Resultat Boregalan

Björnevi IP, Torsby   2023-05-20

Arrangör: SK Bore Tävlingsledare: Hans Eriksson Senast uppdaterad: 2023-05-21 02:00:47
Visa Resultatkort
Kvinnor Höjd
20/5 14:30
1 Wilma Lindberg
SK Bore
02 SK Bore 150 SB
130135140145150153
180 Wilma Lindbergooxoxxoxoxxx
Kvinnor Längd
20/5 10:00
1 Emilia Kjellberg
IF Göta Karlstad
96 IF Göta Karlstad 5.62 nwi
123456
120 Emilia Kjellberg
Kvinnor Diskus
Vikt: 1,0kg
20/5 13:15
1 Erica Larsson
IF Göta Karlstad
90 IF Göta Karlstad 42.84
2 Natalie Persson
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 36.33 PB
3 Ida Stenbäck
SK Bore
99 SK Bore 35.21
4 Wilma Lindberg
SK Bore
02 SK Bore 30.16 PB
123456
121 Erica Larsson
193 Ida Stenbäck
180 Wilma Lindberg
126 Natalie Persson
Kvinnor Slägga
Vikt: 4,0kg
20/5 15:15
1 Emma Palmgren
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 55.53 SB
2 Alexandra Nilsson
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 54.85 PB
3 Ida Stenbäck
SK Bore
99 SK Bore 54.05 PB
123456
193 Ida Stenbäck
125 Emma Palmgren
124 Alexandra Nilsson
F19 Slägga
Vikt: 4,0kg
20/5 15:15
1 Annie Engelbrektsson Jonsson
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 32.07 PB
123456
109 Annie Engelbrektsson Jonsson
F17 Diskus
Vikt: 1,0kg
20/5 13:15
1 Ellen Mähler
SK Bore
06 SK Bore 35.67 SB
2 Emma Andersson
IF Hagen
07 IF Hagen 33.78
123456
136 Emma Andersson
183 Ellen Mähler
F17 Slägga
Vikt: 3,0kg
20/5 15:15
1 Ellen Mähler
SK Bore
06 SK Bore 48.74 SB
2 Emma Andersson
IF Hagen
07 IF Hagen 46.26 PB
3 Nelli Toresson Runemark
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 35.02 PB
123456
134 Nelli Toresson Runemark
136 Emma Andersson
183 Ellen Mähler
F17 Spjut
Vikt: 500g
20/5 14:25
1 Ellen Mähler
SK Bore
06 SK Bore 35.62 SB
123456
183 Ellen Mähler
F15 80 m
20/5 11:20
Vind: nwi
1 Agnes Schröder
KFUM Arvika
09 KFUM Arvika 10.69
2 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 11.00
3 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 11.18
4 Nellie Nordh-Porath
Säffle FIK
08 Säffle FIK 11.19
5 Amanda Strand
Filipstads IF
09 Filipstads IF 11.35
F15 Höjd
20/5 14:30
1 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 150 PB
2 Agnes Schröder
KFUM Arvika
09 KFUM Arvika 145 PB
3 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 140 SB
125130135140145150153
158 Agnes Schröderoooxooxxx
210 Elsa Sjögren--ooooxxx
199 Elin Abelinooooxxx
F15 Längd
20/5 10:00
1 Agnes Schröder
KFUM Arvika
09 KFUM Arvika 4.47 nwi
2 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 4.34 nwi
3 Linnéa Karlsson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 4.33 nwi
4 Amanda Strand
Filipstads IF
09 Filipstads IF 3.71 nwi
5 Nellie Nordh-Porath
Säffle FIK
08 Säffle FIK 3.56 nwi
123456
209 Nellie Nordh-Porath
199 Elin Abelin
207 Linnéa Karlsson
102 Amanda Strand
158 Agnes Schröder
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
20/5 11:35
1 Linnéa Karlsson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 8.95 SB
2 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 8.43 PB
3 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 7.95 PB
4 Nellie Nordh-Porath
Säffle FIK
08 Säffle FIK 6.73 PB
123456
209 Nellie Nordh-Porath
207 Linnéa Karlsson
199 Elin Abelin
210 Elsa Sjögren
F15 Diskus
Vikt: 0,75kg
20/5 12:45
1 Felicia Bjärnlöv
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 36.11 PB
2 Felica Ottosson
SK Bore
09 SK Bore 30.35
123456
164 Felica Ottosson
100 Felicia Bjärnlöv
F15 Slägga
Vikt: 3,0kg
20/5 16:10
1 Felicia Bjärnlöv
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 45.55
2 Felica Ottosson
SK Bore
09 SK Bore 37.57
3 Nellie Nordh-Porath
Säffle FIK
08 Säffle FIK 34.60 PB
4 Agnes Schröder
KFUM Arvika
09 KFUM Arvika 26.36 PB
5 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 22.75 PB
123456
209 Nellie Nordh-Porath
164 Felica Ottosson
100 Felicia Bjärnlöv
199 Elin Abelin
158 Agnes Schröder
F13 400m Hinder
35 cm Hinder höjd
20/5 14:00
1 Tuva Ljunggren
KFUM Arvika
10 KFUM Arvika 1:18.08 PB
2 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 1:22.13 PB
3 Ashley Arvidsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 1:22.88 PB
4 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 1:26.46 PB
F13 60 m
20/5 10:40
Vind: nwi
1 Hanna Engström
KFUM Arvika
10 KFUM Arvika 8.38
2 Tuva Ljunggren
KFUM Arvika
10 KFUM Arvika 8.47
3 Astrid Tallsäter
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 8.61
4 Ashley Arvidsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 8.71
5 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 8.72
6 Alice Edgren
IK Viking
10 IK Viking 9.40
F13 Höjd
20/5 11:20
1 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 143 SB
2 Ashley Arvidsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 125 PB
3 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 125 PB
4 Astrid Tallsäter
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 115 PB
105110115120125130135140143147
130 Astrid Tallsäteroxoxoxxx
135 Elina Åhserooooxoxx
206 Julia Karlsson----oooooxxx
104 Ashley Arvidssonoooooxxx
F13 Längd
Hoppzon
20/5 12:05
1 Hanna Engström
KFUM Arvika
10 KFUM Arvika 4.19 nwi
2 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 4.13 nwi
3 Astrid Tallsäter
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 4.10 nwi
4 Ashley Arvidsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 3.91 nwi
5 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 3.20 nwi
Alice Edgren
IK Viking
10 IK Viking DNS
123456
206 Julia Karlsson
104 Ashley Arvidsson
135 Elina Åhser
151 Hanna Engström
147 Alice Edgren
130 Astrid Tallsäter
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
20/5 15:10
1 Tuva Ljunggren
KFUM Arvika
10 KFUM Arvika 10.07 PB
2 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 9.18 PB
3 Hanna Engström
KFUM Arvika
10 KFUM Arvika 8.94 PB
4 Ashley Arvidsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 8.06 PB
5 Freja Karlsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 6.12 PB
Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad DNS
123456
206 Julia Karlsson
104 Ashley Arvidsson
157 Tuva Ljunggren
151 Hanna Engström
135 Elina Åhser
119 Freja Karlsson
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
20/5 12:45
1 Tuva Ljunggren
KFUM Arvika
10 KFUM Arvika 21.99 SB
2 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 21.83 PB
3 Freja Karlsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 15.63 PB
123456
135 Elina Åhser
119 Freja Karlsson
157 Tuva Ljunggren
F13 Slägga
Vikt: 2,0kg
20/5 16:10
1 Hanna Engström
KFUM Arvika
10 KFUM Arvika 26.05 SB
Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad DNS
123456
135 Elina Åhser
151 Hanna Engström
F13 Spjut
Vikt: 400g
20/5 14:25
1 Tuva Ljunggren
KFUM Arvika
10 KFUM Arvika 20.70 PB
2 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 19.49
3 Ashley Arvidsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 15.64 PB
123456
157 Tuva Ljunggren
104 Ashley Arvidsson
206 Julia Karlsson
F11 400m Hinder
35 cm Hinder höjd
20/5 15:20
1 Esther Karlsson
KFUM Arvika
12 KFUM Arvika 1:19.48 PB
2 Smilla Bentjerodt
SK Bore
12 SK Bore 2:25.35 PB
Elia Anderson
KFUM Arvika
13 KFUM Arvika DNS
F11 60 m
20/5 10:45
A-F11 Final 60m
20/5 10:45
Vind: nwi
Tot. plac.
1 Esther Karlsson
KFUM Arvika
12 KFUM Arvika 8.91 1
2 Wilma Adolfsson
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 8.95 2
3 Smilla Bentjerodt
SK Bore
12 SK Bore 9.08 3
Elia Anderson
KFUM Arvika
13 KFUM Arvika DNS
B-F11 Final 60m
20/5 10:45
Vind: nwi
Tot. plac.
1 Embla Säfström
IK Viking
13 IK Viking 10.18 4
2 Bella Dovlind
Säffle FIK
13 Säffle FIK 10.65 5
3 Klara Ottosson
SK Bore
13 SK Bore 11.30 6
4 Susanna Karlund
Säffle FIK
13 Säffle FIK 11.75 7
F11 Höjd
20/5 11:20
1 Wilma Adolfsson
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 143 PB
2 Smilla Bentjerodt
SK Bore
12 SK Bore 110 PB
95100105110115120125128131134140143146
103 Wilma Adolfssonoooooooooxooxxoxxx
163 Smilla Bentjerodtooooxxx
F11 Längd
Hoppzon
20/5 13:30
1 Wilma Adolfsson
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 4.13 nwi
2 Esther Karlsson
KFUM Arvika
12 KFUM Arvika 3.99 nwi
3 Smilla Bentjerodt
SK Bore
12 SK Bore 3.93 nwi
4 Bella Dovlind
Säffle FIK
13 Säffle FIK 2.92 nwi
5 Embla Säfström
IK Viking
13 IK Viking 2.86 nwi
6 Klara Ottosson
SK Bore
13 SK Bore 2.70 nwi
7 Susanna Karlund
Säffle FIK
13 Säffle FIK 2.34 nwi
Elia Anderson
KFUM Arvika
13 KFUM Arvika DNS
123456
148 Embla Säfström
208 Susanna Karlund
154 Esther Karlsson
103 Wilma Adolfsson
150 Elia Anderson
163 Smilla Bentjerodt
188 Klara Ottosson
201 Bella Dovlind
F11 Kula
Vikt: 2,0kg
20/5 14:25
1 Esther Karlsson
KFUM Arvika
12 KFUM Arvika 6.85 PB
2 Wilma Adolfsson
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 6.36 PB
Elia Anderson
KFUM Arvika
13 KFUM Arvika DNS
123456
154 Esther Karlsson
150 Elia Anderson
103 Wilma Adolfsson
F11 Boll
20/5 12:35
1 Smilla Bentjerodt
SK Bore
12 SK Bore 31.13 PB
2 Bella Dovlind
Säffle FIK
13 Säffle FIK 25.83
3 Embla Säfström
IK Viking
13 IK Viking 18.13 PB
4 Susanna Karlund
Säffle FIK
13 Säffle FIK 15.81
123456
163 Smilla Bentjerodt
201 Bella Dovlind
148 Embla Säfström
208 Susanna Karlund
F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män & P19 & P17 100 m
20/5 12:20
Män Final 100m
20/5 12:20
Vind: nwi
Tot. plac.
1 Rikard Throgen-Hedin
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 11.52 1
2 Karl-William Einarson
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 11.81 4
3 Albin Enbacker
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 12.02 5
P17 + P19 Final 100m
20/5 12:20
Vind: nwi
Tot. plac.
1 Jakob Hallgren
IF Göta Karlstad
04 IF Göta Karlstad 11.56 2
2 Jenson King
KFUM Arvika
07 KFUM Arvika 11.76 3
Viktor Lundgren
Filipstads IF
07 Filipstads IF DNS
Sammanställning per klass
P19
1 Jakob Hallgren
IF Göta Karlstad
04 IF Göta Karlstad 11.56
P17
1 Jenson King
KFUM Arvika
07 KFUM Arvika 11.76
Viktor Lundgren
Filipstads IF
07 Filipstads IF DNS
Män
1 Rikard Throgen-Hedin
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 11.52
2 Karl-William Einarson
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 11.81
3 Albin Enbacker
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 12.02
20/5 14:30
Rikard Throgen-Hedin
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad DNS
Män Längd
20/5 10:00
1 Karl-William Einarson
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 6.27 nwi
2 Albin Enbacker
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 4.75 nwi
123456
108 Albin Enbacker
107 Karl-William Einarson
Män Kula
Vikt: 7,26kg
20/5 11:35
1 Rikard Throgen-Hedin
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 12.24
2 Terje Aastorp
Ull/Kisa IL (NOR)
56 Ull/Kisa IL (NOR) 7.90
123456
211 Terje Aastorp
132 Rikard Throgen-Hedin
Män Diskus
Vikt: 2,0kg
20/5 13:15
1 Rikard Throgen-Hedin
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 47.56 PB
2 Terje Aastorp
Ull/Kisa IL (NOR)
56 Ull/Kisa IL (NOR) 25.87 SB
123456
211 Terje Aastorp
132 Rikard Throgen-Hedin
Män Slägga
Vikt: 7,26kg
20/5 15:15
Terje Aastorp
Ull/Kisa IL (NOR)
56 Ull/Kisa IL (NOR) x
123456
211 Terje Aastorp
P19 100 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 100 m

P19 Längd
20/5 10:00
1 Jakob Hallgren
IF Göta Karlstad
04 IF Göta Karlstad 5.41 nwi
123456
113 Jakob Hallgren
P19 Diskus
Vikt: 1,75kg
20/5 13:15
1 Gustav Jonsson
SK Bore
05 SK Bore 40.97 PB
123456
174 Gustav Jonsson
P17 100 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 100 m

P17 Längd
20/5 10:00
1 Jenson King
KFUM Arvika
07 KFUM Arvika 4.88 nwi
123456
155 Jenson King
P17 Diskus
Vikt: 1,5kg
20/5 13:15
1 Otto Hallgren
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 25.93 PB
123456
114 Otto Hallgren
P15 80 m
20/5 11:25
Vind: nwi
1 Dominic Hermansson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 10.65
P15 Höjd
20/5 14:30
1 Dominic Hermansson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 125
115120125130
115 Dominic Hermansson oooxxx
P15 Längd
20/5 10:00
1 Isak Grenegård
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.60 nwi
2 Dominic Hermansson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3.70 nwi
123456
112 Isak Grenegård
115 Dominic Hermansson
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
20/5 13:50
1 Anton Pranjic
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 12.42 PB
2 Gustav Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 11.54 PB
3 Olle Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 10.34 PB
123456
204 Olle Höök
137 Anton Pranjic
203 Gustav Höök
P15 Diskus
Vikt: 1,0kg
20/5 11:55
1 Gustav Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 32.61 PB
2 Anton Pranjic
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 32.15 PB
3 Olle Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 30.13 PB
4 Elton Järpegård
Säffle FIK
08 Säffle FIK 22.70 SB
5 Isak Grenegård
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 20.21 PB
123456
137 Anton Pranjic
204 Olle Höök
205 Elton Järpegård
203 Gustav Höök
112 Isak Grenegård
P15 Spjut
Vikt: 600g
20/5 14:25
1 Olle Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 40.14 PB
2 Gustav Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 38.92 SB
3 Isak Grenegård
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 29.70 PB
123456
112 Isak Grenegård
204 Olle Höök
203 Gustav Höök
P13 400m Hinder
35 cm Hinder höjd
20/5 13:50
1 Joshua Hermansson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 1:20.09
2 Anton Stigemo
SK Bore
11 SK Bore 1:21.30
3 Olle Johansson
SK Bore
11 SK Bore 1:39.19
Gustav Stigemo
SK Bore
11 SK Bore DNS
P13 60 m
20/5 11:10
Vind: nwi
1 Joshua Hermansson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 9.27
2 Olle Johansson
SK Bore
11 SK Bore 10.88
P13 Höjd
20/5 13:20
1 Collins Arvidsson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 110 PB
105110115
105 Collins Arvidssonoox
P13 Längd
Hoppzon
20/5 14:20
1 Gustav Stigemo
SK Bore
11 SK Bore 3.38 nwi
2 Joshua Hermansson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 3.19 nwi
3 Anton Stigemo
SK Bore
11 SK Bore 3.10 nwi
4 Olle Johansson
SK Bore
11 SK Bore 2.82 nwi
123456
173 Olle Johansson
116 Joshua Hermansson
195 Gustav Stigemo
194 Anton Stigemo
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
20/5 10:00
1 Khalid Ali
Säffle FIK
10 Säffle FIK 9.98
2 Olle Olsson
SK Bore
11 SK Bore 8.51 PB
3 Gustav Stigemo
SK Bore
11 SK Bore 7.78
4 Collins Arvidsson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 6.64 PB
5 Olle Johansson
SK Bore
11 SK Bore 5.99
123456
200 Khalid Ali
187 Olle Olsson
195 Gustav Stigemo
173 Olle Johansson
105 Collins Arvidsson
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
20/5 11:55
1 Gustav Stigemo
SK Bore
11 SK Bore 32.45
123456
195 Gustav Stigemo
P13 Slägga
Vikt: 3,0kg
20/5 16:10
1 Gustav Stigemo
SK Bore
11 SK Bore 34.34
2 Collins Arvidsson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 14.24 PB
123456
195 Gustav Stigemo
105 Collins Arvidsson
P13 Spjut
Vikt: 400g
20/5 15:15
1 Khalid Ali
Säffle FIK
10 Säffle FIK 28.27
2 Gustav Stigemo
SK Bore
11 SK Bore 26.90
3 Anton Stigemo
SK Bore
11 SK Bore 19.19
4 Olle Johansson
SK Bore
11 SK Bore 17.54
5 Collins Arvidsson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 14.53 PB
123456
105 Collins Arvidsson
200 Khalid Ali
195 Gustav Stigemo
173 Olle Johansson
194 Anton Stigemo
P11 400m Hinder
35 cm Hinder höjd
20/5 15:10
1 Vilmer Gustafsson
Kils AIK
12 Kils AIK 1:16.40 PB
Loui Högberg
Kils AIK
13 Kils AIK DNS
P11 60 m
20/5 10:35
Vind: nwi
1 Axel Tallsäter
IF Göta Karlstad
13 IF Göta Karlstad 8.73
2 Vilmer Gustafsson
Kils AIK
12 Kils AIK 9.01
3 Loui Högberg
Kils AIK
13 Kils AIK 9.73
P11 Höjd
20/5 13:20
1 Axel Tallsäter
IF Göta Karlstad
13 IF Göta Karlstad 110 PB
95100105110115
131 Axel Tallsäteroooox
P11 Längd
Hoppzon
20/5 10:00
1 Axel Tallsäter
IF Göta Karlstad
13 IF Göta Karlstad 3.92 nwi
2 Vilmer Gustafsson
Kils AIK
12 Kils AIK 3.46 nwi
3 Loui Högberg
Kils AIK
13 Kils AIK 3.42 nwi
123456
161 Vilmer Gustafsson
131 Axel Tallsäter
162 Loui Högberg
P11 Kula
Vikt: 2,0kg
20/5 13:50
1 Vilmer Gustafsson
Kils AIK
12 Kils AIK 7.96 PB
2 Loui Högberg
Kils AIK
13 Kils AIK 6.33 PB
123456
161 Vilmer Gustafsson
162 Loui Högberg
P11 Boll
20/5 12:35
1 Vilmer Gustafsson
Kils AIK
12 Kils AIK 36.50 PB
2 Loui Högberg
Kils AIK
13 Kils AIK 26.24 PB
123456
161 Vilmer Gustafsson
162 Loui Högberg
P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.