Resultat Stonehill Games

Stenkullens IP, Stenkullen   2021-09-04 - 2021-09-05

Arrangör: Lerum Friidrott Tävlingsledare: Ulf Gimlegård Senast uppdaterad: 2021-09-10 17:50:46
Väder: 10-19 grader och sol  
2021-09-04 2021-09-05 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor 150m
5/9 12:30
Vind: 0.0
1 Mathilda Gustafsson
Örgryte IS
00 Örgryte IS 18.97
2 Tilda Wahlén
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 18.97
3 Helmi Hjortbäck
Sävedalens AIK
05 Sävedalens AIK 19.33
Kvinnor 300 m
5/9 13:20
1 Elin Pettersson
Ullevi FK
03 Ullevi FK 41.22
2 Tilda Wahlén
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 42.89
3 Amanda Ehrnborg
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 43.95 PB
Kvinnor & F17 100 m häck
Höjd: 84,0cm
4/9 11:20
Vind: -1.7
1 Estelle Montler
Ullevi FK
91 Ullevi FK 14.90 q
2 Elsa Wållgren
Lerum Friidrott
04 Lerum Friidrott 16.36 q
Ester Schenk
Ullevi FK
04 Ullevi FK DNF
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Estelle Montler
Ullevi FK
91 Ullevi FK 14.90
F17
1 Elsa Wållgren
Lerum Friidrott
04 Lerum Friidrott 16.36
Ester Schenk
Ullevi FK
04 Ullevi FK DNF
Kvinnor & F17 100 m häck Extralopp
Höjd: 84,0cm
4/9 12:05
Vind: +1.4
1 Estelle Montler
Ullevi FK
91 Ullevi FK 14.97
Elsa Wållgren
Lerum Friidrott
04 Lerum Friidrott DNF
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Estelle Montler
Ullevi FK
91 Ullevi FK 14.97
F17
Elsa Wållgren
Lerum Friidrott
04 Lerum Friidrott DNF
Kvinnor Höjd
5/9 12:20
1 Agnes Dahlberg
Lerum Friidrott
02 Lerum Friidrott 151
143147151155
5 Agnes Dahlbergoxoxoxxx
Kvinnor Längd
4/9 13:15
1 Judith Wagersten
Örgryte IS
98 Örgryte IS 5.45 0.0
2 Elin Pettersson
Ullevi FK
03 Ullevi FK 5.37 +1.0
123456
81 Elin Pettersson5.37 +1.05.01 -0.95.04 -2.65.28 -0.24.99 0.0x
187 Judith Wagersten5.45 0.05.21 +0.45.40 +0.45.29 -1.4x x
Kvinnor Tresteg
Judith Wagersten
Örgryte IS
98 Örgryte IS 11.07 0.0
123456
187 Judith Wagerstenx x 10.56 0.010.96 0.010.72 +0.311.07 0.0
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
5/9 10:55
1 Ida Elmén
IF Kville
03 IF Kville 31.36
2 Natalie Claesson
Klippans FK
92 Klippans FK 28.35
123456
262 Natalie Claessonx27.7028.3526.7127.49x
154 Ida Elménx29.61xx31.36x
F17 100 m Försök
5/9 11:30
Vind: -0.2
1 Irma Jonhed
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 12.95 q
2 Amanda Ehrnborg
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 13.67 q
3 Corinne Danielsson
Ullevi FK
05 Ullevi FK 14.26 q
4 Helena Celik
Ullevi FK
05 Ullevi FK 14.37 q =PB
F17 100 m Final
5/9 12:00
Vind: 0.0
1 Amanda Ehrnborg
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 13.58
2 Helena Celik
Ullevi FK
05 Ullevi FK 14.53
Irma Jonhed
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad DNS
Corinne Danielsson
Ullevi FK
05 Ullevi FK DNS
F17 200 m
5/9 12:55
Vind: 0.0
1 Irma Jonhed
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 26.23
2 Hanna Amundin
Ullevi FK
07 Ullevi FK 26.27 PB
3 Sissel Eliasson
Alingsås IF
04 Alingsås IF 26.87
F17 100 m häck

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 100 m häck

F17 & P15 300 m häck
Höjd: 76,2cm
4/9 13:05
1 Kalle Thyrman
IF Rigor
07 IF Rigor 43.85
2 Anton Grentzelius
Stenungsunds FI
07 Stenungsunds FI 48.91 PB
Agnes Dahlberg
Lerum Friidrott
02 Lerum Friidrott 53.88
Sammanställning per klass
P15
1 Kalle Thyrman
IF Rigor
07 IF Rigor 43.85
2 Anton Grentzelius
Stenungsunds FI
07 Stenungsunds FI 48.91
F17
Agnes Dahlberg
Lerum Friidrott
02 Lerum Friidrott 53.88
F17 Höjd
5/9 12:20
1 Engla Nilsson
Örgryte IS
05 Örgryte IS 158
2 Elsa Wållgren
Lerum Friidrott
04 Lerum Friidrott 158
3 Moa Cornéer
Örgryte IS
05 Örgryte IS 155
4 Leah Rohbrahn
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 143
=5 Emma Rosgardt
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 139
=5 Josefine Holmesson
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 139
7 Emma Andblad
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 139
134139143147151155158161
111 Emma Rosgardt-oxxx-----
108 Emma Andblad-xoxxx
113 Engla Nilsson----oxxooxxx
185 Josefine Holmessonooxxx
101 Elsa Wållgren---oooxoxxx
253 Moa Cornéer--xoooxxoxxx
201 Leah Rohbrahnxoxoxxoxxx
F17 Stav
4/9 13:25
1 Sofia Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 287
2 Ester Schenk
Ullevi FK
04 Ullevi FK 287 SB
3 Alma Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 277
4 Josefine Holmesson
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 207
5 Leah Rohbrahn
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 187
167187207222267277287297307
325 Sofia Olsson------xo-xxx
201 Leah Rohbrahnooxxx
185 Josefine Holmessonoooxxx
24 Alma Olsson-----xxoxxx
123 Ester Schenk----xoxxoxoxxx
F17 Längd
5/9 14:20
1 Leia Holm
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 4.70 +2.1
2 Moa Cornéer
Örgryte IS
05 Örgryte IS 4.70 +1.3
3 Ester Schenk
Ullevi FK
04 Ullevi FK 4.63 +1.8
4 Emma Rosgardt
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 4.52 +0.2 PB
5 Josefine Holmesson
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 4.50 0.0 SB
6 Corinne Danielsson
Ullevi FK
05 Ullevi FK 4.30 +1.4
7 Engla Nilsson
Örgryte IS
05 Örgryte IS 4.25 +1.5
8 Emma Norrman
Bohus IF
05 Bohus IF 3.71 +1.0
123456
111 Emma Rosgardt2.49 +0.7x 4.43 +1.14.52 +0.2x 4.28 +0.4
253 Moa Cornéer4.51 0.0x x 4.60 +1.24.70 +1.3x
123 Ester Schenkx x 4.18 +1.94.63 +1.84.53 -0.24.38 +1.3
113 Engla Nilsson4.25 +1.51.97 +1.7- 3.82 +1.63.40 +1.7-
110 Emma Norrman3.71 +1.03.65 +1.73.69 0.0x x 3.71 +0.7
202 Leia Holm4.55 +1.44.62 +0.9x 4.70 +2.14.45 0.0x
59 Corinne Danielssonx x 4.27 +0.72.90 0.04.17 0.04.30 +1.4
185 Josefine Holmesson4.50 0.03.35 +0.93.37 +1.74.19 +0.2x 4.27 +0.1
F17 Tresteg
4/9 14:00
Vendela Corswant
Örgryte IS
93 Örgryte IS 11.79 +0.5
123456
346 Vendela Corswant11.27 -2.111.62 0.011.79 +0.5x 11.35 +1.611.46 0.0
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
5/9 15:00
1 Elsa Wållgren
Lerum Friidrott
04 Lerum Friidrott 14.02
2 Josefine Holmesson
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 10.72
3 Ester Schenk
Ullevi FK
04 Ullevi FK 8.59
123456
101 Elsa Wållgren13.0413.2213.9214.0213.7913.95
185 Josefine Holmessonx10.7210.55x10.45x
123 Ester Schenkxx8.59xxx
F17 Diskus
Vikt: 1,0kg
4/9 09:30
1 Moa Persson
Kongahälla AIK
06 Kongahälla AIK 25.31
2 Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu 23.70 SB
123456
90 Ellen Adolfssonx19.5123.70x23.14x
256 Moa Perssonx25.3119.63x24.6722.96
F17 Slägga
Vikt: 3,0kg
5/9 11:45
1 Elin Rydqvist
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 46.51
2 Alice Bengtsson
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 40.19
123456
82 Elin Rydqvist46.5139.4144.9044.98xx
15 Alice Bengtsson39.2439.3937.9840.19xx
F17 Spjut
Vikt: 500g
4/9 10:10
1 Alma Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 33.16
123456
24 Alma Olssonx30.8633.1631.08x31.15
F15 80 m Försök
5/9 11:15
Heat 1
Vind: 0.0
1 Hanna Amundin
Ullevi FK
07 Ullevi FK 10.56 q
2 Lena Run Aronsdottir
IFK Göteborg
07 IFK Göteborg 11.49 q
3 Hilda Rydén
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 11.56 q
4 Sara Björklund
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK 12.21 q
5 Klara Uveborn
IFK Göteborg
07 IFK Göteborg 12.43 q
Heat 2
Vind: 0.0
1 Saga Fredriksson
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK 11.01 q
2 Mary Harwood
Ullevi FK
07 Ullevi FK 11.04 q
3 Cornelia Ullsten
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 11.61 q
4 Alice Berggren
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 11.71 q
5 Hanna Schälin
Kongahälla AIK
06 Kongahälla AIK 12.30 q
6 Lilja Samuelsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 12.93 q
F15 80 m Final
5/9 11:40
A-Final
Vind: +0.5
1 Hanna Amundin
Ullevi FK
07 Ullevi FK 10.50
2 Saga Fredriksson
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK 11.04
3 Mary Harwood
Ullevi FK
07 Ullevi FK 11.08
4 Lena Run Aronsdottir
IFK Göteborg
07 IFK Göteborg 11.52
5 Hilda Rydén
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 11.63
6 Cornelia Ullsten
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 11.79
B-Final
Vind: +0.1
1 Klara Uveborn
IFK Göteborg
07 IFK Göteborg 12.44
Hanna Schälin
Kongahälla AIK
06 Kongahälla AIK DNS
Alice Berggren
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK DNS
Sara Björklund
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK DNS
Lilja Samuelsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott DNS
F15 300 m
5/9 13:15
A-Final
Tot. plac.
1 Wilma Ehrnborg
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 43.48 1 PB
2 Elsa Claesson
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 43.92 2 PB
3 Hilda Rydén
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 46.49 3
4 Nicolina Sinclair
Stenungsunds FI
07 Stenungsunds FI 47.76 5
B-Final
Tot. plac.
1 Cornelia Ullsten
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 47.21 4
2 Elin Lennartsson
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK 53.36 6 PB
Alice Berggren
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK DNS
F15 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med P15 800 m

F15 80 m häck Försök
Höjd: 76,2cm
4/9 11:05
Vind: +0.4
1 Emilia Blomdahl
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 12.61 q
2 Julia Swerin
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 12.86 q
3 Isabelle Colliander
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 14.67 q
4 Ebba Bränholm
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 15.44 q
5 Lily Stigberg
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 16.09 q
6 Elin Lennartsson
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK 17.28 q
F15 80 m häck Final
Höjd: 76,2cm
4/9 11:55
Vind: 0.0
1 Emilia Blomdahl
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 12.82
2 Julia Swerin
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 13.02
3 Isabelle Colliander
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 14.49
4 Lily Stigberg
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 16.19
5 Elin Lennartsson
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK 17.80
Ebba Bränholm
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK DNS
F15 300 m häck
Höjd: 76,2cm
4/9 13:10
1 Emilia Blomdahl
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 49.62
2 Linnea Johansson
Bohus IF
07 Bohus IF 49.63
3 Cornelia Ullsten
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 54.09
4 Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu 56.40
Isabelle Colliander
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK DNF
F15 & P15 1500 m hinder
Höjd: 76,2cm
4/9 14:25
1 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 5:07.48
2 Nils Johner
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 5:26.34 PB
3 Ester Mägi Theorin
IF Kville
06 IF Kville 5:42.62
4 Cornelia Ullsten
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 5:54.52 PB
5 Moa Enander
Hälle IF
07 Hälle IF 5:57.19
Sammanställning per klass
P15
1 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 5:07.48
2 Nils Johner
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 5:26.34
F15
1 Ester Mägi Theorin
IF Kville
06 IF Kville 5:42.62
2 Cornelia Ullsten
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 5:54.52
3 Moa Enander
Hälle IF
07 Hälle IF 5:57.19
F15 Höjd
5/9 13:25
1 Freja Bäckström
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 148
2 Sara Björklund
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK 129
116121125129133137140143148154
132 Freja Bäckström----ooooxxoxxx
312 Sara Björklundooooxxx
F15 Stav
4/9 12:00
1 Alice Bredström
Brattås CK
07 Brattås CK 302 PB
2 Nellie Gullberg
Lerum Friidrott
06 Lerum Friidrott 282 PB
3 Ella Holmberg
Lerum Friidrott
06 Lerum Friidrott 272
4 Klara Uveborn
IFK Göteborg
07 IFK Göteborg 242 PB
5 Ebba Bränholm
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 232
Linnea Pihl
Lerum Friidrott
01 Lerum Friidrott 342
177192207222232242252262272282292302312332342352360
17 Alice Bredström------oooooxoxxx
88 Ella Holmberg-----ooxoxoxxx
198 Klara Uvebornooooooxxx
264 Nellie Gullberg-----o-xoxoxoxxx
65 Ebba Bränholm---xoxoxxx
214 Linnea Pihl-------------oxxo-xxx
F15 Längd
5/9 11:55
1 Julia Swerin
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 4.83 0.0
2 Saga Fredriksson
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK 4.65 +1.5
3 Johanna Gusten
Ullevi FK
07 Ullevi FK 4.64 0.0 PB
4 Nicolina Sinclair
Stenungsunds FI
07 Stenungsunds FI 4.48 +1.2
5 Alice Berggren
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 4.40 +0.5
6 Linnea Johansson
Varbergs GIF
06 Varbergs GIF 4.36 +1.0
7 Alice Holmberg-Boström
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 4.19 +0.3
8 Lily Stigberg
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 4.06 +0.3
9 Sara Björklund
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK 3.82 +0.5
10 Mary Harwood
Ullevi FK
07 Ullevi FK 3.74 +0.5
11 Elin Lennartsson
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK 3.48 0.0
12 Lilja Samuelsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 2.87 -0.3
123456
207 Lilja Samuelssonx 2.74 0.02.87 -0.3
213 Linnea Johansson4.16 +0.1x 4.02 +1.14.08 +1.54.36 +1.0x
79 Elin Lennartsson2.93 0.02.66 +0.43.48 0.0
240 Mary Harwood3.74 +0.52.05 0.0x
266 Nicolina Sinclairx 3.78 +0.24.25 0.0x 4.48 +1.24.28 0.0
304 Saga Fredriksson4.06 +0.4x x 4.14 +0.74.39 0.04.65 +1.5
188 Julia Swerin4.83 0.04.81 -2.14.79 0.04.83 0.0x 4.82 +0.5
178 Johanna Gusten4.17 +0.24.00 0.04.64 0.04.09 0.04.27 +1.84.35 +0.2
208 Lily Stigberg4.01 0.03.78 +0.33.74 -1.23.70 +0.93.81 +1.14.06 +0.3
16 Alice Berggren4.07 +1.04.20 0.04.40 +0.53.98 -0.42.97 +2.83.00 0.0
18 Alice Holmberg-Boström3.90 0.03.63 +0.14.19 +0.3x 4.15 +0.13.97 0.0
312 Sara Björklund3.56 0.03.37 0.03.82 +0.5
F15 Tresteg
4/9 14:00
1 Emilia Blomdahl
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 10.28 0.0
2 Johanna Gusten
Ullevi FK
07 Ullevi FK 9.87 0.0 PB
3 Linnea Johansson
Bohus IF
07 Bohus IF 9.70 -1.1
4 Sara Björklund
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK 8.63 0.0 PB
5 Ella Friberg
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 7.95 +1.4
123456
86 Ella Friberg7.14 0.0x x 7.53 -0.57.95 +1.4x
212 Linnea Johansson9.38 -1.3x 9.52 +1.89.70 -1.1x x
106 Emilia Blomdahlx 10.28 0.0x x 10.09 +0.19.94 -1.6
178 Johanna Gusten8.97 +0.4x 9.83 +0.89.65 -0.39.65 0.09.87 0.0
312 Sara Björklund8.22 +0.18.34 -0.18.62 +1.78.63 0.07.32 +0.37.75 0.0
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
4/9 12:45
1 Molly Klingener
Lerum Friidrott
06 Lerum Friidrott 10.21 PB
2 Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu 10.19 PB
3 Alice Holmberg-Boström
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 9.84
4 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 9.34
123456
287 Ottilia Thorell9.30x9.179.349.18x
258 Molly Klingener10.21x9.26xxx
18 Alice Holmberg-Boström9.659.649.84xxx
90 Ellen Adolfssonxx8.579.269.3810.19
F15 Diskus
Vikt: 0,75kg
5/9 12:55
1 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 30.58 PB
2 Moa Persson
Kongahälla AIK
06 Kongahälla AIK 29.58
3 Alice Holmberg-Boström
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 27.31
4 Felicia Bjärnlöf
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 26.80 PB
5 Molly Klingener
Lerum Friidrott
06 Lerum Friidrott 26.58
123456
126 Felicia Bjärnlöf26.8025.73xxx24.86
258 Molly Klingener23.51x23.7326.58x25.41
18 Alice Holmberg-Boströmx27.31xxx27.12
256 Moa Persson25.3029.58x28.4027.4728.98
287 Ottilia Thorellx29.2829.15x30.58x
F15 Slägga
Vikt: 3,0kg
4/9 11:20
1 Molly Klingener
Lerum Friidrott
06 Lerum Friidrott 50.24 TR
2 Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu 42.73
3 Felicia Bjärnlöf
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 34.99
4 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 32.15 PB
5 Emilia Blomdahl
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 29.01
6 Hilda Rydén
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 24.30
7 Ella Friberg
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 21.71
123456
147 Hilda Rydén21.2324.3021.47xx21.46
86 Ella Friberg19.1120.0821.7119.9920.46x
287 Ottilia Thorellx28.44x25.9532.1529.93
90 Ellen Adolfssonx42.73xxxx
126 Felicia Bjärnlöfxx34.7934.0834.99x
106 Emilia Blomdahl25.5728.35x-x29.01
258 Molly Klingener46.6447.5846.1548.6450.2445.93
F15 Spjut
Vikt: 500g
5/9 14:05
1 Sigrid Altus
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 38.92
2 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 24.59 SB
3 Moa Persson
Kongahälla AIK
06 Kongahälla AIK 23.93
4 Alice Holmberg-Boström
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 23.45
5 Sara Björklund
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK 20.05
123456
312 Sara Björklund15.9017.4218.0418.8520.0519.88
256 Moa Perssonxx23.4123.93x22.64
320 Sigrid Altus34.85xx38.92xx
18 Alice Holmberg-Boströmx22.71xx23.45x
287 Ottilia Thorell-22.1421.6224.5921.8821.83
F13 60 m Försök
5/9 10:30
Vind: 0.0
1 Ida Ekengren
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 8.60 q PB
2 Inez Brocker
Stenungsunds FI
08 Stenungsunds FI 8.74 q PB
3 Alva Wennbom
Ullevi FK
08 Ullevi FK 9.32 q PB
4 Liiv Björk
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 9.35 q
F13 60 m Final
5/9 10:55
Vind: +0.7
1 Ida Ekengren
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 8.70 PB
2 Liiv Björk
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 9.35
Alva Wennbom
Ullevi FK
08 Ullevi FK DNS
Inez Brocker
Stenungsunds FI
08 Stenungsunds FI DNS
F13 200 m
5/9 12:50
Vind: -0.8
1 Ida Ekengren
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 28.56 PB
2 Inez Brocker
Stenungsunds FI
08 Stenungsunds FI 29.04 PB
3 Judit Markhede
Majornas IK
09 Majornas IK 30.96 PB
4 Liiv Björk
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 31.79
5 Maja Carlsson
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 33.80
F13 600 m
4/9 14:35
1 Leonie Algurén
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 1:51.09
2 Ida Klingener
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 1:51.95
3 Liv Hammarberg
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 1:55.85
4 Elin Flagg
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 1:58.42 PB
5 Alexandra Allvin
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 2:01.77
F13 & P13 1500 m
5/9 14:15
Heat 1
Tot. plac.
1 Simon Rydén
IF Kville
08 IF Kville 5:16.90 1
2 Ida Klingener
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 5:35.30 4 PB
3 Maja Carlsson
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 5:39.48 5
4 Elin Flagg
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 5:40.34 6
Heat 2
Tot. plac.
1 Athina Ringfeldt
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 5:21.00 2 PB
2 Nike Emanuelsson
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 5:22.69 3 PB
3 Liv Hammarberg
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 5:44.88 7
4 Elin Stagemyr
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 5:46.89 8
Sammanställning per klass
P13
1 Simon Rydén
IF Kville
08 IF Kville 5:16.90
F13
1 Athina Ringfeldt
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 5:21.00
2 Nike Emanuelsson
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 5:22.69
3 Ida Klingener
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 5:35.30
4 Maja Carlsson
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 5:39.48
5 Elin Flagg
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 5:40.34
6 Liv Hammarberg
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 5:44.88
7 Elin Stagemyr
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 5:46.89
F13 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
4/9 10:50
Heat 1
Vind: 0.0
1 Vilma Lundqvist Ottordahl
Hönö IS
08 Hönö IS 10.75 q
2 Stina Essberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 10.86 q
3 Liv Hammarberg
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 11.93 q
4 Olivia Johansson
Bohus IF
09 Bohus IF 12.35 q
Heat 2
Vind: -0.5
1 Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 10.26 q
2 Marika Söderlund Larsson
Stenungsunds FI
10 Stenungsunds FI 10.82 q
3 Sanna Gullberg
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 12.46 q
F13 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
4/9 11:40
Vind: -1.2
1 Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 9.95 PB
2 Marika Söderlund Larsson
Stenungsunds FI
10 Stenungsunds FI 10.65 PB
3 Stina Essberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 10.69
4 Liv Hammarberg
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 11.48 PB
5 Olivia Johansson
Bohus IF
09 Bohus IF 12.11 =PB
Sanna Gullberg
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott DNS
F13 & P13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
4/9 12:50
Vind: -1.5
1 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 27.53 PB
2 Marika Söderlund Larsson
Stenungsunds FI
10 Stenungsunds FI 31.31
3 Vilma Lundqvist Ottordahl
Hönö IS
08 Hönö IS 31.82 PB
4 Elin Stagemyr
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 31.89
5 Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF 32.00 PB
6 Stina Essberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 33.34 PB
Sammanställning per klass
P13
1 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 27.53
F13
1 Marika Söderlund Larsson
Stenungsunds FI
10 Stenungsunds FI 31.31
2 Vilma Lundqvist Ottordahl
Hönö IS
08 Hönö IS 31.82
3 Elin Stagemyr
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 31.89
4 Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF 32.00
5 Stina Essberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 33.34
F13 Höjd
5/9 13:25
1 Amanda Melander
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 140
=2 Nike Emanuelsson
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 133
=2 Elin Stagemyr
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 133
4 Athina Ringfeldt
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 121
5 Liv Hammarberg
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 121
116121125129133137140143
28 Amanda Melander--oooooxxx
267 Nike Emanuelsson-ooooxx-
83 Elin Stagemyr--oooxxx
219 Liv Hammarbergoxxoxxx
47 Athina Ringfeldt-oxxx
F13 Stav
4/9 12:00
1 Elsa Skager
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 272 PB
2 Sanna Gullberg
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 207
3 Liv Hammarberg
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 207
4 Amanda Melander
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 207
177192207222232242252262272282
219 Liv Hammarbergoxooxxx
100 Elsa Skager----o-oooxxx
311 Sanna Gullberg-ooxxx
28 Amanda Melander-oxxoxxx
F13 Längd
Hoppzon
4/9 13:40
1 Leonie Algurén
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 4.46 0.0
2 Vilma Lundqvist Ottordahl
Hönö IS
08 Hönö IS 4.27 0.0
3 Alva Wennbom
Ullevi FK
08 Ullevi FK 4.21 0.0
4 Ida Klingener
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 4.01 +0.1
5 Liiv Björk
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 3.91 +1.2
6 Stina Essberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 3.87 0.0
7 Ylva Algotson
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 3.69 0.0 PB
123456
26 Alva Wennbom4.08 +0.14.04 0.04.21 0.03.95 +0.24.06 +0.84.14 +0.2
205 Leonie Algurén4.46 0.04.42 0.04.32 +0.14.41 0.04.24 0.04.12 0.0
329 Stina Essberg3.87 0.03.48 +0.43.72 0.03.83 +0.2- -
206 Liiv Björkx 3.70 0.03.84 +0.23.74 0.03.62 +0.13.91 +1.2
156 Ida Klingener3.95 0.03.85 0.03.91 -0.14.01 +0.1x 3.71 0.0
368 Ylva Algotson3.69 0.03.47 0.0x x 3.49 0.03.36 0.0
357 Vilma Lundqvist Ottordahlx 4.15 0.04.14 0.02.52 -0.34.27 0.04.15 0.0
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
4/9 14:25
1 Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 13.30 TR
2 Klara Peterson
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 12.90 PB
3 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 11.79
4 Liiv Björk
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 9.21
5 Olivia Johansson
Bohus IF
09 Bohus IF 8.03
123456
78 Elin Larsson13.3013.1812.8613.28xx
278 Olivia Johansson7.537.677.427.677.478.03
287 Ottilia Thorell10.8711.1111.0811.3011.4411.79
206 Liiv Björk7.248.749.089.218.388.85
197 Klara Peterson12.4612.9012.8712.21xx
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
5/9 10:00
1 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 35.03 PB
2 Klara Peterson
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 34.60 PB
3 Felicia Bjärnlöf
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 30.02
4 Ida Bjerkliden
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 26.09 PB
5 Matilda Skoglund
IFK Göteborg
08 IFK Göteborg 21.05
123456
243 Matilda Skoglund21.0518.6318.20x--
126 Felicia Bjärnlöf27.0727.68x28.9630.0228.52
197 Klara Petersonx32.4634.60x32.73x
287 Ottilia Thorell34.6935.0332.52x31.0633.56
152 Ida Bjerkliden22.8026.0926.0621.84xx
F13 Slägga
Vikt: 2,0kg
5/9 13:50
1 Felicia Bjärnlöf
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 42.14 PB
2 Klara Peterson
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 39.33
3 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 32.64
4 Stina Juneståhl
IF Kville
08 IF Kville 23.78
123456
197 Klara Peterson37.3937.47x39.33xx
330 Stina Juneståhl23.46x21.7623.3820.7923.78
287 Ottilia Thorellx32.0432.64xx-
126 Felicia Bjärnlöfx42.1441.8341.82xx
F13 Spjut
Vikt: 400g
4/9 10:10
1 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 26.48 SB
2 Ida Bjerkliden
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 22.60
3 Liiv Björk
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 19.66
4 Olivia Johansson
Bohus IF
09 Bohus IF 14.92
5 Ylva Algotson
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 13.93 PB
6 Matilda Skoglund
IFK Göteborg
08 IFK Göteborg 11.73
123456
287 Ottilia Thorell21.6126.48x25.3426.03x
152 Ida Bjerkliden22.0322.6022.5119.1619.8321.94
206 Liiv Björk18.2017.2919.6415.0319.6617.04
243 Matilda Skoglund11.73-----
278 Olivia Johansson14.8714.9213.6312.7014.21x
368 Ylva Algotson12.0511.6412.4713.9313.7010.74
F12 Trekamp 1, F12
Poäng Poängdiff.
1 Ida Ryttberg
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 2081 0
2 Isabella Siering
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 2071 -10
3 Ella Jarenskog
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 1904 -177
4 Liv Ternestedt
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 1792 -289
5 Junia Backman Dezitter
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 1767 -314
6 Liv Holm
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 1630 -451
7 Vera Liökel
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 1605 -476
8 Paulina Pappi
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 1564 -517
9 Ebba Hagelin
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 1562 -519
10 Klara Sif Aronsdottir
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 1510 -571
11 Viola Brorsson
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 1480 -601
12 Ida Lindstrand
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 1465 -616
13 Alice Lindblad
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 1455 -626
14 Hanna Salberg
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 1418 -663
15 Vera Fagerström
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 1341 -740
16 Amanda Rönnbom
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 1167 -914
17 Ebba Dahlgren
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 960 -1121
60 m häck
Höjd: 68,6cm
Längd
Hoppzon
Spjut
Vikt: 400g
159 Ida Ryttberg
Lerum Friidrott
10.92 0.0
912
4.03 0.0
634
16.39
535
165 Isabella Siering
IFK Göteborg
11.48 0.0
806
4.11 0.0
663
18.44
602
89 Ella Jarenskog
Lerum Friidrott
12.03 -1.1
708
3.77 0.0
540
20.12
656
221 Liv Ternestedt
Lerum Friidrott
11.88 -1.1
734
3.50 +0.6
443
18.83
615
189 Junia Backman Dezitter
Lerum Friidrott
12.16 -1.3
686
3.72 +0.1
522
17.10
559
220 Liv Holm
IFK Göteborg
12.68 -1.3
600
3.47 0.0
432
18.31
598
349 Vera Liökel
Lerum Friidrott
12.79 -1.1
583
3.39 0.0
404
18.94
618
291 Paulina Pappi
IFK Göteborg
12.52 -1.1
626
3.80 +0.3
551
12.27
387
67 Ebba Hagelin
Mölndals AIK
11.98 -1.1
716
3.19 +0.2
333
15.75
513
199 Klara Sif Aronsdottir
IFK Göteborg
12.67 -1.3
602
3.57 +1.0
468
13.69
440
360 Viola Brorsson
Lerum Friidrott
12.89 -1.3
567
3.52 0.0
450
14.33
463
158 Ida Lindstrand
Lerum Friidrott
12.84 0.0
575
3.51 0.0
446
13.81
444
19 Alice Lindblad
IFK Göteborg
13.07 -1.3
539
3.72 +0.5
522
12.46
394
141 Hanna Salberg
Mölndals AIK
12.32 -1.1
659
3.40 0.0
407
11.36
352
348 Vera Fagerström
Mölndals AIK
12.35 0.0
654
2.96 0.0
252
13.56
435
29 Amanda Rönnbom
Mölndals AIK
13.47 -1.3
480
3.04 0.0
280
12.79
407
66 Ebba Dahlgren
Mölndals AIK
12.96 0.0
556
3.39 0.0
404

F12 Trekamp 1, F12 60 m häck
SFIF Ungdomstabell F13 60m häck
Höjd: 68,6cm
60m häck, längd och spjut
4/9 10:30
Heat 1
Vind: -1.1
Poäng Tot. plac.
1 Liv Ternestedt
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 11.88 734 3
2 Ebba Hagelin
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 11.98 716 4
3 Ella Jarenskog
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 12.03 708 5
4 Hanna Salberg
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 12.32 659 7
5 Paulina Pappi
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 12.52 626 9
6 Vera Liökel
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 12.79 583 12
Heat 2
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Ida Ryttberg
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 10.92 912 1
2 Isabella Siering
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 11.48 806 2
3 Vera Fagerström
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 12.35 654 8
4 Ida Lindstrand
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 12.84 575 13
5 Ebba Dahlgren
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 12.96 556 15
Heat 3
Vind: -1.3
Poäng Tot. plac.
1 Junia Backman Dezitter
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 12.16 686 6
2 Klara Sif Aronsdottir
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 12.67 602 10
3 Liv Holm
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 12.68 600 11
4 Viola Brorsson
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 12.89 567 14
5 Alice Lindblad
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 13.07 539 16
6 Amanda Rönnbom
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 13.47 480 17
F12 Trekamp 1, F12 Längd
SFIF Ungdomstabell F13 Längd
Hoppzon
60m häck, längd och spjut
4/9 11:25
Poäng
1 Isabella Siering
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 4.11 0.0 663
2 Ida Ryttberg
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 4.03 0.0 634
3 Paulina Pappi
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 3.80 +0.3 551
4 Ella Jarenskog
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 3.77 0.0 540
5 Junia Backman Dezitter
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 3.72 +0.1 522
6 Alice Lindblad
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 3.72 +0.5 522
7 Klara Sif Aronsdottir
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 3.57 +1.0 468
8 Viola Brorsson
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 3.52 0.0 450
9 Ida Lindstrand
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 3.51 0.0 446
10 Liv Ternestedt
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 3.50 +0.6 443
11 Liv Holm
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 3.47 0.0 432
12 Hanna Salberg
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 3.40 0.0 407
13 Vera Liökel
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 3.39 0.0 404
14 Ebba Dahlgren
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 3.39 0.0 404
15 Ebba Hagelin
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 3.19 +0.2 333
16 Amanda Rönnbom
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 3.04 0.0 280
17 Vera Fagerström
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 2.96 0.0 252
1234
29 Amanda Rönnbom3.04 0.02.89 0.02.97 0.02.93 0.0
141 Hanna Salberg3.40 0.03.30 0.02.85 +0.33.25 0.0
165 Isabella Siering4.04 0.02.58 +0.23.95 0.04.11 0.0
220 Liv Holm3.34 0.03.42 0.03.47 0.03.16 0.0
199 Klara Sif Aronsdottir3.54 0.03.57 +1.03.35 0.03.44 0.0
349 Vera Liökel3.19 0.03.37 0.02.86 0.03.39 0.0
159 Ida Ryttberg3.80 0.03.53 0.04.03 0.03.74 0.0
19 Alice Lindbladx - 3.72 +0.53.54 0.0
66 Ebba Dahlgren3.10 0.03.26 0.03.33 0.03.39 0.0
89 Ella Jarenskog3.69 0.03.49 0.03.77 0.0x
291 Paulina Pappi3.80 +0.33.69 +0.23.77 0.03.79 0.0
189 Junia Backman Dezitter3.59 0.03.51 0.03.72 +0.13.45 0.0
221 Liv Ternestedt3.33 0.03.38 0.03.49 0.03.50 +0.6
348 Vera Fagerström2.89 0.02.83 0.02.63 0.02.96 0.0
67 Ebba Hagelin3.18 0.0x 3.16 0.03.19 +0.2
158 Ida Lindstrand3.39 0.03.34 0.03.51 0.03.47 0.0
360 Viola Brorsson3.38 0.03.52 0.03.16 0.0x
F12 Trekamp 1, F12 Spjut
SFIF Ungdomstabell F13 Spjut
Vikt: 400g
60m häck, längd och spjut
4/9 13:30
Poäng
1 Ella Jarenskog
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 20.12 656
2 Vera Liökel
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 18.94 618
3 Liv Ternestedt
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 18.83 615
4 Isabella Siering
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 18.44 602
5 Liv Holm
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 18.31 598
6 Junia Backman Dezitter
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 17.10 559
7 Ida Ryttberg
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 16.39 535
8 Ebba Hagelin
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 15.75 513
9 Viola Brorsson
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 14.33 463
10 Ida Lindstrand
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 13.81 444
11 Klara Sif Aronsdottir
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 13.69 440
12 Vera Fagerström
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 13.56 435
13 Amanda Rönnbom
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 12.79 407
14 Alice Lindblad
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 12.46 394
15 Paulina Pappi
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 12.27 387
16 Hanna Salberg
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 11.36 352
1234
291 Paulina Pappi12.2711.7411.4111.44
348 Vera Fagerström9.5513.5610.588.12
165 Isabella Siering18.4416.1115.5814.83
189 Junia Backman Dezitter15.0014.8916.3317.10
199 Klara Sif Aronsdottir9.8511.6411.6713.69
220 Liv Holm16.9116.2213.7318.31
349 Vera Liökel16.9417.3017.1818.94
141 Hanna Salberg11.368.53x10.08
19 Alice Lindblad12.4110.6612.4611.73
29 Amanda Rönnbom10.8710.5112.7910.55
89 Ella Jarenskog16.7418.3217.0720.12
158 Ida Lindstrand10.6511.4812.0913.81
159 Ida Ryttberg16.3916.3214.6913.73
67 Ebba Hagelin14.4615.7515.5314.76
221 Liv Ternestedt13.7215.3817.7418.83
360 Viola Brorsson14.337.2312.3813.64
F12 Trekamp 2, F12
Poäng Poängdiff.
1 Ida Ryttberg
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 2280 0
2 Liv Ternestedt
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 2215 -65
3 Judit Markhede
Majornas IK
09 Majornas IK 2027 -253
4 Ella Jarenskog
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 1886 -394
5 Freja Åhsberg
Ullevi FK
09 Ullevi FK 1738 -542
6 Ella Gross
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 1723 -557
7 Ida Lindstrand
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 1520 -760
8 Vera Liökel
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 1451 -829
60 mHöjdKula
Vikt: 2,0kg
159 Ida Ryttberg
Lerum Friidrott
9.19 0.0
668
141
883
8.75
729
221 Liv Ternestedt
Lerum Friidrott
9.18 0.0
672
144
918
7.74
625
186 Judit Markhede
Majornas IK
9.22 0.0
658
126
708
8.09
661
89 Ella Jarenskog
Lerum Friidrott
9.55 0.0
549
123
673
8.12
664
134 Freja Åhsberg
Ullevi FK
9.40 0.0
598
129
744
5.75
396
87 Ella Gross
Mölndals AIK
9.76 0.0
485
123
673
7.19
565
158 Ida Lindstrand
Lerum Friidrott
9.81 0.0
470
116
589
6.28
461
349 Vera Liökel
Lerum Friidrott
9.88 0.0
450
108
492
6.69
509
F12 Trekamp 2, F12 60 m
SFIF Ungdomstabell F13 60m
60m, höjd och kula
5/9 10:20
Heat 1
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Judit Markhede
Majornas IK
09 Majornas IK 9.22 658 3
2 Freja Åhsberg
Ullevi FK
09 Ullevi FK 9.40 598 4
3 Ella Jarenskog
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 9.55 549 5
4 Vera Liökel
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 9.88 450 8
Heat 2
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Liv Ternestedt
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 9.18 672 1
2 Ida Ryttberg
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 9.19 668 2
3 Ella Gross
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 9.76 485 6
4 Ida Lindstrand
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 9.81 470 7
F12 Trekamp 2, F12 Höjd
SFIF Ungdomstabell F13 Höjd
60m, höjd och kula
5/9 11:45
Poäng
1 Liv Ternestedt
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 144 918
2 Ida Ryttberg
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 141 883
3 Freja Åhsberg
Ullevi FK
09 Ullevi FK 129 744
4 Judit Markhede
Majornas IK
09 Majornas IK 126 708
5 Ella Gross
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 123 673
6 Ella Jarenskog
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 123 673
7 Ida Lindstrand
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 116 589
8 Vera Liökel
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 108 492
98104108112116120123126129132135138141144147
349 Vera Liökel-oxoxx------------
186 Judit Markhedeooooxooooxxx
134 Freja Åhsberg----oooooxxx
221 Liv Ternestedt---ooooooooooxoxxx
87 Ella Gross--oooxoxxoxxx
158 Ida Lindstrandooooxxoxxx
159 Ida Ryttberg---ooooooxoxoxoxoxxx
89 Ella Jarenskog-oooxoxoxxoxxx
F12 Trekamp 2, F12 Kula
SFIF Ungdomstabell F13 Kula
Vikt: 2,0kg
60m, höjd och kula
5/9 10:40
Poäng
1 Ida Ryttberg
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 8.75 729
2 Ella Jarenskog
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 8.12 664
3 Judit Markhede
Majornas IK
09 Majornas IK 8.09 661
4 Liv Ternestedt
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 7.74 625
5 Ella Gross
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 7.19 565
6 Vera Liökel
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 6.69 509
7 Ida Lindstrand
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 6.28 461
8 Freja Åhsberg
Ullevi FK
09 Ullevi FK 5.75 396
1234
221 Liv Ternestedt7.746.407.347.48
87 Ella Gross7.196.767.107.10
349 Vera Liökel6.036.256.056.69
186 Judit Markhede7.387.358.048.09
159 Ida Ryttberg8.308.758.408.21
134 Freja Åhsbergx5.26x5.75
158 Ida Lindstrand5.936.026.286.20
89 Ella Jarenskog7.427.578.128.09
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 150m
5/9 12:35
A-Final
Vind: +0.1
Tot. plac.
1 Nils Thornberg
Ullevi FK
94 Ullevi FK 16.20 1
2 Martin Selin
Ullevi FK
95 Ullevi FK 16.53 3
3 Rasmus Karlsson
Hälle IF
92 Hälle IF 17.26 5
4 Jonatan Johansson
Sävedalens AIK
00 Sävedalens AIK 17.37 6
5 Theodor Johner
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 17.88 7 PB
6 Robin Noping
Sävedalens AIK
96 Sävedalens AIK 18.70 9
B-Final
Vind: +0.4
Tot. plac.
1 Rafael Tejada de Leon
Ullevi FK
02 Ullevi FK 16.26 2
2 Linus Pihl
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 16.76 4
3 Marklan Jackson
Lerum Friidrott
83 Lerum Friidrott 18.50 8
4 Emil Bengtsson
IF Kville
02 IF Kville 19.37 10
5 Anton Johannesson
Lerum Friidrott
96 Lerum Friidrott 19.98 11
Män 300 m
5/9 13:25
A-Final
Tot. plac.
1 Nils Thornberg
Ullevi FK
94 Ullevi FK 34.09 1 PB
2 Martin Selin
Ullevi FK
95 Ullevi FK 34.70 2 PB
3 Rafael Tejada de Leon
Ullevi FK
02 Ullevi FK 36.06 3 PB
4 Linus Pihl
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 36.10 4 PB
Robin Noping
Sävedalens AIK
96 Sävedalens AIK DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Jonatan Johansson
Sävedalens AIK
00 Sävedalens AIK 36.74 5
2 Marklan Jackson
Lerum Friidrott
83 Lerum Friidrott 40.93 6
3 Anton Johannesson
Lerum Friidrott
96 Lerum Friidrott 44.37 7
4 Jonatan Johannesson
Lerum Friidrott
93 Lerum Friidrott 44.47 8
Män 3000 m hinder
Höjd: 91,4cm
4/9 14:45
1 Oscar Eliasson
Hässelby SK
01 Hässelby SK 9:44.83
2 Philip Frick
Örgryte IS
04 Örgryte IS 10:08.59
3 Erik Framme
Hälle IF
73 Hälle IF 10:28.47
Jesper Evervall
Örgryte IS
94 Örgryte IS DNF
Män Höjd
5/9 14:10
1 Philip Bayer
Mölndals AIK
03 Mölndals AIK 186
174177180183186189
294 Philip Bayeroxooooxxx
Män Stav
4/9 10:10
Peter Svensson
IF Rigor
02 IF Rigor x
392
292 Peter Svenssonxxx
Män Längd
4/9 13:15
1 Victor Hering
Ullevi FK
03 Ullevi FK 6.64 +0.6 SB
2 Markus Lundborg
Ullevi FK
99 Ullevi FK 6.37 +0.6 PB
3 Philip Karlsson
Ullevi FK
04 Ullevi FK 6.29 -0.7
4 Rafael Tejada de Leon
Ullevi FK
02 Ullevi FK 5.86 -1.1
123456
238 Markus Lundborg5.82 +0.75.48 -1.56.37 +0.6x x 3.09 0.0
351 Victor Hering6.49 0.06.35 0.06.51 0.06.21 +0.1x 6.64 +0.6
296 Philip Karlsson6.29 -0.7x x x 4.46 0.01.89 -1.8
297 Rafael Tejada de Leonx 5.75 +0.15.62 0.05.80 0.05.75 +1.05.86 -1.1
Män Spjut
Vikt: 800g
5/9 10:55
1 Alexander Ottosson
Klippans FK
87 Klippans FK 65.61
2 Rizvan Ektymaev
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 41.42 PB
123456
300 Rizvan Ektymaev36.5437.1741.4238.47xx
11 Alexander Ottosson60.4062.4957.3165.6159.7463.54
P17 100 m Försök
5/9 11:25
Vind: +0.3
1 Tim Jansson
Alingsås IF
05 Alingsås IF 11.44 q
2 Shakeem Reid
Ullevi FK
05 Ullevi FK 11.62 q
3 Tristan Heno
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 11.66 q
4 Johannes Lundqvist
Ullevi FK
04 Ullevi FK 11.75 q PB
5 Lukas Björklund
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 11.92 q PB
P17 100 m Final
5/9 11:55
Vind: +0.2
1 Tim Jansson
Alingsås IF
05 Alingsås IF 11.47
2 Shakeem Reid
Ullevi FK
05 Ullevi FK 11.68
3 Johannes Lundqvist
Ullevi FK
04 Ullevi FK 11.88
Tristan Heno
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg DNS
Lukas Björklund
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK DNS
P17 200 m
5/9 13:00
A-Final
Vind: -0.3
Tot. plac.
1 Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund 22.24 1 TR
2 Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 22.86 2 TR
3 Tim Jansson
Alingsås IF
05 Alingsås IF 23.56 3
Vincent Lundstedt
Stenungsunds FI
04 Stenungsunds FI DNS
B-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Theodor Johner
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 24.22 4 PB
2 Noel Krantz
Sävedalens AIK
05 Sävedalens AIK 24.64 5
3 Linus Wahl
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 25.36 6 PB
P17 300 m häck
Höjd: 84,0cm
4/9 13:20
1 Theodor Johner
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 40.89 PB
2 Marcus Johansson
Örgryte IS
05 Örgryte IS 42.66 PB
3 Linus Wahl
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 43.73
Linus Pihl
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott DNS
P17 Höjd
5/9 14:10
1 Hugo Tilldal
Ullevi FK
05 Ullevi FK 180 PB
2 Elias Johansson
Ullevi FK
05 Ullevi FK 162 =PB
3 Lukas Björklund
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 162
153158162166170174177180183
230 Lukas Björklundoxoxoxxx
72 Elias Johanssonoooxxx
151 Hugo Tilldal---oxoxxooxoxxx
P17 Stav
4/9 10:10
1 Gustav Thyrman
IF Rigor
04 IF Rigor 421 PB
=2 Jacob Tegner
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 382 PB
=2 Elliot Lindbom
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 382 PB
4 Linus Wahl
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 287
5 Filip Schälin
Kongahälla AIK
04 Kongahälla AIK 242 PB
Linnea Pihl
Lerum Friidrott
01 Lerum Friidrott 342
202222242257272287302317332342352362372382392410421431
172 Jacob Tegner---------o-xoooxxx
138 Gustav Thyrman----------o-o-xxoxxooxxx
94 Elliot Lindbom---------o-xoooxxx
129 Filip Schälinooxoxxx
217 Linus Wahl--o-xoxoxxx
214 Linnea Pihl--------ooxxx
P17 Längd
5/9 13:25
1 Marcus Johansson
Örgryte IS
05 Örgryte IS 6.42 +0.4 PB
2 Linus Wahl
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 6.02 +1.2 PB
3 Lukas Björklund
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 6.00 +0.9 PB
4 Jonas Gustén
Ullevi FK
05 Ullevi FK 5.99 -0.1
5 Johannes Lundqvist
Ullevi FK
04 Ullevi FK 5.85 +0.4
6 Eliot Katarincek Rochat
IK Ymer
06 IK Ymer 5.38 +1.4
123456
181 Jonas Gustén5.99 -0.1x 5.76 0.05.79 0.05.61 0.05.80 +0.9
179 Johannes Lundqvist5.76 +1.05.74 +0.25.85 +0.4
230 Lukas Björklundx 5.88 +1.55.96 +2.05.89 +0.66.00 +0.95.95 0.0
235 Marcus Johanssonx x x 2.99 0.0- 6.42 +0.4
217 Linus Wahlx 5.50 +0.46.02 +1.2x 5.84 +1.1x
84 Eliot Katarincek Rochat5.31 0.05.38 +1.4-
P17 Tresteg
4/9 12:20
1 Lukas Björklund
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 12.65 -0.2 PB
2 Johannes Lundqvist
Ullevi FK
04 Ullevi FK 12.27 -2.1
3 Elias Johansson
Ullevi FK
05 Ullevi FK 11.12 0.0 PB
Jonas Gustén
Ullevi FK
05 Ullevi FK x
123456
72 Elias Johanssonx x x 11.12 0.010.58 +0.5x
181 Jonas Gusténx x x x x x
230 Lukas Björklundx 12.65 -0.212.26 -0.412.22 0.0x 12.09 0.0
179 Johannes Lundqvistx x x 12.27 -2.1x x
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
5/9 13:30
1 Jacob Johansson
Varbergs GIF
04 Varbergs GIF 11.29 PB
123456
171 Jacob Johansson10.2010.7811.0510.7411.2911.05
P17 Diskus
Vikt: 1,5kg
4/9 09:30
1 Lukas Björklund
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 33.82 PB
123456
230 Lukas Björklundxx32.92x33.82x
P17 Slägga
Vikt: 5,0kg
5/9 11:45
1 Jacob Johansson
Varbergs GIF
04 Varbergs GIF 52.68 PB
2 Sixten Persson
Sävedalens AIK
04 Sävedalens AIK 46.40 PB
3 Albin Östman
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 43.86 PB
123456
9 Albin Östmanx37.37x43.8643.29x
171 Jacob Johansson44.92x52.6848.7652.0148.68
324 Sixten Perssonx44.80xxx46.40
P17 Spjut
Vikt: 700g
4/9 14:15
1 Hugo Tilldal
Ullevi FK
05 Ullevi FK 39.87 PB
2 Linus Wahl
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 38.70
123456
217 Linus Wahlx38.6937.76xx38.70
151 Hugo Tilldal36.8735.44xx39.8738.35
P15 80 m Försök
5/9 11:05
Heat 1
Vind: -0.2
1 Andrei Popa
Mariestads AIF
06 Mariestads AIF 9.44 q TR
2 Ivar Fransson Larsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 10.22 q PB
3 Sebastian Kjellberg
IF Rigor
07 IF Rigor 10.31 q PB
4 David Blixt
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 10.42 q PB
5 Axel Johansson
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK 11.27 q PB
Heat 2
Vind: +0.3
1 Ivano Bevanda
Eslövs AI
07 Eslövs AI 9.64 q PB
2 Kalle Thyrman
IF Rigor
07 IF Rigor 10.23 q PB
3 Oskar Andersson
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 10.63 q
4 Oskar Ekström
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK 10.64 q
5 Nils Johner
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 11.22 q
P15 80 m Final
5/9 11:45
A-Final
Vind: 0.0
1 Andrei Popa
Mariestads AIF
06 Mariestads AIF 9.46 TR
2 Ivano Bevanda
Eslövs AI
07 Eslövs AI 9.55 TR
3 Kalle Thyrman
IF Rigor
07 IF Rigor 10.23 PB
=4 Ivar Fransson Larsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 10.44
=4 Sebastian Kjellberg
IF Rigor
07 IF Rigor 10.44
B-Final
Vind: 0.0
1 Oskar Andersson
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 10.28 PB
2 David Blixt
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 10.50 PB
Nils Johner
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott DNS
Oskar Ekström
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK DNS
Axel Johansson
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK DNS
P15 & Veteraner Män 300 m
5/9 13:50
1 Oskar Andersson
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 43.24
2 Nils Johner
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 44.48 PB
Nils Lindsta Long
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott DNS
Sammanställning per klass
P15
1 Oskar Andersson
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 43.24
2 Nils Johner
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 44.48
Nils Lindsta Long
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott DNS
F15 & P15 800 m
4/9 13:40
1 Axel Olsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 2:18.94 PB
2 Wiktor Nordström
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 2:30.76 PB
Fredrik Engel
Lerum Friidrott
74 Lerum Friidrott 2:21.85 SB
Sammanställning per klass
P15
1 Axel Olsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 2:18.94
2 Wiktor Nordström
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 2:30.76
Fredrik Engel
Lerum Friidrott
74 Lerum Friidrott 2:21.85
P15 2000 m
5/9 14:00
1 Axel Olsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 6:32.66 SB
P15 80 m häck
Höjd: 84,0cm
4/9 11:10
Vind: -1.7
1 David Blixt
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 12.93 q
2 Anton Grentzelius
Stenungsunds FI
07 Stenungsunds FI 14.32 q PB
P15 80 m häck Extralopp
Höjd: 84,0cm
4/9 12:00
Vind: +1.4
1 David Blixt
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 12.23
2 Anton Grentzelius
Stenungsunds FI
07 Stenungsunds FI 14.07 PB
P15 300 m häck

Grenen genomfördes tillsammans med F17 300 m häck

P15 1500 m hinder

Grenen genomfördes tillsammans med F15 1500 m hinder

P15 Höjd
5/9 12:20
1 Andrei Popa
Mariestads AIF
06 Mariestads AIF 184
2 Eliot Katarincek Rochat
IK Ymer
06 IK Ymer 170
3 Oskar Ekström
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK 158 PB
4 David Blixt
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 155
139143147151155158161164167170173176181184188
284 Oskar Ekström-oooxooxxx
84 Eliot Katarincek Rochat------xoo-xo-xxx
63 David Blixtooooxxoxxx
33 Andrei Popa-----------ooxoxxx
P15 Stav
4/9 10:10
1 Ture Hjortbäck
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 287 PB
2 Kalle Thyrman
IF Rigor
07 IF Rigor 242
3 Nils Lindsta Long
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 202
202222242257272287302
344 Ture Hjortbäck--oxoooxxx
193 Kalle Thyrmanoxoxxoxxx
269 Nils Lindsta Longoxxx
P15 Längd
5/9 12:45
1 Sebastian Kjellberg
IF Rigor
07 IF Rigor 5.18 -0.7
2 Kalle Thyrman
IF Rigor
07 IF Rigor 5.03 +0.6
3 Axel Johansson
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK 4.72 +1.2 PB
4 Nils Lindsta Long
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 4.56 +0.8
Joel Pettersson
IFK Göteborg
07 IFK Göteborg -
123456
48 Axel Johansson4.61 +0.1x 4.49 0.04.72 +1.24.57 0.0x
315 Sebastian Kjellberg5.13 -1.85.18 -0.75.09 0.04.59 +1.1- 5.13 0.0
269 Nils Lindsta Long4.07 -0.54.43 -1.4x 4.56 +0.84.30 +0.54.40 +1.3
193 Kalle Thyrman4.75 0.04.84 +1.24.98 +1.34.93 0.05.03 +0.64.97 +0.4
177 Joel Pettersson- - - - - -
P15 Tresteg
4/9 12:20
1 Sebastian Kjellberg
IF Rigor
07 IF Rigor 11.09 0.0 PB
123456
315 Sebastian Kjellberg11.02 -0.511.09 0.011.00 0.010.47 0.0x 10.99 0.0
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
5/9 13:30
1 Albin Elmgren Warberg
Örgryte IS
07 Örgryte IS 9.63
2 Hugo Hallnor
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 8.11
3 Nils Lindsta Long
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 7.37
123456
269 Nils Lindsta Long7.087.057.216.787.377.32
6 Albin Elmgren Warbergx9.638.688.719.308.87
149 Hugo Hallnor8.117.977.90x7.867.79
P15 Diskus
Vikt: 1,0kg
5/9 12:55
1 Albin Elmgren Warberg
Örgryte IS
07 Örgryte IS 29.69
2 Tage Sköld
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 25.88
123456
332 Tage Sköld24.1921.0925.8822.69xx
6 Albin Elmgren Warberg28.5928.5929.6927.21xx
P15 Spjut
Vikt: 600g
4/9 14:15
1 Elliot Montell
Bohus IF
07 Bohus IF 42.33
2 Tage Sköld
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 31.60 PB
3 Wiktor Nordström
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 18.14
123456
362 Wiktor Nordström17.3017.5518.1417.0512.0916.38
95 Elliot Montell38.39x40.7342.3342.2739.21
332 Tage Sköld29.02xx30.2331.60x
P13 60 m Försök
5/9 10:25
Vind: +0.4
1 Eskil Fernström
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 7.83 q TR
2 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 7.92 q PB
3 Lucas Gopo
Kongahälla AIK
09 Kongahälla AIK 9.47 q
P13 60 m Final
5/9 10:50
Vind: +0.3
1 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 7.93 PB
2 Eskil Fernström
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 7.95
3 Lucas Gopo
Kongahälla AIK
09 Kongahälla AIK 9.52
P13 200 m
5/9 12:45
Vind: -0.1
1 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 25.34 TR
2 Eskil Fernström
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 25.64 TR
3 Hugo Edin
IFK Göteborg
08 IFK Göteborg 28.08
4 Sebastian Siering
IFK Göteborg
08 IFK Göteborg 28.54 PB
P13 1500 m

Grenen genomfördes tillsammans med F13 1500 m

P13 200 m häck

Grenen genomfördes tillsammans med F13 200 m häck

P13 Stav
4/9 10:10
Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 x
242
336 Theodor Rogöxxx
P13 Längd
Hoppzon
4/9 13:10
1 Eskil Fernström
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 5.24 +0.6
2 Hugo Edin
IFK Göteborg
08 IFK Göteborg 4.78 0.0
3 Sebastian Siering
IFK Göteborg
08 IFK Göteborg 4.72 +0.4
4 Olle Kärnebro
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 4.30 0.0
5 Lucas Gopo
Kongahälla AIK
09 Kongahälla AIK 3.92 0.0
123456
227 Lucas Gopo3.85 +0.83.68 +0.23.92 0.03.80 +0.3x 3.77 0.0
148 Hugo Edinx 4.63 0.04.65 0.04.56 0.04.63 0.04.78 0.0
316 Sebastian Siering4.67 0.03.07 +0.54.65 0.04.68 -0.13.26 0.04.72 +0.4
280 Olle Kärnebro4.30 0.04.16 +0.14.04 0.03.89 0.04.10 0.04.13 0.0
118 Eskil Fernström4.94 0.02.83 0.05.18 +0.65.24 +0.65.16 +1.1-
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
4/9 12:45
1 Arman Kosovic
Sävedalens AIK
08 Sävedalens AIK 9.41
2 Elis Rosander
Sävedalens AIK
08 Sävedalens AIK 8.35 PB
123456
85 Elis Rosander8.357.468.257.52x7.41
43 Arman Kosovic8.978.839.41xxx
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
4/9 09:30
1 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 40.17 PB
2 Arman Kosovic
Sävedalens AIK
08 Sävedalens AIK 22.57
123456
336 Theodor Rogö30.4437.3340.17---
43 Arman Kosovicxx17.5222.57xx
P13 Slägga
Vikt: 3,0kg
5/9 13:50
1 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 34.37
123456
336 Theodor Rogöx28.8431.4434.37xx
P13 Spjut
Vikt: 400g
5/9 10:55
1 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 41.14
2 William Lidén
Bohus IF
09 Bohus IF 40.50
3 Hugo Edin
IFK Göteborg
08 IFK Göteborg 29.80
123456
364 William Lidén40.5040.0939.84xx38.34
336 Theodor Rogöx41.14xxxx
148 Hugo Edin29.80x28.16xx27.68
P12 Trekamp 1, P12
Poäng Poängdiff.
1 Isac Gabrielsson
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 1713 0
2 César Skoglund
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 1564 -149
3 Justin Harwood
Ullevi FK
09 Ullevi FK 1527 -186
4 Zakarias Ljungberg
Bohus IF
09 Bohus IF 1096 -617
5 Alexander Andersson
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 876 -837
60 m häck
Höjd: 76.2cm
Längd
Hoppzon
Spjut
Vikt: 400g
167 Isac Gabrielsson
Lerum Friidrott
12.70 0.0
509
4.16 0.0
634
23.37
570
55 César Skoglund
IFK Göteborg
12.13 0.0
597
3.70 0.0
479
20.17
488
190 Justin Harwood
Ullevi FK
12.15 0.0
594
4.36 0.0
702
11.67
231
369 Zakarias Ljungberg
Bohus IF
14.01 0.0
332
3.15 0.0
296
19.45
468
10 Alexander Andersson
Mölndals AIK
14.39 0.0
288
3.28 0.0
339
12.17
249
P12 Trekamp 1, P12 60 m häck
SFIF Ungdomstabell P13 60m häck
Höjd: 76.2cm
60m häck, längd och spjut
4/9 10:20
Vind: 0.0
Poäng
1 César Skoglund
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 12.13 597
2 Justin Harwood
Ullevi FK
09 Ullevi FK 12.15 594
3 Isac Gabrielsson
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 12.70 509
4 Zakarias Ljungberg
Bohus IF
09 Bohus IF 14.01 332
5 Alexander Andersson
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 14.39 288
P12 Trekamp 1, P12 Längd
SFIF Ungdomstabell P13 Längd
Hoppzon
60m häck, längd och spjut
4/9 09:30
Poäng
1 Justin Harwood
Ullevi FK
09 Ullevi FK 4.36 0.0 702
2 Isac Gabrielsson
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 4.16 0.0 634
3 César Skoglund
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 3.70 0.0 479
4 Alexander Andersson
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 3.28 0.0 339
5 Zakarias Ljungberg
Bohus IF
09 Bohus IF 3.15 0.0 296
1234
167 Isac Gabrielssonx 4.16 0.0x 4.12 0.0
190 Justin Harwood4.26 0.04.36 0.04.23 0.04.24 0.0
369 Zakarias Ljungberg2.95 0.03.06 0.03.15 0.0-
10 Alexander Andersson3.15 0.03.28 0.03.20 0.03.26 0.0
55 César Skoglund3.70 0.03.64 0.03.53 0.0x
P12 Trekamp 1, P12 Spjut
SFIF Ungdomstabell P13 Spjut
Vikt: 400g
60m häck, längd och spjut
4/9 10:50
Poäng
1 Isac Gabrielsson
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 23.37 570
2 César Skoglund
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 20.17 488
3 Zakarias Ljungberg
Bohus IF
09 Bohus IF 19.45 468
4 Alexander Andersson
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 12.17 249
5 Justin Harwood
Ullevi FK
09 Ullevi FK 11.67 231
1234
167 Isac Gabrielsson20.7023.3721.3419.35
369 Zakarias Ljungberg19.4518.5518.2717.91
190 Justin Harwood11.258.219.7911.67
10 Alexander Andersson11.2512.1710.239.55
55 César Skoglund20.1719.5017.3717.59
P12 Trekamp 2, P12
Poäng Poängdiff.
1 Max Johansson
Ullevi FK
09 Ullevi FK 1746 0
2 Arvid Wetterberg
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 1133 -613
60 mHöjdKula
Vikt: 3,0kg
246 Max Johansson
Ullevi FK
9.36 0.0
572
135
748
6.09
426
44 Arvid Wetterberg
Lerum Friidrott
10.54 0.0
255
116
524
5.50
354
P12 Trekamp 2, P12 60 m
SFIF Ungdomstabell P13 60m
60m, höjd och kula
5/9 10:40
Vind: 0.0
Poäng
1 Max Johansson
Ullevi FK
09 Ullevi FK 9.36 572
2 Arvid Wetterberg
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 10.54 255
P12 Trekamp 2, P12 Höjd
SFIF Ungdomstabell P13 Höjd
60m, höjd och kula
5/9 11:05
Poäng
1 Max Johansson
Ullevi FK
09 Ullevi FK 135 748
2 Arvid Wetterberg
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 116 524
104108112116120123126129132135137
246 Max Johansson---ooooxoooxxx
44 Arvid Wetterbergoooxxoxxx
P12 Trekamp 2, P12 Kula
SFIF Ungdomstabell P13 Kula
Vikt: 3,0kg
60m, höjd och kula
5/9 10:00
Poäng
1 Max Johansson
Ullevi FK
09 Ullevi FK 6.09 426
2 Arvid Wetterberg
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 5.50 354
1234
246 Max Johanssonx5.605.986.09
44 Arvid Wetterberg4.734.775.505.12
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Veteraner Kvinnor & Veteraner Män 150m
4/9 14:15
Vind: +0.2
1 Christofffer Baltra Lindberg
Lerum Friidrott
84 Lerum Friidrott 20.47
2 Petra Thulin
IFK Göteborg
79 IFK Göteborg 21.38
Sammanställning per klass
Veteraner Män
1 Christofffer Baltra Lindberg
Lerum Friidrott
84 Lerum Friidrott 20.47
Veteraner Kvinnor
1 Petra Thulin
IFK Göteborg
79 IFK Göteborg 21.38
Veteraner Kvinnor Längd
4/9 13:15
1 Lina Kärnebro
Kongahälla AIK
79 Kongahälla AIK 4.00 0.0
123456
209 Lina Kärnebro3.59 0.04.00 0.03.82 +0.33.60 +1.13.16 0.03.89 -2.1
Veteraner Män 150m

Grenen genomfördes tillsammans med Veteraner Kvinnor 150m

Veteraner Män 300 m

Grenen genomfördes tillsammans med P15 300 m

Veteraner Män Stav
4/9 10:10
1 Patrik Söderqvist
Lerum Friidrott
59 Lerum Friidrott 272
222242257272287
289 Patrik Söderqvistxoooxxoxxx
Veteraner Män Längd
5/9 13:25
1 Björn Carlén Bengtsson
Lerum Friidrott
65 Lerum Friidrott 4.63 +1.0 PB
2 Mikael Runsten
IFK Göteborg
63 IFK Göteborg 4.60 +0.9 PB
3 Patrik Söderqvist
Lerum Friidrott
59 Lerum Friidrott 4.16 +1.3
123456
249 Mikael Runstenx 4.60 +0.9x 4.24 +1.14.51 +1.7-
289 Patrik Söderqvist4.11 +1.2x 3.90 +2.43.98 0.04.16 +1.33.94 0.0
52 Björn Carlén Bengtssonx 4.28 +1.64.53 +1.04.34 0.04.35 +0.94.63 +1.0
Veteraner Män Diskus
4/9 09:30
1 Patrik Söderqvist
Lerum Friidrott
59 Lerum Friidrott 26.95
2 Björn Carlén Bengtsson
Lerum Friidrott
65 Lerum Friidrott 26.05
123456
52 Björn Carlén Bengtssonx26.05x24.13xx
289 Patrik Söderqvist24.10xx26.95--
Veteraner Män Spjut
5/9 10:55
1 Patrik Söderqvist
Lerum Friidrott
59 Lerum Friidrott 28.28
123456
289 Patrik Söderqvist25.6126.5627.62xx28.28