Resultat Sprinterträffen

IFK Hallen vid Centrala Idrottsplatsen, Lund   2020-01-11

Arrangör: IFK Lund Tävlingsledare: Jonas Svensson Senast uppdaterad: 2020-01-17 01:08:55
Kvinnor 60 m Försök
Lördag 13:40
Heat 1
1 Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund 7.93 q 7.93
2 Olivia Stridh
Malmö AI
02 Malmö AI 7.97 q
3 Agnes Johansson
Trollhättan FIK
95 Trollhättan FIK 8.30 q
4 Sofia Wallertoft
IFK Lund
92 IFK Lund 8.40 q PB
5 Laetitia Bruun
Frederiksberg IF (DEN)
94 Frederiksberg IF (DEN) 8.42 q
6 Moa Sjödell
IK Hakarpspojkarna
99 IK Hakarpspojkarna 8.79 q
Heat 2
1 Camilla Høgh Sørensen
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN) 8.02 q
2 Sophie Roessler
Frederiksberg IF (DEN)
96 Frederiksberg IF (DEN) 8.04 q
3 Samantha Oware
Malmö AI
01 Malmö AI 8.07 q
=4 Alda Sigurdsdóttir Lamhauge
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN) 8.45 q 8.45
=4 Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 8.45 q 8.45
6 Elin Sternsjö
IFK Lund
94 IFK Lund 9.16 q
Heat 3
1 Pernilla Nilsson
IFK Trelleborg
92 IFK Trelleborg 7.72 q
2 Ida Staafgård
Malmö AI
03 Malmö AI 7.77 q PB
3 Emma Hedlund
Malmö AI
00 Malmö AI 8.14 q 8.14
4 Sissela Österberg
Malmö AI
02 Malmö AI 8.47 q
5 Alice Hedberg
IFK Lund
02 IFK Lund 9.24 q
Heat 4
1 Filippa Sivnert
Malmö AI
01 Malmö AI 7.59 q PB
2 Wilma Rosenquist
Malmö AI
01 Malmö AI 7.93 q 7.93
3 Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 8.14 q 8.14
4 Anja Olsson
Malmö AI
01 Malmö AI 8.17 q
5 Emelie Freiland Paulsson
IFK Lund
95 IFK Lund 8.89 q PB
Kvinnor 60 m Final
Lördag 15:15
A-Final
1 Filippa Sivnert
Malmö AI
01 Malmö AI 7.64 PB
2 Ida Staafgård
Malmö AI
03 Malmö AI 7.73 PB
3 Olivia Stridh
Malmö AI
02 Malmö AI 7.92
4 Wilma Rosenquist
Malmö AI
01 Malmö AI 7.93
Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund DNS
Pernilla Nilsson
IFK Trelleborg
92 IFK Trelleborg DNS
B-Final
1 Camilla Høgh Sørensen
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN) 8.00
2 Sophie Roessler
Frederiksberg IF (DEN)
96 Frederiksberg IF (DEN) 8.07
=3 Emma Hedlund
Malmö AI
00 Malmö AI 8.08 8.08
=3 Samantha Oware
Malmö AI
01 Malmö AI 8.08 8.08
5 Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 8.24
Anja Olsson
Malmö AI
01 Malmö AI DNS
C-Final
1 Sofia Wallertoft
IFK Lund
92 IFK Lund 8.34 PB
2 Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 8.36 PB
3 Alda Sigurdsdóttir Lamhauge
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN) 8.40
4 Laetitia Bruun
Frederiksberg IF (DEN)
94 Frederiksberg IF (DEN) 8.45
Agnes Johansson
Trollhättan FIK
95 Trollhättan FIK DNS
D-Final
1 Emelie Freiland Paulsson
IFK Lund
95 IFK Lund 8.70 PB
2 Alice Hedberg
IFK Lund
02 IFK Lund 9.15
Kvinnor 60 m häck Final
Höjd: 84,0cm
Lördag 11:10
1 Mathilde Heltbech
Frederiksberg IF (DEN)
95 Frederiksberg IF (DEN) 8.66
2 Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund 8.83
3 Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI 8.89
4 Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI 9.36
Kvinnor Höjd Final
Lördag 16:30
1 Ellen White
IFK Lund
01 IFK Lund 162
2 Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 159
3 Moa Sjödell
IK Hakarpspojkarna
99 IK Hakarpspojkarna 159
4 Emma Kovacevic
Klippans FK
04 Klippans FK 153
120125130135140145150153156159162165
Moa Sjödell------o-xxooxxx
Emma Kovacevic----oooxoxxx
Ellen White------o-oooxxx
Lovisa Nilsson----ooxoooooxxx
F17 60 m Försök
Lördag 12:55
Heat 1
1 Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI 8.22 q
2 Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund 8.29 q =PB
3 Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI 8.44 q
4 Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK 8.88 q
Heat 2
1 Famke Persson
IFK Lund
03 IFK Lund 7.77 q
2 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 7.88 q
3 Klara Persson
IFK Lund
04 IFK Lund 8.18 q
4 Titti Ewertzh
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg 8.64 q
5 Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK 8.91 q
F17 60 m Final
Lördag 14:30
A-Final
1 Famke Persson
IFK Lund
03 IFK Lund 7.80
2 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 7.86
3 Klara Persson
IFK Lund
04 IFK Lund 8.16
=4 Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund 8.26 PB 8.26
=4 Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI 8.26 8.26
6 Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI 8.49
B-Final
1 Titti Ewertzh
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg 8.62
2 Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK 8.84
3 Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK 8.94
F17 60 m häck Final
Höjd: 76,2cm
Lördag 11:00
1 Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 9.12
2 Frida Andersson
Malmö AI
03 Malmö AI 9.65
3 Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI 9.80 PB
4 Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK 10.09
5 Linnea Haara
Eslövs AI
03 Eslövs AI 10.29
6 Emma Kovacevic
Klippans FK
04 Klippans FK 11.78
F17 60 m häck Extralopp
Höjd: 76,2cm
Lördag 11:55
1 Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 9.15
=2 Frida Andersson
Malmö AI
03 Malmö AI 9.77 9.77
=2 Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI 9.77 PB 9.77
4 Linnea Haara
Eslövs AI
03 Eslövs AI 10.02 SB
5 Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK 10.03
6 Emma Kovacevic
Klippans FK
04 Klippans FK 10.72
F15 60 m Försök
Lördag 12:35
Heat 1
1 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 8.93 q
2 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 9.00 q 9.00
3 Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 9.49 q
4 Alva Jeppsson
IFK Lund
06 IFK Lund 9.57 q SB
Heat 2
1 Anna Törnquist
IFK Lund
05 IFK Lund 8.74 q
2 Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan 8.97 q PB
3 Nevena Brankovic
Malmö AI
05 Malmö AI 9.37 q
4 Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund 9.65 q
5 Selma Oredsson Tomasini
IFK Lund
06 IFK Lund 9.73 q
Heat 3
1 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 8.58 q
2 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 9.00 q 9.00
3 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 9.10 q
4 Beata Wrigstad
IFK Lund
06 IFK Lund 9.61 q
5 Anesa Delkic
IF Kronan
06 IF Kronan 9.80 q
F15 60 m Final
Lördag 14:10
A-Final
1 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 8.43
2 Anna Törnquist
IFK Lund
05 IFK Lund 8.56
3 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 8.88
4 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 8.96
5 Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan 9.03 =PB
6 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 9.16 9.16
B-Final
1 Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 9.16 9.16
2 Nevena Brankovic
Malmö AI
05 Malmö AI 9.25
3 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 9.29
4 Alva Jeppsson
IFK Lund
06 IFK Lund 9.55 SB
C-Final
1 Selma Oredsson Tomasini
IFK Lund
06 IFK Lund 9.42 SB
2 Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund 9.59
3 Beata Wrigstad
IFK Lund
06 IFK Lund 9.64
4 Anesa Delkic
IF Kronan
06 IF Kronan 9.69
F15 60 m häck Försök
Höjd: 76,2cm
Lördag 10:55
Heat 1
1 Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI 9.35 q PB
2 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 9.91 q PB
3 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 10.19 q
4 Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 10.39 q
5 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 11.00 q
Heat 2
1 Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.86 q
2 Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.87 q
3 Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI 10.13 q
4 Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan 10.59 q PB
5 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 10.99 q
6 Anesa Delkic
IF Kronan
06 IF Kronan 12.58 q
F15 60 m häck Final
Höjd: 76,2cm
Lördag 11:50
A-Final
1 Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI 9.24 PB
2 Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.80
3 Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.82
4 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 9.98 PB
5 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 10.14
Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI DNS
B-Final
1 Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan 10.54 PB
2 Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 10.57
3 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 11.13
4 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 11.36
5 Anesa Delkic
IF Kronan
06 IF Kronan 12.63
F13 60 m Försök
Lördag 12:30
Heat 1
1 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 8.96 q
2 Emilia Soini
IFK Lund
07 IFK Lund 9.88 q
3 Saga Törnquist
IFK Lund
07 IFK Lund 10.11 q
Heat 2
1 Nora Lindmark
IFK Lund
07 IFK Lund 9.24 q
2 Elin Erlandsson
IFK Lund
07 IFK Lund 9.51 q
3 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 9.63 q
4 Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet 10.01 q
F13 60 m Final
Lördag 14:05
1 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 8.92
2 Nora Lindmark
IFK Lund
07 IFK Lund 9.22
3 Elin Erlandsson
IFK Lund
07 IFK Lund 9.47
4 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 9.71
5 Emilia Soini
IFK Lund
07 IFK Lund 9.90
6 Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet 10.23
Saga Törnquist
IFK Lund
07 IFK Lund DNS
F13 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
Lördag 10:40
1 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 10.16 SB
2 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 12.41
F12 60 m Försök
Lördag 09:30
Heat 1
1 Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund 9.05 q
2 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 9.24 q
3 Alma Bergstrand
IFK Lund
08 IFK Lund 9.77 q
4 Lykke Linden
IFK Lund
08 IFK Lund 10.06 q
5 Tyra Svedenborn
IF Kronan
08 IF Kronan 11.04 q
Heat 2
1 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 9.20 q
2 Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 9.28 q
3 Alice Lindecrantz
IFK Lund
08 IFK Lund 9.92 q
4 Elsa Ehrenborg
IFK Lund
08 IFK Lund 10.40 q
5 Maria arrawi
IF Kronan
08 IF Kronan 11.61 q
F12 60 m Final
Lördag 10:15
A-Final
1 Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund 8.89
2 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 9.06
3 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 9.22
4 Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 9.27
5 Alma Bergstrand
IFK Lund
08 IFK Lund 9.80
6 Alice Lindecrantz
IFK Lund
08 IFK Lund 9.93
B-Final
1 Lykke Linden
IFK Lund
08 IFK Lund 9.98
2 Elsa Ehrenborg
IFK Lund
08 IFK Lund 10.44
3 Tyra Svedenborn
IF Kronan
08 IF Kronan 10.86
4 Maria arrawi
IF Kronan
08 IF Kronan 11.60
F11 60 m Försök
Lördag 09:20
Heat 1
1 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 9.94 q
2 Ellen Åsberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 10.21 q
3 Saga Persson
IFK Lund
09 IFK Lund 10.46 q
4 Livia Wirf
IFK Lund
09 IFK Lund 11.49 q
Heat 2
1 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 9.65 q =PB
2 Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan 9.71 q
3 Emilia Lundblom
IFK Lund
09 IFK Lund 10.37 q
4 Sally Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund 11.00 q
5 Karin Walle
IFK Lund
09 IFK Lund 12.67 q
F11 60 m Final
Lördag 10:05
A-Final
1 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 9.54 PB
2 Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan 9.55
3 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 9.95
4 Ellen Åsberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 10.16
5 Emilia Lundblom
IFK Lund
09 IFK Lund 10.20
6 Saga Persson
IFK Lund
09 IFK Lund 10.33
B-Final
1 Sally Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund 10.93
2 Livia Wirf
IFK Lund
09 IFK Lund 11.40
3 Karin Walle
IFK Lund
09 IFK Lund 12.34
F10 60 m Försök
Lördag 09:10
Heat 1
1 Ella Thümmel
FK Athlet
10 FK Athlet 9.67 q
2 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 10.09 q
3 Zavannah Persson
FK Athlet
10 FK Athlet 10.13 q
4 Beata Åsberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 10.45 q
5 Filippa Ottessen
Lomma FIK
10 Lomma FIK 11.51 q
Heat 2
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 9.33 q
2 Stella Papée
Lomma FIK
10 Lomma FIK 9.91 q
3 Vega Röme
IFK Lund
10 IFK Lund 10.71 q
4 Lisa Tage
IFK Lund
10 IFK Lund 11.55 q
5 Molly Björk
IFK Lund
10 IFK Lund 11.76 q
Heat 3
1 Moa Cederström
IFK Lund
10 IFK Lund 10.22 q
2 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 10.46 q
3 Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan 10.62 q
4 Ellen Hansson
IFK Lund
10 IFK Lund 10.92 q
5 Emma Backlund
IFK Lund
10 IFK Lund 11.08 q
6 Signe Hegardt
IFK Lund
10 IFK Lund 11.22 q
F10 60 m Final
Lördag 09:55
A-Final
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 9.29
2 Ella Thümmel
FK Athlet
10 FK Athlet 9.44
3 Stella Papée
Lomma FIK
10 Lomma FIK 9.81
4 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 9.95
5 Moa Cederström
IFK Lund
10 IFK Lund 10.03
6 Zavannah Persson
FK Athlet
10 FK Athlet 10.50
B-Final
1 Beata Åsberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 10.20
2 Ellen Hansson
IFK Lund
10 IFK Lund 10.65
3 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 10.66
4 Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan 10.72
5 Vega Röme
IFK Lund
10 IFK Lund 10.83
C-Final
1 Emma Backlund
IFK Lund
10 IFK Lund 11.08
2 Signe Hegardt
IFK Lund
10 IFK Lund 11.34
3 Filippa Ottessen
Lomma FIK
10 Lomma FIK 11.39
4 Lisa Tage
IFK Lund
10 IFK Lund 11.64
5 Molly Björk
IFK Lund
10 IFK Lund 11.97
F9 60 m Försök
Lördag 09:05
Heat 1
1 Beatrice Schön
FK Athlet
11 FK Athlet 10.19 q
2 Ellen Månsson
IF Kronan
11 IF Kronan 10.88 q
3 Alva Löfkvist
IFK Lund
11 IFK Lund 11.55 q
4 Tilda Adler Hill
IFK Lund
11 IFK Lund 12.12 q
Heat 2
1 Liv Lundin Linnér
IFK Lund
11 IFK Lund 11.07 q
2 Astrid Boström Holtås
IFK Lund
11 IFK Lund 11.13 q
3 Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK 11.24 q
4 Ella Trommer
IFK Lund
11 IFK Lund 11.82 q
F9 60 m Final
Lördag 09:50
A-Final
1 Beatrice Schön
FK Athlet
11 FK Athlet 10.11
2 Liv Lundin Linnér
IFK Lund
11 IFK Lund 10.80
3 Ellen Månsson
IF Kronan
11 IF Kronan 10.89
4 Astrid Boström Holtås
IFK Lund
11 IFK Lund 11.03
B-Final
1 Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK 11.06
2 Tilda Adler Hill
IFK Lund
11 IFK Lund 11.49
3 Alva Löfkvist
IFK Lund
11 IFK Lund 12.12
Ella Trommer
IFK Lund
11 IFK Lund DNS
F8 60 m Försök
Lördag 09:00
Heat 1
1 Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 11.34 q
2 Elna Esaiasson
IFK Lund
12 IFK Lund 11.95 q
3 Elise Levin
IF Kronan
12 IF Kronan 12.15 q
4 Ella Håkansson
IF Kronan
13 IF Kronan 12.50 q
5 Fiona Nylander
IFK Lund
12 IFK Lund 12.69 q
6 Laura Van Aken
IFK Lund
12 IFK Lund 13.21 q
Heat 2
1 Hannah Berkani
Malmö AI
12 Malmö AI 11.17 q
2 Svea Olofsson
IF Kronan
12 IF Kronan 11.76 q
3 Siri Frostin
IFK Lund
12 IFK Lund 12.19 q
4 Malva Andrae
IFK Lund
12 IFK Lund 13.36 q
5 Maggie Månsson
IF Kronan
13 IF Kronan 13.55 q
6 Olivia Probert
IFK Lund
12 IFK Lund 13.66 q
F8 60 m Final
Lördag 09:45
A-Final
1 Svea Olofsson
IF Kronan
12 IF Kronan 11.08
2 Hannah Berkani
Malmö AI
12 Malmö AI 11.16
3 Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 11.23
4 Siri Frostin
IFK Lund
12 IFK Lund 11.95 PB
5 Elna Esaiasson
IFK Lund
12 IFK Lund 12.04
6 Elise Levin
IF Kronan
12 IF Kronan 12.11
B-Final
1 Laura Van Aken
IFK Lund
12 IFK Lund 12.65
2 Fiona Nylander
IFK Lund
12 IFK Lund 13.02
3 Ella Håkansson
IF Kronan
13 IF Kronan 13.39
4 Maggie Månsson
IF Kronan
13 IF Kronan 13.41
5 Olivia Probert
IFK Lund
12 IFK Lund 13.90
6 Malva Andrae
IFK Lund
12 IFK Lund 14.23
Män 60 m Försök
Lördag 14:00
Heat 1
1 Björn Boström
IFK Lund
87 IFK Lund 7.06 q
2 Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 7.38 q PB
3 Noah Lacayo
IFK Lund
99 IFK Lund 7.50 q
4 Linus Malmborg
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF 7.56 q
5 Fredrik Ekman
IFK Lund
94 IFK Lund 8.09 q PB
Heat 2
1 Martin Jönsson
IFK Lund
96 IFK Lund 7.32 q =PB
2 Frederik Regli
Frederiksberg IF (DEN)
90 Frederiksberg IF (DEN) 7.47 q
3 Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI 7.59 q PB
4 Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI 7.77 q
Heat 3
1 Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 7.24 q
2 Simon Wennolf
IFK Lund
00 IFK Lund 7.46 q
3 Simon Nordqvist
Åhus FIK
02 Åhus FIK 7.54 q
4 Dante Kwan
IFK Lund
88 IFK Lund 7.83 q PB
Män 60 m Final
Lördag 15:30
A-Final
1 Björn Boström
IFK Lund
87 IFK Lund 7.03
2 Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 7.22
3 Martin Jönsson
IFK Lund
96 IFK Lund 7.25 PB
4 Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 7.34 PB
5 Simon Wennolf
IFK Lund
00 IFK Lund 7.42
6 Frederik Regli
Frederiksberg IF (DEN)
90 Frederiksberg IF (DEN) 7.45 7.45
B-Final
1 Noah Lacayo
IFK Lund
99 IFK Lund 7.43
2 Simon Nordqvist
Åhus FIK
02 Åhus FIK 7.45 7.45
3 Linus Malmborg
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF 7.52
4 Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI 7.59 PB
5 Dante Kwan
IFK Lund
88 IFK Lund 7.81 PB
6 Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI 7.84
7 Fredrik Ekman
IFK Lund
94 IFK Lund 8.13
P19 60 m häck Final
Höjd: 99,1cm
Lördag 11:15
1 Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 8.56
P17 60 m Försök
Lördag 13:00
Heat 1
1 Adam Svensson
Malmö AI
03 Malmö AI 7.51 q
2 Samuel Ekelund
Eslövs AI
03 Eslövs AI 7.56 q
3 Zico Jr Marecaldi
Malmö AI
04 Malmö AI 7.62 q
4 Joel Ring
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 7.76 q =PB
5 Olle Holmberg
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 7.97 q PB
Heat 2
1 Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 7.35 q
2 Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI 7.59 q
3 Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 7.60 q PB
4 Filip Olsson
IFK Lund
04 IFK Lund 8.26 q
5 Bertil Augustsson
IFK Lund
04 IFK Lund 8.65 q
P17 60 m Final
Lördag 14:35
A-Final
1 Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 7.29
2 Samuel Ekelund
Eslövs AI
03 Eslövs AI 7.37 PB
3 Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI 7.56
4 Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 7.61 PB
5 Adam Svensson
Malmö AI
03 Malmö AI 7.62
6 Zico Jr Marecaldi
Malmö AI
04 Malmö AI 7.74
B-Final
1 Joel Ring
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 7.86
2 Olle Holmberg
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 7.97 PB
3 Filip Olsson
IFK Lund
04 IFK Lund 8.30
4 Bertil Augustsson
IFK Lund
04 IFK Lund 8.74
P15 60 m Försök
Lördag 12:45
Heat 1
1 Noah Karlberg
Lomma FIK
05 Lomma FIK 7.46 q
2 Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 8.02 q PB
3 Simon Danielsson
IFK Lund
06 IFK Lund 8.50 q 8.50
4 William Anderberg
IFK Lund
06 IFK Lund 8.55 q PB
5 Elias Löndahl
IFK Lund
06 IFK Lund 12.36 q
Elias Toth
IFK Lund
05 IFK Lund DNS
Heat 2
1 Isak Gamst
IF Kronan
05 IF Kronan 7.31 q PB
2 Jacob Carlsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 8.31 q
3 David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.34 q
4 Linus Rosén
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.46 q
5 Melvin Preihs
IFK Lund
06 IFK Lund 9.31 q PB
Heat 3
1 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 7.67 q
2 Viktor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI 7.95 q
3 Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.50 q PB 8.50
4 Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.61 q
Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg DNS
P15 60 m Final
Lördag 14:20
A-Final
1 Noah Karlberg
Lomma FIK
05 Lomma FIK 7.35 PB
2 Isak Gamst
IF Kronan
05 IF Kronan 7.39
3 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 7.69
4 Viktor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI 8.00
5 Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 8.07 PB
6 Jacob Carlsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 8.51
B-Final
1 Simon Danielsson
IFK Lund
06 IFK Lund 8.37
2 David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.41
3 Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.44 PB
Linus Rosén
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg DNS
C-Final
1 William Anderberg
IFK Lund
06 IFK Lund 8.64 PB
2 Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.70
3 Melvin Preihs
IFK Lund
06 IFK Lund 9.26 PB
Elias Löndahl
IFK Lund
06 IFK Lund DNS
P15 60 m häck Final
Höjd: 84,0cm
Lördag 11:10
1 Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK 9.20 SB
2 Linus Rosén
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.86
3 Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 9.90
P15 60 m häck Extralopp
Höjd: 84,0cm
Lördag 12:05
1 Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK 9.11 SB
2 Linus Rosén
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.68
3 Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 9.84
P13 60 m Final
Lördag 12:30
1 Edvin Sassersson
IFK Trelleborg
07 IFK Trelleborg 9.10 PB
2 Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.25
3 Wincenth Fought
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.26
4 Ludvig Lundblom
IFK Lund
07 IFK Lund 10.35
P13 60 m Extralopp
Lördag 14:10
1 Edvin Sassersson
IFK Trelleborg
07 IFK Trelleborg 9.42
Wincenth Fought
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF DNS
Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF DNS
Ludvig Lundblom
IFK Lund
07 IFK Lund DNS
P13 60 m häck Final
Höjd: 76,2cm
Lördag 10:50
1 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 11.90
2 Edvin Malmström
IFK Lund
07 IFK Lund 11.99
3 Wincenth Fought
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 12.46
4 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 12.72
5 Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI 13.47
P12 60 m Försök
Lördag 09:35
Heat 1
1 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 9.02 q
2 Simon Löndahl
IFK Lund
08 IFK Lund 9.18 q 9.18
3 Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund 9.21 q
4 Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI 9.85 q
5 Teo Björk
IFK Lund
08 IFK Lund 9.88 q
6 Alvar Gustafsson
IFK Lund
08 IFK Lund 10.12 q
Heat 2
1 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 8.49 q
2 Sixten Palm
IFK Lund
08 IFK Lund 9.18 q 9.18
3 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 9.44 q
4 Alfred Tage
IFK Lund
08 IFK Lund 10.37 q
5 Jakob Löfkvist
IFK Lund
08 IFK Lund 11.56 q
P12 60 m Final
Lördag 10:20
A-Final
1 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 8.65
2 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 8.94 PB
3 Simon Löndahl
IFK Lund
08 IFK Lund 9.01
4 Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund 9.10 PB
5 Sixten Palm
IFK Lund
08 IFK Lund 9.16 =PB
6 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 9.60
B-Final
1 Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI 9.99
2 Teo Björk
IFK Lund
08 IFK Lund 10.01
3 Alvar Gustafsson
IFK Lund
08 IFK Lund 10.22
4 Alfred Tage
IFK Lund
08 IFK Lund 10.47
5 Jakob Löfkvist
IFK Lund
08 IFK Lund 11.47
P11 60 m Försök
Lördag 09:25
Heat 1
1 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 9.13 q
2 Filip Månsson
IFK Lund
09 IFK Lund 9.78 q
3 Vincent Bluhm
IFK Lund
09 IFK Lund 9.85 q
4 Malcolm Lyrenäs
IFK Lund
09 IFK Lund 9.91 q
Heat 2
1 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 8.94 q
2 Lukas Blomé
IFK Lund
09 IFK Lund 9.54 q
3 Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet 10.12 q
4 Emil Blomé
IFK Lund
09 IFK Lund 10.62 q
P11 60 m Final
Lördag 10:10
A-Final
1 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 8.92
2 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 9.09
3 Lukas Blomé
IFK Lund
09 IFK Lund 9.27
4 Filip Månsson
IFK Lund
09 IFK Lund 9.70
5 Vincent Bluhm
IFK Lund
09 IFK Lund 9.77
6 Malcolm Lyrenäs
IFK Lund
09 IFK Lund 10.00
B-Final
1 Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet 9.96
2 Emil Blomé
IFK Lund
09 IFK Lund 10.69
P10 60 m Försök
Lördag 09:15
Heat 1
1 Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 10.84 q
2 Viktor Hellmo
IFK Lund
10 IFK Lund 10.85 q
3 Arvid Malmström
IFK Lund
10 IFK Lund 11.72 q
Heat 2
1 Josh Olsson Prescod
IFK Lund
10 IFK Lund 10.13 q
2 Oliver Ehrenborg
IFK Lund
10 IFK Lund 10.39 q
3 Axel Falknell
FK Athlet
10 FK Athlet 10.92 q
4 Vidar Lövendahl
IFK Lund
10 IFK Lund 11.19 q
P10 60 m Final
Lördag 10:00
1 Josh Olsson Prescod
IFK Lund
10 IFK Lund 10.18
2 Oliver Ehrenborg
IFK Lund
10 IFK Lund 10.20
3 Viktor Hellmo
IFK Lund
10 IFK Lund 10.86
4 Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 10.91
5 Axel Falknell
FK Athlet
10 FK Athlet 10.98
6 Vidar Lövendahl
IFK Lund
10 IFK Lund 11.54
Arvid Malmström
IFK Lund
10 IFK Lund DNS
P9 60 m Final
Lördag 09:05
1 Benjamin Sandkvist
IFK Lund
11 IFK Lund 10.74
2 Elis Nordqvist
IFK Lund
11 IFK Lund 11.27
3 Svante Sjöstedt
IFK Lund
11 IFK Lund 13.23
P9 60 m Extralopp
Lördag 09:50
1 Elis Nordqvist
IFK Lund
11 IFK Lund 11.52
2 Svante Sjöstedt
IFK Lund
11 IFK Lund 13.42
Benjamin Sandkvist
IFK Lund
11 IFK Lund DNS
P8 60 m Final
Lördag 09:00
1 Josiah Åberg
IFK Lund
12 IFK Lund 10.40
2 Theo Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
12 Malmö AI 10.68
3 Gustav Edlundh
IFK Lund
12 IFK Lund 12.23
4 Gustaf Lundvall
IFK Lund
12 IFK Lund 12.78
5 Otto Haider Sundin
IFK Lund
12 IFK Lund 12.90
P8 60 m Extralopp
Lördag 09:45
1 Josiah Åberg
IFK Lund
12 IFK Lund 10.51
2 Gustaf Lundvall
IFK Lund
12 IFK Lund 12.43
3 Gustav Edlundh
IFK Lund
12 IFK Lund 12.45
4 Otto Haider Sundin
IFK Lund
12 IFK Lund 13.33
Veteraner Kvinnor 60 m Final
IVDM
Lördag 13:10
A-Final
Tot. plac.
1 Karin Björk
IFK Lund
81 IFK Lund 8.76 1
2 Camilla Rönnerling
FK Athlet
85 FK Athlet 9.04 3
3 Lina Sollven
Björnstorps IF
83 Björnstorps IF 9.22 5
4 Lina Odéhn
Ystads IF
84 Ystads IF 9.39 6
B-Final
Tot. plac.
1 Marie Louise Levy
Malmö AI
79 Malmö AI 8.88 2
2 Maria Nilsson
Höörs IS
72 Höörs IS 9.19 4
3 Anna Karin Lindgren
IFK Helsingborg
61 IFK Helsingborg 10.28 7
4 Lena Persson
IFK Lund
54 IFK Lund 10.63 8
5 Cecilia Assiks
Höörs IS
79 Höörs IS 11.93 9
Sammanställning per klass
K35
1 Karin Björk
IFK Lund
81 IFK Lund 8.76
1 Camilla Rönnerling
FK Athlet
85 FK Athlet 9.04
2 Lina Sollven
Björnstorps IF
83 Björnstorps IF 9.22
3 Lina Odéhn
Ystads IF
84 Ystads IF 9.39
K40
1 Marie Louise Levy
Malmö AI
79 Malmö AI 8.88
2 Cecilia Assiks
Höörs IS
79 Höörs IS 11.93
K45
1 Maria Nilsson
Höörs IS
72 Höörs IS 9.19
K55
1 Anna Karin Lindgren
IFK Helsingborg
61 IFK Helsingborg 10.28
K65
1 Lena Persson
IFK Lund
54 IFK Lund 10.63
Veteraner Kvinnor 60 m Extralopp
IVDM
Lördag 14:45
1 Anna Karin Lindgren
IFK Helsingborg
61 IFK Helsingborg 10.37
Sammanställning per klass
K55
1 Anna Karin Lindgren
IFK Helsingborg
61 IFK Helsingborg 10.37
Veteraner Kvinnor 60 m häck Final
IVDM
Lördag 11:20
1 Marie Louise Levy
Malmö AI
79 Malmö AI 10.50
2 Maria Nilsson
Höörs IS
72 Höörs IS 11.79
3 Ann Krogsgaard
Höörs IS
69 Höörs IS 14.03
4 Helena Westerdahl
Höörs IS
70 Höörs IS 14.37
5 Cecilia Assiks
Höörs IS
79 Höörs IS 16.65
Sammanställning per klass
K40
1 Marie Louise Levy
Malmö AI
79 Malmö AI 10.50
2 Cecilia Assiks
Höörs IS
79 Höörs IS 16.65
K45
1 Maria Nilsson
Höörs IS
72 Höörs IS 11.79
K50
1 Ann Krogsgaard
Höörs IS
69 Höörs IS 14.03
2 Helena Westerdahl
Höörs IS
70 Höörs IS 14.37
Veteraner Kvinnor Längd Final
IVDM
Lördag 16:10
1 Lina Sollven
Björnstorps IF
83 Björnstorps IF 4.28
2 Maria Nilsson
Höörs IS
72 Höörs IS 3.89
3 Ann Krogsgaard
Höörs IS
69 Höörs IS 3.69
4 Helena Westerdahl
Höörs IS
70 Höörs IS 3.41
5 Camilla Rönnerling
FK Athlet
85 FK Athlet 3.33
6 Lena Persson
IFK Lund
54 IFK Lund 2.90
123456
Lena Persson2.90-----
Maria Nilsson3.893.653.723.683.593.80
Ann Krogsgaard2.803.173.343.573.693.67
Camilla Rönnerling3.303.303.333.082.973.31
Helena Westerdahl2.982.693.013.223.133.41
Lina Sollven4.184.264.234.174.224.28
Sammanställning per klass
K35
1 Lina Sollven
Björnstorps IF
83 Björnstorps IF 4.28
1 Camilla Rönnerling
FK Athlet
85 FK Athlet 3.33
K45
1 Maria Nilsson
Höörs IS
72 Höörs IS 3.89
K50
1 Ann Krogsgaard
Höörs IS
69 Höörs IS 3.69
2 Helena Westerdahl
Höörs IS
70 Höörs IS 3.41
K65
1 Lena Persson
IFK Lund
54 IFK Lund 2.90
Veteraner Män 60 m Final
IVDM
Lördag 13:20
A-Final
Tot. plac.
1 Jonas Boijertz
Malmö AI
74 Malmö AI 7.80 1
2 Markus Rönnerling
FK Athlet
81 FK Athlet 7.95 2
3 Martin Pålsson
Heleneholms IF
75 Heleneholms IF 8.10 =3 8.10
4 Martin Bergström
Malmö AI
76 Malmö AI 8.27 5
5 Dr. Markus Abrahamsson
Höörs IS
73 Höörs IS 8.49 6
6 Tomas Jeansson
FK Athlet
71 FK Athlet 8.75 10
B-Final
Tot. plac.
1 Jim Andreasson
IFK Lund
73 IFK Lund 8.61 8
2 Johan Thümmel
FK Athlet
73 FK Athlet 8.70 9
3 Per Sjöstedt
IFK Lund
75 IFK Lund 8.76 11
4 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 9.10 16
C-Final
Tot. plac.
1 Mats Bjurgren
IK Pallas
70 IK Pallas 8.57 7
2 Max Linde
Björnstorps IF
70 Björnstorps IF 8.94 14
3 Alexander Milanov
IFK Lund
68 IFK Lund 9.07 15
4 Erik Månsson
Heleneholms IF
68 Heleneholms IF 10.59 20
D-Final
Tot. plac.
1 Tim Nielsen
IFK Lund
65 IFK Lund 8.82 13
2 Ove Persson
Ryssbergets IK
58 Ryssbergets IK 9.84 17
3 Bertil Dersén
IFK Lund
62 IFK Lund 9.95 18
4 Peter Algotsson
IK Pallas
62 IK Pallas 11.51 26
Peter Lindgren
IFK Helsingborg
60 IFK Helsingborg DNF
E-Final
Tot. plac.
1 Johan Ramm-Ericson
Malmö AI
69 Malmö AI 8.10 =3 8.10
2 Jakob Löndahl
IFK Lund
78 IFK Lund 8.81 12
3 Evert Tegle
IFK Helsingborg
49 IFK Helsingborg 10.65 21
4 Carl Almström
Björnstorps IF
51 Björnstorps IF 11.23 25
5 Bo-Göran Malmborg
Heleneholms IF
50 Heleneholms IF 11.93 27
Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact 10.67
F-Final
Tot. plac.
1 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI 10.48 19
2 Lars Erik Granberg
Malmö AI
42 Malmö AI 10.80 22
3 Magnus Andersson
Malmö AI
45 Malmö AI 10.90 23
4 Erling Johnsson
IFK Lund
42 IFK Lund 11.15 24
5 Klas Fjällrot
Heleneholms IF
44 Heleneholms IF 12.54 28
Sammanställning per klass
M35
1 Markus Rönnerling
FK Athlet
81 FK Athlet 7.95
M40
1 Martin Bergström
Malmö AI
76 Malmö AI 8.27
2 Jakob Löndahl
IFK Lund
78 IFK Lund 8.81
M45
1 Jonas Boijertz
Malmö AI
74 Malmö AI 7.80
2 Martin Pålsson
Heleneholms IF
75 Heleneholms IF 8.10
3 Dr. Markus Abrahamsson
Höörs IS
73 Höörs IS 8.49
4 Jim Andreasson
IFK Lund
73 IFK Lund 8.61
5 Johan Thümmel
FK Athlet
73 FK Athlet 8.70
6 Tomas Jeansson
FK Athlet
71 FK Athlet 8.75
7 Per Sjöstedt
IFK Lund
75 IFK Lund 8.76
8 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 9.10
M50
1 Johan Ramm-Ericson
Malmö AI
69 Malmö AI 8.10
2 Mats Bjurgren
IK Pallas
70 IK Pallas 8.57
3 Max Linde
Björnstorps IF
70 Björnstorps IF 8.94
4 Alexander Milanov
IFK Lund
68 IFK Lund 9.07
5 Erik Månsson
Heleneholms IF
68 Heleneholms IF 10.59
M55
1 Tim Nielsen
IFK Lund
65 IFK Lund 8.82
2 Bertil Dersén
IFK Lund
62 IFK Lund 9.95
3 Peter Algotsson
IK Pallas
62 IK Pallas 11.51
M60
1 Ove Persson
Ryssbergets IK
58 Ryssbergets IK 9.84
Peter Lindgren
IFK Helsingborg
60 IFK Helsingborg DNF
M65
1 Carl Almström
Björnstorps IF
51 Björnstorps IF 11.23
M70
1 Evert Tegle
IFK Helsingborg
49 IFK Helsingborg 10.65
2 Bo-Göran Malmborg
Heleneholms IF
50 Heleneholms IF 11.93
Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact 10.67
M75
1 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI 10.48
2 Lars Erik Granberg
Malmö AI
42 Malmö AI 10.80
3 Magnus Andersson
Malmö AI
45 Malmö AI 10.90
4 Erling Johnsson
IFK Lund
42 IFK Lund 11.15
5 Klas Fjällrot
Heleneholms IF
44 Heleneholms IF 12.54
Veteraner Män 60 m Extralopp
IVDM
Lördag 14:55
Heat 1
1 Jonas Boijertz
Malmö AI
74 Malmö AI 7.84
2 Markus Rönnerling
FK Athlet
81 FK Athlet 8.02
3 Johan Thümmel
FK Athlet
73 FK Athlet 8.56
4 Per Sjöstedt
IFK Lund
75 IFK Lund 8.87
5 Max Linde
Björnstorps IF
70 Björnstorps IF 8.90
Heat 2
1 Johan Ramm-Ericson
Malmö AI
69 Malmö AI 8.10
2 Jim Andreasson
IFK Lund
73 IFK Lund 8.54
3 Tim Nielsen
IFK Lund
65 IFK Lund 9.07
4 Alexander Milanov
IFK Lund
68 IFK Lund 9.08
Sammanställning per klass
M35
1 Markus Rönnerling
FK Athlet
81 FK Athlet 8.02
M45
1 Jonas Boijertz
Malmö AI
74 Malmö AI 7.84
2 Jim Andreasson
IFK Lund
73 IFK Lund 8.54
3 Johan Thümmel
FK Athlet
73 FK Athlet 8.56
4 Per Sjöstedt
IFK Lund
75 IFK Lund 8.87
M50
1 Johan Ramm-Ericson
Malmö AI
69 Malmö AI 8.10
2 Max Linde
Björnstorps IF
70 Björnstorps IF 8.90
3 Alexander Milanov
IFK Lund
68 IFK Lund 9.08
M55
1 Tim Nielsen
IFK Lund
65 IFK Lund 9.07
Veteraner Män 60 m häck Final
IVDM
Lördag 11:20
1 Dr. Markus Abrahamsson
Höörs IS
73 Höörs IS 11.08
2 Ove Persson
Ryssbergets IK
58 Ryssbergets IK 11.93
3 Peter Algotsson
IK Pallas
62 IK Pallas 12.57
4 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 14.71
5 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI 14.78
6 Klas Fjällrot
Heleneholms IF
44 Heleneholms IF 22.86
Sammanställning per klass
M45
1 Dr. Markus Abrahamsson
Höörs IS
73 Höörs IS 11.08
2 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 14.71
M55
1 Peter Algotsson
IK Pallas
62 IK Pallas 12.57
M60
1 Ove Persson
Ryssbergets IK
58 Ryssbergets IK 11.93
M75
1 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI 14.78
2 Klas Fjällrot
Heleneholms IF
44 Heleneholms IF 22.86
Veteraner Män Längd Final
IVDM
Lördag 16:10
1 Jonas Boijertz
Malmö AI
74 Malmö AI 5.37
2 Markus Rönnerling
FK Athlet
81 FK Athlet 4.66
3 Tomas Jeansson
FK Athlet
71 FK Athlet 4.63
4 Tim Nielsen
IFK Lund
65 IFK Lund 4.09
5 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 4.01
6 Bertil Dersén
IFK Lund
62 IFK Lund 3.55
7 Erik Månsson
Heleneholms IF
68 Heleneholms IF 3.02
8 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI 2.97 SB
9 Erling Johnsson
IFK Lund
42 IFK Lund 2.75
Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact 3.01
123456
Jonas Boijertz4.925.275.30x5.37-
Dennis Due4.013.793.953.93--
Erik Månsson2.772.882.962.892.773.02
Tomas Jeansson4.634.294.334.17-4.52
Erling Johnssonx2.592.582.642.562.75
Bertil Dersén3.553.393.443.463.333.48
Tim Nielsen4.09-----
Åke Jonson2.692.752.712.522.97x
Markus Rönnerling4.664.574.304.274.194.49
Rune Persson2.92x2.983.01xx
Sammanställning per klass
M35
1 Markus Rönnerling
FK Athlet
81 FK Athlet 4.66
M45
1 Jonas Boijertz
Malmö AI
74 Malmö AI 5.37
2 Tomas Jeansson
FK Athlet
71 FK Athlet 4.63
3 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 4.01
M50
1 Erik Månsson
Heleneholms IF
68 Heleneholms IF 3.02
M55
1 Tim Nielsen
IFK Lund
65 IFK Lund 4.09
2 Bertil Dersén
IFK Lund
62 IFK Lund 3.55
M70
Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact 3.01
M75
1 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI 2.97
2 Erling Johnsson
IFK Lund
42 IFK Lund 2.75