Startlista

Heleneholms vårtävling
Heleneholms IP, Malmö   2018-05-22

Kvinnor 100 m

SB PB
Felicia Ascard
IFK Lund
96 IFK Lund
Alice Hedberg
IFK Lund
02 IFK Lund
Sima Zahrai
IFK Lund
63 IFK Lund
Hanna Amoah
Malmö AI
98 Malmö AI
Emma Hedlund
Malmö AI
00 Malmö AI
Elin Mårtensson
Malmö AI
00 Malmö AI
Johanna Olsson
Malmö AI
01 Malmö AI
Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI
Sissela Österberg
Malmö AI
02 Malmö AI
Emma Gerdes
Åhus FIK
03 Åhus FIK 13,30
Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 12,86
Selma Jönsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 12,60
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK
Ida Ottosson
Öresund FK
01 Öresund FK
Filippa Sivnert
Öresund FK
01 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 15

Kvinnor 400 m

SB PB
My Ekström
Björnstorps IF
04 Björnstorps IF 1:13,70 1:13,70
Anja jagesten
Björnstorps IF
02 Björnstorps IF 1:04,09 1:04,09
Norah jagesten
Björnstorps IF
05 Björnstorps IF 1:15,50 1:15,50
Matilda Linde
Björnstorps IF
03 Björnstorps IF
Anna Jörgensen
Genarps IF
07 Genarps IF 1:18
Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 1:01,55
Mysa Hillbur
Höörs IS
03 Höörs IS 1:02,65
Maja Jönsson
Höörs IS
02 Höörs IS 58,68
Thea Nilsson
Höörs IS
03 Höörs IS 1:02,29
Lovisa Skoglund
Höörs IS
01 Höörs IS 57,13
Olivia Kempi
IFK Helsingborg
98 IFK Helsingborg
Felicia Ascard
IFK Lund
96 IFK Lund 59,30
Nellie Bjerstedt
Åhus FIK
00 Åhus FIK 1:06,68
Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 1:06,26
Selma Jönsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 58,62
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 16

Kvinnor 800 m

SB PB
1506 Isa Ek
Björnstorps IF
99 Björnstorps IF
1507 Vanja Tufvesson
Björnstorps IF
85 Björnstorps IF
1505 Ebony Tay
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg 2.22
1500 Iman Abdul Rahim
Malmö AI
02 Malmö AI 2:40
1501 Edith Carleson
Malmö AI
02 Malmö AI 2:40
1502 Tess Elmenius
Malmö AI
02 Malmö AI 2:40
1503 Nina Kolarzik
Malmö AI
97 Malmö AI
1504 Emmi Lilius
Malmö AI
04 Malmö AI 2:26:52

Antal anmälda deltagare: 9

Kvinnor Höjd

SB PB
Ellen Björklund
IFK Lund
90 IFK Lund
Mea Gedin
Malmö AI
01 Malmö AI
Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI
1530 Felicia Berglind
Spårvägens FK
93 Spårvägens FK
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 1,55

Antal anmälda deltagare: 5

Kvinnor Diskus Vikt: 1,0kg

SB PB
Malin Andersson
Heleneholms IF
93 Heleneholms IF
Moa Eskilsson
Villstad GIF
93 Villstad GIF

Antal anmälda deltagare: 2

Kvinnor Spjut Vikt: 600g

SB PB
Malin Andersson
Heleneholms IF
93 Heleneholms IF
Moa Eskilsson
Villstad GIF
93 Villstad GIF

Antal anmälda deltagare: 2

Män 100 m

SB PB
Gustav Sande
Genarps IF
69 Genarps IF
Zabihulla Bahrami
Höörs IS
03 Höörs IS 12,69
Filip Nilsson
IFK Lund
92 IFK Lund 11,06
Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI 12,09
Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI
Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI
Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI
Alexander Svensson
Malmö AI
00 Malmö AI 11,80
Marcus Andersson
Öresund FK
00 Öresund FK
Mattias Andersson
Öresund FK
03 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 10

Män 400 m

SB PB
August Basse
Genarps IF
08 Genarps IF 1:17
Albin Lago
Genarps IF
03 Genarps IF 58,16
Sander Petri Bere
Genarps IF
05 Genarps IF 1:09
Elliott Anderstedt
Höörs IS
01 Höörs IS 53,27
Frederik Norstedt
IFK Helsingborg
99 IFK Helsingborg 59,13
Warsame Doley
Malmö AI
98 Malmö AI 49,30
Daniel Lundborg
Malmö AI
97 Malmö AI 52,00

Antal anmälda deltagare: 7

Män 800 m

SB PB
1511 Adrian Mehic
Heleneholms IF
94 Heleneholms IF 1:55
1512 Muhammed Seferovic
Heleneholms IF
02 Heleneholms IF 2:15
1513 Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 2:07,00
1514 Roble a Abdullah
Malmö AI
01 Malmö AI 1:58
1515 Bashir Ahmed Dayib
Malmö AI
97 Malmö AI 2:00
1516 Modou Bah
Malmö AI
04 Malmö AI 2:13
1517 Jesper Bokefors
Malmö AI
94 Malmö AI 1:57
1518 Dennis Forsgren
Malmö AI
93 Malmö AI 2:03 2.11
1519 Hassan Jirrabey
Malmö AI
93 Malmö AI 2:04
1520 Ali Laaroubi
Malmö AI
94 Malmö AI 1:51
1531 Mudu Lani
Malmö AI
04 Malmö AI
1521 Anton Larsson
Malmö AI
02 Malmö AI 2.11
1522 Henrik Möbius
Malmö AI
00 Malmö AI 2:03.10
1523 Love Offrell
Malmö AI
04 Malmö AI
1524 Olof Qvant
Malmö AI
00 Malmö AI 2.22
1525 Anders Rydell
Malmö AI
78 Malmö AI 2:12
1526 Robin Sterner
Malmö AI
91 Malmö AI 1:58
1529 Michael Nordahl
Ystads IF
01 Ystads IF 2:09
1527 Biniam Habtom
Åhus FIK
01 Åhus FIK 2:08
1528 Truls Månsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 2:06,82

Antal anmälda deltagare: 20

Män Diskus Vikt: 2,0kg

SB PB
Jakob Gardenkrans
Athletics 24 Seven SK
97 Athletics 24 Seven SK
Dan Lindahl
IFK Lund
60 IFK Lund
Erik Bengtsson
Malmö AI
01 Malmö AI
Viktor Gardenkrans
Malmö AI
95 Malmö AI
Mikael Persson
UF Contact
86 UF Contact

Antal anmälda deltagare: 5

K40 400 m

SB PB
Pernille Basse
Genarps IF
78 Genarps IF 1:15
Lidija Jörgensen
Genarps IF
78 Genarps IF 1:16
Kristina Larsson
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF
Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg 1.04,01

Antal anmälda deltagare: 4

K45 400 m

SB PB
Beatrice Christensson
Heleneholms IF
72 Heleneholms IF

Antal anmälda deltagare: 1

K50 400 m

SB PB
Caisa Gyllin
Genarps IF
68 Genarps IF 1:22

Antal anmälda deltagare: 1

K55 400 m

SB PB
Sima Zahrai
IFK Lund
63 IFK Lund

Antal anmälda deltagare: 1

K60 400 m

SB PB
Ylva Jönsson
Heleneholms IF
55 Heleneholms IF

Antal anmälda deltagare: 1

M35 400 m

SB PB
Fredrik Krantz
Heleneholms IF
80 Heleneholms IF
Christian Kvarnerup Larsson
Heleneholms IF
83 Heleneholms IF

Antal anmälda deltagare: 2

M40 400 m

SB PB
Pontus Kastberg
Heleneholms IF
77 Heleneholms IF
Mike Bakker
IS Göta
74 IS Göta 58,00
Mikael Stagling
IS Göta
75 IS Göta 58,00
Jonas Boijertz
Malmö AI
74 Malmö AI 58,08 58,08
Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 1:00 1:00

Antal anmälda deltagare: 5

M45 400 m

SB PB
Mattias Collin
Björnstorps IF
71 Björnstorps IF 1:04.50
Gustav Sande
Genarps IF
69 Genarps IF 1:05
Andreas Nilsson
IS Göta
73 IS Göta 1:02,00
Daniel Ohlin
IS Göta
73 IS Göta 1:12
Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 1:00 1:00

Antal anmälda deltagare: 5

M50 400 m

SB PB
Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF 1:00 1:00
Nils-Arvid Olofsson
Ystads IF
64 Ystads IF 1:09 1:09

Antal anmälda deltagare: 2

M55 400 m

SB PB
Håkan Torstensson
Heleneholms IF
60 Heleneholms IF 1:08
Peter Lindgren
IFK Helsingborg
60 IFK Helsingborg

Antal anmälda deltagare: 2

M60 400 m

SB PB
Ove Persson
Ryssbergets IK
58 Ryssbergets IK

Antal anmälda deltagare: 1

M65 400 m

SB PB
Carl Almström
Björnstorps IF
51 Björnstorps IF
Clive Cole
Björnstorps IF
49 Björnstorps IF
Bo Andersson
Genarps IF
52 Genarps IF 1:15

Antal anmälda deltagare: 3

M70 400 m

SB PB
Ulf Karlström
Heleneholms IF
47 Heleneholms IF
Klas Paulsson
Höörs IS
47 Höörs IS
Erwin Apitzsch
IFK Lund
45 IFK Lund 1:28
Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact

Antal anmälda deltagare: 4

M85 400 m

SB PB
Gunnar Nilsson
Heleneholms IF
33 Heleneholms IF

Antal anmälda deltagare: 1

Totalt antal anmälda starter: 124