Resultat Täby Vinterspel

Sätrahallen, Stockholm   2023-01-21 - 2023-01-22

Arrangör: Täby IS Tävlingsledare: Sofia Malm Senast uppdaterad: 2023-01-23 16:10:41
2023-01-21 2023-01-22 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor 60 m Försök
21/1 14:20
Heat 1
1 Erica Jarder
IF Göta Karlstad
86 IF Göta Karlstad 7.88 q 7.872
2 Josefin Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 7.88 q 7.880
3 Ebba Jernmark Burrows
Täby IS
00 Täby IS 7.98 PB
4 Victoria Davidsson
Tyresö FK
02 Tyresö FK 8.10 SB
5 Hedda Folkhage
Turebergs FK
03 Turebergs FK 8.29 PB
6 Anelia Danielsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 8.35 SB
7 Lisa Jansson
Terrible Tuesdays TC
80 Terrible Tuesdays TC 8.71 PB
8 Linda Pimmerhofen
Spårvägens FK
78 Spårvägens FK 8.95
Heat 2
1 Maya Bergström-Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF 7.73 q
2 Hannah Stenbeck
Täby IS
01 Täby IS 8.12
3 Annina Stens
Spårvägens FK
99 Spårvägens FK 8.27
4 Ylva Jakobsson
Hammarby IF
98 Hammarby IF 8.64
5 Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 8.67 PB
Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF DNS
Heat 3
1 Katharina Gråman
Spårvägens FK
03 Spårvägens FK 7.76 q SB
2 Elise Legzdins
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 7.96 q
3 Felicia Johansson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 8.07
4 Marie Ebbestad
Upsala IF
00 Upsala IF 8.14 SB
5 Emma Nilsson
Gefle IF
03 Gefle IF 8.31 SB
6 Fatima Cruz Barrera
Huddinge AIS
95 Huddinge AIS 8.72
7 Heidi Asmanova
Sundbybergs IK
86 Sundbybergs IK 8.73 PB
Heat 4
1 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 7.78 q
2 Emma Carlsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 7.86 q
3 Maria Södergren
Täby IS
98 Täby IS 7.90 q PB
4 Mellanie Neudinger Nellmer
Bromma IF
05 Bromma IF 8.16 PB
5 Clara Spangenberg
Upsala IF
04 Upsala IF 8.28 =SB
6 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 8.75
Lisa Appelquist
Bromma IF
05 Bromma IF DNS
Kvinnor 60 m Final
21/1 16:30
1 Maya Bergström-Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF 7.67 PB
2 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 7.69 PB
3 Emma Carlsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 7.87
4 Josefin Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 7.92
5 Elise Legzdins
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 7.94
6 Maria Södergren
Täby IS
98 Täby IS 7.96
Erica Jarder
IF Göta Karlstad
86 IF Göta Karlstad DNS
Katharina Gråman
Spårvägens FK
03 Spårvägens FK DNS
Kvinnor 200 m
22/1 14:50
A-Final
Tot. plac.
1 Linnea Frobe
Täby IS
98 Täby IS 24.67 1
2 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 25.55 2
3 Elise Legzdins
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 25.91 5
B-Final
Tot. plac.
1 Hilma Wide
Upsala IF
04 Upsala IF 25.75 4
2 Emma Carlsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 26.06 7
3 Caroline Larsson
Täby IS
01 Täby IS 26.64 10
C-Final
Tot. plac.
1 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 25.63 3 PB
2 Lia Cederberg
Täby IS
04 Täby IS 25.93 6 PB
3 Josefin Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 26.14 8 PB
D-Final
Tot. plac.
1 Felicia Johansson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 26.19 9 PB
2 Ebba Jernmark Burrows
Täby IS
00 Täby IS 26.72 11 SB
3 Thea Katsoulaki
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 29.35 15
E-final
Tot. plac.
1 Felicia Lindberg
Hammarby IF
97 Hammarby IF 27.97 12
2 Elina Hellgren
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 28.59 13
3 Caroline Bredsten
IFK Lidingö
98 IFK Lidingö 28.69 14
4 Julia Jäderberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 29.70 16
Kvinnor 800 m
21/1 15:20
A-Final
Tot. plac.
1 Maria Freij
Malmö AI
98 Malmö AI 2:05.66 1 PB
2 Carmen Cernjul
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 2:10.08 2
3 Lovisa Bivstedt
Hässelby SK
01 Hässelby SK 2:11.08 3
4 Wilma Marcusson
Hässelby SK
99 Hässelby SK 2:12.13 4 PB
5 Greta Graziani
Täby IS
94 Täby IS 2:15.82 5
B-Final
Tot. plac.
1 Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 2:25.59 6
2 Ida Grimheden
Tullinge FI
05 Tullinge FI 2:25.78 7 PB
3 Weronika Brzuchalska
FK Studenterna
93 FK Studenterna 2:39.15 8
4 Lana Almajedi
Sundbybergs IK
05 Sundbybergs IK 2:55.60 9
5 Shadia Nabukenya
Sundbybergs IK
05 Sundbybergs IK 3:00.61 10
Kvinnor & F17 1500 m
22/1 13:40
A-final
Tot. plac.
1 Fanny Szalkai
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 4:37.52 1 PB
2 Ebba Broms
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 4:38.36 2 PB
3 Lowa Branth
Upsala IF
05 Upsala IF 4:38.61 3 PB
4 Filippa Ramberg
Hammarby IF
97 Hammarby IF 4:39.24 4 PB
5 Elsa Sundqvist
Upsala IF
05 Upsala IF 4:40.12 5 PB
6 Julia Wändin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 5:01.86 6
7 Lina Garbell
Upsala IF
07 Upsala IF 5:16.05 11
8 Estelle Strand
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 5:17.24 13
B-final
Tot. plac.
1 Stella Diaz Stenlund
Sundbybergs IK
99 Sundbybergs IK 5:04.15 7 PB
2 Ida Grimheden
Tullinge FI
05 Tullinge FI 5:04.52 8 PB
3 Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 5:10.33 9 PB
4 Nora Ekdahl Nyström
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 5:15.32 10 PB
5 Ida Boij
Hammarby IF
98 Hammarby IF 5:16.14 12 PB
6 Lisa Bäckdén
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 5:35.02 14
7 Tova Hambraeus
Täby IS
07 Täby IS 6:01.30 15
8 Mika Karlström Lantto
Boo IF
07 Boo IF 6:02.37 16
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Fanny Szalkai
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 4:37.52
2 Ebba Broms
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 4:38.36
3 Lowa Branth
Upsala IF
05 Upsala IF 4:38.61
4 Filippa Ramberg
Hammarby IF
97 Hammarby IF 4:39.24
5 Elsa Sundqvist
Upsala IF
05 Upsala IF 4:40.12
6 Julia Wändin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 5:01.86
7 Stella Diaz Stenlund
Sundbybergs IK
99 Sundbybergs IK 5:04.15
8 Ida Grimheden
Tullinge FI
05 Tullinge FI 5:04.52
9 Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 5:10.33
10 Lina Garbell
Upsala IF
07 Upsala IF 5:16.05
11 Ida Boij
Hammarby IF
98 Hammarby IF 5:16.14
12 Estelle Strand
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 5:17.24
F17
1 Nora Ekdahl Nyström
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 5:15.32
2 Lisa Bäckdén
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 5:35.02
3 Tova Hambraeus
Täby IS
07 Täby IS 6:01.30
4 Mika Karlström Lantto
Boo IF
07 Boo IF 6:02.37
Kvinnor 60 m häck Försök
Höjd: 84,0cm
22/1 11:10
Heat 1
1 Maria Södergren
Täby IS
98 Täby IS 8.69 q PB
2 Karin Bengtsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 8.82 q
3 Madeleine Söderqvist
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 8.98 q PB
4 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 9.26 q
5 Maja Björk
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 9.41 q
6 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 9.44
7 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 10.65
Heat 2
1 Maya Bergström-Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF 8.84 q
2 Emelie Nyman Wänseth
Östersunds GIF
98 Östersunds GIF 9.05 q
3 Bianca Salming
Turebergs FK
98 Turebergs FK 9.08 q
4 Hedda Folkhage
Turebergs FK
03 Turebergs FK 9.42 SB
5 Filippa Rydensjö
Eskilstuna FI
04 Eskilstuna FI 9.47 PB
6 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 9.67
7 Ebba Jernmark Burrows
Täby IS
00 Täby IS 9.69
Kvinnor 60 m häck Final
Höjd: 84,0cm
22/1 12:20
1 Maria Södergren
Täby IS
98 Täby IS 8.63 PB
2 Karin Bengtsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 8.85
3 Madeleine Söderqvist
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 8.90 PB
4 Emelie Nyman Wänseth
Östersunds GIF
98 Östersunds GIF 8.91
5 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 9.24
6 Maja Björk
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 9.63
Maya Bergström-Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF DNS
Bianca Salming
Turebergs FK
98 Turebergs FK DQ
Kvinnor Höjd
22/1 14:55
1 Emelie Nyman Wänseth
Östersunds GIF
98 Östersunds GIF 174
2 Emma Häggblom
Upsala IF
04 Upsala IF 172 PB
3 Elsa Arnesson
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 160
4 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 156
5 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 152 PB
6 Emma Walfridsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 152
7 Felicia Lindberg
Hammarby IF
97 Hammarby IF 147
142147152156160163166168170172174
223 Emma Walfridsson-oxxoxxx
251 Felicia Lindbergooxxx
184 Elsa Arnesson-xoxoooxxx
438 Lisa Mårtensson---xoxxx
204 Emelie Nyman Wänseth-----ooxooxoo
215 Emma Häggblom---oooooxxoxoxxx
640 Suzanne Lesageooxoxxx
Kvinnor Stav
21/1 14:45
1 Annika Jönsson
Spårvägens FK
96 Spårvägens FK 383 TR
2 Johanna Hellman
IFK Lidingö
99 IFK Lidingö 363
3 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 363
4 Ebba Blomstrand
KFUM Örebro
00 KFUM Örebro 353
5 Emelie Forsberg
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 323
6 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 313 PB
7 Frida Sörqvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 283
8 Lisa Appelquist
Bromma IF
05 Bromma IF 263
9 Sophia Abdulrahim Omar
IFK Lidingö
87 IFK Lidingö 243
=10 Emma Jäderberg
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 243
=10 Bienvenu Fala
AIK
07 AIK 243
Sara Winberg
Täby IS
04 Täby IS x
243263283303313323333343353363373383393
139 Ebba Blomstrand-------oxxoxxx
43 Alva Back-------ooxxoxxx
273 Frida Sörqvist-oxoxxx
202 Emelie Forsberg---oooxxx
628 Sophia Abdulrahim Omaroxxx
435 Lisa Appelquistoxoxxx
67 Annika Jönsson---------ox-oxxx
601 Rut Grufman-oooxoxxx
216 Emma Jäderbergxoxxx
362 Johanna Hellman---------o-xxx
105 Bienvenu Falaxoxxx
605 Sara Winberg--------xxx
Kvinnor Längd
21/1 15:30
1 Katharina Gråman
Spårvägens FK
03 Spårvägens FK 5.99
2 Emelie Nyman Wänseth
Östersunds GIF
98 Östersunds GIF 5.65
3 Emelie Eklund
Täby IS
00 Täby IS 5.65
4 Mellanie Neudinger Nellmer
Bromma IF
05 Bromma IF 5.47 PB
5 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 5.36
6 Molly Freeman
Hammarby IF
02 Hammarby IF 5.22
7 Anelia Danielsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 5.14 SB
8 Wilma Herranen
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 5.10 PB
9 Bilge Kaya
Hellas FK
02 Hellas FK 5.07
10 Victoria Davidsson
Tyresö FK
02 Tyresö FK 5.05
11 Bianca Salming
Turebergs FK
98 Turebergs FK 5.03
12 Felicia Lindberg
Hammarby IF
97 Hammarby IF 5.03
13 Hjördis Bäckman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 4.83
14 Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 4.76 PB
15 Stina Ericsson
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 4.74 PB
16 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 4.69
17 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 4.66 SB
18 Agnes Odda
Boo IF
06 Boo IF 4.15
19 Rashel Yousef
Eskilstuna FI
06 Eskilstuna FI 3.68
123456
7 Agnes Oddax3.724.15
695 Victoria Davidsson5.054.474.69
510 Mellanie Neudinger Nellmer4.87x5.125.175.455.47
637 Stina Ericssonx4.744.58
61 Anelia Danielssonx5.105.143.385.02x
594 Rashel Yousefxx3.68
729 Wilma Herranen4.835.104.824.85x5.04
526 Molly Freemanx4.955.22xxx
204 Emelie Nyman Wänseth5.655.44xx-5.65
573 Ophelia Viirman4.694.624.56
106 Bilge Kaya5.074.834.94
596 Rebecka Sjöbergx4.764.44
438 Lisa Mårtensson5.355.365.045.285.25x
251 Felicia Lindberg5.03x4.94
640 Suzanne Lesage4.664.594.64
308 Hjördis Bäckman4.424.454.83
200 Emelie Eklund5.655.635.605.32-x
394 Katharina Gråman5.775.945.894.265.905.99
104 Bianca Salming5.034.95x
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
22/1 12:50
1 Linn Gabrielli Gustafsson
Råby-Rekarne FIF
03 Råby-Rekarne FIF 14.05
2 Bianca Salming
Turebergs FK
98 Turebergs FK 13.34
3 Emelie Nyman Wänseth
Östersunds GIF
98 Östersunds GIF 12.27
4 Felicia Lindberg
Hammarby IF
97 Hammarby IF 11.66
5 Valentina Murillo
Eskilstuna FI
04 Eskilstuna FI 10.70
6 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 9.81
7 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 9.42
8 Ella Nilsson
Hanvikens SK
03 Hanvikens SK 9.33
9 Mellanie Neudinger Nellmer
Bromma IF
05 Bromma IF 8.40
10 Elsa Arnesson
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 8.16 PB
11 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 7.47 PB
123456
684 Valentina Murillo10.70x10.2310.41xx
175 Ella Nilssonx9.33xxx8.86
251 Felicia Lindbergx11.1511.65x11.6611.51
640 Suzanne Lesage7.476.897.30
510 Mellanie Neudinger Nellmer8.088.238.40
438 Lisa Mårtensson9.139.069.81x9.429.60
425 Linn Gabrielli Gustafsson13.3313.8314.0513.9813.2713.59
495 Matilda Halfwordson9.289.349.369.278.829.42
204 Emelie Nyman Wänseth11.7011.95x12.1312.2711.97
184 Elsa Arnessonx7.218.16
104 Bianca Salming12.79xx13.34x13.08
F17 60 m Försök
21/1 13:15
Heat 1
1 Emmy Wolgast
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.12 q
2 Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.18 q 8.172
3 Tanasha Bergström-Weekes
Upsala IF
07 Upsala IF 8.43 q PB 8.422
4 Agnes Arvidsson
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 8.63
5 Pritha Routh
Tullinge FI
06 Tullinge FI 8.67
6 Linnea Sandström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 9.11 =PB
7 Ottilia Olsson
Brännans IF
06 Brännans IF 9.12
8 Julia Nasca
Boo IF
06 Boo IF 9.76
Heat 2
1 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 7.85 q PB
2 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 8.14 q PB
3 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.18 q PB 8.171
4 Vilma Stolpen
Täby IS
06 Täby IS 8.48 PB
5 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 8.54 SB
6 Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 8.82
7 Sonia Tengö
Boo IF
07 Boo IF 9.13
8 Estelle Sallander Conte
Boo IF
06 Boo IF 9.47
Heat 3
1 Lii Jabbour
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.00 q PB
2 Ebba Hållén
Eskilstuna FI
06 Eskilstuna FI 8.22 q
3 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 8.43 8.428
4 Wilma Herranen
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 8.45
5 Alva Levin
Bromma IF
06 Bromma IF 8.58
6 Astrid Wallman
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 8.71
7 Maja Ekeberg
Boo IF
06 Boo IF 8.76
8 Amanda Lilja
Estuna IF
07 Estuna IF 9.37
F17 60 m Final
21/1 16:10
1 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 7.82 PB
2 Lii Jabbour
Hammarby IF
06 Hammarby IF 7.95 PB
3 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 8.18
4 Ebba Hållén
Eskilstuna FI
06 Eskilstuna FI 8.21
5 Emmy Wolgast
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.22
6 Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.26
7 Tanasha Bergström-Weekes
Upsala IF
07 Upsala IF 8.54
Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK DNS
F17 200 m
22/1 14:30
A-Final
Tot. plac.
1 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 25.54 1 TR
2 Clara Knutsson
Upsala IF
06 Upsala IF 27.06 3 PB
3 Ebba Hållén
Eskilstuna FI
06 Eskilstuna FI 38.59 15
B-Final
Tot. plac.
1 Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS 27.51 4 PB
2 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 28.51 6
3 Inez Bergström
Vallentuna FK
06 Vallentuna FK 29.92 12
4 Amanda Cederberg
Åkersberga SK
07 Åkersberga SK 30.36 13
C-Final
Tot. plac.
1 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 26.89 2 PB
2 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 27.54 5 PB
3 Felicia Renman
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 28.63 7 PB
4 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 28.71 9
D-Final
Tot. plac.
1 Alva Levin
Bromma IF
06 Bromma IF 28.68 8
2 Vilma Stolpen
Täby IS
06 Täby IS 28.73 10 PB
3 Judy Alles
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 29.26 11
4 Mia Senaneuch
Tullinge FI
07 Tullinge FI 32.39 14 PB
F17 800 m
21/1 15:10
1 Anastasia Rozhkova
Tullinge FI
07 Tullinge FI 2:31.29 SB
2 Nora Ekdahl Nyström
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 2:32.25 PB
3 Edith Grimheden
Tullinge FI
07 Tullinge FI 2:37.96
4 Desirée Trolling
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 2:41.90 PB
5 Ottilia Olsson
Brännans IF
06 Brännans IF 2:48.53
6 Mika Karlström Lantto
Boo IF
07 Boo IF 2:53.09
7 Tova Hambraeus
Täby IS
07 Täby IS 2:55.39
Emma Flinkberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF DNS
F17 1500 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 1500 m

F17 60 m häck Försök
Höjd: 76,2cm
22/1 09:55
Heat 1
1 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.77 q
2 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 8.81 q PB
3 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 9.21 q SB
4 Clara Knutsson
Upsala IF
06 Upsala IF 9.32 q
5 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 9.88
6 Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 10.81
Heat 2
1 Lii Jabbour
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.90 q PB
2 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.93 q
3 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 9.41 q PB
4 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 9.45 q
5 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 9.56 PB
6 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 10.71
F17 60 m häck Final
Höjd: 76,2cm
22/1 10:45
1 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.63 TR
2 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.82 PB
3 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 8.87
4 Lii Jabbour
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.04
5 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 9.07 PB
6 Clara Knutsson
Upsala IF
06 Upsala IF 9.32
7 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 9.40
8 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 9.74
F17 Höjd
22/1 11:40
1 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 163
2 Wilma Alexandersson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 163
3 Wilma Herranen
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 161 PB
4 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 156
5 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 156
6 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 156 PB
7 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 153 PB
8 Saga Ågren Lundman
Danderyds SK
06 Danderyds SK 153
9 Tuva Johansson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 145
10 Ebba Wennebjer
Hammarby IF
07 Hammarby IF 140
11 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 135
130135140145149153156159161163165167
317 Ida Borglund---oxooxxoxxx
43 Alva Back---ooxooxxx
149 Ebba Wennebjer-xoxoxxx
454 Lovisa Ulvenstam---oooooooxxx
677 Tuva Johansson--xooxxx
559 Norah Hambergoxoxxx
387 Kajsa Cabanas Andersson--ooooxxx
65 Annie Grindange----xooxoxxx
602 Saga Ågren Lundman---oxoxoxxx
727 Wilma Alexandersson------ooxxoo-xxx
729 Wilma Herranen--ooooxooxxoxxx
F17 Längd
21/1 14:00
1 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 5.62
2 Lii Jabbour
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5.30 PB
3 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 5.24
4 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 5.19
5 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 5.17
6 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.96
7 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 4.96 PB
8 Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.95
9 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 4.77 PB
10 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 4.66
11 Tanasha Bergström-Weekes
Upsala IF
07 Upsala IF 4.60
12 Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 4.60
13 Alva Levin
Bromma IF
06 Bromma IF 4.54 PB
14 Astrid Wallman
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 4.53 SB
15 Judy Alles
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 4.33
16 Linnea Sandström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.32 PB
17 Desirée Trolling
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 4.28 SB
18 Estelle Sallander Conte
Boo IF
06 Boo IF 4.08 PB
19 Amanda Lilja
Estuna IF
07 Estuna IF 4.08
Vilma Stolpen
Täby IS
06 Täby IS x
123456
422 Lii Jabbour5.265.175.305.16xx
65 Annie Grindange5.194.864.725.065.01x
633 Stella Lundström5.045.165.24
559 Norah Hamberg4.674.774.42
649 Tanasha Bergström-Weekes4.60x3.52
138 Desirée Trolling4.054.134.28
32 Alice Helge4.45x4.66
187 Elsa Kagevik4.95x4.91x4.88x
43 Alva Back4.905.17x
324 Ida Svedberg4.754.754.964.834.93x
708 Vilma Stolpenxxx
235 Estelle Sallander Conte4.084.073.95
50 Amanda Lilja3.533.884.08
599 Rose Masoudix4.60x
89 Astrid Wallman4.533.814.36
430 Linnea Sandström4.254.274.32
387 Kajsa Cabanas Andersson4.734.804.664.924.934.96
374 Judy Alles 4.144.333.79
44 Alva Levin4.54x4.31
454 Lovisa Ulvenstam5.565.48x5.62-5.42
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
22/1 11:00
1 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 14.63
2 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 13.34 PB
3 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 13.11 PB
4 Agnes Arvidsson
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 11.60 PB
5 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 10.94 PB
6 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 10.77
7 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 10.26 PB
8 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 9.35
9 Tilde Hammarwall
IFK Tumba
06 IFK Tumba 9.25
10 Linnea Sandström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.99 PB
11 Judy Alles
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 8.49
123456
559 Norah Hamberg8.339.919.548.939.4910.26
374 Judy Alles 8.418.498.41
387 Kajsa Cabanas Andersson14.0114.6314.2413.8714.30-
430 Linnea Sandström8.998.618.59
56 Amilia Jergmar12.5212.6711.8613.0212.9813.11
4 Agnes Arvidsson11.6011.3111.139.9411.139.71
454 Lovisa Ulvenstam8.969.359.05---
601 Rut Grufman10.7710.6810.7510.1410.5610.51
668 Tilde Hammarwall9.258.86x
43 Alva Backx12.4113.3412.65--
633 Stella Lundström10.0710.4710.949.8910.147.91
F15 60 m Försök
21/1 11:50
Heat 1
1 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.36 q
2 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 8.55 q
3 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 8.82
4 My Hedman
Boo IF
08 Boo IF 9.01
5 Julia Wallin
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 9.02 9.019
6 Inès Kieffer
Bromma IF
08 Bromma IF 9.30 PB
7 Stephanie Thorén
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 9.53
Heat 2
1 Sophie Grahn
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 8.49 q
2 Ebba Örlefors
Upsala IF
08 Upsala IF 8.66 q PB
3 Judit Hagerfors
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 8.72 q
4 Aline Wistam
Bromma IF
08 Bromma IF 9.02 PB 9.015
5 Nova Sandblom
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 9.04 PB
6 Noomi Öhlund Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 9.31
Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS DQ
Heat 3
1 My Lindberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.27 q PB
2 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 8.52 q PB
3 Clara Herge
Bromma IF
08 Bromma IF 8.65 q
4 Lova Nordvarg
Upsala IF
08 Upsala IF 8.89
5 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 9.12 PB
6 Mikaela Lutula Ngolo
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 9.14
7 Anja Ek
Bromma IF
08 Bromma IF 9.62
F15 60 m Final
21/1 12:50
1 My Lindberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.20 PB
2 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.32
3 Clara Herge
Bromma IF
08 Bromma IF 8.55
4 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 8.60
5 Judit Hagerfors
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 8.66 PB 8.652
=6 Sophie Grahn
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 8.66 8.654
=6 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 8.66 8.654
=6 Ebba Örlefors
Upsala IF
08 Upsala IF 8.66 PB 8.654
F15 200 m
22/1 14:00
A-Final
Tot. plac.
1 My Lindberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 27.29 1 PB
2 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 27.45 2
3 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 28.12 5 PB
4 Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 28.51 7
B-Final
Tot. plac.
1 Ellinor Wendel Haak
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK 27.75 4 PB
2 Sophie Grahn
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 28.61 9
3 Lova Nordvarg
Upsala IF
08 Upsala IF 29.20 12
4 Ebba Örlefors
Upsala IF
08 Upsala IF 29.39 14
C-Final
Tot. plac.
1 Judit Hagerfors
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 28.50 6 PB
2 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 28.70 10 PB
3 Alma Cemalovic
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 29.21 13
4 Ida Moodysson
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 29.55 16
D-Final
Tot. plac.
1 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 28.52 8 PB
2 Agnes Parmhed
Tullinge FI
08 Tullinge FI 28.87 11 PB
3 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 29.50 15 PB
4 Noomi Öhlund Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 30.17 19
E-Final
Tot. plac.
1 Clara Herge
Bromma IF
08 Bromma IF 27.68 3 PB
2 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 30.09 17 PB
3 Tyra Dahlin
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 31.14 20 PB
4 Elsa Sandahl
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 31.19 21 PB
F-Final
Tot. plac.
1 Lea Spira
AIK
08 AIK 30.13 18
2 Nova Sandblom
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 31.29 22
Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS DNF
Tyra Finke
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF DQ
F15 800 m
21/1 15:00
A-Final
Tot. plac.
1 Hanna Vikström
Täby IS
08 Täby IS 2:33.19 1
2 Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 2:33.44 2 PB
3 Noomi Öhlund Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 2:33.48 3
4 Agnes Parmhed
Tullinge FI
08 Tullinge FI 2:33.75 4 PB
5 Leah Palmblad
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 2:38.08 5 PB
6 Ester Jordélius
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 2:41.24 6 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 2:46.61 7 PB
2 Inès Kieffer
Bromma IF
08 Bromma IF 2:47.74 8
3 Freja Melin
Täby IS
08 Täby IS 2:51.63 9
4 Aldaeunna Deontae Lewis
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK 2:56.12 10
5 Anja Ek
Bromma IF
08 Bromma IF 2:56.98 11
6 Tyra Finke
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 2:57.41 12 SB
Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund DNS
F15 1500 m
22/1 13:30
1 Hanna Vikström
Täby IS
08 Täby IS 5:07.92 PB
2 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 5:25.64
3 Lilly Selsborg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 5:26.21
4 Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 5:30.25
5 Leah Palmblad
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 5:35.63
6 Inès Kieffer
Bromma IF
08 Bromma IF 5:42.33
7 Ester Jordélius
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 5:42.99
8 Freja Melin
Täby IS
08 Täby IS 5:43.61
9 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund 5:44.85
F15 60 m häck Försök
Höjd: 76.2cm
22/1 09:40
Heat 1
1 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 9.55 q PB
2 My Lindberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.66 q
3 Clara Herge
Bromma IF
08 Bromma IF 9.96 q
4 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 10.06 q PB 10.052
5 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 10.06 q PB 10.053
6 Noomi Öhlund Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 11.18 SB
7 Anna Chalon
Upsala IF
08 Upsala IF 11.90 PB
Heat 2
1 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.64 q SB
2 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 10.07 q
3 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 10.52 q PB
4 Alma Cemalovic
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 10.65
5 Aline Wistam
Bromma IF
08 Bromma IF 10.84
6 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund 10.90
7 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 11.00 PB
8 Malva Våhlin
Upsala IF
08 Upsala IF 11.42 PB
F15 60 m häck Final
Höjd: 76.2cm
22/1 10:35
1 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 9.51 PB
2 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.53 SB
3 My Lindberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.70
4 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 9.76
5 Clara Herge
Bromma IF
08 Bromma IF 9.88
6 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 10.01 PB
7 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 10.04
8 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 11.54
F15 Höjd
21/1 14:20
1 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 164
2 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 160 PB
3 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 154 =PB
4 My Lindberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 144
=5 Ester Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 144 =PB
=5 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund 144 SB
=5 Aline Wistam
Bromma IF
08 Bromma IF 144
=8 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 140
=8 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 140
10 Anja Ek
Bromma IF
08 Bromma IF 140
11 Inès Kieffer
Bromma IF
08 Bromma IF 135 PB
125130135140144148151154156158160162164168
533 My Lindberg-ooooxxx
384 Juni Rudbergooooxxx
238 Ester Wikfeldt--xooxxoxxx
496 Matilda Lindenooooxxx
326 Inès Kiefferooxoxxx
355 Jennifer Texmo--oxoxxoxxx
62 Anja Ekoooxoxxx
38 Aline Wistam--oxoxxoxxx
212 Emilie Ekman--oooxoxxooxxx
739 Zelda Eckers----ooooooooxoxxx
185 Elsa Eriksson---oooooxoooxxx
F15 Längd
22/1 10:55
1 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 5.52 PB
2 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 5.18 PB
3 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 5.08
4 Ebba Örlefors
Upsala IF
08 Upsala IF 4.77 PB
5 Judit Hagerfors
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 4.65 PB
6 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 4.64 PB
7 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 4.64 PB
8 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 4.62
9 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund 4.57 SB
10 Ester Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 4.50 =PB
11 Ellinor Wendel Haak
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK 4.49 PB
12 Clara Herge
Bromma IF
08 Bromma IF 4.45 PB
13 Mikaela Lutula Ngolo
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 4.38
14 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 4.37 =SB
15 Noomi Öhlund Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 4.12
16 Thea Sebelius Björnberg
AIK
08 AIK 4.09 PB
17 Tyra Finke
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 4.04
18 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 4.04
19 Aline Wistam
Bromma IF
08 Bromma IF 3.83
20 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 3.64
Lova Nordvarg
Upsala IF
08 Upsala IF x
123456
445 Lova Nordvargxxx
625 Sofia Sahlén Martín4.54x4.594.64x-
212 Emilie Ekman4.484.324.624.564.384.25
238 Ester Wikfeldt4.454.504.44
123 Clara Herge4.204.454.17
140 Ebba Borglund4.894.97x5.08x4.95
680 Tyra Finke4.043.904.03
185 Elsa Eriksson4.354.374.32
372 Judit Hagerfors4.654.584.43---
525 Moa Svedbergx4.634.604.374.644.47
355 Jennifer Texmo4.494.474.57
496 Matilda Linden4.042.993.70
557 Noomi Öhlund Karboub4.124.104.00
739 Zelda Eckers4.804.895.18xxx
517 Mikaela Lutula Ngolo4.384.154.32
150 Ebba Örlefors4.654.774.66xx4.46
180 Ellinor Wendel Haak4.494.213.83
682 Tyra Sparv5.165.035.175.115.525.17
657 Thea Sebelius Björnberg4.09x4.05
38 Aline Wistam3.83x-
191 Elsa Rudström3.283.573.64
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
21/1 12:20
1 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 10.59
2 Sophie Grahn
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 8.84 PB
3 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund 8.00 PB
4 Sofia Saft
Täby IS
08 Täby IS 8.00 PB
5 Stephanie Thorén
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 7.71 PB
6 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 7.36
7 Aline Wistam
Bromma IF
08 Bromma IF 6.89
8 My Hedman
Boo IF
08 Boo IF 6.65
123456
624 Sofia Saft5.956.696.816.347.558.00
629 Sophie Grahn8.848.087.98--7.86
355 Jennifer Texmo7.196.947.147.897.618.00
739 Zelda Eckers6.986.797.366.907.317.24
636 Stephanie Thorénx7.046.497.717.217.44
38 Aline Wistam6.896.376.816.87--
496 Matilda Linden10.4310.5910.2910.4710.21x
532 My Hedman6.656.546.626.04--
F14 60 m Försök
21/1 11:35
Heat 1
1 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 8.29 q
2 Ingrid Torssander
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.86 q PB
3 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 9.01
4 Yana Halubouskaya
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 9.32
5 Agnes Roslund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.47 PB 9.466
6 Livia Sandström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.44 PB
Heat 2
1 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.63 q
2 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.88 q
3 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 9.00 PB
4 Emelie Elvin
IF Triangeln
09 IF Triangeln 9.13
5 Julie Grevfors
Täby IS
09 Täby IS 9.22 9.215
6 Mira Cedervall
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 9.22 PB 9.218
7 Veronica Sommer
Täby IS
09 Täby IS 9.40
Heat 3
1 Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 8.42 q PB
2 Pixie Buchta Lento
Bromma IF
09 Bromma IF 8.67 q PB
3 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 8.84 q PB
4 Amanda Oja
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.93 q
5 Lovisa Wahlberg
Täby IS
09 Täby IS 9.21 PB
6 Nellie Törnblom Krantz
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.23
7 Boel Nygren Brunell
IF Linnéa
09 IF Linnéa 9.47 9.468
8 Linnea Pers
Täby IS
09 Täby IS 9.52
F14 60 m Final
21/1 12:45
1 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 8.28
2 Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 8.46
3 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.56
4 Pixie Buchta Lento
Bromma IF
09 Bromma IF 8.68
5 Ingrid Torssander
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.81 PB
6 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 8.84 PB
7 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.85
8 Amanda Oja
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.89 PB
F14 60 m häck Försök
Höjd: 76.2cm
22/1 09:30
Heat 1
1 Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 10.01 q PB
2 Stina Östholm
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 10.19 q
3 Mira Cedervall
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 10.58 q PB
4 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 11.15 q
5 Amanda Oja
Turebergs FK
09 Turebergs FK 11.18 PB
6 Yana Halubouskaya
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 12.11
Heat 2
1 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 9.78 q
2 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 10.41 q PB
3 Nellie Törnblom Krantz
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.48 q
4 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 10.61 q
5 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 11.24 PB
Pixie Buchta Lento
Bromma IF
09 Bromma IF DNF
F14 60 m häck Final
Höjd: 76.2cm
22/1 10:30
1 Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 9.79
2 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 9.88
3 Stina Östholm
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 10.15
4 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 10.28 PB
5 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 10.29
6 Mira Cedervall
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 10.46 PB
7 Nellie Törnblom Krantz
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.83
8 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 10.98
F14 Höjd
21/1 09:55
1 Elise Wiklund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 156 PB
2 Mira Cedervall
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 151 =PB
3 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 144
=4 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 140
=4 Yana Halubouskaya
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 140 =PB
=6 Pixie Buchta Lento
Bromma IF
09 Bromma IF 140
=6 Nellie Törnblom Krantz
Turebergs FK
09 Turebergs FK 140
8 Astrid Ström
Täby IS
09 Täby IS 130
9 Agnes Roslund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 130
10 Amanda Oja
Turebergs FK
09 Turebergs FK 125
125130135140144148151154156158
51 Amanda Ojaoxxx
173 Elise Wiklund--oooxoxxoxoxoxxx
643 Svea Strand-oooxxx
588 Pixie Buchta Lento--oxoxxx
88 Astrid Strömooxxx
521 Mira Cedervall--ooooxoxxx
540 Nellie Törnblom Krantzoooxoxxx
9 Agnes Roslundoxoxxx
690 Vera Stolpen-ooxoxoxxx
735 Yana Halubouskayaooooxxx
F14 Längd
22/1 12:25
1 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 4.94
2 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.89
3 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.73
4 Stina Östholm
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 4.70
5 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 4.62 PB
6 Pixie Buchta Lento
Bromma IF
09 Bromma IF 4.35
7 Emmy L Lindblom
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.32 PB
8 Ida Moodysson
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 4.31
9 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 4.26
10 Amanda Oja
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.25 PB
11 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 4.19
12 Tyra Dahlin
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 4.12
13 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 4.08
14 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 4.00
15 Sofia Deresiewicz
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 3.98
16 Lovisa Wahlberg
Täby IS
09 Täby IS 3.85
17 Nellie Törnblom Krantz
Turebergs FK
09 Turebergs FK 3.80
18 Märta Jacobsen
Täby IS
09 Täby IS 3.79
19 Emmy Thulin
Täby IS
09 Täby IS 3.13
123456
622 Sofia Deresiewicz3.983.163.75
455 Lovisa Wahlbergx3.623.85
51 Amanda Oja4.254.244.13
683 Tyra Sternlind4.894.734.704.61xx
320 Ida Moodysson3.774.314.07---
225 Emmy Thulin2.723.13x
690 Vera Stolpen4.484.204.564.624.414.32
588 Pixie Buchta Lento4.264.324.354.03xx
679 Tyra Dahlin4.12x3.93
560 Nova Hedlund Carlson4.734.464.534.94x4.69
227 Emmy L Lindblom4.153.834.323.942.723.32
384 Juni Rudberg3.794.084.26
635 Stephanie Rimér4.734.62xx4.734.42
534 Märta Jacobsen3.573.793.65
638 Stina Östholm4.504.65x4.474.694.70
197 Elvira Ivarssonx3.984.19
689 Vera Neovius4.053.974.08
49 Amanda Jörbeck3.564.003.98
540 Nellie Törnblom Krantz3.283.803.68
F14 Kula
Vikt: 3,0kg
21/1 13:00
1 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.13 =SB
2 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.60 PB
3 Märta Nystrand Fock
IF Linnéa
09 IF Linnéa 8.29
4 Astrid Ström
Täby IS
09 Täby IS 8.09
5 Mira Cedervall
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 7.56 PB
6 Livia Sandström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 7.54 PB
7 Boel Nygren Brunell
IF Linnéa
09 IF Linnéa 7.49
8 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 7.34
9 Alva Olsson Ekström
Täby IS
09 Täby IS 7.07
10 Viola Lindow
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 6.99
11 Nellie Törnblom Krantz
Turebergs FK
09 Turebergs FK 6.61
12 Amanda Oja
Turebergs FK
09 Turebergs FK 6.12
13 Julie Grevfors
Täby IS
09 Täby IS 6.09
14 Emmy Thulin
Täby IS
09 Täby IS 5.52
15 Agnes Andersson
Täby IS
09 Täby IS 5.49
123456
225 Emmy Thulin5.165.524.92
384 Juni Rudberg7.276.726.587.346.467.09
442 Livia Sandström6.566.657.406.817.547.43
540 Nellie Törnblom Krantz6.616.54x
51 Amanda Oja5.996.126.11
45 Alva Olsson Ekström6.856.987.07
535 Märta Nystrand Fock7.107.857.527.637.848.29
712 Viola Lindow6.656.166.99
521 Mira Cedervall7.256.896.697.177.567.29
3 Agnes Andersson5.205.245.49
683 Tyra Sternlind9.118.678.107.919.138.60
381 Julie Grevfors6.096.035.83
109 Boel Nygren Brunell7.036.777.496.676.226.85
88 Astrid Ström6.807.338.087.368.098.04
635 Stephanie Rimér8.358.60x8.368.448.01
F13 60 m Försök
21/1 11:05
Heat 1
1 Selma Karlén
Boo IF
10 Boo IF 8.73 q 8.725
2 Isabella Byberg
Täby IS
10 Täby IS 8.95 q PB
3 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 8.99 q PB
4 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 9.42 PB
5 Meja Cedervall
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 9.54 PB
6 Moa Björkén
Täby IS
10 Täby IS 9.65
7 Matilda Dellwik
Täby IS
10 Täby IS 9.92 PB
8 Ella Hallsten
Täby IS
10 Täby IS 10.11
Heat 2
1 Isabella Glod
Hammarby IF
10 Hammarby IF 8.73 q =PB 8.725
2 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 8.85 q
3 Elin Jernberg
Täby IS
10 Täby IS 9.44
4 Hilma Westling
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.49
5 Alma Carlson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.58 PB
6 Minna Kilander
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 9.59
7 Selma Lindblom
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 9.63 PB
8 Lovisa Johansson
Täby IS
10 Täby IS 9.72
Heat 3
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 8.64 q PB
2 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 9.06
3 Elsa Herlin
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 9.23 9.221
4 Kajsa Kihlberg
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 9.23 PB 9.227
5 Elsa Lorehn
Täby IS
10 Täby IS 9.75 PB
6 Tea Palm
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.89 PB
7 Emma Panidis
Bromma IF
10 Bromma IF 9.99
Heat 4
1 Ema Avramova
Väsby IK
10 Väsby IK 8.67 q =PB
2 Léonie Gobitschek
Bromma IF
10 Bromma IF 9.05 q
3 Wilma Silvell
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.22 PB
4 Agnes Bergman
Täby IS
10 Täby IS 9.45
5 Hedda Strömö
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.53
6 Felicia Wikerfors
IF Triangeln
10 IF Triangeln 10.03 PB
7 Ida Persson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 10.23 SB
F13 60 m Final
21/1 12:35
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 8.57 PB
2 Ema Avramova
Väsby IK
10 Väsby IK 8.73
3 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 8.79
4 Selma Karlén
Boo IF
10 Boo IF 8.80
5 Isabella Glod
Hammarby IF
10 Hammarby IF 8.82
6 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 8.96 PB
7 Isabella Byberg
Täby IS
10 Täby IS 8.99
8 Léonie Gobitschek
Bromma IF
10 Bromma IF 9.03
F13 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
22/1 09:00
Heat 1
1 Isabella Byberg
Täby IS
10 Täby IS 10.82 q
2 Elin Jernberg
Täby IS
10 Täby IS 10.97 q PB
3 Kajsa Kihlberg
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 11.43 q PB
4 Stella Hagström
Hammarby IF
10 Hammarby IF 11.63
5 Tyra Borén
Täby IS
10 Täby IS 11.70
6 Hilma Westling
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 11.90 PB
Heat 2
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.96 q
2 Alice Stiernstedt
Täby IS
10 Täby IS 11.09 q SB
3 Ida Persson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 12.77
4 Tea Palm
Hammarby IF
10 Hammarby IF 13.12
5 Hilda Järvinen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 16.08
Meja Cedervall
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF DNS
Heat 3
1 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 10.98 q
2 Hedda Strömö
Hammarby IF
10 Hammarby IF 11.27 q
3 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 11.30 q PB
4 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 11.55
5 Léonie Gobitschek
Bromma IF
10 Bromma IF 11.72
6 Matilda Dellwik
Täby IS
10 Täby IS 13.35
F13 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
22/1 10:10
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.75 PB
2 Elin Jernberg
Täby IS
10 Täby IS 10.51 PB
3 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 10.58 SB
4 Isabella Byberg
Täby IS
10 Täby IS 10.63
5 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 11.02 PB
6 Hedda Strömö
Hammarby IF
10 Hammarby IF 11.05
7 Kajsa Kihlberg
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 11.11 PB
8 Alice Stiernstedt
Täby IS
10 Täby IS 11.69
F13 Höjd
21/1 09:35
1 Isabella Byberg
Täby IS
10 Täby IS 145
2 Therese Löwenthal
Hellas FK
10 Hellas FK 142
3 Isabella Glod
Hammarby IF
10 Hammarby IF 142
4 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 138
5 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 138 PB
6 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 130 =PB
7 Matilda Dellwik
Täby IS
10 Täby IS 130 PB
8 Ella Hallsten
Täby IS
10 Täby IS 130 PB
9 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 125
10 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 125
11 Alma Carlson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 125 PB
12 Agnes Bergman
Täby IS
10 Täby IS 125
13 Elsa Lorehn
Täby IS
10 Täby IS 120 =PB
14 Kajsa Kihlberg
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 120
15 Ida Persson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 120
16 Tea Palm
Hammarby IF
10 Hammarby IF 120
17 Nina Nilsson Florin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 115
18 Minna Kilander
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 115
19 Léonie Gobitschek
Bromma IF
10 Bromma IF 110
110115120125130134138142145148
520 Minna Kilanderxoxoxxx
494 Matilda Dellwikoooxxooxxx
650 Tea Palmoxoxxoxxx
733 Wilma Wallsten--oooooxxx
335 Isabella Glod-ooooxoxxoxxoxxx
553 Nina Nilsson Florinoxoxxx
619 Siri Herkules--oooxxx
416 Léonie Gobitschekoxxx
322 Ida Perssonooxxoxxx
388 Kajsa Kihlberg-xoxoxxx
142 Ebba Göthlinoxoooxxx
667 Therese Löwenthal--xooxooxooxxx
296 Hedvig Ulvenfalk Bergooooxxx
189 Elsa Lorehnooxoxxx
13 Alba Jergmar--oooxooxxx
334 Isabella Byberg----oooxoxoxxx
5 Agnes Bergmanoooxxoxxx
40 Alma Carlsonoooxoxxx
174 Ella Hallstenooooxoxxx
F13 Längd
Hoppzon
22/1 10:35
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 5.02 PB
2 Isabella Byberg
Täby IS
10 Täby IS 4.44
3 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 4.44
4 Léonie Gobitschek
Bromma IF
10 Bromma IF 4.33
5 Wilma Silvell
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 4.25 PB
6 Amanda Wirén
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 4.23 PB
7 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 4.23
8 Minna Kilander
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 4.23
9 Elin Jernberg
Täby IS
10 Täby IS 4.09
10 Elsa Herlin
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 4.03
11 Hilma Westling
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 4.02 PB
12 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 4.01
13 Tyra Borén
Täby IS
10 Täby IS 3.98 PB
14 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 3.97 PB
15 Kajsa Kihlberg
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 3.95
16 Stella Hagström
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.89
17 Alice Stiernstedt
Täby IS
10 Täby IS 3.84 PB
18 Hedda Strömö
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.72
19 Selma Lindblom
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 3.70 PB
20 Tea Palm
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.66 PB
21 Matilda Dellwik
Täby IS
10 Täby IS 3.63 PB
Alba Tell
IF Linnéa
10 IF Linnéa -
Felicia Wikerfors
IF Triangeln
10 IF Triangeln -
123456
608 Selma Lindblom3.703.423.43
186 Elsa Herlin4.033.793.78
334 Isabella Byberg4.444.244.074.214.084.43
14 Alba Tell---
520 Minna Kilander3.964.23x4.053.993.82
296 Hedvig Ulvenfalk Berg3.843.984.01
388 Kajsa Kihlberg3.813.843.95
295 Hedda Strömöx3.633.72
142 Ebba Göthlin4.184.364.264.114.394.44
35 Alice Stiernstedt3.843.713.59
167 Elin Jernberg3.923.744.09
494 Matilda Dellwik3.633.483.60
305 Hilma Westling4.023.554.01
416 Léonie Gobitschek4.294.274.294.264.334.30
733 Wilma Wallstenx4.835.024.954.954.90
632 Stella Hagström3.823.863.89
619 Siri Herkules3.923.973.67
54 Amanda Wirén3.984.184.184.234.134.04
650 Tea Palm3.663.553.52
678 Tyra Borén3.89x3.98
732 Wilma Silvell4.144.254.053.924.174.13
13 Alba Jergmar4.18x4.044.034.234.18
253 Felicia Wikerfors---
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
21/1 12:45
1 Malva Voetmann
Väsby IK
10 Väsby IK 11.07
2 Isabella Glod
Hammarby IF
10 Hammarby IF 10.78 PB
3 Ema Avramova
Väsby IK
10 Väsby IK 10.28 PB
4 Elsa Lorehn
Täby IS
10 Täby IS 9.91 PB
5 Isabella Byberg
Täby IS
10 Täby IS 8.87
6 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 8.81
7 Alma Carlson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 8.65 PB
8 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 8.54
9 Meja Cedervall
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 8.03
10 Märtha Furn
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 7.62 PB
11 Hedda Strömö
Hammarby IF
10 Hammarby IF 7.59 PB
12 Ida Persson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 7.45 PB
13 Léonie Gobitschek
Bromma IF
10 Bromma IF 7.42
14 Lovisa Johansson
Täby IS
10 Täby IS 7.34
15 Kajsa Kihlberg
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 7.25 PB
16 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 7.21 PB
17 Wilma Silvell
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 7.17 PB
18 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 7.13
19 Hilma Westling
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 6.94
20 Tea Palm
Hammarby IF
10 Hammarby IF 6.29
21 Selma Lindblom
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 5.75
22 Ella Hallsten
Täby IS
10 Täby IS 5.23 PB
23 Emma Panidis
Bromma IF
10 Bromma IF 5.17
24 Nina Nilsson Florin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 4.69
123456
296 Hedvig Ulvenfalk Berg6.706.158.117.778.038.81
553 Nina Nilsson Florin4.34x4.69
295 Hedda Strömö6.787.307.59
199 Ema Avramova10.289.57-8.989.789.99
174 Ella Hallsten5.234.865.17
13 Alba Jergmar8.548.247.967.758.388.38
40 Alma Carlson7.227.518.568.648.657.85
536 Märtha Furn7.627.346.65
416 Léonie Gobitschek7.426.606.78
322 Ida Persson6.126.357.45
334 Isabella Byberg8.007.648.168.197.748.87
508 Meja Cedervall7.258.037.71
142 Ebba Göthlin6.596.637.13
650 Tea Palm6.296.27x
189 Elsa Lorehn8.779.919.009.059.178.74
732 Wilma Silvell7.176.757.08
608 Selma Lindblom5.055.75
220 Emma Panidis5.105.174.83
453 Lovisa Johansson 6.537.127.34
388 Kajsa Kihlberg5.856.737.25
478 Malva VoetmannX9.6810.5510.3711.0710.82
335 Isabella Glod9.989.6910.3510.1210.7810.11
619 Siri Herkules6.797.216.88
305 Hilma Westling6.946.22x
F12 60 m Försök
21/1 10:30
Heat 1
1 Iris Sandström
Östersunds GIF
11 Östersunds GIF 8.52 q PB
2 Hanna Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 9.13 q PB
3 Lova Zettersten
Ingarö IF
11 Ingarö IF 9.43 PB
4 Laura Saav
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.44
5 Maj Hagerfors
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 9.70
6 Daga Berglind
Boo IF
11 Boo IF 10.23
7 Molly Held
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 10.31
8 Hermine Hamilton
Boo IF
11 Boo IF 10.73
Heat 2
1 Signe Tholander
Hammarby IF
11 Hammarby IF 8.85 q
2 Aveline Glöggler Grandell
Täby IS
11 Täby IS 9.19 q PB
3 Estelle Gobitschek
Bromma IF
11 Bromma IF 9.31
4 Ebba Skoog
Täby IS
11 Täby IS 9.64 PB
5 Lisa Stolper
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 10.05
6 Leah Nygren
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 10.43 PB
7 Nivedita Viswanathan
Hammarby IF
11 Hammarby IF 10.46 PB
Heat 3
1 Julia Zettergren
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 8.98 q
2 Linnea Helleblad
Täby IS
11 Täby IS 9.28 9.273
3 Agnes Sundberg Rahm
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.30
4 Amanda Håkansson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.72
5 Alicia Altenberg
Turebergs FK
11 Turebergs FK 9.80
6 Lea Andren
Värmdö IF
11 Värmdö IF 9.88
7 Alice Näsholm
Östersunds GIF
11 Östersunds GIF 9.96
8 Vilma Vakkila
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 10.39
Heat 4
1 Hanna Lörenskog
Bromma IF
11 Bromma IF 8.73 q PB
2 Signe Viklund
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.08 q
3 Julie Zäll
Täby IS
11 Täby IS 9.28 q 9.271
4 Ellen Samuelsson
Boo IF
11 Boo IF 9.37 =PB
5 Lova Trygg
Väsby IK
11 Väsby IK 9.58 PB
6 Mei Hedman
Boo IF
11 Boo IF 9.68 PB
7 Emma Nygren
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 10.30 PB
F12 60 m Final
21/1 12:25
1 Iris Sandström
Östersunds GIF
11 Östersunds GIF 8.55
2 Signe Tholander
Hammarby IF
11 Hammarby IF 8.69
3 Hanna Lörenskog
Bromma IF
11 Bromma IF 8.70 PB
4 Julia Zettergren
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 9.00
5 Aveline Glöggler Grandell
Täby IS
11 Täby IS 9.09 PB
6 Signe Viklund
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.14
7 Hanna Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 9.25
Julie Zäll
Täby IS
11 Täby IS DNS
F12 Höjd
21/1 11:05
1 Julia Zettergren
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 142 PB
2 Signe Viklund
Hammarby IF
11 Hammarby IF 138
3 Laura Saav
Hammarby IF
11 Hammarby IF 130
4 Maj Hagerfors
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 125 PB
5 Amanda Håkansson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 125 PB
=6 Alicia Altenberg
Turebergs FK
11 Turebergs FK 125 PB
=6 Agnes Sundberg Rahm
Hammarby IF
11 Hammarby IF 125
8 Hanna Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 125 PB
9 Aveline Glöggler Grandell
Täby IS
11 Täby IS 125 PB
10 Daga Berglind
Boo IF
11 Boo IF 120 PB
11 Lova Zettersten
Ingarö IF
11 Ingarö IF 120
12 Vilma Vakkila
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 120 PB
13 Vera Davidgård
Bromma IF
11 Bromma IF 115
14 Tindra Häll
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 115
=15 Estelle Gobitschek
Bromma IF
11 Bromma IF 110
=15 Alice Näsholm
Östersunds GIF
11 Östersunds GIF 110 PB
=15 Leah Nygren
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 110
18 Emma Nygren
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 110
19 Lea Andren
Värmdö IF
11 Värmdö IF 105
Nivedita Viswanathan
Hammarby IF
11 Hammarby IF x
105110115120125130134138142
613 Signe Viklundooooooxoxxoxxx
470 Maj Hagerforsoooxooxxx
447 Lova Zetterstenoooxoxxx
670 Tindra Hälloxxoxoxxx
47 Amanda Håkanssonooxoxoxoxxx
379 Julia Zettergren-oooooxxoxoxo
234 Estelle Gobitschekooxxx
36 Alicia Altenbergooooxxoxxx
688 Vera Davidgårdoooxxx
408 Lea Andrenox
34 Alice Näsholmooxxx
95 Aveline Glöggler Grandellooxoxoxxoxxx
127 Daga Berglindooooxxx
554 Nivedita Viswanathanxxx
410 Leah Nygrenooxxx
407 Laura Saavooooxooxxx
285 Hanna Ekströmooxooxxoxxx
709 Vilma Vakkilaxoooxxoxxx
10 Agnes Sundberg Rahmooooxxoxxx
219 Emma Nygrenoxoxxx
F12 Längd
Hoppzon
21/1 12:40
1 Iris Sandström
Östersunds GIF
11 Östersunds GIF 4.40 PB
2 Ellen Samuelsson
Boo IF
11 Boo IF 4.17
3 Signe Tholander
Hammarby IF
11 Hammarby IF 4.17
4 Julia Zettergren
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 4.15 PB
5 Hanna Lörenskog
Bromma IF
11 Bromma IF 4.14
6 Hanna Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 4.07
7 Maj Hagerfors
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 3.96
8 Estelle Gobitschek
Bromma IF
11 Bromma IF 3.93
9 Daga Berglind
Boo IF
11 Boo IF 3.83 PB
10 Linnea Helleblad
Täby IS
11 Täby IS 3.83
11 Laura Saav
Hammarby IF
11 Hammarby IF 3.79
12 Alicia Altenberg
Turebergs FK
11 Turebergs FK 3.73 PB
13 Agnes Sundberg Rahm
Hammarby IF
11 Hammarby IF 3.72
14 Aveline Glöggler Grandell
Täby IS
11 Täby IS 3.67 SB
15 Lea Andren
Värmdö IF
11 Värmdö IF 3.66 PB
16 Lova Zettersten
Ingarö IF
11 Ingarö IF 3.53
17 Vilma Vakkila
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 3.50 PB
18 Mei Hedman
Boo IF
11 Boo IF 3.48 PB
19 Alice Näsholm
Östersunds GIF
11 Östersunds GIF 3.42
20 Molly Held
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 3.39 PB
21 Vera Davidgård
Bromma IF
11 Bromma IF 3.38 PB
22 Ebba Skoog
Täby IS
11 Täby IS 3.23
23 Tindra Häll
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 3.16
24 Lova Trygg
Väsby IK
11 Väsby IK 3.02
25 Nivedita Viswanathan
Hammarby IF
11 Hammarby IF 2.88
Signe Viklund
Hammarby IF
11 Hammarby IF -
Julie Zäll
Täby IS
11 Täby IS -
1234
407 Laura Saavx3.68x3.79
613 Signe Viklund----
178 Ellen Samuelsson4.174.123.924.07
527 Molly Held3.393.123.163.12
670 Tindra Häll2.883.162.992.97
10 Agnes Sundberg Rahm3.723.653.453.57
447 Lova Zettersten3.433.443.533.46
554 Nivedita Viswanathanx2.882.842.79
709 Vilma Vakkila3.483.433.353.50
285 Hanna Ekström3.933.954.074.07
332 Iris Sandström4.074.304.294.40
286 Hanna Lörenskog4.124.023.964.14
427 Linnea Helleblad3.833.633.613.44
36 Alicia Altenberg3.593.733.613.68
507 Mei Hedmanxx3.483.43
688 Vera Davidgård3.073.103.383.31
34 Alice Näsholm3.403.403.423.41
446 Lova Trygg3.02---
234 Estelle Gobitschekx3.66x3.93
612 Signe Tholander3.843.823.914.17
148 Ebba Skoog3.123.213.233.19
470 Maj Hagerfors3.473.913.823.96
408 Lea Andren3.343.503.383.66
95 Aveline Glöggler Grandell3.263.673.533.44
379 Julia Zettergren4.154.134.154.07
127 Daga Berglind3.833.733.613.67
382 Julie Zäll----
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
21/1 14:00
1 Hanna Lörenskog
Bromma IF
11 Bromma IF 7.94 PB
2 Ebba Skoog
Täby IS
11 Täby IS 7.64
3 Linnea Helleblad
Täby IS
11 Täby IS 7.24 PB
4 Signe Tholander
Hammarby IF
11 Hammarby IF 7.11
5 Iris Sandström
Östersunds GIF
11 Östersunds GIF 7.10 PB
6 Agnes Sundberg Rahm
Hammarby IF
11 Hammarby IF 6.91
7 Julia Zettergren
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 6.90 PB
8 Estelle Gobitschek
Bromma IF
11 Bromma IF 6.90 PB
9 Ellen Samuelsson
Boo IF
11 Boo IF 6.74
10 Julie Zäll
Täby IS
11 Täby IS 6.65 PB
11 Mei Hedman
Boo IF
11 Boo IF 6.65 PB
12 Hanna Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 6.45
13 Laura Saav
Hammarby IF
11 Hammarby IF 6.09
14 Vera Davidgård
Bromma IF
11 Bromma IF 6.08 PB
15 Tindra Häll
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 5.60
16 Maj Hagerfors
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 5.46
17 Alice Näsholm
Östersunds GIF
11 Östersunds GIF 5.40 PB
18 Talia Mafarjah
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 5.32
19 Molly Held
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 5.28 PB
20 Elvira Belda
Hammarby IF
11 Hammarby IF 4.64
21 Daga Berglind
Boo IF
11 Boo IF 4.31
1234
670 Tindra Häll5.354.975.125.60
612 Signe Tholander6.026.787.117.07
127 Daga Berglind3.674.284.024.31
148 Ebba Skoog7.647.407.286.93
10 Agnes Sundberg Rahm6.916.836.846.68
470 Maj Hagerfors5.255.404.735.46
688 Vera Davidgårdx5.615.096.08
196 Elvira Belda4.454.644.234.11
382 Julie Zäll6.496.216.655.80
332 Iris Sandström6.67x7.106.48
507 Mei Hedman6.205.435.426.65
379 Julia Zettergren6.905.856.716.30
648 Talia Mafarjah5.275.325.324.85
527 Molly Held5.284.564.785.13
234 Estelle Gobitschek6.30x6.176.90
286 Hanna Lörenskog7.757.947.587.40
285 Hanna Ekström5.995.186.286.45
427 Linnea Helleblad6.297.036.867.24
178 Ellen Samuelsson5.585.196.746.71
34 Alice Näsholm4.915.104.655.40
407 Laura Saav5.79x6.096.08
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 60 m Försök
21/1 14:00
Heat 1
1 Jean-Christian Zirignon
Malmö AI
95 Malmö AI 7.00 q PB
2 Fritz Ekane
Spårvägens FK
90 Spårvägens FK 7.17 q 7.168
3 Murteza Ghoraishi
Oskarshamns SK
02 Oskarshamns SK 7.29 q
4 Oscar Heaton
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 7.36 PB
5 Arvid Borg
Linköpings GIF
04 Linköpings GIF 7.40 PB
6 Ibrahim Abakar
Täby IS
99 Täby IS 7.61
7 Lasha Dvali
Spårvägens FK
03 Spårvägens FK 8.18
Heat 2
1 Ludvig All
Täby IS
02 Täby IS 7.17 q 7.164
2 Linus Boyer
Upsala IF
95 Upsala IF 7.32
3 Marcus Eklund
Täby IS
05 Täby IS 7.37 =SB
4 Andreas Gustafsson
Upsala IF
97 Upsala IF 7.49
5 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 7.63 =PB 7.628
6 Felix Österberg
Boo IF
05 Boo IF 7.77
Kassim Rashid Muhammad
Sundbybergs IK
02 Sundbybergs IK DNS
Preeda Tantimethakun
Eskilstuna FI
00 Eskilstuna FI DNS
Heat 3
1 Grigorios Kyriakoudis
Spårvägens FK
97 Spårvägens FK 7.06 q
2 Imran Lernebo
Turebergs FK
01 Turebergs FK 7.17 q 7.161
3 Andrea Hundeyin
Hammarby IF
95 Hammarby IF 7.44
4 Konrad Sundbom Kopparberg
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 7.57
5 Josef Al-Khalili
Täby IS
00 Täby IS 7.58
6 Victor Zimmerman
Boo IF
05 Boo IF 7.68 PB
Felix Ekman
Sundbybergs IK
01 Sundbybergs IK DNS
Heat 4
1 Milo Wahlgren
Täby IS
02 Täby IS 7.07 q
2 Viktor Wall
Hammarby IF
03 Hammarby IF 7.11 q PB
3 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 7.52
4 Harald Gemmel
Täby IS
01 Täby IS 7.62 PB
5 Gustav Hellsten
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 7.63 7.622
6 Joel Borrman
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 7.80 PB
7 Mamool Tazeh Nam
Tyresö FK
89 Tyresö FK 7.81
8 Christ Rafi Krekorian
Upsala IF
05 Upsala IF 8.45 PB
Män 60 m Final
21/1 16:20
1 Jean-Christian Zirignon
Malmö AI
95 Malmö AI 6.85
2 Milo Wahlgren
Täby IS
02 Täby IS 7.00
3 Imran Lernebo
Turebergs FK
01 Turebergs FK 7.12 PB
4 Viktor Wall
Hammarby IF
03 Hammarby IF 7.13
5 Ludvig All
Täby IS
02 Täby IS 7.16
6 Fritz Ekane
Spårvägens FK
90 Spårvägens FK 7.23
7 Murteza Ghoraishi
Oskarshamns SK
02 Oskarshamns SK 7.31
Grigorios Kyriakoudis
Spårvägens FK
97 Spårvägens FK DNS
Män 200 m
22/1 16:00
A-Final
Tot. plac.
1 Ludvig All
Täby IS
02 Täby IS 22.80 1
2 Imran Lernebo
Turebergs FK
01 Turebergs FK 22.93 2
3 Joakim Hellbratt
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 23.03 3 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Murteza Ghoraishi
Oskarshamns SK
02 Oskarshamns SK 23.17 4 SB
2 Konrad Sundbom Kopparberg
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 23.32 5 PB
Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS DQ
C-Final
Tot. plac.
1 Joel Ekman
Upsala IF
04 Upsala IF 23.75 6 PB
2 Kenan Kuru
Tullinge FI
04 Tullinge FI 24.09 7
3 Michel Muhindo
Eskilstuna FI
06 Eskilstuna FI 24.44 9 PB
D-Final
Tot. plac.
1 Ibrahim Abakar
Täby IS
99 Täby IS 24.25 8
Felix Österberg
Boo IF
05 Boo IF DQ
Andrea Hundeyin
Hammarby IF
95 Hammarby IF DQ
E-Final
Tot. plac.
1 Christof Wagner Robinson
IFK Lidingö
00 IFK Lidingö 24.59 10
2 Amin Ack
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 27.24 11
3 Christ Rafi Krekorian
Upsala IF
05 Upsala IF 27.26 12 PB
4 Yazan Lhattab
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 31.07 13
Män 800 m
21/1 15:40
1 Axel Strinning
Bromma IF
05 Bromma IF 2:07.34
2 Daniel Musirim
Sundbybergs IK
98 Sundbybergs IK 2:07.59 PB
3 Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 2:09.38
4 Niklas Pettersson
IK Akele
73 IK Akele 2:11.35 PB
5 Axel Månsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 2:12.64 PB
6 Felix Österberg
Boo IF
05 Boo IF 2:13.31 PB
7 Daniel Förberg
Fredrikshofs FIF
74 Fredrikshofs FIF 2:19.54
Män 1500 m
22/1 13:15
A-final
Tot. plac.
1 Walid Oussalah
Spårvägens FK
95 Spårvägens FK 4:05.21 1 PB
2 Albert Söderqvist
Tullinge FI
05 Tullinge FI 4:10.10 2 PB
3 Simon Bratt
IF Triangeln
05 IF Triangeln 4:11.28 3 PB
4 Linus Jansson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 4:11.87 4
5 Milian Hentschke
Tullinge FI
05 Tullinge FI 4:15.84 5 PB
6 Edvin Karlström
Rehns BK
91 Rehns BK 4:18.45 6 PB
7 Jakob Bergström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4:18.71 7
B-final
Tot. plac.
1 Niklas Pettersson
IK Akele
73 IK Akele 4:30.13 8 PB
2 Mattias Gustafsson
IK NocOut
86 IK NocOut 4:31.56 9 PB
3 Elton Hedberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4:32.39 10 PB
4 Axel Månsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 4:40.87 11
5 August Hannerståhl
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 4:44.52 12 PB
6 Svante Lenke
Upsala IF
69 Upsala IF 4:44.64 13
7 Daniel Förberg
Fredrikshofs FIF
74 Fredrikshofs FIF 4:48.40 14 PB
Män 60 m häck Försök
Höjd: 106,7cm
22/1 11:50
Heat 1
1 Marvin Tay
Spårvägens FK
90 Spårvägens FK 8.17 q
2 Fredrik Samuelsson
Hässelby SK
95 Hässelby SK 8.30 q
3 Arvid Wändesjö
Hammarby IF
03 Hammarby IF 8.48 q
4 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 8.62
5 Andreas Gustafsson
Upsala IF
97 Upsala IF 8.68
6 Kevin Duvert
Hässelby SK
98 Hässelby SK 9.24
Heat 2
1 Fredrick Ekholm
IFK Lidingö
94 IFK Lidingö 8.19 q
2 Linus Boyer
Upsala IF
95 Upsala IF 8.22 q SB
3 Elliot Duvert
Hässelby SK
03 Hässelby SK 8.29 q
=4 Ludvig All
Täby IS
02 Täby IS 8.43 q PB 8.423
=4 Staffan Risberg
Turebergs FK
99 Turebergs FK 8.43 q 8.423
6 Theodor Duvert
Hässelby SK
01 Hässelby SK 8.94 PB
Män 60 m häck Final
Höjd: 106,7cm
22/1 12:50
1 Marvin Tay
Spårvägens FK
90 Spårvägens FK 8.09 TR
2 Linus Boyer
Upsala IF
95 Upsala IF 8.17 SB
3 Arvid Wändesjö
Hammarby IF
03 Hammarby IF 8.25
4 Staffan Risberg
Turebergs FK
99 Turebergs FK 8.31
5 Fredrik Samuelsson
Hässelby SK
95 Hässelby SK 8.41
6 Ludvig All
Täby IS
02 Täby IS 8.46
Män Höjd
22/1 13:15
1 Fabian Delryd
Täby IS
96 Täby IS 215
2 Melwin Lycke Holm
Kils AIK
04 Kils AIK 213 SB
3 Elliot Duvert
Hässelby SK
03 Hässelby SK 203
4 Albin Eriksson
Tyresö FK
03 Tyresö FK 201 SB
5 Emil De Maria Petersson
Turebergs FK
02 Turebergs FK 199 PB
6 Fredrik Samuelsson
Hässelby SK
95 Hässelby SK 193
7 Theodor Duvert
Hässelby SK
01 Hässelby SK 189
8 Olle Hammarberg
Huddinge AIS
01 Huddinge AIS 185 SB
9 Oscar Niklasson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 185 PB
10 Kevin Duvert
Hässelby SK
98 Hässelby SK 185
11 Gabriel Heen
Hässelby SK
95 Hässelby SK 176
Nils Söderqvist
Huddinge AIS
00 Huddinge AIS x
176181185189193196199201203205207209211213215217215
396 Kevin Duvertooxxoxxx
578 Oscar Niklassonoxoxoxxx
17 Albin Eriksson---xooxooxxoxxx
663 Theodor Duvertooooxxx
276 Gabriel Heeno-xxx
511 Melwin Lycke Holm-----o-oo-oo-xoxxxx
271 Fredrik Samuelsson----o-xxx
244 Fabian Delryd-------o--o--xo-xxxo
551 Nils Söderqvistxxx
181 Elliot Duvert---o-ooxxooxxx
567 Olle Hammarbergxoooxxx
206 Emil De Maria Petersson-oooxooxoxxx
Män Stav
21/1 10:15
A-final
1 Teodor Borgius
Hammarby IF
03 Hammarby IF 511 PB
2 Felix Nyberg
Bromma IF
03 Bromma IF 500 PB
3 Fredrik Samuelsson
Hässelby SK
95 Hässelby SK 491
4 Harald Gemmel
Täby IS
01 Täby IS 482
=5 Karl Zuber
Hässelby SK
98 Hässelby SK 453
=5 Carl-Einar Söderström Eskonniemi
Hellas FK
99 Hellas FK 453
7 Fredrick Ekholm
IFK Lidingö
94 IFK Lidingö 453
8 Tom Johansson
KFUM Örebro
99 KFUM Örebro 443
Linus Jönsson
Tjalve FIF
05 Tjalve FIF x
443453463473482491500506511516
268 Fredrick Ekholm-xxoxxx
392 Karl Zuberoxoxxx
672 Tom Johanssonxoxxx
291 Harald Gemmel--oooxxx
271 Fredrik Samuelsson-oo0xoxoxxx
433 Linus Jönsson----xx------
653 Teodor Borgius--o-o-xoxxoxoxxx
115 Carl-Einar Söderström Eskonniemi-xoxxx
256 Felix Nyberg--o-xo-xoXxx
B-final
1 Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 443
2 Alexander Heaton
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 413 PB
3 Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF 403
4 Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 403
5 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 393
6 Jitse van Esch
Hellas FK
00 Hellas FK 393 PB
7 Eric Mathier
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 383
8 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 363
9 Oscar Heaton
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 343
10 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 323
11 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 303
Albin Wolgast
Hammarby IF
08 Hammarby IF x
Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF x
303323343363383393403413423433443453
417 Levi Back--oxoxxx
665 Theodor Håkanssonoxxx
20 Albin Wolgastxxx
228 Eric Mathier--oxxoxxoxxx
26 Alexander Heaton-----oxooxxx
547 Nils Grufman-oxxx
699 Viggo Stridh----ooxxx
356 Jitse van Esch---ooxxoxxx
383 Jumanne Hackettxxx
346 Jacob Semb-Josefson-------xoxxoooxxx
78 Aron Gullberg----ooxoxx-
592 Quincy Hackett----xoxooxxx
575 Oscar Heaton--oxxx
Män Längd
21/1 15:30
1 Melwin Lycke Holm
Kils AIK
04 Kils AIK 7.42 TR
2 Joakim Hellbratt
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 7.22 SB
3 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 7.10
4 Oscar Niklasson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 7.08 PB
5 Josh Routh
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 6.72
6 Jacob Vestman
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 6.66 PB
7 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 6.45 PB
8 Marcus Eklund
Täby IS
05 Täby IS 6.20 PB
9 Joel Borrman
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 6.17
10 Oscar Heaton
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 5.85 PB
=11 Victor Zimmerman
Boo IF
05 Boo IF 5.74 PB
=11 Fredrick Ekholm
IFK Lidingö
94 IFK Lidingö 5.74
13 Marcus Julin
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 5.73
14 Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 5.28
15 Krikor Krekorian
Upsala IF
95 Upsala IF 4.61
Rickard Willman
Täby IS
94 Täby IS -
William Larsson Svensson
Gefle IF
02 Gefle IF -
123456
511 Melwin Lycke Holmxx7.116.897.307.42
598 Rickard Willman---
403 Krikor Krekorianx4.614.41
722 William Larsson Svensson---
70 Anton Hellstrand Hellebergx6.266.276.34x6.45
694 Victor Zimmermanxx5.74
359 Joel Borrman6.176.085.81
578 Oscar Niklasson7.08x6.84x6.72x
357 Joakim Hellbratt7.16x7.22xxx
347 Jacob Vestman6.596.666.406.44x6.58
465 Lukas Forssxx5.28
268 Fredrick Ekholm5.74x-
693 Victor Törnström7.10-6.96-xx
370 Josh Routh6.15x6.72xxx
481 Marcus Eklundx6.20x-x-
575 Oscar Heaton5.735.855.66
482 Marcus Julin5.735.655.67
Män Kula
Vikt: 7,26kg
22/1 14:55
1 Gabriel Heen
Hässelby SK
95 Hässelby SK 16.85
2 Patrik Lindstedt
Hässelby SK
99 Hässelby SK 16.39
3 Martin Sundberg
Hammarby IF
03 Hammarby IF 13.31
4 Elliot Duvert
Hässelby SK
03 Hässelby SK 12.89 PB
5 Andreas Gustafsson
Upsala IF
97 Upsala IF 12.33
6 Theodor Duvert
Hässelby SK
01 Hässelby SK 10.66 PB
7 Kevin Duvert
Hässelby SK
98 Hässelby SK 10.21
123456
490 Martin Sundberg12.6513.1913.2613.2713.31x
181 Elliot Duvert12.3312.8012.6712.8912.65x
663 Theodor Duvert10.2010.6610.20xxx
396 Kevin Duvert10.13xxx10.219.85
585 Patrik Lindstedtx16.39xx16.35x
59 Andreas Gustafsson11.97xx12.0612.3312.25
276 Gabriel Heen16.59xx16.8516.5115.19
P19 60 m häck
Höjd: 99,1cm
22/1 11:40
1 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 8.31
2 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 8.39 PB
3 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 8.42
4 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 8.72 PB
5 Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 9.22
6 Ethan Chalon
Upsala IF
05 Upsala IF 12.28
P19 60 m häck Extralopp
Höjd: 99,1cm
22/1 12:40
1 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 8.39 PB
2 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 8.50
3 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 8.68 PB
4 Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 9.29
Ethan Chalon
Upsala IF
05 Upsala IF DNF
P19 Kula
Vikt: 6,0kg
22/1 14:55
1 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 12.84
2 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 12.79
3 Adam Torbjörnsson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 8.35
123456
693 Victor Törnström12.1811.9212.79x11.4012.09
1 Adam Torbjörnssonx7.658.35xxx
699 Viggo Stridh11.4311.7711.9912.1712.8412.41
P17 60 m Försök
21/1 13:35
Heat 1
1 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 7.49 q SB 7.483
2 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 7.52 q PB 7.517
3 Viktor Sahlsten
Boo IF
06 Boo IF 7.80
4 Linus Mattsson
Täby IS
07 Täby IS 7.82 7.820
5 Sam Rondung
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 7.97 PB
6 Theo Carlström Cousins
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.01 PB
7 Emil Edlund
Boo IF
07 Boo IF 8.75
Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF DNS
Heat 2
1 Edvin Sidwall
Danderyds SK
06 Danderyds SK 7.11 q TR
2 Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 7.62 PB 7.613
3 Jacob Rune
Turebergs FK
07 Turebergs FK 7.82 7.813
4 Binayak Shrivas
Turebergs FK
07 Turebergs FK 7.87
5 Henrik Deresiewicz
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 7.89
6 Oskar Arrhén
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.34 PB
7 Oliver Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 8.56 PB
Heat 3
1 Saviola Mbugua Waithira
Turebergs FK
06 Turebergs FK 7.43 q PB
2 David Berglund
AIK
07 AIK 7.49 q PB 7.490
3 Vilmer Karlsson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 7.52 q PB 7.511
4 Hannes Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 7.71 PB
5 Mathias Häggblom
IF Åland (FIN)
06 IF Åland (FIN) 7.79 PB
6 Hugo Theander
Boo IF
06 Boo IF 8.17 PB
Heat 4
1 Simon Grahn
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 7.20 q PB
2 Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 7.57 q
3 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 7.62 PB 7.618
4 Michel Muhindo
Eskilstuna FI
06 Eskilstuna FI 7.66 PB
5 Jakob Lennermark
Turebergs FK
07 Turebergs FK 7.77
6 David Svanberg
Tullinge FI
06 Tullinge FI 7.94
7 Anton Sallnäs
Hammarby IF
06 Hammarby IF 7.96 PB
8 Philip Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 8.43 PB
P17 60 m Final
21/1 16:00
1 Edvin Sidwall
Danderyds SK
06 Danderyds SK 7.09 TR
2 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 7.43 =PB
3 David Berglund
AIK
07 AIK 7.49 PB 7.486
4 Saviola Mbugua Waithira
Turebergs FK
06 Turebergs FK 7.49 7.489
5 Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 7.50
6 Vilmer Karlsson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 7.53
7 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 7.58
Simon Grahn
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF DNS
P17 200 m
22/1 15:35
A-Final
Tot. plac.
1 Vilmer Karlsson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 23.49 1 PB
2 Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 23.60 2 PB
3 Jacob Rune
Turebergs FK
07 Turebergs FK 24.64 7
B-Final
Tot. plac.
1 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 23.70 3 PB
2 Saviola Mbugua Waithira
Turebergs FK
06 Turebergs FK 23.82 4 PB
3 Ebbe Abrahamsson
Eskilstuna FI
06 Eskilstuna FI 25.30 10 PB 25.291
C-Final
Tot. plac.
1 Henrik Deresiewicz
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 24.54 6 PB
2 Karl Thilers
Turebergs FK
07 Turebergs FK 24.86 8 PB
3 Sam Rondung
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 25.53 13 PB
4 Viktor Sahlsten
Boo IF
06 Boo IF 25.63 14
D-Final
Tot. plac.
1 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 23.93 5
2 Mathias Häggblom
IF Åland (FIN)
06 IF Åland (FIN) 24.93 9 PB
3 Oliver Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 27.85 16 PB
E-Final
Tot. plac.
1 Binayak Shrivas
Turebergs FK
07 Turebergs FK 25.30 11 25.292
2 Teodor Klerefors
Boo IF
07 Boo IF 25.35 12
3 Philip Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 27.23 15 PB
P17 800 m
21/1 15:30
1 Arvid Ahlstrand
Boo IF
07 Boo IF 2:21.03
2 Hugo Sundström
Hammarby IF
06 Hammarby IF 2:22.11
3 Philip Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 2:22.30 PB
4 Oliver Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 2:22.48 PB
5 Audunn Kristjansson
Bromma IF
07 Bromma IF 2:22.86 PB
P17 1500 m
22/1 13:15
B-final
Kommentar: Sprang med M B-final kl 13.15
Tot. plac.
1 Arvid Ahlstrand
Boo IF
07 Boo IF 4:57.63 2 Sprang med M B-final kl 13.15
A-final
Kommentar: Sprang med M A-final kl 13.15
Tot. plac.
1 Liam Tannlund
Täby IS
07 Täby IS 4:53.19 1 Sprang med M A-final kl 13.15
P17 60 m häck Försök
Höjd: 91,4cm
22/1 11:25
Heat 1
1 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.45 q
2 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 8.60 q PB
3 David Berglund
AIK
07 AIK 8.66 q PB
4 Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 8.71 q PB
5 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 8.94 q PB
6 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.13
7 Oskar Arrhén
Turebergs FK
07 Turebergs FK 10.16
Heat 2
1 Emil Kågström Tyboni
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 8.55 q
2 Jonathan Edberg
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.63 q
3 Hannes Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.78 q PB
4 Sam Rondung
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 9.07 PB
5 Henrik Deresiewicz
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 9.12
6 Jacob Rune
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.33
P17 60 m häck Final
Höjd: 91,4cm
22/1 12:30
1 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.04 PB
2 David Berglund
AIK
07 AIK 8.43 PB
3 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 8.52 PB
4 Jonathan Edberg
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.53 PB
5 Hannes Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.68 PB
6 Emil Kågström Tyboni
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 8.82
7 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 9.58
Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK DNS
P17 Höjd
22/1 10:10
1 Jonathan Edberg
Turebergs FK
06 Turebergs FK 191 PB
2 Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 189 PB
3 Simon Johannesson
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 187 PB
4 Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 179 PB
5 Emil Söderberg
Täby IS
07 Täby IS 174 PB
6 Ludwig Winnhed
Boo IF
07 Boo IF 164
155160164168171174177179181183185187189191196
617 Simon Johannesson-----oxoo-xoxooxxx
364 Jonathan Edberg------ooooooxoxox
209 Emil Söderberg-oxooooxxx
464 Ludwig Winnhedooxoxxx
564 Oliver Ericsson--o-o-ooxoxooxoxxoxxx
74 Anton Roslund---oooooxxx
P17 Längd
21/1 12:35
1 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 6.55 PB
2 Saviola Mbugua Waithira
Turebergs FK
06 Turebergs FK 6.52 PB
3 David Berglund
AIK
07 AIK 6.10 SB
4 Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 5.86 PB
5 Henrik Deresiewicz
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 5.71
6 Jacob Rune
Turebergs FK
07 Turebergs FK 5.68
7 Ludwig Winnhed
Boo IF
07 Boo IF 5.67
8 Hannes Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 5.63 PB
9 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5.55
10 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5.49
11 Sam Rondung
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 5.47
12 Theo Carlström Cousins
Hammarby IF
07 Hammarby IF 5.44 PB
13 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 5.40 =PB
14 Tom Emfel
Hellas FK
06 Hellas FK 5.35
15 Linus Mattsson
Täby IS
07 Täby IS 5.26 PB
16 William Strandberg
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 5.09
17 Lezan Amen
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 4.26
Eli Graseman
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK x
123456
464 Ludwig Winnhedx5.635.67x5.48x
163 Eli Grasemanxxx
74 Anton Roslund5.86x5.735.60
345 Jacob Rune5.685.535.405.655.44
724 William Strandberg3.975.09-
606 Saviola Mbugua Waithira6.046.286.346.366.52
289 Hannes Johansson5.405.295.63
603 Sam Rondung5.405.475.27
231 Erik Wallnäs5.405.375.36
300 Henrik Deresiewicz5.595.485.675.715.515.60
658 Theo Carlström Cousins5.395.425.44
418 Lezan Amen3.963.794.26
132 David Berglund6.10xxxxx
671 Tom Emfel5.35xx
29 Alfred Berglindx5.55x
434 Linus Mattsson5.265.255.17
165 Elias Kapell5.906.556.216.496.44x
111 Carl Bergmark5.495.24x
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
22/1 13:50
1 Bo Rydstrand
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 14.25 PB
2 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 13.43 PB
3 Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 11.98 PB
4 Weijun Wang
Hellas FK
06 Hellas FK 11.40
5 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 11.09 SB
6 Emil Edlund
Boo IF
07 Boo IF 10.74 PB
7 Lezan Amen
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 8.24 PB
123456
715 Weijun Wang10.9710.7910.1611.2610.9411.40
108 Bo Rydstrand13.93x14.0314.2214.2513.86
111 Carl Bergmarkx10.7111.09xxx
207 Emil Edlund10.3810.74x9.73x9.76
418 Lezan Amen8.157.798.247.978.217.73
564 Oliver Ericsson10.6211.9811.53x11.8311.65
165 Elias Kapell13.35x13.20x13.43x
P15 60 m Försök
21/1 12:05
Heat 1
1 Evert Östlind
Turebergs FK
08 Turebergs FK 7.67 q
2 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 7.95 q
3 Edvin Våhlin
Upsala IF
08 Upsala IF 8.06 q
4 Simon Elmstedt
Hellas FK
08 Hellas FK 8.09 PB
5 Omar Zghul
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 8.30
6 Mustafa Alrikabi
Brännans IF
08 Brännans IF 8.72
August Stierna
Nyköpings BIS
08 Nyköpings BIS DNS
Heat 2
1 Wahaj Ali
Brännans IF
08 Brännans IF 7.70 q
2 Zanyar Alpergin
Upsala IF
08 Upsala IF 7.88 q
3 Terence Ndongo
Bromma IF
08 Bromma IF 7.97 q
4 Emmanuel Eneh
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 8.13 8.123
4 Yazan Lhattab
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 8.13 8.123
6 Erland Wärn
Bromma IF
08 Bromma IF 8.17 PB
Heat 3
1 William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK 7.47 q PB
2 Elias Karén
Upsala IF
08 Upsala IF 7.83 q =PB
3 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.07
4 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 8.18
5 Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF 8.22
6 Eltayeb Muzzami
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 8.32
7 Olle Jonas
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.55
P15 60 m Final
21/1 12:55
1 William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK 7.43 PB
2 Evert Östlind
Turebergs FK
08 Turebergs FK 7.56 PB
3 Wahaj Ali
Brännans IF
08 Brännans IF 7.61
4 Elias Karén
Upsala IF
08 Upsala IF 7.85
5 Zanyar Alpergin
Upsala IF
08 Upsala IF 7.86
6 Terence Ndongo
Bromma IF
08 Bromma IF 7.93
7 Edvin Våhlin
Upsala IF
08 Upsala IF 8.05
Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK DNS
P15 200 m
22/1 15:15
A-Final
Tot. plac.
1 William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK 24.09 2 PB
2 Wahaj Ali
Brännans IF
08 Brännans IF 24.75 3 PB
3 Elias Karén
Upsala IF
08 Upsala IF 25.23 4 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Evert Östlind
Turebergs FK
08 Turebergs FK 24.06 1 PB
2 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 25.36 5 PB
3 Hannes Lundmark
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 26.03 7 PB
4 Omar Mohamed
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 30.83 19
C-Final
Tot. plac.
1 Terence Ndongo
Bromma IF
08 Bromma IF 25.76 6 PB
2 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF 26.12 8 PB
3 Max Unger
IF Linnéa
10 IF Linnéa 26.40 9 PB
4 Emmanuel Eneh
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 26.97 13 PB
D-Final
Tot. plac.
1 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 27.22 14
2 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa 27.35 15
3 Mustafa Alrikabi
Brännans IF
08 Brännans IF 28.53 17 PB
4 Axel Huss
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 28.80 18 PB
E-Final
Tot. plac.
1 Hosum Awar
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 26.58 10
2 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 26.78 11 PB
3 Felix Camarstrand
Hammarby IF
08 Hammarby IF 26.94 12
4 Omar Zghul
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 27.65 16
P15 800 m
21/1 14:50
1 Wahaj Ali
Brännans IF
08 Brännans IF 2:14.94
2 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF 2:16.77 PB
3 Hannes Lundmark
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 2:17.18 PB
4 William Clason
Täby IS
08 Täby IS 2:20.77 PB
5 Mustafa Alrikabi
Brännans IF
08 Brännans IF 2:26.46
6 Elias Jungefors
Hammarby IF
08 Hammarby IF 2:27.17
7 Erland Wärn
Bromma IF
08 Bromma IF 2:28.58 PB
P15 1500 m
22/1 13:05
1 Hannes Lundmark
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 4:52.72
2 William Clason
Täby IS
08 Täby IS 4:52.84 PB
3 Emil Corlevi
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 5:02.30
4 Elias Jungefors
Hammarby IF
08 Hammarby IF 5:08.93
5 Oskar Bonnevier
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 5:10.57
P15 60 m häck
Höjd: 84,0cm
22/1 10:55
1 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.89 SB
2 Elias Karén
Upsala IF
08 Upsala IF 8.94
3 Edvin Våhlin
Upsala IF
08 Upsala IF 9.15 PB
4 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.26 PB
5 Felix Camarstrand
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.79
P15 60 m häck Extralopp
Höjd: 84,0cm
22/1 12:10
1 Elias Karén
Upsala IF
08 Upsala IF 8.89
2 Edvin Våhlin
Upsala IF
08 Upsala IF 8.99 PB
Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF DNS
Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK DNS
Felix Camarstrand
Hammarby IF
08 Hammarby IF DNS
P15 Höjd
21/1 13:15
1 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 171 PB
2 Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF 169 PB
3 Nemanja Opacic
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 158
4 Hannes Lundmark
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 158
5 Erland Wärn
Bromma IF
08 Bromma IF 150
6 Alj Lewis
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 145 PB
135140145150154158162166169171173175
703 Vilgot Didrikson-----o-oxxoo-xxx
582 Oskar Thews-ooooooooxxx
541 Nemanja Opacic----oo-xxx
39 Alj Lewisoooxxx
290 Hannes Lundmark--ooxoxxoxxx
233 Erland Wärn--oxxoxxx
P15 Längd
22/1 13:40
1 Wahaj Ali
Brännans IF
08 Brännans IF 5.89 PB
2 Alj Lewis
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 5.10 PB
3 Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF 4.93
4 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.92 =PB
5 Jakob Melén
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 4.78 PB
6 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 4.62
7 Mustafa Alrikabi
Brännans IF
08 Brännans IF 3.83
123456
665 Theodor Håkansson4.924.914.614.804.654.92
353 Jakob Melén4.784.70x4.394.47x
662 Theodor Dauner4.524.624.554.284.574.53
713 Wahaj Ali5.895.165.315.415.34-
582 Oskar Thews4.934.352.39---
530 Mustafa Alrikabix3.833.503.61x3.01
39 Alj Lewis4.60x5.104.774.985.02
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
21/1 15:40
1 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 13.79
2 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 11.99
3 Wilmer Davidgård
Bromma IF
08 Bromma IF 11.88
4 Erland Wärn
Bromma IF
08 Bromma IF 9.32 PB
5 Olle Jonas
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.00
123456
734 Wilmer Davidgårdx11.889.949.80--
809 Olle Jonas8.238.418.628.888.379.00
417 Levi Back11.9911.7111.86xxx
725 William Strömbergxx12.98x13.2613.79
233 Erland Wärn8.95x8.559.328.839.09
P14 60 m
21/1 12:40
1 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 8.04 PB
2 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.34 PB
3 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 8.38 PB
4 Axel Jonell
Täby IS
09 Täby IS 8.46 PB
5 Axel Huss
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 8.55 PB
6 Arefhi Ahmadi
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 9.14 PB
7 Fabian Freding
Täby IS
09 Täby IS 10.05
8 Viktor Furmarker
Täby IS
09 Täby IS 10.51 PB
P14 60 m häck
Höjd: 84,0cm
22/1 10:55
1 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 9.33
2 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.38
3 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 9.74
4 Axel Huss
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 10.78
P14 Höjd
21/1 13:15
1 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF 162
2 Filip Svanehav
Hammarby IF
09 Hammarby IF 150
135140145150154158162166
131 David Ahlberg--oxooxoxoxxx
263 Filip Svanehavoooxoxxx
P14 Längd
22/1 14:30
1 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 5.40
2 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF 5.08
3 Axel Huss
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 4.79 PB
4 Axel Jonell
Täby IS
09 Täby IS 4.69
5 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa 4.41
6 Arefhi Ahmadi
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 3.74
7 Viktor Furmarker
Täby IS
09 Täby IS 3.05
123456
27 Alexander Hulthén Gyllered4.024.274.184.394.144.41
131 David Ahlberg5.085.04x4.994.874.93
549 Nils Johansson4.685.254.645.405.345.15
96 Axel Huss4.794.42x4.10xx
97 Axel Jonell4.624.694.474.384.59x
700 Viktor Furmarker3.052.532.84xx2.81
77 Arefhi Ahmadi3.453.743.623.502.963.62
P14 Kula
Vikt: 4,0kg
21/1 15:40
1 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 11.83 TR
2 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 8.80
3 Arefhi Ahmadi
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 7.93 PB
4 Elis Rosenström
Hellas FK
09 Hellas FK 6.22
5 Viktor Furmarker
Täby IS
09 Täby IS 5.49
123456
700 Viktor Furmarker4.334.583.760.864.455.49
549 Nils Johansson7.317.668.808.068.24x
77 Arefhi Ahmadix7.936.68x7.106.52
171 Elis Rosenström5.806.085.866.226.18x
547 Nils Grufman11.8310.54x10.58x10.83
P13 60 m Försök
21/1 10:50
Heat 1
1 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 8.83 q
2 Oskar Lyberg
Täby IS
10 Täby IS 8.88 PB
3 Suri Skantz
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 8.95
4 Fritiof Wärn
Bromma IF
10 Bromma IF 9.02
5 David Bonnevier
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.18
6 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.38 PB
Heat 2
1 Ivar Janson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 8.78 q PB
2 Victor Herge
Bromma IF
10 Bromma IF 8.82 q 8.812
3 David Hult
Bromma IF
10 Bromma IF 8.82 q 8.815
4 Eddie Carlsten
Bromma IF
10 Bromma IF 9.04 PB
5 Jonatan Torssell
Bromma IF
10 Bromma IF 9.48 =PB
6 Grim Pamelius
Täby IS
10 Täby IS 9.57 PB
7 Rafael Diseborn
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 9.71
Heat 3
1 Oscar Mejer
Falu IK
10 Falu IK 8.62 q PB
2 Ahmed Mohammed
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 8.77 q
3 Maximilian van der Meijden
Täby IS
10 Täby IS 8.79 q PB
4 Aleksandar Avramov
Väsby IK
10 Väsby IK 8.86 q
5 Jakob Bonnevier
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.28
6 Gustaf Malm
Täby IS
10 Täby IS 9.50 PB
7 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.52
P13 60 m Final
21/1 12:30
1 Ahmed Mohammed
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 8.60
2 Oscar Mejer
Falu IK
10 Falu IK 8.63
3 Aleksandar Avramov
Väsby IK
10 Väsby IK 8.76
4 Ivar Janson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 8.79
5 David Hult
Bromma IF
10 Bromma IF 8.87
6 Maximilian van der Meijden
Täby IS
10 Täby IS 8.89
7 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 8.93
8 Victor Herge
Bromma IF
10 Bromma IF 8.97
P13 60 m häck Försök
Höjd: 76.2cm
22/1 09:15
Heat 1
1 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 10.55 q PB
2 Svante Johansson
Väsby IK
11 Väsby IK 11.48 q
3 Gustaf Malm
Täby IS
10 Täby IS 11.77 q
4 Klaus Heinonen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 11.84 q
5 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 12.12 q
6 Grim Pamelius
Täby IS
10 Täby IS 12.61 PB
Madi Gassami
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK DNS
Heat 2
1 Victor Herge
Bromma IF
10 Bromma IF 10.81 q PB
2 Jakob Bonnevier
Turebergs FK
10 Turebergs FK 11.28 q PB
3 Jonatan Torssell
Bromma IF
10 Bromma IF 12.19 q PB
4 David Hult
Bromma IF
10 Bromma IF 12.26
5 Suri Skantz
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 12.40
6 David Bonnevier
Turebergs FK
10 Turebergs FK 13.38
P13 60 m häck Final
Höjd: 76.2cm
22/1 10:20
1 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 10.26 PB
2 Victor Herge
Bromma IF
10 Bromma IF 10.78 PB
3 Jakob Bonnevier
Turebergs FK
10 Turebergs FK 10.97 PB
4 Svante Johansson
Väsby IK
11 Väsby IK 11.21
5 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 11.76 PB
6 Klaus Heinonen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 11.93
7 Gustaf Malm
Täby IS
10 Täby IS 12.02
8 Jonatan Torssell
Bromma IF
10 Bromma IF 12.20
P13 Höjd
21/1 11:25
1 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 157 PB
2 Tage Lood Falgen
Turebergs FK
10 Turebergs FK 151
3 Maximilian van der Meijden
Täby IS
10 Täby IS 138 PB
4 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 138 PB
5 Oskar Lyberg
Täby IS
10 Täby IS 138 PB
6 Suri Skantz
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 134
7 Jonatan Torssell
Bromma IF
10 Bromma IF 134
8 Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 134 PB
9 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 134 PB
10 David Hult
Bromma IF
10 Bromma IF 130 PB
11 Fritiof Wärn
Bromma IF
10 Bromma IF 130 =PB
12 Ivar Janson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 125
13 Victor Herge
Bromma IF
10 Bromma IF 125
14 Murthatha Altmymy
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 125 PB
15 Rafael Diseborn
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 120
16 Filip Lenneby
Täby IS
10 Täby IS 120 =PB
17 Grim Pamelius
Täby IS
10 Täby IS 115
18 Gustaf Malm
Täby IS
10 Täby IS 115
Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS x
Albin Freyling
Hammarby IF
10 Hammarby IF x
115120125130134138142145148151154156157160
692 Victor Hergeoxooxxx
281 Gustaf Malmxoxxx
450 Love Lindberg-oooxoxxx
458 Lucas Bergmanoooxoxooxxx
529 Murthatha Altmymyxxooxxoxxx
340 Ivar Janson-ooxxx
647 Tage Lood Falgen-----oooooxxx
352 Jakob Lindberg-----ooooxxoxo-xoxxx
675 Tristan Backoooxoxxoxxx
280 Grim Pameliusoxxx
259 Filip Lennebyoxxoxxx
363 Jonatan Torssell-oxoooxxx
505 Maximilian van der Meijdenooxooooxxx
639 Suri Skantzoooooxxx
593 Rafael Diseborn xoxoxxx
103 Benjamin Karlssonxxx
18 Albin Freylingxxx
134 David Hultxoxooxoxxx
274 Fritiof Wärnoooxxoxxx
581 Oskar Lybergooooxoxxoxxx
P13 Längd
Hoppzon
22/1 12:10
1 Max Unger
IF Linnéa
10 IF Linnéa 4.95 PB
2 Ivar Janson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 4.88 PB
3 David Hult
Bromma IF
10 Bromma IF 4.51
4 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 4.35
5 Eddie Carlsten
Bromma IF
10 Bromma IF 4.24 PB
6 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 4.17 PB
7 Jakob Bonnevier
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.16 PB
8 Suri Skantz
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 4.14
9 David Bonnevier
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.01 PB
10 Victor Herge
Bromma IF
10 Bromma IF 3.90
11 Klaus Heinonen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.88
12 Arvid Hörstedt
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.84 =PB
13 Gustaf Malm
Täby IS
10 Täby IS 3.71 SB
14 Murthatha Altmymy
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 3.67
15 Grim Pamelius
Täby IS
10 Täby IS 3.43 PB
16 Jonatan Torssell
Bromma IF
10 Bromma IF 3.43
17 Eyvind Carlsson Berg
Täby IS
10 Täby IS 3.33
18 Vilhelm Askehed
Täby IS
10 Täby IS 3.30
19 Elmer Peña Sundqvist
Väsby IK
10 Väsby IK 2.88
123456
281 Gustaf Malm2.433.583.71
152 Eddie Carlsten4.054.043.784.054.044.24
183 Elmer Peña Sundqvist2.882.75x
639 Suri Skantz4.073.783.933.644.144.09
340 Ivar Janson4.664.684.324.884.764.81
458 Lucas Bergman4.304.353.184.333.923.59
243 Eyvind Carlsson Berg3.333.042.35
692 Victor Herge3.823.903.83
706 Vilhelm Askehed3.30x3.13
529 Murthatha Altmymy3.673.543.36
280 Grim Pamelius3.293.433.43
502 Max Unger4.684.862.374.824.954.94
103 Benjamin Karlsson4.05xxxx4.17
349 Jakob Bonnevier4.164.063.994.043.764.11
133 David Bonnevier3.853.814.01
134 David Hult4.30-4.40x4.514.37
401 Klaus Heinonen3.853.883.74
81 Arvid Hörstedt3.843.683.78
363 Jonatan Torssell3.432.913.39
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
21/1 14:15
1 David Bonnevier
Turebergs FK
10 Turebergs FK 11.54 PB
2 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.08 PB
3 Fritiof Wärn
Bromma IF
10 Bromma IF 8.79
4 Albin Holmer
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 8.78 PB
5 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 8.70 PB
6 Eddie Carlsten
Bromma IF
10 Bromma IF 8.56 PB
7 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 8.15
8 Oskar Lyberg
Täby IS
10 Täby IS 7.82
9 Gustaf Malm
Täby IS
10 Täby IS 6.69 PB
10 Maximilian van der Meijden
Täby IS
10 Täby IS 6.44
11 Filip Lenneby
Täby IS
10 Täby IS 6.13 PB
12 Grim Pamelius
Täby IS
10 Täby IS 5.49 PB
13 Elmer Peña Sundqvist
Väsby IK
10 Väsby IK 5.41 PB
Jakob Bonnevier
Turebergs FK
10 Turebergs FK x
123456
281 Gustaf Malm6.69xx
152 Eddie Carlstenx7.617.477.498.568.20
133 David Bonnevierx10.3410.7410.7911.4811.54
19 Albin Holmer7.627.988.398.478.278.78
505 Maximilian van der Meijden6.136.376.44
675 Tristan Backx8.627.899.088.43x
581 Oskar Lyberg7.266.166.916.897.607.82
259 Filip Lenneby5.186.135.95
458 Lucas Bergman7.947.937.718.007.918.15
349 Jakob Bonnevierxxx
274 Fritiof Wärnx8.138.498.208.798.15
103 Benjamin Karlsson8.608.168.287.528.348.70
280 Grim Pamelius4.804.975.49
183 Elmer Peña Sundqvist5.065.315.41
P12 60 m Försök
21/1 10:15
Heat 1
1 Mathias Lindgren
Turebergs FK
11 Turebergs FK 9.18 q 9.180
2 Olof Jangert
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK 9.31 q PB
3 Carl-Johan Holmgren
Täby IS
11 Täby IS 9.54 9.539
4 Love Anderberg Grunander
Turebergs FK
11 Turebergs FK 9.70
5 Ville Axelsson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.73
6 René Öhlund Karboub
Bromma IF
11 Bromma IF 9.76
7 Love Gudheim
IF Triangeln
11 IF Triangeln 10.46
8 Kevin Mac Key
Täby IS
11 Täby IS 10.73
Heat 2
1 Edvin Bergendahl
Täby IS
11 Täby IS 9.12 q
2 Kevin Holmlund
Täby IS
11 Täby IS 9.18 q PB 9.178
3 Philip Dauner
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 9.54 PB 9.538
4 Theo Theorin
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 9.77
5 August Sterner
Täby IS
11 Täby IS 9.85 PB
6 Max Campos
Ingarö IF
11 Ingarö IF 10.15 PB
7 Hugo Stridh
Hammarby IF
11 Hammarby IF 10.68
Heat 3
1 Marlon Rodriguez Åhrberg
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK 8.89 q PB
2 Samuel Petersen
Turebergs FK
11 Turebergs FK 9.32 q
3 Pontus Wohlert
Ingarö IF
11 Ingarö IF 9.34 PB 9.338
4 Hugo Ahlberg
Bromma IF
11 Bromma IF 9.55 9.548
5 Svante Johansson
Väsby IK
11 Väsby IK 9.55 9.550
6 Hugo Jalmsell
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK 9.79 PB
7 Carl Helgesson
Täby IS
11 Täby IS 9.86
8 Jakob Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 10.28 PB
Heat 4
1 Tudor Tocca
Turebergs FK
11 Turebergs FK 8.79 q
2 Anton Lilja
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 9.34 q PB 9.336
3 Heino Tahkokorpi
Väsby IK
11 Väsby IK 9.56 PB
4 Ivar Steinbergs
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 9.58
5 Viggo Manzi
Täby IS
11 Täby IS 9.95 PB
6 Karl Fyrberg
Täby IS
11 Täby IS 10.22 PB
7 Tor Geijer
Bromma IF
11 Bromma IF 10.87
P12 60 m Final
21/1 12:20
1 Tudor Tocca
Turebergs FK
11 Turebergs FK 8.68
2 Marlon Rodriguez Åhrberg
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK 8.84 PB
3 Kevin Holmlund
Täby IS
11 Täby IS 8.98 PB
4 Anton Lilja
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 9.13 PB
5 Edvin Bergendahl
Täby IS
11 Täby IS 9.15
6 Mathias Lindgren
Turebergs FK
11 Turebergs FK 9.21
7 Olof Jangert
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK 9.30 PB
8 Samuel Petersen
Turebergs FK
11 Turebergs FK 9.31
P12 Höjd
21/1 12:35
1 Tudor Tocca
Turebergs FK
11 Turebergs FK 142
2 Svante Johansson
Väsby IK
11 Väsby IK 138
3 Samuel Petersen
Turebergs FK
11 Turebergs FK 134 PB
4 Mathias Lindgren
Turebergs FK
11 Turebergs FK 134 PB
5 Love Anderberg Grunander
Turebergs FK
11 Turebergs FK 134
=6 Carl Helgesson
Täby IS
11 Täby IS 125
=6 Heino Tahkokorpi
Väsby IK
11 Väsby IK 125 PB
8 Sixten Sköldkvist
Täby IS
11 Täby IS 125
9 Hugo Ahlberg
Bromma IF
11 Bromma IF 120
10 René Öhlund Karboub
Bromma IF
11 Bromma IF 120
11 Tor Geijer
Bromma IF
11 Bromma IF 120 PB
12 Ville Axelsson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 120
13 Philip Dauner
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 115
=14 Carl-Johan Holmgren
Täby IS
11 Täby IS 115
=14 Anton Lilja
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 115 PB
=16 Edvin Bergendahl
Täby IS
11 Täby IS 115
=16 August Sterner
Täby IS
11 Täby IS 115
18 Jakob Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 115 =PB
19 Pontus Wohlert
Ingarö IF
11 Ingarö IF 115
20 Karl Fyrberg
Täby IS
11 Täby IS 110 =SB
21 Kevin Mac Key
Täby IS
11 Täby IS 110 PB
22 Anton Östergren
Täby IS
11 Täby IS 110
Love Gudheim
IF Triangeln
11 IF Triangeln x
105110115120125130134138142150
390 Karl Fyrbergooxxx
673 Tor Geijerooxxooxxx
448 Love Anderberg Grunanderooooxoxxoxxoxxx
398 Kevin Mac Keyxooxxx
493 Mathias Lindgren-oooooxxoxxx
116 Carl-Johan Holmgren xoooxxx
707 Ville Axelssonoxxoxxoxxoxxx
76 Anton Östergrenxoxxoxxx
350 Jakob Ekströmooxxoxxx
586 Philip Dauner-ooxxx
73 Anton Liljaoxooxxx
449 Love Gudheimxxx
597 René Öhlund Karboub-oxooxxx
113 Carl Helgessonooooxoxxx
154 Edvin Bergendahlooxoxxx
641 Svante Johanssonxoooxoxooxxooxxx
93 August Sternerooxoxxx
309 Hugo Ahlberg-oooxxx
676 Tudor Tocca--o-oooooxxx
589 Pontus Wohlertoxxoxxoxxx
621 Sixten Sköldkvistxoooxoxxoxxx
604 Samuel Petersenoooxooxxoxoxxx
298 Heino Tahkokorpiooooxoxxx
P12 Längd
Hoppzon
21/1 14:00
1 Tudor Tocca
Turebergs FK
11 Turebergs FK 4.74 PB
2 Marlon Rodriguez Åhrberg
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK 4.54
3 Hugo Ahlberg
Bromma IF
11 Bromma IF 4.06
4 Svante Johansson
Väsby IK
11 Väsby IK 4.03
5 Mathias Lindgren
Turebergs FK
11 Turebergs FK 4.03
6 Ivar Steinbergs
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 4.01 SB
7 Samuel Petersen
Turebergs FK
11 Turebergs FK 3.92
8 Heino Tahkokorpi
Väsby IK
11 Väsby IK 3.92 PB
9 Love Anderberg Grunander
Turebergs FK
11 Turebergs FK 3.82
10 René Öhlund Karboub
Bromma IF
11 Bromma IF 3.80 PB
11 Carl-Johan Holmgren
Täby IS
11 Täby IS 3.62
12 August Sterner
Täby IS
11 Täby IS 3.56
13 Carl Helgesson
Täby IS
11 Täby IS 3.52
14 Hugo Jalmsell
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK 3.49
15 Ville Axelsson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 3.47
16 Edvin Bergendahl
Täby IS
11 Täby IS 3.44
17 Sixten Sköldkvist
Täby IS
11 Täby IS 3.42 PB
18 Anton Östergren
Täby IS
11 Täby IS 3.37
19 Tor Geijer
Bromma IF
11 Bromma IF 3.37 PB
20 Philip Dauner
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 3.36
21 Karl Fyrberg
Täby IS
11 Täby IS 3.36 PB
22 Jakob Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 3.35 PB
23 Love Gudheim
IF Triangeln
11 IF Triangeln 3.21
24 Hugo Stridh
Hammarby IF
11 Hammarby IF 3.21
25 Kevin Mac Key
Täby IS
11 Täby IS 3.07
Erik Sahlén Martin
Bromma IF
11 Bromma IF -
Viggo Manzi
Täby IS
11 Täby IS -
Pontus Wohlert
Ingarö IF
11 Ingarö IF -
1234
350 Jakob Ekström3.173.273.353.14
341 Ivar Steinbergs3.883.853.804.01
154 Edvin Bergendahlx3.313.173.44
597 René Öhlund Karboub3.243.203.753.80
604 Samuel Petersen3.623.673.903.92
230 Erik Sahlén Martin----
707 Ville Axelsson3.453.413.343.47
673 Tor Geijer3.233.283.163.37
586 Philip Dauner3.363.293.32x
697 Viggo Manzi----
310 Hugo Jalmsell3.453.49x3.39
589 Pontus Wohlert----
113 Carl Helgesson3.293.523.523.43
641 Svante Johansson4.033.253.953.95
390 Karl Fyrbergx3.143.363.12
93 August Sterner3.543.563.443.33
298 Heino Tahkokorpi2.983.923.833.64
76 Anton Östergren3.293.173.053.37
312 Hugo Stridhx3.083.213.18
493 Mathias Lindgren4.033.933.793.41
309 Hugo Ahlberg3.943.834.024.06
116 Carl-Johan Holmgren 3.233.443.273.62
488 Marlon Rodriguez Åhrberg4.324.464.504.54
398 Kevin Mac Key3.043.063.072.79
621 Sixten Sköldkvist3.423.273.093.29
449 Love Gudheim3.213.143.203.13
448 Love Anderberg Grunander3.823.683.471.57
676 Tudor Tocca4.644.624.624.74
P12 Kula
Vikt: 3,0kg
21/1 15:30
1 August Sterner
Täby IS
11 Täby IS 8.10
2 Kevin Holmlund
Täby IS
11 Täby IS 7.98
3 Ivar Steinbergs
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 7.82
4 Svante Johansson
Väsby IK
11 Väsby IK 7.08
5 Sixten Sköldkvist
Täby IS
11 Täby IS 6.87
6 Jakob Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 6.42 PB
7 Love Anderberg Grunander
Turebergs FK
11 Turebergs FK 6.39
8 Tudor Tocca
Turebergs FK
11 Turebergs FK 6.38
9 Carl Helgesson
Täby IS
11 Täby IS 6.03
10 Philip Dauner
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 5.97 PB
11 Ville Axelsson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 5.94
12 Samuel Petersen
Turebergs FK
11 Turebergs FK 5.93 PB
13 Anton Lilja
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 5.79
14 Tor Geijer
Bromma IF
11 Bromma IF 5.38
15 Hugo Stridh
Hammarby IF
11 Hammarby IF 5.22
16 Karl Fyrberg
Täby IS
11 Täby IS 5.08
17 Anton Östergren
Täby IS
11 Täby IS 4.93
18 Kevin Mac Key
Täby IS
11 Täby IS 4.58 PB
1234
350 Jakob Ekström6.426.186.315.96
676 Tudor Tocca5.816.386.296.19
621 Sixten Sköldkvist5.546.876.466.63
93 August Sterner7.418.048.10x
312 Hugo Stridh4.995.205.185.22
604 Samuel Petersen5.595.935.795.19
707 Ville Axelsson5.365.895.945.50
398 Kevin Mac Key4.504.584.354.04
641 Svante Johansson6.937.087.00x
76 Anton Östergrenx4.584.934.40
73 Anton Lilja3.925.025.79x
113 Carl Helgessonx5.785.626.03
448 Love Anderberg Grunander6.046.396.386.31
673 Tor Geijer5.305.225.385.29
586 Philip Dauner5.005.955.974.26
390 Karl Fyrberg5.084.505.065.04
341 Ivar Steinbergs7.677.457.287.82
397 Kevin Holmlundx7.717.987.82
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.