Resultat DM Mångkamp

Sunnerbovallen, Ljungby   2021-08-07 - 2021-08-08

Arrangör: Ljungby FIK Tävlingsledare: Mia Jansson Senast uppdaterad: 2021-08-08 17:25:27
2021-08-07 2021-08-08 Alla dagar
F14 Sexkamp
6 av 6 grenar genomförda
Poäng Poängdiff.
1 Amanda Minstedt
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 3182 0
2 Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 3158 -24
3 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 2851 -331
80 m häck
Höjd: 76,2cm
HöjdKula
Vikt: 3,0kg
LängdSpjut
Vikt: 500g
600 m
149 Amanda Minstedt
Karlskoga FI
608
13.76 0.0
512
140
527
9.97
482
4.71 +0.8
482
30.28
571
1:53.17
143 Julia Falk
Skruvs IF
649
13.47 0.0
644
152
492
9.42
527
4.88 +0.6
329
22.16
517
1:56.51
133 Tuva Grimheden
Högby IF
660
13.39 0.0
544
143
435
8.55
408
4.42 0.0
211
15.80
593
1:51.86
F14 Sexkamp 80 m häck
SFIF Kompletteringstabell Flickor 80m häck
Höjd: 76,2cm
7/8 09:30
Vind: 0.0
Poäng
1 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 13.39 660
2 Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 13.47 649
3 Amanda Minstedt
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 13.76 608
F14 Sexkamp Höjd
IAAF Kvinnor Höjd
7/8 10:10
Poäng
1 Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 152 644
2 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 143 544
3 Amanda Minstedt
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 140 512
128131134137140143146149152155
133 Tuva Grimhedenoooxooxoxxx
149 Amanda Minstedtoooooxxx
143 Julia Falk---oooooxoxxx
F14 Sexkamp Kula
IAAF Kvinnor Kula
Vikt: 3,0kg
7/8 12:20
Poäng
1 Amanda Minstedt
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 9.97 527
2 Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 9.42 492
3 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 8.55 435
123
133 Tuva Grimheden8.557.97x
143 Julia Falk8.989.429.20
149 Amanda Minstedt9.189.978.51
F14 Sexkamp Längd
IAAF Kvinnor Längd
8/8 09:00
Poäng
1 Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 4.88 +0.6 527
2 Amanda Minstedt
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 4.71 +0.8 482
3 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 4.42 0.0 408
123
143 Julia Falk4.62 +0.24.88 +0.64.88 +1.4
133 Tuva Grimheden3.79 0.04.42 0.0x
149 Amanda Minstedt4.71 +0.84.52 +1.34.55 +0.8
F14 Sexkamp Spjut
IAAF Kvinnor Spjut
Vikt: 500g
8/8 10:40
Poäng
1 Amanda Minstedt
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 30.28 482
2 Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 22.16 329
3 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 15.80 211
123
149 Amanda Minstedt26.4330.2829.40
133 Tuva Grimhedenxx15.80
143 Julia Falkxx22.16
F14 Sexkamp 600 m
SFIF Kompletteringstabell Flickor 600m
8/8 12:30
Poäng
1 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 1:51.86 593
2 Amanda Minstedt
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 1:53.17 571
3 Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 1:56.51 517
F13 Femkamp
5 av 5 grenar genomförda
Poäng Poängdiff.
1 Tove Arwidson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 5126 0
2 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 4546 -580
3 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 4301 -825 DM 1:a
4 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 4194 -932 DM 2:a
5 Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 4076 -1050 DM 3:a
6 Elsa Wiesel
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 3865 -1261
7 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 3557 -1569
8 Nova Andersson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 3084 -2042
9 Saga Simonsson
Skruvs IF
08 Skruvs IF 2867 -2259
60 m häck
Höjd: 68,6cm
HöjdSpjut
Vikt: 400g
Längd
Hoppzon
600 m
128 Tove Arwidson
Linköpings GIF
1120
9.90 0.0
1043
155
1042
33.77
876
4.69 -1.4
1045
1:45.14
150 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
1133
9.84 0.0
872
140
684
21.03
821
4.54 -0.5
1036
1:45.53
130 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
919
10.88 0.0
906
143
928
29.49
850
4.62 -1.4
698
2:02.94
141 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
1086
10.06 0.0
802
134
669
20.55
747
4.34 -1.3
890
1:52.69
135 Stina Johansson
Ljungby FIK
983
10.56 0.0
872
140
709
21.85
777
4.42 -1.9
735
2:00.86
146 Elsa Wiesel
Ljungby FIK
833
11.33 0.0
837
137
723
22.32
619
3.99 -0.8
853
1:54.58
131 Vera Frisk
Åhus FIK
830
11.35 0.0
767
131
532
16.30
612
3.97 -2.2
816
1:56.49
140 Nova Andersson
Ljungby FIK
706
12.04 0.0
697
125
473
14.60
518
3.71 -1.5
690
2:03.37
137 Saga Simonsson
Skruvs IF
523
13.18 0.0
697
125
572
17.52
551
3.80 -0.8
524
2:13.37
F13 Femkamp 60 m häck
SFIF Ungdomstabell F13 60m häck
Höjd: 68,6cm
7/8 10:30
Heat 1
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.84 1133 1
2 Tove Arwidson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 9.90 1120 2
3 Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 10.56 983 4
4 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 11.35 830 7
5 Saga Simonsson
Skruvs IF
08 Skruvs IF 13.18 523 9
Heat 2
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 10.06 1086 3
2 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 10.88 919 5
3 Elsa Wiesel
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 11.33 833 6
4 Nova Andersson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 12.04 706 8
F13 Femkamp Höjd
SFIF Ungdomstabell F13 Höjd
7/8 11:40
Poäng
1 Tove Arwidson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 155 1043
2 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 143 906
3 Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 140 872
4 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 140 872
5 Elsa Wiesel
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 137 837
6 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 134 802
7 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 131 767
8 Saga Simonsson
Skruvs IF
08 Skruvs IF 125 697
9 Nova Andersson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 125 697
113116119122125128131134137140143146149152155158
150 Alice Olsson----ooxooxxooxxx
140 Nova Anderssonooooxxoxxx
141 Nike Blomberg--xooooooxxx
146 Elsa Wieselooooooxoooxxx
130 Vera Undin Cederberg------ooooxoxxx
128 Tove Arwidson--------oooooxxoxxx
131 Vera Frisk--xooooxoxxx
137 Saga Simonsson-ooooxxx
135 Stina Johansson------ooxooxxx
F13 Femkamp Spjut
SFIF Ungdomstabell F13 Spjut
Vikt: 400g
7/8 13:20
Poäng
1 Tove Arwidson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 33.77 1042
2 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 29.49 928
3 Elsa Wiesel
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 22.32 723
4 Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 21.85 709
5 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 21.03 684
6 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 20.55 669
7 Saga Simonsson
Skruvs IF
08 Skruvs IF 17.52 572
8 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 16.30 532
9 Nova Andersson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 14.60 473
123
128 Tove Arwidson33.7732.1032.89
141 Nike Blomberg20.5517.7716.54
135 Stina Johansson21.3018.6521.85
130 Vera Undin Cederberg28.2729.4928.80
140 Nova Andersson13.0114.5314.60
146 Elsa Wiesel19.7222.3221.23
150 Alice Olsson20.2917.6421.03
137 Saga Simonsson14.4814.3717.52
131 Vera Frisk14.5116.1616.30
F13 Femkamp Längd
SFIF Ungdomstabell F13 Längd
Hoppzon
7/8 15:30
Poäng
1 Tove Arwidson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 4.69 -1.4 876
2 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 4.62 -1.4 850
3 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 4.54 -0.5 821
4 Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 4.42 -1.9 777
5 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 4.34 -1.3 747
6 Elsa Wiesel
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 3.99 -0.8 619
7 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 3.97 -2.2 612
8 Saga Simonsson
Skruvs IF
08 Skruvs IF 3.80 -0.8 551
9 Nova Andersson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 3.71 -1.5 518
123
135 Stina Johanssonx 4.42 -1.94.38 -2.1
131 Vera Frisk3.97 -2.23.95 -2.23.93 -2.2
141 Nike Blomberg4.34 -1.34.33 -1.84.32 -2.1
128 Tove Arwidson4.69 -1.44.69 -1.34.53 -2.7
146 Elsa Wiesel3.97 -1.73.99 -0.83.99 -2.6
137 Saga Simonsson3.79 -2.03.80 -0.83.78 -1.0
150 Alice Olsson4.54 -0.52.91 -2.04.50 -1.3
140 Nova Andersson3.68 -2.63.71 -1.53.71 -1.3
130 Vera Undin Cederberg4.62 -1.44.53 -2.14.46 -0.4
F13 Femkamp 600 m
SFIF Ungdomstabell F13 600m
7/8 17:20
Poäng
1 Tove Arwidson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 1:45.14 1045
2 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 1:45.53 1036
3 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 1:52.69 890 DM 2:a
4 Elsa Wiesel
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 1:54.58 853
5 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 1:56.49 816
6 Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 2:00.86 735 DM 3:a
7 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 2:02.94 698 DM 1:a
8 Nova Andersson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 2:03.37 690
9 Saga Simonsson
Skruvs IF
08 Skruvs IF 2:13.37 524
F12 Femkamp
5 av 5 grenar genomförda
Poäng Poängdiff.
1 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 3036 0
60 m häck
Höjd: 68,6cm
HöjdSpjut
Vikt: 400g
Längd
Hoppzon
600 m
139 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
689
12.14 0.0
661
122
475
14.67
594
3.92 -1.1
617
2:07.63
F12 Femkamp 60 m häck
SFIF Ungdomstabell F13 60m häck
Höjd: 68,6cm
7/8 10:30
Vind: 0.0
Poäng
1 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 12.14 689
F12 Femkamp Höjd
SFIF Ungdomstabell F13 Höjd
7/8 11:40
Poäng
1 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 122 661
119122125
139 Nova Arvidssonooxxx
F12 Femkamp Spjut
SFIF Ungdomstabell F13 Spjut
Vikt: 400g
7/8 13:20
Poäng
1 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 14.67 475
123
139 Nova Arvidsson13.6514.6714.16
F12 Femkamp Längd
SFIF Ungdomstabell F13 Längd
Hoppzon
7/8 15:30
Poäng
1 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 3.92 -1.1 594
123
139 Nova Arvidsson3.86 -1.73.92 -1.13.75 -0.5
F12 Femkamp 600 m
SFIF Ungdomstabell F13 600m
7/8 17:20
Poäng
1 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 2:07.63 617
P14 Åttakamp
8 av 8 grenar genomförda
Poäng Poängdiff.
1 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 3598 0
2 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 3558 -40
3 Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö 2486 -1112
80 m häck
Höjd: 84,0cm
Diskus
Vikt: 1,0kg
StavSpjut
Vikt: 600g
LängdKula
Vikt: 4,0kg
Höjd800 m
147 Elias Andersson
Wärnamo SK
345
14.71 +0.6
674
40.46
220
240
354
33.86
392
5.05 -0.4
627
12.34
426
155
560
2:25.82
142 Kevin Nordin
IFK Växjö
489
13.52 +0.6
582
35.90
264
260
314
31.07
396
5.07 -0.4
533
10.78
381
149
599
2:22.59
144 Hugo Sjösten
IFK Växjö
299
15.14 +0.6
413
27.37
220
240
226
24.72
267
4.37 0.0
368
8.03
317
140
376
2:42.36
P14 Åttakamp 80 m häck
SFIF Kompletteringstabell Pojkar 80m häck
Höjd: 84,0cm
7/8 10:00
Vind: +0.6
Poäng
1 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 13.52 489
2 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 14.71 345
3 Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö 15.14 299
P14 Åttakamp Diskus
IAAF Män Diskus
Vikt: 1,0kg
7/8 10:40
Poäng
1 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 40.46 674
2 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 35.90 582
3 Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö 27.37 413
123
147 Elias Andersson38.31x40.46
144 Hugo Sjösten27.37x27.31
142 Kevin Nordin30.4435.7735.90
P14 Åttakamp Stav
IAAF Män Stav
7/8 12:00
Poäng
1 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 260 264
2 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 240 220
3 Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö 240 220
200210220230240250260270
147 Elias Andersson--oooxxx
142 Kevin Nordinoxoooxoxoxxx
144 Hugo Sjöstenooxoxooxxx
P14 Åttakamp Spjut
IAAF Män Spjut
Vikt: 600g
7/8 15:50
Poäng
1 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 33.86 354
2 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 31.07 314
3 Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö 24.72 226
123
142 Kevin Nordin27.4727.5231.07
147 Elias Andersson27.7329.7233.86
144 Hugo Sjösten24.7221.82
P14 Åttakamp Längd
IAAF Män Längd
8/8 11:00
Poäng
1 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 5.07 -0.4 396
2 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 5.05 -0.4 392
3 Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö 4.37 0.0 267
123
147 Elias Andersson5.05 -0.4
144 Hugo Sjösten4.37 0.04.24 0.04.24 -1.4
142 Kevin Nordin4.71 -0.4 5.07 -0.4
P14 Åttakamp Kula
IAAF Män Kula
Vikt: 4,0kg
8/8 12:50
Poäng
1 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 12.34 627
2 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 10.78 533
3 Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö 8.03 368
123
142 Kevin Nordin10.38x10.78
147 Elias Andersson12.34xx
144 Hugo Sjösten7.178.03
P14 Åttakamp Höjd
IAAF Män Höjd
8/8 15:00
Poäng
1 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 155 426
2 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 149 381
3 Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö 140 317
128131134137140143146149152155158161
142 Kevin Nordin-----oooxxx
144 Hugo Sjöstenoxoxoooxxx
147 Elias Andersson------oxooxxox-
P14 Åttakamp 800 m
SFIF Kompletteringstabell Pojkar 800m
8/8 16:30
Poäng
1 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 2:22.59 599
2 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 2:25.82 560
3 Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö 2:42.36 376
P13 Femkamp
5 av 5 grenar genomförda
Poäng Poängdiff.
1 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 5435 0
2 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 5022 -413
3 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 4524 -911
60 m häck
Höjd: 76.2cm
Längd
Hoppzon
Spjut
Vikt: 400g
Höjd600 m
134 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
1187
9.06 +0.1
1071
5.43 0.0
1001
42.78
1045
161
1131
1:37.12
132 Uno Stål
KA2 IF
1108
9.42 +0.1
1123
5.58 +0.8
914
38.50
875
146
1002
1:42.45
148 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
1063
9.63 +0.1
811
4.68 +0.5
892
37.45
1045
161
713
1:55.64
P13 Femkamp 60 m häck
SFIF Ungdomstabell P13 60m häck
Höjd: 76.2cm
7/8 10:50
Vind: +0.1
Poäng
1 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 9.06 1187
2 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 9.42 1108
3 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 9.63 1063
P13 Femkamp Längd
SFIF Ungdomstabell P13 Längd
Hoppzon
7/8 11:10
Poäng
1 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 5.58 +0.8 1123
2 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 5.43 0.0 1071
3 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 4.68 +0.5 811
123
134 Theodor Rogö5.23 0.05.43 0.05.40 -1.3
132 Uno Stål5.47 +1.65.58 +0.85.55 -1.5
148 Edwin Larripa Taxell4.52 +0.44.68 +0.54.65 -0.9
P13 Femkamp Spjut
SFIF Ungdomstabell P13 Spjut
Vikt: 400g
7/8 12:10
Poäng
1 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 42.78 1001
2 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 38.50 914
3 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 37.45 892
123
132 Uno Stål35.1236.2438.50
148 Edwin Larripa Taxell37.4037.45x
134 Theodor Rogö31.5442.7841.48
P13 Femkamp Höjd
SFIF Ungdomstabell P13 Höjd
7/8 13:40
Poäng
1 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 161 1045
2 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 161 1045
3 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 146 875
137140143146149152155158161164
132 Uno Ståloooxoxxx
134 Theodor Rogö--oxooxoxoxxoxxx
148 Edwin Larripa Taxell--ooooooxoxxx
P13 Femkamp 600 m
SFIF Ungdomstabell P13 600m
7/8 16:00
Poäng
1 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 1:37.12 1131
2 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 1:42.45 1002
3 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 1:55.64 713
P12 Femkamp
5 av 5 grenar genomförda
Poäng Poängdiff.
1 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 3382 0 1:a DM
2 Vincent Sheehan
Ljungby FIK
09 Ljungby FIK 2935 -447 2:a DM
60 m häck
Höjd: 76.2cm
Längd
Hoppzon
Spjut
Vikt: 400g
Höjd600 m
136 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
738
11.30 +0.1
712
4.39 -1.3
548
22.47
702
131
682
1:57.23
129 Vincent Sheehan
Ljungby FIK
430
13.25 +0.1
583
4.01 0.0
696
28.59
524
116
702
1:56.21
P12 Femkamp 60 m häck
SFIF Ungdomstabell P13 60m häck
Höjd: 76.2cm
7/8 10:50
Vind: +0.1
Poäng
1 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 11.30 738
2 Vincent Sheehan
Ljungby FIK
09 Ljungby FIK 13.25 430
P12 Femkamp Längd
SFIF Ungdomstabell P13 Längd
Hoppzon
7/8 11:10
Poäng
1 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 4.39 -1.3 712
2 Vincent Sheehan
Ljungby FIK
09 Ljungby FIK 4.01 0.0 583
123
136 Sixten Schütz4.28 0.03.72 0.04.39 -1.3
129 Vincent Sheehan3.94 0.04.01 0.03.81 0.0
P12 Femkamp Spjut
SFIF Ungdomstabell P13 Spjut
Vikt: 400g
7/8 12:10
Poäng
1 Vincent Sheehan
Ljungby FIK
09 Ljungby FIK 28.59 696
2 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 22.47 548
123
129 Vincent Sheehan26.1328.5927.84
136 Sixten Schütz21.0518.7822.47
P12 Femkamp Höjd
SFIF Ungdomstabell P13 Höjd
7/8 13:40
Poäng
1 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 131 702
2 Vincent Sheehan
Ljungby FIK
09 Ljungby FIK 116 524
116119122125128131134
129 Vincent Sheehanoxxx
136 Sixten Schütz--ooooxxx
P12 Femkamp 600 m
SFIF Ungdomstabell P13 600m
7/8 16:00
Poäng
1 Vincent Sheehan
Ljungby FIK
09 Ljungby FIK 1:56.21 702 2:a DM
2 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 1:57.23 682 1:a DM