Startlista

IDM Småland
Telekonsult Arena, Växjö   2020-02-01 - 2020-02-02

Kvinnor 60 m

SB PB
Moa Ullgren
Athletics 24 Seven SK
96 Athletics 24 Seven SK
Nikki Berglund
FIK Färjestaden
94 FIK Färjestaden 7.65
Therese Bjureby
Hovslätts IK
97 Hovslätts IK
Elina Gunnarsson
Hovslätts IK
94 Hovslätts IK
Katrin Lilienthal
Hovslätts IK
00 Hovslätts IK
Hanna Hoff
IFK Växjö
97 IFK Växjö
Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Elise Malmberg
IFK Växjö
95 IFK Växjö
Thilda Särnevång
IFK Växjö
96 IFK Växjö
Elma Fältmars
IK Sisu
99 IK Sisu
Josefin Nilsson
Kalmar SK
94 Kalmar SK 7.67 7.67
Vanja Blomberg
Klippans FK
98 Klippans FK

Antal anmälda deltagare: 12

Kvinnor 200 m

SB PB
Filippa Ståhl
Habo Friidrott -04
04 Habo Friidrott -04
Elina Gunnarsson
Hovslätts IK
94 Hovslätts IK
Hanna Hoff
IFK Växjö
97 IFK Växjö
Elise Malmberg
IFK Växjö
95 IFK Växjö 24.64
Moa Lundström
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna
Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF
Vanja Blomberg
Klippans FK
98 Klippans FK
Alva Sundström
Ljungby FIK
02 Ljungby FIK

Antal anmälda deltagare: 8

Kvinnor 400 m

SB PB
Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Elma Fältmars
IK Sisu
99 IK Sisu

Antal anmälda deltagare: 2

Kvinnor 1500 m

SB PB
Elsa Blom Målqvist
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna

Antal anmälda deltagare: 1

Kvinnor 3000 m

SB PB
Caroline Hjalmarsson
Hovslätts IK
93 Hovslätts IK

Antal anmälda deltagare: 1

Kvinnor 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Therese Bjureby
Hovslätts IK
97 Hovslätts IK
Frida Bergvall
IFK Växjö
99 IFK Växjö
Elise Malmberg
IFK Växjö
95 IFK Växjö 8.65

Antal anmälda deltagare: 3

Kvinnor Höjd

SB PB
Frida Bergvall
IFK Växjö
99 IFK Växjö
Elma Fältmars
IK Sisu
99 IK Sisu

Antal anmälda deltagare: 2

Kvinnor Längd

SB PB
Moa Ullgren
Athletics 24 Seven SK
96 Athletics 24 Seven SK
Elina Gunnarsson
Hovslätts IK
94 Hovslätts IK
Frida Bergvall
IFK Växjö
99 IFK Växjö
Amanda Hjalmarsson
IFK Växjö
97 IFK Växjö
Hanna Hoff
IFK Växjö
97 IFK Växjö
Thilda Särnevång
IFK Växjö
96 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 6

Kvinnor Tresteg

SB PB
Amanda Hjalmarsson
IFK Växjö
97 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 1

Kvinnor Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Axelina Johansson
Hässelby SK
00 Hässelby SK
Frida Bergvall
IFK Växjö
99 IFK Växjö
Elise Malmberg
IFK Växjö
95 IFK Växjö
Elma Fältmars
IK Sisu
99 IK Sisu
Nadja Lennartsson
Kalmar SK
01 Kalmar SK
Alva Sundström
Ljungby FIK
02 Ljungby FIK

Antal anmälda deltagare: 6

F19 60 m

SB PB
Laura Iversen
IFK Växjö
02 IFK Växjö
Tove Larsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 2

F19 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Tove Larsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 1

F19 Tresteg

SB PB
Aléa Gunnarsson
Ljungby FIK
01 Ljungby FIK

Antal anmälda deltagare: 1

F19 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Julia Alme'n
Ljungby FIK
01 Ljungby FIK
Alva Sundström
Ljungby FIK
02 Ljungby FIK

Antal anmälda deltagare: 2

F17 60 m

SB PB
Jenny Urberg
Hovslätts IK
03 Hovslätts IK
Vendela Mörstam
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Lova Nilsson
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Julia Bloom
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna
Ammie Ericsson
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna
Siri Forrström
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna
Ella Hakeberg
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna
Moa Lundström
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna
Ella Hübinette
IK Hinden
04 IK Hinden
Wilma Svenson
Oskarshamns SK
03 Oskarshamns SK 7.79
Felicia Åberg
Villstad GIF
03 Villstad GIF

Antal anmälda deltagare: 11

F17 200 m

SB PB
Linnea Joakimsson
Habo Friidrott -04
04 Habo Friidrott -04
Siri Elofsson
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Wilma Svenson
Oskarshamns SK
03 Oskarshamns SK 25.10
Thea Hammarström
Villstad GIF
03 Villstad GIF

Antal anmälda deltagare: 4

F17 400 m

SB PB
Hanna Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Maja Westhoff
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Julia Bloom
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna
Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF

Antal anmälda deltagare: 4

F17 800 m

SB PB
Hanna Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Livia Faraasen
KA2 IF
03 KA2 IF

Antal anmälda deltagare: 2

F17 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Jenny Urberg
Hovslätts IK
03 Hovslätts IK
Siri Elofsson
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Hanna Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Amina Fältmars
IK Sisu
03 IK Sisu

Antal anmälda deltagare: 4

F17 Höjd

SB PB
Moa Lundström
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna

Antal anmälda deltagare: 1

F17 Stav

SB PB
Agnes Aldeborg
Habo Friidrott -04
04 Habo Friidrott -04 240
Filippa Ståhl
Habo Friidrott -04
04 Habo Friidrott -04
Tove Andersson
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Naemi Matocka
IK Hinden
04 IK Hinden
Amina Fältmars
IK Sisu
03 IK Sisu
Milla Ekstrand
KA2 IF
03 KA2 IF

Antal anmälda deltagare: 6

F17 Längd

SB PB
Linnea Joakimsson
Habo Friidrott -04
04 Habo Friidrott -04 4.66
Tyra Erlandsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Hanna Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Kajsa Lindh
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Vendela Mörstam
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Lova Nilsson
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Siri Forrström
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna
Ella Hakeberg
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna
Moa Lundström
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna
Amina Fältmars
IK Sisu
03 IK Sisu
Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF

Antal anmälda deltagare: 11

F17 Tresteg

SB PB
Ella Hübinette
IK Hinden
04 IK Hinden

Antal anmälda deltagare: 1

F17 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Ninni Lundberg
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Vendela Mörstam
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Elsa Blom Målqvist
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna
Ammie Ericsson
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna

Antal anmälda deltagare: 4

F15 60 m

SB PB
Clara Nilsson
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK
Linnéa Hermansson
Högby IF
05 Högby IF
Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Siri Gustafsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Tess Widov
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Tilda Eriksson
IK Sisu
05 IK Sisu
Lovisa Elgán
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK
Natalie Ljung
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK

Antal anmälda deltagare: 9

F15 200 m

SB PB
Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Tess Widov
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Alma Mennborg
IK Hakarpspojkarna
05 IK Hakarpspojkarna 29.91 29.91
Tilda Eriksson
IK Sisu
05 IK Sisu
Emma Jonsson
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 6

F15 1000 m

SB PB
Hilma Karlström
IK Hakarpspojkarna
05 IK Hakarpspojkarna
Alma Mennborg
IK Hakarpspojkarna
05 IK Hakarpspojkarna 3:25.11 3:25.11
Frida Berglin
KA2 IF
05 KA2 IF
Emma Jonsson
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF
Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 5

F15 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Linnéa Hermansson
Högby IF
05 Högby IF
Tess Widov
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Ellida Stengård
KA2 IF
05 KA2 IF 10.77
Thelma Andersson
Skruvs IF
05 Skruvs IF
Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 5

F15 Höjd

SB PB
Tess Widov
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Ellida Stengård
KA2 IF
05 KA2 IF 149
Natalie Ljung
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK
Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 4

F15 Stav

SB PB
Emma Kirsten
IFK Växjö
05 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 1

F15 Längd

SB PB
Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Ella Ejermark
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Siri Gustafsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Selma Skarp
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Tilda Eriksson
IK Sisu
05 IK Sisu
Thelma Andersson
Skruvs IF
05 Skruvs IF
Emma Jonsson
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF
Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 8

F15 Tresteg

SB PB
Ella Ejermark
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Emma Kirsten
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Tilda Eriksson
IK Sisu
05 IK Sisu
Thelma Andersson
Skruvs IF
05 Skruvs IF
Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 5

F15 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Ella Ejermark
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Lovisa Elgán
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK
Nora Larsson
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK

Antal anmälda deltagare: 3

F14 60 m

SB PB
Tilda Holgersson
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Nellie Lindblad
IFK Växjö
06 IFK Växjö 8.53 8.39
Leonie Mörstam
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Agnes Voolaid
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Lova Elwing
Ljungby FIK
06 Ljungby FIK

Antal anmälda deltagare: 6

F14 200 m

SB PB
Olivia Stridh
Högby IF
06 Högby IF 30.68
Tilda Holgersson
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Lova Elwing
Ljungby FIK
06 Ljungby FIK
Julia Karlsson
Södra Vi IF
06 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 6

F14 1000 m

SB PB
Olivia Stridh
Högby IF
06 Högby IF 3:27.79
Elise Hagelberg
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu
Lova Elwing
Ljungby FIK
06 Ljungby FIK
Saga Johansson
Wärnamo SK
06 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 5

F14 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Lova Elwing
Ljungby FIK
06 Ljungby FIK

Antal anmälda deltagare: 2

F14 Höjd

SB PB
Elise Hagelberg
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Tilda Holgersson
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Leonie Mörstam
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Tilde Persson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 149 157
Agnes Voolaid
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Julia Karlsson
Södra Vi IF
06 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 6

F14 Stav

SB PB
Leonie Mörstam
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Ellen Rosenberg
IFK Växjö
06 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 2

F14 Längd

SB PB
Elise Hagelberg
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Tilda Holgersson
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Nellie Lindblad
IFK Växjö
06 IFK Växjö 4.55 4.82
Leonie Mörstam
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Agnes Voolaid
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Lova Elwing
Ljungby FIK
06 Ljungby FIK
Juni Johansson
Skruvs IF
06 Skruvs IF 4.28 4.39
Julia Karlsson
Södra Vi IF
06 Södra Vi IF
Saga Johansson
Wärnamo SK
06 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 11

F14 Tresteg

SB PB
Tilda Holgersson
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Juni Johansson
Skruvs IF
06 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 4

F14 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Elise Hagelberg
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Nellie Lindblad
IFK Växjö
06 IFK Växjö 10.55 10.55
Tilde Persson
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu
Elvira Hall
Ljungby FIK
06 Ljungby FIK
Anna Askencrantz
Skruvs IF
06 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 6

F13 60 m

SB PB
Tuva Sköld
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04
Ida Ståhlgren
Hovslätts IK
07 Hovslätts IK
Saga Andersson
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Anna Daniels
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Alva Dickner
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Ebba Färm
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Thea Rönnmark
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Alva Sandgren
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Leilani Stephanov
IFK Växjö
07 IFK Växjö 8.63 8.63
Elin Sundbom
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Märta Wernersson
IK Hakarpspojkarna
07 IK Hakarpspojkarna
Emma Carlsson
IK Hinden
07 IK Hinden
Alice Hernberg
IK Sisu
07 IK Sisu 9.44 9.44
Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 8.34 8.34
Engla Zobal Medin
Skruvs IF
07 Skruvs IF
Julia Pettersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK
Stina Ståhl
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 17

F13 200 m

SB PB
Ida Ståhlgren
Hovslätts IK
07 Hovslätts IK
Saga Andersson
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Anna Daniels
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Thea Rönnmark
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Alva Sandgren
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Leilani Stephanov
IFK Växjö
07 IFK Växjö 30.03
Elin Sundbom
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Märta Wernersson
IK Hakarpspojkarna
07 IK Hakarpspojkarna
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden
Alice Hernberg
IK Sisu
07 IK Sisu
Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 27.69 27.69

Antal anmälda deltagare: 11

F13 800 m

SB PB
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden

Antal anmälda deltagare: 1

F13 1500 m

SB PB
Tuva Sköld
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04
Esther Uppenberg
Hovslätts IK
07 Hovslätts IK
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden

Antal anmälda deltagare: 3

F13 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Ida Ståhlgren
Hovslätts IK
07 Hovslätts IK
Ebba Färm
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Emma Carlsson
IK Hinden
07 IK Hinden
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden
Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 10.42 10.42
Engla Zobal Medin
Skruvs IF
07 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 6

F13 Höjd

SB PB
Ida Ståhlgren
Hovslätts IK
07 Hovslätts IK
Esther Uppenberg
Hovslätts IK
07 Hovslätts IK
Nellie Grankvist
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Vilma Persson
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Tea Thim
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Märta Wernersson
IK Hakarpspojkarna
07 IK Hakarpspojkarna
Emma Carlsson
IK Hinden
07 IK Hinden
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden
Alice Hernberg
IK Sisu
07 IK Sisu 132 132
Emma Sjödal
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK
Julia Pettersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK
Stina Ståhl
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 12

F13 Stav

SB PB
Agnes Gustafsson
IFK Växjö
07 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 1

F13 Längd Hoppzon

SB PB
Ida Ståhlgren
Hovslätts IK
07 Hovslätts IK
Saga Andersson
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Anna Daniels
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Thea Rönnmark
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Alva Sandgren
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Leilani Stephanov
IFK Växjö
07 IFK Växjö 4.05
Elin Sundbom
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Märta Wernersson
IK Hakarpspojkarna
07 IK Hakarpspojkarna
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden
Alice Hernberg
IK Sisu
07 IK Sisu 4.26
Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 4.73 4.77

Antal anmälda deltagare: 11

F13 Tresteg Hoppzon

SB PB
Anna Daniels
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Thea Rönnmark
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Alice Hernberg
IK Sisu
07 IK Sisu
Emma Sjödal
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK

Antal anmälda deltagare: 4

F13 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Anna Daniels
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Nellie Grankvist
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Alva Hedin
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Thea Rönnmark
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Tea Thim
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden
Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 9.93

Antal anmälda deltagare: 7

F12 60 m

SB PB
Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04
Moa Edenholm
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04
Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04
Elin Dellemyr
IFK Växjö
08 IFK Växjö 9.62 9.62
Moa Hultkvist
IFK Växjö
08 IFK Växjö 9.53 9.36
Elira Reci
IFK Växjö
08 IFK Växjö
Alma Winroth
IFK Växjö
08 IFK Växjö
Jamilia Bernhardsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK
Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK
Saga Simonsson
Skruvs IF
08 Skruvs IF
Emilia Håårdh
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF
Matilda Isaksson
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF
Amanda Lind
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 13

F12 200 m

SB PB
Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04
Moa Edenholm
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04
Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04
Signe Thörewik
Hovslätts IK
08 Hovslätts IK
Tanja Thavanainen
Högby IF
08 Högby IF 29.20
Elira Reci
IFK Växjö
08 IFK Växjö
Alma Winroth
IFK Växjö
08 IFK Växjö
Ida Gustavsson
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna 32.27 32.27
Tuva Söderberg
IK Hinden
08 IK Hinden
Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK
Gerda Medin
Skruvs IF
08 Skruvs IF
Saga Simonsson
Skruvs IF
08 Skruvs IF
Emilia Håårdh
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF
Matilda Isaksson
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF
Amanda Lind
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 15

F12 800 m

SB PB
Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04
Signe Thörewik
Hovslätts IK
08 Hovslätts IK
Tanja Thavanainen
Högby IF
08 Högby IF 2:47.00
Elira Reci
IFK Växjö
08 IFK Växjö
Alma Winroth
IFK Växjö
08 IFK Växjö
Tuva Söderberg
IK Hinden
08 IK Hinden
Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK
Matilda Isaksson
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 8

F12 1500 m

SB PB
Ida Gustavsson
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna
Matilda Isaksson
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 2

F12 60 m häck Höjd: 68,6cm

SB PB
Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04
Moa Edenholm
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04
Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04
Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö
Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK
Elsa Wiesel
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK
Saga Simonsson
Skruvs IF
08 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 7

F12 Höjd

SB PB
Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04
Edith Gustafsson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04
Clara Gudmundsson
Hovslätts IK
08 Hovslätts IK
Selma Hagelberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö
Freja Jönsson
IFK Växjö
08 IFK Växjö 110 110
Molly Persson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 130 134
Elira Reci
IFK Växjö
08 IFK Växjö
Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö
Jamilia Bernhardsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK
Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK
Emilia Håårdh
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 11

F12 Stav

SB PB
Ida Gustavsson
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna

Antal anmälda deltagare: 1

F12 Längd Hoppzon

SB PB
Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04
Moa Edenholm
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04
Edith Gustafsson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04
Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04
Signe Thörewik
Hovslätts IK
08 Hovslätts IK
Selma Hagelberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö
Freja Jönsson
IFK Växjö
08 IFK Växjö 3.04 3.04
Elira Reci
IFK Växjö
08 IFK Växjö
Ida Gustavsson
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna
Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK
Gerda Medin
Skruvs IF
08 Skruvs IF
Saga Simonsson
Skruvs IF
08 Skruvs IF
Emilia Håårdh
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF
Matilda Isaksson
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF
Amanda Lind
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF
Axia Abrahamsson
Villstad GIF
08 Villstad GIF

Antal anmälda deltagare: 16

F12 Tresteg Hoppzon

SB PB
Selma Hagelberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö
Elira Reci
IFK Växjö
08 IFK Växjö
Ida Gustavsson
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna
Jamilia Bernhardsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK
Saga Simonsson
Skruvs IF
08 Skruvs IF
Emilia Håårdh
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF
Amanda Lind
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 7

F12 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK
Clara Gudmundsson
Hovslätts IK
08 Hovslätts IK
Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö
Ida Gustavsson
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna
Elsa Wiesel
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK
Emilia Håårdh
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF
Amanda Lind
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 7

Män 60 m

SB PB
Philip Åhlgren
Habo Friidrott -04
00 Habo Friidrott -04
Simon Strand
Högby IF
00 Högby IF 7.56
Anton Bertilsson
IFK Växjö
99 IFK Växjö
Linus Leveau
IFK Växjö
97 IFK Växjö
Oscar Hjerm
KA2 IF
97 KA2 IF
Theo Nguyen
Kalmar SK
96 Kalmar SK
Villiam Olsson
Ljungby FIK
98 Ljungby FIK 7.25
Tomas Fanta
Oskarshamns SK
68 Oskarshamns SK 7.94
Isak Barrow
Ullevi FK
96 Ullevi FK 7.18 7.04
Dan Rundqvist
Växjö LK
67 Växjö LK

Antal anmälda deltagare: 10

Män 200 m

SB PB
Philip Åhlgren
Habo Friidrott -04
00 Habo Friidrott -04
Simon Strand
Högby IF
00 Högby IF 23.92
Anton Bertilsson
IFK Växjö
99 IFK Växjö 22.94
Ludvig Jönsson
IFK Växjö
00 IFK Växjö
Linus Leveau
IFK Växjö
97 IFK Växjö
Moltas Strömberg
IFK Växjö
03 IFK Växjö 23.01
Oscar Hjerm
KA2 IF
97 KA2 IF
Eric Larsson
KFUM Örebro
93 KFUM Örebro 22.47
Erik Annerfalk
Ullevi FK
94 Ullevi FK 21.69 21.34
Isak Barrow
Ullevi FK
96 Ullevi FK 22.31

Antal anmälda deltagare: 10

Män 400 m

SB PB
Simon Carrington
Högby IF
00 Högby IF 53.20
Simon Strand
Högby IF
00 Högby IF 53.28
Anton Bertilsson
IFK Växjö
99 IFK Växjö 51.38
Oscar Hjerm
KA2 IF
97 KA2 IF
Villiam Olsson
Ljungby FIK
98 Ljungby FIK 52.00
Nick Ekelund-Arenander
Malmö AI
89 Malmö AI 47.96 46.31

Antal anmälda deltagare: 6

Män 800 m

SB PB
Viktor Gustavsson
Glasrikets RC
92 Glasrikets RC
Samuel Tewelde
Glasrikets RC
00 Glasrikets RC 2:30.00
Simon Carrington
Högby IF
00 Högby IF 1:59.73
Yvan Nitrandekura
Villstad GIF
97 Villstad GIF 2:03.00

Antal anmälda deltagare: 4

Män 1500 m

SB PB
Dan Rundqvist
Växjö LK
67 Växjö LK 7:50.00 5:01.00

Antal anmälda deltagare: 1

Män 3000 m

SB PB
Markus Andersson
Glasrikets RC
85 Glasrikets RC 10:00.00 9:05.96
Göran Gustavsson
Glasrikets RC
60 Glasrikets RC
Viktor Gustavsson
Glasrikets RC
92 Glasrikets RC
christian Isomettä
Hultsfreds LK
87 Hultsfreds LK 10:00.00 10:00.00
Oskar Karlsson
SK Graal
02 SK Graal 9:26.22

Antal anmälda deltagare: 5

Män 60 m häck Höjd: 106,7cm

SB PB
Hannes Kvist Wirdmo
Athletics 24 Seven SK
94 Athletics 24 Seven SK 8.24 8.11
Alexander Brorsson
IFK Växjö
90 IFK Växjö 7.99
Filip Björklund
Örgryte IS
98 Örgryte IS 8.00 7.96

Antal anmälda deltagare: 3

Män Längd

SB PB
Ludvig Jönsson
IFK Växjö
00 IFK Växjö
Linus Leveau
IFK Växjö
97 IFK Växjö
Abbas Taheri Nilsson
IFK Växjö
97 IFK Växjö
Tomas Fanta
Oskarshamns SK
68 Oskarshamns SK

Antal anmälda deltagare: 4

Män Tresteg

SB PB
Simon Strand
Högby IF
00 Högby IF 12.07
Tobias Lundqvist
IK Sisu
80 IK Sisu
Tomas Fanta
Oskarshamns SK
68 Oskarshamns SK

Antal anmälda deltagare: 3

Män Kula Vikt: 7,26kg

SB PB
Filip Larsson
Eksjö Södra IK
93 Eksjö Södra IK
Peter Fritz
IK Sisu
74 IK Sisu
Mikael Hernberg
IK Sisu
82 IK Sisu
Simon Lanngren
Sävedalens AIK
00 Sävedalens AIK

Antal anmälda deltagare: 4

P19 60 m

SB PB
Victor Akande
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK 7.31
Edvin Månsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö
Thomas Jones
Kyrkhults SK
01 Kyrkhults SK 6.94 6.81
Max Bruel
Villstad GIF
01 Villstad GIF

Antal anmälda deltagare: 4

P19 200 m

SB PB
Max Bruel
Villstad GIF
01 Villstad GIF

Antal anmälda deltagare: 1

P19 400 m

SB PB
Max Bruel
Villstad GIF
01 Villstad GIF

Antal anmälda deltagare: 1

P19 1500 m

SB PB
Felix Ingvarsson
Apladalens LK
02 Apladalens LK 4:30.00 4:30.00
Gustav Lundqvist
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK
Oskar Karlsson
SK Graal
02 SK Graal 4:12.62

Antal anmälda deltagare: 3

P19 60 m häck Höjd: 99,1cm

SB PB
Edvin Månsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö
Thomas Jones
Kyrkhults SK
01 Kyrkhults SK 7.89 7.89

Antal anmälda deltagare: 2

P19 Höjd

SB PB
Hugo Schoug
Wärnamo SK
02 Wärnamo SK 176

Antal anmälda deltagare: 1

P19 Längd

SB PB
Victor Akande
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK
Filip Lindh
IFK Växjö
01 IFK Växjö
Hugo Schoug
Wärnamo SK
02 Wärnamo SK 5.78

Antal anmälda deltagare: 3

P19 Tresteg

SB PB
Ansgar Stephan
Habo Friidrott -04
02 Habo Friidrott -04
Filip Lindh
IFK Växjö
01 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 2

P19 Kula Vikt: 6,0kg

SB PB
Hampus Wallin
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK
Alfred Steen
Ljungby FIK
01 Ljungby FIK

Antal anmälda deltagare: 2

P17 60 m

SB PB
Felix Wyon
Hovslätts IK
04 Hovslätts IK
Hannes Egonsson
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Moltas Strömberg
IFK Växjö
03 IFK Växjö 7.37
Jonatan Lindh
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna
Måns Sjödell
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna
Gustav Brasch
Wärnamo SK
04 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 6

P17 400 m

SB PB
Felix Wyon
Hovslätts IK
04 Hovslätts IK
Jacob Haglund
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Eric Bunnvik
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna

Antal anmälda deltagare: 3

P17 1500 m

SB PB
Markus Ljungqvist
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Eric Bunnvik
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna
Jona Lindman
KA2 IF
04 KA2 IF 4:37.94 4:37.94

Antal anmälda deltagare: 3

P17 60 m häck Höjd: 91,4cm

SB PB
Hannes Egonsson
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Hannes Hertzman
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Malte Siwertsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Moltas Strömberg
IFK Växjö
03 IFK Växjö 8.47
Jonatan Lindh
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna
Måns Sjödell
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna
Gustav Brasch
Wärnamo SK
04 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 7

P17 Höjd

SB PB
Hannes Hertzman
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Jonatan Lindh
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna

Antal anmälda deltagare: 2

P17 Stav

SB PB
Sebastian Braunias
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Malte Siwertsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 2

P17 Längd

SB PB
Hannes Hertzman
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Måns Sjödell
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna

Antal anmälda deltagare: 2

P17 Kula Vikt: 5,0kg

SB PB
Ted Lennartsson
Kalmar SK
04 Kalmar SK
Alexander Karlsson
Skruvs IF
04 Skruvs IF
Hugo Karsamo
Skruvs IF
04 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 3

P15 60 m

SB PB
Ted Bohman
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 7.52
Henrik Ginstman
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Isak Hughes
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Arti Reci
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Eric Kuzele
IK Hakarpspojkarna
05 IK Hakarpspojkarna
Sebastian Håårdh
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 6

P15 200 m

SB PB
Isak Hughes
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Arti Reci
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Oliver Mostert
KA2 IF
06 KA2 IF 27.03
Sebastian Håårdh
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 4

P15 1000 m

SB PB
Henrik Ginstman
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Arti Reci
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Axel Wernersson
IK Hakarpspojkarna
05 IK Hakarpspojkarna
Emil Aronsson
KA2 IF
06 KA2 IF
Oliver Mostert
KA2 IF
06 KA2 IF 3:23.00

Antal anmälda deltagare: 5

P15 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Arti Reci
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Eric Kuzele
IK Hakarpspojkarna
05 IK Hakarpspojkarna

Antal anmälda deltagare: 2

P15 Höjd

SB PB
Love Näs Fahlgren
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Axel Wernersson
IK Hakarpspojkarna
05 IK Hakarpspojkarna
Oliver Mostert
KA2 IF
06 KA2 IF 145 153
Simon Siirtola
Wärnamo SK
05 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 4

P15 Längd

SB PB
Henrik Ginstman
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Isak Hughes
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Love Näs Fahlgren
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Arti Reci
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Sebastian Håårdh
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF
Simon Siirtola
Wärnamo SK
05 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 6

P15 Tresteg

SB PB
Henrik Ginstman
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Arti Reci
IFK Växjö
05 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 2

P15 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Love Näs Fahlgren
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Eric Kuzele
IK Hakarpspojkarna
05 IK Hakarpspojkarna
Dante Lennartsson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Sebastian Håårdh
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 4

P14 60 m

SB PB
Vilgot Hakeberg
IK Hakarpspojkarna
06 IK Hakarpspojkarna
Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 2

P14 200 m

SB PB
Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 2

P14 1000 m

SB PB
Theo Eriksson
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Erik Freij
IK Sisu
06 IK Sisu 2:58.27 2:58.27

Antal anmälda deltagare: 2

P14 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 2

P14 Höjd

SB PB
Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Vilgot Hakeberg
IK Hakarpspojkarna
06 IK Hakarpspojkarna
Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 3

P14 Stav

SB PB
Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 1

P14 Längd

SB PB
Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 2

P14 Tresteg

SB PB
Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 2

P14 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Peppe Karlsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 1

P13 60 m

SB PB
Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 8.48 8.48
Oliver Braunias
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Gustav Johansson
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Casper Nilsson Holmgren
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu

Antal anmälda deltagare: 5

P13 200 m

SB PB
Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 28.76 28.76
Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Gustav Johansson
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Casper Nilsson Holmgren
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu
John Mikaelsson
Villstad GIF
07 Villstad GIF

Antal anmälda deltagare: 8

P13 800 m

SB PB
Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Gustav Johansson
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu

Antal anmälda deltagare: 4

P13 1500 m

SB PB
Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 1

P13 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 10.27 10.27
Oliver Braunias
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Casper Nilsson Holmgren
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu

Antal anmälda deltagare: 4

P13 Höjd

SB PB
Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 162 162
Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu

Antal anmälda deltagare: 3

P13 Stav

SB PB
Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 1

P13 Längd Hoppzon

SB PB
Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 5.19 5.19
Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Oliver Braunias
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Gustav Johansson
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Casper Nilsson Holmgren
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu

Antal anmälda deltagare: 7

P13 Tresteg Hoppzon

SB PB
Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 10.38 10.38
Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 3

P13 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 9.41 9.41
Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK
Caspian Sanderberg
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 5

P12 60 m

SB PB
Elias Karlsson
IFK Växjö
08 IFK Växjö 8.86 8.86
Oscar Rosenberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö
Cameron Gibbs
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna
Oliver Nilsson
IK Hinden
08 IK Hinden

Antal anmälda deltagare: 4

P12 200 m

SB PB
Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 27.67 27.67
Elias Karlsson
IFK Växjö
08 IFK Växjö 29.54 29.54
Oscar Rosenberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö
Cameron Gibbs
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna
Emil Mennborg
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna 30.82 30.82

Antal anmälda deltagare: 5

P12 800 m

SB PB
Leon Jaakola
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna
Emil Mennborg
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna 2:40.17 2:40.17

Antal anmälda deltagare: 2

P12 1500 m

SB PB
Arvid Nord
Wärnamo SK
08 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 1

P12 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 10.25 10.25
Leon Jaakola
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna
Noah Barkstedt
IK Hinden
08 IK Hinden

Antal anmälda deltagare: 3

P12 Höjd

SB PB
Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 147 147
Leon Jaakola
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna

Antal anmälda deltagare: 2

P12 Stav

SB PB
Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04
Elias Karlsson
IFK Växjö
08 IFK Växjö
Leon Jaakola
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna

Antal anmälda deltagare: 3

P12 Längd Hoppzon

SB PB
Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 4.80 4.80
Elias Karlsson
IFK Växjö
08 IFK Växjö 4.54 4.54
Oscar Rosenberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö
Cameron Gibbs
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna
Leon Jaakola
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna
Noah Barkstedt
IK Hinden
08 IK Hinden
Oliver Nilsson
IK Hinden
08 IK Hinden
Arvid Nord
Wärnamo SK
08 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 8

P12 Tresteg Hoppzon

SB PB
Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 9.45 9.45
Elias Karlsson
IFK Växjö
08 IFK Växjö 9.43 9.43

Antal anmälda deltagare: 2

P12 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Elias Karlsson
IFK Växjö
08 IFK Växjö 8.16 8.16
Hannes Andersson
Skruvs IF
08 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 2

Veteraner Kvinnor 200 m

SB PB
Anna-Stina Wanby
Högby IF
64 Högby IF

Antal anmälda deltagare: 1

Veteraner Kvinnor 800 m

SB PB
Anna-Stina Wanby
Högby IF
64 Högby IF
Christina Wikström
IK Hakarpspojkarna
66 IK Hakarpspojkarna

Antal anmälda deltagare: 2

Veteraner Kvinnor 3000 m

SB PB
Anna-Stina Wanby
Högby IF
64 Högby IF

Antal anmälda deltagare: 1

Veteraner Män 200 m

SB PB
Leif Karlsson
Alvesta FI
43 Alvesta FI 32.82
David Peterson
Apladalens LK
82 Apladalens LK 23.44
Lars-Göran Carlsson
Hovslätts IK
43 Hovslätts IK
Johnny Söderstig
Högby IF
55 Högby IF
Tomas Fanta
Oskarshamns SK
68 Oskarshamns SK 26.58
Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact 26.36
Pether Askestam
Wärnamo SK
72 Wärnamo SK
Ronny Krönvall
Wärnamo SK
43 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 8

Veteraner Män 800 m

SB PB
David Peterson
Apladalens LK
82 Apladalens LK 2:03.00
Lars-Göran Carlsson
Hovslätts IK
43 Hovslätts IK
Johnny Söderstig
Högby IF
55 Högby IF
Håkan Aronsson
KA2 IF
70 KA2 IF 2:31.50
Dan Rundqvist
Växjö LK
67 Växjö LK 3:55.00 2:22.00
Ronny Krönvall
Wärnamo SK
43 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 6

Veteraner Män 3000 m

SB PB
Fredrik Bolmstam
Apladalens LK
82 Apladalens LK 9:50.00 9:50.00
Anders Eckerström
Apladalens LK
75 Apladalens LK 9:56.00 9:56.00
Mattias Ekman
Apladalens LK
82 Apladalens LK 9:58.00 9:58.00
Thage Davidsson
Brittatorps TK
47 Brittatorps TK
Göran Gustavsson
Glasrikets RC
60 Glasrikets RC
Tobias Johansson
Glasrikets RC
81 Glasrikets RC 10:27.00
Alexander Leskovec
Glasrikets RC
64 Glasrikets RC 11:40.00 11:07.74
Lars-Göran Carlsson
Hovslätts IK
43 Hovslätts IK
Johnny Söderstig
Högby IF
55 Högby IF
Pär Wanby
Högby IF
64 Högby IF
Tomas Ewers
OK Njudung
84 OK Njudung 9:30.00 9:12.00

Antal anmälda deltagare: 11

Totalt antal anmälda deltagare: 252

Totalt antal anmälda starter: 599