Resultat Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år

Trollbäcken IP, Trollbäcken   2022-08-20 - 2022-08-21

Arrangör: Hanvikens SK Tävlingsledare: Niklas Eriksson Senast uppdaterad: 2022-09-05 08:59:46
2022-08-20 2022-08-21 Alla dagar
F14 80 m Försök
20/8 10:30
Heat 1
Vind: +0.4
1 My Lindberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.91 q
2 Judit Hagerfors
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 11.34 q
3 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK
08 Turebergs FK 11.42 11.416
4 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 11.86
5 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 12.11
Heat 2
Vind: +0.7
1 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 11.10 q
2 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 11.29 q PB 11.285
3 Ellinor Wendel Haak
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK 11.31 q PB
4 Clara Herge
Bromma IF
08 Bromma IF 11.42 q 11.412
Heat 3
Vind: +2.2
1 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 11.26 q
2 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 11.29 q 11.289
3 Alma Cemalovic
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 11.50
4 Nova Sandblom
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 12.01
5 Amanda Jäderberg
Hässelby SK
08 Hässelby SK 12.36
Heat 4
Vind: +1.8
1 Ebba Dahlström
Täby IS
08 Täby IS 10.95 q
2 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 11.19 q
3 Maryama Jammeh
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 11.27 q
4 Ida Olsson
Hellas FK
08 Hellas FK 11.38 q
5 My Hedman
Boo IF
08 Boo IF 12.07
F14 80 m Final
20/8 12:10
A-Final
Vind: +0.2
1 Ebba Dahlström
Täby IS
08 Täby IS 10.96
2 My Lindberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 11.06
3 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 11.16
4 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 11.26 11.257
5 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 11.27 11.264
6 Maryama Jammeh
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 11.39
B-Final
Vind: +0.1
1 Ellinor Wendel Haak
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK 11.26 PB 11.260
2 Clara Herge
Bromma IF
08 Bromma IF 11.27 11.263
3 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 11.30
4 Judit Hagerfors
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 11.35
5 Ida Olsson
Hellas FK
08 Hellas FK 11.51
Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK DNS
F14 300 m
21/8 14:20
A-Finaler
Tot. plac.
1 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 44.47 1
2 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 45.10 2
3 Agnes Parmhed
Tullinge FI
08 Tullinge FI 46.19 6
4 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK
08 Turebergs FK 47.07 9
5 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 47.74 10
B-Finaler
Tot. plac.
1 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 45.87 4 PB
2 Linnea Ekström
Turebergs FK
08 Turebergs FK 46.60 8
3 Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 48.39 11 PB
4 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 48.94 12 PB
C-Finaler
Tot. plac.
1 Clara Herge
Bromma IF
08 Bromma IF 45.48 3
2 Judit Hagerfors
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 45.99 5
3 Noomi Öhlund Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 46.59 7
Maria Carlsson
Mälarö SOK
08 Mälarö SOK DNS
Sammanställning
Plac. Res.
1 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 44.47
2 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 45.10
3 Clara Herge
Bromma IF
08 Bromma IF 45.48
4 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 45.87 PB
5 Judit Hagerfors
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 45.99
6 Agnes Parmhed
Tullinge FI
08 Tullinge FI 46.19
7 Noomi Öhlund Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 46.59
8 Linnea Ekström
Turebergs FK
08 Turebergs FK 46.60
9 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK
08 Turebergs FK 47.07
10 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 47.74
11 Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 48.39 PB
12 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 48.94 PB
Maria Carlsson
Mälarö SOK
08 Mälarö SOK DNS
F14 800 m
20/8 16:20
A-Final
Tot. plac.
1 Fanny Szalkai
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 2:19.73 1 1:a DM
2 Inez Resare
Hammarby IF
08 Hammarby IF 2:29.54 2 PB 2:a DM
3 Linnea Ekström
Turebergs FK
08 Turebergs FK 2:31.75 3 PB 3:a DM
4 Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 2:32.16 4 PB 4:a DM
5 Noomi Öhlund Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 2:33.57 5 5:a DM
6 Hanna Vikström
Täby IS
08 Täby IS 2:34.47 6 6:a DM
7 Miriam Nunes Nykvist
Turebergs FK
08 Turebergs FK 2:43.07 11 11:a DM
B-Final
Tot. plac.
1 Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 2:35.64 7 PB 7:a DM
2 Alma Cemalovic
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 2:41.76 8 PB 8:a DM
3 Julia Kirk
Hellas FK
08 Hellas FK 2:42.07 9 PB 9:a DM
4 Agnes Parmhed
Tullinge FI
08 Tullinge FI 2:43.03 10 10:a DM
5 Leah Palmblad
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 2:43.36 12 12:a DM
6 Freja Melin
Täby IS
08 Täby IS 2:50.07 13 PB 13:a DM
7 Stella Granström
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 2:51.15 14 14:a DM
Sammanställning
Plac. Res.
1 Fanny Szalkai
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 2:19.73 1:a DM
2 Inez Resare
Hammarby IF
08 Hammarby IF 2:29.54 PB 2:a DM
3 Linnea Ekström
Turebergs FK
08 Turebergs FK 2:31.75 PB 3:a DM
4 Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 2:32.16 PB 4:a DM
5 Noomi Öhlund Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 2:33.57 5:a DM
6 Hanna Vikström
Täby IS
08 Täby IS 2:34.47 6:a DM
7 Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 2:35.64 PB 7:a DM
8 Alma Cemalovic
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 2:41.76 PB 8:a DM
9 Julia Kirk
Hellas FK
08 Hellas FK 2:42.07 PB 9:a DM
10 Agnes Parmhed
Tullinge FI
08 Tullinge FI 2:43.03 10:a DM
11 Miriam Nunes Nykvist
Turebergs FK
08 Turebergs FK 2:43.07 11:a DM
12 Leah Palmblad
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 2:43.36 12:a DM
13 Freja Melin
Täby IS
08 Täby IS 2:50.07 PB 13:a DM
14 Stella Granström
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 2:51.15 14:a DM
F14 2000 m
21/8 15:50
1 Fanny Szalkai
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 6:52.32
2 Hanna Vikström
Täby IS
08 Täby IS 7:10.10 PB
3 Inez Resare
Hammarby IF
08 Hammarby IF 7:11.75 PB
4 Noomi Öhlund Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 8:14.08
5 Leah Palmblad
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 8:18.71
6 Ester Jordélius
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 8:37.62
Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS DNF
Miriam Nunes Nykvist
Turebergs FK
08 Turebergs FK DNS
F14 1500 m hinder
Höjd: 76,2cm
20/8 11:00
1 Fanny Szalkai
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 5:15.36
2 Hanna Vikström
Täby IS
08 Täby IS 5:48.68
3 Noomi Öhlund Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 6:33.39
Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS DNF
F14 80 m häck
Höjd: 76,2cm
21/8 10:20
Vind: -0.1
1 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 12.33 PB
2 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 12.79
3 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 12.91
4 Ida Olsson
Hellas FK
08 Hellas FK 13.53
5 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 14.44
6 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 14.97 PB
F14 300 m häck
Höjd: 76,2cm
20/8 14:30
1 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 48.63 1:a DM
2 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 50.21 2:a DM
3 Julia Kirk
Hellas FK
08 Hellas FK 53.18 3:a DM
4 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 59.42 4:a DM
F14 Höjd
21/8 11:00
1 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 155
2 Ester Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 148 PB
3 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 145
4 Aline Wistam
Bromma IF
08 Bromma IF 138
5 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 134
Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS x
115120125130134138142145148151155161
474 Zelda Eckers-----ooooooxxx
217 Aline Wistam---xoxoxoxx
448 Ebba Borglund----x
452 Emilie Ekman----ooooxxx
375 Ester Wikfeldt---o-xooooxxx
445 Wilma Beiming - Brotteoooooxxx
F14 Stav
20/8 11:30
1 Saga Berg Ojeda
Turebergs FK
08 Turebergs FK 280
2 My Lindberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 260 PB
3 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 260 PB
4 Octavia Storaa Lindegren
AIK
08 AIK 245
210230245260270280295
200 Octavia Storaa Lindegren-ooxxx
258 Tyra Sparvoxoooxxx
245 My Lindberg-ooo--xxx
414 Saga Berg Ojeda-ooxoxooxxx
F14 Längd
20/8 09:00
Pool 1
Tot. plac.
1 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 5.34 +0.6 1 PB 1:a DM
2 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 5.16 +0.1 2 2:a DM
3 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 5.15 0.0 3 3:a DM
4 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.87 +0.3 4 4:a DM
5 Ester Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 4.60 +0.2 5 5:a DM
6 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 4.59 +0.4 6 6:a DM
7 Judit Hagerfors
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 4.43 0.0 8 8:a DM
8 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 4.35 +0.3 9 9:a DM
9 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 4.21 0.0 10 10:a DM
Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK x
123456
338 Olivia Pihl5.06 0.04.82 +0.95.15 0.04.98 +0.44.96 +1.64.49 +1.8
258 Tyra Sparv4.82 +0.34.62 +0.35.16 +0.14.92 0.04.99 +0.9x
215 Sofia Sahlén Martínx 4.18 +0.44.35 +0.3
452 Emilie Ekman4.21 0.04.13 0.04.21 +1.1
448 Ebba Borglund5.10 +1.05.09 +0.15.12 0.05.20 0.05.13 +0.75.34 +0.6
375 Ester Wikfeldt4.60 +0.2x 4.48 +0.24.11 +0.5x 4.38 0.0
474 Zelda Eckers4.58 0.04.50 0.04.59 +0.44.30 0.04.50 +1.04.43 +0.4
340 Isabella Sjöholm Vitasovicx x x
360 Judit Hagerfors4.41 0.04.43 0.04.23 +1.34.03 +1.04.13 +0.54.30 0.0
442 Elisabeth Teearu4.42 0.04.84 0.04.81 +1.44.49 +0.54.87 +0.3x
Pool 2
Tot. plac.
1 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.51 0.0 7 PB 7:a DM
2 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 4.06 0.0 11 =PB 11:a DM
3 Noomi Öhlund Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 3.95 0.0 12 12:a DM
4 Ellinor Wendel Haak
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK 3.91 0.0 13 13:a DM
5 Amanda Jäderberg
Hässelby SK
08 Hässelby SK 3.82 0.0 14 14:a DM
6 Maria Carlsson
Mälarö SOK
08 Mälarö SOK 3.76 0.0 15 15:a DM
7 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 3.75 0.0 16 16:a DM
8 Moa Hill
Hässelby SK
08 Hässelby SK 3.25 0.0 17 17:a DM
Maryama Jammeh
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK x
Alva Carlsson
Mälarö SOK
08 Mälarö SOK x
123456
436 Julia Sandler Djerfx 4.51 0.03.97 0.01.71 +0.34.24 0.03.64 +0.7
389 Maryama Jammehx x x
400 Ellinor Wendel Haakx x 3.91 0.0
331 Moa Hill3.06 0.03.25 0.03.18 0.0
218 Noomi Öhlund Karboubx x 3.95 0.0
379 Maria Carlsson3.74 0.03.76 0.03.68 0.0
378 Alva Carlssonx x x
334 Amanda Jäderberg3.50 0.03.52 0.03.82 0.0
461 Elsa Rudström3.49 0.03.75 0.03.44 0.0
445 Wilma Beiming - Brotte4.06 0.03.92 0.03.90 0.0
Sammanställning
Plac. Res.
1 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 5.34 PB 1:a DM
2 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 5.16 2:a DM
3 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 5.15 3:a DM
4 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.87 4:a DM
5 Ester Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 4.60 5:a DM
6 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 4.59 6:a DM
7 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.51 PB 7:a DM
8 Judit Hagerfors
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 4.43 8:a DM
9 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 4.35 9:a DM
10 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 4.21 10:a DM
11 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 4.06 =PB 11:a DM
12 Noomi Öhlund Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 3.95 12:a DM
13 Ellinor Wendel Haak
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK 3.91 13:a DM
14 Amanda Jäderberg
Hässelby SK
08 Hässelby SK 3.82 14:a DM
15 Maria Carlsson
Mälarö SOK
08 Mälarö SOK 3.76 15:a DM
16 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 3.75 16:a DM
17 Moa Hill
Hässelby SK
08 Hässelby SK 3.25 17:a DM
Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK x
Maryama Jammeh
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK x
Alva Carlsson
Mälarö SOK
08 Mälarö SOK x
F14 Tresteg
21/8 09:00
1 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.91 +0.2
2 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 10.58 0.0
3 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 10.02 0.0 PB
4 Noomi Öhlund Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 9.48 0.0 PB
5 Ester Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 9.40 0.0
6 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK
08 Turebergs FK 9.29 0.0
7 Judit Hagerfors
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 9.15 0.0
8 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 9.07 -1.4
9 Alva Carlsson
Mälarö SOK
08 Mälarö SOK 7.88 -0.9
123456
218 Noomi Öhlund Karboubx 9.34 +0.28.88 0.0x x 9.48 0.0
258 Tyra Sparv10.58 -0.510.91 +0.210.60 -0.310.53 0.010.44 -0.810.82 0.0
375 Ester Wikfeldt9.40 0.09.26 0.07.88 0.09.37 +0.59.40 0.09.38 -1.1
378 Alva Carlsson7.84 0.07.88 -0.97.85 0.07.79 +0.87.85 +0.57.74 0.0
474 Zelda Eckers9.41 0.09.42 0.09.61 +0.39.68 +0.810.02 0.09.89 -0.8
215 Sofia Sahlén Martín8.58 0.09.07 -1.4-
436 Julia Sandler Djerf8.95 -0.29.04 0.09.29 0.09.08 +0.39.15 0.08.85 0.0
360 Judit Hagerfors8.94 -0.39.06 -0.39.05 +0.1x 9.13 +0.19.15 0.0
338 Olivia Pihl10.26 0.010.58 0.010.06 0.010.13 -0.110.11 0.0-
F14 Kula
Vikt: 3,0kg
20/8 14:50
1 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 11.05 PB
2 Thea Salomonsson Lind
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 9.85
3 Elin Larsson
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 9.51 PB
4 Matilda Lilliesköld
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 7.02 PB
5 My Hedman
Boo IF
08 Boo IF 6.87 =PB
6 Alva Carlsson
Mälarö SOK
08 Mälarö SOK 6.58
7 Maria Carlsson
Mälarö SOK
08 Mälarö SOK 6.34
123456
306 Elin Larsson8.988.238.428.149.518.34
273 Thea Salomonsson Lind8.909.319.469.289.859.55
201 My Hedman6.536.626.876.606.63x
379 Maria Carlsson6.296.345.925.905.995.85
364 Matilda Lilliesköld6.43x6.696.856.247.02
448 Ebba Borglund10.1910.769.8410.7611.0510.91
378 Alva Carlsson5.326.27x6.406.536.58
F14 Diskus
Vikt: 0,75kg
20/8 12:50
1 Elin Larsson
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 26.52 PB
2 Agnes Parmhed
Tullinge FI
08 Tullinge FI 25.40 PB
3 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 25.25
4 Thea Salomonsson Lind
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 24.14
5 Iris Boqvist
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 22.47
6 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 20.75
7 Matilda Lilliesköld
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 20.60 PB
8 Stephanie Thorén
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 19.79 PB
9 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 14.30
10 Alva Carlsson
Mälarö SOK
08 Mälarö SOK 12.65
11 Maria Carlsson
Mälarö SOK
08 Mälarö SOK 12.53
123456
378 Alva Carlsson12.65x11.19
306 Elin Larsson24.1225.3426.52xx25.55
379 Maria Carlsson12.5311.62x
364 Matilda Lilliesköld17.98xx19.2516.1920.60
340 Isabella Sjöholm Vitasovic20.7517.65x18.70x18.54
268 Iris Boqvist19.8522.47x19.0521.0220.92
452 Emilie Ekman12.2713.1514.30
474 Zelda Eckers20.20x23.1322.9922.9425.25
273 Thea Salomonsson Lindx21.6723.6624.1423.4919.75
407 Agnes Parmhed18.2319.9317.69x21.0025.40
476 Stephanie Thorénx17.67x19.79x16.47
F14 Slägga
Vikt: 3,0kg
21/8 14:50
1 Thea Salomonsson Lind
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 34.09
2 Iris Boqvist
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 32.57
3 Elin Larsson
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 27.95
4 Matilda Lilliesköld
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 27.58 PB
5 Stephanie Thorén
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 20.83
123456
364 Matilda Lilliesköldxx27.5824.2422.8526.89
268 Iris Boqvist26.9929.7531.9131.4331.8632.57
306 Elin Larsson26.7827.95xx26.6625.96
476 Stephanie Thorén20.6219.9219.92xx20.83
273 Thea Salomonsson Lind28.7130.4932.0331.8934.0933.30
F14 Spjut
Vikt: 500g
21/8 13:20
1 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 29.25 PB
2 Iris Boqvist
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 24.34
3 Alma Cemalovic
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 23.67 PB
4 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 22.52
5 Elin Larsson
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 22.06
6 Thea Salomonsson Lind
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 19.19
7 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 18.58
8 Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 17.38
123456
268 Iris Boqvist19.7822.6024.3422.24x19.19
459 Arwen Pamelius17.3015.9114.2516.3317.3812.03
269 Alma Cemalovic18.6622.6318.6621.6221.8723.67
445 Wilma Beiming - Brotte18.5818.2717.7014.9517.9217.17
306 Elin Larsson21.3821.6622.0621.0720.00x
338 Olivia Pihl23.2022.7025.7329.2525.6225.35
448 Ebba Borglundx19.6219.4520.4119.2522.52
273 Thea Salomonsson Lind16.1818.25x18.8119.19x
F13 60 m Försök
20/8 10:00
Heat 1
Vind: +0.3
1 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.68 q
2 Miranda Nordmark Niska
Tullinge FI
09 Tullinge FI 9.04 q
3 Selma Alassaad
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.32 PB
4 Tyra Dahlin
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 9.68
5 Yana Halubouskaya
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 9.87
6 Amelie Schou
Täby IS
09 Täby IS 10.65
Heat 2
Vind: +0.7
1 Gwen Fagerström
IF Linnéa
09 IF Linnéa 8.46 q
2 Alba Laguna
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.90 q
3 Amanda Oja
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.23 PB
4 Astrid Bengtsson
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 9.46
5 Lilly Holmgren
Täby IS
09 Täby IS 9.65
Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS DNS
Heat 3
Vind: +0.1
1 Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.41 q PB
2 Louisa Lilja
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 8.62 q PB
3 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 8.95 q
4 Esther Elliot
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 9.43
5 Emma Hjertzell
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 9.94
Heat 4
Vind: +0.6
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.55 q
2 Selma Tjernström Milione
Hässelby SK
09 Hässelby SK 8.75 q PB
3 Smilla Runeborg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.42
4 Jaqueline Djärv
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 9.53
5 Emelie Lagerdahl
Bromma IF
09 Bromma IF 9.64
Heat 5
Vind: +0.3
1 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 8.89 q
2 Linn Elsässer Haldin
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.63
3 Linda Sjöquist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.35
4 Livia Sandström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.53
Cecilia Melander
Turebergs FK
09 Turebergs FK DNS
Pixie Buchta Lento
Bromma IF
09 Bromma IF DNS
Heat 6
Vind: +0.2
1 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 8.93 q
2 Vendela Vickberg
Boo IF
09 Boo IF 9.08 q =PB
3 Julia Stenvall Coldring
Boo IF
09 Boo IF 9.31
4 Agnes Hjertzell
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 9.44
5 Agnes Steinberga
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 10.34 PB
Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS DNS
F13 60 m Final
20/8 12:00
A-Final
Vind: 0.0
1 Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.34 PB
2 Gwen Fagerström
IF Linnéa
09 IF Linnéa 8.35 PB
3 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.56
4 Louisa Lilja
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 8.61 PB
5 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.63
6 Selma Tjernström Milione
Hässelby SK
09 Hässelby SK 8.80
B-Final
Vind: +1.2
1 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 8.71
2 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 8.90
3 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 8.99
4 Alba Laguna
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.01
5 Vendela Vickberg
Boo IF
09 Boo IF 9.05 PB
6 Miranda Nordmark Niska
Tullinge FI
09 Tullinge FI 9.09
F13 200 m
21/8 13:50
A-Finaler
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 27.12 1
2 Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK 27.45 2 PB
3 Gwen Fagerström
IF Linnéa
09 IF Linnéa 27.61 3 PB
4 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 28.95 4
Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS DNS
Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK DNS
B-Finaler
Vind: -0.4
Tot. plac.
1 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 29.50 5
2 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 29.74 6
3 Miranda Nordmark Niska
Tullinge FI
09 Tullinge FI 30.11 8
4 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 31.46 9 PB
5 Smilla Runeborg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 31.50 10
6 Linn Elsässer Haldin
Hammarby IF
09 Hammarby IF 31.55 11
C-Finaler
Vind: -1.2
Tot. plac.
1 Louisa Lilja
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 29.78 7 PB
2 Tyra Dahlin
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 32.62 12
3 Jaqueline Djärv
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 33.37 13
4 Leia Finbom Höglund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 33.88 14
Vendela Vickberg
Boo IF
09 Boo IF DNS
Sammanställning
Plac. Res.
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 27.12
2 Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK 27.45 PB
3 Gwen Fagerström
IF Linnéa
09 IF Linnéa 27.61 PB
4 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 28.95
5 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 29.50
6 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 29.74
7 Louisa Lilja
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 29.78 PB
8 Miranda Nordmark Niska
Tullinge FI
09 Tullinge FI 30.11
9 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 31.46 PB
10 Smilla Runeborg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 31.50
11 Linn Elsässer Haldin
Hammarby IF
09 Hammarby IF 31.55
12 Tyra Dahlin
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 32.62
13 Jaqueline Djärv
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 33.37
14 Leia Finbom Höglund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 33.88
Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK DNS
Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS DNS
Vendela Vickberg
Boo IF
09 Boo IF DNS
F13 600 m
20/8 15:10
1 Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 1:47.83 PB
2 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 1:48.03 PB
3 Freja Ahlepil
Turebergs FK
09 Turebergs FK 1:52.32
4 Elsa Danielsson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 1:54.86 PB
5 Moa Sandell
Turebergs FK
09 Turebergs FK 1:57.97
6 Julia Stenvall Coldring
Boo IF
09 Boo IF 2:04.50
7 Lovisa Ljungberg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 2:22.68
Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS DNS
Linnea Dahlgren
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS DNS
Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS DNS
Linn Elsässer Haldin
Hammarby IF
09 Hammarby IF DNS
F13 1500 m
21/8 15:00
1 Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 5:12.1 PB Manuell tid
2 Freja Ahlepil
Turebergs FK
09 Turebergs FK 5:19.28 PB
3 Ebba Sahlstedt
Hammarby IF
09 Hammarby IF 6:05.05
F13 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
21/8 09:00
Heat 1
Vind: 0.0
1 Alba Laguna
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.06 q
2 Elise Wiklund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.25 q
3 Vendela Vickberg
Boo IF
09 Boo IF 10.74 PB
4 Smilla Runeborg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 13.85
Heat 2
Vind: 0.0
1 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.11 q
2 Gwen Fagerström
IF Linnéa
09 IF Linnéa 10.27 q SB
3 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 10.34 q
4 Sofia Deresiewicz
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 11.71
5 Jaqueline Djärv
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 12.58
Heat 3
Vind: 0.0
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.73 q
2 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 10.55 PB
3 Livia Sandström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 13.01 PB
4 Ebba Sahlstedt
Hammarby IF
09 Hammarby IF 13.06 PB
Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS DNS
F13 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
21/8 11:10
Vind: -1.8
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.72
2 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 10.08 PB
3 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.11
4 Alba Laguna
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.12
5 Elise Wiklund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.27
6 Gwen Fagerström
IF Linnéa
09 IF Linnéa 10.28
F13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
20/8 14:00
A-Finaler
Vind: +0.2
Tot. plac.
1 Elise Wiklund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 31.92 2 2:a DM
2 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 34.28 6 6:a DM
3 Amanda Oja
Turebergs FK
09 Turebergs FK 34.98 7 7:a DM
4 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 47.24 9 9:a DM
Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF DNS
Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS DNS
B-Finaler
Vind: +1.0
Tot. plac.
1 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 31.29 1 1:a DM
2 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 32.34 3 3:a DM
3 Smilla Runeborg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 33.83 4 4:a DM
4 Freja Ahlepil
Turebergs FK
09 Turebergs FK 33.98 5 5:a DM
5 Linnea Dahlgren
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 35.05 8 8:a DM
Sammanställning
Plac. Res.
1 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 31.29 1:a DM
2 Elise Wiklund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 31.92 2:a DM
3 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 32.34 3:a DM
4 Smilla Runeborg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 33.83 4:a DM
5 Freja Ahlepil
Turebergs FK
09 Turebergs FK 33.98 5:a DM
6 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 34.28 6:a DM
7 Amanda Oja
Turebergs FK
09 Turebergs FK 34.98 7:a DM
8 Linnea Dahlgren
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 35.05 8:a DM
9 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 47.24 9:a DM
Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF DNS
Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS DNS
F13 Höjd
21/8 16:00
1 Elin Strandberg
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 149
2 Elise Wiklund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 146
3 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 143
4 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 143
5 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 140
=6 Selma Alassaad
Hammarby IF
09 Hammarby IF 137 PB
=6 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 137
8 Vendela Vickberg
Boo IF
09 Boo IF 137
9 Agnes Roslund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 133
10 Astrid Ström
Täby IS
09 Täby IS 133
=11 Yana Halubouskaya
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 129
=11 Leia Finbom Höglund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 129 PB
13 Emmy L Lindblom
Hammarby IF
09 Hammarby IF 129 PB
14 Alma Eklöf
Hammarby IF
09 Hammarby IF 120
15 Julia Stenvall Coldring
Boo IF
09 Boo IF 115
16 Lovisa Ljungberg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 110
110115120125129133137140143146149153
203 Julia Stenvall Coldringooxxx
464 Svea Strand---oooxxooxxoxxx
247 Lovisa Ljungbergxxoxxx
230 Alma Eklöf-ooxxx
227 Amanda Broberg Rydqvist------ooxxx
463 Vera Stolpen---oooxoooxxx
386 Yana Halubouskaya---ooxxx
317 Elin Strandberg------oo-oxxoxxx
254 Agnes Roslund--oooxoxxx
221 Selma Alassaad--oooxxoxox
465 Astrid Ström---ooxxo-
444 Elise Wiklund----oooxooxoxxx
204 Vendela Vickberg---oooxxoxxx
246 Emmy L Lindblom--oxooxxx
369 Vera Neovius----xxooxoxxx
233 Leia Finbom Höglund--oooxxx
F13 Stav
20/8 09:00
1 Elise Wiklund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 260 PB
2 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 240 PB
3 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 240 PB
4 Freja Ahlepil
Turebergs FK
09 Turebergs FK 230 PB
5 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 215 PB
=6 Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 200
=6 Klara Lund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 200
8 Leia Finbom Höglund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 200 PB
9 Emelie Lagerdahl
Bromma IF
09 Bromma IF 200 PB
10 Astrid Ström
Täby IS
09 Täby IS 185 PB
11 Agnes Roslund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 185
=12 Pixie Buchta Lento
Bromma IF
09 Bromma IF 170
=12 Yana Halubouskaya
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 170 PB
=12 Livia Sandström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 170
140155170185200215230240250260270
233 Leia Finbom Höglundooooxxoxxx
444 Elise Wiklund--oooooxoxooxxx
227 Amanda Broberg Rydqvistooooxooxooxxx
207 Pixie Buchta Lento--o--
386 Yana Halubouskayaoooxxx
409 Freja Ahlepil-ooooooxxx
424 Freja Kagevik--oooxxx
213 Emelie Lagerdahloxoooxxoxxx
248 Klara Lundoooooxxx
437 Livia Sandströmoooxxx
434 Stephanie Rimér--oooooxoxxx
465 Astrid Strömooxooxx-
254 Agnes Roslundxoooxoxxx
460 Juni Rudberg--oxoxoxoxxx
F13 Längd
Hoppzon
20/8 16:20
Pool 1
Tot. plac.
1 Gwen Fagerström
IF Linnéa
09 IF Linnéa 5.22 nwi 1 1:a DM
2 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 5.13 +2.7 2 2:a DM
3 Elise Wiklund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 5.02 +1.5 3 PB 3:a DM
4 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 4.83 0.0 4 PB 4:a DM
5 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 4.79 0.0 5 PB 5:a DM
6 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.78 0.0 6 PB 6:a DM
7 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.69 +0.8 7 7:a DM
8 Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.64 0.0 8 =PB 8:a DM
9 Hilda Yong Viklander
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 4.63 +0.9 9 PB 9:a DM
10 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 4.41 +1.0 11 PB 11:a DM
11 Vendela Vickberg
Boo IF
09 Boo IF 4.41 0.0 12 PB 12:a DM
12 Agnes Hjertzell
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 4.30 +2.1 13 13:a DM
13 Tyra Dahlin
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 4.28 +0.8 14 PB 14:a DM
14 Astrid Bengtsson
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 4.01 +0.4 20 20:a DM
123456
434 Stephanie Rimér4.60 0.04.68 +0.14.52 +0.94.60 +0.8x 4.78 0.0
250 Malva Lönn4.92 0.05.04 +1.14.92 +0.34.81 +1.15.02 +1.45.13 +2.7
376 Hilda Yong Viklander4.60 +1.34.63 +0.94.58 +0.9
463 Vera Stolpen4.79 0.04.75 +1.04.55 0.04.39 +0.54.45 +2.54.64 +1.8
299 Agnes Hjertzell4.30 +2.14.09 +1.04.06 0.0
397 Tyra Dahlin4.28 +0.84.05 0.04.17 +0.8
444 Elise Wiklund4.67 +3.24.75 0.04.75 +0.34.44 +0.94.81 +2.35.02 +1.5
455 Elvira Ivarsson4.73 +1.34.74 0.04.68 +0.44.62 0.04.63 +1.34.83 0.0
396 Astrid Bengtsson3.91 +1.73.99 0.04.01 +0.4
259 Tyra Sternlind4.69 +0.82.03 0.04.49 0.04.67 +1.24.46 0.04.58 +0.9
204 Vendela Vickberg4.32 0.04.41 0.04.11 0.0
369 Vera Neovius4.31 0.04.41 +1.04.37 0.0
420 Molly Envall4.54 +1.84.48 0.04.64 0.04.29 0.04.30 +2.74.52 +0.8
342 Gwen Fagerström4.88 nwi5.05 nwi4.99 nwi4.71 nwi4.98 nwi5.22 nwi
Pool 2
Tot. plac.
1 Louisa Lilja
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 4.52 +1.4 10 10:a DM
2 Natalie Johansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 4.21 0.0 15 PB 15:a DM
3 Yana Halubouskaya
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 4.18 0.0 16 PB 16:a DM
4 Emmy L Lindblom
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.18 +0.2 17 17:a DM
5 Smilla Runeborg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.05 0.0 18 PB 18:a DM
6 Bianca Stenmark
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 4.03 0.0 19 19:a DM
7 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 3.97 0.0 21 21:a DM
8 Jaqueline Djärv
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 3.97 +1.7 22 PB 22:a DM
9 Sofia Deresiewicz
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 3.88 0.0 23 23:a DM
10 Elin Tam
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 3.70 +1.1 24 PB 24:a DM
11 Livia Sandström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 3.54 0.0 25 PB 25:a DM
12 Emma Hjertzell
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 3.02 0.0 26 26:a DM
Amelie Schou
Täby IS
09 Täby IS -
123456
464 Svea Strand3.86 0.03.97 0.03.83 0.0
300 Emma Hjertzell3.02 0.02.67 0.02.89 0.0
255 Smilla Runeborg4.05 0.03.85 0.03.92 0.0
372 Elin Tam3.70 +1.13.59 +0.13.60 0.0
462 Amelie Schou- - -
473 Jaqueline Djärv3.97 +1.73.85 0.03.79 0.0
386 Yana Halubouskaya4.01 -0.14.13 0.04.18 0.0
363 Louisa Lilja4.52 +1.44.38 0.04.22 0.0
246 Emmy L Lindblom4.18 +0.24.01 0.03.91 0.0
302 Natalie Johansson4.21 0.04.13 +0.44.21 0.0
398 Sofia Deresiewicz3.83 0.03.88 0.03.84 +1.2
437 Livia Sandström3.54 0.02.55 0.03.46 +0.5
393 Bianca Stenmark4.02 +1.14.03 0.03.93 +1.4
Sammanställning
Plac. Res.
1 Gwen Fagerström
IF Linnéa
09 IF Linnéa 5.22 1:a DM
2 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 5.13 2:a DM
3 Elise Wiklund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 5.02 PB 3:a DM
4 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 4.83 PB 4:a DM
5 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 4.79 PB 5:a DM
6 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.78 PB 6:a DM
7 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.69 7:a DM
8 Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.64 =PB 8:a DM
9 Hilda Yong Viklander
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 4.63 PB 9:a DM
10 Louisa Lilja
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 4.52 10:a DM
11 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 4.41 PB 11:a DM
12 Vendela Vickberg
Boo IF
09 Boo IF 4.41 PB 12:a DM
13 Agnes Hjertzell
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 4.30 13:a DM
14 Tyra Dahlin
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 4.28 PB 14:a DM
15 Natalie Johansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 4.21 PB 15:a DM
16 Yana Halubouskaya
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 4.18 PB 16:a DM
17 Emmy L Lindblom
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.18 17:a DM
18 Smilla Runeborg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.05 PB 18:a DM
19 Bianca Stenmark
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 4.03 19:a DM
20 Astrid Bengtsson
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 4.01 20:a DM
21 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 3.97 21:a DM
22 Jaqueline Djärv
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 3.97 PB 22:a DM
23 Sofia Deresiewicz
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 3.88 23:a DM
24 Elin Tam
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 3.70 PB 24:a DM
25 Livia Sandström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 3.54 PB 25:a DM
26 Emma Hjertzell
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 3.02 26:a DM
Amelie Schou
Täby IS
09 Täby IS -
F13 Tresteg
Hoppzon
21/8 12:50
1 Gwen Fagerström
IF Linnéa
09 IF Linnéa 10.54 +0.2 PB
2 Elise Wiklund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.16 +0.2 PB
3 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.85 +1.5
4 Hilda Yong Viklander
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 9.84 0.0 PB
5 Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.71 0.0
6 Astrid Isacson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 9.29 +0.5
7 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 9.24 +0.8 SB
8 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 9.01 -1.0 PB
9 Freja Ahlepil
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.98 +1.2 PB
10 Julia Stenvall Coldring
Boo IF
09 Boo IF 8.97 +0.1
11 Vendela Vickberg
Boo IF
09 Boo IF 8.89 0.0
12 Natalie Johansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 8.75 0.0 PB
13 Louisa Lilja
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 8.67 +0.3 PB
14 Smilla Runeborg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.63 0.0
15 Elin Tam
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 8.15 +0.1 PB
Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS -
123456
203 Julia Stenvall Coldring8.97 +0.18.77 -1.28.43 0.0
342 Gwen Fagerström10.42 +1.010.23 +2.110.00 0.010.26 0.010.54 +0.29.67 -1.3
372 Elin Tam7.95 0.08.15 +0.17.94 -0.2
204 Vendela Vickberg8.89 0.08.80 +0.28.77 -0.2
464 Svea Strand9.01 -1.08.75 +0.18.93 +0.18.67 +1.28.67 +0.38.92 +0.9
369 Vera Neovius8.82 0.08.99 +0.98.95 +1.18.96 0.09.05 +0.19.24 +0.8
255 Smilla Runeborg8.35 0.08.15 +0.28.63 0.0
409 Freja Ahlepil8.17 +1.18.98 +1.28.95 +0.38.63 0.08.70 0.0-
444 Elise Wiklund9.41 +0.39.52 +0.29.25 +0.89.60 +2.49.59 +1.310.16 +0.2
455 Elvira Ivarsson- - -
301 Astrid Isacson9.05 +1.19.29 +0.59.02 0.09.14 +0.89.21 -0.79.02 -0.4
434 Stephanie Rimér9.85 +1.58.51 +1.3-
302 Natalie Johansson8.60 0.08.75 0.08.67 0.0
420 Molly Envall9.43 0.09.71 0.09.49 +0.89.63 0.08.34 +1.39.13 +1.2
376 Hilda Yong Viklander9.19 -1.09.29 0.09.67 +1.09.84 0.09.82 0.09.73 0.0
363 Louisa Lilja8.67 +0.38.17 0.08.39 +0.2
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
20/8 13:10
1 Alma Eklöf
Hammarby IF
09 Hammarby IF 11.97 PB
2 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.74
3 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.68
4 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.59
5 Astrid Ström
Täby IS
09 Täby IS 10.47 PB
6 Elin Strandberg
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 10.34 SB
7 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 9.90 PB
8 Elvira Karlstedt
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 9.14 PB
9 Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.93 PB
10 Alba Laguna
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.88
11 Esther Elliot
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 8.73 PB
12 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 8.68 PB
13 Julia Stenvall Coldring
Boo IF
09 Boo IF 8.65
14 Märta Nystrand Fock
IF Linnéa
09 IF Linnéa 8.64
15 Viola Lindow
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 8.40 PB
16 Elise Wiklund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.36
17 Natalie Johansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 8.34 PB
18 Livia Sandström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.11
19 Agnes Hjertzell
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 8.03 PB
20 Agnes Steinberga
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 7.95 PB
21 Astrid Bengtsson
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 7.84
22 Elin Tam
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 7.52 PB
23 Amelie Schou
Täby IS
09 Täby IS 6.86 PB
24 Emma Hjertzell
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 5.51
123456
259 Tyra Sternlind10.6610.7410.469.4610.749.95
317 Elin Strandberg9.459.829.6510.349.7110.22
434 Stephanie Rimér9.459.4610.029.7110.6810.24
437 Livia Sandström8.108.117.92
227 Amanda Broberg Rydqvist10.3210.5910.45-9.219.48
295 Esther Elliot8.738.688.49
347 Märta Nystrand Fock8.648.308.35
230 Alma Eklöf11.9111.0611.9710.4711.2611.51
424 Freja Kagevik8.307.638.93
396 Astrid Bengtsson7.847.517.38
460 Juni Rudberg8.678.688.39
444 Elise Wiklundx7.998.36
465 Astrid Ström10.359.9910.0910.4710.009.39
314 Agnes Steinberga7.197.956.99
372 Elin Tam7.526.997.30
475 Viola Lindow7.687.228.40
244 Alba Laguna8.317.158.88
203 Julia Stenvall Coldring7.428.65x
300 Emma Hjertzell5.515.075.50
304 Elvira Karlstedt9.148.337.887.138.148.46
299 Agnes Hjertzell8.037.396.62
302 Natalie Johansson7.708.158.34
462 Amelie Schou6.866.866.58
455 Elvira Ivarsson9.469.529.909.049.56x
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
20/8 10:50
1 Hilda Yong Viklander
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 31.11 PB
2 Alma Eklöf
Hammarby IF
09 Hammarby IF 30.04 PB
3 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 27.25
4 Esther Elliot
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 26.18 PB
5 Livia Sandström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 23.68 PB
6 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 23.11
7 Elin Tam
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 20.71 PB
8 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 20.62 PB
9 Viola Lindow
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 18.63
10 Märta Nystrand Fock
IF Linnéa
09 IF Linnéa 17.98
11 Leia Finbom Höglund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 17.76 PB
12 Lovisa Ljungberg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 16.91 PB
13 Julia Stenvall Coldring
Boo IF
09 Boo IF 16.88
14 Elvira Karlstedt
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 15.32
123456
259 Tyra Sternlind27.2525.43x23.11x20.72
437 Livia Sandström12.2023.2323.6822.47x19.60
376 Hilda Yong Viklanderx26.6027.4831.1130.0729.92
347 Märta Nystrand Fock17.98x16.29
304 Elvira Karlstedt14.71x15.32
211 Nova Hedlund Carlsonx23.1121.91xx22.76
475 Viola Lindow18.6315.91x
372 Elin Tamx19.4920.71x18.6817.32
434 Stephanie Rimér18.6020.2320.62x18.58x
295 Esther Elliot17.1814.7526.1820.3721.4521.63
247 Lovisa Ljungberg16.5516.9114.41
203 Julia Stenvall Coldring16.8816.8116.34
233 Leia Finbom Höglund12.5714.9217.76
230 Alma Eklöfx23.2118.1126.5230.04x
F13 Slägga
Vikt: 2,0kg
21/8 09:10
1 Alma Eklöf
Hammarby IF
09 Hammarby IF 36.48 PB
2 Hilda Yong Viklander
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 28.40
3 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 28.27 PB
4 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 27.80 PB
5 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 27.64
6 Emmy L Lindblom
Hammarby IF
09 Hammarby IF 26.25 PB
7 Livia Sandström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 25.46 PB
8 Astrid Isacson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 24.64 PB
9 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 24.42
10 Nora Eklöf
Hammarby IF
09 Hammarby IF 24.01 PB
11 Linn Elsässer Haldin
Hammarby IF
09 Hammarby IF 23.01
12 Leia Finbom Höglund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 22.86 PB
13 Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 21.93 PB
14 Natalie Johansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 21.90
15 Elvira Karlstedt
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 21.31
16 Esther Elliot
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 21.24
17 Lovisa Ljungberg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 20.60 =PB
18 Elin Tam
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 19.68 PB
19 Astrid Ström
Täby IS
09 Täby IS 19.40
20 Jaqueline Djärv
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 16.78
21 Ebba Sahlstedt
Hammarby IF
09 Hammarby IF 14.39 PB
123456
301 Astrid Isacson23.0324.6424.5623.87xx
233 Leia Finbom Höglund22.8622.08x
302 Natalie Johansson19.6521.90x
231 Nora Eklöf24.01x22.34
227 Amanda Broberg Rydqvist25.5027.6427.27x26.0927.47
246 Emmy L Lindblom21.3520.3925.2726.2525.5920.77
424 Freja Kagevikx21.93x
304 Elvira Karlstedt20.1421.31x
437 Livia Sandström25.3824.6425.2722.2023.5925.46
473 Jaqueline Djärvx14.5316.78
230 Alma Eklöf27.50xxx35.3936.48
232 Linn Elsässer Haldin22.0223.01x
372 Elin Tam18.6818.4619.68
376 Hilda Yong Viklander25.37xx26.7328.4028.33
465 Astrid Ström19.35x19.40
455 Elvira Ivarsson27.6428.2727.0725.4027.3325.84
247 Lovisa Ljungberg18.32x20.60
369 Vera Neovius23.1922.3824.42
256 Ebba Sahlstedt12.1912.1714.39
460 Juni Rudberg23.5823.9327.02x27.8026.61
295 Esther Elliot21.24xx
F13 Spjut
Vikt: 400g
21/8 14:30
1 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 34.43 PB
2 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 34.07 PB
3 Hilda Yong Viklander
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 27.87
4 Livia Sandström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 26.51 PB
5 Elise Wiklund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 26.30 PB
6 Märta Nystrand Fock
IF Linnéa
09 IF Linnéa 24.49 PB
7 Esther Elliot
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 23.09 PB
8 Natalie Johansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 22.97 PB
9 Astrid Ström
Täby IS
09 Täby IS 19.64
10 Alma Eklöf
Hammarby IF
09 Hammarby IF 19.24 PB
11 Elin Tam
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 18.35
12 Julia Stenvall Coldring
Boo IF
09 Boo IF 17.41
13 Leia Finbom Höglund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 16.16
14 Nora Eklöf
Hammarby IF
09 Hammarby IF 15.91
15 Jaqueline Djärv
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 12.22
16 Emmy L Lindblom
Hammarby IF
09 Hammarby IF 11.81 PB
17 Viola Lindow
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 11.35
123456
295 Esther Elliot23.0919.4918.9821.9121.4522.95
465 Astrid Ström16.7819.6415.32
302 Natalie Johansson20.4221.0922.9718.8419.0716.74
347 Märta Nystrand Fock19.4824.4923.9723.0520.6322.06
475 Viola Lindow10.7311.35x
259 Tyra Sternlind23.7134.4333.5032.8033.2231.69
230 Alma Eklöf19.2415.0916.85
231 Nora Eklöf15.9115.1215.13
227 Amanda Broberg Rydqvistx28.6028.3029.8934.0733.06
233 Leia Finbom Höglund12.3316.1613.46
203 Julia Stenvall Coldring16.7217.41x
372 Elin Tam16.9914.3918.35
437 Livia Sandström19.9926.5124.9523.2924.7022.84
473 Jaqueline Djärv10.5111.1912.22
376 Hilda Yong Viklander23.9419.9624.1027.8724.8923.64
246 Emmy L Lindblom11.3011.3011.81
444 Elise Wiklund25.0924.0822.5523.8926.30x
F12 60 m Försök
20/8 09:40
Heat 1
Vind: +0.8
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 8.92 q
2 Julia Lindquist
Hellas FK
10 Hellas FK 9.03 q
3 Märtha Furn
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 9.34
4 Stella Hagström
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.77
5 Anni Anjemo
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.89 PB
Emma Djupsjö
Hanvikens SK
10 Hanvikens SK DNS
Heat 2
Vind: +2.2
1 Ingrid Asp
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.06 q 9.052
2 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 9.06 q 9.057
3 Kajsa Kabu
Hellas FK
10 Hellas FK 9.26
4 Wilma Silvell
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.40
5 Rebecca Åhström
Täby IS
10 Täby IS 10.00
6 Delina Irmias Aforki
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 10.85
Heat 3
Vind: +1.1
1 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 9.06 q PB 9.056
2 Ema Avramova
Väsby IK
10 Väsby IK 9.14 q
3 Ailbhe McCarthy
Hellas FK
10 Hellas FK 9.23 PB
4 Alba Tell
IF Linnéa
10 IF Linnéa 9.55 PB
5 Valerie wäsström
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 9.92
F12 60 m Final
20/8 11:40
Vind: +2.3
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 8.77
2 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 8.86
3 Julia Lindquist
Hellas FK
10 Hellas FK 8.93
4 Ema Avramova
Väsby IK
10 Väsby IK 8.94
5 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 9.03
6 Ingrid Asp
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.22
F12 200 m
21/8 12:50
A-Finaler
Vind: +0.1
Tot. plac.
1 Ema Avramova
Väsby IK
10 Väsby IK 29.57 1 PB
2 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 29.73 2 PB
3 Stella Hagström
Hammarby IF
10 Hammarby IF 32.42 8
4 Hilda Järvinen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 33.83 11
5 Märta Lundin
Hammarby IF
10 Hammarby IF 36.31 13
B-Finaler
Vind: -1.3
Tot. plac.
1 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 31.88 6
2 Alba Tell
IF Linnéa
10 IF Linnéa 32.16 7
3 Kajsa Kabu
Hellas FK
10 Hellas FK 32.96 9
4 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 33.94 12
Ingrid Asp
Hammarby IF
10 Hammarby IF DNS
C-Finaler
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Isabella Byberg
Täby IS
10 Täby IS 30.59 3
2 Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 31.38 4
3 Ailbhe McCarthy
Hellas FK
10 Hellas FK 31.49 5
4 Anni Anjemo
Hammarby IF
10 Hammarby IF 33.10 10
5 Thea Karlsson
Turebergs FK
10 Turebergs FK 39.79 14
Sammanställning
Plac. Res.
1 Ema Avramova
Väsby IK
10 Väsby IK 29.57 PB
2 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 29.73 PB
3 Isabella Byberg
Täby IS
10 Täby IS 30.59
4 Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 31.38
5 Ailbhe McCarthy
Hellas FK
10 Hellas FK 31.49
6 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 31.88
7 Alba Tell
IF Linnéa
10 IF Linnéa 32.16
8 Stella Hagström
Hammarby IF
10 Hammarby IF 32.42
9 Kajsa Kabu
Hellas FK
10 Hellas FK 32.96
10 Anni Anjemo
Hammarby IF
10 Hammarby IF 33.10
11 Hilda Järvinen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 33.83
12 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 33.94
13 Märta Lundin
Hammarby IF
10 Hammarby IF 36.31
14 Thea Karlsson
Turebergs FK
10 Turebergs FK 39.79
Ingrid Asp
Hammarby IF
10 Hammarby IF DNS
F12 600 m
20/8 15:50
1 Ester Nyberger
Älta IF
10 Älta IF 1:53.02 PB
2 Cajsa Sundén
Hellas FK
10 Hellas FK 1:55.12 PB
3 Isabella Byberg
Täby IS
10 Täby IS 1:56.16 PB
4 Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 2:02.08
5 Hilda Järvinen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 2:04.88
6 Anni Anjemo
Hammarby IF
10 Hammarby IF 2:06.92 PB
F12 1500 m
21/8 14:40
1 Ester Nyberger
Älta IF
10 Älta IF 5:32.94
2 Cajsa Sundén
Hellas FK
10 Hellas FK 5:39.25
3 Ester Sander
Hellas FK
10 Hellas FK 5:42.78 PB
4 Hilda Järvinen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 5:56.59
5 Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 6:10.88
6 Thea Karlsson
Turebergs FK
10 Turebergs FK 6:14.33
F12 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
21/8 09:20
Heat 1
Vind: 0.0
1 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 11.27 q PB
2 Kajsa Kabu
Hellas FK
10 Hellas FK 11.59 q PB
3 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 12.57 q PB
4 Thea Karlsson
Turebergs FK
10 Turebergs FK 14.33 PB
Heat 2
Vind: 0.0
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 10.61 q
2 Stella Hagström
Hammarby IF
10 Hammarby IF 12.79 q
3 Märta Lundin
Hammarby IF
10 Hammarby IF 13.20 q
F12 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
21/8 11:00
Vind: 0.0
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 10.41
2 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 11.33
3 Kajsa Kabu
Hellas FK
10 Hellas FK 11.44 PB
4 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 11.89 PB
5 Stella Hagström
Hammarby IF
10 Hammarby IF 12.56
6 Märta Lundin
Hammarby IF
10 Hammarby IF 13.50
F12 200 m häck
Höjd: 68,6cm
20/8 13:30
Vind: +0.7
1 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 39.31
2 Rebecca Åhström
Täby IS
10 Täby IS 41.64
Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF DNS
F12 Höjd
21/8 09:40
1 Isabella Byberg
Täby IS
10 Täby IS 149 PB
2 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 132 =PB
3 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 132 =PB
4 Märta Lundin
Hammarby IF
10 Hammarby IF 128
5 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 128
=6 Kajsa Kabu
Hellas FK
10 Hellas FK 120
=6 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 120
=6 Wilma Silvell
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 120
=6 Ailbhe McCarthy
Hellas FK
10 Hellas FK 120
10 Tea Palm
Hammarby IF
10 Hammarby IF 115
11 Elsa Adolfsson
Danderyds SK
10 Danderyds SK 115
12 Pauline Jonsson
Boo IF
10 Boo IF 110
Thea Karlsson
Turebergs FK
10 Turebergs FK x
105110115120124128132135139142145147149
277 Kajsa Kabu-oooxxx
373 Hedvig Ulvenfalk Berg-oooxxx
249 Märta Lundin-oooxxooxxx
425 Thea Karlssonxxx
319 Wilma Wallsten-oxooxoxoxxx
310 Wilma Silvell-oooxxx
284 Ailbhe McCarthy-oooxxx
205 Leonora Wessén-oooxxoooxxx
252 Tea Palmoooxxx
202 Pauline Jonssonooxxx
219 Elsa Adolfssonoxxoxoxxx
359 Ebba Göthlin-oxooxxoxooxx
449 Isabella Byberg--ooooooooooxxo
F12 Stav
20/8 10:40
1 Rebecca Åhström
Täby IS
10 Täby IS 167
=2 Stella Hagström
Hammarby IF
10 Hammarby IF 140
=2 Ingrid Asp
Hammarby IF
10 Hammarby IF 140
110125140155162167172
235 Stella Hagströmoooxxx
223 Ingrid Aspoooxxx
468 Rebecca Åhströmoooxxoooxxx
F12 Längd
Hoppzon
20/8 15:00
Pool 1
Tot. plac.
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 4.57 +2.1 1 1:a DM
2 Isabella Byberg
Täby IS
10 Täby IS 4.43 +0.5 2 PB 2:a DM
3 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 4.35 0.0 3 PB 3:a DM
4 Wilma Silvell
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 4.21 +0.3 4 PB 4:a DM
5 Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 4.18 -0.9 5 PB 5:a DM
6 Ema Avramova
Väsby IK
10 Väsby IK 4.16 +1.9 6 6:a DM
7 Ingrid Asp
Hammarby IF
10 Hammarby IF 4.11 +0.4 7 PB 7:a DM
8 Ailbhe McCarthy
Hellas FK
10 Hellas FK 4.10 +1.0 9 PB 9:a DM
9 Julia Lindquist
Hellas FK
10 Hellas FK 3.96 +1.3 12 PB 12:a DM
123456
310 Wilma Silvell4.13 +2.34.04 +1.34.21 +0.33.98 +1.53.94 0.03.94 +2.0
282 Julia Lindquist3.70 +0.43.96 +1.33.62 0.0
344 Edit Nordlander4.18 -0.94.05 +2.13.99 +1.13.96 +0.53.96 0.04.06 +1.1
205 Leonora Wessén4.35 0.04.33 +1.24.21 +0.24.23 +0.54.08 -0.94.18 +1.9
449 Isabella Byberg4.20 +0.34.12 +0.14.43 +0.54.33 +0.8x 4.17 +1.6
223 Ingrid Asp4.05 +0.44.11 +0.43.82 +1.03.99 +1.54.09 +1.54.02 +0.6
284 Ailbhe McCarthy3.96 +1.13.86 0.04.10 +1.0
471 Ema Avramova4.06 0.04.16 +1.93.97 +1.2- 4.05 +0.8x
319 Wilma Wallsten4.57 +2.14.45 +0.34.51 +1.14.49 +1.74.47 +1.44.52 0.0
Pool 2
Tot. plac.
1 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 4.10 0.0 8 PB 8:a DM
2 Kajsa Kabu
Hellas FK
10 Hellas FK 4.06 +1.1 10 PB 10:a DM
3 Alba Tell
IF Linnéa
10 IF Linnéa 3.99 0.0 11 PB 11:a DM
4 Stella Hagström
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.90 +1.2 13 PB 13:a DM
5 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 3.90 0.0 14 PB 14:a DM
6 Märtha Furn
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 3.72 +0.5 15 PB 15:a DM
7 Pauline Jonsson
Boo IF
10 Boo IF 3.55 0.0 16 16:a DM
8 Valerie wäsström
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 3.34 +0.5 17 PB 17:a DM
9 Delina Irmias Aforki
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 2.98 +0.1 18 18:a DM
123456
277 Kajsa Kabu4.06 +1.13.96 0.03.92 0.0
359 Ebba Göthlin4.10 0.04.06 +1.23.93 0.04.09 0.04.05 +2.14.07 +1.6
387 Delina Irmias Aforki2.95 0.02.98 +0.12.91 +1.1
384 Märtha Furn3.51 +2.53.72 +0.53.68 +1.3
348 Alba Tell3.79 0.03.95 0.03.99 0.0
202 Pauline Jonsson3.55 0.0x 3.55 +0.8
395 Valerie wäsström3.23 0.03.13 0.03.34 +0.5
235 Stella Hagström3.80 0.03.90 +1.23.69 0.0
373 Hedvig Ulvenfalk Berg3.90 0.03.58 0.03.66 +0.9
Sammanställning
Plac. Res.
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 4.57 1:a DM
2 Isabella Byberg
Täby IS
10 Täby IS 4.43 PB 2:a DM
3 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 4.35 PB 3:a DM
4 Wilma Silvell
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 4.21 PB 4:a DM
5 Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 4.18 PB 5:a DM
6 Ema Avramova
Väsby IK
10 Väsby IK 4.16 6:a DM
7 Ingrid Asp
Hammarby IF
10 Hammarby IF 4.11 PB 7:a DM
8 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 4.10 PB 8:a DM
9 Ailbhe McCarthy
Hellas FK
10 Hellas FK 4.10 PB 9:a DM
10 Kajsa Kabu
Hellas FK
10 Hellas FK 4.06 PB 10:a DM
11 Alba Tell
IF Linnéa
10 IF Linnéa 3.99 PB 11:a DM
12 Julia Lindquist
Hellas FK
10 Hellas FK 3.96 PB 12:a DM
13 Stella Hagström
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.90 PB 13:a DM
14 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 3.90 PB 14:a DM
15 Märtha Furn
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 3.72 PB 15:a DM
16 Pauline Jonsson
Boo IF
10 Boo IF 3.55 16:a DM
17 Valerie wäsström
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 3.34 PB 17:a DM
18 Delina Irmias Aforki
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 2.98 18:a DM
F12 Tresteg
Hoppzon
21/8 15:00
1 Isabella Glod
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.41 0.0
2 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.16 0.0
3 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 8.95 +1.4 PB
4 Ema Avramova
Väsby IK
10 Väsby IK 8.61 0.0 PB
5 Ailbhe McCarthy
Hellas FK
10 Hellas FK 8.40 -0.5
6 Kajsa Kabu
Hellas FK
10 Hellas FK 8.30 +0.1
7 Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 8.27 +2.2
8 Wilma Silvell
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 8.08 0.0 PB
9 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 8.02 0.0 PB
10 Alba Tell
IF Linnéa
10 IF Linnéa 7.86 +0.4
11 Hilda Järvinen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 7.63 0.0
12 Pauline Jonsson
Boo IF
10 Boo IF 7.38 0.0
13 Märta Lundin
Hammarby IF
10 Hammarby IF 6.91 0.0
14 Anni Anjemo
Hammarby IF
10 Hammarby IF 6.83 -1.7 PB
15 Thea Karlsson
Turebergs FK
10 Turebergs FK 6.64 0.0 PB
123456
373 Hedvig Ulvenfalk Berg8.02 0.07.81 +1.8x
471 Ema Avramova8.23 0.0x 8.59 0.08.33 0.08.61 0.0x
348 Alba Tell7.81 +0.17.86 +0.47.68 +0.7
310 Wilma Silvell8.08 0.07.80 0.07.85 0.07.20 +0.5- -
284 Ailbhe McCarthy8.36 0.08.37 +1.18.40 -0.58.27 +0.1x 8.26 -0.8
277 Kajsa Kabu8.08 0.0x x x 8.30 +0.18.21 +1.1
242 Hilda Järvinen7.36 -1.87.63 0.07.58 0.0
205 Leonora Wessén8.77 0.08.65 0.08.74 0.08.95 +1.48.86 +0.18.92 +1.3
202 Pauline Jonsson7.36 0.07.38 0.07.26 0.0
490 Isabella Glod9.41 0.08.96 -0.48.73 0.08.91 0.08.67 +1.08.96 0.0
222 Anni Anjemo6.83 -1.76.76 0.0x
425 Thea Karlsson6.64 0.06.35 0.06.52 0.0
249 Märta Lundin6.91 0.06.79 0.0x
319 Wilma Wallsten9.15 0.09.03 0.09.16 0.09.04 +0.38.68 +1.39.07 +2.3
344 Edit Nordlander8.23 0.08.17 0.08.07 +0.38.00 0.08.14 +2.18.27 +2.2
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
20/8 12:00
1 Malva Voetmann
Väsby IK
10 Väsby IK 10.76 PB
2 Ema Avramova
Väsby IK
10 Väsby IK 8.27
3 Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 7.95 PB
4 Märtha Furn
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 7.58 SB
5 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 7.52 PB
6 Hilda Järvinen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 7.25
7 Anni Anjemo
Hammarby IF
10 Hammarby IF 6.90 PB
8 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 6.73
9 Alba Tell
IF Linnéa
10 IF Linnéa 6.49
10 Valerie wäsström
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 6.40 SB
11 Delina Irmias Aforki
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 5.97 SB
Ingrid Asp
Hammarby IF
10 Hammarby IF -
123456
395 Valerie wäsström6.266.386.40
471 Ema Avramova8.167.348.238.058.178.27
242 Hilda Järvinen7.086.737.067.256.946.94
472 Malva Voetmann9.4510.4410.2410.5510.7610.26
223 Ingrid Asp---
384 Märtha Furn7.586.986.96---
222 Anni Anjemo6.715.086.486.666.906.47
205 Leonora Wessénx6.506.73---
348 Alba Tell5.786.496.44
359 Ebba Göthlin7.515.566.116.067.527.37
344 Edit Nordlander7.707.357.087.107.897.95
387 Delina Irmias Aforki5.295.745.97
F12 Diskus
Vikt: 0,6kg
20/8 14:00
1 Malva Voetmann
Väsby IK
10 Väsby IK 22.44
2 Wilma Silvell
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 22.37 PB
3 Hilda Järvinen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 19.86 PB
4 Anni Anjemo
Hammarby IF
10 Hammarby IF 19.61 PB
5 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 18.02 PB
6 Ailbhe McCarthy
Hellas FK
10 Hellas FK 16.93 PB
7 Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 16.62
8 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 13.02
123456
472 Malva Voetmannx17.1218.9022.4421.88x
242 Hilda Järvinen19.86x16.8818.1518.67x
205 Leonora Wessénxxx13.0213.00x
310 Wilma Silvell20.0520.0617.5422.3718.9216.90
222 Anni Anjemo18.8717.32xx17.9719.61
359 Ebba Göthlin17.40x13.0314.2917.1618.02
344 Edit Nordlander16.6214.50x15.7916.02x
284 Ailbhe McCarthy15.5313.7712.9516.9316.6813.31
F12 Slägga
Vikt: 2,0kg
21/8 16:00
1 Malva Voetmann
Väsby IK
10 Väsby IK 24.64 PB
2 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 21.30
3 Wilma Silvell
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 17.47
4 Pauline Jonsson
Boo IF
10 Boo IF 14.12
123456
202 Pauline Jonsson12.6712.19x13.5314.1213.86
359 Ebba Göthlin17.6620.6218.8020.8818.8021.30
472 Malva Voetmann22.4624.1124.5124.6423.8124.63
310 Wilma Silvell16.2415.0615.3116.6017.4715.98
F12 Spjut
Vikt: 400g
21/8 12:00
1 Malva Voetmann
Väsby IK
10 Väsby IK 26.50
2 Wilma Silvell
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 18.23 PB
3 Thea Karlsson
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.79
123456
472 Malva Voetmann20.5726.5026.5019.7919.4023.11
425 Thea Karlsson8.798.707.748.277.917.23
310 Wilma Silvell13.3815.0715.0014.0614.6818.23
P14 80 m Försök
20/8 10:20
Heat 1
Vind: +1.7
1 Vincent Huselius
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.31 q
2 Erik Pikkuniemi
Hässelby SK
08 Hässelby SK 10.46 q PB
3 Hannes Lundmark
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 10.91
4 Alj Lewis
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 11.15 PB
Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
Heat 2
Vind: +1.4
1 Evert Östlind
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 10.06 q
2 Emmanuel Eneh
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 10.79
3 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 10.90 PB
4 Axel Victorin
Hammarby IF
08 Hammarby IF 11.02 =PB
5 Linus Westerlund
Mälarö SOK
08 Mälarö SOK 11.09
6 Badou Issa
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 12.83
Heat 3
Vind: +0.1
1 William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.02 q
2 Leon Hermansen
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.03 q PB
3 Viggo Rostmark
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 10.44 q
4 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.51
5 Elliot Sjöberg
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 10.84 PB
P14 80 m Final
20/8 12:10
Vind: +1.4
1 William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK 9.84
2 Evert Östlind
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 9.98
3 Leon Hermansen
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.04
4 Viggo Rostmark
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 10.44
5 Erik Pikkuniemi
Hässelby SK
08 Hässelby SK 10.57
Vincent Huselius
Hammarby IF
08 Hammarby IF DNF
P14 300 m
21/8 14:10
A-Finaler
Tot. plac.
1 Evert Östlind
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 38.84 1 PB
2 William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK 39.20 2 PB
3 Hannes Lundmark
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 42.12 6
4 Axel Victorin
Hammarby IF
08 Hammarby IF 45.50 8
Emmanuel Eneh
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK DNS
B-Finaler
Tot. plac.
1 Viggo Rostmark
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 41.04 3
2 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 41.44 4
3 Elliot Sjöberg
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 41.66 5
4 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 42.33 7
Leon Hermansen
Hammarby IF
08 Hammarby IF DNS
Sammanställning
Plac. Res.
1 Evert Östlind
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 38.84 PB
2 William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK 39.20 PB
3 Viggo Rostmark
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 41.04
4 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 41.44
5 Elliot Sjöberg
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 41.66
6 Hannes Lundmark
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 42.12
7 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 42.33
8 Axel Victorin
Hammarby IF
08 Hammarby IF 45.50
Emmanuel Eneh
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK DNS
Leon Hermansen
Hammarby IF
08 Hammarby IF DNS
P14 800 m
20/8 16:30
1 Viggo Rostmark
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 2:11.47
2 Jonas Atlassi
Hammarby IF
08 Hammarby IF 2:13.53 PB
3 Elliot Sjöberg
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 2:20.62 PB
4 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 2:20.84
5 Hannes Lundmark
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 2:22.76
6 William Clason
Täby IS
08 Täby IS 2:28.45
P14 2000 m
21/8 15:40
1 Jonas Atlassi
Hammarby IF
08 Hammarby IF 6:10.29 PB
2 Viggo Rostmark
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 6:16.71
3 Isak Kernell
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 6:28.73
4 Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 6:31.45 PB
P14 1500 m hinder
Höjd: 76,2cm
20/8 11:10
1 Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 5:16.20
2 Elliot Sjöberg
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 5:26.33
3 Vincent Yllén
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 5:58.30
P14 80 m häck Försök
Höjd: 84,0cm
21/8 10:40
Heat 1
Vind: 0.0
1 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 12.20 q
2 Philip Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK
08 Hässelby SK 12.62 q
3 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 13.86 q =PB
4 Nemanja Opacic
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 14.36
Heat 2
Vind: 0.0
1 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 12.88 q
2 Alexander Granqvist
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 13.45 q
3 Erik Pikkuniemi
Hässelby SK
08 Hässelby SK 13.47 q
Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK DNS
P14 80 m häck Final
Höjd: 84,0cm
21/8 12:20
Vind: 0.0
1 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 12.20
2 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 12.82
3 Philip Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK
08 Hässelby SK 13.09
4 Erik Pikkuniemi
Hässelby SK
08 Hässelby SK 13.22
5 Alexander Granqvist
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 13.78
6 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 13.81 PB
P14 300 m häck
Höjd: 76,2cm
20/8 14:20
1 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 47.83 1:a DM
2 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 50.36 2:a DM
Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF DNS
Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK DNS
P14 Höjd
21/8 14:20
1 Nemanja Opacic
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 173 PB
2 Emil Svarverud Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 163
3 Wilmer Davidgård
Bromma IF
08 Bromma IF 160 PB
4 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 160
5 Hannes Lundmark
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 154
6 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 151 PB
7 Joar Stange
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 145
8 Jacob Engver
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 145 PB
9 Vincent Yllén
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 142
10 Alj Lewis
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 134
Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF x
130134138142145148151154157160163166170173176
208 Wilmer Davidgård-----o-oooxxx
296 Jacob Engveroooxoxxoxxx
309 Nemanja Opacic-----o-o-oooxooxxx
355 Theodor Dauneroooooxooxxx
366 Hannes Lundmark----ooxxoxoxxx
391 Alj Lewisooxxx
411 Levi Back-----o-oxxoxxoxxx
209 Vilgot Didrikson--------xxx
441 Emil Svarverud Svensson------oooxooxxx
313 Joar Stangeoooooxxx
323 Vincent Yllénxoooxxoxxx
P14 Stav
20/8 12:50
1 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 370
2 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 340
3 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 310 PB
4 Malte Vejbrink
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 270 PB
5 Albin Wolgast
Hammarby IF
08 Hammarby IF 270 PB
6 Alj Lewis
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 270
=7 Viktor Melén
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 230
=7 Jakob Melén
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 230
=7 Alexander Granqvist
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 230 PB
10 Vincent Yllén
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 210 PB
Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK x
210230250270285300310320325330335340350370400
240 Theodor Håkansson-----oxxoxxx
368 Viktor Melén-xoxxx
411 Levi Back---------xo--ooxxx
367 Jakob Melén-xoxxx
266 Albin Wolgast--xoxoxxx
297 Alexander Granqvistoxoxxx
337 Edwin Larripa Taxell-----xxx
374 Malte Vejbrink-oooxxx
323 Vincent Yllénoxxx
264 Benjamin Wilkinson-------o-xo-xoxxx
391 Alj Lewis-xoxoxoxxx
P14 Längd
20/8 10:40
1
Tot. plac.
2 Leon Hermansen
Hammarby IF
08 Hammarby IF 5.51 +1.4 2 2:a DM
3 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 5.35 +1.4 3 3:a DM
6 Erik Pikkuniemi
Hässelby SK
08 Hässelby SK 5.13 +2.1 6 6:a DM
7 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 5.07 +1.4 7 PB 7:a DM
9 Wilmer Davidgård
Bromma IF
08 Bromma IF 4.98 +1.0 9 PB 9:a DM
11 Linus Westerlund
Mälarö SOK
08 Mälarö SOK 4.84 +0.2 11 11:a DM
13 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.70 +0.6 13 13:a DM
15 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.66 +0.8 15 15:a DM
16 Jakob Melén
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 4.61 +0.7 16 PB 16:a DM
123456
240 Theodor Håkansson4.60 +1.54.66 +0.84.60 +1.6
367 Jakob Melén4.27 +1.04.61 +0.74.60 +1.9
264 Benjamin Wilkinson5.07 +1.44.89 +0.7x 5.01 +1.8x 5.04 +0.1
440 William Strömberg4.58 +1.64.67 +1.44.70 +0.6
380 Linus Westerlund4.84 +0.24.70 +1.53.22 +1.3
337 Edwin Larripa Taxell5.35 +1.45.26 0.05.30 +2.45.27 +1.3x 5.31 -0.3
208 Wilmer Davidgård4.98 +1.04.76 +0.44.57 +1.7
339 Erik Pikkuniemi4.87 +0.95.06 0.05.13 +2.14.82 +1.34.97 +1.7x
237 Leon Hermansen4.81 +0.75.45 +0.6x 5.27 -2.25.36 +2.15.51 +1.4
2
Tot. plac.
1 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 5.61 +2.0 1 PB 1:a DM
2 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 5.15 0.0 4 4:a DM
3 Nemanja Opacic
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 5.13 +2.0 5 5:a DM
4 Philip Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK
08 Hässelby SK 5.05 +0.5 8 8:a DM
5 William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.85 +2.1 10 10:a DM
6 Axel Victorin
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.83 0.0 12 12:a DM
7 Elliot Sjöberg
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 4.69 +0.2 14 PB 14:a DM
8 Alj Lewis
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 4.55 0.0 17 17:a DM
9 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 4.30 0.0 18 PB 18:a DM
10 Badou Issa
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 3.90 +0.9 19 19:a DM
123456
311 Elliot Sjöberg4.41 +0.14.56 0.04.69 +0.2
326 Philip Antivilo Lindsjöö4.88 +1.24.95 +1.05.05 +0.53.42 +1.24.37 -0.24.62 +1.2
209 Vilgot Didrikson5.04 +0.94.77 0.05.15 0.03.85 +1.43.14 +1.05.00 0.0
388 Badou Issax 3.90 +0.9x
309 Nemanja Opacicx x 5.10 0.05.06 +1.35.13 +2.04.74 0.0
355 Theodor Dauner4.08 +2.14.30 0.04.11 0.0
415 William Blomquist4.60 0.04.67 0.04.85 +2.1
391 Alj Lewis4.47 0.04.55 0.04.24 +1.7
411 Levi Back5.48 0.05.26 0.05.23 0.05.61 +2.0- x
262 Axel Victorin4.83 0.04.52 +0.44.79 +3.3
Sammanställning
Plac. Res.
1 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 5.61 PB 1:a DM
2 Leon Hermansen
Hammarby IF
08 Hammarby IF 5.51 2:a DM
3 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 5.35 3:a DM
4 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 5.15 4:a DM
5 Nemanja Opacic
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 5.13 5:a DM
6 Erik Pikkuniemi
Hässelby SK
08 Hässelby SK 5.13 6:a DM
7 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 5.07 PB 7:a DM
8 Philip Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK
08 Hässelby SK 5.05 8:a DM
9 Wilmer Davidgård
Bromma IF
08 Bromma IF 4.98 PB 9:a DM
10 William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.85 10:a DM
11 Linus Westerlund
Mälarö SOK
08 Mälarö SOK 4.84 11:a DM
12 Axel Victorin
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.83 12:a DM
13 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.70 13:a DM
14 Elliot Sjöberg
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 4.69 PB 14:a DM
15 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.66 15:a DM
16 Jakob Melén
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 4.61 PB 16:a DM
17 Alj Lewis
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 4.55 17:a DM
18 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 4.30 PB 18:a DM
19 Badou Issa
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 3.90 19:a DM
P14 Tresteg
21/8 11:00
1 Wilmer Davidgård
Bromma IF
08 Bromma IF 11.42 0.0 PB
2 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 11.26 0.0
3 Emil Svarverud Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.69 +0.5 PB
4 Linus Westerlund
Mälarö SOK
08 Mälarö SOK 10.56 -0.3
5 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.26 0.0 PB
6 Nemanja Opacic
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 10.24 +0.3
7 Erik Pikkuniemi
Hässelby SK
08 Hässelby SK 10.16 0.0
8 Philip Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK
08 Hässelby SK 10.00 +0.2
Axel Victorin
Hammarby IF
08 Hammarby IF x
123456
326 Philip Antivilo Lindsjöö- 9.69 0.09.20 0.0- 9.58 0.010.00 +0.2
209 Vilgot Didrikson10.92 +0.310.45 0.09.54 0.0- - 11.26 0.0
264 Benjamin Wilkinson9.96 0.09.40 -0.4- 10.26 0.0- 10.01 +0.3
262 Axel Victorinx x x
339 Erik Pikkuniemi- 10.16 0.010.10 +1.3- x x
441 Emil Svarverud Svensson10.00 -1.010.55 0.010.69 +0.510.16 0.0- -
208 Wilmer Davidgård10.79 -1.3- - 10.55 0.0- 11.42 0.0
380 Linus Westerlund9.84 -1.610.56 -0.310.10 0.0- 9.52 +0.3-
309 Nemanja Opacic10.05 -0.710.24 +0.310.05 +0.510.13 -0.210.05 0.010.08 0.0
P14 Kula
Vikt: 4,0kg
20/8 09:00
1 Ludwig Engde
Turebergs FK
08 Turebergs FK 12.99
2 Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 12.08
3 William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK 11.85 PB
4 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 11.78
5 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.87
6 Vincent Huselius
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.58
7 Wilmer Davidgård
Bromma IF
08 Bromma IF 10.46 PB
123456
411 Levi Back10.87x10.49xxx
208 Wilmer Davidgård10.4610.2110.249.98-9.91
239 Vincent Huselius10.589.2210.27---
263 Ricky Wahlberg11.3511.6211.73x12.0811.24
440 William Strömberg11.56x11.7111.57x11.78
417 Ludwig Engdexx10.9812.9912.42x
415 William Blomquistxx9.6611.85x11.23
P14 Diskus
Vikt: 1,0kg
20/8 16:10
1 Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 41.34
2 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 38.21
3 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 37.09 PB
4 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 35.15
5 Ludwig Engde
Turebergs FK
08 Turebergs FK 34.15
6 Albin Wolgast
Hammarby IF
08 Hammarby IF 33.68 PB
7 Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 32.40 PB
8 Wilmer Davidgård
Bromma IF
08 Bromma IF 28.71
9 Alexander Granqvist
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 27.74 PB
10 Alvin Holmgren
Hammarby IF
08 Hammarby IF 26.47
11 Malte Vejbrink
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 22.37
12 Nicklas Bélec
Hammarby IF
08 Hammarby IF 18.97 PB
13 Jakob Melén
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 13.94
123456
374 Malte Vejbrink22.37x18.16
266 Albin Wolgastx32.9031.34x33.5833.68
238 Alvin Holmgren26.4718.05x
291 Rasmus Berglund30.5825.1927.5028.8328.8732.40
367 Jakob Melénxx13.94
411 Levi Back30.09x31.33x35.15x
417 Ludwig Engde32.12x31.9834.15xx
337 Edwin Larripa Taxell25.6534.06xx33.2637.09
440 William Strömberg35.1438.21xxx29.37
225 Nicklas Bélec18.4317.7818.97
297 Alexander Granqvist27.7422.3222.97
208 Wilmer Davidgårdx28.7125.3623.8727.56-
263 Ricky Wahlberg36.65x36.8641.34xx
P14 Slägga
Vikt: 4,0kg
21/8 12:30
1 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 31.58
2 Wilmer Davidgård
Bromma IF
08 Bromma IF 25.29
3 Elliot Sjöberg
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 20.79
4 Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF 20.35
123456
208 Wilmer Davidgård23.8825.29x
440 William Strömberg30.4730.79xx31.5831.07
216 Oskar Thews20.35x18.6018.07xx
311 Elliot Sjöberg20.7920.26xxx20.55
P14 Spjut
Vikt: 600g
21/8 09:00
1 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 45.54
2 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 34.74
3 Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 32.35 PB
4 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 30.68 =PB
5 Erik Pikkuniemi
Hässelby SK
08 Hässelby SK 25.99
6 Alvin Holmgren
Hammarby IF
08 Hammarby IF 25.79
7 Jakob Melén
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 24.91
8 Viktor Melén
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 24.84 PB
9 Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF 23.40 PB
10 Nicklas Bélec
Hammarby IF
08 Hammarby IF 18.28
Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK -
123456
264 Benjamin Wilkinson34.7427.9533.6232.90x31.56
368 Viktor Melén24.5922.8024.8422.8721.6823.22
225 Nicklas Bélec16.9618.28x
367 Jakob Melén22.1724.9121.3022.3118.8218.94
339 Erik Pikkuniemi24.4324.3925.99x24.3320.72
240 Theodor Håkansson28.4429.0430.4430.6828.3025.20
291 Rasmus Berglund29.3030.9732.1928.5432.3529.79
337 Edwin Larripa Taxell---
411 Levi Back42.4044.9841.25x45.54x
238 Alvin Holmgren22.9719.6425.7922.4525.0624.92
216 Oskar Thews19.7318.5223.40
P13 60 m Försök
20/8 09:20
Heat 1
Vind: +0.4
1 Filip Wincent
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 8.21 q PB
2 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.83 q PB 8.830
3 Leo Sonesson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 9.03 q =PB
Elliot Stenborg
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS DNS
Heat 2
Vind: +2.3
1 Joar Larsson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 8.53 q
2 Axel Jonell
Täby IS
09 Täby IS 8.60 q
3 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa 8.83 q 8.821
4 Hugo Dahl
Hässelby SK
09 Hässelby SK 9.00 q
5 Lukas Goodband
Hellas FK
09 Hellas FK 9.60
Heat 3
Vind: +0.1
1 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.64 q
2 Gabriel Melander
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.94 q
3 Thomas Moussay
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 9.02 q
4 Moritz Bruch
Hässelby SK
09 Hässelby SK 9.28 PB
5 Harald Wahlin
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 9.35 PB
Heat 4
Vind: +2.0
1 Trausti Mar Dagsson
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.48 q PB
2 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.56 q SB
3 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 9.12 PB
4 Nils Andersson
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 9.13
5 Arefhi Ahmadi
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 9.64 PB
P13 60 m Final
20/8 11:50
A-Final
Vind: 0.0
1 Filip Wincent
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 8.27
2 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.28
3 Trausti Mar Dagsson
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.51
4 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.56 SB
5 Axel Jonell
Täby IS
09 Täby IS 8.61
Joar Larsson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS DNS
B-Final
Vind: +1.4
1 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.81 PB
2 Thomas Moussay
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 8.88
3 Leo Sonesson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 8.93 PB
4 Gabriel Melander
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.98
5 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa 8.99
6 Hugo Dahl
Hässelby SK
09 Hässelby SK 9.04
P13 200 m
21/8 13:30
A-Finaler
Vind: -1.0
Tot. plac.
1 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF 26.68 1
2 Jamie Kinane
Hässelby SK
09 Hässelby SK 27.22 2
3 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 27.74 3
4 Thomas Moussay
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 29.15 6 PB
5 Dante Stam
Turebergs FK
09 Turebergs FK 29.22 7
6 Axel Jonell
Täby IS
09 Täby IS 29.65 9
B-Finaler
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Filip Wincent
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 27.85 4
2 Hugo Wiklund
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 28.60 5
3 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa 29.53 8 PB
4 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 30.00 10 PB
Hugo Dahl
Hässelby SK
09 Hässelby SK DNS
Sammanställning
Plac. Res.
1 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF 26.68
2 Jamie Kinane
Hässelby SK
09 Hässelby SK 27.22
3 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 27.74
4 Filip Wincent
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 27.85
5 Hugo Wiklund
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 28.60
6 Thomas Moussay
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 29.15 PB
7 Dante Stam
Turebergs FK
09 Turebergs FK 29.22
8 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa 29.53 PB
9 Axel Jonell
Täby IS
09 Täby IS 29.65
10 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 30.00 PB
Hugo Dahl
Hässelby SK
09 Hässelby SK DNS
P13 600 m
20/8 15:40
1 Leo Gutepil
Visby IF Gute
09 Visby IF Gute 1:37.06 PB
2 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF 1:37.42 PB
3 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 1:46.64 PB
4 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 1:47.46
5 Alvin Daniels
Hässelby SK
09 Hässelby SK 1:48.49 PB
6 Wilmer Hägg
Hässelby SK
09 Hässelby SK 1:48.75
7 Anton Drufva
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 1:49.79 PB
8 Thomas Moussay
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 1:50.93
9 Moritz Bruch
Hässelby SK
09 Hässelby SK 1:51.01 PB
10 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 1:53.33
11 Tor Zettergren
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 1:53.86 PB
P13 1500 m
21/8 14:50
1 Leo Gutepil
Visby IF Gute
09 Visby IF Gute 4:44.85 PB
2 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF 4:54.71
3 Wilmer Hägg
Hässelby SK
09 Hässelby SK 5:02.77 PB
4 Viktor Berg
Turebergs FK
09 Turebergs FK 5:21.83 PB
5 Anton Drufva
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 5:26.35
6 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 5:28.84 PB
7 Elis Rosenström
Hellas FK
09 Hellas FK 5:35.92
8 Thomas Moussay
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 5:40.40
9 Samuel Werner
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 5:42.94
Love Willén Holgersson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö DNS
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
21/8 10:00
Vind: 0.0
1 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 9.80 PB
2 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.85
3 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.12
4 Ville Mårtensson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 10.70
5 Axel Jonell
Täby IS
09 Täby IS 11.24
6 Felix Formanek
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 11.88
P13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
20/8 13:50
A-Finaler
Vind: +1.0
Tot. plac.
1 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF 29.03 1 PB 1:a DM
2 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 29.27 2 PB 2:a DM
3 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 29.70 3 3:a DM
4 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa 31.01 6 PB 6:a DM
5 Leo Sonesson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 33.29 7 PB 7:a DM
B-Finaler
Vind: +1.6
Tot. plac.
1 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 30.40 4 4:a DM
2 Ville Mårtensson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 30.58 5 5:a DM
3 Alvin Daniels
Hässelby SK
09 Hässelby SK 33.43 8 8:a DM
4 Tor Zettergren
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 36.09 9 9:a DM
Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS DNS
Sammanställning
Plac. Res.
1 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF 29.03 PB 1:a DM
2 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 29.27 PB 2:a DM
3 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 29.70 3:a DM
4 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 30.40 4:a DM
5 Ville Mårtensson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 30.58 5:a DM
6 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa 31.01 PB 6:a DM
7 Leo Sonesson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 33.29 PB 7:a DM
8 Alvin Daniels
Hässelby SK
09 Hässelby SK 33.43 8:a DM
9 Tor Zettergren
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 36.09 9:a DM
Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS DNS
P13 Höjd
21/8 09:00
1 Hugo Wiklund
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 164 PB
2 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 161
3 Filip Svanehav
Hammarby IF
09 Hammarby IF 152 PB
4 Olle Eide-Jensen
Hammarby IF
09 Hammarby IF 149 PB
5 Filip Wincent
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 149
6 Hugo Dahl
Hässelby SK
09 Hässelby SK 140 PB
7 Anton Drufva
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 129
=8 Dante Stam
Turebergs FK
09 Turebergs FK 120
=8 Morgan Källqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 120
10 Alfred Lorentzon
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 120 =PB
11 Elis Rosenström
Hellas FK
09 Hellas FK 115
110115120125129133137140143146149152155158161164166
365 Alfred Lorentzon--xoxxx
251 Alessandro Mancinella-----------ooxoxxoxxx
329 Hugo Dahl-ooooxoxoxxoxxx
260 Filip Svanehavooooooxoxooooxxoxxx
438 Dante Stam--ox-
356 Anton Drufva--oooxxx
229 Olle Eide-Jensen-ooooooxxooxooxxx
286 Elis Rosenströmooxxx
275 Hugo Wiklund-------o-ooooxoxoxxoxxx
402 Filip Wincent--o-o-ooxooxxoxxx
243 Morgan KällqvistoooX
P13 Stav
20/8 16:10
1 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 305
2 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 290 PB
3 Samuel Härkegård Wulff
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 270 PB
4 Hugo Wiklund
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 260 PB
5 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 250 PB
6 Leo Sonesson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 220
7 Anton Drufva
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 190 PB
8 Alfred Lorentzon
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 190
145160175190205220235250260270280285290300305312
365 Alfred Lorentzon-oxxooxxx
421 Carl Grindange---o-oooxxx
275 Hugo Wiklund----ooooxoxxx
361 Samuel Härkegård Wulff------ooooxxx
312 Leo Sonesson---oooxxx
356 Anton Drufvaooooxxx
234 Jumanne Hackett-----o-oooxxo-o-xxx
453 Nils Grufman--------o-o-ooxoxxx
P13 Längd
Hoppzon
20/8 13:10
Pool 1
Tot. plac.
1 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 5.19 +0.9 1 1:a DM
2 Hugo Wiklund
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 5.11 +1.9 2 PB 2:a DM
3 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 5.09 +1.2 3 3:a DM
4 Axel Jonell
Täby IS
09 Täby IS 4.85 +3.4 5 5:a DM
5 Thomas Moussay
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 4.66 +0.8 6 PB 6:a DM
6 Hugo Dahl
Hässelby SK
09 Hässelby SK 4.59 +1.3 7 PB 7:a DM
7 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 4.46 +2.0 8 PB 8:a DM
8 Jonathan Stålgren
Hellas FK
09 Hellas FK 4.41 +1.8 9 PB 9:a DM
9 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.30 +0.2 10 10:a DM
10 Trausti Mar Dagsson
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.11 +0.7 11 11:a DM
11 Leo Sonesson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 4.10 +0.6 12 12:a DM
123456
456 Axel Jonell4.85 +3.44.46 0.04.64 +1.04.53 0.04.73 0.04.70 +1.2
271 Samuel Oliveira4.43 +1.14.39 +1.54.44 +0.44.31 +1.24.46 +2.04.41 +1.7
399 Thomas Moussay4.34 -0.72.98 +0.84.66 +0.84.44 -0.24.36 +0.84.49 +2.5
428 Trausti Mar Dagsson3.98 +1.94.11 +0.73.62 +0.3
288 Jonathan Stålgren4.10 -1.04.19 -1.34.41 +1.8
275 Hugo Wiklund5.10 +2.65.11 +1.94.97 +2.24.92 -0.64.95 +3.04.47 +2.4
329 Hugo Dahl4.45 +3.04.59 +1.34.47 +1.73.30 0.04.40 -0.34.19 +1.1
312 Leo Sonesson4.10 +0.6- -
251 Alessandro Mancinella5.19 +0.95.18 +1.6- - - -
410 Oskar Ahlstrand5.09 +1.24.83 +1.14.76 +0.14.86 +1.04.65 +1.74.56 0.0
234 Jumanne Hackett4.17 +1.74.13 +1.84.30 +0.2
Pool 2
Tot. plac.
1 Filip Wincent
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 5.05 +1.3 4 PB 4:a DM
2 Filip Svanehav
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.04 0.0 13 PB 13:a DM
3 Moritz Bruch
Hässelby SK
09 Hässelby SK 4.02 0.0 14 14:a DM
4 Lukas Goodband
Hellas FK
09 Hellas FK 3.99 0.0 15 PB 15:a DM
5 Alvin Daniels
Hässelby SK
09 Hässelby SK 3.94 +1.6 16 PB 16:a DM
6 Harald Wahlin
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 3.94 +0.2 17 17:a DM
7 Arefhi Ahmadi
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 3.81 +0.4 18 18:a DM
8 Morgan Källqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.75 +1.5 19 PB 19:a DM
9 Tor Zettergren
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 3.68 +2.2 20 20:a DM
10 Olle Eide-Jensen
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.59 0.0 21 PB 21:a DM
123456
229 Olle Eide-Jensen3.55 +2.33.53 0.03.59 0.0
318 Harald Wahlin3.94 +0.23.04 +1.43.80 +0.5
328 Moritz Bruch4.01 0.04.02 0.03.89 0.0
276 Lukas Goodband3.99 0.03.78 0.03.78 0.0
330 Alvin Daniels3.94 +1.63.85 0.03.89 +0.5
260 Filip Svanehavx 4.04 0.03.84 0.0
377 Tor Zettergren3.68 +2.23.63 0.03.64 0.0
402 Filip Wincent4.60 0.04.67 0.04.58 0.05.02 -0.34.72 +1.05.05 +1.3
383 Arefhi Ahmadi3.72 +1.83.81 +0.43.68 +1.8
243 Morgan Källqvist3.75 +1.53.65 +0.23.58 0.0
Sammanställning
Plac. Res.
1 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 5.19 1:a DM
2 Hugo Wiklund
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 5.11 PB 2:a DM
3 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 5.09 3:a DM
4 Filip Wincent
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 5.05 PB 4:a DM
5 Axel Jonell
Täby IS
09 Täby IS 4.85 5:a DM
6 Thomas Moussay
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 4.66 PB 6:a DM
7 Hugo Dahl
Hässelby SK
09 Hässelby SK 4.59 PB 7:a DM
8 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 4.46 PB 8:a DM
9 Jonathan Stålgren
Hellas FK
09 Hellas FK 4.41 PB 9:a DM
10 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.30 10:a DM
11 Trausti Mar Dagsson
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.11 11:a DM
12 Leo Sonesson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 4.10 12:a DM
13 Filip Svanehav
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.04 PB 13:a DM
14 Moritz Bruch
Hässelby SK
09 Hässelby SK 4.02 14:a DM
15 Lukas Goodband
Hellas FK
09 Hellas FK 3.99 PB 15:a DM
16 Alvin Daniels
Hässelby SK
09 Hässelby SK 3.94 PB 16:a DM
17 Harald Wahlin
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 3.94 17:a DM
18 Arefhi Ahmadi
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 3.81 18:a DM
19 Morgan Källqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.75 PB 19:a DM
20 Tor Zettergren
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 3.68 20:a DM
21 Olle Eide-Jensen
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3.59 PB 21:a DM
P13 Tresteg
Hoppzon
21/8 12:50
1 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF 11.00 0.0 PB
2 Samuel Härkegård Wulff
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 10.02 0.0 PB
3 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.01 0.0
4 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.77 0.0
5 Hugo Dahl
Hässelby SK
09 Hässelby SK 9.54 +1.4 PB
6 Jonathan Stålgren
Hellas FK
09 Hellas FK 9.52 0.0 PB
7 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 8.92 +0.8 PB
8 Elis Rosenström
Hellas FK
09 Hellas FK 8.56 0.0 PB
9 Felix Formanek
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 8.49 0.0 PB
10 Lukas Goodband
Hellas FK
09 Hellas FK 8.48 0.0 PB
11 Morgan Källqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 7.77 -0.4
123456
243 Morgan Källqvist7.77 -0.47.70 0.07.37 0.0
234 Jumanne Hackett9.09 -0.88.99 +1.99.77 0.0x 8.98 +1.0x
329 Hugo Dahl9.31 0.09.21 0.09.45 0.09.30 0.09.27 +1.09.54 +1.4
276 Lukas Goodband8.48 0.07.87 +1.28.22 0.0
358 Felix Formanek8.49 0.08.26 0.07.93 0.0
286 Elis Rosenström8.27 +1.57.76 +0.18.54 0.08.00 +1.07.92 0.08.56 0.0
361 Samuel Härkegård Wulff9.49 0.09.19 0.09.39 0.09.70 +1.19.59 0.010.02 0.0
206 David Ahlberg10.68 0.010.95 0.011.00 0.0- - -
271 Samuel Oliveira8.85 0.08.53 +0.78.47 0.0- 8.61 0.08.92 +0.8
288 Jonathan Stålgren8.88 0.0x 9.39 0.08.98 +0.69.12 +1.09.52 0.0
226 Jonatan Borg9.18 0.09.43 0.09.71 -0.18.70 +0.99.92 0.010.01 0.0
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
20/8 10:00
1 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 11.68
2 Hugo Wiklund
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 11.33 PB
3 Gabriel Melander
Turebergs FK
09 Turebergs FK 11.24
4 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.66
5 Olle Buchmayer
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.31 PB
6 Ville Mårtensson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 9.71 PB
7 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.39
8 Filip Wincent
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 8.99 PB
9 Theo Wikström
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 8.92 PB
10 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.90 PB
11 Arefhi Ahmadi
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 8.53
12 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa 8.00 PB
13 Morgan Källqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 7.18 PB
14 Filip Svanehav
Hammarby IF
09 Hammarby IF 7.18 PB
15 Mio Norén
IF Linnéa
09 IF Linnéa 6.75
123456
430 Gabriel Melander11.0010.4310.3511.0511.2410.84
243 Morgan Källqvist7.186.547.16
226 Jonatan Borg6.998.038.90
453 Nils Grufman10.8910.9511.1310.3210.8911.68
234 Jumanne Hackett10.66xxx10.0310.04
322 Theo Wikström8.928.458.59
345 Mio Norén6.756.336.46
260 Filip Svanehav7.186.806.55
275 Hugo Wiklund10.9810.6410.5910.4610.6811.33
343 Alexander Hulthén Gyllered7.967.708.00
402 Filip Wincent8.998.438.74
383 Arefhi Ahmadix8.538.09
421 Carl Grindange9.398.90-
308 Ville Mårtensson8.839.649.719.379.259.57
228 Olle Buchmayer9.2510.318.619.09x9.22
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
20/8 15:00
1 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 37.27 PB
2 Gabriel Melander
Turebergs FK
09 Turebergs FK 36.18 PB
3 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 35.95
4 Hugo Wiklund
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 31.84 PB
5 Wilmer Hägg
Hässelby SK
09 Hässelby SK 30.97 PB
6 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 28.48 PB
7 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 26.05
8 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa 24.83 PB
9 Morgan Källqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 21.60 PB
10 Jonathan Stålgren
Hellas FK
09 Hellas FK 20.12 PB
11 Filip Svanehav
Hammarby IF
09 Hammarby IF 19.70 PB
12 Theo Wikström
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 18.94
13 Mio Norén
IF Linnéa
09 IF Linnéa 16.47
14 Alvin Daniels
Hässelby SK
09 Hässelby SK 14.90 PB
15 Lukas Goodband
Hellas FK
09 Hellas FK 14.82
Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF x
123456
234 Jumanne Hackett32.54xxx32.9235.95
243 Morgan Källqvist11.5521.3921.60
276 Lukas Goodbandx14.82x
322 Theo Wikströmx18.94x
330 Alvin Daniels14.90x-
343 Alexander Hulthén Gyllered19.2824.8321.26xx19.11
453 Nils Grufman32.5931.2829.0831.6737.27-
345 Mio Norén16.47x15.46
333 Wilmer Hägg28.65x-28.13x30.97
275 Hugo Wiklund31.8428.9528.03x30.5123.34
430 Gabriel Melander33.4930.0932.0536.1832.8927.90
260 Filip Svanehav16.9817.3619.70
226 Jonatan Borgxxx
288 Jonathan Stålgren20.1217.66x
353 Love Willén Holgersson25.95-x26.05xx
421 Carl Grindange28.48x21.6324.88--
P13 Slägga
Vikt: 3,0kg
21/8 11:10
1 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 31.39 PB
2 Gabriel Melander
Turebergs FK
09 Turebergs FK 30.97
3 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 29.37 PB
4 Olle Buchmayer
Hammarby IF
09 Hammarby IF 26.60 PB
5 Theo Wikström
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 25.16 PB
6 Oskar Källström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 22.99 PB
7 Morgan Källqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 19.01 PB
8 Alfred Lorentzon
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 18.09 PB
9 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa 16.24 PB
10 Filip Svanehav
Hammarby IF
09 Hammarby IF 15.48
11 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 15.38
12 Elis Rosenström
Hellas FK
09 Hellas FK 15.36 PB
13 Mio Norén
IF Linnéa
09 IF Linnéa 14.42 PB
123456
430 Gabriel Melanderx30.9728.7526.6927.1928.45
365 Alfred Lorentzonx14.5617.4318.0915.0516.23
345 Mio Norén14.4213.90x
243 Morgan Källqvist19.01xx18.27xx
260 Filip Svanehav15.48x14.36
286 Elis Rosenström13.2511.4515.36
426 Oskar Källström22.6320.3621.8022.9921.97x
322 Theo Wikström23.91x23.8825.1619.86x
234 Jumanne Hackettxx27.5931.3131.39x
343 Alexander Hulthén Gyllered16.2414.04x
228 Olle Buchmayerx24.6326.60xx24.01
421 Carl Grindangex25.0128.7625.1829.37x
226 Jonatan Borg15.3814.34x
P13 Spjut
Vikt: 400g
21/8 15:50
1 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 38.31 PB
2 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 36.04
3 Samuel Härkegård Wulff
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 31.78 PB
4 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 28.24 PB
5 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa 27.79 PB
6 Wilmer Hägg
Hässelby SK
09 Hässelby SK 27.39
7 Elliot Stenborg
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 25.23 PB
8 Jonathan Stålgren
Hellas FK
09 Hellas FK 23.13 PB
9 Filip Svanehav
Hammarby IF
09 Hammarby IF 22.91
10 Mio Norén
IF Linnéa
09 IF Linnéa 20.08
11 Lukas Goodband
Hellas FK
09 Hellas FK 19.81 PB
12 Theo Wikström
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 19.47
13 Elis Rosenström
Hellas FK
09 Hellas FK 19.27 PB
14 Gabriel Melander
Turebergs FK
09 Turebergs FK 18.43
15 Morgan Källqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 18.04
123456
343 Alexander Hulthén Gyllered27.7927.1827.1326.9224.7326.42
453 Nils Grufman33.8238.21x38.3137.8929.65
286 Elis Rosenströmx19.2714.39
361 Samuel Härkegård Wulff29.09x28.3029.1231.7825.55
288 Jonathan Stålgren23.1321.1619.1621.9816.6420.69
322 Theo Wikström19.47xx
226 Jonatan Borg16.4823.7325.26x24.1828.24
345 Mio Norén20.0819.8418.81
333 Wilmer Hägg19.0824.4023.7523.5124.9127.39
243 Morgan Källqvist17.9917.3818.04
430 Gabriel Melanderx18.4315.97
276 Lukas Goodband19.8115.1417.48
234 Jumanne Hackett16.3034.3927.3533.9928.8536.04
316 Elliot Stenborg19.5522.9823.1025.2323.5419.78
260 Filip Svanehav17.4722.9120.23
P12 60 m Försök
20/8 09:00
Heat 1
Vind: +1.3
1 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.69 q
2 Henrik Östlind
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 8.75 q PB
3 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.10
4 Ted Bekkewold Karlström
Hässelby SK
10 Hässelby SK 9.77
5 Per Lomakka
Hellas FK
10 Hellas FK 9.97
Heat 2
Vind: +1.3
1 Max Unger
IF Linnéa
10 IF Linnéa 8.68 q
2 Hugo Winterman
Hammarby IF
10 Hammarby IF 8.94 q
3 William Thilers
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.01 q PB
4 Baraka Kbwe
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 9.49
5 Ivar Steinbergs
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 9.72
Heat 3
Vind: +1.4
1 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.76 q
2 Aleksandar Avramov
Väsby IK
10 Väsby IK 9.15
3 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 9.64
David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS DNS
P12 60 m Final
20/8 11:30
Vind: +1.9
1 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.53
2 Max Unger
IF Linnéa
10 IF Linnéa 8.62
3 Henrik Östlind
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 8.67 PB
4 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.74
5 Hugo Winterman
Hammarby IF
10 Hammarby IF 8.89 PB
6 William Thilers
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.99 PB
P12 200 m
21/8 13:10
A-Finaler
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Ivar Janson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 28.71 1 PB
2 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK 28.76 2
3 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 28.78 3
4 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 28.97 4
5 Aleksandar Avramov
Väsby IK
10 Väsby IK 30.65 6
B-Finaler
Vind: -1.4
Tot. plac.
1 Henrik Östlind
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 29.17 5
2 David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 32.08 9
3 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 33.09 11
4 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 34.23 12
C-Finaler
Vind: -1.2
Tot. plac.
1 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 31.04 7
2 Oliver Kjellin
Hässelby SK
10 Hässelby SK 31.37 8
3 Ted Bekkewold Karlström
Hässelby SK
10 Hässelby SK 32.32 10
4 Vide Tapper
Hellas FK
10 Hellas FK 36.01 13
Sammanställning
Plac. Res.
1 Ivar Janson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 28.71 PB
2 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK 28.76
3 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 28.78
4 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 28.97
5 Henrik Östlind
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 29.17
6 Aleksandar Avramov
Väsby IK
10 Väsby IK 30.65
7 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 31.04
8 Oliver Kjellin
Hässelby SK
10 Hässelby SK 31.37
9 David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 32.08
10 Ted Bekkewold Karlström
Hässelby SK
10 Hässelby SK 32.32
11 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 33.09
12 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 34.23
13 Vide Tapper
Hellas FK
10 Hellas FK 36.01
P12 600 m
20/8 15:20
1 Ivar Janson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 1:43.61
2 Elias Riml
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 1:47.94 PB
3 Alvar Engström
Turebergs FK
10 Turebergs FK 1:49.75
4 Alex Koffner
Nacka Värmdö SK
10 Nacka Värmdö SK 1:54.85
5 Ted Bekkewold Karlström
Hässelby SK
10 Hässelby SK 1:59.44
6 Walter Aubell
Nacka Värmdö SK
10 Nacka Värmdö SK 1:59.59
Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK DNS
Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS DNS
Cian Hogan
Turebergs FK
10 Turebergs FK DNS
William Davidsson Eriksson
Danderyds SK
10 Danderyds SK DNS
P12 1500 m
21/8 15:10
1 Ivar Janson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 5:10.64
2 Alvar Engström
Turebergs FK
10 Turebergs FK 5:13.19 PB
3 Hugo Winterman
Hammarby IF
10 Hammarby IF 5:17.77
4 Oliver Kjellin
Hässelby SK
10 Hässelby SK 5:20.24
5 Alex Koffner
Nacka Värmdö SK
10 Nacka Värmdö SK 5:29.19
6 Walter Aubell
Nacka Värmdö SK
10 Nacka Värmdö SK 5:30.29
7 Ted Bekkewold Karlström
Hässelby SK
10 Hässelby SK 5:45.95
P12 60 m häck Försök
Höjd: 76.2cm
21/8 09:40
Heat 1
Vind: 0.0
1 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 10.76 q PB
2 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 11.29 q PB
3 Tage Lood Falgen
Turebergs FK
10 Turebergs FK 11.64 q
Oliver Kjellin
Hässelby SK
10 Hässelby SK DNF
Heat 2
Vind: -1.6
1 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 11.38 q
2 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK 11.54 q
3 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 12.10 q
4 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 21.53
P12 60 m häck Final
Höjd: 76.2cm
21/8 11:30
Vind: -0.6
1 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK 10.50 PB
2 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 10.84
3 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 10.98
4 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 11.38
5 Tage Lood Falgen
Turebergs FK
10 Turebergs FK 11.46
6 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 12.15
P12 200 m häck
Höjd: 68,6cm
20/8 13:40
A-Finaler
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Tage Lood Falgen
Turebergs FK
10 Turebergs FK 33.38 4 SB 4:a DM
2 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 33.67 5 PB 5:a DM
3 David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 35.26 6 6:a DM
4 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 35.31 7 PB 7:a DM
B-Finaler
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK 31.24 1 1:a DM
2 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 32.27 2 2:a DM
3 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 33.10 3 3:a DM
4 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 37.97 8 8:a DM
Sammanställning
Plac. Res.
1 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK 31.24 1:a DM
2 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 32.27 2:a DM
3 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 33.10 3:a DM
4 Tage Lood Falgen
Turebergs FK
10 Turebergs FK 33.38 SB 4:a DM
5 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 33.67 PB 5:a DM
6 David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 35.26 6:a DM
7 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 35.31 PB 7:a DM
8 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 37.97 8:a DM
P12 Höjd
21/8 11:50
1 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 147
2 Tage Lood Falgen
Turebergs FK
10 Turebergs FK 147
3 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 138
4 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK 135
5 Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 132
6 Hugo Winterman
Hammarby IF
10 Hammarby IF 132
7 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 128 =PB
8 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 128
9 Klaus Heinonen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 128 PB
10 Ivar Janson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 128
11 Madi Gassami
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 115
12 Emil Gräns
Tullinge FI
10 Tullinge FI 110 =PB
13 Vide Tapper
Hellas FK
10 Hellas FK 105
105110115120124128132135138141144147150
292 Lucas Bergman-oooxooxxx
290 Vide Tapperoxxx
412 Tristan Back--oooxoxxx
404 Emil Gränsooxxx
433 Emil Ribacke----ooxoxooxxx
419 Filip Enhörning Edholm----ooxoxoxxx
236 Klaus Heinonen--oxxooxoxxx
241 Ivar Janson---ooxxoxxx
265 Hugo Winterman---oooxoxxx
281 Love Lindberg---ooooxxx
385 Madi Gassamioxoxoxxx
427 Tage Lood Falgen------oooxoxooxxx
280 Jakob Lindberg------oooxoooxxx
P12 Stav
20/8 14:30
1 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 270 PB
2 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 195
3 Per Lomakka
Hellas FK
10 Hellas FK 180 PB
4 Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 165
5 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 165
6 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 165
7 Klaus Heinonen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 150
135150165180195210230250270280
303 Benjamin Karlssonooxoxxx
281 Love Lindbergoooxxx
412 Tristan Back-----oooxoxxx
292 Lucas Bergmanxooxoxxx
280 Jakob Lindberg-ooooxxx
236 Klaus Heinonenoxoxxx
283 Per Lomakkaoooxxoxxx
P12 Längd
Hoppzon
20/8 12:00
Pool 1
Tot. plac.
1 Tage Lood Falgen
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.51 +1.1 1 1:a DM
2 Ivar Janson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 4.51 +1.7 2 PB 2:a DM
3 Hugo Winterman
Hammarby IF
10 Hammarby IF 4.48 +1.6 3 PB 3:a DM
4 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.36 +1.2 4 PB 4:a DM
5 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.29 +1.0 5 PB 5:a DM
6 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 4.28 +2.0 6 PB 6:a DM
7 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.12 +3.0 8 8:a DM
8 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 3.95 +0.4 9 9:a DM
9 Madi Gassami
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 3.33 +1.9 12 12:a DM
123456
265 Hugo Winterman4.20 0.04.20 +0.74.24 +0.73.20 0.04.48 +1.64.45 +1.0
280 Jakob Lindberg3.89 0.03.95 +0.43.66 -1.4
241 Ivar Janson4.10 0.04.36 0.04.51 +1.74.20 0.04.08 +1.64.17 +2.5
433 Emil Ribacke4.26 +0.34.36 +1.24.34 +1.33.99 +1.03.69 +0.44.07 +2.2
292 Lucas Bergman4.02 +0.33.75 0.03.91 +0.93.81 +0.14.08 +0.34.28 +2.0
412 Tristan Back4.08 +1.04.18 +0.34.19 +2.44.21 +1.54.22 +0.34.29 +1.0
419 Filip Enhörning Edholm4.02 +1.63.81 +0.84.12 +1.43.99 +0.23.92 +0.24.12 +3.0
427 Tage Lood Falgen4.25 +0.64.22 +1.94.25 +0.64.19 +2.24.46 +2.74.51 +1.1
385 Madi Gassami3.23 +1.43.33 +1.93.21 +0.9
Pool 2
Tot. plac.
1 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 4.14 0.0 7 PB 7:a DM
2 Klaus Heinonen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.87 0.0 10 =PB 10:a DM
3 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 3.75 0.0 11 11:a DM
4 Baraka Kbwe
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 3.26 0.0 13 13:a DM
5 Kavishan Saseekaran
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 2.11 +0.6 14 14:a DM
123456
303 Benjamin Karlsson3.75 0.0x x
390 Baraka Kbwe3.15 0.03.12 0.03.26 0.0
447 Jakob Bonnevier3.80 0.03.91 +1.04.14 0.03.86 +2.12.31 +0.63.86 +2.1
236 Klaus Heinonen3.71 0.0x 3.87 0.0
392 Kavishan Saseekaran1.79 0.02.11 +0.61.82 +0.7
Sammanställning
Plac. Res.
1 Tage Lood Falgen
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.51 1:a DM
2 Ivar Janson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 4.51 PB 2:a DM
3 Hugo Winterman
Hammarby IF
10 Hammarby IF 4.48 PB 3:a DM
4 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.36 PB 4:a DM
5 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.29 PB 5:a DM
6 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 4.28 PB 6:a DM
7 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 4.14 PB 7:a DM
8 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.12 8:a DM
9 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 3.95 9:a DM
10 Klaus Heinonen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.87 =PB 10:a DM
11 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 3.75 11:a DM
12 Madi Gassami
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 3.33 12:a DM
13 Baraka Kbwe
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 3.26 13:a DM
14 Kavishan Saseekaran
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 2.11 14:a DM
P12 Tresteg
Hoppzon
21/8 15:40
1 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.98 +0.3 PB
2 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 9.74 +1.2 PB
3 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.95 0.0
4 Hugo Winterman
Hammarby IF
10 Hammarby IF 8.94 +2.1
5 Klaus Heinonen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 8.71 +0.1
6 Petter Borgstrand
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 8.68 +0.9
7 Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 8.67 +1.6 PB
123456
265 Hugo Winterman8.61 +1.78.75 0.08.79 +1.28.94 +2.18.71 +1.28.66 0.0
354 Petter Borgstrandx 8.68 +0.98.59 +3.07.60 +0.18.30 -1.28.54 +2.7
419 Filip Enhörning Edholm8.66 +0.48.73 +1.18.71 +2.5x 8.95 0.08.81 +0.9
433 Emil Ribacke9.36 -0.29.78 +0.89.49 +2.0x 9.42 +1.39.98 +0.3
281 Love Lindberg8.67 +1.67.38 +0.88.52 +0.58.57 +1.58.48 -0.38.57 +1.9
280 Jakob Lindberg9.29 0.09.12 +1.79.04 +2.19.05 0.0x 9.74 +1.2
236 Klaus Heinonen8.39 +2.28.71 +0.1x 8.55 +1.78.55 +0.88.29 0.0
P12 Kula
Vikt: 3,0kg
20/8 16:00
1 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 11.13 PB
2 David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 10.00 PB
3 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 8.84 PB
4 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.04
5 Petter Borgstrand
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 7.33
6 Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 7.13
7 Madi Gassami
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 7.09
8 Kavishan Saseekaran
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 6.74
9 Klaus Heinonen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 6.25
123456
385 Madi Gassami6.137.096.726.795.94x
281 Love Lindberg7.037.006.827.136.706.75
446 David Bonnevier8.939.559.959.509.7710.00
392 Kavishan Saseekaran6.656.21x6.286.116.74
447 Jakob Bonnevier7.937.898.138.138.808.84
236 Klaus Heinonen6.256.24x5.706.116.19
354 Petter Borgstrand7.336.537.026.92xx
412 Tristan Back7.617.847.527.66x8.04
433 Emil Ribacke10.10x9.859.9710.8311.13
P12 Diskus
Vikt: 0,6kg
20/8 09:30
1 David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 34.47
2 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 32.15 PB
3 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 27.72 PB
4 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 25.53
5 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 24.03
6 Hugo Winterman
Hammarby IF
10 Hammarby IF 22.71 PB
7 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 21.91 PB
8 Klaus Heinonen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 21.30 PB
9 Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 19.94
10 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 19.34 PB
11 Gustaf Parmhed
Tullinge FI
10 Tullinge FI 18.60 PB
12 Per Lomakka
Hellas FK
10 Hellas FK 17.51
13 William Davidsson Eriksson
Danderyds SK
10 Danderyds SK 17.09
123456
292 Lucas Bergman19.1218.7819.34
236 Klaus Heinonen17.4720.4820.8621.30x19.33
433 Emil Ribacke31.2429.9223.6332.1524.08x
281 Love Lindbergxx19.94
447 Jakob Bonnevier23.48xx22.81x24.03
283 Per Lomakkax17.5116.51
220 William Davidsson Erikssonxx17.09
412 Tristan Backx21.91x21.49x19.27
408 Gustaf Parmhed15.5618.60x
280 Jakob Lindberg26.22xx27.27x27.72
446 David Bonnevierxx26.9134.47xx
265 Hugo Wintermanx14.1120.7922.7120.28x
303 Benjamin Karlssonxx25.5322.54xx
P12 Slägga
Vikt: 3,0kg
21/8 13:30
1 David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 25.74 PB
2 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 25.29 PB
3 Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 22.37 PB
4 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 20.87
5 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 19.51
6 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 18.96
7 Klaus Heinonen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 16.88
8 Vide Tapper
Hellas FK
10 Hellas FK 16.19
9 Emil Gräns
Tullinge FI
10 Tullinge FI 12.96
123456
290 Vide Tapper12.9014.0816.19x15.2515.58
303 Benjamin Karlsson17.5218.96xxxx
447 Jakob Bonnevierx14.4419.51xxx
236 Klaus Heinonen16.8815.64x15.04x14.36
280 Jakob Lindberg19.0825.2924.06x24.87x
433 Emil Ribacke20.87xxx20.61x
404 Emil Gräns12.96xx
281 Love Lindberg17.83xx19.9919.4322.37
446 David Bonnevier17.78xx20.5019.4325.74
P12 Spjut
Vikt: 400g
21/8 10:20
1 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 34.00 PB
2 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 33.82 PB
3 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 28.67
4 Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 25.35
5 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 24.03
6 David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 23.64
7 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 22.84 PB
8 Klaus Heinonen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 19.89
9 Tage Lood Falgen
Turebergs FK
10 Turebergs FK 17.09
10 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK 12.70
11 Emil Gräns
Tullinge FI
10 Tullinge FI 12.70
123456
433 Emil Ribacke25.5833.8228.1231.3632.7923.06
447 Jakob Bonnevier33.1630.2432.8632.0230.3534.00
412 Tristan Back26.8823.5227.5428.67--
303 Benjamin Karlsson17.8619.9822.84x20.1319.11
281 Love Lindberg22.0220.8117.0223.5625.1425.35
236 Klaus Heinonen18.3217.2618.6017.7618.1019.89
446 David Bonnevierxx21.98x23.6420.72
404 Emil Gräns11.7412.7010.13
292 Lucas Bergman24.0323.9021.5917.9821.0219.65
419 Filip Enhörning Edholm12.7011.3212.69
427 Tage Lood Falgen15.6916.3417.09