Resultat Stockholmskampen del 1

Flera tävlingsplatser, Stockholm   2021-05-16 - 2021-05-23

Arrangör: Senast uppdaterad: 2022-04-22 21:22:19

Danderyds IP
Arrangör: Danderyds SK och Turebergs FK Tävlingsort: Danderyd Arena: Danderyds IP
Övrigt: Norrgruppen  
Enskede IP
Arrangör: Hammarby IF Tävlingsledare: Peter Wikström Tävlingsort: Enskede Arena: Enskede IP
Övrigt: Södergruppen  
Hässelby IP
Arrangör: Hässelby SK och Bromma IF Tävlingsort: Hässelby Arena: Hässelby IP
Övrigt: Norrgruppen  
Källbrinks IP
Arrangör: Huddinge AIS och Hellas FK Tävlingsledare: Per Öhrland Tävlingsort: Huddinge Arena: Källbrinks IP
Övrigt: Södergruppen  
Tibblevallen
Arrangör: Täby IS och IFK Lidingö Tävlingsledare: Malin Sjölander Tävlingsort: Täby Arena: Tibblevallen
Övrigt: Norrgruppen  
Trollbäckens IP
Arrangör: Hanvikens SK och Mälarhöjdens IK Tävlingsort: Tyresö Arena: Trollbäckens IP
Övrigt: Södergruppen  
2021-05-16 2021-05-19 2021-05-23 Alla dagar

F12, P12, Mix 12

Plac.Poäng
1 Turebergs FK (F/P12) 147
2 Hammarby IF (F/P12) 140.5
3 Täby IS (F/P12) 133
4 Bromma IF (F/P12) 131
5 Huddinge AIS (F/P12) 126
6 IFK Lidingö (F/P12) 124.5
7 Mälarhöjdens IK (F/P12) 78
8 Hässelby SK (F/P12) 68
9 Danderyds SK (F/P12) 61
10 Hellas FK (F/P12) 57
11 Hanvikens SK (F/P12) 30
F12P12Mix 12
60 m häckHöjdLängdKula60 m häckHöjdLängdKula5x200 m
Hellas FK (F/P12)4 + 53 + 35 + 43 + 32 + 32 + 13 + 13 + 15 + 6
Danderyds SK (F/P12)2 + 32 + 22 + 22 + 24 + 44 + 34 + 34 + 46 + 8
Hässelby SK (F/P12)2 + 43 + 53 + 33 + 45 + 55 + 65 + 45 + 6
Täby IS (F/P12)5 + 10.55 + 10.55 + 115 + 105 + 65 + 55 + 75 + 510 + 18
Hammarby IF (F/P12)5 + 10.55 + 10.55 + 95 + 115 + 75 + 8.55 + 105 + 1110 + 13
Huddinge AIS (F/P12)4 + 65 + 75 + 65 + 65 + 85 + 105 + 95 + 910 + 16
Bromma IF (F/P12)5 + 85 + 95 + 75 + 85 + 95 + 75 + 65 + 710 + 20
Turebergs FK (F/P12)5 + 95 + 85 + 105 + 95 + 105 + 115 + 85 + 1010 + 22
IFK Lidingö (F/P12)5 + 75 + 65 + 55 + 55 + 115 + 8.55 + 115 + 810 + 13
Hanvikens SK (F/P12)5 + 25 + 25 + 34 + 4
Mälarhöjdens IK (F/P12)3 + 45 + 85 + 75 + 45 + 55 + 210 + 10

F13, P13, Mix 13

Plac.Poäng
1 Hammarby IF (F/P13) 153
2 Turebergs FK (F/P13) 135
3 Huddinge AIS (F/P13) 133
4 Bromma IF (F/P13) 114
5 Täby IS (F/P13) 110
6 Hässelby SK (F/P13) 108
7 IFK Lidingö (F/P13) 94
7 Hanvikens SK (F/P13) 94
9 Hellas FK (F/P13) 78.5
10 Mälarhöjdens IK (F/P13) 67
11 Danderyds SK (F/P13) 37.5
F13P13Mix 13
60 m häckStavLängdKula60 m häckStavLängdKula5x200 m
Hellas FK (F/P13)5 + 115 + 85 + 55 + 42 + 32 + 1.52 + 22 + 210 + 4
Danderyds SK (F/P13)3 + 31 + 23 + 12 + 12 + 41 + 1.52 + 12 + 15 + 2
Täby IS (F/P13)5 + 65 + 105 + 65 + 74 + 54 + 45 + 45 + 410 + 16
IFK Lidingö (F/P13)5 + 75 + 45 + 25 + 55 + 65 + 35 + 35 + 310 + 11
Bromma IF (F/P13)5 + 85 + 75 + 35 + 64 + 74 + 65 + 75 + 810 + 14
Hässelby SK (F/P13)5 + 45 + 115 + 45 + 35 + 84 + 55 + 65 + 710 + 11
Huddinge AIS (F/P13)5 + 94 + 55 + 75 + 85 + 95 + 105 + 95 + 910 + 18
Turebergs FK (F/P13)4 + 52 + 35 + 105 + 95 + 105 + 95 + 105 + 1110 + 22
Hammarby IF (F/P13)5 + 105 + 95 + 115 + 105 + 115 + 115 + 115 + 1010 + 20
Mälarhöjdens IK (F/P13)5 + 83 + 24 + 75 + 55 + 610 + 7
Hanvikens SK (F/P13)5 + 65 + 95 + 115 + 85 + 85 + 510 + 7
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
Danderyds IP 1
16/5 14:30
Vind: nwi
Poäng Tot. plac.
1 Saga Berg Ojeda
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 10.23 53.00 3
2 Elisabeth Teearu
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 10.25 52.00 4
3 Elin Sjöberg
Danderyds SK (F/P13)
08 Danderyds SK (F/P13) 11.19 45.00 11
4 Angelina Wikmark
Danderyds SK (F/P13)
08 Danderyds SK (F/P13) 14.72 14.00 55
Danderyds IP 2
16/5 14:30
Vind: nwi
Poäng Tot. plac.
1 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 12.48 26.00 30
2 Miriam Nunes Nykvist
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 13.36 18.00 45
3 Felicia Boethius
Danderyds SK (F/P13)
08 Danderyds SK (F/P13) 14.43 16.00 51
Enskede IP 1
19/5 17:00
Vind: +2.8
Poäng Tot. plac.
1 Elin Nordlund
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 9.78 55.00 1
2 Tyra Sparv
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 10.15 54.00 2
3 Mira Hålling
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 11.11 46.00 10
4 Edit Jansson
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 11.31 44.00 12
5 Vera Stenström
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 12.83 21.00 36
6 Viola Stålgren
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 12.85 37
Källbrinks IP 1
19/5 19:30
Vind: -0.1
Poäng Tot. plac.
1 My Lindberg
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 10.28 51.00 5 PB
2 Nadja Nori
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 10.85 48.00 8 PB
3 Rut Björnäs
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 10.98 47.00 9
4 Nelly Nordlinder
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 11.91 37.00 19
5 Emelie Näsholm
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 12.42 28.00 28 SB
6 Greta Åberg Liesaho
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 12.44 27.00 29
7 Elin Larsson
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 12.52 =31 PB
8 Hedda Johansson
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 14.18 50
Källbrinks IP 2
19/5 19:35
Vind: -0.6
Poäng Tot. plac.
1 Ida Olsson
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 10.84 49.00 7
2 Julia Eidebo
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 11.49 42.00 14
3 Julia Kirk
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 11.77 39.00 17
4 Embla Arfvidsson
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 12.09 32.00 24
5 Isabella Lundell
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 12.87 38
6 Helena Qu
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 13.15 43
7 Elsa de Flon
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 13.86 49
8 Alma Sundelin
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 14.71 54
Hässelby IP 1
16/5
Vind: -2.1
Poäng Tot. plac.
1 Olivia Pihl
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 10.52 50.00 6 PB
2 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 11.43 43.00 13 SB
3 Noomi Karboub
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 11.70 40.00 16 PB
Hässelby IP 2
16/5
Vind: -2.3
Poäng Tot. plac.
1 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 12.05 36.00 20 PB
2 Mila Almström
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 13.27 19.00 44 SB
3 Moa Hill
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 14.57 53 SB
Hässelby IP 3
16/5
Vind: -2.3
Poäng Tot. plac.
1 Aline Wistam
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 12.52 25.00 =31
Matilda Barasciutti
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) DNS
Hässelby IP 4
16/5
Vind: -2.3
Poäng Tot. plac.
1 Inès Kieffer
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 12.90 20.00 39
2 Kajsa Westberg
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 14.56 15.00 52
Tibblevallen 1
23/5 15:15
Vind: +1.8
Poäng Tot. plac.
1 My Nilsson
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 11.67 41.00 15 PB
2 Arwen Pamelius
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 12.06 35.00 21 PB
3 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 12.07 33.50 =22 SB
4 Hanna Vikström
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 12.64 22.00 35 SB
5 Stella Weissenborn
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 13.04 42 SB
Charlotta Johansson
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) DNS
Tibblevallen 2
23/5 15:15
Vind: +2.1
Poäng Tot. plac.
1 Irma-Li Grönqvist
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 11.80 38.00 18
2 Moa Hemph
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 12.07 33.50 =22
3 Estrid Frick
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 12.11 31.00 25
4 Elsa Rudström
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 12.92 40
5 Mimmi Ringskog
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 13.03 41
Mathilde Hellgren Reichetzeder
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) DNS
Tibblevallen 3
23/5 15:15
Vind: +1.9
Poäng Tot. plac.
1 Pella Kihlbaum
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 12.22 29.50 =26
2 Isabel Flanagan
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 12.53 24.00 33
3 Emilie Ekman
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 12.63 23.00 34
4 Nora Hedefalk
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 13.53 47
5 Lykke Lindorff
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 13.65 48
Ebba Dahlström
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) DNS
Hässelby IP
16/5
Vind: -0.1
Poäng Tot. plac.
1 Antonia van Uelft
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 12.22 29.50 =26
2 Nora Ahl
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 13.40 17.00 46
F13 Stav
Danderyds IP
16/5 10:30
Poäng Tot. plac.
1 Felisa Stölen
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 175 52.00 4
2 Miriam Nunes Nykvist
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 160 43.50 =10
3 Angelina Wikmark
Danderyds SK (F/P13)
08 Danderyds SK (F/P13) 115 19.50 =39
100115130145160175190
Miriam Nunes Nykvist-ooooxxx
Felisa Stölen-oooxxooxxx
Angelina Wikmarkooxxx
Trollbäckens IP
19/5 18:45
Poäng Tot. plac.
1 Thea Lind
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 160 43.50 =10
2 Leia Dahlin
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 145 31.00 25
3 Elsa Sandahl
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 130 26.50 =29
4 Alma Cemalovic
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 130 24.00 33
5 Filippa Holmqvist
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 100 16.00 47
6 Iris Boqvist
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 100 =48
100115130145160175
Thea Lindoooooxxx
Elsa Sandahloooxxx
Alma Cemalovicxxoxxooxxx
Leia Dahlinooxxoxoxxx
Filippa Holmqvistoxxx
Iris Boqvistxoxxx
Källbrinks IP
16/5
Poäng Tot. plac.
1 My Lindberg
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 220 55.00 1
2 Elsa Grip Sommelius
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 175 48.50 =7
3 Embla Arfvidsson
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 160 43.50 =10
4 Ida Olsson
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 145 36.50 =18
4 Elsa de Flon
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 145 36.50 =18
6 Rut Björnäs
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 145 29.50 =26
7 Nelly Nordlinder
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 130 23.00 34
8 Julia Kirk
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 130 37
9 Stella Johansson
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 115 18.00 41
10 Isabella Lundell
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 115 42
11 Greta Åberg Liesaho
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 115 17.00 =44
12 Hedda Johansson
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 115 46
13 Helena Qu
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 100 =48
100115130145160175190205220235
Greta Åberg Liesahoxoxoxxx
Hedda Johanssonxxoxxoxxx
My Lindberg----ooxoooxxx
Elsa Grip Sommelius---oxxoxoxxx
Nelly Nordlinder-oxoxxx
Stella Johanssonxooxxx
Isabella Lundellxxooxxx
Ida Olsson-oooxxx
Julia Kirkooxxoxxx
Helena Quxoxxx
Embla Arfvidssonoooooxxx
Rut Björnäsoooxxoxxx
Elsa de Flonooooxxx
Enskede IP pool 1
16/5
Poäng Tot. plac.
1 Tyra Sparv
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 190 54.00 2
2 Mira Hålling
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 175 47.00 9
3 Elin Nordlund
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 160 43.50 =10 SB
4 Edit Jansson
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 130 26.50 =29
5 Viola Stålgren
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 115 19.50 =39
100115130145160175190205
Elin Nordlundo-o-oxxx
Tyra Sparvoooooxoxoxxx
Viola Stålgrenooxxx
Edit Janssonoooxxx
Mira Hållingoxoxxoxooxxoxxx
Tibblevallen
23/5 17:35
Poäng Tot. plac.
1 Mathilde Hellgren Reichetzeder
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 175 50.00 6
2 My Nilsson
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 160 43.50 =10
3 Mimmi Ringskog
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 160 39.50 =16
4 Ebba Dahlström
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 145 36.50 =18
5 Pella Kihlbaum
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 145 33.50 =22
6 Hanna Vikström
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 145 32.00 24
7 Arwen Pamelius
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 145 29.50 =26 SB
8 Carla Nyman
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 145 28.00 28
9 Nora Hedefalk
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 130 =29
10 Stella Weissenborn
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 130 =35
11 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 115 =44
12 Isabel Flanagan
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 100 15.00 50
Emilie Ekman
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) x
Estrid Frick
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) x
Irma-Li Grönqvist
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) x
Moa Hemph
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) x
100115130145160175
Arwen Pameliusoooxxoxxx
Emilie Ekmanxxx
Hanna Vikströmooxoxoxxx
Nora Hedefalk oooxxx
Mathilde Hellgren Reichetzederooooxoxo
Estrid Frickxxx
Stella Weissenbornoxoxoxxx
Wilma Beiming - Brottexoxoxxx
Mimmi Ringskogoooxooxxx
Pella Kihlbaumooxooxxx
Irma-Li Grönqvistxxx
Isabel Flanaganxxoxxx
Ebba Dahlströmooooxxx
Moa Hemphxxx
My Nilssonoooooxxx
Carla Nymanoxoxoxxoxxx
Hässelby IP
16/5
Poäng Tot. plac.
1 Noomi Karboub
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 175 53.00 3
2 Nora Ahl
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 175 51.00 5
3 Antonia van Uelft
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 175 48.50 =7
4 Matilda Barasciutti
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 160 43.50 =10
5 Mila Almström
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 160 39.50 =16
6 Moa Hill
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 145 36.50 =18
7 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 145 33.50 =22
8 Inès Kieffer
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 130 25.00 32
9 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 130 22.00 =35
10 Aline Wistam
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 130 21.00 38
11 Kajsa Westberg
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 115 43
Olivia Pihl
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) x
100115130145160175190
Moa Hillooooxxx
Sofia Sahlén Martínoxoxoxxx
Olivia Pihlxxx
Inès Kiefferxoxooxxx
Isabella Sjöholm Vitasovicooxooxxx
0 Antonia van Uelftooooxxoxoxxx
Matilda Barasciuttioooooxxx
Nora Ahlxooooxxooxxx
Noomi Karbouboooxoooxxx
Mila Almströmoxooooxxx
Kajsa Westbergoxoxxx
Aline Wistamxooxxoxxx
F13 Längd
Hoppzon
Danderyds IP
16/5
Poäng Tot. plac.
1 Elisabeth Teearu
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 4.69 nwi 54.00 2
2 Louisa Chrifi
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 4.65 nwi 53.00 3
3 Elin Sjöberg
Danderyds SK (F/P13)
08 Danderyds SK (F/P13) 4.60 nwi 50.00 6
4 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 4.32 nwi 41.00 15
5 Tilde Söilen
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 3.95 nwi 22.00 35
6 Vera Kjellgren
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 3.82 nwi 13.00 45
7 Felisa Stölen
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 3.63 nwi 58
8 Miriam Nunes Nykvist
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 3.44 nwi 75
9 Felicia Boethius
Danderyds SK (F/P13)
08 Danderyds SK (F/P13) 3.13 nwi 4.00 82
10 Angelina Wikmark
Danderyds SK (F/P13)
08 Danderyds SK (F/P13) 2.77 nwi 3.00 87
123
Louisa Chrifi4.29 nwi4.32 nwi4.65 nwi
Vera Kjellgren3.72 nwi3.82 nwi3.82 nwi
Felisa Stölen3.56 nwi3.44 nwi3.63 nwi
Tilde Söilen3.95 nwi3.78 nwi3.85 nwi
Felicia Boethius3.13 nwi3.01 nwi2.61 nwi
Miriam Nunes Nykvist3.44 nwi3.31 nwi3.31 nwi
Elin Sjöberg4.55 nwi4.60 nwi4.50 nwi
Julia Sandler Djerf4.03 nwi3.99 nwi4.32 nwi
Angelina Wikmark2.67 nwi2.77 nwi2.73 nwi
Elisabeth Teearu4.63 nwi4.55 nwi4.69 nwi
Trollbäckens IP
19/5 20:00
Poäng Tot. plac.
1 Ester Wikfeldt
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 4.55 0.0 49.00 7 PB
2 Alma Cemalovic
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 4.41 0.0 45.00 11
3 Filippa Holmqvist
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 4.38 -0.6 44.00 12 PB
4 Elsa Sandahl
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 4.21 -1.3 37.00 19 PB
5 Astrid Rasmusson
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 4.14 +0.2 34.00 22 PB
6 Irma Malm
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 4.13 -0.7 33.00 23 PB
7 Judit Hagerfors
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 4.12 0.0 32.00 24 =PB
8 Iris Boqvist
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 3.99 +0.4 26.00 30 PB
9 Leia Dahlin
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 3.82 -1.2 12.00 47
10 Amanda Mild
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 3.80 -1.4 11.00 48 SB
11 Ester Jordélius
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 3.74 +1.1 52
12 Thea Lind
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 3.56 +1.3 66 PB
123
Ester Wikfeldt4.55 0.04.55 0.04.49 +0.2
Astrid Rasmusson4.14 +0.24.07 0.04.04 0.0
Amanda Mild3.80 -1.43.72 0.03.66 +0.8
Judit Hagerfors4.09 -0.64.09 0.04.12 0.0
Irma Malm3.80 -0.54.04 +0.94.13 -0.7
Filippa Holmqvist4.38 -0.64.04 -0.14.28 -0.4
Elsa Sandahl4.21 -1.34.12 -0.44.01 -0.7
Iris Boqvist3.99 +0.43.74 +0.33.88 -1.6
Thea Lind3.56 +1.33.47 -0.43.55 -0.3
Ester Jordélius3.74 +1.13.58 0.03.63 -1.3
Alma Cemalovic4.41 0.04.37 -1.84.20 -1.7
Leia Dahlinx 3.65 0.03.82 -1.2
Källbrinks IP
16/5
Poäng Tot. plac.
1 My Lindberg
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 4.45 0.0 47.00 9 PB
2 Nadja Nori
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 4.32 0.0 42.00 14 PB
3 Rut Björnäs
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 4.31 +2.2 40.00 16
4 Emelie Näsholm
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 4.22 +1.6 38.00 18 PB
5 Alisia Norrenge
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 4.08 0.0 30.00 26 SB
6 Nelly Nordlinder
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 4.02 +1.7 27.00 29 PB
7 Elsa Grip Sommelius
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 3.95 +2.4 23.00 34
8 Ellen Gagnerud
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 3.87 +1.8 18.00 39 PB
9 Ida Olsson
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 3.86 +2.7 17.00 40
10 Mikaela Alatalo
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 3.82 +1.7 46 PB
11 Julia Kirk
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 3.80 +0.4 10.00 49 PB
12 Isabella Lundell
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 3.75 +1.5 51 PB
13 Embla Arfvidsson
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 3.73 0.0 53
14 Helena Qu
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 3.63 +0.1 59
15 Emma Edgren
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 3.63 0.0 61
16 Stella Johansson
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 3.56 +1.2 67
17 Greta Åberg Liesaho
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 3.56 +2.6 68
18 Elsa de Flon
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 3.50 0.0 72
19 Elin Larsson
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 3.44 +1.8 74 SB
20 Julia Hedlund
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 3.21 +0.5 80
21 Alma Sundelin
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 3.13 0.0 81
22 Tyra Stjernfelt
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 3.07 +1.6 83
23 Hedda Johansson
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 2.75 0.0 88
123
My Lindberg4.45 0.04.12 +1.54.36 +1.6
Alisia Norrenge4.08 0.04.02 +3.03.93 +1.4
Emelie Näsholm4.14 0.0- 4.22 +1.6
Ida Olsson3.77 +1.9- 3.86 +2.7
Nadja Nori4.32 0.04.23 0.04.14 +0.4
Rut Björnäs4.27 +1.84.31 +2.23.77 +0.1
Mikaela Alatalo3.69 +1.53.82 +1.73.69 +0.2
Nelly Nordlinder4.00 0.04.02 +1.73.89 +2.4
Ellen Gagnerud3.80 0.03.43 +1.63.87 +1.8
Elin Larsson3.38 +0.53.44 +1.83.29 +1.5
Isabella Lundell3.75 +1.53.62 +0.53.57 +0.3
Julia Kirk3.80 +0.43.57 0.03.49 +1.4
Elsa Grip Sommelius3.71 0.03.94 +1.33.95 +2.4
Alma Sundelin3.13 0.02.97 0.03.12 +0.8
Tyra Stjernfelt2.83 +0.83.01 0.03.07 +1.6
Emma Edgren2.90 +0.13.21 +1.73.63 0.0
Embla Arfvidsson3.73 0.03.45 0.03.41 0.0
Hedda Johansson2.33 0.02.75 0.02.58 +0.2
Stella Johansson3.56 +1.23.23 0.03.49 +1.9
Elsa de Flon3.50 0.03.43 0.03.31 0.0
Helena Qu3.63 +0.13.53 +0.53.02 +0.2
Julia Hedlund3.20 +2.33.21 +0.53.01 0.0
Greta Åberg Liesaho3.56 +2.63.40 +0.73.31 +0.6
Enskede IP
16/5
Poäng Tot. plac.
1 Tyra Sparv
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 4.85 -0.5 55.00 1 PB
2 Edit Jansson
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 4.62 +0.1 51.00 5 PB
3 Elin Nordlund
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 4.42 0.0 46.00 10 SB
4 Mira Hålling
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 4.09 -0.7 31.00 25
5 Alva Lundqvist
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 4.05 +1.1 29.00 27
6 Selma Pålsson
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 3.98 +1.4 31
7 Olivia Azorbo
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 3.84 -1.7 43
8 Maja Sallnäs
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 3.65 0.0 56
9 Viola Stålgren
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 3.63 0.0 60
10 Vera Stenström
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 3.59 0.0 65 PB
11 Shauri Lazo Nilsson
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 3.39 +0.2 76
12 Sara Elenor Miljkovic
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 2.97 +1.1 85
123
Elin Nordlund4.29 +0.44.26 +0.14.42 0.0
Edit Jansson4.52 +1.24.62 +0.14.55 0.0
Tyra Sparv4.69 +1.04.68 +0.94.85 -0.5
Vera Stenström3.44 +1.1- 3.59 0.0
Alva Lundqvist4.05 +1.13.94 +1.73.90 +1.0
Olivia Azorbo3.80 +0.33.49 +0.13.84 -1.7
Selma Pålsson3.98 +1.43.91 +0.33.77 +0.3
Viola Stålgren3.44 +1.43.63 0.03.52 -0.2
Mira Hålling4.06 +0.33.98 +0.14.09 -0.7
Sara Elenor Miljkovic2.50 +1.32.97 +1.12.62 +0.3
Maja Sallnäs3.54 +0.63.65 0.03.60 +0.1
Shauri Lazo Nilsson3.15 +1.33.29 +1.03.39 +0.2
Tibblevallen 1
23/5 15:35
Poäng Tot. plac.
1 Ebba Dahlström
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 4.49 -0.4 48.00 8 SB
2 Isabel Flanagan
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 4.20 -0.7 36.00 20
3 Emilie Ekman
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 4.03 -1.7 28.00 28 PB
4 Irma-Li Grönqvist
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 3.97 -1.4 25.00 32
5 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 3.75 -0.8 50 SB
6 Estrid Frick
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 3.63 -1.9 7.00 57
7 Moa Hemph
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 3.61 -1.0 62
8 Nora Hedefalk
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 3.60 0.0 63
123
Isabel Flanagan4.12 -0.53.82 -1.24.20 -0.7
Estrid Frick3.61 0.03.63 -1.93.53 -0.7
Irma-Li Grönqvist3.70 -1.33.97 -1.43.94 -1.0
Moa Hemph3.58 -1.33.52 -1.53.61 -1.0
Wilma Beiming - Brotte3.65 0.03.67 -0.93.75 -0.8
Ebba Dahlström4.45 -1.04.49 -0.43.82 -1.7
Emilie Ekman3.97 -0.83.88 -0.44.03 -1.7
Nora Hedefalk 3.60 0.03.50 -0.23.46 -1.8
Tibblevallen 2
23/5 16:05
Poäng Tot. plac.
1 Stella Weissenborn
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 4.33 -0.5 43.00 13 SB
2 Pella Kihlbaum
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 3.87 -0.2 19.00 38
3 My Nilsson
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 3.85 -0.1 15.00 42
4 Arwen Pamelius
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 3.83 -0.1 14.00 44 PB
5 Mimmi Ringskog
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 3.67 -0.2 8.00 55
6 Elsa Rudström
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 3.60 -1.4 64 SB
7 Carla Nyman
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 3.55 -1.3 69
8 Hanna Vikström
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 3.51 -0.1 71 SB
9 Lykke Lindorff
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 3.29 -0.3 78
123
Pella Kihlbaum3.80 -1.83.87 -0.23.80 0.0
Lykke Lindorffx 3.02 -1.23.29 -0.3
Carla Nyman3.46 -1.53.55 -1.33.47 0.0
Mimmi Ringskog3.54 -1.63.50 -0.53.67 -0.2
Arwen Pamelius3.70 -0.83.33 -0.53.83 -0.1
Elsa Rudströmx 3.60 -1.4x
Hanna Vikström3.50 -0.33.51 -0.1x
Stella Weissenborn4.33 -0.54.18 -0.34.03 -0.4
My Nilsson3.71 -0.43.70 -0.33.85 -0.1
Hässelby IP
16/5
Poäng Tot. plac.
1 Olivia Pihl
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 4.62 0.0 52.00 4 PB
2 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 4.27 0.0 39.00 17 PB
3 Noomi Karboub
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 4.17 +0.6 35.00 21
4 Aline Wistam
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 3.97 +0.4 24.00 33
5 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 3.90 0.0 21.00 36 SB
6 Antonia van Uelft
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 3.88 0.0 20.00 37
7 Matilda Barasciutti
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 3.85 +2.0 16.00 41 PB
8 Nora Ahl
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 3.71 +1.0 9.00 54
9 Inès Kieffer
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 3.54 0.0 6.00 70
10 Sanna Mendes
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 3.50 0.0 73 PB
11 Alma Waldelius
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 3.30 0.0 5.00 77
12 Moa Hill
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 3.27 +0.4 79 PB
13 Mila Almström
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 3.05 +0.8 84
14 Kajsa Westberg
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 2.89 +0.9 86
Miranda Brolin
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) DNS
123
Noomi Karboub4.17 +0.63.99 +0.94.07 +0.1
Olivia Pihl4.28 0.04.62 0.04.58 +1.2
Sofia Sahlén Martín3.75 +1.03.90 0.03.78 +0.4
Isabella Sjöholm Vitasovic4.27 0.04.24 +1.14.26 0.0
Matilda Barasciutti3.85 +2.03.67 +1.03.79 +1.2
Sanna Mendes3.25 0.0x 3.50 0.0
Moa Hill3.27 +0.43.14 +0.92.96 +0.3
Miranda BrolinDNS DNS DNS
Nora Ahl3.62 +0.43.71 +1.03.53 0.0
Aline Wistam3.97 +0.43.92 +0.13.90 +0.2
Kajsa Westberg2.62 0.02.60 0.02.89 +0.9
Mila Almströmx 3.05 +0.82.91 +0.3
Inès Kieffer3.54 0.03.17 0.03.21 +0.9
0 Antonia van Uelft3.88 0.03.37 +0.53.18 +0.7
Alma Waldelius3.30 0.02.94 +0.12.82 0.0
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
Danderyds IP
16/5 13:30
Poäng Tot. plac.
1 Ebba Wiklander
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 9.21 51.00 5 PB
2 Louisa Chrifi
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 8.65 44.00 12
3 Molly Linder
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 8.15 39.00 17
4 Vera Kjellgren
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 7.73 36.00 20 PB
5 Tilde Söilen
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 7.25 30.00 26
6 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 7.01 35
7 Amanda Medin
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 6.85 45
8 Elin Sjöberg
Danderyds SK (F/P13)
08 Danderyds SK (F/P13) 6.54 13.00 49 PB
9 Angelina Wikmark
Danderyds SK (F/P13)
08 Danderyds SK (F/P13) 5.44 6.00 69
123
Ebba Wiklander8.469.218.32
Vera Kjellgren7.736.846.91
Elin Sjöberg6.544.806.27
Angelina Wikmark5.444.805.20
Amanda Medin6.786.856.13
Molly Linder8.156.667.35
Tilde Söilen7.256.877.08
Julia Sandler Djerf6.477.016.57
Louisa Chrifi8.188.658.63
Trollbäckens IP
19/5 17:30
Poäng Tot. plac.
1 Thea Lind
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 10.07 54.00 2 SB
2 Filippa Holmqvist
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 9.37 52.00 4 PB
3 Iris Boqvist
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 9.13 49.00 7 PB
4 Alma Cemalovic
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 8.76 46.00 10
5 Elsa Sandahl
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 7.45 32.00 24 PB
6 Judit Hagerfors
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 7.23 28.00 28
7 Amanda Mild
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 7.13 25.00 33 PB
8 Ester Jordélius
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 6.88 20.00 40
9 Leia Dahlin
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 6.33 55
123
Iris Boqvist7.878.409.13
Filippa Holmqvist8.819.069.37
Amanda Mild7.096.967.13
Elsa Sandahl7.457.017.37
Thea Lind10.079.259.22
Alma Cemalovic8.767.938.39
Judit Hagerfors6.617.237.16
Leia Dahlin6.093.146.33
Ester Jordélius6.886.186.69
Källbrinks IP
16/5
Poäng Tot. plac.
1 Elin Larsson
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 8.96 48.00 8 PB
2 Emelie Näsholm
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 8.61 43.00 13 PB
3 Emma Edgren
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 7.68 35.00 21
4 My Lindberg
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 7.24 29.00 27
5 Embla Arfvidsson
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 7.06 24.00 34
6 Nelly Nordlinder
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 6.95 22.00 37
7 Rut Björnäs
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 6.86 17.00 43
8 Stella Johansson
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 6.85 16.00 44
9 Ida Olsson
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 6.83 15.00 47
10 Julia Kirk
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 6.55 14.00 48
11 Helena Qu
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 6.22 56
12 Julia Hedlund
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 6.05 59
13 Alma Sundelin
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 6.03 61
14 Greta Åberg Liesaho
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 5.65 66
15 Nadja Nori
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 5.32 71 SB
16 Isabella Lundell
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 4.80 73
17 Tyra Stjernfelt
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 4.66 74
18 Elsa de Flon
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 4.42 75
19 Hedda Johansson
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 4.40 76
Adele Alm
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) DNS
123
Elin Larsson8.96-8.60
Emelie Näsholm8.568.618.34
Nadja Nori5.32xx
My Lindberg6.777.246.93
Helena Qu6.225.505.59
Stella Johansson6.826.856.51
Julia Kirk6.555.755.91
Greta Åberg Liesaho5.215.654.94
Alma Sundelin5.555.456.03
Embla Arfvidsson5.927.066.81
Julia Hedlund5.395.596.05
Adele AlmDNS
Isabella Lundell4.804.734.63
Ida Olsson6.516.446.83
Hedda Johansson-4.404.25
Nelly Nordlinder6.205.916.95
Elsa de Flon--4.42
Rut Björnäs6.865.726.80
Emma Edgren7.687.527.36
Tyra Stjernfelt4.644.574.66
Enskede IP
16/5
Poäng Tot. plac.
1 Tyra Sparv
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 10.35 55.00 1
2 Elin Nordlund
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 9.17 50.00 6 PB
3 Selma Pålsson
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 8.48 42.00 14
4 Sara Elenor Miljkovic
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 8.03 37.00 19
5 Olivia Azorbo
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 7.64 34.00 22
6 Maja Sallnäs
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 7.20 30
7 Mira Hålling
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 7.18 31
8 Vera Stenström
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 6.94 38
9 Viola Stålgren
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 6.85 46
10 Edit Jansson
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 6.44 52 PB
11 Shauri Lazo Nilsson
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 5.42 70
123
Elin Nordlund9.179.02-
Edit Jansson5.966.446.10
Olivia Azorbo6.916.907.64
Vera Stenström6.926.726.94
Tyra Sparv9.969.7510.35
Selma Pålsson8.488.398.25
Maja Sallnäs6.777.20-
Shauri Lazo Nilsson-4.505.42
Mira Hålling4.876.677.18
Sara Elenor Miljkovic7.98-8.03
Viola Stålgren5.936.676.85
Tibblevallen 1
23/5 16:45
Poäng Tot. plac.
1 Isabel Flanagan
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 8.72 45.00 11
2 Mathilde Hellgren Reichetzeder
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 8.24 40.00 16 PB
3 Emilie Ekman
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 7.49 33.00 23 PB
4 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 6.87 18.00 42 SB
5 Nora Hedefalk
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 6.42 54
6 Irma-Li Grönqvist
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 6.03 8.00 60
7 Moa Hemph
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 5.45 68
8 Estrid Frick
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 5.10 72
123
Isabel Flanagan8.728.027.80
Estrid Frick4.915.104.68
Irma-Li Grönqvist5.336.035.56
Moa Hemph5.454.384.70
Wilma Beiming - Brotte6.876.426.38
Emilie Ekman7.277.467.49
Nora Hedefalk 5.716.426.11
Mathilde Hellgren Reichetzeder7.097.308.24
Tibblevallen 2
23/5 17:05
Poäng Tot. plac.
1 Stella Weissenborn
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 9.63 53.00 3 PB
2 Mimmi Ringskog
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 7.20 27.00 29
3 Lykke Lindorff
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 7.17 26.00 32
4 Hanna Vikström
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 6.89 21.00 39 PB
5 Pella Kihlbaum
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 6.50 12.00 50
6 Carla Nyman
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 5.97 62
7 Arwen Pamelius
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 5.55 67 SB
123
Pella Kihlbaum6.506.115.00
Lykke Lindorffx7.176.79
Carla Nyman5.975.63x
Mimmi Ringskog7.177.117.20
Arwen Pamelius5.175.355.55
Hanna Vikström6.896.416.46
Stella Weissenborn9.639.439.43
Hässelby IP
16/5
Poäng Tot. plac.
1 Antonia van Uelft
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 8.83 47.00 9
2 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 8.40 41.00 15 PB
3 Noomi Karboub
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 8.13 38.00 18
4 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 7.34 31.00 25 PB
5 Matilda Barasciutti
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 6.96 23.00 36 SB
6 Kajsa Westberg
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 6.87 19.00 41 PB
7 Aline Wistam
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 6.50 11.00 51
8 Nora Ahl
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 6.43 10.00 53
9 Alma Waldelius
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 6.16 9.00 57 PB
10 Olivia Pihl
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 6.11 58 SB
11 Inès Kieffer
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 5.86 7.00 63
12 Sanna Mendes
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 5.82 64
13 Mila Almström
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 5.67 65
Miranda Brolin
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) DNS
Moa Hill
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) DNS
123
Noomi Karboub7.537.948.13
Sofia Sahlén Martín7.338.408.07
Olivia Pihl5.826.026.11
Matilda Barasciutti6.966.686.59
Isabella Sjöholm Vitasovic7.19x7.34
Kajsa Westberg6.676.875.45
Miranda BrolinDNSDNSDNS
Moa HillDNSDNSDNS
Inès Kieffer5.615.865.28
Nora Ahl5.716.435.73
Aline Wistam5.816.504.77
Sanna Mendes5.725.825.55
0 Antonia van Uelft8.358.837.72
Mila Almström5.67xx
Alma Waldelius6.164.78x
F12 60 m häck
Höjd: 68,6cm
Danderyds IP 1
16/5 12:30
Vind: nwi
Poäng Tot. plac.
1 Elise Wiklund
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 11.64 44.00 12
2 Freja Kagevik
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 11.74 42.00 14
3 Amanda Oja
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 12.48 35
4 Moa Sandell
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 12.58 39
5 Cecilia Melander
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 13.49 =58
Danderyds IP 2
16/5 12:30
Vind: nwi
Poäng Tot. plac.
1 Agnes Sildeby
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 11.94 38.00 =20
2 Freja Ahlepil
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 12.23 26
3 Emelie Milani
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 13.02 47
4 Olivia Täkte
Danderyds SK (F/P12)
09 Danderyds SK (F/P12) 13.39 25.00 56
Danderyds IP 3
16/5 12:30
Vind: nwi
Poäng Tot. plac.
1 Leah Ssempasa
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 11.12 51.00 5
2 Molly Envall
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 11.15 50.00 6
3 Ester Wadström
Danderyds SK (F/P12)
09 Danderyds SK (F/P12) 13.23 28.00 51
4 Livia Sandström
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 14.81 78
Enskede IP 1
19/5 17:45
Vind: +2.2
Poäng Tot. plac.
1 Malva Lönn
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 10.62 55.00 1
2 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 11.18 49.00 7
3 Tyra Sternlind
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 11.90 18
4 Althea Havferkorn
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 12.35 32
5 Selma Alassaad
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 12.97 46
6 Noelia Engström Villarroel
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 13.70 62
Enskede IP 2
19/5 17:45
Vind: +4.4
Poäng Tot. plac.
1 Alma Eklöf
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 12.15 25
2 Ingrid Torssander
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 12.41 33
3 Amelie Crona
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 12.56 38
4 Agnes Roslund
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 12.72 40
5 Bianca Slagare
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 12.96 =44
6 Betty Brahme
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 14.22 72
Enskede IP 3
19/5 17:45
Vind: +2.3
Poäng Tot. plac.
1 Nora Eklöf
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 11.80 40.00 16
2 Smilla Runeborg
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 11.95 22
3 Liv Henning-Nilsson
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 13.12 49
4 Joni Sjöholm
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 13.72 63
5 Linnéa Sköllersten
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 13.96 66
Enskede IP 4
16/5
Vind: +3.7
Poäng Tot. plac.
1 Alba Laguna
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 11.77 41.00 15
2 Astri Dahl
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 12.26 28
3 Amanda Frykström
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 12.50 37
4 Elin Larsson
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 13.24 =52
4 Leia Finbom Höglund
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 13.24 =52
6 Martha Berggren
09 13.82 =64
7 Ebba Sahlstedt
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 13.97 67
Källbrinks IP 1
19/5 18:45
Vind: -1.0
Poäng Tot. plac.
1 Natalie Johansson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 12.96 31.00 =44
2 Esther Elliot
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 13.26 27.00 54
3 Lovisa Elvelin Österman
Hellas FK (F/P12)
09 Hellas FK (F/P12) 13.49 23.00 =58
4 Linnea Olsson Roth
Hellas FK (F/P12)
09 Hellas FK (F/P12) 13.82 21.00 =64
Clara Westermark
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) DNS
Källbrinks IP 2
19/5 18:50
Vind: +0.1
Poäng Tot. plac.
1 Astrid Isacson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 12.25 36.00 27
2 Agnes Hjertzell
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 12.33 33.50 =30
3 Estrid Lindberg Granqvist
Hellas FK (F/P12)
09 Hellas FK (F/P12) 13.20 29.00 50
4 Vally Granqvist
Hellas FK (F/P12)
09 Hellas FK (F/P12) 14.36 19.00 73
Enskede IP 5
16/5
Vind: +3.7
Poäng Tot. plac.
1 Stella Carlsson
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 11.25 47.00 9
2 Stella Tuzovic
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 12.46 34
3 Tuva Duneborn
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 12.49 36
4 Tyra Fredriksson
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 12.73 41
5 Filippa Ekener
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 14.06 70
Tibblevallen 1
23/5 12:45
Vind: +0.4
Poäng Tot. plac.
1 Vera Stolpen
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 10.78 53.00 3 PB
2 Isabella Cueva Prado
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 10.81 52.00 4 PB
3 Svea Strand
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 11.53 45.00 11 PB
4 Julie Grevfors
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 11.71 43.00 13 PB
5 Alva Olsson Ekström
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 11.94 =20
6 Amanda Jörbeck
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 12.10 24 SB
Olivia Hedin
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) DNS
Tibblevallen 2
23/5 12:45
Vind: -0.2
Poäng Tot. plac.
1 Tyra Hoffert
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 12.88 42
2 Elise Olrog
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 13.40 24.00 57
3 Wilhelmina Lindorff
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 14.01 20.00 68
4 Agnes Nilsson
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 14.58 75
Juni Rudberg
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) DNS
Amelie Schou
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) DNS
Sara Smeds Söderman
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) DNS
Astrid Ström
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) DNS
Tibblevallen 3
23/5 12:45
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Astrid Löf
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 14.10 71
2 Moa Tjeder
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 14.54 74
Olivia Letterborn
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) DNS
Matilda Breitung
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) DNS
Kaddy Darbo
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) DNS
Ella Quistgaard
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) DNS
Alice Lundqvist
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) DNS
Maja Nyberg
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) DNS
Tibblevallen 4
23/5 12:45
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Sophie Andersson Thor
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 11.44 46.00 10
2 Elvira Ivarsson
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 11.88 39.00 17
3 Agnes Andersson
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 11.93 19
4 Ebba Lindskog
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 11.98 37.00 23
5 Tea Åkerström Rusch
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 13.65 22.00 61
6 Ida Alsterlund
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 14.05 69
Hässelby IP 1
16/5
Vind: -0.3
Poäng Tot. plac.
1 Pixie Buchta Lento
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 10.66 54.00 2
2 Meja Johansson
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 12.30 35.00 29
3 Sophie Enevret
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 13.04 30.00 48
4 Matilda Billberg
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 14.73 76
Hässelby IP 2
16/5
Vind: +0.3
Poäng Tot. plac.
1 Emelie Lagerdahl
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 12.90 32.00 43
2 Hedda Sjölander
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 13.55 60
3 Alva Törnquist
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 17.54 79
Vendela Rosengren
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) DNS
Hässelby IP 3
16/5
Vind: +0.1
Poäng Tot. plac.
1 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 11.21 48.00 8
2 Meja In De Betou
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 12.33 33.50 =30
3 Sophie Adolfsson
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 13.28 26.00 55
4 Ebba Wahlgren
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 14.74 77
F12 Höjd
Danderyds IP
16/5
Poäng Tot. plac.
1 Stephanie Rimér
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 152 55.00 1 PB
2 Molly Envall
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 132 40.50 =16
3 Olivia Täkte
Danderyds SK (F/P12)
09 Danderyds SK (F/P12) 128 35.00 25
4 Jill Lundmark
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 124 33.00 29
=5 Freja Kagevik
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 120 29.50 =32 SB
=5 Cecilia Melander
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 120 29.50 =32 PB
=5 Emelie Milani
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 120 =32 PB
8 Freja Ahlepil
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 120 =37 PB
9 Amanda Oja
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 116 =55 PB
10 Moa Sandell
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 112 =60
11 Elise Wiklund
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 108 =66
12 Ester Wadström
Danderyds SK (F/P12)
09 Danderyds SK (F/P12) 96 15.00 =84
96100104108112116120124128132136140144148152156
Stephanie Rimér-----ooooooooxoxoxx-
Freja Kagevik----oooxxx
Cecilia Melanderooooooox--------xx
Emelie Milaniooooooox--------x-
Freja Ahlepil--oooxooxxx
Amanda Ojaooooxoxoxxx
Moa Sandellooooxoxxx
Molly Envall----oooooxxoxxx
Jill Lundmark-oooooxoxoxxx
Olivia Täkte--ooxoooxxoxxoxxx
Elise Wiklundooooxxx
Ester Wadströmo--------------x-
Trollbäckens IP
19/5 19:15
Poäng Tot. plac.
1 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 132 46.00 =8 PB
2 Märta Wirén
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 124 31.00 31
3 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 120 28.00 41
100104108112116120124128132136
Vera Neovius----oooooxxx
Lily Kylefjordoxxoooooxxx
Märta Wirénooooxoxxoxxoxxx
Källbrinks IP
19/5 17:30
Poäng Tot. plac.
1 Astrid Isacson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 124 32.00 30
2 Agnes Hjertzell
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 120 27.00 42
3 Esther Elliot
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 120 25.50 =43 PB
4 Estrid Lindberg Granqvist
Hellas FK (F/P12)
09 Hellas FK (F/P12) 116 23.50 =50
5 Natalie Johansson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 116 22.00 =55
6 Vilma Nilsson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 116 21.00 57
7 Vally Granqvist
Hellas FK (F/P12)
09 Hellas FK (F/P12) 104 17.00 =75 SB
7 Lovisa Elvelin Österman
Hellas FK (F/P12)
09 Hellas FK (F/P12) 104 17.00 =75
96100104108112116120124128
Vally Granqvistoooxxx
Esther Elliot-ooxooxoxoxxx
Estrid Lindberg Granqvistooxooooxxx
Astrid Isacsonoooooxoxxoxoxxx
Lovisa Elvelin Östermanoooxxx
Vilma Nilsson-ooooxxoxxx
Natalie Johansson--oxooxoxxx
Agnes Hjertzell--ooooxoxxx
Enskede IP pool 2
19/5 20:00
Poäng Tot. plac.
1 Liv Henning-Nilsson
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 132 42.00 14
2 Betty Brahme
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 112 =60
3 Alva Windirsch
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 108 =66
4 Bianca Slagare
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 108 71
5 Joni Sjöholm
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 96 =84
96100104108112116120124128132136
Alva Windirschooooxxx
Betty Brahmeooooxoxxx
Bianca Slagareooxooxxx
Joni Sjöholmoxxx
Liv Henning-Nilssonooooooxoxxoooxxx
Enskede IP
19/5 20:00
Poäng Tot. plac.
1 Stella Carlsson
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 144 54.00 2 PB
2 Malva Lönn
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 136 53.00 3 SB
3 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 132 46.00 =8
3 Althea Havferkorn
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 132 46.00 =8
5 Stella Tuzovic
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 128 =23
6 Agnes Roslund
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 124 =26 PB
6 Emmy L Lindblom
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 124 =26
8 Leia Finbom Höglund
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 120 =32 =PB
=9 Selma Alassaad
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 120 =37
=9 Nora Eklöf
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 120 =37
=9 Smilla Runeborg
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 120 =37
12 Alba Laguna
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 120 45
=13 Tyra Sternlind
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 116 =46 PB
=13 Filippa Ekener
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 116 =46
=15 Alma Eklöf
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 116 =52
=15 Astri Dahl
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 116 =52
17 Märta Berggren
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 112 =58
18 Tuva Duneborn
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 112 64
=19 Amanda Frykström
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 108 =66
=19 Ebba Sahlstedt
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 108 =66
21 Elin Larsson
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 108 73
22 Tyra Fredriksson
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 108 74
23 Linnéa Sköllersten
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 104 78
Noelia Engström Villarroel
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) x
96100104108112116120124128132136140144148
Malva Lönnoooooooooooxxx
Agnes Roslund-oooooooxxx
Leia Finbom Höglundoooooooxxx
Tyra Sternlindooooooxxx
Stella Carlsson-o--o-o-oooooxxx
Amanda Frykströmooooxxx
Ebba Sahlstedtooooxxx
Amanda Broberg Rydqvist--o-o-o-ooxxx
Alma Eklöfooooxxooxxx
Selma Alassaadoooooxooxxx
Nora Eklöfoooooxooxxx
Linnéa Sköllerstenoxooxxx
Märta Berggrenoooooxxx
Noelia Engström Villarroelxx-
Tyra Fredriksson oooxxoxxx
Filippa Ekenerooooooxxx
Emmy L Lindblom-oooooooxxx
Tuva Dunebornoxoooxoxxx
Stella Tuzovicooooooxooxxoxxx
Astri Dahl-oo-xxooxxx
Elin Larssonooxxoxoxxx
Althea Havferkorn-oooooooooxxx
Alba Lagunaooooxoxoxxoxxx
Smilla Runeborg-o-ooxooxxx
Tibblevallen 1-1
23/5 09:30
Poäng Tot. plac.
1 Alva Olsson Ekström
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 136 52.00 4
2 Maja Nyberg
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 132 46.00 =8 PB
3 Sophie Andersson Thor
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 128 38.50 =18
4 Ebba Lindskog
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 120 25.50 =43
96100104108112116120124128132136140
Ebba Lindskogoooooxxoxoxxx
Sophie Andersson Thoroooooooooxxx
Alva Olsson Ekström----oooooxooxxx
Maja Nyberg----ooooooxxx
Tibblevallen 1-2
23/5 09:30
Poäng Tot. plac.
1 Vera Stolpen
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 136 51.00 5 PB
2 Astrid Ström
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 136 49.00 7
3 Svea Strand
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 132 15 PB
4 Amanda Jörbeck
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 104 =79 SB
104108112116120124128132136140
Svea Strand-ooooooxoxxx
Amanda Jörbeckxoxxx
Astrid Strömooooxoooxxoxoxxx
Vera Stolpen-ooooxoooxoxxx
Tibblevallen 2-1
23/5 10:15
Poäng Tot. plac.
1 Ella Quistgaard
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 132 43.00 13
2 Elise Olrog
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 112 19.00 65
3 Ida Alsterlund
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 104 =79
4 Wilhelmina Lindorff
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 100 =81
96100104108112116120124128132136
Elise Olrogooooxxoxxx
Ella Quistgaardoooooooxoooxxx
Ida Alsterlundooxoxxx
Wilhelmina Lindorffooxxx
Tibblevallen 2-2
23/5 10:15
Poäng Tot. plac.
1 Elvira Ivarsson
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 128 21
2 Isabella Cueva Prado
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 128 =23 PB
3 Lalita Blomqvist
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 108 =66 SB
4 Elsa Öster
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 96 =84
96100104108112116120124128132
Elvira Ivarssonoooooooxxooxxx
Elsa Österoxxx
Isabella Cueva Pradooooooxoooxxoxxx
Lalita Blomqvistooooxxx
Tibblevallen 3-1
23/5 10:45
Poäng Tot. plac.
1 Olivia Letterborn
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 116 =46
2 Moa Tjeder
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 112 =58 PB
3 Agnes Nilsson
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 112 20.00 =60
4 Astrid Löf
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 104 17.00 =75
5 Sara Smeds Söderman
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 100 83
96100104108112116120
Agnes Nilssonooooxoxxx
Astrid Löfoooxxx
Sara Smeds Södermanoxoxxx
Moa Tjederoooooxxx
Olivia Letterbornooooooxxx
Tibblevallen 3-2
23/5 10:45
Poäng Tot. plac.
1 Alice Lundqvist
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 112 =60
2 Agnes Andersson
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 108 72
3 Tyra Hoffert
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 100 =81
=4 Olivia Hedin
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 96 =84
=4 Tea Åkerström Rusch
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 96 =84
96100104108112116
Agnes Anderssonoooxoxxx
Alice Lundqvistooooxoxxx
Tyra Hoffertooxxx
Olivia Hedinoxxx
Tea Åkerström Ruschoxxx
Hässelby IP
16/5
Poäng Tot. plac.
1 Sara Danielsson
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 136 50.00 6
2 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 132 46.00 =8 =PB
3 Meja In De Betou
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 132 40.50 =16 PB
4 Rebecca Aldensand
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 128 38.50 =18
5 Pixie Buchta Lento
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 128 37.00 20
6 Julia Jillestam
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 128 36.00 22
7 Meja Johansson
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 124 34.00 =26
8 Emelie Lagerdahl
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 120 =32 PB
9 Sophie Enevret
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 116 =46
10 Rut Lundberg
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 116 23.50 =50
11 Ebba Wahlgren
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 116 54
96100104108112116120124128132136140
Nova Hedlund Carlson-oooooooooxxx
Meja In De Betouoooooooooxxoxxx
Emelie Lagerdahloooooooxxx
Ebba Wahlgrenoooooxoxxx
Rut Lundbergooooxooxxx
Pixie Buchta Lentooooooooxooxxx
Meja Johanssonooooooooxxx
Sophie Enevretooooooxxx
Julia Jillestamooooooooxoxxx
Rebecca Aldensand oooooooooxxx
684 Sara Danielssonooooxoooxoooxoxxx
F12 Längd
Hoppzon
Danderyds IP
16/5 13:30
Poäng Tot. plac.
1 Stephanie Rimér
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 4.60 nwi 53.00 3
2 Molly Envall
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 4.39 nwi 51.00 5
3 Leah Ssempasa
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 4.31 nwi 49.00 7
4 Agnes Sildeby
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 4.01 nwi 43.00 15
5 Cecilia Melander
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 3.80 nwi 35.00 25
6 Freja Kagevik
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 3.75 nwi 30
7 Elise Wiklund
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 3.72 nwi 32
8 Olivia Täkte
Danderyds SK (F/P12)
09 Danderyds SK (F/P12) 3.68 nwi 28.00 38
9 Freja Ahlepil
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 3.61 nwi 42
10 Emelie Milani
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 3.61 nwi 43
11 Amanda Oja
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 3.49 nwi 59
12 Ester Wadström
Danderyds SK (F/P12)
09 Danderyds SK (F/P12) 3.44 nwi 20.00 63
13 Jill Lundmark
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 3.17 nwi 84
14 Moa Sandell
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 3.12 nwi 88
15 Livia Sandström
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 3.03 nwi 98
123
Stephanie Rimér4.60 nwi4.52 nwi4.45 nwi
Freja Kagevik3.62 nwi3.66 nwi3.75 nwi
Freja Ahlepil3.61 nwi3.54 nwi3.51 nwi
Emelie Milani3.54 nwi3.61 nwi3.46 nwi
Jill Lundmark3.17 nwi2.94 nwi3.04 nwi
Cecilia Melander3.80 nwi3.38 nwi3.75 nwi
Amanda Oja3.49 nwi3.48 nwi3.43 nwi
Olivia Täkte3.19 nwi3.40 nwi3.68 nwi
Elise Wiklund3.65 nwi3.68 nwi3.72 nwi
Leah Ssempasa4.29 nwi4.31 nwi4.07 nwi
Molly Envall4.35 nwi4.39 nwi4.28 nwi
Ester Wadström3.27 nwi3.21 nwi3.44 nwi
Agnes Sildeby3.68 nwi3.95 nwi4.01 nwi
Livia Sandström3.03 nwi2.91 nwi2.95 nwi
Moa Sandell3.12 nwi2.95 nwi3.12 nwi
Trollbäckens IP
19/5 18:30
Poäng Tot. plac.
1 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 3.98 nwi 42.00 16
2 Märta Wirén
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 3.91 nwi 40.00 19
3 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 3.88 nwi 38.00 21
4 Hilda Yong Viklander
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 3.68 nwi 29.00 37
5 Laawa Wiklund-Bal
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 3.64 nwi 27.00 40
6 Elin Tam
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 3.59 nwi 46
7 Nour Lineo Romero
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 3.58 nwi 49
8 Cajsa Eriksson
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 3.57 nwi 50
9 Ella Held
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 3.33 nwi 73
10 Amina Boughanmi
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 3.20 nwi 81
11 Nelly Treiberg
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 3.17 nwi 85
12 Sigrid Sedin
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 2.88 nwi 103
13 Florence Wallis
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 2.77 nwi 109
123
Hilda Yong Viklander3.68 nwi3.63 nwi3.66 nwi
Vera Neovius3.77 nwi3.89 nwi3.98 nwi
Laawa Wiklund-Bal3.64 nwi2.91 nwi3.34 nwi
Amina Boughanmi3.13 nwi3.20 nwi2.94 nwi
Lily Kylefjord3.88 nwi3.79 nwi3.86 nwi
Ella Held3.16 nwi3.33 nwi3.14 nwi
Elin Tam3.48 nwi3.59 nwi3.51 nwi
Florence Wallis2.48 nwi2.51 nwi2.77 nwi
Cajsa Eriksson3.48 nwi3.57 nwi3.38 nwi
Sigrid Sedin2.88 nwi2.79 nwi2.83 nwi
Nour Lineo Romero3.23 nwi3.37 nwi3.58 nwi
Märta Wirén3.59 nwi3.25 nwi3.91 nwi
Nelly Treiberg3.17 nwi2.96 nwi3.02 nwi
Källbrinks IP
19/5 19:45
Poäng Tot. plac.
1 Astrid Isacson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 3.77 0.0 33.00 27
2 Natalie Johansson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 3.72 0.0 31.00 33
3 Agnes Hjertzell
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 3.71 0.0 30.00 36
4 Vilma Nilsson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 3.58 0.0 25.00 47
5 Linnea Olsson Roth
Hellas FK (F/P12)
09 Hellas FK (F/P12) 3.50 0.0 22.00 58
6 Estrid Lindberg Granqvist
Hellas FK (F/P12)
09 Hellas FK (F/P12) 3.45 +0.4 21.00 62
7 Ellen Choppelo Garneij
Hellas FK (F/P12)
09 Hellas FK (F/P12) 3.41 0.0 19.00 65
8 Esther Elliot
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 3.27 +0.5 17.00 77 PB
9 Vally Granqvist
Hellas FK (F/P12)
09 Hellas FK (F/P12) 3.10 0.0 13.00 91 PB
10 Lovisa Elvelin Österman
Hellas FK (F/P12)
09 Hellas FK (F/P12) 2.93 0.0 11.00 102
Clara Westermark
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) -
123
Esther Elliot3.17 0.03.09 +0.63.27 +0.5
Vally Granqvist3.10 0.03.01 0.02.92 0.0
Ellen Choppelo Garneij3.41 0.03.36 0.0-
Linnea Olsson Roth3.50 0.03.30 +0.43.28 0.0
Natalie Johansson3.72 0.03.66 +0.93.03 0.0
Lovisa Elvelin Österman2.92 0.02.23 0.02.93 0.0
Astrid Isacson3.77 0.03.59 0.03.63 0.0
Clara Westermark-
Agnes Hjertzell3.62 0.03.42 0.03.71 0.0
Estrid Lindberg Granqvist3.45 +0.43.25 0.03.37 0.0
Vilma Nilsson3.09 +0.93.53 0.03.58 0.0
Enskede IP
19/5 20:00
Poäng Tot. plac.
1 Malva Lönn
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 5.01 nwi 55.00 1
2 Tyra Sternlind
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 4.82 nwi 54.00 2
3 Althea Havferkorn
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 4.06 nwi 44.00 14
4 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.90 nwi 39.00 20
5 Stella Tuzovic
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.86 nwi 37.00 23
6 Astri Dahl
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.75 nwi 29
7 Stella Carlsson
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.72 nwi 34
8 Selma Alassaad
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.72 nwi 35
9 Leia Finbom Höglund
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.64 nwi 39
10 Alba Laguna
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.60 nwi 44
11 Emmy L Lindblom
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.57 nwi 51
12 Agnes Roslund
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.56 nwi 52
13 Tuva Duneborn
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.52 nwi 55
14 Alma Eklöf
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.50 nwi 56
15 Tyra Fredriksson
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.50 nwi 57
16 Smilla Runeborg
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.49 nwi 60
17 Majken Johansson
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.48 nwi 61
18 Ingrid Torssander
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.41 nwi 64
19 Amelie Crona
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.40 nwi 67
20 Noelia Engström Villarroel
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.37 nwi 69
21 Liv Henning-Nilsson
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.34 nwi 72
22 Linnéa Sköllersten
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.31 nwi 75
23 Märta Berggren
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.30 nwi 76
24 Filippa Ekener
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.26 nwi 78
25 Lea Enell
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.17 nwi 83
26 Joni Sjöholm
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.14 nwi 86
27 Amanda Frykström
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.13 nwi 87
28 Betty Brahme
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.07 nwi 94
29 Ebba Sahlstedt
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.06 nwi 95
30 Elin Larsson
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 2.99 nwi 99
31 Lo Dahl
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 2.83 nwi 106
32 Bianca Slagare
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 2.73 nwi 110
33 Alva Windirsch
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 2.72 nwi 111
34 Amelie Boström Hagel
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 2.68 nwi 113
Nora Eklöf
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) -
Esther Gustafsson
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) -
Astrid Norberg
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) -
Signe Johansson
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) -
Ellie Helbro
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) -
123
Tyra Sternlind- - 4.82 nwi
Malva Lönn- - 5.01 nwi
Emmy L Lindblom- 3.57 nwi-
Amanda Broberg Rydqvist2.84 nwi3.90 nwi3.06 nwi
Leia Finbom Höglund3.36 nwi3.55 nwi3.64 nwi
Selma Alassaad- - 3.72 nwi
Filippa Ekener3.26 nwi2.30 nwi-
Smilla Runeborg3.41 nwi3.40 nwi3.49 nwi
Stella Carlsson3.60 nwi3.63 nwi3.72 nwi
Nora Eklöf- - -
Lea Enell3.13 nwi3.12 nwi3.17 nwi
Agnes Roslund3.46 nwi3.50 nwi3.56 nwi
Esther Gustafsson- - -
Elin Larsson2.99 nwi2.50 nwi-
Ebba Sahlstedt- 3.06 nwi2.90 nwi
Lo Dahl2.83 nwi2.70 nwi2.66 nwi
Amelie Crona3.40 nwi3.27 nwi3.40 nwi
Alva Windirsch2.68 nwi2.61 nwi2.72 nwi
Tuva Duneborn3.52 nwi- 3.40 nwi
Betty Brahme3.07 nwi3.03 nwi3.06 nwi
Amanda Frykström3.13 nwi2.90 nwi3.09 nwi
Alma Eklöf3.36 nwi3.50 nwi3.48 nwi
Astrid Norberg- - -
Astri Dahl3.67 nwi3.75 nwi3.68 nwi
Märta Berggren3.13 nwi3.30 nwi3.10 nwi
Ingrid Torssander3.41 nwi3.39 nwi3.38 nwi
Stella Tuzovic3.86 nwi3.72 nwi-
Tyra Fredriksson 3.16 nwi3.48 nwi3.50 nwi
Signe Johansson- - -
Bianca Slagare2.67 nwi2.65 nwi2.73 nwi
Ellie Helbro- - -
Alba Laguna3.57 nwi- 3.60 nwi
Liv Henning-Nilsson3.24 nwi3.17 nwi3.34 nwi
Majken Johansson3.12 nwi3.19 nwi3.48 nwi
Noelia Engström Villarroel3.19 nwi3.22 nwi3.37 nwi
Linnéa Sköllersten2.87 nwi3.00 nwi3.31 nwi
Joni Sjöholm3.08 nwi3.14 nwi2.97 nwi
Amelie Boström Hagel2.63 nwi2.68 nwi2.68 nwi
Althea Havferkorn- - 4.06 nwi
Tibblevallen 1
23/5 11:30
Poäng Tot. plac.
1 Vera Stolpen
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 4.42 0.0 52.00 4 PB
2 Amanda Jörbeck
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 4.36 0.0 50.00 6 PB
3 Julie Grevfors
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 4.17 0.0 48.00 8 PB
4 Svea Strand
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 4.17 0.0 47.00 9 PB
5 Juni Rudberg
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 4.14 0.0 11 PB
6 Alva Olsson Ekström
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 3.94 0.0 17
7 Ebba Lindskog
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 3.84 0.0 36.00 24 PB
8 Astrid Ström
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 3.77 0.0 28
9 Maja Nyberg
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 3.32 0.0 74 PB
10 Sophie Andersson Thor
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 3.24 0.0 16.00 79
123
Ebba Lindskog3.84 0.03.72 0.03.71 0.0
Sophie Andersson Thor3.18 0.03.24 0.0x
Alva Olsson Ekström3.94 0.03.88 0.03.85 0.0
Maja Nyberg3.11 0.03.32 0.03.26 0.0
Juni Rudberg4.03 0.04.07 0.04.14 0.0
Svea Strand3.61 0.03.16 0.04.17 0.0
Amanda Jörbeck3.88 0.04.00 0.04.36 0.0
Astrid Ström3.45 0.03.26 0.03.77 0.0
Vera Stolpen4.27 0.04.21 0.04.42 0.0
Julie Grevfors3.92 0.04.12 0.04.17 0.0
Tibblevallen 2
23/5 12:00
Poäng Tot. plac.
1 Isabella Cueva Prado
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 4.16 -0.4 46.00 10
2 Ella Quistgaard
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 4.07 -0.1 13 PB
3 Elvira Ivarsson
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 3.88 0.0 22
4 Lalita Blomqvist
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 3.63 -0.2 41 SB
5 Elise Olrog
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 3.59 0.0 26.00 45
6 Wilhelmina Lindorff
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 3.05 0.0 96
7 Ida Alsterlund
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 2.84 0.0 105
8 Elsa Öster
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 2.63 0.0 114
123
Elise Olrog3.44 -0.13.59 0.03.57 0.0
Wilhelmina Lindorff2.78 0.03.05 0.02.29 0.0
Elvira Ivarsson3.86 0.03.69 0.03.88 0.0
Elsa Öster2.63 0.02.35 0.02.29 0.0
Isabella Cueva Prado3.92 0.03.85 0.04.16 -0.4
Lalita Blomqvist3.52 0.03.63 -0.23.52 0.0
Ella Quistgaard4.07 -0.14.04 0.03.84 -0.2
Ida Alsterlund2.81 0.02.72 0.02.84 0.0
Tibblevallen 3
23/5 09:30
Poäng Tot. plac.
1 Agnes Andersson
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 3.41 nwi 66
2 Olivia Letterborn
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 3.37 -0.4 68
3 Tyra Hoffert
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 3.36 nwi 70
4 Moa Tjeder
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 3.18 nwi 82
5 Astrid Löf
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 3.11 -0.9 15.00 89
6 Agnes Nilsson
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 3.10 -0.8 14.00 90
7 Olivia Hedin
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 3.09 -1.1 92 SB
8 Tea Åkerström Rusch
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 2.96 -0.8 101
9 Alice Lundqvist
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 2.81 nwi 107
10 Sara Smeds Söderman
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 2.69 nwi 112
123
Agnes Nilsson3.06 nwi3.10 -0.82.81 -0.6
Astrid Löf3.00 nwi3.10 -1.03.11 -0.9
Olivia Hedin3.06 nwi3.09 -1.13.01 -1.1
Tea Åkerström Rusch2.93 nwi2.96 -0.82.80 0.0
Agnes Andersson3.41 nwi3.15 -1.13.28 -0.4
Alice Lundqvist2.81 nwi2.58 -1.02.65 -0.2
Tyra Hoffert3.36 nwi3.26 -1.03.28 -0.9
Sara Smeds Söderman2.69 nwi2.18 -1.62.05 0.0
Moa Tjeder3.18 nwi3.14 -1.5x
Olivia Letterborn3.27 nwi3.37 -0.43.26 0.0
Hässelby IP
16/5
Poäng Tot. plac.
1 Pixie Buchta Lento
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 4.10 0.0 45.00 12
2 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 3.94 +0.1 41.00 18 SB
3 Emelie Lagerdahl
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 3.79 +1.2 34.00 26 SB
4 Vendela Rosengren
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 3.74 +0.9 32.00 31
5 Sophie Adolfsson
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 3.58 +0.1 24.00 48
6 Rebecca Aldensand
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 3.55 0.0 23.00 53
7 Meja In De Betou
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 3.53 0.0 54
8 Meja Johansson
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 3.34 +1.1 18.00 71
9 Sophie Enevret
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 3.23 +0.3 80
10 Matilda Billberg
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 3.09 +0.6 93
11 Ebba Wahlgren
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 3.03 0.0 97
12 Rut Lundberg
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 2.98 +0.1 12.00 100 =PB
13 Julia Jillestam
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 2.85 0.0 104 SB
14 Hedda Sjölander
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 2.79 0.0 108
15 Alva Törnquist
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 2.42 0.0 115 PB
123
Emelie Lagerdahl3.79 +1.23.73 +0.53.78 +0.1
Nova Hedlund Carlson3.69 +0.73.76 0.03.94 +0.1
Meja In De Betou3.44 +1.43.53 0.0x
Ebba Wahlgren3.00 +1.03.03 0.02.71 0.0
Julia Jillestam2.20 +0.32.31 +1.22.85 0.0
Rut Lundberg2.83 0.02.98 +0.12.72 0.0
Alva Törnquist2.42 0.02.23 +0.92.32 +1.0
Matilda Billberg2.99 +1.23.09 +0.62.19 +0.3
Sophie Enevret3.23 +0.33.20 +0.83.04 0.0
Rebecca Aldensand 3.26 +1.13.35 0.03.55 0.0
Vendela Rosengren3.74 +0.93.51 0.03.52 +0.2
Meja Johansson3.26 +0.73.34 +1.13.18 +0.9
Hedda Sjölander2.79 0.02.44 +0.32.43 +0.5
Sophie Adolfsson3.43 0.03.58 +0.13.38 +1.0
Pixie Buchta Lento4.05 0.04.02 +0.14.10 0.0
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
Danderyds IP
16/5 14:30
Poäng Tot. plac.
1 Stephanie Rimér
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 9.52 54.00 2 PB
2 Molly Envall
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 7.58 42.00 14
3 Freja Kagevik
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 7.47 41.00 15 PB
4 Livia Sandström
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 6.74 33.00 29
5 Olivia Täkte
Danderyds SK (F/P12)
09 Danderyds SK (F/P12) 6.66 31.00 31
6 Cecilia Melander
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 6.34 24.00 41 PB
7 Leah Ssempasa
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 5.96 52
8 Jill Lundmark
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 5.77 63
9 Elise Wiklund
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 5.76 66 PB
10 Emelie Milani
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 5.72 67
11 Agnes Sildeby
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 5.28 85
12 Freja Ahlepil
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 5.22 89 SB
14 Ester Wadström
Danderyds SK (F/P12)
09 Danderyds SK (F/P12) 4.64 14.00 99
15 Moa Sandell
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 4.49 102
123
Stephanie Rimér9.529.00x
Freja Kagevik7.217.477.42
Freja Ahlepil4.975.225.03
Elise Wiklundxx5.76
Cecilia Melander6.345.976.14
Ester Wadström3.464.644.27
Moa Sandell4.224.474.49
Molly Envall7.547.587.35
Olivia Täkte6.165.716.66
Livia Sandström6.746.446.44
Emelie Milani5.165.725.00
Agnes Sildeby5.114.195.28
Leah Ssempasax5.965.91
Jill Lundmark5.215.505.77
Trollbäckens IP
19/5 18:00
Poäng Tot. plac.
1 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 7.76 45.00 11
2 Laawa Wiklund-Bal
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 6.81 34.00 28
3 Amina Boughanmi
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 6.68 32.00 30
4 Elin Tam
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 6.41 26.00 38
5 Hilda Yong Viklander
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 6.27 23.00 45 PB
6 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 6.04 49
7 Nour Lineo Romero
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 5.97 51
8 Cajsa Eriksson
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 5.81 61
9 Nelly Treiberg
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 5.72 68
10 Ella Held
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 5.48 78
11 Märta Wirén
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 5.42 80
12 Sigrid Sedin
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 4.42 103
123
Hilda Yong Viklander6.036.275.92
Sigrid Sedin4.424.284.11
Nour Lineo Romero5.265.975.68
Lily Kylefjord6.045.485.29
Nelly Treiberg5.72x5.10
Vera Neovius7.357.767.67
Laawa Wiklund-Bal6.816.726.58
Cajsa Eriksson5.814.975.08
Amina Boughanmi6.306.536.68
Ella Held5.484.40x
Märta Wirén4.835.425.34
Elin Tam6.106.415.83
Källbrinks IP
19/5 19:00
Poäng Tot. plac.
1 Esther Elliot
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 7.29 38.00 20 PB
2 Agnes Hjertzell
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 6.92 35.00 26
3 Natalie Johansson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 6.65 30.00 32
4 Vilma Nilsson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 6.60 28.00 34
5 Lovisa Elvelin Österman
Hellas FK (F/P12)
09 Hellas FK (F/P12) 5.95 21.00 54
6 Astrid Isacson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 5.92 20.00 55
7 Estrid Lindberg Granqvist
Hellas FK (F/P12)
09 Hellas FK (F/P12) 5.21 16.00 90
8 Vally Granqvist
Hellas FK (F/P12)
09 Hellas FK (F/P12) 3.88 13.00 107 SB
Clara Westermark
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) -
123
Esther Elliot7.297.147.08
Vally Granqvistx3.213.88
Clara Westermark-
Astrid Isacson5.184.995.92
Agnes Hjertzell6.926.566.64
Vilma Nilsson5.886.606.43
Natalie Johansson6.496.656.42
Estrid Lindberg Granqvist5.065.214.87
Lovisa Elvelin Österman5.955.575.68
Enskede IP
19/5 19:00
Poäng Tot. plac.
1 Tyra Sternlind
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 10.42 55.00 1 PB
2 Malva Lönn
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 8.99 53.00 3 SB
3 Astri Dahl
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 8.67 52.00 4
4 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 8.63 51.00 5
5 Alma Eklöf
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 8.15 47.00 9
6 Alba Laguna
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 7.35 17
7 Stella Carlsson
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 7.30 19 PB
8 Nora Vallenholm
Hammarby IF (F/P12)
10 Hammarby IF (F/P12) 6.89 27
9 Smilla Runeborg
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 6.51 36
10 Leia Finbom Höglund
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 6.35 39 PB
11 Tuva Duneborn
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 6.34 42
12 Lea Enell
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 6.29 44
13 Betty Brahme
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 6.19 47
14 Tyra Fredriksson
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 6.15 48
15 Filippa Ekener
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 6.02 50 PB
16 Joni Sjöholm
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 5.90 56
17 Agnes Roslund
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 5.89 57 PB
18 Stella Tuzovic
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 5.76 65
19 Emmy L Lindblom
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 5.69 69
20 Lo Dahl
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 5.60 72
21 Ingrid Torssander
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 5.59 74
22 Elin Larsson
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 5.57 75 PB
23 Amelie Crona
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 5.46 79
24 Noelia Engström Villarroel
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 5.40 81
25 Majken Johansson
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 5.37 82
26 Märta Berggren
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 5.10 93
27 Amanda Frykström
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 5.04 95
28 Amelie Boström Hagel
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 4.90 97
29 Alva Windirsch
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 4.77 98 PB
30 Ebba Sahlstedt
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 4.20 104
31 Bianca Slagare
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 4.12 105
Signe Johansson
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) x
Ellie Helbro
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) x
123
Filippa Ekener5.955.756.02
Märta Berggren5.104.404.50
Signe Johanssonxxx
Alba Laguna6.106.507.35
Amanda Frykströmx5.044.97
Astri Dahl8.478.618.67
Ebba Sahlstedt3.903.644.20
Elin Larsson5.255.545.57
Leia Finbom Höglundx6.126.35
Stella Tuzovic5.545.245.76
Tuva Duneborn5.706.026.34
Tyra Fredriksson 6.065.556.15
Malva Lönn8.998.148.09
Tyra Sternlindx8.2910.42
Amelie Boström Hagel4.684.904.79
Alva Windirsch4.773.844.66
Betty Brahme4.586.196.07
Bianca Slagare3.944.123.27
Joni Sjöholm5.905.555.58
Lea Enell6.295.325.82
Lo Dahl5.604.565.10
Amelie Crona5.465.305.22
Ellie Helbroxxx
Alma Eklöf8.058.158.11
683 Nora Vallenholm6.894.344.59
Emmy L Lindblom5.005.185.69
Amanda Broberg Rydqvist7.557.608.63
Noelia Engström Villarroel5.08x5.40
Majken Johansson5.334.365.37
Ingrid Torssander5.335.405.59
Agnes Roslund5.325.895.57
Smilla Runeborg5.936.515.97
Stella Carlssonx7.306.83
Tibblevallen 1
23/5 10:45
Poäng Tot. plac.
1 Julie Grevfors
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 8.21 48.00 8 PB
2 Juni Rudberg
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 7.63 43.00 13 PB
3 Ebba Lindskog
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 7.47 40.00 16 PB
4 Astrid Ström
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 7.04 24
5 Alva Olsson Ekström
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 6.92 25
6 Vera Stolpen
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 6.55 35
7 Sophie Andersson Thor
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 6.42 27.00 37
8 Svea Strand
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 5.85 58 PB
9 Maja Nyberg
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 5.68 70 PB
10 Amanda Jörbeck
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 5.26 88 PB
123
Ebba Lindskog6.636.607.47
Alva Olsson Ekström6.926.846.30
Maja Nyberg5.685.645.14
Juni Rudberg7.287.027.63
Svea Strand5.855.205.60
Amanda Jörbeck5.264.765.06
Astrid Ström6.806.957.04
Vera Stolpen6.554.945.91
Julie Grevfors8.218.017.95
Sophie Andersson Thor6.006.356.42
Tibblevallen 2
23/5 11:15
Poäng Tot. plac.
1 Isabella Cueva Prado
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 8.58 49.00 7 PB
2 Elvira Ivarsson
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 7.69 44.00 12
3 Ella Quistgaard
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 7.25 21 PB
4 Wilhelmina Lindorff
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 5.96 22.00 53
5 Lalita Blomqvist
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 5.76 64 PB
6 Elise Olrog
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 5.62 17.00 71
7 Elsa Öster
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 5.36 83
8 Ida Alsterlund
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 5.30 84
123
Elise Olrog5.525.625.39
Wilhelmina Lindorff5.96x5.41
Elvira Ivarsson7.547.637.69
Elsa Öster5.365.044.45
Isabella Cueva Prado8.218.585.04
Lalita Blomqvist5.655.765.13
Ella Quistgaard7.257.085.79
Ida Alsterlund4.745.305.04
Tibblevallen 3
23/5 11:45
Poäng Tot. plac.
1 Olivia Letterborn
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 8.60 50.00 6
2 Agnes Nilsson
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 7.31 39.00 18
3 Moa Tjeder
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 6.33 43
4 Tyra Hoffert
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 5.56 76 SB
5 Alice Lundqvist
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 5.27 87 PB
6 Olivia Hedin
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 5.18 92
7 Tea Åkerström Rusch
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 5.04 94
8 Sara Smeds Söderman
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 5.00 96
9 Astrid Löf
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 4.63 100
10 Agnes Andersson
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 4.56 101
123
Agnes Nilsson6.416.507.31
Astrid Löf4.33x4.63
Olivia Hedin5.184.564.77
Tea Åkerström Rusch5.044.734.98
Agnes Andersson4.284.014.56
Alice Lundqvist4.505.195.27
Tyra Hoffert5.285.565.50
Sara Smeds Söderman5.004.94x
Moa Tjeder6.296.146.33
Olivia Letterborn7.227.858.60
Hässelby IP
16/5
Poäng Tot. plac.
1 Pixie Buchta Lento
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 8.06 46.00 10
2 Emelie Lagerdahl
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 7.25 37.00 22 PB
3 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 7.11 36.00 23
4 Meja In De Betou
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 6.62 29.00 33
5 Sophie Enevret
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 6.34 25.00 40
6 Ebba Wahlgren
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 6.24 46
7 Rebecca Aldensand
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 5.82 59
8 Rut Lundberg
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 5.82 19.00 60
9 Sophie Adolfsson
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 5.77 18.00 62
10 Hedda Sjölander
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 5.59 73
11 Julia Jillestam
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 5.49 77
12 Matilda Billberg
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 5.28 86
13 Meja Johansson
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 5.19 15.00 91
14 Alva Törnquist
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 4.12 106 PB
Vendela Rosengren
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) DNS
123
Meja In De Betou6.136.566.62
Nova Hedlund Carlson6.906.927.11
Emelie Lagerdahl7.256.365.92
Alva Törnquist3.794.12x
Sophie Adolfsson5.775.305.63
Sophie Enevret6.276.346.13
Meja Johansson4.864.675.19
Vendela RosengrenDNS
Ebba Wahlgren6.245.64x
Rut Lundberg5.825.515.47
Matilda Billberg5.284.674.25
Pixie Buchta Lento8.06x7.55
Hedda Sjölander5.525.505.59
Rebecca Aldensand 5.825.335.61
Julia Jillestam5.494.345.23
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
Danderyds IP 1
16/5
Vind: nwi
Poäng Tot. plac.
1 Levi Back
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 9.89 55.00 1
2 William Strömberg
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 11.25 42.00 14
3 Maximilian Läufer
Danderyds SK (F/P13)
08 Danderyds SK (F/P13) 12.50 34.00 28
4 Victor Jakobson
Danderyds SK (F/P13)
08 Danderyds SK (F/P13) 12.77 33.00 29
Danderyds IP 2
16/5
Vind: nwi
Poäng Tot. plac.
1 William Blomquist
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 10.09 54.00 2
2 Emil Svarverud Svensson
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 10.48 50.00 6
3 Ludwig Engde
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 11.45 40.00 19
4 Arvid Torelli
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 17.36 51
Enskede IP 1
19/5 17:00
Vind: +2.6
Poäng Tot. plac.
1 Felix Camarstrand
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 10.71 46.50 =9
2 Markus Järetoft
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 11.30 15
3 Anton Johansson
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 12.98 31
4 Alvin Holmgren
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 13.16 35
5 Albin Taube
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 13.97 44
Enskede IP 2
19/5 17:00
Vind: +1.7
Poäng Tot. plac.
1 Theodor Håkansson
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 10.42 52.00 4 PB
2 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 10.47 51.00 5 PB
3 Jonas Atlassi
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 10.66 48.00 8
4 Axel Victorin
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 10.71 46.50 =9
5 Sebastian Simon
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 11.31 16 PB
6 Albin Wolgast
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 11.34 18 PB
Källbrinks IP 1
16/5
Vind: -2.4
Poäng Tot. plac.
1 Theo Pantzar
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 10.72 45.00 11
2 Nemanja Opacic
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 11.33 41.00 17 PB
3 Axel Mathiesen
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 11.87 37.00 22 PB
4 Algot Särnbrink
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 12.43 25
5 Joar Stange
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 12.46 26
6 Auke Brands
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 13.21 29.00 36
7 Otto Löfdahl
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 14.65 20.50 =47
Justus Nordqvist
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) DNS
Källbrinks IP 2
16/5
Vind: -1.0
Poäng Tot. plac.
1 Alexander Granqvist
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 10.61 49.00 7
2 Rasmus Berglund
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 11.50 39.00 20 SB
3 Nelson Manneh
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 12.14 24
4 Vincent Yllén
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 13.03 33
5 Simon Solenberg Sjöström
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 13.62 39
6 Michael Khamou
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 13.91 43
Oscar Carlén
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) DNS
Jacob Engver
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) DNS
Elliot Sjöberg
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) DNS
Tibblevallen 1
23/5 15:05
Vind: +2.8
Poäng Tot. plac.
1 Vasco Arana Håkanson
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 12.48 35.00 27
2 Arvin Ostner
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 13.56 27.00 38
3 Wilhelm Spainhour
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 14.76 19.00 49
4 Gustaf Lindell von Scheven
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 14.78 50
Tim Gabrielson
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) DNS
Tibblevallen 2
23/5 15:05
Vind: +2.2
Poäng Tot. plac.
1 William Clason
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 11.86 38.00 21
2 Theodor Pietreanu
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 13.02 31.00 32
3 Sebastian Lörstad
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 13.64 26.00 40
4 Ludvig Gjötterberg
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 13.70 24.00 42
5 Alex Ejendal
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 14.64 22.00 46
6 Samuel Ullberg
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 14.65 20.50 =47
Hässelby IP 1
16/5
Vind: +0.1
Poäng Tot. plac.
1 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 10.13 53.00 3 PB
2 Vilgot Didrikson
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 10.92 44.00 12 PB
3 Moltas Wendel
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 11.95 36.00 23 PB
Hässelby IP 2
16/5
Vind: -0.3
Poäng Tot. plac.
1 Wilmer Davidgård
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 10.96 43.00 13
2 Oskar Halfwordson
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 12.93 32.00 30
Philip Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) DNS
Fredrik Danielsson
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) DNS
Hässelby IP 3
16/5
Vind: +0.7
Poäng Tot. plac.
1 Milo Lundgren
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 13.22 28.00 37
2 Nore Wennergren
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 13.65 25.00 41
3 Frank Ahnborg
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 14.63 23.00 45
Hässelby IP
16/5
Vind: +0.1
Poäng Tot. plac.
1 Leo Mahon
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 13.12 30.00 34
P13 Stav
Danderyds IP
16/5 13:30
Poäng Tot. plac.
1 Levi Back
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 310 55.00 1
2 Emil Svarverud Svensson
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 205 47.50 =8
3 Oliver Carlsson
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 190 43.50 =12
4 Maximilian Läufer
Danderyds SK (F/P13)
08 Danderyds SK (F/P13) 175 38.00 =18
5 Ludwig Engde
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 175 34.00 =22 PB
6 William Strömberg
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 115 21.50 =45
100115130145160175190205220235250265280295310325340
Levi Back---oxxoxxx
Ludwig Engde--ooxxooxxx
William Strömbergooxxx
Maximilian Läuferooooooxxx
Emil Svarverud Svensson--ooooxoxoxxx
Oliver Carlssonoooooxooxxx
Trollbäckens IP
19/5 17:30
Poäng Tot. plac.
1 Marcus Björklund
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 220 53.00 3
2 Viktor Melén
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 190 43.50 =12 PB
=3 Oscar Johansson
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 175 36.50 =20
=3 Emmanuel Eneh
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 175 36.50 =20
5 Emil Ahlepil
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 160 32.00 28
6 Jakob Melén
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 160 31.00 32
7 Alexander Bergemalm
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 145 27.50 =35
7 Viggo Rostmark
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 145 27.50 =35
9 Viggo Bäckström
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 130 23.00 44
Bruno Lönnerstam
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) x
100115130145160175190205220235
Viggo Bäckströmoxxoxxoxxx
Viktor Melénoooooxooxxx
Bruno Lönnerstamxxx
Oscar Johanssonooooxooxxx
Alexander Bergemalmooooxxx
Jakob Melénoooxoxoxxx
Viggo Rostmarkooooxxx
Emil Ahlepiloooooxxx
Marcus Björklundoooooooxoxoxxx
Emmanuel Enehooxooooxxx
Källbrinks IP
16/5
Poäng Tot. plac.
1 Alexander Granqvist
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 190 45.50 =10
=2 Elliot Sjöberg
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 190 41.50 =14
=2 Nemanja Opacic
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 190 41.50 =14
4 Rasmus Berglund
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 190 39.50 =16 PB
4 Vincent Yllén
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 190 39.50 =16
6 Theo Pantzar
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 175 =18
7 Joar Stange
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 175 26
8 Simon Solenberg Sjöström
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 175 27
9 Algot Särnbrink
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 160 =29
10 Michael Khamou
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 160 31
11 Arvid Samuelsson Schildt
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 145 =35
12 Nelson Manneh
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 145 =38
13 Erik Jönsson
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 130 43
=14 Otto Löfdahl
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 100 19.00 =47
=14 Auke Brands
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 100 19.00 =47
100115130145160175190205
Rasmus Berglund---xoooxxoxxx
Alexander Granqvist-ooooooxxx
Nelson Manneh-oxooxxx
Otto Löfdahlxoxxx
Joar Stange-ooooxoxxx
Erik Jönsson-oxxoxxx
Elliot Sjöberg-o-oooxxoxxx
Michael Khamou-oxxoxooxxx
Algot Särnbrink-ooxooxxx
Nemanja Opacic---oooxxoxxx
Theo Pantzar--ooooxxx
Simon Solenberg Sjöström-ooooxxoxxx
Vincent Yllén-ooooxoxxoxxx
Arvid Samuelsson Schildt-oooxxx
Auke Brandsxoxxx
Enskede IP pool 1
16/5
Poäng Tot. plac.
=1 Jonas Atlassi
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 205 51.00 =4
=1 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 205 51.00 =4 PB
1 Theodor Håkansson
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 205 51.00 =4 PB
4 Sebastian Simon
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 205 49.00 7 PB
5 Albin Wolgast
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 190 45.50 =10 SB
6 Anton Johansson
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 175 =22 PB
7 Markus Järetoft
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 160 =29
8 Axel Victorin
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 145 =38 PB
100115130145160175190205220
Anton Johansson-oooxxooxxx
Jonas Atlassi---oooooxxx
Sebastian Simon---ooooxoxxx
Benjamin Wilkinson---oooooxxx
Theodor Håkansson---oooooxxx
Albin Wolgast--oooooxxx
Axel Victorin--xooxxx
Markus Järetoftoooxooxxx
Tibblevallen
23/5 15:25
Poäng Tot. plac.
1 Theodor Pietreanu
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 160 29.50 =33 PB
1 Alex Ejendal
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 160 29.50 =33 PB
3 William Clason
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 145 25.50 =38 PB
4 Vasco Arana Håkanson
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 115 21.50 =45
=5 Wilhelm Spainhour
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 100 16.50 =50
=5 Arvin Ostner
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 100 16.50 =50
Ludvig Gjötterberg
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) x
Tim Gabrielson
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) x
Otto Sandklo
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) x
Sebastian Lörstad
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) x
Samuel Ullberg
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) x
100115130145160175
William Clasonooxooxxx
Theodor Pietreanuooxooxxoxxx
Alex Ejendalooxooxxoxxx
Wilhelm Spainhourxxoxxx
Ludvig Gjötterbergxxx
Arvin Ostnerxxoxxx
Vasco Arana Håkansonooxxx
Tim Gabrielsonxxx
Otto Sandklo xxx
Sebastian Lörstadxxx
Samuel Ullbergxxx
Hässelby IP
16/5
Poäng Tot. plac.
1 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 235 54.00 2 PB
2 Wilmer Davidgård
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 205 47.50 =8
3 Nore Wennergren
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 175 34.00 =22 =PB
3 Oskar Halfwordson
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 175 34.00 =22
5 Milo Lundgren
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 145 25.50 =38
6 Moltas Wendel
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 130 24.00 42
7 Wilhelm Holtzberg Beming
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 100 19.00 =47
Philip Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) DNS
Vilgot Didrikson
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) DNS
Fredrik Danielsson
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) DNS
Frank Ahnborg
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) x
100115130145160175190205220235250
Edwin Larripa Taxellooooooxooxoxoxxx
Nore Wennergrenoxoooxooxxx
Oskar Halfwordsonooxoxoooxxx
Moltas Wendelooxoxxx
Frank Ahnborgxxx
Wilhelm Holtzberg Bemingxoxxx
Milo Lundgren xooooxxx
Wilmer Davidgårdooooooxoxoxxx
P13 Längd
Hoppzon
Danderyds IP
16/5
Poäng Tot. plac.
1 William Blomquist
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 5.04 nwi 55.00 1
2 Emil Svarverud Svensson
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 4.90 nwi 54.00 2
3 Levi Back
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 4.65 nwi 46.00 10
4 Ludwig Engde
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 4.50 nwi 42.00 14
5 William Strömberg
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 4.49 nwi 41.00 15
6 Knut Arlehov
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 3.78 nwi 45
7 Maximilian Läufer
Danderyds SK (F/P13)
08 Danderyds SK (F/P13) 3.52 nwi 14.00 60
8 Victor Jakobson
Danderyds SK (F/P13)
08 Danderyds SK (F/P13) 3.25 nwi 8.00 70
9 Valter Johansson
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 3.13 nwi 73
10 Arvid Torelli
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 2.89 nwi 78
123
William Strömberg4.49 nwi4.46 nwi4.26 nwi
Levi Back0.01 nwi0.01 nwi4.65 nwi
Ludwig Engde4.50 nwi4.46 nwi4.43 nwi
Emil Svarverud Svensson4.90 nwi4.77 nwi4.70 nwi
Arvid Torelli2.86 nwi2.89 nwi2.82 nwi
Valter Johansson2.90 nwi3.08 nwi3.13 nwi
Victor Jakobson3.15 nwi3.16 nwi3.25 nwi
Maximilian Läufer3.36 nwi3.52 nwi3.26 nwi
Knut Arlehov3.56 nwi3.57 nwi3.78 nwi
William Blomquist2.18 nwi5.04 nwi0.01 nwi
Trollbäckens IP 1
19/5 18:00
Poäng Tot. plac.
1 Matthew Applequist
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 3.93 nwi 27.00 36
2 Leon Munoz
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 3.87 nwi 23.00 41
3 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 3.68 nwi 51
4 André Siljeholm
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 3.48 nwi 63
5 Natan Yemane
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 3.43 nwi 66
6 Melvin Heldt Lindahl
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 3.23 nwi 71
123
Natan Yemane2.31 nwi3.01 nwi3.43 nwi
Melvin Heldt Lindahl3.15 nwi3.23 nwi3.23 nwi
Leon Munoz3.52 nwi3.53 nwi3.87 nwi
Theodor Dauner3.50 nwi3.68 nwi3.65 nwi
Matthew Applequist3.60 nwi3.79 nwi3.93 nwi
André Siljeholm3.39 nwi3.48 nwi3.39 nwi
Trollbäckens IP 2
19/5 19:30
Poäng Tot. plac.
1 Oscar Johansson
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 4.86 +0.8 53.00 3 PB
2 Emmanuel Eneh
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 4.35 +0.5 37.00 20
3 Marcus Björklund
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 4.27 0.0 35.00 23
4 Emil Ahlepil
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 4.23 0.0 32.00 26 PB
5 Viggo Rostmark
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 4.08 0.0 31.00 30
6 Viktor Melén
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 3.82 +0.8 22.00 43 SB
7 Viggo Bäckström
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 3.77 +0.3 21.00 46
8 Jakob Melén
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 3.74 0.0 48 SB
9 Bruno Lönnerstam
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 3.60 +0.7 15.00 56 PB
10 Alexander Bergemalm
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 3.08 +0.2 74
123
Oscar Johansson4.86 +0.84.63 0.04.45 0.0
Viktor Melén3.82 +0.8x 3.50 0.0
Jakob Melén3.35 0.03.74 0.0x
Emil Ahlepil4.04 0.04.23 0.04.06 0.0
Viggo Rostmark3.98 0.03.85 +0.24.08 0.0
Bruno Lönnerstamx 3.60 +0.73.44 0.0
Emmanuel Enehx 3.57 0.04.35 +0.5
Marcus Björklund4.27 0.03.88 0.03.89 +0.9
Alexander Bergemalm3.08 +0.22.80 0.02.91 +0.6
Viggo Bäckström3.71 +0.23.70 0.03.77 +0.3
Källbrinks IP
19/5 17:00
Poäng Tot. plac.
1 Theo Pantzar
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 4.56 +0.3 44.00 12 PB
2 Rasmus Berglund
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 4.40 +2.1 39.00 18
3 Alexander Granqvist
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 4.37 +0.8 38.00 19
4 Algot Särnbrink
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 4.34 +1.1 36.00 21
5 Nemanja Opacic
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 4.26 +2.4 34.00 24
6 Axel Mathiesen
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 4.14 +1.8 27 PB
7 Nelson Manneh
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 4.11 +0.3 28
8 Simon Solenberg Sjöström
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 4.11 +0.5 29
9 Vincent Yllén
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 4.05 +1.0 31
10 Auke Brands
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 4.02 +1.5 29.00 33
11 Tore Andersson
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 3.97 +2.1 34
12 Otto Löfdahl
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 3.97 +2.6 28.00 35
13 Michael Khamou
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 3.75 +0.3 47
14 Erik Jönsson
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 3.68 +2.1 52
15 Elliot Sjöberg
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 3.58 +1.0 57
16 Arvid Samuelsson Schildt
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 3.54 0.0 58
17 Joar Stange
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 3.53 +0.3 59
18 Noah Öhrström
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 3.44 +1.4 65
Sigge Nilzén
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) -
Oscar Carlén
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) -
Jacob Engver
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) -
123
Theo Pantzar4.52 +1.44.56 +0.34.55 +0.3
Nemanja Opacic4.21 +2.64.13 +3.04.26 +2.4
Rasmus Berglund- 4.10 +2.54.40 +2.1
Sigge Nilzén- - -
Axel Mathiesen4.00 +1.24.14 +1.83.84 +1.5
Oscar Carlén-
Tore Andersson3.97 +2.13.97 +1.8-
Alexander Granqvist- 4.32 0.04.37 +0.8
Elliot Sjöberg3.58 +1.0- -
Joar Stange3.53 +0.33.22 +2.43.48 +0.5
Vincent Yllén4.05 +1.03.79 +2.63.83 +2.4
Michael Khamou3.75 +0.33.56 0.03.59 +1.2
Erik Jönsson- - 3.68 +2.1
Simon Solenberg Sjöström4.11 +0.53.91 +2.03.86 +3.0
Jacob Engver-
Arvid Samuelsson Schildt3.42 +0.4- 3.54 0.0
Nelson Manneh4.11 +0.34.01 0.04.06 0.0
Algot Särnbrink4.16 +0.94.21 0.04.34 +1.1
Otto Löfdahl3.93 0.03.97 +2.63.95 +1.0
Auke Brands3.87 0.04.02 +1.53.90 +1.4
Noah Öhrström3.44 +1.4- 3.43 0.0
Enskede IP
19/5 20:00
Poäng Tot. plac.
1 Jonas Atlassi
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 4.79 -1.0 52.00 4
2 Felix Camarstrand
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 4.73 0.0 51.00 5 PB
3 Axel Victorin
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 4.71 0.0 49.00 7 PB
4 Sebastian Simon
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 4.68 0.0 47.00 9 PB
5 Theodor Håkansson
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 4.52 0.0 43.00 13
6 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 4.49 -1.0 16 SB
7 Albin Wolgast
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 4.34 0.0 22 PB
8 Anton Johansson
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 3.88 -1.1 38 PB
9 Markus Järetoft
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 3.85 0.0 42 PB
10 Alvin Holmgren
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 3.80 -0.8 44
11 Albin Taube
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 3.18 +0.3 72 PB
123
Benjamin Wilkinson4.42 -1.04.49 -1.04.38 0.0
Axel Victorin4.63 0.04.60 -1.44.71 0.0
Sebastian Simon4.43 0.04.68 0.04.50 0.0
Albin Wolgast3.74 -1.03.85 -1.54.34 0.0
Felix Camarstrand4.34 0.04.30 0.04.73 0.0
Anton Johansson3.88 -1.13.84 0.03.75 0.0
Markus Järetoft3.79 -1.03.85 0.03.76 0.0
Albin Taube3.18 +0.33.14 0.03.11 -1.4
Jonas Atlassi4.75 0.04.13 0.04.79 -1.0
Theodor Håkansson4.22 -1.14.38 -2.14.52 0.0
Alvin Holmgren3.52 0.03.78 0.03.80 -0.8
Tibblevallen
23/5 17:15
Poäng Tot. plac.
1 William Clason
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 4.04 -1.0 30.00 32 PB
2 Theodor Pietreanu
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 3.92 -1.2 26.00 37
3 Gustaf Lindell von Scheven
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 3.72 -0.8 20.00 49
4 Alex Ejendal
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 3.65 -0.3 18.00 53 SB
5 Vasco Arana Håkanson
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 3.64 -1.5 17.00 54
6 Samuel Ullberg
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 3.49 0.0 13.00 61 SB
7 Tim Gabrielson
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 3.49 -0.9 12.00 62
8 Wilhelm Spainhour
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 3.47 -1.2 11.00 64 SB
9 Malcolm Buhré Kervefors
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 3.30 0.0 9.00 69
10 Arvin Ostner
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 3.03 0.0 7.00 76
11 Sebastian Lörstad
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 2.98 0.0 77
123
Wilhelm Spainhour3.39 -0.13.32 -0.43.47 -1.2
Alex Ejendal3.34 -1.03.65 -0.33.40 -1.2
Samuel Ullberg3.38 0.03.49 0.03.48 -0.5
William Clason3.88 0.04.04 -1.03.92 -0.6
Gustaf Lindell von Scheven3.72 -0.8x x
Arvin Ostner3.01 -0.23.03 0.02.76 -1.8
Theodor Pietreanux 3.92 -1.2x
Tim Gabrielson3.34 -0.73.49 -0.93.43 -1.4
Vasco Arana Håkanson3.50 -0.93.45 0.03.64 -1.5
Malcolm Buhré Kervefors3.30 0.03.00 -1.93.24 -1.2
Sebastian Lörstad2.98 0.02.81 -1.92.91 -1.2
Hässelby IP
16/5
Poäng Tot. plac.
1 Vilgot Didrikson
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 4.71 +1.1 50.00 6 PB
2 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 4.69 +0.7 48.00 8 PB
3 Philip Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 4.61 +0.7 45.00 11
4 Wilmer Davidgård
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 4.43 +1.1 40.00 17 PB
5 Moltas Wendel
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 4.24 0.0 33.00 25 PB
6 Oskar Halfwordson
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 3.88 +1.5 25.00 39
7 Milo Lundgren
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 3.87 +0.5 24.00 40
8 Fredrik Danielsson
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 3.71 0.0 19.00 50 SB
9 Wilhelm Holtzberg Beming
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 3.63 0.0 16.00 55
10 Nore Wennergren
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 3.42 0.0 10.00 67
11 Leo Mahon
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 3.40 0.0 68
12 Frank Ahnborg
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 3.07 +0.1 75
123
Vilgot Didrikson4.37 0.04.65 0.04.71 +1.1
Edwin Larripa Taxell4.69 +0.74.32 +1.64.51 +1.4
Wilmer Davidgård4.00 +0.44.25 +0.24.43 +1.1
Moltas Wendel4.07 0.04.24 0.04.11 +0.7
Oskar Halfwordson3.68 0.03.71 +0.13.88 +1.5
Fredrik Danielsson3.71 0.03.57 0.03.71 0.0
Nore Wennergren3.42 0.03.26 +2.03.29 +0.6
Wilhelm Holtzberg Beming3.63 0.0x 3.30 +1.4
Frank Ahnborg3.07 +0.12.46 0.03.04 +1.5
Milo Lundgren 3.70 +1.13.87 +0.53.75 +1.9
Philip Antivilo Lindsjöö4.19 0.04.59 +0.54.61 +0.7
Leo Mahon2.59 +0.43.40 0.03.38 +0.8
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
Danderyds IP
16/5
Poäng Tot. plac.
1 Levi Back
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 11.14 54.00 2 PB
2 William Strömberg
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 10.66 52.00 4 PB
3 Ludwig Engde
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 10.20 51.00 5 PB
4 Oliver Carlsson
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 8.83 43.00 13
5 Emil Svarverud Svensson
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 8.69 41.00 15
6 Maximilian Läufer
Danderyds SK (F/P13)
08 Danderyds SK (F/P13) 5.89 14.00 60
7 Valter Johansson
Turebergs FK (F/P13)
08 Turebergs FK (F/P13) 5.60 66 PB
8 Victor Jakobson
Danderyds SK (F/P13)
08 Danderyds SK (F/P13) 5.41 9.00 69 PB
123
Levi Back11.1410.2110.39
William Strömberg9.7310.3610.66
Ludwig Engde8.919.8710.20
Valter Johansson5.555.435.60
Victor Jakobson5.415.104.95
Maximilian Läuferx5.895.78
Emil Svarverud Svensson8.558.698.20
Oliver Carlsson7.688.718.83
Trollbäckens IP 1
19/5 19:30
Poäng Tot. plac.
1 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 7.14 28.00 33 PB
2 Natan Yemane
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 6.39 19.00 48
3 Ivan Rutherhagen
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 6.20 57 PB
4 André Siljeholm
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 5.71 63
5 Leon Munoz
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 5.44 68
6 Melvin Heldt Lindahl
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 5.28 71
7 Matthew Applequist
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 4.78 76
123
Melvin Heldt Lindahl3.994.885.28
Theodor Dauner6.697.146.98
Ivan Rutherhagenx6.20x
Leon Munoz5.44x5.28
André Siljeholm5.715.475.38
Matthew Applequistx4.784.24
Natan Yemane6.276.136.39
Trollbäckens IP 2
19/5 19:00
Poäng Tot. plac.
1 Marcus Björklund
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 8.56 38.00 18 PB
2 Viktor Melén
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 7.20 29.00 31 PB
3 Emil Ahlepil
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 7.10 26.00 35 PB
4 Emmanuel Eneh
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 7.04 25.00 37
5 Jakob Melén
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 6.67 22.00 42
6 Viggo Rostmark
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 6.44 20.00 46
7 Oscar Johansson
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 6.36 18.00 49 PB
8 Bruno Lönnerstam
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 6.21 15.00 56
9 Viggo Bäckström
Mälarhöjdens IK (F/P13)
08 Mälarhöjdens IK (F/P13) 6.17 58
10 Alexander Bergemalm
Hanvikens SK (F/P13)
08 Hanvikens SK (F/P13) 4.57 80
123
Marcus Björklund8.078.498.56
Alexander Bergemalm4.164.574.17
Emmanuel Eneh6.547.04x
Jakob Melén6.566.676.58
Oscar Johansson6.366.136.14
Emil Ahlepil7.106.816.68
Viktor Melén7.106.637.20
Viggo Rostmark5.506.246.44
Bruno Lönnerstam6.215.736.04
Viggo Bäckström6.176.045.98
Källbrinks IP
16/5
Poäng Tot. plac.
1 Alexander Granqvist
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 9.16 47.00 9
2 Rasmus Berglund
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 8.98 45.00 11 PB
3 Elliot Sjöberg
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 8.92 44.00 12
4 Erik Jönsson
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 7.69 37.00 20
5 Theo Pantzar
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 7.65 36.00 21
6 Auke Brands
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 7.54 35.00 22
7 Otto Löfdahl
Hellas FK (F/P13)
08 Hellas FK (F/P13) 7.14 27.00 34
8 Axel Mathiesen
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 7.08 36
9 Vincent Yllén
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 6.75 39
10 Arvid Samuelsson Schildt
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 6.49 45
11 Simon Solenberg Sjöström
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 6.35 51
12 Algot Särnbrink
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 6.33 52
13 Joar Stange
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 6.26 55
14 Michael Khamou
Huddinge AIS (F/P13)
08 Huddinge AIS (F/P13) 4.62 78
123
Rasmus Berglund8.988.23-
Theo Pantzar7.537.277.65
Elliot Sjöberg7.758.228.92
Alexander Granqvist7.919.139.16
Erik Jönsson7.327.697.19
Arvid Samuelsson Schildt6.406.006.49
Simon Solenberg Sjöström5.846.166.35
Otto Löfdahl6.896.867.14
Algot Särnbrink6.335.956.16
Joar Stange5.425.366.26
Vincent Yllén6.756.446.61
Auke Brands7.377.227.54
Axel Mathiesen5.356.437.08
Michael Khamou4.62--
Enskede IP
16/5
Poäng Tot. plac.
1 Ricky Wahlberg
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 11.35 55.00 1 PB
2 Vincent Huselius
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 9.50 49.00 7
3 Sebastian Simon
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 8.75 42.00 14 PB
4 Jonas Atlassi
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 8.69 40.00 16
5 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 8.68 39.00 17 PB
6 Oscar Green
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 8.37 19
7 Alvin Holmgren
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 7.53 24 PB
8 Albin Wolgast
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 7.35 27 PB
9 Axel Victorin
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 7.33 28 PB
10 Markus Järetoft
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 7.20 32
11 Theodor Håkansson
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 6.68 41
12 Felix Camarstrand
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 6.56 44
13 Axel Öhrner
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 6.33 53 PB
14 Anton Johansson
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 6.15 59
15 Albin Taube
Hammarby IF (F/P13)
08 Hammarby IF (F/P13) 4.01 81 SB
123
Ricky Wahlberg11.3510.6211.35
Sebastian Simon8.758.508.35
Benjamin Wilkinson8.688.258.33
Albin Wolgast6.777.357.14
Axel Victorin6.827.277.33
Alvin Holmgren6.286.577.53
Axel Öhrner6.135.756.33
Albin Taube-3.994.01
Markus Järetoft6.887.206.62
Vincent Huselius9.508.989.44
Oscar Green7.938.377.39
Theodor Håkansson6.46-6.68
Jonas Atlassi6.958.698.27
Felix Camarstrand5.736.396.56
Anton Johansson5.116.156.03
Tibblevallen
23/5 16:15
Poäng Tot. plac.
1 William Clason
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 7.54 34.00 23 PB
2 Theodor Pietreanu
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 6.68 23.00 40
3 Otto Sandklo
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 6.62 21.00 43
4 Ludvig Gjötterberg
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 6.35 17.00 50
5 Vasco Arana Håkanson
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 5.83 13.00 61
6 Sebastian Lörstad
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 5.70 12.00 64
7 Alex Ejendal
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 5.63 11.00 65
8 Wilhelm Spainhour
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 5.48 10.00 67 PB
9 Malcolm Buhré Kervefors
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 5.29 8.00 70
10 Matheo Carpelan
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 5.10 73
11 Samuel Ullberg
Täby IS (F/P13)
08 Täby IS (F/P13) 4.97 7.00 74 SB
12 Tim Gabrielson
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 4.97 75
13 Arvin Ostner
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 4.63 77
14 Gustaf Lindell von Scheven
IFK Lidingö (F/P13)
08 IFK Lidingö (F/P13) 4.57 79
123
William Clason6.847.057.54
Wilhelm Spainhour5.345.485.11
Samuel Ullberg4.724.974.39
Vasco Arana Håkansonx5.835.14
Ludvig Gjötterberg5.896.356.25
Malcolm Buhré Kervefors5.044.795.29
Tim Gabrielson4.524.504.97
Sebastian Lörstad4.945.705.34
Arvin Ostner4.434.474.63
Theodor Pietreanu6.396.506.68
Otto Sandklo 6.626.205.63
Matheo Carpelan5.104.873.73
Alex Ejendalx5.635.33
Gustaf Lindell von Scheven4.574.574.57
Hässelby IP
16/5
Poäng Tot. plac.
1 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 10.67 53.00 3 PB
2 Wilmer Davidgård
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 10.02 50.00 6 PB
3 Vilgot Didrikson
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 9.45 48.00 8 PB
4 Fredrik Danielsson
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 9.06 46.00 10 PB
5 Philip Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 7.51 33.00 25
6 Wilhelm Holtzberg Beming
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 7.50 32.00 26
7 Moltas Wendel
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 7.29 31.00 29 PB
8 Oskar Thews
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 7.21 30.00 30 PB
9 Leo Mahon
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 7.03 24.00 38
10 Oskar Halfwordson
Bromma IF (F/P13)
08 Bromma IF (F/P13) 6.41 47 PB
11 Milo Lundgren
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 6.27 16.00 54
12 Nore Wennergren
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 5.74 62 PB
13 Frank Ahnborg
Hässelby SK (F/P13)
08 Hässelby SK (F/P13) 5.14 72 PB
123
Edwin Larripa Taxell10.67x10.40
Wilmer Davidgård9.509.4210.02
Vilgot Didrikson8.798.779.45
Fredrik Danielsson8.618.979.06
Oskar Thews7.037.217.02
Moltas Wendel6.605.977.29
Oskar Halfwordson5.746.416.17
Nore Wennergren5.745.294.29
Frank Ahnborg5.144.674.90
Milo Lundgren 6.275.635.35
Leo Mahon5.977.035.68
Wilhelm Holtzberg Beming7.507.417.44
Philip Antivilo Lindsjööx7.516.27
P12 60 m häck
Höjd: 76.2cm
Danderyds IP 1
16/5 11:30
Vind: nwi
Poäng Tot. plac.
1 Carl Grindange
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 10.91 52.00 4
2 Axel Falk
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 11.20 50.00 6
3 Jack Forssmed
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 12.69 29
4 Oskar Källström
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 14.05 57
5 Gabriel Melander
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 14.13 58
Danderyds IP 2
16/5 11:30
Vind: nwi
Poäng Tot. plac.
1 Trausti Mar Dagsson
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 11.30 49.00 7
2 Kofi Amofah
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 12.52 30.00 26
3 Axel Stolt
Danderyds SK (F/P12)
09 Danderyds SK (F/P12) 12.95 24.00 36
4 Luca Nordertgaard
Danderyds SK (F/P12)
09 Danderyds SK (F/P12) 13.41 20.00 47
Danderyds IP 3
16/5 11:30
Vind: nwi
Poäng Tot. plac.
1 Viktor Berg
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 12.04 41.00 15
2 Arvid Lambourne
Danderyds SK (F/P12)
09 Danderyds SK (F/P12) 12.77 28.00 31
3 Edvin Lundberg
Danderyds SK (F/P12)
09 Danderyds SK (F/P12) 13.16 23.00 40
4 Liam Knutsson
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 13.56 48
Källbrinks IP
19/5 19:00
Vind: +0.9
Poäng Tot. plac.
1 Ville Mårtensson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 11.51 47.00 9
2 Hannes Bergkvist
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 12.35 31.00 25
3 Elis Rosenström
Hellas FK (F/P12)
09 Hellas FK (F/P12) 12.91 25.00 35
4 Olle Wärlegård
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 13.28 41
5 Lukas Goodband
Hellas FK (F/P12)
09 Hellas FK (F/P12) 13.71 19.00 49
Jonathan Stålgren
Hellas FK (F/P12)
09 Hellas FK (F/P12) DNS
Enskede IP 1
19/5 17:15
Vind: +0.6
Poäng Tot. plac.
1 Theodor Gutke
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 10.33 54.00 2
2 Jonatan Borg
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 12.22 34.00 22 SB
3 Oliver Micanovic
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 12.28 33.00 23
4 Jumanne Hackett
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 12.90 34
5 Jordan Nordstrand
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 13.03 37
Enskede IP 2
19/5 17:30
Vind: +1.3
Poäng Tot. plac.
1 Wille Wåhlin
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 12.81 27.00 32
2 Olle Eide-Jensen
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 13.29 =42
3 Yonis Carp
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 14.94 70
4 Rufus Stadler
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 15.83 72
Enskede IP 3
19/5 17:30
Vind: +1.8
Poäng Tot. plac.
1 Alessandro Mancinella
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 12.06 39.50 =16
2 Olle Buchmayer
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 13.09 39
3 Axel Alberts
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 13.29 =42
4 Hampus Eklöf
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 13.90 53
5 Vilhelm Öjemar
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 14.25 63
6 Tage Fall
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 14.62 66
Tibblevallen 1
23/5 13:00
Vind: -0.9
Poäng Tot. plac.
1 Alex Lundgren
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 10.87 53.00 3
2 Nils Grufman
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 11.31 48.00 8 SB
3 Jeppe Karlsson
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 11.68 46.00 10
4 Oscar Helge
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 12.18 35.00 21 SB
5 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 12.34 32.00 24
6 Axel Jonell
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 12.59 29.00 27
7 Nils Dahlstedt
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 12.75 30
Tibblevallen 2
23/5 13:00
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Malcolm Suatan
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 11.96 43.00 13
2 Filip Björklund
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 14.03 16.00 56
3 Emil Corlevi
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 14.23 62
4 Oskar Bonnevier
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 14.66 67
Vilmer Feldmann
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) DNS
Tibblevallen 3
23/5 13:00
Vind: +1.1
Poäng Tot. plac.
1 Sasha Nyoni
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 10.97 51.00 5
2 Erik Hanses
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 13.40 21.00 46
3 Simon Lundgren
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 14.21 60
4 Otto Uväng
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 15.46 71
5 Benjamin Galan Björkman
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 17.36 73
Hugo Sundström
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) DNS
Hässelby IP 1
16/5
Vind: +1.6
Poäng Tot. plac.
1 Ivar Olsson
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 9.73 55.00 1
2 Moritz Bruch
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 12.83 26.00 33
3 Alvin Daniels
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 13.32 22.00 44
Bruno Brobacke
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) DNS
Hässelby IP 2
16/5
Vind: +1.4
Poäng Tot. plac.
1 Eliah Andersson
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 11.85 44.00 12
2 Hugo Dahl
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 12.07 37.50 =18
3 Magnus Claesson
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 13.73 18.00 50
4 Gustav Rognes
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 14.22 61
Hässelby IP 3
16/5
Vind: +0.5
Poäng Tot. plac.
1 David Ahlberg
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 12.01 42.00 14
2 Wilmer Hägg
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 13.79 17.00 51
3 Elliot Åkerberg
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 13.99 55
4 Elias Ghazi
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 14.43 15.00 65
Hässelby IP 4
16/5
Vind: -0.7
Poäng Tot. plac.
1 Svante Rignell
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 11.73 45.00 11
2 Alexander Zuccato
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 14.16 59
3 Leo Bentancour
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 14.34 64
4 Elias Spiridopoulos Petersson
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 14.86 69
Källbrink 2
23/5 10:00
Vind: +2.3
Poäng Tot. plac.
1 Leo Sonesson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 12.07 37.50 =18
2 Harald Wahlin
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 12.15 36.00 20
3 Albin Fjällström
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 12.65 28
4 Elias Gimfall
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 13.87 52
5 Måns Gimfall
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 14.72 68
Simon Haraldsson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) DNS
Magne Nordström
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) DNS
Källbrink 3
23/5 10:05
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Joar Larsson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 12.06 39.50 =16
2 Alexander Zielfelt
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 13.06 38
3 Alfred Stålnacke
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 13.34 45
4 Samuel Werner
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 13.97 54
Axel Forsgren
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) DNS
Oscar Thulin
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) DNS
P12 Höjd
Danderyds IP
16/5
Poäng Tot. plac.
1 Trausti Mar Dagsson
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 144 53.50 =2
2 Carl Grindange
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 144 49.00 7 PB
3 Viktor Berg
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 140 47.00 9 PB
4 Kofi Amofah
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 132 41.50 =14
5 Dennis Omazic
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 132 38.00 18 PB
6 Axel Falk
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 128 25 PB
7 Jack Forssmed
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 120 =40 PB
8 Edvin Lundberg
Danderyds SK (F/P12)
09 Danderyds SK (F/P12) 116 18.00 =55
9 Axel Stolt
Danderyds SK (F/P12)
09 Danderyds SK (F/P12) 116 16.00 60
10 Gabriel Melander
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 112 =61
11 Luca Nordertgaard
Danderyds SK (F/P12)
09 Danderyds SK (F/P12) 112 15.00 64
12 Oskar Källström
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 104 =79
13 Arvid Lambourne
Danderyds SK (F/P12)
09 Danderyds SK (F/P12) 100 5.00 87
96100104108112116120124128132136140144148
Viktor Berg------oooooxxoxxx
Carl Grindange----ooooooxooxxoxxx
Dennis Omazic-oooooooxoxoxxx
Jack Forssmed-oooooxoxxx
Axel Falk-ooooooxxoxxoxxx
Luca Nordertgaard-ooxooxxx
Arvid Lambourneooxxx
Trausti Mar Dagsson----oooooooooxxx
Kofi Amofahoooooooxoooxxx
Axel Stolt-oooxxoxoxxx
Edvin Lundberg-ooxoooxxx
Gabriel Melanderoooooxxx
Oskar Källströmoooxxx
Trollbäckens IP 1
19/5 18:15
Poäng Tot. plac.
1 Anton Drufva
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 120 22.50 =40
2 Melvin Kotander
Hanvikens SK (F/P12)
09 Hanvikens SK (F/P12) 112 13.50 =66
2 Bruno Holmer
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 112 13.50 =66
4 Oliver Wallbom
Hanvikens SK (F/P12)
09 Hanvikens SK (F/P12) 112 12.00 68
5 Stellan Ronnheden
Hanvikens SK (F/P12)
09 Hanvikens SK (F/P12) 108 8.00 =75
6 Filip Borg
Hanvikens SK (F/P12)
09 Hanvikens SK (F/P12) 104 7.00 =81
7 Elton Spong
Hanvikens SK (F/P12)
09 Hanvikens SK (F/P12) 104 6.00 =83
8 Samuel Oliveira
Hanvikens SK (F/P12)
09 Hanvikens SK (F/P12) 104 86
96100104108112116120124
Elton Spongooxxoxxx
Filip Borgxoooxxx
Oliver Wallbom-ooxxoxoxxx
Melvin Kotander-oooxoxxx
Anton Drufvaooooooxox
Samuel Oliveiraxoxoxxoxxx
Stellan Ronnhedenoooxoxxx
Bruno Holmerooooxoxxx
Trollbäckens IP 2
19/5 19:15
Poäng Tot. plac.
1 Alfred Lorentzon
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 120 24.50 =37
2 Carl Koit
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 116 19.50 =51
3 Isak Larsson
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 108 10.00 73
4 Samuel Härkegård Wulff
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 108 =75 SB
Tor Zettergren
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) x
96100104108112116120124
Samuel Härkegård Wulff---xoxxx
Carl Koit---oooxxx
Alfred Lorentzon---ooooxxx
Isak Larssonooxooxxx
Tor Zettergrenxxx
Källbrinks IP
19/5 19:00
Poäng Tot. plac.
1 Noah Norberg
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 144 50.50 =5
2 Ville Mårtensson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 132 41.50 =14
3 Sixten Norrbro Asp
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 116 =51
4 Theo Wikström
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 116 59
5 Olle Wärlegård
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 112 =61
6 Elis Rosenström
Hellas FK (F/P12)
09 Hellas FK (F/P12) 108 11.00 =70
6 Hannes Bergkvist
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 108 =70
8 Lukas Goodband
Hellas FK (F/P12)
09 Hellas FK (F/P12) 108 9.00 74
96100104108112116120124128132136140144148
Sixten Norrbro Asp---oooxxx
Ville Mårtensson----ooooxooxxx
Elis Rosenströmooooxxx
Noah Norberg-------ooooxoxoxxx
Theo Wikström-ooxooxoxxx
Lukas Goodbandooxxooxxx
Olle Wärlegård-ooooxxx
Hannes Bergkvist-oooxxx
Enskede IP
16/5
Poäng Tot. plac.
1 Theodor Gutke
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 148 55.00 1
2 Alessandro Mancinella
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 140 45.00 11 PB
3 Oliver Micanovic
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 132 40.00 16
4 Filip Svanehav
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 132 35.50 =20 PB
5 Morgan Källqvist
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 124 29.00 29 PB
6 Jonatan Borg
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 124 33 PB
7 Axel Alberts
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 120 =43
8 Olle Eide-Jensen
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 116 =51 PB
9 Hampus Eklöf
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 112 65
10 Leo Claesson
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 108 =70
11 Olle Buchmayer
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 104 =81
12 Tage Fall
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 104 =83
13 Rufus Stadler
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 100 88
14 Yonis Carp
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 96 89
Vilhelm Öjemar
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) x
96100104108112116120124128132136140144148152
Filip Svanehav-oooooooxxoxxoxxx
Jonatan Borg---oxooxoxoxxx
Alessandro Mancinella-o-o-ooxooxoxoxxoxxx
Morgan Källqvist-o-ooxoxooxxx
Olle Eide-Jensen-oooooxxx
Axel Albertsoooooxoxoxxx
Rufus Stadlerxxooxxx
Leo Claessonooooxxx
Theodor Gutke-----oooooooooxxx
Hampus Eklöfoxoxoooxxx
Tage Fallooxxoxxx
Vilhelm Öjemarxxx
Oliver Micanovic---oxoxoooxooxxx
Olle Buchmayeroxooxxx
Yonis Carpoxxx
Tibblevallen 1-1
23/5 11:30
Poäng Tot. plac.
1 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 136 44.00 12 PB
2 Jeppe Karlsson
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 132 35.50 =20 PB
3 Malcolm Suatan
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 128 34.00 22
4 Hugo Sundström
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 128 24
100104108112116120124128132136140
Hugo Sundströmooooooxoxoxxx
Jeppe Karlssonoooooooxxoxxoxxx
Love Willén Holgersson--ooooooooxxx
Malcolm Suatanooooooooxxx
Tibblevallen 1-2
23/5 11:30
Poäng Tot. plac.
1 Alex Lundgren
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 144 52.00 4 PB
2 Sasha Nyoni
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 132 39.00 17
3 Simon Lundgren
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 120 39 PB
96100104108112116120124128132136140144148
Sasha Nyonioooooooooxoxxx
Alex Lundgrenoooxooooooooooxxx
Simon Lundgrenoooxooooxxx
Tibblevallen 2-1
23/5 12:00
Poäng Tot. plac.
1 Nils Dahlstedt
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 124 =30
2 Otto Uväng
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 112 =61
3 Emil Corlevi
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 108 =75
96100104108112116120124128
Emil Corlevi-ooxoxxx
Nils Dahlstedtooooxoxxoooxxx
Otto Uvängoooooxxx
Tibblevallen 2-2
23/5 12:00
Poäng Tot. plac.
1 Nils Grufman
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 140 48.00 8 PB
2 Oscar Helge
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 124 26.00 =34 =PB
3 Filip Björklund
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 120 24.50 =37
4 Axel Jonell
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 120 22.50 =40
5 Vilmer Feldmann
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 116 19.50 =51
6 Erik Hanses
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 104 =79 SB
96100104108112116120124128132136140144
Nils Grufman-----oooooxxooxxx
Axel Jonell----ooxoxxx
Oscar Helge---ooxooxxoxxx
Vilmer Feldmann---oooxxx
Filip Björklundoooooooxxx
Erik Hanses--oxxx
Hässelby IP
16/5
Poäng Tot. plac.
1 Ivar Olsson
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 144 53.50 =2
2 David Ahlberg
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 140 46.00 10 PB
3 Hugo Dahl
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 132 37.00 19
4 Svante Rignell
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 124 31.00 =26 PB
=4 Alvin Daniels
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 124 31.00 =26
=4 Hugo Nömm
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 124 31.00 =26
7 Jamie Kinane
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 124 28.00 =30 PB
8 Wilmer Hägg
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 124 27.00 32 SB
9 Leo Bentancour
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 120 21.00 47
=10 Magnus Claesson
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 120 =48
=10 Elliot Åkerberg
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 120 =48
12 Moritz Bruch
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 120 50
13 Elias Spiridopoulos Petersson
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) 116 57
14 Elias Ghazi
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 116 17.00 58
15 William Viirman
Bromma IF (F/P12)
09 Bromma IF (F/P12) 104 85
Dante Stam
Hässelby SK (F/P12)
09 Hässelby SK (F/P12) DNS
96100104108112116120124128132136140144148
Ivar Olsson------oooooooxxx
Wilmer Häggoooooooxoxxx
Jamie Kinaneoooooxoxxooxxx
David Ahlbergooooooooxoooxxoxxx
Svante Rignell-oooooooxxx
Elias Spiridopoulos Peterssonoxoxoxoooxxx
William Viirmanxooxxoxxx
Moritz Bruchoooooxoxxoxxx
Elias Ghazioooooxoxxx
Alvin Danielsooooooooxxx
Magnus Claessonooooooxxoxxx
Elliot Åkerbergooooooxxoxxx
Leo Bentancouroooxxooxxoxoxxx
Hugo Dahloooooooxoxoxoxxx
Hugo Nömmooooooooxxx
Källbrink 2
23/5 10:30
Poäng Tot. plac.
1 Joar Larsson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 144 50.50 =5
2 Leo Sonesson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 136 43.00 13
3 Alexander Zielfelt
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 128 33.00 23
4 Harald Wahlin
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 124 =34
5 Simon Haraldsson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 124 36
=6 Elias Gimfall
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 120 =43
=6 Måns Gimfall
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 120 =43
8 Samuel Werner
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 120 46
9 Albin Fjällström
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 116 =55
10 Oscar Thulin
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 112 69
11 Hampus Axelsson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 108 78
Alfred Stålnacke
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) DNS
Axel Forsgren
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) DNS
96100104108112116120124128132136140144148
Joar Larsson--ooooooooxooxoxxx
Hampus Axelsson-xxooxoxxx
Harald Wahlino-ooooxoxxoxxx
Alexander Zielfeltxxooooxoooooxxx
Elias Gimfalloooooxoxoxxx
Simon Haraldssono-xoooxooxxoxxx
Oscar Thulinxoxxooxxoxoxxx
Samuel Wernerxo-oxoooxoxxx
Albin Fjällströmooooxooxxx
Måns Gimfallooooxooxoxxx
Leo Sonesson--oooooxoxoxxoxxoxxx
P12 Längd
Hoppzon
Danderyds IP
16/5 14:30
Poäng Tot. plac.
1 Carl Grindange
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 4.12 nwi 40.00 16
2 Kofi Amofah
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 4.06 nwi 39.00 17
3 Viktor Berg
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 4.05 nwi 37.00 19
4 Trausti Mar Dagsson
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 3.96 nwi 33.00 24
5 Axel Falk
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 3.87 nwi 27.00 31
6 Jack Forssmed
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 3.84 nwi 33
7 Axel Stolt
Danderyds SK (F/P12)
09 Danderyds SK (F/P12) 3.80 nwi 25.00 34
8 Dennis Omazic
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 3.72 nwi 45
11 Arvid Lambourne
Danderyds SK (F/P12)
09 Danderyds SK (F/P12) 3.63 nwi 20.00 50
9 Luca Nordertgaard
Danderyds SK (F/P12)
09 Danderyds SK (F/P12) 3.62 nwi 19.00 52
10 Edvin Lundberg
Danderyds SK (F/P12)
09 Danderyds SK (F/P12) 3.61 nwi 18.00 53
12 Oskar Källström
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 3.51 nwi 61
13 Gabriel Melander
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 3.50 nwi 63
14 Jonathan Sundström
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 3.36 nwi 74
15 Liam Knutsson
Turebergs FK (F/P12)
09 Turebergs FK (F/P12) 3.24 nwi 92
123
Carl Grindange4.12 nwi3.93 nwi3.80 nwi
Jack Forssmed3.84 nwi3.78 nwi3.80 nwi
Edvin Lundberg3.61 nwi0.01 nwi3.55 nwi
Dennis Omazic3.42 nwi3.49 nwi3.72 nwi
Axel Falk3.70 nwi3.87 nwi3.76 nwi
Oskar Källström3.43 nwi3.51 nwi3.43 nwi
Gabriel Melander3.30 nwi3.27 nwi3.50 nwi
Arvid Lambourne3.63 nwi3.55 nwi3.57 nwi
Trausti Mar Dagsson3.96 nwi3.80 nwi3.76 nwi
Luca Nordertgaard3.62 nwi3.44 nwi3.40 nwi
Jonathan Sundström3.36 nwi3.30 nwi3.31 nwi
Viktor Berg4.05 nwi3.98 nwi3.90 nwi
Axel Stolt3.76 nwi3.77 nwi3.80 nwi
Kofi Amofah4.06 nwi3.94 nwi3.96 nwi
Liam Knutsson3.24 nwi0.01 nwi0.01 nwi
Trollbäckens IP 1
19/5 18:15
Poäng Tot. plac.
1 Samuel Oliveira
Hanvikens SK (F/P12)
09 Hanvikens SK (F/P12) 3.58 nwi 17.00 55
2 Anton Drufva
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 3.50 nwi 62
3 Viggo Reitberger
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 3.41 nwi 68
4 Melvin Kotander
Hanvikens SK (F/P12)
09 Hanvikens SK (F/P12) 3.37 nwi 9.00 72
5 Axel Bergstrand Norin
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 3.35 nwi 75
6 Elton Spong
Hanvikens SK (F/P12)
09 Hanvikens SK (F/P12) 3.35 nwi 8.00 77
7 Stellan Ronnheden
Hanvikens SK (F/P12)
09 Hanvikens SK (F/P12) 3.26 nwi 7.00 90
8 Oliver Wallbom
Hanvikens SK (F/P12)
09 Hanvikens SK (F/P12) 3.23 nwi 6.00 93
9 Bruno Holmer
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 3.13 nwi 95
10 Filip Borg
Hanvikens SK (F/P12)
09 Hanvikens SK (F/P12) 2.52 nwi 107
123
Elton Spong3.35 nwix 3.14 nwi
Viggo Reitberger3.41 nwi3.33 nwi3.27 nwi
Oliver Wallbom3.23 nwi3.17 nwi2.79 nwi
Anton Drufva3.50 nwi2.86 nwi3.31 nwi
Melvin Kotander3.37 nwi3.30 nwi3.15 nwi
Axel Bergstrand Norin3.35 nwi3.29 nwi3.22 nwi
Samuel Oliveira3.44 nwi3.46 nwi3.58 nwi
Filip Borg2.52 nwi2.45 nwix
Bruno Holmer3.12 nwi3.13 nwi2.94 nwi
Stellan Ronnheden3.15 nwi3.12 nwi3.26 nwi
Trollbäckens IP 2
19/5 19:15
Poäng Tot. plac.
1 Samuel Härkegård Wulff
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 4.04 nwi 36.00 20
2 Carl Koit
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 3.91 nwi 29.00 28
3 Adrian Lindberg
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 3.87 nwi 28.00 30
4 Felix Formanek
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 3.68 nwi 21.00 48
5 Tor Zettergren
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 3.56 nwi 15.00 57
6 Isak Larsson
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 3.35 nwi 76
7 Alfred Lorentzon
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 3.28 nwi 86
8 Timothy Applequist
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 2.95 nwi 100
9 Troy Friman
Mälarhöjdens IK (F/P12)
09 Mälarhöjdens IK (F/P12) 2.88 nwi 102
123
Carl Koit3.91 nwi3.59 nwi3.79 nwi
Felix Formanek3.68 nwi3.55 nwi3.38 nwi
Isak Larsson3.20 nwi3.29 nwi3.35 nwi
Tor Zettergren3.35 nwi3.35 nwi3.56 nwi
Alfred Lorentzon3.25 nwi3.28 nwi3.11 nwi
Adrian Lindberg3.83 nwi3.82 nwi3.87 nwi
Samuel Härkegård Wulff4.04 nwi3.93 nwi4.01 nwi
Timothy Applequist2.95 nwi2.64 nwi2.58 nwi
Troy Friman2.88 nwi2.71 nwi2.77 nwi
Enskede IP pool 1
19/5 18:39
Poäng Tot. plac.
1 Jonatan Borg
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 4.80 nwi 54.00 2
2 Theodor Gutke
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 4.72 nwi 52.00 4
3 Oliver Micanovic
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.73 nwi 42
4 Oliver Karlsson Axi
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.31 nwi 85
123
Jonatan Borg4.43 nwi4.80 nwi4.50 nwi
Oliver Micanovic3.73 nwi3.49 nwi3.47 nwi
Oliver Karlsson Axix 3.31 nwi3.11 nwi
Theodor Gutke4.72 nwi4.71 nwi4.67 nwi
Enskede IP pool 3
16/5
Poäng Tot. plac.
1 Alessandro Mancinella
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.99 nwi 34.00 22
2 Axel Alberts
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.74 nwi 22.00 40
3 Hampus Eklöf
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.34 nwi 79
4 Olle Buchmayer
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.33 nwi 80
5 Vilhelm Öjemar
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.28 nwi 87
6 Tage Fall
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 2.86 nwi 104
7 Yonis Carp
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 2.74 nwi 105
Alfred Helström
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) -
123
Axel Alberts3.74 nwi3.53 nwi3.74 nwi
Olle Buchmayer3.33 nwi3.15 nwi3.12 nwi
Tage Fall2.86 nwi2.76 nwi2.61 nwi
Vilhelm Öjemar3.04 nwi3.28 nwi3.03 nwi
Hampus Eklöf2.23 nwi2.87 nwi3.34 nwi
Yonis Carp2.74 nwi2.38 nwi2.69 nwi
Alfred Helström- - -
Alessandro Mancinella3.99 nwi3.97 nwi3.85 nwi
Enskede IP pool 2
16/5
Poäng Tot. plac.
1 Filip Svanehav
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 4.25 nwi 42.00 14
2 Morgan Källqvist
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.55 nwi 58
3 Leo Claesson
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.40 nwi 69
4 Wille Wåhlin
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 3.31 nwi 83
5 Olle Eide-Jensen
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 2.96 nwi 99
6 Rufus Stadler
Hammarby IF (F/P12)
09 Hammarby IF (F/P12) 2.46 nwi 108
123
Morgan Källqvist3.53 nwi3.55 nwi3.49 nwi
Filip Svanehav4.00 nwi4.25 nwi3.90 nwi
Wille Wåhlin3.26 nwi3.31 nwi3.09 nwi
Leo Claesson3.40 nwi3.18 nwi3.32 nwi
Olle Eide-Jensen2.94 nwi2.96 nwi2.93 nwi
Rufus Stadler2.46 nwi2.29 nwix
Källbrinks IP
19/5 20:30
Poäng Tot. plac.
1 Hannes Bergkvist
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 3.94 0.0 32.00 25
2 Noah Norberg
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 3.92 0.0 30.00 27
3 Ville Mårtensson
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 3.87 0.0 29
4 Sixten Norrbro Asp
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 3.72 0.0 43
5 Olle Wärlegård
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 3.69 0.0 46
6 Viggo Lundqvist
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 3.65 0.0 49
7 Elis Rosenström
Hellas FK (F/P12)
09 Hellas FK (F/P12) 3.46 0.0 11.00 67
8 Lukas Goodband
Hellas FK (F/P12)
09 Hellas FK (F/P12) 3.19 0.0 5.00 94
9 Theo Wikström
Huddinge AIS (F/P12)
09 Huddinge AIS (F/P12) 2.86 0.0 103
Jonathan Stålgren
Hellas FK (F/P12)
09 Hellas FK (F/P12) -
123
Ville Mårtensson3.87 0.03.84 0.03.79 0.0
Elis Rosenström3.46 0.0- -
Noah Norberg3.92 0.0- 3.79 0.0
Jonathan Stålgren-
Hannes Bergkvist3.88 0.03.94 0.03.89 0.0
Viggo Lundqvist3.65 0.0- 3.57 0.0
Lukas Goodband3.07 0.03.05 0.03.19 0.0
Theo Wikström2.77 0.02.74 0.02.86 0.0
Olle Wärlegård3.62 0.03.69 0.03.59 0.0
Sixten Norrbro Asp3.56 0.03.68 0.03.72 0.0
Tibblevallen 1
23/5 10:15
Poäng Tot. plac.
1 Alex Lundgren
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 4.69 0.0 51.00 5 PB
2 Sasha Nyoni
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 4.54 0.0 49.00 7
3 Jeppe Karlsson
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 4.49 0.0 48.00 8 PB
4 Simon Lundgren
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 4.37 0.0 46.00 10 PB
5 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 4.26 0.0 45.00 11 PB
6 Malcolm Suatan
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 3.96 0.0 23 PB
7 Hugo Sundström
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 3.59 0.0 54
123
Hugo Sundström3.27 0.03.59 0.03.51 0.0
Jeppe Karlsson4.49 0.04.37 0.04.41 0.0
Love Willén Holgersson4.22 0.04.26 0.04.16 0.0
Malcolm Suatan3.79 0.03.96 0.03.95 0.0
Sasha Nyoni4.50 0.04.17 0.04.54 0.0
Alex Lundgren4.16 0.04.51 0.04.69 0.0
Simon Lundgren4.37 0.04.03 0.04.35 0.0
Tibblevallen 2
23/5 10:45
Poäng Tot. plac.
1 Nils Grufman
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 4.55 0.0 50.00 6 PB
2 Axel Jonell
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 4.26 0.0 44.00 12
3 Oscar Helge
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 4.25 0.0 43.00 13 PB
4 Benjamin Galan Björkman
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 3.79 0.0 23.00 37
5 Nils Dahlstedt
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 3.77 0.0 38
6 Otto Uväng
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 3.77 0.0 39
7 Emil Corlevi
IFK Lidingö (F/P12)
09 IFK Lidingö (F/P12) 3.63 0.0 51 PB
8 Erik Hanses
Täby IS (F/P12)
09 Täby IS (F/P12) 3.40 0.0 10.00 70 PB