Resultat Lilla Olympiaden

Strandvallen, Järvsö   2021-09-18 - 2021-09-19

Arrangör: Järvsö IF Tävlingsledare: Kristian Ivarsson Senast uppdaterad: 2021-09-20 12:34:16
2021-09-18 2021-09-19 Alla dagar
Visa Resultatkort

Lagtävling

Plac.Poäng
1 Bromma IF 580.83
2 Rånäs 4H 371.83
3 Sundsvalls FI 370.5
4 Gefle IF 305
5 IFK Mora FIK 224
6 Säters IF 150.5
7 IFK Tumba 145
8 Estuna IF 117
9 Strands IF 82.5
10 Leksands FIK 68
11 Falu IK 64
12 IF Vingarna 60
13 Söderhamns IF 51.5
14 Marieby GIF 48.5
15 Bollnäs FIK 46
16 Järvsö IF 41.5
17 IK Stål 38
18 Djurmo Sifferbo IF 26.5
19 Sollefteå GIF 23
20 Kalmar SK 22
21 Sälens IF 17
22 Högbo GIF 13
23 Eskilstuna FI 9
24 Hedesunda IF 4
F17F15F14F13F12F11F10F9P17P15P14P13P12P11P10P9
100 m800 m1500 mHöjdLängdTrestegKombinationstävlingKulaDiskusSläggaSpjut80 m800 m1500 mHöjdLängdTrestegKombinationstävlingKulaDiskusSläggaSpjut80 m800 m1500 mHöjdLängdTrestegKombinationstävlingKulaDiskusSläggaSpjut60 m800 m1500 mHöjdLängdTrestegKombinationstävlingKulaDiskusSläggaSpjut60 m800 m1500 mHöjdLängdTrestegKombinationstävlingKulaDiskusSpjut60 m800 mHöjdLängdTrestegKombinationstävlingKulaSpjut60 m800 mHöjdLängdKombinationstävlingKulaBoll60 m800 mHöjdLängdKombinationstävlingKulaBoll100 m800 m1500 mHöjdLängdTrestegKombinationstävlingKulaDiskusSläggaSpjut80 m800 m1500 mHöjdLängdTrestegKombinationstävlingKulaDiskusSläggaSpjut80 m800 m1500 mHöjdLängdTrestegKombinationstävlingKulaDiskusSläggaSpjut60 m800 m1500 mHöjdLängdTrestegKombinationstävlingKulaDiskusSläggaSpjut60 m800 m1500 mHöjdLängdTrestegKombinationstävlingKulaDiskusSpjut60 m800 mHöjdLängdTrestegKombinationstävlingKulaSpjut60 m800 mHöjdLängdKombinationstävlingKulaBoll60 m800 mHöjdLängdKombinationstävlingKulaBoll
Bollnäs FIK4526366563
Bromma IF71071111108.55104410133258107.565721641171051110111099997759.5111199999910115.51291111611108711341065892.332466666.545
Djurmo Sifferbo IF151131.521443
Eskilstuna FI135
Falu IK45240.5362534.51165516
Gefle IF46616681069115433109443437646455456654.566666611545.50.54.5105461110
IFK Mora FIK543521454466651451011586.54843356662213.555327255954134
IFK Tumba566622577679372513414412463443592
IK Stål462314564111
Järvsö IF31421.521121122126333
Kalmar SK22235215
Leksands FIK2.544244.565615425256
Marieby GIF5636615.5565
Rånäs 4H6223535624945521234642132.5135124.521135536663466254.5212534555.5421433431211087655535654284493.83454.553.55422
Strands IF42.515433879611910
Sundsvalls FI7329.571288511461165571655451613657871.57557140.527910678.532646565654366979.5974
Söderhamns IF520.53379431464
Högbo GIF3325
Hedesunda IF4
IF Vingarna66646665663
Säters IF64557910571343.536633678234952563
Estuna IF15113555340.564432611778.579
Sälens IF252224
Sollefteå GIF6363122
F17 100 m Försök
19/9 12:20
Heat 1
Vind: 0.0
1 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 13.90 q
2 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 13.95 q
3 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 14.13
4 Alva Wibrand
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 14.18
5 Kharma Sarenbrant
Bromma IF
04 Bromma IF 14.73
6 Alice Ek
Bromma IF
05 Bromma IF 15.59
Heat 2
Vind: 0.0
1 Linnea Backlund
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 13.75 q
2 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF
04 Djurmo Sifferbo IF 13.96
3 Lisa Appelquist
Bromma IF
05 Bromma IF 14.65
4 Felicia Alvelius
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 16.04
Tuva Grop
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF DNS
Emilia Johansson
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H DNS
Heat 3
Vind: +0.2
1 Mellanie Neudinger Nellmer
Bromma IF
05 Bromma IF 13.60 q
2 Emma Sjöblom
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 13.89 q
3 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 13.93 q
4 Alma Sjöbom
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 15.30
5 Anna Leykauf
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 15.53
F17 100 m Final
19/9 13:30
Vind: 0.0
Poäng
1 Emma Sjöblom
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 13.63 6.00
2 Mellanie Neudinger Nellmer
Bromma IF
05 Bromma IF 13.66 5.00
3 Linnea Backlund
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 13.82 4.00
4 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 14.03 3.00
5 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 14.05 2.00
6 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 14.16
F17 800 m
18/9 18:10
Poäng
1 Kharma Sarenbrant
Bromma IF
04 Bromma IF 2:43.14 6.00
2 Cornelia Svensson
IFK Tumba
05 IFK Tumba 2:46.15 5.00
3 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 2:46.53 4.00
4 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 2:49.13
5 Emma Sjöblom
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 2:52.94 2.00 PB
6 Josefin Ross
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 2:54.88 1.00 PB
7 Tintin Lampe
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 2:56.91 PB
8 Lisa Appelquist
Bromma IF
05 Bromma IF 3:02.36
9 Alice Ek
Bromma IF
05 Bromma IF 3:29.98
F17 1500 m
19/9 14:40
Poäng
1 Cornelia Svensson
IFK Tumba
05 IFK Tumba 6:00.61 6.00
2 Josefin Ross
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 6:02.09 5.00
3 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 6:11.19 4.00
4 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 6:13.42 3.00
5 Anna Leykauf
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 6:28.20 2.00
Tintin Lampe
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H DNS
F17 Höjd
18/9 14:50
Poäng
1 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 156 6.00
2 Kharma Sarenbrant
Bromma IF
04 Bromma IF 146 5.00
3 Mellanie Neudinger Nellmer
Bromma IF
05 Bromma IF 146
4 Linnea Backlund
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 141 3.00
5 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 141
6 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF
04 Djurmo Sifferbo IF 136 1.00
7 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 136
8 Liv Norberg
IK Stål
04 IK Stål 131
9 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 126
10 Felicia Alvelius
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 126
11 Emilia Johansson
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 121
121126131136141146151156158
46 Mellanie Neudinger Nellmer---oxxoxoxxx
51 Kharma Sarenbrant----xoxoxxx
56 Ophelia Viirman--ooxxoxxx
67 Ellen Lundberg-ooxoxxx
26 Matilda Halfwordson----ooooxxx
38 Suzanne Lesage-oxxx
207 Emilia Johanssonxo-xxx
252 Amanda Hedlund-oxoxxoxxx
167 Liv Norbergoxooxxx
241 Linnea Backlund--xoxooxxx
63 Felicia Alvelius-xoxxx
F17 Längd
18/9 11:40
Poäng
1 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 5.26 +0.2 6.00
2 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 5.07 0.0 5.00 =SB
3 Mellanie Neudinger Nellmer
Bromma IF
05 Bromma IF 4.96 0.0 SB
4 Emma Sjöblom
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 4.85 0.0 3.00
5 Linnea Backlund
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 4.75 0.0 2.00
6 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF
04 Djurmo Sifferbo IF 4.60 0.0 1.00
7 Lisa Appelquist
Bromma IF
05 Bromma IF 4.58 +0.8 =PB
8 Alva Wibrand
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 4.55 0.0
9 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 4.48 0.0
10 Kharma Sarenbrant
Bromma IF
04 Bromma IF 4.46 0.0
11 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 4.22 -0.6
12 Alice Ek
Bromma IF
05 Bromma IF 4.08 0.0 PB
13 Felicia Alvelius
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 3.94 +0.1 PB
14 Alma Sjöbom
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 3.92 +0.5 PB
15 Josefin Ross
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 3.92 0.0
16 Anna Leykauf
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 3.81 0.0
1234
71 Alva Wibrand4.55 0.04.51 0.03.99 0.04.31 0.0
56 Ophelia Viirman4.98 0.05.07 0.04.77 0.04.69 0.0
70 Josefin Ross3.92 0.0x x x
268 Alma Sjöbom3.74 0.03.91 0.03.74 +0.13.92 +0.5
13 Alice Ek4.08 0.0x x 3.77 0.0
67 Ellen Lundberg4.11 0.04.20 0.04.04 0.04.60 0.0
63 Felicia Alveliusx 3.94 +0.13.79 0.03.86 0.0
9 Lisa Appelquist3.68 0.0x x 4.58 +0.8
223 Emma Sjöblomx 4.85 0.0x x
212 Anna Leykauf3.12 0.03.81 0.03.72 +0.52.99 0.0
51 Kharma Sarenbrant4.30 0.04.46 0.04.20 -1.34.35 0.0
46 Mellanie Neudinger Nellmerx 4.92 0.04.84 -0.74.96 0.0
241 Linnea Backlund4.62 0.04.66 0.04.75 0.04.70 0.0
252 Amanda Hedlund4.45 0.0x 4.48 0.0x
38 Suzanne Lesagex x 4.15 0.04.22 -0.6
26 Matilda Halfwordson5.12 0.05.12 0.05.26 +0.25.12 -0.5
F17 Tresteg
19/9 13:50
Poäng
1 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 11.16 0.0 6.00 TR
2 Emma Sjöblom
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 9.80 0.0 5.00
3 Kharma Sarenbrant
Bromma IF
04 Bromma IF 9.70 0.0 4.00
4 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 9.13 0.0 PB
5 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF
04 Djurmo Sifferbo IF 9.12 0.0 2.00
6 Alva Wibrand
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 9.09 0.0 1.00
7 Mellanie Neudinger Nellmer
Bromma IF
05 Bromma IF 8.94 -0.8
8 Lisa Appelquist
Bromma IF
05 Bromma IF 8.05 0.0
9 Josefin Ross
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 7.94 -0.9
1234
38 Suzanne Lesage9.13 0.08.88 0.08.96 -0.68.56 0.0
26 Matilda HalfwordsonX 10.96 -0.410.70 0.011.16 0.0
9 Lisa Appelquist8.05 0.0x x x
223 Emma Sjöblomx 9.80 0.0x x
67 Ellen Lundberg8.61 0.08.86 -1.09.10 0.09.12 0.0
46 Mellanie Neudinger Nellmerx 8.94 -0.88.89 0.0x
70 Josefin Rossx 7.94 -0.9x -
71 Alva Wibrand9.09 0.08.98 -0.9x 8.91 0.0
51 Kharma Sarenbrant9.18 0.09.52 -0.4x 9.70 0.0
F17 Kombinationstävling
Sprint löpning Försök, Höjd, Spjut/Boll
Vind: N/A
Poäng
=1 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 10.0 5.50
=1 Linnea Backlund
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 10.0 5.50
3 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 14.0 4.00
4 Mellanie Neudinger Nellmer
Bromma IF
05 Bromma IF 18.0 3.00
=5 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF
04 Djurmo Sifferbo IF 23.0 1.50
=5 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 23.0
7 Kharma Sarenbrant
Bromma IF
04 Bromma IF 24.0
8 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 29.0
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
19/9 12:30
Poäng
1 Linnea Backlund
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 12.92 6.00 PB
2 Levina Ringdahl
Marieby GIF
04 Marieby GIF 12.10 5.00
3 Hanna Andersson
Falu IK
05 Falu IK 11.16 4.00
4 Emilia Johansson
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 10.20 3.00
5 Felicia Alvelius
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 9.67 2.00
6 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 9.23 1.00
7 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 9.22
8 Kharma Sarenbrant
Bromma IF
04 Bromma IF 9.05
9 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF
04 Djurmo Sifferbo IF 8.92
10 Lisa Appelquist
Bromma IF
05 Bromma IF 8.89 PB
11 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 8.50
12 Liv Norberg
IK Stål
04 IK Stål 8.35
13 Tintin Lampe
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 8.33
14 Clara Jansson
Säters IF
04 Säters IF 8.18
15 Cornelia Svensson
IFK Tumba
05 IFK Tumba 7.34
16 Lisa Adelly
IFK Tumba
05 IFK Tumba 7.02
17 Alice Ek
Bromma IF
05 Bromma IF 6.61
1234
63 Felicia Alvelius8.899.679.129.26
26 Matilda Halfwordsonx9.089.159.22
67 Ellen Lundberg8.478.818.928.73
194 Levina Ringdahl12.1011.8511.7611.90
91 Hanna Andersson10.99x11.16x
207 Emilia Johansson9.92x9.0710.20
51 Kharma Sarenbrant9.057.898.818.74
294 Clara Jansson8.188.147.757.77
13 Alice Ek6.616.166.235.82
145 Lisa Adelly7.026.746.716.86
167 Liv Norberg7.557.818.358.18
160 Cornelia Svensson6.246.356.877.34
211 Tintin Lampe7.877.948.33x
241 Linnea Backlund12.1611.5512.6512.92
9 Lisa Appelquist8.228.038.897.97
38 Suzanne Lesage8.297.928.348.50
252 Amanda Hedlund9.23x9.148.88
F17 Diskus
Vikt: 1,0kg
18/9 10:00
Poäng
1 Levina Ringdahl
Marieby GIF
04 Marieby GIF 36.33 6.00
2 Hanna Andersson
Falu IK
05 Falu IK 29.84 5.00
3 Liv Norberg
IK Stål
04 IK Stål 26.03 4.00
4 Emilia Johansson
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 24.82 3.00
5 Tintin Lampe
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 24.51 2.00 SB
6 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 23.98 1.00 PB
7 Clara Jansson
Säters IF
04 Säters IF 21.10
8 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF
04 Djurmo Sifferbo IF 20.75
9 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 19.10
10 Kharma Sarenbrant
Bromma IF
04 Bromma IF 18.41
11 Cornelia Svensson
IFK Tumba
05 IFK Tumba 18.33
12 Felicia Alvelius
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 18.26
13 Sara Rask
Hedesunda IF
04 Hedesunda IF 17.68
14 Lisa Adelly
IFK Tumba
05 IFK Tumba 16.81 PB
15 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 15.97
16 Lisa Appelquist
Bromma IF
05 Bromma IF 15.95
17 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 15.75
18 Mellanie Neudinger Nellmer
Bromma IF
05 Bromma IF 15.09
1234
51 Kharma Sarenbrant18.4116.93x17.01
160 Cornelia Svensson18.1718.33x17.71
63 Felicia Alvelius18.2617.59xx
38 Suzanne Lesage15.0315.7514.43x
211 Tintin Lampe21.8618.9824.5119.90
207 Emilia Johanssonxxx24.82
294 Clara Janssonx20.7621.1019.58
56 Ophelia Viirman9.7114.2114.3315.97
194 Levina Ringdahl33.2736.33x30.96
145 Lisa Adelly16.8116.1015.85x
46 Mellanie Neudinger Nellmerx15.09x14.39
167 Liv Norbergx25.96x26.03
252 Amanda Hedlundxx22.3223.98
26 Matilda Halfwordsonx18.33x19.10
9 Lisa Appelquist12.9615.9514.9314.92
91 Hanna Andersson29.8427.65xx
67 Ellen Lundberg19.7720.75x-
112 Sara Raskx17.6816.2215.13
F17 Slägga
Vikt: 3,0kg
19/9 10:00
Poäng
1 Liv Norberg
IK Stål
04 IK Stål 38.51 6.00
2 Emilia Johansson
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 37.56 5.00
3 Sara Rask
Hedesunda IF
04 Hedesunda IF 37.00 4.00 SB
4 Levina Ringdahl
Marieby GIF
04 Marieby GIF 36.94 3.00
5 Linnea Backlund
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 34.66 2.00 PB
6 Tintin Lampe
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 28.27 1.00
7 Felicia Alvelius
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 24.44
8 Lisa Adelly
IFK Tumba
05 IFK Tumba 23.59 PB
9 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 23.05
10 Cornelia Svensson
IFK Tumba
05 IFK Tumba 22.51 PB
11 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 22.50
12 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF
04 Djurmo Sifferbo IF 22.40
13 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 21.56
14 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 20.76
15 Lisa Appelquist
Bromma IF
05 Bromma IF 20.35 PB
16 Kharma Sarenbrant
Bromma IF
04 Bromma IF 19.70
17 Alice Ek
Bromma IF
05 Bromma IF 19.20
1234
252 Amanda Hedlund22.5223.0518.82x
112 Sara Rask33.8035.9237.00x
145 Lisa Adelly22.3423.5916.9621.50
51 Kharma Sarenbrant19.7016.6617.0318.84
167 Liv Norberg38.12xx38.51
67 Ellen Lundberg21.17x22.4022.12
63 Felicia Alvelius23.85x24.4423.86
26 Matilda Halfwordson21.1519.4721.5619.12
56 Ophelia Viirman17.76xx22.50
9 Lisa Appelquist20.35x19.4418.77
194 Levina Ringdahl36.94x35.42x
13 Alice Ek17.59x17.5919.20
241 Linnea Backlundx34.6634.39x
160 Cornelia Svensson20.92x21.1222.51
207 Emilia Johansson37.5037.56xx
211 Tintin Lampex28.2726.32x
38 Suzanne Lesage20.7617.3117.7619.35
F17 Spjut
Vikt: 500g
18/9 16:50
Poäng
1 Levina Ringdahl
Marieby GIF
04 Marieby GIF 34.81 6.00
2 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 33.98 5.00 PB
3 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 32.99 4.00 PB
4 Linnea Backlund
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 32.74 3.00
5 Hanna Andersson
Falu IK
05 Falu IK 29.67 2.00 SB
6 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 29.01 1.00 PB
7 Felicia Alvelius
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 27.50
8 Emilia Johansson
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 27.10
9 Lisa Appelquist
Bromma IF
05 Bromma IF 25.19 PB
10 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF
04 Djurmo Sifferbo IF 24.31
11 Kharma Sarenbrant
Bromma IF
04 Bromma IF 23.09
12 Liv Norberg
IK Stål
04 IK Stål 22.11
13 Clara Jansson
Säters IF
04 Säters IF 21.99
14 Mellanie Neudinger Nellmer
Bromma IF
05 Bromma IF 20.35 PB
15 Alma Sjöbom
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 20.00
16 Anna Leykauf
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 19.34
17 Lisa Adelly
IFK Tumba
05 IFK Tumba 16.64
18 Sara Rask
Hedesunda IF
04 Hedesunda IF 15.95
19 Cornelia Svensson
IFK Tumba
05 IFK Tumba 14.97
20 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 5.73
Tintin Lampe
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H -
1234
207 Emilia Johanssonx25.6926.3227.10
56 Ophelia Viirmanxxx5.73
241 Linnea Backlund31.59x30.8832.74
160 Cornelia Svensson12.8714.5212.9914.97
294 Clara Jansson21.9920.3920.5120.07
9 Lisa Appelquistx23.3920.6225.19
51 Kharma Sarenbrant23.0921.22x21.79
63 Felicia Alvelius25.4126.1527.5026.65
46 Mellanie Neudinger Nellmerx20.1419.4420.35
212 Anna Leykauf18.3117.8019.3418.70
252 Amanda Hedlund30.2325.7529.2633.98
67 Ellen Lundberg24.3122.67xx
91 Hanna Anderssonx29.6726.95x
112 Sara Rask14.7715.9514.1913.93
26 Matilda Halfwordson29.6229.6030.5432.99
167 Liv Norberg22.1120.5021.66x
211 Tintin Lampe----
145 Lisa Adelly14.2911.9315.1216.64
38 Suzanne Lesage26.9126.8624.7329.01
268 Alma Sjöbom16.6515.6220.0017.88
194 Levina Ringdahl29.1431.2933.4134.81
F15 80 m Försök
19/9 09:50
Heat 1
Vind: +0.7
1 Alva Levin
Bromma IF
06 Bromma IF 11.37 q
2 Delila El Mouhib
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 11.45 q
3 Alva Åkesson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 11.75 PB
4 Lovisa Blomsten
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 12.24
Heat 2
Vind: 0.0
1 Agnes Lind
Bromma IF
06 Bromma IF 11.13 q
2 Juni Bengtsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 11.40 q
3 Liv Hanell
IFK Tumba
06 IFK Tumba 11.83
4 Ella Jonsson
Djurmo Sifferbo IF
06 Djurmo Sifferbo IF 12.02
5 Alice Saraste Sköld
Bromma IF
06 Bromma IF 12.49
Heat 3
Vind: 0.0
1 Irma Jonsson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 10.94 q
2 Astrid Scott
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 11.60 q
3 Tilde Hammarwall
IFK Tumba
06 IFK Tumba 11.75
4 Disa Stighäll
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 12.49 PB
5 Farline Mussem
IK Stål
06 IK Stål 14.02
F15 80 m Final
19/9 11:30
Vind: +1.1
Poäng
1 Agnes Lind
Bromma IF
06 Bromma IF 11.02 6.00
2 Irma Jonsson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 11.04 5.00
3 Alva Levin
Bromma IF
06 Bromma IF 11.28 4.00
4 Delila El Mouhib
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 11.52 3.00
5 Juni Bengtsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 11.55 2.00
6 Astrid Scott
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 11.66
F15 800 m
18/9 15:30
Poäng
1 Liv Hanell
IFK Tumba
06 IFK Tumba 2:30.90 6.00
2 Astrid Scott
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 2:35.43 5.00
3 Agnes Lind
Bromma IF
06 Bromma IF 2:38.52 4.00 PB
4 Lovisa Sundström
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 2:56.88 3.00
5 Farline Mussem
IK Stål
06 IK Stål 3:02.10 2.00
6 Disa Stighäll
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 3:13.45 1.00
F15 1500 m
19/9 13:10
Poäng
1 Liv Hanell
IFK Tumba
06 IFK Tumba 5:46.47 6.00
2 Lovisa Sundström
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 6:16.52 5.00
3 Disa Stighäll
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 6:45.70 4.00
4 Farline Mussem
IK Stål
06 IK Stål 6:48.11 3.00
5 Juni Bengtsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 8:00.21
6 Lovisa Blomsten
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 8:00.53
F15 Höjd
18/9 13:10
Poäng
1 Alva Åkesson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 158 6.00
2 Irma Jonsson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 148 5.00
3 Lovisa Blomsten
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 143 4.00
4 Agnes Lind
Bromma IF
06 Bromma IF 138 3.00 PB
5 Tilde Hammarwall
IFK Tumba
06 IFK Tumba 138 2.00 SB
6 Alice Saraste Sköld
Bromma IF
06 Bromma IF 138 1.00 =PB
=7 Ella Jonsson
Djurmo Sifferbo IF
06 Djurmo Sifferbo IF 128
=7 Liv Hanell
IFK Tumba
06 IFK Tumba 128
123128133138143148153158
198 Lovisa Blomsten--ooxoxxx
66 Ella Jonssonooxxx
274 Alva Åkesson----ooxoo
152 Tilde Hammarwalloooxoxxx
254 Irma Jonsson--ooxoxxoxxx
50 Alice Saraste Sköldooxoxxoxxx
153 Liv Hanellooxxx
40 Agnes Lindooooxxx
F15 Längd
18/9 10:40
Poäng
1 Agnes Lind
Bromma IF
06 Bromma IF 4.93 0.0 6.00
2 Juni Bengtsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 4.82 0.0 5.00
3 Alva Levin
Bromma IF
06 Bromma IF 4.62 0.0 4.00 PB
4 Alva Åkesson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 4.54 +0.7 3.00
5 Tilde Hammarwall
IFK Tumba
06 IFK Tumba 4.41 0.0 2.00
6 Irma Jonsson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 4.40 0.0 1.00
7 Liv Hanell
IFK Tumba
06 IFK Tumba 4.34 0.0
8 Alice Saraste Sköld
Bromma IF
06 Bromma IF 4.23 -0.2
9 Astrid Scott
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 4.08 0.0
10 Disa Stighäll
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 3.94 0.0 PB
11 Lovisa Sundström
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 3.81 0.0
1234
50 Alice Saraste Sköldx 4.23 -0.2x x
254 Irma Jonssonx 4.27 0.0x 4.40 0.0
227 Disa Stighäll3.72 +0.2x 3.93 +0.13.94 0.0
40 Agnes Lind4.48 0.0x 4.93 0.04.86 +0.2
152 Tilde Hammarwall4.33 0.0x 4.39 +1.04.41 0.0
267 Astrid Scott3.87 -0.64.00 0.04.08 0.03.93 0.0
195 Juni Bengtssonx 4.82 0.04.70 0.04.73 0.0
274 Alva Åkesson4.46 -1.04.54 +0.74.35 +0.84.41 -0.3
230 Lovisa Sundström2.98 -0.1x 3.10 0.03.81 0.0
153 Liv Hanell4.08 0.04.34 0.0x 4.18 0.0
39 Alva Levin4.52 0.04.44 0.04.62 0.0x
F15 Tresteg
19/9 10:10
Poäng
1 Irma Jonsson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 10.63 +0.2 6.00
2 Juni Bengtsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 10.35 +0.3 5.00
3 Nellie Tällberg
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 9.59 0.0 4.00
4 Liv Hanell
IFK Tumba
06 IFK Tumba 9.40 +0.7 3.00
5 Tilde Hammarwall
IFK Tumba
06 IFK Tumba 9.14 0.0 2.00 PB
6 Alice Saraste Sköld
Bromma IF
06 Bromma IF 8.81 +0.2 1.00
1234
7 Nellie Tällbergx 9.46 0.09.59 0.0x
152 Tilde Hammarwall9.10 +0.78.74 0.08.94 0.09.14 0.0
195 Juni Bengtssonx 9.79 +0.310.19 +0.510.35 +0.3
254 Irma Jonsson10.48 +0.910.38 0.010.63 +0.210.35 0.0
50 Alice Saraste Sköldx x x 8.81 +0.2
153 Liv Hanell9.40 +0.79.24 0.08.45 0.0x
F15 Kombinationstävling
Sprint löpning Försök, Höjd, Spjut/Boll
Vind: N/A
Poäng
=1 Alva Åkesson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 9.0 5.50
=1 Irma Jonsson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 9.0 5.50
3 Tilde Hammarwall
IFK Tumba
06 IFK Tumba 14.0 4.00
4 Liv Hanell
IFK Tumba
06 IFK Tumba 19.0 3.00
5 Lovisa Blomsten
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 22.0 2.00
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
19/9 11:30
Poäng
1 Alva Åkesson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 9.41 6.00
2 Tilde Hammarwall
IFK Tumba
06 IFK Tumba 9.04 5.00 PB
3 Linnéa Westlin
Gefle IF
06 Gefle IF 8.97 4.00
4 Alice Saraste Sköld
Bromma IF
06 Bromma IF 8.44 3.00
5 Vendela Magnusson
IFK Tumba
06 IFK Tumba 8.02 2.00 PB
6 Lovisa Sundström
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 7.92 1.00
7 Astrid Scott
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 7.90
8 Delila El Mouhib
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 7.56
9 Juni Bengtsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 6.93 PB
10 Alva Levin
Bromma IF
06 Bromma IF 6.91
11 Agnes Lind
Bromma IF
06 Bromma IF 6.57
12 Liv Hanell
IFK Tumba
06 IFK Tumba 6.49
13 Farline Mussem
IK Stål
06 IK Stål 6.21
1234
267 Astrid Scott6.006.777.907.82
40 Agnes Lind6.155.746.576.29
230 Lovisa Sundström6.897.926.976.78
195 Juni Bengtsson6.806.936.346.08
274 Alva Åkesson9.269.268.689.41
166 Farline Mussem5.955.796.215.95
155 Vendela Magnusson7.888.018.027.99
153 Liv Hanell6.496.116.056.41
39 Alva Levin6.916.526.176.62
50 Alice Saraste Sköld7.918.058.448.04
152 Tilde Hammarwall9.048.758.058.90
109 Linnéa Westlin8.548.958.388.97
243 Delila El Mouhib7.566.076.706.43
F15 Diskus
Vikt: 0,75kg
18/9 12:10
Poäng
1 Linnéa Westlin
Gefle IF
06 Gefle IF 28.97 6.00
2 Alva Åkesson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 21.64 5.00
3 Tilde Hammarwall
IFK Tumba
06 IFK Tumba 21.10 4.00 PB
4 Alice Saraste Sköld
Bromma IF
06 Bromma IF 20.78 3.00
5 Vendela Magnusson
IFK Tumba
06 IFK Tumba 19.13 2.00
6 Farline Mussem
IK Stål
06 IK Stål 17.70 1.00
7 Olivia Holmström
Bromma IF
06 Bromma IF 13.56
1234
50 Alice Saraste Sköld16.3918.2820.7818.43
109 Linnéa Westlin28.81x27.3328.97
152 Tilde Hammarwall21.10xxx
155 Vendela Magnusson19.13xx18.81
166 Farline Mussem15.9313.9417.7015.61
274 Alva Åkesson21.6420.3621.55x
32 Olivia Holmström9.6213.569.0510.04
F15 Slägga
Vikt: 3,0kg
19/9 13:50
Poäng
1 Linnéa Westlin
Gefle IF
06 Gefle IF 36.24 6.00 PB
2 Alva Åkesson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 27.26 5.00 PB
3 Tilde Hammarwall
IFK Tumba
06 IFK Tumba 25.49 4.00
4 Vendela Magnusson
IFK Tumba
06 IFK Tumba 21.21 3.00
5 Alice Saraste Sköld
Bromma IF
06 Bromma IF 20.35 2.00
6 Liv Hanell
IFK Tumba
06 IFK Tumba 17.19
7 Lovisa Sundström
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 16.54
8 Lovisa Blomsten
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 16.22
9 Olivia Holmström
Bromma IF
06 Bromma IF 14.66
1234
32 Olivia Holmström12.3314.66x12.73
153 Liv Hanellx17.1915.8416.89
152 Tilde Hammarwallx24.7325.4924.19
230 Lovisa Sundströmx11.6916.5415.28
274 Alva Åkesson27.2625.2224.8326.30
109 Linnéa Westlin31.9236.2431.10x
50 Alice Saraste Sköld17.95x20.3516.93
198 Lovisa Blomsten14.97x16.2213.60
155 Vendela Magnussonxx21.2116.56
F15 Spjut
Vikt: 500g
18/9 10:00
Poäng
1 Alva Åkesson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 25.54 6.00
2 Tilde Hammarwall
IFK Tumba
06 IFK Tumba 23.43 5.00 PB
3 Liv Hanell
IFK Tumba
06 IFK Tumba 20.44 4.00
4 Alice Saraste Sköld
Bromma IF
06 Bromma IF 19.19 3.00
5 Alva Levin
Bromma IF
06 Bromma IF 18.19 2.00 PB
6 Irma Jonsson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 17.59 1.00 PB
7 Disa Stighäll
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 17.23
8 Lovisa Blomsten
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 16.20
9 Olivia Holmström
Bromma IF
06 Bromma IF 14.99
10 Vendela Magnusson
IFK Tumba
06 IFK Tumba 13.77
1234
155 Vendela Magnusson11.6612.55x13.77
198 Lovisa Blomsten13.8915.3616.2014.91
274 Alva Åkesson24.3323.9822.7925.54
254 Irma Jonsson17.0114.9017.5914.67
32 Olivia Holmström14.9911.78xx
227 Disa Stighäll17.2316.7617.0017.20
50 Alice Saraste Sköldx14.6819.1915.34
152 Tilde Hammarwall23.4322.8022.3420.88
39 Alva Levinx18.1912.3216.02
153 Liv Hanell20.4419.6116.87x
F14 80 m Försök
19/9 10:20
Heat 1
Vind: 0.0
1 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 11.67 q
2 Alice Lundh Hållen
Strands IF
07 Strands IF 11.77 q
3 Iris Bridell
Rånäs 4H
07 Rånäs 4H 12.07 q
4 Amanda Lilja
Estuna IF
07 Estuna IF 12.10 q PB
5 Thilde Green
Säters IF
07 Säters IF 12.58
6 Elvira Mattsson Alfredsson
Estuna IF
07 Estuna IF 13.06
Heat 2
Vind: N/A
1 Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 11.11 q
2 Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 11.92 q
3 Lovisa Kedeby
Bromma IF
07 Bromma IF 12.76
4 Edith Jousse
Sundsvalls FI
07 Sundsvalls FI 12.87
Saga Brink
Sollefteå GIF
07 Sollefteå GIF DNS
F14 80 m Final
19/9 12:00
Vind: 0.0
Poäng
1 Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 11.10 6.00
2 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 11.64 5.00
3 Alice Lundh Hållen
Strands IF
07 Strands IF 11.94 4.00
4 Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 11.96 3.00
5 Iris Bridell
Rånäs 4H
07 Rånäs 4H 12.17 2.00
6 Amanda Lilja
Estuna IF
07 Estuna IF 12.47 1.00
F14 800 m
18/9 16:10
Poäng
1 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 2:55.52 6.00
2 Elvira Mattsson Alfredsson
Estuna IF
07 Estuna IF 3:00.16 5.00
3 Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 3:01.58 4.00 PB
4 Iris Bridell
Rånäs 4H
07 Rånäs 4H 3:16.81 3.00
5 Ella Alvarado Kallin
Bromma IF
07 Bromma IF 3:18.82
6 Edith Jousse
Sundsvalls FI
07 Sundsvalls FI 3:33.26 1.00 PB
F14 & F13 & F12 1500 m
19/9 12:50
Poäng
1 Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 5:13.20 6.00
2 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 5:40.40 5.00
3 Frida Lauri
IF Vingarna
09 IF Vingarna 5:45.64 6.00
4 Johanna Sundström
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 5:46.85 5.00
5 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 6:00.98 4.00
6 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 6:06.89 3.00
7 Elsa Blårand
IFK Mora FIK
10 IFK Mora FIK 6:10.80 3.00
8 Elvira Mattsson Alfredsson
Estuna IF
07 Estuna IF 6:11.38 6.00
9 Elise Mattisson
IFK Tumba
08 IFK Tumba 6:57.60 2.00
10 Kajsa Adelly
IFK Tumba
08 IFK Tumba 7:36.02 1.00
11 Amanda Lilja
Estuna IF
07 Estuna IF 7:39.93 5.00
12 Iris Bridell
Rånäs 4H
07 Rånäs 4H 8:19.37 4.00
Cornelia Häggemark
IFK Tumba
08 IFK Tumba DNS
Sammanställning per klass
F14
1 Elvira Mattsson Alfredsson
Estuna IF
07 Estuna IF 6:11.38
2 Amanda Lilja
Estuna IF
07 Estuna IF 7:39.93
3 Iris Bridell
Rånäs 4H
07 Rånäs 4H 8:19.37
F13
1 Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 5:13.20
2 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 5:40.40
3 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 6:00.98
4 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 6:06.89
5 Elise Mattisson
IFK Tumba
08 IFK Tumba 6:57.60
6 Kajsa Adelly
IFK Tumba
08 IFK Tumba 7:36.02
Cornelia Häggemark
IFK Tumba
08 IFK Tumba DNS
F12
1 Frida Lauri
IF Vingarna
09 IF Vingarna 5:45.64
2 Johanna Sundström
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 5:46.85
3 Elsa Blårand
IFK Mora FIK
10 IFK Mora FIK 6:10.80
F14 Höjd
18/9 11:40
Poäng
1 Saga Brink
Sollefteå GIF
07 Sollefteå GIF 142 6.00
2 Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 142 5.00 PB
3 Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 142 4.00
=4 Lovisa Kedeby
Bromma IF
07 Bromma IF 137 2.50
=4 Alice Lundh Hållen
Strands IF
07 Strands IF 137 2.50
6 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 132
7 Iris Bridell
Rånäs 4H
07 Rånäs 4H 127
8 Edith Jousse
Sundsvalls FI
07 Sundsvalls FI 122 PB
9 Thilde Green
Säters IF
07 Säters IF 122
Amanda Lilja
Estuna IF
07 Estuna IF x
117122127132137142147
36 Lovisa Kedeby--ooooxxx
255 Edith Jousseoxoxxx
28 Norah Hamberg-ooxoxxx
291 Lia Hagström---ooxxoxxx
44 Rose Masoudi-oooxxoxoxxx
200 Iris Bridell-ooxxx
82 Amanda Liljaxxx
232 Saga Brink---ooxoxxx
289 Thilde Greenxxoxoxxx
237 Alice Lundh Hållen---ooxxx
F14 Längd
18/9 10:00
Poäng
1 Iris Bridell
Rånäs 4H
07 Rånäs 4H 4.57 +0.2 6.00 SB
2 Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 4.47 0.0 5.00
3 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 4.45 0.0 4.00
4 Saga Brink
Sollefteå GIF
07 Sollefteå GIF 4.44 0.0 3.00
5 Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 4.38 0.0 2.00
6 Alice Lundh Hållen
Strands IF
07 Strands IF 4.27 0.0 1.00
7 Amanda Lilja
Estuna IF
07 Estuna IF 4.16 0.0
8 Lovisa Kedeby
Bromma IF
07 Bromma IF 3.88 +0.3
9 Ella Alvarado Kallin
Bromma IF
07 Bromma IF 3.59 0.0
10 Thilde Green
Säters IF
07 Säters IF 3.58 +0.8
11 Edith Jousse
Sundsvalls FI
07 Sundsvalls FI 3.25 0.0
1234
289 Thilde Greenx 3.58 +0.8x x
255 Edith Jousse3.25 0.0x x x
36 Lovisa Kedeby3.87 +0.53.88 +0.3x 3.38 0.0
28 Norah Hamberg4.45 0.04.32 +1.04.14 +0.44.15 0.0
232 Saga Brink4.20 0.04.25 0.04.35 +0.74.44 0.0
291 Lia Hagström4.12 0.03.91 0.04.19 +0.44.47 0.0
200 Iris Bridell4.27 0.04.38 0.04.57 +0.2x
237 Alice Lundh Hållenx x 4.15 0.04.27 0.0
82 Amanda Liljax 3.88 +0.84.16 0.04.08 0.0
44 Rose Masoudi4.25 0.04.15 0.04.38 0.04.30 0.0
8 Ella Alvarado Kallinx 3.59 0.0x x
F14 Tresteg
19/9 10:40
Poäng
1 Saga Brink
Sollefteå GIF
07 Sollefteå GIF 9.93 -0.8 6.00
2 Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 9.86 0.0 5.00
3 Iris Bridell
Rånäs 4H
07 Rånäs 4H 9.52 0.0 4.00
4 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 9.39 0.0 3.00
5 Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 9.13 0.0 2.00
6 Lovisa Kedeby
Bromma IF
07 Bromma IF 8.23 0.0
7 Thilde Green
Säters IF
07 Säters IF 7.94 +0.3 PB
8 Ella Alvarado Kallin
Bromma IF
07 Bromma IF 7.19 0.0
1234
289 Thilde Green7.94 +0.37.82 +0.77.46 0.07.72 0.0
200 Iris Bridellx x x 9.52 0.0
36 Lovisa Kedeby7.42 -0.78.23 0.07.97 0.07.82 0.0
232 Saga Brink9.93 -0.89.70 0.0x 9.89 0.0
44 Rose Masoudi8.99 -0.39.13 0.08.81 0.08.92 0.0
28 Norah Hamberg9.16 -0.69.39 0.09.21 0.0x
291 Lia Hagström9.17 0.08.70 0.0x 9.86 0.0
8 Ella Alvarado Kallin7.19 0.07.11 0.0x x
F14 Kombinationstävling
Sprint löpning Försök, Höjd, Spjut/Boll
Vind: N/A
Poäng
1 Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 6.0 6.00
2 Alice Lundh Hållen
Strands IF
07 Strands IF 10.0 5.00
3 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 17.0 4.00
4 Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 18.0 3.00
5 Iris Bridell
Rånäs 4H
07 Rånäs 4H 19.0 2.00
6 Thilde Green
Säters IF
07 Säters IF 22.0 1.00
7 Lovisa Kedeby
Bromma IF
07 Bromma IF 25.0
8 Edith Jousse
Sundsvalls FI
07 Sundsvalls FI 27.0
F14 Kula
Vikt: 3,0kg
19/9 09:00
Poäng
1 Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 10.86 6.00
2 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 10.76 5.00
3 Nora Johansson
IK Stål
07 IK Stål 9.10 4.00
4 Julia Hjulström
Säters IF
07 Säters IF 8.90 3.00
5 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 8.19 2.00
6 Iris Bridell
Rånäs 4H
07 Rånäs 4H 7.35 1.00
7 Thilde Green
Säters IF
07 Säters IF 7.34
8 Ella Alvarado Kallin
Bromma IF
07 Bromma IF 7.28
9 Lovisa Kedeby
Bromma IF
07 Bromma IF 7.08 PB
10 Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 6.72 PB
11 Edith Jousse
Sundsvalls FI
07 Sundsvalls FI 6.64
1234
165 Nora Johansson8.478.178.729.10
292 Julia Hjulström7.938.118.908.38
8 Ella Alvarado Kallin6.956.786.717.28
255 Edith Jousse6.476.646.266.55
200 Iris Bridell5.187.356.777.23
36 Lovisa Kedeby6.636.766.597.08
28 Norah Hamberg8.197.827.197.52
44 Rose Masoudi5.856.486.386.72
289 Thilde Green7.277.347.237.26
2 Ida Edlingx10.6610.7610.76
291 Lia Hagström10.4010.3310.4510.86
F14 Diskus
Vikt: 0,75kg
18/9 14:10
Poäng
1 Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 31.08 6.00 PB
2 Nora Johansson
IK Stål
07 IK Stål 28.94 5.00 PB
3 Julia Hjulström
Säters IF
07 Säters IF 25.94 4.00
4 Saga Brink
Sollefteå GIF
07 Sollefteå GIF 21.40 3.00
5 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 19.48 2.00
6 Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 17.23 1.00
7 Thilde Green
Säters IF
07 Säters IF 17.07 PB
8 Ella Alvarado Kallin
Bromma IF
07 Bromma IF 16.85
9 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 16.51
10 Alvi Swärdhammar
Estuna IF
07 Estuna IF 14.04
11 Lovisa Kedeby
Bromma IF
07 Bromma IF 13.37
1234
292 Julia Hjulström22.6120.34x25.94
8 Ella Alvarado Kallinx13.1814.2716.85
87 Alvi Swärdhammar12.18xx14.04
232 Saga Brink19.9120.65x21.40
36 Lovisa Kedeby13.3712.83x13.04
289 Thilde Green13.9315.2912.7917.07
28 Norah Hamberg14.17x16.0016.51
2 Ida Edling19.48x18.88x
291 Lia Hagström22.1331.0829.92x
44 Rose Masoudi15.7313.6817.2313.69
165 Nora Johansson26.7622.8528.9426.28
F14 Slägga
Vikt: 3,0kg
19/9 11:20
Poäng
1 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 30.77 6.00
2 Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 30.15 5.00
3 Ella Alvarado Kallin
Bromma IF
07 Bromma IF 22.13 4.00
4 Iris Bridell
Rånäs 4H
07 Rånäs 4H 20.33 3.00
5 Lovisa Kedeby
Bromma IF
07 Bromma IF 18.20 2.00
6 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 17.10
7 Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 15.61
1234
2 Ida Edling28.9528.7630.7729.80
36 Lovisa Kedeby18.1518.2017.3416.91
291 Lia Hagström27.1330.1525.23x
8 Ella Alvarado Kallinxx22.13x
44 Rose Masoudi15.61xxx
200 Iris Bridell17.45x20.33x
28 Norah Hamberg14.9316.9217.1014.73
F14 Spjut
Vikt: 500g
18/9 15:00
Poäng
1 Nora Johansson
IK Stål
07 IK Stål 27.37 6.00
2 Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 24.29 5.00
3 Alice Lundh Hållen
Strands IF
07 Strands IF 22.36 4.00
4 Vilma Blomberg
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 22.21 3.00
5 Julia Hjulström
Säters IF
07 Säters IF 21.53 2.00
6 Thilde Green
Säters IF
07 Säters IF 20.61
7 Iris Bridell
Rånäs 4H
07 Rånäs 4H 19.58
8 Saga Brink
Sollefteå GIF
07 Sollefteå GIF 19.38
9 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 15.61
10 Edith Jousse
Sundsvalls FI
07 Sundsvalls FI 13.81
11 Ella Alvarado Kallin
Bromma IF
07 Bromma IF 12.94
12 Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 12.93
13 Lovisa Kedeby
Bromma IF
07 Bromma IF 12.00
Alvi Swärdhammar
Estuna IF
07 Estuna IF x
1234
255 Edith Jousse11.9413.0511.9913.81
1 Vilma Blomberg20.2521.4521.2622.21
87 Alvi Swärdhammarxxxx
8 Ella Alvarado Kallin11.78x12.94x
165 Nora Johansson27.3723.0825.2525.83
232 Saga Brinkx19.3816.3017.10
200 Iris Bridell14.9019.5818.5319.36
289 Thilde Green16.9619.3020.6119.80
237 Alice Lundh Hållen16.8317.0119.9522.36
44 Rose Masoudixx12.9312.78
291 Lia Hagström23.7024.0324.2324.29
36 Lovisa Kedeby11.8310.7611.5412.00
292 Julia Hjulström18.1421.5320.6017.47
28 Norah Hambergx15.61xx
F13 60 m Försök
19/9 09:30
Heat 1
Vind: 0.0
1 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 8.96 q
2 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 9.20 q
3 Linnéa Alneroth
Gefle IF
08 Gefle IF 9.54
4 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 10.15
5 Kajsa Adelly
IFK Tumba
08 IFK Tumba 10.29
Heat 2
Vind: 0.0
1 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 9.17 q
2 Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 9.26 q
3 Frida Ericson
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 9.32
4 Lova Swärdhammar
Estuna IF
08 Estuna IF 9.70
5 Juni Sahlin
Högbo GIF
08 Högbo GIF 9.89
6 Elise Mattisson
IFK Tumba
08 IFK Tumba 10.24
Heat 3
Vind: 0.0
=1 Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 9.01 q
=1 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 9.01 q
3 Clara Vosveld
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 9.28
4 Havannah Messering
Högbo GIF
08 Högbo GIF 9.96
5 Cornelia Häggemark
IFK Tumba
08 IFK Tumba 10.31
6 Liv Messering
Högbo GIF
08 Högbo GIF 10.58
F13 60 m Final
19/9 10:40
Vind: 0.0
Poäng
1 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 8.89 6.00
2 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 8.93 5.00
3 Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 9.00 4.00
=4 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 9.22 2.50
=4 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 9.22 2.50
6 Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 9.26 1.00
F13 800 m
18/9 16:00
Poäng
1 Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 2:32.18 6.00
2 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 2:38.92 5.00
3 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 2:47.12 4.00 PB
4 Havannah Messering
Högbo GIF
08 Högbo GIF 2:49.07 3.00
5 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 2:49.40 2.00
6 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 2:49.57 1.00 PB
7 Liv Messering
Högbo GIF
08 Högbo GIF 2:56.63
8 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 3:06.94
9 Elise Mattisson
IFK Tumba
08 IFK Tumba 3:09.16
F13 1500 m

Grenen genomfördes tillsammans med F14 1500 m

F13 Höjd
18/9 10:00
Poäng
1 Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 145 6.00
2 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 140 5.00
3 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 140 4.00
4 Lova Swärdhammar
Estuna IF
08 Estuna IF 135 3.00
5 Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 130 2.00
=6 Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 130 0.50
=6 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 130 0.50
8 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 125 PB
9 Nike Nyman
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 125
10 Maya Mattsson Alfredsson
Estuna IF
08 Estuna IF 125 =PB
11 Juni Sahlin
Högbo GIF
08 Högbo GIF 125
12 Kajsa Adelly
IFK Tumba
08 IFK Tumba 120
13 Liv Messering
Högbo GIF
08 Högbo GIF 115
14 Havannah Messering
Högbo GIF
08 Högbo GIF 110
110115120125130135140145151
84 Maya Mattsson Alfredsson-ooxoxxx
107 Vilda Olsson--o-oooxoxxx
116 Juni Sahlinoooxxoxxx
144 Kajsa Adelly-oxxx
111 Ella Östblom---ooxxx
88 Lova Swärdhammar--ooxxooxxx
250 Alma Hammarström---oooxxoxxx
94 Felicia Sternhammar--ooxoxxx
189 Tove Andersson-oooxxx
313 Nike Nyman-oxooxxx
202 Elsa Eriksson--oooxooxxx
297 Julia Gavell-oooxoxxx
115 Liv Messeringooxxx
114 Havannah Messeringxxoxxx
F13 Längd
Hoppzon
18/9 11:10
Poäng
1 Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 4.67 N/A 6.00
2 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 4.64 N/A 5.00
3 Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 4.58 N/A 4.00
4 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 4.53 N/A 3.00
5 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 4.40 N/A 2.00
6 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 4.36 N/A 1.00
7 Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 4.20 N/A
8 Linnéa Alneroth
Gefle IF
08 Gefle IF 4.14 N/A
9 Frida Ericson
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 4.12 N/A
10 Lova Swärdhammar
Estuna IF
08 Estuna IF 3.91 N/A
11 Juni Sahlin
Högbo GIF
08 Högbo GIF 3.74 N/A
12 Nike Nyman
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 3.74 N/A
13 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 3.68 N/A
14 Clara Vosveld
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 3.62 N/A
15 Kajsa Adelly
IFK Tumba
08 IFK Tumba 3.55 N/A
16 Cornelia Häggemark
IFK Tumba
08 IFK Tumba 3.55 N/A
17 Elise Mattisson
IFK Tumba
08 IFK Tumba 3.48 N/A
18 Maya Mattsson Alfredsson
Estuna IF
08 Estuna IF 3.42 N/A
1234
88 Lova Swärdhammar3.91 N/A3.55 N/A3.77 N/A3.81 N/A
144 Kajsa Adelly3.55 N/A3.27 N/A3.26 N/A3.42 N/A
156 Elise Mattisson3.36 N/A3.17 N/A3.17 N/A3.48 N/A
189 Tove Anderssonx 4.32 N/A4.28 N/A4.40 N/A
96 Linnéa Alnerothx 3.88 N/A4.14 N/A4.10 N/A
300 Ida Winlöf4.39 N/A4.44 N/A4.44 N/A4.53 N/A
202 Elsa Eriksson4.07 N/A4.01 N/A4.20 N/A4.36 N/A
116 Juni Sahlin3.74 N/A3.46 N/A3.70 N/A3.74 N/A
296 Frida Ericson4.04 N/Ax 4.12 N/Ax
299 Clara Vosveld3.48 N/A3.61 N/A3.62 N/A3.44 N/A
107 Vilda Olsson4.65 N/A4.49 N/A4.52 N/A4.67 N/A
313 Nike Nyman3.74 N/A3.71 N/A3.51 N/A3.69 N/A
297 Julia Gavell3.61 N/A3.68 N/A3.46 N/A3.61 N/A
94 Felicia Sternhammar4.14 N/A4.17 N/A4.20 N/A4.17 N/A
154 Cornelia Häggemark3.55 N/A3.23 N/A3.34 N/A3.04 N/A
111 Ella Östblom4.50 N/A4.40 N/Ax 4.58 N/A
250 Alma Hammarström4.64 N/A4.30 N/A4.51 N/A4.55 N/A
84 Maya Mattsson Alfredsson3.37 N/A3.36 N/A3.42 N/Ax
F13 Tresteg
Hoppzon
19/9 11:10
Poäng
1 Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 9.71 N/A 6.00
2 Lova Swärdhammar
Estuna IF
08 Estuna IF 9.13 N/A 5.00
3 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 9.10 N/A 4.00
4 Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 8.95 N/A 3.00
5 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 8.89 N/A 2.00
6 Nike Nyman
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 8.72 N/A 1.00
7 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 8.56 N/A
8 Juni Sahlin
Högbo GIF
08 Högbo GIF 7.82 N/A
1234
94 Felicia Sternhammarx 8.80 N/A8.90 N/A8.95 N/A
297 Julia Gavell8.42 N/A8.54 N/A8.21 N/A8.56 N/A
202 Elsa Eriksson8.81 N/A8.71 N/A8.76 N/A8.89 N/A
88 Lova Swärdhammarx 8.88 N/A9.13 N/A8.97 N/A
189 Tove Anderssonx 8.87 N/Ax 9.10 N/A
116 Juni Sahlinx 7.73 N/A7.82 N/A7.70 N/A
111 Ella Östblom9.59 N/A9.21 N/A9.45 N/A9.71 N/A
313 Nike Nyman8.71 N/A8.72 N/A8.55 N/A8.57 N/A
F13 Kombinationstävling
Sprint löpning Försök, Höjd, Spjut/Boll
Vind: N/A
Poäng
1 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 12.0 6.00
=2 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 13.0 4.50
=2 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 13.0 4.50
4 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 28.0 3.00
5 Havannah Messering
Högbo GIF
08 Högbo GIF 34.0 2.00
6 Juni Sahlin
Högbo GIF
08 Högbo GIF 35.0 1.00
7 Kajsa Adelly
IFK Tumba
08 IFK Tumba 37.0
8 Liv Messering
Högbo GIF
08 Högbo GIF 41.0
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
19/9 09:40
Poäng
1 Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 9.68 6.00 PB
2 Lova Swärdhammar
Estuna IF
08 Estuna IF 9.65 5.00
3 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 9.56 4.00
4 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 9.14 3.00 PB
5 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 8.67 2.00 PB
6 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 8.17 1.00
7 Linnéa Alneroth
Gefle IF
08 Gefle IF 7.91 PB
8 Kajsa Adelly
IFK Tumba
08 IFK Tumba 7.79 PB
9 Juni Sahlin
Högbo GIF
08 Högbo GIF 7.69
10 Cornelia Häggemark
IFK Tumba
08 IFK Tumba 7.22
11 Maja Åhlström
IK Stål
08 IK Stål 6.69
1234
202 Elsa Eriksson8.098.678.437.53
88 Lova Swärdhammar8.098.999.658.71
144 Kajsa Adelly7.296.256.677.79
250 Alma Hammarström8.177.587.587.59
297 Julia Gavell8.988.559.148.92
154 Cornelia Häggemark6.976.636.387.22
300 Ida Winlöf8.969.568.988.50
116 Juni Sahlin7.117.697.637.44
170 Maja Åhlström6.115.966.696.53
94 Felicia Sternhammar9.429.299.688.38
96 Linnéa Alneroth7.787.517.917.22
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
18/9 12:50
Poäng
1 Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 23.70 6.00
2 Lova Swärdhammar
Estuna IF
08 Estuna IF 18.64 5.00
3 Maja Åhlström
IK Stål
08 IK Stål 17.02 4.00 PB
4 Linnéa Alneroth
Gefle IF
08 Gefle IF 16.21 3.00
5 Liv Messering
Högbo GIF
08 Högbo GIF 15.94 2.00
6 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 15.57 1.00
7 Havannah Messering
Högbo GIF
08 Högbo GIF 14.67 PB
1234
96 Linnéa Alneroth16.0016.21xx
115 Liv Messeringx15.94x12.81
202 Elsa Erikssonx15.5714.8615.42
114 Havannah Messering14.67x12.5614.21
111 Ella Östblom20.11x23.7021.03
88 Lova Swärdhammar16.5117.7017.9918.64
170 Maja Åhlström14.5515.0517.0215.80
F13 Slägga
Vikt: 2,0kg
19/9 09:00
Poäng
1 Linnéa Alneroth
Gefle IF
08 Gefle IF 29.42 6.00 PB
2 Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 27.43 5.00 PB
3 Kajsa Adelly
IFK Tumba
08 IFK Tumba 25.50 4.00 PB
4 Wilma Asp
IFK Tumba
09 IFK Tumba 23.72 3.00
5 Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 23.29
6 Maja Åhlström
IK Stål
08 IK Stål 22.16 1.00
7 Cornelia Häggemark
IFK Tumba
08 IFK Tumba 20.61
8 Hilma Kabo
IFK Mora FIK
12 IFK Mora FIK 5.90
Lova Sandberg
IFK Mora FIK
12 IFK Mora FIK -
Hedda Küchler
IFK Mora FIK
11 IFK Mora FIK -
Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H -
Alma Westlin
Gefle IF
09 Gefle IF -
1234
154 Cornelia Häggemark20.6119.21xx
102 Eira Johannessonxx27.4326.98
134 Lova Sandberg----
96 Linnéa Alnerothxx29.4226.86
131 Hedda Küchler----
220 Maya Purmonen----
144 Kajsa Adellyx24.8625.5024.81
103 Alice Lindblomx22.34x23.29
170 Maja Åhlström21.61x22.1619.75
108 Alma Westlin----
147 Wilma Asp23.7221.5723.3422.81
130 Hilma Kabo5.90---
F13 Spjut
Vikt: 400g
18/9 12:10
Poäng
1 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 28.99 6.00 PB
2 Frida Ericson
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 23.54 5.00
3 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 21.70 4.00
4 Linnéa Alneroth
Gefle IF
08 Gefle IF 20.71 3.00
5 Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 19.97 2.00
6 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 19.02 1.00 PB
7 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 18.91 PB
8 Havannah Messering
Högbo GIF
08 Högbo GIF 18.27
9 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 17.19
10 Kajsa Adelly
IFK Tumba
08 IFK Tumba 16.77 PB
11 Liv Messering
Högbo GIF
08 Högbo GIF 16.74
12 Clara Vosveld
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 14.40
13 Juni Sahlin
Högbo GIF
08 Högbo GIF 13.34
14 Cornelia Häggemark
IFK Tumba
08 IFK Tumba 10.16
1234
107 Vilda Olsson19.9715.7917.5817.05
300 Ida Winlöf20.3121.7020.9121.56
154 Cornelia Häggemark8.389.709.6310.16
114 Havannah Messering18.2716.3013.4715.48
202 Elsa Eriksson19.0216.6413.6115.61
296 Frida Ericson16.8421.9823.5420.99
297 Julia Gavell17.1916.9816.75x
115 Liv Messering15.6416.6415.8716.74
189 Tove Andersson24.3825.4928.9926.79
144 Kajsa Adelly14.1116.7712.5516.27
96 Linnéa Alneroth20.7114.5019.2317.39
116 Juni Sahlin12.5113.3412.4712.14
250 Alma Hammarström12.6013.8011.8018.91
299 Clara Vosveld14.3314.4011.8613.93
F12 60 m Försök
19/9 09:00
Heat 1
Vind: N/A
1 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 9.66 q
2 Johanna Sundström
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 9.86 q
3 Wira Eriksson
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 10.20
4 Emmie Norén
IFK Tumba
09 IFK Tumba 12.76
Alma Westlin
Gefle IF
09 Gefle IF DNS
Heat 2
Vind: N/A
1 Frida Lauri
IF Vingarna
09 IF Vingarna 9.20 q
2 Wilma Asp
IFK Tumba
09 IFK Tumba 9.93 q
3 Julissa Viyeyethas
IFK Tumba
09 IFK Tumba 9.97 q
4 Saga Puolakanaho
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 10.08 q
5 Nora Wästholt
Järvsö IF
09 Järvsö IF 11.77
Heat 3
Vind: N/A
1 Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 9.53 q
2 Elin Bergman
Järvsö IF
09 Järvsö IF 10.13 q
3 Freja Sundberg
Järvsö IF
09 Järvsö IF 10.19 q
4 Vendela Dekreon
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 11.26
Vera Böregård
IFK Tumba
09 IFK Tumba DNS
Heat 4
Vind: N/A
1 Alicia Sundberg
Strands IF
09 Strands IF 9.37 q
2 Astrid Svedlund
IFK Mora FIK
09 IFK Mora FIK 9.42 q
3 Ester Bridell
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 10.13 q
Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF DNS
F12 60 m Final
19/9 11:10
A-Final
Vind: N/A
Poäng
1 Frida Lauri
IF Vingarna
09 IF Vingarna 9.12 6.00
2 Astrid Svedlund
IFK Mora FIK
09 IFK Mora FIK 9.31 5.00
3 Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 9.45 4.00
4 Alicia Sundberg
Strands IF
09 Strands IF 9.48 3.00
5 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 9.53 2.00
6 Johanna Sundström
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 9.89 1.00
B-Final
Vind: N/A
Poäng
1 Elin Bergman
Järvsö IF
09 Järvsö IF 10.04
2 Saga Puolakanaho
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 10.05
3 Ester Bridell
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 10.09
4 Julissa Viyeyethas
IFK Tumba
09 IFK Tumba 10.15
5 Wilma Asp
IFK Tumba
09 IFK Tumba 10.16
6 Freja Sundberg
Järvsö IF
09 Järvsö IF 10.39
F12 800 m
18/9 16:50
Poäng
1 Frida Lauri
IF Vingarna
09 IF Vingarna 2:47.92 6.00
2 Johanna Sundström
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 2:50.39 5.00
3 Astrid Svedlund
IFK Mora FIK
09 IFK Mora FIK 3:04.61 4.00
4 Alicia Sundberg
Strands IF
09 Strands IF 3:07.82 3.00
5 Ida Markström Leek
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 3:07.97 2.00
6 Ylva Nordenberg
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 3:11.64 1.00
Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H DNS
F12 1500 m

Grenen genomfördes tillsammans med F14 1500 m

F12 Höjd
18/9 15:30
Poäng
1 Ida Markström Leek
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 136 6.00 PB
2 Elin Bäckström
Högbo GIF
09 Högbo GIF 133 5.00 PB
3 Frida Lauri
IF Vingarna
09 IF Vingarna 128 4.00
4 Freja Sundberg
Järvsö IF
09 Järvsö IF 128 3.00 PB
5 Wira Eriksson
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 123 2.00
6 Ester Bridell
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 123 1.00
7 Märta Brusell
Strands IF
09 Strands IF 123 PB
=8 Bella Lundh Hållén
Strands IF
09 Strands IF 118
=8 Astrid Svedlund
IFK Mora FIK
09 IFK Mora FIK 118
=8 Johanna Sundström
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 118
11 Wilma Asp
IFK Tumba
09 IFK Tumba 118
12 Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 118
13 Vendela Dekreon
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 113
14 Vera Böregård
IFK Tumba
09 IFK Tumba 108
9398103108113118123128133136159
238 Bella Lundh Hållén---oooxxx
204 Wira Eriksson---ooxooxxx
234 Märta Brusell--ooooxxoxxx
139 Astrid Svedlund---oooxxx
229 Johanna Sundström ---oooxxx
103 Alice Lindblom--xooxoxxoxxx
72 Vendela Dekreon--ooxxoxxx
184 Freja Sundberg--oxooxxoxxoxoxxx
262 Ida Markström Leek---oooxxooxoxoxxx
113 Elin Bäckström---ooxoxoooxxx
147 Wilma Aspooooxoxoxxx
199 Ester Bridell---oooxoxxx
148 Vera Böregårdoxooxxoxxx
117 Frida Lauri---oooxooxxx
F12 Längd
Hoppzon
18/9 10:00
Poäng
1 Frida Lauri
IF Vingarna
09 IF Vingarna 4.40 N/A 6.00
2 Astrid Svedlund
IFK Mora FIK
09 IFK Mora FIK 3.87 N/A 5.00
3 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 3.84 N/A 4.00
4 Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 3.78 N/A 3.00
5 Ester Bridell
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 3.74 N/A 2.00
6 Freja Sundberg
Järvsö IF
09 Järvsö IF 3.73 N/A 1.00
7 Saga Puolakanaho
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 3.63 N/A
8 Ylva Nordenberg
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 3.56 N/A
9 Alicia Sundberg
Strands IF
09 Strands IF 3.55 N/A
10 Alma Westlin
Gefle IF
09 Gefle IF 3.49 N/A
11 Wira Eriksson
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 3.48 N/A
12 Wilma Asp
IFK Tumba
09 IFK Tumba 3.42 N/A
13 Elin Bergman
Järvsö IF
09 Järvsö IF 3.42 N/A
14 Vendela Dekreon
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 3.41 N/A
15 Ida Markström Leek
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 3.34 N/A
16 Bella Lundh Hållén
Strands IF
09 Strands IF 3.28 N/A
17 Elin Bäckström
Högbo GIF
09 Högbo GIF 3.15 N/A
18 Vera Böregård
IFK Tumba
09 IFK Tumba 2.74 N/A
19 Nora Wästholt
Järvsö IF
09 Järvsö IF 2.55 N/A
20 Emmie Norén
IFK Tumba
09 IFK Tumba 2.01 N/A
1234
262 Ida Markström Leek3.34 N/A3.16 N/A2.90 N/A3.09 N/A
220 Maya Purmonen3.62 N/A3.69 N/A3.69 N/A3.84 N/A
199 Ester Bridell3.58 N/A3.50 N/A3.74 N/A3.55 N/A
238 Bella Lundh Hållén3.28 N/A3.13 N/A3.07 N/Ax
113 Elin Bäckström3.13 N/A3.15 N/A3.04 N/A3.09 N/A
174 Elin Bergman3.42 N/A3.29 N/A3.07 N/A3.26 N/A
108 Alma Westlin3.35 N/A3.42 N/A3.19 N/A3.49 N/A
148 Vera Böregård2.74 N/A2.23 N/A2.52 N/A2.15 N/A
186 Nora Wästholt2.55 N/A2.37 N/A2.18 N/A2.37 N/A
157 Emmie Norén1.93 N/A2.01 N/A1.99 N/A1.92 N/A
204 Wira Eriksson3.24 N/A3.22 N/A3.37 N/A3.48 N/A
103 Alice Lindblom3.78 N/A3.39 N/A3.15 N/A3.55 N/A
72 Vendela Dekreon3.08 N/A3.41 N/Ax 3.23 N/A
265 Ylva Nordenberg3.56 N/A3.35 N/A3.31 N/A3.49 N/A
117 Frida Lauri4.18 N/A4.40 N/A4.30 N/A4.25 N/A
184 Freja Sundberg3.73 N/A3.64 N/A3.61 N/A3.65 N/A
147 Wilma Asp3.42 N/A3.27 N/A3.37 N/A2.78 N/A
5 Saga Puolakanaho3.63 N/A3.49 N/A3.33 N/A3.52 N/A
239 Alicia Sundberg3.51 N/A3.55 N/A2.70 N/A2.87 N/A
139 Astrid Svedlund3.62 N/A3.87 N/A3.73 N/A3.69 N/A
F12 Tresteg
Hoppzon
19/9 09:10
Poäng
1 Frida Lauri
IF Vingarna
09 IF Vingarna 8.86 N/A 6.00
2 Alicia Sundberg
Strands IF
09 Strands IF 8.14 N/A 5.00
3 Ester Bridell
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 8.08 N/A 4.00
4 Märta Brusell
Strands IF
09 Strands IF 8.02 N/A 3.00
5 Johanna Sundström
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 7.83 N/A 2.00
6 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 7.70 N/A
7 Freja Sundberg
Järvsö IF
09 Järvsö IF 7.69 N/A
8 Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 7.36 N/A
9 Bella Lundh Hållén
Strands IF
09 Strands IF 7.34 N/A
10 Wilma Asp
IFK Tumba
09 IFK Tumba 7.30 N/A
11 Wira Eriksson
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 7.04 N/A
12 Vera Böregård
IFK Tumba
09 IFK Tumba 6.10 N/A
13 Emmie Norén
IFK Tumba
09 IFK Tumba 4.31 N/A
Elin Bergman
IFK Mora FIK
09 IFK Mora FIK DNS
1234
121 Elin BergmanDNS
157 Emmie Norénx x x 4.31 N/A
103 Alice Lindblom7.26 N/A7.36 N/A7.35 N/A7.07 N/A
148 Vera Böregård5.93 N/Ax 6.10 N/A6.01 N/A
147 Wilma Asp7.03 N/A7.15 N/A7.30 N/A6.67 N/A
204 Wira Eriksson7.04 N/A6.84 N/A6.72 N/A6.65 N/A
184 Freja Sundberg7.53 N/A7.50 N/A7.57 N/A7.69 N/A
117 Frida Lauri8.81 N/A8.61 N/A8.62 N/A8.86 N/A
239 Alicia Sundberg8.14 N/A8.01 N/A7.81 N/A7.70 N/A
238 Bella Lundh Hållén7.08 N/A6.73 N/A7.34 N/A7.13 N/A
229 Johanna Sundström 7.67 N/A7.45 N/A7.73 N/A7.83 N/A
220 Maya Purmonenx x 7.70 N/Ax
199 Ester Bridell8.08 N/A7.78 N/A7.80 N/Ax
234 Märta Brusell7.83 N/A8.02 N/A7.91 N/A7.72 N/A
F12 Kombinationstävling
Sprint löpning Försök, Höjd, Spjut/Boll
Vind: N/A
Poäng
1 Frida Lauri
IF Vingarna
09 IF Vingarna 5.0 6.00
2 Johanna Sundström
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 17.0 5.00
3 Freja Sundberg
Järvsö IF
09 Järvsö IF 21.0 4.00
4 Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 22.0 3.00
5 Astrid Svedlund
IFK Mora FIK
09 IFK Mora FIK 25.0 2.00
6 Ester Bridell
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 28.0 1.00
7 Vendela Dekreon
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 29.0
8 Wira Eriksson
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 31.0
9 Wilma Asp
IFK Tumba
09 IFK Tumba 35.0
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
19/9 10:20
Poäng
1 Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 11.13 6.00 PB
2 Frida Lauri
IF Vingarna
09 IF Vingarna 10.18 5.00 PB
3 Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 9.61 4.00
4 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 9.19 3.00
5 Julissa Viyeyethas
IFK Tumba
09 IFK Tumba 8.89 2.00
6 Vendela Dekreon
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 8.78 1.00
7 Johanna Sundström
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 8.18
8 Freja Sundberg
Järvsö IF
09 Järvsö IF 7.18
9 Märta Brusell
Strands IF
09 Strands IF 7.17 PB
10 Ester Bridell
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 7.06
11 Wilma Asp
IFK Tumba
09 IFK Tumba 6.47
12 Vera Böregård
IFK Tumba
09 IFK Tumba 6.45
13 Astrid Svedlund
IFK Mora FIK
09 IFK Mora FIK 6.45
14 Wira Eriksson
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 6.35
15 Alicia Sundberg
Strands IF
09 Strands IF 6.16
16 Emmie Norén
IFK Tumba
09 IFK Tumba 4.85
17 Nora Wästholt
Järvsö IF
09 Järvsö IF 4.48 PB
1234
186 Nora Wästholt4.194.434.124.48
157 Emmie Norén4.444.674.494.85
204 Wira Eriksson6.226.355.475.19
184 Freja Sundberg7.186.987.016.44
103 Alice Lindblom9.61x8.509.01
234 Märta Brusell6.887.176.136.64
148 Vera Böregård6.456.186.156.00
147 Wilma Asp6.476.396.19x
199 Ester Bridell6.937.066.97x
139 Astrid Svedlund6.45x5.955.20
162 Julissa Viyeyethas8.348.898.288.47
220 Maya Purmonen9.198.888.488.48
117 Frida Lauri10.189.549.559.62
229 Johanna Sundström 7.277.417.948.18
72 Vendela Dekreon7.998.328.288.78
102 Eira Johannesson10.7810.6511.1310.62
239 Alicia Sundberg5.796.165.825.36
F12 Diskus
Vikt: 0,6kg
18/9 14:40
Poäng
1 Frida Lauri
IF Vingarna
09 IF Vingarna 25.51 6.00 SB
2 Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 24.78 5.00
3 Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 24.58 4.00 PB
4 Vendela Dekreon
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 21.85 3.00
5 Alma Westlin
Gefle IF
09 Gefle IF 17.30
6 Elsa Blårand
IFK Mora FIK
10 IFK Mora FIK 16.73 1.00
7 Wilma Asp
IFK Tumba
09 IFK Tumba 15.79
8 Freja Sundberg
Järvsö IF
09 Järvsö IF 15.55
9 Ella Åkesson
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI 14.52
10 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 14.08
11 Julissa Viyeyethas
IFK Tumba
09 IFK Tumba 14.04
12 Märta Brusell
Strands IF
09 Strands IF 12.87
13 Vera Böregård
IFK Tumba
09 IFK Tumba 12.12
1234
220 Maya Purmonenx13.0510.3314.08
162 Julissa Viyeyethas13.56x14.0412.90
147 Wilma Aspxx15.7911.99
102 Eira Johannesson23.7619.6224.58x
103 Alice Lindblomxx20.3924.78
108 Alma Westlin17.3015.4413.77x
275 Ella Åkesson11.1912.5112.9714.52
148 Vera Böregårdxx10.6912.12
117 Frida Lauri25.5119.24x18.58
184 Freja Sundbergxx15.55x
234 Märta Brusell12.879.349.54x
123 Elsa Blårandx13.8216.7315.68
72 Vendela Dekreonx21.85x17.21
F12 Spjut
Vikt: 400g
18/9 11:10
Poäng
1 Frida Lauri
IF Vingarna
09 IF Vingarna 25.30 6.00
2 Vendela Dekreon
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 23.68 5.00
3 Johanna Sundström
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 22.31 4.00
4 Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 22.03 3.00
5 Freja Sundberg
Järvsö IF
09 Järvsö IF 19.30 2.00 PB
6 Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 18.63 1.00
7 Märta Brusell
Strands IF
09 Strands IF 18.40 PB
8 Alma Westlin
Gefle IF
09 Gefle IF 16.83
9 Julissa Viyeyethas
IFK Tumba
09 IFK Tumba 16.39
10 Ida Markström Leek
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 16.30 PB
11 Bella Lundh Hållén
Strands IF
09 Strands IF 15.15
12 Ester Bridell
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 15.02
13 Wira Eriksson
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 14.64
14 Astrid Svedlund
IFK Mora FIK
09 IFK Mora FIK 12.66
15 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 12.27
16 Vera Böregård
IFK Tumba
09 IFK Tumba 11.50
17 Wilma Asp
IFK Tumba
09 IFK Tumba 11.46
18 Ylva Nordenberg
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 11.27
19 Emmie Norén
IFK Tumba
09 IFK Tumba 6.63
Elin Bergman
IFK Mora FIK
09 IFK Mora FIK -
1234
139 Astrid Svedlund10.6612.6611.579.73
265 Ylva Nordenberg11.279.1610.048.39
157 Emmie Norén6.636.366.236.26
204 Wira Eriksson9.4912.2514.6410.86
72 Vendela Dekreon20.1519.2723.4023.68
199 Ester Bridell11.4815.0213.0614.51
229 Johanna Sundström 16.9819.00x22.31
147 Wilma Asp8.6211.4610.459.73
102 Eira Johannesson17.4820.3819.5622.03
108 Alma Westlin13.8715.3814.2716.83
262 Ida Markström Leek14.1414.2715.2816.30
148 Vera Böregård11.508.4311.229.83
184 Freja Sundberg17.64x17.2719.30
121 Elin Bergman----
117 Frida Lauri25.3025.01x23.55
234 Märta Brusell14.6018.4016.2916.73
162 Julissa Viyeyethas16.3915.6515.0114.70
103 Alice Lindblom15.1618.6313.4517.39
220 Maya Purmonen11.6410.2811.2612.27
238 Bella Lundh Hållén12.2415.1513.4913.43
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P17 100 m Försök
19/9 12:40
Heat 1
Vind: 0.0
1 Alfred Sandström
IFK Mora FIK
04 IFK Mora FIK 12.37 q
2 Tim Engqvist
IFK Tumba
04 IFK Tumba 12.56 q
3 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 13.26
4 Jesper Unander
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 13.36
Ludvig Stenbäck
Rånäs 4H
04 Rånäs 4H DNS
Simon Johansson
Bromma IF
05 Bromma IF DNS
Heat 2
Vind: +0.1
1 David Hedlund Carlson
Bromma IF
05 Bromma IF 11.90 q
2 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 12.72 q
3 Vilgot Westling
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 13.16 q
4 Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 13.62
Heat 3
Vind: 0.0
1 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 12.06 q
2 Leopold Stavmark
IFK Tumba
05 IFK Tumba 12.16 q
3 Christof Neib
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 12.55 q
4 William Lindgren
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 12.70 q
Holger Ehrström
Bromma IF
05 Bromma IF DNS
Heat 4
Vind: 0.0
1 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 12.45 q
2 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 12.52 q
3 Lukas Elfström
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 13.07 q
4 Alvar Broth
Järvsö IF
04 Järvsö IF 13.52
5 Nils Halvorsen
Bromma IF
05 Bromma IF 14.03
P17 100 m Final
19/9 13:50
A-Final
Vind: +0.9
Poäng
1 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 12.11 6.00
2 Leopold Stavmark
IFK Tumba
05 IFK Tumba 12.29 5.00
3 Alfred Sandström
IFK Mora FIK
04 IFK Mora FIK 12.40 4.00
4 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 14.57 3.00
David Hedlund Carlson
Bromma IF
05 Bromma IF DNS
David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF DNS
B-Final
Vind: N/A
Poäng
1 Christof Neib
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 12.63 2.00
2 William Lindgren
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 12.69 1.00
3 Vilgot Westling
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 13.28
4 Lukas Elfström
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 13.33
Tim Engqvist
IFK Tumba
04 IFK Tumba DNS
Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF DNS
P17 800 m
18/9 16:20
Poäng
1 Jesper Unander
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 2:18.40 6.00
2 Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 2:20.65 5.00
3 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 2:21.07 4.00
4 Benjamin Grahm
Bromma IF
05 Bromma IF 2:24.74
5 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 2:24.85
6 Vilgot Westling
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 2:27.43 1.00 PB
7 David Hedlund Carlson
Bromma IF
05 Bromma IF 2:30.91 PB
8 Lukas Elfström
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 2:35.14
9 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 2:44.30
10 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 2:54.39
Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF DNS
P17 1500 m
19/9 15:20
Poäng
1 Benjamin Grahm
Bromma IF
05 Bromma IF 5:09.01 6.00
2 Jesper Unander
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 5:09.06 5.00
3 Lukas Elfström
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 5:22.84 4.00
4 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 5:22.85 3.00
5 Christof Neib
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 5:58.68
6 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 6:20.32
Simon Johansson
Bromma IF
05 Bromma IF DNS
Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF DNS
Ludvig Stenbäck
Rånäs 4H
04 Rånäs 4H DNS
P17 Höjd
19/9 09:00
Poäng
1 Jesper Unander
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 179 6.00 PB
2 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 172 5.00
3 Christof Neib
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 169 4.00
4 Lukas Elfström
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 166 PB
5 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 157 2.00
6 Tim Engqvist
IFK Tumba
04 IFK Tumba 152 1.00
7 Alvar Broth
Järvsö IF
04 Järvsö IF 152
=8 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 147
=8 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 147
=8 Nils Halvorsen
Bromma IF
05 Bromma IF 147
11 Vilgot Westling
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 147
12 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 147
13 Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 137
137142147152157160163166169172175179182
25 Nils Gählerxoxxx
52 David Steinbergoooxxx
35 Victor Johnsonoooxxx
273 Vilgot Westling-oxxoxxx
270 Jesper Unander---oo---xoooxoxxx
175 Alvar Brothoooxoxxx
14 Filip Ekström------oxxoxxooxxx
10 Babu Badjie--xooxxoxxx
150 Tim Engqvistooxooxxx
264 Christof Neib---xoxxoxooxxoxoxxx
244 Lukas Elfström-oooxxoxxooxoxxx
57 Ludvig Wallénxoxoxxoxxx
27 Nils Halvorsenoooxxx
P17 Längd
19/9 11:00
Poäng
1 Christof Neib
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 6.07 0.0 6.00
2 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 6.04 0.0 5.00
3 William Lindgren
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 5.58 0.0 4.00
4 Tim Engqvist
IFK Tumba
04 IFK Tumba 5.56 0.0 3.00 PB
5 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 5.50 0.0 2.00
6 Alvar Broth
Järvsö IF
04 Järvsö IF 5.30 0.0 1.00
7 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 5.23 0.0 PB
8 Alfred Sandström
IFK Mora FIK
04 IFK Mora FIK 5.22 0.0
9 Lukas Elfström
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 4.95 0.0
10 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 4.83 0.0
11 Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 4.62 0.0
12 Benjamin Grahm
Bromma IF
05 Bromma IF 3.73 0.0
Jesper Unander
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI -
Vilgot Westling
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI x
1234
175 Alvar Broth5.30 0.05.19 0.05.11 0.0x
25 Nils Gähler4.29 0.0x 4.56 0.04.62 0.0
22 Benjamin Grahm3.21 0.0- - 3.73 0.0
52 David Steinberg5.47 0.05.48 0.05.45 0.05.50 0.0
273 Vilgot Westlingx x x x
244 Lukas Elfström4.58 0.04.80 0.04.58 0.04.95 0.0
213 William Lindgren5.58 0.05.43 0.05.55 0.0x
35 Victor Johnson4.62 0.04.83 0.04.63 0.04.80 0.0
57 Ludvig Wallén5.23 0.05.20 0.04.95 0.0-
10 Babu Badjiex 5.69 0.0x 6.04 0.0
150 Tim Engqvist5.19 0.05.34 0.05.49 0.05.56 0.0
264 Christof Neib5.59 0.0x x 6.07 0.0
270 Jesper Unanderx - - -
136 Alfred Sandström4.69 0.04.91 0.05.06 0.05.22 0.0
P17 Tresteg
18/9 15:20
Poäng
1 Christof Neib
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 13.32 +0.7 6.00
2 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 12.21 +0.5 5.00
3 Tim Engqvist
IFK Tumba
04 IFK Tumba 10.71 0.0 4.00
4 William Lindgren
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 10.58 0.0 3.00
5 Alvar Broth
Järvsö IF
04 Järvsö IF 10.52 0.0 2.00
6 Lukas Elfström
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 10.42 0.0 1.00 PB
7 Leopold Stavmark
IFK Tumba
05 IFK Tumba 9.48 0.0
1234
264 Christof Neib12.31 0.012.29 0.013.24 0.013.32 +0.7
159 Leopold Stavmark9.48 0.0x x x
150 Tim Engqvist10.71 0.010.41 0.010.54 0.010.68 +0.7
175 Alvar Brothx 10.52 0.0x x
10 Babu Badjie12.17 0.012.04 0.012.21 +0.5x
244 Lukas Elfström9.96 0.010.42 0.010.19 0.010.37 +0.9
213 William Lindgren10.58 0.0x x x
P17 Kombinationstävling
Sprint löpning Försök, Höjd, Spjut/Boll
Vind: N/A
Poäng
=1 Christof Neib
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 11.0 5.50
=1 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 11.0 5.50
3 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 17.0 4.00
4 Lukas Elfström
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 22.0 3.00
5 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 27.0
6 Tim Engqvist
IFK Tumba
04 IFK Tumba 28.0 1.00
7 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 30.0
=8 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 31.0
=8 Jesper Unander
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 31.0
10 Alvar Broth
Järvsö IF
04 Järvsö IF 35.0
11 Vilgot Westling
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 38.0
12 Nils Halvorsen
Bromma IF
05 Bromma IF 46.0
13 Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 51.0
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
18/9 12:00
Poäng
1 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 11.56 6.00
2 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 11.29 5.00
3 Leopold Stavmark
IFK Tumba
05 IFK Tumba 10.81 4.00 PB
4 Lukas Elfström
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 10.68 3.00
5 Simon Johansson
Bromma IF
05 Bromma IF 10.33
6 David Hedlund Carlson
Bromma IF
05 Bromma IF 10.15 PB
7 Felix Jousse
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 9.65 PB
8 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 9.54 PB
9 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 9.31
10 Tim Engqvist
IFK Tumba
04 IFK Tumba 9.05
11 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 8.93
12 Jesper Unander
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 8.75
13 Vilgot Westling
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 8.50 PB
14 Henning Ehn
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 8.47
15 Nils Halvorsen
Bromma IF
05 Bromma IF 8.09 SB
16 Holger Ehrström
Bromma IF
05 Bromma IF 8.07
17 Alvar Broth
Järvsö IF
04 Järvsö IF 7.66 PB
18 Vidar Kempe
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 7.42
19 Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 7.03
1234
150 Tim Engqvist7.768.368.559.05
25 Nils Gähler6.996.587.036.75
175 Alvar Brothxx7.66x
244 Lukas Elfström10.6810.4710.5210.24
309 Vidar Kempe7.237.427.017.12
27 Nils Halvorsen8.097.817.876.64
256 Felix Jousse9.039.65x9.28
35 Victor Johnson9.199.319.239.15
242 Henning Ehn7.847.978.477.56
14 Filip Ekström11.1710.5411.0211.29
52 David Steinbergx8.679.499.54
29 David Hedlund Carlson10.1510.089.91-
159 Leopold Stavmark10.4010.099.4210.81
270 Jesper Unander7.858.598.038.75
12 Holger Ehrström7.177.708.07-
57 Ludvig Wallén11.2510.6011.5610.54
34 Simon Johansson9.4410.3310.0610.09
273 Vilgot Westling8.507.968.108.20
10 Babu Badjie8.808.658.938.11
P17 Diskus
Vikt: 1,5kg
18/9 13:10
Poäng
1 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 28.12 6.00
2 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 26.36 5.00
3 Leopold Stavmark
IFK Tumba
05 IFK Tumba 26.16 4.00
4 David Hedlund Carlson
Bromma IF
05 Bromma IF 25.71
5 Felix Jousse
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 25.53 2.00 PB
6 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 24.14
7 Alvar Broth
Järvsö IF
04 Järvsö IF 24.03
8 Henning Ehn
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 22.54
9 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 21.96
10 Nils Halvorsen
Bromma IF
05 Bromma IF 20.38
11 Holger Ehrström
Bromma IF
05 Bromma IF 17.96
12 Lukas Elfström
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 17.61
13 Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 15.93
14 Tim Engqvist
IFK Tumba
04 IFK Tumba 14.54
15 Vidar Kempe
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 13.53
Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF x
1234
25 Nils Gählerx15.93xx
150 Tim Engqvist12.22xx14.54
29 David Hedlund Carlson21.1724.46x25.71
14 Filip Ekströmxx24.0726.36
57 Ludvig Wallénxxxx
10 Babu Badjiex21.96xx
244 Lukas Elfströmx17.61xx
256 Felix Jousse23.31x25.5320.96
35 Victor Johnson24.1422.1820.2722.45
175 Alvar Brothx24.03xx
309 Vidar Kempe11.9513.5313.51x
52 David Steinberg25.4728.1220.3527.53
12 Holger Ehrström17.96x--
242 Henning Ehn22.01x22.5420.36
159 Leopold Stavmarkxx26.1623.22
27 Nils Halvorsenx20.0920.38x
P17 Slägga
Vikt: 5,0kg
19/9 12:50
Poäng
1 Mille Edwardsson
Bollnäs FIK
04 Bollnäs FIK 47.32 6.00
2 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 46.20 5.00
3 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 31.47 4.00
4 Alfred Sandström
IFK Mora FIK
04 IFK Mora FIK 25.90 3.00
5 Nils Halvorsen
Bromma IF
05 Bromma IF 25.58 PB
6 Alvar Broth
Järvsö IF
04 Järvsö IF 23.51 1.00
7 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 23.07
8 Leopold Stavmark
IFK Tumba
05 IFK Tumba 22.96
9 Tim Engqvist
IFK Tumba
04 IFK Tumba 21.92
10 Felix Jousse
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 21.52 PB
11 Holger Ehrström
Bromma IF
05 Bromma IF 19.93
12 Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 19.39
13 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 18.80
14 Henning Ehn
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 18.47
Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF -
1234
10 Babu Badjiex---
12 Holger Ehrström19.7719.1519.9318.30
27 Nils Halvorsen22.8625.5822.2023.71
25 Nils Gählerx19.39xx
256 Felix Jousse19.2620.2121.5221.39
159 Leopold Stavmark22.96---
242 Henning Ehnx17.84x18.47
57 Ludvig Wallén45.12x46.2042.98
175 Alvar Broth19.3221.4223.51x
14 Filip Ekström28.3626.4931.47-
52 David Steinberg20.84x23.0721.45
150 Tim Engqvist21.92-x20.88
136 Alfred Sandström25.90xx-
3 Mille Edwardssonx46.5647.3243.87
35 Victor Johnson17.6518.8016.9818.07
P17 Spjut
Vikt: 700g
19/9 14:00
Poäng
1 Christof Neib
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 44.39 6.00
2 David Hedlund Carlson
Bromma IF
05 Bromma IF 39.58 5.00
3 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 39.42 4.00
4 Alfred Sandström
IFK Mora FIK
04 IFK Mora FIK 36.18 3.00
5 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 35.38 PB
6 Leopold Stavmark
IFK Tumba
05 IFK Tumba 34.31 1.00
7 Lukas Elfström
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 33.58
8 Felix Jousse
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 33.31 PB
9 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 29.77
10 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 29.59
11 Simon Johansson
Bromma IF
05 Bromma IF 29.34 PB
12 Holger Ehrström
Bromma IF
05 Bromma IF 27.74
13 Alvar Broth
Järvsö IF
04 Järvsö IF 26.22
14 Tim Engqvist
IFK Tumba
04 IFK Tumba 25.85
15 Vilgot Westling
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 24.58
16 Jesper Unander
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 23.41
17 Henning Ehn
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 23.17
18 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 22.87
19 Vidar Kempe
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 21.30
20 Benjamin Grahm
Bromma IF
05 Bromma IF 20.09
21 Nils Halvorsen
Bromma IF
05 Bromma IF 17.95 PB
22 Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 16.66 PB
1234
159 Leopold Stavmark30.9534.31xx
27 Nils Halvorsenxxx17.95
35 Victor Johnson28.1229.77x29.74
242 Henning Ehn16.7120.2523.1721.78
175 Alvar Brothx26.22xx
256 Felix Jousse28.38x33.31x
25 Nils Gähler10.9316.1216.6612.63
22 Benjamin Grahmx20.09x-
14 Filip Ekström34.1237.0139.42x
12 Holger Ehrströmx27.7427.4627.73
264 Christof Neib39.1038.5944.39x
10 Babu Badjiex29.5929.48x
309 Vidar Kempe17.3520.3221.0121.30
150 Tim Engqvist25.8522.59xx
244 Lukas Elfström26.6933.5832.7231.64
34 Simon Johansson20.9629.3423.4027.14
52 David Steinberg22.87xx-
273 Vilgot Westling24.5824.3021.80x
57 Ludvig Wallén35.2435.38xx
270 Jesper Unander23.41xx20.34
29 David Hedlund Carlson36.0938.9939.1039.58
136 Alfred Sandström35.1135.8235.0836.18
P15 80 m Försök
19/9 10:10
Heat 1
Vind: +0.6
Tot. plac.
1 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 10.32 q 3
2 Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF 10.43 q 4
3 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 10.51 q 5
4 Bo Rydstrand
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 10.72 8 PB
5 Lucas Vesterlund
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 11.04 9 PB
6 Gabriel Mattsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 11.77 11
Heat 2
Vind: +0.2
Tot. plac.
1 Leon Ölmerud Kjellman
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 9.98 q 1
2 Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 10.05 q 2
3 Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 10.64 q 6
4 Aleksandros Panajoti
IK Stål
06 IK Stål 10.69 7
5 Lucas Martinsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 11.49 10
6 Hugo Sörvik Sjölin
Bromma IF
06 Bromma IF 11.94 12
P15 80 m Final
19/9 11:50
Vind: +0.1
Poäng
1 Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF 9.49 6.00 TR
2 Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 9.89 5.00
3 Leon Ölmerud Kjellman
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 9.91 4.00
4 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 10.26 3.00
5 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 10.48 2.00
6 Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 10.82 1.00
P15 800 m
18/9 16:30
Poäng
1 Leon Ölmerud Kjellman
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 2:18.32 6.00 PB
2 Enzo Öhman
Bromma IF
06 Bromma IF 2:19.16 5.00
3 Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF 2:29.30 4.00
4 Lucas Vesterlund
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 2:31.70 3.00
5 Hugo Sörvik Sjölin
Bromma IF
06 Bromma IF 2:32.71
6 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 2:40.82 PB
Bo Rydstrand
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H DNS
Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF DNS
P15 1500 m
19/9 13:00
Poäng
1 Enzo Öhman
Bromma IF
06 Bromma IF 4:55.55 6.00
2 Leon Ölmerud Kjellman
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 4:56.38 5.00 PB
3 Bo Rydstrand
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 5:25.93 4.00
4 Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF 5:33.70 3.00
5 Hugo Sörvik Sjölin
Bromma IF
06 Bromma IF 5:37.74
6 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 5:47.76
7 Lucas Martinsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 6:40.38
Lucas Vesterlund
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H DNS
Oskar Bergman
IFK Mora FIK
06 IFK Mora FIK DNS
P15 Höjd
19/9 11:10
Poäng
1 Leon Ölmerud Kjellman
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 170 6.00
2 Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF 167 5.00
3 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 167 4.00
4 Gabriel Mattsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 167 3.00 PB
5 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 157 2.00
6 Aleksandros Panajoti
IK Stål
06 IK Stål 157 1.00 PB
7 Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 152
8 Hugo Sörvik Sjölin
Bromma IF
06 Bromma IF 152
9 Enzo Öhman
Bromma IF
06 Bromma IF 142
10 Bo Rydstrand
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 132 PB
122132137142147152157162167170173
60 Kim Wingren----o-xooxoxxx
276 Leon Ölmerud Kjellman-----xoxooxoxxoxxx
54 Hugo Sörvik Sjölin-ooxooxxoxxx
222 Bo Rydstrandooxxx
47 Filip Olsson-----oooxoxxx
287 Benjamin Bodin-----oxxx
187 Joel Härensjö-----xooxxx
218 Gabriel Mattsson-----ooxoxxoxxx
61 Enzo Öhman-ooxxoxxx
168 Aleksandros Panajoti-xoooooxoxxx
P15 Längd
19/9 09:00
Poäng
1 Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF 6.40 0.0 6.00 TR
2 Leon Ölmerud Kjellman
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 6.07 0.0 5.00
3 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 5.71 0.0 4.00 PB
4 Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 5.61 0.0 3.00
5 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 5.47 0.0 2.00
6 Gabriel Mattsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 5.11 -0.5 1.00
7 Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 4.99 0.0 SB
8 Aleksandros Panajoti
IK Stål
06 IK Stål 4.91 0.0
9 Hugo Sörvik Sjölin
Bromma IF
06 Bromma IF 4.79 0.0
10 Lucas Vesterlund
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 4.56 0.0
11 Lucas Martinsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 4.07 0.0
1234
168 Aleksandros Panajoti4.69 0.04.82 0.04.91 0.0x
187 Joel Härensjö5.47 0.05.40 0.05.30 0.04.57 0.0
190 Tinh Lundström4.99 0.0x x x
47 Filip Olsson6.40 0.0x - -
60 Kim Wingrenx 5.70 0.0x 5.71 0.0
231 Lucas Vesterlund4.56 0.04.21 0.04.32 +0.24.47 -0.2
276 Leon Ölmerud Kjellmanx 5.80 0.06.07 0.06.05 -0.4
218 Gabriel Mattsson5.10 0.04.94 0.04.98 0.05.11 -0.5
54 Hugo Sörvik Sjölin4.55 -0.1x 4.79 0.04.22 +0.1
287 Benjamin Bodin5.61 0.0x 5.58 0.05.55 0.0
217 Lucas Martinssonx x 3.86 0.04.07 0.0
P15 Tresteg
18/9 13:00
Poäng
1 Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF 12.53 +1.7 6.00 TR
2 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 12.30 +1.7 5.00
3 Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 11.38 +0.6 4.00
4 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 11.07 +1.6 3.00
5 Gabriel Mattsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 11.03 +0.1 2.00
6 Aleksandros Panajoti
IK Stål
06 IK Stål 9.97 +0.5 1.00
7 Hugo Sörvik Sjölin
Bromma IF
06 Bromma IF 9.73 +1.0
8 Bo Rydstrand
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 9.54 0.0
1234
187 Joel Härensjö10.83 +0.511.07 +1.6x 10.70 +1.2
168 Aleksandros Panajoti9.97 +0.59.91 +1.09.96 0.09.63 0.0
222 Bo Rydstrand8.94 0.09.54 0.0x 9.14 +0.3
287 Benjamin Bodinx 11.38 +0.6x x
218 Gabriel Mattsson10.84 +1.310.92 +0.111.01 +0.811.03 +0.1
54 Hugo Sörvik Sjölin9.24 +1.79.73 +1.09.62 +1.9x
47 Filip Olsson11.84 +1.912.53 +1.712.37 +1.012.49 0.0
60 Kim Wingren12.30 +1.7x x x
P15 Kombinationstävling
Sprint löpning Försök, Höjd, Spjut/Boll
Vind: N/A
Poäng
1 Leon Ölmerud Kjellman
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 6.0 6.00
2 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 12.0 5.00
=3 Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF 14.0 3.50
=3 Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 14.0 3.50
5 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 18.0 2.00
6 Gabriel Mattsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 20.0 1.00
7 Bo Rydstrand
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 21.0
8 Aleksandros Panajoti
IK Stål
06 IK Stål 22.0
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
18/9 11:00
Poäng
1 Bo Rydstrand
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 12.71 6.00
2 Leon Ölmerud Kjellman
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 12.35 5.00
3 Gabriel Mattsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 11.90 4.00
4 Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 11.77 3.00
5 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 11.52 2.00
6 Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF 10.39 1.00
7 Enzo Öhman
Bromma IF
06 Bromma IF 10.28 PB
8 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 10.12 PB
9 Hugo Sörvik Sjölin
Bromma IF
06 Bromma IF 9.79 PB
10 Lucas Vesterlund
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 9.25
11 Aleksandros Panajoti
IK Stål
06 IK Stål 8.98
12 Lucas Martinsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 8.52
1234
222 Bo Rydstrand12.0711.6812.7111.77
231 Lucas Vesterlund9.208.809.259.23
187 Joel Härensjö11.5011.4611.5211.02
276 Leon Ölmerud Kjellman12.0211.55x12.35
287 Benjamin Bodinx11.77x11.69
218 Gabriel Mattssonx11.6911.90x
54 Hugo Sörvik Sjölin9.749.798.439.57
168 Aleksandros Panajoti8.988.778.048.45
60 Kim Wingren10.129.269.399.53
47 Filip Olsson10.2910.3910.2810.18
217 Lucas Martinsson8.158.52x7.92
61 Enzo Öhman9.619.629.6610.28
P15 Diskus
Vikt: 1,0kg
18/9 15:30
Poäng
1 Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 38.45 6.00
2 Gabriel Mattsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 37.17 5.00 PB
3 Leon Ölmerud Kjellman
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 36.61 4.00
4 Bo Rydstrand
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 34.58 3.00
5 Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF 28.68 2.00
6 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 27.41 1.00
7 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 22.88
8 Lucas Martinsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 22.27
9 Hugo Sörvik Sjölin
Bromma IF
06 Bromma IF 21.41
10 Enzo Öhman
Bromma IF
06 Bromma IF 21.02
1234
187 Joel Härensjö27.4127.38x25.58
47 Filip Olsson28.68xxx
54 Hugo Sörvik Sjölinx21.4119.05x
60 Kim Wingren22.88xxx
287 Benjamin Bodinx27.75x38.45
276 Leon Ölmerud Kjellman35.83x36.61x
61 Enzo Öhman21.0220.03xx
222 Bo Rydstrandx27.6834.5832.98
218 Gabriel Mattsson31.6037.1733.4729.48
217 Lucas Martinsson16.1115.3519.9822.27
P15 Slägga
Vikt: 4,0kg
19/9 11:50
Poäng
1 Gabriel Mattsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 29.42 6.00
2 Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF 20.70 5.00
3 Enzo Öhman
Bromma IF
06 Bromma IF 20.55 4.00
4 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 20.04
5 Hugo Sörvik Sjölin
Bromma IF
06 Bromma IF 19.66
6 Lucas Vesterlund
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 18.09 1.00
7 Lucas Martinsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 16.02
Bo Rydstrand
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H x
1234
54 Hugo Sörvik Sjölin19.0318.2219.6618.58
61 Enzo Öhman20.5520.1116.02x
47 Filip Olsson19.8220.70x20.06
222 Bo Rydstrandxxxx
60 Kim Wingren18.04x19.2120.04
218 Gabriel Mattssonx28.6829.42x
231 Lucas Vesterlundx16.73x18.09
217 Lucas Martinsson15.5616.0214.78x
P15 Spjut
Vikt: 600g
19/9 10:20
Poäng
1 Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 45.02 6.00
2 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 36.80 5.00
3 Bo Rydstrand
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 32.79 4.00
4 Leon Ölmerud Kjellman
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 30.92 3.00 PB
5 Gabriel Mattsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 30.62 2.00
6 Lucas Vesterlund
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 27.97 PB
7 Hugo Sörvik Sjölin
Bromma IF
06 Bromma IF 27.01
8 Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF 24.57
9 Aleksandros Panajoti
IK Stål
06 IK Stål 24.02
10 Enzo Öhman
Bromma IF
06 Bromma IF 22.55
11 Lucas Martinsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 18.22
12 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 16.97 PB
Oskar Bergman
IFK Mora FIK
06 IFK Mora FIK -
1234
217 Lucas Martinsson16.0818.2217.9418.22
276 Leon Ölmerud Kjellmanx25.0727.4930.92
218 Gabriel Mattsson30.62xx23.37
168 Aleksandros Panajoti21.1521.9721.4124.02
54 Hugo Sörvik Sjölin26.9625.9226.6727.01
231 Lucas Vesterlund24.69xx27.97
287 Benjamin Bodinx41.1640.5845.02
222 Bo Rydstrand32.79x27.84x
47 Filip Olsson20.79x24.2724.57
122 Oskar Bergman----
60 Kim Wingrenxx16.97x
187 Joel Härensjö27.2435.5431.1236.80
61 Enzo Öhman21.68x22.55x
P14 80 m Försök
19/9 10:00
Heat 1
Vind: 0.0
1 Oscar Norberg
Gefle IF
07 Gefle IF 11.58 q
2 Casper Johansson
Säters IF
07 Säters IF 11.95 q
Sebastian Alin
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK DNS
Heat 2
Vind: 0.0
1 Jonathan Lyktberg
Bromma IF
07 Bromma IF 10.65 q
2 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 10.68 q
3 Milton Wiklund
Gefle IF
07 Gefle IF 11.23 q
4 Wilhelm Grahm
Bromma IF
07 Bromma IF 12.87 q
P14 80 m Final
19/9 11:40
Vind: +0.7
Poäng
1 Jonathan Lyktberg
Bromma IF
07 Bromma IF 10.75 6.00
2 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 10.92 5.00
3 Milton Wiklund
Gefle IF
07 Gefle IF 11.25 4.00
4 Oscar Norberg
Gefle IF
07 Gefle IF 11.74 3.00
5 Wilhelm Grahm
Bromma IF
07 Bromma IF 13.34
Casper Johansson
Säters IF
07 Säters IF DNS
P14 & P13 & P12 800 m
18/9 15:20
Poäng
1 Filip Åkärbjär
IFK Mora FIK
08 IFK Mora FIK 2:35.88 6.00
2 Allan Strinning
Bromma IF
07 Bromma IF 2:38.51 6.00
3 Leo Lindholm
Gefle IF
09 Gefle IF 2:43.74 6.00
4 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 2:44.75 5.00
5 Filip Olsson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 2:45.31 5.00 PB
6 Vincent Andersson Nilsson
IFK Tumba
08 IFK Tumba 3:11.42 4.00
Sammanställning per klass
P14
1 Allan Strinning
Bromma IF
07 Bromma IF 2:38.51
2 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 2:44.75
P13
1 Filip Åkärbjär
IFK Mora FIK
08 IFK Mora FIK 2:35.88
2 Filip Olsson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 2:45.31
3 Vincent Andersson Nilsson
IFK Tumba
08 IFK Tumba 3:11.42
P12
1 Leo Lindholm
Gefle IF
09 Gefle IF 2:43.74
P14 & P13 & P12 1500 m
19/9 14:20
Poäng
1 Filip Åkärbjär
IFK Mora FIK
08 IFK Mora FIK 5:28.66 6.00
2 Allan Strinning
Bromma IF
07 Bromma IF 5:29.65 6.00
3 Leo Lindholm
Gefle IF
09 Gefle IF 5:41.85 6.00
4 Elliott Byrberg
IFK Mora FIK
09 IFK Mora FIK 5:44.31 5.00
5 Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 5:49.66 4.00 PB
6 Filip Olsson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 6:09.45 5.00
William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF DNS
Sammanställning per klass
P14
1 Allan Strinning
Bromma IF
07 Bromma IF 5:29.65
William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF DNS
P13
1 Filip Åkärbjär
IFK Mora FIK
08 IFK Mora FIK 5:28.66
2 Filip Olsson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 6:09.45
P12
1 Leo Lindholm
Gefle IF
09 Gefle IF 5:41.85
2 Elliott Byrberg
IFK Mora FIK
09 IFK Mora FIK 5:44.31
3 Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 5:49.66
P14 Höjd
19/9 12:20
Poäng
1 Oscar Norberg
Gefle IF
07 Gefle IF 137 6.00
122132137142
106 Oscar Norbergooxxoxxx
P14 Längd
19/9 10:10
Poäng
1 Jonathan Lyktberg
Bromma IF
07 Bromma IF 5.54 0.0 6.00
2 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 5.17 -0.5 5.00 PB
3 Milton Wiklund
Gefle IF
07 Gefle IF 4.54 0.0 4.00
4 Casper Johansson
Säters IF
07 Säters IF 4.46 0.0 3.00 PB
5 Allan Strinning
Bromma IF
07 Bromma IF 3.58 0.0
6 Wilhelm Grahm
Bromma IF
07 Bromma IF 3.49 0.0
7 Jonathan Danielsson
Säters IF
07 Säters IF 3.21 0.0
Wilton Alfredsson Matsson
Estuna IF
07 Estuna IF -
1234
59 William Wellstedt5.17 -0.5- 5.01 0.04.43 0.0
23 Wilhelm Grahmx x 3.35 0.03.49 0.0
288 Jonathan Danielssonx x x 3.21 0.0
53 Allan Strinning3.58 0.03.47 -0.53.37 -0.3x
295 Casper Johansson4.46 0.04.42 -0.74.12 -0.34.41 0.0
42 Jonathan Lyktberg5.54 0.05.41 0.0x 4.97 0.0
110 Milton Wiklund4.48 0.04.21 0.04.35 0.04.54 0.0
74 Wilton Alfredsson Matssonx - - -
P14 Tresteg
18/9 13:40
Poäng
1 Jonathan Lyktberg
Bromma IF
07 Bromma IF 11.18 0.0 6.00
2 Sebastian Alin
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK 11.05 0.0 5.00
3 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 10.82 0.0 4.00
4 Casper Johansson
Säters IF
07 Säters IF 9.22 0.0 3.00 PB
5 Allan Strinning
Bromma IF
07 Bromma IF 8.31 0.0
6 Wilhelm Grahm
Bromma IF
07 Bromma IF 7.93 0.0
7 Jonathan Danielsson
Säters IF
07 Säters IF 7.68 +0.1 PB
1234
23 Wilhelm Grahm7.78 0.07.89 0.07.66 +0.57.93 0.0
53 Allan Strinning8.31 0.08.17 0.0x 8.22 0.0
295 Casper Johansson8.61 0.08.94 +0.59.22 0.09.12 0.0
288 Jonathan Danielsson7.19 0.07.45 0.07.68 +0.16.81 0.0
59 William Wellstedt10.43 0.0x x 10.82 0.0
120 Sebastian Alin11.05 0.0x x x
42 Jonathan Lyktbergx 9.93 +0.510.45 0.011.18 0.0
P14 Kombinationstävling
Sprint löpning Försök, Höjd, Spjut/Boll
Vind: N/A
Poäng
1 Oscar Norberg
Gefle IF
07 Gefle IF 11.0 6.00
P14 Kula
Vikt: 4,0kg
18/9 10:40
Poäng
1 Casper Johansson
Säters IF
07 Säters IF 11.57 6.00
2 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 9.45 5.00 PB
3 Milton Wiklund
Gefle IF
07 Gefle IF 9.01 4.00 PB
4 Allan Strinning
Bromma IF
07 Bromma IF 7.55 3.00
1234
59 William Wellstedt8.749.458.939.31
295 Casper Johansson10.3310.3511.1911.57
53 Allan Strinning6.866.887.557.00
110 Milton Wiklund8.569.018.298.23
P14 Diskus
Vikt: 1,0kg
18/9 11:20
Poäng
1 Casper Johansson
Säters IF
07 Säters IF 35.33 6.00 PB
2 Milton Wiklund
Gefle IF
07 Gefle IF 29.22 5.00 PB
3 Allan Strinning
Bromma IF
07 Bromma IF 24.77 4.00
4 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 22.15 3.00
5 Jonathan Lyktberg
Bromma IF
07 Bromma IF 21.33
6 Jonathan Danielsson
Säters IF
07 Säters IF 15.30 1.00 PB
1234
295 Casper Johansson33.2735.3333.8234.47
42 Jonathan Lyktberg21.33x20.5020.12
110 Milton Wiklund29.2228.9426.7528.58
59 William Wellstedt22.15x20.59x
288 Jonathan Danielssonxxx15.30
53 Allan Strinning23.01x24.77x
P14 Slägga
Vikt: 4,0kg
19/9 11:00
Poäng
1 Jonathan Lyktberg
Bromma IF
07 Bromma IF 18.28 6.00
2 Allan Strinning
Bromma IF
07 Bromma IF 14.89 5.00
3 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 9.83
1234
42 Jonathan Lyktberg16.6518.28x-
53 Allan Strinning14.7214.89x13.70
59 William Wellstedtx9.83--
P14 Spjut
Vikt: 600g
19/9 09:00
Poäng
1 Casper Johansson
Säters IF
07 Säters IF 43.24 6.00 PB
2 Anton Ringdahl
Marieby GIF
07 Marieby GIF 31.73 5.00
3 Milton Wiklund
Gefle IF
07 Gefle IF 25.22 4.00
4 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 24.54 3.00
5 Jonathan Danielsson
Säters IF
07 Säters IF 23.54 2.00 PB
6 Oscar Norberg
Gefle IF
07 Gefle IF 23.04 1.00 PB
7 Allan Strinning
Bromma IF
07 Bromma IF 14.13
1234
193 Anton Ringdahl31.73x26.5629.76
110 Milton Wiklund25.22xxx
59 William Wellstedt24.5420.8521.54x
288 Jonathan Danielsson21.6523.5422.3422.57
53 Allan Strinningx14.13xx
106 Oscar Norberg22.2622.4122.4523.04
295 Casper Johanssonx36.6737.1043.24
P13 60 m Försök
19/9 09:10
Heat 1
Vind: 0.0
1 Filip Olsson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 8.98 q
2 Leo Thor
Strands IF
08 Strands IF 9.53 q
3 Arvid Hellberg
Strands IF
08 Strands IF 9.60 q
4 Dante Meijer
IFK Mora FIK
08 IFK Mora FIK 11.87
Heat 2
Vind: 0.0
1 Filip Åkärbjär
IFK Mora FIK
08 IFK Mora FIK 8.97 q
2 Vincent Andersson Nilsson
IFK Tumba
08 IFK Tumba 9.86 q
3 Samuel Mattsson
Djurmo Sifferbo IF
08 Djurmo Sifferbo IF 10.21 q
P13 60 m Final
19/9 10:50
Vind: 0.0
Poäng
1 Filip Åkärbjär
IFK Mora FIK
08 IFK Mora FIK 8.74 6.00
2 Filip Olsson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 8.78 5.00
3 Leo Thor
Strands IF
08 Strands IF 9.30 4.00
4 Arvid Hellberg
Strands IF
08 Strands IF 9.60 3.00
5 Vincent Andersson Nilsson
IFK Tumba
08 IFK Tumba 9.74 2.00
6 Samuel Mattsson
Djurmo Sifferbo IF
08 Djurmo Sifferbo IF 10.19 1.00
P13 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med P14 800 m

P13 1500 m

Grenen genomfördes tillsammans med P14 1500 m

P13 Höjd
19/9 13:10
Poäng
1 Vincent Andersson Nilsson
IFK Tumba
08 IFK Tumba 139 6.00
2 Arvid Hellberg
Strands IF
08 Strands IF 136 5.00 =PB
3 Leo Thor
Strands IF
08 Strands IF 136 4.00 PB
4 Filip Olsson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 128 3.00
118123128133136139140
219 Filip Olssonoooxxx
235 Arvid Hellbergooxxoxxooxxx
146 Vincent Andersson Nilssonoooxxoxooxxx
240 Leo Thorooxooxxoxxx
P13 Längd
Hoppzon
19/9 12:40
Poäng
1 Leo Thor
Strands IF
08 Strands IF 4.45 N/A 6.00
2 Filip Olsson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 4.30 N/A 5.00
3 Christoffer Gustavsson Kihlberg
Gefle IF
08 Gefle IF 4.15 N/A 4.00
4 Vincent Andersson Nilsson
IFK Tumba
08 IFK Tumba 3.60 N/A 3.00
5 Dante Meijer
IFK Mora FIK
08 IFK Mora FIK 2.39 N/A 2.00
1234
133 Dante Meijer2.39 N/A2.35 N/A2.28 N/A1.95 N/A
146 Vincent Andersson Nilssonx 3.54 N/Ax 3.60 N/A
219 Filip Olssonx x 4.25 N/A4.30 N/A
240 Leo Thor4.45 N/A3.87 N/A4.40 N/Ax
100 Christoffer Gustavsson Kihlberg3.95 N/A3.95 N/A4.15 N/A4.15 N/A
P13 Tresteg
Hoppzon
18/9 14:10
Poäng
1 Filip Olsson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 9.80 N/A 6.00
2 Christoffer Gustavsson Kihlberg
Gefle IF
08 Gefle IF 9.01 N/A 5.00
3 Vincent Andersson Nilsson
IFK Tumba
08 IFK Tumba 7.70 N/A 4.00
1234
219 Filip Olsson9.80 N/A9.37 N/Ax x
146 Vincent Andersson Nilsson7.41 N/A7.70 N/A7.42 N/A7.46 N/A
100 Christoffer Gustavsson Kihlberg9.01 N/A8.22 N/A8.85 N/A8.75 N/A
P13 Kombinationstävling
Sprint löpning Försök, Höjd, Spjut/Boll
Vind: N/A
Poäng
1 Leo Thor
Strands IF
08 Strands IF 7.0 6.00
2 Arvid Hellberg
Strands IF
08 Strands IF 9.0 5.00
3 Vincent Andersson Nilsson
IFK Tumba
08 IFK Tumba 11.0 4.00
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
18/9 10:20
Poäng
1 Christoffer Gustavsson Kihlberg
Gefle IF
08 Gefle IF 8.40 6.00
2 Filip Olsson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 8.10 5.00
3 Samuel Mattsson
Djurmo Sifferbo IF
08 Djurmo Sifferbo IF 7.42 4.00 PB
4 Vincent Andersson Nilsson
IFK Tumba
08 IFK Tumba 6.57 3.00
5 Dante Meijer
IFK Mora FIK
08 IFK Mora FIK 4.44 2.00
1234
68 Samuel Mattsson7.427.276.906.56
146 Vincent Andersson Nilsson6.546.576.286.43
100 Christoffer Gustavsson Kihlberg8.268.408.407.96
219 Filip Olsson7.957.567.588.10
133 Dante Meijer4.044.15x4.44
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
18/9 11:50
Poäng
1 Christoffer Gustavsson Kihlberg
Gefle IF
08 Gefle IF 28.99 6.00
2 Vincent Andersson Nilsson
IFK Tumba
08 IFK Tumba 18.88 5.00
3 Samuel Mattsson
Djurmo Sifferbo IF
08 Djurmo Sifferbo IF 18.29 4.00
1234
100 Christoffer Gustavsson Kihlbergx28.99xx
68 Samuel Mattsson18.0817.6818.2917.78
146 Vincent Andersson Nilsson18.36x17.3618.88
P13 Slägga
Vikt: 3,0kg
19/9 11:00
Poäng
1 Vincent Andersson Nilsson
IFK Tumba
08 IFK Tumba 18.78 6.00
2 Leo Thor
Strands IF
08 Strands IF 15.47 5.00
3 Arvid Hellberg
Strands IF
08 Strands IF 13.41 4.00
4 Hampus Adelly
IFK Tumba
11 IFK Tumba 6.20 3.00
Dante Meijer
IFK Mora FIK
08 IFK Mora FIK DNS
1234
133 Dante MeijerDNS
143 Hampus Adelly5.765.085.066.20
240 Leo Thor11.8211.6913.6315.47
146 Vincent Andersson Nilsson14.19xx18.78
235 Arvid Hellberg13.41x13.34x
P13 Spjut
Vikt: 400g
19/9 09:30
Poäng
1 Leo Thor
Strands IF
08 Strands IF 33.49 6.00
2 Christoffer Gustavsson Kihlberg
Gefle IF
08 Gefle IF 31.00 5.00
3 Arvid Hellberg
Strands IF
08 Strands IF 22.54 4.00
4 Samuel Mattsson
Djurmo Sifferbo IF
08 Djurmo Sifferbo IF 20.99 3.00 PB
5 Vincent Andersson Nilsson
IFK Tumba
08 IFK Tumba 13.90 2.00 PB
6 Dante Meijer
IFK Mora FIK
08 IFK Mora FIK 9.19 1.00
1234
146 Vincent Andersson Nilsson13.3413.9013.0212.56
235 Arvid Hellberg17.41xx22.54
100 Christoffer Gustavsson Kihlbergx31.0026.1729.41
240 Leo Thor32.6433.4932.3233.41
133 Dante Meijer5.648.299.198.10
68 Samuel Mattsson16.1920.9919.2818.01
P12 60 m Försök
19/9 09:20
Heat 1
Vind: N/A
1 Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 9.09 q
2 Elliott Byrberg
IFK Mora FIK
09 IFK Mora FIK 9.37 q
3 Fergus Hagström
Säters IF
09 Säters IF 9.52 q
4 Valter Wallner
Gefle IF
09 Gefle IF 9.70 q
Heat 2
Vind: N/A
1 Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 8.95 q
2 Leo Lindholm
Gefle IF
09 Gefle IF 9.67 q
3 Elias Åman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 9.92
P12 60 m Final
19/9 11:10
Vind: N/A
Poäng
1 Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 8.91 6.00
2 Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 9.30 5.00
=3 Elliott Byrberg
IFK Mora FIK
09 IFK Mora FIK 9.63 3.50
=3 Leo Lindholm
Gefle IF
09 Gefle IF 9.63 3.50
5 Fergus Hagström
Säters IF
09 Säters IF 9.82 2.00
6 Valter Wallner
Gefle IF
09 Gefle IF 9.91 1.00
P12 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med P14 800 m

P12 1500 m

Grenen genomfördes tillsammans med P14 1500 m

P12 Höjd
19/9 13:10
Poäng
1 Valter Wallner
Gefle IF
09 Gefle IF 128 6.00
Fergus Hagström
Säters IF
09 Säters IF x
113118123128133
305 Valter Wallnerooooxxx
290 Fergus Hagströmxxx
P12 Längd
Hoppzon
19/9 12:40
Poäng
1 Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 4.16 N/A 6.00
2 Leo Lindholm
Gefle IF
09 Gefle IF 4.12 N/A 5.00
3 Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 4.08 N/A 4.00
4 Fergus Hagström
Säters IF
09 Säters IF 4.05 N/A 3.00
5 Elias Åman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 3.94 N/A 2.00
6 Valter Wallner
Gefle IF
09 Gefle IF 3.84 N/A 1.00
7 Elliott Byrberg
IFK Mora FIK
09 IFK Mora FIK 3.51 N/A
1234
6 Axel Svedberg4.16 N/A3.62 N/A3.51 N/A3.64 N/A
191 Elias Åman3.92 N/A3.15 N/A3.80 N/A3.94 N/A
307 Gusten Berglundx 3.93 N/A3.92 N/A4.08 N/A
314 Elliott Byrberg3.03 N/A3.39 N/A3.31 N/A3.51 N/A
105 Leo Lindholm4.12 N/A3.79 N/A3.18 N/A3.80 N/A
305 Valter Wallner3.80 N/Ax 3.67 N/A3.84 N/A
290 Fergus Hagström4.05 N/A3.99 N/A3.91 N/A3.91 N/A
P12 Tresteg
Hoppzon
18/9 14:20
Poäng
1 Valter Wallner
Gefle IF
09 Gefle IF 8.60 N/A 6.00
2 Elias Åman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 8.34 N/A 5.00
3 Fergus Hagström
Säters IF
09 Säters IF 8.18 N/A 4.00
4 Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 8.06 N/A 3.00
1234
191 Elias Åman8.26 N/A8.34 N/A8.30 N/A8.21 N/A
6 Axel Svedberg7.71 N/A8.06 N/A7.60 N/A7.51 N/A
305 Valter Wallner8.60 N/A8.40 N/Ax x
290 Fergus Hagströmx 7.74 N/A7.77 N/A8.18 N/A
P12 Kombinationstävling
Sprint löpning Försök, Höjd, Spjut/Boll
Vind: N/A
Poäng
1 Valter Wallner
Gefle IF
09 Gefle IF 10.0 6.00
P12 Kula
Vikt: 3,0kg
18/9 10:00
Poäng
1 Leo Lindholm
Gefle IF
09 Gefle IF 7.65 6.00 PB
2 Valter Wallner
Gefle IF
09 Gefle IF 7.36 5.00
3 Frank Klaréus
Estuna IF
09 Estuna IF 6.29 4.00
1234
81 Frank Klaréus5.666.166.296.20
105 Leo Lindholm6.527.487.656.93
305 Valter Wallner7.366.717.266.99
P12 Diskus
Vikt: 0,6kg
18/9 11:50
Poäng
1 Linus Hjulström
Säters IF
10 Säters IF 21.58 6.00
2 Valter Wallner
Gefle IF
09 Gefle IF 19.40 5.00
3 Erik Sahlén Martin
Bromma IF
11 Bromma IF 19.07 4.00
4 Fergus Hagström
Säters IF
09 Säters IF 16.05 3.00 SB
1234
293 Linus Hjulströmx13.5620.8621.58
49 Erik Sahlén Martin11.3814.2714.8619.07
290 Fergus Hagström14.8016.0514.4813.94
305 Valter Wallnerx16.0514.0319.40
P12 Spjut
Vikt: 400g
19/9 09:30
Poäng
1 Elias Åman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 21.19 6.00
2 Fergus Hagström
Säters IF
09 Säters IF 20.18 5.00
3 Valter Wallner
Gefle IF
09 Gefle IF 19.91 4.00
4 Frank Klaréus
Estuna IF
09 Estuna IF 17.36 3.00
1234
81 Frank Klaréus16.5810.8417.3614.24
290 Fergus Hagström15.4314.7615.5620.18
191 Elias Åman19.8321.1919.2517.32
305 Valter Wallner19.9118.7412.8219.70
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.