Startlista

SM Mångkamp
Sunnerbovallen, Ljungby   2020-07-31 - 2020-08-02

Kvinnor Sjukamp

SB PB
18 Emilia Stenström
Huddinge AIS
97 Huddinge AIS
34 Klara Rådbo
Hässelby SK
01 Hässelby SK
41 Lovisa Karlsson
Högby IF
00 Högby IF
22 Frida Bergvall
IFK Växjö
99 IFK Växjö
12 Ebba Åhman
IK Ymer
02 IK Ymer
2 Amanda Holmberg
Lidköpings IS
98 Lidköpings IS
40 Lisa Holmberg
Lidköpings IS
02 Lidköpings IS 4402
1 Alma Kilpeläinen
Ljungby FIK
99 Ljungby FIK
5 Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI
63 Victoria Stöckel
Nedre Soppero IK
97 Nedre Soppero IK
62 Tuvalisa Rosenquist
Tjalve IF
02 Tjalve IF
6 Bianca Salming
Turebergs FK
98 Turebergs FK

Antal deltagare: 12

F17 Sjukamp

SB PB
43 Madeleine Söderqvist
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS
9 Clara Fallenius
Hässelby SK
03 Hässelby SK
35 Laura Fodor
Hässelby SK
03 Hässelby SK
47 Moa Feldt
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS
33 Kerstin Siwertsson
IFK Växjö
03 IFK Växjö
31 Justina Esangbedo
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 4760 4760
11 Ebba Hedberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK
19 Engla Grafström Andersson
Sundsvalls FI
03 Sundsvalls FI

Antal deltagare: 8

F16 Sjukamp

SB PB
37 Linnea Svanhall
Athletics 24 Seven SK
04 Athletics 24 Seven SK 4946 4946
24 Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad
46 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 3981 3981
14 Elin Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö
16 Elsa Wållgren
Lerum Friidrott
04 Lerum Friidrott
17 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI
30 Jonna Lundgren
Skruvs IF
04 Skruvs IF 4680 4680
36 Linnea Backlund
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI
66 Ylva Garvén
Visby IF Gute
04 Visby IF Gute
59 Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 4619 4619

Antal deltagare: 10

Män Tiokamp

SB PB
54 Rasmus Elfgaard
Athletics 24 Seven SK
94 Athletics 24 Seven SK 6770 7017
21 Fredrik Samuelsson
Hässelby SK
95 Hässelby SK
58 Simon Thor
Hässelby SK
00 Hässelby SK
32 Karl Zuber
Hässelby SK
98 Hässelby SK
45 Marcus Nilsson
Högby IF
91 Högby IF 8124
3 Andreas Carlsson
IK Ymer
95 IK Ymer
57 Simon Larsson
IK Ymer
98 IK Ymer
4 Andreas Gustafsson
Upsala IF
97 Upsala IF 7511
52 Philip Stömne
Valbo AIF
00 Valbo AIF
29 Jonathan Carbe
Örgryte IS
90 Örgryte IS 6892

Antal deltagare: 10

P19 Tiokamp

SB PB
23 Gustaf Vennerholm
Gefle IF
01 Gefle IF
60 Teodor Sobczyk
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK 6246 6309
7 Carl af Forselles
Hässelby SK
01 Hässelby SK
28 Jonatan Håkansson
Hässelby SK
01 Hässelby SK
56 Samuel Eriksson
Rånäs 4H
02 Rånäs 4H
61 Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK 5966 5966
27 Johannes Jansson
Östhammar FI
02 Östhammar FI

Antal deltagare: 7

P17 Tiokamp

SB PB
64 Viktor Rydåker
Alunda SK
03 Alunda SK 5970
44 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 6166
65 Vincent Arousell
Hässelby SK
03 Hässelby SK
49 Oliver Ellström
IF Göta
03 IF Göta
48 Noa Skomorowski
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 6643 6643
39 Linus Pihl
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 4253
50 Oliver Nilsson
Linköpings GIF
03 Linköpings GIF
26 Jacob Thelander
Ljungby FIK
03 Ljungby FIK 6651 6651
55 Rikard Throgen-Hedin
SK Bore
03 SK Bore 5375
15 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 6781
53 Pontus Lindell
Upsala IF
03 Upsala IF

Antal deltagare: 11

P16 Tiokamp

SB PB
51 Oscar Niklasson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK
13 Elias Boman
Hässelby SK
04 Hässelby SK
38 Linus Jonsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK
25 Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 5332
20 Felix Jousse
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI
8 Christof Neib
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI
42 Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK

Antal deltagare: 7

Totalt antal deltagare: 66

Totalt antal starter: 65