Resultat Stonehill Games

Stenkullens IP, Lerum   2023-08-25 - 2023-08-27

Arrangör: IK Lerum Friidrott Tävlingsledare: Michael Pettersson Senast uppdaterad: 2023-09-04 09:30:22
2023-08-25 2023-08-26 2023-08-27 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor 100 m
26/8 12:20
Vind: 0.0
1 Elvira Tanderud
Ullevi FK
04 Ullevi FK 12.08 q
2 Sofia Björkman
IF Kville
03 IF Kville 12.48 q
Kvinnor 100 m Extralopp
26/8 13:15
Vind: -0.1
1 Elvira Tanderud
Ullevi FK
04 Ullevi FK 12.04 TR
2 Sofia Björkman
IF Kville
03 IF Kville 12.35
3 Hanna Amundin
Ullevi FK
07 Ullevi FK 12.59
Kvinnor 150m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 150m

Kvinnor & F17 3000 m
27/8 11:10
1 Matilda Lindman
Örgryte IS
95 Örgryte IS 10:49.20 PB 1:a DM
2 Jenny Jernberg
Örgryte IS
89 Örgryte IS 11:08.99 PB 2:a DM
3 Josefine Gustavsson
Mölndals AIK
00 Mölndals AIK 11:11.51 3:a DM
4 Tuva Sandberg
IF Hagen
06 IF Hagen 11:43.13
5 Emma Gullbrand
IF Hagen
06 IF Hagen 11:43.59 PB
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Matilda Lindman
Örgryte IS
95 Örgryte IS 10:49.20
2 Jenny Jernberg
Örgryte IS
89 Örgryte IS 11:08.99
3 Josefine Gustavsson
Mölndals AIK
00 Mölndals AIK 11:11.51
F17
1 Tuva Sandberg
IF Hagen
06 IF Hagen 11:43.13
2 Emma Gullbrand
IF Hagen
06 IF Hagen 11:43.59
Kvinnor Stav
27/8 12:50
1 Anna Mol
Ullevi FK
99 Ullevi FK 298 PB
248258268278288298308
505 Anna Molo-oooxoxxx
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Anna Mol
Ullevi FK
99 Ullevi FK 298
Kvinnor Tresteg
27/8 09:45
Vendela von Corswant
Örgryte IS
93 Örgryte IS 11.69 +0.6 Utom tävlan
123456
531 Vendela von Corswant11.45 0.011.28 +0.511.69 +0.611.44 0.011.35 -0.211.67 +1.3
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
27/8 13:00
1 Natalie Nilssen Zappalà
Ullevi FK
00 Ullevi FK 12.89
123456
506 Natalie Nilssen Zappalà12.45x12.89xxx
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Natalie Nilssen Zappalà
Ullevi FK
00 Ullevi FK 12.89
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
26/8 12:15
1 Mari Klaup
Ullevi FK
90 Ullevi FK 39.51
123456
503 Mari Klaup38.5339.4639.51x38.1336.54
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Mari Klaup
Ullevi FK
90 Ullevi FK 39.51
F19 & Veteraner Kvinnor 800 m
26/8 15:00
1 Hanna Lagerkvist
Hälle IF
04 Hälle IF 2:26.80
2 Leonor Riquelme
Hälle IF
05 Hälle IF 2:39.12 SB
3 Annie Andreasson
Lerum Friidrott
84 Lerum Friidrott 2:41.85 PB
4 Anna Logg
Hälle IF
78 Hälle IF 2:54.38
5 Maria Ionice Jonsson
IF Kville
63 IF Kville 3:00.08 PB
Sammanställning per klass
K60
1 Maria Ionice Jonsson
IF Kville
63 IF Kville 3:00.08
K45
1 Anna Logg
Hälle IF
78 Hälle IF 2:54.38
K35
1 Annie Andreasson
Lerum Friidrott
84 Lerum Friidrott 2:41.85
F19
1 Hanna Lagerkvist
Hälle IF
04 Hälle IF 2:26.80
2 Leonor Riquelme
Hälle IF
05 Hälle IF 2:39.12
F19 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 3000 m

F19 Höjd
27/8 10:25
1 Ebba Elfström
Lidköpings IS
05 Lidköpings IS 161
149155161167
307 Ebba Elfströmoooxxx
F19 Stav
27/8 12:50
1 Elin Jansson
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 338 PB
2 Sofia Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 328
288298308318328338348
101 Sofia Olsson--xoxoxoxxx
240 Elin Janssono-oxxoxxoxxoxxx
F19 Längd
27/8 11:55
1 Leia Holm
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 4.77 0.0 1:a DM
123456
237 Leia Holmx 4.77 0.03.35 0.03.28 0.0x x
F17 100 m Försök
26/8 12:25
Heat 1
Vind: 0.0
1 Adela Riquelme
Hälle IF
06 Hälle IF 13.15 q
2 Nicolina Sinclair
Stenungsunds FI
07 Stenungsunds FI 13.44 q
3 Moa Stagemyr
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 15.01 q PB M
4 Ebba Rickardsson
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 18.07
Heat 2
Vind: 0.0
1 Hanna Amundin
Ullevi FK
07 Ullevi FK 12.62 q
2 Olga Drapella
Trollhättan FIK
07 Trollhättan FIK 13.73 q PB
3 Ebba Bränholm
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 14.45 q
F17 100 m Final
26/8 13:30
Vind: -0.2
1 Adela Riquelme
Hälle IF
06 Hälle IF 12.94 PB
2 Nicolina Sinclair
Stenungsunds FI
07 Stenungsunds FI 13.33
3 Olga Drapella
Trollhättan FIK
07 Trollhättan FIK 13.80
4 Moa Stagemyr
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 15.29 1:a DM
Ebba Bränholm
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK DNS
F17 200 m
27/8 10:50
Final
Vind: +0.6
Tot. plac.
1 Julia Swerin
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 26.78 1 SB 1:a DM
2 Nicolina Sinclair
Stenungsunds FI
07 Stenungsunds FI 26.81 2 =PB
3 Maja Andersson
IF Hagen
07 IF Hagen 28.66 3
4 Hilda Rydén
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 28.74 4 2:a DM
Extra
Vind: +0.4
Tot. plac.
1 Ebba Rickardsson
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 35.70 5 PB
F17 400 m
26/8 15:30
1 Klara Rickardsson
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 1:02.50 TR
2 Tuva Sandberg
IF Hagen
06 IF Hagen 1:03.38 PB
3 Ella Pettersson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 1:04.31 PB 1:a DM
4 Maja Andersson
IF Hagen
07 IF Hagen 1:07.82
5 Lovisa Ludwigsson
Göteborgs KIK
07 Göteborgs KIK 1:12.59 PB 2:a DM
6 Elin Lennartsson
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK 1:14.26 3:a DM
F17 800 m
27/8 09:30
1 Sara Barndik
Lidköpings IS
06 Lidköpings IS 2:21.97 SB
2 Tuva Sandberg
IF Hagen
06 IF Hagen 2:24.57 PB
3 Alva Thunberg
IFK Göteborg
06 IFK Göteborg 2:32.49 1:a DM
4 Emma Gullbrand
IF Hagen
06 IF Hagen 2:41.28
5 Maja Andersson
IF Hagen
07 IF Hagen 2:48.59
F17 1500 m
26/8 17:45
1 Ester Strand
Hälle IF
07 Hälle IF 4:57.24
2 Tuva Sandberg
IF Hagen
06 IF Hagen 5:08.12
3 Lovisa Nilsson
Trollhättan FIK
06 Trollhättan FIK 5:11.40
4 Lovisa Emanuelsson
IFK Göteborg
06 IFK Göteborg 5:23.70 1:a DM
F17 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 3000 m

F17 1500 m hinder
Höjd: 76,2cm
25/8 18:30
1 Tuva Sandberg
IF Hagen
06 IF Hagen 5:39.70 PB
2 Elsa Dehre
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 5:42.74 PB 1:a DM
F17 100 m häck
Höjd: 76,2cm
27/8 12:15
Vind: +0.9
1 Lisa Erkfeldt
IFK Göteborg
07 IFK Göteborg 14.22 q TR 1:a DM
2 Julia Swerin
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 15.60 q PB 2:a DM
3 Elin Lennartsson
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK 20.23 q 3:a DM
F17 100 m häck Extralopp
Höjd: 76,2cm
27/8 14:40
Vind: 0.0
1 Lisa Erkfeldt
IFK Göteborg
07 IFK Göteborg 14.17 TR 1:a DM
Julia Swerin
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott DNS
Elin Lennartsson
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK DNS
F17 400 m häck

Grenen genomfördes tillsammans med F14 300 m häck

F17 4x100 m

Grenen genomfördes tillsammans med P19 4x100 m

F17 Stav
27/8 12:50
1 Jenny Lundin
IF Rigor
06 IF Rigor 308
2 Ebba Bränholm
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 268 1:a DM
258268278288298308318
98 Jenny Lundin--ooooxxx
406 Ebba Bränholmoxxoxxx
F17 Längd
27/8 15:40
1 Julia Swerin
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 4.97 +1.0 SB 1:a DM
2 Ebba Pauli
Ullevi FK
06 Ullevi FK 4.58 +0.8 PB 2:a DM
3 Lovisa Ludwigsson
Göteborgs KIK
07 Göteborgs KIK 4.40 +1.0 3:a DM
4 Klara Rickardsson
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 4.35 +2.1
5 Elin Lennartsson
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK 4.24 0.0 4:a DM
6 Sara Barndik
Lidköpings IS
06 Lidköpings IS 4.12 -0.5
7 Ebba Rickardsson
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 3.14 0.0
123456
310 Ebba Rickardssonx 3.00 0.03.14 0.03.01 0.0x 3.13 0.0
507 Ebba Paulix 4.21 +0.44.52 0.04.37 -0.24.57 +0.24.58 +0.8
187 Elin Lennartsson3.84 -0.34.06 0.03.87 -0.63.90 -0.63.96 0.04.24 0.0
33 Lovisa Ludwigsson4.40 +1.04.23 +0.24.32 0.04.20 0.0x 4.20 +1.2
287 Julia Swerin4.61 +1.5x x 4.55 0.04.97 +1.03.23 +0.9
311 Klara Rickardssonx 4.09 0.04.35 +2.14.19 +0.24.30 -0.24.33 +0.5
305 Sara Barndikx x x x 4.12 -0.53.96 +0.5
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
26/8 11:20
1 Moa Persson
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 9.61 PB 1:a DM
123456
445 Moa Persson8.409.248.808.858.819.61
F17 Diskus
Vikt: 1,0kg
27/8 15:40
1 Linnea Fohlén Gladh
Trollhättan FIK
06 Trollhättan FIK 35.53 SB
2 Thea Grangéus
Falkenbergs IK
06 Falkenbergs IK 29.39
3 Moa Persson
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 27.62 SB 1:a DM
4 Misa Widetoft
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 25.62
123456
477 Linnea Fohlén Gladh32.5735.4235.5334.5034.9533.67
445 Moa Perssonx21.6823.8827.62x26.19
23 Thea Grangéus28.46x29.39x28.63x
38 Misa Widetoft25.62xxxxx
F17 Slägga
Vikt: 3,0kg
26/8 14:40
1 Molly Klingener
Lerum Friidrott
06 Lerum Friidrott 58.23 1:a DM
2 Linnea Fohlén Gladh
Trollhättan FIK
06 Trollhättan FIK 51.00
3 Hilda Rydén
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 42.13 PB 2:a DM
4 Moa Persson
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 39.46 3:a DM
5 Wilma Backström
Trollhättan FIK
07 Trollhättan FIK 39.40
6 Lisa Karlsson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 35.09 4:a DM
7 Elin Wrange Linder
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 30.78 5:a DM
123456
248 Molly Klingener55.4558.11x58.23xx
477 Linnea Fohlén Gladhxxx51.00xx
474 Wilma Backström39.34xxx35.8539.40
451 Hilda Rydén36.5240.2938.0939.6642.1338.02
445 Moa Perssonx34.3937.61x39.46x
427 Lisa Karlsson31.9933.0930.9632.5935.0934.16
471 Elin Wrange Linder27.8630.7130.78x29.17x
F17 Spjut
Vikt: 500g
27/8 11:30
1 Alice Boström Holmberg
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 33.46 1:a DM
2 Moa Persson
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 29.68 2:a DM
3 Misa Widetoft
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 28.16
4 Tuva Sandberg
IF Hagen
06 IF Hagen 22.68
123456
38 Misa Widetoft25.52xxxx28.16
404 Alice Boström Holmberg29.50x31.3833.46x32.98
61 Tuva Sandberg20.2722.6820.1020.28x19.57
445 Moa Persson28.6227.8829.1629.68x27.53
F15 80 m
26/8 12:55
Vind: 0.0
1 Thea Utkovic
Ullevi FK
08 Ullevi FK 10.96 q 1:a DM
2 Märta Elfström
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 11.06 q 2:a DM
3 Liiv Björk
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 11.70 q PB 3:a DM
4 Selma Kristiansson
Göteborgs KIK
08 Göteborgs KIK 11.72 q PB 4:a DM
5 Filippa Petersson
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 11.92 q 5:a DM
F15 300 m
27/8 16:30
1 Sarah Pappila
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 45.58 PB 1:a DM
2 Maja Barndik
Lidköpings IS
08 Lidköpings IS 47.22
3 Selma Kristiansson
Göteborgs KIK
08 Göteborgs KIK 47.38 2:a DM
4 Ida Klingener
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 48.85 3:a DM
F15 800 m
26/8 15:20
1 Alice Samuelsson
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 2:23.81 1:a DM
2 Leonie Algurén
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 2:30.71 2:a DM
3 Ida Klingener
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 2:36.44 SB 3:a DM
4 Linnéa Nilsson
Trollhättan FIK
08 Trollhättan FIK 2:37.18 PB
5 Maja Carlsson
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 2:39.33 4:a DM
6 Elin Flagg
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 2:42.25 PB 5:a DM
F15 & F14 2000 m
27/8 09:15
1 Alice Samuelsson
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 7:07.18 1:a DM
2 Julia Walltin
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 7:16.23 PB
3 Emma Ehrnborg
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 7:24.63 PB 1:a DM
4 Maja Carlsson
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 7:27.81 2:a DM
5 Lovisa Jönsson
Majornas IK
09 Majornas IK 7:50.70 2:a DM
6 Elin Flagg
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 7:59.17 PB 3:a DM
Sammanställning per klass
F15
1 Alice Samuelsson
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 7:07.18
2 Maja Carlsson
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 7:27.81
3 Elin Flagg
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 7:59.17
F14
1 Julia Walltin
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 7:16.23
2 Emma Ehrnborg
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 7:24.63
3 Lovisa Jönsson
Majornas IK
09 Majornas IK 7:50.70
F15 & F14 1500 m hinder
Höjd: 76,2cm
25/8 18:15
1 Nike Emanuelsson
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 5:17.05 1:a DM
2 Alice Samuelsson
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 5:19.24 1:a DM
3 Alice Lindblad
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 5:33.95 PB 2:a DM
4 Leonie Algurén
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 5:47.51 PB 2:a DM
5 Ellen Bäckman
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 5:59.34 PB 3:a DM
6 Ida Klingener
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 6:00.16 3:a DM
7 Elin Flagg
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 6:11.11 PB 4:a DM
8 Maja Carlsson
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 6:18.80 5:a DM
9 Sara Karner
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 6:43.54 PB 6:a DM
10 Liv Hammarberg
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 7:02.35 7:a DM
Sammanställning per klass
F15
1 Alice Samuelsson
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 5:19.24
2 Leonie Algurén
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 5:47.51
3 Ida Klingener
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 6:00.16
4 Elin Flagg
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 6:11.11
5 Maja Carlsson
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 6:18.80
6 Sara Karner
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 6:43.54
7 Liv Hammarberg
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 7:02.35
F14
1 Nike Emanuelsson
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 5:17.05
2 Alice Lindblad
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 5:33.95
3 Ellen Bäckman
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 5:59.34
F15 & P14 4x80 m
25/8 19:20
1 IF Hagen
Hanna Andersson 09
Elvira Grimstedt 09
Maria Russetti 09
Siri Fellbrant 08

IF Hagen
IF Hagen 44.08
2 Lerum Friidrott Lag P14
Oskar Hallenbo 09
Isac Gabrielsson 09
Kevin Fatty 10
Filip Broman 10

Lerum Friidrott
Lerum Friidrott 44.37
Sammanställning per klass
P14
1 Lerum Friidrott Lag P14
Lerum Friidrott
Lerum Friidrott 44.37
F15
1 IF Hagen
IF Hagen
IF Hagen 44.08
F15 Höjd
27/8 12:45
1 Elsa Ekgrim
IF Rigor
08 IF Rigor 164
2 Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 150
3 Maja Barndik
Lidköpings IS
08 Lidköpings IS 142
4 Vega Andersson
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 133 1:a DM
128133138142146150153157161164167
89 Elsa Ekgrim-----ooooxoxxx
171 Vega Anderssonooxxx
304 Maja Barndik-oxoxoxxx
97 Elin Larsson---ooxxoxxx
F15 Stav
26/8 14:20
1 Sarah Pappila
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 268 PB 1:a DM
Liv Hammarberg
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott x
198208218228238248258268278
189 Sarah Pappila----oooxxoxxx
236 Liv Hammarbergxxx
F15 Längd
26/8 15:45
1 Vega Andersson
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 4.30 0.0 1:a DM
2 Ida Klingener
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 4.19 0.0 2:a DM
3 Liiv Björk
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 4.03 0.0 PB 3:a DM
Ylva Algotson
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott -
123456
536 Ylva Algotson-
247 Ida Klingener3.91 0.0x 3.95 0.04.19 0.04.07 0.04.00 0.0
171 Vega Andersson4.30 0.0x x x 3.83 0.03.93 0.0
174 Liiv Björk3.86 0.03.93 0.04.00 0.03.93 0.03.93 0.04.03 0.0
F15 Tresteg
27/8 09:45
1 Elin Dahlén
Stenungsunds FI
08 Stenungsunds FI 9.10 0.0
123456
383 Elin Dahlénx 9.10 0.0x x - -
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
27/8 15:10
1 Klara Petersson
Sävedalens AIK
08 Sävedalens AIK 12.08 1:a DM
2 Matilda Skoglund
Ullevi FK
08 Ullevi FK 11.61 2:a DM
3 Noomi Emanuelsson
IFK Göteborg
08 IFK Göteborg 9.23 3:a DM
123456
512 Matilda Skoglundx10.51x11.61x11.23
446 Klara Petersson11.5412.08xxxx
117 Noomi Emanuelsson8.309.199.239.01x9.07
F15 Diskus
Vikt: 0,75kg
26/8 11:20
1 Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 38.88 PB
2 Klara Petersson
Sävedalens AIK
08 Sävedalens AIK 35.40 1:a DM
3 Ida Bjerkliden
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 28.12 2:a DM
123456
446 Klara Peterssonx33.54xx35.40x
173 Ida Bjerkliden25.6923.9124.8822.4328.12x
97 Elin Larssonx35.2733.5937.3038.88x
F15 Slägga
Vikt: 3,0kg
27/8 09:00
1 Klara Petersson
Sävedalens AIK
08 Sävedalens AIK 48.92 1:a DM
2 Matilda Skoglund
Ullevi FK
08 Ullevi FK 36.31 PB 2:a DM
123456
512 Matilda Skoglund36.31x32.42xx33.54
446 Klara Petersson48.92xxx45.78x
F15 Spjut
Vikt: 500g
26/8 17:05
1 Noomi Emanuelsson
IFK Göteborg
08 IFK Göteborg 28.95 1:a DM
2 Klara Petersson
Sävedalens AIK
08 Sävedalens AIK 27.92 SB 2:a DM
3 Liiv Björk
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK 24.58 PB 3:a DM
Ida Bjerkliden
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK -
Stina Junestål
IF Kville
08 IF Kville -
123456
117 Noomi Emanuelsson28.95xx27.48xx
173 Ida Bjerkliden------
78 Stina Junestål------
174 Liiv Björk24.5824.3024.5423.3723.1722.95
446 Klara Peterssonxx27.9226.17xx
F14 80 m Försök
26/8 13:00
Heat 1
Vind: 0.0
1 Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 10.97 q PB
2 Maria Russetti
IF Hagen
09 IF Hagen 11.35 q
3 Moa Nyman
Göteborgs KIK
09 Göteborgs KIK 11.66 q
4 Thea Sundler
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 11.85
5 Ella Ruderfelt
IF Rigor
09 IF Rigor 11.92 PB
Heat 2
Vind: -0.3
1 Liv Ternestedt
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 11.08 q
2 Tindra Nyman
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 11.61 q =PB
3 Elvira Grimstedt
IF Hagen
09 IF Hagen 11.67 q
4 Vera Liøkel
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 12.08 PB
5 Emma Ekberg
Sävedalens AIK
09 Sävedalens AIK 12.17 PB
Heat 3
Vind: 0.0
1 Ella Edgren
Lekeryd-Svarttorp SK
09 Lekeryd-Svarttorp SK 11.44 q
2 Isabella Jakobsson
Bohus IF
09 Bohus IF 11.48 q
3 Hanna Salberg
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 11.81 q PB
4 Ella Gross
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 12.00
5 Esther Modig
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 12.03 PB
Heat 4
Vind: 0.0
1 Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK 11.26 q
2 Lisa Högberg
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 11.44 q
3 Ida Lindstrand
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 11.59 q PB
4 Vilma Dahlin
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 12.16
5 Ella Jarenskog
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 12.53 PB
F14 80 m Final
26/8 14:10
A-Final
Vind: 0.0
1 Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 10.83 PB
2 Liv Ternestedt
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 10.96 1:a DM
3 Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK 11.19
4 Maria Russetti
IF Hagen
09 IF Hagen 11.31
5 Lisa Högberg
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 11.46 3:a DM
6 Ella Edgren
Lekeryd-Svarttorp SK
09 Lekeryd-Svarttorp SK 11.52
B-Final
Vind: 0.0
1 Isabella Jakobsson
Bohus IF
09 Bohus IF 11.32 2:a DM
2 Ida Lindstrand
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 11.61 4:a DM
3 Elvira Grimstedt
IF Hagen
09 IF Hagen 11.70
4 Moa Nyman
Göteborgs KIK
09 Göteborgs KIK 11.73 5:a DM
5 Hanna Salberg
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 11.80 PB 6:a DM
6 Tindra Nyman
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 11.86 7:a DM
F14 300 m
27/8 16:15
A-Final
Tot. plac.
1 Isabella Jakobsson
Bohus IF
09 Bohus IF 45.77 2 PB 2:a DM
2 Ellen Bäckman
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 45.89 3 PB 3:a DM
3 Milla Andreasson
Göteborgs KIK
09 Göteborgs KIK 46.63 7 PB 7:a DM
4 Hanna Andersson
IF Hagen
09 IF Hagen 48.18 8
5 Tindra Nyman
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 49.82 10 8:a DM
6 Ida Lindstrand
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 53.52 11 9:a DM
B-Final
Tot. plac.
1 Nike Emanuelsson
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 44.22 1 PB 1:a DM
2 Cornelia Martin
Sävedalens AIK
09 Sävedalens AIK 46.01 4 PB 4:a DM
3 Klara Stübner
Göteborgs KIK
09 Göteborgs KIK 46.32 5 PB 5:a DM
4 Alice Lindblad
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 46.60 6 PB 6:a DM
5 Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK 49.18 9 PB
F14 800 m
26/8 15:25
1 Hanna Strand
Hälle IF
09 Hälle IF 2:18.27 TR
2 Nike Emanuelsson
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 2:24.32 1:a DM
3 Alice Lindblad
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 2:29.14 2:a DM
4 Julia Walltin
IKHP Huskvarna
09 IKHP Huskvarna 2:31.09 PB
5 Emma Ehrnborg
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 2:32.89 PB 3:a DM
6 Maria Russetti
IF Hagen
09 IF Hagen 2:35.16
7 Demi Kiriazidou
Majornas IK
09 Majornas IK 2:36.51 PB 4:a DM
8 Milla Andreasson
Göteborgs KIK
09 Göteborgs KIK 2:37.59 5:a DM
9 Lovisa Jönsson
Majornas IK
09 Majornas IK 2:43.86 PB 6:a DM
Agnes Sandedal
Ullevi FK
09 Ullevi FK DNS
F14 2000 m

Grenen genomfördes tillsammans med F15 2000 m

F14 1500 m hinder

Grenen genomfördes tillsammans med F15 1500 m hinder

F14 & Veteraner Kvinnor 80 m häck Försök
Höjd: 76,2cm
27/8 12:30
Heat 1
Vind: +0.1
1 Isabella Siering
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 13.35 q PB
2 Liv Holm
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 14.24 PB
3 Thea Sundler
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 14.76 PB
4 Leia Esser
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 15.06 PB
Petra Thulin
IFK Göteborg
79 IFK Göteborg 12.75 PB Utom tävlan
Nike Emanuelsson
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg DQ
Heat 2
Vind: +0.9
1 Ida Ryttberg
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 13.29 q
2 Klara Stübner
Göteborgs KIK
09 Göteborgs KIK 13.35 q
3 Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK 13.61 q
4 Liv Ternestedt
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 13.99 q
5 Felicia Thorén
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 14.16 q
6 Paulina Pappi
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 14.29
Sammanställning per klass
K40
Petra Thulin
IFK Göteborg
79 IFK Göteborg 12.75
F14
1 Ida Ryttberg
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 13.29
2 Isabella Siering
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 13.35
2 Klara Stübner
Göteborgs KIK
09 Göteborgs KIK 13.35
4 Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK 13.61
5 Liv Ternestedt
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 13.99
6 Felicia Thorén
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 14.16
7 Liv Holm
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 14.24
8 Paulina Pappi
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 14.29
9 Thea Sundler
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 14.76
10 Leia Esser
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 15.06
Nike Emanuelsson
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg DQ
F14 & Veteraner Kvinnor 80 m häck Final
Höjd: 76,2cm
27/8 14:18
Final
Vind: -0.7
1 Klara Stübner
Göteborgs KIK
09 Göteborgs KIK 13.04 1:a DM
2 Isabella Siering
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 13.16 PB 2:a DM
3 Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK 13.36 PB
4 Ida Ryttberg
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 13.73 3:a DM
5 Liv Ternestedt
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 14.32 4:a DM
Felicia Thorén
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg DNS
Extralopp
Vind: 0.0
Petra Thulin
IFK Göteborg
79 IFK Göteborg 12.97 Utom tävlan
Sammanställning per klass
K40
Petra Thulin
IFK Göteborg
79 IFK Göteborg 12.97
F14
1 Klara Stübner
Göteborgs KIK
09 Göteborgs KIK 13.04
2 Isabella Siering
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 13.16
3 Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK 13.36
4 Ida Ryttberg
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 13.73
5 Liv Ternestedt
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 14.32
Felicia Thorén
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg DNS
F17 & F14 300 m häck
Höjd: 76,2cm
26/8 17:15
1 Elin Stagemyr
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 49.28 PB 1:a DM
2 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 51.02 PB
3 Alva Thunberg
IFK Göteborg
06 IFK Göteborg 51.76 SB 1:a DM
4 Ida Ryttberg
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 53.94 PB 2:a DM
5 Elin Lennartsson
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK 1:00.51 2:a DM
Sammanställning per klass
F17
1 Alva Thunberg
IFK Göteborg
06 IFK Göteborg 51.76
2 Elin Lennartsson
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK 1:00.51
F14
1 Elin Stagemyr
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 49.28
2 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 51.02
3 Ida Ryttberg
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 53.94
F14 4x80 m
25/8 19:30
1 IFK Göteborg Lag Blå
Liv Holm 09
Gabriella Larsson 09
Jezania Kabongo 09
Frida Karlsson 09

IFK Göteborg
IFK Göteborg 42.73
2 IFK Göteborg Lag Vit
Tindra Nyman 09
Ellen Bäckman 09
Isabella Siering 09
Nike Emanuelsson 09

IFK Göteborg
IFK Göteborg 42.88
3 Mölndals AIK Lag blå
Elin Stagemyr 09
Molly Hallberg 09
Meja Strid 09
Ebba Renholm 09

Mölndals AIK
Mölndals AIK 44.29
4 Lerum Friidrott Lag x
Ella Jarenskog 09
Ida Lindstrand 09
Liv Ternestedt 09
Ida Ryttberg 09

Lerum Friidrott
Lerum Friidrott 44.37
5 Mölndals AIK Lag röd
Lisa Högberg 09
Hanna Salberg 09
Ella Gross 09
Hedvig Hänel 09

Mölndals AIK
Mölndals AIK 45.22
6 Majornas IK
Judit Markhede 09
Demi Kiriazidou 09
Embla Norinder 10
Maja Farnebo 10

Majornas IK
Majornas IK 45.27
F14 Höjd
27/8 12:45
1 Liv Ternestedt
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 150 1:a DM
2 Ida Ryttberg
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 150 2:a DM
3 Elin Stagemyr
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 150 PB 3:a DM
4 Ella Gross
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 142 4:a DM
5 Paulina Pappi
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 142 5:a DM
=6 Felicia Thorén
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 133 6:a DM
=6 Viola Brorsson
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 133 6:a DM
8 Isabella Haegermark
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 128 SB 8:a DM
9 Selma Suraiya
Bohus IF
09 Bohus IF 128 PB 9:a DM
117123128133138142146150153
133 Paulina Pappi---oxxoxoxxx
289 Liv Ternestedt----xooxxooxxx
231 Isabella Haegermarkoooxxx
344 Ella Gross-ooooxoxxx
17 Selma Suraiyaooxxoxxx
271 Ida Ryttberg----ooxoxoxxx
145 Felicia Thorénooooxxx
375 Elin Stagemyr---ooxxoxoxoxxx
215 Viola Brorsson-oooxxx
F14 Stav
26/8 09:45
1 Ida Ryttberg
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 298 1:a DM
2 Isabella Siering
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 258 2:a DM
228238248258268278288298308
140 Isabella Sieringoxoooxxx
271 Ida Ryttberg-----o-xoxxx
F14 Längd
26/8 17:00
1 Klara Stübner
Göteborgs KIK
09 Göteborgs KIK 4.48 0.0 1:a DM
2 Cornelia Martin
Sävedalens AIK
09 Sävedalens AIK 4.45 0.0 PB 2:a DM
3 Ella Edgren
Lekeryd-Svarttorp SK
09 Lekeryd-Svarttorp SK 4.44 0.0
4 Molly Hallberg
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 4.30 0.0 3:a DM
5 Lisa Högberg
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 4.26 0.0 4:a DM
6 Ida Lindstrand
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 4.17 0.0 5:a DM
7 Moa Nyman
Göteborgs KIK
09 Göteborgs KIK 4.15 0.0 6:a DM
8 Demi Kiriazidou
Majornas IK
09 Majornas IK 4.14 0.0 7:a DM
9 Thea Sundler
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 4.06 0.0 8:a DM
10 Astrid Jarneving
Sävedalens AIK
09 Sävedalens AIK 4.03 0.0 PB 9:a DM
11 Judit Markhede
Majornas IK
09 Majornas IK 3.98 0.0 10:a DM
12 Esther Modig
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 3.90 0.0 11:a DM
13 Vera Liøkel
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 3.86 0.0 PB 12:a DM
14 Ella Ruderfelt
IF Rigor
09 IF Rigor 3.86 0.0
15 Vilma Dahlin
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 3.86 0.0 13:a DM
16 Tindra Nyman
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 3.82 0.0 14:a DM
17 Paulina Pappi
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 3.81 0.0 15:a DM
18 Hanna Salberg
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 3.69 0.0 16:a DM
19 Ella Jarenskog
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 3.64 0.0 17:a DM
20 Matilda Sundqvist
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 3.46 0.0 PB 18:a DM
21 Emma Ekberg
Sävedalens AIK
09 Sävedalens AIK 3.37 0.0 PB 19:a DM
123456
317 Judit Markhede3.90 0.03.98 0.03.85 0.0
377 Matilda Sundqvist3.46 0.03.25 0.03.29 0.0
439 Cornelia Martin3.25 0.04.45 0.0x 4.22 0.0x x
316 Demi Kiriazidou3.96 0.04.06 0.04.13 0.04.05 0.04.14 0.0x
413 Emma Ekberg3.28 0.03.37 0.0x
261 Vera Liøkel3.86 0.03.80 0.03.40 0.0
35 Klara Stübner4.43 0.04.26 0.04.46 0.04.48 0.04.41 0.04.39 0.0
258 Ida Lindstrand3.66 0.03.85 0.04.17 0.0x 3.86 0.03.39 0.0
241 Ella Jarenskog3.56 0.03.64 0.03.40 0.0
347 Molly Hallberg4.07 0.03.90 0.04.03 0.02.87 0.04.30 0.04.16 0.0
133 Paulina Pappi1.82 0.02.82 0.03.81 0.0
264 Esther Modig3.90 0.0x x
34 Moa Nymanx 3.88 0.04.15 0.04.08 0.04.13 0.04.12 0.0
334 Vilma Dahlin3.75 0.03.86 0.03.68 0.0
132 Tindra Nyman3.76 0.03.59 0.03.82 0.0
424 Astrid Jarneving3.89 0.04.03 0.04.00 0.0
103 Ella Ruderfelt3.86 0.03.78 0.03.63 0.0
196 Ella Edgren4.23 0.04.44 0.04.26 0.04.23 0.0x 4.37 0.0
350 Lisa Högberg3.51 0.04.26 0.04.14 0.03.75 0.03.73 0.03.48 0.0
373 Hanna Salberg3.69 0.0x 3.48 0.0
144 Thea Sundler4.06 0.03.91 0.04.00 0.0
F14 Tresteg
27/8 15:00
1 Elin Stagemyr
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 10.25 -0.2 PB 1:a DM
2 Amanda Eklöf
Göteborgs KIK
09 Göteborgs KIK 9.96 -0.2 PB 2:a DM
3 Ebba Renholm
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 9.48 -1.2 PB 3:a DM
4 Lisa Högberg
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 9.08 +0.4 4:a DM
5 Molly Hallberg
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 9.07 -1.6 PB 5:a DM
6 Astrid Jarneving
Sävedalens AIK
09 Sävedalens AIK 8.91 +0.7 PB 6:a DM
7 Ella Jarenskog
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 8.57 +0.1 PB 7:a DM
8 Ida Lindstrand
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 8.56 +0.6 PB 8:a DM
9 Selma Suraiya
Bohus IF
09 Bohus IF 8.09 +0.8 9:a DM
123456
258 Ida Lindstrand8.53 +2.18.56 +0.6x - - -
31 Amanda Eklöf9.36 -2.39.71 +0.19.71 0.09.49 -0.8x 9.96 -0.2
350 Lisa Högbergx 8.79 -3.58.69 0.09.03 -2.39.08 +0.48.69 0.0
375 Elin Stagemyr9.66 0.09.99 -0.8- 9.74 -2.89.89 -0.810.25 -0.2
17 Selma Suraiya7.57 -0.37.72 -1.08.09 +0.8- - -
347 Molly Hallberg8.87 0.08.98 0.08.63 -0.28.64 -0.68.77 0.09.07 -1.6
241 Ella Jarenskog8.51 -1.18.10 +0.48.57 +0.18.15 +2.3x x
368 Ebba Renholm8.97 +1.29.09 -2.09.09 -1.09.46 -1.59.14 -1.79.48 -1.2
424 Astrid Jarneving8.91 +0.77.05 -2.48.55 0.08.60 0.08.48 -0.58.64 -1.4
F14 Kula
Vikt: 3,0kg
27/8 15:10
1 Isabelle Blomdahl
Lidköpings IS
09 Lidköpings IS 10.46
2 Julia Lundin
IF Rigor
09 IF Rigor 7.87 PB
3 Madicken Westling
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 7.74 1:a DM
4 Julia Ordéus
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 6.90 2:a DM
123456
365 Julia Ordéus6.716.676.906.586.646.56
99 Julia Lundinx7.437.876.597.747.26
306 Isabelle Blomdahl10.0610.4610.1110.3610.20x
381 Madicken Westling7.43x7.14x7.746.87
F14 Diskus
Vikt: 0,75kg
26/8 11:20
1 Elin Stagemyr
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 23.33 PB 1:a DM
2 Ella Jarenskog
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 22.96 PB 2:a DM
3 Madicken Westling
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 18.11 3:a DM
4 Astrid Jarneving
Sävedalens AIK
09 Sävedalens AIK 18.03 PB 4:a DM
5 Olivia Johansson
Bohus IF
09 Bohus IF 13.87 5:a DM
123456
381 Madicken Westling15.5217.4615.4516.22x18.11
12 Olivia Johanssonxxx13.87xx
424 Astrid Jarnevingx13.7813.7513.8713.9818.03
241 Ella Jarenskogx22.8621.5817.77x22.96
375 Elin Stagemyr17.1819.91x23.3322.35x
F14 Slägga
Vikt: 3,0kg
27/8 09:00
1 Isabelle Blomdahl
Lidköpings IS
09 Lidköpings IS 39.87 TR
2 Olivia Johansson
Bohus IF
09 Bohus IF 28.83 1:a DM
3 Ella Jarenskog
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 28.57 2:a DM
4 Ida Lindstrand
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 27.83 PB 3:a DM
5 Ida Ryttberg
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 25.43 PB 4:a DM
6 Madicken Westling
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 22.74 5:a DM
7 Julia Ordéus
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 17.96 PB 6:a DM
123456
306 Isabelle Blomdahl39.87xxx38.47x
381 Madicken Westling21.73x22.74x21.2422.32
271 Ida Ryttberg19.51x21.34x22.1525.43
365 Julia Ordéus16.8917.5617.6117.6916.3817.96
241 Ella Jarenskogx22.68x25.9627.7628.57
12 Olivia Johansson28.3228.8327.06xxx
258 Ida Lindstrand25.2423.9326.7427.8324.4724.17
F14 Spjut
Vikt: 500g
26/8 16:05
1 Vera Liøkel
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 26.74 TR 1:a DM
2 Selma Suraiya
Bohus IF
09 Bohus IF 20.42 2:a DM
3 Nike Emanuelsson
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 20.31 3:a DM
4 Elvira Grimstedt
IF Hagen
09 IF Hagen 19.33 PB
5 Ida Ryttberg
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 19.25 4:a DM
6 Liv Holm
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 18.17 5:a DM
7 Julia Ordéus
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 14.51 PB 6:a DM
8 Paulina Pappi
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 13.75 7:a DM
9 Madicken Westling
Mölndals AIK
09 Mölndals AIK 12.42 8:a DM
123456
125 Liv Holmxx17.6618.17xx
261 Vera Liøkel26.7426.5026.1422.2823.3522.84
58 Elvira Grimstedt17.9219.3318.4414.6718.0814.19
271 Ida Ryttberg19.25x16.7718.21x18.37
381 Madicken Westlingx12.42x
365 Julia Ordéus14.1411.6513.0711.9913.4614.51
17 Selma Suraiyaxx16.53xx20.42
116 Nike Emanuelssonxx20.31xxx
133 Paulina Pappi10.3611.5013.5613.7512.6310.57
F13 60 m Försök
26/8 10:10
Heat 1
Vind: -0.9
1 Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 8.64 q
2 Linnea Stenborg
Lidköpings IS
10 Lidköpings IS 9.16 q
3 Wilma Målberg
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 9.34
4 Alicia Lindgren
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 9.45 PB
5 Astrid Frick
Bohus IF
10 Bohus IF 9.91
Heat 2
Vind: 0.0
1 Tilda Nilsson
IF Rigor
10 IF Rigor 8.56 q
2 Julia Jensen
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 8.71 q PB
3 Celia Höglund
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 9.02 q PB
4 Isabelle Drangel
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 9.19 q SB
5 Siri Wåhlström
Bohus IF
10 Bohus IF 9.51
Heat 3
Vind: 0.0
1 Nova Siljan
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 8.52 q =PB
2 Nicoline Barenfeld
Sävedalens AIK
10 Sävedalens AIK 8.72 q
3 Alva Bengtsson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 9.07 q PB
4 Nellie Andersson
Alingsås IF
10 Alingsås IF 9.68 SB
5 Linnéa Fransson
Alingsås IF
10 Alingsås IF 9.81 PB 9.806
6 Emilia Larsson
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 9.81 PB 9.810
Heat 4
Vind: 0.0
1 Elin Amundin
Ullevi FK
10 Ullevi FK 8.46 q =PB
2 Greta Widell
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 8.72 q
3 Alma Liljegren
IF Kville
10 IF Kville 9.31 q 9.304
4 Hedvig Elfström
Lidköpings IS
10 Lidköpings IS 9.31 PB 9.305
5 Emilia Hanning
Alingsås IF
10 Alingsås IF 9.52 PB
F13 60 m Final
26/8 11:00
A-Final
Vind: 0.0
1 Elin Amundin
Ullevi FK
10 Ullevi FK 8.41 PB 1:a DM
2 Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 8.47
3 Nova Siljan
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 8.55
4 Tilda Nilsson
IF Rigor
10 IF Rigor 8.56
5 Nicoline Barenfeld
Sävedalens AIK
10 Sävedalens AIK 8.68 2:a DM
6 Julia Jensen
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 8.69 PB 3:a DM
B-Final
Vind: -0.7
1 Greta Widell
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 8.69 4:a DM
2 Linnea Stenborg
Lidköpings IS
10 Lidköpings IS 9.12
3 Isabelle Drangel
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 9.13 SB 5:a DM
4 Celia Höglund
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 9.14 6:a DM
5 Alva Bengtsson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 9.18
6 Alma Liljegren
IF Kville
10 IF Kville 9.52 7:a DM
F13 200 m
27/8 10:30
A-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Elin Amundin
Ullevi FK
10 Ullevi FK 27.50 1 PB 1:a DM
2 Karla Ramström
IF Rigor
10 IF Rigor 28.08 2 PB
3 Julia Jensen
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 28.35 3 PB 2:a DM
4 Linnea Stenborg
Lidköpings IS
10 Lidköpings IS 30.44 5 SB
B-Final
Vind: -1.3
Tot. plac.
1 Greta Widell
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 28.74 4 PB 3:a DM
2 Siri Wåhlström
Bohus IF
10 Bohus IF 31.93 6 4:a DM
3 Nellie Andersson
Alingsås IF
10 Alingsås IF 32.10 7 SB
4 Emilia Larsson
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 33.20 8 PB 5:a DM
F13 600 m
26/8 16:10
1 Felicia Luukkonen
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 1:48.75 1:a DM
2 Telma Tagesson
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 1:49.45 PB
3 Signe Provci
IFK Göteborg
10 IFK Göteborg 1:53.29 PB 2:a DM
4 Nova Lachner
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 1:54.92 3:a DM
5 Ida Lindsta Long
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 2:01.55 PB 4:a DM
6 Mathilde Klein
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 2:01.61 PB 5:a DM
F13 & F12 1500 m
27/8 15:40
1 Alma Liljegren
IF Kville
10 IF Kville 5:33.92 PB 1:a DM
2 Signe Provci
IFK Göteborg
10 IFK Göteborg 5:42.78 2:a DM
3 Felicia Walltin
IKHP Huskvarna
11 IKHP Huskvarna 5:47.02
4 Nova Lachner
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 6:00.85 PB 3:a DM
5 Elin Karlsson
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 6:29.90 PB 1:a DM
6 Saga Lindstrand
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 6:48.96 2:a DM
7 Astrid Luvö
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 7:21.56 3:a DM
Lava Warberg
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott DNF
Sammanställning per klass
F13
1 Alma Liljegren
IF Kville
10 IF Kville 5:33.92
2 Signe Provci
IFK Göteborg
10 IFK Göteborg 5:42.78
3 Nova Lachner
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 6:00.85
Lava Warberg
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott DNF
F12
1 Felicia Walltin
IKHP Huskvarna
11 IKHP Huskvarna 5:47.02
2 Elin Karlsson
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 6:29.90
3 Saga Lindstrand
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 6:48.96
4 Astrid Luvö
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 7:21.56
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
27/8 13:50
Vind: +1.5
1 Karla Ramström
IF Rigor
10 IF Rigor 10.11 q
2 Alva Bengtsson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 10.48 q
3 Ida Lindsta Long
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 10.64 q PB 1:a DM
4 Nellie Andersson
Alingsås IF
10 Alingsås IF 11.33 q
5 Emilia Hanning
Alingsås IF
10 Alingsås IF 11.59 q PB
6 Embla Norinder
Majornas IK
10 Majornas IK 11.68 q PB 2:a DM
F13 60 m häck Extralopp
Höjd: 68,6cm
27/8 13:50
Vind: +0.9
1 Karla Ramström
IF Rigor
10 IF Rigor 9.75
2 Alva Bengtsson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 10.40
3 Embla Norinder
Majornas IK
10 Majornas IK 11.72 1:a DM
Emilia Hanning
Alingsås IF
10 Alingsås IF DNS
Nellie Andersson
Alingsås IF
10 Alingsås IF DNS
Ida Lindsta Long
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott DNS
F13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
26/8 16:45
Vind: 0.0
1 Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 29.75 PB
2 Karla Ramström
IF Rigor
10 IF Rigor 30.42 PB
3 Celia Höglund
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 32.37 PB 1:a DM
4 Alva Bengtsson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 32.84
5 Embla Norinder
Majornas IK
10 Majornas IK 33.74 PB 2:a DM
Signe Rådmark
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK DNS
F13 5x60 m

Grenen genomfördes tillsammans med F12 5x60 m

F13 Höjd
27/8 09:00
1 Linnea Stenborg
Lidköpings IS
10 Lidköpings IS 138
2 Alva Bengtsson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 133
3 Alma Liljegren
IF Kville
10 IF Kville 133 =PB 1:a DM
4 Wilma Målberg
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 128 2:a DM
5 Emilia Hanning
Alingsås IF
10 Alingsås IF 123
6 Nellie Andersson
Alingsås IF
10 Alingsås IF 123
105111117123128133138141
81 Alma Liljegren---xooxxoxxx
1 Nellie Anderssonoooxoxxx
4 Emilia Hanning-o-oxxx
22 Alva Bengtsson--ooxooxxx
312 Linnea Stenborg----ooxoxxx
363 Wilma Målberg--oooxxx
F13 Stav
26/8 11:25
1 Nicoline Barenfeld
Sävedalens AIK
10 Sävedalens AIK 238 PB 1:a DM
2 Alma Liljegren
IF Kville
10 IF Kville 208 2:a DM
3 Ella Jonsén
IF Kville
10 IF Kville 188 3:a DM
178188198208218228238248
397 Nicoline Barenfeld-ooooooxxx
75 Ella Jonsénooxxx
81 Alma Liljegren-oooxxx
F13 Längd
Hoppzon
26/8 13:45
1 Elin Amundin
Ullevi FK
10 Ullevi FK 4.92 0.0 1:a DM
2 Nova Siljan
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 4.88 0.0
3 Felicia Luukkonen
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 4.78 0.0 2:a DM
4 Alva Bengtsson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 4.51 0.0 PB
5 Julia Jensen
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 4.49 0.0 PB 3:a DM
6 Isabelle Drangel
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 4.47 0.0 4:a DM
7 Linnea Stenborg
Lidköpings IS
10 Lidköpings IS 4.42 0.0
8 Lova Rönnäs
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 4.41 0.0 5:a DM
9 Greta Widell
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 4.36 0.0 PB 6:a DM
10 Ida Lindsta Long
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 4.35 0.0 PB 7:a DM
11 Telma Tagesson
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 4.32 0.0
12 Celia Höglund
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 4.26 0.0 8:a DM
13 Hedvig Elfström
Lidköpings IS
10 Lidköpings IS 4.18 0.0 PB
14 Alma Liljegren
IF Kville
10 IF Kville 4.17 0.0 9:a DM
15 Wilma Målberg
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 4.09 0.0 10:a DM
16 Nova Lachner
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 4.06 0.0 PB 11:a DM
17 Siri Wåhlström
Bohus IF
10 Bohus IF 3.90 0.0 12:a DM
18 Nellie Andersson
Alingsås IF
10 Alingsås IF 3.81 0.0
19 Felicia Svedberg
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 3.78 0.0 13:a DM
20 Emilia Hanning
Alingsås IF
10 Alingsås IF 3.75 0.0 PB
21 Mathilde Klein
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 3.66 0.0 PB 14:a DM
22 Alicia Lindgren
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 3.59 0.0 PB
23 Ella Jonsén
IF Kville
10 IF Kville 3.57 0.0 15:a DM
24 Molly Eriksson Ring
IF Kville
10 IF Kville 3.47 0.0 SB 16:a DM
25 Linnéa Fransson
Alingsås IF
10 Alingsås IF 3.43 0.0 PB
26 Emilia Larsson
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 3.40 0.0 17:a DM
Emma Falk
IFK Göteborg
10 IFK Göteborg -
Marika Söderlund Larsson
Stenungsunds FI
10 Stenungsunds FI -
Tilda Nilsson
IF Rigor
10 IF Rigor -
Signe Rådmark
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK -
123456
1 Nellie Andersson3.81 0.03.64 0.03.55 0.0
300 Greta Widell4.26 0.04.11 0.04.36 0.0
308 Hedvig Elfström4.18 0.03.90 0.04.00 0.0
75 Ella Jonsén3.47 0.0x 3.57 0.0
378 Felicia Svedberg3.68 0.03.68 0.03.78 0.0
22 Alva Bengtssonx 4.22 0.04.51 0.04.45 0.04.31 0.04.38 0.0
363 Wilma Målberg3.93 0.03.96 0.04.09 0.0
121 Emma Falk- - -
352 Julia Jensen4.31 0.04.32 0.04.46 0.03.22 0.04.30 0.04.49 0.0
336 Isabelle Drangel4.23 0.04.16 0.04.47 0.04.13 0.03.97 0.04.26 0.0
251 Emilia Larsson3.39 0.03.37 0.03.40 0.0
312 Linnea Stenborg4.27 0.04.25 0.04.42 0.04.12 0.04.31 0.04.27 0.0
81 Alma Liljegren4.05 0.03.78 0.04.17 0.0
372 Lova Rönnäs4.41 0.04.23 0.04.41 0.0 4.21 0.04.16 0.0
386 Marika Söderlund Larsson- - -
351 Celia Höglund4.26 0.04.26 0.03.17 0.0
154 Nova Siljan4.66 0.04.74 0.02.91 0.04.87 0.04.88 0.02.98 0.0
156 Telma Tagesson4.19 0.04.32 0.04.27 0.0
100 Tilda Nilsson- - -
246 Mathilde Klein3.66 0.03.34 0.03.66 0.0
20 Siri Wåhlström3.74 0.03.90 0.0x
485 Elin Amundin2.97 0.04.66 0.04.92 0.04.70 0.04.80 0.04.85 0.0
371 Signe Rådmark- - -
357 Felicia Luukkonen4.59 0.04.66 0.04.63 0.04.70 0.04.71 0.04.78 0.0
68 Molly Eriksson Ring3.28 0.0x 3.47 0.0
25 Alicia Lindgren3.34 0.03.19 0.03.59 0.0
249 Nova Lachner4.06 0.03.83 0.03.99 0.0
4 Emilia Hanning3.65 0.03.62 0.03.75 0.0
3 Linnéa Franssonx 3.26 0.03.43 0.0
255 Ida Lindsta Long4.35 0.04.26 0.04.28 0.0
F13 Tresteg
Hoppzon
27/8 10:45
1 Linnea Stenborg
Lidköpings IS
10 Lidköpings IS 9.64 +0.1 PB
2 Astrid Frick
Bohus IF
10 Bohus IF 8.82 +2.0 1:a DM
3 Siri Wåhlström
Bohus IF
10 Bohus IF 8.47 +0.3 2:a DM
123456
312 Linnea Stenborg9.21 -0.59.38 +0.1- 9.36 -0.59.64 +0.19.45 0.0
20 Siri Wåhlström8.33 +0.98.47 +0.3x x 8.40 +0.28.30 0.0
8 Astrid Frick8.71 0.0x 8.71 -0.68.70 -0.48.82 +2.08.72 +0.6
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
27/8 16:20
1 Julia Björkman
Hälle IF
10 Hälle IF 13.64 TR
2 Molly Eriksson Ring
IF Kville
10 IF Kville 9.59 1:a DM
3 Lova Rönnäs
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 9.47 2:a DM
4 Emilia Larsson
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 6.52 PB 3:a DM
123456
251 Emilia Larsson6.526.106.166.326.165.60
372 Lova Rönnäs9.428.918.319.479.159.29
68 Molly Eriksson Ringx9.598.44x8.258.90
40 Julia Björkman13.3812.6112.4112.9213.6413.12
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
26/8 09:00
1 Hedvig Elfström
Lidköpings IS
10 Lidköpings IS 17.63
2 Astrid Frick
Bohus IF
10 Bohus IF 16.79 1:a DM
Maja Kolmodin
IF Kville
10 IF Kville -
123456
8 Astrid Frickx16.7916.7616.77x14.92
79 Maja Kolmodin--x---
308 Hedvig Elfström16.0117.38xx17.63x
F13 Slägga
Vikt: 2,0kg
27/8 12:05
1 Greta Widell
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 30.96 PB 1:a DM
2 Molly Eriksson Ring
IF Kville
10 IF Kville 23.18 PB 2:a DM
3 Astrid Frick
Bohus IF
10 Bohus IF 20.84 3:a DM
123456
300 Greta Widellxx27.4830.9630.49x
68 Molly Eriksson Ring21.18xx19.3420.4823.18
8 Astrid Frick20.5120.5620.84x18.29x
F13 Spjut
Vikt: 400g
26/8 16:55
1 Elna Bohlin
Sävedalens AIK
10 Sävedalens AIK 26.11 1:a DM
2 Hedvig Elfström
Lidköpings IS
10 Lidköpings IS 21.70 PB
3 Linnea Stenborg
Lidköpings IS
10 Lidköpings IS 19.15
4 Lava Warberg
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 18.03 2:a DM
5 Embla Norinder
Majornas IK
10 Majornas IK 17.32 3:a DM
6 Mathilde Klein
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 16.07 PB 4:a DM
7 Alva Zettergren
Varbergs GIF
10 Varbergs GIF 16.07
8 Ida Lindsta Long
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 15.94 5:a DM
9 Ella Jonsén
IF Kville
10 IF Kville 11.22 6:a DM
123456
312 Linnea Stenborg19.0718.7518.6316.3918.7919.15
246 Mathilde Klein13.8112.7815.2114.3110.4216.07
519 Alva Zettergren13.3913.0316.0712.7112.89x
75 Ella Jonsénx11.22x
308 Hedvig Elfström19.7519.0919.5921.7018.4919.98
296 Lava Warberg15.2716.1913.4816.6916.5118.03
255 Ida Lindsta Long15.9413.8015.8412.07x12.73
318 Embla Norinder14.94x16.2216.1616.2517.32
400 Elna Bohlin26.1124.8724.1423.2920.65x
F12 60 m Försök
26/8 09:50
Heat 1
Vind: -1.3
1 Lova Svensson
IF Rigor
11 IF Rigor 9.01 q
2 Ida Carlsson
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 9.60 q
3 Edith Holm
Kongahälla AIK
11 Kongahälla AIK 9.87 q 9.867
4 Linnea Fredriksson
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 9.96
5 Frida Fors
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 10.16
Heat 2
Vind: 0.0
1 Stella Blixt
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 8.80 q PB
2 Ellen Boman
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 9.30 q
3 Elsa Drakfors
Istrums SK
11 Istrums SK 9.35 q PB
4 Anna Swerin
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 9.87 9.869
5 Malva Petersson
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 10.03
Heat 3
Vind: -0.9
1 Julia Nyth
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 9.09 q
2 Isabelle Svahn
Kongahälla AIK
11 Kongahälla AIK 9.22 q
3 Sigrid Hellestam
IF Kville
11 IF Kville 9.83 q
4 Isabelle Sideby
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 10.02
5 Sofia Dahlberg
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 10.30 PB
6 Isabel Borgesand Collby
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 10.78
Heat 4
Vind: -1.3
1 Signe Misuri
Varbergs GIF
11 Varbergs GIF 9.14 q
2 Stella Jaworski
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 9.81 q
3 Miranda Jakobsson
Bohus IF
11 Bohus IF 9.86 q
4 Maria Hovorhukina
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 9.97
5 Ebba Björkman
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 10.01
6 Vinnah Landelius
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 10.59 PB
F12 60 m Final
26/8 11:55
A-Final
Vind: 0.0
1 Stella Blixt
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 8.65 PB 1:a DM
2 Lova Svensson
IF Rigor
11 IF Rigor 8.93
3 Julia Nyth
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 8.99 2:a DM
4 Signe Misuri
Varbergs GIF
11 Varbergs GIF 9.00 PB
5 Isabelle Svahn
Kongahälla AIK
11 Kongahälla AIK 9.33 3:a DM
6 Ellen Boman
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 9.34 4:a DM
B-Final
Vind: -0.1
1 Elsa Drakfors
Istrums SK
11 Istrums SK 9.42
2 Sigrid Hellestam
IF Kville
11 IF Kville 9.62 PB 5:a DM
3 Ida Carlsson
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 9.66 6:a DM
4 Miranda Jakobsson
Bohus IF
11 Bohus IF 9.78 7:a DM
5 Stella Jaworski
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 9.96 8:a DM
6 Edith Holm
Kongahälla AIK
11 Kongahälla AIK 10.01 9:a DM
F12 200 m
27/8 10:20
A-Final
Vind: +1.4
Tot. plac.
1 Stella Blixt
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 28.47 1 1:a DM
2 Sigrid Gustafsson
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 29.41 2 PB 2:a DM
3 Ellen Boman
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 30.93 3 3:a DM
4 Ida Carlsson
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 32.72 4 4:a DM
5 Sigrid Hellestam
IF Kville
11 IF Kville 33.01 5 PB 5:a DM
B-Final
Vind: -0.7
Tot. plac.
1 Stella Jaworski
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 33.13 6 6:a DM
2 Maria Hovorhukina
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 33.59 7 7:a DM
3 Frida Fors
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 33.65 8 PB 8:a DM
4 Isabelle Sideby
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 33.84 9 PB 9:a DM
F12 600 m
26/8 16:00
1 Signe Misuri
Varbergs GIF
11 Varbergs GIF 1:51.72 PB
2 Ruth Strand
Hälle IF
11 Hälle IF 1:52.16 PB
3 Felicia Walltin
IKHP Huskvarna
11 IKHP Huskvarna 1:55.81
4 Alma Thomsson
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 1:56.05 PB 1:a DM
5 Vendela Månesjö
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 2:00.93 PB 2:a DM
6 Linnea Fredriksson
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 2:08.61 3:a DM
7 Julia Sjöstedt
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 2:10.60 PB 4:a DM
8 Miranda Jakobsson
Bohus IF
11 Bohus IF 2:10.76 5:a DM
9 Stina Carlsson
Kongahälla AIK
11 Kongahälla AIK 2:10.98 6:a DM
10 Saga Tilly Dunmark
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 2:11.52 PB 7:a DM
F12 1500 m

Grenen genomfördes tillsammans med F13 1500 m

F12 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
27/8 13:15
Heat 1
Vind: +0.4
1 Sigrid Gustafsson
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 10.56 q PB
2 Julia Nyth
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 11.35 q
3 Edith Holm
Kongahälla AIK
11 Kongahälla AIK 12.56 q PB
4 Sigrid Hellestam
IF Kville
11 IF Kville 13.26
5 Sofia Dahlberg
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 13.76 PB
Heat 2
Vind: +0.1
1 Isabelle Svahn
Kongahälla AIK
11 Kongahälla AIK 10.65 q
2 Ellen Boman
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 12.03 q
3 Elin Karlsson
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 12.33 q PB
4 Cornelia Tollén
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 13.99
5 Isabel Borgesand Collby
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 14.01 PB
F12 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
27/8 13:55
Vind: +0.8
1 Sigrid Gustafsson
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 10.38 PB 1:a DM
2 Isabelle Svahn
Kongahälla AIK
11 Kongahälla AIK 10.76 2:a DM
3 Julia Nyth
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 11.70 3:a DM
4 Ellen Boman
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 11.75 4:a DM
5 Elin Karlsson
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 12.09 PB 5:a DM
6 Edith Holm
Kongahälla AIK
11 Kongahälla AIK 12.82 6:a DM
F12 200 m häck
Höjd: 68,6cm
26/8 16:40
Vind: +1.0
1 Rut Wållgren
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 32.75 PB 1:a DM
2 Lova Svensson
IF Rigor
11 IF Rigor 34.90
3 Elin Karlsson
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 37.15 PB 2:a DM
4 Saga Tilly Dunmark
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 38.35 PB 3:a DM
5 Saga Lindstrand
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 38.78 PB 4:a DM
6 Julia Sjöstedt
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 40.54 PB 5:a DM
F13 & F12 5x60 m
25/8 18:55
1 Ullevi FK Lag F12
Tilda Sjöstrand 11
Elina Westergren 11
Tuva Taari 11
Ebba Borde 11
Wilma Eriksson 11

Ullevi FK
Ullevi FK 44.14
2 Mölndals AIK Lag x
Stella Blixt 11
Freja Larsson 11
Vinnah Landelius 11
Alma Thomsson 11
Sigrid Gustafsson 11

Mölndals AIK
Mölndals AIK 44.36
3 Sävedalens AIK Lag x
Ida Carlsson 11
Maria Hovorhukina 11
Ellen Boman 11
Isabelle Sideby 11
Stella Jaworski 11

Sävedalens AIK
Sävedalens AIK 46.56
4 Lerum Friidrott Lag 1
Linnea Fredriksson 11
Frida Fors 11
Cornelia Tollén 11
Saga Tilly Dunmark 11
Rut Wållgren 11

Lerum Friidrott
Lerum Friidrott 46.88
5 Lerum Friidrott Lag F13
Saga Lindstrand 11
Isabel Borgesand Collby 11
Ida Lindsta Long 10
Lava Warberg 10
Greta Widell 10

Lerum Friidrott
Lerum Friidrott 47.08
Sammanställning per klass
F13
1 Lerum Friidrott Lag F13
Lerum Friidrott
Lerum Friidrott 47.08
F12
1 Ullevi FK Lag F12
Ullevi FK
Ullevi FK 44.14
2 Mölndals AIK Lag x
Mölndals AIK
Mölndals AIK 44.36
3 Sävedalens AIK Lag x
Sävedalens AIK
Sävedalens AIK 46.56
4 Lerum Friidrott Lag 1
Lerum Friidrott
Lerum Friidrott 46.88
F12 Höjd
27/8 14:30
1 Selma Dahlin
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 138 SB 1:a DM
2 Julia Nyth
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 133 2:a DM
=3 Sigrid Hellestam
IF Kville
11 IF Kville 128 3:a DM
=3 Isabelle Sideby
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 128 3:a DM
=3 Ellen Boman
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 128 3:a DM
=3 Sigrid Gustafsson
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 128 3:a DM
7 Isabelle Svahn
Kongahälla AIK
11 Kongahälla AIK 128 7:a DM
8 Malva Petersson
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 123 8:a DM
9 Sofia Dahlberg
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 123 PB 9:a DM
10 Isabel Borgesand Collby
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 117 10:a DM
11 Frida Fors
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 105 11:a DM
Stella Jaworski
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK x
99105111117123128133138140
195 Isabelle Svahn---ooxoxxx
72 Sigrid Hellestam--ooooxxx
542 Malva Petersson-oooxoxxx
441 Julia Nyth--oooooxxx
425 Stella Jaworski-
458 Isabelle Sideby-oooooxxx
402 Ellen Boman-oooooxxx
345 Sigrid Gustafsson-oooooxxx
217 Sofia Dahlbergooooxxoxxx
213 Isabel Borgesand Collbyooooxxx
226 Frida Forsooxxx
333 Selma Dahlin--ooooxoxoxxx
F12 Stav
26/8 12:30
1 Felicia Walltin
IKHP Huskvarna
11 IKHP Huskvarna 178
2 Malva Petersson
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 178 PB 1:a DM
3 Ellen Boman
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 158 2:a DM
4 Ida Qvist
Kongahälla AIK
11 Kongahälla AIK 148 PB 3:a DM
5 Sigrid Hellestam
IF Kville
11 IF Kville 148 PB 4:a DM
6 Julia Nyth
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 138 5:a DM
138148158168178188
402 Ellen Bomanoooxxx
441 Julia Nythxoxxx
447 Malva Peterssonoxoxoxoxxoxxx
162 Felicia Walltin-ooxooxxx
72 Sigrid Hellestamoxoxxx
191 Ida Qvistooxxx
F12 Längd
Hoppzon
26/8 10:20
1 Rut Wållgren
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 4.48 0.0 1:a DM
2 Julia Nyth
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 4.31 0.0 2:a DM
3 Miranda Jakobsson
Bohus IF
11 Bohus IF 3.95 0.0 3:a DM
4 Anna Swerin
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 3.93 0.0 4:a DM
5 Linnea Fredriksson
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 3.77 0.0 PB 5:a DM
6 Ebba Björkman
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 3.74 0.0 6:a DM
7 Malva Petersson
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 3.72 0.0 7:a DM
8 Saga Lindstrand
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 3.70 0.0 8:a DM
9 Edith Holm
Kongahälla AIK
11 Kongahälla AIK 3.59 0.0 9:a DM
10 Stina Carlsson
Kongahälla AIK
11 Kongahälla AIK 3.54 0.0 10:a DM
11 Stella Jaworski
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 3.50 0.0 11:a DM
12 Saga Tilly Dunmark
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 3.44 0.0 12:a DM
13 Sofia Dahlberg
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 3.41 0.0 13:a DM
14 Isabelle Svahn
Kongahälla AIK
11 Kongahälla AIK 3.36 0.0 14:a DM
15 Ida Qvist
Kongahälla AIK
11 Kongahälla AIK 3.36 0.0 PB 15:a DM
16 Frida Fors
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 3.35 0.0 SB 16:a DM
17 Isabel Borgesand Collby
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 3.25 0.0 17:a DM
18 Julia Sjöstedt
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 3.18 0.0 PB 18:a DM
19 Elin Karlsson
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 3.13 0.0 PB 19:a DM
20 Vinnah Landelius
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 3.10 0.0 20:a DM
Selma Dahlin
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK -
123456
213 Isabel Borgesand Collby3.18 0.03.22 0.03.25 0.0
244 Elin Karlsson3.03 0.03.13 0.03.12 0.0
177 Stina Carlsson3.51 0.03.52 0.03.54 0.0
226 Frida Fors3.35 0.03.35 0.03.35 0.0
354 Vinnah Landelius3.10 0.03.10 0.02.80 0.0
425 Stella Jaworski3.26 0.03.15 0.03.50 0.0
259 Saga Lindstrand3.68 0.03.67 0.03.70 0.02.30 0.03.59 0.03.61 0.0
228 Linnea Fredrikssonx 3.73 0.03.76 0.03.68 0.03.77 0.03.55 0.0
195 Isabelle Svahn3.30 0.03.36 0.02.97 0.0
191 Ida Qvist3.36 0.03.16 0.03.20 0.0
290 Saga Tilly Dunmark3.33 0.03.44 0.03.31 0.0
333 Selma Dahlin- - -
11 Miranda Jakobsson3.57 0.03.72 0.03.95 0.03.61 0.03.86 0.03.86 0.0
447 Malva Petersson3.72 0.03.57 0.03.64 0.03.65 0.0x 3.57 0.0
281 Julia Sjöstedtx x 3.18 0.0
212 Ebba Björkman3.51 0.03.72 0.03.74 0.03.65 0.0x 3.52 0.0
302 Rut Wållgren4.17 0.04.29 0.04.25 0.04.48 0.04.47 0.04.48 0.0
217 Sofia Dahlberg3.03 0.03.19 0.03.41 0.0
183 Edith Holm3.59 0.03.50 0.0x
286 Anna Swerinx 3.93 0.0x x 3.87 0.03.71 0.0
441 Julia Nyth4.09 0.04.19 0.03.99 0.04.31 0.04.02 0.0x
F12 Tresteg
Hoppzon
27/8 10:45
1 Linnea Fredriksson
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 8.76 +0.4 PB 1:a DM
2 Julia Folino
IFK Göteborg
11 IFK Göteborg 8.66 0.0 PB 2:a DM
3 Saga Lindstrand
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 7.95 0.0 PB 3:a DM
4 Cornelia Tollén
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 6.96 0.0 PB 4:a DM
Tilda Sjöstrand
Ullevi FK
11 Ullevi FK -
123456
291 Cornelia Tollén6.89 0.0x 6.94 0.0x 6.96 0.06.94 0.0
122 Julia Folino8.59 -1.48.66 0.08.43 +1.2x 8.20 0.08.60 -0.3
511 Tilda Sjöstrand- - - - - -
259 Saga Lindstrand7.52 -0.37.75 0.07.88 -1.97.95 0.07.68 +0.9x
228 Linnea Fredrikssonx 8.76 +0.48.41 +0.58.24 0.07.46 +1.7x
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
27/8 16:20
1 Miranda Jakobsson
Bohus IF
11 Bohus IF 9.48 1:a DM
2 Ida Carlsson
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 8.51 PB 2:a DM
3 Isabelle Svahn
Kongahälla AIK
11 Kongahälla AIK 7.80 3:a DM
4 Linnea Fredriksson
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 7.71 4:a DM
5 Malva Petersson
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 6.37 5:a DM
6 Stella Jaworski
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 6.06 6:a DM
7 Astrid Luvö
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 5.32 7:a DM
8 Sofia Dahlberg
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 4.99 PB 8:a DM
123456
542 Malva Petersson5.914.846.376.125.566.31
11 Miranda Jakobsson9.198.888.738.929.488.65
437 Astrid Luvö4.495.224.965.324.474.09
228 Linnea Fredriksson7.167.017.517.097.347.71
407 Ida Carlsson7.637.798.517.227.748.30
195 Isabelle Svahn7.29x7.807.287.256.94
217 Sofia Dahlberg4.504.994.804.594.644.60
425 Stella Jaworski5.335.205.666.065.264.96
F12 Diskus
Vikt: 0,6kg
26/8 09:00
1 Miranda Jakobsson
Bohus IF
11 Bohus IF 21.64 PB 1:a DM
2 Julia Folino
IFK Göteborg
11 IFK Göteborg 19.36 2:a DM
3 Malva Petersson
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 15.86 PB 3:a DM
4 Ida Carlsson
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 14.20 4:a DM
123456
407 Ida Carlsson14.20xx13.2513.1913.02
447 Malva Petersson15.2813.7813.6314.7915.86x
122 Julia Folino19.3616.2117.41xx18.87
11 Miranda Jakobsson20.02x18.73x19.9821.64
F12 Slägga
Vikt: 2,0kg
27/8 12:05
1 Josefine Thorin
Istrums SK
11 Istrums SK 32.13 PB
2 Saga Lindstrand
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 19.26 PB 1:a DM
3 Cornelia Tollén
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 12.78 PB 2:a DM
4 Isabel Borgesand Collby
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 12.66 PB 3:a DM
123456
213 Isabel Borgesand Collby10.858.7711.0312.6612.5011.88
169 Josefine Thorin29.8030.8231.09x30.2132.13
291 Cornelia Tollén12.68xxx10.9412.78
259 Saga Lindstrand17.5019.1819.26xx18.39
F12 Spjut
Vikt: 400g
26/8 16:55
1 Rut Wållgren
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 22.92 1:a DM
2 Miranda Jakobsson
Bohus IF
11 Bohus IF 16.60 2:a DM
3 Saga Lindstrand
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 14.72 PB 3:a DM
4 Elin Karlsson
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 14.58 PB 4:a DM
5 Isabelle Svahn
Kongahälla AIK
11 Kongahälla AIK 11.08 5:a DM
123456
244 Elin Karlsson11.1910.569.338.7814.58x
259 Saga Lindstrand13.5514.7213.3312.6413.20x
302 Rut Wållgren20.6322.9220.8519.3421.9519.91
11 Miranda Jakobsson13.9716.0816.1916.6015.0715.33
195 Isabelle Svahn10.958.479.409.858.4611.08
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män & P19 & Veteraner Kvinnor & Veteraner Män 60 m Försök
26/8 10:35
Heat 1
Vind: 0.0
1 Patrik Andersson
Ullevi FK
91 Ullevi FK 7.09 q
2 Viggo Nielsen
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 7.67 q PB
3 Elliot Lindbom
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 7.69 q SB
4 William Pettersson
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 7.83 q PB
5 Mattias Olsborg
Sävedalens AIK
75 Sävedalens AIK 8.28 q PB
Heat 2
Vind: -1.7
1 Ivar Fransson Larsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 7.48 q =PB
2 Peter Andréas
Ullevi FK
81 Ullevi FK 7.55 q PB
3 Enzo Martini Tedfelt
Mölndals AIK
05 Mölndals AIK 7.61 q SB
4 Marklan Jackson
Lerum Friidrott
83 Lerum Friidrott 7.75 q PB
Heat 3
Vind: -0.5
1 Peter Svensson
IF Rigor
02 IF Rigor 7.56 q SB
2 Linus Wahl
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 7.68 q PB
3 Jonas Ahrnberg
IK Bergaström
85 IK Bergaström 7.85 q
4 Carolin Hellestam
IF Kville
80 IF Kville 9.39 q PB
Sammanställning per klass
P19
1 Enzo Martini Tedfelt
Mölndals AIK
05 Mölndals AIK 7.61
2 Viggo Nielsen
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 7.67
3 Linus Wahl
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 7.68
4 Elliot Lindbom
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 7.69
Män
1 Patrik Andersson
Ullevi FK
91 Ullevi FK 7.09
2 Ivar Fransson Larsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 7.48
3 Peter Andréas
Ullevi FK
81 Ullevi FK 7.55
4 Peter Svensson
IF Rigor
02 IF Rigor 7.56
5 Marklan Jackson
Lerum Friidrott
83 Lerum Friidrott 7.75
6 William Pettersson
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 7.83
M45
1 Mattias Olsborg
Sävedalens AIK
75 Sävedalens AIK 8.28
M35
1 Jonas Ahrnberg
IK Bergaström
85 IK Bergaström 7.85
K40
1 Carolin Hellestam
IF Kville
80 IF Kville 9.39
Män & P19 & Veteraner Kvinnor & Veteraner Män 60 m Final
26/8 11:10
A-Final
Vind: 0.0
1 Ivar Fransson Larsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 7.44 PB
2 Enzo Martini Tedfelt
Mölndals AIK
05 Mölndals AIK 7.53 SB
3 Elliot Lindbom
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 7.88 7.878
4 William Pettersson
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 7.88 7.879
5 Peter Svensson
IF Rigor
02 IF Rigor 7.90
Jonas Ahrnberg
IK Bergaström
85 IK Bergaström DNS
B-Final
Vind: -0.7
1 Patrik Andersson
Ullevi FK
91 Ullevi FK 7.09
2 Peter Andréas
Ullevi FK
81 Ullevi FK 7.56
3 Linus Wahl
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 7.67 PB
4 Marklan Jackson
Lerum Friidrott
83 Lerum Friidrott 7.74 PB
5 Viggo Nielsen
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 7.80
C-Final
Vind: -1.5
1 Mattias Olsborg
Sävedalens AIK
75 Sävedalens AIK 8.33
2 Carolin Hellestam
IF Kville
80 IF Kville 9.54
Sammanställning per klass
P19
1 Enzo Martini Tedfelt
Mölndals AIK
05 Mölndals AIK 7.53
2 Linus Wahl
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 7.67
3 Viggo Nielsen
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 7.80
4 Elliot Lindbom
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 7.88
Män
1 Patrik Andersson
Ullevi FK
91 Ullevi FK 7.09
2 Ivar Fransson Larsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 7.44
3 Peter Andréas
Ullevi FK
81 Ullevi FK 7.56
4 Marklan Jackson
Lerum Friidrott
83 Lerum Friidrott 7.74
5 William Pettersson
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 7.88
6 Peter Svensson
IF Rigor
02 IF Rigor 7.90
M45
1 Mattias Olsborg
Sävedalens AIK
75 Sävedalens AIK 8.33
M35
Jonas Ahrnberg
IK Bergaström
85 IK Bergaström DNS
K40
1 Carolin Hellestam
IF Kville
80 IF Kville 9.54
Män & Veteraner Kvinnor & Veteraner Män 150m
27/8 11:45
A-Final
Vind: +0.2
Tot. plac.
1 Herman Forsberg
Ullevi FK
02 Ullevi FK 16.18 1 SB
2 Nils Thornberg
Ullevi FK
94 Ullevi FK 16.29 2 SB
3 Ivar Fransson Larsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 17.17 3 PB
4 Lucas Bolin
Ullevi FK
01 Ullevi FK 17.22 4 SB
5 William Pettersson
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 18.56 7 PB
B-Final
Vind: +0.2
Tot. plac.
1 Marklan Jackson
Lerum Friidrott
83 Lerum Friidrott 18.16 5
2 Josef Weiner
IFK Göteborg
03 IFK Göteborg 18.40 6
3 Mattias Olsborg
Sävedalens AIK
75 Sävedalens AIK 19.68 8
4 Bim Paulsson
IK Orient
75 IK Orient 20.56 9
Sammanställning per klass
Män
1 Herman Forsberg
Ullevi FK
02 Ullevi FK 16.18
2 Nils Thornberg
Ullevi FK
94 Ullevi FK 16.29
3 Ivar Fransson Larsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 17.17
4 Lucas Bolin
Ullevi FK
01 Ullevi FK 17.22
5 Marklan Jackson
Lerum Friidrott
83 Lerum Friidrott 18.16
6 Josef Weiner
IFK Göteborg
03 IFK Göteborg 18.40
7 William Pettersson
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 18.56
M45
1 Mattias Olsborg
Sävedalens AIK
75 Sävedalens AIK 19.68
K45
1 Bim Paulsson
IK Orient
75 IK Orient 20.56
Män & P14 & Veteraner Män 800 m
26/8 14:55
1 Erik Roos
Mölndals AIK
77 Mölndals AIK 2:13.77 SB
2 Alexander Jonasson Magnusson
IF Kville
06 IF Kville 2:20.63 PB
3 Nicolaus Fager
Hälle IF
67 Hälle IF 2:26.79
4 Tomas Kobayashi
Domnarvets GoIF
65 Domnarvets GoIF 2:29.75 PB
5 Fredrik Engel
Lerum Friidrott
74 Lerum Friidrott 2:30.45 SB
6 Paul Berglind
Ullevi FK
09 Ullevi FK 2:38.02 1:a DM
Sammanställning per klass
P14
1 Paul Berglind
Ullevi FK
09 Ullevi FK 2:38.02
Män
1 Erik Roos
Mölndals AIK
77 Mölndals AIK 2:13.77
2 Alexander Jonasson Magnusson
IF Kville
06 IF Kville 2:20.63
3 Tomas Kobayashi
Domnarvets GoIF
65 Domnarvets GoIF 2:29.75
M55
1 Nicolaus Fager
Hälle IF
67 Hälle IF 2:26.79
M45
2 Fredrik Engel
Lerum Friidrott
74 Lerum Friidrott 2:30.45
Män Stav
26/8 15:30
1 Peter Svensson
IF Rigor
02 IF Rigor 398
398408
106 Peter Svenssonxoxxx
Sammanställning per klass
Män
1 Peter Svensson
IF Rigor
02 IF Rigor 398
Män Längd
26/8 17:00
1 Markus Lundborg
Ullevi FK
99 Ullevi FK 6.65 +1.4 PB
2 Philip Bayer
Mölndals AIK
03 Mölndals AIK 6.38 +0.8 PB
3 Peter Svensson
IF Rigor
02 IF Rigor 5.45 +0.5 SB
4 William Pettersson
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 5.45 +1.2 PB
123456
267 William Pettersson5.07 +1.15.11 +0.85.06 +1.85.00 +1.45.45 +1.2x
504 Markus Lundborgx 6.37 +1.06.32 0.0x 6.65 +1.4-
329 Philip Bayer5.84 +0.16.21 0.06.21 +1.36.11 +0.76.38 +0.8x
106 Peter Svensson3.52 +0.35.36 0.05.45 +0.5- - -
Sammanställning per klass
Män
1 Markus Lundborg
Ullevi FK
99 Ullevi FK 6.65
2 Philip Bayer
Mölndals AIK
03 Mölndals AIK 6.38
3 Peter Svensson
IF Rigor
02 IF Rigor 5.45
4 William Pettersson
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 5.45
Män Tresteg
27/8 09:45
1 Linus Wahl
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 12.85 +0.6
123456
295 Linus Wahlx 12.85 +0.6x 12.70 +0.412.54 +0.412.69 -1.3
Män Spjut
Vikt: 800g
27/8 10:30
1 James Emmanuel Raj
Ullevi FK
98 Ullevi FK 31.10
123456
508 James Emmanuel Raj31.1029.6728.6427.4029.8129.46
Sammanställning per klass
Män
1 James Emmanuel Raj
Ullevi FK
98 Ullevi FK 31.10
P19 60 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 60 m

P19 150m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 150m

P19 & P17 3000 m
27/8 11:25
1 Fabian Alinder
Mölndals AIK
05 Mölndals AIK 10:03.62 PB 1:a DM
2 Karl Aderstedt Althoff
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 10:08.23 PB 1:a DM
Sammanställning per klass
P19
1 Fabian Alinder
Mölndals AIK
05 Mölndals AIK 10:03.62
P17
1 Karl Aderstedt Althoff
Mölndals AIK
06 Mölndals AIK 10:08.23
F17 4x100 m
25/8 19:45
Lerum Friidrott Lag P17
Nils Lindsta Long 07
Nils Johner 07
Sebastian Birk 07
Ivar Fransson Larsson 07

Lerum Friidrott
Lerum Friidrott DNS
IF Hagen
Maja Andersson 07
Tuva Sandberg 06
Maria Russetti 09
Siri Fellbrant 08

IF Hagen
IF Hagen DQ Överväxling
Sammanställning per klass
P17
Lerum Friidrott Lag P17
Lerum Friidrott
Lerum Friidrott DNS
F17
IF Hagen
IF Hagen
IF Hagen DQ
P19 Höjd
27/8 10:25
1 Hugo Tilldal
Ullevi FK
05 Ullevi FK 186 1:a DM
2 Jonathan Thorin
Istrums SK
08 Istrums SK 172 PB
161167172177182186190
539 Jonathan Thorinxxooxxoxxx
515 Hugo Tilldal----xxoxxoxxx
P19 Stav
26/8 15:30
1 Elliot Lindbom
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 398
378388398408
254 Elliot Lindbomxxo-xoxxx
P19 Längd
26/8 17:00
1 Hugo Tilldal
Ullevi FK
05 Ullevi FK 6.54 +0.1 TR
2 Marcus Johansson
Ullevi FK
05 Ullevi FK 6.44 +0.8 TR
3 Linus Wahl
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 6.22 +1.0 TR
4 Viggo Nielsen
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 5.47 +1.9 TR
5 Elias Johansson
Ullevi FK
05 Ullevi FK 5.26 0.0 TR
123456
498 Marcus Johansson5.90 0.06.35 +1.1x 6.44 +0.86.42 0.06.34 +0.1
515 Hugo Tilldal6.25 +0.2x 6.14 0.06.54 +0.1x x
295 Linus Wahl6.21 +1.66.22 +1.0x x x 6.02 0.0
265 Viggo Nielsen5.47 +1.95.26 0.0- 5.39 +0.6- 5.32 0.0
497 Elias Johansson4.70 +1.75.04 +1.04.76 +0.14.71 0.04.92 +1.15.26 0.0
P17 100 m Försök
26/8 12:15
Heat 1
Vind: 0.0
1 David Blixt
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 11.62 q
2 Hugo Persson
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 11.79 q
3 Oskar Andersson
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 12.00 q PB
4 Sebastian Birk
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 12.05 PB
Heat 2
Vind: 0.0
1 Ivar Fransson Larsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 11.56 q
2 Hannes Lukkari
IFK Göteborg
06 IFK Göteborg 11.78 q SB
3 Jonas Ellison
Örgryte IS
06 Örgryte IS 11.93 q
4 Nils Johner
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 12.83
5 Anton Samuelsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 13.41 PB
P17 100 m Final
26/8 13:25
Vind: 0.0
1 David Blixt
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 11.48 1:a DM
2 Ivar Fransson Larsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 11.61 2:a DM
3 Hugo Persson
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 11.64 =PB 3:a DM
4 Jonas Ellison
Örgryte IS
06 Örgryte IS 11.87 4:a DM
5 Hannes Lukkari
IFK Göteborg
06 IFK Göteborg 11.89 5:a DM
6 Oskar Andersson
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 12.05 6:a DM
P17 200 m
27/8 11:00
A-Final
Vind: +0.8
Tot. plac.
1 Ivar Fransson Larsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 23.21 1 1:a DM
2 Hugo Persson
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 23.59 2 PB 2:a DM
3 Sebastian Birk
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 24.39 3 PB 3:a DM
4 Oskar Andersson
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 24.68 4 PB 4:a DM
B-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Isak Roos
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 25.21 5 PB 5:a DM
2 Nils Johner
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 25.67 6 PB 6:a DM
3 Anton Samuelsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 27.93 7 PB 7:a DM
P17 400 m
26/8 15:35
A-Final
Tot. plac.
1 Malte Zettergren
Varbergs GIF
07 Varbergs GIF 52.83 1
2 William Markl
Ullevi FK
06 Ullevi FK 55.65 3 2:a DM
3 Melvin Lessner Sveen
IFK Göteborg
07 IFK Göteborg 56.12 4 3:a DM
4 Alexander Jonasson Magnusson
IF Kville
06 IF Kville 58.95 6 5:a DM
B-Final
Tot. plac.
1 Sebastian Birk
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 55.51 2 PB 1:a DM
2 Viggo Trefil
Lerum Friidrott
06 Lerum Friidrott 57.59 5 PB 4:a DM
3 Leon Stålhammar
Kongahälla AIK
06 Kongahälla AIK 1:00.46 7 PB 6:a DM
P17 & P15 800 m
27/8 09:35
1 Melvin Lessner Sveen
IFK Göteborg
07 IFK Göteborg 2:10.44 1:a DM
2 William Svensson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 2:12.25 2:a DM
3 Leon Stålhammar
Kongahälla AIK
06 Kongahälla AIK 2:18.78 3:a DM
4 Gustav Ramsin
Istrums SK
08 Istrums SK 2:20.22
Sammanställning per klass
P17
1 Melvin Lessner Sveen
IFK Göteborg
07 IFK Göteborg 2:10.44
2 William Svensson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 2:12.25
3 Leon Stålhammar
Kongahälla AIK
06 Kongahälla AIK 2:18.78
P15
1 Gustav Ramsin
Istrums SK
08 Istrums SK 2:20.22
P17 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med P19 3000 m

P17 2000 m hinder
Höjd: 83,8cm
25/8 20:00
1 Alwin Andrée
Trollhättan FIK
06 Trollhättan FIK 7:03.82 PB
P17 110 m häck
Höjd: 91,4cm
27/8 12:05
Vind: +0.8
1 David Blixt
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 14.78 q TR 1:a DM
P17 110 m häck Extralopp
Höjd: 91,4cm
27/8 14:50
Vind: +1.1
1 David Blixt
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 14.62 TR
P17 300 m häck
Höjd: 84,0cm
26/8 17:30
1 Ivar Fransson Larsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 41.20 1:a DM
2 Nils Johner
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 45.93 2:a DM
P17 4x100 m

Grenen genomfördes tillsammans med P19 4x100 m

P17 Höjd
26/8 15:20
1 Svante Svensson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 195 1:a DM
2 William Svensson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 172 2:a DM
3 Nils Johner
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 167 =PB 3:a DM
4 Elvis Åberg
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK 167 PB 4:a DM
155161167172177182186190195199
463 William Svensson-ooxxoxxx
462 Svante Svensson-----o-ooxxx
243 Nils Johner-ooxxx
535 Elvis Åbergoxoxxoxxx
P17 Stav
27/8 12:50
1 Isak Thörn
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 375 1:a DM
2 Elvis Åberg
Kongahälla AIK
07 Kongahälla AIK 308 2:a DM
288298308318328338348358375385
535 Elvis Åbergoxoxoxxx
467 Isak Thörn-------ooxxx
P17 Längd
27/8 09:00
1 Ivar Fransson Larsson
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 5.65 +1.6 PB 1:a DM
2 Noah Hedenblom
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 5.51 0.0 2:a DM
3 Vilgot Smedberg
IFK Göteborg
07 IFK Göteborg 5.19 0.0 3:a DM
123456
227 Ivar Fransson Larsson5.50 +1.6x 5.65 +1.65.54 0.05.60 +2.2x
348 Noah Hedenblom5.35 +0.35.00 0.03.00 +0.14.15 0.05.36 +1.65.51 0.0
142 Vilgot Smedberg4.96 +0.75.19 0.05.04 0.05.08 0.04.88 0.04.99 +0.4
P17 Tresteg
26/8 09:00
1 Alfred Danerud
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 12.86 -0.6 1:a DM
2 Noah Hedenblom
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 12.51 -0.6 PB 2:a DM
123456
348 Noah Hedenblom12.02 0.012.19 -0.412.31 -1.012.51 -0.6x x
409 Alfred Danerud12.68 0.012.63 0.012.86 -0.6x x x
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
26/8 11:20
1 Joel Holgersson
Tyft Arena IF
06 Tyft Arena IF 14.19
2 Erik Toll
IFK Göteborg
06 IFK Göteborg 13.08 1:a DM
123456
149 Erik Toll12.7313.0812.7112.7312.1912.46
482 Joel Holgerssonx13.28xxx14.19
P17 Slägga
Vikt: 5,0kg
26/8 14:40
1 Joel Holgersson
Tyft Arena IF
06 Tyft Arena IF 47.85
2 Hugo Hallnor
Lerum Friidrott
07 Lerum Friidrott 42.29 PB 1:a DM
123456
482 Joel Holgersson47.7747.85xxx44.85
235 Hugo Hallnor39.28x40.1236.2240.7342.29
P17 Spjut
Vikt: 700g
27/8 11:30
1 Alexander Vedin
Trollhättan FIK
07 Trollhättan FIK 51.70
2 Ivan Fredberg
Örgryte IS
07 Örgryte IS 43.69 PB 1:a DM
3 Tage Sköld
Mölndals AIK
07 Mölndals AIK 40.93 2:a DM
123456
374 Tage Sköld39.9040.93x38.70xx
481 Alexander Vedinxx47.4251.7049.91x
522 Ivan Fredberg39.1432.40x33.1637.3243.69
P15 80 m
26/8 12:50
Vind: 0.0
1 Eric Nilsson Struck
Istrums SK
08 Istrums SK 9.06 q TR
2 Pontus Setteskog
Ullevi FK
08 Ullevi FK 10.09 q SB 1:a DM
3 Elvis Koszinowski
Lidköpings IS
08 Lidköpings IS 10.61 q
P15 80 m Extralopp
26/8 13:50
Vind: +1.1
1 Eric Nilsson Struck
Istrums SK
08 Istrums SK 9.08 TR
2 Pontus Setteskog
Ullevi FK
08 Ullevi FK 9.96 SB
Elvis Koszinowski
Lidköpings IS
08 Lidköpings IS DNS
P15 300 m
27/8 16:25
1 Eric Nilsson Struck
Istrums SK
08 Istrums SK 35.97 TR
2 Algot Flodmark
IK Ymer
08 IK Ymer 37.47 TR
3 Erik Borg
Sävedalens AIK
08 Sävedalens AIK 40.77 1:a DM
4 Elvis Koszinowski
Lidköpings IS
08 Lidköpings IS 44.15
P15 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med P17 800 m

P15 & P14 1500 m hinder
Höjd: 76,2cm
25/8 18:00
1 Alvin Mether
Hälle IF
08 Hälle IF 5:16.95
2 Linus Pålsson
Trollhättan FIK
08 Trollhättan FIK 5:19.45 PB
Wille Hedström
Sävedalens AIK
09 Sävedalens AIK DNF
Sammanställning per klass
P15
1 Alvin Mether
Hälle IF
08 Hälle IF 5:16.95
2 Linus Pålsson
Trollhättan FIK
08 Trollhättan FIK 5:19.45
P14
Wille Hedström
Sävedalens AIK
09 Sävedalens AIK DNF
P15 Stav
26/8 09:45
Adam Pantzar
Kongahälla AIK
08 Kongahälla AIK x
278
188 Adam Pantzarxxx
P15 Längd
26/8 15:45
1 Hugo Andersson
Sävedalens AIK
08 Sävedalens AIK 5.95 0.0 1:a DM
2 Pontus Setteskog
Ullevi FK
08 Ullevi FK 5.34 0.0 2:a DM
3 Elvis Koszinowski
Lidköpings IS
08 Lidköpings IS 5.17 0.0
4 Erik Borg
Sävedalens AIK
08 Sävedalens AIK 4.97 0.0 3:a DM
5 Alexander Strand Träff
IFK Göteborg
08 IFK Göteborg 4.54 0.0 PB 4:a DM
123456
403 Erik Borg4.46 0.04.97 0.0x x x 4.83 0.0
510 Pontus Setteskog5.33 0.04.94 0.05.13 0.05.12 0.05.26 0.05.34 0.0
143 Alexander Strand Träffx 4.29 0.04.46 0.04.54 0.04.15 0.04.36 0.0
309 Elvis Koszinowski4.94 0.04.87 0.05.09 0.05.17 0.05.06 0.04.89 0.0
392 Hugo Andersson5.66 0.05.82 0.05.71 0.05.79 0.05.88 0.05.95 0.0
P15 Tresteg
27/8 09:45
1 Hugo Andersson
Sävedalens AIK
08 Sävedalens AIK 12.47 +2.0 1:a DM
2 Erik Borg
Sävedalens AIK
08 Sävedalens AIK 10.80 +2.3 2:a DM
3 Elvis Koszinowski
Lidköpings IS
08 Lidköpings IS 10.63 +2.0 PB
123456
392 Hugo Anderssonx 12.32 0.011.34 +0.1x 12.29 +1.412.47 +2.0
309 Elvis Koszinowski10.45 +1.5x 10.63 +2.09.88 +0.7x 10.41 +1.0
403 Erik Borgx x x 10.80 +2.310.64 +0.2x
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
27/8 13:00
1 Arman Kosovic
Sävedalens AIK
08 Sävedalens AIK 14.87 PB 1:a DM
2 Jonathan Thorin
Istrums SK
08 Istrums SK 12.70
3 Pontus Setteskog
Ullevi FK
08 Ullevi FK 12.62 PB 2:a DM
123456
429 Arman Kosovic14.2514.87x14.4514.47x
539 Jonathan Thorin11.8212.6712.7012.60x12.52
510 Pontus Setteskog11.4512.4512.0812.6212.2812.17
P15 Diskus
Vikt: 1,0kg
26/8 12:55
1 Arman Kosovic
Sävedalens AIK
08 Sävedalens AIK 45.97 TR 1:a DM
123456
429 Arman Kosovicx45.97xxxx
P15 Slägga
Vikt: 4,0kg
27/8 09:00
1 Kalle Sörqvist
Bohus IF
08 Bohus IF 40.30 1:a DM
123456
19 Kalle Sörqvist40.30x39.12xxx
P15 Spjut
Vikt: 600g
26/8 12:15
1 Alexander Strand Träff
IFK Göteborg
08 IFK Göteborg 21.16 1:a DM
123456
143 Alexander Strand Träff19.9420.72xxx21.16
P14 80 m
26/8 12:45
Vind: 0.0
1 Oliver Hedin
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 9.74 q 1:a DM
2 Eliah Pettersson
Sävedalens AIK
09 Sävedalens AIK 10.24 q 2:a DM
3 Adrian Krantz
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 10.50 q PB 3:a DM
4 Justin Harwood
Ullevi FK
09 Ullevi FK 11.36 q 4:a DM
5 Alexander Ahlin
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 11.39 q 5:a DM
P14 300 m
27/8 16:10
1 Oliver Hedin
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 39.24 TR 1:a DM
2 Eliah Pettersson
Sävedalens AIK
09 Sävedalens AIK 40.77 TR 2:a DM
3 Zakarias Ljungberg
Bohus IF
09 Bohus IF 45.18 3:a DM
4 Alexander Ahlin
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 45.24 PB 4:a DM
P14 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 800 m

P14 2000 m
27/8 09:00
1 Paul Berglind
Ullevi FK
09 Ullevi FK 7:39.20 PB 1:a DM
P14 1500 m hinder

Grenen genomfördes tillsammans med P15 1500 m hinder

P14 80 m häck
Höjd: 84,0cm
27/8 12:25
Vind: 0.0
1 Adrian Krantz
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 12.76 q 1:a DM
Oskar Hallenbo
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott DNS
P14 4x80 m

Grenen genomfördes tillsammans med F15 4x80 m

P14 Höjd
27/8 16:20
1 Frans Caisander
IF Kville
09 IF Kville 150 1:a DM
2 Max Johansson
Ullevi FK
09 Ullevi FK 138 2:a DM
133138142146150153
499 Max Johanssonooxxx
65 Frans Caisander-ooooxxx
P14 Stav
26/8 14:20
1 Hubert Drapella
Trollhättan FIK
11 Trollhättan FIK 238 PB
2 Oskar Hallenbo
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 228 1:a DM
188198208218228238248
233 Oskar Hallenbo--oxooxxx
475 Hubert Drapellaooooxoxxoxxx
P14 Längd
26/8 09:00
1 Oliver Hedin
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 5.32 0.0 1:a DM
2 Adrian Krantz
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 4.73 0.0 2:a DM
3 Justin Harwood
Ullevi FK
09 Ullevi FK 4.55 0.0 3:a DM
4 Isac Gabrielsson
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 4.48 0.0 4:a DM
5 Alexander Ahlin
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 4.28 0.0 5:a DM
6 Eliah Pettersson
Sävedalens AIK
09 Sävedalens AIK 2.24 0.0 PB 6:a DM
123456
112 Alexander Ahlin4.16 0.03.93 0.04.26 0.04.09 0.03.88 0.04.28 0.0
124 Oliver Hedin5.06 0.05.32 0.05.26 0.03.95 0.0- -
496 Justin Harwood4.42 0.0x 4.55 0.0x 4.40 0.04.44 0.0
127 Adrian Krantzx 4.73 0.0x x x 4.39 0.0
229 Isac Gabrielsson4.32 0.04.09 0.04.33 0.04.13 0.04.16 0.04.48 0.0
448 Eliah Petterssonx x 2.24 0.0x x x
P14 Tresteg
27/8 09:45
1 Oskar Hallenbo
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 10.17 +0.8 PB 1:a DM
2 Isac Gabrielsson
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 10.03 +1.9 PB 2:a DM
123456
229 Isac Gabrielssonx x 10.03 +1.9x x 9.87 +1.8
233 Oskar Hallenbox 10.17 +0.8x 10.08 +0.89.80 +1.310.00 +0.3
P14 Kula
Vikt: 4,0kg
27/8 13:00
1 Jonathan Rinman
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 13.22 PB
2 Oliver Hedin
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 10.58 PB 1:a DM
3 Linus Haraldsson
Kongahälla AIK
09 Kongahälla AIK 9.99 PB 2:a DM
123456
124 Oliver Hedin10.5810.239.79---
182 Linus Haraldssonx9.999.809.839.669.52
153 Jonathan Rinman12.6712.79xx13.2212.26
P14 Diskus
Vikt: 1,0kg
26/8 12:55
1 Jonathan Rinman
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 42.11 TR
123456
153 Jonathan Rinmanx33.7635.81x42.11x
P14 Slägga
Vikt: 4,0kg
27/8 09:00
1 Jonathan Rinman
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 40.76
123456
153 Jonathan Rinman39.55x40.76xxx
P14 Spjut
Vikt: 600g
26/8 12:15
1 William Lidén
Bohus IF
09 Bohus IF 45.67 TR 1:a DM
2 Oskar Hallenbo
Lerum Friidrott
09 Lerum Friidrott 30.62 PB 2:a DM
3 Karl Fredberg
Örgryte IS
09 Örgryte IS 27.47 3:a DM
Herman Ryding
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg -
123456
13 William Lidénxxx45.67x44.03
138 Herman Ryding------
523 Karl Fredberg27.47xxxxx
233 Oskar Hallenbo30.62xx27.81x29.01
P13 60 m Försök
26/8 09:25
Heat 1
Vind: 0.0
1 Emil Granath
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 8.09 q 1:a DM
2 Emilio Karnå
Ullevi FK
10 Ullevi FK 8.10 q 2:a DM
3 Andrew Swedberg
Ullevi FK
10 Ullevi FK 8.30 q 3:a DM
4 Neo Bersell
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 9.35 PB 6:a DM
Heat 2
Vind: -0.9
1 Isac Sehlstedt
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 8.27 q
2 Ivar Malmering
Alingsås IF
10 Alingsås IF 8.28 q PB
3 Teodor Skånberg
Bohus IF
10 Bohus IF 8.45 q 4:a DM
4 Måns Eliasson
IF Kville
10 IF Kville 8.71 5:a DM
P13 60 m Final
26/8 10:50
Vind: -0.1
1 Isac Sehlstedt
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 8.04
2 Emilio Karnå
Ullevi FK
10 Ullevi FK 8.05 1:a DM
3 Emil Granath
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 8.15 2:a DM
4 Andrew Swedberg
Ullevi FK
10 Ullevi FK 8.38 3:a DM
5 Teodor Skånberg
Bohus IF
10 Bohus IF 9.48 4:a DM
Ivar Malmering
Alingsås IF
10 Alingsås IF DNS
P13 200 m
27/8 10:40
A-Final
Vind: -0.9
Tot. plac.
1 Emil Granath
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 26.33 1 PB 1:a DM
2 Isac Sehlstedt
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 26.60 3 =PB
3 Andrew Swedberg
Ullevi FK
10 Ullevi FK 27.34 4 3:a DM
4 Neo Bersell
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 30.33 6 PB 5:a DM
B-Final
Vind: +1.0
Tot. plac.
1 Emilio Karnå
Ullevi FK
10 Ullevi FK 26.48 2 2:a DM
2 Kevin Fatty
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 28.29 5 PB 4:a DM
3 John Meding
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 30.41 7 PB 6:a DM
P13 600 m
26/8 16:15
1 Hannes Svennblad
Bohus IF
10 Bohus IF 1:56.34 1:a DM
2 Arvid Lindskog
IF Kville
10 IF Kville 1:56.55 2:a DM
3 Filip Broman
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 2:02.61 3:a DM
P13 1500 m
27/8 15:30
1 Max Rongård Juhnke
IFK Göteborg
10 IFK Göteborg 4:57.76 1:a DM
2 Oscar Wärn
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 4:58.24 PB 2:a DM
3 Victor Barck Dahlberg
IFK Göteborg
10 IFK Göteborg 5:00.88 PB 3:a DM
4 Oskar Kjellberg
Ullevi FK
10 Ullevi FK 5:14.38 PB 4:a DM
5 John Meding
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 6:04.28 PB 5:a DM
6 Filip Broman
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 6:21.39 6:a DM
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
27/8 12:45
Vind: +0.1
1 Svante Fernström
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 9.78 q 1:a DM
2 Teodor Skånberg
Bohus IF
10 Bohus IF 10.29 q PB 2:a DM
3 Andrew Swedberg
Ullevi FK
10 Ullevi FK 10.82 q PB 3:a DM
P13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
26/8 16:50
Vind: +0.7
1 Emil Granath
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 28.51 PB 1:a DM
2 Svante Fernström
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 29.03 2:a DM
3 Kevin Fatty
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 29.37 PB 3:a DM
4 Noel Henriksson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 30.81
Isac Sehlstedt
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK DNF
P13 Höjd
26/8 11:05
1 Kevin Fatty
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 154 =PB 1:a DM
2 Andrew Swedberg
Ullevi FK
10 Ullevi FK 142 PB 2:a DM
3 Teodor Skånberg
Bohus IF
10 Bohus IF 133 3:a DM
4 Tage Strandler
Majornas IK
10 Majornas IK 123 PB 4:a DM
111117123128133138142146150154156
223 Kevin Fatty----o-oooxoxxx
16 Teodor Skånberg---oox---
319 Tage Strandlerooxoxxx
514 Andrew Swedberg---ooxoxxoxxx
P13 Stav
27/8 10:30
1 Arvid Lindskog
IF Kville
10 IF Kville 248 PB 1:a DM
2 Ville Petersson
Bohus IF
10 Bohus IF 238 PB 2:a DM
3 Kevin Fatty
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 238 PB 3:a DM
178188198208218228238248258
223 Kevin Fattyoxoo--xooxxx
15 Ville Petersson--xoooooxxx
534 Arvid Lindskog--ooooxoxxoxxx
P13 Längd
Hoppzon
27/8 13:05
1 Isac Sehlstedt
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 5.89 0.0 TR
2 Emil Granath
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 5.09 0.0 1:a DM
3 Gustav Waborg
IFK Göteborg
10 IFK Göteborg 4.99 +0.2 PB 2:a DM
4 Ivar Dittmer Macduff
Ullevi FK
10 Ullevi FK 4.73 +1.4 PB 3:a DM
5 Svante Fernström
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 4.69 0.0 4:a DM
6 John Meding
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 4.20 0.0 PB 5:a DM
7 Arvid Lindskog
IF Kville
10 IF Kville 4.10 +1.1 6:a DM
Emil Manceau
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK -
123456
262 John Meding3.97 +1.04.10 +0.64.16 +0.74.20 -1.04.20 0.0x
359 Emil Manceau- - -
534 Arvid Lindskog3.99 +0.34.10 +1.12.38 0.03.76 0.0- -
343 Emil Granath5.00 0.05.05 +1.14.97 +1.54.96 +0.85.09 0.04.88 0.0
150 Gustav Waborg4.69 +1.14.75 0.04.52 0.04.72 0.04.87 0.04.99 +0.2
28 Isac Sehlstedt5.68 +1.15.77 0.05.89 0.05.87 0.05.83 0.05.87 +1.1
340 Svante Fernström4.69 0.04.65 +1.64.58 +1.02.90 0.04.66 -0.7-
493 Ivar Dittmer Macduff4.71 +0.24.73 +1.44.70 -1.04.61 0.04.48 +0.44.59 -0.9
P13 Tresteg
Hoppzon
26/8 13:30
1 Svante Fernström
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 11.09 0.0 PB 1:a DM
2 Noel Henriksson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 11.07 +0.4 PB
3 Isac Sehlstedt
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 10.74 +0.8 PB
4 Ivar Dittmer Macduff
Ullevi FK
10 Ullevi FK 10.20 +0.7 2:a DM
5 Gustav Waborg
IFK Göteborg
10 IFK Göteborg 9.78 +0.9 3:a DM
6 Tage Strandler
Majornas IK
10 Majornas IK 8.03 +0.4 PB 4:a DM
123456
319 Tage Strandler8.03 +0.47.92 0.08.00 0.07.92 0.07.65 0.07.76 0.0
150 Gustav Waborg9.78 +0.99.42 0.09.60 +0.29.64 +0.59.68 0.09.64 0.0
493 Ivar Dittmer Macduff10.02 0.010.20 +0.79.63 0.010.06 +0.4x 10.07 0.0
340 Svante Fernström10.63 0.010.55 +1.111.09 0.010.77 0.010.69 0.010.85 0.0
24 Noel Henrikssonx 10.61 0.011.07 +0.410.65 0.010.50 0.0x
28 Isac Sehlstedt10.74 +0.810.72 0.0x 10.54 0.010.51 0.0x
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
26/8 09:00
1 Teodor Skånberg
Bohus IF
10 Bohus IF 11.27 PB 1:a DM
2 Isac Minnhagen
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 7.46 PB 2:a DM
Adam Hadad
Majornas IK
10 Majornas IK -
Ludvig Antonsson
Sävedalens AIK
10 Sävedalens AIK -
123456
16 Teodor Skånberg10.3710.4410.6010.9811.2710.60
314 Adam Hadad------
263 Isac Minnhagen6.677.096.806.377.46x
393 Ludvig Antonsson------
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
27/8 14:20
1 Teodor Skånberg
Bohus IF
10 Bohus IF 33.39 1:a DM
2 Georg Thomsson Rudqvist
Sävedalens AIK
10 Sävedalens AIK 29.27 PB 2:a DM
3 Kevin Fatty
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 27.59 PB 3:a DM
4 Isac Minnhagen
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 26.30 PB 4:a DM
5 Lucas Van Der Wal
Istrums SK
10 Istrums SK 23.40
6 Tor Weije
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 19.64 PB 5:a DM
123456
16 Teodor Skånbergx31.63xxx33.39
466 Georg Thomsson Rudqvistx29.27x28.95xx
223 Kevin Fattyx22.35x23.3625.0527.59
263 Isac Minnhagenx26.30x25.60x18.25
170 Lucas Van Der Wal23.4021.70x21.2822.84x
297 Tor Weijexxx13.9519.6415.33
P13 Slägga
Vikt: 3,0kg
26/8 10:15
1 Georg Thomsson Rudqvist
Sävedalens AIK
10 Sävedalens AIK 25.09 PB 1:a DM
2 Ruben Brunström
Sävedalens AIK
10 Sävedalens AIK 20.97 2:a DM
123456
466 Georg Thomsson Rudqvist19.9825.0924.06x23.1723.93
405 Ruben Brunström16.9418.6817.92x16.9320.97
P13 Spjut
Vikt: 400g
27/8 09:00
1 Teodor Skånberg
Bohus IF
10 Bohus IF 42.49 PB 1:a DM
2 Isak Eftring
Sävedalens AIK
10 Sävedalens AIK 29.07 2:a DM
3 Kevin Fatty
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 26.53 3:a DM
4 Georg Thomsson Rudqvist
Sävedalens AIK
10 Sävedalens AIK 25.96 PB 4:a DM
5 Tor Weije
Lerum Friidrott
10 Lerum Friidrott 11.68 PB 5:a DM
123456
223 Kevin Fatty16.9525.4124.74x26.5326.15
412 Isak Eftringx29.0727.7427.86x27.09
16 Teodor Skånbergx34.7035.6240.1042.49x
297 Tor Weije11.2210.8611.4010.889.4911.68
466 Georg Thomsson Rudqvist19.8215.9424.1118.7118.7825.96
P12 60 m Försök
26/8 09:35
Heat 1
Vind: -0.3
1 Oliver Bokelund Singh
IF Kville
11 IF Kville 8.61 q 1:a DM
2 Noel Melin
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 9.23 q PB 5:a DM
3 Walter Nilsson
Stenungsunds FI
11 Stenungsunds FI 9.54
4 Milton Lindhage
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 9.70 PB 10:a DM
5 Oscar Hernelid
IF Kville
11 IF Kville 9.83 PB 12:a DM
Heat 2
Vind: 0.0
1 Olle Ekholm
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 8.95 q 2:a DM
2 Dominik Richter
IFK Göteborg
11 IFK Göteborg 9.24 q 6:a DM
3 Idris Sibide Hennecke
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 9.28 PB 7:a DM
4 Lukas Luukkonen
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 9.52 9:a DM
5 Simon Eriksson Schärlund
IF Kville
11 IF Kville 9.80 11:a DM
Heat 3
Vind: -1.0
1 Sixten Svanberg
IF Kville
11 IF Kville 8.95 q 2:a DM
2 Noel Pettersson
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 9.11 q 4:a DM
3 Robin Frelén
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 9.30 PB 8:a DM
4 Viktor Samor
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 9.93 13:a DM
P12 60 m Final
26/8 10:55
Vind: -0.2
1 Oliver Bokelund Singh
IF Kville
11 IF Kville 8.64 1:a DM
2 Olle Ekholm
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 8.77 2:a DM
3 Sixten Svanberg
IF Kville
11 IF Kville 8.90 3:a DM
4 Noel Pettersson
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 9.04 4:a DM
5 Noel Melin
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 9.10 PB 5:a DM
6 Dominik Richter
IFK Göteborg
11 IFK Göteborg 9.31 6:a DM
P12 200 m
27/8 10:10
A-Final
Vind: +1.2
Tot. plac.
1 Oliver Bokelund Singh
IF Kville
11 IF Kville 28.63 1 PB 1:a DM
2 Hugo Thunberg
IFK Göteborg
11 IFK Göteborg 29.97 2 PB 2:a DM
3 Dominik Richter
IFK Göteborg
11 IFK Göteborg 30.39 3 PB 3:a DM
4 Hannes Thunström
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 31.20 4 4:a DM
B-Final
Vind: +0.6
Tot. plac.
1 Milton Lindhage
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 31.44 5 PB 5:a DM
2 Elliot Johansson
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 31.54 6 PB 6:a DM
3 Hugo Magnusson Johannesson
IF Kville
11 IF Kville 33.00 7 PB 7:a DM
4 Olle Berglund
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 34.63 8 PB 8:a DM
P12 600 m
26/8 16:20
1 Hubert Drapella
Trollhättan FIK
11 Trollhättan FIK 1:46.57 PB
2 Max Henriksson
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 1:47.19 1:a DM
3 Hugo Thunberg
IFK Göteborg
11 IFK Göteborg 1:51.35 2:a DM
4 Einar Leffler
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 1:56.29 3:a DM
5 Oscar Hernelid
IF Kville
11 IF Kville 1:58.80 PB 4:a DM
6 Oliver Bokelund Singh
IF Kville
11 IF Kville 2:03.77 PB 5:a DM
7 Henning Andreasson
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 2:03.99 PB 6:a DM
8 Olle Berglund
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 2:06.90 PB 7:a DM
9 Edvard Ternestedt
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 2:23.34 PB 8:a DM
P12 1500 m
27/8 15:20
1 Anton Björk
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 5:37.29 1:a DM
2 Henning Andreasson
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 5:52.99 PB 2:a DM
3 Edvard Ternestedt
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 6:51.29 PB 3:a DM
P12 60 m häck
Höjd: 76.2cm
27/8 12:50
Vind: +1.1
1 Noel Pettersson
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 10.69 q 1:a DM
2 Walter Nilsson
Stenungsunds FI
11 Stenungsunds FI 11.72 q
3 Elias Krantz
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 11.98 q PB 2:a DM
4 Nils Ryttberg
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 12.57 q 3:a DM
P12 60 m häck Extralopp
Höjd: 76.2cm
27/8 14:05
Vind: +1.3
1 Elias Krantz
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 11.89 PB 1:a DM
2 Nils Ryttberg
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 12.30 PB 2:a DM
Noel Pettersson
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK DNS
Walter Nilsson
Stenungsunds FI
11 Stenungsunds FI DNS
P12 200 m häck
Höjd: 68,6cm
26/8 16:55
Vind: +0.3
1 Alfred Rogö
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04 32.15
2 Noel Melin
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 32.88 PB 1:a DM
3 Idris Sibide Hennecke
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 33.28 PB 2:a DM
4 Nils Ryttberg
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 36.14 PB 3:a DM
P12 5x60 m
25/8 18:45
1 Sävedalens AIK Lag x
Gordon Lundvall 11
Noel Pettersson 11
Anton Björk 11
Matteus Habte 11
Elliot Johansson 11

Sävedalens AIK
Sävedalens AIK 44.33
2 Mölndals AIK Lag blå
Lukas Luukkonen 11
Hannes Thunström 11
Elias Krantz 11
Max Henriksson 11
Olle Ekholm 11

Mölndals AIK
Mölndals AIK 44.98
Lerum Friidrott Lag P12
Anna Swerin 11
Saga Lindstrand 11
Isabel Borgesand Collby 11
Sofia Dahlberg 11
Nils Ryttberg 11

Lerum Friidrott
Lerum Friidrott 47.68 Utom tävlan
Mölndals AIK Lag röd
Philip Ståhl 11
Einar Leffler 11
Milton Lindhage 11
Noel Melin 11
Robin Frelén 11

Mölndals AIK
Mölndals AIK DQ överväxling
P12 Höjd
26/8 12:30
1 Valter Elmestrand
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 138 1:a DM
=2 Simon Eriksson Schärlund
IF Kville
11 IF Kville 133 2:a DM
=2 Nils Ryttberg
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 133 2:a DM
4 Hubert Drapella
Trollhättan FIK
11 Trollhättan FIK 128
5 Hugo Thunberg
IFK Göteborg
11 IFK Göteborg 128 4:a DM
=6 Viktor Samor
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 123 5:a DM
=6 Hugo Magnusson Johannesson
IF Kville
11 IF Kville 123 PB 5:a DM
=8 Oscar Hernelid
IF Kville
11 IF Kville 123 PB 7:a DM
=8 Dominik Richter
IFK Göteborg
11 IFK Göteborg 123 PB 7:a DM
10 Hannes Thunström
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 123 9:a DM
Edvard Ternestedt
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott x
99105111117123128133138142
273 Viktor Samor-ooxooxxx
69 Simon Eriksson Schärlund-ooooooxxx
73 Oscar Hernelid-oooxoxxx
83 Hugo Magnusson Johannesson-ooxooxxx
288 Edvard Ternestedtxxx
475 Hubert Drapella--ooooxxx
148 Hugo Thunberg-----xxoxxx
135 Dominik Richter-oooxoxxx
415 Valter Elmestrand-xoooooooxxx
272 Nils Ryttberg---ooooxxx
380 Hannes Thunström--oxoxoxxx
P12 Stav
27/8 10:30
1 Edvin Ekström
Kongahälla AIK
11 Kongahälla AIK 218 1:a DM
2 Nils Ryttberg
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 218 2:a DM
Rasmus Eneman
IFK Göteborg
11 IFK Göteborg x
188198208218228238248258268
272 Nils Ryttbergoxoooxxx
179 Edvin Ekström-oooxxx
118 Rasmus Eneman--------xxx
P12 Längd
Hoppzon
27/8 14:20
1 Olle Ekholm
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 4.59 +1.1 1:a DM
2 Noel Pettersson
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 4.37 +1.2 2:a DM
3 Elliot Samuelsson
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 4.21 +0.4 PB 3:a DM
4 Sixten Svanberg
IF Kville
11 IF Kville 4.07 +0.2 4:a DM
5 Walter Nilsson
Stenungsunds FI
11 Stenungsunds FI 4.04 +1.0
6 Milton Lindhage
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 3.87 +1.4 PB 5:a DM
7 Elliot Johansson
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 3.80 +1.9 PB 6:a DM
8 Henning Andreasson
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 3.65 +0.2 PB 7:a DM
9 Edvard Ternestedt
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 2.49 +1.6 8:a DM
123456
208 Henning Andreasson3.65 +0.23.46 +1.13.61 +0.23.27 +0.13.31 0.0x
86 Sixten Svanberg4.04 0.04.07 +0.24.01 +0.53.81 +0.43.91 +0.34.00 0.0
384 Walter Nilssonx 4.04 +1.0x x x 3.73 -2.0
450 Noel Pettersson4.18 0.04.12 0.04.35 +0.84.37 +1.24.31 0.04.29 0.0
543 Edvard Ternestedt2.47 0.02.49 +1.62.33 +0.6
338 Olle Ekholm4.59 +1.14.24 0.04.23 +0.24.24 0.04.19 +0.24.20 +0.1
426 Elliot Johansson3.80 +1.93.44 +1.63.44 0.03.46 +0.33.61 +0.73.52 +0.4
275 Elliot Samuelsson4.21 +0.44.07 0.04.06 +0.13.83 +1.53.65 0.04.04 0.0
356 Milton Lindhage3.87 +1.43.74 0.03.62 +0.2x 3.73 +0.93.70 +0.8
P12 Tresteg
Hoppzon
26/8 12:15
1 Noel Pettersson
Sävedalens AIK
11 Sävedalens AIK 9.87 0.0 1:a DM
2 Sixten Svanberg
IF Kville
11 IF Kville 9.11 0.0 2:a DM
3 Olle Ekholm
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 8.89 0.0 3:a DM
4 Noel Melin
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 8.79 0.0 PB 4:a DM
5 Walter Nilsson
Stenungsunds FI
11 Stenungsunds FI 8.56 0.0
6 Henning Andreasson
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 8.18 0.0 PB 5:a DM
123456
384 Walter Nilsson8.46 0.08.56 0.08.52 0.08.35 0.0- 8.41 0.0
338 Olle Ekholm8.39 0.08.65 0.08.89 0.08.68 0.08.55 0.08.69 0.0
362 Noel Melin8.40 -0.28.41 0.08.72 0.08.40 0.08.72 0.08.79 0.0
450 Noel Pettersson9.56 -0.59.55 0.09.65 0.09.39 0.09.69 0.09.87 0.0
208 Henning Andreasson8.18 0.0x 7.87 0.07.99 0.07.94 0.0x
86 Sixten Svanberg9.11 0.09.04 0.08.46 0.08.86 0.08.77 0.08.72 0.0
P12 Kula
Vikt: 3,0kg
26/8 14:10
1 Hannes Thunström
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 8.76 PB 1:a DM
2 Walter Nilsson
Stenungsunds FI
11 Stenungsunds FI 8.08
3 Hugo Magnusson Johannesson
IF Kville
11 IF Kville 7.55 2:a DM
4 Lukas Luukkonen
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 6.53 3:a DM
5 Olle Berglund
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 6.36 PB 4:a DM
6 Edvard Ternestedt
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 4.20 PB 5:a DM
123456
209 Olle Berglund6.176.244.965.726.365.91
83 Hugo Magnusson Johannesson7.55x7.197.177.467.37
288 Edvard Ternestedt3.953.603.593.843.794.20
358 Lukas Luukkonen6.536.216.276.076.306.44
384 Walter Nilsson7.558.087.797.207.397.13
380 Hannes Thunström8.768.177.948.167.548.34
P12 Diskus
Vikt: 0,6kg
27/8 13:05
1 Alfred Rogö
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04 24.03
2 Nils Ryttberg
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 18.27 PB 1:a DM
3 Olle Berglund
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 17.43 PB 2:a DM
4 Dominik Richter
IFK Göteborg
11 IFK Göteborg 13.26 PB 3:a DM
5 Edvard Ternestedt
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 10.85 PB 4:a DM
123456
135 Dominik Richter13.26x11.86xxx
36 Alfred Rogö16.96x24.03xx20.28
209 Olle Berglund14.49x17.43x13.97x
543 Edvard Ternestedt10.51xx8.76x10.85
272 Nils Ryttberg12.8918.2713.1515.9817.9414.43
P12 Slägga
Vikt: 3,0kg
26/8 10:15
1 Nils Ryttberg
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 22.48 PB 1:a DM
2 Viktor Samor
Lerum Friidrott
11 Lerum Friidrott 20.79 PB 2:a DM
123456
273 Viktor Samor9.7415.6920.1118.0217.1720.79
272 Nils Ryttbergx19.1618.7418.70x22.48
P12 Spjut
Vikt: 400g
27/8 09:00
1 Alfred Rogö
Habo Friidrott -04
11 Habo Friidrott -04 29.57
2 Gustav Grahn
IF Rigor
12 IF Rigor 26.38 PB
3 Hannes Thunström
Mölndals AIK
11 Mölndals AIK 24.20 PB 1:a DM
4 Hugo Thunberg
IFK Göteborg
11 IFK Göteborg 20.48 PB 2:a DM
5 Dominik Richter
IFK Göteborg
11 IFK Göteborg 18.93 PB 3:a DM
123456
91 Gustav Grahn20.8926.3821.1322.7825.1025.53
135 Dominik Richter18.9313.8417.5713.0014.9915.41
380 Hannes Thunström18.8917.4116.2016.5818.9524.20
36 Alfred Rogö27.4628.6227.6326.5828.2029.57
148 Hugo Thunberg15.4913.0420.48x15.22-
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Veteraner Kvinnor 60 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 60 m

Veteraner Kvinnor 150m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 150m

Veteraner Kvinnor 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med F19 800 m

Veteraner Kvinnor 80 m häck

Grenen genomfördes tillsammans med F14 80 m häck

Veteraner Kvinnor Höjd
27/8 16:20
1 Carolin Hellestam
IF Kville
80 IF Kville 128
117123128133
70 Carolin Hellestamoooxxx
Sammanställning per klass
K40
1 Carolin Hellestam
IF Kville
80 IF Kville 128
Veteraner Kvinnor Stav
27/8 12:50
1 Karin Jonsén
IF Kville
81 IF Kville 218
2 Carolin Hellestam
IF Kville
80 IF Kville 218
198208218228
76 Karin Jonsén--oxxx
70 Carolin Hellestamoxooxxx
Sammanställning per klass
K40
1 Karin Jonsén
IF Kville
81 IF Kville 218
2 Carolin Hellestam
IF Kville
80 IF Kville 218
Veteraner Kvinnor Längd
27/8 11:55
1 Petra Thulin
IFK Göteborg
79 IFK Göteborg 5.03 -0.6 SB
2 Bim Paulsson
IK Orient
75 IK Orient 4.43 0.0 SB
3 Carolin Hellestam
IF Kville
80 IF Kville 4.00 0.0 PB
4 Monika Callenberg
Varbergs GIF
71 Varbergs GIF 3.71 +0.5
123456
159 Bim Paulsson3.90 -0.54.04 -0.94.05 0.0x 4.43 0.0x
146 Petra Thulin4.78 -1.14.96 -0.34.96 0.0x x 5.03 -0.6
70 Carolin Hellestam3.71 -0.1x 3.89 0.03.94 0.0x 4.00 0.0
517 Monika Callenbergx x 3.60 0.03.45 0.0- 3.71 +0.5
Sammanställning per klass
K50
1 Monika Callenberg
Varbergs GIF
71 Varbergs GIF 3.71
K45
1 Bim Paulsson
IK Orient
75 IK Orient 4.43
K40
1 Petra Thulin
IFK Göteborg
79 IFK Göteborg 5.03
2 Carolin Hellestam
IF Kville
80 IF Kville 4.00
Veteraner Män 60 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 60 m

Veteraner Män 150m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 150m

Veteraner Män 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 800 m

Veteraner Män Höjd
27/8 16:20
1 Jonas Ahrnberg
IK Bergaström
85 IK Bergaström 162 PB
142146150153156159162165
157 Jonas Ahrnbergoooooooxxx
Sammanställning per klass
M35
1 Jonas Ahrnberg
IK Bergaström
85 IK Bergaström 162
Veteraner Män Stav
26/8 15:30
1 Sven Diurlin
IF Kville
74 IF Kville 338
2 Lars Diechle
Ullevi FK
69 Ullevi FK 288 SB
3 Lars Frison
Mölndals AIK
62 Mölndals AIK 268 PB
228238248258268278288298308318328338348
66 Sven Diurlin-------o-xoooxxx
492 Lars Diechle--xo-xo-xxoxxx
342 Lars Frisono-xxooxxoxxx
Sammanställning per klass
M60
1 Lars Frison
Mölndals AIK
62 Mölndals AIK 268
M50
1 Lars Diechle
Ullevi FK
69 Ullevi FK 288
M45
1 Sven Diurlin
IF Kville
74 IF Kville 338
Veteraner Män Längd
26/8 17:00
1 Jonas Ahrnberg
IK Bergaström
85 IK Bergaström 5.82 +1.0 PB
2 Mattias Olsborg
Sävedalens AIK
75 Sävedalens AIK 5.36 +1.0
123456
443 Mattias Olsborg4.86 0.05.36 +1.0x 3.01 0.04.82 0.0-
157 Jonas Ahrnbergx 5.55 +1.1x 5.82 +1.0- 5.62 +0.5
Sammanställning per klass
M45
1 Mattias Olsborg
Sävedalens AIK
75 Sävedalens AIK 5.36
M35
1 Jonas Ahrnberg
IK Bergaström
85 IK Bergaström 5.82
Veteraner Män Kula
26/8 14:55
1 Lars Frison
Mölndals AIK
62 Mölndals AIK 10.06 1:a DM
2 Lars Diechle
Ullevi FK
69 Ullevi FK 9.73 2:a DM
3 Lasse Ring
IF Kville
67 IF Kville 9.67 3:a DM
4 Jonas Ahrnberg
IK Bergaström
85 IK Bergaström 9.50
Robert Fabian
Herrljunga SK
72 Herrljunga SK -
123456
157 Jonas Ahrnbergx8.268.808.449.509.02
85 Lasse Ring8.899.259.039.099.049.67
39 Robert Fabian------
492 Lars Diechle9.56x9.629.73xx
342 Lars Frison-8.929.929.5810.069.99
Sammanställning per klass
M60
1 Lars Frison
Mölndals AIK
62 Mölndals AIK 10.06
M55
1 Lasse Ring
IF Kville
67 IF Kville 9.67
M50
1 Lars Diechle
Ullevi FK
69 Ullevi FK 9.73
Robert Fabian
Herrljunga SK
72 Herrljunga SK -
M35
1 Jonas Ahrnberg
IK Bergaström
85 IK Bergaström 9.50
Veteraner Män Spjut
27/8 10:30
1 Lars Frison
Mölndals AIK
62 Mölndals AIK 32.69
2 Lasse Ring
IF Kville
67 IF Kville 27.25
3 Martin Danerud
Sävedalens AIK
63 Sävedalens AIK 14.79
123456
410 Martin Danerud13.83x14.0614.7914.39x
85 Lasse Ring24.5225.36xxx27.25
342 Lars Frison28.3631.71x32.1131.3932.69
Sammanställning per klass
M60
1 Lars Frison
Mölndals AIK
62 Mölndals AIK 32.69
2 Martin Danerud
Sävedalens AIK
63 Sävedalens AIK 14.79
M55
1 Lasse Ring
IF Kville
67 IF Kville 27.25