Resultat Öppna Stafett-DM

Danderyd Arena, Danderyd   2021-06-19

Arrangör: Danderyds SK Tävlingsledare: Bo Wikmark Senast uppdaterad: 2021-06-19 18:46:59
Kvinnor 4x100 m
19/6 18:15
1 Hammarby IF Lag A
Linnéa Lindefalk 05
Molly Freeman 02
Alicia Löwhagen 03
Tilda Kapell 01

Hammarby IF
Hammarby IF 50.70
2 Mälarhöjdens IK Lag 1
Alma Stålgren 03
Josefin Wikfeldt 02
Elise Legzdins 02
Moa Skagerlund 03

Mälarhöjdens IK
Mälarhöjdens IK 51.14
3 DSK K
Alicia Bengtström 07
Saga Ågren Lundman 06
Linnéa Ågren Lundman 06
Emelie Lundqvist 08

Danderyds SK
Danderyds SK 56.83
F17 4x100 m
19/6 18:00
1 Hässelby SK Lag F17(1)
Fanny Karlsson 04
Sophie Okejeme 04
Saga Hermundstad 04
Nora Lindahl 04

Hässelby SK
Hässelby SK 48.79
2 Hanvikens SK Lag 1
Karin Bengtsson 04
Felicia Johansson 04
Thea Katsoulaki 04
Linnea Boqvist 05

Hanvikens SK
Hanvikens SK 49.64
3 Hässelby SK Lag 2
Julia Samuelsson 05
Ida Malmborg 05
Beatrix Flensborg 05
Tuva Wennergren 05

Hässelby SK
Hässelby SK 51.50
4 Täby IS F17
Rebecka Sjöberg 05
Evelina Hamos 05
Ebba Sjöström 05
Anja Lalander 05

Täby IS
Täby IS 51.84
5 Tullinge F 17
Pritha Routh 06
Anelia Danielsson 04
Anastasia Rozhkova 07
Gift Madukwe 04

Tullinge FI
Tullinge FI 55.15
F15 4x80 m
19/6 17:30
Heat 1
Tot. plac.
1 Turebergs FK Lag 1
Elsa Kagevik 06
Emilia Nielsen 06
Ida Chrifi 06
Ayla Hallberg Hossain 06

Turebergs FK
Turebergs FK 38.91 1
2 Täby IS Lag 1
Rut Grufman 06
Eleonora Wahlin 06
Emilia Hermansson 06
Vilma Stolpen 06

Täby IS
Täby IS 41.87 4
3 Hammarby IF Lag 3
Anna Bergin 07
Clara Aldskogius 07
Miriam Moverare 07
Simone Moverare 07

Hammarby IF
Hammarby IF 42.92 6
Heat 2
Tot. plac.
1 Hammarby IF Lag 1
Tyra Hedberg 06
Maja Simonsson 06
Esther Sahlqvist 06
Matilda Borg 07

Hammarby IF
Hammarby IF 39.20 2
2 Hässelby SK Lag 1
Livia Salov-Klaesson 06
Johanna Pihl 06
My Susenbeth 07
Nora Hägg 06

Hässelby SK
Hässelby SK 41.84 3
3 Bromma IF lag 1
Norah Hamberg 07
Rose Masoudi 07
Alva Levin 06
Molly Lindell 07

Bromma IF
Bromma IF 42.69 5
4 Hanvikens SK Lag 1
Felicia Renman 06
Alba Boric 07
Emma Jäderberg 06
Wilja Hagström 06

Hanvikens SK
Hanvikens SK 42.96 7
Män 4x100 m
19/6 18:45
1 Hammarby IF Lag B
Sabiti Nahimana 00
Niklas Wall 03
Noah Bucht Wesslen 03
Alexander Pilgrim 03

Hammarby IF
Hammarby IF 43.32
2 DSK Herr
Fredrik Sandell 97
Noah Busch 05
Mikael Busch 69
Bo Wikmark 58

Danderyds SK
Danderyds SK 1:00.56
Hammarby IF Lag A
Felix Prins 00
Malte Lundman 03
Jonatan Borg 03
Viktor Wall 03

Hammarby IF
Hammarby IF DQ
P17 4x100 m
19/6 18:30
1 DSK p17 Blå
Markus Brodin 04
Viktor Skoglund 04
Lucas Törnström 05
Victor Törnström 05

Danderyds SK
Danderyds SK 43.58
2 Täby IS P17
Elias Bouloussaa 05
Joel Enander 05
Albin Edgert 05
Viggo Stridh 05

Täby IS
Täby IS 44.19
3 Hanvikens SK Lag 1
Oscar Niklasson 04
Adam Eriksson 04
Emil Kågström Tyboni 06
Christoffer Bergkvist 05

Hanvikens SK
Hanvikens SK 45.62
4 Hässelby SK Lag 1
Leo Wickert 05
Mindor Bergler 05
Nils Ahlgren 05
Elias Boman 04

Hässelby SK
Hässelby SK 46.61
Tullinge P 17
Kenan Kuru 04
Albert Söderqvist 05
David Svanberg 06
William Hedgren-Wincentson 04

Tullinge FI
Tullinge FI DQ
P15 4x80 m
19/6 17:45
1 Turebergs FK Lag 1
Joar Eriksson 07
Alexander Mickelson 07
Jacob Semb-Josefson 06
Gustav Källström 06

Turebergs FK
Turebergs FK 36.90
2 Hammarby IF Lag 1
Carl Bergmark 06
Elias Kapell 06
Alfred Berglind 06
Vilmer Karlsson 07

Hammarby IF
Hammarby IF 36.99
3 Täby IS Lag 1
Jacob Rune 07
Anton Höglund 06
Oskar Sterner 06
Erik Nederheim 06

Täby IS
Täby IS 37.95
4 Bromma IF Lag x
Kim Wingren 06
Jonathan Lyktberg 07
William Wellstedt 07
Ivar Olsson 09

Bromma IF
Bromma IF 38.22
5 Hammarby IF Lag 2
Linus Lundman 06
Neo Hall 06
Hugo Sundström 06
Quincy Hackett 07

Hammarby IF
Hammarby IF 40.67
AIK Lag x
David Berglund 07
Erik Wallnäs 07
Valter Wattman 06
Hector Little 07

AIK
AIK DNS