Resultat Malmö Indoor Challenge

Atleticum, Malmö   2020-01-12

Arrangör: MAI Tävlingsledare: Annika Hovang Senast uppdaterad: 2020-06-21 22:58:02
Kvinnor 400 m Final
Söndag 15:05
A-Final
Tot. plac.
1 Milla Svanberg
Malmö AI
03 Malmö AI 59.39 1
2 Maja Jönsson
Höörs IS
02 Höörs IS 1:00.35 2
3 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 1:01.98 3
B-Final
Tot. plac.
1 Maja Felby
Køge Atletik (DEN)
02 Køge Atletik (DEN) 1:02.80 4
2 Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI 1:03.61 5
3 Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 1:05.11 6
Sammanställning
1 Milla Svanberg
Malmö AI
03 Malmö AI 59.39
2 Maja Jönsson
Höörs IS
02 Höörs IS 1:00.35
3 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 1:01.98
4 Maja Felby
Køge Atletik (DEN)
02 Køge Atletik (DEN) 1:02.80
5 Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI 1:03.61
6 Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 1:05.11
Kvinnor 1500 m Final
Söndag 15:55
Kommentar: Eltiden startades manuellt
1 Annika Faager
Björnstorps IF
76 Björnstorps IF 4:42.0
2 Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta 5:25.6
Kvinnor Stav Final
Söndag 13:00
1 Linnea Jönsson
IFK Helsingborg
99 IFK Helsingborg 420 PB
2 Gabriella Jönsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg 410 PB
3 Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI 400
4 Rebecka Krüeger
Malmö AI
03 Malmö AI 390
5 Hanna Jansson
Ullevi FK
95 Ullevi FK 390
6 Malin Dahlström
Örgryte IS
89 Örgryte IS 390
7 Annika Jönsson
IFK Helsingborg
96 IFK Helsingborg 380
360370380390400410420425
1906 Malin Dahlström-oxxooxxx
1751 Rebecka Krüegerooooxxx
1602 Annika Jönssonxoooxxx
1604 Linnea Jönsson-ooooxxoxxoxxx
1837 Hanna Jansson-xoooxxx
1603 Gabriella Jönsson-oxooxxoxoxxx
1688 Freja Andersdotterxoxoxoxoxoxxx
Kvinnor Längd Final
Söndag 13:40
1 Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI 5.52
2 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 5.32
3 Anja Olsson
Malmö AI
01 Malmö AI 5.27
123456
1792 Angel Richmore 5.505.48x5.52--
1765 Emilia Mandl5.255.325.08---
1921 Anja Olsson5.271.73xx5.235.20
Kvinnor Kula Final
Vikt: 4,0kg
Söndag 15:10
1 Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI 12.16
2 Hanna Didricksson
Malmö AI
02 Malmö AI 11.44
3 Annika Jönsson
IFK Helsingborg
96 IFK Helsingborg 11.07
4 Alicia Byström
Hässleholms AIS
01 Hässleholms AIS 8.56
5 Emilia Pai
IFK Trelleborg
02 IFK Trelleborg 7.85
6 Hedda Rosvall
IFK Trelleborg
02 IFK Trelleborg 6.86
123456
1661 Hedda Rosvall6.256.866.556.55-6.44
1659 Emilia Pai7.097.697.847.857.737.70
1544 Alicia Byström8.338.258.568.187.917.74
1710 Hanna Didricksson--11.4410.92
1602 Annika Jönsson10.8910.8110.70-10.2711.07
1792 Angel Richmore 12.0712.01-11.9012.0912.16
F17 400 m Final
Söndag 14:40
1 Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund 1:03.23
2 Anne Oostra
Höörs IS
04 Höörs IS 1:04.38
F17 Höjd Final
Söndag 13:15
1 Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 157
2 Johanna Persson
Simrishamns AIF
03 Simrishamns AIF 150
144147150153157160
1874 Sydney Karströmooooxxoxxx
1836 Johanna Perssonxoxoxoxxx
F17 Stav Final
Söndag 10:15
1 Frida Andersson
Malmö AI
03 Malmö AI 315
2 Elvira Collvin
Malmö AI
04 Malmö AI 255
3 Ellen Persson
Malmö AI
03 Malmö AI 245
245255265275285295305315325
1782 Ellen Perssonxoxxx
1689 Frida Andersson---o-ooxoxxx
1706 Elvira Collvinooxxx
F17 Längd Final
Söndag 15:05
1 Stina Svenby
Ystads IF
04 Ystads IF 4.95
2 Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK 4.56
3 Betty Lecander
IFK Trelleborg
03 IFK Trelleborg 4.35
4 Johanna Persson
Simrishamns AIF
03 Simrishamns AIF 4.31
5 Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK 4.31
123456
1897 Iza Mellberg4.564.444.384.534.544.50
1880 Alice Albien4.194.264.094.313.953.93
1836 Johanna Persson4.273.844.114.314.184.00
1864 Stina Svenby4.654.474.952.933.804.93
1653 Betty Lecanderx4.25xxx4.35
F17 Tresteg Final
Söndag 15:55
1 Frida Andersson
Malmö AI
03 Malmö AI 10.57
123456
1689 Frida Andersson10.57xxx--
F17 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 15:10
1 Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 11.14
2 Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan 9.12
123456
1874 Sydney Karström10.2611.13-10.8710.6711.14
1573 Ida Svedenborn8.358.468.338.498.199.12
F15 200 m Final
Söndag 14:25
1 Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 28.38
2 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 29.77
3 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 30.35
4 Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 30.45
F15 1000 m Final
Söndag 15:45
1 Liv Altarac
Malmö AI
05 Malmö AI 3:38.60
2 Nevena Brankovic
Malmö AI
05 Malmö AI 4:10.90
F15 Höjd Final
Söndag 13:15
1 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 135
2 Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 130
120125130135138
1799 Amanda Rönnooxoxxx
1533 Daphne Rönnerling--oxoxxx
F15 Stav Final
Söndag 10:15
1 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 305
2 Ebba Alson
IFK Lund
05 IFK Lund 215
165175185195205215225305315325
1635 Ebba Alsonoooooxoxxx
1820 Ella Uddenäs-------xo-xxx
F15 Längd Final
Söndag 15:05
1 Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 4.86
2 Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI 4.58
3 Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 4.45
4 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 4.32
5 Galia Abdul Rahim
Malmö AI
05 Malmö AI 4.10
6 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 4.04
123456
1780 Celia Parmatow4.504.474.45xx4.58
1734 Alba Hansson3.723.844.04x3.992.72
1549 Linnéa Säfströmxx4.824.863.01x
1911 Galia Abdul Rahimx4.104.013.964.063.91
1625 Celine Stjernfelt4.324.093.693.733.803.68
1799 Amanda Rönn4.264.424.374.454.344.33
F15 Tresteg Final
Söndag 15:55
1 Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 10.14
123456
1549 Linnéa Säfström9.8110.14-10.10-x
F15 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 14:25
1 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 9.87
2 Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 9.65
3 Nevena Brankovic
Malmö AI
05 Malmö AI 8.62
4 Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI 6.07
123456
1734 Alba Hansson8.858.989.879.039.599.61
1799 Amanda Rönn9.659.418.999.389.019.43
1699 Nevena Brankovic8.008.628.217.458.357.89
1780 Celia Parmatow6.075.705.675.03--
F14 200 m Final
Söndag 13:40
A-Final
Tot. plac.
1 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 28.32 1
2 Isabella Vestergaard
Malmö AI
06 Malmö AI 28.82 3
3 Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI 28.87 4 PB
4 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 30.04 9
B-Final
Tot. plac.
1 Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan 29.62 7
2 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 29.91 8 PB
3 Elise Parander
Malmö AI
06 Malmö AI 30.46 11
4 Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 30.51 12
C-Final
Tot. plac.
1 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 28.36 2
2 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 29.34 5
3 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 29.61 6
4 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 30.20 10
Sammanställning
1 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 28.32
2 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 28.36
3 Isabella Vestergaard
Malmö AI
06 Malmö AI 28.82
4 Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI 28.87 PB
5 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 29.34
6 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 29.61
7 Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan 29.62
8 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 29.91 PB
9 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 30.04
10 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 30.20
11 Elise Parander
Malmö AI
06 Malmö AI 30.46
12 Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 30.51
F14 1000 m Final
Söndag 15:45
1 Isabella Vestergaard
Malmö AI
06 Malmö AI 3:18.81
2 Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 3:26.35
3 Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund 3:43.41
4 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 3:51.99 PB
F14 Höjd Final
Söndag 14:10
1 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 148
2 Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI 145
3 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 139
4 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 136
5 Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan 136
6 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 136
7 Tilda Persson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 136
8 Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 133
9 Johanna Kohala
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 130
10 Anesa Delkic
IF Kronan
06 IF Kronan 125
120125130133136139142145148151
1878 Anastasia Nilsson-xoxoxxoxxx
1637 Ebba Holgerssonoooooxxx
1774 Lucky Olsson-oooxxoooooxxx
1866 Lina Ås--oxxoxoxxx
1558 Anesa Delkicooxxx
1573 Ida Svedenbornooxoxooxxx
1547 Tilda Perssonooxoxoxxoxxx
1564 Asta Hägglundooxooooxxx
1784 Elin Pihlström--oxoxoooxoxxx
1546 Johanna Kohalaoooxxx
F14 Stav Final
Söndag 10:15
1 Johanna Kohala
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 205
2 Zoë Mossberg
IFK Lund
06 IFK Lund 185
165175185195205215
1641 Zoë Mossberg oooxxx
1546 Johanna Kohala-oooxxoxxx
F14 Längd Final
Söndag 12:35
1 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.96
2 Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI 4.86
3 Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI 4.81
4 Sara Blomkvist
Malmö AI
06 Malmö AI 4.46
5 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.35
6 Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 4.29
7 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.29
8 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 4.28
9 Elise Parander
Malmö AI
06 Malmö AI 4.16
10 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 4.16
11 Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 4.14
12 Rebecca Ekman
IFK Trelleborg
06 IFK Trelleborg 3.93
13 Alva Hägglund
Ystads IF
06 Ystads IF 3.86
14 Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund 3.77 SB
15 Jasmine Arwand
Malmö AI
06 Malmö AI 3.69
16 Anesa Delkic
IF Kronan
06 IF Kronan 3.34
1234
1910 Jasmine Arwand3.583.583.453.69
1844 Alva Hägglund3.763.813.673.86
1626 Elin Thor4.354.043.914.29
1715 Lisa Engdahl4.734.744.694.81
1564 Asta Hägglund4.163.77xx
1558 Anesa Delkicx3.342.53x
1774 Lucky Olsson4.284.104.223.82
1576 Sara Andersson4.294.174.174.15
1825 Rebecca Wibergx4.404.864.73
1878 Anastasia Nilsson4.074.054.143.90
1629 Annie Thorkell4.964.854.674.72
1698 Sara Blomkvist4.024.244.284.46
1647 Sophia Schüttert3.773.533.703.62
1779 Elise Parander3.813.903.874.16
1651 Rebecca Ekman3.713.713.743.93
1542 Emilia Malmlöf4.294.293.994.10
F14 Tresteg Final
Söndag 16:05
1 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.17
2 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 9.46
3 Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF 9.45
4 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.26
5 Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan 9.09
6 Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 8.77
7 Alva Hägglund
Ystads IF
06 Ystads IF 7.99
8 Tilda Persson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 7.50
9 Jasmine Arwand
Malmö AI
06 Malmö AI 7.23
1234
1573 Ida Svedenborn8.718.728.879.09
1629 Annie Thorkell10.179.698.769.41
1547 Tilda Perssonx7.507.306.17
1866 Lina Ås9.159.10x9.45
1576 Sara Andersson9.269.009.049.21
1910 Jasmine Arwandxx7.23x
1844 Alva Hägglund7.897.907.977.99
1677 Bella Gisel9.46x--
1542 Emilia Malmlöf8.328.778.438.66
F14 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 14:25
1 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.26
2 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.45
3 Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF 8.88
4 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.22
5 Ella Roman
IFK Lund
06 IFK Lund 7.66
1234
1645 Ella Roman7.667.18
1834 Majken Nilsson8.848.887.62
1576 Sara Andersson8.199.458.019.06
1629 Annie Thorkell8.889.8110.0310.26
1626 Elin Thor8.198.227.376.82
F13 200 m Final
Söndag 13:15
A-Final
Tot. plac.
1 Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan 31.99 8
2 Nadia Lindborg
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 33.28 12
3 Anna Abrahamsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 33.50 14
4 Liv Lundsgaard
IFK Trelleborg
07 IFK Trelleborg 33.77 16 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 29.10 2
2 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 30.47 6
3 Ella Törnblom
Åhus FIK
07 Åhus FIK 33.03 11
4 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 33.37 13
C-Final
Tot. plac.
1 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 30.02 4
2 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 32.28 9
3 Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS 33.00 10
D-Final
Tot. plac.
1 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 28.81 1
2 Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK 31.71 7
3 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 33.66 15
E-Final
Tot. plac.
1 Iris Puig Ursby
Malmö AI
07 Malmö AI 29.50 3
2 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 30.06 5
3 Elvira Skouras
Malmö AI
07 Malmö AI 35.91 17
Sammanställning
1 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 28.81
2 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 29.10
3 Iris Puig Ursby
Malmö AI
07 Malmö AI 29.50
4 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 30.02
5 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 30.06
6 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 30.47
7 Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK 31.71
8 Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan 31.99
9 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 32.28
10 Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS 33.00
11 Ella Törnblom
Åhus FIK
07 Åhus FIK 33.03
12 Nadia Lindborg
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 33.28
13 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 33.37
14 Anna Abrahamsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 33.50
15 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 33.66
16 Liv Lundsgaard
IFK Trelleborg
07 IFK Trelleborg 33.77 PB
17 Elvira Skouras
Malmö AI
07 Malmö AI 35.91
F13 800 m Final
Söndag 15:25
1 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 2:35.75
2 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 2:40.82
3 Ella Törnblom
Åhus FIK
07 Åhus FIK 2:51.72
4 Miranda Byström
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS 3:09.86
Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS DNS
Liv Lundsgaard
IFK Trelleborg
07 IFK Trelleborg DNS
F13 Höjd Final
Söndag 11:30
1 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 139
2 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 139
3 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 139
4 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 133
5 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 133
6 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 130
7 Ella Törnblom
Åhus FIK
07 Åhus FIK 125
115120125130133136139142
1877 Ella Törnblomoooxxx
1649 Meja Walleringooooxxoxxx
1853 Isa Lindberg-ooooxoxxoxxx
1826 Moa Wirstedt-ooooxooxxx
1858 Felicia Mårtenssonooxoxoxxx
1677 Bella Gisel-oooxoxooxxx
1695 Ellen Birganderooooxoxxx
F13 Stav Final
Söndag 10:15
1 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 165
2 Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK 155
125135145155165175
1868 Nicole Björklundoooxoxxx
1649 Meja Wallering---oxoxxx
F13 Längd Final
Hoppzon
Söndag 14:25
1 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 4.46
2 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 4.38
3 Iris Puig Ursby
Malmö AI
07 Malmö AI 4.25
4 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 4.20
5 Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI 4.11
6 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 4.00
7 Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan 3.82
8 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 3.78
9 Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS 3.66
10 Vilma Hjern
Malmö AI
07 Malmö AI 3.49
11 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 3.48
12 Nadia Lindborg
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 3.40
13 Liv Lundsgaard
IFK Trelleborg
07 IFK Trelleborg 3.29
14 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 3.18
15 Anna Abrahamsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 3.13
16 Emilia Edvinsson
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 3.12
1234
1761 Elsa Lundquist 3.182.662.762.83
1739 Vilma Hjern3.493.483.333.42
1554 Agnes Sandberg2.093.423.423.66
1649 Meja Wallering3.703.653.783.75
1787 Iris Puig Ursby4.114.134.014.25
1657 Liv Lundsgaard3.143.29x3.19
1562 Liv Håkansson3.823.523.683.56
1704 Aina Buric3.923.863.754.20
1677 Bella Gisel4.464.334.024.23
1803 Saga Siorholm3.243.393.233.48
1609 Nadia Lindborg3.403.223.323.31
1867 Anna Abrahamsson2.873.013.133.01
1583 Emilia Edvinsson3.123.082.912.93
1716 Isabella Enggren4.113.834.023.99
1858 Felicia Mårtensson3.943.993.974.00
1855 Olivia Lindberg Tillander4.154.384.344.33
F13 Tresteg Final
Hoppzon
Söndag 15:10
1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 9.75
2 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 9.68
3 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 9.23
4 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 9.08
5 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 9.00
6 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 8.39
7 Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan 8.09
8 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 7.82
9 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 7.65
10 Elvira Skouras
Malmö AI
07 Malmö AI 7.32
11 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 7.23
1234
1529 Stella Falknellx7.82x7.43
1761 Elsa Lundquist 7.236.93x6.95
1677 Bella Gisel9.689.539.369.65
1855 Olivia Lindberg Tillander9.008.818.548.59
1806 Elvira Skouras7.326.757.13x
1853 Isa Lindberg9.759.699.589.59
1568 Elin Lundberg8.069.088.828.96
1562 Liv Håkanssonx7.588.088.09
1826 Moa Wirstedt9.029.239.079.18
1797 Tilda Räftegård8.397.977.957.46
1803 Saga Siorholm7.197.467.367.65
F13 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 13:40
1 Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI 11.47
2 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 10.21
3 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 9.78
4 Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan 9.27
5 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 8.21
6 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 7.03
7 Emilia Edvinsson
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 6.92
8 Vilma Hjern
Malmö AI
07 Malmö AI 6.46
9 Elvira Skouras
Malmö AI
07 Malmö AI 5.72
1234
1649 Meja Wallering9.119.35x9.78
1583 Emilia Edvinsson6.926.576.476.55
1797 Tilda Räftegård7.998.217.597.50
1677 Bella Gisel9.519.2710.219.44
1761 Elsa Lundquist 7.036.676.226.57
1716 Isabella Enggren11.4711.1110.8910.39
1739 Vilma Hjern6.465.906.275.64
1562 Liv Håkansson7.859.016.239.27
1806 Elvira Skouras4.985.725.415.12
F12 200 m Final
Söndag 11:55
A-Final
Tot. plac.
1 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 29.55 1
2 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 31.06 4 PB
3 Alice Hjalmarsson
Ystads IF
08 Ystads IF 32.23 10
4 Elsa Fransen
Malmö AI
08 Malmö AI 34.48 15
B-Final
Tot. plac.
1 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 31.34 5
2 Isabelle Johnfors
Åhus FIK
08 Åhus FIK 34.21 14
3 Ellie Lindkvist
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 37.00 18
4 Tyra Svedenborn
IF Kronan
08 IF Kronan 37.19 19
C-Final
Tot. plac.
1 Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 31.91 9
2 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 33.05 11
3 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 33.27 12
4 Maria Arrawi
IF Kronan
08 IF Kronan 41.96 20
D-Final
Tot. plac.
1 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 31.36 6
2 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 31.74 8
3 Cordelia Sjöstedt
Malmö AI
08 Malmö AI 33.67 13
4 Amanda Johansson
IF Kronan
08 IF Kronan 36.56 17
E-Final
Tot. plac.
1 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 30.07 2
2 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 30.30 3
3 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 31.46 7
4 Irma Clemén
Malmö AI
08 Malmö AI 35.32 16
Sammanställning
1 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 29.55
2 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 30.07
3 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 30.30
4 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 31.06 PB
5 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 31.34
6 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 31.36
7 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 31.46
8 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 31.74
9 Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 31.91
10 Alice Hjalmarsson
Ystads IF
08 Ystads IF 32.23
11 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 33.05
12 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 33.27
13 Cordelia Sjöstedt
Malmö AI
08 Malmö AI 33.67
14 Isabelle Johnfors
Åhus FIK
08 Åhus FIK 34.21
15 Elsa Fransen
Malmö AI
08 Malmö AI 34.48
16 Irma Clemén
Malmö AI
08 Malmö AI 35.32
17 Amanda Johansson
IF Kronan
08 IF Kronan 36.56
18 Ellie Lindkvist
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 37.00
19 Tyra Svedenborn
IF Kronan
08 IF Kronan 37.19
20 Maria Arrawi
IF Kronan
08 IF Kronan 41.96
F12 600 m Final
Söndag 13:00
1 Moa Sjöström
Eslövs AI
08 Eslövs AI 1:59.34
2 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 2:04.53
3 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 2:04.83
4 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 2:05.01
5 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 2:08.93
6 Cordelia Sjöstedt
Malmö AI
08 Malmö AI 2:13.13
F12 Höjd Final
Söndag 10:35
1 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 139
2 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 136
3 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 136
4 Alice Hjalmarsson
Ystads IF
08 Ystads IF 125
5 Isabelle Johnfors
Åhus FIK
08 Åhus FIK 125
6 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 120
7 Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 120
8 Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF 120
9 Thea Kleman
Ystads IF
08 Ystads IF 110
100105110115120125130133136139141
1713 Ebba Elm---ooxxx
1674 Alice Olsson-ooooooxxooxxx
1838 Ellinore Anderssonooooooooxxoxxx
1872 Elvira Helgesson---ooooxoxoxoxxx
1833 Lisa Berggren-ooxooxxx
1847 Thea Klemanoooxxx
1873 Isabelle Johnfors--ooxoxxoxxx
1843 Alice Hjalmarssonoooooxoxxx
1845 Ella Hägglundooooxxoxxx
F12 Längd Final
Hoppzon
Söndag 13:40
Pool 1
Tot. plac.
1 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 4.12 2
2 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 3.69 7
3 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 3.68 8
4 Alice Hjalmarsson
Ystads IF
08 Ystads IF 3.51 12
5 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 3.37 13
6 Biss Fredholm
Malmö AI
08 Malmö AI 3.29 14
7 Thea Kleman
Ystads IF
08 Ystads IF 3.29 15
8 Elsa Fransen
Malmö AI
08 Malmö AI 3.25 16
9 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 3.19 17
10 Cordelia Sjöstedt
Malmö AI
08 Malmö AI 3.19 18
11 Amanda Johansson
IF Kronan
08 IF Kronan 3.00 20
12 Clara Wernram
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 2.87 22
13 Maria Arrawi
IF Kronan
08 IF Kronan 2.43 24
1234
1847 Thea Kleman3.293.242.883.07
1726 Biss Fredholmx3.293.26x
1568 Elin Lundberg4.094.103.944.12
1674 Alice Olsson3.543.68x3.65
1557 Maria Arrawi2.432.312.152.30
1697 Tilde Bladh3.693.603.653.51
1662 Clara Wernram2.732.672.742.87
1835 Rut Nilsson3.113.183.193.12
1804 Cordelia Sjöstedt2.662.872.823.19
1724 Elsa Fransen3.052.993.253.10
1843 Alice Hjalmarsson3.34x3.483.51
1566 Amanda Johansson2.812.893.002.82
1838 Ellinore Andersson3.323.283.283.37
Pool 2
Tot. plac.
1 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 4.23 1
2 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 4.00 3
3 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 3.89 4
4 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 3.76 5
5 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 3.70 6
6 Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 3.68 9
7 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 3.66 10
8 Isabelle Johnfors
Åhus FIK
08 Åhus FIK 3.52 11
9 Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF 3.05 19
10 Ellie Lindkvist
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 2.94 21
11 Tyra Svedenborn
IF Kronan
08 IF Kronan 2.79 23
1234
1654 Ellie Lindkvist2.942.682.771.83
1743 Binta Jammeh 3.681.543.904.00
1631 Evelin Varga3.663.623.513.63
1872 Elvira Helgesson3.964.183.844.23
1845 Ella Hägglund3.053.002.792.96
1574 Tyra Svedenborn2.462.772.712.79
1851 Elin Lindberg3.693.703.623.62
1873 Isabelle Johnfors3.453.493.443.52
1833 Lisa Berggren3.653.433.503.68
1713 Ebba Elm3.63x3.763.69
1793 Siri Rissler3.683.893.783.62
Sammanställning
1 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 4.23
2 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 4.12
3 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 4.00
4 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 3.89
5 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 3.76
6 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 3.70
7 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 3.69
8 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 3.68
9 Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 3.68
10 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 3.66
11 Isabelle Johnfors
Åhus FIK
08 Åhus FIK 3.52
12 Alice Hjalmarsson
Ystads IF
08 Ystads IF 3.51
13 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 3.37
14 Biss Fredholm
Malmö AI
08 Malmö AI 3.29
15 Thea Kleman
Ystads IF
08 Ystads IF 3.29
16 Elsa Fransen
Malmö AI
08 Malmö AI 3.25
17 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 3.19
18 Cordelia Sjöstedt
Malmö AI
08 Malmö AI 3.19
19 Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF 3.05
20 Amanda Johansson
IF Kronan
08 IF Kronan 3.00
21 Ellie Lindkvist
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 2.94
22 Clara Wernram
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 2.87
23 Tyra Svedenborn
IF Kronan
08 IF Kronan 2.79
24 Maria Arrawi
IF Kronan
08 IF Kronan 2.43
F12 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 12:50
1 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 8.65
2 Tyra Svedenborn
IF Kronan
08 IF Kronan 8.03
3 Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 7.43
4 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 7.29
5 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 6.56
6 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 5.95
7 Ella Selander
Eslövs AI
08 Eslövs AI 5.66
8 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 5.66
9 Isabelle Johnfors
Åhus FIK
08 Åhus FIK 5.60
10 Elsa Fransen
Malmö AI
08 Malmö AI 5.57
11 Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF 5.53
12 Maria Arrawi
IF Kronan
08 IF Kronan 5.11
13 Amanda Johansson
IF Kronan
08 IF Kronan 5.10
14 Clara Wernram
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 5.01
1234
1835 Rut Nilsson6.026.566.226.16
1872 Elvira Helgesson5.875.955.505.28
1566 Amanda Johansson4.234.394.915.10
1662 Clara Wernram4.634.724.215.01
1724 Elsa Fransen5.055.575.443.76
1631 Evelin Varga5.664.975.41-
1568 Elin Lundberg7.278.658.448.57
1574 Tyra Svedenborn8.037.496.766.47
1845 Ella Hägglund5.525.135.395.53
1557 Maria Arrawi5.114.944.955.01
1833 Lisa Berggren6.917.117.317.43
1674 Alice Olsson7.236.007.177.29
1873 Isabelle Johnfors4.795.245.605.32
1521 Ella Selander5.665.245.465.20
F11 200 m Final
Söndag 11:25
A-Final
Tot. plac.
1 Ina Almquist
Eslövs AI
09 Eslövs AI 34.87 9
2 Lova Nilsson
Malmö AI
09 Malmö AI 35.57 12
3 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 36.73 15
4 Elvira Tiderman
Malmö AI
09 Malmö AI 39.01 18
B-Final
Tot. plac.
1 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 33.47 2
2 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 34.73 8
3 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 35.25 11
4 Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan 37.73 16
C-Final
Tot. plac.
1 Ida Wikberg
Öresund FK
09 Öresund FK 33.66 4
2 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 34.44 6
3 Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund 34.60 7
4 Alexandra Costes
Malmö AI
09 Malmö AI 38.76 17
D-Final
Tot. plac.
1 Filippa Andersson Widen
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 31.53 1
2 Moa Elmvik Hardy
Malmö AI
09 Malmö AI 33.48 3
3 Emma Jakobsson
Malmö AI
09 Malmö AI 35.98 14
E-Final
Tot. plac.
1 Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 34.07 5
2 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 35.01 10
3 Ellen Åsberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 35.95 13
Sammanställning
1 Filippa Andersson Widen
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 31.53
2 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 33.47
3 Moa Elmvik Hardy
Malmö AI
09 Malmö AI 33.48
4 Ida Wikberg
Öresund FK
09 Öresund FK 33.66
5 Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 34.07
6 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 34.44
7 Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund 34.60
8 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 34.73
9 Ina Almquist
Eslövs AI
09 Eslövs AI 34.87
10 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 35.01
11 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 35.25
12 Lova Nilsson
Malmö AI
09 Malmö AI 35.57
13 Ellen Åsberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 35.95
14 Emma Jakobsson
Malmö AI
09 Malmö AI 35.98
15 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 36.73
16 Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan 37.73
17 Alexandra Costes
Malmö AI
09 Malmö AI 38.76
18 Elvira Tiderman
Malmö AI
09 Malmö AI 39.01
F11 600 m Final
Söndag 12:45
1 Filippa Andersson Widen
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 1:54.55
2 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 2:06.77
3 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 2:07.64
4 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 2:12.71
5 Tebello Ekstrand
Ystads IF
09 Ystads IF 2:17.96
6 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 2:22.25
7 Iris Ortiz
Malmö AI
09 Malmö AI 2:27.84
F11 Höjd Final
Söndag 10:00
1 Emma Jakobsson
Malmö AI
09 Malmö AI 126
2 Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund 126
3 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 126
4 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 123
5 Ida Wikberg
Öresund FK
09 Öresund FK 123 PB
6 Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 120
7 Elsa von Wowern
Malmö AI
09 Malmö AI 120
8 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 115
9 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 110
10 Tebello Ekstrand
Ystads IF
09 Ystads IF 110
=11 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 105
=11 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 105
13 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 100
9095100105110115120123126129
1672 Sienna Karström-oooooooxxx
1824 Elsa von Wowern-oooooxoxxx
1902 Ida Wikberg--oooxooxoxxx
1671 Savannah Karström-ooooooxxx
1610 Alicia Lindströmooooxxx
1638 Alma Karlsson---oooooxxoxxx
1614 Emma Nordströmooxoxxx
1842 Tebello Ekstrand-oooxoxxx
1832 Alma Andersson--ooxxx
1759 Lo Linghagen --oooxxx
1742 Emma Jakobssonoooooooxooxxx
1859 Olivia Mårtensson-ooxoooooxxoxxx
1691 Emma Berglund-oooooxxx
F11 Längd Final
Hoppzon
Söndag 12:55
Pool 1
Tot. plac.
1 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.67 4
2 Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund 3.63 5
3 Ida Wikberg
Öresund FK
09 Öresund FK 3.54 7
4 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 3.26 11
5 Tebello Ekstrand
Ystads IF
09 Ystads IF 3.06 13
6 Alexandra Costes
Malmö AI
09 Malmö AI 2.96 14
7 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 2.73 17
Tuva Falk
Malmö AI
09 Malmö AI x
1234
1610 Alicia Lindström3.673.443.30x
1638 Alma Karlsson3.633.573.493.22
1811 Ella Svensson3.043.263.113.11
1902 Ida Wikberg3.543.303.303.49
1721 Tuva Falkxxxx
1707 Alexandra Costes2.962.802.832.73
1842 Tebello Ekstrand3.063.043.053.05
1832 Alma Andersson2.64x2.732.60
Pool 2
Tot. plac.
1 Filippa Andersson Widen
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 4.04 1
2 Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 3.74 2
3 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 3.70 3
4 Ida Nyberg
Eslövs AI
09 Eslövs AI 3.60 6
5 Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan 3.47 8
6 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 3.41 9
7 Elsa von Wowern
Malmö AI
09 Malmö AI 3.30 10
8 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.22 12
9 Ellen Åsberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 2.96 15
10 Lova Nilsson
Malmö AI
09 Malmö AI 2.89 16
Ina Almquist
Eslövs AI
09 Eslövs AI -
1234
1669 Filippa Andersson Widen4.043.983.543.56
1561 Hanna Hedberg3.323.433.473.24
1517 Ina Almquist----
1824 Elsa von Wowern3.303.283.183.26
1614 Emma Nordström2.962.923.223.09
1859 Olivia Mårtensson3.293.703.113.04
1671 Savannah Karström3.743.743.713.50
1759 Lo Linghagen 3.263.413.403.14
1684 Ellen Åsberg2.802.822.762.96
1520 Ida Nyberg3.293.393.433.60
1769 Lova Nilsson2.892.872.84x
Sammanställning
1 Filippa Andersson Widen
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 4.04
2 Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 3.74
3 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 3.70
4 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.67
5 Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund 3.63
6 Ida Nyberg
Eslövs AI
09 Eslövs AI 3.60
7 Ida Wikberg
Öresund FK
09 Öresund FK 3.54
8 Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan 3.47
9 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 3.41
10 Elsa von Wowern
Malmö AI
09 Malmö AI 3.30
11 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 3.26
12 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.22
13 Tebello Ekstrand
Ystads IF
09 Ystads IF 3.06
14 Alexandra Costes
Malmö AI
09 Malmö AI 2.96
15 Ellen Åsberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 2.96
16 Lova Nilsson
Malmö AI
09 Malmö AI 2.89
17 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 2.73
Tuva Falk
Malmö AI
09 Malmö AI x
Ina Almquist
Eslövs AI
09 Eslövs AI -
F11 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 13:40
1 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 8.44
2 Filippa Andersson Widen
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 7.45
3 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 7.24 PB
4 Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 6.93
5 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 5.52
6 Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan 5.35
7 Ida Wikberg
Öresund FK
09 Öresund FK 5.10
1234
1561 Hanna Hedberg4.725.354.704.83
1902 Ida Wikberg5.015.104.574.26
1672 Sienna Karström6.967.227.908.44
1669 Filippa Andersson Widen6.306.716.327.45
1610 Alicia Lindström6.927.247.066.82
1671 Savannah Karström5.955.586.746.93
1811 Ella Svensson5.145.395.185.52
F10 200 m Final
Söndag 10:40
A-Final
Tot. plac.
1 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 34.85 6
2 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 37.33 13
3 Alice Ahlm
Malmö AI
10 Malmö AI 39.20 18
4 Emma Lundsgaard
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg 42.48 20
B-Final
Tot. plac.
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 32.22 1
2 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 35.35 9
3 Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK 37.00 11
4 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 37.55 14
C-Final
Tot. plac.
1 Ella Thümmel
FK Athlet
10 FK Athlet 33.21 2
2 Carla Tönnesen
Ystads IF
10 Ystads IF 33.40 3
3 Stella Papée
Lomma FIK
10 Lomma FIK 34.48 5
4 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 36.38 10
D-Final
Tot. plac.
1 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 33.72 4
2 Beata Åsberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 35.02 8
3 Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan 38.53 17
4 Astrid Adgård
Malmö AI
10 Malmö AI 41.08 19
E-Final
Kommentar: Startnummer 1680 sprang också på bana 1, resultat 39.33
Tot. plac.
1 Zavannah Persson
FK Athlet
10 FK Athlet 34.88 7
2 Ebba Seyffart
Eslövs AI
10 Eslövs AI 37.26 12
3 Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK 37.85 15
4 Filippa Sundler
Malmö AI
10 Malmö AI 38.31 16 Startnummer 1680 sprang också på bana 1, resultat
Sammanställning
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 32.22
2 Ella Thümmel
FK Athlet
10 FK Athlet 33.21
3 Carla Tönnesen
Ystads IF
10 Ystads IF 33.40
4 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 33.72
5 Stella Papée
Lomma FIK
10 Lomma FIK 34.48
6 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 34.85
7 Zavannah Persson
FK Athlet
10 FK Athlet 34.88
8 Beata Åsberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 35.02
9 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 35.35
10 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 36.38
11 Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK 37.00
12 Ebba Seyffart
Eslövs AI
10 Eslövs AI 37.26
13 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 37.33
14 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 37.55
15 Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK 37.85
16 Filippa Sundler
Malmö AI
10 Malmö AI 38.31 Startnummer 1680 sprang också på bana 1, resultat
17 Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan 38.53
18 Alice Ahlm
Malmö AI
10 Malmö AI 39.20
19 Astrid Adgård
Malmö AI
10 Malmö AI 41.08
20 Emma Lundsgaard
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg 42.48
F10 600 m Final
Söndag 12:55
1 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 2:15.66
2 Selma Ahlquist
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg 2:16.76
3 Zavannah Persson
FK Athlet
10 FK Athlet 2:18.47
4 Julie Ynner
Malmö AI
10 Malmö AI 2:21.89
5 Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI 2:25.14
6 Ebba Seyffart
Eslövs AI
10 Eslövs AI 2:29.32
7 Ella Thümmel
FK Athlet
10 FK Athlet 2:34.07
F10 Höjd Final
Söndag 13:00
1 Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 110
2 Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK 110
3 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 105
4 Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 105
5 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 105
6 Mira Karlsson
IFK Lund
11 IFK Lund 105
7 Filippa Sundler
Malmö AI
10 Malmö AI 100
8 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 100
9 Selma Ahlquist
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg 100
10 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 100
11 Emma Lundsgaard
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg 95
12 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 95
13 Astrid Adgård
Malmö AI
10 Malmö AI 95
14 Nova Schölin
Malmö AI
11 Malmö AI 95
=15 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 90
=15 Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK 90
Ebba Seyffart
Eslövs AI
10 Eslövs AI x
859095100105110115
1801 Nova Schölin oxoxxoxxx
1640 Mira Karlsson-oxooxxoxxx
1807 Filippa Sundlerooooxxx
1656 Emma Lundsgaardoooxxx
1895 Olivia Krantz Elmxoooxxoxxx
1541 Smilla Koeckooxooxxx
1885 Moa Ekholmooooxoxxx
1712 Agnes Elm---ooxxx
1522 Ebba Seyffartxxx
1870 Ebba Danaröoxooxxx
1685 Astrid Adgårdooxoxxx
1650 Selma Ahlquisto-xoxoxxx
1899 Meya Olssonooooxoxoxxx
1537 Noor af Wetterstedtooxxx
1760 Anna Ludvigsenoooxoxoxxx
1898 Siri Nilssonooxxx
1618 Viktoria Pettersson Stephanovic-oooooxxx
F10 Längd Final
Hoppzon
Söndag 12:00
Pool 1
Tot. plac.
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 3.97 1
2 Ella Thümmel
FK Athlet
10 FK Athlet 3.49 3
3 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 3.39 5
4 Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK 3.28 7 PB
5 Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 3.26 9
6 Zavannah Persson
FK Athlet
10 FK Athlet 3.15 11
7 Julia Hansson
FK Athlet
10 FK Athlet 3.13 13
8 Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK 3.10 16
9 Filippa Sundler
Malmö AI
10 Malmö AI 2.89 19
10 Selma Ahlquist
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg 2.88 20
11 Ebba Seyffart
Eslövs AI
10 Eslövs AI 2.86 21
12 Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK 2.68 22
13 Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan 2.61 24
14 My Helgesson
FK Athlet
10 FK Athlet 2.51 25
15 Emma Lundsgaard
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg 2.50 26
Olivia Rönnerling
FK Athlet
10 FK Athlet x
1234
1650 Selma Ahlquist2.522.722.322.88
1712 Agnes Elm3.143.213.333.39
1530 Julia Hanssonx2.933.093.13
1522 Ebba Seyffart2.862.792.842.86
1618 Viktoria Pettersson Stephanovic3.193.183.26x
1563 Thea Håkansson2.612.582.372.59
1898 Siri Nilsson3.002.993.10x
1656 Emma Lundsgaard2.502.292.342.43
1534 Olivia Rönnerlingx-
1884 Selma Berggren2.652.492.682.67
1531 My Helgesson2.442.412.512.20
1807 Filippa Sundler2.702.862.892.86
1899 Meya Olsson3.203.283.193.22
1694 Sarah Berkanix3.973.773.96
1532 Zavannah Persson3.152.982.872.88
1536 Ella Thümmel3.343.493.413.10
Pool 2
Tot. plac.
1 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 3.51 2
2 Beata Åsberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 3.40 4
3 Carla Tönnesen
Ystads IF
10 Ystads IF 3.34 6
4 Stella Papée
Lomma FIK
10 Lomma FIK 3.26 8
5 Elly Oredsson
Malmö AI
10 Malmö AI 3.24 10
6 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.14 12
7 Felicia Thor
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 3.11 14
8 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 3.11 15
9 Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI 3.10 17
10 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 2.94 18
11 Astrid Adgård
Malmö AI
10 Malmö AI 2.64 23
12 Alice Ahlm
Malmö AI
10 Malmö AI 2.50 27
1234
1865 Carla Tönnesen3.253.323.343.28
1775 Elly Oredsson3.103.242.933.05
1681 Stella Papée3.243.143.263.15
1760 Anna Ludvigsen3.403.513.323.42
1627 Felicia Thor3.112.852.953.05
1685 Astrid Adgård2.622.562.642.39
1686 Alice Ahlm2.362.29x2.50
1538 Hedvig Götegård3.142.962.82x
1683 Beata Åsberg 2.613.043.403.29
1850 Alma Lindberg2.862.872.942.86
1814 Emilia Thorell3.102.932.822.72
1750 Denise Kemi Rehnborg3.112.902.742.97
Sammanställning
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 3.97
2 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 3.51
3 Ella Thümmel
FK Athlet
10 FK Athlet 3.49
4 Beata Åsberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 3.40
5 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 3.39
6 Carla Tönnesen
Ystads IF
10 Ystads IF 3.34
7 Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK 3.28 PB
8 Stella Papée
Lomma FIK
10 Lomma FIK 3.26
9 Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 3.26
10 Elly Oredsson
Malmö AI
10 Malmö AI 3.24
11 Zavannah Persson
FK Athlet
10 FK Athlet 3.15
12 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.14
13 Julia Hansson
FK Athlet
10 FK Athlet 3.13
14 Felicia Thor
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 3.11
15 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 3.11
16 Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK 3.10
17 Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI 3.10
18 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 2.94
19 Filippa Sundler
Malmö AI
10 Malmö AI 2.89
20 Selma Ahlquist
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg 2.88
21 Ebba Seyffart
Eslövs AI
10 Eslövs AI 2.86
22 Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK 2.68
23 Astrid Adgård
Malmö AI
10 Malmö AI 2.64
24 Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan 2.61
25 My Helgesson
FK Athlet
10 FK Athlet 2.51
26 Emma Lundsgaard
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg 2.50
27 Alice Ahlm
Malmö AI
10 Malmö AI 2.50
Olivia Rönnerling
FK Athlet
10 FK Athlet x
F10 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 11:00
1 Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 6.56
2 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 6.28
3 Ebba Seyffart
Eslövs AI
10 Eslövs AI 5.38
4 Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK 5.22 PB
5 Olivia Rönnerling
FK Athlet
10 FK Athlet 5.18
6 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 5.16
7 Selma Ahlquist
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg 5.07
8 Felicia Thor
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 5.06
9 Emma Lundsgaard
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg 4.77
10 Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK 4.53
11 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 4.32
12 Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK 4.30
13 Filippa Ottessen
Lomma FIK
10 Lomma FIK 4.29
14 Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan 4.04
15 Stella Papée
Lomma FIK
10 Lomma FIK 4.01
16 Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI 3.75
1234
1680 Filippa Ottessen4.203.874.293.48
1534 Olivia Rönnerling5.104.684.925.18
1898 Siri Nilsson4.304.094.154.02
1884 Selma Berggren3.804.534.524.52
1899 Meya Olsson5.005.224.844.63
1650 Selma Ahlquist5.004.695.074.89
1563 Thea Håkansson4.042.673.793.38
1541 Smilla Koeck4.684.73x5.16
1681 Stella Papée3.38x4.013.92
1618 Viktoria Pettersson Stephanovic6.126.565.886.27
1627 Felicia Thor5.054.934.775.06
1656 Emma Lundsgaard4.764.774.404.30
1538 Hedvig Götegård4.174.323.823.77
1694 Sarah Berkani6.285.796.16x
1814 Emilia Thorell3.752.783.293.66
1522 Ebba Seyffart4.955.265.384.85
F9 200 m Final
Söndag 10:15
A-Final
Tot. plac.
1 Hilma Estborn
Malmö AI
11 Malmö AI 37.13 5
2 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 37.71 7
3 Signe Leufstedt
Malmö AI
11 Malmö AI 37.89 8
4 Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 38.75 9 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Beatrice Schön
FK Athlet
11 FK Athlet 35.77 2
2 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 36.72 4
3 Fatou Jammeh
Malmö AI
11 Malmö AI 39.99 11
4 Tilde Wallin
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 42.15 14
C-Final
Tot. plac.
1 Ellen Månsson
IF Kronan
11 IF Kronan 42.12 13
2 Ella Malmberg
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 42.20 15
3 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 42.53 16
4 Fatme Ibrahim
Malmö AI
11 Malmö AI 42.95 17
D-Final
Tot. plac.
1 Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI 39.51 10
2 Alva Nilsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 41.28 12
3 Miranda Ljunge Lundqvist
Ystads IF
11 Ystads IF 43.83 18
E-Final
Tot. plac.
1 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 35.28 1
2 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 36.59 3
3 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 37.68 6
Sammanställning
1 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 35.28
2 Beatrice Schön
FK Athlet
11 FK Athlet 35.77
3 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 36.59
4 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 36.72
5 Hilma Estborn
Malmö AI
11 Malmö AI 37.13
6 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 37.68
7 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 37.71
8 Signe Leufstedt
Malmö AI
11 Malmö AI 37.89
9 Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 38.75 PB
10 Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI 39.51
11 Fatou Jammeh
Malmö AI
11 Malmö AI 39.99
12 Alva Nilsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 41.28
13 Ellen Månsson
IF Kronan
11 IF Kronan 42.12
14 Tilde Wallin
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 42.15
15 Ella Malmberg
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 42.20
16 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 42.53
17 Fatme Ibrahim
Malmö AI
11 Malmö AI 42.95
18 Miranda Ljunge Lundqvist
Ystads IF
11 Ystads IF 43.83
F9 Längd Final
Hoppzon
Söndag 11:00
1 Beatrice Schön
FK Athlet
11 FK Athlet 3.42
2 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 3.23
3 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 3.17
4 Mira Karlsson
IFK Lund
11 IFK Lund 3.08
5 Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 3.06 PB
6 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 3.00
7 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 2.99
8 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 2.88
9 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 2.86
10 Alva Nilsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 2.76
11 Fatou Jammeh
Malmö AI
11 Malmö AI 2.75
12 Ella Malmberg
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 2.61
13 Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI 2.60
14 Fatme Ibrahim
Malmö AI
11 Malmö AI 2.49
15 Nova Schölin
Malmö AI
11 Malmö AI 2.46
16 Miranda Ljunge Lundqvist
Ystads IF
11 Ystads IF 2.39
17 Tilde Wallin
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 2.34
1234
1741 Fatme Ibrahim2.32x2.272.49
1702 Lykke Bruzelius3.072.973.033.17
1870 Ebba Danarö2.992.892.812.80
1802 Amelia Siorholm2.332.142.602.53
1801 Nova Schölin 2.122.402.462.12
1895 Olivia Krantz Elm2.882.772.742.73
1612 Alva Nilsson2.762.602.602.71
1611 Ella Malmberg2.552.372.452.61
1598 Selma Ivarsson3.23x2.98x
1856 Miranda Ljunge Lundqvist2.332.392.222.11
1633 Tilde Wallin2.172.342.282.29
1744 Fatou Jammeh2.562.541.832.75
1535 Beatrice Schön3.383.423.133.05
1537 Noor af Wetterstedt2.863.002.993.00
1885 Moa Ekholm2.962.832.983.06
1640 Mira Karlsson3.082.802.942.85
1913 Isabelle Ronlan2.862.702.652.76
F9 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 10:25
1 Beatrice Schön
FK Athlet
11 FK Athlet 4.47
2 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 4.47
3 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 4.37
4 Mira Karlsson
IFK Lund
11 IFK Lund 4.14
5 Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 4.04
6 Tilde Wallin
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 4.04
7 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 3.97
8 Ellen Månsson
IF Kronan
11 IF Kronan 3.95
9 Ella Malmberg
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 3.73
10 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 3.33
11 Alva Nilsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 3.04
12 Fatme Ibrahim
Malmö AI
11 Malmö AI 2.71
13 Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI 2.62
1234
1802 Amelia Siorholm2.362.622.262.41
1895 Olivia Krantz Elm3.934.373.533.87
1535 Beatrice Schön3.623.724.124.47
1640 Mira Karlsson3.954.143.564.11
1741 Fatme Ibrahim2.412.072.582.71
1885 Moa Ekholm4.043.683.893.90
1633 Tilde Wallin3.724.043.453.72
1570 Ellen Månsson-2.843.953.72
1612 Alva Nilsson-2.842.993.04
1870 Ebba Danarö3.543.493.493.97
1702 Lykke Bruzelius3.744.074.104.47
1611 Ella Malmberg3.373.043.193.73
1913 Isabelle Ronlan2.353.333.153.01
F8 200 m Final
Söndag 10:00
A-Final
Tot. plac.
1 Iris Lindberg
Ystads IF
13 Ystads IF 39.57 3
2 Astrid Hansson
Öresund FK
12 Öresund FK 40.08 5
3 Svea Olofsson
IF Kronan
12 IF Kronan 41.28 9
4 Edith Utbult
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 43.09 10
B-Final
Tot. plac.
1 Izabella Andersson
Öresund FK
12 Öresund FK 39.60 4
2 Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 40.74 8
3 Lisa Wallering
IFK Lund
13 IFK Lund 44.38 12
4 Clara-Sophie Hanfler
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 44.69 13
C-Final
Tot. plac.
1 Filippa Haslinger Olsson
Öresund FK
12 Öresund FK 38.94 1
2 Hannah Berkani
Malmö AI
12 Malmö AI 39.42 2
Hulda Sjö
IFK Helsingborg
13 IFK Helsingborg DNS
D-Final
Tot. plac.
1 Moa Wågstam
Öresund FK
12 Öresund FK 40.10 6
2 Sofie Berglund
Malmö AI
12 Malmö AI 40.41 7
3 Maja Frieberg
Malmö AI
12 Malmö AI 43.76 11
Sammanställning
1 Filippa Haslinger Olsson
Öresund FK
12 Öresund FK 38.94
2 Hannah Berkani
Malmö AI
12 Malmö AI 39.42
3 Iris Lindberg
Ystads IF
13 Ystads IF 39.57
4 Izabella Andersson
Öresund FK
12 Öresund FK 39.60
5 Astrid Hansson
Öresund FK
12 Öresund FK 40.08
6 Moa Wågstam
Öresund FK
12 Öresund FK 40.10
7 Sofie Berglund
Malmö AI
12 Malmö AI 40.41
8 Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 40.74
9 Svea Olofsson
IF Kronan
12 IF Kronan 41.28
10 Edith Utbult
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 43.09
11 Maja Frieberg
Malmö AI
12 Malmö AI 43.76
12 Lisa Wallering
IFK Lund
13 IFK Lund 44.38
13 Clara-Sophie Hanfler
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 44.69
Hulda Sjö
IFK Helsingborg
13 IFK Helsingborg DNS
F8 Längd Final
Hoppzon
Söndag 11:20
1 Hannah Berkani
Malmö AI
12 Malmö AI 2.98
2 Svea Olofsson
IF Kronan
12 IF Kronan 2.77
3 Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 2.77
4 Izabella Andersson
Öresund FK
12 Öresund FK 2.64
5 Moa Wågstam
Öresund FK
12 Öresund FK 2.64
6 Iris Lindberg
Ystads IF
13 Ystads IF 2.53
7 Sofie Berglund
Malmö AI
12 Malmö AI 2.45
8 Filippa Haslinger Olsson
Öresund FK
12 Öresund FK 2.39
9 Astrid Hansson
Öresund FK
12 Öresund FK 2.34
10 Maja Frieberg
Malmö AI
12 Malmö AI 2.30
11 Clara-Sophie Hanfler
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 2.26
12 Lisa Wallering
IFK Lund
13 IFK Lund 2.21
13 Edith Utbult
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 2.06
14 Stella Malmqvist
Öresund FK
12 Öresund FK 1.97
1234
1509 Ida Bryland2.602.532.512.77
1896 Stella Malmqvist1.971.821.891.74
1852 Iris Lindberg2.532.502.432.25
1648 Lisa Wallering-2.072.212.03
1692 Sofie Berglund2.45x2.391.52
1729 Maja Frieberg2.301.962.001.98
1881 Izabella Andersson2.592.642.592.63
1592 Clara-Sophie Hanfler2.262.052.032.10
1889 Filippa Haslinger Olsson 2.362.382.392.39
1903 Moa Wågstam2.472.542.612.64
1572 Svea Olofsson2.732.772.77x
1630 Edith Utbult2.042.062.042.02
1888 Astrid Hansson2.322.342.132.30
1914 Hannah Berkani2.772.912.742.98
F8 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 10:15
1 Izabella Andersson
Öresund FK
12 Öresund FK 3.90
2 Moa Wågstam
Öresund FK
12 Öresund FK 3.35
3 Stella Malmqvist
Öresund FK
12 Öresund FK 3.20
4 Svea Olofsson
IF Kronan
12 IF Kronan 3.18
5 Astrid Hansson
Öresund FK
12 Öresund FK 3.17
6 Maja Frieberg
Malmö AI
12 Malmö AI 3.05
7 Filippa Haslinger Olsson
Öresund FK
12 Öresund FK 2.97
8 Lisa Wallering
IFK Lund
13 IFK Lund 2.96
9 Sofie Berglund
Malmö AI
12 Malmö AI 2.85
10 Clara-Sophie Hanfler
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 2.04
1234
1888 Astrid Hansson2.902.862.763.17
1896 Stella Malmqvist2.74x3.202.38
1692 Sofie Berglund2.712.852.632.55
1592 Clara-Sophie Hanfler1.872.041.991.77
1881 Izabella Andersson3.823.613.903.53
1572 Svea Olofsson1.822.983.183.18
1648 Lisa Wallering2.962.68xx
1903 Moa Wågstam3.023.353.182.89
1729 Maja Frieberg2.552.672.533.05
1889 Filippa Haslinger Olsson 2.772.612.972.42
Män 400 m Final
Söndag 15:00
A-Final
Tot. plac.
1 Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI 52.39 1
2 Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 54.90 2
3 Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI 55.75 3
B-Final
Tot. plac.
1 Mattis Roknic
Malmö AI
02 Malmö AI 57.14 4
2 Ali Hussein
Malmö AI
00 Malmö AI 57.29 5
Sammanställning
1 Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI 52.39
2 Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 54.90
3 Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI 55.75
4 Mattis Roknic
Malmö AI
02 Malmö AI 57.14
5 Ali Hussein
Malmö AI
00 Malmö AI 57.29
Män 1500 m Final
Söndag 15:55
Kommentar: Eltiden startades manuellt
1 Daniel Karlsson
Ystads IF
84 Ystads IF 4:20.9
2 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 4:21.3
3 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 4:44.1
4 Fredrik Krantz
Öresund FK
80 Öresund FK 4:54.6
5 Chris Daanen
IS Göta
59 IS Göta 5:08.5
Män Höjd Final
Söndag 16:05
1 Samuel Fransson
Malmö AI
00 Malmö AI 190
2 Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI 183
175179183187190193
1725 Samuel Fransson -ooxoxxoxxx
1781 Zacharias Parmatowooxxoxxx
Män Stav Final
Söndag 15:30
1 Per Magne Florvaag
Sandnes IL (NOR)
93 Sandnes IL (NOR) 510
2 Andreas Gjesdal
IK Tjalve (NOR)
95 IK Tjalve (NOR) 500 =SB
3 Magnus Herstedt
Malmö AI
98 Malmö AI 430
4 William Asker
Örgryte IS
04 Örgryte IS 420
5 James Andersson
Heleneholms IF
80 Heleneholms IF 330
300310320330340410420430440480490500510520
1738 Magnus Herstedt------oxxoxxx
1904 William Asker-----oxoxxx
1831 Per Magne Florvaag -----------xoxoxxx
1665 Andreas Gjesdal---------ooxxoxxx
1916 James Anderssonoxooxoxxx
Män Kula Final
Vikt: 7,26kg
Söndag 16:05
1 Johnny Lundberg
IF Kronan
82 IF Kronan 10.67
2 Jeff Svedenborn
IF Kronan
77 IF Kronan 9.24
3 Erik Ardengård
IF Kronan
92 IF Kronan 8.83
123456
1556 Erik Ardengård7.468.538.698.838.668.70
1569 Johnny Lundberg10.159.759.6710.679.488.85
1922 Jeff Svedenborn8.888.928.709.189.019.24
P17 1500 m Final
Söndag 15:55
Kommentar: Eltiden startades manuellt
1 Erik Weineisen
Björnstorps IF
03 Björnstorps IF 4:58.2
2 Erik Olsson
Björnstorps IF
04 Björnstorps IF 5:08.4
P17 Längd Final
Söndag 13:40
1 Samuel Ekelund
Eslövs AI
03 Eslövs AI 6.58 PB
2 Melvin Pai
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 5.44 PB
3 Nils Nilsson Gott
Malmö AI
03 Malmö AI 4.62
4 Johan Fritiofsson
Höörs IS
03 Höörs IS 4.33
123456
1660 Melvin Paixx5.32x5.44x
1519 Samuel Ekelund6.376.58xx4.44x
1550 Johan Fritiofsson3.074.331.814.133.69x
1770 Nils Nilsson Gottx4.614.62---
P17 Kula Final
Vikt: 5,0kg
Söndag 16:05
1 Lukas Lindbladh
Åhus FIK
04 Åhus FIK 11.19 PB
123456
1876 Lukas Lindbladh10.4111.199.9910.7510.87-
P15 200 m Final
Söndag 14:00
A-Final
Tot. plac.
1 Isak Gamst
IF Kronan
05 IF Kronan 24.29 1 PB
2 Ludvig Palmér
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 24.53 2 PB
3 Morgan Lindstedt
Malmö AI
05 Malmö AI 25.33 3 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 25.91 4 PB
2 Dionis Joziasse
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 27.25 5
3 Ludvig Månsson
Ystads IF
05 Ystads IF 27.70 6
Sammanställning
1 Isak Gamst
IF Kronan
05 IF Kronan 24.29 PB
2 Ludvig Palmér
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 24.53 PB
3 Morgan Lindstedt
Malmö AI
05 Malmö AI 25.33 PB
4 Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 25.91 PB
5 Dionis Joziasse
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 27.25
6 Ludvig Månsson
Ystads IF
05 Ystads IF 27.70
P15 1000 m Final
Söndag 15:35
1 Oscar Hajny-Landgren
IF Kronan
05 IF Kronan 3:21.70
P15 Höjd Final
Söndag 15:10
1 Ludvig Palmér
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 170
2 Isak Gamst
IF Kronan
05 IF Kronan 147
3 Oscar Hajny-Landgren
IF Kronan
05 IF Kronan 125
125130135138141144147150153160165170173
1616 Ludvig Palmér----o-o-oxoooxxx
1560 Oscar Hajny-Landgreno--xxx
1559 Isak Gamst-oo-o-o-xxx
P15 Längd Final
Söndag 13:40
1 Noah Karlberg
Lomma FIK
05 Lomma FIK 5.75
2 Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS 4.69
3 Isak Gamst
IF Kronan
05 IF Kronan 4.31
4 Oscar Hajny-Landgren
IF Kronan
05 IF Kronan 4.05
Dionis Joziasse
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg -
123456
1601 Dionis Joziasse----
1555 Leo Strand4.694.614.64x3.634.61
1678 Noah Karlberg5.115.675.645.715.755.54
1560 Oscar Hajny-Landgren3.713.553.053.764.024.05
1559 Isak Gamst-4.204.034.312.423.91
P15 Tresteg Final
Söndag 15:55
1 Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS 10.12
123456
1555 Leo Strand9.86x9.9610.0410.12
P15 Kula Final
Vikt: 4,0kg
Söndag 16:05
1 Casper Griphage
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 12.15 PB
2 Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK 10.56
3 William Kalläne
Malmö AI
05 Malmö AI 10.36
123456
1749 William Kalläne10.369.8410.0610.049.4710.31
1652 Casper Griphage11.7911.4911.7212.15-11.78
1887 Hannes Grimsholm9.829.909.88-10.0910.56
P14 200 m Final
Söndag 14:10
A-Final
Tot. plac.
1 David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 27.22 2
2 Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 27.62 5 PB
3 Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 28.69 6
4 Erik Hallqvist
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 31.72 12
B-Final
Tot. plac.
1 Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund 27.43 4
2 Gabriel Hanfler
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 29.21 8
3 Vuk Dorontic
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 31.05 10
4 Kalle Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 31.24 11
C-Final
Tot. plac.
1 André Björk
Ystads IF
06 Ystads IF 26.72 1
2 Simon Danielsson
IFK Lund
06 IFK Lund 27.31 3
3 Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 28.82 7
4 Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI 29.37 9
Sammanställning
1 André Björk
Ystads IF
06 Ystads IF 26.72
2 David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 27.22
3 Simon Danielsson
IFK Lund
06 IFK Lund 27.31
4 Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund 27.43
5 Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 27.62 PB
6 Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 28.69
7 Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 28.82
8 Gabriel Hanfler
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 29.21
9 Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI 29.37
10 Vuk Dorontic
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 31.05
11 Kalle Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 31.24
12 Erik Hallqvist
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 31.72
P14 1000 m Final
Söndag 15:35
1 Albin Sjöström
Eslövs AI
06 Eslövs AI 3:10.51
2 Gabriel Hanfler
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 3:16.98
3 Teodor De Luca
Malmö AI
06 Malmö AI 3:22.30
4 Linus Lindberg
Åhus FIK
06 Åhus FIK 3:25.00
5 Melvin Bertilsson
Björnstorps IF
06 Björnstorps IF 3:32.62
6 Kalle Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 3:35.14
P14 Höjd Final
Söndag 15:10
1 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 144
2 Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 141
125130135138141144147
1590 Adam Greszkiewiczxoooooxxoxxx
1599 Zac Jellum Ling-oooxoxxx
P14 Längd Final
Söndag 14:25
1 Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.84
2 Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.80
3 Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.58
4 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.53
5 André Björk
Ystads IF
06 Ystads IF 4.24
6 Gabriel Hanfler
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.20
7 David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.16
8 Tage Andersson Ranefalk
Eslövs AI
06 Eslövs AI 4.13
9 Teodor De Luca
Malmö AI
06 Malmö AI 3.91
10 Vuk Dorontic
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 3.58
1234
1709 Teodor De Luca3.623.91--
1593 Gabriel Hanfler4.20x2.673.86
1590 Adam Greszkiewiczx4.534.494.51
1599 Zac Jellum Ling4.184.414.324.84
1586 David Eriksson4.163.574.133.93
1632 Viktor Vartia4.804.554.794.71
1840 André Björk4.144.184.241.66
1582 Vuk Doronticx3.58x3.52
1518 Tage Andersson Ranefalk4.124.133.014.07
1623 Albin Sjöhxx4.554.58
P14 Tresteg Final
Söndag 15:55
1 Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.21
2 Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.16
3 Linus Lindberg
Åhus FIK
06 Åhus FIK 9.20
4 Tage Andersson Ranefalk
Eslövs AI
06 Eslövs AI 8.75
1234
1632 Viktor Vartia10.019.949.9410.21
1599 Zac Jellum Ling9.65x9.8010.16
1518 Tage Andersson Ranefalk8.758.458.718.56
1875 Linus Lindberg8.758.889.209.10
P14 Kula Final
Vikt: 4,0kg
Söndag 12:30
1 André Björk
Ystads IF
06 Ystads IF 9.09
2 Erik Hallqvist
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 7.20
3 Kalle Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 5.84
4 Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI 5.71
1234
1591 Erik Hallqvistx7.20x6.06
1840 André Björk9.096.938.138.60
1727 Kalle Fridolf5.845.345.315.63
1768 Konrad Mölstad Katsler4.895.655.715.48
P13 200 m Final
Söndag 13:30
A-Final
Tot. plac.
1 William Andersson Widen
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad 29.54 2
2 Olle Gustafson
Malmö AI
07 Malmö AI 33.06 4
3 Stellan Tode
Malmö AI
07 Malmö AI 33.74 5
B-Final
Tot. plac.
1 Joel Norin
Malmö AI
07 Malmö AI 29.48 1
2 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 32.50 3
Sammanställning
1 Joel Norin
Malmö AI
07 Malmö AI 29.48
2 William Andersson Widen
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad 29.54
3 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 32.50
4 Olle Gustafson
Malmö AI
07 Malmö AI 33.06
5 Stellan Tode
Malmö AI
07 Malmö AI 33.74
P13 800 m Final
Söndag 15:25
1 William Andersson Widen
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad 2:41.61
P13 Höjd Final
Söndag 15:10
1 Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI 144
2 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 141
125130135138141144147
1860 Vidar Nilssonoooxooxxx
1526 Fredrik Walemooooxoooxxx
P13 Längd Final
Hoppzon
Söndag 11:45
1 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 4.76
2 William Andersson Widen
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad 4.49
3 Joel Norin
Malmö AI
07 Malmö AI 4.39
4 Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 4.15
5 Olle Gustafson
Malmö AI
07 Malmö AI 3.87
6 Stellan Tode
Malmö AI
07 Malmö AI 3.56
1234
1771 Joel Norin2.694.253.024.39
1731 Olle Gustafson3.763.733.873.77
1670 William Andersson Widen4.494.434.484.42
1860 Vidar Nilsson4.754.614.764.60
1578 Tim Björk Schwabe3.784.144.124.15
1919 Stellan Tode3.033.443.563.47
P13 Tresteg Final
Hoppzon
Söndag 15:10
1 Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI 9.29
2 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.95
1234
1526 Fredrik Walemo-9.29-x
1628 Alexandro Thorkéll8.95x8.348.75
P13 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 12:30
1 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 10.27
2 Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 7.70
1234
1578 Tim Björk Schwabe6.897.137.706.74
1735 Eric Hansson10.2710.018.678.99
P12 200 m Final
Söndag 12:10
A-Final
Tot. plac.
1 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 28.36 1
2 Laurentin Hanfler
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 30.92 4
3 Rasmus Petrén
Malmö AI
08 Malmö AI 31.51 5
4 Algot Olsson
Malmö AI
08 Malmö AI 33.39 7
B-Final
Tot. plac.
1 Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund 29.73 2
2 Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI 33.68 8
3 Sixten Sjöh
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 33.71 10
C-Final
Tot. plac.
1 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 29.76 3
2 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 32.14 6
3 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 33.69 9
Sammanställning
1 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 28.36
2 Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund 29.73
3 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 29.76
4 Laurentin Hanfler
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 30.92
5 Rasmus Petrén
Malmö AI
08 Malmö AI 31.51
6 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 32.14
7 Algot Olsson
Malmö AI
08 Malmö AI 33.39
8 Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI 33.68
9 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 33.69
10 Sixten Sjöh
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 33.71
P12 600 m Final
Söndag 13:05
1 Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund 1:52.92 =PB
2 Laurentin Hanfler
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 1:55.36
3 Mattias Falk
Malmö AI
08 Malmö AI 2:09.80
4 Sixten Sjöh
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 2:12.95
5 Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF 2:18.52
P12 Höjd Final
Söndag 12:20
1 Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund 137
2 August Thompson
Malmö AI
08 Malmö AI 128
3 Leon Lindborg
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 125
4 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 125
5 Samuel Ask
Malmö AI
08 Malmö AI 125
=6 Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI 120
=6 Algot Olsson
Malmö AI
08 Malmö AI 120
=6 Mico Pramgård
Malmö AI
08 Malmö AI 120
9 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 105
105110115120125128131134137140
1646 Christian Schüttertooooxoxxoxoxoxxoxxx
1690 Samuel Askoooxoxxoxxx
1786 Mico Pramgårdoooxxoxxx
1755 Olle Lindberg oxxx
1748 Oskar Jönssonoooxxoxxx
1762 Theo Lydén ooooxxoxxx
1608 Leon Lindborg-ooooxxx
1773 Algot Olssonoooxxoxxx
1813 August Thompsonoooooxoxxx
P12 Längd Final
Hoppzon
Söndag 13:10
1 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 4.25
2 Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund 4.08
3 Laurentin Hanfler
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 4.03
4 Rasmus Petrén
Malmö AI
08 Malmö AI 3.98
5 August Thompson
Malmö AI
08 Malmö AI 3.77
6 Samuel Ask
Malmö AI
08 Malmö AI 3.75
7 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 3.67
8 Algot Olsson
Malmö AI
08 Malmö AI 3.55
9 Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI 3.53
10 Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF 3.39
11 Sixten Sjöh
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 3.30
12 Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI 2.80
13 Mico Pramgård
Malmö AI
08 Malmö AI 2.70
1234
1813 August Thompson3.653.723.77x
1849 Svante Leufstedtx2.163.39x
1594 Laurentin Hanfler3.773.924.033.84
1690 Samuel Askx3.753.62x
1748 Oskar Jönsson2.943.263.453.53
1646 Christian Schüttert4.084.013.914.00
1758 Vilmer Lindström2.492.802.36x
1786 Mico Pramgård2.70x2.202.46
1773 Algot Olssonx3.283.343.55
1783 Rasmus Petrénx3.98x3.89
1789 Nino Radosavljevic Kusljic4.08xx4.25
1624 Sixten Sjöh3.223.303.233.26
1819 Måns Trulsson 3.57x3.673.44
P12 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 11:35
1 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 7.55
2 August Thompson
Malmö AI
08 Malmö AI 6.21
3 Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF 6.16
4 Rasmus Petrén
Malmö AI
08 Malmö AI 5.93
5 Samuel Ask
Malmö AI
08 Malmö AI 5.89
6 Mico Pramgård
Malmö AI
08 Malmö AI 5.72
7 Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI 5.53
8 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 5.47
1234
1755 Olle Lindberg x5.405.474.79
1849 Svante Leufstedt5.515.604.826.16
1783 Rasmus Petrén5.935.455.785.73
1786 Mico Pramgård5.485.305.725.20
1758 Vilmer Lindström5.465.495.335.53
1690 Samuel Ask5.105.895.255.19
1813 August Thompsonx5.746.216.02
1762 Theo Lydén 7.486.956.467.55
P11 200 m Final
Söndag 11:45
A-Final
Tot. plac.
1 Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 32.64 5
2 Erik Hansen Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 33.11 6
3 Pluto Palmblad
Malmö AI
09 Malmö AI 34.82 7
B-Final
Tot. plac.
1 Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 31.41 3
2 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 31.48 4
3 Hugo Kulle
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 35.59 8
C-Final
Tot. plac.
1 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 29.51 1
2 Filip Englund
Malmö AI
09 Malmö AI 30.09 2
3 Figaro Rudenholm
Malmö AI
09 Malmö AI 36.64 9
Sammanställning
1 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 29.51
2 Filip Englund
Malmö AI
09 Malmö AI 30.09
3 Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 31.41
4 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 31.48
5 Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 32.64
6 Erik Hansen Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 33.11
7 Pluto Palmblad
Malmö AI
09 Malmö AI 34.82
8 Hugo Kulle
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 35.59
9 Figaro Rudenholm
Malmö AI
09 Malmö AI 36.64
P11 600 m Final
Söndag 13:05
1 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 1:59.93
2 Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 2:08.79
3 Eric Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 2:09.01
4 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 2:11.70
5 Pluto Palmblad
Malmö AI
09 Malmö AI 2:14.18
6 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 2:21.25
P11 Höjd Final
Söndag 10:40
1 Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 129 =SB
2 Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 126
3 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 126
4 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 126
5 Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet 123
6 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 115
7 Joshua Quainoo
Malmö AI
09 Malmö AI 110
8 Figaro Rudenholm
Malmö AI
09 Malmö AI 100
100105110115120123126129132
1795 Figaro Rudenholmoxxx
1528 Lucas Falknell--ooxooxx--
1628 Alexandro Thorkéllooxoxxoxxx
1854 Fabian Lindberg Tillanderoooxoooxxoxxx
1700 Uros Brankovic--ooooxoxxx
1682 Hannes Svartbergoooooooxxx
1788 Joshua Quainooooxoxxx
1891 Oscar Henriksson-ooooxxoooxxx
P11 Längd Final
Hoppzon
Söndag 12:10
1 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.45
2 Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 4.28
3 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 4.24
4 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 3.80
5 Hugo Kulle
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 3.36
6 Erik Hansen Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 3.33
7 Eric Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 3.21
8 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 3.14
1234
1869 Axel Danarö3.142.913.092.90
1891 Oscar Henriksson4.024.154.124.28
1732 Erik Hansen Fridolf3.332.872.763.23
1700 Uros Brankovic4.18x4.244.24
1628 Alexandro Thorkéll4.394.454.214.29
1516 Eric Andersson3.21x3.163.19
1673 Hugo Kulle2.982.753.363.31
1854 Fabian Lindberg Tillander3.703.803.733.69
P11 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 13:15
1 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 7.98
2 Hugo Kulle
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 7.88
3 Joshua Quainoo
Malmö AI
09 Malmö AI 7.39
4 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 5.52
5 Eric Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 5.15
6 Erik Hansen Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 4.43
1234
1628 Alexandro Thorkéll7.847.987.977.60
1732 Erik Hansen Fridolfx4.424.433.91
1869 Axel Danarö5.525.214.965.04
1516 Eric Andersson4.784.454.455.15
1788 Joshua Quainoo5.927.046.967.39
1673 Hugo Kulle7.587.777.887.39
P10 200 m Final
Söndag 11:20
A-Final
Tot. plac.
1 Melker Leufstedt
Ystads IF
10 Ystads IF 31.67 1
2 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 33.50 2
3 Vincent Dizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 35.45 5
4 Harry Lager
Malmö AI
10 Malmö AI 36.31 7
B-Final
Tot. plac.
1 Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI 34.48 3
2 Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF 34.57 4
3 Ville Wernram
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg 35.56 6
4 Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 38.83 8
Sammanställning
1 Melker Leufstedt
Ystads IF
10 Ystads IF 31.67
2 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 33.50
3 Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI 34.48
4 Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF 34.57
5 Vincent Dizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 35.45
6 Ville Wernram
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg 35.56
7 Harry Lager
Malmö AI
10 Malmö AI 36.31
8 Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 38.83
P10 600 m Final
Söndag 12:50
1 Samuel De Luca
Malmö AI
10 Malmö AI 2:13.24
2 Vincent Dizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 2:18.63
3 Harry Lager
Malmö AI
10 Malmö AI 2:22.88
4 Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF 2:24.34
5 Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 2:33.01
Ville Wernram
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg DQ
P10 Höjd Final
Söndag 11:45
1 Samuel De Luca
Malmö AI
10 Malmö AI 115
2 Melker Leufstedt
Ystads IF
10 Ystads IF 115
3 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 110
4 Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI 105
5 Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 105
6 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 100
Vincent Dizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg x
9095100105110115120
1736 Love Hanssonoooooxxx
1848 Melker Leufstedtoooooxoxxx
1708 Samuel De Lucaooooooxxx
1711 Eddie Ekströmooxxoxxx
1728 Ludvig Friebergoooox--
1879 Albin Åkessonooxoxoxxx
1581 Vincent Dizdar Flaig-xx-
P10 Längd Final
Hoppzon
Söndag 10:40
1 Samuel De Luca
Malmö AI
10 Malmö AI 3.93
2 Ville Wernram
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg 3.41 SB
3 Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI 3.30
4 Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 3.27
5 Vincent Dizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 3.18
1234
1879 Albin Åkesson3.273.173.233.02
1581 Vincent Dizdar Flaig2.993.102.993.18
1708 Samuel De Luca3.933.583.883.89
1663 Ville Wernram3.173.412.973.32
1728 Ludvig Friebergx3.17x3.30
P10 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 12:20
1 Melker Leufstedt
Ystads IF
10 Ystads IF 7.31
2 Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF 6.54
3 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 6.48
4 Ville Wernram
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg 5.16
5 Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 4.13
1234
1736 Love Hansson5.026.486.376.01
1663 Ville Wernram4.964.534.805.16
1863 Tiger Odéhn5.746.046.246.54
1848 Melker Leufstedt6.986.877.316.78
1879 Albin Åkesson3.463.594.133.69
P9 200 m Final
Söndag 11:00
A-Final
Tot. plac.
1 Bob Brissman
Malmö AI
11 Malmö AI 36.58 3
2 Ivan Malmström
Malmö AI
11 Malmö AI 37.46 4
3 Leon Rietz
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 40.71 11
4 Victor Österlind
Malmö AI
11 Malmö AI 42.40 15
B-Final
Tot. plac.
1 Alexander Lundberg
IF Kronan
11 IF Kronan 34.29 2
2 Elias Fundberg
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 37.51 5
3 Ludwig Ekelöf
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 40.26 9
4 Ludvig Wahlgren
Öresund FK
11 Öresund FK 40.79 12
C-Final
Tot. plac.
1 Vincent Löfgren
Malmö AI
11 Malmö AI 38.20 7
2 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 38.83 8
3 Atlas Palmbald
Malmö AI
11 Malmö AI 42.15 14
4 Adrian Svensson
Malmö AI
11 Malmö AI 43.75 16
D-Final
Tot. plac.
1 Benjamin Henriksson
Öresund FK
11 Öresund FK 32.41 1
2 Angus Johansson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 44.48 17
Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK DNS
E-Final
Tot. plac.
1 Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI 38.15 6
2 Sigge Hoffert
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 40.50 10
3 Carl Ahlborn
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 41.85 13
Sammanställning
1 Benjamin Henriksson
Öresund FK
11 Öresund FK 32.41
2 Alexander Lundberg
IF Kronan
11 IF Kronan 34.29
3 Bob Brissman
Malmö AI
11 Malmö AI 36.58
4 Ivan Malmström
Malmö AI
11 Malmö AI 37.46
5 Elias Fundberg
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 37.51
6 Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI 38.15
7 Vincent Löfgren
Malmö AI
11 Malmö AI 38.20
8 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 38.83
9 Ludwig Ekelöf
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 40.26
10 Sigge Hoffert
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 40.50
11 Leon Rietz
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 40.71
12 Ludvig Wahlgren
Öresund FK
11 Öresund FK 40.79
13 Carl Ahlborn
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 41.85
14 Atlas Palmbald
Malmö AI
11 Malmö AI 42.15
15 Victor Österlind
Malmö AI
11 Malmö AI 42.40
16 Adrian Svensson
Malmö AI
11 Malmö AI 43.75
17 Angus Johansson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 44.48
Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK DNS
P9 Längd Final
Hoppzon
Söndag 10:00
1 Benjamin Henriksson
Öresund FK
11 Öresund FK 3.86
2 Alexander Lundberg
IF Kronan
11 IF Kronan 3.81 PB
3 Elias Fundberg
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 3.33
4 Ludwig Ekelöf
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 3.10
5 Valmar Malmlöf
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 3.09
6 Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI 3.02
7 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 2.99
8 Vincent Löfgren
Malmö AI
11 Malmö AI 2.81
9 Victor Österlind
Malmö AI
11 Malmö AI 2.77
10 Ludvig Wahlgren
Öresund FK
11 Öresund FK 2.75
11 Sigge Hoffert
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 2.73
12 Atlas Palmbald
Malmö AI
11 Malmö AI 2.58
13 Leon Rietz
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 2.51
14 Adrian Svensson
Malmö AI
11 Malmö AI 2.47
15 Carl Ahlborn
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 2.47
16 Angus Johansson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 2.29
1234
1900 Ludvig Wahlgren2.752.442.412.63
1830 Victor Österlind2.162.212.092.77
1600 Angus Johansson2.242.182.292.25
1890 Benjamin Henriksson3.683.863.703.60
1810 Adrian Svensson1.772.082.412.47
1711 Eddie Ekström2.992.932.942.59
1763 Vincent Löfgren2.812.482.561.90
1777 Atlas Palmbald2.572.582.471.97
1585 Ludwig Ekelöf3.102.952.922.68
1589 Elias Fundberg3.333.152.973.04
1567 Alexander Lundberg3.813.393.683.57
1620 Leon Rietz2.14x2.332.51
1595 Sigge Hoffert2.732.592.732.59
1753 Pax Landor 3.022.722.702.65
1543 Valmar Malmlöf3.093.062.752.93
1575 Carl Ahlborn2.472.332.362.23
P9 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 11:20
1 Alexander Lundberg
IF Kronan
11 IF Kronan 6.67
2 Valmar Malmlöf
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 6.56
3 Vincent Löfgren
Malmö AI
11 Malmö AI 5.13
4 Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI 4.98
5 Leon Rietz
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 4.52
6 Elias Fundberg
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 4.40
7 Sigge Hoffert
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 4.15
8 Atlas Palmbald
Malmö AI
11 Malmö AI 4.12
9 Ludwig Ekelöf
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 4.07
10 Ludvig Wahlgren
Öresund FK
11 Öresund FK 3.81
11 Carl Ahlborn
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 3.43
12 Angus Johansson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 2.87
1234
1620 Leon Rietz4.203.974.523.02
1777 Atlas Palmbald3.814.123.494.02
1589 Elias Fundberg4.404.334.003.85
1543 Valmar Malmlöf6.156.21-6.56
1575 Carl Ahlborn3.433.042.993.33
1900 Ludvig Wahlgren3.812.973.233.44
1595 Sigge Hoffert3.773.614.054.15
1585 Ludwig Ekelöf4.073.653.604.07
1763 Vincent Löfgren5.13-4.304.27
1567 Alexander Lundberg5.975.106.466.67
1600 Angus Johansson2.532.602.872.65
1753 Pax Landor 4.234.98-4.37
P8 200 m Final
Söndag 10:30
A-Final
Tot. plac.
1 Valter Farnestam
Öresund FK
12 Öresund FK 37.92 2
2 Theo Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
12 Malmö AI 38.12 3
3 Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK 39.40 4
4 Viktor Bildsten
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 44.15 8
B-Final
Tot. plac.
1 John Kylmä
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 37.64 1
2 Oliver Rudenholm
Malmö AI
12 Malmö AI 39.50 5
3 Casper Bredberg
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 39.78 6
4 Ville Wedelin
Öresund FK
12 Öresund FK 40.06 7
Sammanställning
1 John Kylmä
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 37.64
2 Valter Farnestam
Öresund FK
12 Öresund FK 37.92
3 Theo Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
12 Malmö AI 38.12
4 Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK 39.40
5 Oliver Rudenholm
Malmö AI
12 Malmö AI 39.50
6 Casper Bredberg
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 39.78
7 Ville Wedelin
Öresund FK
12 Öresund FK 40.06
8 Viktor Bildsten
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 44.15
P8 Längd Final
Hoppzon
Söndag 10:00
1 Valter Farnestam
Öresund FK
12 Öresund FK 3.11
2 Theo Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
12 Malmö AI 3.00
3 John Kylmä
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 2.98
4 Casper Bredberg
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 2.91
5 Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK 2.89
6 Ville Wedelin
Öresund FK
12 Öresund FK 2.88
7 Oliver Rudenholm
Malmö AI
12 Malmö AI 2.82
8 Viktor Bildsten
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 2.25
9 Charlie Berg
Öresund FK
12 Öresund FK 2.25
1234
1606 John Kylmä2.862.662.982.90
1796 Oliver Rudenholm2.782.822.602.62
1892 Alve Karlström2.712.672.732.89
1883 Charlie Berg2.252.181.981.93
1579 Casper Bredberg2.912.702.622.68
1577 Viktor Bildsten2.092.172.202.25
1901 Ville Wedelin2.842.882.88x
1886 Valter Farnestam3.112.912.872.87
1790 Theo Radosavljevic Kusljic3.002.93--
P8 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 11:55
1 Casper Bredberg
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 4.83
2 Ville Wedelin
Öresund FK
12 Öresund FK 4.76
3 Valter Farnestam
Öresund FK
12 Öresund FK 4.12
4 John Kylmä
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 3.70
5 Charlie Berg
Öresund FK
12 Öresund FK 3.58
6 Viktor Bildsten
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 3.58
7 Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK 3.43
1234
1886 Valter Farnestam3.973.834.123.51
1883 Charlie Berg3.323.123.373.58
1577 Viktor Bildsten1.853.312.823.58
1892 Alve Karlström3.283.433.332.90
1579 Casper Bredberg4.254.204.574.83
1901 Ville Wedelin4.744.734.764.59
1606 John Kylmä3.703.613.563.53