Startlista

Atleticumspelen
Atleticum, Malmö   2020-02-08 - 2020-02-09

Kvinnor 60 m

SB PB
Nikki Berglund
FIK Färjestaden
94 FIK Färjestaden 7.65
Alda Sigurdsdóttir Lamhauge
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN) 8.40 8.26
Sophie Roessler
Frederiksberg IF (DEN)
96 Frederiksberg IF (DEN) 8.04 7.76
Emilie Florin
Helsingør IF Atletik (DEN)
01 Helsingør IF Atletik (DEN) 8.02 8.02
Clara Johansson
KA2 IF
02 KA2 IF

Antal anmälda deltagare: 5

Kvinnor 200 m

SB PB
Alda Sigurdsdóttir Lamhauge
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN) 27.32
Emilie Florin
Helsingør IF Atletik (DEN)
01 Helsingør IF Atletik (DEN) 28.02

Antal anmälda deltagare: 2

Kvinnor 800 m

SB PB
Mathilde Diekema
Aarhus 1900 A/M (DEN)
94 Aarhus 1900 A/M (DEN) 2:09.66 2:09.66
Nicole Ljungström
Ängelholms IF
03 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 2

Kvinnor 1500 m

SB PB
Annelie Blomqvist
IS Göta
92 IS Göta 5:00.00 5:00.00

Antal anmälda deltagare: 1

Kvinnor Höjd

SB PB
Matilda Nilsson
IFK Lund
93 IFK Lund
Clara Johansson
KA2 IF
02 KA2 IF
Johanna Persson
Simrishamns AIF
03 Simrishamns AIF

Antal anmälda deltagare: 3

Kvinnor Stav

SB PB
Annika Jönsson
IFK Helsingborg
96 IFK Helsingborg 380 420
Gabriella Jönsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg 410 410
Linnea Jönsson
IFK Helsingborg
99 IFK Helsingborg 420 420
Elvira Collvin
Malmö AI
04 Malmö AI 270
Celina Johannsen
Malmö AI
02 Malmö AI 363
Luna Johannsen
Malmö AI
05 Malmö AI 280
Rebecka Krüeger
Malmö AI
03 Malmö AI
Ellen Persson
Malmö AI
03 Malmö AI 280
Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 9

Kvinnor Längd

SB PB
Sophie Roessler
Frederiksberg IF (DEN)
96 Frederiksberg IF (DEN) 5.67
Clara Johansson
KA2 IF
02 KA2 IF
Hanna Johansson
KA2 IF
01 KA2 IF

Antal anmälda deltagare: 3

Kvinnor Tresteg

SB PB
May Zerzut
Hvidovre AM (DEN)
94 Hvidovre AM (DEN)
Clara Johansson
KA2 IF
02 KA2 IF
Hanna Johansson
KA2 IF
01 KA2 IF

Antal anmälda deltagare: 3

Kvinnor Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Hanna Didricksson
Malmö AI
02 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 1

F17 60 m

SB PB
Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF
Line Grønbæk Andersen
Vejle IF (DEN)
04 Vejle IF (DEN) 8.12 8.03

Antal anmälda deltagare: 4

F17 200 m

SB PB
Linnea Haara
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF
Milla Svanberg
Malmö AI
03 Malmö AI
Line Grønbæk Andersen
Vejle IF (DEN)
04 Vejle IF (DEN) 26.44 26.22

Antal anmälda deltagare: 6

F17 1500 m

SB PB
Johanna Hofvendahl
IS Göta
04 IS Göta 4:40.00 4:40.00
Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF

Antal anmälda deltagare: 2

F17 Längd

SB PB
Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF

Antal anmälda deltagare: 1

F17 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Amelie Götesson
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS

Antal anmälda deltagare: 1

F15 60 m

SB PB
Olivia Jensfelt
Malmö AI
05 Malmö AI
Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 2

F15 200 m

SB PB
Olivia Jensfelt
Malmö AI
05 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 1

F14 60 m

SB PB
Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF

Antal anmälda deltagare: 1

F14 200 m

SB PB
Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 29.65

Antal anmälda deltagare: 1

F14 1000 m

SB PB
Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 3:20.00

Antal anmälda deltagare: 1

F14 Längd

SB PB
Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 1

F14 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF

Antal anmälda deltagare: 1

F13 60 m

SB PB
Isabel Sinclair Kryger
Eslövs IF
07 Eslövs IF
Miranda Holmberg
KA2 IF
07 KA2 IF
Maja Karlsson
KA2 IF
07 KA2 IF 9.00 8.86
Vilma Klang
KA2 IF
07 KA2 IF
Hedvig Lindbergh
KA2 IF
07 KA2 IF 9.30 9.30
Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF 9.02
Elin Petersson
KA2 IF
07 KA2 IF
Kajsa Rosenquist
KA2 IF
07 KA2 IF
Emilia Söderberg
KA2 IF
07 KA2 IF 10.00 9.72
Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 9.11

Antal anmälda deltagare: 10

F13 200 m

SB PB
Miranda Holmberg
KA2 IF
07 KA2 IF
Maja Karlsson
KA2 IF
07 KA2 IF 31.33
Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF 29.91
Kajsa Rosenquist
KA2 IF
07 KA2 IF
Emilia Söderberg
KA2 IF
07 KA2 IF
Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 30.51
Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 7

F13 Höjd

SB PB
Maja Karlsson
KA2 IF
07 KA2 IF 115 120
Hedvig Lindbergh
KA2 IF
07 KA2 IF 135 135
Elin Petersson
KA2 IF
07 KA2 IF 125
Anna Westerlund
KA2 IF
07 KA2 IF 135 136
Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 126

Antal anmälda deltagare: 5

F13 Längd Hoppzon

SB PB
Miranda Holmberg
KA2 IF
07 KA2 IF
Maja Karlsson
KA2 IF
07 KA2 IF 4.20 4.21
Hedvig Lindbergh
KA2 IF
07 KA2 IF 4.32 4.32
Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF 4.20
Elin Petersson
KA2 IF
07 KA2 IF 3.85
Kajsa Rosenquist
KA2 IF
07 KA2 IF
Emilia Söderberg
KA2 IF
07 KA2 IF 3.55
Anna Westerlund
KA2 IF
07 KA2 IF 4.21 4.21
Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 4.02
Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 10

F13 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Vilma Klang
KA2 IF
07 KA2 IF 7.68
Emilia Söderberg
KA2 IF
07 KA2 IF 6.72 7.80
Anna Westerlund
KA2 IF
07 KA2 IF 9.61 9.61
Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 8.09

Antal anmälda deltagare: 4

F11 60 m

SB PB
Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI
Saga Persson
IFK Lund
09 IFK Lund
Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad

Antal anmälda deltagare: 3

F11 Längd Hoppzon

SB PB
Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI
Saga Persson
IFK Lund
09 IFK Lund
Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad

Antal anmälda deltagare: 3

F11 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI
Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad

Antal anmälda deltagare: 2

F10 60 m

SB PB
Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF
Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF
Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF
Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan
Moa Cederström
IFK Lund
10 IFK Lund
Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI
Elsa Gullven
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF
Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK
Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK
Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 10

F10 Längd Hoppzon

SB PB
Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF
Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF
Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF
Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan
Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI
Elsa Gullven
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF
Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK
Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK
Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 9

F10 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF
Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF
Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF
Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan
Moa Cederström
IFK Lund
10 IFK Lund
Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI
Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK
Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK
Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 9

Män 60 m

SB PB
Till Maul
Frederiksberg IF (DEN)
95 Frederiksberg IF (DEN)
Fredrik Ekman
IFK Lund
94 IFK Lund 8.09
Sebastian Holmberg
IFK Lund
87 IFK Lund 7.19
Noah Lacayo
IFK Lund
99 IFK Lund 7.43 7.43
Philip Nilsson
IFK Lund
95 IFK Lund 6.96

Antal anmälda deltagare: 5

Män 800 m

SB PB
Tummas Napoleon Arge
Frederiksberg IF (DEN)
95 Frederiksberg IF (DEN)

Antal anmälda deltagare: 1

Män Höjd

SB PB
Andreas Leveau
Öresund FK
80 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 1

P19 Kula Vikt: 6,0kg

SB PB
Leo Frid-Göransson
Sävedalens AIK
02 Sävedalens AIK
Daniel Adolfsson
Tingbergs AIS
02 Tingbergs AIS 12.92 12.92

Antal anmälda deltagare: 2

P17 60 m

SB PB
Zico Jr Marecaldi
Malmö AI
04 Malmö AI 7.47 7.32

Antal anmälda deltagare: 1

P17 200 m

SB PB
Zico Jr Marecaldi
Malmö AI
04 Malmö AI 25.25 25.10

Antal anmälda deltagare: 1

P15 60 m

SB PB
Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 1

P15 200 m

SB PB
Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 1

P15 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
William Kalläne
Malmö AI
05 Malmö AI
Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK 12.00

Antal anmälda deltagare: 2

P14 60 m

SB PB
Ivano Bevanda
Eslövs AI
07 Eslövs AI 7.96 7.96
Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund
Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI
Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 4

P14 200 m

SB PB
Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund
Teodor De Luca
Malmö AI
06 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 2

P14 1000 m

SB PB
Teodor De Luca
Malmö AI
06 Malmö AI
Bruno Schultz
Malmö AI
06 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 2

P14 Längd

SB PB
Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund
Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 2

P14 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 1

P13 60 m

SB PB
Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Emil Jacobsson
KA2 IF
07 KA2 IF

Antal anmälda deltagare: 2

P13 200 m

SB PB
Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 1

P13 800 m

SB PB
Emil Jacobsson
KA2 IF
07 KA2 IF 2:49.84
Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 2

P13 Höjd

SB PB
Emil Jacobsson
KA2 IF
07 KA2 IF 125 125

Antal anmälda deltagare: 1

P13 Längd Hoppzon

SB PB
Emil Jacobsson
KA2 IF
07 KA2 IF 3.53
Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 2

P13 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 1

P12 60 m

SB PB
Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF

Antal anmälda deltagare: 1

P12 200 m

SB PB
Melker Johansson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF

Antal anmälda deltagare: 1

P12 800 m

SB PB
Melker Johansson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 2:37.64

Antal anmälda deltagare: 1

P12 Höjd

SB PB
Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF

Antal anmälda deltagare: 1

P12 Längd Hoppzon

SB PB
Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF
Melker Johansson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF

Antal anmälda deltagare: 2

P12 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Melker Johansson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF

Antal anmälda deltagare: 1

P11 60 m

SB PB
Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 1

P11 Längd Hoppzon

SB PB
Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 1

P11 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 1

P10 60 m

SB PB
Anton Sinclair Kryger
Eslövs IF
10 Eslövs IF
Viktor Hellmo
IFK Lund
10 IFK Lund
Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI
Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI
Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI
Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 6

P10 Längd Hoppzon

SB PB
Anton Sinclair Kryger
Eslövs IF
10 Eslövs IF
Viktor Hellmo
IFK Lund
10 IFK Lund
Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI
Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI
Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI
Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 6

P10 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Anton Sinclair Kryger
Eslövs IF
10 Eslövs IF
Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI
Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI
Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI
Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 5

Veteraner Män 1500 m

SB PB
Anders Olsson
IFK Trelleborg
60 IFK Trelleborg 5:00.00
Daniel Ohlin
IS Göta
73 IS Göta 5:45.00 5:45.00
Mikael Stagling
IS Göta
75 IS Göta 4:32.00 4:32.00
Lars Uddbäck
Malmö AI
56 Malmö AI 5:45.00
Fredrik Krantz
Öresund FK
80 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 5

Racerunning 60 m

SB PB
Sofie Bergman
Furuboda IF
81 Furuboda IF 22.22
Alva Densloe
Furuboda IF
99 Furuboda IF 25.23
Pauline Lundberg
Furuboda IF
95 Furuboda IF 19.34
Nelly Löfgren
Furuboda IF
96 Furuboda IF 20.31
Klara Wannerbratt
Furuboda IF
98 Furuboda IF 22.39
Marie Lander
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF
Kevin Thörnkrantz
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF
Pontus Stålfors
Valjeviken IF
97 Valjeviken IF
Emil Wallenberg
Valjeviken IF
94 Valjeviken IF

Antal anmälda deltagare: 9

Totalt antal anmälda deltagare: 104

Totalt antal anmälda starter: 199