Resultat Pepparkaksspelen

Atleticum, Malmö   2019-12-14

Arrangör: MAI Tävlingsledare: Annika Hovang Senast uppdaterad: 2020-06-21 22:57:37
Kvinnor 60 m Försök
Lördag 14:20
1 Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI 8.41 q
2 Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 8.62 q
3 Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 8.89 q
4 Lovis Ryman
Malmö AI
06 Malmö AI 9.10 q
5 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 9.15 q
6 Tilma Vreto
Malmö AI
04 Malmö AI 9.65 q
7 Nemi Persson
Malmö AI
05 Malmö AI 9.79 q
8 Thea Andersen
Malmö AI
04 Malmö AI 9.82 q
Kvinnor 60 m Final
Lördag 15:30
1 Lovis Ryman
Malmö AI
06 Malmö AI 9.31
2 Nemi Persson
Malmö AI
05 Malmö AI 9.71
3 Thea Andersen
Malmö AI
04 Malmö AI 9.94
4 Tilma Vreto
Malmö AI
04 Malmö AI 10.03
Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI DNS
Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI DNS
Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI DNS
Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI DNS
Kvinnor 200 m Final
Lördag 16:10
A-Final
Tot. plac.
1 Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI 27.65 1
2 Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 28.54 3
3 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 31.08 7
Olivia Jensfeldt
Malmö AI
05 Malmö AI SI
B-Final
Tot. plac.
1 Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI 28.30 2
2 Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 29.11 5 PB
3 Thea Andersen
Malmö AI
04 Malmö AI 31.97 8
4 Tilma Vreto
Malmö AI
04 Malmö AI 32.04 9
C-Final
Tot. plac.
1 Isabella Vestergaard
Malmö AI
06 Malmö AI 28.70 4
2 Lovis Ryman
Malmö AI
06 Malmö AI 30.37 6
3 Nemi Persson
Malmö AI
05 Malmö AI 34.76 10
Kvinnor Stav Final
Lördag 13:00
1 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 350
2 Luna Johannsen
Malmö AI
05 Malmö AI 290 =PB
3 Ellen Persson
Malmö AI
03 Malmö AI 280
Elvira Collvin
Malmö AI
04 Malmö AI x
240250260270280290300310320330340350
Ellen Persson--o-oxxx
Ella Uddenäs-----o-ooxoxxoxo
Elvira Collvinxxx
Luna Johannsen-oooxxoxoxxx
F13 60 m Försök
Lördag 12:15
Heat 1
1 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 8.82 q
2 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 9.13 q
3 Elin Erlandsson
IFK Lund
07 IFK Lund 9.41 q
4 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 9.42 q 9.411
5 Juni Björklund
Malmö AI
08 Malmö AI 9.57 q PB
6 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 9.74 q
7 Irma Clemén
Malmö AI
08 Malmö AI 9.82 q
Heat 2
1 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 8.81 q
2 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 8.87 q
3 Isabella Ganton
Malmö AI
07 Malmö AI 9.47 q
4 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.54 q
5 Molly Lilius
Malmö AI
08 Malmö AI 10.08 q
6 Tova Lundin
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 10.21 q
Heat 3
1 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 9.16 q
2 Leia Tuvesson
Malmö AI
07 Malmö AI 9.29 q
3 Livia Edman
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 9.49 q
4 Cordelia Sjöstedt
Malmö AI
08 Malmö AI 10.11 q
5 Saga Törnquist
IFK Lund
07 IFK Lund 10.14 q
6 Maja Gidlund
Malmö AI
09 Malmö AI 11.07 q
Heat 4
1 Iris Puig Ursby
Malmö AI
07 Malmö AI 8.68 q
2 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 9.01 q
3 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 9.14 q
4 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 9.37 q
5 My Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 9.42 q 9.414
6 Hadia Formuli
Malmö AI
07 Malmö AI 10.88 q
F13 60 m Final
Lördag 15:05
A-Final
1 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 8.87 8.865
2 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 8.87 8.868
3 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 8.96
4 Iris Puig Ursby
Malmö AI
07 Malmö AI 9.01
5 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 9.11
6 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 9.26
7 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 9.34
B-Final
1 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 9.04
2 Leia Tuvesson
Malmö AI
07 Malmö AI 9.15
3 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 9.36
4 My Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 9.38
5 Elin Erlandsson
IFK Lund
07 IFK Lund 9.46
6 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 9.48
C-Final
1 Isabella Ganton
Malmö AI
07 Malmö AI 9.47
2 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.58
3 Livia Edman
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 9.81
4 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 9.83
5 Irma Clemén
Malmö AI
08 Malmö AI 10.09 10.089
Juni Björklund
Malmö AI
08 Malmö AI DNS
D-Final
1 Tova Lundin
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 10.08
2 Molly Lilius
Malmö AI
08 Malmö AI 10.09 10.083
3 Cordelia Sjöstedt
Malmö AI
08 Malmö AI 10.19
4 Maja Gidlund
Malmö AI
09 Malmö AI 11.45
Saga Törnquist
IFK Lund
07 IFK Lund DNS
Hadia Formuli
Malmö AI
07 Malmö AI DNS
F13 600 m Final
Lördag 16:00
1 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 1:48.00 SB
2 Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta 1:49.83 PB
3 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 1:58.47
4 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 2:05.75
5 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 2:06.99
6 Cordelia Sjöstedt
Malmö AI
08 Malmö AI 2:08.94
7 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 2:16.66
8 Irma Clemén
Malmö AI
08 Malmö AI 2:18.61
F13 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
Lördag 13:30
Heat 1
1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 10.27 q
2 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 10.67 q PB
3 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 10.80 q
4 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 10.81 q
5 Livia Edman
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 12.70 q
6 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 12.91 q
7 Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI 13.36 q
Heat 2
1 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 10.45 q
2 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 11.68 q
3 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 12.16 q
4 Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI 12.42 q
5 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 12.59 q
6 Molly Lilius
Malmö AI
08 Malmö AI 20.06 q
F13 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
Lördag 14:10
A-Final
1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 10.27
2 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 10.65
3 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 10.72 PB 10.711
4 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 10.72 10.713
5 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 10.92
6 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 11.71
7 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 11.94
B-Final
1 Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI 12.16
2 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 12.77
3 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 12.93
4 Livia Edman
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 13.00
5 Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI 13.15
Molly Lilius
Malmö AI
08 Malmö AI DNS
F13 Höjd Final
Lördag 12:45
1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 145
2 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 145
3 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 140
4 Alma Persson
Malmö AI
07 Malmö AI 140
5 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 140
6 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 140
7 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 135
=8 Tova Lundin
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 130
=8 Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta 130
10 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 120
11 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 115
105110115120125130135140145150
552 Moa Wirstedt----oooxoxxoxxx
340 Tova Lundin-oooooxxx
359 Bella Gisel---ooooxxoxxx
478 Ebba Mohlin---ooooxxx
354 Lova Nilsson-ooooox
569 Isa Lindberg---ooooooxxx
352 Meja Wallering-oooooxoxoxxx
407 Ebba Elm--oxoxxx
494 Alma Persson--o-ooxooxxx
571 Felicia Mårtensson--ooooooxxx
567 Elin Lindbergooxxox
F13 Stav Final
Lördag 11:00
1 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 180
2 Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK 160
130140150160170180190
352 Meja Walleringo-ooooxxx
576 Nicole Björklundoooxxo-xxx
F13 Längd Final
Hoppzon
Lördag 15:40
1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 4.75
2 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 4.58
3 Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI 4.35
4 Iris Puig Ursby
Malmö AI
07 Malmö AI 4.32
5 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 4.26
6 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 4.25
7 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 4.17
8 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 4.12
9 Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI 4.11
10 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 4.05
11 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 4.00
12 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 3.99
13 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 3.96
14 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 3.95
15 Cordelia Sjöstedt
Malmö AI
08 Malmö AI 3.85
16 Isabella Ganton
Malmö AI
07 Malmö AI 3.82
17 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 3.77
18 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 3.75
19 Livia Edman
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 3.68
20 Elin Erlandsson
IFK Lund
07 IFK Lund 3.67
21 Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK 3.65
22 Vilma Hjern
Malmö AI
07 Malmö AI 3.65
23 Molly Lilius
Malmö AI
08 Malmö AI 3.62
24 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 3.57
25 Tova Lundin
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 3.56
26 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 3.46
27 Hadia Formuli
Malmö AI
07 Malmö AI 3.34
1234
567 Elin Lindberg4.004.003.914.05
408 Isabella Enggren4.254.284.254.35
525 Saga Siorholm3.773.693.55x
359 Bella Gisel4.004.264.024.00
386 Tilde Bladh3.953.833.693.75
395 Aina Buric4.033.864.074.17
417 Hadia Formuli3.053.20x3.34
352 Meja Wallering4.144.204.254.03
460 Molly Lilius3.543.463.623.22
504 Iris Puig Ursby4.324.01-3.93
344 Elin Erlandsson3.673.563.52-
478 Ebba Mohlin4.064.054.014.12
526 Cordelia Sjöstedt3.013.853.163.20
425 Isabella Gantonx-x3.82
510 Siri Rissler3.863.583.783.99
336 Livia Edman3.673.643.453.68
586 Vilma Atthage3.583.583.753.68
413 Saga Falck4.094.114.053.93
515 Ebba Römbo 3.513.573.563.55
569 Isa Lindberg4.754.664.594.61
439 Vilma Hjern3.653.32x3.56
342 Evelin Varga3.903.954.003.97
571 Felicia Mårtensson4.254.584.164.25
514 Tilda Räftegård3.463.453.263.05
340 Tova Lundin3.563.153.493.27
576 Nicole Björklund3.603.603.653.59
603 Ellen Birgander3.963.923.94x
F13 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 14:15
1 Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI 11.42
2 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 9.86
3 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 9.49
4 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 7.76
5 Vilma Hjern
Malmö AI
07 Malmö AI 7.19
6 Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI 6.94
7 Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK 6.45
8 Livia Edman
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 6.24
9 Hadia Formuli
Malmö AI
07 Malmö AI 6.24
10 Tova Lundin
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 5.82
11 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 5.30
1234
316 Linnea Stjernfeldt6.616.046.246.94
576 Nicole Björklund6.456.156.396.07
342 Evelin Varga5.305.28x4.69
340 Tova Lundin5.825.485.675.70
439 Vilma Hjern7.196.366.126.77
417 Hadia Formuli5.33x5.566.24
514 Tilda Räftegårdx6.837.357.76
408 Isabella Enggren10.6111.0811.0611.42
352 Meja Wallering9.499.078.978.82
359 Bella Gisel8.918.729.869.41
336 Livia Edman5.515.765.836.24
F11 60 m Försök
Lördag 11:25
Heat 1
1 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 8.92 q
2 Julie Petersen
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 9.45 q
3 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 9.92 q
4 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 10.30 q
5 Stina Wästberg
Malmö AI
09 Malmö AI 10.68 q
6 Iris Ortiz
Malmö AI
09 Malmö AI 10.74 q
7 Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK 10.91 q
Heat 2
1 Elsa Lööf
Malmö AI
09 Malmö AI 10.15 q
2 Ella Lohi
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 10.25 q
3 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 10.48 q
4 Lovisa Lantz
Malmö AI
09 Malmö AI 10.75 q 10.743
5 Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK 10.75 q 10.745
6 Julie Ynner
Malmö AI
10 Malmö AI 10.78 q
7 Elaha Formuli
Malmö AI
09 Malmö AI 11.32 q
Heat 3
1 Carla Tönnesen
Ystads IF
10 Ystads IF 9.68 q 9.671
2 Ebba Sunnanväder
Malmö AI
10 Malmö AI 9.70 q
3 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.71 q
4 Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund 9.93 q
5 Ellen Åsberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 9.99 q
6 Emma Jakobsson
Malmö AI
09 Malmö AI 10.23 q
7 Perla Ramin Majd
Malmö AI
09 Malmö AI 11.03 q
Heat 4
1 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 9.97 q
2 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 10.20 q
3 Beata Åsberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 10.28 q
4 Mira-Li Hejdeman
Lomma FIK
09 Lomma FIK 10.35 q
5 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 10.39 q 10.386
6 Ellen Larsson
Malmö AI
10 Malmö AI 11.62 q
Milou Linander
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF DNS
Heat 5
1 Ina Almquist
Eslövs AI
09 Eslövs AI 9.67 q
2 Moa Elmvik Hardy
Malmö AI
09 Malmö AI 9.68 q 9.677
3 Evelina Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 9.74 q
4 Melanie Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 10.39 q 10.381
5 Edith Bredmar
Malmö AI
10 Malmö AI 10.63 q
6 Stina Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 10.69 q
7 Elly Oredsson
Malmö AI
10 Malmö AI 10.70 q
8 Sonja Hedar
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 11.15 q
Heat 6
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 9.36 q
2 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 9.89 q
3 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 10.02 q
4 Emma Friman
Malmö AI
09 Malmö AI 10.07 q
5 Stella Danielsson Bladh
Malmö AI
09 Malmö AI 10.09 q
6 Isabelle Leveau
Malmö AI
10 Malmö AI 10.14 q
7 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 10.65 q
8 Cornelia Ganton
Malmö AI
10 Malmö AI 11.51 q
F11 60 m Final
Lördag 14:35
A-Final
1 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 9.21
2 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 9.33
3 Moa Elmvik Hardy
Malmö AI
09 Malmö AI 9.44
4 Julie Petersen
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 9.66
5 Ina Almquist
Eslövs AI
09 Eslövs AI 9.71
6 Carla Tönnesen
Ystads IF
10 Ystads IF 9.84 9.839
7 Ebba Sunnanväder
Malmö AI
10 Malmö AI 9.94
B-Final
1 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.82
2 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 9.84 PB 9.831
3 Evelina Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 9.84 9.838
4 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 9.87
5 Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund 10.10
6 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 10.14
Ellen Åsberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK DNS
C-Final
1 Stella Danielsson Bladh
Malmö AI
09 Malmö AI 10.20
2 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 10.23
3 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 10.26 10.252
4 Elsa Lööf
Malmö AI
09 Malmö AI 10.30
5 Ella Lohi
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 10.37
6 Emma Jakobsson
Malmö AI
09 Malmö AI 10.56
Isabelle Leveau
Malmö AI
10 Malmö AI DNS
D-Final
1 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 10.21
2 Beata Åsberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 10.26 10.257
3 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 10.47
4 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 10.48
5 Melanie Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 10.75 10.750
Mira-Li Hejdeman
Lomma FIK
09 Lomma FIK DNS
Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI DNS
E-Final
1 Stina Wästberg
Malmö AI
09 Malmö AI 10.40 PB
2 Stina Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 10.41
3 Elly Oredsson
Malmö AI
10 Malmö AI 10.50
4 Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK 10.75 10.747
5 Lovisa Lantz
Malmö AI
09 Malmö AI 10.91 10.906
6 Julie Ynner
Malmö AI
10 Malmö AI 10.91 10.908
7 Iris Ortiz
Malmö AI
09 Malmö AI 10.93
F-Final
1 Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK 10.92
2 Sonja Hedar
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 11.44
3 Ellen Larsson
Malmö AI
10 Malmö AI 11.47
Elaha Formuli
Malmö AI
09 Malmö AI DNS
Cornelia Ganton
Malmö AI
10 Malmö AI DNS
F11 600 m Final
Lördag 15:50
1 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 2:08.50
2 Emma Friman
Malmö AI
09 Malmö AI 2:09.47 PB
3 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 2:11.17
4 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 2:11.64
5 Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI 2:18.98
6 Matilda Krüger
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 2:27.32
7 Signe Tollgerdt
Malmö AI
10 Malmö AI 2:36.32
F11 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
Lördag 13:00
Heat 1
1 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 10.91 q
2 Emma Jakobsson
Malmö AI
09 Malmö AI 13.34 q
3 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 13.38 q
4 Theodora Oskarsson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 14.83 q
5 Elsa Lööf
Malmö AI
09 Malmö AI 15.05 q
6 Elena Martinez
Malmö AI
09 Malmö AI 15.14 q
7 Matilda Krüger
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 15.24 q
8 Maja Gidlund
Malmö AI
09 Malmö AI 18.23 q
Heat 2
1 Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund 13.00 q
2 Beata Åsberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 13.78 q
3 Stina Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 13.79 q
4 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 13.92 q
5 Evelina Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 14.06 q
6 Ellen Åsberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 14.12 q
7 Julie Ynner
Malmö AI
10 Malmö AI 14.55 q
Tuva Falk
Malmö AI
09 Malmö AI DNS
Heat 3
1 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 12.40 q
2 Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 12.78 q
3 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 13.11 q
4 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 13.21 q
5 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 13.39 q
6 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 13.74 q
7 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 13.89 q
8 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 14.71 q
Heat 4
1 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 12.92 q
2 Ebba Sunnanväder
Malmö AI
10 Malmö AI 13.62 q
3 Matilde Ekman
Malmö AI
09 Malmö AI 14.27 q
4 Signe Tollgerdt
Malmö AI
10 Malmö AI 14.60 q
5 Julie Petersen
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 14.82 q
6 Iris Ortiz
Malmö AI
09 Malmö AI 14.89 q
7 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 14.98 q
8 Klara Granér
Lomma FIK
09 Lomma FIK 17.19 q
F11 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
Lördag 13:45
A-Final
1 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 10.90
2 Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 12.08
3 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 12.19
4 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 12.37
5 Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund 12.85
6 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 13.13
7 Emma Jakobsson
Malmö AI
09 Malmö AI 13.44
Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF DNS
B-Final
1 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 13.29
2 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 13.30
3 Ebba Sunnanväder
Malmö AI
10 Malmö AI 13.32
4 Beata Åsberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 13.34
5 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 13.50
6 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 13.67
7 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 13.74
8 Stina Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 14.09
C-Final
1 Julie Petersen
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 13.27
2 Evelina Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 14.03
3 Signe Tollgerdt
Malmö AI
10 Malmö AI 14.49
4 Julie Ynner
Malmö AI
10 Malmö AI 14.50
5 Matilde Ekman
Malmö AI
09 Malmö AI 14.52
6 Theodora Oskarsson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 14.87
Ellen Åsberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK DNS
Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI DNS
D-Final
1 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 14.40
2 Iris Ortiz
Malmö AI
09 Malmö AI 14.43
3 Matilda Krüger
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 14.61
4 Klara Granér
Lomma FIK
09 Lomma FIK 14.65
5 Elena Martinez
Malmö AI
09 Malmö AI 15.02
6 Elsa Lööf
Malmö AI
09 Malmö AI 15.34
7 Maja Gidlund
Malmö AI
09 Malmö AI 16.82
F11 Höjd Final
Lördag 14:00
1 Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund 129
2 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 126
3 Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 123
4 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 123
5 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 123
6 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 115
7 Matilde Ekman
Malmö AI
09 Malmö AI 115
8 Evelina Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 115
9 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 110
=10 Emma Jakobsson
Malmö AI
09 Malmö AI 110
=10 Theodora Oskarsson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 110
12 Alma Goos Wallgren
Malmö AI
09 Malmö AI 110
=13 Emma Friman
Malmö AI
09 Malmö AI 105
=13 Filippa Sundler
Malmö AI
10 Malmö AI 105
15 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 105
16 Ebba Sunnanväder
Malmö AI
10 Malmö AI 100
17 Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK 100
18 Matilda Krüger
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 100
19 Elena Martinez
Malmö AI
09 Malmö AI 100
=20 Ella Lohi
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 95
=20 Julie Petersen
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 95
=20 Melanie Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 95
=20 Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK 95
24 Julie Ynner
Malmö AI
10 Malmö AI 95
25 Perla Ramin Majd
Malmö AI
09 Malmö AI 95
26 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 90
27 Ellen Larsson
Malmö AI
10 Malmö AI 85
Isabelle Leveau
Malmö AI
10 Malmö AI x
859095100105110115120123126129131
572 Olivia Mårtensson--oooxooxxx
484 Evelina Olsson--oooxoxxoxxx
345 Alma Karlsson----oooooooxx-
531 Ebba Sunnanväder-oooxxx
561 Melanie Andersson-ooxxx
468 Anna Ludvigsenooxxooxxoxxx
376 Emma Berglund-oooooxooxoxxx
319 Noor af Wetterstedtooxxx
443 Emma Jakobsson---ooxoxxx
334 Julie Petersen--o-
457 Ellen Larssonxoxxx
509 Perla Ramin Majdoxxoxoxxx
404 Matilde Ekmanooooxxoxoxoxxx
357 Savanna Karström--oooooooxxx
596 Meya Olssonoooxoxxx
332 Ella Lohioooxxx
358 Sienna Karström---ooooxooxxoxxx
330 Matilda Krüger-oxoxoxxx
459 Isabelle Leveau-
530 Filippa Sundlerooooxoxxx
406 Agnes Elm--ooxooxxx
584 Theodora Oskarsson----oxoxxx
423 Emma Frimanooooxoxxx
475 Elena Martinezoooxxoxxx
555 Julie Ynnerxxoooxxx
607 Siri Nilssonoooxxx
606 Alma Goos Wallgren-oxoooxxoxxx
608 Juliette Sjögren Debaecker---oooxxooxoxx-
F11 Stav Final
Lördag 11:00
1 Maja Gidlund
Malmö AI
09 Malmö AI 190
2 Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 150
3 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 150
130140150160170180190
357 Savanna Karströmooox-
426 Maja Gidlund------o
358 Sienna Karströmooxoxxx
F11 Längd Final
Hoppzon
Lördag 11:45
1 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 3.96
2 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 3.94
3 Ida Nyberg
Eslövs AI
09 Eslövs AI 3.75
4 Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 3.73
5 Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund 3.72
6 Carla Tönnesen
Ystads IF
10 Ystads IF 3.63
7 Julie Petersen
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 3.59
8 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 3.54
9 Lovisa Lantz
Malmö AI
09 Malmö AI 3.54
10 Sonja Hedar
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.53
11 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 3.49
12 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 3.43
13 Ina Almquist
Eslövs AI
09 Eslövs AI 3.40
14 Ella Lohi
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.39
15 Matilde Ekman
Malmö AI
09 Malmö AI 3.37
16 Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI 3.37
17 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 3.35 PB
18 Beata Åsberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 3.33
19 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.23
20 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 3.21
21 Emma Friman
Malmö AI
09 Malmö AI 3.21 PB
22 Ellen Åsberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 3.21
23 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 3.21
24 Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK 3.19
25 Evelina Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 3.19
26 Elly Oredsson
Malmö AI
10 Malmö AI 3.15
27 Klara Granér
Lomma FIK
09 Lomma FIK 3.14
28 Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK 3.09
29 Melanie Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 3.08
30 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 3.03
31 Perla Ramin Majd
Malmö AI
09 Malmö AI 3.02
32 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 3.01
33 Matilda Krüger
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.00
34 Elsa Lööf
Malmö AI
09 Malmö AI 3.00
35 Filippa Sundler
Malmö AI
10 Malmö AI 2.99
36 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 2.98
37 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 2.93
38 Stina Wästberg
Malmö AI
09 Malmö AI 2.88
39 Cornelia Ganton
Malmö AI
10 Malmö AI 2.80
40 Iris Ortiz
Malmö AI
09 Malmö AI 2.74
41 Milou Linander
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 2.57
42 Ellen Larsson
Malmö AI
10 Malmö AI 2.46
43 Tuva Falk
Malmö AI
09 Malmö AI 2.39
44 Edith Bredmar
Malmö AI
10 Malmö AI 2.10
Mira-Li Hejdeman
Lomma FIK
09 Lomma FIK -
1234
391 Edith Bredmarx2.10-
596 Meya Olsson2.353.093.193.19
325 Hedvig Götegård3.232.932.87-
472 Elsa Lööf3.002.802.682.61
360 Klara Granér2.953.013.143.04
334 Julie Petersen3.593.59-
345 Alma Karlsson3.723.643.613.69
369 Ellen Åsberg3.213.033.072.89
368 Beata Åsberg 3.323.203.263.33
465 Lo Linghagen 3.353.263.49x
423 Emma Friman3.193.212.973.17
424 Cornelia Ganton2.712.802.76x
509 Perla Ramin Majd2.623.022.962.73
415 Tuva Falk2.392.332.17-
382 Sarah Berkanix3.903.903.94
530 Filippa Sundler2.852.992.942.92
311 Ina Almquist3.193.403.383.26
312 Ida Nyberg3.753.663.643.30
332 Ella Lohi2.90x3.392.98
376 Emma Berglund3.543.433.483.21
302 Rebecka Bryland3.223.043.183.35
566 Alma Lindberg2.932.732.822.86
331 Milou Linander2.512.472.442.57
554 Stina Wästberg2.882.83xx
574 Carla Tönnesen3.393.333.423.63
484 Evelina Olsson3.132.953.153.19
496 Meja Persson 3.232.323.203.37
487 Iris Ortiz2.742.712.36-
468 Anna Ludvigsen3.292.843.432.93
329 Smilla Koeck2.602.722.98-
330 Matilda Krüger2.862.743.00-
358 Sienna Karström3.21---
387 Matilda Blixtx3.01--
327 Sonja Hedar2.793.532.662.45
536 Amanda Söderlin3.213.213.09-
357 Savanna Karström3.563.73--
457 Ellen Larsson2.382.352.422.46
453 Denise Kemi Rehnborg3.003.002.953.03
486 Elly Oredsson2.463.153.153.00
404 Matilde Ekman3.213.323.373.34
456 Lovisa Lantz2.623.542.642.56
561 Melanie Andersson3.082.953.023.02
361 Mira-Li Hejdeman----
607 Siri Nilsson3.092.983.042.99
608 Juliette Sjögren Debaecker3.623.603.943.96
F11 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 13:15
1 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 8.23
2 Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 6.98
3 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 6.87
4 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 6.58
5 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 6.13
6 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 5.24
7 Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK 4.91
8 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 4.87
9 Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK 4.77
10 Theodora Oskarsson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 4.55
11 Ellen Larsson
Malmö AI
10 Malmö AI 4.41
12 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 4.40
13 Elaha Formuli
Malmö AI
09 Malmö AI 4.37
14 Signe Tollgerdt
Malmö AI
10 Malmö AI 4.33
15 Elena Martinez
Malmö AI
09 Malmö AI 4.33
16 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 4.28
17 Milou Linander
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 4.25
18 Filippa Sundler
Malmö AI
10 Malmö AI 3.70
19 Sonja Hedar
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.66
1234
596 Meya Olsson4.414.544.774.28
358 Sienna Karström7.627.797.558.23
382 Sarah Berkani5.675.94x6.13
530 Filippa Sundler2.723.603.703.29
325 Hedvig Götegård4.404.260.37x
357 Savanna Karström6.296.436.986.13
584 Theodora Oskarsson4.314.153.794.55
468 Anna Ludvigsenx3.193.294.28
329 Smilla Koeck4.704.875.095.24
416 Elaha Formuli3.90x3.694.37
543 Signe Tollgerdt4.114.25x4.33
355 Joline Billsten6.585.765.235.78
327 Sonja Hedar3.593.553.603.66
475 Elena Martinez4.333.804.154.07
331 Milou Linander4.113.994.254.05
533 Ella Svensson4.634.584.864.87
457 Ellen Larsson4.413.624.124.06
607 Siri Nilsson4.684.914.824.56
608 Juliette Sjögren Debaecker6.875.936.306.78
F9 60 m Försök
Lördag 11:15
Heat 1
1 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 9.93 q
2 Mira Karlsson
IFK Lund
11 IFK Lund 10.37 q
3 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 10.61 q PB
4 Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 10.65 q
5 Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 11.19 q
6 Fatou Jammeh
Malmö AI
11 Malmö AI 11.25 q
7 Sofie Berglund
Malmö AI
12 Malmö AI 11.79 q
8 Maja Frieberg
Malmö AI
12 Malmö AI 11.80 q
Heat 2
1 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 10.24 q
2 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 10.48 q
3 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 10.50 q
4 Hilma Estborn
Malmö AI
11 Malmö AI 10.67 q
5 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 10.68 q
6 Felicia Thedius
Malmö AI
11 Malmö AI 11.33 q
7 Ebba Björk
Malmö AI
11 Malmö AI 11.38 q
8 Clara-Sophie Hanfler
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 12.56 q
F9 60 m Final
Lördag 12:00
A-Final
1 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 10.05
2 Mira Karlsson
IFK Lund
11 IFK Lund 10.28
3 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 10.30
4 Hilma Estborn
Malmö AI
11 Malmö AI 10.48
5 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 10.51
6 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 10.55
7 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 10.73 PB
8 Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 10.78
B-Final
1 Stella Tenne
Malmö AI
11 Malmö AI 10.93
2 Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 11.38
3 Felicia Thedius
Malmö AI
11 Malmö AI 11.59
4 Ebba Björk
Malmö AI
11 Malmö AI 11.66
5 Fatou Jammeh
Malmö AI
11 Malmö AI 11.98
6 Sofie Berglund
Malmö AI
12 Malmö AI 12.10
7 Clara-Sophie Hanfler
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 12.42
Maja Frieberg
Malmö AI
12 Malmö AI DNS
Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK DNS
F9 400 m Final
Lördag 12:45
1 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 1:22.3
2 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 1:24.7
3 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 1:24.8
4 Stella Tenne
Malmö AI
11 Malmö AI 1:25.3
5 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 1:31.9
6 Felicia Thedius
Malmö AI
11 Malmö AI 1:32.3
7 Sofie Berglund
Malmö AI
12 Malmö AI 1:32.5
8 Clara-Sophie Hanfler
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 1:38.4
9 Maja Frieberg
Malmö AI
12 Malmö AI 1:39.3
Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK DNS
F9 stavlängdhopp Final
Lördag 13:00
1 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 2.46
2 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 2.25
3 Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 2.12
4 Ebba Björk
Malmö AI
11 Malmö AI 2.03
1234
595 Olivia Krantz Elm2.072.252.212.18
588 Moa Ekholm2.111.972.112.12
383 Ebba Björk1.401.682.031.63
339 Selma Ivarsson1.892.292.132.46
F9 Längd Final
Hoppzon
Lördag 12:10
1 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 3.36
2 Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 3.26
3 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 3.20
4 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 3.19
5 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 3.19
6 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 3.13
7 Mira Karlsson
IFK Lund
11 IFK Lund 3.07
8 Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 2.91
9 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 2.88
10 Fatou Jammeh
Malmö AI
11 Malmö AI 2.81
11 Ebba Björk
Malmö AI
11 Malmö AI 2.61
12 Sofie Berglund
Malmö AI
12 Malmö AI 2.54
13 Maja Frieberg
Malmö AI
12 Malmö AI 2.44
14 Clara-Sophie Hanfler
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 2.18
Ebba Fridolf
Malmö AI
13 Malmö AI -
Selma Kapetanovic
Malmö AI
11 Malmö AI -
1234
452 Selma Kapetanovic----
319 Noor af Wetterstedt3.083.192.993.10
595 Olivia Krantz Elm3.20x2.742.74
511 Isabelle Ronlan2.443.133.002.96
422 Maja Frieberg2.442.372.252.15
301 Ida Bryland2.592.682.562.91
377 Sofie Berglund2.522.52x2.54
588 Moa Ekholm3.263.202.993.15
445 Fatou Jammeh2.562.812.442.22
420 Ebba Fridolf----
383 Ebba Björk2.522.422.612.61
393 Lykke Bruzelius3.133.053.053.19
578 Ebba Danarö2.88x2.822.83
346 Mira Karlsson2.843.043.073.00
337 Clara-Sophie Hanfler2.172.182.182.07
339 Selma Ivarsson3.123.283.333.36
F9 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 11:30
1 Felicia Thedius
Malmö AI
11 Malmö AI 4.38
2 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 4.18
3 Mira Karlsson
IFK Lund
11 IFK Lund 4.12
4 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 4.05
5 Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 3.70
6 Clara-Sophie Hanfler
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 2.28
Ebba Fridolf
Malmö AI
13 Malmö AI x
1234
337 Clara-Sophie Hanfler2.092.281.901.92
538 Felicia Thedius4.383.63x3.44
346 Mira Karlsson3.434.094.12x
578 Ebba Danarö4.143.403.364.18
595 Olivia Krantz Elm3.543.944.053.64
420 Ebba Fridolfxxxx
588 Moa Ekholm3.703.313.503.58
Män 60 m Försök
Lördag 14:25
Heat 1
1 Jörgen Åberg
IFK Halmstad
62 IFK Halmstad 7.80 q PB
2 Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 8.27 q
3 Alexander Majer
Malmö AI
05 Malmö AI 8.45 q
4 Vilgot Sandström
Malmö AI
06 Malmö AI 9.39 q
Heat 2
1 Noah Karlberg
Lomma FIK
05 Lomma FIK 7.42 q
2 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 7.61 q PB
3 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 7.62 q
4 Martin Bergström
Malmö AI
76 Malmö AI 8.42 q
André Björk
Ystads IF
06 Ystads IF DNS
Män 60 m Final
Lördag 15:40
A-Final
1 Noah Karlberg
Lomma FIK
05 Lomma FIK 7.40
2 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 7.62
3 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 7.63 PB
4 Jörgen Åberg
IFK Halmstad
62 IFK Halmstad 7.92
5 Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 8.36
B-Final
1 André Björk
Ystads IF
06 Ystads IF 8.12
2 Martin Bergström
Malmö AI
76 Malmö AI 8.32
3 Alexander Majer
Malmö AI
05 Malmö AI 8.38
Vilgot Sandström
Malmö AI
06 Malmö AI DNS
Män 200 m Final
Lördag 16:35
A-Final
Tot. plac.
1 Vilhelm Krüger
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 23.01 1 PB
2 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 24.51 2
3 Jörgen Åberg
IFK Halmstad
62 IFK Halmstad 24.93 3 PB
4 Morgan Lindstedt
Malmö AI
05 Malmö AI 25.64 4
B-Final
Tot. plac.
1 André Björk
Ystads IF
06 Ystads IF 26.63 5
2 Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 27.11 6
3 Alexander Majer
Malmö AI
05 Malmö AI 28.12 7
4 Vilgot Sandström
Malmö AI
06 Malmö AI 31.21 8
Män Stav Final
Lördag 13:00
1 Gustav Karlström
Åhus FIK
05 Åhus FIK 300
270280290300310
Gustav Karlströmxooxxooxxx
P13 60 m Försök
Lördag 12:30
Heat 1
1 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 8.63 q
2 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 8.95 q SB
3 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.18 q
4 Laurentin Hanfler
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 9.26 q
5 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 9.46 q
6 Mattias Falk
Malmö AI
08 Malmö AI 10.29 q
Heat 2
1 Viktor Lindberg
Malmö AI
07 Malmö AI 8.45 q
2 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 8.46 q
3 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 8.96 q
4 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 9.68 q
5 Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI 9.84 q
6 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 9.92 q
7 Mico Pramgård
Malmö AI
08 Malmö AI 10.20 q
Heat 3
1 Joel Norin
Malmö AI
07 Malmö AI 8.60 q
2 Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund 9.13 q
3 Rasmus Petrén
Malmö AI
08 Malmö AI 9.59 q
4 Harald Sandström
Malmö AI
07 Malmö AI 9.62 q
5 Stellan Tode
Malmö AI
07 Malmö AI 9.82 q
6 Algot Olsson
Malmö AI
08 Malmö AI 9.89 q
7 Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI 10.77 q
P13 60 m Final
Lördag 15:20
A-Final
1 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 8.53
2 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 8.58
3 Joel Norin
Malmö AI
07 Malmö AI 8.67
4 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 9.05
5 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 9.35
Viktor Lindberg
Malmö AI
07 Malmö AI DNS
B-Final
1 Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund 9.18
2 Laurentin Hanfler
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 9.20
3 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.37
4 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 9.48
5 Rasmus Petrén
Malmö AI
08 Malmö AI 9.61
6 Harald Sandström
Malmö AI
07 Malmö AI 9.68
C-Final
1 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 9.71
2 Stellan Tode
Malmö AI
07 Malmö AI 9.82
3 Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI 9.93
4 Mico Pramgård
Malmö AI
08 Malmö AI 10.21
Mattias Falk
Malmö AI
08 Malmö AI DNS
Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI DNS
Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI DNS
P13 600 m Final
Lördag 16:05
1 Finn Grindal
Malmö AI
07 Malmö AI 1:44.04
2 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 1:44.96
3 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 1:50.79
4 Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund 1:52.92
5 Laurentin Hanfler
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 1:53.51
6 Rasmus Petrén
Malmö AI
08 Malmö AI 1:54.65
7 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 2:00.99
8 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 2:02.63
9 Algot Olsson
Malmö AI
08 Malmö AI 2:11.30
P13 60 m häck Försök
Höjd: 76.2cm
Lördag 13:35
1 Viktor Lindberg
Malmö AI
07 Malmö AI 10.83 q
2 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 11.85 q
3 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 12.10 q
4 Olle Gustafson
Malmö AI
07 Malmö AI 12.39 q
5 Harald Sandström
Malmö AI
07 Malmö AI 12.71 q
6 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 12.72 q
7 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 13.94 q
8 Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF 15.40 q
P13 60 m häck Final
Höjd: 76.2cm
Lördag 14:15
1 Viktor Lindberg
Malmö AI
07 Malmö AI 11.12
2 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 11.86
3 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 12.13
4 Olle Gustafson
Malmö AI
07 Malmö AI 12.42
5 Harald Sandström
Malmö AI
07 Malmö AI 12.70
6 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 12.77
7 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 14.14
Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF DNS
P13 Höjd Final
Lördag 11:45
1 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 150
2 Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund 140 PB
3 Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI 130
4 August Thompson
Malmö AI
08 Malmö AI 130
5 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 130
6 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 125
7 Harald Sandström
Malmö AI
07 Malmö AI 125
8 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 125
9 Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI 120
10 Mico Pramgård
Malmö AI
08 Malmö AI 115 =PB
11 Mattias Falk
Malmö AI
08 Malmö AI 110
100105110115120125130135140145150155
517 Harald Sandström-ooxoxooxxx
539 August Thompson-oooooxoxxx
356 Elias Häll-ooooxoxoxxx
317 Fredrik Walemo----o-ox-----
573 Vidar Nilsson----oooxooxoxxoxxx
328 Johannes Karlsson-oooxooxxx
451 Oskar Jönsson-ooooxxx
502 Mico Pramgård-oooxxx
349 Christian Schüttert-ooooooxoxxoxxx
470 Theo Lydén -ooxooxoxxx
414 Mattias Falkooxoxxx
P13 Stav Final
Lördag 11:00
1 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 160
2 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 150
130140150160170
583 Mikel Månssonxoxxoooxxx
356 Elias Hällooxoxxx
P13 Längd Final
Hoppzon
Lördag 13:45
1 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 4.78
2 Joel Norin
Malmö AI
07 Malmö AI 4.77
3 Viktor Lindberg
Malmö AI
07 Malmö AI 4.56
4 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 4.39
5 Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund 4.32 PB
6 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 4.23
7 Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI 4.20
8 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 4.19
9 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 4.16
10 Laurentin Hanfler
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 4.15
11 August Thompson
Malmö AI
08 Malmö AI 4.01
12 Rasmus Petrén
Malmö AI
08 Malmö AI 3.91
13 Olle Gustafson
Malmö AI
07 Malmö AI 3.86
14 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 3.82
15 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 3.75
16 Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF 3.69
17 Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI 3.43
18 Mico Pramgård
Malmö AI
08 Malmö AI 3.31
19 Anton Janse van Rensburg
Bara FIK
08 Bara FIK 3.11 PB
20 Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI 2.72
1234
565 Svante Leufstedt3.443.431.833.69
430 Olle Gustafson3.763.79x3.86
500 Rasmus Petrén3.763.732.733.91
349 Christian Schüttert4.184.194.324.07
506 Nino Radosavljevic Kusljic4.324.394.39-
303 Anton Janse van Rensburg 3.112.852.902.85
356 Elias Häll4.074.194.10-
317 Fredrik Walemo4.201.37
379 Loke Bergström 3.794.164.123.83
583 Mikel Månsson3.533.753.693.48
328 Johannes Karlsson4.23x4.093.90
573 Vidar Nilsson4.724.694.754.78
451 Oskar Jönsson3.283.423.143.43
482 Joel Norin4.574.774.753.74
338 Laurentin Hanfler4.103.764.153.87
544 Måns Trulsson x3.483.633.82
462 Viktor Lindberg4.56x--
464 Vilmer Lindström2.232.722.382.52
539 August Thompson4.013.733.933.73
502 Mico Pramgård2.77x3.153.31
P13 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Lördag 14:50
1 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 9.07
2 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 7.21
3 August Thompson
Malmö AI
08 Malmö AI 6.35
4 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 5.96
5 Laurentin Hanfler
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 5.71
6 Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF 5.63
7 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 5.58
8 Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI 5.16
9 Mico Pramgård
Malmö AI
08 Malmö AI 4.92
10 Anton Janse van Rensburg
Bara FIK
08 Bara FIK 4.80
1234
502 Mico Pramgård4.924.764.734.62
303 Anton Janse van Rensburg 4.80x4.414.59
434 Eric Hansson8.798.668.809.07
461 Olle Lindberg 5.355.335.575.58
539 August Thompson5.565.316.066.35
470 Theo Lydén xx6.577.21
356 Elias Häll5.885.325.964.90
338 Laurentin Hanfler5.275.265.715.70
565 Svante Leufstedt4.065.515.165.63
464 Vilmer Lindström5.164.884.945.09
P11 60 m Försök
Lördag 11:45
Heat 1
1 Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 8.98 q PB
2 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 9.10 q
3 Anton Ford
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 9.47 q
4 Samuel Schyllert
Malmö AI
09 Malmö AI 10.04 q
5 Kaspar Hjalmers
Malmö AI
09 Malmö AI 10.14 q
6 Alfred Densfelt Pedersen
Malmö AI
09 Malmö AI 10.36 q
7 Gustav Pedersen
Öresund FK
10 Öresund FK 10.49 q
8 Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 11.28 q
Heat 2
1 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 8.93 q
2 Nils Möller
Lomma FIK
09 Lomma FIK 9.45 q
3 Josh Olsson Prescod
IFK Lund
10 IFK Lund 9.76 q
4 Egon Lundqvist
Åhus FIK
09 Åhus FIK 9.79 q
5 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 9.97 q
6 Liam Björklund
Malmö AI
09 Malmö AI 10.65 q
7 Hugo Syrén
Malmö AI
10 Malmö AI 10.99 q
8 Olle Stegmark
Malmö AI
10 Malmö AI 11.43 q
Heat 3
1 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.04 q
2 Massimo Zia
Malmö AI
09 Malmö AI 9.07 q
3 Melker Leufstedt
Ystads IF
10 Ystads IF 9.21 q
4 Julian Strandmark
Malmö AI
09 Malmö AI 9.26 q
5 Elis Ekdahl
Malmö AI
09 Malmö AI 9.52 q
6 Vilgot Siversson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 10.25 q
7 Harry Lager
Malmö AI
10 Malmö AI 10.90 q
8 Edvin Ljunggren
Malmö AI
10 Malmö AI 11.25 q
P11 60 m Final
Lördag 14:50
A-Final
1 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.94
2 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 8.98 8.971
3 Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 8.98 PB 8.979
4 Massimo Zia
Malmö AI
09 Malmö AI 8.99
5 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 9.20
6 Melker Leufstedt
Ystads IF
10 Ystads IF 9.27
7 Nils Möller
Lomma FIK
09 Lomma FIK 9.29
8 Julian Strandmark
Malmö AI
09 Malmö AI 9.33
B-Final
1 Anton Ford
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 9.38 SB
2 Elis Ekdahl
Malmö AI
09 Malmö AI 9.64
3 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 9.87
4 Egon Lundqvist
Åhus FIK
09 Åhus FIK 9.96
5 Kaspar Hjalmers
Malmö AI
09 Malmö AI 9.98
6 Samuel Schyllert
Malmö AI
09 Malmö AI 10.17
7 Josh Olsson Prescod
IFK Lund
10 IFK Lund 10.32
Vilgot Siversson
Åhus FIK
09 Åhus FIK DNS
C-Final
1 Erik Hanson Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 9.97
2 Alfred Densfelt Pedersen
Malmö AI
09 Malmö AI 10.23
3 Gustav Pedersen
Öresund FK
10 Öresund FK 10.38
4 Hugo Syrén
Malmö AI
10 Malmö AI 10.90
5 Liam Björklund
Malmö AI
09 Malmö AI 10.99
6 Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 11.22
7 Edvin Ljunggren
Malmö AI
10 Malmö AI 11.27
Olle Stegmark
Malmö AI
10 Malmö AI DNS
P11 600 m Final
Lördag 15:55
1 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 1:52.74
2 Samuel Schyllert
Malmö AI
09 Malmö AI 2:09.59 PB
3 Pluto Palmblad
Malmö AI
09 Malmö AI 2:11.67
4 Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI 2:15.25
5 Kaspar Hjalmers
Malmö AI
09 Malmö AI 2:15.44
6 Anton Ford
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 2:17.63
7 Elis Ekdahl
Malmö AI
09 Malmö AI 2:18.83
8 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 2:21.21
9 Harry Lager
Malmö AI
10 Malmö AI 2:25.67
10 Alfred Densfelt Pedersen
Malmö AI
09 Malmö AI 2:27.33
11 Liam Björklund
Malmö AI
09 Malmö AI 2:27.99
12 Edvin Ljunggren
Malmö AI
10 Malmö AI 2:33.24
13 Lucas Palmqvist
Malmö AI
09 Malmö AI 2:34.64
14 Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 2:45.06
Olle Helmbäck
Malmö AI
10 Malmö AI DNF
P11 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
Lördag 13:15
Heat 1
1 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 11.15 q
2 Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 12.57 q
3 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 12.73 q
4 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 14.18 q
5 Harry Lager
Malmö AI
10 Malmö AI 14.58 q
6 Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 15.05 q
Alfred Densfelt Pedersen
Malmö AI
09 Malmö AI DNS
Heat 2
1 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 12.67 q
2 Josh Olsson Prescod
IFK Lund
10 IFK Lund 13.07 q
3 Lucas Palmqvist
Malmö AI
09 Malmö AI 13.34 q
4 Samuel De Luca
Malmö AI
10 Malmö AI 13.43 q
5 Vilgot Siversson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 13.81 q
6 Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI 15.27 q
P11 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
Lördag 14:00
A-Final
1 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 11.15
2 Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 12.10
3 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 12.50
4 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 12.72
5 Josh Olsson Prescod
IFK Lund
10 IFK Lund 13.20
6 Lucas Palmqvist
Malmö AI
09 Malmö AI 13.59
B-Final
1 Samuel De Luca
Malmö AI
10 Malmö AI 13.36
2 Vilgot Siversson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 13.37
3 Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI 13.91
4 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 14.00
5 Harry Lager
Malmö AI
10 Malmö AI 14.31
6 Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 14.60
P11 Höjd Final
Lördag 11:00
1 Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 130
2 Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 125
3 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 125
4 Massimo Zia
Malmö AI
09 Malmö AI 120
5 Samuel De Luca
Malmö AI
10 Malmö AI 120
6 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 115
7 Melker Leufstedt
Ystads IF
10 Ystads IF 110
8 Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI 110
9 Neo Erheden Møller
Malmö AI
09 Malmö AI 110
10 Olle Helmbäck
Malmö AI
10 Malmö AI 110
11 Josh Olsson Prescod
IFK Lund
10 IFK Lund 105
12 Gustav Pedersen
Öresund FK
10 Öresund FK 105
13 Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 100
Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI x
Olle Stegmark
Malmö AI
10 Malmö AI x
9095100105110115120125130135
367 Hannes Svartbergoooooooxoxxx
528 Olle Stegmark----------
437 Erik Herstedt ----------
597 Gustav Pedersenoooxox--
400 Samuel De Lucaoxoo-ooxoxxx
347 Josh Olsson Prescodooxxoox--
556 Massimo Zia ooooooxoxxx
564 Melker Leufstedtoooooxxx
591 Oscar Henriksson---ooooooxxx
421 Ludvig Friebergooooxoxxx
587 Albin Åkessonoxxoxoxxx
409 Neo Erheden Mølleroooxoxoxxx
388 Uros Brankovic----ooxoxoxxx
599 Olle Helmbäckooxoxoxoxxx
341 Alexandro Thorkéllooooooxxx
P11 Stav Final
Lördag 11:00
1 Lucas Palmqvist
Malmö AI
09 Malmö AI 160
2 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 140
3 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 130
130140150160170
579 Malte Håkanssonoxxx
490 Lucas Palmqvistoxoxoxoxxx
437 Erik Herstedt oxxoxxx
P11 Längd Final
Hoppzon
Lördag 14:25
1 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 4.46
2 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.36
3 Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 4.27
4 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 4.04
5 Nils Möller
Lomma FIK
09 Lomma FIK 4.00
6 Anton Ford
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.75
7 Egon Lundqvist
Åhus FIK
09 Åhus FIK 3.75
8 Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 3.74
9 Milton Lindh
Lomma FIK
09 Lomma FIK 3.66
10 Elis Ekdahl
Malmö AI
09 Malmö AI 3.63
11 Vilgot Siversson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 3.57
12 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 3.55
13 Samuel De Luca
Malmö AI
10 Malmö AI 3.52
14 Josh Olsson Prescod
IFK Lund
10 IFK Lund 3.27
15 Erik Hanson Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 3.26
16 Gustav Pedersen
Öresund FK
10 Öresund FK 3.20
17 Kaspar Hjalmers
Malmö AI
09 Malmö AI 3.12
18 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 3.11
19 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 3.10
20 Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 3.10
21 Pluto Palmblad
Malmö AI
09 Malmö AI 3.05
22 Edvin Ljunggren
Malmö AI
10 Malmö AI 2.98
23 Olle Stegmark
Malmö AI
10 Malmö AI 2.93
24 Alvin Stjernfeldt
Eslövs AI
10 Eslövs AI 2.93
25 Olle Helmbäck
Malmö AI
10 Malmö AI 2.69
1234
591 Oscar Henriksson4.134.264.024.27
438 Kaspar Hjalmers3.122.932.942.90
587 Albin Åkesson3.10x2.852.56
581 Egon Lundqvist3.753.533.653.64
599 Olle Helmbäck2.62-2.502.69
400 Samuel De Luca3.433.523.37x
343 Albin Anderberg4.043.93x3.98
597 Gustav Pedersen3.203.162.443.20
341 Alexandro Thorkéll4.114.364.254.30
363 Milton Lindh3.533.293.663.55
467 Edvin Ljunggren 2.962.98x2.87
432 Erik Hanson Fridolf 3.122.983.263.24
367 Hannes Svartberg3.563.543.533.74
528 Olle Stegmark2.932.782.822.80
489 Pluto Palmbladx2.88x3.05
347 Josh Olsson Prescod3.272.813.062.95
315 Alvin Stjernfeldt2.932.792.812.79
577 Axel Danarö3.112.92xx
435 Love Hansson3.553.223.463.45
579 Malte Håkansson3.103.042.36x
323 Anton Ford3.673.493.753.70
403 Elis Ekdahl3.63xxx
388 Uros Brankovic4.134.244.284.46
365 Nils Möller3.963.874.003.84
585 Vilgot Siversson3.263.57x3.48
P11 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 12:30
1 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 8.48
2 Massimo Zia
Malmö AI
09 Malmö AI 8.28
3 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 7.71
4 Samuel Schyllert
Malmö AI
09 Malmö AI 7.30 PB
5 Melker Leufstedt
Ystads IF
10 Ystads IF 7.22
6 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 7.14
7 Vilgot Siversson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 6.78
8 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 6.30
9 Egon Lundqvist
Åhus FIK
09 Åhus FIK 6.05
10 Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 5.96
11 Erik Hanson Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 5.86
12 Alvin Stjernfeldt
Eslövs AI
10 Eslövs AI 5.72
13 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 5.64
14 Gustav Pedersen
Öresund FK
10 Öresund FK 5.34
15 Alfred Densfelt Pedersen
Malmö AI
09 Malmö AI 5.20
16 Pluto Palmblad
Malmö AI
09 Malmö AI 5.13
17 Hugo Syrén
Malmö AI
10 Malmö AI 4.55
18 Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 4.41
Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI -
1234
388 Uros Brankovic6.886.857.14x
581 Egon Lundqvist5.535.505.866.05
564 Melker Leufstedt7.226.056.845.74
522 Samuel Schyllert7.30x6.817.04
579 Malte Håkansson8.488.22x8.35
597 Gustav Pedersen5.345.174.984.63
534 Hugo Syrénx4.55xx
432 Erik Hanson Fridolf 5.175.864.485.00
341 Alexandro Thorkéll7.097.717.496.93
367 Hannes Svartberg5.635.695.965.96
585 Vilgot Siversson6.776.316.546.78
315 Alvin Stjernfeldt5.605.535.725.08
489 Pluto Palmblad4.855.13x4.52
577 Axel Danarö5.644.965.185.10
556 Massimo Zia 7.097.947.578.28
435 Love Hansson5.225.376.305.93
437 Erik Herstedt ----
587 Albin Åkesson4.113.424.413.81
402 Alfred Densfelt Pedersen 5.204.804.294.61
P9 60 m Försök
Lördag 11:40
Heat 1
1 Benjamin Henriksson
Öresund FK
11 Öresund FK 9.73 q
2 Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK 10.75 q
3 Ebbe Gyllenpistol
Malmö AI
11 Malmö AI 11.12 q
4 Wilson Algebäck
Varbergs GIF
11 Varbergs GIF 11.23 q
5 Sigvard Alling
Malmö AI
11 Malmö AI 11.97 q
6 Jakob Bengtsson
Malmö AI
11 Malmö AI 12.19 q
Heat 2
1 Ander Månsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK 9.60 q
2 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 10.18 q
3 Valmar Malmlöf
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 10.26 q
4 Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI 10.78 q
5 Vincent Löfgren
Malmö AI
11 Malmö AI 10.81 q
P9 60 m Final
Lördag 12:10
A-Final
1 Ander Månsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK 9.44
2 Benjamin Henriksson
Öresund FK
11 Öresund FK 9.67
3 Valmar Malmlöf
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 10.07
4 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 10.17
5 Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK 11.10
B-Final
1 Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI 10.67
2 Vincent Löfgren
Malmö AI
11 Malmö AI 10.87
3 Ebbe Gyllenpistol
Malmö AI
11 Malmö AI 11.02
4 Sigvard Alling
Malmö AI
11 Malmö AI 12.14
5 Jakob Bengtsson
Malmö AI
11 Malmö AI 12.38
P9 400 m Final
Lördag 12:55
1 Ander Månsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK 1:16.0
2 Benjamin Henriksson
Öresund FK
11 Öresund FK 1:18.7
3 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 1:25.1
4 Wilson Algebäck
Varbergs GIF
11 Varbergs GIF 1:26.4
5 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 1:26.7
6 Jakob Bengtsson
Malmö AI
11 Malmö AI 1:28.2
7 Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK 1:37.3
P9 stavlängdhopp Final
Lördag 13:00
1 Ander Månsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK 2.55
2 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 2.32
3 Sigvard Alling
Malmö AI
11 Malmö AI 1.97
1234
371 Sigvard Alling1.631.791.971.71
582 Ander Månsson1.952.442.262.55
593 Tage Karlström2.032.322.211.92
P9 Längd Final
Hoppzon
Lördag 11:15
1 Ander Månsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK 3.92
2 Benjamin Henriksson
Öresund FK
11 Öresund FK 3.83
3 Valmar Malmlöf
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 3.42
4 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 3.29
5 Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK 3.01
6 Wilson Algebäck
Varbergs GIF
11 Varbergs GIF 3.00
7 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 2.96
8 Vincent Löfgren
Malmö AI
11 Malmö AI 2.95
9 Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI 2.84
10 Jakob Bengtsson
Malmö AI
11 Malmö AI 2.51
1234
405 Eddie Ekström2.892.962.912.90
471 Vincent Löfgren2.802.732.722.95
455 Pax Landor x2.84x2.83
582 Ander Månsson3.643.613.813.92
592 Alve Karlström2.843.012.412.91
590 Benjamin Henriksson3.613.833.743.77
374 Jakob Bengtssonx2.502.512.48
593 Tage Karlström2.333.133.293.17
333 Valmar Malmlöf3.233.423.203.37
559 Wilson Algebäck2.852.843.002.81
P9 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Lördag 12:00
1 Valmar Malmlöf
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 6.57
2 Vincent Löfgren
Malmö AI
11 Malmö AI 5.18
3 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 4.87
4 Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI 4.87
5 Sigvard Alling
Malmö AI
11 Malmö AI 4.21
6 Wilson Algebäck
Varbergs GIF
11 Varbergs GIF 3.81
7 Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK 3.39
1234
371 Sigvard Alling3.073.503.584.21
455 Pax Landor 4.06xx4.87
592 Alve Karlström3.06x3.113.39
333 Valmar Malmlöf6.575.704.874.97
593 Tage Karlström4.664.874.37x
471 Vincent Löfgren5.104.915.125.18
559 Wilson Algebäck3.103.673.813.58