10 IFK Växjö 4.47 PB
3 Johannes Persson
KA2 IF
11 KA2 IF 4.37 PB
4 Alfred Ohlgren
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 4.29
5 Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 4.20 PB
6 Algott Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 4.16
7 Nathanael Voss-Andersson
IFK Växjö
11 IFK Växjö 4.10 PB
8 Charlie Kraft
KA2 IF
11 KA2 IF 3.94 PB
9 Oscar Hallengren
KA2 IF
11 KA2 IF 3.71 PB
10 Bertil Eliasson
IFK Växjö
11 IFK Växjö 3.61
11 Matteus Bodesund
KA2 IF
11 KA2 IF 3.51
12 Helmer Stoltz
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad 3.48
13 Milo Gustafsson
KA2 IF
11 KA2 IF 3.43
14 Love Holmberg
KA2 IF
11 KA2 IF 3.42
15 Erik Ahl
IFK Växjö
11 IFK Växjö 3.27
16 Felix Kjellberg
IF Udd
11 IF Udd 2.96
1234
Felix Kjellbergx2.962.79x
Harry Stoltz3.953.073.814.20
Alve Jedhammar4.534.784.834.80
Alfred Ohlgren4.274.294.094.22
Helmer Stoltz3.17x3.403.48
Algott Klasson4.024.164.064.11
Johannes Persson4.174.374.224.28
Bertil Eliasson3.523.543.343.61
Erik Ahl3.27xxx
Love Holmberg 3.423.252.973.33
Matteus Bodesund3.513.46x3.39
Olle Folkesson4.274.334.474.35
Charlie Kraft3.813.733.94x
Milo Gustafssonx3.433.343.43
Oscar Hallengren3.513.463.483.71
Nathanael Voss-Andersson3.793.724.103.81
P13 Tresteg
Hoppzon
15/1 12:35
1 Olle Folkesson
IFK Växjö
10 IFK Växjö 9.62 PB
2 Algott Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 8.88 PB
3 Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 8.85 PB
4 Arvid Persson
Kyrkhults SK
12 Kyrkhults SK 8.75
5 Johannes Persson
KA2 IF
11 KA2 IF 8.21
6 Charlie Kraft
KA2 IF
11 KA2 IF 8.02
7 Sakarias Högelius
KA2 IF
11 KA2 IF 7.85
8 Bertil Eliasson
IFK Växjö
11 IFK Växjö 7.79
9 Helmer Stoltz
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad 7.57
10 Oscar Hallengren
KA2 IF
11 KA2 IF 7.27
11 Matteus Bodesund
KA2 IF
11 KA2 IF 7.16
12 Love Holmberg
KA2 IF
11 KA2 IF 7.16
1234
Harry Stoltz8.377.938.378.85
Matteus Bodesund6.917.167.01x
Olle Folkesson9.309.149.629.36
Bertil Eliasson7.797.757.507.61
Algott Klasson8.448.888.838.61
Johannes Persson8.017.997.918.21
Oscar Hallengrenx6.777.277.18
Sakarias Högelius7.557.40x7.85
Charlie Kraft7.547.358.027.85
Love Holmberg 6.986.96x7.16
Helmer Stoltzx7.407.437.57
Arvid Perssonx8.458.638.75
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
14/1 09:50
1 Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF 9.36
2 Alfred Ohlgren
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 8.81
3 Olle Folkesson
IFK Växjö
10 IFK Växjö 7.50
4 Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 7.34 PB
5 Johannes Persson
KA2 IF
11 KA2 IF 6.78 PB
6 Arvid Johansson
Skruvs IF
10 Skruvs IF 6.45
7 Helmer Stoltz
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad 6.34
8 Bertil Eliasson
IFK Växjö
11 IFK Växjö 5.84 PB
9 Sakarias Högelius
KA2 IF
11 KA2 IF 5.79 PB
10 Felix Kjellberg
IF Udd
11 IF Udd 5.38
11 Oscar Hallengren
KA2 IF
11 KA2 IF 5.30
12 Matteus Bodesund
KA2 IF
11 KA2 IF 4.33
1234
Alfred Ohlgren8.688.527.738.81
Bertil Eliasson5.845.555.235.43
Helmer Stoltz6.345.190.005.51
Tiger Odéhn9.169.249.368.97
Johannes Persson5.416.106.786.45
Sakarias Högelius5.415.235.345.79
Olle Folkesson6.647.507.347.44
Matteus Bodesund4.133.783.734.33
Oscar Hallengren5.304.845.095.04
Felix Kjellberg4.775.385.124.21
Arvid Johansson6.456.086.286.09
Harry Stoltz7.346.447.047.09
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Veteraner Kvinnor 60 m

Grenen genomfördes tillsammans med Veteraner Män 60 m

Veteraner Kvinnor 200 m

Grenen genomfördes tillsammans med Veteraner Män 200 m

Veteraner Kvinnor 400 m

Grenen genomfördes tillsammans med Veteraner Män 400 m

Veteraner Kvinnor Kula
Kulvikt anpassad efter åldersklass
15/1 12:45
1 Marie Grahn
KA2 IF
67 KA2 IF 8.67
2 Kristina Ponting
IF Udd
61 IF Udd 4.20 PB
123456
Kristina Ponting4.044.133.754.204.053.66
Marie Grahn7.888.21x8.677.96x
Sammanställning per klass
K60
1 Kristina Ponting
IF Udd
61 IF Udd 4.20
K55
1 Marie Grahn
KA2 IF
67 KA2 IF 8.67
Veteraner Kvinnor & Veteraner Män 60 m
14/1 09:45
1 Lars Smedjebäck
KA2 IF
52 KA2 IF 9.09 M70
2 Kristina Ponting
IF Udd
61 IF Udd 15.64 PB K60
Sammanställning per klass
M70
1 Lars Smedjebäck
KA2 IF
52 KA2 IF 9.09
K60
1 Kristina Ponting
IF Udd
61 IF Udd 15.64
Veteraner Kvinnor 200 m
15/1 13:50
1 Kristina Ponting
IF Udd
61 IF Udd 56.41 PB
Sammanställning per klass
K60
1 Kristina Ponting
IF Udd
61 IF Udd 56.41
Veteraner Kvinnor & Veteraner Män 400 m
14/1 13:50
1 Magnus Grimheden
Högby IF
70 Högby IF 1:00.81 M50
2 Per Dreifaldt
Åhus FIK
69 Åhus FIK 1:01.07 M50
3 Kristina Ponting
IF Udd
61 IF Udd 2:32.16 PB K60
Sammanställning per klass
M50
1 Magnus Grimheden
Högby IF
70 Högby IF 1:00.81
2 Per Dreifaldt
Åhus FIK
69 Åhus FIK 1:01.07
K60
1 Kristina Ponting
IF Udd
61 IF Udd 2:32.16
Veteraner Män Stav
14/1 13:50
Lars Smedjebäck
KA2 IF
52 KA2 IF x M70
270
Lars Smedjebäckxxx
Sammanställning per klass
M70
Lars Smedjebäck
KA2 IF
52 KA2 IF x