Resultat Karlskronaspelen

Västra Mark IP, Karlskrona   2021-09-05

Arrangör: KA 2 IF Tävlingsledare: Mikael Hofström Senast uppdaterad: 2021-09-05 16:10:08
Visa Resultatkort
Kvinnor Stav
5/9 10:55
1 Klara Dahlin
IF UDD
07 IF UDD 270
2 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 240
3 Astrid Aspington
KA2 IF
09 KA2 IF 200 PB
4 Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 180
5 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 170
6 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 150
Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF NH
Ellida Stengård
KA2 IF
05 KA2 IF DNS
Kvinnor Tresteg
5/9 15:25
1 Hanna Johansson
KA2 IF
01 KA2 IF 11.61 +3.9
123456
Hanna Johanssonx x 11.61 +3.910.15 +4.9x 11.16 +1.9
F15 80 m
5/9 10:35
Vind: +0.9
1 Tea Kruse-Persson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 11.28 PB
2 Engla Zobal Medin
Skruvs IF
07 Skruvs IF 11.99
F15 200 m
5/9 11:25
Vind: -1.1
1 Tea Kruse-Persson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 28.64 PB
2 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 28.96
F15 800 m
5/9 15:20
1 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 2:46.79
F15 Längd
5/9 14:55
1 Ebba Michelsberg
FIF Gnistan
06 FIF Gnistan 4.17 +3.1
2 Engla Zobal Medin
Skruvs IF
07 Skruvs IF 3.95 +5.2
3 Emmelie Svensson
IF UDD
06 IF UDD 3.70 +3.6
123456
Ebba Michelsbergx 4.14 +3.5x x 4.17 +3.1x
Emmelie Svensson3.56 +4.83.66 +4.63.55 +2.53.70 +3.63.60 +3.53.69 +3.3
Engla Zobal Medin3.69 +3.23.08 +3.33.49 +1.73.90 +2.03.95 +4.73.95 +5.2
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
5/9 10:00
1 Alva Hedin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 9.42 PB
2 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 8.32
3 Engla Zobal Medin
Skruvs IF
07 Skruvs IF 8.30
123456
Alva Hedin8.929.108.959.428.779.26
Engla Zobal Medin8.228.288.08x8.128.30
Tuva Grimheden7.797.608.288.328.227.30
F15 Diskus
Vikt: 0,75kg
5/9 13:25
1 Hilma Johansson
Skruvs IF
07 Skruvs IF 23.91
2 Engla Zobal Medin
Skruvs IF
07 Skruvs IF 23.88
3 Emmelie Svensson
IF UDD
06 IF UDD 18.34 PB
123456
Emmelie Svensson16.6016.0514.8718.3414.92x
Engla Zobal Medin19.0421.0020.1121.8923.8819.83
Hilma Johansson17.0622.5323.9120.7423.00x
F13 60 m Försök
5/9 10:15
Heat 1
Vind: +0.3
1 Disa Andersson
IF UDD
08 IF UDD 9.03 q PB
2 Astrid Wadman
KA2 IF
08 KA2 IF 9.22 q
3 Agnes Moritz-Wistad
KA2 IF
08 KA2 IF 9.32 q
4 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.33 q
5 Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD 9.49 q
Heat 2
Vind: +0.9
1 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 8.81 q
=2 Minna Olsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 9.08 q PB
=2 Emma Liljeberg
KA2 IF
08 KA2 IF 9.08 q PB
4 Milou Olsson
Höganäs Friidrottsförening
09 Höganäs Friidrottsförening 9.64 PB
F13 60 m Final
5/9 10:45
Vind: +1.0
1 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 8.85
2 Disa Andersson
IF UDD
08 IF UDD 9.02 PB
3 Minna Olsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 9.08 PB
4 Emma Liljeberg
KA2 IF
08 KA2 IF 9.19
5 Astrid Wadman
KA2 IF
08 KA2 IF 9.24
6 Agnes Moritz-Wistad
KA2 IF
08 KA2 IF 9.31
7 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.36
8 Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD 9.47
F13 200 m
5/9 13:50
Vind: 0.0
1 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 29.81
2 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 30.79
3 Disa Andersson
IF UDD
08 IF UDD 31.17 PB
4 Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD 31.43
5 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 31.99 PB
F13 600 m
5/9 14:30
1 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 1:46.38
2 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 2:00.10
3 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 2:01.54
4 Nova Olsson
KA2 IF
08 KA2 IF 2:02.06
5 Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD 2:03.44
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
5/9 09:30
Vind: +1.3
1 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.99
2 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 11.16
3 Astrid Wadman
KA2 IF
08 KA2 IF 11.27
4 Agnes Moritz-Wistad
KA2 IF
08 KA2 IF 11.73
5 Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD 11.84
6 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 12.33 PB
7 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 12.70
F13 Längd
Hoppzon
5/9 12:45
1 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 4.49 +4.4
2 Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD 4.22 N/A
3 Emma Liljeberg
KA2 IF
08 KA2 IF 4.19 N/A
4 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 4.18 +4.6
5 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 4.11 N/A
6 Nova Olsson
KA2 IF
08 KA2 IF 4.10 +4.5
7 Freja Sahlin
KA2 IF
08 KA2 IF 3.97 N/A
8 Minna Olsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 3.90 N/A
9 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 3.80 +3.8
10 Milou Olsson
Höganäs Friidrottsförening
09 Höganäs Friidrottsförening 3.72 +4.0
11 Disa Andersson
IF UDD
08 IF UDD 3.65 +3.4
12 Astrid Aspington
KA2 IF
09 KA2 IF 3.36 N/A
1234
Milou Olsson3.40 N/A3.63 N/A3.43 +5.23.72 +4.0
Nova Olssonx 3.86 N/A4.10 +4.53.98 +3.7
Astrid Aspington3.36 N/A- - -
Disa Andersson3.33 N/A3.55 N/A3.65 +3.43.63 +3.1
Ines Kraft4.05 N/A4.00 N/A4.18 +4.63.91 +2.3
June Johansson4.11 N/A3.92 N/A3.98 +3.14.06 +5.0
Freja Sahlin3.79 N/A3.97 N/A1.56 +1.7x
Ella Kjellberg4.01 N/A4.22 N/A4.03 +4.73.82 +3.0
Minna Olsson3.90 N/Ax 3.09 +4.8x
Joline Billsten3.45 N/A3.33 N/A3.80 +3.81.69 +4.0
Alice Olsson4.43 N/A4.32 N/Ax 4.49 +4.4
Emma Liljeberg4.19 N/A3.92 N/Ax 3.78 +1.9
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
5/9 12:00
1 Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 11.13 PB
2 Astrid Wadman
KA2 IF
08 KA2 IF 10.24 PB
3 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.84 PB
4 Minna Olsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 9.61
5 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.39 PB
6 Agnes Moritz-Wistad
KA2 IF
08 KA2 IF 8.72 PB
7 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 8.60
8 Maja Westerlund
KA2 IF
10 KA2 IF 8.58 PB
9 Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 8.03
10 Astrid Aspington
KA2 IF
09 KA2 IF 7.80 PB
11 Disa Andersson
IF UDD
08 IF UDD 7.68
12 Milou Olsson
Höganäs Friidrottsförening
09 Höganäs Friidrottsförening 6.89 PB
1234
Savannah Karström8.03x7.91x
Astrid Aspington7.807.677.207.04
Alice Olsson9.848.989.308.70
Agnes Moritz-Wistad8.727.928.227.15
Lisen Schrewelius10.2411.1310.6410.60
Sienna Karström8.998.879.398.74
Maja Westerlund8.008.168.148.58
Milou Olssonx6.366.606.89
Minna Olsson9.278.739.619.42
Disa Andersson7.687.68xx
Joline Billsten7.888.608.236.85
Astrid Wadman10.1410.249.259.63
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
5/9 14:55
1 Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 26.76 PB
2 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 22.68 PB
3 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 21.88
4 Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD 19.79
5 Astrid Aspington
KA2 IF
09 KA2 IF 17.93 PB
1234
Ella Kjellberg15.88x19.7916.46
Joline Billsten21.8820.48x20.49
Savannah Karström26.7623.5525.6926.21
Astrid Aspingtonx16.5617.5817.93
Sienna Karström22.6822.33x21.14
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 200 m
5/9 13:20
Vind: -0.2
1 Lars Smedjebäck
KA2 IF
52 KA2 IF 29.66
Män Stav
5/9 10:55
1 Anders Hafsbrandt
KA2 IF
74 KA2 IF 330
Män Tresteg
5/9 15:25
1 Sigge Strandberg
KA2 IF
09 KA2 IF 9.49 +2.6
Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF x
123456
Hugo Frisesdalx x x x x x
Sigge Strandberg9.12 +5.49.49 +2.6x 9.31 +1.89.22 +3.09.34 +2.5
P15 80 m
5/9 10:35
Vind: +0.9
1 Simon Johansson
KA2 IF
07 KA2 IF 10.76
P15 200 m
5/9 13:20
Vind: -0.2
1 Simon Johansson
KA2 IF
07 KA2 IF 28.95
2 Valter Wennerbeck
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 32.14 PB
P15 800 m
5/9 15:20
1 Emil Aronsson
KA2 IF
06 KA2 IF 2:12.66
2 Valter Wennerbeck
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 2:36.61 PB
P15 Längd
5/9 14:55
1 Vilmer Vik
FIF Gnistan
07 FIF Gnistan 5.54 +2.3
123456
Vilmer Vikx 5.31 +3.55.54 +2.35.01 +4.44.98 +3.2x
P13 60 m
5/9 10:25
Vind: +1.9
1 Sigge Strandberg
KA2 IF
09 KA2 IF 8.61 PB
2 Oscar Molin
IF UDD
09 IF UDD 8.76 PB
3 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 8.93 PB
4 Melvin Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 8.95
5 Elias Karlsson
IFK Växjö
08 IFK Växjö 9.02
6 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 9.04
7 Anton Pousette
FIF Gnistan
09 FIF Gnistan 9.68 PB
P13 200 m
5/9 14:50
Vind: +2.6
1 Valentino Horvath
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 28.91
2 Sigge Strandberg
KA2 IF
09 KA2 IF 29.61
3 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 29.95
4 Melvin Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 30.75
5 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 34.58
P13 600 m
5/9 15:35
1 Sixten Persson
KA2 IF
08 KA2 IF 1:57.05 PB
2 Malte Jacobsson
KA2 IF
09 KA2 IF 1:58.65 PB
3 Oscar Molin
IF UDD
09 IF UDD 1:59.87
4 Elias Guthu
IF UDD
09 IF UDD 2:13.62
5 Emil Olsson
KA2 IF
08 KA2 IF 2:16.84
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
5/9 09:55
Vind: +1.3
1 Elias Karlsson
IFK Växjö
08 IFK Växjö 11.15 PB
2 Valentino Horvath
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 12.10
P13 5x60 m
5/9 11:45
1 KA2 IF Lag 08-2
Freja Sahlin 08
Nova Olsson 08
Emma Liljeberg 08
Astrid Wadman 08
Agnes Moritz-Wistad 08

KA2 IF
KA2 IF 43.64
2 KA2 IF Lag 09
Oskar Petersson 08
Sigge Strandberg 09
Malte Jacobsson 09
June Johansson 09
Ines Kraft 09

KA2 IF
KA2 IF 44.16
3 IF UDD Lag 1
Oscar Molin 09
Elias Guthu 09
Ella Kjellberg 09
Disa Andersson 08
Alma Molin 12

IF UDD
IF UDD 44.17
4 KFUM Kristianstad Lag 1
Alice Olsson 08
Malte Olsson 11
Joline Billsten 09
Sienna Karström 09
Savannah Karström 09

KFUM Kristianstad
KFUM Kristianstad 45.81
P13 Längd
Hoppzon
5/9 10:40
1 Elias Karlsson
IFK Växjö
08 IFK Växjö 4.67 +1.2
2 Sigge Strandberg
KA2 IF
09 KA2 IF 4.63 +1.9 PB
3 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 4.34 +2.8
4 Melvin Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 4.28 +1.5
5 Valentino Horvath
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 3.91 +2.0
6 Elias Guthu
IF UDD
09 IF UDD 3.69 +1.1 PB
7 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 3.47 +1.2 PB
Anton Pousette
FIF Gnistan
09 FIF Gnistan -
1234
Anton Pousette- - - -
Elias Guthu3.65 +1.33.54 +1.53.65 0.03.69 +1.1
Axel Danaröx 3.35 +3.03.47 +1.23.41 +2.2
Elias Karlsson4.28 +1.54.42 +3.34.64 +1.24.67 +1.2
Sigge Strandbergx 4.63 +1.94.36 +1.34.57 +1.2
Oskar Petersson4.25 +0.64.34 +2.83.68 +0.94.23 +2.4
Valentino Horvath3.91 +2.03.71 +3.03.21 +1.31.65 +2.6
Melvin Håkansson4.17 +2.04.21 +2.74.28 +1.54.15 +1.2
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
5/9 12:40
1 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 9.87 PB
2 Valentino Horvath
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 8.12
3 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 7.93 PB
1234
Malte Håkansson9.859.87xx
Oskar Petersson7.367.827.597.93
Valentino Horvath7.888.117.938.12
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
5/9 13:25
1 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 25.26
2 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 21.60 PB
3 Anton Pousette
FIF Gnistan
09 FIF Gnistan 20.87
4 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 17.54 PB
5 Sigge Strandberg
KA2 IF
09 KA2 IF 16.48
1234
Oskar Petersson18.1825.2622.6525.26
Malte Håkansson18.04x11.5221.60
Sigge Strandbergx15.74x16.48
Axel Danarö17.5415.40xx
Anton Pousettex16.3817.6920.87
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.