Startlista

IVSM
Atleticum, Malmö   2020-02-28 - 2020-03-01

K35 60 m

SB PB
Johanna Alvarsson
IK Ymer
84 IK Ymer

Antal anmälda deltagare: 1

K35 200 m

SB PB
Johanna Alvarsson
IK Ymer
84 IK Ymer

Antal anmälda deltagare: 1

K35 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Carina Lindblom
Bollnäs FIK
83 Bollnäs FIK

Antal anmälda deltagare: 1

K35 Viktkastning Vikt: 9,08kg

SB PB
Ida-Maria Rigoll
Kyrkhults SK
82 Kyrkhults SK

Antal anmälda deltagare: 1

K40 60 m

SB PB
Marie Louise Levy
Malmö AI
79 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 1

K40 800 m

SB PB
Malin Lundqvist
IK Sisu
80 IK Sisu

Antal anmälda deltagare: 1

K40 1500 m

SB PB
Malin Lundqvist
IK Sisu
80 IK Sisu

Antal anmälda deltagare: 1

K40 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Marie Louise Levy
Malmö AI
79 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 1

K45 60 m

SB PB
Ulrika Evjen
Spårvägens FK
74 Spårvägens FK 8.50

Antal anmälda deltagare: 1

K45 200 m

SB PB
Mette Overgaard Nielsen
Roar Atletik (DEN)
71 Roar Atletik (DEN) 33.06

Antal anmälda deltagare: 1

K45 800 m

SB PB
Mette Overgaard Nielsen
Roar Atletik (DEN)
71 Roar Atletik (DEN) 3:02.56

Antal anmälda deltagare: 1

K45 Längd

SB PB
Ulrika Evjen
Spårvägens FK
74 Spårvägens FK

Antal anmälda deltagare: 1

K45 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Annika Hansson
Malmö AI
73 Malmö AI
Mette Overgaard Nielsen
Roar Atletik (DEN)
71 Roar Atletik (DEN)
Ulrika Evjen
Spårvägens FK
74 Spårvägens FK

Antal anmälda deltagare: 3

K45 Viktkastning Vikt: 9,08kg

SB PB
Annika Hansson
Malmö AI
73 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 1

K50 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Lena Borg Oké
Spårvägens FK
69 Spårvägens FK

Antal anmälda deltagare: 1

K50 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Lena Borg Oké
Spårvägens FK
69 Spårvägens FK

Antal anmälda deltagare: 1

K50 Viktkastning Vikt: 7,26kg

SB PB
Lena Borg Oké
Spårvägens FK
69 Spårvägens FK

Antal anmälda deltagare: 1

K55 60 m

SB PB
Kristina ponting
Umara SC
61 Umara SC
Carina Palmquist
Villstad GIF
62 Villstad GIF

Antal anmälda deltagare: 2

K55 Längd

SB PB
Carina Palmquist
Villstad GIF
62 Villstad GIF

Antal anmälda deltagare: 1

K55 Tresteg

SB PB
Carina Palmquist
Villstad GIF
62 Villstad GIF

Antal anmälda deltagare: 1

K55 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Kristina Trollsås
Danderyds SK
61 Danderyds SK

Antal anmälda deltagare: 1

K65 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Elisabet Ekborg
Höörs IS
52 Höörs IS

Antal anmälda deltagare: 1

K65 Viktkastning Vikt: 5,45kg

SB PB
Elisabet Ekborg
Höörs IS
52 Höörs IS

Antal anmälda deltagare: 1

K70 200 m

SB PB
Birgitta Uppgården
Oskarshamns SK
48 Oskarshamns SK

Antal anmälda deltagare: 1

K70 400 m

SB PB
Britt Hellmark
Lidköpings IS
50 Lidköpings IS

Antal anmälda deltagare: 1

K70 800 m

SB PB
Britt Hellmark
Lidköpings IS
50 Lidköpings IS

Antal anmälda deltagare: 1

K70 1500 m

SB PB
Britt Hellmark
Lidköpings IS
50 Lidköpings IS

Antal anmälda deltagare: 1

K70 3000 m

SB PB
Britt Hellmark
Lidköpings IS
50 Lidköpings IS

Antal anmälda deltagare: 1

K70 60 m häck Höjd: 68,6cm

SB PB
Birgitta Uppgården
Oskarshamns SK
48 Oskarshamns SK

Antal anmälda deltagare: 1

K70 Höjd

SB PB
Birgitta Uppgården
Oskarshamns SK
48 Oskarshamns SK

Antal anmälda deltagare: 1

K70 Stav

SB PB
Birgitta Uppgården
Oskarshamns SK
48 Oskarshamns SK

Antal anmälda deltagare: 1

K70 Längd

SB PB
Birgitta Uppgården
Oskarshamns SK
48 Oskarshamns SK

Antal anmälda deltagare: 1

K70 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Birgitta Uppgården
Oskarshamns SK
48 Oskarshamns SK

Antal anmälda deltagare: 1

K70 Viktkastning Vikt: 5,45kg

SB PB
Birgitta Uppgården
Oskarshamns SK
48 Oskarshamns SK

Antal anmälda deltagare: 1

K75 60 m

SB PB
Marie-Louise Wahlberg
Fredrikshofs FIF
45 Fredrikshofs FIF 21.48
Barbro Bobäck
Säters IF
44 Säters IF

Antal anmälda deltagare: 2

K75 200 m

SB PB
Marie-Louise Wahlberg
Fredrikshofs FIF
45 Fredrikshofs FIF 1:19.29
Eva Widelund
Järvsö IF
45 Järvsö IF
Barbro Bobäck
Säters IF
44 Säters IF

Antal anmälda deltagare: 3

K75 400 m

SB PB
Monica Lorentzon Peters
Gagnefs IF
45 Gagnefs IF 1:36.00 1:36.00
Eva Widelund
Järvsö IF
45 Järvsö IF

Antal anmälda deltagare: 2

K75 800 m

SB PB
Monica Lorentzon Peters
Gagnefs IF
45 Gagnefs IF 3:35.00 3:35.00
Eva Widelund
Järvsö IF
45 Järvsö IF

Antal anmälda deltagare: 2

K75 1500 m

SB PB
Eva Widelund
Järvsö IF
45 Järvsö IF

Antal anmälda deltagare: 1

K75 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Marie-Louise Wahlberg
Fredrikshofs FIF
45 Fredrikshofs FIF 3.51

Antal anmälda deltagare: 1

M35 60 m

SB PB
Marcus Dahlman
IFK Lidingö
81 IFK Lidingö 8.22
Magnus Westberg
IFK Märsta
85 IFK Märsta 8.27 7.21
Niklas Lundberg
KA2 IF
84 KA2 IF 7.51 7.26

Antal anmälda deltagare: 3

M35 200 m

SB PB
Marcus Dahlman
IFK Lidingö
81 IFK Lidingö 26.37
Niklas Lundberg
KA2 IF
84 KA2 IF 24.94 23.85

Antal anmälda deltagare: 2

M35 400 m

SB PB
David Peterson
Apladalens LK
82 Apladalens LK 53.09
Marcus Dahlman
IFK Lidingö
81 IFK Lidingö 59.56

Antal anmälda deltagare: 2

M35 800 m

SB PB
Marcus Dahlman
IFK Lidingö
81 IFK Lidingö 2:29.05

Antal anmälda deltagare: 1

M35 1500 m

SB PB
Christofer Salmén
Terrible Tuesdays TC
81 Terrible Tuesdays TC 4:15.00 4:15.00

Antal anmälda deltagare: 1

M35 3000 m

SB PB
Christofer Salmén
Terrible Tuesdays TC
81 Terrible Tuesdays TC 9:17.00 9:17.00

Antal anmälda deltagare: 1

M35 Längd

SB PB
Joakim Kumlemark
IFK Göteborg
81 IFK Göteborg 5.10 6.85
Niklas Lundberg
KA2 IF
84 KA2 IF 6.27

Antal anmälda deltagare: 2

M40 60 m

SB PB
David Kihlström
Lerum Friidrott
76 Lerum Friidrott
Andreas Leveau
Öresund FK
80 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 2

M40 1500 m

SB PB
Anders Soovik
Kongahälla AIK
76 Kongahälla AIK 4:00.03

Antal anmälda deltagare: 1

M40 3000 m

SB PB
Anders Soovik
Kongahälla AIK
76 Kongahälla AIK 9:09.45 8:45.00

Antal anmälda deltagare: 1

M40 60 m häck Höjd: 99,1cm

SB PB
Andreas Leveau
Öresund FK
80 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 1

M40 Höjd

SB PB
David Kihlström
Lerum Friidrott
76 Lerum Friidrott
Andreas Leveau
Öresund FK
80 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 2

M40 Stav

SB PB
Fredrik Dymén
Kongahälla AIK
76 Kongahälla AIK 320 470

Antal anmälda deltagare: 1

M40 Tresteg

SB PB
Tobias Lundqvist
IK Sisu
80 IK Sisu
David Kihlström
Lerum Friidrott
76 Lerum Friidrott
Andreas Leveau
Öresund FK
80 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 3

M40 Kula Vikt: 7,26kg

SB PB
Mattias Ekborg
Höörs IS
77 Höörs IS
Anders Hörman
Höörs IS
76 Höörs IS
David Kihlström
Lerum Friidrott
76 Lerum Friidrott
Henrik Klingener
Lerum Friidrott
78 Lerum Friidrott
Hercules Lopes ramos
Spårvägens FK
79 Spårvägens FK

Antal anmälda deltagare: 5

M40 Viktkastning Vikt: 15,88kg

SB PB
Mattias Ekborg
Höörs IS
77 Höörs IS
David Kihlström
Lerum Friidrott
76 Lerum Friidrott
Henrik Klingener
Lerum Friidrott
78 Lerum Friidrott

Antal anmälda deltagare: 3

M45 60 m

SB PB
Marcus Lehto
Boden FI
73 Boden FI
Magnus Nilsson
IFK Lidingö
72 IFK Lidingö 7.70 7.48
MIKAEL NYBERG
IK Ymer
72 IK Ymer 8.19

Antal anmälda deltagare: 3

M45 200 m

SB PB
Marcus Lehto
Boden FI
73 Boden FI
Magnus Nilsson
IFK Lidingö
72 IFK Lidingö 24.89 24.18
MIKAEL NYBERG
IK Ymer
72 IK Ymer

Antal anmälda deltagare: 3

M45 400 m

SB PB
Magnus Nilsson
IFK Lidingö
72 IFK Lidingö 54.93 53.71

Antal anmälda deltagare: 1

M45 Höjd

SB PB
Henrik Marcusson
Upsala IF
72 Upsala IF 164

Antal anmälda deltagare: 1

M45 Kula Vikt: 7,26kg

SB PB
Stefan Hansson
Malmö AI
71 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 1

M45 Viktkastning Vikt: 15,88kg

SB PB
Stefan Hansson
Malmö AI
71 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 1

M50 60 m

SB PB
Robert Lodwika
IFK Umeå
70 IFK Umeå 7.80
Johan Ramm-Ericson
Malmö AI
69 Malmö AI 8.10 8.01
Tomas Fanta
Oskarshamns SK
68 Oskarshamns SK 7.94
Mattias Sunneborn
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 7.26

Antal anmälda deltagare: 4

M50 200 m

SB PB
Robert Lodwika
IFK Umeå
70 IFK Umeå 24.97
Johan Ramm-Ericson
Malmö AI
69 Malmö AI
Tomas Fanta
Oskarshamns SK
68 Oskarshamns SK
Mattias Sunneborn
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 23.30

Antal anmälda deltagare: 4

M50 400 m

SB PB
Robert Lodwika
IFK Umeå
70 IFK Umeå
Bengt Rilegård
Spårvägens FK
67 Spårvägens FK

Antal anmälda deltagare: 2

M50 60 m häck Höjd: 91,4cm

SB PB
Mattias Sunneborn
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 8.47

Antal anmälda deltagare: 1

M50 4x200 m

SB PB
Spårvägens FK Lag 1
Spårvägens FK
Spårvägens FK

Antal anmälda deltagare: 1

M50 Höjd

SB PB
Robert Lodwika
IFK Umeå
70 IFK Umeå 145
Bengt Rilegård
Spårvägens FK
67 Spårvägens FK

Antal anmälda deltagare: 2

M50 Stav

SB PB
Tomas Fanta
Oskarshamns SK
68 Oskarshamns SK 350

Antal anmälda deltagare: 1

M50 Längd

SB PB
Robert Lodwika
IFK Umeå
70 IFK Umeå 5.15
Tomas Fanta
Oskarshamns SK
68 Oskarshamns SK 5.51
Mattias Sunneborn
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 6.78

Antal anmälda deltagare: 3

M50 Tresteg

SB PB
Urban Håkansson
Istrums SK
69 Istrums SK 8.86
Tomas Fanta
Oskarshamns SK
68 Oskarshamns SK 11.57
Mattias Sunneborn
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 13.79

Antal anmälda deltagare: 3

M50 Kula Vikt: 6,0kg

SB PB
Fred Stenberg
Gefle IF
70 Gefle IF 13.00 14.19
Urban Håkansson
Istrums SK
69 Istrums SK 9.75
Bengt Rilegård
Spårvägens FK
67 Spårvägens FK

Antal anmälda deltagare: 3

M50 Viktkastning Vikt: 11,34kg

SB PB
Fred Stenberg
Gefle IF
70 Gefle IF 12.00 12.00
Urban Håkansson
Istrums SK
69 Istrums SK 10.03

Antal anmälda deltagare: 2

M55 60 m

SB PB
Per-Jonas Trollsås
Danderyds SK
65 Danderyds SK
Christian Trajkovski
Hvidovre AM (DEN)
65 Hvidovre AM (DEN) 6.84
Peter Algotsson
IK Pallas
62 IK Pallas
Anders Nilsson
Malmö AI
63 Malmö AI
Sandy Bengtsson
Oskarshamns SK
63 Oskarshamns SK 8.57
Martin Danerud
Sävedalens AIK
63 Sävedalens AIK 9.09

Antal anmälda deltagare: 6

M55 200 m

SB PB
Per-Jonas Trollsås
Danderyds SK
65 Danderyds SK
Anders Nilsson
Malmö AI
63 Malmö AI
Sandy Bengtsson
Oskarshamns SK
63 Oskarshamns SK 28.20
Martin Danerud
Sävedalens AIK
63 Sävedalens AIK 29.39
Hans Säll
Turebergs FK
61 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 5

M55 400 m

SB PB
Hans Säll
Turebergs FK
61 Turebergs FK

Antal anmälda deltagare: 1

M55 800 m

SB PB
Roger Reinhold
Spårvägens FK
61 Spårvägens FK 2:21.35

Antal anmälda deltagare: 1

M55 1500 m

SB PB
Roger Reinhold
Spårvägens FK
61 Spårvägens FK 4:54.06

Antal anmälda deltagare: 1

M55 3000 m

SB PB
Roger Johansson
IK Wilske
62 IK Wilske 9:12.00

Antal anmälda deltagare: 1

M55 60 m häck Höjd: 91,4cm

SB PB
Peter Algotsson
IK Pallas
62 IK Pallas

Antal anmälda deltagare: 1

M55 Höjd

SB PB
Peter Algotsson
IK Pallas
62 IK Pallas

Antal anmälda deltagare: 1

M55 Kula Vikt: 6,0kg

SB PB
Per-Jonas Trollsås
Danderyds SK
65 Danderyds SK
Anders Ek
IFK Helsingborg
64 IFK Helsingborg

Antal anmälda deltagare: 2

M55 Viktkastning Vikt: 11,34kg

SB PB
Per-Jonas Trollsås
Danderyds SK
65 Danderyds SK

Antal anmälda deltagare: 1

M60 3000 m

SB PB
Eddy Hultgren
Team Blekinge
59 Team Blekinge

Antal anmälda deltagare: 1

M60 Höjd

SB PB
Håkan Josefsson
Stensjöns IF
57 Stensjöns IF 157 162

Antal anmälda deltagare: 1

M60 Stav

SB PB
Martin Iversen
Hvidovre AM (DEN)
56 Hvidovre AM (DEN) 252 440

Antal anmälda deltagare: 1

M60 Kula Vikt: 5,0kg

SB PB
Rolf Munke
IFK Helsingborg
57 IFK Helsingborg 9.74
Håkan Josefsson
Stensjöns IF
57 Stensjöns IF 11.25 12.18

Antal anmälda deltagare: 2

M60 Viktkastning Vikt: 9,08kg

SB PB
Lars Hammargren
Bollnäs FIK
60 Bollnäs FIK

Antal anmälda deltagare: 1

M65 60 m

SB PB
Jan-Erik Hjelm
GIF Manhem
51 GIF Manhem
Lars Smedjebäck
KA2 IF
52 KA2 IF 8.83

Antal anmälda deltagare: 2

M65 200 m

SB PB
Jan-Erik Hjelm
GIF Manhem
51 GIF Manhem
Johan Nordenson
IFK Lidingö
54 IFK Lidingö 31.30 31.30
Lars Smedjebäck
KA2 IF
52 KA2 IF 29.87 29.69

Antal anmälda deltagare: 3

M65 400 m

SB PB
Jan-Erik Hjelm
GIF Manhem
51 GIF Manhem
Johan Nordenson
IFK Lidingö
54 IFK Lidingö 1:12.95 1:12.95

Antal anmälda deltagare: 2

M65 3000 m

SB PB
Tommy Josefsson
IK Ymer
51 IK Ymer 12:45.00

Antal anmälda deltagare: 1

M65 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Jan-Erik Hjelm
GIF Manhem
51 GIF Manhem
Johan Nordenson
IFK Lidingö
54 IFK Lidingö
Peter Danneman
Stensjöns IF
55 Stensjöns IF

Antal anmälda deltagare: 3

M65 Stav

SB PB
Lars Smedjebäck
KA2 IF
52 KA2 IF 280 280

Antal anmälda deltagare: 1

M65 Längd

SB PB
Jan-Erik Hjelm
GIF Manhem
51 GIF Manhem
Sture Holmberg
Huddinge AIS
51 Huddinge AIS 4.76 4.99

Antal anmälda deltagare: 2

M65 Tresteg

SB PB
Lars Smedjebäck
KA2 IF
52 KA2 IF

Antal anmälda deltagare: 1

M65 Kula Vikt: 5,0kg

SB PB
Mikael Sörensson
IFK Lund
55 IFK Lund 10.09 10.09
Lasse Wallén
Spårvägens FK
52 Spårvägens FK

Antal anmälda deltagare: 2

M65 Viktkastning Vikt: 9,08kg

SB PB
Mikael Sörensson
IFK Lund
55 IFK Lund 10.05 10.05

Antal anmälda deltagare: 1

M70 60 m

SB PB
Allan Carlsson
KFUM Örebro
49 KFUM Örebro

Antal anmälda deltagare: 1

M70 400 m

SB PB
Dan Fernström
Friskis & Svettis Stenungsund
50 Friskis & Svettis Stenungsund

Antal anmälda deltagare: 1

M70 Stav

SB PB
Arne Svensson
FIK Färjestaden
46 FIK Färjestaden 230

Antal anmälda deltagare: 1

M70 Längd

SB PB
Allan Carlsson
KFUM Örebro
49 KFUM Örebro

Antal anmälda deltagare: 1

M70 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Allan Carlsson
KFUM Örebro
49 KFUM Örebro
Kenneth Thorstensson
KFUM Örebro
49 KFUM Örebro 10.12 10.12

Antal anmälda deltagare: 2

M70 Viktkastning Vikt: 7,26kg

SB PB
Kenneth Thorstensson
KFUM Örebro
49 KFUM Örebro 11.90 11.90

Antal anmälda deltagare: 1

M75 60 m

SB PB
Claes Mossberg
Tjalve IF
45 Tjalve IF 9.77 9.77

Antal anmälda deltagare: 1

M75 200 m

SB PB
Lars Söderlund
GIF Manhem
43 GIF Manhem
Kjell Widelund
Järvsö IF
45 Järvsö IF

Antal anmälda deltagare: 2

M75 400 m

SB PB
Claes Mossberg
Tjalve IF
45 Tjalve IF 1:20.92 1:20.92

Antal anmälda deltagare: 1

M75 3000 m

SB PB
Claes Mossberg
Tjalve IF
45 Tjalve IF 15:09.58 15:09.58

Antal anmälda deltagare: 1

M75 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Lars Söderlund
GIF Manhem
43 GIF Manhem

Antal anmälda deltagare: 1

M75 Höjd

SB PB
Gunnar Ekstedt
Hässelby SK
43 Hässelby SK 130
Lars Kronlund
Munsö IF
42 Munsö IF 124

Antal anmälda deltagare: 2

M75 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Peter Hackenschmidt
IK Hakarpspojkarna
43 IK Hakarpspojkarna 11.30
Lars Kronlund
Munsö IF
42 Munsö IF 9.47
Ambjörn Martinsson
Stensjöns IF
45 Stensjöns IF 9.11

Antal anmälda deltagare: 3

M75 Viktkastning Vikt: 7,26kg

SB PB
Peter Hackenschmidt
IK Hakarpspojkarna
43 IK Hakarpspojkarna 17.25
Ambjörn Martinsson
Stensjöns IF
45 Stensjöns IF 16.72

Antal anmälda deltagare: 2

M80 60 m

SB PB
Anthony Treacher
IFK Lidingö
39 IFK Lidingö 9.67

Antal anmälda deltagare: 1

M80 200 m

SB PB
Anthony Treacher
IFK Lidingö
39 IFK Lidingö 34.13

Antal anmälda deltagare: 1

M80 400 m

SB PB
Anthony Treacher
IFK Lidingö
39 IFK Lidingö 1:21.45

Antal anmälda deltagare: 1

M80 Längd

SB PB
Anthony Treacher
IFK Lidingö
39 IFK Lidingö 3.56

Antal anmälda deltagare: 1

M80 Tresteg

SB PB
Anthony Treacher
IFK Lidingö
39 IFK Lidingö

Antal anmälda deltagare: 1

Totalt antal anmälda deltagare: 82

Totalt antal anmälda starter: 184