Resultat TEAM SPORTIA HÖST-SPEL

Sävstaås IP, Bollnäs   2021-09-11 - 2021-09-12

Arrangör: Bollnäs FIK Tävlingsledare: Malou Sköld och Peter Edling Senast uppdaterad: 2021-09-14 12:20:10
2021-09-11 2021-09-12 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor & F17 100 m
11/9 12:30
Vind: +1.1
1 Cornelia Norell
Bollnäs FIK
04 Bollnäs FIK 13.29
2 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF
04 Djurmo Sifferbo IF 13.80
3 Hanna Elfström
Strands IF
02 Strands IF 15.02
4 Lina Hedberg
Bollnäs FIK
98 Bollnäs FIK 15.54 =PB
5 Elin Wahlqvist
Idrottsgymnasiet Bollnäs
01 Idrottsgymnasiet Bollnäs 21.94
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Hanna Elfström
Strands IF
02 Strands IF 15.02
2 Lina Hedberg
Bollnäs FIK
98 Bollnäs FIK 15.54
3 Elin Wahlqvist
Idrottsgymnasiet Bollnäs
01 Idrottsgymnasiet Bollnäs 21.94
F17
1 Cornelia Norell
Bollnäs FIK
04 Bollnäs FIK 13.29
2 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF
04 Djurmo Sifferbo IF 13.80
Kvinnor & F17 200 m
12/9 15:20
Vind: +2.0
1 Lina Hedberg
Bollnäs FIK
98 Bollnäs FIK 32.74 PB
2 Elin Wahlqvist
Idrottsgymnasiet Bollnäs
01 Idrottsgymnasiet Bollnäs 49.20
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Lina Hedberg
Bollnäs FIK
98 Bollnäs FIK 32.74
2 Elin Wahlqvist
Idrottsgymnasiet Bollnäs
01 Idrottsgymnasiet Bollnäs 49.20
Kvinnor & F15 800 m
11/9 14:30
1 Emelie Svensson
IFK Mora FIK
95 IFK Mora FIK 2:27.34
2 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 2:48.14
3 Elvira Elenäs
Alunda SK
06 Alunda SK 2:49.60
Lina Hedberg
Bollnäs FIK
98 Bollnäs FIK DNF
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Emelie Svensson
IFK Mora FIK
95 IFK Mora FIK 2:27.34
Lina Hedberg
Bollnäs FIK
98 Bollnäs FIK DNF
F15
1 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 2:48.14
2 Elvira Elenäs
Alunda SK
06 Alunda SK 2:49.60
Kvinnor Längd
11/9 14:15
1 Johanna Hedberg
Söderhamns IF
91 Söderhamns IF 5.25 0.0
2 Hanna Elfström
Strands IF
02 Strands IF 4.28 0.0
3 Elin Wahlqvist
Idrottsgymnasiet Bollnäs
01 Idrottsgymnasiet Bollnäs 1.94 0.0
123456
52 Elin Wahlqvist1.94 0.01.86 0.0x 1.75 0.01.50 0.01.80 +0.3
85 Johanna Hedbergx 5.08 0.0x 5.19 0.05.25 0.0x
74 Hanna Elfströmx x 4.01 0.04.28 0.04.25 +1.44.21 0.0
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
11/9 10:45
1 Alexandra Bergström
Idrottsgymnasiet Bollnäs
01 Idrottsgymnasiet Bollnäs 6.38
2 Eva Sundqvist
Bollnäs FIK
67 Bollnäs FIK 6.32
3 Elin Wahlqvist
Idrottsgymnasiet Bollnäs
01 Idrottsgymnasiet Bollnäs 3.40
123456
48 Alexandra Bergström5.706.296.176.385.746.34
52 Elin Wahlqvist3.403.303.123.013.393.38
99 Eva Sundqvist5.876.226.306.325.86x
Kvinnor Diskus
Vikt: 1,0kg
11/9 12:45
1 Maria Olsson
Gefle IF
96 Gefle IF 31.17
2 Madelene Olsson
Högbo GIF
88 Högbo GIF 20.74 PB
3 Elin Wahlqvist
Idrottsgymnasiet Bollnäs
01 Idrottsgymnasiet Bollnäs 7.98
123456
44 Maria Olsson31.0029.63xxx31.17
46 Madelene Olsson19.81x19.7520.40x20.74
52 Elin Wahlqvist6.097.557.98x6.335.58
Kvinnor Slägga
Vikt: 4,0kg
12/9 11:15
1 Harriet Hjern
Strands IF
02 Strands IF 42.27
123456
76 Harriet Hjern-40.32-41.1442.2741.84
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
12/9 14:00
1 Madelene Olsson
Högbo GIF
88 Högbo GIF 18.14
2 Elin Wahlqvist
Idrottsgymnasiet Bollnäs
01 Idrottsgymnasiet Bollnäs 5.04
123456
52 Elin Wahlqvist5.044.193.74xx4.14
46 Madelene Olsson17.3517.83x18.1417.00x
F17 100 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 100 m

F17 200 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 200 m

F17 Höjd
12/9 13:15
1 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF
04 Djurmo Sifferbo IF 134
121126131134138
41 Ellen Lundbergoxooxoxxx
F17 Längd
11/9 14:15
1 Amanda Thyr
Bollnäs FIK
04 Bollnäs FIK 5.02 0.0 PB
2 Alma Hansson
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 4.90 0.0
3 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF
04 Djurmo Sifferbo IF 4.45 0.0
123456
14 Alma Hansson4.78 0.04.56 0.04.67 +0.14.90 0.0x x
36 Amanda Thyrx 4.81 -0.25.02 0.04.86 0.0x x
41 Ellen Lundberg4.34 0.04.38 0.04.41 +1.14.45 0.0x 4.25 +1.0
F17 Tresteg
12/9 10:45
1 Alma Hansson
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 10.33 +0.8
2 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF
04 Djurmo Sifferbo IF 9.22 0.0
Amanda Thyr
Bollnäs FIK
04 Bollnäs FIK x
123456
36 Amanda Thyrx x x x x x
41 Ellen Lundberg9.22 +0.89.22 0.09.11 +0.88.70 +1.3
14 Alma Hanssonx 10.24 +1.010.24 +0.910.33 +0.810.17 +1.210.19 +1.3
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
11/9 10:45
1 Therese Silver
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 9.81
2 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF
04 Djurmo Sifferbo IF 9.23 PB
123456
41 Ellen Lundberg9.238.488.378.588.128.49
93 Therese Silver9.699.659.819.689.44x
F17 Diskus
Vikt: 1,0kg
11/9 12:45
1 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF
04 Djurmo Sifferbo IF 23.52
2 Therese Silver
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 21.29
123456
93 Therese Silver20.72xxx19.0621.29
41 Ellen Lundberg19.6223.5221.94xx21.33
F17 Slägga
Vikt: 3,0kg
12/9 11:15
1 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF
04 Djurmo Sifferbo IF 24.48
123456
41 Ellen Lundberg22.8224.3623.7322.8023.8024.48
F17 Spjut
Vikt: 500g
12/9 14:00
1 Therese Silver
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 27.78
2 Adelina Borges Olsson
Strands IF
05 Strands IF 27.30
3 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF
04 Djurmo Sifferbo IF 22.61
123456
93 Therese Silver27.6827.7827.1126.2626.3426.63
72 Adelina Borges Olssonx25.8826.5027.3024.3226.80
41 Ellen Lundberg21.4722.61x---
F15 & P15 80 m
11/9 12:00
Vind: +1.1
1 Isak Kerar
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 10.27
2 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 10.75
3 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 11.21
=4 Oscar Norberg
Gefle IF
07 Gefle IF 11.30
=4 Bella Grönholm
Strands IF
06 Strands IF 11.30 PB
6 Thea Sörensen
Trångsvikens IF
07 Trångsvikens IF 11.92
Sammanställning per klass
P15
1 Isak Kerar
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 10.27
2 Oscar Norberg
Gefle IF
07 Gefle IF 11.30
F15
1 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 10.75
2 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 11.21
3 Bella Grönholm
Strands IF
06 Strands IF 11.30
4 Thea Sörensen
Trångsvikens IF
07 Trångsvikens IF 11.92
F15 200 m
12/9 13:45
Vind: +0.2
1 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 27.39
2 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 28.32 PB
3 Bella Grönholm
Strands IF
06 Strands IF 29.36 PB
4 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 31.51
F15 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 800 m

F15 80 m häck
Höjd: 76,2cm
12/9 11:45
Vind: +1.1
1 Nellie Tällberg
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 13.42
2 Alice Lundh Hållen
Strands IF
07 Strands IF 14.37
F15 Höjd
12/9 13:15
1 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 131
116121126131134
34 Freja Sköldooooxxx
F15 Längd
11/9 13:00
1 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 4.77 0.0 4.75
2 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 4.77 +1.0 4.65
3 Saga Thyr
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 4.46 0.0
4 Nellie Tällberg
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 4.40 -0.7
5 Thea Sörensen
Trångsvikens IF
07 Trångsvikens IF 4.09 +1.1
6 Elvira Elenäs
Alunda SK
06 Alunda SK 4.00 0.0 3.97
7 Vilma Blomberg
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 4.00 0.0 3.90
123456
94 Ida Svedberg4.35 +0.34.75 +2.14.49 +1.34.57 +0.74.53 +0.34.77 0.0
96 Thea Sörensen4.06 +1.44.09 +1.1x 2.85 0.0x 4.08 0.0
34 Freja Sköldx 4.77 +1.0x 4.63 0.0x 4.65 +1.1
5 Vilma Blomberg3.77 +0.43.90 +1.23.85 +1.03.87 0.04.00 0.03.64 -0.3
37 Saga Thyr4.38 0.04.46 0.04.39 +0.54.30 0.04.36 0.04.35 -0.2
1 Elvira Elenäs3.97 +0.94.00 0.0x 3.77 0.03.72 +1.0x
38 Nellie Tällberg4.22 0.0x x 4.28 0.04.40 +0.64.40 -0.7
F15 Tresteg
12/9 10:45
1 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 9.74 +0.4
2 Nellie Tällberg
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 9.70 +0.4
123456
34 Freja Sköld9.66 +0.89.30 +0.4x 9.74 +0.4x x
38 Nellie Tällberg9.59 +0.69.70 +0.4x x x x
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
11/9 14:30
1 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 12.07
2 Felicia Wikström
Marieby GIF
07 Marieby GIF 9.92
3 Bella Grönholm
Strands IF
06 Strands IF 9.48 PB
123456
6 Ida Edling11.0211.3811.7911.9612.0711.93
75 Bella Grönholm9.399.488.878.907.969.03
67 Felicia Wikström9.679.889.769.739.559.92
F15 Diskus
Vikt: 0,75kg
11/9 11:15
1 Felicia Wikström
Marieby GIF
07 Marieby GIF 27.31 PB
2 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 25.62 PB 1:a DM
3 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 22.58
4 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 20.18
123456
91 Emma Flinkbergxx20.1818.8917.64x
67 Felicia Wikström24.9824.3026.5227.31xx
6 Ida Edling20.0525.62xxx22.50
94 Ida Svedberg18.31xx20.4022.4622.58
F15 Slägga
Vikt: 3,0kg
12/9 11:15
1 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 33.76 PB
2 Felicia Wikström
Marieby GIF
07 Marieby GIF 28.32
3 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 21.49 SB
123456
67 Felicia Wikström28.3227.11xxx27.34
91 Emma Flinkberg20.8521.0421.4920.97x20.32
6 Ida Edling32.02x33.2531.0832.8433.76
F15 Spjut
Vikt: 500g
12/9 14:00
1 Felicia Wikström
Marieby GIF
07 Marieby GIF 27.45
2 Bella Grönholm
Strands IF
06 Strands IF 25.42 PB
3 Vilma Blomberg
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 25.19 PB
123456
67 Felicia Wikströmx26.5823.4827.4525.3025.30
75 Bella Grönholm24.07xx21.2325.4221.54
5 Vilma Blomberg22.7420.7523.2623.7725.19x
F13 60 m
11/9 13:15
Vind: +1.3
1 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 8.62 PB
2 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 8.86 PB
3 Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 8.91
4 Lilly Embretsén
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 9.18
5 Alice Modig
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 9.55 PB
6 Emma Wennerbo
Gefle IF
09 Gefle IF 9.69
7 Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 9.86
8 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 11.07
F13 200 m
12/9 14:45
Vind: +1.4
1 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 28.69 PB
2 Lilly Embretsén
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 30.15 PB
3 Stina Gavell
Söderhamns IF
10 Söderhamns IF 32.11
4 Hilde Andersson
Leksands FIK
11 Leksands FIK 32.25 PB
F13 & P13 600 m
11/9 14:15
1 Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 2:06.45
2 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 2:10.99 PB
3 Alfred Eriksson
Bollnäs FIK
08 Bollnäs FIK 2:16.77
Sammanställning per klass
P13
1 Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 2:06.45
2 Alfred Eriksson
Bollnäs FIK
08 Bollnäs FIK 2:16.77
F13
1 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 2:10.99
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
12/9 11:15
Vind: +1.2
1 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 9.85 PB
2 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 10.86
3 Alice Modig
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 12.52
F13 Höjd
12/9 11:30
1 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 127
2 Bella Lundh Hållén
Strands IF
09 Strands IF 117
112117122127130
78 Bella Lundh Hållénooxxx
83 Julia Gavellooxoxxoxxx
F13 Längd
Hoppzon
11/9 10:00
1 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 4.70 -0.9
2 Lilly Embretsén
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 4.35 -2.9 PB
3 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 4.20 -1.2
4 Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 4.14 -2.0
5 Emma Wennerbo
Gefle IF
09 Gefle IF 4.10 -0.9
6 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 3.94 -1.4
7 Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 3.68 -0.8
8 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 3.21 -1.6
123456
92 Lisa Flinkberg3.21 -1.63.10 -1.83.10 -0.72.86 -1.1
95 Moa Svedberg3.83 -0.94.20 -1.23.87 -0.14.04 -0.8
64 Isolde Hallman4.14 -2.04.10 -1.74.09 0.04.01 -0.1
9 Lilly Embretsén4.35 -2.94.14 -1.54.19 0.04.10 0.0
42 Eira Johannesson3.68 -0.83.41 -2.43.68 -0.23.61 0.0
45 Emma Wennerbo4.07 -1.44.07 -1.24.10 -0.94.06 +0.3
83 Julia Gavell3.94 -1.43.90 0.03.88 -0.93.83 -1.3
87 Ida Winlöf4.66 -1.64.70 -0.94.60 0.04.60 -0.4
F13 Tresteg
Hoppzon
12/9 10:00
1 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 8.85 0.0
2 Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 8.60 +0.2
3 Alice Modig
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 8.04 +0.2 PB
4 Bella Lundh Hållén
Strands IF
09 Strands IF 7.83 0.0
5 Hilde Andersson
Leksands FIK
11 Leksands FIK 7.39 +0.2
123456
83 Julia Gavell8.64 0.08.84 +0.28.29 +0.18.85 0.0
29 Alice Modig7.75 0.07.67 +0.18.04 +0.2x
64 Isolde Hallman8.56 0.08.17 +0.1x 8.60 +0.2
63 Hilde Andersson7.32 0.07.33 +0.17.39 +0.27.35 0.0
78 Bella Lundh Hållén7.53 +0.17.62 0.07.59 +0.27.83 0.0
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
11/9 12:15
1 Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 10.74
2 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 9.52
3 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 9.36 PB
4 Emma Wennerbo
Gefle IF
09 Gefle IF 8.36
5 Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 7.44
123456
87 Ida Winlöf9.52xxx
45 Emma Wennerbo7.688.367.71x
42 Eira Johannesson10.3410.4510.74x
83 Julia Gavell8.778.648.859.36
64 Isolde Hallman7.447.307.02-
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
11/9 13:45
1 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 25.76 PB
2 Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 23.92 PB
3 Maya Löf
Alunda SK
10 Alunda SK 20.33
4 Emma Wennerbo
Gefle IF
09 Gefle IF 17.36
123456
2 Maya Löfx18.00xxx20.33
42 Eira Johannesson23.9221.9418.95x21.85x
95 Moa Svedbergx25.7625.74x21.85x
45 Emma Wennerboxxxx17.3614.63
F13 Slägga
Vikt: 2,0kg
12/9 12:45
1 Maya Löf
Alunda SK
10 Alunda SK 31.09 PB
2 Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 26.35 PB
3 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 23.46
4 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 16.00 PB
123456
42 Eira Johannesson26.35xx26.21
2 Maya Löf31.09xxx
95 Moa Svedberg23.46x22.8222.86
92 Lisa Flinkbergx16.00x13.45
F13 Spjut
Vikt: 400g
12/9 13:30
1 Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 27.79 PB
2 Mira Lundvall
Bollnäs FIK
10 Bollnäs FIK 21.87
3 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 17.18
4 Bella Lundh Hållén
Strands IF
09 Strands IF 14.68
5 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 10.49
123456
26 Mira Lundvall19.73x21.6221.87
83 Julia Gavell17.1815.72x15.34
92 Lisa Flinkberg10.469.1010.0610.49
78 Bella Lundh Hållén12.8414.6813.3914.17
42 Eira Johannessonx27.7921.3125.58
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m
11/9 12:15
Vind: +0.9
1 Simon Bäckström
IFK Mora FIK
95 IFK Mora FIK 11.12 PB
2 Alexander Nyström
Rehns BK
03 Rehns BK 11.21
3 Hampus Forsberg
Idrottsgymnasiet Bollnäs
03 Idrottsgymnasiet Bollnäs 16.45
Män 200 m
12/9 15:00
Vind: +1.7
1 Mahadi Hassen
Bollnäs FIK
02 Bollnäs FIK 25.24
2 Yannis Constantin
Idrottsgymnasiet Bollnäs
01 Idrottsgymnasiet Bollnäs 29.24
3 Hampus Forsberg
Idrottsgymnasiet Bollnäs
03 Idrottsgymnasiet Bollnäs 36.23
Män & P17 800 m
11/9 14:45
1 Abbe Ali
Rehns BK
03 Rehns BK 2:05.42
2 Håkan Eriksson
Malungs Skid & Friidrott
61 Malungs Skid & Friidrott 2:14.11 PB
3 Martin Jansson
Söderhamns IF
91 Söderhamns IF 2:17.64 SB
4 Yannis Constantin
Idrottsgymnasiet Bollnäs
01 Idrottsgymnasiet Bollnäs 2:26.17
5 Mohammed Hassen
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 2:36.61
Sammanställning per klass
P17
1 Mohammed Hassen
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 2:36.61
Män
1 Abbe Ali
Rehns BK
03 Rehns BK 2:05.42
2 Håkan Eriksson
Malungs Skid & Friidrott
61 Malungs Skid & Friidrott 2:14.11
3 Martin Jansson
Söderhamns IF
91 Söderhamns IF 2:17.64
4 Yannis Constantin
Idrottsgymnasiet Bollnäs
01 Idrottsgymnasiet Bollnäs 2:26.17
Män 1 mile
12/9 13:30
1 Edvin Karlström
Rehns BK
91 Rehns BK 4:58.72 PB
2 Martin Jansson
Söderhamns IF
91 Söderhamns IF 5:03.88 PB
3 Yannis Constantin
Idrottsgymnasiet Bollnäs
01 Idrottsgymnasiet Bollnäs 5:16.98
Män Höjd
12/9 13:15
1 Magnus Olsson
Söderhamns IF
74 Söderhamns IF 145
121138145151
100 Magnus Olssonoooxxx
Män Längd
11/9 14:15
1 Teodor Lundvall
Bollnäs FIK
03 Bollnäs FIK 5.54 0.0
123456
27 Teodor Lundvallx x 5.54 0.0x x 4.30 +0.1
Män Kula
Vikt: 7,26kg
11/9 10:45
1 Teodor Lundvall
Bollnäs FIK
03 Bollnäs FIK 11.60 PB
2 Joel Jansson
Bollnäs FIK
93 Bollnäs FIK 10.47
123456
21 Joel Jansson10.4710.1010.43x9.96x
27 Teodor Lundvallx11.60----
Män Diskus
Vikt: 2,0kg
11/9 12:45
1 Teodor Lundvall
Bollnäs FIK
03 Bollnäs FIK 30.38 DM-gren 1:a
2 Joel Jansson
Bollnäs FIK
93 Bollnäs FIK 30.05 DM-gren 2:a
3 Malte Edwardsson
Bollnäs FIK
03 Bollnäs FIK 23.52 DM-gren 3:a
123456
21 Joel Janssonx29.32x30.0529.0728.41
7 Malte Edwardssonx23.2023.5223.4022.25x
27 Teodor Lundvall30.3826.93xx--
Män Slägga
Vikt: 7,26kg
12/9 11:15
1 Teodor Lundvall
Bollnäs FIK
03 Bollnäs FIK 33.01 PB
123456
27 Teodor Lundvallxx31.28xx33.01
Män Spjut
Vikt: 800g
12/9 14:00
1 Magnus Olsson
Söderhamns IF
74 Söderhamns IF 41.83
2 Mahadi Hassen
Bollnäs FIK
02 Bollnäs FIK 31.54
3 Mille Edwardsson
Bollnäs FIK
04 Bollnäs FIK 26.69
123456
15 Mahadi Hassen31.5429.30----
100 Magnus Olsson36.4638.0141.6441.8340.96x
8 Mille Edwardsson23.6424.3826.69---
P19 Kula
Vikt: 6,0kg
11/9 10:45
1 Teodor Lundvall
Bollnäs FIK
03 Bollnäs FIK 11.95
123456
27 Teodor Lundvallxxxx11.95x
P19 Diskus
Vikt: 1,75kg
11/9 12:45
1 Teodor Lundvall
Bollnäs FIK
03 Bollnäs FIK 32.09
2 Malte Edwardsson
Bollnäs FIK
03 Bollnäs FIK 25.59
3 Mahadi Hassen
Bollnäs FIK
02 Bollnäs FIK 17.12
123456
27 Teodor Lundvall28.89x31.4332.09--
7 Malte Edwardsson24.5225.52x25.5225.5924.17
15 Mahadi Hassen17.12x16.71---
P19 Slägga
Vikt: 6,0kg
12/9 11:15
1 Teodor Lundvall
Bollnäs FIK
03 Bollnäs FIK 40.32
123456
27 Teodor Lundvallx40.32x39.96xx
P17 100 m
11/9 12:15
Vind: +1.2
1 Alfred Sandström
IFK Mora FIK
04 IFK Mora FIK 12.05
2 Isak Kerar
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 12.67
3 Alvar Broth
Järvsö IF
04 Järvsö IF 12.86
4 Mohammed Hassen
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 13.17
P17 200 m
12/9 15:10
Vind: +1.3
1 Alfred Sandström
IFK Mora FIK
04 IFK Mora FIK 24.43
2 Alvar Broth
Järvsö IF
04 Järvsö IF 26.53 PB
3 Mohammed Hassen
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 27.41
P17 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 800 m

P17 Längd
11/9 14:15
1 Alvar Broth
Järvsö IF
04 Järvsö IF 5.37 0.0
123456
61 Alvar Brothx 5.22 -0.1x x x 5.37 0.0
P17 Tresteg
12/9 10:45
1 Alvar Broth
Järvsö IF
04 Järvsö IF 11.33 +1.9
123456
61 Alvar Brothx x 11.33 +1.911.16 +1.3x 11.03 +1.8
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
11/9 10:45
1 Mille Edwardsson
Bollnäs FIK
04 Bollnäs FIK 11.98
123456
8 Mille Edwardsson11.2111.9811.9611.90x11.78
P17 Diskus
Vikt: 1,5kg
11/9 12:45
1 Mille Edwardsson
Bollnäs FIK
04 Bollnäs FIK 32.64 PB DM-gren 1:a
2 Alvar Broth
Järvsö IF
04 Järvsö IF 24.92 DM-gren 2:a
123456
8 Mille Edwardsson29.9430.6031.45x32.6431.93
61 Alvar Broth23.5924.92x24.4523.19-
P17 Slägga
Vikt: 5,0kg
12/9 11:15
1 Mille Edwardsson
Bollnäs FIK
04 Bollnäs FIK 47.99 PB
123456
8 Mille Edwardsson47.9946.90x45.2246.7046.01
P17 Spjut
Vikt: 700g
12/9 10:00
1 Alvar Broth
Järvsö IF
04 Järvsö IF 36.96
2 Anton Persson
Strands IF
04 Strands IF 19.38 PB
3 Iker Anteskog
Strands IF
04 Strands IF 18.19 PB
123456
79 Anton Persson14.9819.3017.5515.9519.3816.40
61 Alvar Broth36.96xx--32.96
71 Iker Anteskog15.4018.1915.6713.5015.1714.00
P15 80 m

Grenen genomfördes tillsammans med F15 80 m

P15 Längd
11/9 14:15
1 Oscar Norberg
Gefle IF
07 Gefle IF 4.65 0.0
123456
43 Oscar Norberg4.65 0.0x 4.61 +0.64.57 +0.24.53 +0.44.34 -0.8
P13 60 m
11/9 11:45
Vind: +0.2
1 Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 8.81
2 Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 8.92 =PB
3 Alfred Eriksson
Bollnäs FIK
08 Bollnäs FIK 9.88 PB
P13 200 m
12/9 14:30
Vind: +1.1
1 Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 29.28 PB
2 Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 29.88
P13 600 m

Grenen genomfördes tillsammans med F13 600 m

P13 Längd
Hoppzon
11/9 10:00
1 Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 4.58 -1.5 PB
2 Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 4.11 -1.2
3 Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 4.05 -2.2
4 Noel Westberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 3.57 0.0 PB
123456
35 Axel Svedberg4.39 -1.84.58 -1.54.31 -0.24.30 0.0
65 Arvid Kvarnback4.05 -2.22.84 -1.0- -
39 Noel Westberg3.45 -2.23.53 -1.43.52 +0.73.57 0.0
82 Gusten Berglund3.83 -1.64.11 -1.23.81 -1.23.90 0.0
P13 Tresteg
Hoppzon
12/9 10:00
1 Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 8.56 0.0 PB
2 Noel Westberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 7.74 +0.2
123456
35 Axel Svedberg8.49 0.08.09 +0.28.32 +0.18.56 0.0
39 Noel Westberg7.59 0.07.74 +0.2x x
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
11/9 12:15
1 Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 8.50
2 Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 8.14
3 Noel Westberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 6.90 PB
123456
82 Gusten Berglund8.147.89x7.14
39 Noel Westberg6.906.596.716.58
65 Arvid Kvarnback8.508.237.188.42
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
11/9 13:45
1 Alfred Eriksson
Bollnäs FIK
08 Bollnäs FIK 21.90 PB
2 Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 20.33 PB
123456
11 Alfred Eriksson19.80xxx21.9019.24
65 Arvid Kvarnbackxx20.33x17.7020.33
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

M45 Diskus
Vikt: 2,0kg
1 Magnus Olsson
Söderhamns IF
74 Söderhamns IF 24.94 Endast DM-gren
123456
100 Magnus Olsson24.94-21.99x--
M70 Diskus
Vikt: 1,0kg
1 Torvald Pääjärvi
Järvsö IF
48 Järvsö IF 16.70 Endast DM-gren
123456
62 Torvald Pääjärvi12.7516.70x---