Startlist

*INSTÄLLD* Sydsvenska Ungdomsspelen
Centrala Idrottsplatsen, Lund   2019-08-24

Girls U16 80 m

SB PB
Kajsa Månsson
Eslövs AI
04 Eslövs AI
Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS
Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Maja Kropp Lindh
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund 10.44 10.44
Klara Persson
IFK Lund
04 IFK Lund 10.25 10.25
Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK
Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK

Number of registered participants: 8

Girls U16 300 m

SB PB
Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Maja Kropp Lindh
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund 44.10 43.80

Number of registered participants: 3

Girls U16 800 m

SB PB
Norah jagesten
Björnstorps IF
05 Björnstorps IF

Number of registered participants: 1

Girls U16 High Jump

SB PB
Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS
Linnea Kelepouris
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 142 151
Hanna Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund

Number of registered participants: 3

Girls U16 Long Jump

SB PB
Linnea Kelepouris
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 4.19 4.54
Maja Kropp Lindh
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Hanna Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK
Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK

Number of registered participants: 5

Girls U16 Shot Put Weight: 3.0kg

SB PB
Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS
Hanna Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Hanna Kamrad
Södra Sandby IF
05 Södra Sandby IF

Number of registered participants: 3

Girls U16 Discus Weight: 0.75kg

SB PB
Hanna Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Sofie Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Mollie Jönsson
Malmö AI
04 Malmö AI
Hanna Kamrad
Södra Sandby IF
05 Södra Sandby IF 30.90 30.90

Number of registered participants: 4

Girls U16 Javelin Weight: 500g

SB PB
Hanna Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Sofie Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Mollie Jönsson
Malmö AI
04 Malmö AI

Number of registered participants: 3

Girls U14 60 m

SB PB
Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 9.08

Number of registered participants: 3

Girls U14 200 m

SB PB
Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Ella Roman
IFK Lund
06 IFK Lund
Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund
Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF

Number of registered participants: 5

Girls U14 600 m

SB PB
Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund

Number of registered participants: 1

Girls U14 High Jump

SB PB
Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Ella Roman
IFK Lund
06 IFK Lund
Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF

Number of registered participants: 3

Girls U14 Long Jump Jump zone

SB PB
Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Ella Roman
IFK Lund
06 IFK Lund
Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund
Blanca Martel
Södra Sandby IF
06 Södra Sandby IF
Alva Hägglund
Ystads IF
06 Ystads IF

Number of registered participants: 6

Girls U14 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Ella Roman
IFK Lund
06 IFK Lund
Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund
Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF
Blanca Martel
Södra Sandby IF
06 Södra Sandby IF
Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF

Number of registered participants: 6

Girls U14 Discus Weight: 0.6kg

SB PB
Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF
Blanca Martel
Södra Sandby IF
06 Södra Sandby IF

Number of registered participants: 3

Girls U14 Javelin Weight: 400g

SB PB
Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Ella Roman
IFK Lund
06 IFK Lund
Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund
Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF

Number of registered participants: 4

Girls U13 60 m

SB PB
Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI
Thea Bivefors
Öresund FK
07 Öresund FK

Number of registered participants: 4

Girls U13 200 m

SB PB
Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS
Matilda Jung
IFK Lund
07 IFK Lund
Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 28.78
Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF
Thea Bivefors
Öresund FK
07 Öresund FK

Number of registered participants: 5

Girls U13 600 m

SB PB
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK

Number of registered participants: 1

Girls U13 High Jump

SB PB
Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI
Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 141
Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF

Number of registered participants: 5

Girls U13 Long Jump Jump zone

SB PB
Matilda Jung
IFK Lund
07 IFK Lund 3.92
Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI
Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI
Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF
Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF
Thea Bivefors
Öresund FK
07 Öresund FK

Number of registered participants: 8

Girls U13 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI

Number of registered participants: 3

Girls U13 Javelin Weight: 400g

SB PB
Matilda Jung
IFK Lund
07 IFK Lund
Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI
Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF
Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF

Number of registered participants: 6

Girls U12 60 m

SB PB
Vendela Bogren
Höörs IS
08 Höörs IS
Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund
Alma Bergstrand
IFK Lund
08 IFK Lund
Sonia Kurashova
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF
Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF
Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF

Number of registered participants: 8

Girls U12 200 m

SB PB
Vendela Bogren
Höörs IS
08 Höörs IS
Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund
Sonia Kurashova
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF

Number of registered participants: 4

Girls U12 600 m

SB PB
Moa Sjöström
Eslövs AI
08 Eslövs AI 1:57.00

Number of registered participants: 1

Girls U12 High Jump

SB PB
Thea Kleman
Ystads IF
08 Ystads IF

Number of registered participants: 1

Girls U12 Long Jump Jump zone

SB PB
Vendela Bogren
Höörs IS
08 Höörs IS
Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund
Alma Bergstrand
IFK Lund
08 IFK Lund
Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF
Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF
Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF
Thea Kleman
Ystads IF
08 Ystads IF

Number of registered participants: 8

Girls U12 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF
Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF
Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF
Thea Kleman
Ystads IF
08 Ystads IF
Ida Trumstedt
Öresund FK
08 Öresund FK

Number of registered participants: 6

Girls U12 Discus Weight: 0.6kg

SB PB
Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF

Number of registered participants: 2

Girls U12 Javelin Weight: 400g

SB PB
Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad

Number of registered participants: 1

Girls U11 60 m

SB PB
Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 10.15 10.15
Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg
Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.99 9.38
Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund
Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund 10.11
Majken Sundewall
IFK Lund
09 IFK Lund 9.87 9.87
Lavinia Winstedt
IS Göta
09 IS Göta
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Evelina Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI
Tebello Ekstrand
Ystads IF
09 Ystads IF
Ester Elmvik
Ystads IF
09 Ystads IF
Olivia Weldingh
Öresund FK
09 Öresund FK
Ida Wikberg
Öresund FK
09 Öresund FK 9.81 9.81

Number of registered participants: 14

Girls U11 200 m

SB PB
Matilda Krüger
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF
Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg
Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund
Eija Ekdahl Rosvall
IFK Lund
09 IFK Lund
Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund
Majken Sundewall
IFK Lund
09 IFK Lund
Livia Wirg
IFK Lund
09 IFK Lund
Lavinia Winstedt
IS Göta
09 IS Göta
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Ester Elmvik
Ystads IF
09 Ystads IF

Number of registered participants: 12

Girls U11 600 m

SB PB
Matilda Krüger
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF
Eija Ekdahl Rosvall
IFK Lund
09 IFK Lund
Livia Wirg
IFK Lund
09 IFK Lund
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad

Number of registered participants: 4

Girls U11 High Jump

SB PB
Matilda Krüger
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF
Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund 126
Majken Sundewall
IFK Lund
09 IFK Lund
Charlotte Vandenborre
IFK Lund
09 IFK Lund
Lavinia Winstedt
IS Göta
09 IS Göta
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Evelina Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI
Tebello Ekstrand
Ystads IF
09 Ystads IF
Ida Wikberg
Öresund FK
09 Öresund FK 112 112

Number of registered participants: 12

Girls U11 Long Jump Jump zone

SB PB
Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK
Matilda Krüger
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF
Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg
Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.75 3.75
Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Linnea Schell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund
Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund 3.70
Majken Sundewall
IFK Lund
09 IFK Lund
Charlotte Vandenborre
IFK Lund
09 IFK Lund
Lavinia Winstedt
IS Göta
09 IS Göta
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Evelina Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI
Tebello Ekstrand
Ystads IF
09 Ystads IF
Ester Elmvik
Ystads IF
09 Ystads IF
Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF
Olivia Weldingh
Öresund FK
09 Öresund FK
Ida Wikberg
Öresund FK
09 Öresund FK 3.63 3.63

Number of registered participants: 18

Girls U11 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Matilda Krüger
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF
Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 6.02
Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Linnea Schell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund 5.34
Majken Sundewall
IFK Lund
09 IFK Lund
Livia Wirg
IFK Lund
09 IFK Lund
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Ida Wikberg
Öresund FK
09 Öresund FK 5.31 5.31

Number of registered participants: 10

Girls U11 Discus Weight: 0.6kg

SB PB
Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Linnea Schell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Lavinia Winstedt
IS Göta
09 IS Göta
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad

Number of registered participants: 6

Girls U11 Javelin Weight: 400g

SB PB
Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Linnea Schell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund
Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund
Lavinia Winstedt
IS Göta
09 IS Göta
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF

Number of registered participants: 8

Girls U10 Prova på 60 m, 400 m, Längd, Höjd, Kula, Kast med lite

SB PB
Liv Almén
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF
Molly Björk
IFK Lund
10 IFK Lund
Lisa Tage
IFK Lund
10 IFK Lund
Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF

Number of registered participants: 4

Girls U9 Prova på 60 m, 400 m, Längd, Höjd, Kula, Kast med lite

SB PB
Elin Sjöström
Eslövs AI
11 Eslövs AI
Tyra Håkansson
Hörby AIF
11 Hörby AIF
Tilda Adler Hill
IFK Lund
11 IFK Lund
Astrid Boström Holtås
IFK Lund
11 IFK Lund
Mira Karlsson
IFK Lund
11 IFK Lund
Ella Trommer
IFK Lund
11 IFK Lund
Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK
Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK

Number of registered participants: 8

Girls U8 Prova på 60 m, 400 m, Längd, Höjd, Kula, Kast med lite

SB PB
Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK
Siri Frostin
IFK Lund
12 IFK Lund
Julia Lundh
IFK Lund
12 IFK Lund
Siri von Platen
IFK Lund
12 IFK Lund
Stella Malmqvist
Öresund FK
12 Öresund FK

Number of registered participants: 5

Girls U7 Prova på 60 m, 400 m, Längd, Höjd, Kula, Kast med lite

SB PB
Elsa Johnsson
Båstads GIF
13 Båstads GIF
Lisa Wallering
IFK Lund
13 IFK Lund

Number of registered participants: 2

Men 100 m

SB PB
Linus Malmborg
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF 12.01
Raymond Mpanga
Malmö AI
99 Malmö AI 10.91
Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 11.08 11.08
Marcus Andersson
Öresund FK
00 Öresund FK

Number of registered participants: 4

Boys U18 Trekamp 200 m, Spjut, Längd

SB PB
Oscar Åkerman
IFK Lund
02 IFK Lund
Adam Svensson
Malmö AI
03 Malmö AI
Filip Nilsson
Ystads IF
03 Ystads IF

Number of registered participants: 3

Boys U16 80 m

SB PB
William Lindqvist
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 9.93
Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund 9.52 9.52
Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 9.57
Albert Lindberg Tomasevic
IFK Lund
04 IFK Lund
Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund
Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI
William Jarnemo
Åhus FIK
04 Åhus FIK
Alfons Blomberg
Öresund FK
04 Öresund FK

Number of registered participants: 8

Boys U16 300 m

SB PB
Erik Callmer
Björnstorps IF
04 Björnstorps IF
William Lindqvist
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 38.40
Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund 37.44 37.44
Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund 39.84
William Jarnemo
Åhus FIK
04 Åhus FIK

Number of registered participants: 5

Boys U16 800 m

SB PB
Erik Olsson
Björnstorps IF
04 Björnstorps IF
Christoffer Cimbritz
IFK Lund
04 IFK Lund

Number of registered participants: 2

Boys U16 High Jump

SB PB
Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund

Number of registered participants: 1

Boys U16 Long Jump

SB PB
Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund
Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI
William Jarnemo
Åhus FIK
04 Åhus FIK
Alfons Blomberg
Öresund FK
04 Öresund FK
Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK 4.53

Number of registered participants: 5

Boys U16 Shot Put Weight: 4.0kg

SB PB
Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK 9.70

Number of registered participants: 1

Boys U16 Discus Weight: 1.0kg

SB PB
Christoffer Cimbritz
IFK Lund
04 IFK Lund
Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK 18.53

Number of registered participants: 2

Boys U16 Javelin Weight: 600g

SB PB
Christoffer Cimbritz
IFK Lund
04 IFK Lund
Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI

Number of registered participants: 2

Boys U14 60 m

SB PB
Nils Leloup
Genarps IF
06 Genarps IF 9.42 9.42
David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
William Anderberg
IFK Lund
06 IFK Lund
Benjamin Bornmyr
IFK Lund
06 IFK Lund
Elias Löndahl
IFK Lund
06 IFK Lund 9.23
Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund

Number of registered participants: 8

Boys U14 200 m

SB PB
Melvin Bertilsson
Björnstorps IF
06 Björnstorps IF
Albin Sjöström
Eslövs AI
06 Eslövs AI
David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Benjamin Bornmyr
IFK Lund
06 IFK Lund
Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund

Number of registered participants: 6

Boys U14 600 m

SB PB
Melvin Bertilsson
Björnstorps IF
06 Björnstorps IF 1:59.03
Albin Sjöström
Eslövs AI
06 Eslövs AI 1:43.00
Simon Danielsson
IFK Lund
06 IFK Lund
Linus Lindberg
Åhus FIK
06 Åhus FIK

Number of registered participants: 4

Boys U14 High Jump

SB PB
Elias Löndahl
IFK Lund
06 IFK Lund 152 152
Linus Lindberg
Åhus FIK
06 Åhus FIK

Number of registered participants: 2

Boys U14 Long Jump Jump zone

SB PB
Nils Leloup
Genarps IF
06 Genarps IF 4.11 4.11
Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
William Anderberg
IFK Lund
06 IFK Lund
Benjamin Bornmyr
IFK Lund
06 IFK Lund
Elias Löndahl
IFK Lund
06 IFK Lund 4.68 4.68
Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund

Number of registered participants: 7

Boys U14 Shot Put Weight: 3.0kg

SB PB
Erik Hallqvist
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Isak Hjelm
Åhus FIK
06 Åhus FIK

Number of registered participants: 2

Boys U14 Discus Weight: 0.6kg

SB PB
Erik Hallqvist
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Isak Hjelm
Åhus FIK
06 Åhus FIK

Number of registered participants: 3

Boys U14 Javelin Weight: 400g

SB PB
Nils Leloup
Genarps IF
06 Genarps IF
Erik Hallqvist
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Linus Lindberg
Åhus FIK
06 Åhus FIK

Number of registered participants: 3

Boys U13 60 m

SB PB
Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI
Aron Powell
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg
Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund
Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF

Number of registered participants: 5

Boys U13 200 m

SB PB
Aron Powell
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund 28.81

Number of registered participants: 2

Boys U13 High Jump

SB PB
Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI
Aron Powell
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF

Number of registered participants: 3

Boys U13 Long Jump Jump zone

SB PB
Aron Powell
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg
Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF

Number of registered participants: 3

Boys U13 Javelin Weight: 400g

SB PB
Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg

Number of registered participants: 1

Boys U12 60 m

SB PB
Sixten Sjöh
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg
Teo Björk
IFK Lund
08 IFK Lund
Jakob Löfkvist
IFK Lund
08 IFK Lund
Simon Löndahl
IFK Lund
08 IFK Lund 8.90 8.90
Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund
Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI
Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI
Eric Bryde
Öresund FK
08 Öresund FK

Number of registered participants: 8

Boys U12 200 m

SB PB
Sixten Sjöh
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg
Jakob Löfkvist
IFK Lund
08 IFK Lund
Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund
Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF

Number of registered participants: 4

Boys U12 600 m

SB PB
Sixten Sjöh
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg
Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund

Number of registered participants: 2

Boys U12 High Jump

SB PB
alvar Gustafsson
IFK Lund
08 IFK Lund
Simon Löndahl
IFK Lund
08 IFK Lund
Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund

Number of registered participants: 3

Boys U12 Long Jump Jump zone

SB PB
Sixten Sjöh
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg
Teo Björk
IFK Lund
08 IFK Lund
alvar Gustafsson
IFK Lund
08 IFK Lund
Jakob Löfkvist
IFK Lund
08 IFK Lund
Simon Löndahl
IFK Lund
08 IFK Lund 3.93 3.93
Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund
Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI

Number of registered participants: 7

Boys U12 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
David Andersson
IFK Lund
08 IFK Lund
alvar Gustafsson
IFK Lund
08 IFK Lund
Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI
Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF

Number of registered participants: 4

Boys U12 Discus Weight: 0.6kg

SB PB
David Andersson
IFK Lund
08 IFK Lund
Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF

Number of registered participants: 2

Boys U12 Javelin Weight: 400g

SB PB
David Andersson
IFK Lund
08 IFK Lund
Teo Björk
IFK Lund
08 IFK Lund
Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI
Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI

Number of registered participants: 4

Boys U11 60 m

SB PB
Malte Johnsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF
Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund
Melker Leufstedt
Ystads IF
10 Ystads IF
Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK

Number of registered participants: 5

Boys U11 200 m

SB PB
Malte Johnsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF
Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK

Number of registered participants: 3

Boys U11 600 m

SB PB
Malte Johnsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF
Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund
Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK

Number of registered participants: 3

Boys U11 High Jump

SB PB
Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF

Number of registered participants: 2

Boys U11 Long Jump Jump zone

SB PB
Malte Johnsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF
Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund
Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF
Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK

Number of registered participants: 5

Boys U11 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Malte Johnsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF
Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Melker Leufstedt
Ystads IF
10 Ystads IF

Number of registered participants: 3

Boys U11 Discus Weight: 0.6kg

SB PB
Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg

Number of registered participants: 1

Boys U11 Javelin Weight: 400g

SB PB
Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Melker Leufstedt
Ystads IF
10 Ystads IF
Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF

Number of registered participants: 3

Boys U10 Prova på 60 m, 400 m, Längd, Höjd, Kula, Kast med lite

SB PB
Axel Falknell
FK Athlet
10 FK Athlet
Melvin Sellberg
IFK Lund
10 IFK Lund
Anton Sinclair Kryger
IFK Lund
10 IFK Lund

Number of registered participants: 3

Boys U9 Prova på 60 m, 400 m, Längd, Höjd, Kula, Kast med lite

SB PB
Love Wemmert
Bara FIK
11 Bara FIK
Jakim Hellgren
IFK Lund
11 IFK Lund
Konrad Jung
IFK Lund
11 IFK Lund
Samuel Löndahl
IFK Lund
11 IFK Lund
Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK

Number of registered participants: 5

Boys U8 Prova på 60 m, 400 m, Längd, Höjd, Kula, Kast med lite

SB PB
Gustav Edlundh
IFK Lund
12 IFK Lund
Leon Hagerling
IFK Lund
12 IFK Lund
Otto Haider Sundin
IFK Lund
12 IFK Lund
Josiah Åberg
IFK Lund
12 IFK Lund
Erik Mattsson
Lomma FIK
12 Lomma FIK
Benjamin Svengren Johansson
Lomma FIK
12 Lomma FIK
Wilhelm Ståhl
Södra Sandby IF
12 Södra Sandby IF
Valter Farnestam
Öresund FK
12 Öresund FK

Number of registered participants: 8

Boys U7 Prova på 60 m, 400 m, Längd, Höjd, Kula, Kast med lite

SB PB
Alve Wemmert
Bara FIK
13 Bara FIK
Carl Isgren
Heleneholms IF
13 Heleneholms IF
Carl Lindman
IS Göta
14 IS Göta
Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK

Number of registered participants: 4

Veteraner Kvinnor 100 m

SB PB
AnnaLena Falknell
FK Athlet
78 FK Athlet
Monica Andersson
IS Göta
74 IS Göta
Ylva Wessman
Malmö AI
59 Malmö AI

Number of registered participants: 3

Veteraner Kvinnor Long Jump

SB PB
Ylva Wessman
Malmö AI
59 Malmö AI

Number of registered participants: 1

Masters Men 100 m

SB PB
Carl Almström
Björnstorps IF
51 Björnstorps IF
Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 12.74 12.74
Henrik Falknell
FK Athlet
74 FK Athlet
Tomas Jeansson
FK Athlet
71 FK Athlet
Markus Rönnerling
FK Athlet
81 FK Athlet
Johan Schön
FK Athlet
79 FK Athlet
Johan Thümmel
FK Athlet
73 FK Athlet
Linus Malmborg
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF 12.01
Erwin Apitzsch
IFK Lund
45 IFK Lund
Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta
Per Gränse
IS Göta
71 IS Göta
Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact

Number of registered participants: 12

Masters Men Long Jump

SB PB
Henrik Falknell
FK Athlet
74 FK Athlet
Tomas Jeansson
FK Athlet
71 FK Athlet
Markus Rönnerling
FK Athlet
81 FK Athlet
Johan Schön
FK Athlet
79 FK Athlet
Johan Thümmel
FK Athlet
73 FK Athlet
Erling Johnsson
IFK Lund
42 IFK Lund
Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta
Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact

Number of registered participants: 8

Total number of registered participants: 175

Total number of registered entries: 412