Resultat Kils inomhusspel

Våxnäshallen, Karlstad   2020-02-08 - 2020-02-09

Arrangör: Kils AIK friidrott Tävlingsledare: Hanna Westlund Senast uppdaterad: 2020-02-09 14:44:39
2020-02-08 2020-02-09 Alla dagar
Kvinnor 60 m Final
Lördag 11:45
1 Tuva Lindqvist
Finspångs AIK
02 Finspångs AIK 8.15
2 Caroline Andersson
IF Göta
92 IF Göta 8.55
3 Julia Strömberg
Istrums SK
02 Istrums SK 8.67
Kvinnor 200 m Final
Söndag 11:55
A-Final
Tot. plac.
1 Tuva Lindqvist
Finspångs AIK
02 Finspångs AIK 26.78 1
2 Olivia Österling Strömstedt
IF Göta
01 IF Göta 26.85 2
B-Final
Tot. plac.
1 Caroline Andersson
IF Göta
92 IF Göta 28.66 3
Kvinnor 800 m Final
Söndag 13:30
1 Linda Take
IF Göta
73 IF Göta 2:35.95
Kvinnor Längd Final
Söndag 13:00
1 Emilia Kjellberg
IF Göta
96 IF Göta 6.07
2 Olivia Österling Strömstedt
IF Göta
01 IF Göta 5.13
3 Tuva Lindqvist
Finspångs AIK
02 Finspångs AIK 4.95
4 Emmy Nyström Jansson
IF Göta
02 IF Göta 4.94
5 Maja Karlsson
IF Göta
01 IF Göta 4.93
123456
131 Olivia Österling Strömstedt xxx5.13x-
94 Emmy Nyström Janssonxxx4.94xx
11 Tuva Lindqvistx4.874.95
80 Emilia Kjellberg6.06xx6.07xx
72 Maja Karlsson4.684.844.934.794.934.88
Kvinnor Kula Final
Vikt: 4,0kg
Lördag 13:55
1 Amanda Fridberg
IF Göta
02 IF Göta 11.10
123456
41 Amanda Fridberg10.32x10.23x10.3511.10
Kvinnor Viktkastning Final
Vikt: 9,08kg
Lördag 15:50
1 Emma Palmgren
Nyköpings BIS
01 Nyköpings BIS 16.28
2 Amanda Fridberg
IF Göta
02 IF Göta 14.22
3 Alexandra Nilsson
Götlunda IF
02 Götlunda IF 13.81
4 Camilla Mattsson
Kils AIK
73 Kils AIK 12.20
5 Mathilda Kyrk
Säffle FIK
02 Säffle FIK 9.69
123456
15 Alexandra Nilssonxx12.7713.2113.8113.59
215 Mathilda Kyrkx7.459.029.698.879.37
41 Amanda Fridbergx13.92x14.2214.0113.29
225 Emma Palmgren15.0815.31x16.28xx
191 Camilla Mattsson 11.7311.1011.4012.2012.16x
F17 60 m Final
Lördag 11:30
1 Felicia Eriksson
IF Göta
03 IF Göta 8.77
2 Rahwa George
Istrums SK
03 Istrums SK 8.93
F17 200 m Final
Söndag 11:55
1 Elin Wallin
Glanshammars IF
03 Glanshammars IF 28.60
F17 Höjd Final
Söndag 13:00
1 Stina Larsson
IK Wilske
04 IK Wilske 161
152155158161163
156 Stina Larssonoooxoxxx
F17 Längd Final
Söndag 13:00
1 Sophie Säwe
Kils AIK
04 Kils AIK 5.08
2 Elin Wallin
Glanshammars IF
03 Glanshammars IF 4.63
123456
197 Sophie Säwe5.084.814.924.775.054.79
227 Elin Wallin4.284.374.324.364.374.63
F17 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Lördag 13:55
1 Bea Vold Johannesson
IFK Sunne
04 IFK Sunne 13.12
2 Linnea Persson
IFK Göteborg
03 IFK Göteborg 11.46
3 Felicia Eriksson
IF Göta
03 IF Göta 10.58 PB
4 Rahwa George
Istrums SK
03 Istrums SK 8.36
123456
158 Rahwa Georgex8.05x8.368.188.06
153 Bea Vold Johannesson12.6112.1311.8313.1211.9312.48
36 Felicia Eriksson10.58xx9.94xx
133 Linnea Persson10.7010.5911.0511.3411.4611.19
F17 Viktkastning Final
Vikt: 7,26kg
Lördag 15:50
1 Elvira Högman
Kils AIK
04 Kils AIK 14.57
2 Linnea Persson
IFK Göteborg
03 IFK Göteborg 13.15
123456
133 Linnea Persson12.16xx12.9213.1512.97
185 Elvira Högman13.5113.90xx14.57x
F15 60 m Försök
Lördag 10:30
1 Lathifa Afrah
IF Göta
05 IF Göta 8.15
2 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 8.68 SB
3 Emma Larsson
Kils AIK
05 Kils AIK 8.97
4 Ella Holmqvist
IF Göta
05 IF Göta 9.25
5 Selma Ardefelt
IFK Kristinehamn
05 IFK Kristinehamn 9.85
F15 200 m Final
Söndag 11:40
A-Final
Tot. plac.
1 Nova Schwalbe
IF Hagen
05 IF Hagen 28.63 1 SB
2 Ebba Elfström
Lidköpings IS
05 Lidköpings IS 31.15 4
B-Final
Tot. plac.
1 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 28.70 2 SB
2 Ella Holmqvist
IF Göta
05 IF Göta 29.30 3
F15 800 m Final
Söndag 13:30
1 Lathifa Afrah
IF Göta
05 IF Göta 2:22.24
F15 Höjd Final
Söndag 13:00
1 Lova Wilde
IF Göta
05 IF Göta 149
2 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 135
Ebba Elfström
Lidköpings IS
05 Lidköpings IS x
130135139143146149152
208 Edvina Norbergoxoxxx
121 Lova Wilde-oxooooxxx
205 Ebba Elfström-----xxx
F15 Längd Final
Söndag 10:15
1 Vendela Stridsberg
IFK Kristinehamn
05 IFK Kristinehamn 4.97
2 Nova Schwalbe
IF Hagen
05 IF Hagen 4.55
3 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 4.53
4 Ebba Elfström
Lidköpings IS
05 Lidköpings IS 4.19
123456
205 Ebba Elfström3.85x4.063.693.934.19
132 Nova Schwalbe4.484.554.344.344.284.30
208 Edvina Norberg4.194.534.394.394.244.38
147 Vendela Stridsbergx4.944.974.55-4.67
F15 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Lördag 09:35
1 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 12.58
2 Emma Larsson
Kils AIK
05 Kils AIK 10.25
3 Irma Jonhed
IF Göta
05 IF Göta 10.24 PB
4 Ilva Gunnarsson
Glanshammars IF
05 Glanshammars IF 7.96
Lathifa Afrah
IF Göta
05 IF Göta x
123456
12 Ilva Gunnarsson7.197.357.507.797.967.89
67 Irma Jonhed10.1410.0210.249.8410.229.81
17 Lathifa Afrahxxxxxx
187 Emma Larssonx9.239.34xx10.25
208 Edvina Norberg11.8311.8712.0712.0911.8612.58
F15 Viktkastning Final
Vikt: 7,26kg
Lördag 15:50
1 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 16.21
2 Emma Krantz
Bohus IF
05 Bohus IF 14.96 PB
3 Ilva Gunnarsson
Glanshammars IF
05 Glanshammars IF 8.20
Emma Larsson
Kils AIK
05 Kils AIK x
Linnéa Fohlén Gladh
Trollhättan FIK
06 Trollhättan FIK x
123456
3 Emma Krantzxxxx14.0914.96
187 Emma Larssonxxxxxx
12 Ilva Gunnarsson8.207.637.42xx7.37
220 Linnéa Fohlén Gladhxx----
208 Edvina Norberg15.7616.1316.2115.9416.0315.64
F14 60 m Försök
Lördag 10:00
Heat 1
1 Fanny Bergqvist
IFK Sunne
06 IFK Sunne 8.57 q
2 Sigrid Elfgren
IFK Sunne
06 IFK Sunne 8.70 q
3 Signe Carlstedt
Filipstads IF
06 Filipstads IF 8.94 q
Heat 2
1 Ebba Vold Johannesson
IFK Sunne
06 IFK Sunne 8.07 q
2 Hannah Hedström
IF Göta
06 IF Göta 8.67 q PB
3 Sara Storm Andersson
IF Göta
06 IF Göta 9.38 PB
F14 60 m Final
Lördag 11:55
1 Ebba Vold Johannesson
IFK Sunne
06 IFK Sunne 8.00
2 Hannah Hedström
IF Göta
06 IF Göta 8.61 PB
3 Sigrid Elfgren
IFK Sunne
06 IFK Sunne 8.70
4 Signe Carlstedt
Filipstads IF
06 Filipstads IF 9.00
Fanny Bergqvist
IFK Sunne
06 IFK Sunne DNS
F14 200 m Final
Söndag 13:00
A-Final
Tot. plac.
1 Hannah Hedström
IF Göta
06 IF Göta 28.56 2 PB
2 Sara Persson
Lidköpings IS
06 Lidköpings IS 32.24 4
B-Final
Tot. plac.
1 Sigrid Elfgren
IFK Sunne
06 IFK Sunne 28.45 1 PB
2 Tilde Andersson
IF Göta
06 IF Göta 28.65 3 PB
F14 800 m Final
Söndag 14:30
1 Hannah Hedström
IF Göta
06 IF Göta 2:32.12
2 Sara Persson
Lidköpings IS
06 Lidköpings IS 2:49.91
F14 Höjd Final
Lördag 12:15
1 Sigrid Elfgren
IFK Sunne
06 IFK Sunne 152
2 Elina Örtqvist
IF Göta
06 IF Göta 149
3 Fanny Bergqvist
IFK Sunne
06 IFK Sunne 139
125130135139143146149152157
152 Sigrid Elfgren---xooooxxoxxx
151 Fanny Bergqvist-ooxo
223 Elina Örtqvistoxoooooxxoxxx
F14 Längd Final
Söndag 11:15
1 Ebba Vold Johannesson
IFK Sunne
06 IFK Sunne 5.48
2 Sigrid Elfgren
IFK Sunne
06 IFK Sunne 5.05 PB
3 Hannah Hedström
IF Göta
06 IF Göta 4.45
4 Sara Persson
Lidköpings IS
06 Lidköpings IS 4.02 PB
123456
53 Hannah Hedström4.394.234.264.41x4.45
207 Sara Persson3.893.953.953.823.024.02
154 Ebba Vold Johannesson5.155.445.485.295.435.40
152 Sigrid Elfgren4.74x4.985.054.954.97
F14 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Lördag 10:50
1 Linnéa Fohlén Gladh
Trollhättan FIK
06 Trollhättan FIK 12.76
2 Fanny Bergqvist
IFK Sunne
06 IFK Sunne 8.98
3 Sigrid Elfgren
IFK Sunne
06 IFK Sunne 8.42 PB
123456
152 Sigrid Elfgren8.147.86xx8.428.20
220 Linnéa Fohlén Gladh12.4410.9912.28x12.7612.46
151 Fanny Bergqvistx8.468.98x8.89x
F13 60 m Försök
Lördag 09:45
Heat 1
1 Malin Persson
IF Göta
07 IF Göta 8.76 q PB
2 Elin Rubertsson
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 9.50 q 9.494
3 Agnes Kjellgren
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 9.50 SB 9.497
Heat 2
1 Leah Söder
IF Göta
07 IF Göta 8.97 q
2 Amanda Karlsson
IF Göta
07 IF Göta 9.36 q
3 Julia Bohlin
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 9.47 q
F13 60 m Final
Lördag 11:15
1 Malin Persson
IF Göta
07 IF Göta 8.71 PB
2 Leah Söder
IF Göta
07 IF Göta 9.04
3 Julia Bohlin
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 9.25 PB
4 Amanda Karlsson
IF Göta
07 IF Göta 9.28
5 Elin Rubertsson
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 9.73
F13 200 m Final
Söndag 11:15
A-Final
Tot. plac.
1 Malin Persson
IF Göta
07 IF Göta 29.47 1 SB
2 Amanda Karlsson
IF Göta
07 IF Göta 31.48 3
B-Final
Tot. plac.
1 Leah Söder
IF Göta
07 IF Göta 29.80 2 PB
2 Agnes Kjellgren
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 32.34 4 SB
F13 800 m Final
Söndag 13:40
1 Kim Semstrand
IFK Nora
07 IFK Nora 2:41.80 PB
2 Amanda Karlsson
IF Göta
07 IF Göta 2:59.05
F13 Höjd Final
Lördag 12:15
1 Thelma Gustafsson
Brattås CK
07 Brattås CK 145
=2 Agnes Kjellgren
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 123
=2 Elin Rubertsson
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 123
4 Julia Bohlin
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 118
108113118123127139145152
145 Elin Rubertssonoooxoxxx
4 Thelma Gustafsson-----oxoxxx
138 Julia Bohlinoooxxx
142 Agnes Kjellgren-ooxoxxx
F13 Längd Final
Hoppzon
Söndag 14:00
1 Elin Rubertsson
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 4.43
2 Agnes Kjellgren
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 4.42
3 Leah Söder
IF Göta
07 IF Göta 4.31
123456
145 Elin Rubertsson4.394.224.434.364.184.34
116 Leah Söder4.274.194.234.204.314.22
142 Agnes Kjellgren4.324.264.274.424.274.22
F13 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 15:20
1 Molly Fredriksson
Säffle FIK
07 Säffle FIK 8.99
2 Astrid Wall
Säffle FIK
07 Säffle FIK 8.08
3 Julia Bohlin
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 7.82 PB
4 Amanda Karlsson
IF Göta
07 IF Göta 7.02
123456
218 Astrid Wall7.347.898.087.647.707.65
69 Amanda Karlsson6.486.476.476.016.237.02
138 Julia Bohlin6.937.827.477.266.496.92
212 Molly Fredriksson8.777.998.938.528.888.99
F12 60 m Försök
Lördag 09:40
Heat 1
1 Josefne Johansson
IF Göta
08 IF Göta 9.01 q PB
2 Moa Karlsson
IF Göta
08 IF Göta 9.44 q
3 Hanna Wahlgren
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 9.65
4 Mi Westlund
Kils AIK
08 Kils AIK 9.82 PB
Heat 2
1 Meja Lindskog
IF Göta
08 IF Göta 8.87 q PB
2 Jostin King
KFUM Arvika
08 KFUM Arvika 9.58 q
3 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 9.62 q =PB
4 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 9.70
5 Tuvali Åhser
IF Göta
08 IF Göta 10.33
F12 60 m Final
Lördag 11:35
1 Meja Lindskog
IF Göta
08 IF Göta 8.80 PB
2 Josefne Johansson
IF Göta
08 IF Göta 9.03 PB
3 Moa Karlsson
IF Göta
08 IF Göta 9.44
4 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 9.62 =PB
5 Jostin King
KFUM Arvika
08 KFUM Arvika 9.74
F12 200 m Final
Söndag 11:00
A-Final
Tot. plac.
1 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta
08 IF Göta 30.35 2 PB
2 Moa Karlsson
IF Göta
08 IF Göta 31.26 3
3 Tuvali Åhser
IF Göta
08 IF Göta 34.88 5
B-Final
Tot. plac.
1 Josefne Johansson
IF Göta
08 IF Göta 29.83 1
2 Saga Lindqvist
IF Göta
08 IF Göta 34.15 4
3 Maja Persson
Lidköpings IS
08 Lidköpings IS 35.21 6
F12 800 m Final
Söndag 13:40
1 My Olsson
IF Göta
09 IF Göta 2:39.80 PB
2 Astrid Leandersson
IF Göta
09 IF Göta 2:49.99 PB
3 Josefne Johansson
IF Göta
08 IF Göta 2:50.98 PB
4 Jeanelle Hanna
Falköpings AIK
09 Falköpings AIK 2:55.04 PB
5 Maja Persson
Lidköpings IS
08 Lidköpings IS 3:17.29 PB
F12 Höjd Final
Lördag 09:00
1 Matilda Linden
IF Göta
08 IF Göta 131
2 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 128
3 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 122
4 Moa Karlsson
IF Göta
08 IF Göta 118
5 Hanna Wahlgren
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 113
6 Tuvali Åhser
IF Göta
08 IF Göta 113
103108113118122125128131133
128 Tuvali Åhserooxoxxx
73 Moa Karlssonooooxxx
180 Evelina Bönström-ooooxxx
217 Elsa Sjögren-oooooxoxxx
85 Matilda Linden-oooooooxxx
222 Hanna Wahlgrenxoxooxxx
F12 Längd Final
Hoppzon
Söndag 12:20
1 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta
08 IF Göta 4.38
2 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 4.24
3 Josefne Johansson
IF Göta
08 IF Göta 4.00
4 Saga Lindqvist
IF Göta
08 IF Göta 3.85
5 Mi Westlund
Kils AIK
08 Kils AIK 3.85 PB
6 Tuvali Åhser
IF Göta
08 IF Göta 3.44
7 Maja Persson
Lidköpings IS
08 Lidköpings IS 3.43
8 Mira Karlström
IF Göta
08 IF Göta 3.10
9 Moa Karlsson
IF Göta
08 IF Göta 2.57
123456
87 Saga Lindqvist3.593.82x3.713.853.84
122 Nathalie Wiman Ahlsetdt4.384.334.304.294.264.37
73 Moa Karlssonxxxx2.57x
128 Tuvali Åhser3.273.193.443.403.183.28
79 Mira Karlström3.101.842.492.752.602.60
180 Evelina Bönström4.104.124.144.244.103.94
64 Josefne Johansson3.943.874.003.833.823.82
202 Mi Westlund3.683.823.853.683.683.82
206 Maja Persson3.433.333.333.303.323.42
F12 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 10:10
1 Matilda Linden
IF Göta
08 IF Göta 10.11
2 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 8.00
3 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 7.87
4 Hanna Wahlgren
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 7.64
5 Mi Westlund
Kils AIK
08 Kils AIK 7.08
6 Jostin King
KFUM Arvika
08 KFUM Arvika 7.05
123456
217 Elsa Sjögren6.087.517.397.356.927.87
202 Mi Westlund7.086.907.036.746.587.03
171 Jostin King6.206.505.507.056.526.00
85 Matilda Linden10.119.138.50x8.139.03
180 Evelina Bönström7.167.976.868.007.897.15
222 Hanna Wahlgren7.277.196.697.646.956.48
F11 60 m Försök
Lördag 09:10
Heat 1
1 Ella Madland
IF Göta
09 IF Göta 9.20 q
2 Astrid Leandersson
IF Göta
09 IF Göta 9.45 q PB 9.443
3 Tera Persson Eriksson
IF Göta
09 IF Göta 10.31
4 Mira Andersson Lerman
IF Göta
09 IF Göta 10.47
5 Hanna Mårtensson
IF Göta
09 IF Göta 11.00
Heat 2
1 My Olsson
IF Göta
09 IF Göta 8.93 q
2 Ellen Rinnemo
IF Göta
09 IF Göta 9.82 9.82
3 Clara Eng
IF Göta
09 IF Göta 10.02
4 Evelina Winslow
Kils AIK
09 Kils AIK 10.60
5 Miranda Hellberg
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 11.07
Heat 3
1 Nora Karlsson
IF Göta
09 IF Göta 9.45 9.447
2 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 9.47 PB
3 Ebba Ekman
IF Göta
09 IF Göta 9.90
4 Linnea Olofsson
IF Göta
09 IF Göta 10.14
5 Erla Persson Eriksson
IF Göta
09 IF Göta 10.55
Heat 4
1 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 9.23 q PB
2 Jeanelle Hanna
Falköpings AIK
09 Falköpings AIK 9.44 q =PB
3 Elsa Delvert
Kils AIK
09 Kils AIK 10.44
4 Rebecca Carlsson
Karlskoga FIF
09 Karlskoga FIF 10.56 SB
Heat 5
1 Siri Frisk
IF Göta
09 IF Göta 9.57
2 Trulsa Lech
SK Bore
09 SK Bore 9.82 9.82
3 Lisa Holmgren
IF Göta
09 IF Göta 9.98 PB
4 Mikaela Uvesten
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 10.39
Ella Högman Skager
IF Göta
09 IF Göta DNS
F11 60 m Final
Lördag 11:20
1 My Olsson
IF Göta
09 IF Göta 8.83
2 Ella Madland
IF Göta
09 IF Göta 9.16
3 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 9.19 PB
4 Jeanelle Hanna
Falköpings AIK
09 Falköpings AIK 9.50
5 Astrid Leandersson
IF Göta
09 IF Göta 9.52 PB
F11 200 m Final
Söndag 12:20
A-Final
Tot. plac.
1 My Olsson
IF Göta
09 IF Göta 28.53 1 PB
2 Ella Madland
IF Göta
09 IF Göta 31.33 2
3 Siri Frisk
IF Göta
09 IF Göta 31.47 3 PB
4 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 32.16 6
5 Nora Karlsson
IF Göta
09 IF Göta 32.19 7 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Jeanelle Hanna
Falköpings AIK
09 Falköpings AIK 31.57 4 PB
2 Ellen Rinnemo
IF Göta
09 IF Göta 33.45 9
3 Ebba Ekman
IF Göta
09 IF Göta 33.89 10
4 Clara Eng
IF Göta
09 IF Göta 34.74 11
5 Evelina Winslow
Kils AIK
09 Kils AIK 36.40 13
C-Final
Tot. plac.
1 Astrid Leandersson
IF Göta
09 IF Göta 32.11 5
2 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 33.29 8
3 Linnea Olofsson
IF Göta
09 IF Göta 36.01 12
4 Elsa Delvert
Kils AIK
09 Kils AIK 37.45 14
5 Mira Andersson Lerman
IF Göta
09 IF Göta 37.63 15
F11 Höjd Final
Lördag 09:45
1 My Olsson
IF Göta
09 IF Göta 136
2 Siri Frisk
IF Göta
09 IF Göta 130
3 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 127
4 Jeanelle Hanna
Falköpings AIK
09 Falköpings AIK 127
5 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 121
6 Linnea Olofsson
IF Göta
09 IF Göta 121
7 Astrid Leandersson
IF Göta
09 IF Göta 118
8 Ella Madland
IF Göta
09 IF Göta 118
9 Nora Karlsson
IF Göta
09 IF Göta 118
10 Lisa Holmgren
IF Göta
09 IF Göta 115
11 Nellie Äleklint
IF Göta
09 IF Göta 112
12 Trulsa Lech
SK Bore
09 SK Bore 112
=13 Alice Jansson Tjernberg
IF Göta
09 IF Göta 108
=13 Mikaela Uvesten
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 108
15 Erla Persson Eriksson
IF Göta
09 IF Göta 108
16 Evelina Winslow
Kils AIK
09 Kils AIK 103
=17 Mira Andersson Lerman
IF Göta
09 IF Göta 98
=17 Tera Persson Eriksson
IF Göta
09 IF Göta 98
19 Miranda Hellberg
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 98
9398103108112115118121124127130133136139
74 Nora Karlsson-oooxoxoxxoxxx
95 Linnea Olofsson--ooxoooxxoxxx
211 Elin Abelinooooooooxoxoxxx
209 Trulsa Lech-oooxxoxxx
56 Lisa Holmgren--oxxoxxooxxx
104 Erla Persson Erikssonxoxxoxxooxxx
140 Miranda Hellbergxoxxoxxx
148 Mikaela Uvestenooooxxx
105 Tera Persson Erikssonxooxxx
42 Siri Frisk--ooooooxxooxoxxx
184 Julia Hillerström--oooooxxoooxxx
203 Evelina Winslowoooxxx
129 Nellie Äleklint--ooxoxxx
90 Ella Madlandooooxoxxoxoxxx
83 Astrid Leandersson--oooxooxxx
5 Jeanelle Hanna-ooooooooxoxxx
99 My Olsson-----oooxoooxxoxxoxxx
23 Mira Andersson Lermanxooxxx
221 Alice Jansson Tjernbergooooxxx
F11 Längd Final
Hoppzon
Söndag 09:00
1 My Olsson
IF Göta
09 IF Göta 4.67
2 Ella Högman Skager
IF Göta
09 IF Göta 4.22
3 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 4.14
4 Siri Frisk
IF Göta
09 IF Göta 4.12
5 Nora Karlsson
IF Göta
09 IF Göta 4.11
6 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 3.95
7 Ella Madland
IF Göta
09 IF Göta 3.87
8 Lisa Holmgren
IF Göta
09 IF Göta 3.83
9 Astrid Leandersson
IF Göta
09 IF Göta 3.77
10 Ellen Rinnemo
IF Göta
09 IF Göta 3.73
11 Nellie Äleklint
IF Göta
09 IF Göta 3.64
12 Linnea Olofsson
IF Göta
09 IF Göta 3.60
13 Mira Andersson Lerman
IF Göta
09 IF Göta 3.52
14 Elsa Delvert
Kils AIK
09 Kils AIK 3.34
15 Jeanelle Hanna
Falköpings AIK
09 Falköpings AIK 3.32
16 Clara Eng
IF Göta
09 IF Göta 3.24
17 Evelina Winslow
Kils AIK
09 Kils AIK 3.23
18 Tera Persson Eriksson
IF Göta
09 IF Göta 3.15
19 Hanna Mårtensson
IF Göta
09 IF Göta 2.85
1234
42 Siri Frisk3.803.713.734.12
129 Nellie Äleklint3.493.513.603.64
74 Nora Karlsson3.814.004.094.11
5 Jeanelle Hanna3.213.32--
90 Ella Madland3.593.723.793.87
99 My Olsson4.474.514.514.67
203 Evelina Winslow3.023.043.143.23
181 Elsa Delvert2.633.303.253.34
56 Lisa Holmgren3.653.713.813.83
105 Tera Persson Eriksson2.922.963.143.15
184 Julia Hillerström3.603.763.663.95
23 Mira Andersson Lerman3.263.233.523.37
183 Tiril Gustavsson4.034.004.034.14
106 Ellen Rinnemo3.513.493.493.73
95 Linnea Olofsson3.493.443.603.50
59 Ella Högman Skager4.094.124.054.22
33 Clara Eng3.183.133.243.05
83 Astrid Leandersson3.493.663.77x
92 Hanna Mårtensson1.722.852.672.81
F11 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 12:40
1 Lisa Holmgren
IF Göta
09 IF Göta 7.43
2 Siri Frisk
IF Göta
09 IF Göta 7.23
3 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 6.84
4 Trulsa Lech
SK Bore
09 SK Bore 6.39
5 Elsa Delvert
Kils AIK
09 Kils AIK 6.35
6 My Olsson
IF Göta
09 IF Göta 6.29
7 Astrid Leandersson
IF Göta
09 IF Göta 6.29
8 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 6.18
9 Ellen Rinnemo
IF Göta
09 IF Göta 6.09
10 Ella Madland
IF Göta
09 IF Göta 5.72
11 Ebba Ekman
IF Göta
09 IF Göta 5.61
12 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 5.48
13 Nora Karlsson
IF Göta
09 IF Göta 4.99
14 Linnea Olofsson
IF Göta
09 IF Göta 4.89
15 Mira Andersson Lerman
IF Göta
09 IF Göta 4.87
16 Rebecca Carlsson
Karlskoga FIF
09 Karlskoga FIF 4.72 PB
17 Erla Persson Eriksson
IF Göta
09 IF Göta 4.71
18 Clara Eng
IF Göta
09 IF Göta 4.66
19 Mikaela Uvesten
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 4.61
20 Hanna Mårtensson
IF Göta
09 IF Göta 3.74
1234
83 Astrid Leanderssonx6.296.165.96
90 Ella Madland4.664.765.105.72
30 Ebba Ekman5.385.104.615.61
209 Trulsa Lech6.395.826.096.03
162 Rebecca Carlsson4.724.684.244.18
211 Elin Abelin5.155.135.485.18
183 Tiril Gustavsson5.125.996.185.70
33 Clara Eng4.634.424.664.40
74 Nora Karlsson4.424.994.65x
92 Hanna Mårtenssonx3.743.153.47
95 Linnea Olofsson4.694.694.474.89
106 Ellen Rinnemo6.095.805.836.02
184 Julia Hillerström6.845.906.225.57
148 Mikaela Uvesten4.334.304.614.55
42 Siri Frisk6.846.737.236.66
23 Mira Andersson Lermanx4.824.87-
56 Lisa Holmgren7.437.197.317.00
104 Erla Persson Eriksson4.123.674.134.71
181 Elsa Delvert5.306.35x6.25
99 My Olsson6.296.186.266.06
F10 60 m Försök
Lördag 10:10
Heat 1
1 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 9.83 q
2 Thea Frykholm
IF Göta
10 IF Göta 10.33 q
3 Ebba Karlsson
IF Göta
10 IF Göta 10.39
4 Elina Åhser
IF Göta
10 IF Göta 11.42
Heat 2
1 Elisa Östin
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 9.67 q
2 Nelly André
IF Göta
10 IF Göta 10.91
3 Tuva Kjellgren
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 11.08 11.08
Naffi Sarr Gueye
IF Göta
10 IF Göta DQ
Heat 3
1 Ida Holmqvist
IF Göta
10 IF Göta 10.00 q SB
2 AnaÌs Isaksson
IF Göta
10 IF Göta 10.10 q PB
3 Milla Pasalic Göransson
IF Göta
10 IF Göta 10.66
4 Vera Eriksson
Filipstads IF
10 Filipstads IF 11.08 11.08
F10 60 m Final
Lördag 11:25
1 Elisa Östin
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 9.54 PB
2 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 9.91
3 Ida Holmqvist
IF Göta
10 IF Göta 10.03 SB
4 Thea Frykholm
IF Göta
10 IF Göta 10.10
5 AnaÌs Isaksson
IF Göta
10 IF Göta 13.28
F10 200 m Final
Lördag 13:15
A-Final
Tot. plac.
1 Elisa Östin
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 33.35 1 PB
2 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 33.99 2 PB
3 Ida Holmqvist
IF Göta
10 IF Göta 34.68 3
4 Dounia el Andaloussi
IF Göta
10 IF Göta 40.25 9
5 Elina Åhser
IF Göta
10 IF Göta 40.86 10
6 Tuva Kjellgren
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 40.95 11 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Ebba Karlsson
IF Göta
10 IF Göta 36.76 4
2 Naffi Sarr Gueye
IF Göta
10 IF Göta 38.57 5
3 Vera Eriksson
Filipstads IF
10 Filipstads IF 38.79 6
4 Nelly André
IF Göta
10 IF Göta 39.37 7
5 Milla Pasalic Göransson
IF Göta
10 IF Göta 39.57 8
F10 Längd Final
Hoppzon
Lördag 09:00
1 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 3.79
2 Elisa Östin
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 3.63
3 Ida Holmqvist
IF Göta
10 IF Göta 3.43
4 AnaÌs Isaksson
IF Göta
10 IF Göta 3.36
5 Ebba Karlsson
IF Göta
10 IF Göta 3.25
6 Naffi Sarr Gueye
IF Göta
10 IF Göta 3.21
7 Vera Eriksson
Filipstads IF
10 Filipstads IF 3.18
8 Nelly André
IF Göta
10 IF Göta 3.15
9 Thea Frykholm
IF Göta
10 IF Göta 3.13
10 Tuva Kjellgren
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 2.83
11 Elina Åhser
IF Göta
10 IF Göta 2.76
12 Molly Lindén
IF Göta
10 IF Göta 2.38
1234
24 Nelly André3.152.932.742.75
9 Vera Eriksson3.033.073.183.14
109 Naffi Sarr Gueye3.213.07x2.98
167 Elisa Östin3.63x3.493.59
143 Tuva Kjellgren2.82x2.792.83
60 AnaÌs Isaksson3.163.193.363.14
214 Julia Karlsson3.243.613.733.79
86 Molly Lindén2.272.112.382.38
58 Ida Holmqvist3.363.333.433.32
70 Ebba Karlsson 3.233.253.083.22
127 Elina Åhser2.732.612.762.58
44 Thea Frykholm3.133.073.092.97
F10 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 14:35
1 Elisa Östin
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 6.40
2 Naffi Sarr Gueye
IF Göta
10 IF Göta 5.93
3 Nelly André
IF Göta
10 IF Göta 5.67
4 Vera Eriksson
Filipstads IF
10 Filipstads IF 5.57
5 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 5.43
6 Molly Lindén
IF Göta
10 IF Göta 4.90
7 Elina Åhser
IF Göta
10 IF Göta 4.75
1234
109 Naffi Sarr Gueye5.795.685.105.93
167 Elisa Östin5.075.275.736.40
214 Julia Karlsson5.434.924.84x
127 Elina Åhser4.454.044.754.63
9 Vera Eriksson5.405.575.375.46
24 Nelly André5.305.645.645.67
86 Molly Lindén3.954.904.214.70
F9 60 m Försök
Lördag 09:00
Heat 1
1 Josephine Wäseby
IF Göta
11 IF Göta 10.48 q
2 Sofia Stjernlöf
IF Göta
11 IF Göta 10.50 q SB
3 Signe Johannesson
IF Göta
11 IF Göta 11.39 q
Heat 2
1 Emma Mathiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 10.62 q
2 Ellie Gustafsson
Kils AIK
11 Kils AIK 10.81 q
3 Litzia Andersson
IFK Kristinehamn
11 IFK Kristinehamn 11.50
4 Freja Karlsson
IF Göta
11 IF Göta 11.90
F9 60 m Final
Lördag 11:05
1 Emma Mathiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 10.26 SB
2 Josephine Wäseby
IF Göta
11 IF Göta 10.31 PB
3 Ellie Gustafsson
Kils AIK
11 Kils AIK 10.47 PB
4 Sofia Stjernlöf
IF Göta
11 IF Göta 10.63 SB
5 Signe Johannesson
IF Göta
11 IF Göta 11.39
F9 200 m Final
Lördag 13:05
A-Final
Tot. plac.
1 Eira Granevald
IF Göta
11 IF Göta 34.51 1
2 Sofia Stjernlöf
IF Göta
11 IF Göta 36.54 3 PB
3 Josephine Wäseby
IF Göta
11 IF Göta 36.63 4
4 Agnes Karlsson
IF Göta
11 IF Göta 40.02 7
B-Final
Tot. plac.
1 Elsa Leverström
Säffle FIK
11 Säffle FIK 35.71 2
2 Ellie Gustafsson
Kils AIK
11 Kils AIK 36.95 5
3 Emma Mathiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 39.49 6
4 Signe Johannesson
IF Göta
11 IF Göta 41.83 8
F9 Längd Final
Hoppzon
Lördag 09:45
1 Eira Granevald
IF Göta
11 IF Göta 3.30
2 Josephine Wäseby
IF Göta
11 IF Göta 3.16
3 Ellie Gustafsson
Kils AIK
11 Kils AIK 3.04
4 Agnes Karlsson
IF Göta
11 IF Göta 2.98
5 Elsa Leverström
Säffle FIK
11 Säffle FIK 2.92
6 Sofia Stjernlöf
IF Göta
11 IF Göta 2.82
7 Emma Mathiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 2.82
8 Litzia Andersson
IFK Kristinehamn
11 IFK Kristinehamn 2.71
9 Signe Johannesson
IF Göta
11 IF Göta 2.58
10 Clara Abelin
Säffle FIK
11 Säffle FIK 2.48
11 Freja Karlsson
IF Göta
11 IF Göta 2.21
1234
135 Litzia Andersson2.712.612.522.69
188 Emma Mathiasson2.702.652.822.51
68 Agnes Karlsson2.982.972.642.91
125 Josephine Wäseby 3.033.023.093.16
71 Freja Karlsson2.121.852.212.06
216 Elsa Leverström2.922.632.562.69
45 Eira Granevald3.273.183.233.30
182 Ellie Gustafssonx2.903.003.04
210 Clara Abelin2.482.342.262.19
114 Sofia Stjernlöf2.702.732.822.68
63 Signe Johannesson2.582.382.44x
F9 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 12:05
1 Josephine Wäseby
IF Göta
11 IF Göta 5.05
2 Signe Johannesson
IF Göta
11 IF Göta 4.50
3 Sofia Stjernlöf
IF Göta
11 IF Göta 4.47
4 Elsa Leverström
Säffle FIK
11 Säffle FIK 4.00
5 Ellie Gustafsson
Kils AIK
11 Kils AIK 3.94
6 Emma Mathiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 3.43
7 Freja Karlsson
IF Göta
11 IF Göta 2.93
8 Clara Abelin
Säffle FIK
11 Säffle FIK 2.20
1234
125 Josephine Wäseby 4.714.805.055.01
114 Sofia Stjernlöf3.633.674.473.72
182 Ellie Gustafsson3.243.923.373.94
71 Freja Karlsson2.392.082.562.93
63 Signe Johannesson3.634.214.504.39
216 Elsa Leverström3.554.00x3.85
210 Clara Abelin2.122.202.131.97
188 Emma Mathiasson2.733.393.353.43
F8 60 m Försök
Lördag 09:05
Heat 1
1 Dagny Thörngren
Kils AIK
12 Kils AIK 11.26 q
2 Linnea Eng
IF Göta
12 IF Göta 11.45 q
3 Wilma Adler
Kils AIK
12 Kils AIK 12.34
Heat 2
1 Alicia Andersson Lerman
IF Göta
12 IF Göta 11.21 q
2 Nellie Lückner
IF Göta
12 IF Göta 11.24 q
3 Thelma Engberg
IF Göta
12 IF Göta 12.23 q
4 Ella Jern
IF Göta
12 IF Göta 12.36
F8 60 m Final
Lördag 11:10
1 Alicia Andersson Lerman
IF Göta
12 IF Göta 11.15
2 Dagny Thörngren
Kils AIK
12 Kils AIK 11.18
3 Linnea Eng
IF Göta
12 IF Göta 11.19 PB
4 Thelma Engberg
IF Göta
12 IF Göta 11.88
Nellie Lückner
IF Göta
12 IF Göta DQ
F8 200 m Final
Lördag 13:00
1 Dagny Thörngren
Kils AIK
12 Kils AIK 41.10
2 Alicia Andersson Lerman
IF Göta
12 IF Göta 41.52
3 Linnea Eng
IF Göta
12 IF Göta 42.60
4 Ella Jern
IF Göta
12 IF Göta 44.24
5 Wilma Adler
Kils AIK
12 Kils AIK 44.51
F8 Längd Final
Hoppzon
Lördag 10:20
1 Dagny Thörngren
Kils AIK
12 Kils AIK 2.88
2 Nellie Lückner
IF Göta
12 IF Göta 2.77
3 Wilma Adler
Kils AIK
12 Kils AIK 2.59
4 Alicia Andersson Lerman
IF Göta
12 IF Göta 2.59
5 Caroline Bönström
Kils AIK
12 Kils AIK 2.33
6 Ella Jern
IF Göta
12 IF Göta 2.31
7 Linnea Eng
IF Göta
12 IF Göta 2.30
8 Thelma Engberg
IF Göta
12 IF Göta 2.30
1234
61 Ella Jern2.132.272.232.31
89 Nellie Lückner x2.412.352.77
198 Dagny Thörngren 2.812.832.812.88
35 Thelma Engberg2.082.30x1.87
22 Alicia Andersson Lerman2.592.552.542.53
34 Linnea Eng2.172.282.302.24
179 Caroline Bönström2.332.302.142.28
177 Wilma Adler2.312.572.282.59
F8 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 11:30
1 Wilma Adler
Kils AIK
12 Kils AIK 3.81
2 Ella Jern
IF Göta
12 IF Göta 3.55
3 Caroline Bönström
Kils AIK
12 Kils AIK 3.25
4 Dagny Thörngren
Kils AIK
12 Kils AIK 3.15
5 Alicia Andersson Lerman
IF Göta
12 IF Göta 2.98
6 Linnea Eng
IF Göta
12 IF Göta 2.65
1234
179 Caroline Bönströmx3.173.252.94
34 Linnea Eng2.652.432.382.01
177 Wilma Adler3.543.053.143.81
22 Alicia Andersson Lerman2.982.832.882.73
61 Ella Jern3.553.533.433.54
198 Dagny Thörngren 3.012.863.152.44
Män 60 m Försök
Lördag 10:40
Heat 1
1 Gabriel Gunnarsson
IF Göta
01 IF Göta 7.33 q
2 Daniel Andersson
Istrums SK
91 Istrums SK 7.42 q
3 Albin Enbacker
IF Göta
01 IF Göta 7.82
4 Tomas Eriksson
KFUM Örebro
51 KFUM Örebro 10.27
Heat 2
1 Melker Gustavsson
IF Göta
00 IF Göta 7.18 q
2 Victor Thunström
IF Göta
00 IF Göta 7.71 q 7.704
3 Henrik Nilsson
KFUM Arvika
79 KFUM Arvika 7.71 q 7.710
Män 60 m Final
Lördag 12:05
=1 Gabriel Gunnarsson
IF Göta
01 IF Göta 7.11 =SB 7.106
=1 Melker Gustavsson
IF Göta
00 IF Göta 7.11 7.106
3 Daniel Andersson
Istrums SK
91 Istrums SK 7.40
4 Victor Thunström
IF Göta
00 IF Göta 7.66
5 Henrik Nilsson
KFUM Arvika
79 KFUM Arvika 7.85
Män 200 m Final
Söndag 11:45
1 Gabriel Gunnarsson
IF Göta
01 IF Göta 22.92
2 Victor Thunström
IF Göta
00 IF Göta 24.41 PB
3 Albin Enbacker
IF Göta
01 IF Göta 24.92 PB
Män 800 m Final
Söndag 14:10
1 David Kjellén
IF Göta
95 IF Göta 2:14.17
2 Sören Persson
IF Göta
65 IF Göta 2:16.82
3 Karl-Martin Nordling
IF Göta
77 IF Göta 2:17.84
4 Lars Lundegård
KFUM Örebro
65 KFUM Örebro 2:22.04 SB
Män Höjd Final
Lördag 14:05
1 Arvid Ryberg
IF Göta
98 IF Göta 199
2 Markus Asplund
IF Göta
98 IF Göta 193
181184187190193196199202
108 Arvid Ryberg-o-o-ooxxx
25 Markus Asplundo-xo-o-xxx
Män Längd Final
Söndag 12:00
1 Oskar Erixon
IF Göta
99 IF Göta 6.94
2 Henrik Nilsson
KFUM Arvika
79 KFUM Arvika 5.06
3 Albin Enbacker
IF Göta
01 IF Göta 3.88
123456
32 Albin Enbackerxxx3.88xx
173 Henrik Nilsson4.135.004.944.914.995.06
38 Oskar Erixonxxx6.94xx
P17 60 m Final
Lördag 11:40
1 Alfred Bäckryd
Kils AIK
04 Kils AIK 8.35
P17 200 m Final
Söndag 11:35
1 Alfred Bäckryd
Kils AIK
04 Kils AIK 27.31
P17 800 m Final
Söndag 14:10
1 Noel Edvinsson
IF Göta
04 IF Göta 2:08.46
2 Jakob Hallgren
IF Göta
04 IF Göta 2:26.87
P17 Längd Final
Söndag 12:00
1 Alfred Bäckryd
Kils AIK
04 Kils AIK 4.25
123456
178 Alfred Bäckryd 4.253.53-
P15 200 m Final
Söndag 11:35
1 Jonathan Aspetorp
KFUM Arvika
05 KFUM Arvika 26.80
2 Bilal Larsen
IF Göta
05 IF Göta 27.64 SB
P15 800 m Final
Söndag 14:00
1 Isak Holmgård
Grava SK
05 Grava SK 2:29.76
P15 Längd Final
Söndag 12:00
1 Jonathan Aspetorp
KFUM Arvika
05 KFUM Arvika 4.76 PB
2 Bilal Larsen
IF Göta
05 IF Göta 4.46
3 Albin Nauclér
KFUM Arvika
05 KFUM Arvika 4.37
123456
172 Albin Nauclérxx4.373.98--
168 Jonathan Aspetorp4.764.52x4.48--
82 Bilal Larsen4.464.274.384.424.29-
P15 Kula Final
Vikt: 4,0kg
Söndag 09:45
1 Bilal Larsen
IF Göta
05 IF Göta 6.68
123456
82 Bilal Larsen6.44x6.446.68x6.38
P14 60 m Försök
Lördag 09:50
1 Ali Dawood
IF Göta
06 IF Göta 7.87
2 Adam Al-Hag
IF Göta
06 IF Göta 8.29
3 Anton Kamperin
Kils AIK
06 Kils AIK 8.49
4 Albin Nilsson Wikman
KFUM Arvika
06 KFUM Arvika 8.54 SB
5 David Jonhed
IF Göta
06 IF Göta 9.02 PB
P14 200 m Final
Lördag 13:40
1 Ali Dawood
IF Göta
06 IF Göta 24.67 PB
2 Adam Al-Hag
IF Göta
06 IF Göta 27.56
3 Albin Nilsson Wikman
KFUM Arvika
06 KFUM Arvika 28.29
P14 800 m Final
Söndag 14:25
1 Ali Dawood
IF Göta
06 IF Göta 2:24.40
2 Adam Al-Hag
IF Göta
06 IF Göta 2:31.51
P14 Höjd Final
Lördag 11:15
1 Albin Nilsson Wikman
KFUM Arvika
06 KFUM Arvika 140
125130135140145
174 Albin Nilsson Wikmanooooxxx
P14 Längd Final
Söndag 10:15
1 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 4.69
2 David Jonhed
IF Göta
06 IF Göta 3.53
3 Karl Westerlind
Säffle FIK
06 Säffle FIK 3.31
123456
66 David Jonhed2.683.313.043.423.143.53
201 Albin Westlund4.234.404.164.694.654.55
219 Karl Westerlind2.883.312.853.003.023.08
P14 Kula Final
Vikt: 4,0kg
Söndag 09:45
1 David Jonhed
IF Göta
06 IF Göta 4.95
123456
66 David Jonhed4.484.734.944.95x4.43
P13 60 m Final
Lördag 11:00
1 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 8.69
2 Jensen King
KFUM Arvika
07 KFUM Arvika 9.17
P13 200 m Final
Lördag 13:35
1 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 29.43
2 Jensen King
KFUM Arvika
07 KFUM Arvika 31.30
P13 Höjd Final
Lördag 11:15
1 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 150
2 Jensen King
KFUM Arvika
07 KFUM Arvika 115
110115120135140145150156
201 Albin Westlund---oooxoxxx
170 Jensen Kingxooxxx
P13 Längd Final
Hoppzon
Söndag 14:00
1 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 5.08 SB
123456
201 Albin Westlund4.884.904.905.084.845.03
P13 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 09:45
1 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 11.04 SB
123456
201 Albin Westlund11.049.8710.7810.4210.56x
P12 60 m Försök
Lördag 09:30
1 Eric Nilsson Struck
Istrums SK
08 Istrums SK 7.94 q PB
2 Olle Johansson
IF Göta
08 IF Göta 8.81 q
3 Albin Lennhagen
IF Göta
08 IF Göta 8.93 q
4 Olof Tholén
Alingsås IF
08 Alingsås IF 9.00 q PB
5 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 10.54 q
P12 200 m Final
Lördag 13:25
A-Final
Tot. plac.
1 Albin Lennhagen
IF Göta
08 IF Göta 29.39 2 PB
2 Olof Tholén
Alingsås IF
08 Alingsås IF 29.45 3 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Eric Nilsson Struck
Istrums SK
08 Istrums SK 26.93 1
2 Lucas Björfelt
IF Göta
08 IF Göta 32.32 4
3 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 35.63 5
P12 800 m Final
Söndag 14:40
1 Olof Tholén
Alingsås IF
08 Alingsås IF 2:33.78
2 Albin Lennhagen
IF Göta
08 IF Göta 2:40.19
3 Lucas Björfelt
IF Göta
08 IF Göta 2:44.61
4 Joel Holmgård
Grava SK
08 Grava SK 2:48.25
5 Nils Tholén
Alingsås IF
09 Alingsås IF 2:51.08
6 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 2:53.72
P12 Höjd Final
Lördag 11:15
1 Lucas Björfelt
IF Göta
08 IF Göta 140
2 Eric Nilsson Struck
Istrums SK
08 Istrums SK 140
3 Olof Tholén
Alingsås IF
08 Alingsås IF 134
4 Olle Johansson
IF Göta
08 IF Göta 122
5 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 118
103108113118122125128131134137140143
27 Lucas Björfelt----oooooxooxxx
200 Ludvig Walanoxo-oxoxxx
2 Olof Tholén---ooooxooxxx
65 Olle Johanssonoooooxxx
159 Eric Nilsson Struck---oooooooxxoxxx
P12 Längd Final
Hoppzon
Söndag 13:45
1 Eric Nilsson Struck
Istrums SK
08 Istrums SK 4.79
2 Olle Johansson
IF Göta
08 IF Göta 4.59
3 Albin Lennhagen
IF Göta
08 IF Göta 4.50
4 Olof Tholén
Alingsås IF
08 Alingsås IF 4.43
5 Edvin Alenljung
IF Göta
08 IF Göta 3.81
6 Walter Fallandet Ågren
IF Göta
08 IF Göta 3.79
7 Oliwer Jalakas
Karlskoga FIF
08 Karlskoga FIF 3.60
8 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 3.49 PB
123456
84 Albin Lennhagen4.504.124.064.003.974.24
164 Oliwer Jalakas3.173.453.603.183.363.46
2 Olof Tholén4.274.384.434.304.164.21
159 Eric Nilsson Struck4.454.544.654.704.674.79
39 Walter Fallandet Ågren3.793.683.19x3.523.24
65 Olle Johansson4.524.394.554.594.534.45
200 Ludvig Walan3.192.873.343.493.463.43
19 Edvin Alenljung3.753.813.723.703.743.74
P12 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 10:40
1 Eric Nilsson Struck
Istrums SK
08 Istrums SK 7.71
2 Olof Tholén
Alingsås IF
08 Alingsås IF 6.52
3 Elton Järpegård
Säffle FIK
08 Säffle FIK 5.99
4 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 5.93
5 Oliwer Jalakas
Karlskoga FIF
08 Karlskoga FIF 4.80
123456
213 Elton Järpegård5.935.995.58x5.695.66
159 Eric Nilsson Struck7.057.267.377.277.717.50
200 Ludvig Walan5.575.705.935.855.725.61
164 Oliwer Jalakas4.574.494.424.484.454.80
2 Olof Tholén5.315.876.236.245.426.52
P11 60 m Försök
Lördag 10:20
Heat 1
1 Nils Tholén
Alingsås IF
09 Alingsås IF 9.60 q PB
2 William Hedström
IF Göta
09 IF Göta 9.83 q PB
3 Isak Grenegård
IF Göta
09 IF Göta 10.17 q
4 Felix Winslow
Kils AIK
09 Kils AIK 10.29
Heat 2
1 Theo Jern
IF Göta
09 IF Göta 9.25 q
2 Anton Pranjic
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 10.09 q PB
3 Isak Mathiasson
Kils AIK
09 Kils AIK 10.33
4 Antimo Andersson
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 10.68
P11 60 m Final
Lördag 11:50
1 Theo Jern
IF Göta
09 IF Göta 9.28
2 Nils Tholén
Alingsås IF
09 Alingsås IF 9.60 PB
3 William Hedström
IF Göta
09 IF Göta 9.74 PB
4 Anton Pranjic
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 10.07 PB
5 Isak Grenegård
IF Göta
09 IF Göta 10.09
P11 200 m Final
Söndag 12:10
A-Final
Tot. plac.
1 Theo Jern
IF Göta
09 IF Göta 30.50 1 SB
2 Nils Tholén
Alingsås IF
09 Alingsås IF 33.69 3
3 Felix Winslow
Kils AIK
09 Kils AIK 34.82 5
4 Gilbert Karlström
IF Göta
09 IF Göta 35.53 6
B-Final
Tot. plac.
1 Alfred Bäckman
IF Göta
09 IF Göta 33.23 2
2 William Hedström
IF Göta
09 IF Göta 34.33 4
3 Isak Mathiasson
Kils AIK
09 Kils AIK 36.28 7
4 Antimo Andersson
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 37.02 8
P11 Höjd Final
Lördag 13:00
1 Ebbe Thörngren
Kils AIK
09 Kils AIK 124
2 Liam Olsson
IF Göta
11 IF Göta 121
3 Theo Jern
IF Göta
09 IF Göta 121
4 Anton Pranjic
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 118
5 Nils Tholén
Alingsås IF
09 Alingsås IF 115 PB
6 Isak Mathiasson
Kils AIK
09 Kils AIK 108
9398103108112115118121124126
199 Ebbe Thörngren --ooooxxooxoxxx
1 Nils Tholén--oooxxoxxx
189 Isak Mathiassonooxxooxxx
62 Theo Jern--oxoooxoxxoxxx
144 Anton Pranjic--ooooxoxxx
98 Liam Olsson--oooxoxxooxxx
P11 Längd Final
Hoppzon
Söndag 13:00
1 Theo Jern
IF Göta
09 IF Göta 4.20
2 Isak Grenegård
IF Göta
09 IF Göta 3.73
3 Isak Mathiasson
Kils AIK
09 Kils AIK 3.67
4 Felix Winslow
Kils AIK
09 Kils AIK 3.60
5 William Hedström
IF Göta
09 IF Göta 3.55
6 Nils Tholén
Alingsås IF
09 Alingsås IF 3.51 PB
7 Alfred Bäckman
IF Göta
09 IF Göta 3.47
8 Ebbe Thörngren
Kils AIK
09 Kils AIK 3.40
9 Antimo Andersson
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 3.30
10 Gilbert Karlström
IF Göta
09 IF Göta 3.21
1234
62 Theo Jern4.203.943.953.93
1 Nils Tholén3.47x3.323.51
204 Felix Winslow 3.313.313.553.60
199 Ebbe Thörngren 3.243.393.403.40
134 Antimo Andersson3.301.533.143.25
189 Isak Mathiasson3.373.283.423.67
47 Isak Grenegård3.733.563.733.60
28 Alfred Bäckman3.473.053.393.25
54 William Hedström3.553.433.463.21
78 Gilbert Karlström3.213.083.183.14
P11 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 09:00
1 Isak Mathiasson
Kils AIK
09 Kils AIK 8.15
2 Oliver Skarman
IF Göta
09 IF Göta 8.08
3 Anton Pranjic
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 8.01
4 Isak Grenegård
IF Göta
09 IF Göta 6.53
5 Theo Jern
IF Göta
09 IF Göta 6.25
6 Antimo Andersson
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 6.17
7 Nils Tholén
Alingsås IF
09 Alingsås IF 5.67
1234
62 Theo Jern6.256.216.176.00
1 Nils Tholén4.505.605.675.53
144 Anton Pranjic7.858.017.968.00
112 Oliver Skarman7.307.268.087.96
189 Isak Mathiasson8.157.948.057.63
47 Isak Grenegård5.976.536.046.40
134 Antimo Andersson5.846.085.826.17
P10 60 m Försök
Söndag 09:00
Heat 1
1 Dylan Nordigårds
Kils AIK
10 Kils AIK 9.97 q
2 Ludwig Jalakas
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 10.06 q
3 Robin Skan
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 10.55
4 Liam Cronesberry Nordling
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 10.87
5 Liam Jordskogen
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 10.98
Heat 2
1 Karl Wålinder
IF Göta
10 IF Göta 9.60 q
2 Hugo Forssten
IF Göta
10 IF Göta 9.66 q
3 Sven Wallmander
IF Göta
10 IF Göta 10.42 q
4 Max Souza Nilsson
IF Göta
10 IF Göta 11.04
5 Ville Bjuhr
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 11.69
P10 60 m Final
Söndag 09:45
1 Karl Wålinder
IF Göta
10 IF Göta 9.46 =PB
2 Hugo Forssten
IF Göta
10 IF Göta 9.54
3 Dylan Nordigårds
Kils AIK
10 Kils AIK 9.94
4 Ludwig Jalakas
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 10.05
5 Sven Wallmander
IF Göta
10 IF Göta 10.49
P10 200 m Final
Söndag 12:50
A-Final
Tot. plac.
1 Hugo Forssten
IF Göta
10 IF Göta 34.21 2
2 Ludwig Jalakas
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 35.06 3
3 Assar Andersson
IF Göta
10 IF Göta 35.10 4 SB
4 Robin Skan
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 37.73 6
5 Birger Karlström
IF Göta
10 IF Göta 39.59 8
B-Final
Tot. plac.
1 Dylan Nordigårds
Kils AIK
10 Kils AIK 34.20 1
2 Sven Wallmander
IF Göta
10 IF Göta 35.81 5
3 Max Souza Nilsson
IF Göta
10 IF Göta 38.70 7
4 Ville Bjuhr
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 45.67 9
Karl Wålinder
IF Göta
10 IF Göta DNS
P10 Längd Final
Hoppzon
Söndag 10:15
1 Hugo Forssten
IF Göta
10 IF Göta 3.77
2 Karl Wålinder
IF Göta
10 IF Göta 3.71 PB
3 Dylan Nordigårds
Kils AIK
10 Kils AIK 3.66
4 Ludwig Jalakas
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 3.55
5 Sven Wallmander
IF Göta
10 IF Göta 3.43
6 Assar Andersson
IF Göta
10 IF Göta 3.37
7 Birger Karlström
IF Göta
10 IF Göta 2.99
8 Liam Cronesberry Nordling
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 2.96
9 Liam Jordskogen
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 2.76
1234
20 Assar Andersson3.253.253.243.37
124 Karl Wålinder3.713.623.413.53
40 Hugo Forssten3.773.723.573.64
139 Liam Cronesberry Nordling2.962.792.772.75
163 Ludwig Jalakas3.533.503.553.47
194 Dylan Nordigårds 3.523.563.523.66
77 Birger Karlström2.902.792.992.68
141 Liam Jordskogen2.762.582.752.62
120 Sven Wallmander3.273.43x3.18
P10 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 11:20
1 Ville Bjuhr
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 6.84
2 Ludwig Jalakas
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 6.42
3 Robin Skan
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 6.18
4 Karl Wålinder
IF Göta
10 IF Göta 4.89
5 Liam Jordskogen
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 4.33
6 Liam Cronesberry Nordling
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 3.44
1234
146 Robin Skan6.025.736.146.18
124 Karl Wålinder4.664.174.894.86
139 Liam Cronesberry Nordling3.213.443.093.12
137 Ville Bjuhr5.33x6.176.84
163 Ludwig Jalakas6.426.035.416.25
141 Liam Jordskogen4.333.944.234.26
P9 60 m Försök
Söndag 09:20
Heat 1
1 Valdemar Karlsson
IF Göta
11 IF Göta 10.04 q
2 Anton Wigh-Dahlgren
Filipstads IF
11 Filipstads IF 10.36 q
3 Olle Gunnarsson
IF Göta
11 IF Göta 10.59 SB
4 Liam Mathiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 10.60 SB
5 Philip Noremalm
Kils AIK
11 Kils AIK 11.14
Heat 2
1 Liam Olsson
IF Göta
11 IF Göta 10.15 q
2 Viktor Broström
IF Göta
11 IF Göta 10.16 q
3 Ivar Wrange
IF Göta
11 IF Göta 10.31 q
4 Thor Frisk
IF Göta
11 IF Göta 11.21 PB
P9 60 m Final
Söndag 09:55
1 Valdemar Karlsson
IF Göta
11 IF Göta 10.05
2 Viktor Broström
IF Göta
11 IF Göta 10.13
3 Liam Olsson
IF Göta
11 IF Göta 10.17
4 Ivar Wrange
IF Göta
11 IF Göta 10.29
5 Anton Wigh-Dahlgren
Filipstads IF
11 Filipstads IF 10.32
P9 200 m Final
Söndag 12:40
A-Final
Tot. plac.
1 Liam Olsson
IF Göta
11 IF Göta 34.27 1 PB
2 Valdemar Karlsson
IF Göta
11 IF Göta 34.64 2
3 Ivar Wrange
IF Göta
11 IF Göta 36.50 5 PB
4 Thor Frisk
IF Göta
11 IF Göta 39.11 7 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Viktor Broström
IF Göta
11 IF Göta 35.48 3
2 Olle Gunnarsson
IF Göta
11 IF Göta 36.19 4
3 Anton Wigh-Dahlgren
Filipstads IF
11 Filipstads IF 36.51 6
4 Philip Noremalm
Kils AIK
11 Kils AIK 40.52 8
P9 Längd Final
Hoppzon
Söndag 10:55
1 Liam Olsson
IF Göta
11 IF Göta 3.76
2 Valdemar Karlsson
IF Göta
11 IF Göta 3.57
3 Viktor Broström
IF Göta
11 IF Göta 3.52
4 Ivar Wrange
IF Göta
11 IF Göta 3.38
5 Anton Wigh-Dahlgren
Filipstads IF
11 Filipstads IF 3.35
6 Philip Noremalm
Kils AIK
11 Kils AIK 3.17
7 Olle Gunnarsson
IF Göta
11 IF Göta 3.14
8 Thor Frisk
IF Göta
11 IF Göta 3.05
9 Liam Mathiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 2.89
1234
76 Valdemar Karlsson3.323.323.503.57
226 Viktor Broström2.813.413.343.52
123 Ivar Wrange3.173.103.343.38
195 Philip Noremalm2.732.893.173.01
43 Thor Frisk2.793.052.803.01
10 Anton Wigh-Dahlgren3.353.273.173.15
190 Liam Mathiasson2.652.732.452.89
50 Olle Gunnarsson 3.143.022.913.05
98 Liam Olsson3.503.763.633.66
P9 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 12:00
1 Ivar Wrange
IF Göta
11 IF Göta 6.02
2 Valdemar Karlsson
IF Göta
11 IF Göta 5.75
3 Thor Frisk
IF Göta
11 IF Göta 5.20
4 Liam Mathiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 4.63
5 Liam Olsson
IF Göta
11 IF Göta 4.48
6 Viktor Broström
IF Göta
11 IF Göta 4.19
7 Anton Wigh-Dahlgren
Filipstads IF
11 Filipstads IF 4.14
8 Philip Noremalm
Kils AIK
11 Kils AIK 4.08
1234
195 Philip Noremalm1.333.202.814.08
76 Valdemar Karlsson5.755.165.075.36
190 Liam Mathiasson3.792.514.634.37
98 Liam Olsson3.664.064.484.48
10 Anton Wigh-Dahlgren3.794.143.954.03
226 Viktor Broström4.103.114.194.04
43 Thor Frisk4.435.195.204.92
123 Ivar Wrange4.976.025.305.79
P8 60 m Final
Söndag 09:10
1 Hampus Holmgren
IF Göta
12 IF Göta 10.99
2 Valter Ruuth
IF Göta
12 IF Göta 11.04
3 Love Eriksson
Filipstads IF
12 Filipstads IF 11.26
4 Lucas Munter
Kils AIK
12 Kils AIK 11.63 PB
5 Benjamin Skarman
IF Göta
12 IF Göta 11.64
P8 200 m Final
Söndag 12:30
1 Valter Ruuth
IF Göta
12 IF Göta 37.89
2 Love Eriksson
Filipstads IF
12 Filipstads IF 39.54
3 Benjamin Skarman
IF Göta
12 IF Göta 41.67 PB
4 Lucas Munter
Kils AIK
12 Kils AIK 43.39 PB
P8 Längd Final
Hoppzon
Söndag 11:40
1 Valter Ruuth
IF Göta
12 IF Göta 3.27
2 Love Eriksson
Filipstads IF
12 Filipstads IF 3.14
3 Hampus Holmgren
IF Göta
12 IF Göta 2.88
4 Benjamin Skarman
IF Göta
12 IF Göta 2.83 PB
5 Lucas Munter
Kils AIK
12 Kils AIK 2.62 PB
1234
7 Love Eriksson2.893.082.893.14
107 Valter Ruuth2.823.253.103.27
111 Benjamin Skarman2.832.792.612.77
192 Lucas Munter2.502.562.582.62
55 Hampus Holmgren2.882.662.732.67
P8 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 10:10
1 Hampus Holmgren
IF Göta
12 IF Göta 4.65 PB
2 Valter Ruuth
IF Göta
12 IF Göta 4.25
3 Benjamin Skarman
IF Göta
12 IF Göta 3.83
4 Love Eriksson
Filipstads IF
12 Filipstads IF 3.82
5 Lucas Munter
Kils AIK
12 Kils AIK 3.29 PB
1234
107 Valter Ruuthx4.204.254.21
7 Love Eriksson3.553.763.823.66
55 Hampus Holmgren4.654.524.284.02
111 Benjamin Skarman3.273.633.403.83
192 Lucas Munter3.273.263.213.29
Veteraner Kvinnor Viktkastning Final
Vikt: 7,26kg
Lördag 15:50
1 Ann-Christin Olsson
IK Hakarpspojkarna
64 IK Hakarpspojkarna 8.81
123456
155 Ann-Christin Olsson8.81xx6.448.668.06