Resultat Kalmar Mångkampsfestival

Fredriksskans IP, Kalmar   2021-07-24 - 2021-07-25

Arrangör: Kalmar SK Senast uppdaterad: 2021-07-25 13:52:57
2021-07-24 2021-07-25 Alla dagar
Visa Resultatkort
F15 Sexkamp
6 av 6 grenar genomförda
Poäng Poängdiff.
1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 3454 0
2 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 3156 -298
3 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2757 -697
4 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 2706 -748
5 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 2651 -803
6 Ella Gianneschi
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 2581 -873
Stella Segerfeldt
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 0 -3454 DNF
80 m häck
Höjd: 76,2cm
HöjdKula
Vikt: 3,0kg
LängdSpjut
Vikt: 500g
600 m
Isa Lindberg
Ystads IF
660
13.39 -2.6
689
156
452
8.81
459
4.62 -2.4
618
37.43
576
1:52.88
Lina Ås
Ystads IF
592
13.88 -2.6
523
141
543
10.20
490
4.74 +0.4
394
25.62
614
1:50.63
Annie Grindange
Turebergs FK
690
13.18 -2.6
523
141
347
7.18
386
4.33 +1.0
356
23.58
455
2:00.50
Felicia Mårtensson
Ystads IF
497
14.61 -2.6
460
135
386
7.80
413
4.44 +0.3
558
34.26
392
2:04.87
Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
604
13.79 -2.6
429
132
315
6.69
411
4.43 -0.5
307
20.99
585
1:52.33
Ella Gianneschi
Sävedalens AIK
508
14.52 -2.6
523
141
351
7.25
381
4.31 0.0
232
16.92
586
1:52.29
Stella Segerfeldt
Spårvägens FK

DNS


-

-

-

DNS
F15 Sexkamp 80 m häck
SFIF Kompletteringstabell Flickor 80m häck
Höjd: 76,2cm
24/7 13:35
Vind: -2.6
Poäng
1 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 13.18 690
2 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 13.39 660
3 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 13.79 604
4 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 13.88 592
5 Ella Gianneschi
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 14.52 508
6 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 14.61 497
Stella Segerfeldt
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK DNS
F15 Sexkamp Höjd
IAAF Kvinnor Höjd
24/7 14:30
Poäng
1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 156 689
2 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 141 523
=3 Ella Gianneschi
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 141 523
=3 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 141 523
5 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 135 460
6 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 132 429
120123126129132135138141144147150153156159
Lina Ås-----oooxxx-----
Felicia Mårtenssonoooooxxoxxx-------
Isa Lindberg------o-o-ooxoxxx
Ella Gianneschi-ooooooxoxxx-----
Annie Grindange----oooxoxxx-----
Olivia Lindberg Tillanderooxoxooxxx--------
F15 Sexkamp Kula
IAAF Kvinnor Kula
Vikt: 3,0kg
24/7 15:30
Poäng
1 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 10.20 543
2 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 8.81 452
3 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 7.80 386
4 Ella Gianneschi
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 7.25 351
5 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 7.18 347
6 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 6.69 315
Stella Segerfeldt
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK -
123
Olivia Lindberg Tillander6.646.376.69
Isa Lindberg7.828.538.81
Annie Grindange7.186.946.74
Ella Gianneschi6.936.987.25
Lina Ås9.7610.209.89
Stella Segerfeldt---
Felicia Mårtensson7.807.476.64
F15 Sexkamp Längd
IAAF Kvinnor Längd
25/7 11:00
Poäng
1 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 4.74 +0.4 490
2 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 4.62 -2.4 459
3 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 4.44 +0.3 413
4 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 4.43 -0.5 411
5 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.33 +1.0 386
6 Ella Gianneschi
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 4.31 0.0 381
Stella Segerfeldt
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK -
123
Isa Lindberg4.39 -1.94.62 -2.44.53 -1.7
Lina Ås4.38 0.04.74 +0.44.59 +0.2
Ella Gianneschi3.82 -1.43.92 +0.44.31 0.0
Annie Grindange4.27 -1.12.79 +0.64.33 +1.0
Olivia Lindberg Tillander4.33 -1.7x 4.43 -0.5
Felicia Mårtensson3.69 -1.94.22 -2.84.44 +0.3
Stella Segerfeldt- - -
F15 Sexkamp Spjut
IAAF Kvinnor Spjut
Vikt: 500g
25/7 12:10
Poäng
1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 37.43 618
2 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 34.26 558
3 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 25.62 394
4 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 23.58 356
5 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 20.99 307
6 Ella Gianneschi
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 16.92 232
Stella Segerfeldt
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK -
123
Stella Segerfeldt---
Isa Lindbergx37.1237.43
Felicia Mårtensson34.2629.7026.99
Annie Grindange23.5822.55x
Ella Gianneschix16.9215.10
Olivia Lindberg Tillander17.1918.5420.99
Lina Ås20.3024.4025.62
F15 Sexkamp 600 m
SFIF Kompletteringstabell Flickor 600m
25/7 13:30
Poäng
1 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 1:50.63 614
2 Ella Gianneschi
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 1:52.29 586
3 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 1:52.33 585
4 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 1:52.88 576
5 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:00.50 455
6 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 2:04.87 392
Stella Segerfeldt
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK DNS
F13 Femkamp
5 av 5 grenar genomförda
Poäng Poängdiff.
1 Tove Arwidson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 5040 0
2 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 4316 -724
3 Elinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 3829 -1211
4 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 3716 -1324
5 Inez Blomqvist
Kalmar SK
09 Kalmar SK 3349 -1691
6 Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF 3153 -1887
7 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 3119 -1921
8 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 3024 -2016
9 Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK
09 Kalmar SK 2854 -2186
10 Silke Hornstrand
Kalmar SK
09 Kalmar SK 2082 -2958
11 Tilda Selin
Kalmar SK
09 Kalmar SK 1793 -3247
60 m häck
Höjd: 68,6cm
HöjdSpjut
Vikt: 400g
Längd
Hoppzon
600 m
Tove Arwidson
Linköpings GIF
1053
10.22 -3.2
986
150
1052
34.16
920
4.81 +1.6
1029
1:45.87
Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
1072
10.13 -3.2
744
129
746
23.10
876
4.69 +1.0
878
1:53.27
Elinore Andersson
Ystads IF
929
10.83 -3.2
918
144
656
20.13
663
4.11 +1.5
663
2:04.90
Elin Lindberg
Ystads IF
655
12.34 -3.2
708
126
930
29.55
729
4.29 +1.9
694
2:03.16
Inez Blomqvist
Kalmar SK
762
11.72 -3.2
601
117
671
20.60
718
4.26 +1.0
597
2:08.79
Malva Thorén
Ystads IF
744
11.82 -3.2
849
138
464
14.36
619
3.99 +1.0
477
2:16.42
Olivia Mårtensson
Ystads IF
699
12.08 -3.2
673
123
556
17.03
540
3.77 +1.1
651
2:05.59
Nova Arvidsson
Stensjöns IF
723
11.94 -3.2
673
123
458
14.18
641
4.05 0.0
529
2:13.04
Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK
606
12.64 -3.2
673
123
363
11.65
634
4.03 +1.9
578
2:09.95
Silke Hornstrand
Kalmar SK
462
13.60 -3.2
417
102
351
11.34
446
3.51 +1.2
406
2:21.37
Tilda Selin
Kalmar SK
394
14.10 -3.2
455
105
301
10.13
336
3.20 +1.2
307
2:28.97
F13 Femkamp 60 m häck
SFIF Ungdomstabell F13 60m häck
Höjd: 68,6cm
24/7 12:30
Heat 1
Vind: -3.2
Poäng Tot. plac.
1 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 10.13 1072 1
2 Tove Arwidson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 10.22 1053 2
3 Inez Blomqvist
Kalmar SK
09 Kalmar SK 11.72 762 4
4 Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF 11.82 744 5
5 Silke Hornstrand
Kalmar SK
09 Kalmar SK 13.60 462 10
Heat 2
Vind: -3.2
Poäng Tot. plac.
1 Elinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 10.83 929 3
2 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 11.94 723 6
3 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 12.08 699 7
4 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 12.34 655 8
5 Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK
09 Kalmar SK 12.64 606 9
6 Tilda Selin
Kalmar SK
09 Kalmar SK 14.10 394 11
F13 Femkamp Höjd
SFIF Ungdomstabell F13 Höjd
24/7 12:45
Poäng
1 Tove Arwidson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 150 986
2 Elinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 144 918
3 Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF 138 849
4 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 129 744
5 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 126 708
6 Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK
09 Kalmar SK 123 673
7 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 123 673
8 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 123 673
9 Inez Blomqvist
Kalmar SK
09 Kalmar SK 117 601
10 Tilda Selin
Kalmar SK
09 Kalmar SK 105 455
11 Silke Hornstrand
Kalmar SK
09 Kalmar SK 102 417
90939699102105108111114117120123126129132135138141144147150153
Nike Blomberg----------ooooxxx-------
Silke Hornstrandooooxoxxx----------------
Tilda Selinxxooooooxxx---------------
Nova Arvidsson--------oxooxxoxxx---------
Elinore Andersson-----------------xoxoxxx--
Inez Blomqvist-------xoooxxx-----------
Elin Lindberg--------ooxoxoxoxxx--------
Olivia Mårtensson--------oooxoxxx---------
Tove Arwidson---------------oooooxoxxx
Anna-Maria Lindvall-------oooooxxx---------
Malva Thorén--------ooooooxooxoxxx----
F13 Femkamp Spjut
SFIF Ungdomstabell F13 Spjut
Vikt: 400g
24/7 14:30
Poäng
1 Tove Arwidson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 34.16 1052
2 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 29.55 930
3 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 23.10 746
4 Inez Blomqvist
Kalmar SK
09 Kalmar SK 20.60 671
5 Elinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 20.13 656
6 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 17.03 556
7 Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF 14.36 464
8 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 14.18 458
9 Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK
09 Kalmar SK 11.65 363
10 Silke Hornstrand
Kalmar SK
09 Kalmar SK 11.34 351
11 Tilda Selin
Kalmar SK
09 Kalmar SK 10.13 301
123
Silke Hornstrand11.347.158.17
Inez Blomqvist20.1620.6015.39
Elin Lindberg22.0926.2029.55
Olivia Mårtensson15.9015.0117.03
Anna-Maria Lindvall11.6511.50x
Elinore Andersson19.0720.1318.63
Nike Blombergx20.5423.10
Nova Arvidsson12.6114.1813.07
Tilda Selin9.188.0710.13
Tove Arwidson34.1632.5431.62
Malva Thorén14.3114.3612.81
F13 Femkamp Längd
SFIF Ungdomstabell F13 Längd
Hoppzon
24/7 13:45
Poäng
1 Tove Arwidson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 4.81 +1.6 920
2 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 4.69 +1.0 876
3 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 4.29 +1.9 729
4 Inez Blomqvist
Kalmar SK
09 Kalmar SK 4.26 +1.0 718
5 Elinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 4.11 +1.5 663
6 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 4.05 0.0 641
7 Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK
09 Kalmar SK 4.03 +1.9 634
8 Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF 3.99 +1.0 619
9 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 3.77 +1.1 540
10 Silke Hornstrand
Kalmar SK
09 Kalmar SK 3.51 +1.2 446
11 Tilda Selin
Kalmar SK
09 Kalmar SK 3.20 +1.2 336
123
Inez Blomqvist4.15 +0.94.26 +1.04.20 +1.3
Nike Blomberg4.69 +1.04.61 +0.74.68 +1.8
Elinore Andersson4.03 +0.74.11 +1.5x
Olivia Mårtensson3.64 +0.53.68 +0.23.77 +1.1
Elin Lindbergx 4.28 +1.34.29 +1.9
Malva Thorén3.70 +1.7x 3.99 +1.0
Tove Arwidson4.67 +0.34.68 +1.34.81 +1.6
Nova Arvidsson3.90 +1.04.05 0.03.89 +1.2
Tilda Selin3.20 +1.22.97 +1.1x
Silke Hornstrand3.46 +1.53.39 +1.43.51 +1.2
Anna-Maria Lindvallx 4.03 +1.93.98 +2.0
F13 Femkamp 600 m
SFIF Ungdomstabell F13 600m
24/7 15:30
Poäng
1 Tove Arwidson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 1:45.87 1029
2 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 1:53.27 878
3 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 2:03.16 694
4 Elinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 2:04.90 663
5 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 2:05.59 651
6 Inez Blomqvist
Kalmar SK
09 Kalmar SK 2:08.79 597
7 Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK
09 Kalmar SK 2:09.95 578
8 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 2:13.04 529
9 Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF 2:16.42 477
10 Silke Hornstrand
Kalmar SK
09 Kalmar SK 2:21.37 406
11 Tilda Selin
Kalmar SK
09 Kalmar SK 2:28.97 307
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P15 Åttakamp
8 av 8 grenar genomförda
Poäng Poängdiff.
1 Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 3939 0
2 Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 3869 -70
3 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 3640 -299
4 Marcial Zetterfeldt
Finspångs AIK
07 Finspångs AIK 3115 -824
80 m häck
Höjd: 84,0cm
Diskus
Vikt: 1,0kg
StavSpjut
Vikt: 600g
LängdKula
Vikt: 4,0kg
Höjd800 m
Isak Bergström
IFK Växjö
629
12.51 -2.6
517
32.65
562
380
315
31.12
437
5.28 +1.9
442
9.27
419
154
618
2:21.11
Viggo Bergström
IFK Växjö
555
13.03 -2.6
523
32.94
562
380
379
35.65
361
4.89 +0.9
477
9.85
419
154
593
2:23.08
Joel Härensjö
Kalmar SK
625
12.54 -2.6
431
28.30
220
240
414
38.03
459
5.39 +1.6
551
11.08
441
157
499
2:30.95
Marcial Zetterfeldt
Finspångs AIK
402
14.21 -2.6
405
26.96
357
300
331
32.28
310
4.61 +0.7
449
9.39
352
145
509
2:30.08
P15 Åttakamp 80 m häck
SFIF Kompletteringstabell Pojkar 80m häck
Höjd: 84,0cm
24/7 13:15
Vind: -2.6
Poäng
1 Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 12.51 629
2 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 12.54 625
3 Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 13.03 555
4 Marcial Zetterfeldt
Finspångs AIK
07 Finspångs AIK 14.21 402
P15 Åttakamp Diskus
IAAF Män Diskus
Vikt: 1,0kg
24/7 13:25
Poäng
1 Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 32.94 523
2 Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 32.65 517
3 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 28.30 431
4 Marcial Zetterfeldt
Finspångs AIK
07 Finspångs AIK 26.96 405
123
Isak Bergströmx30.4132.65
Viggo Bergström32.9432.82x
Joel Härensjö28.3026.6226.82
Marcial Zetterfeldt22.50x26.96
P15 Åttakamp Stav
IAAF Män Stav
24/7 14:20
Poäng
1 Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 380 562
2 Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 380 562
3 Marcial Zetterfeldt
Finspångs AIK
07 Finspångs AIK 300 357
4 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 240 220
220230240250260270280290300310320330340350360370380390
Joel Härensjöxoooxxx--------------
Isak Bergström----------ooooooxoxxx
Viggo Bergström----------ooxoooxoxxoxxx
Marcial Zetterfeldt----o-ooxoxxx--------
P15 Åttakamp Spjut
IAAF Män Spjut
Vikt: 600g
24/7 15:30
Poäng
1 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 38.03 414
2 Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 35.65 379
3 Marcial Zetterfeldt
Finspångs AIK
07 Finspångs AIK 32.28 331
4 Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 31.12 315
123
Isak Bergström29.5131.1229.62
Viggo Bergström33.4233.2635.65
Joel Härensjö31.9638.0330.10
Marcial Zetterfeldt23.3828.8232.28
P15 Åttakamp Längd
IAAF Män Längd
25/7 11:00
Poäng
1 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 5.39 +1.6 459
2 Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 5.28 +1.9 437
3 Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 4.89 +0.9 361
4 Marcial Zetterfeldt
Finspångs AIK
07 Finspångs AIK 4.61 +0.7 310
123
Isak Bergström5.28 +1.94.99 +1.65.25 +1.0
Joel Härensjöx 5.39 +1.6x
Viggo Bergström4.77 +1.14.89 +0.94.81 +1.2
Marcial Zetterfeldt4.35 +0.84.61 +0.74.56 +1.1
P15 Åttakamp Kula
IAAF Män Kula
Vikt: 4,0kg
25/7 11:40
Poäng
1 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 11.08 551
2 Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 9.85 477
3 Marcial Zetterfeldt
Finspångs AIK
07 Finspångs AIK 9.39 449
4 Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 9.27 442
123
Viggo Bergströmx9.159.85
Marcial Zetterfeldt9.359.399.21
Joel Härensjö10.5610.6511.08
Isak Bergströmx8.239.27
P15 Åttakamp Höjd
IAAF Män Höjd
25/7 12:10
Poäng
1 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 157 441
2 Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 154 419
3 Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 154 419
4 Marcial Zetterfeldt
Finspångs AIK
07 Finspångs AIK 145 352
127130133136139142145148151154157160
Viggo Bergström--ooxoooxoooxxx
Marcial Zetterfeldtooooooo-----
Joel Härensjö--------oxooxxx
Isak Bergström-oooooooooxxx
P15 Åttakamp 800 m
SFIF Kompletteringstabell Pojkar 800m
25/7 13:50
Poäng
1 Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 2:21.11 618
2 Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 2:23.08 593
3 Marcial Zetterfeldt
Finspångs AIK
07 Finspångs AIK 2:30.08 509
4 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 2:30.95 499
P13 Femkamp
5 av 5 grenar genomförda
Poäng Poängdiff.
1 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 3887 0
2 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 3452 -435
3 Thitinan Pridan
Ruda IF
08 Ruda IF 3343 -544
4 Svante Svensson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 2891 -996
5 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 2876 -1011
6 Albin Rosén
Kalmar SK
09 Kalmar SK 2425 -1462
60 m häck
Höjd: 76.2cm
Längd
Hoppzon
Spjut
Vikt: 400g
Höjd600 m
Carl Grindange
Turebergs FK
838
10.75 -2.6
794
4.63 +1.9
613
25.11
841
143
801
1:51.39
Sixten Schütz
FIK Färjestaden
727
11.36 -2.6
753
4.51 +0.8
474
19.67
806
140
692
1:56.71
Thitinan Pridan
Ruda IF
685
11.60 -2.6
929
5.02 +0.3
342
15.05
806
140
581
2:02.51
Svante Svensson
Kalmar SK
570
12.30 -2.6
681
4.30 +1.2
510
21.00
702
131
428
2:11.38
Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
553
12.41 -2.6
695
4.34 +0.6
487
20.16
596
122
545
2:04.49
Albin Rosén
Kalmar SK
455
13.07 -2.6
576
3.99 +2.1
309
13.99
667
128
418
2:12.01
P13 Femkamp 60 m häck
SFIF Ungdomstabell P13 60m häck
Höjd: 76.2cm
24/7 12:35
Vind: -2.6
Poäng
1 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.75 838
2 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 11.36 727
3 Thitinan Pridan
Ruda IF
08 Ruda IF 11.60 685
4 Svante Svensson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 12.30 570
5 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 12.41 553
6 Albin Rosén
Kalmar SK
09 Kalmar SK 13.07 455
P13 Femkamp Längd
SFIF Ungdomstabell P13 Längd
Hoppzon
24/7 12:45
Poäng
1 Thitinan Pridan
Ruda IF
08 Ruda IF 5.02 +0.3 929
2 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.63 +1.9 794
3 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 4.51 +0.8 753
4 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 4.34 +0.6 695
5 Svante Svensson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 4.30 +1.2 681
6 Albin Rosén
Kalmar SK
09 Kalmar SK 3.99 +2.1 576
123
Sixten Schütz4.51 +0.84.48 +1.94.39 +1.8
Svante Svensson4.30 +1.24.23 +0.34.22 +0.9
Albin Rosén3.99 +2.13.70 +1.43.93 +0.9
Thitinan Pridan4.92 +1.84.93 +1.55.02 +0.3
Carl Grindange4.63 +1.94.40 +0.54.26 +0.8
Fabian Lindberg Tillander4.04 +0.74.09 +1.74.34 +0.6
P13 Femkamp Spjut
SFIF Ungdomstabell P13 Spjut
Vikt: 400g
24/7 14:30
Poäng
1 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 25.11 613
2 Svante Svensson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 21.00 510
3 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 20.16 487
4 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 19.67 474
5 Thitinan Pridan
Ruda IF
08 Ruda IF 15.05 342
6 Albin Rosén
Kalmar SK
09 Kalmar SK 13.99 309
123
Carl Grindange25.1119.6923.53
Thitinan Pridan13.0213.4115.05
Svante Svensson21.0017.0117.51
Fabian Lindberg Tillander13.4319.0420.16
Albin Rosén13.9912.6413.95
Sixten Schütz19.6713.3315.39
P13 Femkamp Höjd
SFIF Ungdomstabell P13 Höjd
24/7 13:45
Poäng
1 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 143 841
2 Thitinan Pridan
Ruda IF
08 Ruda IF 140 806
3 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 140 806
4 Svante Svensson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 131 702
5 Albin Rosén
Kalmar SK
09 Kalmar SK 128 667
6 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 122 596
113116119122125128131134137140143146
Sixten Schützo-o-o-oooxxoxxx-
Fabian Lindberg Tillanderoooxoxxx-------
Thitinan Pridan---ooxooxooxoxxx-
Albin Rosén-ooooxxoxxx-----
Carl Grindange---oooooxoxoxoxxx
Svante Svensson---ooooxxx----
P13 Femkamp 600 m
SFIF Ungdomstabell P13 600m
24/7 15:20
Poäng
1 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 1:51.39 801
2 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 1:56.71 692
3 Thitinan Pridan
Ruda IF
08 Ruda IF 2:02.51 581
4 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 2:04.49 545
5 Svante Svensson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 2:11.38 428
6 Albin Rosén
Kalmar SK
09 Kalmar SK 2:12.01 418
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.