Results Malmö Indoor Challenge

Atleticum, Malmö   2019-01-13

Arrangör: MAI Tävlingsledare: Annika Hovang Senast uppdaterad: : 2019-01-14 14:40:04

Kvinnor 400 m Final

2019-01-13 15:10
A-Final
1 Annika Faager
Björnstorps IF
76 Björnstorps IF 60.24 1  
2 Åsa Mohlin
IS Göta
87 IS Göta 1:03.70 2  
3 Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF 1:05.52 3  
B-Final
1 Marie Olsson
Björnstorps IF
63 Björnstorps IF 1:14.16 4   SB
2 Sima Zahrai
IFK Lund
63 IFK Lund 1:22.08 5  
Sammanställning
1 Annika Faager
Björnstorps IF
76 Björnstorps IF 60.24     
2 Åsa Mohlin
IS Göta
87 IS Göta 1:03.70     
3 Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF 1:05.52     
4 Marie Olsson
Björnstorps IF
63 Björnstorps IF 1:14.16     
5 Sima Zahrai
IFK Lund
63 Sima Zahrai 1:22.08     

Kvinnor 1500 m Final

2019-01-13 16:15
1 Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg 5:10.14  
2 Anna Eriksmo
Heleneholms IF
78 Heleneholms IF 5:36.32  
3 Annika Rybäck
Björnstorps IF
61 Björnstorps IF 5:51.12  

Kvinnor Höjd Final

2019-01-13 13:10
1 Helena Cronstedt
Malmö AI
01 Malmö AI 162  
2 Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI 162  
 153156159162165
282 Angel Richmore oooxoxxx
203 Helena Cronstedtooxooxxx

Kvinnor Stav Final

2019-01-13 12:45
1 Linnea Jönsson
IFK Helsingborg
99 IFK Helsingborg 400  
2 Gabriella Jönsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg 390  
 360370380390400410
94 Linnea Jönssono-xooxoxxx
93 Gabriella Jönssonxoxxooxoxxx

Kvinnor Längd Final

2019-01-13 14:50
1 Samantha Oware
Malmö AI
01 Malmö AI 5.66  
2 Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI 5.49  
3 Anja Olsson
Malmö AI
01 Malmö AI 5.46  
4 Sofie Samuelsson
Ystads IF
01 Ystads IF 4.91  
1 2 3 4 5 6
270 Samantha Oware5.665.434.31x-5.51
267 Anja Olsson5.46x5.385.43xx
349 Sofie Samuelsson4.034.053.464.913.894.07
181 Freja Andersdotterx5.492.31xx5.44

Kvinnor Tresteg Final

2019-01-13 16:15
1 Katrine Holten Winther
Københavns IF (DEN)
89 Københavns IF (DEN) 11.89  
2 Sofie Samuelsson
Ystads IF
01 Ystads IF 8.65  
1 2 3 4 5 6
162 Katrine Holten Winther11.71x11.8811.52x11.89
349 Sofie Samuelssonx8.628.60x8.658.50

Kvinnor Kula Final

Vikt: 4,0kg
2019-01-13 15:45
1 Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI 12.11  
2 Alicia Byström
Hässleholms AIS
01 Hässleholms AIS 8.05  
1 2 3 4 5 6
48 Alicia Byström7.587.598.05x7.567.70
282 Angel Richmore 11.6812.1111.8311.2611.7411.48

F17 400 m Final

2019-01-13 14:50
A-Final
1 Milla Svanberg
Malmö AI
03 Malmö AI 1:01.87 1  
2 Selma Jönsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 1:02.90 2  
3 Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK 1:08.95 5  
B-Final
1 Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI 1:06.43 3  
2 Linnea Haara
Eslövs AI
03 Eslövs AI 1:06.54 4  
Sammanställning
1 Milla Svanberg
Malmö AI
03 Malmö AI 1:01.87     
2 Selma Jönsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 1:02.90     
3 Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI 1:06.43     
4 Linnea Haara
Eslövs AI
03 Eslövs AI 1:06.54     
5 Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Filippa Svensson 1:08.95     

F17 Höjd Final

2019-01-13 13:10
1 Amanda Sörensson
Malmö AI
03 Malmö AI 156  
2 Johanna Persson
Ystads IF
03 Ystads IF 153  
3 Olivia Dittlau
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg 150  
4 Sofia Ovesson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg 150  
5 Johanna Persson
Simrishamns AIF
03 Simrishamns AIF 145  
 130135140145150153156159
72 Olivia Dittlau--oooxxx
316 Johanna Perssonxoooxxoxxx
296 Amanda Sörensson--ooooxxoxxx
108 Sofia Ovesson--xoxoxoxxx
348 Johanna Persson--ooxxooxxx

F17 Stav Final

2019-01-13 12:45
1 Celina Johannsen
Malmö AI
02 Malmö AI 320  
 290300310320330
238 Celina Johannsenooooxxx

F17 Längd Final

2019-01-13 14:15
1 Tilda Lilja
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg 5.09  
2 Anna Lukic
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg 4.84  
3 Joy Thulin
Malmö AI
03 Malmö AI 4.82  
4 Hanna Didricksson
Malmö AI
02 Malmö AI 4.81  
5 Johanna Persson
Ystads IF
03 Ystads IF 4.69  
6 Johanna Persson
Simrishamns AIF
03 Simrishamns AIF 4.02  
1 2 3 4 5 6
206 Hanna Didricksson4.814.394.604.654.30x
100 Anna Lukic4.714.714.694.354.324.84
348 Johanna Persson4.384.694.473.711.554.43
98 Tilda Liljax5.09xx4.94x
298 Joy Thulin4.684.824.704.703.164.70
316 Johanna Persson4.02x3.603.873.933.96

F17 Kula Final

Vikt: 3,0kg
2019-01-13 15:45
1 Victoria Quainoo
Malmö AI
02 Malmö AI 15.63  
2 Thea Löfman
Åhus FIK
03 Åhus FIK 12.59  
3 Hanna Didricksson
Malmö AI
02 Malmö AI 12.53  
4 Elin Ekelund
Eslövs AI
02 Eslövs AI 11.15  
5 Emilia Wamsler
IFK Lund
03 IFK Lund 10.98  
6 Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI 10.30  
7 Josefin Axelsson
Öresund FK
03 Öresund FK 9.27  
8 Emilia Pai
IFK Trelleborg
02 IFK Trelleborg 7.87   PB
9 Hedda Rosvall
IFK Trelleborg
02 IFK Trelleborg 7.57   PB
1 2 3 4 5 6
143 Emilia Pai7.487.647.817.557.877.16
146 Hedda Rosvall7.497.577.56
137 Emilia Wamsler10.77x10.9810.8110.6110.87
25 Tova Möllerströmx10.07x9.94x10.30
279 Victoria Quainoo 15.3614.58x15.6315.1215.36
364 Thea Löfman11.91x12.5911.6212.3211.83
372 Josefin Axelsson9.278.968.328.718.638.50
22 Elin Ekelund9.9010.95x10.7011.1510.78
206 Hanna Didricksson12.23x12.5311.5610.5511.28

F15 200 m Final

2019-01-13 14:25
A-Final
1 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 26.86 1  
2 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 26.99 2  
3 Elsa Hjelm
Åhus FIK
04 Åhus FIK 27.79 3  
4 Mollie Jönsson
Malmö AI
04 Malmö AI 28.81 4  
B-Final
1 Ines Kahrimanovic
Öresund FK
04 Öresund FK 30.94 6  
2 Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK 31.62 7  
Emelie Bielecki
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg DNS  
Ella Jovanovic
Malmö AI
04 Malmö AI DNS  
C-Final
1 Jenjira Phayakhruea
Malmö AI
04 Malmö AI 29.34 5  
2 Tilma Vreto
Malmö AI
04 Malmö AI 33.11 8  
Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK DNS  
Sammanställning
1 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 26.86     
2 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 26.99     
3 Elsa Hjelm
Åhus FIK
04 Åhus FIK 27.79     
4 Mollie Jönsson
Malmö AI
04 Malmö AI 28.81     
5 Jenjira Phayakhruea
Malmö AI
04 Malmö AI 29.34     
6 Ines Kahrimanovic
Öresund FK
04 Öresund FK 30.94     
7 Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK 31.62     
8 Tilma Vreto
Malmö AI
04 Malmö AI 33.11     
Emelie Bielecki
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg DNS     
Ella Jovanovic
Malmö AI
04 Malmö AI DNS     
Iza Mellberg
Öresund FK
04 Iza Mellberg DNS     

F15 1000 m Final

2019-01-13 15:45
1 Johanna Hofvendahl
IS Göta
04 IS Göta 3:05.87  
2 Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI 3:23.89   PB
3 My Ekström
Björnstorps IF
04 Björnstorps IF 3:30.73  

F15 Höjd Final

2019-01-13 13:50
1 Emelie Bielecki
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 150  
2 Elvira Collvin
Malmö AI
04 Malmö AI 125  
 125130135140143146148150152
65 Emelie Bielecki-oooooooxx
202 Elvira Collvino-x

F15 Stav Final

2019-01-13 12:45
=1 Elvira Collvin
Malmö AI
04 Malmö AI 250  
=1 Ronja Sjöstrand
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS 250  
3 Mella Melander
Malmö AI
04 Malmö AI 205  
 190205220235250260
202 Elvira Collvin-oooxoxxx
258 Mella Melanderxxooxxx
56 Ronja Sjöstrand---oxoxxx

F15 Längd Final

2019-01-13 12:40
1 Ella Jovanovic
Malmö AI
04 Malmö AI 4.97  
2 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 4.93  
3 Emelie Bielecki
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 4.71  
4 Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK 4.69  
1 2 3 4 5 6
387 Iza Mellberg4.694.42----
241 Ella Jovanovic x4.924.874.654.974.70
65 Emelie Bielecki4.394.544.55x4.554.71
161 Emilia Franzén4.644.914.884.93x3.52

F15 Tresteg Final

2019-01-13 16:15
1 Mollie Jönsson
Malmö AI
04 Malmö AI 9.43  
1 2 3 4 5 6
243 Mollie Jönsson9.109.289.439.239.04x

F15 Kula Final

Vikt: 3,0kg
2019-01-13 14:30
1 Elsa Hjelm
Åhus FIK
04 Åhus FIK 11.26  
2 Tilde Grönwall
Öresund FK
04 Öresund FK 10.83  
3 Ella Eklund
Öresund FK
04 Öresund FK 10.68  
4 Saga Redestam
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 8.72  
5 Julia Johansson
Öresund FK
04 Öresund FK 8.62  
6 Matilda Karlsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 8.34  
7 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 7.17  
1 2 3 4 5 6
374 Ella Eklund9.0010.3410.0910.1810.6810.16
113 Saga Redestam8.728.587.527.948.637.37
357 Elsa Hjelm10.8811.0711.2610.2210.2610.89
375 Tilde Grönwall10.5110.4410.2210.8310.3710.77
381 Julia Johansson7.667.537.837.478.318.62
256 Emilia Mandl6.816.396.616.977.176.22
95 Matilda Karlsson7.917.547.007.858.346.83

F14 200 m Final

2019-01-13 13:40
A-Final
1 Olivia Jensfelt
Malmö AI
05 Malmö AI 27.39 3  
2 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 29.58 4  
3 Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 30.03 6   PB
Malou Spjut
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg DNS  
B-Final
1 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 27.17 1  
2 Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 27.26 2  
3 Ines Kippel
Ystads IF
05 Ystads IF 30.09 7  
C-Final
1 Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI 29.93 5  
2 Alicia Halldén
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 31.10 8  
Elsa Van der Gugten
Malmö AI
05 Malmö AI DNS  
Sammanställning
1 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 27.17     
2 Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 27.26     
3 Olivia Jensfelt
Malmö AI
05 Malmö AI 27.39     
4 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 29.58     
5 Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI 29.93     
6 Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 30.03     
7 Ines Kippel
Ystads IF
05 Ystads IF 30.09     
8 Alicia Halldén
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 31.10     
Elsa Van der Gugten
Malmö AI
05 Malmö AI DNS     
Malou Spjut
IFK Helsingborg
05 Malou Spjut DNS     

F14 1000 m Final

2019-01-13 15:45
1 Liv Altarac
Malmö AI
05 Malmö AI 3:37.48  

F14 Höjd Final

2019-01-13 13:50
1 Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 148  
2 Miranda Medin
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 135  
3 Alicia Halldén
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 130  
 115120125130135140143146148150
54 Alicia Halldén--oxoxxx
102 Miranda Medinxooxoooxxx
57 Linnéa Säfström---ooxooxxoxxoxxx

F14 Stav Final

2019-01-13 11:00
1 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 291   PB
2 Luna Johannsen
Malmö AI
05 Malmö AI 270  
3 Alicia Halldén
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 210  
 190210220230240250260270280291
239 Luna Johannsen----oooxxoxxx
301 Ella Uddenäs-----oooxxoo
54 Alicia Halldénoxoxxx

F14 Längd Final

2019-01-13 12:40
1 Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 4.57  
2 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 4.32  
3 Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI 4.18  
4 Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 4.18  
5 Ines Kippel
Ystads IF
05 Ystads IF 4.17  
6 Alicia Halldén
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 4.16  
7 Miranda Medin
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 4.12  
8 Isabelle Lund
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 4.10   =SB
9 Malou Spjut
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 4.06  
10 Elsa Van der Gugten
Malmö AI
05 Malmö AI 3.76  
11 Filippa Carlsson
Malmö AI
05 Malmö AI 3.66  
1 2 3 4 5 6
287 Amanda Rönn4.183.963.753.76
302 Elsa Van der Gugten3.76x3.522.91
198 Filippa Carlsson x3.41x3.66
223 Alba Hansson4.154.144.32x
54 Alicia Halldén4.164.053.703.83
116 Malou Spjut4.063.723.793.97
329 Ines Kippel4.173.833.893.84
57 Linnéa Säfström4.534.574.374.53
102 Miranda Medin3.984.124.013.63
142 Isabelle Lundx4.10x4.02
272 Celia Parmatow4.084.18--

F14 Tresteg Final

2019-01-13 16:15
1 Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 9.86  
2 Ines Kippel
Ystads IF
05 Ystads IF 8.72  
1 2 3 4 5 6
329 Ines Kippelxx8.718.72
57 Linnéa Säfströmx9.529.869.52

F14 Kula Final

Vikt: 3,0kg
2019-01-13 15:10
1 Isabelle Lund
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 9.01   PB
2 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 9.01  
3 Filippa Carlsson
Malmö AI
05 Malmö AI 8.02  
4 Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 8.01  
5 Alicia Halldén
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 7.55  
6 Nevena Brankovic
Malmö AI
05 Malmö AI 6.80  
1 2 3 4 5 6
287 Amanda Rönn8.017.487.407.99
194 Nevena Brankovic6.806.306.006.00
198 Filippa Carlsson 7.497.458.027.40
223 Alba Hansson8.198.679.018.29
54 Alicia Halldén7.467.376.817.55
142 Isabelle Lund8.508.709.018.77

F13 200 m Final

2019-01-13 13:10
A-Final
1 Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 29.76 6  
2 Pamela Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 30.58 10  
3 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 30.94 11  
4 Maja Olofsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 31.55 14  
B-Final
1 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 27.73 1  
2 Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI 27.80 2  
3 Sara Blomkvist
Malmö AI
06 Malmö AI 29.05 5  
4 Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 31.54 13  
C-Final
1 Julia Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 28.02 3  
2 Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI 30.04 7  
3 Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI 30.19 8  
4 Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 31.24 12  
D-Final
1 Annie Torkéll
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 29.02 4  
2 Elise Parander
Malmö AI
06 Malmö AI 30.37 9  
3 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 33.15 15  
Sammanställning
1 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 27.73     
2 Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI 27.80     
3 Julia Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 28.02     
4 Annie Torkéll
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 29.02     
5 Sara Blomkvist
Malmö AI
06 Malmö AI 29.05     
6 Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 29.76     
7 Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI 30.04     
8 Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI 30.19     
9 Elise Parander
Malmö AI
06 Malmö AI 30.37     
10 Pamela Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 30.58     
11 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 30.94     
12 Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 31.24     
13 Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 31.54     
14 Maja Olofsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 31.55     
15 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 Elin Thor 33.15     

F13 800 m Final

2019-01-13 15:30
1 Celine Aagaard
SK Graal
06 SK Graal 2:42.03  
2 Linnea Odéhn
Ystads IF
06 Ystads IF 2:45.25  
3 Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 2:49.73  
4 Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund 3:03.03  
5 Elise Parander
Malmö AI
06 Malmö AI 3:03.47  

F13 Höjd Final

2019-01-13 12:00
1 Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 149  
2 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 143  
3 Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI 141  
4 Pamela Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 130  
=5 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 125  
=5 Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI 125  
=5 Celine Aagaard
SK Graal
06 SK Graal 125  
8 Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund 125  
 110115120125130133135137139141143145147149151
351 Lina Ås--ooooooooxoxxx
135 Sophia Schüttertooxooxxx
318 Celine Aagaardooooxxx
103 Lovisa Nilsson-oooooooxoooooox--
63 Sara Anderssonooooxxx
278 Elin Pihlström-ooooxoooooxxx
307 Rebecca Wiberg-oooxxx
395 Pamela Olssonoooooxxx

F13 Stav Final

2019-01-13 11:00
1 Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 190  
=2 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 170  
=2 Annie Torkéll
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 170  
 150170190210
63 Sara Anderssonooxxx
122 Annie Torkéllooxxx
103 Lovisa Nilssonooxxoxxx

F13 Längd Final

Hoppzon
2019-01-13 14:30
1 Julia Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 4.95  
2 Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI 4.69  
3 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 4.53  
4 Celine Aagaard
SK Graal
06 SK Graal 4.45  
5 Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI 4.41  
6 Annie Torkéll
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.38  
7 Sara Blomkvist
Malmö AI
06 Malmö AI 4.37  
8 Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI 4.30  
9 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.29  
10 Ebba Kleman
Ystads IF
06 Ystads IF 4.25  
11 Elise Parander
Malmö AI
06 Malmö AI 4.13  
12 Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.07  
13 Pamela Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 3.90  
14 Alva Hägglund
Ystads IF
06 Ystads IF 3.85  
15 Maja Olofsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 3.69  
16 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 3.48  
1 2 3 4 5 6
330 Ebba Kleman4.254.004.084.09
307 Rebecca Wiberg3.974.214.304.00
271 Elise Parander4.13x3.864.10
119 Elin Thor3.163.483.37x
193 Sara Blomkvistx4.37xx
211 Lisa Engdahl4.164.694.364.43
62 Frida Andersson4.073.97x-
326 Alva Hägglund3.793.693.853.79
278 Elin Pihlström4.414.21x4.39
106 Maja Olofsson3.643.553.693.51
63 Sara Andersson4.294.214.264.29
122 Annie Torkéllx4.31x4.38
214 Linnea Englund4.494.534.15x
318 Celine Aagaard4.454.294.224.11
213 Julia Englundx4.954.754.80
395 Pamela Olsson3.903.863.613.52

F13 Tresteg Final

Hoppzon
2019-01-13 15:10
1 Annie Torkéll
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.13  
2 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 9.11  
3 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.03  
4 Ebba Kleman
Ystads IF
06 Ystads IF 8.90  
5 Linnea Odéhn
Ystads IF
06 Ystads IF 8.03  
1 2 3 4 5 6
330 Ebba Kleman8.798.838.908.59
351 Lina Ås9.039.079.109.11
63 Sara Andersson8.959.038.638.91
344 Linnea Odéhn7.828.03--
122 Annie Torkéll8.568.598.939.13

F13 Kula Final

Vikt: 2,0kg
2019-01-13 13:50
1 Annie Torkéll
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.05  
2 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.68  
3 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 9.93  
4 Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF 9.63  
5 Ebba Kleman
Ystads IF
06 Ystads IF 9.17  
6 Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 8.91  
7 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.01  
8 Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI 7.93  
1 2 3 4 5 6
119 Elin Thor6.668.017.497.07
330 Ebba Kleman9.028.989.179.15
43 Emilia Malmlöf8.91x8.71x
63 Sara Andersson10.4110.5210.689.59
314 Majken Nilsson9.469.049.639.10
122 Annie Torkéll10.9910.9710.8111.05
351 Lina Ås9.379.359.439.93
307 Rebecca Wiberg7.387.757.937.78

F12 200 m Final

2019-01-13 12:00
A-Final
1 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 31.45 3  
2 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 31.78 5  
3 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 32.24 7  
4 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 33.19 9  
B-Final
1 Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI 30.21 2  
2 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 31.88 6  
3 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 32.26 8  
4 Tilde Pehrsson
Lomma FIK
07 Lomma FIK 36.55 17  
C-Final
1 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 29.55 1  
2 Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta 33.88 11  
3 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 34.39 13  
4 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 34.51 14  
D-Final
1 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 31.55 4  
2 Anna Jörgensen
Genarps IF
07 Genarps IF 33.33 10  
3 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 34.19 12  
Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI DNS  
E-Final
1 Ella Wesonius
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 35.71 15  
2 Kajsa Bozaki Marcusdotter
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 35.75 16  
Elvira Skouras
Malmö AI
07 Malmö AI DNS  
Sammanställning
1 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 29.55     
2 Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI 30.21     
3 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 31.45     
4 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 31.55     
5 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 31.78     
6 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 31.88     
7 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 32.24     
8 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 32.26     
9 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 33.19     
10 Anna Jörgensen
Genarps IF
07 Genarps IF 33.33     
11 Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta 33.88     
12 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 34.19     
13 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 34.39     
14 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 34.51     
15 Ella Wesonius
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 35.71     
16 Kajsa Bozaki Marcusdotter
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 35.75     
17 Tilde Pehrsson
Lomma FIK
07 Lomma FIK 36.55     
Elvira Skouras
Malmö AI
07 Malmö AI DNS     
Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Maja Ingvarsson DNS     

F12 600 m Final

2019-01-13 12:45
A-Final
1 Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta 2:00.00 1   SB
2 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 2:01.21 2   SB
3 Anna Jörgensen
Genarps IF
07 Genarps IF 2:11.97 4  
4 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 2:15.33 5  
5 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 2:18.03 6  
6 Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS 2:22.67 9  
B-Final
1 Vilma Hjern
Malmö AI
07 Malmö AI 2:10.67 3  
2 Miranda Byström
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS 2:18.18 7  
3 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 2:18.44 8  
4 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 2:25.79 10  
5 Lilly Olsson
Ystads IF
07 Ystads IF 2:25.87 11  
6 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 2:25.98 12  
Sammanställning
1 Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta 2:00.00     
2 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 2:01.21     
3 Vilma Hjern
Malmö AI
07 Malmö AI 2:10.67     
4 Anna Jörgensen
Genarps IF
07 Genarps IF 2:11.97     
5 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 2:15.33     
6 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 2:18.03     
7 Miranda Byström
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS 2:18.18     
8 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 2:18.44     
9 Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS 2:22.67     
10 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 2:25.79     
11 Lilly Olsson
Ystads IF
07 Ystads IF 2:25.87     
12 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Selma Ford 2:25.98     

F12 Höjd Final

2019-01-13 10:35
1 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 134  
=2 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 134  
=2 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 134  
4 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 134  
5 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 134  
=6 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 120  
=6 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 120  
8 Lilly Olsson
Ystads IF
07 Ystads IF 115  
9 Vilma Hjern
Malmö AI
07 Malmö AI 110  
=10 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 105  
=10 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 105  
Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI DNS  
Tilde Pehrsson
Lomma FIK
07 Lomma FIK x  
Elvira Skouras
Malmö AI
07 Malmö AI DNS  
 100105110115120125128131134137
136 Meja Wallering-ooooooooxxx
175 Tilde Pehrsson-xxx
165 Bella Gisel-ooooxxoxooxoxxx
339 Olivia Lindberg Tillander-ooooxxx
341 Felicia Mårtensson-oooooooxoxxx
252 Elsa Lundquist -oxxx
230 Vilma Hjern-xooxxx
261 Ebba Mohlin-oooxoooxxoxxoxxx
308 Moa Wirstedt-ooooxxx
346 Lilly Olssonooooxxx
337 Isa Lindberg--ooooooxoxxx
285 Tilda Räftegård-oxxx

F12 Längd Final

Hoppzon
2019-01-13 12:05
1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 4.19  
2 Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI 4.08  
3 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 3.94  
4 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 3.86  
5 Lykke Hülse
Malmö AI
07 Malmö AI 3.79  
6 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 3.75  
7 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 3.72  
8 Vilma Hjern
Malmö AI
07 Malmö AI 3.52  
9 Tilde Pehrsson
Lomma FIK
07 Lomma FIK 3.20  
10 Kajsa Bozaki Marcusdotter
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 3.16  
11 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 3.14  
12 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 3.05  
1 2 3 4 5 6
216 Saga Falck4.064.034.082.29
285 Tilda Räftegård3.043.053.022.30
165 Bella Gisel3.703.783.723.86
35 Kajsa Bozaki Marcusdotter3.063.163.04x
341 Felicia Mårtensson3.923.943.78x
339 Olivia Lindberg Tillander3.713.683.733.75
337 Isa Lindberg4.194.003.954.16
232 Lykke Hülse3.52x3.793.46
252 Elsa Lundquist x2.963.142.94
230 Vilma Hjern3.523.293.203.33
175 Tilde Pehrsson3.203.153.043.15
136 Meja Wallering3.46x3.613.72

F12 Kula Final

Vikt: 2,0kg
2019-01-13 13:40
1 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 9.31  
2 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 7.70  
3 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 6.86  
4 Kajsa Bozaki Marcusdotter
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 6.35  
5 Ella Wesonius
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 6.29  
6 Vilma Hjern
Malmö AI
07 Malmö AI 5.76  
7 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 5.74  
8 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 5.58  
9 Lilly Olsson
Ystads IF
07 Ystads IF 5.33  
1 2 3 4 5 6
35 Kajsa Bozaki Marcusdotter6.355.436.116.16
252 Elsa Lundquist 4.955.185.584.59
285 Tilda Räftegård5.384.595.125.74
47 Ella Wesonius6.296.035.645.99
346 Lilly Olssonx4.815.225.33
165 Bella Gisel8.109.318.188.51
261 Ebba Mohlin6.715.986.846.86
136 Meja Wallering7.067.19x7.70
230 Vilma Hjern3.775.465.765.38

F11 200 m Final

2019-01-13 11:25
A-Final
1 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 29.95 1  
2 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 32.22 3  
3 Alice Hjalmarsson
Ystads IF
08 Ystads IF 33.53 7  
4 Clara Hemborg
Båstads GIF
08 Båstads GIF 35.90 14  
B-Final
1 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 32.57 4  
2 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 33.13 5  
3 Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 34.46 11  
4 Edith Thoor
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 40.39 18  
C-Final
1 Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF 33.34 6  
2 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 33.83 8  
3 Vega Jarl
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 35.34 13  
Hedda Ejlertsson
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg DNF  
D-Final
1 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 31.39 2  
2 Irma Clemén
Malmö AI
08 Malmö AI 34.44 10  
3 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 34.76 12  
4 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 37.59 16  
E-Final
1 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 34.21 9  
2 Emma Ferm
Malmö AI
08 Malmö AI 37.47 15  
3 Elsa Almryd
Båstads GIF
08 Båstads GIF 38.36 17  
Sammanställning
1 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 29.95     
2 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 31.39     
3 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 32.22     
4 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 32.57     
5 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 33.13     
6 Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF 33.34     
7 Alice Hjalmarsson
Ystads IF
08 Ystads IF 33.53     
8 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 33.83     
9 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 34.21     
10 Irma Clemén
Malmö AI
08 Malmö AI 34.44     
11 Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 34.46     
12 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 34.76     
13 Vega Jarl
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 35.34     
14 Clara Hemborg
Båstads GIF
08 Båstads GIF 35.90     
15 Emma Ferm
Malmö AI
08 Malmö AI 37.47     
16 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 37.59     
17 Elsa Almryd
Båstads GIF
08 Båstads GIF 38.36     
18 Edith Thoor
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 40.39     
Hedda Ejlertsson
IFK Helsingborg
08 Hedda Ejlertsson DNF     

F11 600 m Final

2019-01-13 12:55
A-Final
1 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 2:12.91 3  
2 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 2:19.82 4  
3 Emma Ferm
Malmö AI
08 Malmö AI 2:24.60 5  
4 Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 2:26.29 7  
5 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 2:32.25 8  
6 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 2:33.02 9  
B-Final
1 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 2:02.07 1  
2 Moa Sjöström
Eslövs AI
08 Eslövs AI 2:06.97 2  
3 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 2:24.69 6  
Vega Jarl
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg DNS  
Hedda Ejlertsson
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg DNS  
Sammanställning
1 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 2:02.07     
2 Moa Sjöström
Eslövs AI
08 Eslövs AI 2:06.97     
3 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 2:12.91     
4 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 2:19.82     
5 Emma Ferm
Malmö AI
08 Malmö AI 2:24.60     
6 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 2:24.69     
7 Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 2:26.29     
8 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 2:32.25     
9 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 2:33.02     
Vega Jarl
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg DNS     
Hedda Ejlertsson
IFK Helsingborg
08 Hedda Ejlertsson DNS     

F11 Höjd Final

2019-01-13 10:20
1 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 125  
2 Thea Kleman
Ystads IF
08 Ystads IF 122  
3 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 118  
=4 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 110  
=4 Alice Hjalmarsson
Ystads IF
08 Ystads IF 110  
=4 Clara Hemborg
Båstads GIF
08 Båstads GIF 110  
=4 Vega Jarl
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 110  
8 Irma Clemén
Malmö AI
08 Malmö AI 110  
9 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 105  
10 Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF 105  
=11 Alva Sandström
Öresund FK
08 Öresund FK 100  
=11 Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 100  
13 Moa Sjöström
Eslövs AI
08 Eslövs AI 95  
Hedda Ejlertsson
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg DNS  
 9095100105110115118120122125
390 Alva Sandströmooxxoxxx
335 Elin Lindberg--ooxxx
320 Ellinore Andersson--oooxxx
356 Elvira Helgesson--oooooooo
27 Moa Sjöströmooxxx
331 Thea Kleman--oooxoxoxoxoxxx
19 Annie Krikström--oxox--
210 Ebba Elm--oxooooxxx
201 Irma Clemén--xoooxx-
17 Clara Hemborgoooooxxx
325 Alice Hjalmarsson--oooxxx
89 Vega Jarloooooxxx
15 Ellen Anderssonooxxoxx-

F11 Längd Final

Hoppzon
2019-01-13 11:50
1 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 4.18  
2 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 3.84  
3 Emmy Larsson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 3.63  
4 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 3.61  
5 Alice Hjalmarsson
Ystads IF
08 Ystads IF 3.60  
6 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 3.57  
7 Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF 3.42  
8 Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 3.34  
9 Elsa Almryd
Båstads GIF
08 Båstads GIF 3.30  
10 Thea Kleman
Ystads IF
08 Ystads IF 3.30  
11 Maja Jönsson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 3.28  
12 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 3.25  
13 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 3.23  
14 Clara Hemborg
Båstads GIF
08 Båstads GIF 3.21  
15 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 3.15  
16 Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF 3.14  
17 Vega Jarl
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 3.11  
18 Irma Clemén
Malmö AI
08 Malmö AI 3.10  
19 Alva Sandström
Öresund FK
08 Öresund FK 3.09  
20 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 2.69  
1 2 3 4 5 6
20 Emmy Larsson3.633.543.403.29
331 Thea Kleman3.303.163.203.17
335 Elin Lindberg3.233.163.102.93
19 Annie Krikström3.183.423.173.20
315 Rut Nilsson3.15x2.572.98
390 Alva Sandström3.072.863.092.96
17 Clara Hemborg3.052.903.211.81
89 Vega Jarl2.933.112.902.71
18 Maja Jönsson2.953.283.213.19
325 Alice Hjalmarsson3.513.603.443.40
201 Irma Clemén3.102.892.882.89
235 Binta Jammeh 3.673.843.403.14
320 Ellinore Andersson3.163.253.203.24
356 Elvira Helgesson4.184.133.90x
327 Ella Hägglund3.043.143.072.89
15 Ellen Andersson3.273.323.343.27
283 Siri Rissler3.613.293.063.29
192 Tilde Bladh2.692.692.542.27
14 Elsa Almryd3.303.213.293.25
286 Ebba Römbo 3.473.573.563.33

F11 Kula Final

Vikt: 2,0kg
2019-01-13 13:10
1 Clara Hemborg
Båstads GIF
08 Båstads GIF 5.58  
2 Emmy Larsson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 5.56  
3 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 5.23  
4 Thea Kleman
Ystads IF
08 Ystads IF 5.17  
5 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 5.15  
6 Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF 4.81  
7 Hedda Ejlertsson
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 4.80  
8 Maja Jönsson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 4.69  
9 Vega Jarl
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 4.67  
10 Elsa Almryd
Båstads GIF
08 Båstads GIF 4.59  
11 Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF 4.36  
12 Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 4.33  
13 Alva Sandström
Öresund FK
08 Öresund FK 4.11  
1 2 3 4 5 6
14 Elsa Almryd4.594.354.454.58
19 Annie Krikström4.364.584.814.39
18 Maja Jönsson4.694.594.534.55
390 Alva Sandström4.114.00x3.92
20 Emmy Larsson5.565.425.325.51
356 Elvira Helgesson4.754.875.235.21
17 Clara Hemborg5.585.335.105.24
74 Hedda Ejlertsson4.354.80x4.79
315 Rut Nilsson5.094.694.695.15
331 Thea Kleman4.264.374.285.17
89 Vega Jarl3.923.634.674.26
327 Ella Hägglund4.364.204.084.03
15 Ellen Andersson4.194.263.824.33

F10 200 m Final

2019-01-13 11:00
A-Final
1 Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 30.31 1   PB
2 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 35.11 3  
3 Emma Jakobsson
Malmö AI
09 Malmö AI 36.36 9  
4 Lova Nilsson
Malmö AI
09 Malmö AI 36.93 10  
B-Final
1 Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 35.70 4  
2 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 36.00 6  
3 Elsa von Wowern
Malmö AI
09 Malmö AI 36.98 11  
C-Final
1 Julie Petersen
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 33.92 2  
2 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 36.19 7  
3 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 36.25 8  
D-Final
1 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 35.85 5  
2 Linnea Schell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 40.47 12  
Ella Svensson
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF DNS  
Sammanställning
1 Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 30.31     
2 Julie Petersen
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 33.92     
3 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 35.11     
4 Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 35.70     
5 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 35.85     
6 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 36.00     
7 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 36.19     
8 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 36.25     
9 Emma Jakobsson
Malmö AI
09 Malmö AI 36.36     
10 Lova Nilsson
Malmö AI
09 Malmö AI 36.93     
11 Elsa von Wowern
Malmö AI
09 Malmö AI 36.98     
12 Linnea Schell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 40.47     
Ella Svensson
Heleneholms IF
09 Ella Svensson DNS     

F10 600 m Final

2019-01-13 12:40
1 Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 1:57.60   PB
2 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 2:14.76  
3 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 2:16.25  
4 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 2:25.93  

F10 Höjd Final

2019-01-13 12:05
1 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 120  
2 Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 113  
3 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 110  
4 Elsa von Wowern
Malmö AI
09 Malmö AI 110  
=5 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 100  
=5 Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 100  
=5 Julie Petersen
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 100  
=8 Emma Jakobsson
Malmö AI
09 Malmö AI 95  
=8 Lova Nilsson
Malmö AI
09 Malmö AI 95  
10 Matilde Ekman
Malmö AI
09 Malmö AI 95  
Linnea Schell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg x  
 859095100105110113115118120123
234 Emma Jakobsson-ooxxx
115 Linnea Schellxxx
207 Matilde Ekman--xoxxx
342 Olivia Mårtensson-ooooxoxxx
263 Lova Nilsson-ooxxx
304 Elsa von Wowern-oooxxoxoxxx
160 Sienna Karström-oooooooxooxxx
99 Alicia Lindströmooooxxx
159 Savanna Karström-ooooxoxoxxx
111 Viktoria Pettersson Stephanovicooooxxx
399 Julie Petersenooooxxx

F10 Längd Final

Hoppzon
2019-01-13 11:15
1 Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 4.17   PB
2 Julie Petersen
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 3.50  
3 Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 3.46  
4 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 3.45  
5 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.34  
6 Elsa von Wowern
Malmö AI
09 Malmö AI 3.27  
7 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 3.17  
8 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 3.14  
9 Evelina Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 3.08  
10 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 3.00  
11 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 2.97  
12 Linnea Schell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 2.56  
13 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 2.52  
14 Lova Nilsson
Malmö AI
09 Malmö AI 2.51  
1 2 3 4 5 6
159 Savanna Karström3.463.413.393.35
268 Evelina Olsson3.082.092.622.73
160 Sienna Karström3.433.343.333.45
186 Emma Berglund3.173.023.032.96
99 Alicia Lindström3.343.092.653.11
319 Alma Ravn4.173.843.914.13
1 Rebecka Bryland2.972.932.882.82
304 Elsa von Wowern3.012.833.113.27
115 Linnea Schell2.542.462.542.56
104 Emma Nordström2.35x2.332.52
295 Amanda Söderlin3.002.732.702.68
263 Lova Nilsson2.482.222.51x
342 Olivia Mårtensson3.143.063.133.10
399 Julie Petersen3.253.293.453.50

F10 Kula Final

Vikt: 2,0kg
2019-01-13 11:45
1 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 6.63  
2 Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 5.73  
3 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 5.44  
4 Linnea Schell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.76  
5 Elsa von Wowern
Malmö AI
09 Malmö AI 4.15  
6 Emma Jakobsson
Malmö AI
09 Malmö AI 3.45  
1 2 3 4 5 6
234 Emma Jakobsson3.193.453.043.23
115 Linnea Schell4.524.654.674.76
159 Savanna Karström5.525.325.565.73
304 Elsa von Wowern3.813.693.964.15
160 Sienna Karström6.435.645.436.63
99 Alicia Lindström5.445.195.384.57

F9 200 m Final

2019-01-13 10:10
A-Final
1 Leah Wällersten
Öresund FK
10 Öresund FK 40.23 8  
2 Signe Tollgerdt
Malmö AI
10 Malmö AI 41.26 9  
3 Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK 41.35 10  
4 Ellen Ander
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 41.91 12  
B-Final
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 35.92 1  
2 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 37.79 3  
3 Livia Bildsten
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 39.29 6  
4 Maja Johansson
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 41.40 11  
C-Final
1 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 36.34 2  
2 Melanie Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 37.84 4  
3 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 38.25 5  
4 Ebba Levin
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 39.33 7  
Sammanställning
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 35.92     
2 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 36.34     
3 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 37.79     
4 Melanie Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 37.84     
5 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 38.25     
6 Livia Bildsten
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 39.29     
7 Ebba Levin
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 39.33     
8 Leah Wällersten
Öresund FK
10 Öresund FK 40.23     
9 Signe Tollgerdt
Malmö AI
10 Malmö AI 41.26     
10 Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK 41.35     
11 Maja Johansson
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 41.40     
12 Ellen Ander
IFK Helsingborg
10 Ellen Ander 41.91     

F9 Längd Final

Hoppzon
2019-01-13 11:00
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 3.58  
2 Melanie Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 2.99  
3 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 2.93  
4 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 2.93  
5 Felicia Thor
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 2.88  
6 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 2.82  
7 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 2.76  
8 Leah Wällersten
Öresund FK
10 Öresund FK 2.76  
9 Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 2.76  
10 Signe Tollgerdt
Malmö AI
10 Malmö AI 2.55  
11 Livia Bildsten
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 2.48  
12 Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK 2.41  
13 Ebba Levin
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 2.40  
14 Ellen Ander
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 2.39  
15 Maja Johansson
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 2.26  
1 2 3 4 5 6
66 Livia Bildsten2.322.272.362.48
39 Hedvig Götegård2.662.742.822.74
88 Selma Ivarsson2.93x2.62x
311 Maja Johansson2.192.262.022.26
388 Meya Olsson2.302.342.41x
61 Ellen Ander2.392.252.082.33
321 Melanie Andersson2.852.992.852.79
111 Viktoria Pettersson Stephanovicxx2.602.76
393 Leah Wällersten2.702.592.762.46
313 Ebba Levin2.192.302.402.12
190 Sarah Berkanixx3.353.58
120 Felicia Thor2.742.672.882.73
209 Agnes Elm2.92x2.862.93
299 Signe Tollgerdt1.902.322.492.55
245 Denise Kemi Rehnborg2.722.602.762.69

F9 Kula Final

Vikt: 2,0kg
2019-01-13 10:30
1 Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 5.19  
2 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 4.71  
3 Felicia Thor
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 4.43  
4 Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK 4.24  
5 Livia Bildsten
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 3.93  
6 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.80  
7 Leah Wällersten
Öresund FK
10 Öresund FK 3.75  
8 Ellen Ander
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 3.71  
9 Ebba Levin
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 3.24  
10 Maja Johansson
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 3.22  
Astrid Holmberg
Malmö AI
10 Malmö AI -  
1 2 3 4 5 6
311 Maja Johansson3.222.963.142.69
61 Ellen Ander3.183.103.493.71
393 Leah Wällersten3.183.543.243.75
120 Felicia Thor3.964.174.244.43
190 Sarah Berkani3.923.99x4.71
39 Hedvig Götegård3.193.553.803.29
388 Meya Olsson4.244.133.82x
66 Livia Bildsten3.862.713.933.86
111 Viktoria Pettersson Stephanovic4.315.045.194.31
313 Ebba Levin2.332.652.813.24
231 Astrid Holmberg----

F8 200 m Final

2019-01-13 10:00
A-Final
1 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 37.80 1  
2 Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF 38.38 2  
3 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 39.39 3  
4 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 42.66 5  
B-Final
1 Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 41.17 4  
2 Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK 44.26 6  
3 Astrid Hansson
Öresund FK
12 Öresund FK 46.38 7  
4 Maja Frieberg
Malmö AI
12 Malmö AI 47.91 8  
Sammanställning
1 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 37.80     
2 Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF 38.38     
3 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 39.39     
4 Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 41.17     
5 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 42.66     
6 Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK 44.26     
7 Astrid Hansson
Öresund FK
12 Öresund FK 46.38     
8 Maja Frieberg
Malmö AI
12 Maja Frieberg 47.91     

F8 Längd Final

Hoppzon
2019-01-13 10:30
1 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 2.94  
2 Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF 2.79  
3 Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 2.79  
4 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 2.78  
5 Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK 2.56  
6 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 2.31  
7 Astrid Hansson
Öresund FK
12 Öresund FK 2.25  
8 Maja Frieberg
Malmö AI
12 Malmö AI 1.52  
1 2 3 4 5 6
88 Selma Ivarsson2.942.552.822.54
389 Freja Rosberg2.53x2.562.31
377 Astrid Hansson2.252.052.212.24
221 Maja Frieberg1.52xx1.42
16 Maja Andersson2.792.702.772.60
353 Ebba Danarö2.702.782.722.68
385 Olivia Krantz Elm2.311.861.962.20
373 Moa Ekholm2.792.772.482.64

F8 Kula Final

Vikt: 2,0kg
2019-01-13 11:00
1 Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF 4.69  
2 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 3.40  
3 Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 3.10  
4 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 2.94  
5 Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK 2.48  
6 Maja Frieberg
Malmö AI
12 Malmö AI 1.73  
1 2 3 4 5 6
385 Olivia Krantz Elm2.942.582.431.81
389 Freja Rosberg2.192.312.482.47
221 Maja Frieberg1.691.611.691.73
373 Moa Ekholm2.732.942.973.10
16 Maja Andersson4.384.244.694.64
353 Ebba Danarö3.143.283.40x

Män 400 m Final

2019-01-13 15:00
1 Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 55.20  
2 Fredrik Krantz
Öresund FK
80 Öresund FK 60.71  
3 Mike Bakker
IS Göta
74 IS Göta 60.92  
4 Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF 1:01.45  

Män 1500 m Final

2019-01-13 16:00

Inga tider på de tre första (varvräkningsmiss)

1 Elliott Anderstedt
Höörs IS
01 Höörs IS  
2 Lucas Brandt
IS Göta
97 IS Göta  
3 David Hartman
Björnstorps IF
81 Björnstorps IF  
4 Biniam Habtom
Åhus FIK
01 Åhus FIK 4:35.57  
5 Mike Bakker
IS Göta
74 IS Göta 4:46.05  
6 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 4:49.09  
7 Fredrik Krantz
Öresund FK
80 Öresund FK 5:02.39  
8 Chris Daanen
IS Göta
59 IS Göta 5:06.03  
9 Peter Hansson
Björnstorps IF
64 Björnstorps IF 5:07.04  
Daniel Karlsson
Ystads IF
84 Ystads IF DNS  

Män Höjd Final

2019-01-13 15:45
1 Samuel Fransson
Malmö AI
00 Malmö AI 195  
2 Andreas Leveau
Öresund FK
80 Öresund FK 180  
 175180185190195198
386 Andreas Leveauooxxx
218 Samuel Fransson --ooxoxxx

Män Stav Final

2019-01-13 15:20
1 Magnus Herstedt
Malmö AI
98 Malmö AI 465  
 465485
229 Magnus Herstedtoxxx

Män Längd Final

2019-01-13 14:15
1 Linus Leveau
IFK Helsingborg
97 IFK Helsingborg 6.51  
2 Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 6.32  
1 2 3 4 5 6
284 Max Rosquist-Larssonx6.31x6.326.23x
97 Linus Leveau6.36x6.51x6.276.18

Män Tresteg Final

2019-01-13 15:35
1 Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 12.35  
1 2 3 4 5 6
284 Max Rosquist-Larsson11.7611.8412.12x12.1012.35

P17 400 m Final

2019-01-13 14:40
A-Final
1 Nils Nilsson Gott
Malmö AI
03 Malmö AI 54.66 1  
2 Truls Månsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 55.32 2  
3 Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI 55.69 3  
4 Albin Lago
Genarps IF
03 Genarps IF 56.40 4  
B-Final
Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI DNS  
Sammanställning
1 Nils Nilsson Gott
Malmö AI
03 Malmö AI 54.66     
2 Truls Månsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 55.32     
3 Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI 55.69     
4 Albin Lago
Genarps IF
03 Genarps IF 56.40     
Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Zacharias Parmatow DNS     

P17 Höjd Final

2019-01-13 15:45
1 Adam Svensson
Malmö AI
03 Malmö AI 180  
2 Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI 175  
 160165170175180185
273 Zacharias Parmatowooooxxx
294 Adam Svensson--ooxxoxxx

P17 Längd Final

2019-01-13 14:15
1 Samuel Ekelund
Eslövs AI
03 Eslövs AI 5.37  
1 2 3 4 5 6
23 Samuel Ekelund5.373.873.874.265.115.20

P17 Kula Final

Vikt: 5,0kg
2019-01-13 16:15
1 Andreas Henriksson
Malmö AI
02 Malmö AI 15.85  
1 2 3 4 5 6
227 Andreas Henriksson 15.0215.8515.25x14.8615.84

P15 200 m Final

2019-01-13 14:00
A-Final
1 Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund 24.85 1  
2 William Jarnemo
Åhus FIK
04 Åhus FIK 26.74 5  
3 Olle Holmberg
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 26.85 6  
4 Christoffer Cimbritz
IFK Lund
04 IFK Lund 31.02 8  
B-Final
1 Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 25.10 2  
2 Casper Jhansson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 25.73 3  
3 Sixten Hjalmarsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 26.33 4  
4 Lukas Lindbladh
Åhus FIK
04 Åhus FIK 27.66 7  
Sammanställning
1 Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund 24.85     
2 Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 25.10     
3 Casper Jhansson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 25.73     
4 Sixten Hjalmarsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 26.33     
5 William Jarnemo
Åhus FIK
04 Åhus FIK 26.74     
6 Olle Holmberg
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 26.85     
7 Lukas Lindbladh
Åhus FIK
04 Åhus FIK 27.66     
8 Christoffer Cimbritz
IFK Lund
04 Christoffer Cimbritz 31.02     

P15 1000 m Final

2019-01-13 15:35
1 Love Offrell
Malmö AI
04 Malmö AI 3:26.50  
2 Christoffer Cimbritz
IFK Lund
04 IFK Lund 3:27.65  

P15 Höjd Final

2019-01-13 14:40
1 Anton Rosslin
Lomma FIK
04 Lomma FIK 163  
2 Lukas Lindbladh
Åhus FIK
04 Åhus FIK 144  
 138141144147155160163166
176 Anton Rosslinoooooxooxxx
363 Lukas Lindbladhxxooxoxxx

P15 Längd Final

2019-01-13 14:50
1 Melvin Pai
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 4.75  
2 William Jarnemo
Åhus FIK
04 Åhus FIK 4.68  
3 Albin Adolfsson
Malmö AI
04 Malmö AI 4.24  
4 Olle Holmberg
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 4.14  
Sixten Hjalmarsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg x  
1 2 3 4 5 6
86 Sixten Hjalmarssonxxxx
178 Albin Adolfsson x4.104.194.24xx
140 Olle Holmbergx3.744.024.143.914.02
144 Melvin Paixx4.714.694.754.66
359 William Jarnemo 4.684.364.414.11x4.10

P15 Kula Final

Vikt: 4,0kg
2019-01-13 16:15
1 Lukas Lindbladh
Åhus FIK
04 Åhus FIK 11.67  
2 Fredrik Andersson
Lomma FIK
04 Lomma FIK 11.26  
3 Anton Rosslin
Lomma FIK
04 Lomma FIK 9.40  
4 Isak Gunnarsson
Lomma FIK
04 Lomma FIK 8.78  
1 2 3 4 5 6
176 Anton Rosslin8.169.409.149.268.358.61
163 Fredrik Andersson11.03x10.9511.1811.2610.81
363 Lukas Lindbladh11.3911.678.1111.2211.3311.26
400 Isak Gunnarsson8.78x8.007.838.338.47

P14 200 m Final

2019-01-13 14:10
A-Final
1 William Lindqvist
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 25.70 2  
2 Viktor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI 25.76 3  
3 Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund 26.53 5   PB
4 Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 28.08 6  
B-Final
1 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 25.61 1  
2 Ludvig Månsson
Ystads IF
05 Ystads IF 29.07 8  
3 isak Carlström Selimovic
Malmö AI
05 Malmö AI 29.49 9  
4 Gabriel Brycki
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF 30.25 10  
C-Final
1 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 26.18 4  
2 Adrian Carlström Selimovic
Malmö AI
05 Malmö AI 28.52 7  
3 Noah Karlberg
Lomma FIK
05 Lomma FIK 32.63 11  
Sammanställning
1 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 25.61     
2 William Lindqvist
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 25.70     
3 Viktor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI 25.76     
4 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 26.18     
5 Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund 26.53     
6 Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 28.08     
7 Adrian Carlström Selimovic
Malmö AI
05 Malmö AI 28.52     
8 Ludvig Månsson
Ystads IF
05 Ystads IF 29.07     
9 isak Carlström Selimovic
Malmö AI
05 Malmö AI 29.49     
10 Gabriel Brycki
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF 30.25     
11 Noah Karlberg
Lomma FIK
05 Noah Karlberg 32.63     

P14 1000 m Final

2019-01-13 15:35
1 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 3:11.30  
2 Marcus Asker
Malmö AI
05 Malmö AI 3:12.46  
3 Vincent Larsson
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF 3:12.66  
4 Sander Petri Bere
Genarps IF
05 Genarps IF 3:20.38  

P14 Höjd Final

2019-01-13 14:40
1 Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 141  
 130135138141144
52 Algot Hallbergxxooxxooxxx

P14 Stav Final

2019-01-13 11:00
1 Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 260  
 240250260270
52 Algot Hallbergoooxxx

P14 Längd Final

2019-01-13 13:25
1 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 5.13  
2 Noah Karlberg
Lomma FIK
05 Lomma FIK 4.79  
3 Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 4.76  
4 Viktor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI 4.45  
5 William Lindqvist
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 4.21  
6 Gavin Wastrell
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 3.96  
1 2 3 4 5 6
226 Viktor Hedner4.404.453.763.75
52 Algot Hallberg4.654.684.763.50
189 Måns Bergström5.134.58-4.38
147 Gavin Wastrell3.963.75x3.95
55 William Lindqvist3.773.714.21-
168 Noah Karlberg4.794.194.284.46

P14 Tresteg Final

2019-01-13 15:35
1 Gabriel Brycki
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF 8.95  
2 Ludvig Månsson
Ystads IF
05 Ystads IF 7.85  
1 2 3 4 5 6
36 Gabriel Bryckix8.95xx
340 Ludvig Månsson7.857.63xx

P14 Kula Final

Vikt: 4,0kg
2019-01-13 12:55
1 Casper Griphage
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 10.28  
2 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 8.98  
3 Gabriel Brycki
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF 8.29  
1 2 3 4 5 6
36 Gabriel Brycki8.297.767.918.02
189 Måns Bergström8.478.728.988.30
139 Casper Griphage9.829.8610.2810.25

P13 200 m Final

2019-01-13 13:25
A-Final
1 David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 29.97 3  
2 Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 31.35 5  
3 Melvin Bertilsson
Björnstorps IF
06 Björnstorps IF 32.97 11   SB
4 Erik Hallqvist
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 35.70 13  
B-Final
1 Ville Svantesson
Genarps IF
06 Genarps IF 31.70 6  
2 Kalle Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 31.81 7  
3 Adrian Welin
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 34.80 12  
C-Final
1 Gabriel Hanfler
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 30.63 4  
2 Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI 31.90 8  
3 Vic Durontic
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 31.94 9  
D-Final
1 Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 26.19 1  
2 Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 29.22 2  
3 Isak Hjelm
Åhus FIK
06 Åhus FIK 32.62 10  
Sammanställning
1 Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 26.19     
2 Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 29.22     
3 David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 29.97     
4 Gabriel Hanfler
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 30.63     
5 Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 31.35     
6 Ville Svantesson
Genarps IF
06 Genarps IF 31.70     
7 Kalle Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 31.81     
8 Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI 31.90     
9 Vic Durontic
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 31.94     
10 Isak Hjelm
Åhus FIK
06 Åhus FIK 32.62     
11 Melvin Bertilsson
Björnstorps IF
06 Björnstorps IF 32.97     
12 Adrian Welin
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 34.80     
13 Erik Hallqvist
IFK Helsingborg
06 Erik Hallqvist 35.70     

P13 800 m Final

2019-01-13 15:20
1 Gabriel Hanfler
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 2:36.26  
2 Albin Sjöström
Eslövs AI
06 Eslövs AI 2:37.99  
3 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 2:40.72  
4 Melvin Bertilsson
Björnstorps IF
06 Björnstorps IF 2:46.93  
5 Luke Campbell
Malmö AI
06 Malmö AI 2:54.68  
6 David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 2:56.47  
7 Kalle Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 3:00.48  
8 Erik Hallqvist
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 3:12.03  

P13 Höjd Final

2019-01-13 14:40
1 Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 141  
2 Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI 135  
3 Gabriel Hanfler
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 125  
 110115120125130135138141144
262 Konrad Mölstad Katsleroxooxxooxxoxxx
91 Zac Jellum Ling--ooooxoxxoxx-
83 Gabriel Hanfleroooxoxxx

P13 Längd Final

Hoppzon
2019-01-13 13:50
1 Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 4.89  
2 Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.33  
3 Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.24  
4 Gabriel Hanfler
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 3.96  
5 Adrian Welin
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 3.65  
6 Vic Durontic
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 3.64  
7 Isak Hjelm
Åhus FIK
06 Åhus FIK 3.56  
1 2 3 4 5 6
83 Gabriel Hanfler3.963.763.853.29
126 Adrian Welin3.18x3.65x
358 Isak Hjelm3.563.503.513.49
125 Viktor Vartia3.804.224.244.03
236 Melker Jensfelt4.684.704.884.89
91 Zac Jellum Ling4.304.314.334.30
73 Vic Durontic3.163.642.933.39

P13 Kula Final

Vikt: 3,0kg
2019-01-13 12:30
1 Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 9.81  
2 Isak Hjelm
Åhus FIK
06 Åhus FIK 7.62  
3 Adrian Welin
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 6.50  
4 Erik Hallqvist
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 5.55  
5 Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI 5.42  
6 Kalle Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 5.32  
1 2 3 4 5 6
126 Adrian Welin6.505.596.045.95
82 Erik Hallqvist5.535.515.555.16
358 Isak Hjelm7.627.167.186.92
236 Melker Jensfelt9.24x9.799.81
219 Kalle Fridolf5.324.915.055.10
262 Konrad Mölstad Katsler5.305.175.425.42

P12 200 m Final

2019-01-13 12:20
A-Final
1 Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund 28.91 1   PB
2 Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 30.82 3  
3 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 37.05 7  
B-Final
1 Joel Norin
Malmö AI
07 Malmö AI 30.14 2  
2 Finn Grindal
Malmö AI
07 Malmö AI 31.84 4  
3 Edvin Malmström
IFK Lund
07 IFK Lund 33.01 5  
4 Olle Gustafson
Malmö AI
07 Malmö AI 34.38 6  
Sammanställning
1 Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund 28.91     
2 Joel Norin
Malmö AI
07 Malmö AI 30.14     
3 Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 30.82     
4 Finn Grindal
Malmö AI
07 Malmö AI 31.84     
5 Edvin Malmström
IFK Lund
07 IFK Lund 33.01     
6 Olle Gustafson
Malmö AI
07 Malmö AI 34.38     
7 Eric Hansson
Malmö AI
07 Eric Hansson 37.05     

P12 600 m Final

2019-01-13 13:05
1 Finn Grindal
Malmö AI
07 Malmö AI 1:58.68  
Edvin Malmström
IFK Lund
07 IFK Lund DNS  

P12 Höjd Final

2019-01-13 14:25
1 Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI 133  
2 Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 127  
3 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 125  
 105110115120123125127129133135
28 Fredrik Walemo--xooxoxooxxooxxx
69 Tim Björk Schwabeooooooxoxxx
366 Mikel Månsson-oooxxoxo-xxx

P12 Längd Final

Hoppzon
2019-01-13 13:25
1 Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI 4.25  
2 Joel Norin
Malmö AI
07 Malmö AI 4.18  
3 Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 3.90  
4 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 3.71  
5 Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 3.56  
6 Olle Gustafson
Malmö AI
07 Malmö AI 3.55  
1 2 3 4 5 6
45 Eric Noghi3.713.903.803.66
28 Fredrik Walemo4.054.253.954.15
265 Joel Norin4.184.123.793.98
366 Mikel Månsson3.603.553.71x
69 Tim Björk Schwabex3.223.113.56
396 Olle Gustafson3.533.483.55x

P12 Kula Final

Vikt: 3,0kg
2019-01-13 11:00
1 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 6.13  
2 Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 5.60  
3 Joel Norin
Malmö AI
07 Malmö AI 5.19  
4 Olle Gustafson
Malmö AI
07 Malmö AI 4.80  
1 2 3 4 5 6
265 Joel Norin4.664.734.685.19
69 Tim Björk Schwabe5.215.425.605.37
224 Eric Hansson6.135.854.565.06
396 Olle Gustafson4.574.803.454.15

P11 200 m Final

2019-01-13 11:45
A-Final
1 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 29.88 1  
2 Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund 32.05 4  
3 Albin Liberg
Lomma FIK
08 Lomma FIK 32.34 5  
4 August Basse
Genarps IF
08 Genarps IF 33.06 9  
B-Final
1 Melker Johansson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 31.92 3  
2 Laurentin Hanfler
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 32.39 6  
3 Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF 33.00 8  
4 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 35.95 10  
C-Final
1 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 31.04 2  
2 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 32.74 7  
3 Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 36.29 11  
4 Eldar Babic
Malmö AI
08 Malmö AI 36.56 12  
Sammanställning
1 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 29.88     
2 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 31.04     
3 Melker Johansson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 31.92     
4 Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund 32.05     
5 Albin Liberg
Lomma FIK
08 Lomma FIK 32.34     
6 Laurentin Hanfler
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 32.39     
7 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 32.74     
8 Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF 33.00     
9 August Basse
Genarps IF
08 Genarps IF 33.06     
10 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 35.95     
11 Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 36.29     
12 Eldar Babic
Malmö AI
08 Eldar Babic 36.56     

P11 600 m Final

2019-01-13 13:05
1 Melker Johansson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 1:59.21  
2 Laurentin Hanfler
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 1:59.58  
3 Albin Liberg
Lomma FIK
08 Lomma FIK 2:03.64  
Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund DNS  
Eldar Babic
Malmö AI
08 Malmö AI DNS  

P11 Höjd Final

2019-01-13 14:25
1 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 127  
2 Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 115  
3 Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund 115  
4 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 115  
=5 Elton Jellum Ling
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 110  
=5 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 110  
7 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 105  
8 Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI 105  
 95100105110115120123125127129
90 Elton Jellum Lingooooxxx
249 Olle Lindberg oooxoxxoxxx
280 Nino Radosavljevic Kusljic-oooxx-
254 Theo Lydén ooooooxoxoxoxxx
53 Ludvig Hallberg--oooxxx
41 Johannes Karlssonoooxxx
134 Christian Schüttertoxoooxoxxx
244 Oskar Jönssonooxxoxxx

P11 Längd Final

Hoppzon
2019-01-13 12:35
1 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 3.93  
2 Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 3.92  
3 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 3.87  
4 Laurentin Hanfler
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 3.67  
5 Melker Johansson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 3.58  
6 Albin Liberg
Lomma FIK
08 Lomma FIK 3.56  
7 Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund 3.47  
8 August Basse
Genarps IF
08 Genarps IF 3.46  
9 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 3.30  
10 Julian af Ekenstam
Malmö AI
08 Malmö AI 3.29  
11 Eldar Babic
Malmö AI
08 Malmö AI 3.27  
12 Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF 3.26  
13 Elton Jellum Ling
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 3.12  
14 Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI 3.06  
15 Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI 2.48  
1 2 3 4 5 6
280 Nino Radosavljevic Kusljic3.713.873.20x
53 Ludvig Hallberg3.013.183.923.17
251 Vilmer Lindström2.482.442.482.46
41 Johannes Karlsson3.933.773.513.81
244 Oskar Jönsson3.062.882.422.99
333 Svante Leufstedt3.023.123.163.26
169 Albin Liberg3.563.413.32-
84 Laurentin Hanfler3.673.54--
188 Loke Bergström x3.203.303.26
29 August Basse3.302.943.133.46
179 Julian af Ekenstam 3.223.193.293.14
134 Christian Schüttert3.423.193.47x
312 Melker Johansson3.583.333.41-
184 Eldar Babic3.263.253.173.27
90 Elton Jellum Ling3.072.97x3.12

P11 Kula Final

Vikt: 2,0kg
2019-01-13 11:00
1 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 7.94  
2 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 6.68  
3 Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF 6.61  
4 Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 6.60  
5 Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI 6.10  
6 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 5.75  
7 Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI 5.39  
1 2 3 4 5 6
53 Ludvig Hallberg6.606.065.485.73
249 Olle Lindberg 5.754.845.645.46
254 Theo Lydén 7.117.307.947.60
244 Oskar Jönsson5.395.153.534.20
333 Svante Leufstedt6.616.616.615.91
41 Johannes Karlsson6.306.685.655.91
251 Vilmer Lindström6.105.335.415.65

P10 200 m Final

2019-01-13 11:10
A-Final
1 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 33.12 3  
2 Knut Schultz
Malmö AI
09 Malmö AI 33.45 5  
3 Theo Montelin
Lomma FIK
09 Lomma FIK 34.03 7  
4 Gabriel Papagianis
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 36.68 10  
B-Final
1 Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 33.27 4  
2 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 33.81 6  
3 Allan Sterner
Båstads GIF
09 Båstads GIF 34.37 8  
C-Final
1 Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 31.06 1  
2 Massimo Zia
Malmö AI
09 Malmö AI 31.70 2  
3 Alvin Någård
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 35.87 9  
Sammanställning
1 Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 31.06     
2 Massimo Zia
Malmö AI
09 Malmö AI 31.70     
3 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 33.12     
4 Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 33.27     
5 Knut Schultz
Malmö AI
09 Malmö AI 33.45     
6 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 33.81     
7 Theo Montelin
Lomma FIK
09 Lomma FIK 34.03     
8 Allan Sterner
Båstads GIF
09 Båstads GIF 34.37     
9 Alvin Någård
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 35.87     
10 Gabriel Papagianis
IFK Helsingborg
09 Gabriel Papagianis 36.68     

P10 600 m Final

2019-01-13 12:30
A-Final
1 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 2:08.93 1  
2 Allan Sterner
Båstads GIF
09 Båstads GIF 2:15.48 6  
3 Theo Montelin
Lomma FIK
09 Lomma FIK 2:16.86 7  
4 Alvin Någård
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 2:20.01 8  
5 Gabriel Papagianis
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 2:20.21 9  
B-Final
1 Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 2:09.90 2  
2 Erik Norén
Lomma FIK
09 Lomma FIK 2:10.14 3  
3 Knut Schultz
Malmö AI
09 Malmö AI 2:10.93 4  
4 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 2:12.75 5  
5 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 2:22.62 10  
Sammanställning
1 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 2:08.93     
2 Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 2:09.90     
3 Erik Norén
Lomma FIK
09 Lomma FIK 2:10.14     
4 Knut Schultz
Malmö AI
09 Malmö AI 2:10.93     
5 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 2:12.75     
6 Allan Sterner
Båstads GIF
09 Båstads GIF 2:15.48     
7 Theo Montelin
Lomma FIK
09 Lomma FIK 2:16.86     
8 Alvin Någård
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 2:20.01     
9 Gabriel Papagianis
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 2:20.21     
10 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Axel Danarö 2:22.62     

P10 Höjd Final

2019-01-13 13:25
1 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 123  
2 Erik Norén
Lomma FIK
09 Lomma FIK 123  
3 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 110  
4 Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 105  
5 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 105  
6 Theo Wicknertz
Malmö AI
09 Malmö AI 105  
=7 Alvin Någård
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 100  
=7 Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI 100  
9 Melker Leufstedt
Ystads IF
10 Ystads IF 100  
Allan Sterner
Båstads GIF
09 Båstads GIF x  
 9095100105110113115117119121123125
173 Erik Norén -oooxxooxoxoxxoxxoxxoxxx
121 Alexandro Thorkéll-ooooxxx
105 Alvin Någård-ooxxx
394 Theo Wicknertz-oxxoxxoxxx
332 Melker Leufstedtoxoxxoxxx
177 Hannes Svartbergooxoxoxxx
21 Allan Sterner-xxx
195 Uros Brankovic--oooooooooxxx
338 Fabian Lindberg Tillander-ooxxoxxx
220 Ludvig Friebergoooxxx

P10 Längd Final

Hoppzon
2019-01-13 11:30
1 Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 4.03  
2 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 3.95  
3 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.88  
4 Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 3.84  
5 Erik Norén
Lomma FIK
09 Lomma FIK 3.78  
6 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 3.55  
7 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 3.19  
8 Allan Sterner
Båstads GIF
09 Båstads GIF 3.15  
9 Alvin Någård
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.15  
10 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 2.91  
11 Theo Wicknertz
Malmö AI
09 Malmö AI 2.77  
1 2 3 4 5 6
394 Theo Wicknertzx2.77xx
379 Oscar Henriksson3.863.90x4.03
338 Fabian Lindberg Tillander3.07x3.193.13
127 Albin Anderberg3.553.203.55x
121 Alexandro Thorkéll3.683.633.883.84
21 Allan Sterner3.153.082.852.94
177 Hannes Svartberg3.843.193.493.56
195 Uros Brankovic3.723.813.953.80
352 Axel Danarö2.772.702.912.74
173 Erik Norén 3.513.663.78x
105 Alvin Någårdx3.152.96x

P10 Kula Final

Vikt: 2,0kg
2019-01-13 12:05
1 Massimo Zia
Malmö AI
09 Malmö AI 6.82  
2 Erik Norén
Lomma FIK
09 Lomma FIK 6.61  
3 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 6.48  
4 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 6.16  
5 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 5.83  
6 Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 5.80  
7 Knut Schultz
Malmö AI
09 Malmö AI 5.64  
8 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 5.27  
9 Theo Wicknertz
Malmö AI
09 Malmö AI 4.99  
10 Allan Sterner
Båstads GIF
09 Båstads GIF 4.61  
11 Sam Björk Schwabe
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.31  
1 2 3 4 5 6
21 Allan Sterner3.984.514.61-
394 Theo Wicknertz4.694.994.814.68
195 Uros Brankovic6.096.166.06-
121 Alexandro Thorkéll5.856.486.325.66
338 Fabian Lindberg Tillander5.345.005.675.83
310 Massimo Zia 6.826.416.386.71
290 Knut Schultz4.885.645.395.20
173 Erik Norén 6.616.336.156.44
177 Hannes Svartberg5.665.145.805.78
352 Axel Danarö4.424.244.665.27
68 Sam Björk Schwabe4.014.314.264.14

P9 200 m Final

2019-01-13 10:45
A-Final
1 Samuel De Luca
Malmö AI
10 Malmö AI 35.57 2  
2 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 36.54 3  
3 Vincent Pizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 37.38 4  
4 Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI 37.85 5  
B-Final
1 Melker Leufstedt
Ystads IF
10 Ystads IF 33.88 1  
2 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 40.08 6  
3 Leon Bernebring Melander
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 44.28 7  
Molle Hägglöf
Öresund FK
10 Öresund FK DNS  
Sammanställning
1 Melker Leufstedt
Ystads IF
10 Ystads IF 33.88     
2 Samuel De Luca
Malmö AI
10 Malmö AI 35.57     
3 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 36.54     
4 Vincent Pizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 37.38     
5 Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI 37.85     
6 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 40.08     
7 Leon Bernebring Melander
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 44.28     
Molle Hägglöf
Öresund FK
10 Molle Hägglöf DNS     

P9 Längd Final

Hoppzon
2019-01-13 10:00
1 Samuel De Luca
Malmö AI
10 Malmö AI 3.59  
2 Melker Leufstedt
Ystads IF
10 Ystads IF 3.10  
3 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 2.89  
4 Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI 2.83  
5 Vincent Pizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 2.75  
6 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 2.70  
7 Leon Bernebring Melander
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 2.50  
1 2 3 4 5 6
228 Erik Herstedt 2.352.642.702.60
204 Samuel De Luca3.593.58x3.15
332 Melker Leufstedt2.73xx3.10
64 Leon Bernebring Melanderx2.482.502.50
220 Ludvig Friebergx2.83xx
112 Vincent Pizdar Flaig2.63xx2.75
225 Love Hansson2.512.762.89x

P9 Kula Final

Vikt: 2,0kg
2019-01-13 10:25
1 Samuel De Luca
Malmö AI
10 Malmö AI 6.21  
2 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 5.56  
3 Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI 5.48  
4 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 5.23  
5 Vincent Pizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 5.00  
1 2 3 4 5 6
112 Vincent Pizdar Flaig4.403.754.715.00
225 Love Hansson4.675.564.235.06
228 Erik Herstedt 4.774.544.955.23
220 Ludvig Frieberg5.485.125.144.61
204 Samuel De Luca6.215.835.345.83

P8 200 m Final

2019-01-13 10:25
A-Final
1 Benjamin Henriksson
Öresund FK
11 Öresund FK 35.08 2  
2 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 40.55 3  
3 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 40.80 4  
B-Final
1 Ander Månsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK 34.65 1  
2 Edvin Hafsäter
Öresund FK
11 Öresund FK 41.91 5  
3 Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI 43.42 6  
Sammanställning
1 Ander Månsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK 34.65     
2 Benjamin Henriksson
Öresund FK
11 Öresund FK 35.08     
3 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 40.55     
4 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 40.80     
5 Edvin Hafsäter
Öresund FK
11 Öresund FK 41.91     
6 Pax Landor
Malmö AI
11 Pax Landor 43.42     

P8 Längd Final

Hoppzon
2019-01-13 10:00
1 Ander Månsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK 3.72  
2 Benjamin Henriksson
Öresund FK
11 Öresund FK 3.50  
3 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 2.98  
4 Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI 2.76  
5 Edvin Hafsäter
Öresund FK
11 Öresund FK 2.44  
6 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 2.28  
Valmar Malmlöf
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF -  
1 2 3 4 5 6
208 Eddie Ekström2.231.851.852.28
378 Benjamin Henriksson3.153.363.433.50
383 Tage Karlström2.982.852.881.44
365 Ander Månsson3.263.203.433.72
376 Edvin Hafsäter2.312.442.281.91
44 Valmar Malmlöf----
248 Pax Landor 2.762.462.572.57

P8 Kula Final

Vikt: 2,0kg
2019-01-13 11:35
1 Ander Månsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK 5.64  
2 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 4.14  
3 Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI 3.97  
4 Benjamin Henriksson
Öresund FK
11 Öresund FK 3.95  
5 Edvin Hafsäter
Öresund FK
11 Öresund FK 3.26  
6 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 2.89  
1 2 3 4 5 6
208 Eddie Ekström2.852.592.202.89
383 Tage Karlström3.674.143.963.08
248 Pax Landor x3.853.793.97
376 Edvin Hafsäter2.701.662.843.26
378 Benjamin Henriksson3.953.753.503.93
365 Ander Månsson5.30x4.025.64