Startlista

Täby Vinterspel
Sätrahallen, Stockholm   2020-01-18 - 2020-01-19

Kvinnor 60 m

SB PB
96 Caroline Cedergren
AIK
02 AIK 8.34
176 Ella Sjöblom
AIK
02 AIK 7.81 7.73
404 Liv Andersson
Alunda SK
02 Alunda SK
136 Ebba Lindblom
Alunda SK
02 Alunda SK
625 Tyra Johansson
Bålsta IK
02 Bålsta IK
206 Emma Gällstedt
Falu IK
96 Falu IK 7.67
233 Fannie Pousette
Gefle IF
01 Gefle IF
557 Sandra Törnros
Gefle IF
95 Gefle IF
352 Kajsa Eriksson
Huddinge AIS
00 Huddinge AIS
391 Linda Eriksson
Huddinge AIS
00 Huddinge AIS
234 Fatima Lourdes Cruz Barrera
Huddinge AIS
95 Huddinge AIS
57 Annasara Tunelli
IFK Lidingö
01 IFK Lidingö
529 Paula Israelsson
IFK Umeå
96 IFK Umeå
256 Freja Avebäck
Malmö AI
95 Malmö AI
356 Karolina Svensson
Marieby GOIF
99 Marieby GOIF
169 Elise Legzdins
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK
339 Josefin Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 7.71
305 Isabelle Eurenius
Spårvägens FK
89 Spårvägens FK 7.48
33 Alicia Karell
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK
427 Maja Almgren
Täby IS
98 Täby IS 7.50
97 Caroline Kihlblom
Täby IS
94 Täby IS 7.85
438 Maria Södergren
Täby IS
98 Täby IS

Antal anmälda deltagare: 22

Kvinnor 200 m

SB PB
176 Ella Sjöblom
AIK
02 AIK 24.92
102 Cecilia Nybleus
Bromma IF
02 Bromma IF
306 Isabelle Pettersson
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS
2 Adina Renlund
IF Åland (FIN)
01 IF Åland (FIN) 26.59
168 Elisabeth Hvalgren
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö 26.50
169 Elise Legzdins
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 26.38
339 Josefin Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 25.65
33 Alicia Karell
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK
103 Celina Reichardt
Spårvägens FK
99 Spårvägens FK
338 Jonna Claesson
Stora Skedvi IK
00 Stora Skedvi IK 24.95
111 Clara Billing
Turebergs FK
02 Turebergs FK 26.16
358 Katharina Gråman
Tyresö FK
03 Tyresö FK 25.49
559 Sara Hermansson
Täby IS
99 Täby IS 26.20 25.42
97 Caroline Kihlblom
Täby IS
94 Täby IS 24.69
98 Caroline Larsson
Täby IS
01 Täby IS 26.20
413 Lovisa Linde
Täby IS
98 Täby IS 25.60
676 Reserv: Liva Gustavsson
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK

Antal anmälda deltagare: 17

Kvinnor 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
628 Vendela Einberg
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 10.60 10.60
351 Kajsa Engblom
Huddinge AIS
01 Huddinge AIS 9.24 9.24
192 Elwira Ripsweden
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 8.89
43 Alva von Gerber
Huddinge AIS
00 Huddinge AIS 9.22 8.92
210 Emma Tuvesson
Spårvägens FK
91 Spårvägens FK 8.40
617 Tuvalisa Rosenquist
Tjalve IF
02 Tjalve IF
111 Clara Billing
Turebergs FK
02 Turebergs FK
88 Bianca Salming
Turebergs FK
98 Turebergs FK 9.10 8.86
358 Katharina Gråman
Tyresö FK
03 Tyresö FK
279 Helena Kolte
Täby IS
98 Täby IS
438 Maria Södergren
Täby IS
98 Täby IS 8.98
384 Levina Ahlgren
Upsala IF
98 Upsala IF 9.18
578 Sofia Lindh
Upsala IF
98 Upsala IF
600 Tiffanie Magnusson
Upsala IF
02 Upsala IF
44 Alva Wolwan
Upsala IF
01 Upsala IF
498 Nora Swartz
Östersunds GIF
01 Östersunds GIF
416 Reserv: Lovisa Östervall
Upsala IF
97 Upsala IF

Antal anmälda deltagare: 17

Kvinnor Höjd

SB PB
628 Vendela Einberg
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 163 163
351 Kajsa Engblom
Huddinge AIS
01 Huddinge AIS 172 172
392 Linda Skantze
IFK Lidingö
95 IFK Lidingö 177
617 Tuvalisa Rosenquist
Tjalve IF
02 Tjalve IF
88 Bianca Salming
Turebergs FK
98 Turebergs FK 175 190
143 Edda Flink
Upsala IF
03 Upsala IF
600 Tiffanie Magnusson
Upsala IF
02 Upsala IF 167
416 Lovisa Östervall
Upsala IF
97 Upsala IF

Antal anmälda deltagare: 8

Kvinnor Stav

SB PB
577 Sofia Eskilsson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 290
11 Alannah Hellstadius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 333
154 Elena Mitchell
Hammarby IF
98 Hammarby IF 310 315
293 Ida Absér
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS
665 Ylva Björnsjö
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 277
195 Emelie Forsberg
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 310
471 Moa Ivarsson
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 300
135 Ebba Kristiansson
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS
581 Sophia Abdulrahim Omar
IFK Lidingö
87 IFK Lidingö 273 273
332 Johanna Hellman
IFK Lidingö
99 IFK Lidingö 313 348
260 Greta Erlandsson
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 386
603 Tilde Tofft
Spårvägens FK
00 Spårvägens FK
111 Clara Billing
Turebergs FK
02 Turebergs FK 320 336
205 Emma Carlsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 322
45 Alvah Lind
Tyresö FK
05 Tyresö FK 355 361
501 Norah Lind
Tyresö FK
05 Tyresö FK 300 325

Antal anmälda deltagare: 16

Kvinnor Längd

SB PB
202 Emilia Sjöstrand
AIK
02 AIK 5.54
404 Liv Andersson
Alunda SK
02 Alunda SK
136 Ebba Lindblom
Alunda SK
02 Alunda SK
269 Hanna Askling
Bromma IF
02 Bromma IF
625 Tyra Johansson
Bålsta IK
02 Bålsta IK
557 Sandra Törnros
Gefle IF
95 Gefle IF
5 Agnes Ekman
Hammarby IF
01 Hammarby IF
474 Molly Freeman
Hammarby IF
02 Hammarby IF
628 Vendela Einberg
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 5.05 5.05
351 Kajsa Engblom
Huddinge AIS
01 Huddinge AIS 5.07 5.07
192 Elwira Ripsweden
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS
356 Karolina Svensson
Marieby GOIF
99 Marieby GOIF
414 Lovisa Olsson
Spårvägens FK
99 Spårvägens FK
103 Celina Reichardt
Spårvägens FK
99 Spårvägens FK
60 Annina Stens
Spårvägens FK
99 Spårvägens FK
194 Emelie Eklund
Täby IS
00 Täby IS
279 Helena Kolte
Täby IS
98 Täby IS
340 Josefine Lundvall
Täby IS
99 Täby IS
498 Nora Swartz
Östersunds GIF
01 Östersunds GIF

Antal anmälda deltagare: 19

Kvinnor Tresteg

SB PB
202 Emilia Sjöstrand
AIK
02 AIK 12.23
446 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 10.56
393 Linnea Blidborg Stenberg
Hammarby IF
05 Hammarby IF
179 Ellen Forsell
Hammarby IF
06 Hammarby IF
60 Annina Stens
Spårvägens FK
99 Spårvägens FK
342 Julia Nilsson
Sundbybergs IK
03 Sundbybergs IK 10.45
45 Alvah Lind
Tyresö FK
05 Tyresö FK
501 Norah Lind
Tyresö FK
05 Tyresö FK
366 Klara Pedersen
Upsala IF
97 Upsala IF
498 Nora Swartz
Östersunds GIF
01 Östersunds GIF

Antal anmälda deltagare: 10

Kvinnor Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
712 Felicia Lindberg
Hammarby IF
97 Hammarby IF
193 Embla Wihk
Hammarby IF
02 Hammarby IF
88 Bianca Salming
Turebergs FK
98 Turebergs FK 13.97
600 Tiffanie Magnusson
Upsala IF
02 Upsala IF
416 Lovisa Östervall
Upsala IF
97 Upsala IF

Antal anmälda deltagare: 5

F17 60 m

SB PB
59 Annie Norström
Alunda SK
03 Alunda SK 8.18 8.10
178 Ella Thylestedt
Boo IF
04 Boo IF
630 Vera Lindblad
Bromma IF
04 Bromma IF
402 Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 7.94
11 Alannah Hellstadius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 8.23
299 Ida-Maria Sjölund
IF Åland (FIN)
03 IF Åland (FIN) 8.36
619 Tyra Cedrenius Tunander
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 8.16
142 Edda Chin Nygårds
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 8.35
298 Ida Reutersten
Mälarhöjdens IK
04 Mälarhöjdens IK
99 Casandra Johnson
Strands IF
04 Strands IF 8.09
53 Anelia Danielsson
Tullinge FI
04 Tullinge FI 8.61 8.61
355 Karin Andersson Berger
Turebergs FK
04 Turebergs FK 8.58 8.58
405 Lorena Guzman
Turebergs FK
04 Turebergs FK 8.66
472 Moa Nyström
Turebergs FK
03 Turebergs FK 8.29
358 Katharina Gråman
Tyresö FK
03 Tyresö FK 7.62 7.62
41 Alva Nordvarg
Upsala IF
04 Upsala IF 8.18 8.18
114 Clara Spangenberg
Upsala IF
04 Upsala IF 8.06
353 Kajsa Wibling
Upsala IF
04 Upsala IF
282 Hilma Wide
Upsala IF
04 Upsala IF 8.52 8.52
394 Linnéa Frejd
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 8.97

Antal anmälda deltagare: 20

F17 200 m

SB PB
59 Annie Norström
Alunda SK
03 Alunda SK 26.30
630 Vera Lindblad
Bromma IF
04 Bromma IF 26.77
402 Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 25.79
113 Clara Lidén
Hammarby IF
03 Hammarby IF
661 Wilma Nordgren
Hammarby IF
03 Hammarby IF
299 Ida-Maria Sjölund
IF Åland (FIN)
03 IF Åland (FIN) 26.85
142 Edda Chin Nygårds
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 26.08
53 Anelia Danielsson
Tullinge FI
04 Tullinge FI 27.89 27.89
405 Lorena Guzman
Turebergs FK
04 Turebergs FK
472 Moa Nyström
Turebergs FK
03 Turebergs FK
41 Alva Nordvarg
Upsala IF
04 Upsala IF
282 Hilma Wide
Upsala IF
04 Upsala IF 26.19 26.19

Antal anmälda deltagare: 12

F17 1500 m

SB PB
15 Albertina Brandt
Hammarby IF
03 Hammarby IF 5:22.00
113 Clara Lidén
Hammarby IF
03 Hammarby IF 5:12.00
497 Nora Lundin
Hammarby IF
03 Hammarby IF 4:47.00
40 Alva Malmsten Nilsson
IF Skade
03 IF Skade 4:49.93
188 Elvira Bredin
Turebergs FK
03 Turebergs FK 5:04.16
575 Sofia Amini
Upsala IF
03 Upsala IF 4:57.14
428 Maja Björnsson
Upsala IF
03 Upsala IF 4:55.50
297 Ida Knutsson
Upsala IF
04 Upsala IF 5:04.68 4:55.66
167 Elina Hellgren
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 5:08.00
602 Tilde Josefsson
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK

Antal anmälda deltagare: 10

F17 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
402 Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF
11 Alannah Hellstadius
Hammarby IF
04 Hammarby IF
669 Madeleine Söderqvist
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS
677 Moa Ehrenbrand
Strands IF
03 Strands IF
342 Julia Nilsson
Sundbybergs IK
03 Sundbybergs IK
166 Elin Snis
Turebergs FK
04 Turebergs FK 10.10
35 Alma Flygt
Täby IS
03 Täby IS 9.30

Antal anmälda deltagare: 7

F17 Höjd

SB PB
669 Madeleine Söderqvist
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS
190 Elvira Magnusson
IFK Tumba
03 IFK Tumba 166
668 Elvira Fredin
Spårvägens FK
03 Spårvägens FK
677 Moa Ehrenbrand
Strands IF
03 Strands IF
35 Alma Flygt
Täby IS
03 Täby IS

Antal anmälda deltagare: 5

F17 Längd

SB PB
59 Annie Norström
Alunda SK
03 Alunda SK 5.03
402 Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 5.16
669 Madeleine Söderqvist
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS
619 Tyra Cedrenius Tunander
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö
142 Edda Chin Nygårds
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 4.88
128 Dora Humeur
Spårvägens FK
03 Spårvägens FK
99 Casandra Johnson
Strands IF
04 Strands IF 5.73
405 Lorena Guzman
Turebergs FK
04 Turebergs FK
358 Katharina Gråman
Tyresö FK
03 Tyresö FK 5.79 5.79
41 Alva Nordvarg
Upsala IF
04 Upsala IF 5.35
394 Linnéa Frejd
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 4.41

Antal anmälda deltagare: 11

F17 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
639 Victoria Wickman
Alunda SK
03 Alunda SK 12.47
207 Emma Hallencreutz
Hammarby IF
04 Hammarby IF
257 Frida Krantz
Hammarby IF
04 Hammarby IF 11.97 12.57
710 Lovisa Ewerblad
Spårvägens FK
03 Spårvägens FK
677 Moa Ehrenbrand
Strands IF
03 Strands IF
317 Jacqueline Frögren
Tyresö FK
03 Tyresö FK
45 Alvah Lind
Tyresö FK
05 Tyresö FK
501 Norah Lind
Tyresö FK
05 Tyresö FK

Antal anmälda deltagare: 8

F15 60 m

SB PB
573 Smilla Eriksson
Alunda SK
05 Alunda SK 8.75
446 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 8.86
591 Susanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 8.98
515 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 8.44
393 Linnea Blidborg Stenberg
Hammarby IF
05 Hammarby IF
29 Alice Ivarsson
Hammarby IF
05 Hammarby IF
633 Veronika Danilov
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS
512 Olivia Wredendal
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS
283 Hjördis Bäckman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 8.40
151 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 8.65
507 Olivia Bruzelius
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK
546 Rebecka Hall
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 8.25 8.25
134 Ebba Hasselgren-Svensson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 8.70
376 Lea Mellin
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK
230 Evelina Sparf
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK
205 Emma Carlsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 8.19
375 Lara Johnsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 8.70
55 Anna Strunke
Turebergs FK
05 Turebergs FK 8.61 8.61
107 Chloe Gillard
Täby IS
05 Täby IS
228 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 8.40 8.40
180 Ellen Jernhall
Täby IS
05 Täby IS 8.84 8.80
373 Källa Kairenius
Täby IS
05 Täby IS
538 Philippa Kastberg
Täby IS
05 Täby IS 9.17 9.17
631 Vera Rietz
Täby IS
05 Täby IS
139 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 8.94 8.94
307 Isabelle Tingstedt
Täby IS
05 Täby IS

Antal anmälda deltagare: 26

F15 200 m

SB PB
591 Susanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF
515 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 27.50
633 Veronika Danilov
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS
512 Olivia Wredendal
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS
507 Olivia Bruzelius
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 28.23 28.23
546 Rebecka Hall
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 27.41 27.41
134 Ebba Hasselgren-Svensson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK
230 Evelina Sparf
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK
388 Lilia Trentham
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK
205 Emma Carlsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 26.78
375 Lara Johnsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 28.81
55 Anna Strunke
Turebergs FK
05 Turebergs FK 28.27
107 Chloe Gillard
Täby IS
05 Täby IS
228 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 28.21 28.21
180 Ellen Jernhall
Täby IS
05 Täby IS 29.50 29.50
373 Källa Kairenius
Täby IS
05 Täby IS
538 Philippa Kastberg
Täby IS
05 Täby IS
631 Vera Rietz
Täby IS
05 Täby IS
139 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 30.24 30.24
307 Isabelle Tingstedt
Täby IS
05 Täby IS
458 Meja Wolwan
Upsala IF
05 Upsala IF 26.87

Antal anmälda deltagare: 21

F15 1000 m

SB PB
235 Felicia Jansson
Alunda SK
05 Alunda SK 3:27.00
591 Susanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF
417 Lowa Branth
Gottsunda IF
05 Gottsunda IF 3:08.00 3:08.00
509 Olivia Grahn
Hammarby IF
06 Hammarby IF 3:11.00 3:11.00
496 Nora Hägg
Hässelby SK
06 Hässelby SK 3:43.78
273 Hannah Kinane
Hässelby SK
06 Hässelby SK 3:09.07 3:09.07
622 Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 3:24.60
688 Liv Hanell
IFK Tumba
06 IFK Tumba 3:15.63
230 Evelina Sparf
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK
9 Agnes Olsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK
107 Chloe Gillard
Täby IS
05 Täby IS
201 Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS
631 Vera Rietz
Täby IS
05 Täby IS
607 Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 3:16.00
112 Clara Knutsson
Upsala IF
06 Upsala IF 3:19.90

Antal anmälda deltagare: 15

F15 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
591 Susanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF
29 Alice Ivarsson
Hammarby IF
05 Hammarby IF
396 Linnéa Lindefalk
Hammarby IF
05 Hammarby IF 9.60 9.60
401 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS
134 Ebba Hasselgren-Svensson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK
375 Lara Johnsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 10.40
55 Anna Strunke
Turebergs FK
05 Turebergs FK 9.94 9.94
45 Alvah Lind
Tyresö FK
05 Tyresö FK
501 Norah Lind
Tyresö FK
05 Tyresö FK
107 Chloe Gillard
Täby IS
05 Täby IS
373 Källa Kairenius
Täby IS
05 Täby IS
538 Philippa Kastberg
Täby IS
05 Täby IS
631 Vera Rietz
Täby IS
05 Täby IS
139 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 10.11 10.11
458 Meja Wolwan
Upsala IF
05 Upsala IF 9.26 9.26

Antal anmälda deltagare: 15

F15 Höjd

SB PB
446 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 145 149
515 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 152
401 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 157 162
376 Lea Mellin
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK
388 Lilia Trentham
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK
375 Lara Johnsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 141
55 Anna Strunke
Turebergs FK
05 Turebergs FK 132 136
45 Alvah Lind
Tyresö FK
05 Tyresö FK
501 Norah Lind
Tyresö FK
05 Tyresö FK
180 Ellen Jernhall
Täby IS
05 Täby IS 149
139 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 140 140

Antal anmälda deltagare: 11

F15 Längd

SB PB
573 Smilla Eriksson
Alunda SK
05 Alunda SK 4.75
446 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 4.82 4.82
591 Susanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF
515 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 4.78
29 Alice Ivarsson
Hammarby IF
05 Hammarby IF
401 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 4.79 4.79
512 Olivia Wredendal
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS
283 Hjördis Bäckman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 4.89
622 Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö
151 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS
482 Märta castenfors
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK
546 Rebecka Hall
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK
134 Ebba Hasselgren-Svensson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK
375 Lara Johnsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 4.75
55 Anna Strunke
Turebergs FK
05 Turebergs FK 4.58
228 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 4.42 4.42
180 Ellen Jernhall
Täby IS
05 Täby IS 4.32
373 Källa Kairenius
Täby IS
05 Täby IS
538 Philippa Kastberg
Täby IS
05 Täby IS
631 Vera Rietz
Täby IS
05 Täby IS
139 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 4.29 4.29
607 Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 4.91

Antal anmälda deltagare: 22

F15 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
573 Smilla Eriksson
Alunda SK
05 Alunda SK
591 Susanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF
577 Sofia Eskilsson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 10.47
401 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 8.45 8.53
576 Sofia Elleborn
IF Linnéa
05 IF Linnéa 9.38
304 Isabella Petäjistö
IF Triangeln
05 IF Triangeln 8.68 9.25
151 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS
37 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.53
508 Olivia Ellgren
Turebergs FK
05 Turebergs FK 9.95
375 Lara Johnsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 8.91
55 Anna Strunke
Turebergs FK
05 Turebergs FK 11.91 12.30
538 Philippa Kastberg
Täby IS
05 Täby IS
607 Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF

Antal anmälda deltagare: 13

F14 60 m

SB PB
500 Norah Edström
AIK
06 AIK 8.81 8.81
624 Tyra Holst
AIK
06 AIK
429 Maja Ekenberg
Boo IF
06 Boo IF
8 Agnes Odda
Boo IF
06 Boo IF
225 Estelle Sallander Conte
Boo IF
06 Boo IF
6 Agnes Erlandsson
Bromma IF
06 Bromma IF 8.80 8.80
175 Ella Hansson
Bromma IF
06 Bromma IF 8.81
39 Alva Levin
Bromma IF
06 Bromma IF 8.82
621 Tyra Hedberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.75
387 Lii Jabbour
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.20 8.20
616 Tuva Johansson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.84
397 Linnea Lyttle Härdelin
Hammarby IF
06 Hammarby IF
170 Elizabeth Paul
Hammarby IF
06 Hammarby IF
227 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 7.98 7.98
212 Emmy Wolgast
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.90
475 Molly Zachrison
Hammarby IF
06 Hammarby IF
667 Zoe Aldale
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS
341 Julia Hansson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 9.40
163 Elin Hjertzell
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 8.76 8.66
237 Felicia Lundberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 8.68
585 Stella Berggren
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK
137 Ebba Lindegren Vare
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 9.18 9.18
34 Alicia Nordmark Niska
Tullinge FI
06 Tullinge FI 8.85 8.85
541 Pritha Routh
Tullinge FI
06 Tullinge FI 8.68 8.68
37 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.79 8.79
350 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.42 8.42
173 Ella Fallope
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.71 8.71
58 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.69
83 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 7.82 7.82
447 Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.54 8.54
550 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 8.86
201 Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS 8.65
651 Vilma Stolpen
Täby IS
06 Täby IS
155 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 8.64 8.54
415 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 8.30 8.30

Antal anmälda deltagare: 35

F14 200 m

SB PB
500 Norah Edström
AIK
06 AIK 29.31 29.31
624 Tyra Holst
AIK
06 AIK
429 Maja Ekenberg
Boo IF
06 Boo IF
8 Agnes Odda
Boo IF
06 Boo IF
225 Estelle Sallander Conte
Boo IF
06 Boo IF
6 Agnes Erlandsson
Bromma IF
06 Bromma IF 29.52 28.79
39 Alva Levin
Bromma IF
06 Bromma IF
387 Lii Jabbour
Hammarby IF
06 Hammarby IF
612 Tove Olsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF
170 Elizabeth Paul
Hammarby IF
06 Hammarby IF
227 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF
389 Lilly Ståhl
Hammarby IF
07 Hammarby IF 30.96 30.96
212 Emmy Wolgast
Hammarby IF
06 Hammarby IF 30.52
341 Julia Hansson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 31.80
237 Felicia Lundberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 29.07
273 Hannah Kinane
Hässelby SK
06 Hässelby SK 27.74 27.74
344 Julia Wändin
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 29.91
585 Stella Berggren
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK
369 Kristelle Grahn
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 28.90
137 Ebba Lindegren Vare
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK
182 Ellinore Sparf
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 29.01
34 Alicia Nordmark Niska
Tullinge FI
06 Tullinge FI 28.13 28.13
541 Pritha Routh
Tullinge FI
06 Tullinge FI 27.78 27.78
37 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 30.05
173 Ella Fallope
Turebergs FK
06 Turebergs FK 28.54 28.54
58 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 28.14
83 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 25.63 25.63
447 Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK
611 Tove Belmé
Täby IS
07 Täby IS
550 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 29.07
201 Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS 28.10
651 Vilma Stolpen
Täby IS
06 Täby IS
155 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 28.84 28.84
415 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 27.76 27.76

Antal anmälda deltagare: 34

F14 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
624 Tyra Holst
AIK
06 AIK 10.29 10.29
387 Lii Jabbour
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.23 9.23
616 Tuva Johansson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.61
612 Tove Olsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF
227 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF
475 Molly Zachrison
Hammarby IF
06 Hammarby IF
341 Julia Hansson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS
163 Elin Hjertzell
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 10.40 10.40
550 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS
155 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 10.16 10.16
415 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 9.74 9.74

Antal anmälda deltagare: 11

F14 Höjd

SB PB
500 Norah Edström
AIK
06 AIK 138 138
624 Tyra Holst
AIK
06 AIK 138 140
6 Agnes Erlandsson
Bromma IF
06 Bromma IF 135 141
175 Ella Hansson
Bromma IF
06 Bromma IF 150 150
510 Olivia Holmström
Bromma IF
06 Bromma IF
552 Saga Ågren Lundman
Danderyds SK
06 Danderyds SK 152 152
616 Tuva Johansson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 134
612 Tove Olsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF
475 Molly Zachrison
Hammarby IF
06 Hammarby IF
667 Zoe Aldale
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS
659 Wilma Alexandersson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 147
163 Elin Hjertzell
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 147 147
675 Livia Salov-Klaesson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 148
585 Stella Berggren
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK
369 Kristelle Grahn
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 140
37 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 146
350 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 147 150
173 Ella Fallope
Turebergs FK
06 Turebergs FK
58 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 155 157
83 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 177 177
447 Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 143 150
550 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 150
415 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 145 145

Antal anmälda deltagare: 23

F14 Längd

SB PB
500 Norah Edström
AIK
06 AIK 4.20 4.20
429 Maja Ekenberg
Boo IF
06 Boo IF
8 Agnes Odda
Boo IF
06 Boo IF
175 Ella Hansson
Bromma IF
06 Bromma IF 4.66
621 Tyra Hedberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.56
387 Lii Jabbour
Hammarby IF
06 Hammarby IF
616 Tuva Johansson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.31
397 Linnea Lyttle Härdelin
Hammarby IF
06 Hammarby IF
170 Elizabeth Paul
Hammarby IF
06 Hammarby IF
227 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF
212 Emmy Wolgast
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.15
475 Molly Zachrison
Hammarby IF
06 Hammarby IF
667 Zoe Aldale
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS
659 Wilma Alexandersson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS
341 Julia Hansson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS
163 Elin Hjertzell
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 4.68 4.68
237 Felicia Lundberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 4.64 4.64
407 Lova Martinsson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS
370 Kristina Zervos
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS
369 Kristelle Grahn
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK
350 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.97
447 Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.64 4.64
550 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 4.71
155 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS
415 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 5.06 5.06

Antal anmälda deltagare: 25

F14 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
8 Agnes Odda
Boo IF
06 Boo IF
179 Ellen Forsell
Hammarby IF
06 Hammarby IF
621 Tyra Hedberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF
612 Tove Olsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF
227 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF
431 Maja Simonsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF
659 Wilma Alexandersson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS
341 Julia Hansson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS
370 Kristina Zervos
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS
137 Ebba Lindegren Vare
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK
350 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 11.74 11.74
173 Ella Fallope
Turebergs FK
06 Turebergs FK 7.54 7.54
447 Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.89 10.89
550 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 9.33 9.26
415 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 7.02 7.02

Antal anmälda deltagare: 15

F13 60 m

SB PB
50 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 8.57 8.57
110 Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.59
54 Anna Bergin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.91 8.91
184 Elsa Heinonen
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.95 8.95
398 Linnéa Sillén
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.84 8.84
389 Lilly Ståhl
Hammarby IF
07 Hammarby IF 9.31 9.31
12 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 8.50
344 Julia Wändin
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 8.88 8.88
595 Teresa Vallin
Tullinge FI
07 Tullinge FI 9.29 9.29
629 Venla Engström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.20 9.20
229 Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.72 8.72
165 Elin Runemar
Turebergs FK
07 Turebergs FK
561 Sara Sjöstedt
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.42
611 Tove Belmé
Täby IS
07 Täby IS 8.69 8.69
294 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 9.13 9.08
36 Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS
28 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 9.20 9.20
271 Hanna Lorehn
Täby IS
07 Täby IS
209 Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS
601 Tilda Sievertz
Täby IS
07 Täby IS
587 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 8.60

Antal anmälda deltagare: 21

F13 800 m

SB PB
50 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 2:40.10
382 Leopoldine Lindestam
Danderyds SK
07 Danderyds SK
465 Mina Hägglund
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:35.95 2:34.20
187 Elsa Unger
IF Linnéa
07 IF Linnéa
344 Julia Wändin
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 2:26.00 2:26.00
95 Carmen Cernjul
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 2:26.00 2:26.00
182 Ellinore Sparf
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 2:34.66 2:32.50
595 Teresa Vallin
Tullinge FI
07 Tullinge FI 2:51.64 2:51.64
629 Venla Engström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:44.62 2:44.62
666 Zara Klouda
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:35.00
611 Tove Belmé
Täby IS
07 Täby IS
27 Alice Dahlberg
Vallentuna FK
07 Vallentuna FK
443 Reserv: Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:28.64

Antal anmälda deltagare: 13

F13 60 m häck Höjd: 68,6cm

SB PB
50 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 9.89 9.89
382 Leopoldine Lindestam
Danderyds SK
07 Danderyds SK
443 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.41
468 Mira Christiernsson
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 11.17
629 Venla Engström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 10.94 10.94
611 Tove Belmé
Täby IS
07 Täby IS 11.69 11.69
294 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 10.53 10.53
28 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 11.08 11.08
209 Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS
409 Lova Tillaeus
Täby IS
07 Täby IS
27 Alice Dahlberg
Vallentuna FK
07 Vallentuna FK
587 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 10.06

Antal anmälda deltagare: 12

F13 Höjd

SB PB
50 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 148 148
382 Leopoldine Lindestam
Danderyds SK
07 Danderyds SK
110 Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF
54 Anna Bergin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 128 128
184 Elsa Heinonen
Hammarby IF
07 Hammarby IF 130 130
398 Linnéa Sillén
Hammarby IF
07 Hammarby IF 140 140
140 Ebba Wennebjer
Hammarby IF
07 Hammarby IF 152 152
12 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK
344 Julia Wändin
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 138 138
182 Ellinore Sparf
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK
485 Niamh Hogan
Turebergs FK
07 Turebergs FK 132
229 Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 130 130
294 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 137 140
36 Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS 137 140
28 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 121
209 Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS 143 143
601 Tilda Sievertz
Täby IS
07 Täby IS 132
27 Alice Dahlberg
Vallentuna FK
07 Vallentuna FK

Antal anmälda deltagare: 18

F13 Längd Hoppzon

SB PB
50 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 4.64 4.67
110 Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF
443 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.80
187 Elsa Unger
IF Linnéa
07 IF Linnéa
468 Mira Christiernsson
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 4.15
344 Julia Wändin
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 5.00 5.00
95 Carmen Cernjul
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 4.79 4.79
499 Nora Söderqvist
Tullinge FI
07 Tullinge FI 3.18 3.18
629 Venla Engström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.23 4.23
611 Tove Belmé
Täby IS
07 Täby IS
294 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 4.25 4.25
28 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 4.31 4.31
209 Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS
601 Tilda Sievertz
Täby IS
07 Täby IS
409 Lova Tillaeus
Täby IS
07 Täby IS
587 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 4.62

Antal anmälda deltagare: 16

F13 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
50 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 12.02 12.02
382 Leopoldine Lindestam
Danderyds SK
07 Danderyds SK
54 Anna Bergin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.20 7.95
184 Elsa Heinonen
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.90 8.92
140 Ebba Wennebjer
Hammarby IF
07 Hammarby IF
12 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 9.89
499 Nora Söderqvist
Tullinge FI
07 Tullinge FI 5.42 5.42
229 Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.07 8.07
165 Elin Runemar
Turebergs FK
07 Turebergs FK 12.81 12.81
611 Tove Belmé
Täby IS
07 Täby IS
294 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 7.46 7.46
28 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 6.38 6.38
271 Hanna Lorehn
Täby IS
07 Täby IS
209 Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS 11.35 11.35
601 Tilda Sievertz
Täby IS
07 Täby IS
587 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 9.37

Antal anmälda deltagare: 16

F12 60 m

SB PB
144 Edit Jansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.24
480 My Lindberg
Hellas FK
08 Hellas FK 8.90 8.90
462 Mika Forsberg
IF Linnéa
08 IF Linnéa 9.30 9.30
211 Emmy Ibrahim
IF Triangeln
08 IF Triangeln
30 Alice Jeansson
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 8.85
280 Helga Malla Hildardottir
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK
126 Desiree Nilsson
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK
486 Nicole von Peltzer
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK
348 Juni Arkmo Rydnemalm
Täby IS
08 Täby IS 10.06
660 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 9.17
130 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 8.69 8.69
483 Naomie Carlqvist
Täby IS
08 Täby IS
131 Ebba Dahlström
Täby IS
08 Täby IS 8.73 8.73
204 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 9.68 9.68
331 Johanna Gummerus
Täby IS
08 Täby IS 9.81
106 Charlotta Johansson
Täby IS
08 Täby IS 9.75
75 Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 10.15 10.15
186 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 10.62 10.62
272 Hanna Vikström
Täby IS
08 Täby IS
589 Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 9.13 9.13
408 Lova Nordvarg
Upsala IF
08 Upsala IF 9.24 9.24
484 Natalie Hedén
Vallentuna FK
08 Vallentuna FK 9.45
583 Sophie Grahn
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 9.17 9.17

Antal anmälda deltagare: 23

F12 Höjd

SB PB
480 My Lindberg
Hellas FK
08 Hellas FK 136 136
280 Helga Malla Hildardottir
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK
126 Desiree Nilsson
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK
486 Nicole von Peltzer
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK
660 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 123
130 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 138 140
204 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 118 118
331 Johanna Gummerus
Täby IS
08 Täby IS 135
106 Charlotta Johansson
Täby IS
08 Täby IS 118
75 Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 118 118
186 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 110 110

Antal anmälda deltagare: 11

F12 Längd Hoppzon

SB PB
144 Edit Jansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.23
480 My Lindberg
Hellas FK
08 Hellas FK 4.26 4.26
211 Emmy Ibrahim
IF Triangeln
08 IF Triangeln
56 Annabelle Grahn
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK
30 Alice Jeansson
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 4.44
280 Helga Malla Hildardottir
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK
126 Desiree Nilsson
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK
486 Nicole von Peltzer
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK
348 Juni Arkmo Rydnemalm
Täby IS
08 Täby IS 3.59
660 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS
130 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 4.38 4.54
483 Naomie Carlqvist
Täby IS
08 Täby IS
131 Ebba Dahlström
Täby IS
08 Täby IS 4.29 4.29
331 Johanna Gummerus
Täby IS
08 Täby IS 3.91
106 Charlotta Johansson
Täby IS
08 Täby IS 3.26
75 Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS
186 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 3.34 3.34
593 Svea Strömberg
Täby IS
08 Täby IS
272 Hanna Vikström
Täby IS
08 Täby IS
589 Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 4.45 4.45
408 Lova Nordvarg
Upsala IF
08 Upsala IF
484 Natalie Hedén
Vallentuna FK
08 Vallentuna FK 3.95 3.95
583 Sophie Grahn
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 3.70 3.70

Antal anmälda deltagare: 23

F12 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
280 Helga Malla Hildardottir
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK
126 Desiree Nilsson
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK
486 Nicole von Peltzer
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK
348 Juni Arkmo Rydnemalm
Täby IS
08 Täby IS 3.57
660 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS
130 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 9.32 9.60
483 Naomie Carlqvist
Täby IS
08 Täby IS
331 Johanna Gummerus
Täby IS
08 Täby IS
106 Charlotta Johansson
Täby IS
08 Täby IS 8.11
75 Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 5.89 5.89
186 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 4.79 4.79
593 Svea Strömberg
Täby IS
08 Täby IS
272 Hanna Vikström
Täby IS
08 Täby IS
589 Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 8.43 8.43
484 Natalie Hedén
Vallentuna FK
08 Vallentuna FK 7.39 7.39
583 Sophie Grahn
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 5.94 5.94

Antal anmälda deltagare: 16

F11 60 m

SB PB
200 Emilia Bjurling
AIK
09 AIK 10.99
502 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 9.30 9.30
704 Emelie Lagerdahl
Bromma IF
09 Bromma IF
278 Hedda Sjölander
Bromma IF
09 Bromma IF
403 Liv Aizawa
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.49 9.49
586 Stella Carlsson
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.10 10.10
213 Emmy L Lindblom
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.72
10 Agnes Roslund
Hammarby IF
09 Hammarby IF
626 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.70
138 Ebba Lindskog
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 9.36
457 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 9.96 9.96
461 Michelle Fodérus
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK
588 Stella Pooyan Neumüller
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK
42 Alva Settergren
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK
203 Emilia Svensson
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK
406 Louise Wettersand
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK
596 Thea Boström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.37 10.10
673 Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK
590 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.00
4 Agnes Andersson
Täby IS
09 Täby IS 9.45
374 Lalita Blomqvist
Täby IS
09 Täby IS 9.79 9.79
615 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS
38 Alva Ekström
Täby IS
09 Täby IS
346 Julie Grevfors
Täby IS
09 Täby IS
623 Tyra Hoffert
Täby IS
09 Täby IS
49 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 9.70 9.70
511 Olivia Letterborn
Täby IS
09 Täby IS
31 Alice Lundqvist
Täby IS
09 Täby IS
430 Maja Nyberg
Täby IS
09 Täby IS
545 Rebecca Nässil
Täby IS
09 Täby IS 10.89
343 Julia Pagiantas
Täby IS
09 Täby IS 10.00
349 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 9.73 9.73
562 Sara Smeds Söderman
Täby IS
09 Täby IS
632 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 9.15
592 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS
390 Lily Dymling
Vallentuna FK
09 Vallentuna FK 9.78 9.78
270 Hanna Lindkvist
Värmdö IF
09 Värmdö IF
560 Sara Lindkvist
Värmdö IF
09 Värmdö IF

Antal anmälda deltagare: 38

F11 Höjd

SB PB
502 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 132 132
403 Liv Aizawa
Hammarby IF
09 Hammarby IF 123 123
586 Stella Carlsson
Hammarby IF
09 Hammarby IF 113 113
213 Emmy L Lindblom
Hammarby IF
09 Hammarby IF 105
10 Agnes Roslund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 120 120
626 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 114
457 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 100 100
596 Thea Boström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 125
590 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 124
4 Agnes Andersson
Täby IS
09 Täby IS 108
374 Lalita Blomqvist
Täby IS
09 Täby IS 118 118
38 Alva Ekström
Täby IS
09 Täby IS
49 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 118 118
511 Olivia Letterborn
Täby IS
09 Täby IS
31 Alice Lundqvist
Täby IS
09 Täby IS
430 Maja Nyberg
Täby IS
09 Täby IS
545 Rebecca Nässil
Täby IS
09 Täby IS 100
343 Julia Pagiantas
Täby IS
09 Täby IS 110
349 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 128 128
632 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 118
592 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS
473 Moa Tjeder
Täby IS
09 Täby IS 85

Antal anmälda deltagare: 22

F11 Längd Hoppzon

SB PB
200 Emilia Bjurling
AIK
09 AIK 2.84
502 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 4.13 4.13
278 Hedda Sjölander
Bromma IF
09 Bromma IF
403 Liv Aizawa
Hammarby IF
09 Hammarby IF 2.50 2.50
586 Stella Carlsson
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.23 3.35
213 Emmy L Lindblom
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.89
10 Agnes Roslund
Hammarby IF
09 Hammarby IF
626 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.90
138 Ebba Lindskog
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 4.15
457 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 3.86 3.86
588 Stella Pooyan Neumüller
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK
42 Alva Settergren
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK
203 Emilia Svensson
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK
406 Louise Wettersand
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK
596 Thea Boström
Turebergs FK
09 Turebergs FK
673 Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.26
590 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.00
4 Agnes Andersson
Täby IS
09 Täby IS 2.98
374 Lalita Blomqvist
Täby IS
09 Täby IS 3.71 3.71
615 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS
38 Alva Ekström
Täby IS
09 Täby IS
346 Julie Grevfors
Täby IS
09 Täby IS
623 Tyra Hoffert
Täby IS
09 Täby IS
49 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 3.55
511 Olivia Letterborn
Täby IS
09 Täby IS
31 Alice Lundqvist
Täby IS
09 Täby IS
430 Maja Nyberg
Täby IS
09 Täby IS
545 Rebecca Nässil
Täby IS
09 Täby IS 2.77
343 Julia Pagiantas
Täby IS
09 Täby IS 3.42
349 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 3.57 3.57
562 Sara Smeds Söderman
Täby IS
09 Täby IS
632 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 4.10
592 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS
473 Moa Tjeder
Täby IS
09 Täby IS
390 Lily Dymling
Vallentuna FK
09 Vallentuna FK 3.60 3.60
296 Ida Jonsson Praner
Vallentuna FK
09 Vallentuna FK
270 Hanna Lindkvist
Värmdö IF
09 Värmdö IF
560 Sara Lindkvist
Värmdö IF
09 Värmdö IF

Antal anmälda deltagare: 38

F11 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
200 Emilia Bjurling
AIK
09 AIK 4.77
502 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 6.90 6.90
704 Emelie Lagerdahl
Bromma IF
09 Bromma IF
278 Hedda Sjölander
Bromma IF
09 Bromma IF
403 Liv Aizawa
Hammarby IF
09 Hammarby IF
586 Stella Carlsson
Hammarby IF
09 Hammarby IF 6.26 6.26
213 Emmy L Lindblom
Hammarby IF
09 Hammarby IF 5.07
10 Agnes Roslund
Hammarby IF
09 Hammarby IF
626 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.89
138 Ebba Lindskog
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 5.05
457 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 7.78 7.78
42 Alva Settergren
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK
203 Emilia Svensson
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK
444 Matilda Danielsson
Tullinge FI
09 Tullinge FI
596 Thea Boström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 5.60
590 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 7.00
4 Agnes Andersson
Täby IS
09 Täby IS
615 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS
38 Alva Ekström
Täby IS
09 Täby IS
346 Julie Grevfors
Täby IS
09 Täby IS 5.30 5.30
623 Tyra Hoffert
Täby IS
09 Täby IS
49 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS
511 Olivia Letterborn
Täby IS
09 Täby IS
31 Alice Lundqvist
Täby IS
09 Täby IS
430 Maja Nyberg
Täby IS
09 Täby IS
545 Rebecca Nässil
Täby IS
09 Täby IS 4.36
343 Julia Pagiantas
Täby IS
09 Täby IS 4.93
349 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 5.39 5.39
592 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS
390 Lily Dymling
Vallentuna FK
09 Vallentuna FK
296 Ida Jonsson Praner
Vallentuna FK
09 Vallentuna FK 4.05
270 Hanna Lindkvist
Värmdö IF
09 Värmdö IF
560 Sara Lindkvist
Värmdö IF
09 Värmdö IF

Antal anmälda deltagare: 33

F10 60 m

SB PB
13 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 9.46 9.46
678 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 10.06
181 Ellen Sahlqvist
Hammarby IF
10 Hammarby IF
171 Ella Crona
Hässelby SK
10 Hässelby SK 10.36
145 Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 9.93
133 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK
495 Nora Blom
Turebergs FK
10 Turebergs FK 10.13
104 Celine Rajalakso
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.39
177 Ella Strunke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 10.80 10.80
582 Sophie Belmé
Täby IS
10 Täby IS
558 Sanna Bergqvist
Täby IS
10 Täby IS
618 Tyra Borén
Täby IS
10 Täby IS
466 Minna Crusenborg
Täby IS
10 Täby IS
445 Matilda Dellwik
Täby IS
10 Täby IS
469 Mira Eriksson
Täby IS
10 Täby IS
174 Ella Hallsten
Täby IS
10 Täby IS
164 Elin Jernberg
Täby IS
10 Täby IS 9.96
236 Felicia Lindau
Täby IS
10 Täby IS
185 Elsa Lorehn
Täby IS
10 Täby IS
32 Alice Stiernstedt
Täby IS
10 Täby IS
141 Ebba Westman
Täby IS
10 Täby IS
487 Nicole Ädel
Täby IS
10 Täby IS
303 Iris Ahlqvist
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK
172 Ella Dahlberg
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK
566 Signe Edlund
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK
608 Tine Hamilton
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK
295 Ida Hammarwall
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK
470 Mira Karlberg
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK
7 Agnes Nilsson Diehl
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK
574 Smilla Videhall
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK

Antal anmälda deltagare: 30

F10 Höjd

SB PB
13 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 127 127
678 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF
181 Ellen Sahlqvist
Hammarby IF
10 Hammarby IF
171 Ella Crona
Hässelby SK
10 Hässelby SK 113
145 Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa
133 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK
495 Nora Blom
Turebergs FK
10 Turebergs FK 123
177 Ella Strunke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 107 107
558 Sanna Bergqvist
Täby IS
10 Täby IS 112
618 Tyra Borén
Täby IS
10 Täby IS 100
466 Minna Crusenborg
Täby IS
10 Täby IS
445 Matilda Dellwik
Täby IS
10 Täby IS
469 Mira Eriksson
Täby IS
10 Täby IS
174 Ella Hallsten
Täby IS
10 Täby IS 110
164 Elin Jernberg
Täby IS
10 Täby IS 110
236 Felicia Lindau
Täby IS
10 Täby IS
185 Elsa Lorehn
Täby IS
10 Täby IS
32 Alice Stiernstedt
Täby IS
10 Täby IS
141 Ebba Westman
Täby IS
10 Täby IS
487 Nicole Ädel
Täby IS
10 Täby IS
303 Iris Ahlqvist
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK
172 Ella Dahlberg
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK
295 Ida Hammarwall
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK
470 Mira Karlberg
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK
359 Kerstin Wikström
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK

Antal anmälda deltagare: 25

F10 Längd Hoppzon

SB PB
13 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 3.76 3.76
678 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 3.74
181 Ellen Sahlqvist
Hammarby IF
10 Hammarby IF
171 Ella Crona
Hässelby SK
10 Hässelby SK 3.38
145 Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 3.69
133 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK
495 Nora Blom
Turebergs FK
10 Turebergs FK 3.58
104 Celine Rajalakso
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.00
177 Ella Strunke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 2.92 2.92
582 Sophie Belmé
Täby IS
10 Täby IS
618 Tyra Borén
Täby IS
10 Täby IS 3.21
466 Minna Crusenborg
Täby IS
10 Täby IS
445 Matilda Dellwik
Täby IS
10 Täby IS
469 Mira Eriksson
Täby IS
10 Täby IS
174 Ella Hallsten
Täby IS
10 Täby IS 3.05
164 Elin Jernberg
Täby IS
10 Täby IS 3.50
236 Felicia Lindau
Täby IS
10 Täby IS
185 Elsa Lorehn
Täby IS
10 Täby IS
32 Alice Stiernstedt
Täby IS
10 Täby IS
141 Ebba Westman
Täby IS
10 Täby IS
487 Nicole Ädel
Täby IS
10 Täby IS
303 Iris Ahlqvist
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK
172 Ella Dahlberg
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK
566 Signe Edlund
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK
608 Tine Hamilton
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK
295 Ida Hammarwall
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK
470 Mira Karlberg
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK
7 Agnes Nilsson Diehl
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK
574 Smilla Videhall
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK

Antal anmälda deltagare: 29

F10 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
13 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 5.99 5.99
181 Ellen Sahlqvist
Hammarby IF
10 Hammarby IF
171 Ella Crona
Hässelby SK
10 Hässelby SK 6.43
145 Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 4.59
133 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK
495 Nora Blom
Turebergs FK
10 Turebergs FK 6.32
104 Celine Rajalakso
Turebergs FK
10 Turebergs FK 5.68
177 Ella Strunke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 5.39 5.39
582 Sophie Belmé
Täby IS
10 Täby IS
618 Tyra Borén
Täby IS
10 Täby IS
466 Minna Crusenborg
Täby IS
10 Täby IS
445 Matilda Dellwik
Täby IS
10 Täby IS
174 Ella Hallsten
Täby IS
10 Täby IS
185 Elsa Lorehn
Täby IS
10 Täby IS
32 Alice Stiernstedt
Täby IS
10 Täby IS
141 Ebba Westman
Täby IS
10 Täby IS
487 Nicole Ädel
Täby IS
10 Täby IS
303 Iris Ahlqvist
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK
566 Signe Edlund
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK
608 Tine Hamilton
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK
470 Mira Karlberg
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK
7 Agnes Nilsson Diehl
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK
574 Smilla Videhall
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK
359 Kerstin Wikström
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK

Antal anmälda deltagare: 24

F9 60 m

SB PB
309 Iva Järeholm
AIK
11 AIK 10.00
345 Julie Fridh
IF Linnéa
11 IF Linnéa
365 Klara Karmteg
IF Linnéa
11 IF Linnéa
48 Amanda Dyberg
Turebergs FK
11 Turebergs FK 11.12
132 Ebba Grip
Turebergs FK
11 Turebergs FK 11.50 11.50
226 Ester Korzuk
Turebergs FK
11 Turebergs FK 11.50 11.50
412 Lovelia Rajalakso
Turebergs FK
11 Turebergs FK 10.12
551 Saga Bergelt
Täby IS
11 Täby IS
251 Filippa Dellwik
Täby IS
11 Täby IS
395 Linnea Helleblad
Täby IS
11 Täby IS 11.28
579 Sofia Löök Santesson
Täby IS
11 Täby IS 15.00 15.00
94 Carla Nee
Täby IS
11 Täby IS
580 Sofie Nordgren
Täby IS
11 Täby IS
3 Adrienne Staël von Holstein
Täby IS
11 Täby IS
385 Leyla davidson
Upsala IF
11 Upsala IF 9.57 9.57
620 Tyra Dymling
Vallentuna FK
11 Vallentuna FK
672 Reserv: Maja Envall
Turebergs FK
11 Turebergs FK
671 Reserv: Tuva-Li Breding
Turebergs FK
11 Turebergs FK 12.74
701 Reserv: Ella Hilding
Turebergs FK
11 Turebergs FK 9.75 9.75

Antal anmälda deltagare: 19

F9 Längd Hoppzon

SB PB
309 Iva Järeholm
AIK
11 AIK 3.25
345 Julie Fridh
IF Linnéa
11 IF Linnéa
365 Klara Karmteg
IF Linnéa
11 IF Linnéa 2.78
671 Tuva-Li Breding
Turebergs FK
11 Turebergs FK
48 Amanda Dyberg
Turebergs FK
11 Turebergs FK 2.72 2.72
672 Maja Envall
Turebergs FK
11 Turebergs FK 3.50 3.50
132 Ebba Grip
Turebergs FK
11 Turebergs FK 2.50 2.50
701 Ella Hilding
Turebergs FK
11 Turebergs FK
226 Ester Korzuk
Turebergs FK
11 Turebergs FK 2.20 2.20
412 Lovelia Rajalakso
Turebergs FK
11 Turebergs FK 3.47
551 Saga Bergelt
Täby IS
11 Täby IS
251 Filippa Dellwik
Täby IS
11 Täby IS
395 Linnea Helleblad
Täby IS
11 Täby IS 2.54
579 Sofia Löök Santesson
Täby IS
11 Täby IS 2.00 2.00
94 Carla Nee
Täby IS
11 Täby IS
580 Sofie Nordgren
Täby IS
11 Täby IS
3 Adrienne Staël von Holstein
Täby IS
11 Täby IS
385 Leyla davidson
Upsala IF
11 Upsala IF 3.56 3.56
620 Tyra Dymling
Vallentuna FK
11 Vallentuna FK

Antal anmälda deltagare: 19

F9 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
309 Iva Järeholm
AIK
11 AIK 5.05 5.05
345 Julie Fridh
IF Linnéa
11 IF Linnéa
365 Klara Karmteg
IF Linnéa
11 IF Linnéa
671 Tuva-Li Breding
Turebergs FK
11 Turebergs FK 4.11 4.11
48 Amanda Dyberg
Turebergs FK
11 Turebergs FK
132 Ebba Grip
Turebergs FK
11 Turebergs FK 3.30 3.30
226 Ester Korzuk
Turebergs FK
11 Turebergs FK 3.50 3.50
412 Lovelia Rajalakso
Turebergs FK
11 Turebergs FK 4.20
551 Saga Bergelt
Täby IS
11 Täby IS
251 Filippa Dellwik
Täby IS
11 Täby IS
579 Sofia Löök Santesson
Täby IS
11 Täby IS 3.00 3.00
94 Carla Nee
Täby IS
11 Täby IS
580 Sofie Nordgren
Täby IS
11 Täby IS
3 Adrienne Staël von Holstein
Täby IS
11 Täby IS
385 Leyla davidson
Upsala IF
11 Upsala IF 5.00 5.00

Antal anmälda deltagare: 15

Män 60 m

SB PB
437 Marcus Hagerud
AIK
01 AIK 7.17
127 Desmond Rogo
AIK
96 AIK 6.90
464 Milo Wahlgren
AIK
02 AIK 6.86
255 Fredrik Sandell
Danderyds SK
97 Danderyds SK
463 Mikael Agge
Hammarby IF
02 Hammarby IF 7.38
51 André Barroso Johansson
Hammarby IF
02 Hammarby IF 7.38
527 Paul Förnestig
Hammarby IF
01 Hammarby IF 7.09
372 Kristoffer Kold Erlandsen
Hammarby IF
99 Hammarby IF
161 Elias Sahlin
Hellas FK
01 Hellas FK
606 Timothy Olsson
Huddinge AIS
98 Huddinge AIS
16 Albin Boestad
IFK Lidingö
97 IFK Lidingö 7.36
481 Måns Boshuis
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö
548 Robin Isaksson
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö
89 Björn Jóhann Thorsson
IR (ISL)
90 IR (ISL)
539 Pierre Nordqvist
Linköpings GIF
83 Linköpings GIF 7.87 7.87
361 Kidus Yohannes Getahun
Malmö AI
98 Malmö AI
129 Douglas Hellbratt
Malmö AI
95 Malmö AI 6.91
379 Leo Raksanyi
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK
610 Tor Ekström
Spårvägens FK
02 Spårvägens FK
148 Edvin Haberman
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 7.40 7.40
525 Patrik Hellborg
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 8.02 8.02
68 Anton Sjölund
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK
450 Mattias Sunneborn
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 7.17
360 Kevin Duvert
Turebergs FK
98 Turebergs FK 7.26 7.26
363 Kiran Karlström
Turebergs FK
01 Turebergs FK
301 Imran Lernebo
Turebergs FK
01 Turebergs FK 7.18
337 Jonathan Karlsson
Täby IS
98 Täby IS
460 Michael Luxemburg
Täby IS
94 Täby IS 7.01
52 Andreas Gustafsson
Upsala IF
97 Upsala IF 7.11
520 Oskar Motta
Upsala IF
98 Upsala IF 7.05
263 Gustaf Mårsäter
Upsala IF
01 Upsala IF
537 Philip Stömne
Valbo AIF
00 Valbo AIF 7.25
321 Reserv: Jean-Christian Zirignon
Malmö AI
95 Malmö AI 6.86
549 Reserv: Rodi Kay
Täby IS
98 Täby IS

Antal anmälda deltagare: 34

Män 200 m

SB PB
255 Fredrik Sandell
Danderyds SK
97 Danderyds SK 28.01 28.01
644 Viktor Hedlund
Falu IK
02 Falu IK 24.00
463 Mikael Agge
Hammarby IF
02 Hammarby IF 23.80
259 Gabriel Hoffman
Hammarby IF
01 Hammarby IF
606 Timothy Olsson
Huddinge AIS
98 Huddinge AIS 24.81
215 Eric Sjölund
IF Åland (FIN)
00 IF Åland (FIN) 22.46
89 Björn Jóhann Thorsson
IR (ISL)
90 IR (ISL) 22.36
539 Pierre Nordqvist
Linköpings GIF
83 Linköpings GIF 25.17 25.15
610 Tor Ekström
Spårvägens FK
02 Spårvägens FK
713 Lukas Guerrero
Spårvägens FK
00 Spårvägens FK
68 Anton Sjölund
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK
360 Kevin Duvert
Turebergs FK
98 Turebergs FK 23.64 23.64
1 Adam Westermark
Turebergs FK
98 Turebergs FK 24.23
80 Axel Glavare Karlsson
Täby IS
01 Täby IS 23.60
325 Jesper Rilegård
Täby IS
98 Täby IS 24.20
263 Gustaf Mårsäter
Upsala IF
01 Upsala IF 25.00

Antal anmälda deltagare: 16

Män 60 m häck Höjd: 106,7cm

SB PB
118 David Adrian
Huddinge AIS
98 Huddinge AIS 8.85
253 Fredrik Kihlblom
Huddinge AIS
98 Huddinge AIS 8.77
254 Fredrik Samuelsson
Hässelby SK
95 Hässelby SK 8.07
571 Simon Thor
Hässelby SK
00 Hässelby SK
360 Kevin Duvert
Turebergs FK
98 Turebergs FK 9.20 9.20
584 Staffan Risberg
Turebergs FK
99 Turebergs FK
52 Andreas Gustafsson
Upsala IF
97 Upsala IF 8.15
537 Philip Stömne
Valbo AIF
00 Valbo AIF

Antal anmälda deltagare: 8

Män Höjd

SB PB
548 Robin Isaksson
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö
531 Per Liljegren
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 190 190
93 Carl Windmar
Spårvägens FK
00 Spårvägens FK 196
327 Joakim Wadstein
Tjalve IF
00 Tjalve IF 200 201
597 Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK 190
503 Oliver Ericsson
Upsala IF
01 Upsala IF
537 Philip Stömne
Valbo AIF
00 Valbo AIF

Antal anmälda deltagare: 7

Män Stav

SB PB
433 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 418
240 Felix Nyberg
Bromma IF
03 Bromma IF 400 413
594 Teodor Borgius
Hammarby IF
03 Hammarby IF 432
254 Fredrik Samuelsson
Hässelby SK
95 Hässelby SK 500
302 Inge Hermansson
IFK Lidingö
45 IFK Lidingö 277
548 Robin Isaksson
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö
380 Leo Thillou Thomasson
Spårvägens FK
02 Spårvägens FK 331 331
223 Erik Thortstensson
Spårvägens FK
89 Spårvägens FK 531
217 Erik Dahlberg
Turebergs FK
02 Turebergs FK
183 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK
336 Jonathan Howser
Täby IS
02 Täby IS 420
337 Jonathan Karlsson
Täby IS
98 Täby IS
680 Erik Norlén
Täby IS
05 Täby IS 320
537 Philip Stömne
Valbo AIF
00 Valbo AIF
683 Reserv: Jonas Asplund
IFK Märsta
73 IFK Märsta

Antal anmälda deltagare: 15

Män Längd

SB PB
51 André Barroso Johansson
Hammarby IF
02 Hammarby IF 6.68
372 Kristoffer Kold Erlandsen
Hammarby IF
99 Hammarby IF 6.66
161 Elias Sahlin
Hellas FK
01 Hellas FK
16 Albin Boestad
IFK Lidingö
97 IFK Lidingö 6.84
125 David Århammar
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö
450 Mattias Sunneborn
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 6.77
597 Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK
363 Kiran Karlström
Turebergs FK
01 Turebergs FK
287 Hugo Olsson
Turebergs FK
02 Turebergs FK
52 Andreas Gustafsson
Upsala IF
97 Upsala IF 7.19
537 Philip Stömne
Valbo AIF
00 Valbo AIF
674 Rickard Willman
Västerås FK
94 Västerås FK

Antal anmälda deltagare: 12

Män Tresteg

SB PB
635 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF
354 Kalle Aldskogius
Hammarby IF
04 Hammarby IF
513 Olle Hammarberg
Huddinge AIS
01 Huddinge AIS 12.87
312 Jacob Nilsson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 11.52 11.70
597 Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK
436 Marcus Eklund
Täby IS
05 Täby IS
426 Lukas Olsson
Upsala IF
01 Upsala IF
266 Gustav Pettersson
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF
71 Aron Swartz
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF

Antal anmälda deltagare: 9

Män Kula Vikt: 7,26kg

SB PB
258 Gabriel Heen
Hässelby SK
95 Hässelby SK 18.17
526 Patrik Lindstedt
Hässelby SK
99 Hässelby SK 15.66 16.33
254 Fredrik Samuelsson
Hässelby SK
95 Hässelby SK 14.93
571 Simon Thor
Hässelby SK
00 Hässelby SK
324 Jesper Arbinge
Spårvägens FK
97 Spårvägens FK
322 Jeffrey Ige
Spårvägens FK
83 Spårvägens FK 15.43
537 Philip Stömne
Valbo AIF
00 Valbo AIF

Antal anmälda deltagare: 7

P19 60 m häck Höjd: 99,1cm

SB PB
644 Viktor Hedlund (Utom tävlan)
Falu IK
02 Falu IK
481 Måns Boshuis (Utom tävlan)
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö
548 Robin Isaksson (Utom tävlan)
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö
125 David Århammar (Utom tävlan)
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö
565 Sidrak Afework (Utom tävlan)
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK
301 Imran Lernebo (Utom tävlan)
Turebergs FK
01 Turebergs FK
86 Benjamin Tinglöf (Utom tävlan)
Ärla IF
01 Ärla IF 7.89

Antal anmälda deltagare: 7

P19 Kula Vikt: 6,0kg

SB PB
100 Caspar Larsson (Utom tävlan)
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS
548 Robin Isaksson (Utom tävlan)
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö

Antal anmälda deltagare: 2

P17 60 m

SB PB
564 Sebastian Eriksson
Alunda SK
03 Alunda SK 7.34
47 Alvin Rask
Alunda SK
04 Alunda SK
433 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 7.76
490 Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF
240 Felix Nyberg
Bromma IF
03 Bromma IF
123 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 7.68
423 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF
371 Kristoffer Andersson
Falu IK
04 Falu IK 7.22
354 Kalle Aldskogius
Hammarby IF
04 Hammarby IF
686 Filip Engström
Hammarby IF
04 Hammarby IF
286 Hugo Holmlund
Hammarby IF
03 Hammarby IF 7.56
231 Fabian Linderoth
Hammarby IF
04 Hammarby IF
488 Niklas Wall
Hammarby IF
03 Hammarby IF 7.38
648 Viktor Wall
Hammarby IF
03 Hammarby IF 7.17
326 Joakim Hellbratt
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 7.88
456 Maximus Jansson
IFK Lidingö
03 IFK Lidingö 7.59 7.46
72 Arvid Borg
Nyköpings BIS
04 Nyköpings BIS 7.47 7.47
451 Max Fors
Upsala IF
04 Upsala IF 7.40
147 Edvin Gustafsson
Upsala IF
04 Upsala IF 7.55
268 Hadrian Hägg
Upsala IF
04 Upsala IF 7.99
524 Patrick Lindberg
Vihdin Viesti (FIN)
03 Vihdin Viesti (FIN) 7.58
73 Arvid Hedin
Östersunds GIF
03 Östersunds GIF 7.79
328 Joar Modén
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF
71 Aron Swartz
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF
289 Hugo Wallberg
Östersunds GIF
03 Östersunds GIF 7.44
69 Reserv: Anton Säll
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS

Antal anmälda deltagare: 26

P17 200 m

SB PB
490 Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF
240 Felix Nyberg
Bromma IF
03 Bromma IF
123 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF
423 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF
221 Erik Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 23.93 23.93
647 Viktor Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 23.81
286 Hugo Holmlund
Hammarby IF
03 Hammarby IF
488 Niklas Wall
Hammarby IF
03 Hammarby IF 22.83 22.83
648 Viktor Wall
Hammarby IF
03 Hammarby IF 22.00 22.00
101 Casper Elliot
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 24.01
326 Joakim Hellbratt
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 25.12
199 Emil Sörqvist
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 24.05
149 Edvin Kaljo
Tjalve IF
04 Tjalve IF 24.82 24.82
183 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK
627 Valter Kjellberg
Turebergs FK
04 Turebergs FK 26.90
108 Christopher Lundberg
Turebergs FK
03 Turebergs FK
290 Hugo Winther
Turebergs FK
04 Turebergs FK 25.03
424 Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 26.11
147 Edvin Gustafsson
Upsala IF
04 Upsala IF 24.61
268 Hadrian Hägg
Upsala IF
04 Upsala IF 26.72
160 Elias Liljestrand
Upsala IF
03 Upsala IF 25.20
153 Eemeli Peura
Upsala IF
03 Upsala IF 24.35
73 Arvid Hedin
Östersunds GIF
03 Östersunds GIF 25.29
328 Joar Modén
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF
266 Gustav Pettersson
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF
289 Hugo Wallberg
Östersunds GIF
03 Östersunds GIF 23.83

Antal anmälda deltagare: 26

P17 1500 m

SB PB
491 Nils Holm
Hammarby IF
04 Hammarby IF
400 Linus Jansson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 4:25.91
440 Marlon Tollefors
Hässelby SK
04 Hässelby SK 4:35.80
191 Elvis Eckerberg
Oskarshamns SK
04 Oskarshamns SK 5:05.00 5:05.00
115 Conor Hogan
Turebergs FK
04 Turebergs FK 4:33.49
627 Valter Kjellberg
Turebergs FK
04 Turebergs FK
530 Pelle Nilsson
Upsala IF
03 Upsala IF

Antal anmälda deltagare: 7

P17 60 m häck Höjd: 91,4cm

SB PB
433 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 8.86
123 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 8.70
371 Kristoffer Andersson
Falu IK
04 Falu IK 8.69
439 Markus Moberg
Hammarby IF
03 Hammarby IF 8.14
124 David Thid
Hammarby IF
03 Hammarby IF
101 Casper Elliot
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS
459 Melker carlens
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö
149 Edvin Kaljo
Tjalve IF
04 Tjalve IF
183 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 8.52
290 Hugo Winther
Turebergs FK
04 Turebergs FK
424 Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 9.02
523 Oskari Peura
Upsala IF
03 Upsala IF 8.52
73 Arvid Hedin
Östersunds GIF
03 Östersunds GIF 9.74
266 Gustav Pettersson
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF
289 Hugo Wallberg
Östersunds GIF
03 Östersunds GIF 9.04

Antal anmälda deltagare: 15

P17 Höjd

SB PB
433 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 192
221 Erik Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 167
647 Viktor Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 175
335 Jonatan Borg
Hammarby IF
03 Hammarby IF 196
124 David Thid
Hammarby IF
03 Hammarby IF
563 Sebastian Cabanas Andersson
Turebergs FK
04 Turebergs FK 181 181
627 Valter Kjellberg
Turebergs FK
04 Turebergs FK
658 William Peiro
Turebergs FK
03 Turebergs FK
706 Albin Eriksson
Tyresö FK
03 Tyresö FK
266 Gustav Pettersson
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF
71 Aron Swartz
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF

Antal anmälda deltagare: 11

P17 Längd

SB PB
564 Sebastian Eriksson
Alunda SK
03 Alunda SK
47 Alvin Rask
Alunda SK
04 Alunda SK
433 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF
371 Kristoffer Andersson
Falu IK
04 Falu IK
354 Kalle Aldskogius
Hammarby IF
04 Hammarby IF
686 Filip Engström
Hammarby IF
04 Hammarby IF
286 Hugo Holmlund
Hammarby IF
03 Hammarby IF
231 Fabian Linderoth
Hammarby IF
04 Hammarby IF
488 Niklas Wall
Hammarby IF
03 Hammarby IF 6.94
648 Viktor Wall
Hammarby IF
03 Hammarby IF 6.50
326 Joakim Hellbratt
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS
563 Sebastian Cabanas Andersson
Turebergs FK
04 Turebergs FK 5.87
658 William Peiro
Turebergs FK
03 Turebergs FK
451 Max Fors
Upsala IF
04 Upsala IF 5.53
424 Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 5.94
147 Edvin Gustafsson
Upsala IF
04 Upsala IF 6.07
524 Patrick Lindberg
Vihdin Viesti (FIN)
03 Vihdin Viesti (FIN) 6.15
328 Joar Modén
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF
266 Gustav Pettersson
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF
71 Aron Swartz
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF

Antal anmälda deltagare: 20

P17 Kula Vikt: 5,0kg

SB PB
433 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF
423 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF
371 Kristoffer Andersson
Falu IK
04 Falu IK 13.82
354 Kalle Aldskogius
Hammarby IF
04 Hammarby IF
442 Martin Sundberg
Hammarby IF
03 Hammarby IF 14.96
124 David Thid
Hammarby IF
03 Hammarby IF
648 Viktor Wall
Hammarby IF
03 Hammarby IF
451 Max Fors
Upsala IF
04 Upsala IF

Antal anmälda deltagare: 8

P15 60 m

SB PB
640 Vidar Mörk
Boo IF
05 Boo IF
638 Victor Zimmerman
Boo IF
05 Boo IF
284 Holger Ehrström
Bromma IF
05 Bromma IF
243 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 7.98 7.98
122 David Hedlund Carlson
Bromma IF
05 Bromma IF
635 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 8.41 8.36
70 Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.96 8.96
604 Tim Forsberg
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 7.79 7.79
399 Linus Hasselkvist
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS
157 Elias Bouloussaa
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 7.60 7.60
78 August Calles
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 7.71 7.71
448 Matteo De Petris
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 8.30
381 Leonardo Garavini
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 9.20
63 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö
264 Gustav Hellsten
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK
368 Konrad Sundbom Kopparberg
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 7.93 7.93
643 Viktor Anheim
Täby IS
05 Täby IS
664 Yannick Büchli
Täby IS
05 Täby IS
17 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 7.74 7.74
436 Marcus Eklund
Täby IS
05 Täby IS
232 Fabian Mix
Täby IS
05 Täby IS 8.02
642 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 8.30
377 Leo Lindberg
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF 9.37
555 Samuel Lingvall
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF
680 Reserv: Erik Norlén
Täby IS
05 Täby IS

Antal anmälda deltagare: 25

P15 200 m

SB PB
84 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 24.80
122 David Hedlund Carlson
Bromma IF
05 Bromma IF 24.31 24.31
635 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 27.91 27.91
419 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 25.12
637 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 24.03
292 Håkon Aaberg
Hammarby IF
05 Hammarby IF
399 Linus Hasselkvist
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS
422 Ludvig Richtnér
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 26.06
157 Elias Bouloussaa
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 24.80 24.80
312 Jacob Nilsson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 25.32 24.77
368 Konrad Sundbom Kopparberg
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 25.81 25.81
643 Viktor Anheim
Täby IS
05 Täby IS
664 Yannick Büchli
Täby IS
05 Täby IS
17 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 25.05 25.05
436 Marcus Eklund
Täby IS
05 Täby IS
329 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 24.54
232 Fabian Mix
Täby IS
05 Täby IS 26.65
377 Leo Lindberg
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF 32.57
555 Samuel Lingvall
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF

Antal anmälda deltagare: 19

P15 1000 m

SB PB
569 Simon Johansson
Bromma IF
05 Bromma IF
419 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 2:59.10
637 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 2:58.05
554 Samuel Berhane
Hässelby SK
05 Hässelby SK 2:54.05 2:54.05
19 Alex Hägg
Hässelby SK
06 Hässelby SK 3:05.37 3:05.37
66 Anton Petersson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 3:13.88 3:13.88
381 Leonardo Garavini
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 3:10.86 3:10.86
441 Martin Larsson (Utom tävlan)
IKJ Haninge
71 IKJ Haninge 4:04.22 3:20.89
680 Reserv: Erik Norlén
Täby IS
05 Täby IS

Antal anmälda deltagare: 9

P15 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
419 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK
637 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK
292 Håkon Aaberg
Hammarby IF
05 Hammarby IF
664 Yannick Büchli
Täby IS
05 Täby IS
17 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 8.73 8.73
329 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 8.61 8.61
642 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 9.27
377 Leo Lindberg
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF 11.77 11.77
555 Samuel Lingvall
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF

Antal anmälda deltagare: 9

P15 Höjd

SB PB
70 Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF
63 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 161 161
264 Gustav Hellsten
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 156 156
17 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS
436 Marcus Eklund
Täby IS
05 Täby IS
329 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 176 176
642 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 157 167

Antal anmälda deltagare: 7

P15 Längd

SB PB
640 Vidar Mörk
Boo IF
05 Boo IF
638 Victor Zimmerman
Boo IF
05 Boo IF 4.40
284 Holger Ehrström
Bromma IF
05 Bromma IF
243 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF
569 Simon Johansson
Bromma IF
05 Bromma IF 4.99
635 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 4.40 4.50
70 Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.43 4.43
422 Ludvig Richtnér
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 5.45
78 August Calles
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 5.56 5.77
63 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 5.06 5.06
645 Viktor Lögdahl
Råby-Rekarne FIF
05 Råby-Rekarne FIF 5.43 5.43
368 Konrad Sundbom Kopparberg
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK
664 Yannick Büchli
Täby IS
05 Täby IS
17 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 5.45 5.45
436 Marcus Eklund
Täby IS
05 Täby IS
329 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS
642 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 5.85

Antal anmälda deltagare: 17

P15 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
640 Vidar Mörk
Boo IF
05 Boo IF
638 Victor Zimmerman
Boo IF
05 Boo IF
243 Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF
569 Simon Johansson
Bromma IF
05 Bromma IF
635 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 8.02 8.02
419 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK
637 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK
78 August Calles
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 12.10 12.10
63 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö
645 Viktor Lögdahl
Råby-Rekarne FIF
05 Råby-Rekarne FIF 15.41 15.41
643 Viktor Anheim
Täby IS
05 Täby IS
17 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS
329 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS
232 Fabian Mix
Täby IS
05 Täby IS 14.51 14.51
642 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 13.60
555 Samuel Lingvall
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF

Antal anmälda deltagare: 16

P14 60 m

SB PB
288 Hugo Theander
Boo IF
06 Boo IF
74 Arvid Wegler
Bromma IF
06 Bromma IF 9.40 9.40
362 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 8.23
26 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.48 8.48
91 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF
70 Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.96 8.96
116 Daniel Jerndorf
Hammarby IF
06 Hammarby IF
159 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.11 7.92
241 Filip Cedérus
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 9.41
23 Alexander Johansson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 9.78
197 Emil Klockar
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 8.66
504 Oliver Lindblom
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 8.89
330 Joel Wikström
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 8.52
517 Oscar Pettersson
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 9.00 9.00
216 Erik Andersson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 8.19 8.19
265 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.12
479 Morris Dahlqvist
Täby IS
06 Täby IS
64 Anton Höglund
Täby IS
06 Täby IS
663 Wilmer Klintorph Lidgren
Täby IS
06 Täby IS 9.17
150 Edvin Sidwall
Täby IS
06 Täby IS
521 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 9.10
636 Victor Tjeder
Täby IS
06 Täby IS 8.30
568 Simon Grahn
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 7.78 7.78
65 Anton Persson Einarsson
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 9.70

Antal anmälda deltagare: 24

P14 200 m

SB PB
288 Hugo Theander
Boo IF
06 Boo IF
74 Arvid Wegler
Bromma IF
06 Bromma IF
362 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 26.95
26 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 27.51 27.51
91 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF
246 Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 27.70 27.70
116 Daniel Jerndorf
Hammarby IF
06 Hammarby IF
159 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 26.30
23 Alexander Johansson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS
197 Emil Klockar
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 33.24
504 Oliver Lindblom
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 29.74
517 Oscar Pettersson
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 29.70 29.70
216 Erik Andersson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK
333 John Bäck
Turebergs FK
06 Turebergs FK 27.62
265 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK
64 Anton Höglund
Täby IS
06 Täby IS
150 Edvin Sidwall
Täby IS
06 Täby IS
521 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 31.31
636 Victor Tjeder
Täby IS
06 Täby IS
568 Simon Grahn
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 25.98 25.98
65 Anton Persson Einarsson
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 33.00

Antal anmälda deltagare: 21

P14 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
288 Hugo Theander
Boo IF
06 Boo IF
91 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF
246 Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.76 9.76
159 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.37 9.37
197 Emil Klockar
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 10.71
517 Oscar Pettersson
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö
684 Vidar Pege
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK
333 John Bäck
Turebergs FK
06 Turebergs FK 9.86
265 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 9.76
479 Morris Dahlqvist
Täby IS
06 Täby IS
521 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 10.90
568 Simon Grahn
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 9.91 9.91
65 Anton Persson Einarsson
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 13.25

Antal anmälda deltagare: 13

P14 Höjd

SB PB
362 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 160
26 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 127
91 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF
70 Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF
687 Neo Hall
Hammarby IF
06 Hammarby IF
504 Oliver Lindblom
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 143
330 Joel Wikström
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 140
265 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 166
479 Morris Dahlqvist
Täby IS
06 Täby IS
64 Anton Höglund
Täby IS
06 Täby IS 152
150 Edvin Sidwall
Täby IS
06 Täby IS
521 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 131
636 Victor Tjeder
Täby IS
06 Täby IS 156

Antal anmälda deltagare: 13

P14 Längd

SB PB
288 Hugo Theander
Boo IF
06 Boo IF
26 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.57 4.57
91 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF
70 Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.43 4.43
246 Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5.01 5.01
159 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5.30
25 Alfred Bergkvist
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 3.54
241 Filip Cedérus
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS
197 Emil Klockar
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS
653 Vilmer Säll
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS
330 Joel Wikström
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS
291 Hugo Ziegler
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS
684 Vidar Pege
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 4.45
265 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 5.10
479 Morris Dahlqvist
Täby IS
06 Täby IS
663 Wilmer Klintorph Lidgren
Täby IS
06 Täby IS 4.72
150 Edvin Sidwall
Täby IS
06 Täby IS
521 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 3.68
636 Victor Tjeder
Täby IS
06 Täby IS 5.07
568 Simon Grahn
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 4.80 4.80
65 Anton Persson Einarsson
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 3.60

Antal anmälda deltagare: 21

P14 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
26 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF
91 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF
159 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.63
25 Alfred Bergkvist
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS
197 Emil Klockar
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS
330 Joel Wikström
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 10.21 10.21
265 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK
315 Jacob Rappe
Turebergs FK
06 Turebergs FK 9.84 9.84
636 Victor Tjeder
Täby IS
06 Täby IS
65 Anton Persson Einarsson
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 7.93

Antal anmälda deltagare: 10

P13 60 m

SB PB
224 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 8.78 8.78
249 Filip Wallnäs
AIK
07 AIK
535 Philip Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 9.07
542 Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF 9.20
493 Noah Holmlund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 9.22 9.22
275 Hannes Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.63 8.63
67 Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.32 8.32
452 Max Holmlund
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö
117 Daniel Larsson
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 8.39 8.39
162 Elias Skogberg
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK
420 Lucas Westerberg
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK
24 Alexander Sand
Tullinge FI
07 Tullinge FI 9.27 9.27
421 Ludvig Ellgren
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.20
196 Emil Hansson
Täby IS
07 Täby IS
410 Love Mårtensson
Täby IS
07 Täby IS 9.17
314 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 8.64 8.64
378 Leo Papinski
Täby IS
07 Täby IS 8.73
316 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 8.23
198 Emil Söderberg
Täby IS
07 Täby IS
494 Noah Öhlund
Täby IS
07 Täby IS 9.74
158 Elias Ekman
Upsala IF
07 Upsala IF 8.16 8.16
274 Hannes Berg
Vallentuna FK
07 Vallentuna FK 8.88 8.88
62 Anton Hellgren
Vallentuna FK
07 Vallentuna FK 9.96 9.96
313 Jacob Nilsson Diehl
Vallentuna FK
07 Vallentuna FK

Antal anmälda deltagare: 24

P13 800 m

SB PB
224 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 2:42.03 2:42.03
649 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 2:40.16
449 Matteus Edetoft
Danderyds SK
07 Danderyds SK 2:34.00
535 Philip Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 2:33.77
90 Botvid Simonsson
Danderyds SK
07 Danderyds SK
567 Simon Berhane
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:34.67 2:34.67
506 Oliver Sörman
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:37.86 2:37.86
452 Max Holmlund
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö
540 Pontus Lindskog
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 2:55.00
77 Audunn Kristjansson
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK
553 Sam Lundin
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK
24 Alexander Sand
Tullinge FI
07 Tullinge FI 2:43.02 2:43.02
708 Iker Garcia Lundström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:37.12
319 Jakob Lennermark
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:33.05 2:33.05
196 Emil Hansson
Täby IS
07 Täby IS
378 Leo Papinski
Täby IS
07 Täby IS 2:32.00
316 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS
198 Emil Söderberg
Täby IS
07 Täby IS

Antal anmälda deltagare: 18

P13 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
120 David Berglund
AIK
07 AIK 10.22 10.22
275 Hannes Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.44 10.44
67 Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 9.96 9.96
452 Max Holmlund
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö
540 Pontus Lindskog
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö
77 Audunn Kristjansson
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK
281 Henrik Deresiewicz
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK
319 Jakob Lennermark
Turebergs FK
07 Turebergs FK 11.08 11.08
267 Gustav Snis
Turebergs FK
07 Turebergs FK 11.66
196 Emil Hansson
Täby IS
07 Täby IS
410 Love Mårtensson
Täby IS
07 Täby IS
314 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 10.84 10.84
316 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 9.67
198 Emil Söderberg
Täby IS
07 Täby IS
650 Vilgot Treskog
Täby IS
07 Täby IS
158 Elias Ekman
Upsala IF
07 Upsala IF 11.49

Antal anmälda deltagare: 16

P13 Höjd

SB PB
224 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 144 144
249 Filip Wallnäs
AIK
07 AIK 140 140
449 Matteus Edetoft
Danderyds SK
07 Danderyds SK
219 Erik Herre
Hammarby IF
07 Hammarby IF 132 132
275 Hannes Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 145 145
67 Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 157 157
452 Max Holmlund
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö
77 Audunn Kristjansson
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 132 132
162 Elias Skogberg
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK
420 Lucas Westerberg
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK
196 Emil Hansson
Täby IS
07 Täby IS
410 Love Mårtensson
Täby IS
07 Täby IS 120
314 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 148 148
316 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS
198 Emil Söderberg
Täby IS
07 Täby IS 145
494 Noah Öhlund
Täby IS
07 Täby IS 120
158 Elias Ekman
Upsala IF
07 Upsala IF 148 148
274 Hannes Berg
Vallentuna FK
07 Vallentuna FK 138 138

Antal anmälda deltagare: 18

P13 Längd Hoppzon

SB PB
120 David Berglund
AIK
07 AIK 5.03
224 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 4.53 4.53
249 Filip Wallnäs
AIK
07 AIK
449 Matteus Edetoft
Danderyds SK
07 Danderyds SK 4.63
542 Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.17
219 Erik Herre
Hammarby IF
07 Hammarby IF 3.89 3.89
493 Noah Holmlund
Hammarby IF
07 Hammarby IF
275 Hannes Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.93 4.93
67 Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 5.21 5.21
452 Max Holmlund
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö
281 Henrik Deresiewicz
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK
319 Jakob Lennermark
Turebergs FK
07 Turebergs FK
267 Gustav Snis
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.45
478 Morris All
Täby IS
07 Täby IS
196 Emil Hansson
Täby IS
07 Täby IS
410 Love Mårtensson
Täby IS
07 Täby IS 3.96
314 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 4.34 4.34
378 Leo Papinski
Täby IS
07 Täby IS
316 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS
198 Emil Söderberg
Täby IS
07 Täby IS
650 Vilgot Treskog
Täby IS
07 Täby IS
158 Elias Ekman
Upsala IF
07 Upsala IF 5.08 5.20

Antal anmälda deltagare: 22

P13 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
224 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 8.84 8.84
249 Filip Wallnäs
AIK
07 AIK
542 Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF 7.92
646 Viktor Nordgren
Hammarby IF
07 Hammarby IF 6.25 6.66
242 Filip Derezinski
IF Triangeln
07 IF Triangeln 10.42 10.42
452 Max Holmlund
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö
117 Daniel Larsson
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö
162 Elias Skogberg
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK
420 Lucas Westerberg
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK
421 Ludvig Ellgren
Turebergs FK
07 Turebergs FK
478 Morris All
Täby IS
07 Täby IS
196 Emil Hansson
Täby IS
07 Täby IS
314 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 8.34 8.34
378 Leo Papinski
Täby IS
07 Täby IS
316 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS
198 Emil Söderberg
Täby IS
07 Täby IS
650 Vilgot Treskog
Täby IS
07 Täby IS
494 Noah Öhlund
Täby IS
07 Täby IS
62 Anton Hellgren
Vallentuna FK
07 Vallentuna FK 6.57 6.57
313 Jacob Nilsson Diehl
Vallentuna FK
07 Vallentuna FK

Antal anmälda deltagare: 20

P12 60 m

SB PB
522 Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF 9.15
105 Charlie Amos
Danderyds SK
08 Danderyds SK 8.53 8.53
14 Albert Sylvén
Danderyds SK
08 Danderyds SK 9.36 9.36
598 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.03 9.00
605 Tim Karmteg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.55
82 Axel Victorin
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.88 8.88
87 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.03 8.97
543 Rasmus Gunnelöf
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK
383 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 9.52
79 Axel Arenander
Täby IS
08 Täby IS 8.72
657 William Clason
Täby IS
08 Täby IS
609 Tobias Höglund
Täby IS
08 Täby IS
514 Olle Malmborg
Täby IS
08 Täby IS
656 Wilhelm Spainhour
Täby IS
08 Täby IS
222 Erik Stolpe
Täby IS
08 Täby IS 9.64 9.64
220 Erik Rosenquist
Vallentuna FK
08 Vallentuna FK
649 Reserv: Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF

Antal anmälda deltagare: 17

P12 Höjd

SB PB
649 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF
682 Oskar Halfwordson
Bromma IF
08 Bromma IF
522 Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF
598 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 141 141
87 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 128 128
18 Albin Wolgast
Hammarby IF
08 Hammarby IF 127 127
543 Rasmus Gunnelöf
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK
383 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 126
657 William Clason
Täby IS
08 Täby IS
239 Felix Fredriksson
Täby IS
08 Täby IS
425 Lukas Fredriksson
Täby IS
08 Täby IS
609 Tobias Höglund
Täby IS
08 Täby IS
222 Erik Stolpe
Täby IS
08 Täby IS 129 131
418 Lowe Eriksson
Vallentuna FK
08 Vallentuna FK 134 134
220 Erik Rosenquist
Vallentuna FK
08 Vallentuna FK

Antal anmälda deltagare: 15

P12 Längd Hoppzon

SB PB
649 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 4.07
682 Oskar Halfwordson
Bromma IF
08 Bromma IF 4.35
522 Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF 4.02
105 Charlie Amos
Danderyds SK
08 Danderyds SK
14 Albert Sylvén
Danderyds SK
08 Danderyds SK 3.86 3.86
598 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.56 4.56
605 Tim Karmteg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.11
82 Axel Victorin
Hammarby IF
08 Hammarby IF
87 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.50 4.50
18 Albin Wolgast
Hammarby IF
08 Hammarby IF 3.87
543 Rasmus Gunnelöf
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK
383 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 3.95
79 Axel Arenander
Täby IS
08 Täby IS 4.35
657 William Clason
Täby IS
08 Täby IS
239 Felix Fredriksson
Täby IS
08 Täby IS
425 Lukas Fredriksson
Täby IS
08 Täby IS
609 Tobias Höglund
Täby IS
08 Täby IS
514 Olle Malmborg
Täby IS
08 Täby IS
656 Wilhelm Spainhour
Täby IS
08 Täby IS
222 Erik Stolpe
Täby IS
08 Täby IS 4.06 4.06
220 Erik Rosenquist
Vallentuna FK
08 Vallentuna FK

Antal anmälda deltagare: 21

P12 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
649 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF
682 Oskar Halfwordson
Bromma IF
08 Bromma IF
522 Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF
598 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF
82 Axel Victorin
Hammarby IF
08 Hammarby IF
87 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 7.31 7.31
18 Albin Wolgast
Hammarby IF
08 Hammarby IF
383 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 7.62
657 William Clason
Täby IS
08 Täby IS
239 Felix Fredriksson
Täby IS
08 Täby IS
425 Lukas Fredriksson
Täby IS
08 Täby IS
609 Tobias Höglund
Täby IS
08 Täby IS
514 Olle Malmborg
Täby IS
08 Täby IS
656 Wilhelm Spainhour
Täby IS
08 Täby IS
222 Erik Stolpe
Täby IS
08 Täby IS 7.40 7.40

Antal anmälda deltagare: 15

P11 60 m

SB PB
119 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF
214 Eric Cole
Bromma IF
09 Bromma IF
434 Malte Zotterman
Bromma IF
09 Bromma IF
61 Anton Brundin
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.75 9.75
347 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.33
476 Morgan Källqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.41 10.41
248 Filip Svanehav
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.50 9.50
614 Tristan Hubendick Rekdal
IF Linnéa
09 IF Linnéa
364 Kit Hughes
IF Linnéa
09 IF Linnéa
22 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa
467 Mio Norén
IF Linnéa
09 IF Linnéa
323 Jeppe Karlsson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö
492 Nils Ljungbergh-Hult
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö
20 Alex Lundgren
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 8.99 8.99
570 Simon Lundgren
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 9.25 9.25
432 Malcolm Lundin
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 10.06 10.06
92 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.02
518 Oskar Källström
Turebergs FK
09 Turebergs FK
489 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 9.85 9.85
534 Philip Gustafsson
Täby IS
09 Täby IS
218 Erik Hanses
Täby IS
09 Täby IS
516 Oscar Helge
Täby IS
09 Täby IS 9.15 9.15
453 Max Nylander
Täby IS
09 Täby IS
357 Kasper Söderberg
Täby IS
09 Täby IS
334 Reserv: Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.91

Antal anmälda deltagare: 25

P11 Höjd

SB PB
119 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF
214 Eric Cole
Bromma IF
09 Bromma IF
434 Malte Zotterman
Bromma IF
09 Bromma IF
334 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 124
61 Anton Brundin
Hammarby IF
09 Hammarby IF 130 130
476 Morgan Källqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 108 108
248 Filip Svanehav
Hammarby IF
09 Hammarby IF 118 120
320 Jamie Kinane
Hässelby SK
09 Hässelby SK 105 105
614 Tristan Hubendick Rekdal
IF Linnéa
09 IF Linnéa
22 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa
323 Jeppe Karlsson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö
492 Nils Ljungbergh-Hult
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 128 128
20 Alex Lundgren
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 135 135
570 Simon Lundgren
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 118 118
411 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 118
85 Bence Kormos
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 108 108
432 Malcolm Lundin
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 108 108
700 Folke Duhlin
Tullinge FI
09 Tullinge FI
92 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 132
489 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 130
218 Erik Hanses
Täby IS
09 Täby IS
516 Oscar Helge
Täby IS
09 Täby IS 113 113
453 Max Nylander
Täby IS
09 Täby IS
357 Kasper Söderberg
Täby IS
09 Täby IS

Antal anmälda deltagare: 24

P11 Längd Hoppzon

SB PB
119 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF
214 Eric Cole
Bromma IF
09 Bromma IF
434 Malte Zotterman
Bromma IF
09 Bromma IF
334 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.65
61 Anton Brundin
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.84 3.84
347 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.28
476 Morgan Källqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.20 3.20
248 Filip Svanehav
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.77 3.77
614 Tristan Hubendick Rekdal
IF Linnéa
09 IF Linnéa
364 Kit Hughes
IF Linnéa
09 IF Linnéa
22 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa
467 Mio Norén
IF Linnéa
09 IF Linnéa
323 Jeppe Karlsson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö
492 Nils Ljungbergh-Hult
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö
20 Alex Lundgren
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 4.24 4.24
570 Simon Lundgren
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 4.05 4.05
411 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 3.79 3.79
85 Bence Kormos
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 3.24 3.24
432 Malcolm Lundin
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK
92 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.64
518 Oskar Källström
Turebergs FK
09 Turebergs FK
489 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 3.85
534 Philip Gustafsson
Täby IS
09 Täby IS
218 Erik Hanses
Täby IS
09 Täby IS
516 Oscar Helge
Täby IS
09 Täby IS 4.00 4.00
453 Max Nylander
Täby IS
09 Täby IS
357 Kasper Söderberg
Täby IS
09 Täby IS

Antal anmälda deltagare: 27

P11 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
119 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF
214 Eric Cole
Bromma IF
09 Bromma IF
434 Malte Zotterman
Bromma IF
09 Bromma IF
334 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 7.64
61 Anton Brundin
Hammarby IF
09 Hammarby IF 7.41 7.41
347 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.70
476 Morgan Källqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 6.29 6.29
248 Filip Svanehav
Hammarby IF
09 Hammarby IF 6.13 6.27
614 Tristan Hubendick Rekdal
IF Linnéa
09 IF Linnéa
22 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa
467 Mio Norén
IF Linnéa
09 IF Linnéa
323 Jeppe Karlsson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö
492 Nils Ljungbergh-Hult
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 8.41 8.41
20 Alex Lundgren
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 7.66 7.66
570 Simon Lundgren
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 6.86 6.86
411 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 7.04 7.54
85 Bence Kormos
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK
92 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 7.37
518 Oskar Källström
Turebergs FK
09 Turebergs FK
489 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 7.89 7.89
218 Erik Hanses
Täby IS
09 Täby IS
516 Oscar Helge
Täby IS
09 Täby IS 8.12 8.12
453 Max Nylander
Täby IS
09 Täby IS
357 Kasper Söderberg
Täby IS
09 Täby IS

Antal anmälda deltagare: 24

P10 60 m

SB PB
276 Hanwen Dong
Danderyds SK
10 Danderyds SK 9.06 9.06
435 Marcus Edetoft
Danderyds SK
10 Danderyds SK
367 Klaus Heinonen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 10.14 9.93
386 Liam Sillén
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.46 9.46
532 Per Lomakka
Hellas FK
10 Hellas FK
685 Nils Chin Nygårds
IF Linnéa
10 IF Linnéa
454 Max Unger
IF Linnéa
10 IF Linnéa
310 Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 10.30
544 Rasmus O'Donnell
Saltsjöbadens IF
10 Saltsjöbadens IF
613 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 10.32
46 Alvar Engström
Turebergs FK
10 Turebergs FK 10.30 10.30
244 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.35 9.35
156 Eliah Hallberg Hossain
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.98 8.98
109 Cian Hogan
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.99
308 Isak Bergling
Täby IS
10 Täby IS
121 David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS
318 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS
599 Thor Ericson Wirenbäck
Täby IS
10 Täby IS
189 Elvin Ericsson
Täby IS
10 Täby IS
252 Fred Faxéus
Täby IS
10 Täby IS
654 Vincent Gómez Sandgren
Täby IS
10 Täby IS
152 Edwin Grahn Stenudd
Täby IS
10 Täby IS
547 Robert Khoury
Täby IS
10 Täby IS 9.53
247 Filip Lenneby
Täby IS
10 Täby IS
519 Oskar Lyberg
Täby IS
10 Täby IS
262 Gustaf Malm
Täby IS
10 Täby IS
505 Oliver Ok
Täby IS
10 Täby IS
261 Grim Pamelius
Täby IS
10 Täby IS
679 Pontus Rinneby
Täby IS
10 Täby IS
477 Moritz Tell
Täby IS
10 Täby IS 10.17 10.17
681 Casper Tull
Täby IS
10 Täby IS
455 Maximilian van der Meijden
Täby IS
10 Täby IS

Antal anmälda deltagare: 32

P10 Höjd

SB PB
435 Marcus Edetoft
Danderyds SK
10 Danderyds SK
367 Klaus Heinonen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 107 107
386 Liam Sillén
Hammarby IF
10 Hammarby IF 105 105
532 Per Lomakka
Hellas FK
10 Hellas FK
454 Max Unger
IF Linnéa
10 IF Linnéa
310 Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 106
613 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 110
46 Alvar Engström
Turebergs FK
10 Turebergs FK 107 107
244 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK 129 129
109 Cian Hogan
Turebergs FK
10 Turebergs FK
308 Isak Bergling
Täby IS
10 Täby IS
121 David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS
318 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS
599 Thor Ericson Wirenbäck
Täby IS
10 Täby IS
189 Elvin Ericsson
Täby IS
10 Täby IS
654 Vincent Gómez Sandgren
Täby IS
10 Täby IS
247 Filip Lenneby
Täby IS
10 Täby IS 107
519 Oskar Lyberg
Täby IS
10 Täby IS
262 Gustaf Malm
Täby IS
10 Täby IS 97
505 Oliver Ok
Täby IS
10 Täby IS
261 Grim Pamelius
Täby IS
10 Täby IS
679 Pontus Rinneby
Täby IS
10 Täby IS
681 Casper Tull
Täby IS
10 Täby IS
455 Maximilian van der Meijden
Täby IS
10 Täby IS
81 Axel Uppgren
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK

Antal anmälda deltagare: 25

P10 Längd Hoppzon

SB PB
276 Hanwen Dong
Danderyds SK
10 Danderyds SK
435 Marcus Edetoft
Danderyds SK
10 Danderyds SK
367 Klaus Heinonen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.57 3.71
386 Liam Sillén
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.78 3.78
454 Max Unger
IF Linnéa
10 IF Linnéa
310 Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 3.35
544 Rasmus O'Donnell
Saltsjöbadens IF
10 Saltsjöbadens IF
613 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 3.52
46 Alvar Engström
Turebergs FK
10 Turebergs FK 3.22 3.22
244 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK
156 Eliah Hallberg Hossain
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.29 4.29
109 Cian Hogan
Turebergs FK
10 Turebergs FK
308 Isak Bergling
Täby IS
10 Täby IS
121 David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS
318 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS
599 Thor Ericson Wirenbäck
Täby IS
10 Täby IS
189 Elvin Ericsson
Täby IS
10 Täby IS
252 Fred Faxéus
Täby IS
10 Täby IS
654 Vincent Gómez Sandgren
Täby IS
10 Täby IS
152 Edwin Grahn Stenudd
Täby IS
10 Täby IS
547 Robert Khoury
Täby IS
10 Täby IS
247 Filip Lenneby
Täby IS
10 Täby IS
519 Oskar Lyberg
Täby IS
10 Täby IS
262 Gustaf Malm
Täby IS
10 Täby IS
505 Oliver Ok
Täby IS
10 Täby IS
261 Grim Pamelius
Täby IS
10 Täby IS
679 Pontus Rinneby
Täby IS
10 Täby IS
477 Moritz Tell
Täby IS
10 Täby IS 2.75 2.75
681 Casper Tull
Täby IS
10 Täby IS
455 Maximilian van der Meijden
Täby IS
10 Täby IS

Antal anmälda deltagare: 30

P10 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
367 Klaus Heinonen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 5.83 5.83
386 Liam Sillén
Hammarby IF
10 Hammarby IF 6.25 6.36
310 Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 5.30
613 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 6.12
46 Alvar Engström
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.68 4.68
244 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK
156 Eliah Hallberg Hossain
Turebergs FK
10 Turebergs FK 6.00
109 Cian Hogan
Turebergs FK
10 Turebergs FK
308 Isak Bergling
Täby IS
10 Täby IS
121 David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS
318 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS
599 Thor Ericson Wirenbäck
Täby IS
10 Täby IS
189 Elvin Ericsson
Täby IS
10 Täby IS
252 Fred Faxéus
Täby IS
10 Täby IS
654 Vincent Gómez Sandgren
Täby IS
10 Täby IS
547 Robert Khoury
Täby IS
10 Täby IS 4.10
247 Filip Lenneby
Täby IS
10 Täby IS
519 Oskar Lyberg
Täby IS
10 Täby IS
262 Gustaf Malm
Täby IS
10 Täby IS
505 Oliver Ok
Täby IS
10 Täby IS
261 Grim Pamelius
Täby IS
10 Täby IS
679 Pontus Rinneby
Täby IS
10 Täby IS
477 Moritz Tell
Täby IS
10 Täby IS
681 Casper Tull
Täby IS
10 Täby IS
455 Maximilian van der Meijden
Täby IS
10 Täby IS
245 Filip Evertson
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK
81 Axel Uppgren
Vallentuna FK
10 Vallentuna FK

Antal anmälda deltagare: 27

P9 60 m

SB PB
662 Wilmer Backnert
IF Linnéa
11 IF Linnéa 10.96
528 Paul Lee
IF Linnéa
11 IF Linnéa 11.97 11.97
536 Philip Sparf
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK 10.01
556 Samuel Petersen
Turebergs FK
11 Turebergs FK 10.36 10.36
250 Filip Zuckerman
Turebergs FK
11 Turebergs FK 10.40
21 Alexander Berg
Täby IS
11 Täby IS
146 Edvin Bergendahl
Täby IS
11 Täby IS 9.95 9.95
634 Victor Björling
Täby IS
11 Täby IS
311 Jacob Karmborg
Täby IS
11 Täby IS 12.52
641 Viggo Manzi
Täby IS
11 Täby IS
277 Harry Nilsson
Täby IS
11 Täby IS 10.36 10.36
76 Atle Nord
Täby IS
11 Täby IS 10.45 10.45
572 Sixten Sköldkvist
Täby IS
11 Täby IS
655 Vincent Westermark
Täby IS
11 Täby IS
652 Vilmer Buchar
Vallentuna FK
11 Vallentuna FK
285 Holger Willim
Vallentuna FK
11 Vallentuna FK 10.53
670 Reserv: Filip Slänsby
Täby IS
11 Täby IS
705 Reserv: Viktor Lagerdahl
Bromma IF
11 Bromma IF

Antal anmälda deltagare: 18

P9 Längd Hoppzon

SB PB
662 Wilmer Backnert
IF Linnéa
11 IF Linnéa
528 Paul Lee
IF Linnéa
11 IF Linnéa 2.28 2.28
536 Philip Sparf
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK 3.39
556 Samuel Petersen
Turebergs FK
11 Turebergs FK 3.34 3.34
250 Filip Zuckerman
Turebergs FK
11 Turebergs FK 3.40
21 Alexander Berg
Täby IS
11 Täby IS
146 Edvin Bergendahl
Täby IS
11 Täby IS 3.19 3.19
634 Victor Björling
Täby IS
11 Täby IS
311 Jacob Karmborg
Täby IS
11 Täby IS 2.52 2.52
641 Viggo Manzi
Täby IS
11 Täby IS
277 Harry Nilsson
Täby IS
11 Täby IS 2.85 3.10
76 Atle Nord
Täby IS
11 Täby IS 3.10 3.10
572 Sixten Sköldkvist
Täby IS
11 Täby IS
670 Filip Slänsby
Täby IS
11 Täby IS
655 Vincent Westermark
Täby IS
11 Täby IS
652 Vilmer Buchar
Vallentuna FK
11 Vallentuna FK
285 Holger Willim
Vallentuna FK
11 Vallentuna FK

Antal anmälda deltagare: 17

P9 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
528 Paul Lee
IF Linnéa
11 IF Linnéa
533 Phelix Sparf
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK
536 Philip Sparf
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK
556 Samuel Petersen
Turebergs FK
11 Turebergs FK 4.60 4.60
250 Filip Zuckerman
Turebergs FK
11 Turebergs FK 4.07
21 Alexander Berg
Täby IS
11 Täby IS
146 Edvin Bergendahl
Täby IS
11 Täby IS 4.05 4.05
634 Victor Björling
Täby IS
11 Täby IS
311 Jacob Karmborg
Täby IS
11 Täby IS 3.03 3.03
641 Viggo Manzi
Täby IS
11 Täby IS
277 Harry Nilsson
Täby IS
11 Täby IS 6.45
76 Atle Nord
Täby IS
11 Täby IS
572 Sixten Sköldkvist
Täby IS
11 Täby IS
670 Filip Slänsby
Täby IS
11 Täby IS
655 Vincent Westermark
Täby IS
11 Täby IS

Antal anmälda deltagare: 15

Totalt antal anmälda deltagare: 694

Totalt antal anmälda starter: 1798