Startlista

Malmö Indoor
Atleticum, Malmö   2020-02-01

Blandad 3000 m

SB PB
378 Carl Almström
Björnstorps IF
51 Björnstorps IF 16:00.00
388 Sara Bertilsson
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 13:30.00
300 Sune Cederpil
Björnstorps IF
38 Björnstorps IF 22:00.00
379 Andreas Cederström
Björnstorps IF
84 Björnstorps IF 10:18.00
338 Christoffer Cimbritz
Björnstorps IF
04 Björnstorps IF 11:45.00
364 Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 9:45.00
355 Alf Ek
Björnstorps IF
60 Björnstorps IF 11:45.00
394 Håkan Ekfors
Björnstorps IF
68 Björnstorps IF 11:18.00
Annika Faager
Björnstorps IF
76 Björnstorps IF 9:57.00
Ann-Magret Friberg
Björnstorps IF
48 Björnstorps IF 14:05.00
372 Fredrik Johansson
Björnstorps IF
81 Björnstorps IF 10:10.00
337 Eric Lacayo
Björnstorps IF
62 Björnstorps IF 12:00.00
342 Björn Lundberg
Björnstorps IF
82 Björnstorps IF 10:15.00 10:15.00
363 Sara Lundberg
Björnstorps IF
84 Björnstorps IF 13:30.00
356 Annika Rybäck
Björnstorps IF
61 Björnstorps IF 12:45.00
327 Peter Tall
Björnstorps IF
77 Björnstorps IF 10:15.00
Christer Vernersson
FK Snapphanarna
50 FK Snapphanarna 12:36.00
Yoshihiro Tsunoda (Utom tävlan)
Föreningslös
82 Föreningslös 11:30.60 11:30.60
341 Leif Larsson
Genarps IF
56 Genarps IF 10:45.00
336 Patrik Karlsson
GF Idrott
71 GF Idrott 12:00.00
343 Jon Videfors
GF Idrott
76 GF Idrott 10:45.00
396 Beatrice Christensson
Heleneholms IF
72 Heleneholms IF 13:55.00 13:30.64
359 Jörgen Holmqvist
Heleneholms IF
66 Heleneholms IF 11:50.00
326 Magnus Håkansson
Heleneholms IF
88 Heleneholms IF 9:50.00
377 Stefan Magnusson
Heleneholms IF
65 Heleneholms IF 12:10.00
989 Bo-Göran Malmborg
Heleneholms IF
50 Heleneholms IF 14:30.00 8:57.00
361 Erik Månsson
Heleneholms IF
68 Heleneholms IF 14:00.00
393 Gunnar Nilsson
Heleneholms IF
33 Heleneholms IF 17:30.00
350 Mats Nilsson
Heleneholms IF
70 Heleneholms IF 11:44.00
340 Simon Strand
Heleneholms IF
94 Heleneholms IF 10:30.00
351 Johan Westman
Heleneholms IF
78 Heleneholms IF 11:50.00
335 Max Harris
IFK Halmstad
93 IFK Halmstad 9:28.00
Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg 11:00.00 11:00.00
398 Erwin Apitzsch
IFK Lund
45 IFK Lund
375 Anders Olsson
IFK Trelleborg
60 IFK Trelleborg 11:00.00 9:45.00
329 Julia Nilsson
IK Pallas
92 IK Pallas 10:20.00
381 Bengt Pedersen
IK Pallas
61 IK Pallas 12:00.00
383 Fredrik Aplander
IS Göta
69 IS Göta 11:15.00
332 Anna Bjurman
IS Göta
88 IS Göta 10:15.00
346 Annelie Blomqvist
IS Göta
92 IS Göta 11:15.00
348 Josefin Carlberg
IS Göta
69 IS Göta 12:15.00
358 Mattias Carlsson
IS Göta
69 IS Göta 11:15.40
325 Chris Daanen
IS Göta
59 IS Göta 10:45.00
387 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 12:57.00
334 Sven Lindeberg
IS Göta
63 IS Göta 11:00.00
357 Anna Malmros
IS Göta
77 IS Göta 12:30.00
344 Daniel Ohlin
IS Göta
73 IS Göta 12:00.00
347 Catarina Petersson
IS Göta
58 IS Göta 12:45.00
345 Samuel Russom
IS Göta
91 IS Göta 8:45.00
333 Thomas Rödin
IS Göta
81 IS Göta 10:30.00
248 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI 13:55.00 13:55.00
349 Ola Sandström
Malmö AI
73 Malmö AI 11:57.00 10:46.00
339 Lars Uddbäck
Malmö AI
56 Malmö AI 12:00.00
362 Gernot Ymsén
Pan-Kristianstad
83 Pan-Kristianstad 9:07.00 8:52.00
354 Palle Simonsson
Simrishamns AIF
43 Simrishamns AIF 12:55.00
Eddy Hultgren
Team Blekinge
59 Team Blekinge 13:28.00
371 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 10:00.00
328 Daniel Karlsson
Ystads IF
84 Ystads IF 9:09.00
352 Eva Lönnqvist
Ystads IF
56 Ystads IF 13:09.00
365 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 9:15.00
331 Biniam Habtom
Åhus FIK
01 Åhus FIK 10:13.41
330 Ali Reza Naseri
Åhus FIK
01 Åhus FIK 10:15.00

Antal anmälda deltagare: 62

Kvinnor 400 m

SB PB
262 Jenny Bergström
Björnstorps IF
38 Björnstorps IF
395 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 1:08.00
392 My Ekström
Björnstorps IF
04 Björnstorps IF 1:08.00
391 Matilda Linde
Björnstorps IF
03 Björnstorps IF
396 Beatrice Christensson
Heleneholms IF
72 Heleneholms IF 1:25.00 1:20.11
369 Majvi Wijk
IFK Trelleborg
57 IFK Trelleborg
397 Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF 1:05.00

Antal anmälda deltagare: 7

Kvinnor Stav

SB PB
Annika Jönsson
IFK Helsingborg
96 IFK Helsingborg
Gabriella Jönsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg
Linnea Jönsson
IFK Helsingborg
99 IFK Helsingborg
Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI
Elvira Collvin
Malmö AI
04 Malmö AI
Luna Johannsen
Malmö AI
05 Malmö AI
Ellen Persson
Malmö AI
03 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 7

Män 400 m

SB PB
378 Carl Almström
Björnstorps IF
51 Björnstorps IF
389 Melvin Bertilsson
Björnstorps IF
06 Björnstorps IF
300 Sune Cederpil
Björnstorps IF
38 Björnstorps IF
379 Andreas Cederström
Björnstorps IF
84 Björnstorps IF
394 Håkan Ekfors
Björnstorps IF
68 Björnstorps IF 1:18.00
373 Anders Håkansson
Björnstorps IF
69 Björnstorps IF 1:13.20
386 Max Linde
Björnstorps IF
70 Björnstorps IF
382 Tomas Nilsson
Björnstorps IF
69 Björnstorps IF 1:05.31
992 Erik Olsson
Björnstorps IF
04 Björnstorps IF 1:08.00
280 Erik Weineisen
Björnstorps IF
03 Björnstorps IF 1:01.50
359 Jörgen Holmqvist
Heleneholms IF
66 Heleneholms IF 1:20.00
377 Stefan Magnusson
Heleneholms IF
65 Heleneholms IF 1:20.00
989 Bo-Göran Malmborg
Heleneholms IF
50 Heleneholms IF 1:20.00
393 Gunnar Nilsson
Heleneholms IF
33 Heleneholms IF 2:00.00
696 Bernie Bengtsson
Hvidovre AM (DEN)
62 Hvidovre AM (DEN) 58.00 56.75
366 Lars Rosenlund
Höörs IS
44 Höörs IS
398 Erwin Apitzsch
IFK Lund
45 IFK Lund
390 Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund
375 Anders Olsson
IFK Trelleborg
60 IFK Trelleborg 1:05.00
370 Martin Svensson
IFK Trelleborg
56 IFK Trelleborg
360 Mats Bjurgren
IK Pallas
70 IK Pallas 59.70
381 Bengt Pedersen
IK Pallas
61 IK Pallas 1:20.00
383 Fredrik Aplander
IS Göta
69 IS Göta 1:08.00
384 Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 53.70
385 Andreas Nilsson
IS Göta
73 IS Göta 59.75
368 Mikael Stagling
IS Göta
75 IS Göta 1:02.00
376 Robin Rich
Københavns IF (DEN)
67 Københavns IF (DEN) 54.66 54.66
367 Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI
353 Ali Hussein
Malmö AI
00 Malmö AI
248 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI
362 Gernot Ymsén
Pan-Kristianstad
83 Pan-Kristianstad
374 Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF 59.10
371 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 1:01.00
365 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 1:00.00

Antal anmälda deltagare: 34

Män Stav

SB PB
Magnus Herstedt
Malmö AI
98 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 1

K35 Höjd

SB PB
0 Lina Sollven
Björnstorps IF
83 Björnstorps IF
0 Marie Linnarsson
Malmö AI
81 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 2

K35 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
0 Marie Linnarsson
Malmö AI
81 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 1

K45 Höjd

SB PB
0 Vanessa De Luca
Malmö AI
72 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 1

K45 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
0 Vanessa De Luca
Malmö AI
72 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 1

K50 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
0 Ann Krogsgaard
Höörs IS
69 Höörs IS
0 Runa Pettersson
Malmö AI
70 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 2

K55 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
0 Ann-Christin Lindh
IFK Lund
65 IFK Lund
0 Suzanna Bondesson
Malmö AI
64 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 2

K65 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
0 Elisabet Ekborg
Höörs IS
52 Höörs IS

Antal anmälda deltagare: 1

K80 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
0 Anna Lisa Lind
IFK Lund
36 IFK Lund

Antal anmälda deltagare: 1

M40 Höjd

SB PB
0 Andreas Leveau
Öresund FK
80 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 1

M40 Kula Vikt: 7,26kg

SB PB
0 Mattias Ekborg
Höörs IS
77 Höörs IS
0 Anders Hörman
Höörs IS
76 Höörs IS

Antal anmälda deltagare: 2

M45 Höjd

SB PB
387 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 141

Antal anmälda deltagare: 1

M45 Kula Vikt: 7,26kg

SB PB
0 Jonas Krogsgaard
Höörs IS
72 Höörs IS
387 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 8.39

Antal anmälda deltagare: 2

M50 Kula Vikt: 6,0kg

SB PB
361 Erik Månsson
Heleneholms IF
68 Heleneholms IF
0 Alexander Milanov
IFK Lund
68 IFK Lund

Antal anmälda deltagare: 2

M55 Höjd

SB PB
380 Peter Algotsson
IK Pallas
62 IK Pallas

Antal anmälda deltagare: 1

M65 Kula Vikt: 5,0kg

SB PB
0 Mikael Sörensson
IFK Lund
55 IFK Lund 10.09

Antal anmälda deltagare: 1

M70 Höjd

SB PB
0 Ulf Karlström
Heleneholms IF
47 Heleneholms IF

Antal anmälda deltagare: 1

M70 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
0 Ulf Karlström
Heleneholms IF
47 Heleneholms IF
0 Kenneth Jansson
IFK Helsingborg
49 IFK Helsingborg

Antal anmälda deltagare: 2

M75 Höjd

SB PB
0 Klas Fjällrot
Heleneholms IF
44 Heleneholms IF
0 Magnus Andersson
Malmö AI
45 Malmö AI
0 Lars Erik Granberg
Malmö AI
42 Malmö AI
248 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 4

M75 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
0 Klas Fjällrot
Heleneholms IF
44 Heleneholms IF
248 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 2

M80 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Carl-Erik Särndal
Ystads IF
37 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 1

M85 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
0 Ingvar Eriksson
Lönsboda SK
34 Lönsboda SK

Antal anmälda deltagare: 1

Totalt antal anmälda deltagare: 118

Totalt antal anmälda starter: 143