Startlista

Norrlandsmästerskapen
Friidrottshallen Nolia Idrottscentrum , Umeå   2020-02-08 - 2020-02-09

Kvinnor 60 m

SB PB
Cornelia Nilsson
Skellefteå AIK Västerbotten
01 Skellefteå AIK Västerbotten 8.13 8.08

Antal anmälda deltagare: 1

Kvinnor 800 m

SB PB
Julia Izarra
Umedalens IF Västerbotten
02 Umedalens IF Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 1

Kvinnor Stav

SB PB
Frida Jonsson
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
98 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 357

Antal anmälda deltagare: 1

Kvinnor Längd

SB PB
Cornelia Nilsson
Skellefteå AIK Västerbotten
01 Skellefteå AIK Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 1

Kvinnor Tresteg

SB PB
Cornelia Nilsson
Skellefteå AIK Västerbotten
01 Skellefteå AIK Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 1

F17 60 m

SB PB
Thindra Jaxe
Luleå FI Norrbotten
04 Luleå FI Norrbotten
Lovisa Blomqvist
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 8.48
Nina Lindholm
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
03 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 3

F17 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Thindra Jaxe
Luleå FI Norrbotten
04 Luleå FI Norrbotten
Lovisa Blomqvist
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 9.87 9.58

Antal anmälda deltagare: 2

F17 Höjd

SB PB
Thindra Jaxe
Luleå FI Norrbotten
04 Luleå FI Norrbotten
Lovisa Blomqvist
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 151 158
Olivia Kålen
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 158
Levina Ringdahl
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 146

Antal anmälda deltagare: 4

F17 Stav

SB PB
Lovisa Blomqvist
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 300
Levina Ringdahl
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 255

Antal anmälda deltagare: 2

F17 Längd

SB PB
Olivia Kålen
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 5.19
Levina Ringdahl
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 4.54
Nina Lindholm
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
03 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
Amanda Larsson
Umedalens IF Västerbotten
03 Umedalens IF Västerbotten 4.65

Antal anmälda deltagare: 4

F17 Tresteg

SB PB
Lovisa Blomqvist
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 9.95
Olivia Kålen
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 10.25

Antal anmälda deltagare: 2

F17 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Thindra Jaxe
Luleå FI Norrbotten
04 Luleå FI Norrbotten
Olivia Kålen
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 10.54
Levina Ringdahl
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 11.14
Emelie Wikström
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
04 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
Emilia Werner
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
03 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 5

F15 60 m

SB PB
Wilma Isaksson
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
Ebba Nyfelt
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
Emilia Rosenblom
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
Emma Vikström
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
Eveline Svedlund
Kalix Friidrott Norrbotten
05 Kalix Friidrott Norrbotten 8.85 8.85
Tova Lindbäck
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten
Kajsa Myhr
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
05 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 8.59
Evelina Wikström
Skellefteå AIK Västerbotten
05 Skellefteå AIK Västerbotten
Elsa Arnesson
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
05 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
Therese Silver
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
05 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 10

F15 200 m

SB PB
Wilma Isaksson
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
Ebba Nyfelt
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
Emilia Rosenblom
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
Emma Vikström
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
Eveline Svedlund
Kalix Friidrott Norrbotten
05 Kalix Friidrott Norrbotten 29.09 29.09
Tova Lindbäck
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten
Kajsa Myhr
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
05 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 28.96
Elsa Arnesson
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
05 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
Therese Silver
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
05 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 9

F15 1000 m

SB PB
Eveline Svedlund
Kalix Friidrott Norrbotten
05 Kalix Friidrott Norrbotten
Julia Blom
Skellefteå AIK Västerbotten
05 Skellefteå AIK Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 2

F15 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Emma Vikström
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
Tova Lindbäck
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten
Kajsa Myhr
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
05 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 9.68
Julia Blom
Skellefteå AIK Västerbotten
05 Skellefteå AIK Västerbotten 11.11
Evelina Wikström
Skellefteå AIK Västerbotten
05 Skellefteå AIK Västerbotten
Elsa Arnesson
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
05 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 6

F15 Höjd

SB PB
Tova Lindbäck
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten
Kajsa Myhr
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
05 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 151
Evelina Wikström
Skellefteå AIK Västerbotten
05 Skellefteå AIK Västerbotten
Elsa Arnesson
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
05 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
Therese Silver
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
05 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 5

F15 Stav

SB PB
Elsa Arnesson
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
05 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 1

F15 Längd

SB PB
Ebba Nyfelt
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
Emilia Rosenblom
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
Emma Vikström
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
Eveline Svedlund
Kalix Friidrott Norrbotten
05 Kalix Friidrott Norrbotten 4.52 4.52
Kajsa Myhr
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
05 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 4.81
Elsa Arnesson
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
05 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
Therese Silver
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
05 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 7

F15 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Wilma Isaksson
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
Ebba Nyfelt
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
Emilia Rosenblom
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
Emma Vikström
IF Vingarna Ångermanland
05 IF Vingarna Ångermanland
Therese Silver
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
05 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 5

F14 60 m

SB PB
Klara Fjällström
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Kajsa Johansson
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Selma Rudlund
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Elin Sander
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Nela Baranowska
Skellefteå AIK Västerbotten
06 Skellefteå AIK Västerbotten
Agnes Grönlund
Skellefteå AIK Västerbotten
06 Skellefteå AIK Västerbotten
Emma Flinkberg
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
Ida Svedberg
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
Klara Huczkowsky
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 8.30 8.30

Antal anmälda deltagare: 10

F14 200 m

SB PB
Klara Fjällström
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Kajsa Johansson
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Selma Rudlund
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Elin Sander
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Emma Flinkberg
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
Ida Svedberg
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
Klara Huczkowsky
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 27.76 27.76

Antal anmälda deltagare: 8

F14 1000 m

SB PB
Klara Fjällström
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Kajsa Johansson
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Selma Rudlund
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Elin Sander
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland 3:32.51
Emma Flinkberg
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
Klara Huczkowsky
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 6

F14 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Kajsa Johansson
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Agnes Grönlund
Skellefteå AIK Västerbotten
06 Skellefteå AIK Västerbotten
Emma Flinkberg
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
Ida Svedberg
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
Klara Huczkowsky
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 9.74 9.74

Antal anmälda deltagare: 6

F14 Höjd

SB PB
Klara Fjällström
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Kajsa Johansson
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Agnes Grönlund
Skellefteå AIK Västerbotten
06 Skellefteå AIK Västerbotten
Klara Huczkowsky
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 147 147

Antal anmälda deltagare: 5

F14 Stav

SB PB
Ida Svedberg
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 1

F14 Längd

SB PB
Klara Fjällström
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Kajsa Johansson
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Selma Rudlund
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Elin Sander
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Agnes Grönlund
Skellefteå AIK Västerbotten
06 Skellefteå AIK Västerbotten
Emma Flinkberg
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
Ida Svedberg
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
Klara Huczkowsky
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 5.06 5.06

Antal anmälda deltagare: 9

F14 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Klara Fjällström
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Selma Rudlund
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Elin Sander
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Nela Baranowska
Skellefteå AIK Västerbotten
06 Skellefteå AIK Västerbotten
Emma Flinkberg
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
Ida Svedberg
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
06 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
Klara Huczkowsky
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
06 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 7

F13 60 m

SB PB
Felicia Sundström
Boden FI Norrbotten
07 Boden FI Norrbotten 9.69 9.69
Alma Isaksson
IF Vingarna Ångermanland
07 IF Vingarna Ångermanland
Meja Berggren
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten
Felicia Blom
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten 9.82
Alma Lindgren
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten
Nina Marklund
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten 9.72 9.72
Thea Sörensen
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
07 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen 9.38 9.38
Stella Lundström
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 8.61 8.60

Antal anmälda deltagare: 8

F13 200 m

SB PB
Felicia Sundström
Boden FI Norrbotten
07 Boden FI Norrbotten 34.05 34.05
Alma Isaksson
IF Vingarna Ångermanland
07 IF Vingarna Ångermanland
Meja Berggren
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten
Felicia Blom
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten
Alma Lindgren
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten
Thea Sörensen
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
07 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen 31.13 31.13
Stella Lundström
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 29.36

Antal anmälda deltagare: 7

F13 800 m

SB PB
Thea Sörensen
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
07 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen 2:42.42

Antal anmälda deltagare: 1

F13 60 m häck Höjd: 68,6cm

SB PB
Felicia Sundström
Boden FI Norrbotten
07 Boden FI Norrbotten 11.84 11.84
Alma Isaksson
IF Vingarna Ångermanland
07 IF Vingarna Ångermanland
Nina Marklund
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten 11.49 11.49
Stella Lundström
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 10.27 10.06

Antal anmälda deltagare: 4

F13 Höjd

SB PB
Felicia Sundström
Boden FI Norrbotten
07 Boden FI Norrbotten 131 131
Alma Isaksson
IF Vingarna Ångermanland
07 IF Vingarna Ångermanland
Felicia Wikström
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
07 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 139 139
Nina Marklund
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten 136 136
Thea Sörensen
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
07 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen 128

Antal anmälda deltagare: 5

F13 Längd Hoppzon

SB PB
Felicia Sundström
Boden FI Norrbotten
07 Boden FI Norrbotten 3.69 3.69
Alma Isaksson
IF Vingarna Ångermanland
07 IF Vingarna Ångermanland
Meja Berggren
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten
Felicia Blom
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten
Alma Lindgren
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten
Nina Marklund
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten 4.02 4.02
Thea Sörensen
Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen
07 Trångsvikens IF Jämtland-Härjedalen 4.43 4.43
Stella Lundström
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 4.71 4.71

Antal anmälda deltagare: 8

F13 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Felicia Sundström
Boden FI Norrbotten
07 Boden FI Norrbotten 7.05 7.05
Felicia Wikström
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
07 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 10.83 10.83
Meja Berggren
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten
Felicia Blom
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten
Alma Lindgren
Skellefteå AIK Västerbotten
07 Skellefteå AIK Västerbotten
Stella Lundström
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 9.09 9.36

Antal anmälda deltagare: 6

Män 60 m

SB PB
Rasmus Hellberg
IFK Umeå Västerbotten
01 IFK Umeå Västerbotten 8.17
Johan Askefors
Skellefteå AIK Västerbotten
01 Skellefteå AIK Västerbotten 7.62
Olle Bång
Umedalens IF Västerbotten
02 Umedalens IF Västerbotten
Alexander Håkansson
Umedalens IF Västerbotten
91 Umedalens IF Västerbotten
Joel Reinholdsson
Umedalens IF Västerbotten
01 Umedalens IF Västerbotten 7.44 7.44

Antal anmälda deltagare: 5

Män 400 m

SB PB
Hamza Fathi hassan
Boden FI Norrbotten
99 Boden FI Norrbotten
Mats Olsson
Morjärv SK Norrbotten
65 Morjärv SK Norrbotten 57.79 57.63

Antal anmälda deltagare: 2

Män 800 m

SB PB
Hamza Fathi hassan
Boden FI Norrbotten
99 Boden FI Norrbotten
Mats Olsson
Morjärv SK Norrbotten
65 Morjärv SK Norrbotten 2:12.45 2:06.94

Antal anmälda deltagare: 2

Män 1500 m

SB PB
Hamza Fathi hassan
Boden FI Norrbotten
99 Boden FI Norrbotten

Antal anmälda deltagare: 1

Män Höjd

SB PB
Mats Olsson
Morjärv SK Norrbotten
65 Morjärv SK Norrbotten 159
Olle Bång
Umedalens IF Västerbotten
02 Umedalens IF Västerbotten
Alexander Håkansson
Umedalens IF Västerbotten
91 Umedalens IF Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 3

Män Stav

SB PB
Olle Bång
Umedalens IF Västerbotten
02 Umedalens IF Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 1

Män Längd

SB PB
Johan Askefors
Skellefteå AIK Västerbotten
01 Skellefteå AIK Västerbotten 5.88
Olle Bång
Umedalens IF Västerbotten
02 Umedalens IF Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 2

P19 Kula Vikt: 6,0kg

SB PB
Rasmus Hellberg
IFK Umeå Västerbotten
01 IFK Umeå Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 1

P17 60 m

SB PB
Miqdad Opeyemi Idris
Luleå FI Norrbotten
04 Luleå FI Norrbotten
Joel Odelberg
Sollefteå GIF Ångermanland
04 Sollefteå GIF Ångermanland 8.14
Gustav Pettersson
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
04 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 8.23
Hugo Wallberg
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
03 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 7.35 7.35

Antal anmälda deltagare: 4

P17 400 m

SB PB
Joel Odelberg
Sollefteå GIF Ångermanland
04 Sollefteå GIF Ångermanland

Antal anmälda deltagare: 1

P17 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Gustav Pettersson
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
04 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
Hugo Wallberg
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
03 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 8.70 8.70

Antal anmälda deltagare: 2

P17 Höjd

SB PB
Eric Forsberg
Skellefteå AIK Västerbotten
03 Skellefteå AIK Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 1

P17 Längd

SB PB
Gustav Pettersson
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
04 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 1

P17 Tresteg

SB PB
Gustav Pettersson
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
04 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 1

P15 60 m

SB PB
Liam Jakobsson
Kalix Friidrott Norrbotten
05 Kalix Friidrott Norrbotten 8.30 8.30
Albin Löfgren
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten 8.39 8.39

Antal anmälda deltagare: 2

P15 200 m

SB PB
Liam Jakobsson
Kalix Friidrott Norrbotten
05 Kalix Friidrott Norrbotten 26.63 26.63
Albin Löfgren
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten

Antal anmälda deltagare: 2

P15 1000 m

SB PB
Liam Jakobsson
Kalix Friidrott Norrbotten
05 Kalix Friidrott Norrbotten 3:00.40 3:00.40

Antal anmälda deltagare: 1

P15 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Albin Löfgren
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten 10.08 10.08

Antal anmälda deltagare: 1

P15 Höjd

SB PB
Liam Jakobsson
Kalix Friidrott Norrbotten
05 Kalix Friidrott Norrbotten 151 151

Antal anmälda deltagare: 1

P15 Stav

SB PB
Albin Löfgren
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten 321 321

Antal anmälda deltagare: 1

P15 Längd

SB PB
Liam Jakobsson
Kalix Friidrott Norrbotten
05 Kalix Friidrott Norrbotten 4.72 4.72
Albin Löfgren
Luleå FI Norrbotten
05 Luleå FI Norrbotten 4.80 4.80

Antal anmälda deltagare: 2

P14 60 m

SB PB
Evin Moore
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Ludwig Persson
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland 7.96
Erik Sondell
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Jonathan Sörman
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 4

P14 200 m

SB PB
Evin Moore
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Ludwig Persson
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland 26.26
Erik Sondell
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Johan Gustafsson Tengman
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten
Jonathan Sörman
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 5

P14 1000 m

SB PB
Ludwig Persson
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Erik Sondell
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Johan Gustafsson Tengman
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 3

P14 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Jonathan Sörman
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 1

P14 Höjd

SB PB
Evin Moore
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Erik Sondell
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland

Antal anmälda deltagare: 2

P14 Stav

SB PB
Ossian Nyroos
Skellefteå AIK Västerbotten
06 Skellefteå AIK Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 1

P14 Längd

SB PB
Evin Moore
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Ludwig Persson
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Johan Gustafsson Tengman
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten
Jonathan Sörman
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 4

P14 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Evin Moore
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Ludwig Persson
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Erik Sondell
IF Vingarna Ångermanland
06 IF Vingarna Ångermanland
Ossian Nyroos
Skellefteå AIK Västerbotten
06 Skellefteå AIK Västerbotten
Johan Gustafsson Tengman
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten
Jonathan Sörman
Umedalens IF Västerbotten
06 Umedalens IF Västerbotten

Antal anmälda deltagare: 6

P13 60 m

SB PB
Jonatan Höiem-Flyckt
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
Sam Rondung
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 9.41 9.41

Antal anmälda deltagare: 2

P13 200 m

SB PB
Jonatan Höiem-Flyckt
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 1

P13 800 m

SB PB
Sam Rondung
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 3:00.52

Antal anmälda deltagare: 1

P13 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Anton Ringdahl
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
07 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 12.27
Jonatan Höiem-Flyckt
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
Sam Rondung
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 11.12 11.12

Antal anmälda deltagare: 3

P13 Höjd

SB PB
Anton Ringdahl
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
07 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 135
Jonatan Höiem-Flyckt
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
Sam Rondung
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 139 139

Antal anmälda deltagare: 3

P13 Stav

SB PB
Anton Ringdahl
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
07 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 190
Jonatan Höiem-Flyckt
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen

Antal anmälda deltagare: 2

P13 Längd Hoppzon

SB PB
Anton Ringdahl
Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen
07 Marieby GOIF Jämtland-Härjedalen 4.12
Jonatan Höiem-Flyckt
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
Sam Rondung
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 4.46 4.46

Antal anmälda deltagare: 3

P13 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Sam Rondung
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
07 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 7.71 7.71

Antal anmälda deltagare: 1

Mixed Racerunner 200 m

SB PB
Hugo Wallberg
Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen
03 Östersunds GIF Jämtland-Härjedalen 23.97 23.83

Antal anmälda deltagare: 1

Totalt antal anmälda deltagare: 64

Totalt antal anmälda starter: 243