Resultat Pepparkaksspelen

Atleticum, Malmö   2021-12-11

Arrangör: Malmö AI Tävlingsledare: Annika Hovang Senast uppdaterad: 2022-04-22 21:22:49
Visa Resultatkort
Kvinnor 60 m Försök
11/12 16:45
1 Elina Brantvall
Malmö AI
06 Malmö AI 8.48 q PB
2 Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI 8.49 q
3 Marie Hansson
IK Finish
80 IK Finish 8.61 q PB
4 Nellie Bard
Malmö AI
06 Malmö AI 9.02 q
5 Vilma Ridderman
Ystads IF
06 Ystads IF 9.33 q
6 Ella Karmborg
Höörs IS
04 Höörs IS 9.68 q
7 Helena Zander
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 9.70 q SB
Kvinnor 60 m Final
11/12 17:45
1 Elina Brantvall
Malmö AI
06 Malmö AI 8.46 PB
2 Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI 8.51
3 Marie Hansson
IK Finish
80 IK Finish 8.62 PB
4 Nellie Bard
Malmö AI
06 Malmö AI 8.98
5 Vilma Ridderman
Ystads IF
06 Ystads IF 9.42
6 Helena Zander
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 9.71 SB
7 Ella Karmborg
Höörs IS
04 Höörs IS 9.88
Kvinnor 200 m
11/12 19:00
A-Final
Tot. plac.
1 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 26.79 1
2 Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 27.23 2 PB
3 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 27.64 3 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 29.46 4
2 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 31.31 5
3 Ella Karmborg
Höörs IS
04 Höörs IS 33.29 7
c final
Tot. plac.
1 Alice Gossner
Malmö AI
08 Malmö AI 31.99 6
Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund DQ Tramp på linje
Kvinnor 800 m
11/12 18:40
1 Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 2:28.43 PB
2 Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg 2:32.01
3 Maja Malm
Höörs IS
04 Höörs IS 2:39.49
4 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 2:39.90 PB
5 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 2:43.16
6 Alice Gossner
Malmö AI
08 Malmö AI 2:45.32
7 Therese Göransson
IK Finish
86 IK Finish 2:51.08 SB
Kvinnor Längd
11/12 17:55
1 Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 5.56 PB
2 Stina Svenby
Ystads IF
04 Ystads IF 4.98
3 Elina Brantvall
Malmö AI
06 Malmö AI 4.33 PB
4 Vilma Ridderman
Ystads IF
06 Ystads IF 3.68
5 Nellie Bard
Malmö AI
06 Malmö AI 3.50
123456
289 Nellie Bard3.433.343.383.50x3.13
313 Elina Brantvall4.334.03x4.25--
85 Tilde Bjerager5.565.235.36---
538 Stina Svenbyxxx2.074.98x
534 Vilma Ridderman3.603.68x3.58xx
F15 60 m Försök
11/12 16:25
Heat 1
1 Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 7.91 q PB
2 Tea Widgren
Malmö AI
08 Malmö AI 8.17 q PB
3 Enya Jonsson
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 8.29 q
4 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 8.56 q
5 Milene Rosberg
Malmö AI
07 Malmö AI 8.64 q PB
6 Iris Puig Ursby
Malmö AI
07 Malmö AI 9.13 q
Annie Krikström
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg DNS
Heat 2
1 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 8.79 q PB
2 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 8.83 q PB
3 Minna Olsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 8.84 q PB 8.835
4 Leia Tuvesson
Malmö AI
07 Malmö AI 8.84 q PB 8.840
5 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 8.97 q 8.968
6 Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 8.97 q PB 8.970
7 Sonja Karlsson
Malmö AI
08 Malmö AI 9.08 q PB
Heat 3
1 Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI 8.81 q PB
2 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 9.02 q PB 9.013
3 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 9.02 q PB 9.016
4 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 9.20 q PB
5 Elsa Martinsson Fransén
Malmö AI
08 Malmö AI 9.24 q PB
6 Freja Lundin
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 9.45 q
7 Tilde Pehrsson
Lomma FIK
07 Lomma FIK 9.80
Heat 4
1 Elvira Skouras
Malmö AI
07 Malmö AI 9.07 q PB
2 Alice Nilsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.14 q
3 Nadia Lindborg
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 9.26 q PB
4 Alice Gossner
Malmö AI
08 Malmö AI 9.53
5 Ida Fritiofsson
Höörs IS
08 Höörs IS 10.00
6 Linnea Abrahamsson
Lomma FIK
08 Lomma FIK 10.45
Heat 5
1 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 9.31 q
2 Filippa Persson
Höörs IS
08 Höörs IS 9.49 q
3 Silke Marie Bach Madsen
Amager AC (DEN)
08 Amager AC (DEN) 9.50
4 Maja Jönsson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 9.79 9.783
5 Vendela Bogren
Höörs IS
08 Höörs IS 9.79 9.790
6 Molly Thenader
Malmö AI
08 Malmö AI 10.79
F15 60 m Final
11/12 17:25
A-Final
1 Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 7.99 PB
2 Tea Widgren
Malmö AI
08 Malmö AI 8.15 PB
3 Enya Jonsson
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 8.30
4 Milene Rosberg
Malmö AI
07 Malmö AI 8.40 PB
5 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 8.57
6 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 8.92
7 Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI 8.94 PB 8.935
8 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 8.94 8.937
B-Final
1 Minna Olsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 8.87 PB
2 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 8.93 PB 8.926
3 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 8.93 PB 8.927
4 Leia Tuvesson
Malmö AI
07 Malmö AI 9.00 PB
5 Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.02 PB
6 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 9.12 PB 9.111
7 Elvira Skouras
Malmö AI
07 Malmö AI 9.13 PB
Sonja Karlsson
Malmö AI
08 Malmö AI DNS
C-Final
1 Alice Nilsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.12 9.111
2 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 9.26 PB
3 Nadia Lindborg
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 9.30 PB
4 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 9.38
5 Freja Lundin
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 9.48
6 Elsa Martinsson Fransén
Malmö AI
08 Malmö AI 9.50 PB
Filippa Persson
Höörs IS
08 Höörs IS DNS
Iris Puig Ursby
Malmö AI
07 Malmö AI DNS
F15 60 m häck Försök
Höjd: 76.2cm
11/12 14:10
Heat 1
1 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 9.82 q PB 9.817
2 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 10.23 q
3 Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 11.37 q PB
4 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 11.69 q
5 Silke Marie Bach Madsen
Amager AC (DEN)
08 Amager AC (DEN) 12.30 q
6 Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI 12.44 q
Heat 2
1 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.83 q
2 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 10.19 q
3 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 10.21 q
4 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 10.41 q 10.401
5 Ella Nilsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 11.11 q
6 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 11.13 q
7 Annie Krikström
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 11.17 q
Heat 3
1 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 9.82 q 9.813
2 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 10.11 q
3 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 10.41 q 10.403
4 Freja Lundin
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 11.53 q
5 Elsa Martinsson Fransén
Malmö AI
08 Malmö AI 11.83 q
6 Tilde Pehrsson
Lomma FIK
07 Lomma FIK 12.32 q
F15 60 m häck Final
Höjd: 76.2cm
11/12 15:05
A-Final
1 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 9.72
2 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 9.82
3 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.83
4 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 9.98
5 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 10.08
6 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 10.27
7 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 10.49
B-Final
1 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 10.45
2 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 10.50
3 Ella Nilsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 10.87
4 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 10.96
5 Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 11.35 PB
Annie Krikström
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg DNS
C-Final
1 Freja Lundin
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 11.59 11.583
2 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 11.59 11.587
3 Elsa Martinsson Fransén
Malmö AI
08 Malmö AI 11.76
4 Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI 12.01
5 Silke Marie Bach Madsen
Amager AC (DEN)
08 Amager AC (DEN) 12.02
6 Tilde Pehrsson
Lomma FIK
07 Lomma FIK 12.57
F15 Höjd
11/12 15:50
1 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 156 PB
2 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 154 PB
3 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 151
4 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 148 PB
5 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 148 PB
6 Tova Lundin
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 135
7 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 135 =PB
8 Ella Nilsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 130
120125130135140145148151154156158
523 Elin Lindbergoooxxoxxx
508 Ellinore Andersson---oooxxoxxooxxx
77 Ella Nilssonooxoxxx
84 Tuva Grimheden-ooooooxxx
330 Ebba Elm---oxooxxoxxx
112 Tova Lundin--ooxxx
403 Ebba Mohlin----oooxoxxx
342 Bella Gisel----oooxooxxoxxx
F15 Stav
11/12 12:10
1 Klara Dahlin
IF UDD
07 IF UDD 290
2 Sophia Bonde
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 260
3 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 260 PB
4 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 240
5 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 230
6 Tova Lundin
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 220 PB
7 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 220
8 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 210 PB
170180190200210220230240250260270280290301
299 Ellen Birganderoooooxooxxx
84 Tuva Grimheden-----ooooxoxxx
98 Klara Dahlin-----oooooooxxoxxx
330 Ebba Elmoooooxxoxxx
138 Meja Wallering---oxoxxoxooxxx
112 Tova Lundin-ooxoxxooxxx
244 Sophia Bonde-------xoooxxx
550 Vilma Atthagexoxxoxoxooxxx
F15 Längd
11/12 16:55
Pool 1
Tot. plac.
1 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 5.05 1 PB
2 Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 4.87 2
3 Aprilia Holmström
Ystads IF
07 Ystads IF 4.58 3
4 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 4.47 4 SB
5 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 4.45 5 PB
6 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 4.40 6
7 Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 4.38 7 PB
8 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 4.25 9
9 Sonja Karlsson
Malmö AI
08 Malmö AI 4.04 13
10 Elvira Skouras
Malmö AI
07 Malmö AI 4.03 14
11 Ella Nilsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 3.97 17
12 Filippa Persson
Höörs IS
08 Höörs IS 3.90 20
13 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 3.76 21
14 Linnea Abrahamsson
Lomma FIK
08 Lomma FIK 3.47 26
15 Tilde Pehrsson
Lomma FIK
07 Lomma FIK 3.35 28
Tilda Persson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS -
1234
480 Moa Wirstedt3.76xx1.73
84 Tuva Grimhedenx4.064.25x
527 Olivia Lindberg Tillander4.474.454.234.36
251 Linnea Abrahamsson3.473.123.213.20
377 Sonja Karlsson4.04x3.683.90
91 Filippa Persson3.83xx3.90
508 Ellinore Andersson4.274.454.084.10
436 Siri Rissler4.074.364.404.20
77 Ella Nilsson3.653.913.973.80
498 Alma Ravn4.834.824.874.78
451 Elvira Skouras3.81-2.024.03
122 Evelin Varga4.894.855.054.06
274 Tilde Pehrsson3.133.353.183.35
516 Aprilia Holmström4.304.514.304.58
76 Tilda Persson----
69 Lovis Olsson3.704.38xx
Pool 2
Tot. plac.
1 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 4.29 8
2 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 4.21 10
3 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 4.17 11
4 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 4.17 12
5 Leia Tuvesson
Malmö AI
07 Malmö AI 4.03 15
6 Enya Jonsson
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 4.02 16
7 Ellen Kraen
Malmö AI
07 Malmö AI 3.95 18
8 Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 3.90 19
9 Thea Kleman
Ystads IF
08 Ystads IF 3.75 22
10 Elsa Martinsson Fransén
Malmö AI
08 Malmö AI 3.64 23
11 Nadia Lindborg
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 3.64 24
12 Maja Jönsson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 3.56 25
13 Iris Puig Ursby
Malmö AI
07 Malmö AI 3.38 27
14 Vendela Bogren
Höörs IS
08 Höörs IS 3.28 29
1234
430 Iris Puig Ursbyxxx3.38
145 Dalia Kamf Hoppe3.903.703.873.90
523 Elin Lindberg4.094.214.033.98
531 Felicia Mårtenssonx4.013.994.17
519 Thea Kleman3.373.75xx
138 Meja Wallering3.964.204.134.29
469 Leia Tuvesson3.444.033.693.74
19 Maja Jönsson3.47xx3.56
108 Enya Jonssonxx4.02x
442 Ebba Römbo3.894.173.954.13
381 Ellen Kraenxx3.95x
110 Nadia Lindborg3.133.453.533.64
399 Elsa Martinsson Fransén3.423.563.64x
86 Vendela Bogren3.263.263.283.15
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
11/12 17:55
1 Aliya Dahl
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 10.21 PB
2 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 9.88
3 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 9.71 =PB
4 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 9.62 PB
5 Aprilia Holmström
Ystads IF
07 Ystads IF 9.16
6 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.13
7 Alice Nilsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.03
8 Silke Marie Bach Madsen
Amager AC (DEN)
08 Amager AC (DEN) 9.03
9 Minna Olsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 8.22
10 Sara Videla Henao
Malmö AI
08 Malmö AI 7.84
11 Ella Nilsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 7.23
12 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 7.20
13 Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 6.30
14 Maja Jönsson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 6.00
Linnea Abrahamsson
Lomma FIK
08 Lomma FIK -
Emilia Edvinsson
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg -
Siri Berggren
Lomma FIK
08 Lomma FIK -
1234
251 Linnea Abrahamsson----
138 Meja Wallering9.018.789.389.71
475 Sara Videla Henao5.427.847.446.89
241 Alice Olsson9.137.758.057.79
1 Silke Marie Bach Madsen7.968.478.459.03
19 Maja Jönsson6.005.805.895.48
516 Aprilia Holmström9.169.159.118.97
100 Emilia Edvinsson----
81 Minna Olsson7.127.138.227.61
253 Siri Berggren----
393 Elsa Lundquist9.629.048.698.17
342 Bella Gisel8.499.079.849.88
245 Aliya Dahl9.829.8910.219.91
68 Alice Nilsson9.038.677.807.17
145 Dalia Kamf Hoppex6.306.30x
77 Ella Nilsson6.567.237.096.66
493 Rut Nilssonx6.487.206.76
F13 60 m Försök
11/12 15:50
Heat 1
1 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 8.57 q PB
2 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 8.63 q =PB
3 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 8.89 q PB
4 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 9.07 q PB
5 Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI 9.25 q 9.248
Heat 2
1 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 8.87 q PB
2 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 9.09 q PB
3 Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF 9.23 q PB
4 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 9.26 q PB 9.254
5 Molly Kamp
Åhus FIK
09 Åhus FIK 9.39 q
6 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 9.47 q
7 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 9.51
8 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 9.61
Heat 3
1 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.11 q PB
2 Stina Wästberg
Malmö AI
09 Malmö AI 9.30 q PB 9.296
3 Milou Olsson
Höganäs Friidrottsförening
09 Höganäs Friidrottsförening 9.30 q PB 9.300
4 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 9.37 q PB
5 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 9.50
Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI DNS
Heat 4
1 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 9.29 q PB
2 Simona Nusser-Smith
Malmö AI
09 Malmö AI 9.36 q PB
3 Melanie Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 9.48 PB
4 Moa Cederström
IFK Lund
10 IFK Lund 9.60 PB 9.593
5 Saga Evenås
IK Finish
09 IK Finish 9.60 PB 9.600
6 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.67
Selma Ranelid
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg DNS
Ina Almquist
Eslövs AI
09 Eslövs AI DNS
Heat 5
1 Lova Nilsson
Malmö AI
09 Malmö AI 9.40 q PB
2 Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI 9.81 PB
3 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 9.84 PB
4 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 9.85 PB
5 Adrianna Kowalska
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 9.90 PB 9.894
6 Svea Öreberg
Malmö AI
09 Malmö AI 9.95 PB
7 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 10.05 PB
8 Tilda Duvander
Eslövs AI
10 Eslövs AI 10.24 PB
Heat 6
1 Elsa Jonsson
Lomma FIK
09 Lomma FIK 9.08 q
2 Hanna Hjorth
Lomma FIK
09 Lomma FIK 9.73
3 Isabelle Byström Ahlm
Malmö AI
10 Malmö AI 9.76
4 Lovisa Gossner
Malmö AI
10 Malmö AI 10.23
5 Smilla Örndal
Eslövs AI
10 Eslövs AI 10.26 PB
6 Nora Shetly
Malmö AI
09 Malmö AI 10.83
Viktoria Zygmunt
Höganäs Friidrottsförening
10 Höganäs Friidrottsförening DNS
Elin Thynell
Malmö AI
10 Malmö AI DNS
Heat 7
1 Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 9.65
2 Tilde Hagenstam
IK Finish
09 IK Finish 9.77
3 Elsa Lööf
Malmö AI
09 Malmö AI 10.08 10.079
4 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 10.10 10.091
5 Emelie Eckerwall
Malmö AI
09 Malmö AI 10.42
6 Smilla Dahlstedt Kajsajuntti
Malmö AI
10 Malmö AI 10.55
7 Elin Ralmark
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 11.01
Heat 8
1 Leah Johansson
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 8.99 q
2 Olivia Nilsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 9.06 q PB
3 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 9.25 q 9.241
4 Elisia Cerny
Malmö AI
10 Malmö AI 9.90 9.895
5 Elly Oredsson
Malmö AI
10 Malmö AI 10.04
6 Dorothea Mader
Malmö AI
10 Malmö AI 10.08 10.079
7 Isabella Portillo
Eslövs IF
10 Eslövs IF 10.10 10.091
8 Lykke Bobjer
Malmö AI
09 Malmö AI 10.14
Heat 9
1 Siri Bjurén
IF Hagen
09 IF Hagen 9.02 q
2 Ella Thümmel
IFK Lund
10 IFK Lund 9.26 q 9.252
3 Elsa von Wowern
Malmö AI
09 Malmö AI 9.72
4 Lian Öhrnberg
Malmö AI
10 Malmö AI 9.74
5 Leah Bonde
Malmö AI
10 Malmö AI 9.99
6 Ida Olsson
Bara FIK
10 Bara FIK 10.15
7 Siri Gustavii
Malmö AI
09 Malmö AI 10.56
8 Märta Nathorst-Westfelt
Lomma FIK
10 Lomma FIK 11.00
F13 60 m Final
11/12 17:05
A-Final
1 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 8.59 PB
2 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 8.61 PB
3 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 8.86 PB 8.851
4 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 8.86 PB 8.860
5 Leah Johansson
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 8.95
6 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 9.06 PB
7 Olivia Nilsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 9.12
8 Siri Bjurén
IF Hagen
09 IF Hagen 9.21 9.202
B-Final
1 Elsa Jonsson
Lomma FIK
09 Lomma FIK 8.89 PB
2 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 9.08 PB
3 Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI 9.16 PB 9.151
4 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 9.16 PB 9.157
5 Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF 9.19 PB
6 Ella Thümmel
IFK Lund
10 IFK Lund 9.20
7 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.21 PB 9.207
8 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 9.51
C-Final
1 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 9.35 PB
2 Stina Wästberg
Malmö AI
09 Malmö AI 9.40 PB
3 Molly Kamp
Åhus FIK
09 Åhus FIK 9.45
4 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 9.46 PB
5 Milou Olsson
Höganäs Friidrottsförening
09 Höganäs Friidrottsförening 9.52 PB 9.511
6 Simona Nusser-Smith
Malmö AI
09 Malmö AI 9.52 PB 9.516
7 Lova Nilsson
Malmö AI
09 Malmö AI 9.54 PB
8 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 9.56
F13 600 m
11/12 18:20
A-Final
Tot. plac.
1 Zelda Lukic
Ystads IF
09 Ystads IF 1:50.18 1
2 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 1:58.28 2
3 Tebello Ekstrand
Ystads IF
09 Ystads IF 2:00.94 3 PB
4 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 2:02.20 4 PB
5 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 2:02.65 5
6 Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 2:05.17 6
Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Lovisa Gossner
Malmö AI
10 Malmö AI 2:11.35 7
2 Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI 2:12.09 8
3 Lykke Bobjer
Malmö AI
09 Malmö AI 2:13.87 9
4 Aliyah Salim
Malmö AI
10 Malmö AI 2:14.58 10
5 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 2:14.74 11
Elna Blake
Malmö AI
09 Malmö AI DNS
F13 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
11/12 13:40
Heat 1
1 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 10.11 q PB
2 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 11.26 q PB
3 Siri Bjurén
IF Hagen
09 IF Hagen 11.53 q PB
4 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 11.59 q PB
5 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 11.79 q
6 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 11.96 q PB
7 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 12.69 q
8 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 12.70 q PB
Heat 2
1 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.79 q
2 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 11.55 q
3 Simona Nusser-Smith
Malmö AI
09 Malmö AI 12.79 q
4 Lian Öhrnberg
Malmö AI
10 Malmö AI 13.00 q
5 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 13.46 q
6 Ida Olsson
Bara FIK
10 Bara FIK 13.73 q
7 Tilda Duvander
Eslövs AI
10 Eslövs AI 13.75 q
Heat 3
1 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 11.75 q
2 Leah Johansson
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 12.31 q
3 Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI 12.54 q
4 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 13.08 q
5 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 13.18 q
6 Selma Berggren
IK Finish
10 IK Finish 13.71 q
7 Märta Nathorst-Westfelt
Lomma FIK
10 Lomma FIK 14.01 q
8 Elin Ralmark
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 14.02 q
F13 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
11/12 14:35
A-Final
1 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 10.01 PB
2 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.57
3 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 11.47
4 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 11.56
5 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 11.60 PB
6 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 11.74
7 Siri Bjurén
IF Hagen
09 IF Hagen 11.75 PB
Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI DNS
B-Final
1 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 12.05 PB
2 Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI 12.24
3 Leah Johansson
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 12.28
4 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 12.63 PB
5 Simona Nusser-Smith
Malmö AI
09 Malmö AI 12.65
6 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 12.68
7 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 12.75
Lian Öhrnberg
Malmö AI
10 Malmö AI DNS
C-Final
1 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 13.10
2 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 13.19
3 Selma Berggren
IK Finish
10 IK Finish 13.40
4 Tilda Duvander
Eslövs AI
10 Eslövs AI 13.48
5 Elin Ralmark
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 14.14
Ida Olsson
Bara FIK
10 Bara FIK DNS
Märta Nathorst-Westfelt
Lomma FIK
10 Lomma FIK DNS
F13 Höjd
11/12 14:10
1 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 140
2 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 135
3 Molly Kamp
Åhus FIK
09 Åhus FIK 135 SB
4 Hanna Hjorth
Lomma FIK
09 Lomma FIK 135
5 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 130
6 Hjördis Selldén Torle
Båstads GIF
09 Båstads GIF 130 PB
7 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 130
=8 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 125
=8 Ella Thümmel
IFK Lund
10 IFK Lund 125
10 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 125 =PB
11 Tebello Ekstrand
Ystads IF
09 Ystads IF 125 PB
12 Siri Bjurén
IF Hagen
09 IF Hagen 125
13 Melanie Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 125 PB
14 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 120 PB
15 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 120
16 Meja Olsson
IK Finish
10 IK Finish 120
=17 Lian Öhrnberg
Malmö AI
10 Malmö AI 115
=17 Elly Oredsson
Malmö AI
10 Malmö AI 115
19 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 115 =PB
=20 Märta Nathorst-Westfelt
Lomma FIK
10 Lomma FIK 115
=20 Milou Olsson
Höganäs Friidrottsförening
09 Höganäs Friidrottsförening 115
22 Elisia Cerny
Malmö AI
10 Malmö AI 110
23 Ida Olsson
Bara FIK
10 Bara FIK 110
24 Siri Gustavii
Malmö AI
09 Malmö AI 105
25 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 105
95100105110115120125130135140145
218 Meja Olsson--ooxoxoxxx
320 Elisia Cerny---oxxx
217 Siri Nilssonooooxxoxxx
541 Alicia Dahlerus----ooooxxx
509 Melanie Andersson--oooxoxxoxxx
273 Märta Nathorst-Westfeltooxooxxox--
80 Milou Olssonoooxoxxo-
104 Amanda Håkansson---ooooxxx
95 Siri Bjurén----ooxxoxxx
22 Hjördis Selldén Torle----oxoooxxx
486 Lian Öhrnbergooooxoxxx
513 Tebello Ekstrand--ooooxoxxx
291 Emma Berglund-ooooxxooxxx
350 Siri Gustaviioooxxx
124 Lavinia Winstedt--------ooxx-
491 Amy Halmoxoooxxx
259 Hanna Hjorth---oooooxxoxxx
8 Ida Olssonooxooxxx
136 Ella Thümmel-ooooooxxx
532 Olivia Mårtensson----oooxxoxxx
131 Ester Drott Ripoll----oxoxxx
63 Smilla Koeck-oooooxxx
548 Molly Kamp---oxooooxoxxx
230 Ida Wikberg-----ooooxxx
414 Elly Oredsson---oxoxxx
F13 Stav
11/12 10:15
1 Hjördis Selldén Torle
Båstads GIF
09 Båstads GIF 250 PB
2 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 190
3 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 190
4 Molly Kamp
Åhus FIK
09 Åhus FIK 180 PB
5 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 180
6 Ida Nyberg
Eslövs AI
09 Eslövs AI 170
7 Mia Rygaard
Malmö AI
10 Malmö AI 150
120130140150160170180190200210220240250260
27 Ida Nybergooooxoxoxxx
441 Mia Rygaardoxooxxoxxx
124 Lavinia Winstedtoo-oooxxoxxx
30 Juliette Sjögren Debaecker-ooooooxxoxxx
541 Alicia Dahlerus---ooxoxoxoxxx
22 Hjördis Selldén Torle--------o-oxoxxoxxx
548 Molly Kamp---ooxooxxx
F13 Längd
Hoppzon
11/12 12:45
Pool 1
Tot. plac.
1 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.61 1 PB
2 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 4.53 2 =PB
3 Hjördis Selldén Torle
Båstads GIF
09 Båstads GIF 4.42 3 PB
4 Siri Bjurén
IF Hagen
09 IF Hagen 4.34 4
5 Olivia Nilsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 4.26 5 PB
6 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 4.18 6
7 Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF 4.16 7 PB
8 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.10 8 PB
9 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 4.06 9 PB
10 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 4.04 13 PB
11 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.01 16 PB
12 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 3.98 18 PB
13 Meja Olsson
IK Finish
10 IK Finish 3.97 19
14 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 3.96 20 PB
15 Molly Kamp
Åhus FIK
09 Åhus FIK 3.95 21 PB
16 Milou Olsson
Höganäs Friidrottsförening
09 Höganäs Friidrottsförening 3.95 22 PB
17 Lova Nilsson
Malmö AI
09 Malmö AI 3.95 23 PB
18 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 3.94 25 PB
19 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 3.92 26 PB
20 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.89 27 PB
21 Ida Nyberg
Eslövs AI
09 Eslövs AI 3.88 28 PB
22 Saga Evenås
IK Finish
09 IK Finish 3.87 29
23 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 3.85 30 =SB
24 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 3.83 31 PB
25 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 3.68 34
26 Melanie Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 3.67 35 PB
27 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 3.63 36
28 Tebello Ekstrand
Ystads IF
09 Ystads IF 3.61 37 PB
29 Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 3.59 38
30 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 3.37 42
31 Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI 3.33 46 PB
1234
124 Lavinia Winstedt4.614.34--
58 Hedvig Götegård-3.753.893.73
80 Milou Olsson3.923.923.703.95
308 Matilda Blixt3.98-3.893.97
548 Molly Kamp3.933.453.953.87
329 Agnes Elm3.843.883.943.83
540 Malva Thorén4.074.164.124.06
130 Seoyul Choi4.304.374.534.38
389 Lo Linghagen4.063.613.984.00
22 Hjördis Selldén Torle4.274.344.254.42
532 Olivia Mårtensson3.923.883.783.69
21 Olivia Nilsson4.264.204.11-
463 Emilia Thorell3.31--3.33
488 Alma Andersson3.663.583.623.68
173 Saga Evenås3.873.823.823.80
291 Emma Berglund-3.963.783.76
104 Amanda Håkansson3.633.764.01-
115 Emma Nordström4.083.954.104.03
513 Tebello Ekstrand3.613.493.433.44
95 Siri Bjurén4.344.26-4.17
509 Melanie Andersson3.673.493.673.38
217 Siri Nilsson--3.853.72
27 Ida Nyberg3.673.803.883.84
541 Alicia Dahlerus4.184.034.094.17
409 Lova Nilsson3.753.423.953.76
551 Sally Berg3.593.493.523.49
131 Ester Drott Ripoll3.713.714.043.90
522 Alma Lindberg3.283.253.343.37
3 Rebecka Bryland3.433.483.633.63
218 Meja Olsson3.913.633.813.97
378 Denise Kemi Rehnborg3.563.403.483.83
Pool 2
Tot. plac.
1 Tilde Hagenstam
IK Finish
09 IK Finish 4.06 10
2 Ella Thümmel
IFK Lund
10 IFK Lund 4.06 11
3 Leah Johansson
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 4.04 12
4 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 4.03 14
5 Simona Nusser-Smith
Malmö AI
09 Malmö AI 4.01 15
6 Iris Birgander
Malmö AI
09 Malmö AI 3.99 17
7 Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI 3.95 24
8 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 3.80 32
9 Hanna Hjorth
Lomma FIK
09 Lomma FIK 3.79 33
10 Adrianna Kowalska
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.41 39
11 Selma Berggren
IK Finish
10 IK Finish 3.40 40
12 Lykke Bobjer
Malmö AI
09 Malmö AI 3.38 41
13 Isabella Portillo
Eslövs IF
10 Eslövs IF 3.36 43
14 Elly Oredsson
Malmö AI
10 Malmö AI 3.36 44
15 Elisia Cerny
Malmö AI
10 Malmö AI 3.34 45
16 Smilla Örndal
Eslövs AI
10 Eslövs AI 3.30 47
17 Ebba Bjerre
Malmö AI
10 Malmö AI 3.26 48
18 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 3.22 49
19 Elin Ralmark
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 3.17 50
20 Emelie Eckerwall
Malmö AI
09 Malmö AI 3.16 51
21 Märta Nathorst-Westfelt
Lomma FIK
10 Lomma FIK 3.10 52
22 Smilla Dahlstedt Kajsajuntti
Malmö AI
10 Malmö AI 3.10 53 =PB
23 Tilda Duvander
Eslövs AI
10 Eslövs AI 3.08 54
24 Elna Blake
Malmö AI
09 Malmö AI 3.07 55
25 Dorothea Mader
Malmö AI
10 Malmö AI 3.04 56
26 Ida Olsson
Bara FIK
10 Bara FIK 2.84 57
27 Linnea Schell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 2.79 58
28 Aurora Hagström
Malmö AI
09 Malmö AI 2.77 59
1234
471 Emma Valentin-Hjorth3.803.573.683.75
183 Tilde Hagenstam4.063.893.853.80
34 Smilla Örndal3.303.132.953.11
8 Ida Olsson2.842.762.72-
41 Isabella Portillo3.363.283.303.35
424 Meja Persson3.953.423.593.70
411 Simona Nusser-Smith4.013.733.78
166 Selma Berggren3.403.133.383.37
491 Amy Halmo3.223.062.553.13
309 Lykke Bobjer2.703.203.303.38
414 Elly Oredsson3.363.263.153.23
325 Emelie Eckerwall3.162.993.163.10
259 Hanna Hjorth3.523.503.663.79
107 Leah Johansson4.043.993.77-
119 Linnea Schell2.792.732.752.78
398 Dorothea Mader 2.352.783.042.83
391 Anna Ludvigsen4.033.883.743.84
66 Adrianna Kowalska3.363.203.383.41
300 Iris Birgander3.993.963.813.72
320 Elisia Cerny3.253.343.133.31
24 Tilda Duvander2.992.893.08-
136 Ella Thümmel3.043.774.063.77
307 Elna Blake-2.993.072.76
273 Märta Nathorst-Westfelt3.082.883.103.08
495 Elin Ralmark3.042.983.17-
351 Aurora Hagström2.732.772.622.77
301 Ebba Bjerre3.203.203.163.26
322 Smilla Dahlstedt Kajsajuntti2.902.973.053.10
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
11/12 15:50
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 11.38 PB
2 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 8.92 PB
3 Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF 8.91 PB
4 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.57
5 Linnea Schell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.20 PB
6 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 7.99
7 Iris Birgander
Malmö AI
09 Malmö AI 7.59
8 Svea Öreberg
Malmö AI
09 Malmö AI 7.52 PB
9 Olivia Nilsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 7.46 PB
10 Elsa Jonsson
Lomma FIK
09 Lomma FIK 7.36
11 Elsa von Wowern
Malmö AI
09 Malmö AI 7.33 PB
12 Meja Olsson
IK Finish
10 IK Finish 6.96
13 Smilla Örndal
Eslövs AI
10 Eslövs AI 6.87 PB
14 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 6.56 PB
15 Selma Berggren
IK Finish
10 IK Finish 6.55
16 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 6.32 PB
17 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 6.26
18 Leah Johansson
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 6.08
19 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 5.96
20 Smilla Dahlstedt Kajsajuntti
Malmö AI
10 Malmö AI 5.27
21 Elin Ralmark
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 5.10
22 Isabella Portillo
Eslövs IF
10 Eslövs IF 4.85
23 Siri Gustavii
Malmö AI
09 Malmö AI 4.40
Simona Nusser-Smith
Malmö AI
09 Malmö AI -
Lian Öhrnberg
Malmö AI
10 Malmö AI -
Milou Olsson
Höganäs Friidrottsförening
09 Höganäs Friidrottsförening -
Viktoria Zygmunt
Höganäs Friidrottsförening
10 Höganäs Friidrottsförening -
Elin Thynell
Malmö AI
10 Malmö AI -
Tilde Hagenstam
IK Finish
09 IK Finish -
Alexandra Malmberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK -
Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI -
1234
350 Siri Gustavii4.024.36x4.40
411 Simona Nusser-Smith----
495 Elin Ralmark3.714.474.605.10
455 Ella Svensson7.417.997.576.63
486 Lian Öhrnberg----
477 Elsa von Wowern7.047.096.297.33
297 Sarah Berkanix10.8811.3811.24
80 Milou Olsson----
82 Viktoria Zygmunt----
107 Leah Johansson5.025.936.086.03
471 Emma Valentin-Hjorth5.525.965.94-
41 Isabella Portillo4.853.734.424.14
465 Elin Thynell----
104 Amanda Håkanssonx6.326.205.76
183 Tilde Hagenstam----
21 Olivia Nilsson5.857.466.737.37
300 Iris Birgander7.237.597.447.38
217 Siri Nilsson5.765.596.176.26
540 Malva Thorén8.798.728.718.91
260 Elsa Jonsson6.736.57x7.36
266 Alexandra Malmberg----
30 Juliette Sjögren Debaecker8.047.678.92-
63 Smilla Koeck5.886.566.036.39
124 Lavinia Winstedt8.228.148.57x
119 Linnea Schellx8.206.987.11
487 Svea Öreberg6.796.777.527.42
322 Smilla Dahlstedt Kajsajuntti4.895.274.91x
218 Meja Olsson6.626.846.726.96
34 Smilla Örndal6.566.466.876.06
424 Meja Persson----
166 Selma Berggren5.696.556.425.85
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 60 m Försök
11/12 16:55
Heat 1
1 Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 7.42 q PB
2 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 7.55 q PB
3 Elias Mulot
IK Finish
05 IK Finish 7.67 q PB
4 Arvid Berglund
Tranås AIF
91 Tranås AIF 7.79 q
5 Gösta Berglund
Tranås AIF
06 Tranås AIF 7.92 q PB
6 André Björk
Ystads IF
06 Ystads IF 8.09 q
Celina Hagihara
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 7.87 q PB
Heat 2
1 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 7.59 q
2 Joar Franck
Ystads IF
05 Ystads IF 7.91 q
3 Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 8.08 q PB
4 Fredrik Byttner
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 8.19 q
5 Ludvig Månsson
Ystads IF
05 Ystads IF 8.25 q
6 Vifast Berglund
Tranås AIF
05 Tranås AIF 8.26 q PB
Män 60 m Final
11/12 17:55
A-Final
1 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 7.40
2 Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 7.44 PB
3 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 7.46 PB
4 Elias Mulot
IK Finish
05 IK Finish 7.74
5 Arvid Berglund
Tranås AIF
91 Tranås AIF 7.79
6 Joar Franck
Ystads IF
05 Ystads IF 7.93
Celina Hagihara
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 7.89 PB
B-Final
1 Gösta Berglund
Tranås AIF
06 Tranås AIF 7.89 PB
2 Fredrik Byttner
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 7.94
3 André Björk
Ystads IF
06 Ystads IF 8.10
4 Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 8.21 SB
5 Vifast Berglund
Tranås AIF
05 Tranås AIF 8.25 PB
6 Ludvig Månsson
Ystads IF
05 Ystads IF 8.27
Män 200 m
11/12 19:20
A-Final
Tot. plac.
1 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 23.46 1 PB
2 Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS 24.44 3 PB
3 Joakim Hald
FK Athlet
96 FK Athlet 25.78 6
B-Final
Tot. plac.
1 Elias Mulot
IK Finish
05 IK Finish 24.30 2
2 Joar Franck
Ystads IF
05 Ystads IF 24.98 5 PB
3 André Björk
Ystads IF
06 Ystads IF 27.40 11
Celina Hagihara
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 25.64
C-Final
Tot. plac.
1 Wilmer Ahlberg
Malmö AI
08 Malmö AI 25.83 7 PB
2 Ludvig Månsson
Ystads IF
05 Ystads IF 26.63 9
3 Vifast Berglund
Tranås AIF
05 Tranås AIF 27.78 12
D-Final
Tot. plac.
1 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 24.63 4
2 Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 26.44 8 SB
3 Erik Weineisen
Björnstorps IF
03 Björnstorps IF 26.64 10
Män 800 m
11/12 18:45
A-final
Tot. plac.
1 Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 1:58.69 1
2 Arvid Berglund
Tranås AIF
91 Tranås AIF 2:08.76 2
3 Gösta Berglund
Tranås AIF
06 Tranås AIF 2:09.50 3
4 Erik Weineisen
Björnstorps IF
03 Björnstorps IF 2:10.88 4
B-final
Tot. plac.
1 Johan Emil Nygård
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 2:11.89 5 PB
2 Fredrik Krantz
IK Finish
80 IK Finish 2:18.10 6 SB
3 Karl Hansen Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 2:18.31 7
4 Simon Persson
Höörs IS
05 Höörs IS 2:18.39 8 PB
5 Gustav Leijon
Höörs IS
08 Höörs IS 2:50.52 9
Män Längd
11/12 17:55
1 Melvin Pai
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 5.94
2 Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS 5.49
3 Joakim Hald
FK Athlet
96 FK Athlet 5.28 PB
4 Benjamin Ström
Malmö AI
06 Malmö AI 4.49
123456
453 Benjamin Ström4.484.164.494.35x4.22
157 Melvin Pai5.94xxxx5.70
94 Leo Strand5.365.49x5.385.48x
44 Joakim Hald5.285.135.105.25x5.24
P17 60 m häck Försök
Höjd: 91,4cm
11/12 14:25
1 Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 8.85 q
2 Vifast Berglund
Tranås AIF
05 Tranås AIF 9.86 q
3 Gösta Berglund
Tranås AIF
06 Tranås AIF 9.91 q
P17 60 m häck Final
Höjd: 91,4cm
11/12 15:20
1 Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 8.68
2 Gösta Berglund
Tranås AIF
06 Tranås AIF 9.62
3 Vifast Berglund
Tranås AIF
05 Tranås AIF 9.82
P15 60 m Försök
11/12 16:40
Heat 1
1 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 7.83 q PB
2 Wilmer Ahlberg
Malmö AI
08 Malmö AI 8.03 q PB
3 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 8.17 q
4 Carl Söderstjerna
Malmö AI
08 Malmö AI 8.53 q PB
5 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 8.69 q PB
6 Alvin Kjellin
Eslövs IF
08 Eslövs IF 9.57 q
Heat 2
1 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 8.05 q
2 Oliver Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 8.11 q
3 Hugo Kjellander
Malmö AI
08 Malmö AI 8.47 q
4 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 8.90 q PB
5 Julian af Ekenstam
Malmö AI
08 Malmö AI 9.08 q
6 Anyaba Kouakou
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.15 q
P15 60 m Final
11/12 17:35
A-Final
1 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 7.90 PB
2 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 8.04
3 Oliver Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 8.06
4 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 8.08
5 Wilmer Ahlberg
Malmö AI
08 Malmö AI 8.15
6 Hugo Kjellander
Malmö AI
08 Malmö AI 8.48
B-Final
1 Carl Söderstjerna
Malmö AI
08 Malmö AI 8.58 PB
2 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 8.67 PB
3 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 9.03 PB
4 Anyaba Kouakou
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.13
5 Julian af Ekenstam
Malmö AI
08 Malmö AI 9.20
Alvin Kjellin
Eslövs IF
08 Eslövs IF DNS
P15 60 m häck Försök
Höjd: 84,0cm
11/12 14:25
1 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 9.16 q
2 Olle Gustafson
Malmö AI
07 Malmö AI 9.39 q
3 Oliver Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 9.94 q
4 August Thompson
Malmö AI
08 Malmö AI 10.35 q
5 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 11.15 q
P15 60 m häck Final
Höjd: 84,0cm
11/12 15:20
1 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 9.33
2 Olle Gustafson
Malmö AI
07 Malmö AI 9.44
3 Oliver Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 10.12
4 August Thompson
Malmö AI
08 Malmö AI 10.47
5 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 10.85
P15 Höjd
11/12 17:05
1 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 170 PB
2 Oliver Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 156 =PB
3 Philip Gunnarsson
IF UDD
07 IF UDD 150 =PB
4 Julian af Ekenstam
Malmö AI
08 Malmö AI 140
5 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 140
6 Anyaba Kouakou
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 135
7 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 135 PB
8 Alvin Kjellin
Eslövs IF
08 Eslövs IF 125
120125130135140145150153156159170173
65 Anyaba Kouakouxoxoooxxx
536 Viktor Sahlin-----o-xoooxxoxxx
99 Philip Gunnarsson---ooxoxxoxxx
497 Oliver Mikkelsen----ooooxxoxxx
38 Alvin Kjellinooxxx
383 Olle Lindbergoooxoxxx
280 Julian af Ekenstamoooooxxx
62 Johannes Karlssonooooxxoxxx
P15 Stav
11/12 12:10
1 Ludvig Hallberg
Åhus FIK
08 Åhus FIK 210 PB
180190200210220
545 Ludvig Hallbergo-ooxxx
P15 Längd
11/12 15:05
1 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 5.47 PB
2 Oliver Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 5.28
3 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 5.06
4 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 4.94
5 August Thompson
Malmö AI
08 Malmö AI 4.72
6 Julian af Ekenstam
Malmö AI
08 Malmö AI 4.37 PB
7 Samuel Ask
Malmö AI
08 Malmö AI 4.34 PB
8 Hugo Kjellander
Malmö AI
08 Malmö AI 4.26
9 Anyaba Kouakou
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 3.93
10 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 3.87
11 Alvin Kjellin
Eslövs IF
08 Eslövs IF 3.73
12 Ismail Khan Farooq
Malmö AI
08 Malmö AI 3.23
13 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 2.00
1234
286 Samuel Askx4.254.34x
468 Måns Trulssonx3.87xx
293 Loke Bergström4.944.901.56x
280 Julian af Ekenstam4.014.234.374.04
65 Anyaba Kouakou3.563.933.76x
497 Oliver Mikkelsen5.115.215.015.28
533 Vidar Nilssonxx5.475.41
462 August Thompson4.304.514.724.41
536 Viktor Sahlinxx5.065.03
379 Ismail Khan Farooq3.233.093.023.00
38 Alvin Kjellin1.883.393.733.71
62 Johannes Karlsson1.772.00xx
380 Hugo Kjellander4.244.264.164.24
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
11/12 17:15
1 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 9.59
2 Edvin Mattsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 8.37
3 Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF 6.89 PB
Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI -
123456
394 Theo Lydén6.267.949.069.599.199.19
239 Edvin Mattsson8.377.958.33x8.257.57
354 Eric Hansson------
521 Svante Leufstedt6.836.206.386.896.506.29
P13 60 m Försök
11/12 16:15
Heat 1
1 Filip Englund
Malmö AI
09 Malmö AI 8.28 q PB
2 Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish 8.59 q
3 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 8.68 q PB
4 Anton Ford
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 8.88 q
5 Wilgot Borgelin
IS Göta
10 IS Göta 9.02 q PB
6 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 9.09 q
Heat 2
1 Anton Sinclair Kryger
Eslövs IF
10 Eslövs IF 9.15 q PB
2 Alfred Densfelt Pedersen
Malmö AI
09 Malmö AI 9.70 q PB
3 Alvin Stjernfeldt
Eslövs AI
10 Eslövs AI 9.74 q PB
4 Theodor Fannon
Eslövs IF
10 Eslövs IF 9.79 q
5 Erik Greberg
Malmö AI
09 Malmö AI 9.92 q
6 Nils Holmqvist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 10.04 q PB
Heat 3
1 Mio La fleur
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 9.04 q
2 Gustav Holmér Thordeman
Malmö AI
09 Malmö AI 9.12 q
3 Ian Jimenez Stefanov
Malmö AI
09 Malmö AI 9.63 q
4 Liam Björklund
Malmö AI
09 Malmö AI 9.99 q PB
5 Valdemar Lindstrii
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 10.53 q
6 Jacob Östrin
Eslövs AI
10 Eslövs AI 10.96 q PB
Heat 4
1 Erik Hansen Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 8.64 q
2 Olof Bignert Hedlund
Malmö AI
10 Malmö AI 9.40 q
3 Milton Lindh
Lomma FIK
09 Lomma FIK 9.43 q
4 Alfred Gustafsson Calderon
Malmö AI
10 Malmö AI 9.50 q
5 Adam Bargisen
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg 9.89 q
6 Olle Hogebrandt Thalin
Malmö AI
10 Malmö AI 10.79 q
P13 60 m Final
11/12 17:15
A-Final
1 Filip Englund
Malmö AI
09 Malmö AI 8.39 PB
2 Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish 8.55 PB
3 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 8.57 PB
4 Erik Hansen Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 8.65
5 Anton Ford
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 8.87
6 Mio La fleur
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 8.98
7 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 9.02
Wilgot Borgelin
IS Göta
10 IS Göta DNS
B-Final
1 Gustav Holmér Thordeman
Malmö AI
09 Malmö AI 9.24
2 Anton Sinclair Kryger
Eslövs IF
10 Eslövs IF 9.27 PB
3 Milton Lindh
Lomma FIK
09 Lomma FIK 9.42
4 Olof Bignert Hedlund
Malmö AI
10 Malmö AI 9.46
5 Ian Jimenez Stefanov
Malmö AI
09 Malmö AI 9.48
6 Alfred Gustafsson Calderon
Malmö AI
10 Malmö AI 9.60
7 Alvin Stjernfeldt
Eslövs AI
10 Eslövs AI 9.81 PB
8 Alfred Densfelt Pedersen
Malmö AI
09 Malmö AI 10.27
C-Final
1 Erik Greberg
Malmö AI
09 Malmö AI 9.88
2 Theodor Fannon
Eslövs IF
10 Eslövs IF 10.04
3 Adam Bargisen
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg 10.06
4 Liam Björklund
Malmö AI
09 Malmö AI 10.12 PB
5 Valdemar Lindstrii
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 10.61
6 Jacob Östrin
Eslövs AI
10 Eslövs AI 11.16 PB
P13 600 m
11/12 18:30
A-Final
Tot. plac.
1 Viggo Bakker
IS Göta
09 IS Göta 1:39.07 1 SB
2 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 1:50.89 3 PB
3 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 1:55.19 4 PB
4 Eric Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 1:57.60 5 PB
5 Mattis Lamréus Kaspersen
IK Finish
09 IK Finish 2:07.64 8
6 Olle Ånskog
Malmö AI
10 Malmö AI 2:09.73 9
Alfred Densfelt Pedersen
Malmö AI
09 Malmö AI DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Mio La fleur
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 1:49.71 2
2 Frans Niklasson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 1:59.36 6
3 Anton Sinclair Kryger
Eslövs IF
10 Eslövs IF 2:02.60 7
4 Theodor Fannon
Eslövs IF
10 Eslövs IF 2:11.92 10
5 Nils Holmqvist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 2:13.95 11
Alvin Kjellin
Eslövs IF
08 Eslövs IF 2:04.11
P13 60 m häck Försök
Höjd: 76,2cm
11/12 13:55
Heat 1
1 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 10.44 q PB
2 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 11.88 q
3 Ian Jimenez Stefanov
Malmö AI
09 Malmö AI 12.82 q
4 Mattis Lamréus Kaspersen
IK Finish
09 IK Finish 12.86 q
5 Jacob Östrin
Eslövs AI
10 Eslövs AI 13.16 q
Heat 2
1 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 10.79 q
2 Wilgot Borgelin
IS Göta
10 IS Göta 11.27 q
3 Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish 11.30 q
4 Nils Möller
Lomma FIK
09 Lomma FIK 11.81 q
5 Eric Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 12.61 q
P13 60 m häck Final
Höjd: 76,2cm
11/12 14:50
A-Final
1 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 10.33 PB
2 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 10.56
3 Wilgot Borgelin
IS Göta
10 IS Göta 11.25
4 Nils Möller
Lomma FIK
09 Lomma FIK 11.28
5 Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish 11.30
B-Final
1 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 11.61
2 Eric Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 12.32
3 Mattis Lamréus Kaspersen
IK Finish
09 IK Finish 13.10
4 Jacob Östrin
Eslövs AI
10 Eslövs AI 13.32
Ian Jimenez Stefanov
Malmö AI
09 Malmö AI DNS
P13 Höjd
11/12 12:10
1 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 145 PB
2 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 145
3 Nils Möller
Lomma FIK
09 Lomma FIK 140
4 Lukas Blomé
IFK Lund
09 IFK Lund 130 PB
5 Mattis Lamréus Kaspersen
IK Finish
09 IK Finish 130 PB
6 Wilgot Borgelin
IS Göta
10 IS Göta 125
7 Olof Bignert Hedlund
Malmö AI
10 Malmö AI 125
=8 Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI 125 PB
=8 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 125 PB
10 Theodor Fannon
Eslövs IF
10 Eslövs IF 120
11 Valdemar Lindstrii
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 115
=12 Olle Helmbäck
Malmö AI
10 Malmö AI 110
=12 Gustav Holmér Thordeman
Malmö AI
09 Malmö AI 110
100105110115120125130135140145150
302 Carl Björk---oooooxoxxoxxx
359 Olle Helmbäckoooxxx
37 Theodor Fannon--ooxxoxxx
362 Gustav Holmér Thordeman--oxxx
234 Wilgot Borgelinooxooxooxxx
339 Ludvig Friebergoooooxxoxxx
311 Uros Brankovic-----oooooxxx
360 Erik Herstedt-ooooxxoxxx
127 Lukas Blomé-ooooooxxx
151 Valdemar Lindstriioxoooxxx
203 Mattis Lamréus Kaspersen-oooxoxxoxxoxxx
298 Olof Bignert Hedlundoooxooxoxxx
270 Nils Möller--ooooooxoxxx
P13 Stav
11/12 10:15
=1 Lucas Palmqvist
Malmö AI
09 Malmö AI 200 PB
=1 Wilhelm Lindmark
Malmö AI
09 Malmö AI 200 =PB
150160170180190200210
419 Lucas Palmqvistooooooxxx
387 Wilhelm Lindmarkooooooxxx
P13 Längd
Hoppzon
11/12 15:05
1 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 4.82
2 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 4.58
3 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 4.55
4 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 4.40 PB
5 Mio La fleur
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 4.15
6 Anton Ford
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 4.15
7 Nils Möller
Lomma FIK
09 Lomma FIK 4.13
8 Milton Lindh
Lomma FIK
09 Lomma FIK 4.03 PB
9 Anton Sinclair Kryger
Eslövs IF
10 Eslövs IF 3.99 PB
10 Lukas Blomé
IFK Lund
09 IFK Lund 3.94
11 Olof Bignert Hedlund
Malmö AI
10 Malmö AI 3.87
12 Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI 3.81 PB
13 Nils Holmqvist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 3.69
14 Wilgot Borgelin
IS Göta
10 IS Göta 3.65
15 Gustav Holmér Thordeman
Malmö AI
09 Malmö AI 3.64
16 Theodor Fannon
Eslövs IF
10 Eslövs IF 3.64
17 Erik Greberg
Malmö AI
09 Malmö AI 3.61
18 Alvin Stjernfeldt
Eslövs AI
10 Eslövs AI 3.55 PB
19 Ian Jimenez Stefanov
Malmö AI
09 Malmö AI 3.42
20 Olle Ånskog
Malmö AI
10 Malmö AI 3.40
21 Olle Hogebrandt Thalin
Malmö AI
10 Malmö AI 3.34
22 Jacob Östrin
Eslövs AI
10 Eslövs AI 3.11
23 Artur Palvén
Malmö AI
10 Malmö AI 3.08
1234
127 Lukas Blomé3.943.813.743.64
37 Theodor Fannon3.433.643.443.42
526 Fabian Lindberg Tillander4.384.404.334.27
263 Milton Lindh4.033.923.853.74
25 Nils Holmqvist3.693.583.283.39
346 Erik Greberg3.613.463.33
234 Wilgot Borgelin3.433.653.633.22
302 Carl Björk4.404.294.324.58
373 Ian Jimenez Stefanov 3.423.143.363.25
42 Anton Sinclair Kryger3.593.993.923.90
339 Ludvig Frieberg3.81x3.813.71
125 Albin Anderberg4.64x4.824.69
31 Alvin Stjernfeldt3.533.483.353.55
485 Olle Ånskog3.393.343.403.39
270 Nils Möller3.854.13xx
147 Mio La fleur4.154.053.994.00
53 Anton Ford3.814.153.933.94
362 Gustav Holmér Thordeman3.36x3.593.64
420 Artur Palvén3.042.983.082.84
35 Jacob Östrin3.063.113.093.02
557 Olle Hogebrandt Thalin3.253.343.033.19
311 Uros Brankovic4.513.614.554.50
298 Olof Bignert Hedlund3.87xxx
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
11/12 14:10
1 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 8.61
2 Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish 7.67
3 Lukas Blomé
IFK Lund
09 IFK Lund 7.46
4 Alvin Stjernfeldt
Eslövs AI
10 Eslövs AI 7.26
5 Erik Hansen Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 6.90
6 Mio La fleur
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 6.57
7 Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI 5.93
8 Olle Helmbäck
Malmö AI
10 Malmö AI 4.99
9 Erik Greberg
Malmö AI
09 Malmö AI 4.98
Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK -
Pluto Palmblad
Malmö AI
09 Malmö AI -
Alex Malmberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK -
Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK -
Alfred Densfelt Pedersen
Malmö AI
09 Malmö AI -
Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI -
Noah Glennstål
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg -
1234
127 Lukas Blomé7.426.607.137.46
547 Malte Håkansson----
339 Ludvig Frieberg5.735.775.755.93
359 Olle Helmbäck4.144.993.644.60
417 Pluto Palmblad----
352 Erik Hansen Fridolf6.906.656.446.62
265 Alex Malmberg----
191 Oscar Henriksson7.637.317.677.50
31 Alvin Stjernfeldt7.076.697.266.96
346 Erik Greberg4.344.714.944.98
147 Mio La fleur-5.415.986.57
542 Axel Danarö----
323 Alfred Densfelt Pedersen----
355 Love Hansson----
103 Noah Glennstål----
360 Erik Herstedt7.658.618.258.43
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.