Startlista

Stonehill Games
Stenkullens IP, Stenkullen   2021-09-04 - 2021-09-05

Totalt antal deltagare: 362

Totalt antal starter: 608

Kvinnor 150m

# SB PBAvprickad online
248 Michelle DeSilva
Mölndals AIK
99 Mölndals AIK 18.50 18.50 Nej
27 Amanda Ehrnborg
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK Nej
337 Tilda Wahlén
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK Nej
145 Helmi Hjortbäck
Sävedalens AIK
05 Sävedalens AIK Nej
76 Elin Hallbjörner
Ullevi FK
02 Ullevi FK Nej
192 Kajsa Karila
Ullevi FK
02 Ullevi FK Nej
69 Ebba Magnusson
Ullevi FK
01 Ullevi FK Nej
81 Elin Pettersson
Ullevi FK
03 Ullevi FK Nej
21 Alice Svantesson
Ullevi FK
97 Ullevi FK Nej
361 Wendela Yhlen Graf
Ullevi FK
02 Ullevi FK Nej
241 Mathilda Gustafsson
Örgryte IS
00 Örgryte IS Nej

Antal deltagare: 11

Kvinnor 300 m

# SB PBAvprickad online
248 Michelle DeSilva
Mölndals AIK
99 Mölndals AIK 42.50 42.50 Nej
27 Amanda Ehrnborg
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 44.54 44.54 Nej
337 Tilda Wahlén
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 42.75 42.75 Nej
81 Elin Pettersson
Ullevi FK
03 Ullevi FK 40.82 Nej
21 Alice Svantesson
Ullevi FK
97 Ullevi FK Nej
361 Wendela Yhlen Graf
Ullevi FK
02 Ullevi FK 43.13 Nej
104 Emelie Öberg
Ullevi FK
97 Ullevi FK 43.61 Nej

Antal deltagare: 7

Kvinnor 100 m häck

Höjd: 84,0cm

# SB PBAvprickad online
321 Silvia Popa
Mariestads AIF
03 Mariestads AIF 15.02 15.02 Nej
69 Ebba Magnusson
Ullevi FK
01 Ullevi FK 14.57 14.57 Nej
121 Estelle Montler
Ullevi FK
91 Ullevi FK 14.27 14.13 Ja

Antal deltagare: 3

Kvinnor Höjd

# SB PBAvprickad online
5 Agnes Dahlberg
Lerum Friidrott
02 Lerum Friidrott Nej
346 Vendela Corswant
Örgryte IS
93 Örgryte IS 177 183 Nej

Antal deltagare: 2

Kvinnor Längd

# SB PBAvprickad online
81 Elin Pettersson
Ullevi FK
03 Ullevi FK 5.59 5.73 Nej
187 Judith Wagersten
Örgryte IS
98 Örgryte IS 5.73 5.83 Nej

Antal deltagare: 2

Kvinnor Tresteg

# SB PBAvprickad online
187 Judith Wagersten (Utom tävlan)
Örgryte IS
98 Örgryte IS Nej

Antal deltagare: 1

Kvinnor Spjut

Vikt: 600g

# SB PBAvprickad online
154 Ida Elmén
IF Kville
03 IF Kville 43.15 43.15 Nej
262 Natalie Claesson
Klippans FK
92 Klippans FK 32.83 32.83 Nej
124 Evelina Wikell
Mölndals AIK
03 Mölndals AIK 34.50 38.20 Nej

Antal deltagare: 3

F17 100 m

# SB PBAvprickad online
163 Irma Jonhed
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 12.73 12.73 Ja
27 Amanda Ehrnborg
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 13.42 13.42 Nej
144 Helena Celik
Ullevi FK
05 Ullevi FK 14.37 14.37 Ja
59 Corinne Danielsson
Ullevi FK
05 Ullevi FK Nej
340 Tindra Ladestam
Ullevi FK
05 Ullevi FK 13.89 13.89 Nej

Antal deltagare: 5

F17 200 m

# SB PBAvprickad online
323 Sissel Eliasson
Alingsås IF
04 Alingsås IF 26.19 26.19 Nej
163 Irma Jonhed
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 25.69 25.69 Ja
140 Hanna Amundin
Ullevi FK
07 Ullevi FK 26.82 26.67 Nej

Antal deltagare: 3

F17 100 m häck

Höjd: 76,2cm

# SB PBAvprickad online
101 Elsa Wållgren
Lerum Friidrott
04 Lerum Friidrott 15.92 Nej
123 Ester Schenk
Ullevi FK
04 Ullevi FK Nej

Antal deltagare: 2

F17 300 m häck

Höjd: 76,2cm

# SB PBAvprickad online
155 Ida Engelbrektsson
Alingsås IF
04 Alingsås IF 51.18 50.17 Nej
5 Agnes Dahlberg (Utom tävlan)
Lerum Friidrott
02 Lerum Friidrott Nej

Antal deltagare: 2

F17 Höjd

# SB PBAvprickad online
185 Josefine Holmesson
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 143 145 Nej
201 Leah Rohbrahn
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott Nej
101 Elsa Wållgren
Lerum Friidrott
04 Lerum Friidrott 162 162 Nej
108 Emma Andblad
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 145 145 Nej
111 Emma Rosgardt
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 151 151 Nej
253 Moa Cornéer
Örgryte IS
05 Örgryte IS 158 163 Nej
113 Engla Nilsson
Örgryte IS
05 Örgryte IS 164 172 Nej

Antal deltagare: 7

F17 Stav

# SB PBAvprickad online
24 Alma Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 285 290 Nej
325 Sofia Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 321 321 Nej
185 Josefine Holmesson
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 221 Nej
201 Leah Rohbrahn
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott Nej
123 Ester Schenk
Ullevi FK
04 Ullevi FK 286 305 Nej

Antal deltagare: 5

F17 Längd

# SB PBAvprickad online
110 Emma Norrman
Bohus IF
05 Bohus IF 4.13 Nej
202 Leia Holm
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 4.49 4.75 Nej
185 Josefine Holmesson
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 4.28 4.58 Nej
111 Emma Rosgardt
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 4.49 Nej
130 Filippa Couture
Ullevi FK
05 Ullevi FK 4.97 4.97 Nej
59 Corinne Danielsson
Ullevi FK
05 Ullevi FK 4.46 4.46 Nej
173 Jeriel Kabongo
Ullevi FK
05 Ullevi FK 4.69 4.69 Nej
99 Elsa Sandsten
Ullevi FK
05 Ullevi FK 4.52 4.52 Nej
123 Ester Schenk
Ullevi FK
04 Ullevi FK 4.78 4.78 Nej
253 Moa Cornéer
Örgryte IS
05 Örgryte IS Nej
113 Engla Nilsson
Örgryte IS
05 Örgryte IS 4.77 Nej

Antal deltagare: 11

F17 Tresteg

# SB PBAvprickad online
130 Filippa Couture
Ullevi FK
05 Ullevi FK 10.05 10.05 Nej
173 Jeriel Kabongo
Ullevi FK
05 Ullevi FK 10.15 10.15 Nej
99 Elsa Sandsten
Ullevi FK
05 Ullevi FK 9.95 9.95 Nej
346 Vendela Corswant (Utom tävlan)
Örgryte IS
93 Örgryte IS Nej

Antal deltagare: 4

F17 Kula

Vikt: 3,0kg

# SB PBAvprickad online
185 Josefine Holmesson
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 11.32 11.32 Nej
101 Elsa Wållgren
Lerum Friidrott
04 Lerum Friidrott 14.15 14.15 Nej
123 Ester Schenk
Ullevi FK
04 Ullevi FK Nej

Antal deltagare: 3

F17 Diskus

Vikt: 1,0kg

# SB PBAvprickad online
90 Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu 23.47 26.57 Nej
256 Moa Persson
Kongahälla AIK
06 Kongahälla AIK 26.81 26.81 Nej

Antal deltagare: 2

F17 Slägga

Vikt: 3,0kg

# SB PBAvprickad online
82 Elin Rydqvist
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 50.96 50.96 Nej
15 Alice Bengtsson
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 42.25 42.68 Nej
109 Emma Krantz
Ullevi FK
05 Ullevi FK 55.59 55.59 Nej

Antal deltagare: 3

F17 Spjut

Vikt: 500g

# SB PBAvprickad online
24 Alma Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 33.53 34.47 Nej

Antal deltagare: 1

F15 80 m

# SB PBAvprickad online
312 Sara Björklund
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK 11.62 11.62 Nej
342 Tova Karlsson
Hönö IS
07 Hönö IS 11.40 11.40 Nej
203 Lena Run Aronsdottir
IFK Göteborg
07 IFK Göteborg Nej
198 Klara Uveborn
IFK Göteborg
07 IFK Göteborg Nej
304 Saga Fredriksson
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK Nej
142 Hanna Schälin
Kongahälla AIK
06 Kongahälla AIK 12.22 Nej
207 Lilja Samuelsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott Nej
62 Cornelia Ullsten
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK Nej
16 Alice Berggren
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 11.21 11.21 Nej
147 Hilda Rydén
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 11.36 11.36 Nej
140 Hanna Amundin
Ullevi FK
07 Ullevi FK 10.30 10.30 Nej
240 Mary Harwood
Ullevi FK
07 Ullevi FK 10.97 10.97 Nej
97 Elsa Heyden
Ullevi FK
06 Ullevi FK Nej

Antal deltagare: 13

F15 300 m

# SB PBAvprickad online
342 Tova Karlsson
Hönö IS
07 Hönö IS 44.77 44.77 Nej
79 Elin Lennartsson
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK 55.90 55.90 Nej
261 Märta Rhodin
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott Nej
96 Elsa Claesson
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 44.88 44.88 Ja
366 Wilma Ehrnborg
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 43.96 43.96 Nej
62 Cornelia Ullsten
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK Nej
266 Nicolina Sinclair
Stenungsunds FI
07 Stenungsunds FI 45.81 45.81 Ja
16 Alice Berggren
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 46.51 46.51 Nej
147 Hilda Rydén
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 45.38 45.38 Nej
51 Bella Wennbom
Ullevi FK
07 Ullevi FK 44.10 44.10 Nej

Antal deltagare: 10

F15 80 m häck

Höjd: 76,2cm

# SB PBAvprickad online
342 Tova Karlsson
Hönö IS
07 Hönö IS Nej
79 Elin Lennartsson
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK Ja
208 Lily Stigberg
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott Nej
188 Julia Swerin
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott Nej
106 Emilia Blomdahl
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 12.23 12.23 Ja
166 Isabelle Colliander
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK Nej
65 Ebba Bränholm
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK Ja
97 Elsa Heyden
Ullevi FK
06 Ullevi FK Nej

Antal deltagare: 8

F15 300 m häck

Höjd: 76,2cm

# SB PBAvprickad online
212 Linnea Johansson
Bohus IF
07 Bohus IF 48.70 48.70 Ja
342 Tova Karlsson
Hönö IS
07 Hönö IS 49.18 49.18 Nej
90 Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu Nej
106 Emilia Blomdahl
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 47.90 47.90 Ja
86 Ella Friberg
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS Nej
166 Isabelle Colliander
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 54.15 54.15 Nej
62 Cornelia Ullsten
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK Nej
51 Bella Wennbom
Ullevi FK
07 Ullevi FK 51.33 51.33 Nej

Antal deltagare: 8

F15 1500 m hinder

Höjd: 76,2cm

# SB PBAvprickad online
254 Moa Enander
Hälle IF
07 Hälle IF Nej
122 Ester Mägi Theorin
IF Kville
06 IF Kville 5:37.32 5:37.32 Nej
62 Cornelia Ullsten
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 5:56.82 5:56.82 Nej

Antal deltagare: 3

F15 Höjd

# SB PBAvprickad online
312 Sara Björklund
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK 131 131 Nej
132 Freja Bäckström
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 152 152 Nej

Antal deltagare: 2

F15 Stav

# SB PBAvprickad online
17 Alice Bredström
Brattås CK
07 Brattås CK 292 292 Nej
198 Klara Uveborn
IFK Göteborg
07 IFK Göteborg 221 Nej
264 Nellie Gullberg
Lerum Friidrott
06 Lerum Friidrott 271 271 Nej
88 Ella Holmberg
Lerum Friidrott
06 Lerum Friidrott 274 274 Nej
214 Linnea Pihl (Utom tävlan)
Lerum Friidrott
01 Lerum Friidrott Nej
261 Märta Rhodin
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 175 Nej
65 Ebba Bränholm
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 252 252 Nej

Antal deltagare: 7

F15 Längd

# SB PBAvprickad online
312 Sara Björklund
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK 3.89 3.89 Nej
304 Saga Fredriksson
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK Nej
79 Elin Lennartsson
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK 3.66 3.66 Nej
207 Lilja Samuelsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 3.05 Nej
208 Lily Stigberg
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 4.09 4.09 Nej
188 Julia Swerin
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 4.94 4.94 Nej
266 Nicolina Sinclair
Stenungsunds FI
07 Stenungsunds FI 4.54 4.54 Nej
16 Alice Berggren
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 4.45 4.45 Nej
18 Alice Holmberg-Boström
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 4.30 4.30 Nej
178 Johanna Gusten
Ullevi FK
07 Ullevi FK 4.49 4.49 Nej
240 Mary Harwood
Ullevi FK
07 Ullevi FK 4.49 4.49 Nej
213 Linnea Johansson
Varbergs GIF
06 Varbergs GIF 4.46 4.46 Nej

Antal deltagare: 12

F15 Tresteg

# SB PBAvprickad online
212 Linnea Johansson
Bohus IF
07 Bohus IF 10.10 10.10 Nej
312 Sara Björklund
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK 7.99 7.99 Nej
106 Emilia Blomdahl
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 10.35 10.35 Nej
86 Ella Friberg
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS Nej
178 Johanna Gusten
Ullevi FK
07 Ullevi FK 9.62 9.62 Nej

Antal deltagare: 5

F15 Kula

Vikt: 3,0kg

# SB PBAvprickad online
287 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 9.99 9.99 Nej
90 Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu 9.99 10.10 Nej
258 Molly Klingener
Lerum Friidrott
06 Lerum Friidrott 9.96 9.96 Nej
320 Sigrid Altus
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 12.54 12.54 Nej
18 Alice Holmberg-Boström
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 9.87 9.87 Nej

Antal deltagare: 5

F15 Diskus

Vikt: 0,75kg

# SB PBAvprickad online
126 Felicia Bjärnlöf
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 23.83 23.83 Nej
287 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 23.32 26.20 Nej
256 Moa Persson
Kongahälla AIK
06 Kongahälla AIK 30.66 30.66 Nej
258 Molly Klingener
Lerum Friidrott
06 Lerum Friidrott 26.65 26.65 Nej
261 Märta Rhodin
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott Nej
18 Alice Holmberg-Boström
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK Nej

Antal deltagare: 6

F15 Slägga

Vikt: 3,0kg

# SB PBAvprickad online
126 Felicia Bjärnlöf
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK Nej
287 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 24.88 Nej
90 Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu 45.57 45.57 Nej
258 Molly Klingener
Lerum Friidrott
06 Lerum Friidrott 52.72 52.72 Nej
106 Emilia Blomdahl
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 30.94 30.94 Nej
86 Ella Friberg
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 24.79 24.79 Nej
147 Hilda Rydén
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK Nej

Antal deltagare: 7

F15 Spjut

Vikt: 500g

# SB PBAvprickad online
312 Sara Björklund
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK 20.39 20.39 Nej
287 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 22.88 24.94 Nej
256 Moa Persson
Kongahälla AIK
06 Kongahälla AIK 27.40 29.83 Nej
320 Sigrid Altus
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 39.06 39.06 Nej
18 Alice Holmberg-Boström
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 23.48 23.48 Nej

Antal deltagare: 5

F13 60 m

# SB PBAvprickad online
206 Liiv Björk
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK Nej
260 Märta Elfström
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK Nej
100 Elsa Skager
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 8.91 8.91 Nej
153 Ida Ekengren
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 8.90 8.90 Ja
160 Inez Brocker
Stenungsunds FI
08 Stenungsunds FI 8.84 8.84 Ja
26 Alva Wennbom
Ullevi FK
08 Ullevi FK 9.45 9.45 Ja

Antal deltagare: 6

F13 200 m

# SB PBAvprickad online
78 Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 28.78 28.78 Nej
206 Liiv Björk
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK Nej
234 Maja Carlsson
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK Ja
260 Märta Elfström
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK Nej
197 Klara Peterson
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 29.63 29.63 Nej
186 Judit Markhede
Majornas IK
09 Majornas IK 31.64 Ja
153 Ida Ekengren
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 28.83 28.83 Ja
160 Inez Brocker
Stenungsunds FI
08 Stenungsunds FI 29.39 29.39 Ja

Antal deltagare: 8

F13 600 m

# SB PBAvprickad online
74 Elin Flagg
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 2:00.49 2:00.49 Nej
20 Alice Samuelsson
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 1:46.42 1:46.42 Nej
205 Leonie Algurén
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 1:50.37 1:50.37 Nej
219 Liv Hammarberg
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott Nej
156 Ida Klingener
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 1:51.36 1:51.36 Nej
12 Alexandra Allvin
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 1:59.94 1:59.94 Ja

Antal deltagare: 6

F13 1500 m

# SB PBAvprickad online
330 Stina Juneståhl
IF Kville
08 IF Kville Nej
267 Nike Emanuelsson
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 5:33.05 5:33.05 Ja
47 Athina Ringfeldt
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 5:38.13 5:38.13 Nej
234 Maja Carlsson
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK Ja
74 Elin Flagg
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK Nej
205 Leonie Algurén
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 5:39.84 5:39.84 Nej
219 Liv Hammarberg
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott Nej
156 Ida Klingener
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 5:44.76 5:44.76 Nej
83 Elin Stagemyr
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK Nej

Antal deltagare: 9

F13 60 m häck

Höjd: 68,6cm

# SB PBAvprickad online
278 Olivia Johansson
Bohus IF
09 Bohus IF 12.11 12.11 Ja
329 Stina Essberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 10.45 10.45 Ja
357 Vilma Lundqvist Ottordahl
Hönö IS
08 Hönö IS 10.35 10.35 Ja
78 Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 9.98 9.98 Ja
311 Sanna Gullberg
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 11.47 11.47 Nej
219 Liv Hammarberg
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 11.61 11.61 Nej
236 Marika Söderlund Larsson
Stenungsunds FI
10 Stenungsunds FI 10.71 10.71 Ja

Antal deltagare: 7

F13 200 m häck

Höjd: 68,6cm

# SB PBAvprickad online
35 Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF 32.64 32.64 Ja
329 Stina Essberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 33.97 33.97 Ja
357 Vilma Lundqvist Ottordahl
Hönö IS
08 Hönö IS 31.88 Ja
20 Alice Samuelsson
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK Nej
83 Elin Stagemyr
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK Nej
236 Marika Söderlund Larsson
Stenungsunds FI
10 Stenungsunds FI 30.94 30.94 Ja

Antal deltagare: 6

F13 Höjd

# SB PBAvprickad online
78 Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 149 149 Nej
267 Nike Emanuelsson
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 136 136 Nej
47 Athina Ringfeldt
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 136 136 Nej
219 Liv Hammarberg
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 126 126 Nej
28 Amanda Melander
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott Nej
83 Elin Stagemyr
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 143 143 Nej

Antal deltagare: 6

F13 Stav

# SB PBAvprickad online
311 Sanna Gullberg
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 226 226 Nej
219 Liv Hammarberg
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott Nej
28 Amanda Melander
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott Nej
100 Elsa Skager
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 271 271 Nej

Antal deltagare: 4

F13 Längd

Hoppzon

# SB PBAvprickad online
329 Stina Essberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 4.33 4.33 Nej
357 Vilma Lundqvist Ottordahl
Hönö IS
08 Hönö IS 4.45 4.45 Nej
206 Liiv Björk
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK Nej
20 Alice Samuelsson
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 4.04 4.24 Nej
368 Ylva Algotson
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 3.43 Nej
205 Leonie Algurén
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 4.53 4.53 Nej
219 Liv Hammarberg
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 4.00 4.00 Nej
156 Ida Klingener
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 4.20 Nej
30 Amelie Luther
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 4.06 4.06 Nej
26 Alva Wennbom
Ullevi FK
08 Ullevi FK 4.31 4.31 Nej

Antal deltagare: 10

F13 Kula

Vikt: 2,0kg

# SB PBAvprickad online
278 Olivia Johansson
Bohus IF
09 Bohus IF 8.63 8.63 Nej
287 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 12.66 12.66 Nej
78 Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 12.87 12.87 Nej
243 Matilda Skoglund
IFK Göteborg
08 IFK Göteborg 10.20 10.20 Nej
206 Liiv Björk
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK Nej
197 Klara Peterson
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 12.76 12.76 Nej

Antal deltagare: 6

F13 Diskus

Vikt: 0,6kg

# SB PBAvprickad online
126 Felicia Bjärnlöf
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 30.99 30.99 Nej
287 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 33.10 33.22 Nej
330 Stina Juneståhl
IF Kville
08 IF Kville Nej
243 Matilda Skoglund
IFK Göteborg
08 IFK Göteborg 23.80 23.80 Nej
91 Ellen Kryander
IK Ymer
08 IK Ymer Nej
152 Ida Bjerkliden
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 23.13 23.13 Nej
197 Klara Peterson
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 30.09 30.09 Nej

Antal deltagare: 7

F13 Slägga

Vikt: 2,0kg

# SB PBAvprickad online
126 Felicia Bjärnlöf
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 41.39 41.39 Nej
92 Ellen Thorell
Eksjö Södra IK
12 Eksjö Södra IK 17.13 17.13 Nej
287 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 38.14 38.14 Nej
330 Stina Juneståhl
IF Kville
08 IF Kville Nej
243 Matilda Skoglund
IFK Göteborg
08 IFK Göteborg Nej
197 Klara Peterson
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 40.14 40.14 Nej

Antal deltagare: 6

F13 Spjut

Vikt: 400g

# SB PBAvprickad online
278 Olivia Johansson
Bohus IF
09 Bohus IF 18.39 18.39 Nej
126 Felicia Bjärnlöf
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 20.41 20.41 Nej
287 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 26.42 26.57 Nej
243 Matilda Skoglund
IFK Göteborg
08 IFK Göteborg 21.49 21.49 Nej
152 Ida Bjerkliden
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 24.23 24.23 Nej
206 Liiv Björk
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK Nej
368 Ylva Algotson
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 12.82 12.82 Nej

Antal deltagare: 7

F12 Trekamp 1, F12

60m häck, längd och spjut

60m häck, längd och spjut

# SB PBAvprickad online
199 Klara Sif Aronsdottir
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg Nej
220 Liv Holm
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg Nej
19 Alice Lindblad
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg Nej
291 Paulina Pappi
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg Nej
165 Isabella Siering
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg Nej
189 Junia Backman Dezitter
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott Nej
360 Viola Brorsson
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott Nej
89 Ella Jarenskog
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott Nej
158 Ida Lindstrand
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott Nej
349 Vera Liökel
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott Nej
159 Ida Ryttberg
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott Nej
221 Liv Ternestedt
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott Nej
66 Ebba Dahlgren
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK Nej
348 Vera Fagerström
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK Nej
67 Ebba Hagelin
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK Nej
29 Amanda Rönnbom
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK Nej
141 Hanna Salberg
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK Nej

Antal deltagare: 17

F12 Trekamp 2, F12

60m, höjd och kula

60m, höjd och kula

# SB PBAvprickad online
360 Viola Brorsson
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott Nej
89 Ella Jarenskog
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 1904 1904 Ja
158 Ida Lindstrand
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott Ja
349 Vera Liökel
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott Ja
159 Ida Ryttberg
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott Ja
221 Liv Ternestedt
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott Nej
186 Judit Markhede
Majornas IK
09 Majornas IK Ja
87 Ella Gross
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK Nej
134 Freja Åhsberg
Ullevi FK
09 Ullevi FK Ja

Antal deltagare: 9

F11 Trekamp 1, P/F 11

60m häck, längd och spjut

60m häck, längd och spjut

# SB PBAvprickad online
305 Saga Karlsson
Hönö IS
10 Hönö IS Nej
161 Ingrid Day
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott Nej
224 Lovina Freij
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott Nej
143 Hannah Janthur
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott Nej
242 Mathilde Klein
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott Nej
107 Emilia Larsson
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott Nej
157 Ida Lindsta Long
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott Nej
98 Elsa Moberg
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott Nej
200 Lava Warberg
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott Nej
137 Greta Widell
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott Nej
46 Astrid Wikman
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott Nej
370 Maja Wissö
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott Nej
103 Embla Norinder
Majornas IK
10 Majornas IK 16 16 Nej
127 Felicia Luukkonen
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK Nej
128 Felicia Ullsten
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK Nej

Antal deltagare: 15

F11 Trekamp 2, P/F 11

60m, höjd och kula

60m, höjd och kula

# SB PBAvprickad online
305 Saga Karlsson
Hönö IS
10 Hönö IS Nej
257 Molly Emilsson
IFK Göteborg
10 IFK Göteborg Ja
233 Lykke Nyström
IFK Göteborg
10 IFK Göteborg Ja
224 Lovina Freij
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott Nej
157 Ida Lindsta Long
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott Nej
73 Elin Amundin
Ullevi FK
10 Ullevi FK Nej

Antal deltagare: 6

F10 Trekamp P/F 10

60m häck, längd och boll

60m häck (60), längd, boll

# SB PBAvprickad online
263 Natasha Ljungberg
Bohus IF
11 Bohus IF Nej
60 Cornelia Ask
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
225 Lovisa Axvi
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
64 Ebba Björkman
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
164 Isabel Borgesand Collby
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
135 Frida Fors
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
75 Elin Forsell
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
210 Linnea Fredriksson
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
77 Elin Karlsson
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
114 Enya Kontio
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
68 Ebba Köhl
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
306 Saga Lindstrand
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
70 Edith Sandberg
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
215 Linnéa Sivertsson
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
307 Saga Strid
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
34 Anna Swerin
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
308 Saga Tilly Dunmark
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
61 Cornelia Tollén
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
303 Rut Wållgren
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
53 Bodil Efraimsson
Motala AIF
11 Motala AIF Nej
22 Alicia Björn
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK Nej
327 Stella Blixt
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK Nej
211 Linnéa Hedenskog
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK Nej
318 Signe Jonasson
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK Nej
162 Ingrid Kristensson
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK Nej
359 Vinnah Landelius
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK Nej
133 Freja Larsson
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK Nej
347 Vendela Månesjö
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK Nej
338 Tilde Smedbro
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK Nej
350 Vera Törnvall
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK Nej

Antal deltagare: 30

F9 Trekamp, P/F 9

60m, längd och boll

60m, längd och boll

# SB PBAvprickad online
92 Ellen Thorell
Eksjö Södra IK
12 Eksjö Södra IK Nej
276 Norah Rogö
Habo Friidrott -04
13 Habo Friidrott -04 Ja
328 Stella Carlsson
Lerum Friidrott
12 Lerum Friidrott Nej
247 Maya Edlander
Lerum Friidrott
12 Lerum Friidrott Nej
313 Savannah Gebl
Lerum Friidrott
12 Lerum Friidrott Nej
367 Wilma Haag
Lerum Friidrott
12 Lerum Friidrott Nej
195 Klara Hallenbo
Lerum Friidrott
12 Lerum Friidrott Nej
25 Alva Hallnor
Lerum Friidrott
12 Lerum Friidrott Nej
196 Klara Kans
Lerum Friidrott
12 Lerum Friidrott Nej
45 Astrid Liøkel
Lerum Friidrott
12 Lerum Friidrott Ja
80 Elin Minnhagen
Lerum Friidrott
12 Lerum Friidrott Nej
319 Signe Nilsson
Lerum Friidrott
12 Lerum Friidrott Nej
259 My Näslundh
Lerum Friidrott
12 Lerum Friidrott Nej
125 Fay Papachatzaki
Lerum Friidrott
12 Lerum Friidrott Nej
222 Lo Slättmyr
Lerum Friidrott
12 Lerum Friidrott Nej
58 Clara Willstrand
Lerum Friidrott
12 Lerum Friidrott Nej

Antal deltagare: 16

Män 150m

# SB PBAvprickad online
299 Rasmus Karlsson
Hälle IF
92 Hälle IF 16.46 16.46 Nej
105 Emil Bengtsson
IF Kville
02 IF Kville Nej
237 Marklan Jackson
Lerum Friidrott
83 Lerum Friidrott Nej
40 Anton Johannesson
Lerum Friidrott
96 Lerum Friidrott Nej
335 Theodor Johner
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 18.58 Nej
216 Linus Pihl
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott Nej
183 Jonatan Johansson
Sävedalens AIK
00 Sävedalens AIK Nej
302 Robin Noping
Sävedalens AIK
96 Sävedalens AIK Nej
288 Patrik Andersson
Ullevi FK
91 Ullevi FK Nej
310 Samuel Andreasson
Ullevi FK
99 Ullevi FK Nej
37 Anton Bengtsson
Ullevi FK
99 Ullevi FK Nej
226 Lucas Bolin
Ullevi FK
01 Ullevi FK Nej
2 Adam Denguir
Ullevi FK
94 Ullevi FK Nej
146 Herman Forsberg
Ullevi FK
02 Ullevi FK Nej
175 Jimmy Hellström
Ullevi FK
03 Ullevi FK Nej
351 Victor Hering
Ullevi FK
03 Ullevi FK Nej
1 Aaron Ladestam
Ullevi FK
00 Ullevi FK Nej
112 Emmanuel Ogwo
Ullevi FK
02 Ullevi FK Nej
239 Martin Selin
Ullevi FK
95 Ullevi FK Nej
297 Rafael Tejada de Leon
Ullevi FK
02 Ullevi FK Nej
271 Nils Thornberg
Ullevi FK
94 Ullevi FK Nej

Antal deltagare: 21

Män 300 m

# SB PBAvprickad online
237 Marklan Jackson
Lerum Friidrott
83 Lerum Friidrott Nej
40 Anton Johannesson
Lerum Friidrott
96 Lerum Friidrott Nej
182 Jonatan Johannesson
Lerum Friidrott
93 Lerum Friidrott Nej
216 Linus Pihl
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 37.23 Nej
183 Jonatan Johansson
Sävedalens AIK
00 Sävedalens AIK Nej
302 Robin Noping
Sävedalens AIK
96 Sävedalens AIK 41.15 Nej
288 Patrik Andersson
Ullevi FK
91 Ullevi FK 35.36 Nej
310 Samuel Andreasson
Ullevi FK
99 Ullevi FK 36.38 36.38 Nej
37 Anton Bengtsson
Ullevi FK
99 Ullevi FK 34.98 34.98 Nej
2 Adam Denguir
Ullevi FK
94 Ullevi FK 34.81 Nej
176 Joakim Karlsson
Ullevi FK
97 Ullevi FK 35.50 Nej
1 Aaron Ladestam
Ullevi FK
00 Ullevi FK 36.51 Nej
32 Andreas Norström
Ullevi FK
92 Ullevi FK 36.93 36.93 Nej
239 Martin Selin
Ullevi FK
95 Ullevi FK 35.68 35.68 Nej
297 Rafael Tejada de Leon
Ullevi FK
02 Ullevi FK 38.60 Nej
271 Nils Thornberg
Ullevi FK
94 Ullevi FK 34.38 34.38 Nej
139 Gustav Ölund
Örgryte IS
94 Örgryte IS 39.33 37.77 Nej

Antal deltagare: 17

Män 3000 m hinder

Höjd: 91,4cm

# SB PBAvprickad online
115 Erik Framme
Hälle IF
73 Hälle IF 10:06.98 Ja
282 Oscar Eliasson
Hässelby SK
01 Hässelby SK Nej
371 Jesper Evervall
Örgryte IS
94 Örgryte IS Ja
295 Philip Frick
Örgryte IS
04 Örgryte IS Nej

Antal deltagare: 4

Män Höjd

# SB PBAvprickad online
228 Lucas Lorentzon
IFK Göteborg
03 IFK Göteborg 188 188 Nej
294 Philip Bayer
Mölndals AIK
03 Mölndals AIK 188 188 Nej
231 Lukas Edqvist
Örgryte IS
02 Örgryte IS 203 203 Nej

Antal deltagare: 3

Män Stav

# SB PBAvprickad online
292 Peter Svensson
IF Rigor
02 IF Rigor 426 426 Nej

Antal deltagare: 1

Män Längd

# SB PBAvprickad online
175 Jimmy Hellström
Ullevi FK
03 Ullevi FK 6.42 6.88 Nej
351 Victor Hering
Ullevi FK
03 Ullevi FK 6.52 7.18 Nej
296 Philip Karlsson
Ullevi FK
04 Ullevi FK Nej
238 Markus Lundborg
Ullevi FK
99 Ullevi FK 6.33 Nej
297 Rafael Tejada de Leon
Ullevi FK
02 Ullevi FK Nej

Antal deltagare: 5

Män Spjut

Vikt: 800g

# SB PBAvprickad online
11 Alexander Ottosson
Klippans FK
87 Klippans FK 66.09 68.43 Nej
300 Rizvan Ektymaev
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 36.56 39.77 Nej

Antal deltagare: 2

P17 100 m

# SB PBAvprickad online
339 Tim Jansson
Alingsås IF
05 Alingsås IF 11.42 11.42 Ja
230 Lukas Björklund
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 11.96 11.96 Nej
36 Anthon Bokelund Singh
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 11.30 11.30 Nej
343 Tristan Heno
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 11.37 11.37 Nej
358 Vincent Lundstedt
Stenungsunds FI
04 Stenungsunds FI 11.52 11.52 Nej
353 Viggo Andersson
Ullevi FK
04 Ullevi FK 11.55 11.55 Nej
179 Johannes Lundqvist
Ullevi FK
04 Ullevi FK 11.87 Nej
317 Shakeem Reid
Ullevi FK
05 Ullevi FK 11.52 11.52 Nej

Antal deltagare: 8

P17 200 m

# SB PBAvprickad online
339 Tim Jansson
Alingsås IF
05 Alingsås IF 22.84 22.84 Nej
230 Lukas Björklund
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 25.31 25.31 Nej
36 Anthon Bokelund Singh
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 23.37 23.37 Nej
343 Tristan Heno
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg Nej
168 Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 22.47 22.47 Nej
174 Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund 22.65 22.65 Nej
335 Theodor Johner
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 24.86 Nej
217 Linus Wahl
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 29.69 Ja
358 Vincent Lundstedt
Stenungsunds FI
04 Stenungsunds FI 23.52 23.52 Nej
272 Noel Krantz
Sävedalens AIK
05 Sävedalens AIK 24.44 24.44 Ja
353 Viggo Andersson
Ullevi FK
04 Ullevi FK 23.24 23.24 Nej
317 Shakeem Reid
Ullevi FK
05 Ullevi FK 23.93 23.93 Nej

Antal deltagare: 12

P17 300 m häck

Höjd: 84,0cm

# SB PBAvprickad online
335 Theodor Johner
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 43.29 43.29 Nej
216 Linus Pihl (Utom tävlan)
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott Nej
217 Linus Wahl
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott Nej
235 Marcus Johansson
Örgryte IS
05 Örgryte IS 43.31 43.31 Ja

Antal deltagare: 4

P17 Höjd

# SB PBAvprickad online
230 Lukas Björklund
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 163 168 Nej
72 Elias Johansson
Ullevi FK
05 Ullevi FK 162 162 Nej
296 Philip Karlsson
Ullevi FK
04 Ullevi FK 181 181 Nej
151 Hugo Tilldal
Ullevi FK
05 Ullevi FK 178 178 Nej

Antal deltagare: 4

P17 Stav

# SB PBAvprickad online
138 Gustav Thyrman
IF Rigor
04 IF Rigor 416 416 Nej
129 Filip Schälin
Kongahälla AIK
04 Kongahälla AIK 185 220 Nej
94 Elliot Lindbom
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 381 381 Nej
214 Linnea Pihl (Utom tävlan)
Lerum Friidrott
01 Lerum Friidrott Nej
172 Jacob Tegner
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 381 381 Nej
217 Linus Wahl
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott Nej

Antal deltagare: 6

P17 Längd

# SB PBAvprickad online
230 Lukas Björklund
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 5.97 5.97 Nej
84 Eliot Katarincek Rochat
IK Ymer
06 IK Ymer Nej
217 Linus Wahl
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 5.98 5.98 Nej
353 Viggo Andersson
Ullevi FK
04 Ullevi FK 6.09 6.09 Nej
181 Jonas Gustén
Ullevi FK
05 Ullevi FK 6.04 6.04 Nej
179 Johannes Lundqvist
Ullevi FK
04 Ullevi FK 6.38 6.38 Nej
235 Marcus Johansson
Örgryte IS
05 Örgryte IS 5.58 5.58 Nej

Antal deltagare: 7

P17 Tresteg

# SB PBAvprickad online
230 Lukas Björklund
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 12.57 12.57 Nej
181 Jonas Gustén
Ullevi FK
05 Ullevi FK 13.28 13.28 Nej
72 Elias Johansson
Ullevi FK
05 Ullevi FK 10.14 10.14 Nej
296 Philip Karlsson
Ullevi FK
04 Ullevi FK 13.72 13.72 Nej
179 Johannes Lundqvist
Ullevi FK
04 Ullevi FK 13.87 13.87 Nej

Antal deltagare: 5

P17 Kula

Vikt: 5,0kg

# SB PBAvprickad online
171 Jacob Johansson
Varbergs GIF
04 Varbergs GIF 10.04 Nej

Antal deltagare: 1

P17 Diskus

Vikt: 1,5kg

# SB PBAvprickad online
230 Lukas Björklund
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 29.14 29.14 Nej

Antal deltagare: 1

P17 Slägga

Vikt: 5,0kg

# SB PBAvprickad online
9 Albin Östman
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 37.54 37.54 Nej
324 Sixten Persson
Sävedalens AIK
04 Sävedalens AIK 45.67 45.67 Nej
171 Jacob Johansson
Varbergs GIF
04 Varbergs GIF 49.54 49.54 Nej

Antal deltagare: 3

P17 Spjut

Vikt: 700g

# SB PBAvprickad online
217 Linus Wahl
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 42.29 42.29 Nej
151 Hugo Tilldal
Ullevi FK
05 Ullevi FK 39.26 39.26 Nej

Antal deltagare: 2

P15 80 m

# SB PBAvprickad online
169 Ivano Bevanda
Eslövs AI
07 Eslövs AI 9.71 9.71 Ja
315 Sebastian Kjellberg
IF Rigor
07 IF Rigor 10.35 10.35 Ja
193 Kalle Thyrman
IF Rigor
07 IF Rigor 10.30 10.30 Nej
177 Joel Pettersson
IFK Göteborg
07 IFK Göteborg 10.95 10.95 Nej
54 Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund 9.66 9.66 Nej
284 Oskar Ekström
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK 10.55 10.55 Ja
48 Axel Johansson
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK 11.77 Nej
170 Ivar Fransson Larsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 10.37 10.37 Nej
268 Nils Johner
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott Nej
33 Andrei Popa
Mariestads AIF
06 Mariestads AIF 9.39 9.39 Ja
283 Oskar Andersson
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 10.49 10.49 Ja
63 David Blixt
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 10.63 10.63 Nej
150 Hugo Persson
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 10.19 10.19 Nej

Antal deltagare: 13

P15 300 m

# SB PBAvprickad online
169 Ivano Bevanda
Eslövs AI
07 Eslövs AI 40.85 40.85 Nej
54 Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund Nej
268 Nils Johner
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 46.80 Nej
269 Nils Lindsta Long
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott Nej
283 Oskar Andersson
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK Ja

Antal deltagare: 5

P15 800 m

# SB PBAvprickad online
131 Fredrik Engel (Utom tävlan)
Lerum Friidrott
74 Lerum Friidrott 2:22.28 2:20.61 Ja
352 Victor Klein
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott Nej
362 Wiktor Nordström
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 3:00.46 Nej
50 Axel Olsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 2:21.00 2:21.00 Nej

Antal deltagare: 4

P15 2000 m

# SB PBAvprickad online
352 Victor Klein
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 7:37.27 Nej
50 Axel Olsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 6:45.00 Nej

Antal deltagare: 2

P15 80 m häck

Höjd: 84,0cm

# SB PBAvprickad online
63 David Blixt
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 12.18 12.18 Nej
39 Anton Grentzelius
Stenungsunds FI
07 Stenungsunds FI 14.80 14.80 Ja

Antal deltagare: 2

P15 300 m häck

Höjd: 76,2cm

# SB PBAvprickad online
193 Kalle Thyrman
IF Rigor
07 IF Rigor Nej
39 Anton Grentzelius
Stenungsunds FI
07 Stenungsunds FI 52.12 52.12 Ja

Antal deltagare: 2

P15 1500 m hinder

Höjd: 76,2cm

# SB PBAvprickad online
268 Nils Johner
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 5:39.87 5:39.87 Nej
344 Ture Hjortbäck
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 5:08.40 5:08.40 Nej
250 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 5:03.00 5:03.00 Ja

Antal deltagare: 3

P15 Höjd

# SB PBAvprickad online
84 Eliot Katarincek Rochat
IK Ymer
06 IK Ymer Nej
284 Oskar Ekström
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK 156 156 Nej
33 Andrei Popa
Mariestads AIF
06 Mariestads AIF 187 187 Nej
63 David Blixt
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK Nej
290 Paul Janzen
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 150 Nej

Antal deltagare: 5

P15 Stav

# SB PBAvprickad online
193 Kalle Thyrman
IF Rigor
07 IF Rigor Nej
269 Nils Lindsta Long
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 212 235 Nej
344 Ture Hjortbäck
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 275 275 Nej

Antal deltagare: 3

P15 Längd

# SB PBAvprickad online
315 Sebastian Kjellberg
IF Rigor
07 IF Rigor 5.39 5.39 Nej
193 Kalle Thyrman
IF Rigor
07 IF Rigor Nej
177 Joel Pettersson
IFK Göteborg
07 IFK Göteborg 5.24 5.24 Nej
48 Axel Johansson
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK 4.46 4.46 Nej
269 Nils Lindsta Long
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott Nej

Antal deltagare: 5

P15 Tresteg

# SB PBAvprickad online
315 Sebastian Kjellberg
IF Rigor
07 IF Rigor 10.79 10.79 Nej
177 Joel Pettersson
IFK Göteborg
07 IFK Göteborg Nej
13 Alfred Danerud
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 10.53 10.53 Nej

Antal deltagare: 3

P15 Kula

Vikt: 4,0kg

# SB PBAvprickad online
149 Hugo Hallnor
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott Nej
269 Nils Lindsta Long
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 7.47 7.47 Nej
6 Albin Elmgren Warberg
Örgryte IS
07 Örgryte IS Nej

Antal deltagare: 3

P15 Diskus

Vikt: 1,0kg

# SB PBAvprickad online
332 Tage Sköld
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK Nej
6 Albin Elmgren Warberg
Örgryte IS
07 Örgryte IS Nej

Antal deltagare: 2

P15 Spjut

Vikt: 600g

# SB PBAvprickad online
95 Elliot Montell
Bohus IF
07 Bohus IF 43.01 43.01 Nej
352 Victor Klein
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott Nej
362 Wiktor Nordström
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 20.52 20.52 Nej
332 Tage Sköld
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 26.96 26.96 Nej
7 Albin Friberg
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 54.46 54.46 Nej

Antal deltagare: 5

P13 60 m

# SB PBAvprickad online
336 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 7.95 7.95 Ja
227 Lucas Gopo
Kongahälla AIK
09 Kongahälla AIK Ja
49 Axel Moberg
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 8.20 8.20 Nej
118 Eskil Fernström
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 7.85 7.85 Ja
218 Linus Weihard
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 9.27 9.27 Nej

Antal deltagare: 5

P13 200 m

# SB PBAvprickad online
336 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 Nej
148 Hugo Edin
IFK Göteborg
08 IFK Göteborg 27.76 27.76 Nej
316 Sebastian Siering
IFK Göteborg
08 IFK Göteborg 28.78 28.78 Ja
118 Eskil Fernström
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK Ja
218 Linus Weihard
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 31.87 31.87 Nej

Antal deltagare: 5

P13 1500 m

# SB PBAvprickad online
322 Simon Rydén
IF Kville
08 IF Kville Nej

Antal deltagare: 1

P13 200 m häck

Höjd: 68,6cm

# SB PBAvprickad online
336 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 27.85 27.85 Ja

Antal deltagare: 1

P13 Stav

# SB PBAvprickad online
336 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 254 Nej

Antal deltagare: 1

P13 Längd

Hoppzon

# SB PBAvprickad online
148 Hugo Edin
IFK Göteborg
08 IFK Göteborg 5.03 5.03 Nej
316 Sebastian Siering
IFK Göteborg
08 IFK Göteborg 4.87 4.87 Nej
227 Lucas Gopo
Kongahälla AIK
09 Kongahälla AIK Nej
280 Olle Kärnebro
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK Nej
118 Eskil Fernström
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 5.27 Nej

Antal deltagare: 5

P13 Kula

Vikt: 3,0kg

# SB PBAvprickad online
43 Arman Kosovic
Sävedalens AIK
08 Sävedalens AIK 9.83 9.83 Nej
85 Elis Rosander
Sävedalens AIK
08 Sävedalens AIK 7.62 7.62 Nej

Antal deltagare: 2

P13 Diskus

Vikt: 0,6kg

# SB PBAvprickad online
336 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 38.75 38.75 Nej
38 Anton Berggård
IF Kville
08 IF Kville Nej
43 Arman Kosovic
Sävedalens AIK
08 Sävedalens AIK 22.73 22.73 Nej

Antal deltagare: 3

P13 Slägga

Vikt: 3,0kg

# SB PBAvprickad online
336 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 Nej
38 Anton Berggård
IF Kville
08 IF Kville Nej

Antal deltagare: 2

P13 Spjut

Vikt: 400g

# SB PBAvprickad online
364 William Lidén
Bohus IF
09 Bohus IF 41.34 41.34 Nej
336 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 43.22 43.22 Nej
148 Hugo Edin
IFK Göteborg
08 IFK Göteborg 32.93 32.93 Nej

Antal deltagare: 3

P12 Trekamp 1, P12

60m häck, längd och spjut

60m häck, längd och spjut

# SB PBAvprickad online
369 Zakarias Ljungberg
Bohus IF
09 Bohus IF Nej
55 César Skoglund
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg Nej
184 Jonathan Andersson
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott Nej
167 Isac Gabrielsson
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott Nej
285 Oskar Hallenbo
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott Nej
10 Alexander Andersson
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK Nej
190 Justin Harwood
Ullevi FK
09 Ullevi FK Nej

Antal deltagare: 7

P12 Trekamp 2, P12

60m, höjd och kula

60m, höjd och kula

# SB PBAvprickad online
44 Arvid Wetterberg
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott Ja
246 Max Johansson
Ullevi FK
09 Ullevi FK Ja

Antal deltagare: 2

P11 Trekamp 1, P/F 11

60m häck, längd och spjut

60m häck, längd och spjut

# SB PBAvprickad online
281 Oscar Axvi
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott Nej
363 Wilhelm Edlander
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott Nej
194 Kevin Fatty
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott Nej
116 Erik Larsson
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott Nej
341 Tor Weije
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott Nej

Antal deltagare: 5

P11 Trekamp 2, P/F 11

60m, höjd och kula

60m, höjd och kula

# SB PBAvprickad online
281 Oscar Axvi
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott Nej
194 Kevin Fatty
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott Nej
180 John Meding
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott Nej
3 Adam Hadad
Majornas IK
10 Majornas IK Ja
333 Tage Strandler
Majornas IK
10 Majornas IK Ja
331 Svante Fernström
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK Ja
120 Espen Robinson
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK Nej

Antal deltagare: 7

P10 Trekamp P/F 10

60m häck, längd och boll

60m häck (60), längd, boll

# SB PBAvprickad online
204 Leo Sande
Bohus IF
11 Bohus IF Nej
14 Alfred Rogö
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04 Nej
279 Olle Aleborg Berglund
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
265 Nick Algurén
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
229 Ludvig Andrén
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
244 Max Björkman
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
309 Sam Eckerdal
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
356 Vilhelm Elfström
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
136 Gabriel Fors
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
93 Elliot Frew
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
102 Elton Holmgren
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
277 Oliver Ivert
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
8 Albin Rosenberg
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
270 Nils Ryttberg
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
355 Viktor Samor
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
56 Charlie Slungare
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
365 William Thyr Dahlgren
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
354 Viggo Winter
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott Nej
301 Robin Frele'n
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK Nej
245 Max Henriksson
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK Nej
71 Einar Leffler
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK Nej
252 Milton Lindhage
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK Nej
232 Lukas Luukkonen
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK Nej
273 Noel Melin
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK Nej

Antal deltagare: 24

P9 Trekamp, P/F 9

60m, längd och boll

60m, längd och boll

# SB PBAvprickad online
286 Ossian Wagersten
Falkenbergs IK
12 Falkenbergs IK Nej
298 Rasmus Forsberg
Lerum Friidrott
12 Lerum Friidrott Nej
314 Sebastian Granström
Lerum Friidrott
12 Lerum Friidrott Nej
334 Terje Hegge
Lerum Friidrott
12 Lerum Friidrott Nej
119 Eskil Rosenqvist
Lerum Friidrott
12 Lerum Friidrott Nej
42 Anton Stollenwerk
Lerum Friidrott
12 Lerum Friidrott Nej
117 Erik Strand
Lerum Friidrott
12 Lerum Friidrott Nej
223 Loke Strand
Lerum Friidrott
12 Lerum Friidrott Nej
4 Adrian Toumari
Lerum Friidrott
12 Lerum Friidrott Nej

Antal deltagare: 9

Veteraner Kvinnor 150m

# SB PBAvprickad online
293 Petra Thulin
IFK Göteborg
79 IFK Göteborg Nej

Antal deltagare: 1

Veteraner Kvinnor Längd

# SB PBAvprickad online
209 Lina Kärnebro
Kongahälla AIK
79 Kongahälla AIK Nej

Antal deltagare: 1

Veteraner Män 150m

# SB PBAvprickad online
57 Christofffer Baltra Lindberg
Lerum Friidrott
84 Lerum Friidrott Nej
31 Anders Pihl
Lerum Friidrott
70 Lerum Friidrott Nej

Antal deltagare: 2

Veteraner Män 300 m

# SB PBAvprickad online
31 Anders Pihl
Lerum Friidrott
70 Lerum Friidrott Nej

Antal deltagare: 1

Veteraner Män Stav

# SB PBAvprickad online
289 Patrik Söderqvist
Lerum Friidrott
59 Lerum Friidrott 290 Nej

Antal deltagare: 1

Veteraner Män Längd

# SB PBAvprickad online
249 Mikael Runsten
IFK Göteborg
63 IFK Göteborg 4.58 Nej
52 Björn Carlén Bengtsson
Lerum Friidrott
65 Lerum Friidrott 4.54 4.54 Nej
31 Anders Pihl
Lerum Friidrott
70 Lerum Friidrott 4.73 Nej
289 Patrik Söderqvist
Lerum Friidrott
59 Lerum Friidrott Nej

Antal deltagare: 4

Veteraner Män Diskus

# SB PBAvprickad online
52 Björn Carlén Bengtsson
Lerum Friidrott
65 Lerum Friidrott 28.75 29.85 Nej
31 Anders Pihl
Lerum Friidrott
70 Lerum Friidrott Nej
289 Patrik Söderqvist
Lerum Friidrott
59 Lerum Friidrott Nej

Antal deltagare: 3

Veteraner Män Spjut

# SB PBAvprickad online
289 Patrik Söderqvist
Lerum Friidrott
59 Lerum Friidrott Nej

Antal deltagare: 1