22 mars
Klubbmästerskap Alunda SK
Uppsala
23 mars
3000m GGP #4 inne
Helsingborg
23 mars
Falu IK Spelen
Falun
23 mars
Mathildaspelen Intern tävling för klubbar i Roslagen
Norrtälje
23 mars
Mathildaspelen Mångkamp Intern tävling för klubbar i Roslagen
Norrtälje
23 mars
Vårvinterspelen
Umeå
23-24 mars
Växjömångkampen
Växjö
23-24 mars
ÖGIF Inne 🥇 WRC
Östersund
6 april
Inne KM Sjöbo Kretsmästerskap sydöstra Skånes idrottskrets
Sjöbo
6 april
Marsträffen
Nybro
7 april
Slottsrundan
Rånäs
7 april
Kretsmästerskap
Helsingborg
14 april
Skånska mästerskapen 10 km landsväg
Ystad
20 april
Turebergs FK Klubbmästerskap 8-11 år
Sollentuna
21 april
Friidrottsskoletävling VT24
Växjö
25 april
GGP 2000m
Helsingborg
27 april
Resultattävling kast
Växjö
4 maj
Junespelen
Jönköping
4 maj
Vårkampen
Hässleholm
9 maj
Contactspelen
Olofström
9 maj
Drömmilen Även SkM 10000m
Helsingborg
9 maj
B-Tex Cup WRC
Villstad
12 maj
UIF Friidrott Klubbmästerskap UIF-medlemmar som tävlar för andra föreningar anmäler sig till linus@uiffriidrott.se
Uppsala
15 maj
adidas Spåret 5000 m WRC
Stockholm
16 maj
Kasttävling Falkenberg
Falkenberg
18 maj
Boregalan WRC
Torsby
18 maj
Marmakampen Alunda SK 40 år!
Alunda
18-19 maj
Danderydsspelen
Danderyd
18-19 maj
Pannkaksspelen WRC
Eslöv
19 maj
Team Sportia Outdoor Games
Motala
19 maj
Trangiaspelen
Krokom
25 maj
Laholmskampen
Laholm
25-26 maj
Stafett-SM WRC
Uppsala
25-26 maj
Storsjöspelen 🥇 WRC
Östersund
25-26 maj
Vårkastet WRC ingår i Viking Throwing Tour
Bålsta
25-26 maj
Ljungby Mångkamp WRC inklusive DM i mångkamp för Östsvenska
Ljungby
26 maj
McDonaldsspelen
Trollhättan
26 maj
Sundbybergs Ungdomsspel
Sundbyberg
1-2 juni
Sundsvallsspelen och DM Södra Norrland
Sundsvall
2 juni
Klippanspelen
Klippan
8 juni
Norrtälje Stadslopp
Norrtälje
8 juni
Rabalders Papricalopp
Norrtälje
8-9 juni
Finish Game UDM för 12-15 årsklasserna
Vellinge
15 juni
USM parafriidrott
Uppsala
19 juni
En Midsommarnattsdröm WRC
Stenkullen
19 juni
LÖPARKVÄLLAR PÅ BANA i Roslagen 2024 800 m
Rimbo
26 juni
Åkersberga Sommarsprint 2024-06-26
Åkersberga
29 juni
FORTUMSPELEN
Bollnäs
3 juli
LÖPARKVÄLLAR PÅ BANA i Roslagen 2024 200 meter (M/K), 600 meter (ungdom), 3 000 meter (M/K)
Norrtälje
12-14 juli
Öresundsspelen WRC
Helsingborg
20 juli
Lilla Ystadspelen
Ystad
20-21 juli
Sparbanksspelen WRC
LEKSAND
21 juli
Ystadspelen WRC
Ystad
26-28 juli
HAIS-Spelen WRC
Hässleholm
28 juli
Sundsvall Windsprint
Sundvall
2-4 augusti
Veteran-SM
Karlstad
17 augusti
Kvarnsvedenspelen
Borlänge
17-18 augusti
Östersjöspelen WRC
Karlshamn
24-25 augusti
Waplanspelen
Krokom
28 augusti
LÖPARKVÄLLAR PÅ BANA i Roslagen 2024 400 meter, 1 500 meter, 5 000 meter (M/K)
Norrtälje
8 september
TEAM SPORTIA Höstspel
Bollnäs
11 september
LÖPARKVÄLLAR PÅ BANA i Roslagen 2024 10 000 meter (M/K , 1 000 meter (ungdom)
Norrtälje
14-15 september
Lilla Olympiaden
Järvsö