Resultat Svealands regionsmästerskap

Sannavallen, Kristinehamn   2021-09-11 - 2021-09-12

Arrangör: Värmlands Friidrottsförbund Tävlingsledare: Anders Karlsson Senast uppdaterad: 2022-04-22 21:22:45
2021-09-11 2021-09-12 Alla dagar

Lagtävling

Plac.Poäng
1 Stockholm 2021
2 Uppland 1441.5
3 Värmland 1120
4 Västmanland 1075.5
5 Närke 809.5
6 Dalarna 780.5
7 Gästrikland 733.5
8 Södermanland 217
9 Gotland 161.5
F14F13P14P13
80 m300 m800 m2000 m80 m häck300 m häck1500 m hinder4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck4x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m80 m häck300 m häck1500 m hinder4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck4x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut
Närke1928132917132512.518211824191621251317.5714141023321413132525.523151114121513132913131025203311
Värmland111117131521922176131721173033262724281529.5342927302831321820251227.51920262124192292128251411.525.51822201227
Gotland9821552011371178131314.515
Södermanland27231418111623181512151411
Gästrikland24181630281517232428332511161417161518109139141210999121534341612.53530221615
Stockholm3233353532303534333532333433353332333333342935312334333232252534343433353533353535333434323235293133353535173535303134323335
Uppland172322162120302418.5261526141316111717212321222522.530191623292819292432333131323023.5302930283231292321212115262724183017262726
Dalarna25151812121492115203131242821251329142214272125892918.511141515181514131514151616151311
Västmanland311113121012271320171827102029101617281620.51525261623181817.5222523141413151725.517192922272111211716151626.528.52125171012
F14 80 m Försök
11/9 11:50
Heat 1
Vind: +0.8
Poäng
1 Tuva Frih
NÄR Åsbro GOIF
07 NÄR Åsbro GOIF 10.66 q
2 Judith Nielsén
STO Mälarhöjdens IK
07 STO Mälarhöjdens IK 10.74 q
3 Anna Bergin
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 10.89 q PB
4 Hedda Mossberg
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 11.15 q PB
5 Cecilia Eriksson
NÄR IFK Nora
07 NÄR IFK Nora 11.42 q
6 Elin Rubertsson
VÄR IFK Kristinehamn
07 VÄR IFK Kristinehamn 11.82
7 Julia Karlsson
NÄR Fjugesta IF
07 NÄR Fjugesta IF 11.86
8 FIlippa Axelsson
VÄR Säffle FIK
07 VÄR Säffle FIK 12.43
Heat 2
Vind: +1.0
Poäng
1 Isolde Väinölä
VÄM IK Westmannia
07 VÄM IK Westmannia 10.51 q PB 10.506
2 Wilda Runeborg
SÖD Råby-Rekarne FIF
07 SÖD Råby-Rekarne FIF 10.51 q 10.509
3 Tanasha Bergström-Weekes
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 11.40 q PB
4 Kayla Collin
NÄR Åsbro GOIF
07 NÄR Åsbro GOIF 11.49 SB
5 Josefine Eriksson
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 11.69
6 Amanda Karlsson
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 11.72 6.00 PB
7 Noomi Lewin
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 12.13
8 Lorna Gibson
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 12.38
Heat 3
Vind: 0.0
Poäng
1 Matilda Borg
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 10.58 q
2 Ida Hättestrand
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 10.78 q PB
3 Amilia Jergmar
STO Boo IF
07 STO Boo IF 10.97 q
4 Eleonore Stellansdotter
SÖD Ärla IF
07 SÖD Ärla IF 11.19 q
5 Olivia Okara
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 11.54 PB
6 Tea Noreland
SÖD Södertälje IF
07 SÖD Södertälje IF 11.60
7 Aliz Halász
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 11.78 5.00 PB
Heat 4
Vind: +0.5
Poäng
1 Filippa Engström
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 10.63 q PB
2 Beate Pott
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 10.72 q
3 Alba Boric
STO Hanvikens SK
07 STO Hanvikens SK 11.13 q
4 Nova Bäckström
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 11.37 q
5 Wilma Larsson
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 11.73 PB
6 Astrid Gemzell
UPL Tierps IF
07 UPL Tierps IF 12.04
7 Amelia Schiappacase
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 12.42
8 Vera Alton
NÄR Fjugesta IF
07 NÄR Fjugesta IF 12.51
F14 80 m Final
11/9 15:15
A-Final
Vind: 0.0
Poäng
1 Matilda Borg
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 10.50 18.00
2 Wilda Runeborg
SÖD Råby-Rekarne FIF
07 SÖD Råby-Rekarne FIF 10.62 17.00
3 Isolde Väinölä
VÄM IK Westmannia
07 VÄM IK Westmannia 10.68 16.00
4 Filippa Engström
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 10.73 15.00
5 Beate Pott
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 10.75 14.00
6 Ida Hättestrand
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 10.81 13.00
7 Judith Nielsén
STO Mälarhöjdens IK
07 STO Mälarhöjdens IK 10.82
8 Tuva Frih
NÄR Åsbro GOIF
07 NÄR Åsbro GOIF 10.85 12.00
B-Final
Vind: -0.8
Poäng
1 Anna Bergin
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 11.03
2 Amilia Jergmar
STO Boo IF
07 STO Boo IF 11.08
3 Alba Boric
STO Hanvikens SK
07 STO Hanvikens SK 11.12
4 Hedda Mossberg
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 11.21 11.00
5 Eleonore Stellansdotter
SÖD Ärla IF
07 SÖD Ärla IF 11.25 10.00
6 Nova Bäckström
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 11.58 9.00
7 Tanasha Bergström-Weekes
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 11.62 8.00
8 Cecilia Eriksson
NÄR IFK Nora
07 NÄR IFK Nora 12.40 7.00
F14 300 m
12/9 12:50
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Matilda Borg
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 40.52 18.00 1 PB
2 Tuva Frih
NÄR Åsbro GOIF
07 NÄR Åsbro GOIF 43.55 17.00 2
3 Eleonore Stellansdotter
SÖD Ärla IF
07 SÖD Ärla IF 44.18 16.00 3 PB
4 Ottilia Alvarsson
STO Täby IS
07 STO Täby IS 44.41 15.00 4 PB
5 Agnes Bergström
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 45.48 14.00 5
6 Anja Ericsson
DAL Säters IF
07 DAL Säters IF 46.58 12.00 9
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Mina Hägglund
STO Hässelby SK
07 STO Hässelby SK 45.54 6 PB
2 Ellinore Sparf
STO Spårvägens FK
07 STO Spårvägens FK 45.82 7 PB
3 Ida Bonow
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 47.28 12
4 Nova Bäckström
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 47.29 9.00 13 PB
5 Noomi Lewin
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 51.07 18 PB
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 Hedda Mossberg
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 47.03 10.00 11
2 Alice Lundström
NÄR Stocksäters IF
07 NÄR Stocksäters IF 48.07 14
3 Amanda Stropp
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 48.77 8.00 15
4 Amanda Karlsson
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 50.30 6.00 17
Tea Noreland
SÖD Södertälje IF
07 SÖD Södertälje IF DNF
D-Final
Poäng Tot. plac.
1 Astrid Hermansson
DAL Kvarnsvedens GOIF FIK
07 DAL Kvarnsvedens GOIF FIK 46.17 13.00 8 Personlig varning gult kort
2 Olivia Okara
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 46.59 11.00 10
3 Ebba Persson
SÖD Södertälje IF
07 SÖD Södertälje IF 49.61 7.00 16
4 FIlippa Axelsson
VÄR Säffle FIK
07 VÄR Säffle FIK 53.38 5.00 19
Lorna Gibson
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad DNF
Sammanställning
Plac. Res. Poäng
1 Matilda Borg
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 40.52 18.00 PB
2 Tuva Frih
NÄR Åsbro GOIF
07 NÄR Åsbro GOIF 43.55 17.00
3 Eleonore Stellansdotter
SÖD Ärla IF
07 SÖD Ärla IF 44.18 16.00 PB
4 Ottilia Alvarsson
STO Täby IS
07 STO Täby IS 44.41 15.00 PB
5 Agnes Bergström
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 45.48 14.00
6 Mina Hägglund
STO Hässelby SK
07 STO Hässelby SK 45.54 PB
7 Ellinore Sparf
STO Spårvägens FK
07 STO Spårvägens FK 45.82 PB
8 Astrid Hermansson
DAL Kvarnsvedens GOIF FIK
07 DAL Kvarnsvedens GOIF FIK 46.17 13.00 Personlig varning gult kort
9 Anja Ericsson
DAL Säters IF
07 DAL Säters IF 46.58 12.00
10 Olivia Okara
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 46.59 11.00
11 Hedda Mossberg
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 47.03 10.00
12 Ida Bonow
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 47.28
13 Nova Bäckström
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 47.29 9.00 PB
14 Alice Lundström
NÄR Stocksäters IF
07 NÄR Stocksäters IF 48.07
15 Amanda Stropp
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 48.77 8.00
16 Ebba Persson
SÖD Södertälje IF
07 SÖD Södertälje IF 49.61 7.00
17 Amanda Karlsson
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 50.30 6.00
18 Noomi Lewin
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 51.07 PB
19 FIlippa Axelsson
VÄR Säffle FIK
07 VÄR Säffle FIK 53.38 5.00
Tea Noreland
SÖD Södertälje IF
07 SÖD Södertälje IF DNF
Lorna Gibson
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad DNF
F14 800 m
11/9 14:10
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Matilda Borg
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 2:16.67 18.00 1
2 Julia Wändin
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 2:17.19 17.00 2
3 Ebba Holmström
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 2:21.33 16.00 3 PB
4 Mina Hägglund
STO Hässelby SK
07 STO Hässelby SK 2:24.21 4
5 Ottilia Alvarsson
STO Täby IS
07 STO Täby IS 2:28.44 6
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Astrid Hermansson
DAL Kvarnsvedens GOIF FIK
07 DAL Kvarnsvedens GOIF FIK 2:27.53 15.00 5
2 Eleonore Stellansdotter
SÖD Ärla IF
07 SÖD Ärla IF 2:29.35 14.00 7 PB
3 Alice Lundström
NÄR Stocksäters IF
07 NÄR Stocksäters IF 2:38.58 13.00 8 PB
4 Wilma Blitz
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 2:41.95 9
5 Isabelle Thor
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 2:45.98 12.00 10
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 Julia Silverhult
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 2:50.94 11.00 11
2 Evelina Lång
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 2:55.92 10.00 12 SB
3 Amanda Karlsson
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 2:58.29 9.00 13
4 Agnes Kjellgren
VÄR IFK Kristinehamn
07 VÄR IFK Kristinehamn 3:02.60 8.00 14
5 Julia Bergmark
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 3:18.42 15
Sammanställning
Plac. Res. Poäng
1 Matilda Borg
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 2:16.67 18.00
2 Julia Wändin
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 2:17.19 17.00
3 Ebba Holmström
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 2:21.33 16.00 PB
4 Mina Hägglund
STO Hässelby SK
07 STO Hässelby SK 2:24.21
5 Astrid Hermansson
DAL Kvarnsvedens GOIF FIK
07 DAL Kvarnsvedens GOIF FIK 2:27.53 15.00
6 Ottilia Alvarsson
STO Täby IS
07 STO Täby IS 2:28.44
7 Eleonore Stellansdotter
SÖD Ärla IF
07 SÖD Ärla IF 2:29.35 14.00 PB
8 Alice Lundström
NÄR Stocksäters IF
07 NÄR Stocksäters IF 2:38.58 13.00 PB
9 Wilma Blitz
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 2:41.95
10 Isabelle Thor
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 2:45.98 12.00
11 Julia Silverhult
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 2:50.94 11.00
12 Evelina Lång
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 2:55.92 10.00 SB
13 Amanda Karlsson
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 2:58.29 9.00
14 Agnes Kjellgren
VÄR IFK Kristinehamn
07 VÄR IFK Kristinehamn 3:02.60 8.00
15 Julia Bergmark
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 3:18.42
F14 2000 m
12/9 14:40
Poäng
1 Julia Wändin
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 6:58.16 18.00
2 Venla Engström
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 7:03.23 17.00
3 Ella Johansson
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 7:10.77 PB
4 Ottilia Alvarsson
STO Täby IS
07 STO Täby IS 7:16.06
5 Lina Garbell
UPL Östhammar FI
07 UPL Östhammar FI 7:19.83 16.00 PB
6 Ester Skoglund
NÄR Östansjö SK
07 NÄR Östansjö SK 7:56.66 15.00 PB
7 Kim Semstrand
NÄR IFK Nora
07 NÄR IFK Nora 8:00.12 14.00 PB
8 Julia Silverhult
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 8:35.14 13.00
Wilma Blitz
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK DNF
Nova Bäckström
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF DNF
Majken Kjellin
DAL Falu IK
07 DAL Falu IK DNS
F14 80 m häck Försök
Höjd: 76,2cm
12/9 09:45
Heat 1
Vind: +1.0
Poäng
1 Lia Hagström
DAL Säters IF
07 DAL Säters IF 12.82 q PB
2 Beate Pott
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 12.89 q
3 Judith Nielsén
STO Mälarhöjdens IK
07 STO Mälarhöjdens IK 12.93 q
4 Emmie Wedin
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 12.98 q
5 Amilia Jergmar
STO Boo IF
07 STO Boo IF 13.21 q
6 Tilde Norrbrand
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 13.22 q
7 Vera Mattsson
STO Hässelby SK
07 STO Hässelby SK 13.66 q
8 Astrid Gemzell
UPL Tierps IF
07 UPL Tierps IF 15.33 q
Heat 2
Vind: +0.1
Poäng
1 Ebba Holmström
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 12.81 q
2 Ida Hättestrand
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 13.00 q
3 Agnes Kjellgren
VÄR IFK Kristinehamn
07 VÄR IFK Kristinehamn 14.01 q PB
4 Julia Silverhult
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 14.59 q
5 Evelina Lång
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 14.79 q
6 Julia Bergmark
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 16.46 q
7 Agnes Österholm
GOT Roma IF
07 GOT Roma IF 19.50 q
F14 80 m häck Final
Höjd: 76,2cm
12/9 11:25
A-Final
Vind: +1.1
Poäng
1 Lia Hagström
DAL Säters IF
07 DAL Säters IF 12.54 18.00 PB 12.533
2 Beate Pott
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 12.54 17.00 12.538
3 Ida Hättestrand
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 12.59 16.00
4 Judith Nielsén
STO Mälarhöjdens IK
07 STO Mälarhöjdens IK 12.65 15.00 SB
5 Emmie Wedin
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 12.71 SB
6 Amilia Jergmar
STO Boo IF
07 STO Boo IF 13.35
7 Tilde Norrbrand
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 13.37
8 Ebba Holmström
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 13.79 14.00
B-Final
Vind: +1.6
Poäng
1 Vera Mattsson
STO Hässelby SK
07 STO Hässelby SK 13.63
2 Agnes Kjellgren
VÄR IFK Kristinehamn
07 VÄR IFK Kristinehamn 13.86 13.00 PB
3 Julia Silverhult
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 14.23 12.00
4 Astrid Gemzell
UPL Tierps IF
07 UPL Tierps IF 14.52 11.00
5 Evelina Lång
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 14.76 10.00
6 Julia Bergmark
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 16.56
7 Agnes Österholm
GOT Roma IF
07 GOT Roma IF 17.76 9.00
F14 300 m häck
Höjd: 76,2cm
11/9 16:50
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Wilda Runeborg
SÖD Råby-Rekarne FIF
07 SÖD Råby-Rekarne FIF 47.12 18.00 1 PB
2 Tuva Frih
NÄR Åsbro GOIF
07 NÄR Åsbro GOIF 48.06 17.00 2
3 Ella Johansson
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 48.53 16.00 3 PB
4 Judith Nielsén
STO Mälarhöjdens IK
07 STO Mälarhöjdens IK 49.31 14.00 5
5 Ebba Inngul
STO Hellas FK
07 STO Hellas FK 50.65 6 PB
6 Alma Hallsten
STO Täby IS
07 STO Täby IS 51.19 8 PB
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Ida Bonow
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 53.05 9 PB
2 Anja Ericsson
DAL Säters IF
07 DAL Säters IF 53.55 12.00 10 PB
3 Evelina Lång
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 55.18 9.00 13
4 Julia Bergmark
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 1:03.15 15
5 Fanny Hagberg
VÄR Kils AIK
07 VÄR Kils AIK 1:03.35 7.00 16
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 Ebba Holmström
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 48.99 15.00 4
2 Ida Hättestrand
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 50.70 13.00 7
3 Agnes Bergström
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 53.74 11.00 11
4 Filippa Engström
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 53.84 10.00 12
5 Agnes Kjellgren
VÄR IFK Kristinehamn
07 VÄR IFK Kristinehamn 55.73 8.00 14
Sammanställning
Plac. Res. Poäng
1 Wilda Runeborg
SÖD Råby-Rekarne FIF
07 SÖD Råby-Rekarne FIF 47.12 18.00 PB
2 Tuva Frih
NÄR Åsbro GOIF
07 NÄR Åsbro GOIF 48.06 17.00
3 Ella Johansson
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 48.53 16.00 PB
4 Ebba Holmström
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 48.99 15.00
5 Judith Nielsén
STO Mälarhöjdens IK
07 STO Mälarhöjdens IK 49.31 14.00
6 Ebba Inngul
STO Hellas FK
07 STO Hellas FK 50.65 PB
7 Ida Hättestrand
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 50.70 13.00
8 Alma Hallsten
STO Täby IS
07 STO Täby IS 51.19 PB
9 Ida Bonow
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 53.05 PB
10 Anja Ericsson
DAL Säters IF
07 DAL Säters IF 53.55 12.00 PB
11 Agnes Bergström
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 53.74 11.00
12 Filippa Engström
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 53.84 10.00
13 Evelina Lång
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 55.18 9.00
14 Agnes Kjellgren
VÄR IFK Kristinehamn
07 VÄR IFK Kristinehamn 55.73 8.00
15 Julia Bergmark
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 1:03.15
16 Fanny Hagberg
VÄR Kils AIK
07 VÄR Kils AIK 1:03.35 7.00
F14 1500 m hinder
Höjd: 76,2cm
11/9 17:40
Poäng
1 Venla Engström
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 5:27.24 18.00 PB
2 Ella Johansson
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 5:28.88 17.00 PB
3 Lina Garbell
UPL Östhammar FI
07 UPL Östhammar FI 5:34.03 16.00 PB
4 Ebba Holmström
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 5:47.89 15.00
5 Isabelle Thor
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 5:55.36 14.00
6 Ester Skoglund
NÄR Östansjö SK
07 NÄR Östansjö SK 6:15.32 13.00
7 Majken Kjellin
DAL Falu IK
07 DAL Falu IK 7:05.49 12.00
8 Fanny Hagberg
VÄR Kils AIK
07 VÄR Kils AIK 7:29.95 11.00
9 Aliz Halász
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 7:41.68 10.00
F14 4x80 m
12/9 16:45
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Gästrikland
Hedda Mossberg 07
Ebba Holmström 07
Ida Hättestrand 07
Anna Hillman 07

GÄS Gefle IF
GÄS Gefle IF 42.21 17.00 2
2 Stockholm 2
Amilia Jergmar 07 STO Boo IF
Alba Boric 07 STO Hanvikens SK
Anna Bergin 07 STO Hammarby IF
Ulrika Lomakka 07 STO Hellas FK

STO Hässelby SK
STO Hässelby SK 43.41 16.00 3
3 Uppland 1
Noomi Lewin 07
Astrid Gemzell 07 UPL Tierps IF
Tanasha Bergström-Weekes 07
Nova Bäckström 07

UPL Upsala IF
UPL Upsala IF 45.10 13.00 6
4 Uppland 2
Lina Garbell 07 UPL Östhammar FI
Julia Bergmark 07 UPL Bålsta IK
Evelina Lång 07 UPL Bålsta IK
Engla Lifvergren 07 UPL Bålsta IK

UPL Upsala IF
UPL Upsala IF 47.35 11.00 8
5 Värmland 1
Agnes Kjellgren 07 VÄR IFK Kristinehamn
Aliz Halász 07 VÄR IF Göta Karlstad
FIlippa Axelsson 07 VÄR Säffle FIK
Fanny Hagberg 07

VÄR Kils AIK
VÄR Kils AIK 48.05 9.00 10
6 Roma IF Lag x
Ellie Andersson 07
Agnes Österholm 07
Julia Åhlen 07
Elvira Sporre 07

GOT Roma IF
GOT Roma IF 51.99 8.00 11
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Stockholm 1
Matilda Borg 07
Judith Nielsén 07 STO Mälarhöjdens IK
Edit Holmberg 07 STO Hellas FK
Beate Pott 07 STO Turebergs FK

STO Hammarby IF
STO Hammarby IF 40.67 18.00 1
2 Närke 1
Josefine Eriksson 07
Tuva Frih 07 NÄR Åsbro GOIF
Kayla Collin 07 NÄR Åsbro GOIF
Olivia Okara 07

NÄR KFUM Örebro
NÄR KFUM Örebro 43.75 15.00 4 Gult kort tjuvstart
3 Dalarna
Lia Hagström 07 DAL Säters IF
Vendela Michels 07
Ida Klingberg 07
Emma Eriksson 07

DAL Falu IK
DAL Falu IK 45.05 14.00 5
4 Västmanland
Julia Silverhult 07
Molly Åkerblom 07
Emelie Lindqvist 07
Isolde Väinölä 07 VÄM IK Westmannia

VÄM Västerås FK
VÄM Västerås FK 45.48 12.00 7
5 Närke 2
Vera Alton 07 NÄR Fjugesta IF
Julia Karlsson 07 NÄR Fjugesta IF
Kim Semstrand 07 NÄR IFK Nora
Wilma Larsson 07

NÄR KFUM Örebro
NÄR KFUM Örebro 47.92 10.00 9
Sammanställning
Plac. Res. Poäng
1 Stockholm 1
STO Hammarby IF
STO Hammarby IF 40.67 18.00
2 Gästrikland
GÄS Gefle IF
GÄS Gefle IF 42.21 17.00
3 Stockholm 2
STO Hässelby SK
STO Hässelby SK 43.41 16.00
4 Närke 1
NÄR KFUM Örebro
NÄR KFUM Örebro 43.75 15.00 Gult kort tjuvstart
5 Dalarna
DAL Falu IK
DAL Falu IK 45.05 14.00
6 Uppland 1
UPL Upsala IF
UPL Upsala IF 45.10 13.00
7 Västmanland
VÄM Västerås FK
VÄM Västerås FK 45.48 12.00
8 Uppland 2
UPL Upsala IF
UPL Upsala IF 47.35 11.00
9 Närke 2
NÄR KFUM Örebro
NÄR KFUM Örebro 47.92 10.00
10 Värmland 1
VÄR Kils AIK
VÄR Kils AIK 48.05 9.00
11 Roma IF Lag x
GOT Roma IF
GOT Roma IF 51.99 8.00
F14 Höjd
12/9 15:15
Poäng
1 Isolde Väinölä
VÄM IK Westmannia
07 VÄM IK Westmannia 163 18.00 PB
2 Wilma Herranen
STO Mälarhöjdens IK
07 STO Mälarhöjdens IK 155 17.00
3 Ellinore Sparf
STO Spårvägens FK
07 STO Spårvägens FK 152 16.00 PB
4 Ebba Inngul
STO Hellas FK
07 STO Hellas FK 149 SB
5 Nova Raitis
STO Spårvägens FK
07 STO Spårvägens FK 149 1 riv
6 Vera Mattsson
STO Hässelby SK
07 STO Hässelby SK 149 PB 2 riv
7 Agnes Kjellgren
VÄR IFK Kristinehamn
07 VÄR IFK Kristinehamn 149 15.00 PB 3 riv
8 Anna Hillman
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 146 14.00
9 Ida Borglund
STO Täby IS
07 STO Täby IS 146 SB xo
=10 Alma Hallsten
STO Täby IS
07 STO Täby IS 143
=10 Wilma Larsson
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 143 12.50 PB
12 Tanasha Bergström-Weekes
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 143 12.50 PB 3 riv
13 Tea Noreland
SÖD Södertälje IF
07 SÖD Södertälje IF 139 11.00 PB
=14 Vendela Michels
DAL Falu IK
07 DAL Falu IK 135 9.00 1 riv
=14 Amanda Stropp
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 135 1 riv
16 Emelie Lindqvist
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 135 9.00 2 riv
17 Ebba Holmström
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 135 9.00 4 riv
18 Aliz Halász
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 131 7.00
=19 Engla Lifvergren
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 127 1 riv
=19 Idde Kramming Nerdal
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 127 6.00
Noomi Lewin
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF -
F14 Stav
11/9 16:30
Poäng
1 Beate Pott
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 285 18.00
2 Ella Johansson
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 252 17.00 SB
3 Ebba Persson
SÖD Södertälje IF
07 SÖD Södertälje IF 252 16.00 PB
4 Anna Hillman
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 242 15.00
5 Elsa Harrysson
UPL Enköpings AIF
07 UPL Enköpings AIF 232 14.00
6 Emmie Wedin
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 232
=7 Molly Åkerblom
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 222 13.00
=7 Frida Sörqvist
STO Huddinge AIS
07 STO Huddinge AIS 222
9 Idde Kramming Nerdal
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 212 12.00 PB
10 Tove Norgren
DAL Kvarnsvedens GOIF FIK
07 DAL Kvarnsvedens GOIF FIK 212 11.00 PB
11 Emma Eriksson
DAL Falu IK
07 DAL Falu IK 212 10.00 PB
12 Vendela Eriksson
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 202 9.00 PB
=13 Isabelle Thor
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 182
=13 Amanda Stropp
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 182
162172182192202212222232242252262285290295
358 Molly Åkerblom-o-oooxxoxxx
314 Idde Kramming Nerdal-oooooxxx
209 Tove Norgren-oxooxxooxxx
280 Beate Pott---------xxooo-xxx
257 Ebba Persson----o--oxoxoxxx
285 Emmie Wedin-----xoxooxxx
59 Anna Hillman-oooooooxoxxx
82 Ella Johansson---------o
29 Elsa Harrysson----ooooxxx
34 Emma Eriksson--oooxoxxx
120 Frida Sörqvist---oooxxoxxx
321 Isabelle Thor--ox---------xx
57 Vendela Eriksson-ooooxxx
67 Amanda Stroppoooxxx
F14 Längd
12/9 11:30
Poäng
1 Edit Holmberg
STO Hellas FK
07 STO Hellas FK 5.29 +0.7 18.00 =PB
2 Isolde Väinölä
VÄM IK Westmannia
07 VÄM IK Westmannia 5.26 +2.1 17.00
3 Wilda Runeborg
SÖD Råby-Rekarne FIF
07 SÖD Råby-Rekarne FIF 5.17 +0.3 16.00
4 Anna Hillman
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 5.13 +2.0 15.00
5 Beate Pott
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 5.11 +1.0 14.00
6 Julia Wändin
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 4.92 +1.3 SB
7 Ida Hättestrand
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 4.88 +1.1 13.00
8 Nova Raitis
STO Spårvägens FK
07 STO Spårvägens FK 4.71 +1.4
9 Tuva Frih
NÄR Åsbro GOIF
07 NÄR Åsbro GOIF 4.62 +1.7 12.00
10 Lia Hagström
DAL Säters IF
07 DAL Säters IF 4.55 +1.3 11.00
11 Astrid Gemzell
UPL Tierps IF
07 UPL Tierps IF 4.53 +2.4 10.00
12 Ulrika Lomakka
STO Hellas FK
07 STO Hellas FK 4.47 +2.4
13 Emmie Wedin
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 4.44 +1.7
14 Vendela Eriksson
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 4.41 +0.8
15 Amanda Karlsson
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 4.36 +0.3 9.00 PB
16 Agnes Kjellgren
VÄR IFK Kristinehamn
07 VÄR IFK Kristinehamn 4.27 0.0 8.00
17 Alba Boric
STO Hanvikens SK
07 STO Hanvikens SK 4.27 +0.6
18 Ebba Persson
SÖD Södertälje IF
07 SÖD Södertälje IF 4.26 +0.2 7.00
19 Olivia Okara
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 4.22 +0.5 6.00
20 Lina Garbell
UPL Östhammar FI
07 UPL Östhammar FI 4.19 +1.5 5.00
21 Maja Elisson
DAL Kvarnsvedens GOIF FIK
07 DAL Kvarnsvedens GOIF FIK 4.19 +1.4 4.00 PB
22 Kayla Collin
NÄR Åsbro GOIF
07 NÄR Åsbro GOIF 4.18 0.0
23 Molly Åkerblom
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 4.08 0.0 3.00
24 Tea Noreland
SÖD Södertälje IF
07 SÖD Södertälje IF 3.99 +2.8
25 Aliz Halász
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 3.91 +1.5 PB
26 Amanda Stropp
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 3.89 0.0
27 Noomi Lewin
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 3.82 +1.3
28 Wilma Larsson
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 3.72 +0.8 SB
29 Tanasha Bergström-Weekes
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 3.71 +1.3
30 Signe Spännar
NÄR IFK Nora
07 NÄR IFK Nora 3.46 +0.7 SB
31 Lorna Gibson
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 3.36 +1.4
32 Agnes Österholm
GOT Roma IF
07 GOT Roma IF 3.34 +0.5 2.00
Agnes Bergström
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF x
123456
139 Amanda Karlsson4.20 +2.44.36 +0.34.13 +1.7
176 Isolde Väinöläx 5.16 +1.65.26 +2.14.96 +1.34.97 +0.85.19 +1.5
315 Noomi Lewin3.82 +1.3x 3.67 +1.6
300 Agnes Bergströmx x x
301 Tanasha Bergström-Weekes3.36 0.02.39 0.03.71 +1.3
67 Amanda Stropp3.89 0.03.88 +1.13.89 +1.4
364 Kayla Collin4.18 0.04.15 +1.3x
136 Aliz Halász3.89 +1.53.91 +1.53.86 +1.6
235 Nova Raitis4.62 0.04.65 +1.64.61 +0.14.45 +1.44.62 +1.34.71 +1.4
226 Agnes Österholm3.34 +0.5x 3.30 +0.8
59 Anna Hillman5.13 +2.04.74 +0.95.02 +1.84.86 +1.44.91 +0.84.97 +1.6
95 Julia Wändinx x 4.92 +1.3- - -
256 Tea Norelandx x 3.99 +2.8
105 Edit Holmberg5.25 +2.05.10 +1.2x 5.29 +0.7x x
229 Wilda Runeborg5.17 +0.35.10 +0.34.74 +1.94.96 +2.2x x
189 Wilma Larssonx x 3.72 +0.8
109 Ulrika Lomakkax x 4.47 +2.4
358 Molly Åkerblom4.08 0.03.82 +1.4x
280 Beate Pott4.43 +1.34.85 +2.04.65 +1.05.11 +1.05.06 +1.25.00 0.0
285 Emmie Wedin4.43 +1.64.44 +1.74.43 +1.2
61 Ida Hättestrand4.69 +1.44.67 +3.14.71 +1.14.83 +2.34.88 +1.14.86 +2.2
99 Alba Boric4.27 +0.64.13 +1.54.25 +1.8
166 Signe Spännar3.35 +1.13.46 +0.7x
192 Olivia Okara4.22 +0.5x 4.21 +1.8
57 Vendela Eriksson4.21 +2.24.41 +0.84.04 +0.8
135 Lorna Gibson3.36 +1.42.87 +0.8-
258 Astrid Gemzell4.50 +1.84.53 +2.44.26 +1.1
153 Agnes Kjellgren4.25 +0.24.27 0.04.15 +1.1
253 Lia Hagström3.91 0.03.67 -0.34.55 +1.3
365 Tuva Frih4.62 +1.74.34 +3.44.47 +0.4
206 Maja Elisson4.08 +3.03.57 +1.54.19 +1.4
257 Ebba Persson4.20 +1.74.26 +0.2-
370 Lina Garbell4.19 +1.54.17 +0.74.03 +1.5
F14 Tresteg
11/9 12:30
Poäng
1 Anna Hillman
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 10.77 nwi 18.00
2 Edit Holmberg
STO Hellas FK
07 STO Hellas FK 10.76 nwi 17.00
3 Tilde Norrbrand
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 10.22 nwi 16.00
4 Ida Hättestrand
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 10.14 nwi 15.00
5 Ulrika Lomakka
STO Hellas FK
07 STO Hellas FK 10.01 nwi
6 Lina Garbell
UPL Östhammar FI
07 UPL Östhammar FI 10.00 nwi 14.00
7 Tuva Frih
NÄR Åsbro GOIF
07 NÄR Åsbro GOIF 9.93 nwi 13.00
8 Astrid Gemzell
UPL Tierps IF
07 UPL Tierps IF 9.80 nwi 12.00
9 Emmie Wedin
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 9.43 nwi
10 Lia Hagström
DAL Säters IF
07 DAL Säters IF 9.39 nwi 11.00
11 Filippa Engström
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 9.20 nwi 10.00
12 Anja Ericsson
DAL Säters IF
07 DAL Säters IF 9.08 nwi 9.00
13 Emma Eriksson
DAL Falu IK
07 DAL Falu IK 9.00 nwi
14 Olivia Okara
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 8.98 nwi 8.00
15 Julia Silverhult
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 8.62 nwi 7.00
16 Fanny Hagberg
VÄR Kils AIK
07 VÄR Kils AIK 8.58 nwi 6.00
17 Ottilia Forsberg
UPL Rånäs 4H
07 UPL Rånäs 4H 7.69 nwi
18 Julia Bergmark
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 7.60 nwi
Emma Olofsson
STO Täby IS
07 STO Täby IS -
123456
200 Fanny Hagberg8.50 nwi7.14 nwi8.58 nwi
59 Anna Hillman10.54 nwi10.51 nwi10.23 nwi10.38 nwi10.03 nwi10.77 nwi
340 Filippa Engström9.07 nwi8.52 nwi9.20 nwi
370 Lina Garbell9.60 nwi9.81 nwi10.00 nwi9.47 nwi- -
109 Ulrika Lomakka10.01 nwi9.60 nwi9.65 nwi9.41 nwi9.59 nwi9.79 nwi
253 Lia Hagström9.38 nwi9.13 nwi9.39 nwi
293 Emma Olofsson- - -
192 Olivia Okara8.98 nwi8.87 nwi8.77 nwi
105 Edit Holmberg10.76 nwi- x 10.24 nwi- 10.62 nwi
352 Julia Silverhult8.62 nwix 8.45 nwi
285 Emmie Wedinx x 9.43 nwi
232 Ottilia Forsberg7.69 nwi- -
365 Tuva Frih9.44 nwi0.98 nwi9.87 nwi9.93 nwi9.60 nwi9.90 nwi
279 Tilde Norrbrand9.76 nwix 9.86 nwi9.65 nwi9.75 nwi10.22 nwi
258 Astrid Gemzell9.54 nwi9.80 nwix 9.66 nwi- -
252 Anja Ericsson9.08 nwi8.43 nwi8.17 nwi
17 Julia Bergmarkx 7.40 nwi7.60 nwi
61 Ida Hättestrand9.81 nwix x 9.81 nwi10.14 nwix
34 Emma Eriksson8.92 nwi8.89 nwi9.00 nwi
F14 Kula
Vikt: 3,0kg
12/9 09:00
Poäng
1 Elin Runemar
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 12.32 18.00
2 Lia Hagström
DAL Säters IF
07 DAL Säters IF 11.69 17.00 PB
3 Amilia Jergmar
STO Boo IF
07 STO Boo IF 11.68 16.00
4 Julia Karlsson
NÄR Fjugesta IF
07 NÄR Fjugesta IF 10.62 15.00
5 Emma Olofsson
STO Täby IS
07 STO Täby IS 10.45
6 Ida Klingberg
DAL Falu IK
07 DAL Falu IK 10.43 14.00 PB
7 Amanda Stropp
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 10.40 13.00
8 Alicia Gruvberger
STO Huddinge AIS
07 STO Huddinge AIS 9.90 PB
9 Vendela Eriksson
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 8.97 12.00
10 Beatrice Lindberg
STO Hellas FK
07 STO Hellas FK 8.77
11 Julia Hjulström
DAL Säters IF
07 DAL Säters IF 8.63
12 Elvira Sporre
GOT Roma IF
07 GOT Roma IF 8.60 11.00
13 Alba Boric
STO Hanvikens SK
07 STO Hanvikens SK 8.37
14 Emelie Lindqvist
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 8.29 10.00
15 Tanasha Bergström-Weekes
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 8.06 9.00 PB
16 Molly Åkerblom
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 7.91 8.00 PB
17 FIlippa Axelsson
VÄR Säffle FIK
07 VÄR Säffle FIK 7.59 7.00
18 Astrid Wall
VÄR Säffle FIK
07 VÄR Säffle FIK 7.12 6.00
19 Ottilia Forsberg
UPL Rånäs 4H
07 UPL Rånäs 4H 7.02 5.00
20 Ellie Andersson
GOT Roma IF
07 GOT Roma IF 7.01 4.00
21 Amanda Karlsson
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 6.54
22 Amelia Schiappacase
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 6.46
23 Engla Lifvergren
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 6.45
24 Elin Lundqvist
NÄR IFK Nora
07 NÄR IFK Nora 6.18 3.00 PB
25 Vera Alton
NÄR Fjugesta IF
07 NÄR Fjugesta IF 5.83
123456
7 Amilia Jergmar11.4011.0310.0411.1711.0511.68
139 Amanda Karlsson6.546.326.30
301 Tanasha Bergström-Weekes8.067.667.57
48 Vera Alton5.835.624.98
50 Julia Karlsson9.187.9710.2010.3210.2410.62
223 Elvira Sporre8.607.908.26
232 Ottilia Forsberg7.02x6.23
163 Elin Lundqvist6.185.676.15
57 Vendela Eriksson8.668.978.94
107 Beatrice Lindberg7.858.308.77
350 Amelia Schiappacase6.466.246.19
37 Ida Klingberg9.969.829.879.8510.4310.12
67 Amanda Stropp8.5410.409.6510.3010.129.64
115 Alicia Gruvberger8.648.309.669.739.909.25
243 FIlippa Axelsson7.247.487.59
254 Julia Hjulströmxx8.63
221 Ellie Andersson6.487.016.23
281 Elin Runemar11.8512.32xx12.1412.08
346 Emelie Lindqvist7.968.298.20
99 Alba Boric8.37x8.37
253 Lia Hagström10.529.6510.7011.6910.9511.13
20 Engla Lifvergren6.36x6.45
293 Emma Olofsson10.45xx9.349.7210.01
251 Astrid Wall7.127.07x
358 Molly Åkerblom7.577.527.91
F14 Diskus
Vikt: 0,75kg
12/9 13:00
Poäng
1 Lia Hagström
DAL Säters IF
07 DAL Säters IF 34.33 18.00 PB
2 Ella Johansson
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 32.24 17.00
3 Ebba Ahlerup
STO Huddinge AIS
07 STO Huddinge AIS 29.33 16.00 PB
4 Isolde Väinölä
VÄM IK Westmannia
07 VÄM IK Westmannia 28.90 15.00
5 Julia Karlsson
NÄR Fjugesta IF
07 NÄR Fjugesta IF 27.58 14.00 SB
6 Julia Hjulström
DAL Säters IF
07 DAL Säters IF 27.26 13.00 PB
7 Elin Runemar
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 26.61
8 Alicia Gruvberger
STO Huddinge AIS
07 STO Huddinge AIS 25.21 PB
9 Nora Johansson
DAL IK Stål
07 DAL IK Stål 24.62
10 Emelie Lindqvist
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 24.43 12.00 PB
11 Beatrice Lindberg
STO Hellas FK
07 STO Hellas FK 24.32
12 Molly Åkerblom
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 24.27
13 Emma Olofsson
STO Täby IS
07 STO Täby IS 24.22
14 Hedda Mossberg
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 23.05 11.00
15 Ida Borglund
STO Täby IS
07 STO Täby IS 22.60
16 Ida Klingberg
DAL Falu IK
07 DAL Falu IK 21.10
17 Signe Spännar
NÄR IFK Nora
07 NÄR IFK Nora 19.28 10.00 PB
18 FIlippa Axelsson
VÄR Säffle FIK
07 VÄR Säffle FIK 18.67 9.00
19 Majken Kjellin
DAL Falu IK
07 DAL Falu IK 17.43
20 Vera Alton
NÄR Fjugesta IF
07 NÄR Fjugesta IF 16.39
21 Vendela Michels
DAL Falu IK
07 DAL Falu IK 16.08
22 Elin Lundqvist
NÄR IFK Nora
07 NÄR IFK Nora 15.94
23 Astrid Wall
VÄR Säffle FIK
07 VÄR Säffle FIK 15.83 8.00
24 Evelina Lång
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 15.55 7.00
25 Ottilia Forsberg
UPL Rånäs 4H
07 UPL Rånäs 4H 14.28 6.00
26 Amelia Schiappacase
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 13.61
27 Elsa Harrysson
UPL Enköpings AIF
07 UPL Enköpings AIF 13.30
28 Julia Åhlen
GOT Roma IF
07 GOT Roma IF 13.25 5.00
Ebba Persson
SÖD Södertälje IF
07 SÖD Södertälje IF x
Elvira Sporre
GOT Roma IF
07 GOT Roma IF x
123456
243 FIlippa Axelsson18.67x15.72
225 Julia Åhlenxx13.25
232 Ottilia Forsberg14.26x14.28
350 Amelia Schiappacase13.6111.5512.88
293 Emma Olofssonxx24.22
82 Ella Johansson31.09x32.24xxx
115 Alicia Gruvberger25.21xxx22.6222.32
36 Majken Kjellin14.2817.4315.17
107 Beatrice Lindberg18.7524.3219.58
168 Nora Johansson23.0821.5824.62
257 Ebba Perssonxxx
289 Ida Borglundx22.6019.70
62 Hedda Mossbergxx23.05
223 Elvira Sporrexxx
281 Elin Runemar24.9626.61xxx26.48
50 Julia Karlsson18.4926.5518.1024.6819.5127.58
254 Julia Hjulström20.50x24.9927.26x25.52
166 Signe Spännarx19.28x
251 Astrid Wallx15.83-
37 Ida Klingbergx18.6221.10
21 Evelina Långx15.55x
29 Elsa Harrysson13.30xx
176 Isolde Väinölä26.1128.2328.90---
110 Ebba Ahlerup26.0522.27x23.3227.9829.33
39 Vendela Michelsx15.6416.08
163 Elin Lundqvist12.8515.9413.60
48 Vera Alton14.95x16.39
346 Emelie Lindqvist19.6622.2624.43
253 Lia Hagströmx31.6730.4031.55x34.33
358 Molly Åkerblom20.1724.2721.92
F14 Slägga
Vikt: 3,0kg
11/9 14:20
Poäng
1 Elin Runemar
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 45.45 18.00
2 Anna Bergin
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 44.63 17.00 PB
3 Hedda Mossberg
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 43.15 16.00 PB
4 Astrid Wall
VÄR Säffle FIK
07 VÄR Säffle FIK 33.43 15.00
5 Beatrice Lindberg
STO Hellas FK
07 STO Hellas FK 32.10 PB
6 Julia Karlsson
NÄR Fjugesta IF
07 NÄR Fjugesta IF 30.00 14.00 SB
7 Majken Kjellin
DAL Falu IK
07 DAL Falu IK 27.80 13.00 SB
8 Julia Åhlen
GOT Roma IF
07 GOT Roma IF 27.25 12.00
9 Vendela Michels
DAL Falu IK
07 DAL Falu IK 27.20 11.00 PB
10 Emelie Lindqvist
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 25.28 10.00
11 Elsa Harrysson
UPL Enköpings AIF
07 UPL Enköpings AIF 24.98 9.00
12 Elvira Sporre
GOT Roma IF
07 GOT Roma IF 23.35 8.00
13 Lina Garbell
UPL Östhammar FI
07 UPL Östhammar FI 22.02 7.00
14 Elin Rubertsson
VÄR IFK Kristinehamn
07 VÄR IFK Kristinehamn 21.54 6.00
15 Kayla Collin
NÄR Åsbro GOIF
07 NÄR Åsbro GOIF 20.70 5.00
16 Emma Eriksson
DAL Falu IK
07 DAL Falu IK 18.66 SB
17 Signe Spännar
NÄR IFK Nora
07 NÄR IFK Nora 18.43 PB
18 Ellie Andersson
GOT Roma IF
07 GOT Roma IF 18.18
19 Aliz Halász
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 17.80
20 Vera Alton
NÄR Fjugesta IF
07 NÄR Fjugesta IF 17.35 PB
21 Alicia Gruvberger
STO Huddinge AIS
07 STO Huddinge AIS 16.98
22 Elin Lundqvist
NÄR IFK Nora
07 NÄR IFK Nora 16.82
Evelina Lång
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK x
Ida Klingberg
DAL Falu IK
07 DAL Falu IK x
Molly Åkerblom
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK x
123456
76 Anna Bergin40.7042.4144.6343.23xx
163 Elin Lundqvist16.8216.5516.78
21 Evelina Långxxx
225 Julia Åhlen23.3025.1227.2525.9327.2526.26
48 Vera Alton13.53x17.35
364 Kayla Collinx20.7017.55
154 Elin Rubertssonx21.5420.52
29 Elsa Harrysson23.4024.6124.98
37 Ida Klingbergxxx
223 Elvira Sporre23.3522.1023.12
62 Hedda Mossberg38.2236.99xx43.15x
358 Molly Åkerblomxxx
346 Emelie Lindqvist22.3121.2125.28
136 Aliz Halász17.80x14.44
370 Lina Garbell22.02xx
50 Julia Karlsson28.3826.03x30.00xx
281 Elin Runemar38.92x39.5745.45xx
115 Alicia Gruvbergerx16.9816.77
39 Vendela Michels18.5123.1127.20
221 Ellie Andersson17.6217.2218.18
34 Emma Eriksson17.4118.6615.75
107 Beatrice Lindberg30.6129.7729.35x32.1028.18
251 Astrid Wall33.3328.5032.45x33.43x
166 Signe Spännar16.16x18.43
36 Majken Kjellinx27.55xx27.8025.45
F14 Spjut
Vikt: 500g
11/9 11:00
Poäng
1 Wilda Runeborg
SÖD Råby-Rekarne FIF
07 SÖD Råby-Rekarne FIF 35.62 18.00
2 Amilia Jergmar
STO Boo IF
07 STO Boo IF 34.78 17.00 PB
3 Tilde Norrbrand
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 32.39 16.00
4 Nora Johansson
DAL IK Stål
07 DAL IK Stål 31.58 15.00
5 Anna Hillman
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 27.92 14.00
6 Emma Eriksson
DAL Falu IK
07 DAL Falu IK 27.84 13.00
7 Elin Runemar
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 27.52
8 Ida Bonow
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 27.11
9 Alicia Gruvberger
STO Huddinge AIS
07 STO Huddinge AIS 24.86
10 Elin Rubertsson
VÄR IFK Kristinehamn
07 VÄR IFK Kristinehamn 24.33 12.00
11 Julia Hjulström
DAL Säters IF
07 DAL Säters IF 23.23 PB
12 Isolde Väinölä
VÄM IK Westmannia
07 VÄM IK Westmannia 21.26 11.00
13 Julia Karlsson
NÄR Fjugesta IF
07 NÄR Fjugesta IF 21.18 10.00
14 Julia Silverhult
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 19.81 9.00
15 Ottilia Forsberg
UPL Rånäs 4H
07 UPL Rånäs 4H 18.16 8.00
16 Elvira Sporre
GOT Roma IF
07 GOT Roma IF 16.61 7.00
17 Elsa Rund
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 15.44 6.00
18 FIlippa Axelsson
VÄR Säffle FIK
07 VÄR Säffle FIK 15.13 5.00
19 Ellie Andersson
GOT Roma IF
07 GOT Roma IF 14.41 4.00
20 Amelia Schiappacase
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 14.05
21 Engla Lifvergren
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 13.85 3.00
22 Signe Spännar
NÄR IFK Nora
07 NÄR IFK Nora 12.15
23 Vera Alton
NÄR Fjugesta IF
07 NÄR Fjugesta IF 11.24 PB
24 Julia Åhlen
GOT Roma IF
07 GOT Roma IF 10.56
25 Elvira Spalin
NÄR IFK Nora
07 NÄR IFK Nora 10.21
26 Wilma Larsson
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 8.57
Emelie Lindqvist
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK x
Elin Lundqvist
NÄR IFK Nora
07 NÄR IFK Nora x
Elsa Harrysson
UPL Enköpings AIF
07 UPL Enköpings AIF x
123456
59 Anna Hillman27.2525.49x27.92--
166 Signe Spännarx11.9112.15
346 Emelie Lindqvistxxx
263 Ida Bonow23.1123.9227.1125.38--
20 Engla Lifvergren13.8512.6813.29
372 Elsa Rundx15.44x
352 Julia Silverhult19.8118.3711.21
243 FIlippa Axelsson14.0815.1313.73
232 Ottilia Forsberg17.4318.1616.32
115 Alicia Gruvberger24.86xx
176 Isolde Väinölä20.5821.26x
163 Elin Lundqvistxxx
221 Ellie Andersson13.4112.8914.41
48 Vera Alton11.2411.21x
225 Julia Åhlenx10.56x
7 Amilia Jergmar25.5328.2427.0734.78
223 Elvira Sporre16.61x16.27
254 Julia Hjulström23.2322.5419.99
154 Elin Rubertsson24.33x20.87
350 Amelia Schiappacase14.0511.9711.10
29 Elsa Harryssonxxx
165 Elvira Spalinx10.21x
34 Emma Eriksson25.6027.8421.4025.77
189 Wilma Larsson8.57xx
279 Tilde Norrbrand30.7128.9227.0432.39
281 Elin Runemar27.5225.0023.8423.97
229 Wilda Runeborg35.6235.1332.7133.37
50 Julia Karlsson21.1820.28x
168 Nora Johanssonxx25.3431.58
F13 60 m Försök
11/9 11:00
Heat 1
Vind: +0.8
Poäng
1 Evelina Olsson
VÄR IFK Sunne
08 VÄR IFK Sunne 8.38 q
2 Elvad Hiirad
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 8.83 q PB
3 Nathalie Wiman Ahlsetdt
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 8.91 q 8.901
4 Miranda Koubek
NÄR Stocksäters IF
08 NÄR Stocksäters IF 8.91 q PB 8.902
5 Doris Blomqvist Blom
NÄR Åsbro GOIF
08 NÄR Åsbro GOIF 9.09 PB
6 Marit Lång
DAL Falu IK
08 DAL Falu IK 9.30 7.00 PB
7 Agnes Svantorp
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 11.18
Heat 2
Vind: +0.4
Poäng
1 Ebba Dahlström
STO Täby IS
08 STO Täby IS 8.27 q
2 Josefine Johansson
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 8.83 q PB
3 Ellinor Wendel Haak
STO Sundbybergs IK
08 STO Sundbybergs IK 9.08
4 Tuvali Åhser
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 9.13 PB
5 Klara Engkvist
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 9.18 8.00 PB
6 Ida Andersson
VÄR IFK Kristinehamn
08 VÄR IFK Kristinehamn 9.27
Thea Englund
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK DNS
Heat 3
Vind: +0.1
Poäng
1 Johanna Sundén
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 8.39 q PB
2 Emelie Lundqvist
STO Danderyds SK
08 STO Danderyds SK 8.58 q
3 Felicia Sternhammar
DAL Falu IK
08 DAL Falu IK 8.83 q PB
4 Elsa Eriksson
UPL Rånäs 4H
08 UPL Rånäs 4H 8.99 q PB
5 Svea Enghag
UPL Bålsta IK
08 UPL Bålsta IK 9.24 PB
6 Meija Nirs
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 9.39 PB
Heat 4
Vind: +0.7
Poäng
1 Elisabeth Teearu
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 8.47 q
2 Molly Linder
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 8.70 q =PB
3 Alma Cemalovic
STO Hanvikens SK
08 STO Hanvikens SK 8.92 q PB
4 Emmi Koskinen
NÄR KFUM Örebro
08 NÄR KFUM Örebro 9.02 q PB
5 Paris Magid
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 9.05 PB
6 Bea Brusling
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 9.28 PB
F13 60 m Final
11/9 14:45
A-Final
Vind: 0.0
Poäng
1 Evelina Olsson
VÄR IFK Sunne
08 VÄR IFK Sunne 8.24 18.00 PB
2 Ebba Dahlström
STO Täby IS
08 STO Täby IS 8.31 17.00
3 Johanna Sundén
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 8.33 16.00 PB
4 Elisabeth Teearu
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 8.47 15.00
5 Emelie Lundqvist
STO Danderyds SK
08 STO Danderyds SK 8.65
6 Molly Linder
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 8.83 8.824
7 Felicia Sternhammar
DAL Falu IK
08 DAL Falu IK 8.83 14.00 PB 8.830
B-Final
Vind: 0.0
Poäng
1 Elvad Hiirad
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 8.79 13.00 PB
2 Alma Cemalovic
STO Hanvikens SK
08 STO Hanvikens SK 8.85 PB
3 Josefine Johansson
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 8.88 12.00
4 Emmi Koskinen
NÄR KFUM Örebro
08 NÄR KFUM Örebro 8.90 11.00 PB
5 Miranda Koubek
NÄR Stocksäters IF
08 NÄR Stocksäters IF 9.04 10.00
6 Nathalie Wiman Ahlsetdt
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 9.21
7 Elsa Eriksson
UPL Rånäs 4H
08 UPL Rånäs 4H 9.24 9.00
F13 200 m
12/9 12:05
A-Final
Vind: +1.3
Poäng Tot. plac.
1 Evelina Olsson
VÄR IFK Sunne
08 VÄR IFK Sunne 26.87 18.00 1 PB
2 Tyra Sparv
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 27.08 17.00 2 PB
3 My Lindberg
STO Hellas FK
08 STO Hellas FK 28.63 16.00 3
4 Sofia Sahlén Martín
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 29.06 5
5 Moa Karlsson
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 29.62 10
Ebba Dahlström
STO Täby IS
08 STO Täby IS DNS
B-Final
Vind: +0.1
Poäng Tot. plac.
1 Emelie Lundqvist
STO Danderyds SK
08 STO Danderyds SK 28.84 4 PB
2 Josefine Johansson
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 29.27 15.00 6 PB
3 Stella Weissenborn
STO Täby IS
08 STO Täby IS 29.42 7
4 Moa Enberg
DAL Falu IK
08 DAL Falu IK 29.47 14.00 8 PB
5 Doris Blomqvist Blom
NÄR Åsbro GOIF
08 NÄR Åsbro GOIF 29.81 13.00 11 PB
6 Tove Andersson
DAL Leksands FIK
08 DAL Leksands FIK 30.22 11.00 13
C-Final
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Alma Cemalovic
STO Hanvikens SK
08 STO Hanvikens SK 29.54 9 PB
2 Felicia Sternhammar
DAL Falu IK
08 DAL Falu IK 30.65 14
3 Saga Lindqvist
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 31.08 16 PB
Svea Victoren
NÄR KFUM Örebro
08 NÄR KFUM Örebro DNF
Paris Magid
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad DQ
D-Final
Vind: +1.2
Poäng Tot. plac.
1 Miranda Koubek
NÄR Stocksäters IF
08 NÄR Stocksäters IF 30.13 12.00 12 PB
2 Bea Brusling
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 31.89 10.00 18 PB
3 Malva Våhlin
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 31.92 9.00 19 PB
4 Meija Nirs
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 33.21 21
5 Ida Andersson
UPL Alunda SK
08 UPL Alunda SK 35.15 24 PB
E-Final
Vind: +1.8
Poäng Tot. plac.
1 Marit Lång
DAL Falu IK
08 DAL Falu IK 31.07 15
2 Nellie Nordh-Porath
VÄR Säffle FIK
08 VÄR Säffle FIK 31.55 17
3 Hannah Eriksson
VÄR Säffle FIK
08 VÄR Säffle FIK 32.16 20
4 Alicia Örell
UPL Bålsta IK
08 UPL Bålsta IK 33.66 8.00 22
5 Tuva Axelsson
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 33.97 23
Sammanställning
Plac. Res. Poäng
1 Evelina Olsson
VÄR IFK Sunne
08 VÄR IFK Sunne 26.87 18.00 PB
2 Tyra Sparv
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 27.08 17.00 PB
3 My Lindberg
STO Hellas FK
08 STO Hellas FK 28.63 16.00
4 Emelie Lundqvist
STO Danderyds SK
08 STO Danderyds SK 28.84 PB
5 Sofia Sahlén Martín
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 29.06
6 Josefine Johansson
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 29.27 15.00 PB
7 Stella Weissenborn
STO Täby IS
08 STO Täby IS 29.42
8 Moa Enberg
DAL Falu IK
08 DAL Falu IK 29.47 14.00 PB
9 Alma Cemalovic
STO Hanvikens SK
08 STO Hanvikens SK 29.54 PB
10 Moa Karlsson
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 29.62
11 Doris Blomqvist Blom
NÄR Åsbro GOIF
08 NÄR Åsbro GOIF 29.81 13.00 PB
12 Miranda Koubek
NÄR Stocksäters IF
08 NÄR Stocksäters IF 30.13 12.00 PB
13 Tove Andersson
DAL Leksands FIK
08 DAL Leksands FIK 30.22 11.00
14 Felicia Sternhammar
DAL Falu IK
08 DAL Falu IK 30.65
15 Marit Lång
DAL Falu IK
08 DAL Falu IK 31.07
16 Saga Lindqvist
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 31.08 PB
17 Nellie Nordh-Porath
VÄR Säffle FIK
08 VÄR Säffle FIK 31.55
18 Bea Brusling
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 31.89 10.00 PB
19 Malva Våhlin
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 31.92 9.00 PB
20 Hannah Eriksson
VÄR Säffle FIK
08 VÄR Säffle FIK 32.16
21 Meija Nirs
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 33.21
22 Alicia Örell
UPL Bålsta IK
08 UPL Bålsta IK 33.66 8.00
23 Tuva Axelsson
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 33.97
24 Ida Andersson
UPL Alunda SK
08 UPL Alunda SK 35.15 PB
Svea Victoren
NÄR KFUM Örebro
08 NÄR KFUM Örebro DNF
Paris Magid
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad DQ
Ebba Dahlström
STO Täby IS
08 STO Täby IS DNS
F13 600 m
11/9 13:15
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Fanny Szalkai
STO Spårvägens FK
08 STO Spårvägens FK 1:40.43 18.00 1 PB
2 Ella Östblom
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 1:42.95 17.00 2 PB
3 Astrid Wallenius
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 1:44.24 16.00 3 PB
4 Noomi Karboub
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 1:47.57 15.00 4
5 Leah Palmblad
STO IFK Lidingö
08 STO IFK Lidingö 1:54.07 7
Stella Weissenborn
STO Täby IS
08 STO Täby IS DNF
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Linnea Ekström
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 1:55.93 8
2 Saga Lindqvist
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 1:56.67 12.00 9 PB
3 Tuva Axelsson
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 1:58.17 10 SB
4 Elsa Eriksson
UPL Rånäs 4H
08 UPL Rånäs 4H 1:58.26 11.00 11
5 Vida Eriksson
UPL Bålsta IK
08 UPL Bålsta IK 1:58.31 10.00 12 PB
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 Agnes Gustafsson
VÄR Säffle FIK
08 VÄR Säffle FIK 1:48.74 14.00 5
2 Miranda Koubek
NÄR Stocksäters IF
08 NÄR Stocksäters IF 1:51.28 13.00 6 PB
3 Ida Andersson
VÄR IFK Kristinehamn
08 VÄR IFK Kristinehamn 2:06.02 13
4 Ebba Petersson
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 2:19.27 14
5 Alicia Örell
UPL Bålsta IK
08 UPL Bålsta IK 2:32.04 15 PB
Sammanställning
Plac. Res. Poäng
1 Fanny Szalkai
STO Spårvägens FK
08 STO Spårvägens FK 1:40.43 18.00 PB
2 Ella Östblom
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 1:42.95 17.00 PB
3 Astrid Wallenius
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 1:44.24 16.00 PB
4 Noomi Karboub
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 1:47.57 15.00
5 Agnes Gustafsson
VÄR Säffle FIK
08 VÄR Säffle FIK 1:48.74 14.00
6 Miranda Koubek
NÄR Stocksäters IF
08 NÄR Stocksäters IF 1:51.28 13.00 PB
7 Leah Palmblad
STO IFK Lidingö
08 STO IFK Lidingö 1:54.07
8 Linnea Ekström
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 1:55.93
9 Saga Lindqvist
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 1:56.67 12.00 PB
10 Tuva Axelsson
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 1:58.17 SB
11 Elsa Eriksson
UPL Rånäs 4H
08 UPL Rånäs 4H 1:58.26 11.00
12 Vida Eriksson
UPL Bålsta IK
08 UPL Bålsta IK 1:58.31 10.00 PB
13 Ida Andersson
VÄR IFK Kristinehamn
08 VÄR IFK Kristinehamn 2:06.02
14 Ebba Petersson
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 2:19.27
15 Alicia Örell
UPL Bålsta IK
08 UPL Bålsta IK 2:32.04 PB
Stella Weissenborn
STO Täby IS
08 STO Täby IS DNF
F13 1500 m
12/9 14:00
Poäng
1 Fanny Szalkai
STO Spårvägens FK
08 STO Spårvägens FK 4:42.47 18.00 PB
2 Astrid Wallenius
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 5:04.64 17.00 PB
3 Ella Östblom
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 5:08.75 16.00
4 Hanna Vikström
STO Täby IS
08 STO Täby IS 5:19.18 15.00 PB
5 Agnes Gustafsson
VÄR Säffle FIK
08 VÄR Säffle FIK 5:24.25 14.00
6 Elsa Sandahl
STO Hanvikens SK
08 STO Hanvikens SK 5:52.72 PB
7 Ester Jordélius
STO Mälarhöjdens IK
08 STO Mälarhöjdens IK 5:53.92 PB
8 Tuva Axelsson
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 6:09.33 13.00
9 Ebba Petersson
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 7:00.46 12.00
10 Klara Engkvist
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 7:39.85 11.00
F13 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
12/9 09:00
Heat 1
Vind: +0.8
Poäng
1 Ebba Borglund
STO Täby IS
08 STO Täby IS 9.56 q PB
2 Johanna Sundén
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 9.68 q PB
3 Saga Berg Ojeda
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 9.70 q PB
4 Elin Nordlund
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 9.79 q
5 Moa Karlsson
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 10.31 q PB
6 Ella Östblom
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 10.37 q
7 Sofia Sahlén Martín
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 11.19 q
Heat 2
Vind: +1.9
Poäng
1 Tove Andersson
DAL Leksands FIK
08 DAL Leksands FIK 10.26 q PB
2 Elsa Eriksson
UPL Rånäs 4H
08 UPL Rånäs 4H 10.43 q PB
3 Elvad Hiirad
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 11.11 q 11.101
4 Matilda Linden
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 11.11 q 11.103
5 Klara Engkvist
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 11.55 q
6 Malva Våhlin
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 12.01 q
7 Nomi Hjertz
UPL Alunda SK
08 UPL Alunda SK 13.01
Heat 3
Vind: +1.7
Poäng
1 Elsa Sjögren
VÄR Säffle FIK
08 VÄR Säffle FIK 10.85 q
2 Julie Devaux-Scamaroni
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 10.90 q
3 Hannah Eriksson
VÄR Säffle FIK
08 VÄR Säffle FIK 11.87 q PB
4 Ida Andersson
UPL Alunda SK
08 UPL Alunda SK 12.24
5 Meija Nirs
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 12.41
6 Agnes Svantorp
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 14.59
Svea Victoren
NÄR KFUM Örebro
08 NÄR KFUM Örebro DNS
F13 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
12/9 11:05
A-Final
Vind: +1.3
Poäng
1 Ebba Borglund
STO Täby IS
08 STO Täby IS 9.52 18.00 PB
2 Johanna Sundén
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 9.62 17.00 PB
3 Saga Berg Ojeda
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 9.75 16.00
4 Elin Nordlund
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 9.84
5 Ella Östblom
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 10.09 15.00 PB
6 Moa Karlsson
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 10.11 14.00 PB
7 Tove Andersson
DAL Leksands FIK
08 DAL Leksands FIK 10.34 13.00
8 Elsa Eriksson
UPL Rånäs 4H
08 UPL Rånäs 4H 10.37 12.00 PB
B-Final
Vind: +1.9
Poäng
1 Julie Devaux-Scamaroni
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 10.62
2 Sofia Sahlén Martín
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 10.73
3 Elvad Hiirad
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 10.86 11.00 =PB
4 Elsa Sjögren
VÄR Säffle FIK
08 VÄR Säffle FIK 11.05 10.00
5 Klara Engkvist
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 11.35 9.00
6 Matilda Linden
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 11.65
7 Malva Våhlin
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 11.80
8 Hannah Eriksson
VÄR Säffle FIK
08 VÄR Säffle FIK 12.15
F13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
11/9 16:10
A-Final
Vind: +0.2
Poäng Tot. plac.
1 Ella Östblom
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 30.78 18.00 1
2 Moa Karlsson
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 31.42 17.00 2 PB
3 Tove Andersson
DAL Leksands FIK
08 DAL Leksands FIK 31.92 16.00 3 PB
4 My Lindberg
STO Hellas FK
08 STO Hellas FK 32.32 14.00 5 PB
5 Julie Devaux-Scamaroni
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 32.89 7 PB
6 Malva Våhlin
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 34.29 12.00 9
B-Final
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Isabella Sjöholm Vitasovic
STO Hässelby SK
08 STO Hässelby SK 32.29 15.00 4 PB
2 Zelda Eckers
STO Åkersberga SK
08 STO Åkersberga SK 34.42 10 PB
3 Paris Magid
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 36.26 13
4 Ida Andersson
UPL Alunda SK
08 UPL Alunda SK 36.77 10.00 14
5 Tuva Axelsson
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 37.34 15
C-Final
Vind: -0.7
Poäng Tot. plac.
1 Hilda Säfström
DAL Kvarnsvedens GOIF FIK
08 DAL Kvarnsvedens GOIF FIK 32.56 13.00 6
2 Moa Enberg
DAL Falu IK
08 DAL Falu IK 33.56 8
3 Saga Lindqvist
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 34.91 11.00 11
4 Meija Nirs
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 35.82 12
5 Nomi Hjertz
UPL Alunda SK
08 UPL Alunda SK 38.84 16
Sammanställning
Plac. Res. Poäng
1 Ella Östblom
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 30.78 18.00
2 Moa Karlsson
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 31.42 17.00 PB
3 Tove Andersson
DAL Leksands FIK
08 DAL Leksands FIK 31.92 16.00 PB
4 Isabella Sjöholm Vitasovic
STO Hässelby SK
08 STO Hässelby SK 32.29 15.00 PB
5 My Lindberg
STO Hellas FK
08 STO Hellas FK 32.32 14.00 PB
6 Hilda Säfström
DAL Kvarnsvedens GOIF FIK
08 DAL Kvarnsvedens GOIF FIK 32.56 13.00
7 Julie Devaux-Scamaroni
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 32.89 PB
8 Moa Enberg
DAL Falu IK
08 DAL Falu IK 33.56
9 Malva Våhlin
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 34.29 12.00
10 Zelda Eckers
STO Åkersberga SK
08 STO Åkersberga SK 34.42 PB
11 Saga Lindqvist
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 34.91 11.00
12 Meija Nirs
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 35.82
13 Paris Magid
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 36.26
14 Ida Andersson
UPL Alunda SK
08 UPL Alunda SK 36.77 10.00
15 Tuva Axelsson
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 37.34
16 Nomi Hjertz
UPL Alunda SK
08 UPL Alunda SK 38.84
F13 4x60 m
12/9 16:25
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Stockholm 1
Emelie Lundqvist 08 STO Danderyds SK
Ebba Borglund 08
Tyra Sparv 08 STO Hammarby IF
Elisabeth Teearu 08 STO Turebergs FK

STO Täby IS
STO Täby IS 32.19 18.00 1
2 Dalarna
Felicia Sternhammar 08
Moa Enberg 08
Marit Lång 08
Emma Eriksson 07

DAL Falu IK
DAL Falu IK 34.94 14.00 5
3 Uppland 1
Nomi Hjertz 08 UPL Alunda SK
Svea Enghag 08 UPL Bålsta IK
Klara Engkvist 08
Elsa Eriksson 08 UPL Rånäs 4H

UPL Upsala IF
UPL Upsala IF 36.67 13.00 6
4 Uppland 2
Ida Andersson 08 UPL Alunda SK
Ebba Petersson 08
Alicia Örell 08 UPL Bålsta IK
Vida Eriksson 08 UPL Bålsta IK

UPL Upsala IF
UPL Upsala IF 38.55 12.00 7
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Stockholm 2
Alma Cemalovic 08 STO Hanvikens SK
My Lindberg 08 STO Hellas FK
Molly Linder 08 STO Turebergs FK
Saga Berg Ojeda 08 STO Turebergs FK

STO Danderyds SK
STO Danderyds SK 33.59 17.00 2
2 Västmanland
Bea Brusling 08
Elvad Hiirad 08
Astrid Wallenius 08
Johanna Sundén 08

VÄM Västerås FK
VÄM Västerås FK 33.81 16.00 3
3 Värmland 2
Meija Nirs 08
Josefine Johansson 08
Tuvali Åhser 08
Saga Lindqvist 08

VÄR IF Göta Karlstad
VÄR IF Göta Karlstad 34.19 15.00 4
Värmland 1
Mi Westlund 08 VÄR Kils AIK
Moa Karlsson 08
Nathalie Wiman Ahlsetdt 08
Evelina Olsson 08 VÄR IFK Sunne

VÄR IF Göta Karlstad
VÄR IF Göta Karlstad DQ Överväxling
Sammanställning
Plac. Res. Poäng
1 Stockholm 1
STO Täby IS
STO Täby IS 32.19 18.00
2 Stockholm 2
STO Danderyds SK
STO Danderyds SK 33.59 17.00
3 Västmanland
VÄM Västerås FK
VÄM Västerås FK 33.81 16.00
4 Värmland 2
VÄR IF Göta Karlstad
VÄR IF Göta Karlstad 34.19 15.00
5 Dalarna
DAL Falu IK
DAL Falu IK 34.94 14.00
6 Uppland 1
UPL Upsala IF
UPL Upsala IF 36.67 13.00
7 Uppland 2
UPL Upsala IF
UPL Upsala IF 38.55 12.00
Värmland 1
VÄR IF Göta Karlstad
VÄR IF Göta Karlstad DQ Överväxling
F13 Höjd
12/9 13:30
Poäng
1 Nathalie Wiman Ahlsetdt
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 157 17.50 xo
2 Svea Victoren
NÄR KFUM Örebro
08 NÄR KFUM Örebro 157 17.50 xxo
3 Zelda Eckers
STO Åkersberga SK
08 STO Åkersberga SK 151 16.00 SB
4 Tyra Sparv
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 148 15.00
5 Saga Berg Ojeda
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 145 PB
6 Elsa Eriksson
UPL Rånäs 4H
08 UPL Rånäs 4H 142 14.00
7 Isabella Sjöholm Vitasovic
STO Hässelby SK
08 STO Hässelby SK 139 PB
8 Johanna Sundén
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 135 12.00
9 Moa Enberg
DAL Falu IK
08 DAL Falu IK 135 12.00 2 riv
10 Tuvali Åhser
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 135 12.00 3 riv
11 Felicia Sternhammar
DAL Falu IK
08 DAL Falu IK 127 10.00
=12 Nomi Hjertz
UPL Alunda SK
08 UPL Alunda SK 122 8.50
=12 Bea Brusling
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 122 8.50
=12 Agnes Gustafsson
VÄR Säffle FIK
08 VÄR Säffle FIK 122
Hannah Eriksson
VÄR Säffle FIK
08 VÄR Säffle FIK -
F13 Stav
11/9 14:00
Poäng
1 Nathalie Wiman Ahlsetdt
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 252 18.00
2 Elsa Eriksson
UPL Rånäs 4H
08 UPL Rånäs 4H 232 17.00 PB
3 Tuvali Åhser
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 222 16.00 =PB 2 riv
4 Bea Brusling
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 222 15.00 PB 3 riv
5 Hilda Säfström
DAL Kvarnsvedens GOIF FIK
08 DAL Kvarnsvedens GOIF FIK 212 14.00 o
6 Klara Engkvist
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 212 13.00 xo
7 Nora Ahl
STO Hässelby SK
08 STO Hässelby SK 202 12.00 PB o
8 My Lindberg
STO Hellas FK
08 STO Hellas FK 202 11.00 xxo
9 Noomi Karboub
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 192 PB o
10 Antonia van Uelft
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 192 PB xxo
11 Linnéa Alneroth
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 182 10.00 PB
F13 Längd
Hoppzon
12/9 09:20
Poäng
1 Ebba Borglund
STO Täby IS
08 STO Täby IS 5.27 +2.7 18.00
2 Evelina Olsson
VÄR IFK Sunne
08 VÄR IFK Sunne 5.26 +3.0 17.00
3 Tyra Sparv
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 5.24 +1.4 16.00 PB
4 Johanna Sundén
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 5.00 +2.6 15.00
5 Elisabeth Teearu
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 4.81 +1.5
6 My Lindberg
STO Hellas FK
08 STO Hellas FK 4.77 +0.6 PB
7 Ebba Dahlström
STO Täby IS
08 STO Täby IS 4.67 0.0
8 Hilda Säfström
DAL Kvarnsvedens GOIF FIK
08 DAL Kvarnsvedens GOIF FIK 4.47 0.0 14.00
9 Felicia Sternhammar
DAL Falu IK
08 DAL Falu IK 4.43 0.0 13.00
10 Louisa Chrifi
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 4.41 +2.0
11 Josefine Johansson
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 4.36 +0.6 12.00 PB
12 Saga Lindqvist
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 4.30 0.0
13 Moa Enberg
DAL Falu IK
08 DAL Falu IK 4.26 +1.8 SB
14 Wilma Löf
UPL Alunda SK
08 UPL Alunda SK 4.23 +1.4 11.00 =PB
15 Bea Brusling
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 4.21 +0.5 10.00 PB
16 Linnéa Alneroth
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 4.16 +1.2 9.00 PB
17 Tuvali Åhser
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 4.13 +1.5
18 Svea Enghag
UPL Bålsta IK
08 UPL Bålsta IK 4.12 +0.9 8.00 PB
19 Marit Lång
DAL Falu IK
08 DAL Falu IK 4.02 +0.6
20 Elsa Sjögren
VÄR Säffle FIK
08 VÄR Säffle FIK 3.99 +1.6
21 Doris Blomqvist Blom
NÄR Åsbro GOIF
08 NÄR Åsbro GOIF 3.96 +1.6 7.00 SB
22 Elvad Hiirad
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 3.92 +1.1
23 Ida Andersson
UPL Alunda SK
08 UPL Alunda SK 3.84 +1.4 PB
24 Meija Nirs
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 3.78 +1.5 PB
25 Nellie Nordh-Porath
VÄR Säffle FIK
08 VÄR Säffle FIK 3.76 0.0
123456
354 Johanna Sundén4.60 +0.14.80 +1.64.68 +1.24.58 +0.34.96 +1.95.00 +2.6
33 Moa Enberg4.18 +0.94.14 +2.44.26 +1.8
250 Elsa Sjögren3.98 +1.1x 3.99 +1.6
18 Svea Enghag3.94 +1.93.96 +1.54.12 +0.9
142 Saga Lindqvist3.69 +1.34.21 0.04.30 0.0
144 Meija Nirs3.78 +1.53.61 +0.93.67 +0.3
55 Linnéa Alneroth3.90 +2.04.10 +0.44.16 +1.2
167 Evelina Olsson5.15 +1.35.10 +1.55.18 +1.85.22 +1.05.23 0.05.26 +3.0
288 Ebba Borglund5.27 +2.7x 5.08 +2.74.97 0.0- -
284 Elisabeth Teearu4.68 +1.84.52 0.04.79 +1.04.59 +1.14.71 +1.54.81 +1.5
264 Louisa Chrifi4.40 +0.14.39 0.04.41 +2.0
40 Felicia Sternhammar4.37 +0.13.76 0.04.43 0.0
38 Marit Lång3.95 +1.33.88 +0.34.02 +0.6
89 Tyra Sparv4.77 +2.45.06 +0.24.96 +0.25.22 +1.95.16 +1.35.24 +1.4
2 Ida Andersson3.75 0.03.84 +1.43.68 0.0
210 Hilda Säfström4.17 0.04.31 +1.54.45 +0.64.30 +0.93.25 +0.54.47 0.0
344 Elvad Hiirad3.82 0.03.92 +1.13.91 +1.3
337 Bea Brusling4.01 0.03.87 +1.94.21 +0.5
138 Josefine Johansson4.15 +1.04.06 +0.84.36 +0.6
5 Wilma Löf3.97 +1.44.02 +0.74.23 +1.4
290 Ebba Dahlström4.33 +1.74.33 +2.14.49 +1.44.60 +0.84.67 0.04.57 +1.4
108 My Lindberg4.77 +0.64.70 +0.74.61 +2.34.66 +1.84.59 +2.44.42 +1.8
363 Doris Blomqvist Blom3.67 +0.83.72 +0.23.96 +1.6
148 Tuvali Åhser3.74 +0.33.85 +0.44.13 +1.5
249 Nellie Nordh-Porath3.68 +0.83.67 +1.23.76 0.0
F13 Tresteg
Hoppzon
11/9 16:30
Poäng
1 Johanna Sundén
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 10.89 nwi 18.00
2 Tyra Sparv
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 10.74 nwi 17.00
3 Ebba Borglund
STO Täby IS
08 STO Täby IS 10.69 nwi 16.00
4 Evelina Olsson
VÄR IFK Sunne
08 VÄR IFK Sunne 10.21 nwi 15.00
5 Elisabeth Teearu
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 9.93 nwi
6 Svea Victoren
NÄR KFUM Örebro
08 NÄR KFUM Örebro 9.88 nwi 14.00
7 Sofia Sahlén Martín
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 9.78 nwi
8 Ella Östblom
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 9.55 nwi 13.00
9 Julie Devaux-Scamaroni
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 9.46 nwi
10 Josefine Johansson
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 9.36 nwi 12.00
11 Felicia Sternhammar
DAL Falu IK
08 DAL Falu IK 9.35 nwi 11.00
12 Noomi Karboub
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 9.34 nwi
13 Matilda Linden
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 9.33 nwi
14 Tove Andersson
DAL Leksands FIK
08 DAL Leksands FIK 9.07 nwi 10.00
15 Ebba Dahlström
STO Täby IS
08 STO Täby IS 9.06 nwi
16 Wilma Löf
UPL Alunda SK
08 UPL Alunda SK 8.89 nwi 9.00
17 Elvad Hiirad
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 8.72 nwi 8.00
18 Agnes Gustafsson
VÄR Säffle FIK
08 VÄR Säffle FIK 8.70 nwi
19 Tuvali Åhser
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 8.52 nwi
20 Ida Andersson
UPL Alunda SK
08 UPL Alunda SK 8.51 nwi 7.00
21 Saga Lindqvist
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 8.48 nwi
22 Klara Engkvist
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 8.22 nwi
23 Nomi Hjertz
UPL Alunda SK
08 UPL Alunda SK 7.86 nwi
Paris Magid
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad x
123456
167 Evelina Olsson9.95 nwix 9.73 nwi9.77 nwi10.05 nwi10.21 nwi
13 Noomi Karboub8.82 nwi8.80 nwi9.34 nwi
306 Klara Engkvist8.22 nwix x
40 Felicia Sternhammar9.16 nwi9.16 nwi9.35 nwi
141 Matilda Lindenx 9.14 nwi9.33 nwi
344 Elvad Hiirad8.72 nwix x
148 Tuvali Åhser8.51 nwi8.41 nwi8.52 nwi
288 Ebba Borglund9.94 nwi10.33 nwi10.69 nwi10.65 nwi10.66 nwi10.69 nwi
10 Julie Devaux-Scamaroni9.34 nwi9.46 nwi9.32 nwi
70 Ella Östblom9.30 nwi9.29 nwi9.47 nwi9.55 nwi9.41 nwi9.25 nwi
5 Wilma Löf8.19 nwi8.81 nwi8.89 nwi
245 Agnes Gustafsson8.70 nwi8.50 nwi8.61 nwi
142 Saga Lindqvist8.48 nwi8.11 nwix
211 Tove Anderssonx 8.96 nwi9.07 nwi
14 Sofia Sahlén Martín9.78 nwi9.76 nwi9.73 nwi9.73 nwi9.22 nwix
194 Svea Victoren9.62 nwi9.69 nwi9.88 nwi9.72 nwi9.81 nwi9.80 nwi
143 Paris Magidx - -
284 Elisabeth Teearu9.84 nwi9.93 nwi9.73 nwi9.65 nwi9.59 nwi-
2 Ida Andersson8.05 nwi8.22 nwi8.51 nwi
89 Tyra Sparv10.50 nwi10.74 nwi10.59 nwi10.55 nwi10.51 nwi10.67 nwi
138 Josefine Johansson9.14 nwi9.36 nwi9.28 nwi
290 Ebba Dahlström9.06 nwi8.57 nwi-
4 Nomi Hjertz7.61 nwix 7.86 nwi
354 Johanna Sundén10.78 nwi10.89 nwi10.61 nwi- 10.48 nwix
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
12/9 12:30
Poäng
1 Ebba Borglund
STO Täby IS
08 STO Täby IS 12.52 18.00 PB
2 Matilda Linden
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 11.55 17.00
3 Midea Allard
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 10.78 16.00 PB
4 Hilda Säfström
DAL Kvarnsvedens GOIF FIK
08 DAL Kvarnsvedens GOIF FIK 10.69 15.00 PB
5 Elin Larsson
STO Huddinge AIS
08 STO Huddinge AIS 10.37 14.00
6 Sofia Sahlén Martín
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 9.83
7 Nathalie Wiman Ahlsetdt
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 9.56 13.00
8 Thea Lind
STO Hanvikens SK
08 STO Hanvikens SK 9.47
9 Emelie Lundqvist
STO Danderyds SK
08 STO Danderyds SK 9.22
10 Vida Eriksson
UPL Bålsta IK
08 UPL Bålsta IK 9.13 12.00
11 Stella Weissenborn
STO Täby IS
08 STO Täby IS 9.13
12 Svea Enghag
UPL Bålsta IK
08 UPL Bålsta IK 9.08 11.00
13 Antonia van Uelft
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 9.02
14 Louisa Chrifi
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 8.86
15 Wilma Löf
UPL Alunda SK
08 UPL Alunda SK 8.83
16 Mi Westlund
VÄR Kils AIK
08 VÄR Kils AIK 8.62
17 Eman Tungi
UPL Bålsta IK
08 UPL Bålsta IK 8.42
18 Evelina Bönström
VÄR Kils AIK
08 VÄR Kils AIK 8.18
19 Maja Åhlström
DAL IK Stål
08 DAL IK Stål 6.49 10.00
123456
264 Louisa Chrifi8.008.868.45
15 Antonia van Uelft9.028.207.95
19 Vida Eriksson9.13x9.00
116 Elin Larsson10.3710.1610.3510.2310.069.97
169 Maja Åhlström6.436.495.87
5 Wilma Löf8.47x8.83
146 Nathalie Wiman Ahlsetdt9.56-----
14 Sofia Sahlén Martín9.439.579.599.459.499.83
199 Evelina Bönström7.60x8.18
141 Matilda Linden10.0411.5510.589.889.0510.76
205 Mi Westlund7.928.448.62
210 Hilda Säfström10.6010.69x10.249.609.85
288 Ebba Borglund9.7712.5211.21---
18 Svea Enghag9.087.838.16
298 Stella Weissenborn8.559.138.92
24 Eman Tungi8.378.428.15
102 Thea Lind8.869.47x8.488.699.05
27 Emelie Lundqvist8.999.039.22
336 Midea Allard10.4510.1110.2210.48x10.78
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
12/9 11:00
Poäng
1 Vida Eriksson
UPL Bålsta IK
08 UPL Bålsta IK 30.07 18.00 PB
2 Iris Boqvist
STO Hanvikens SK
08 STO Hanvikens SK 26.94 17.00 PB
3 Moa Karlsson
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 25.24 16.00
4 Zelda Eckers
STO Åkersberga SK
08 STO Åkersberga SK 23.77 15.00 PB
5 Doris Blomqvist Blom
NÄR Åsbro GOIF
08 NÄR Åsbro GOIF 23.62 14.00 PB
6 Midea Allard
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 22.88 13.00
7 Nathalie Wiman Ahlsetdt
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 21.24 12.00
8 Antonia van Uelft
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 20.88
9 Wilma Löf
UPL Alunda SK
08 UPL Alunda SK 20.65 11.00
10 Eman Tungi
UPL Bålsta IK
08 UPL Bålsta IK 19.56 PB
11 Evelina Bönström
VÄR Kils AIK
08 VÄR Kils AIK 19.18
12 Elin Larsson
STO Huddinge AIS
08 STO Huddinge AIS 19.16
13 Mi Westlund
VÄR Kils AIK
08 VÄR Kils AIK 18.88
14 Elvad Hiirad
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 18.65 10.00
15 Elin Nordlund
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 18.18
16 Matilda Linden
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 17.23
17 Linnéa Alneroth
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 16.24 9.00
18 Josefine Johansson
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 15.55
19 Maja Åhlström
DAL IK Stål
08 DAL IK Stål 15.28 8.00
20 Julie Devaux-Scamaroni
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 14.66 SB
21 Signe Dåverhög
VÄR IFK Kristinehamn
08 VÄR IFK Kristinehamn 13.60
123456
15 Antonia van Uelft20.88x15.70xxx
138 Josefine Johansson15.55xx
361 Zelda Eckers21.55x13.0523.7721.6219.04
55 Linnéa Alnerothxx16.24
86 Elin Nordlund14.0618.18x
169 Maja Åhlström15.2814.2213.87
19 Vida Erikssonx20.75xx30.07x
336 Midea Allard22.88xxxx22.05
363 Doris Blomqvist Blom19.15x21.6722.6523.62x
141 Matilda Lindenx17.23x
24 Eman Tungi19.56x17.88
10 Julie Devaux-Scamaroni13.4914.6614.11
140 Moa Karlsson23.8525.11-23.7725.2425.01
344 Elvad Hiiradx17.6118.65
98 Iris Boqvistxx25.1123.72x26.94
116 Elin Larsson19.16x19.05
5 Wilma Löfx20.65x
373 Signe Dåverhögx13.6012.22
146 Nathalie Wiman Ahlsetdtx21.24x18.45x19.17
199 Evelina Bönström19.18x18.05
205 Mi Westlundx15.5718.88
F13 Slägga
Vikt: 2,0kg
11/9 11:30
Poäng
1 Midea Allard
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 38.42 18.00
2 Wilma Löf
UPL Alunda SK
08 UPL Alunda SK 36.66 17.00 PB
3 Evelina Bönström
VÄR Kils AIK
08 VÄR Kils AIK 31.15 16.00 PB
4 Mi Westlund
VÄR Kils AIK
08 VÄR Kils AIK 30.57 15.00
5 Linnéa Alneroth
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 30.05 14.00 PB
6 Iris Boqvist
STO Hanvikens SK
08 STO Hanvikens SK 29.53 13.00
7 Julia Eidebo
STO Huddinge AIS
08 STO Huddinge AIS 28.62 12.00
8 Vida Eriksson
UPL Bålsta IK
08 UPL Bålsta IK 27.91 11.00 PB
9 Stella Weissenborn
STO Täby IS
08 STO Täby IS 27.70
10 Noomi Karboub
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 27.31 PB
11 Elin Nordlund
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 26.63
12 Elin Larsson
STO Huddinge AIS
08 STO Huddinge AIS 26.15
13 Sara Elenor Miljkovic
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 24.44
14 Doris Blomqvist Blom
NÄR Åsbro GOIF
08 NÄR Åsbro GOIF 24.24 10.00 PB
15 Eman Tungi
UPL Bålsta IK
08 UPL Bålsta IK 24.11
16 Signe Dåverhög
VÄR IFK Kristinehamn
08 VÄR IFK Kristinehamn 23.67
17 Svea Enghag
UPL Bålsta IK
08 UPL Bålsta IK 22.09 PB
18 Maja Åhlström
DAL IK Stål
08 DAL IK Stål 19.95 9.00 SB
123456
363 Doris Blomqvist Blom
199 Evelina Bönström
336 Midea Allard
298 Stella Weissenborn
85 Sara Elenor Miljkovic
24 Eman Tungi
5 Wilma Löf
18 Svea Enghag
205 Mi Westlund
55 Linnéa Alneroth
86 Elin Nordlund
373 Signe Dåverhög
169 Maja Åhlström
113 Julia Eidebo
19 Vida Eriksson
116 Elin Larsson
13 Noomi Karboub
98 Iris Boqvist
F13 Spjut
Vikt: 400g
11/9 14:20
Poäng
1 Midea Allard
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 29.76 18.00
2 Matilda Linden
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 29.35 17.00 PB
3 Tove Andersson
DAL Leksands FIK
08 DAL Leksands FIK 27.71 16.00 PB
4 Moa Karlsson
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 25.46 15.00
5 Evelina Olsson
VÄR IFK Sunne
08 VÄR IFK Sunne 25.01
6 Mi Westlund
VÄR Kils AIK
08 VÄR Kils AIK 24.70 PB
7 Alma Cemalovic
STO Hanvikens SK
08 STO Hanvikens SK 20.82 14.00
8 Moa Enberg
DAL Falu IK
08 DAL Falu IK 20.23 13.00
9 Linnéa Alneroth
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 19.69 12.00
10 Elin Nordlund
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 19.17 11.00
11 Thea Lind
STO Hanvikens SK
08 STO Hanvikens SK 19.01 PB
12 Antonia van Uelft
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 18.20
13 Alicia Örell
UPL Bålsta IK
08 UPL Bålsta IK 17.39 10.00 PB
14 Elin Larsson
STO Huddinge AIS
08 STO Huddinge AIS 17.28
15 Ebba Petersson
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 14.08 9.00 PB
16 Louisa Chrifi
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 13.91
17 Nomi Hjertz
UPL Alunda SK
08 UPL Alunda SK 12.66
18 Eman Tungi
UPL Bålsta IK
08 UPL Bålsta IK 12.46
123456
318 Ebba Petersson14.0812.8613.72
24 Eman Tungi12.4611.7811.76
100 Alma Cemalovicx19.9517.8320.8214.4215.45
336 Midea Allard29.7628.3128.6629.4027.3927.25
140 Moa Karlsson19.1325.4622.7423.39x21.16
4 Nomi Hjertz11.0210.4312.66
26 Alicia Örell13.1617.3913.03
167 Evelina Olsson20.5922.5922.2824.70x25.01
33 Moa Enberg18.7015.3320.2315.7318.4516.12
102 Thea Lind19.0117.5417.70
205 Mi Westlund24.7018.2222.8419.3422.14x
15 Antonia van Uelft17.4118.0318.20
55 Linnéa Alneroth17.3918.9719.69
211 Tove Andersson27.7127.7125.85xx25.71
264 Louisa Chrifi12.9213.9112.63
116 Elin Larsson16.8717.28x
86 Elin Nordlund18.9519.1716.36
141 Matilda Linden27.7123.7527.3228.5029.3520.44
P14 80 m Försök
11/9 12:25
Heat 1
Vind: +0.1
Poäng
1 Joar Eriksson
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 9.79 q
2 Adrian Kylington
STO Sundbybergs IK
07 STO Sundbybergs IK 10.07 q
3 Elias Ekman
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 10.16 q PB
4 Jakob Lennermark
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 10.29 q
5 Oskar Nisser
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 10.63 6.00
6 Milton Wiklund
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 10.87 4.00
7 Alwe Widman
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 11.27 PB
8 Viktor Lundgren
VÄR Filipstads IF
07 VÄR Filipstads IF 12.07 SB
Heat 2
Vind: +0.8
Poäng
1 Oskar Tennhed
SÖD Råby-Rekarne FIF
07 SÖD Råby-Rekarne FIF 9.73 q PB
2 Alexander Mickelson
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 9.74 q PB
3 David Berglund
STO AIK
07 STO AIK 10.00 q PB
4 Ivar Sundberg
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 10.37 q =PB
5 Lucas Ohlsson
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 10.85
6 John Thålin
GOT Roma IF
07 GOT Roma IF 11.00 3.00
7 Samuel Berglund
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 11.17 PB
8 Max Lann
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 11.79 PB
Heat 3
Vind: 0.0
Poäng
1 Jonas Gällstedt
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 9.80 q
2 Daniel Larsson
STO IFK Lidingö
07 STO IFK Lidingö 10.10 q
3 Elias Lindén
DAL Kvarnsvedens GOIF FIK
07 DAL Kvarnsvedens GOIF FIK 10.15 q
4 Gustav Fabretto
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 10.49 q
5 Sebastian Alin
DAL IFK Mora FIK
07 DAL IFK Mora FIK 10.62 7.50
6 William Hed
VÄM IK Westmannia
07 VÄM IK Westmannia 10.87 PB
7 Elliot Neuhaus
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 10.97
Elliot Smedstad
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro DNF
Heat 4
Vind: +1.1
Poäng
1 Leo Blomberg
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 9.69 q
2 Leon Khunsunon
UPL Enköpings AIF
07 UPL Enköpings AIF 9.85 q PB
3 Neo Kanedal
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 9.95 q PB
4 Sebastian Norlander
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 10.49 q PB
5 Tim Henriksson
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 10.62 7.50
6 Daniel Asplund
VÄR Kils AIK
07 VÄR Kils AIK 10.77 5.00
7 Valdemar Silo Andersson
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 10.78
P14 80 m Final
11/9 15:25
A-Final
Vind: 0.0
Poäng
1 Alexander Mickelson
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 9.78 18.00
2 Jonas Gällstedt
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 9.79 17.00 9.784
3 Joar Eriksson
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 9.79 16.00
4 Oskar Tennhed
SÖD Råby-Rekarne FIF
07 SÖD Råby-Rekarne FIF 9.86 15.00
5 Neo Kanedal
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 9.95 14.00 =PB
6 Leo Blomberg
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 9.98 13.00
7 Leon Khunsunon
UPL Enköpings AIF
07 UPL Enköpings AIF 10.01 12.00
8 David Berglund
STO AIK
07 STO AIK 10.07
B-Final
Vind: 0.0
Poäng
1 Adrian Kylington
STO Sundbybergs IK
07 STO Sundbybergs IK 9.97
2 Daniel Larsson
STO IFK Lidingö
07 STO IFK Lidingö 10.02
3 Elias Ekman
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 10.16 =PB
4 Elias Lindén
DAL Kvarnsvedens GOIF FIK
07 DAL Kvarnsvedens GOIF FIK 10.17 11.00
5 Jakob Lennermark
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 10.33
6 Ivar Sundberg
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 10.34 PB
7 Gustav Fabretto
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 10.61 10.00
8 Sebastian Norlander
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 10.74 9.00
P14 300 m
12/9 13:15
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Vilmer Karlsson
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 39.00 18.00 1
2 Neo Kanedal
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 39.39 17.00 2 PB
3 Edvin Hansen Tyden
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 41.59 16.00 3
4 Emil Tingård
DAL Falu IK
07 DAL Falu IK 43.82 11.00 8 PB
5 Vidar Bergström
UPL Enköpings AIF
07 UPL Enköpings AIF 47.17 16 PB
James Berglund
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK DNS
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Sebastian Norlander
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 41.71 15.00 4
2 Ivar Sundberg
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 42.45 14.00 5
3 Alwe Widman
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 43.85 9
4 Gustav Karlén
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 48.63 17
5 Mattis Fleck
VÄR IFK Kristinehamn
07 VÄR IFK Kristinehamn 49.41 8.00 18
Pavel Hoffman
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF DNS
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 Valdemar Silo Andersson
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 43.30 12.00 7
2 Max Wiman
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 44.43 10.00 10
3 Vidar Lundin
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 47.15 15
4 Viktor Lundgren
VÄR Filipstads IF
07 VÄR Filipstads IF 49.63 19
Elliot Neuhaus
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF DNS
D-Final
Poäng Tot. plac.
1 Oskar Fabretto
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 42.88 13.00 6
2 William Hed
VÄM IK Westmannia
07 VÄM IK Westmannia 44.50 9.00 11
3 Kevin Lindquist
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 44.61 12
4 Viktor Heinemann
NÄR Glanshammars IF
07 NÄR Glanshammars IF 45.02 13
5 Samuel Wiklund
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 46.97 14
Sammanställning
Plac. Res. Poäng
1 Vilmer Karlsson
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 39.00 18.00
2 Neo Kanedal
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 39.39 17.00 PB
3 Edvin Hansen Tyden
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 41.59 16.00
4 Sebastian Norlander
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 41.71 15.00
5 Ivar Sundberg
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 42.45 14.00
6 Oskar Fabretto
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 42.88 13.00
7 Valdemar Silo Andersson
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 43.30 12.00
8 Emil Tingård
DAL Falu IK
07 DAL Falu IK 43.82 11.00 PB
9 Alwe Widman
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 43.85
10 Max Wiman
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 44.43 10.00
11 William Hed
VÄM IK Westmannia
07 VÄM IK Westmannia 44.50 9.00
12 Kevin Lindquist
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 44.61
13 Viktor Heinemann
NÄR Glanshammars IF
07 NÄR Glanshammars IF 45.02
14 Samuel Wiklund
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 46.97
15 Vidar Lundin
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 47.15
16 Vidar Bergström
UPL Enköpings AIF
07 UPL Enköpings AIF 47.17 PB
17 Gustav Karlén
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 48.63
18 Mattis Fleck
VÄR IFK Kristinehamn
07 VÄR IFK Kristinehamn 49.41 8.00
19 Viktor Lundgren
VÄR Filipstads IF
07 VÄR Filipstads IF 49.63
Elliot Neuhaus
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF DNS
James Berglund
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK DNS
Pavel Hoffman
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF DNS
P14 800 m
11/9 13:50
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Vilmer Karlsson
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 2:05.24 18.00 1 PB
2 Noa Steiner
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 2:08.39 17.00 2
3 Vilhelm Lood Falgen
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 2:09.70 16.00 3
4 Leo Papinski
STO Täby IS
07 STO Täby IS 2:19.18 5
5 Liam Tannlund
STO Täby IS
07 STO Täby IS 2:28.25 9
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Bill Norlin
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 2:18.27 4 PB
2 Ludvig Höglund
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 2:19.34 15.00 6
3 Emil Kellgren
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 2:21.09 7
4 Birger Viirman
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 2:33.49 10
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 Sebastian Norlander
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 2:27.27 14.00 8
2 Gustav Karlén
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 2:40.07 13.00 11 PB
3 Emil Henriksnäs
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 2:40.68 12
4 Elliot Bärgård
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 2:56.23 12.00 13
Sammanställning
Plac. Res. Poäng
1 Vilmer Karlsson
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 2:05.24 18.00 PB
2 Noa Steiner
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 2:08.39 17.00
3 Vilhelm Lood Falgen
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 2:09.70 16.00
4 Bill Norlin
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 2:18.27 PB
5 Leo Papinski
STO Täby IS
07 STO Täby IS 2:19.18
6 Ludvig Höglund
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 2:19.34 15.00
7 Emil Kellgren
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 2:21.09
8 Sebastian Norlander
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 2:27.27 14.00
9 Liam Tannlund
STO Täby IS
07 STO Täby IS 2:28.25
10 Birger Viirman
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 2:33.49
11 Gustav Karlén
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 2:40.07 13.00 PB
12 Emil Henriksnäs
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 2:40.68
13 Elliot Bärgård
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 2:56.23 12.00
P14 2000 m
12/9 14:55
Poäng
1 Noa Steiner
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 6:11.67 18.00 PB
2 Vilhelm Lood Falgen
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 6:13.96 17.00
3 Leo Papinski
STO Täby IS
07 STO Täby IS 6:40.27 16.00
4 Iker Garcia Lundström
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 6:43.02
5 Ludvig Höglund
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 6:43.79 15.00
6 Emil Kellgren
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 6:48.18
7 Liam Tannlund
STO Täby IS
07 STO Täby IS 6:52.83
8 Emil Tingård
DAL Falu IK
07 DAL Falu IK 7:12.54 14.00
9 Albin Wallgren
NÄR Åsbro GOIF
07 NÄR Åsbro GOIF 7:27.55 13.00
10 Lucas Ohlsson
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 8:27.77 12.00
11 Elliot Bärgård
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 9:14.98 11.00
Vidar Bergström
UPL Enköpings AIF
07 UPL Enköpings AIF DNS
P14 80 m häck Försök
Höjd: 84,0cm
12/9 10:05
Heat 1
Vind: +1.8
Poäng
1 Jacob Rune
STO Täby IS
07 STO Täby IS 11.50 q PB
2 Jakob Lennermark
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 12.00 q PB
3 David Berglund
STO AIK
07 STO AIK 12.33 q
4 Elias Ekman
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 12.41 q PB
5 Henrik Deresiewicz
STO Sundbybergs IK
07 STO Sundbybergs IK 12.57 q PB
6 Viktor Holm
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 12.79 q PB
Heat 2
Vind: +1.4
Poäng
1 James Berglund
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 13.13 q PB
2 Ivar Sundberg
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 13.16 q PB
3 Pavel Hoffman
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 13.62 q
4 Xanthos Sakalakis
VÄR Karlskoga FI
07 VÄR Karlskoga FI 14.08 13.00 q
5 Lucas Ohlsson
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 14.09 q PB
6 Mattis Fleck
VÄR IFK Kristinehamn
07 VÄR IFK Kristinehamn 15.98 12.00 q
P14 80 m häck Final
Höjd: 84,0cm
12/9 11:35
A-Final
Vind: +0.5
Poäng
1 Jacob Rune
STO Täby IS
07 STO Täby IS 11.63 18.00
2 David Berglund
STO AIK
07 STO AIK 11.74 17.00 PB
3 Jakob Lennermark
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 12.21
4 Henrik Deresiewicz
STO Sundbybergs IK
07 STO Sundbybergs IK 12.61
5 Elias Ekman
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 12.77 16.00
6 Viktor Holm
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 12.78 PB
B-Final
Vind: 0.0
Poäng
1 Pavel Hoffman
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 13.20 15.00 PB
2 Ivar Sundberg
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 13.33
3 Lucas Ohlsson
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 14.06 14.00 PB
James Berglund
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK DNF
Mattis Fleck
VÄR IFK Kristinehamn
07 VÄR IFK Kristinehamn DNF
Xanthos Sakalakis
VÄR Karlskoga FI
07 VÄR Karlskoga FI DQ
P14 300 m häck
Höjd: 76,2cm
11/9 16:40
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Jakob Lennermark
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 42.05 18.00 1 PB
2 Hannes Berg
STO Vallentuna FK
07 STO Vallentuna FK 43.17 17.00 2 PB
3 Jacob Rune
STO Täby IS
07 STO Täby IS 43.23 3 PB
4 Ivan Nilsson
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 44.08 16.00 4 PB
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Elias Ekman
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 47.63 15.00 5 PB
2 Vidar Lundin
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 51.00 6 PB
3 Emil Henriksnäs
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 54.00 7
4 Gustav Karlén
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 54.54 14.00 8
Sammanställning
Plac. Res. Poäng
1 Jakob Lennermark
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 42.05 18.00 PB
2 Hannes Berg
STO Vallentuna FK
07 STO Vallentuna FK 43.17 17.00 PB
3 Jacob Rune
STO Täby IS
07 STO Täby IS 43.23 PB
4 Ivan Nilsson
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 44.08 16.00 PB
5 Elias Ekman
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 47.63 15.00 PB
6 Vidar Lundin
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 51.00 PB
7 Emil Henriksnäs
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 54.00
8 Gustav Karlén
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 54.54 14.00
P14 1500 m hinder
Höjd: 76,2cm
11/9 17:25
Poäng
1 Noa Steiner
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 4:59.91 18.00
2 Leo Papinski
STO Täby IS
07 STO Täby IS 5:08.27 17.00 PB
3 Iker Garcia Lundström
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 5:08.79 16.00 PB
4 Emil Tingård
DAL Falu IK
07 DAL Falu IK 5:21.38 15.00
5 Ludvig Höglund
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 5:24.96 14.00
6 Birger Viirman
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 5:37.43
7 Arvid Ahlstrand
STO Boo IF
07 STO Boo IF 5:39.04 PB
8 Samuel Wiklund
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 6:34.86 13.00
P14 4x80 m
12/9 16:55
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Uppland 1
Elias Ekman 07
Ivar Sundberg 07
Leon Khunsunon 07 UPL Enköpings AIF
Jonas Gällstedt 07

UPL Upsala IF
UPL Upsala IF 38.83 16.00 3
2 Närke
Albin Wallgren 07 NÄR Åsbro GOIF
Kevin Lindquist 07
Sigvard Einarson 07 NÄR Wedevågs IF
Neo Kanedal 07

NÄR KFUM Örebro
NÄR KFUM Örebro 43.10 13.00 6
3 Värmland 2
Daniel Asplund 07 VÄR Kils AIK
Leo Blomberg 07 VÄR IF Göta Karlstad
Victor Borsch 07 VÄR IF Göta Karlstad
Viktor Lundgren 07 VÄR Filipstads IF

VÄR IK Vikings FK
VÄR IK Vikings FK 43.88 12.00 7
Värmland 1
Albin Westlund 07 VÄR Kils AIK
Valdemar Silo Andersson 07
Albin Andersson 07 VÄR IK Vikings FK
Xanthos Sakalakis 07 VÄR Karlskoga FI

VÄR IF Göta Karlstad
VÄR IF Göta Karlstad DQ Överväxling
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Stockholm 1
Joar Eriksson 07
Daniel Larsson 07 STO IFK Lidingö
Adrian Kylington 07 STO Sundbybergs IK
Alexander Mickelson 07

STO Turebergs FK
STO Turebergs FK 37.93 18.00 1
2 Stockholm 2
Jacob Rune 07
Jakob Lennermark 07 STO Turebergs FK
David Berglund 07 STO AIK
Quincy Hackett 07 STO Hammarby IF

STO Täby IS
STO Täby IS 38.80 17.00 2
3 Västmanland
Lucas Ohlsson 07
Oskar Fabretto 07
Gustav Fabretto 07
William Hed 07 VÄM IK Westmannia

VÄM Västerås FK
VÄM Västerås FK 41.14 15.00 4
4 Uppland 2
Vidar Lundin 07
Ivan Nilsson 07 UPL Bålsta IK
Max Wiman 07 UPL Bålsta IK
Theodor Öhman 07 UPL Enköpings AIF

UPL Upsala IF
UPL Upsala IF 42.42 14.00 5
Sammanställning
Plac. Res. Poäng
1 Stockholm 1
STO Turebergs FK
STO Turebergs FK 37.93 18.00
2 Stockholm 2
STO Täby IS
STO Täby IS 38.80 17.00
3 Uppland 1
UPL Upsala IF
UPL Upsala IF 38.83 16.00
4 Västmanland
VÄM Västerås FK
VÄM Västerås FK 41.14 15.00
5 Uppland 2
UPL Upsala IF
UPL Upsala IF 42.42 14.00
6 Närke
NÄR KFUM Örebro
NÄR KFUM Örebro 43.10 13.00
7 Värmland 2
VÄR IK Vikings FK
VÄR IK Vikings FK 43.88 12.00
Värmland 1
VÄR IF Göta Karlstad
VÄR IF Göta Karlstad DQ Överväxling
P14 Höjd
11/9 11:00
Poäng
1 Anton Roslund
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 180 18.00 PB
2 Jacob Norsell
STO Täby IS
07 STO Täby IS 173 17.00 PB
3 Elliot Smedstad
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 170 15.00 PB
4 David Berglund
STO AIK
07 STO AIK 170 1 riv
5 Albin Westlund
VÄR Kils AIK
07 VÄR Kils AIK 170 15.00 xo
6 Sebastian Alin
DAL IFK Mora FIK
07 DAL IFK Mora FIK 170 15.00 5 riv
=7 James Berglund
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 167 12.50 PB 4 riv
=7 Ludwig Winnhed
STO Boo IF
07 STO Boo IF 167 PB 2 riv
=9 Leo Blomberg
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 167 12.50 3 riv
=9 Simon Lindström
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 167 3 riv
11 Jonas Gällstedt
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 161 11.00
12 Alexander Mickelson
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 161 1 riv
13 Henrik Deresiewicz
STO Sundbybergs IK
07 STO Sundbybergs IK 158
14 Theodor Öhman
UPL Enköpings AIF
07 UPL Enköpings AIF 158 PB 1 riv
15 Samuel Berglund
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 155 10.00 2 riv
16 Victor Borsch
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 155 PB 3 riv
17 Samuel Wiklund
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 152 9.00
18 Valdemar Silo Andersson
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 149 PB 1 riv
19 Lucas Ohlsson
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 149 8.00 PB 2 riv
20 Oskar Fabretto
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 146
21 Pavel Hoffman
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 146 2 riv
22 Birger Viirman
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 146 PB 3 riv
P14 Stav
12/9 09:00
Poäng
1 Alexander Mickelson
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 372 18.00 PB
2 Quincy Hackett
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 352 17.00 PB
3 Simon Lindström
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 327
4 Ivan Nilsson
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 327 16.00 PB 4 riv
=5 Gustav Karlén
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 282 14.00
=5 Theodor Öhman
UPL Enköpings AIF
07 UPL Enköpings AIF 282 14.00 PB
7 Sigvard Einarson
NÄR Wedevågs IF
07 NÄR Wedevågs IF 282 14.00 3 riv
8 Max Lann
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 272 11.50 PB
9 Samuel Wiklund
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 272 11.50 4 riv
10 Hannes Johansson
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 262
11 Max Wiman
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 262 1 riv
12 Emil Henriksnäs
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 242
13 Daniel Asplund
VÄR Kils AIK
07 VÄR Kils AIK 242 9.50 PB xo
14 Albin Westlund
VÄR Kils AIK
07 VÄR Kils AIK 242 9.50 1 riv
P14 Längd
12/9 15:30
Poäng
1 Sebastian Alin
DAL IFK Mora FIK
07 DAL IFK Mora FIK 5.89 +1.0 18.00
2 Alexander Mickelson
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 5.87 +1.7 17.00
3 Jacob Rune
STO Täby IS
07 STO Täby IS 5.85 +1.9 16.00 PB
4 David Berglund
STO AIK
07 STO AIK 5.81 +1.9 PB
5 Joar Eriksson
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 5.72 +1.6 PB
6 Jonas Gällstedt
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 5.60 +3.0 15.00
7 Leon Khunsunon
UPL Enköpings AIF
07 UPL Enköpings AIF 5.46 +1.8 14.00
8 Elias Ekman
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 5.38 +1.4 PB
9 Elliot Smedstad
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 5.32 +2.2 13.00
10 Leo Blomberg
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 5.31 +0.7 12.00
11 Tim Henriksson
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 5.25 +2.1 11.00
12 Ludwig Winnhed
STO Boo IF
07 STO Boo IF 5.24 +0.6
13 Anton Roslund
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 5.21 +0.5
14 Neo Kanedal
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 5.04 +2.6 10.00
15 Oskar Nisser
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 4.91 +1.7 9.00 PB
16 Ivar Sundberg
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 4.70 +2.4
17 Victor Borsch
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 4.65 +0.9 8.00
18 Vidar Lundin
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 4.61 +0.8
19 Xanthos Sakalakis
VÄR Karlskoga FI
07 VÄR Karlskoga FI 4.53 +1.2
20 Albin Andersson
VÄR IK Vikings FK
07 VÄR IK Vikings FK 4.45 +2.2
21 John Thålin
GOT Roma IF
07 GOT Roma IF 4.39 +1.0 7.00
22 Viktor Heinemann
NÄR Glanshammars IF
07 NÄR Glanshammars IF 4.38 +1.4
23 Gustav Fabretto
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 4.22 +1.4 6.00 PB
24 Lucas Ohlsson
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 4.09 +1.7
25 William Hed
VÄM IK Westmannia
07 VÄM IK Westmannia 3.44 +2.4
26 Alwe Widman
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 3.22 +2.0
27 Elliot Bärgård
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 3.09 +1.7
28 Albin Wallgren
NÄR Åsbro GOIF
07 NÄR Åsbro GOIF 2.58 +1.0
123456
269 Joar Eriksson5.46 +0.65.43 +0.35.55 +1.2- 5.68 +1.95.72 +1.6
348 Lucas Ohlsson- 4.09 +1.7-
374 Xanthos Sakalakis3.64 +1.0x 4.53 +1.2
320 Ivar Sundberg4.68 +1.14.68 +1.34.70 +2.4
134 Victor Borsch4.65 +0.94.36 +0.7-
171 Albin Andersson4.29 +1.74.45 +2.2x
30 Leon Khunsunon5.40 +1.6x 5.23 +1.35.46 +1.85.06 +1.65.28 +1.1
305 Elias Ekmanx 4.99 +1.05.37 +2.65.22 +2.2x 5.38 +1.4
316 Vidar Lundinx 4.61 +0.8x
71 Viktor Heinemann3.92 +0.94.38 +1.4x
64 Oskar Nisser3.53 +2.24.91 +1.7x
159 Sebastian Alin5.86 +0.85.85 +1.75.89 +1.03.87 +2.0x 4.33 +2.0
295 Jacob Rune5.66 +0.8x 5.48 +1.25.57 +2.15.62 +1.25.85 +1.9
88 Anton Roslund4.79 +0.95.21 +0.5x
366 Albin Wallgren2.58 +1.0- -
224 John Thålin4.31 +1.94.24 +1.74.39 +1.0
278 Alexander Mickelson5.59 +0.9x 5.72 +2.1x 5.63 +3.35.87 +1.7
174 William Hedx 3.44 +2.4x
133 Leo Blomberg4.97 +1.95.26 +1.65.31 +0.7
195 Alwe Widman3.22 +2.0x x
193 Elliot Smedstad4.99 +1.65.03 +1.25.32 +2.2
338 Elliot Bärgård- 3.09 +1.7-
307 Jonas Gällstedt4.82 +0.44.67 +2.15.35 +2.55.31 +1.05.45 +2.35.60 +3.0
343 Tim Henriksson4.92 +2.84.81 +1.95.25 +2.1
8 Ludwig Winnhed5.18 +2.35.24 +0.6x
341 Gustav Fabretto4.22 +1.4- -
1 David Berglundx 5.64 +1.6x x x 5.81 +1.9
185 Neo Kanedal4.81 +1.45.04 +2.64.92 +1.0
P14 Tresteg
11/9 15:00
Poäng
1 Olle Willner
STO Mälarhöjdens IK
07 STO Mälarhöjdens IK 12.12 nwi 18.00
2 Leon Khunsunon
UPL Enköpings AIF
07 UPL Enköpings AIF 11.93 nwi 17.00
3 Joar Eriksson
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 11.92 nwi 16.00
4 Jacob Rune
STO Täby IS
07 STO Täby IS 11.63 nwi
5 Sebastian Alin
DAL IFK Mora FIK
07 DAL IFK Mora FIK 11.48 nwi 15.00
6 Simon Lindström
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 11.14 nwi
7 Leo Blomberg
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 10.88 nwi 14.00
8 Anton Roslund
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 10.63 nwi
9 Erik Håkansson
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 10.59 nwi
10 Max Wiman
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 10.15 nwi 13.00
11 Vidar Lundin
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 9.93 nwi
12 Valdemar Silo Andersson
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 9.88 nwi 12.00
13 Hannes Johansson
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 9.86 nwi
14 John Thålin
GOT Roma IF
07 GOT Roma IF 9.56 nwi 11.00
15 Samuel Wiklund
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 9.56 nwi 10.00
16 Vidar Bergström
UPL Enköpings AIF
07 UPL Enköpings AIF 8.54 nwi
17 Elliot Bärgård
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 7.65 nwi 9.00
123456
273 Erik Håkansson10.03 nwi10.42 nwi10.59 nwi
316 Vidar Lundin9.81 nwi9.55 nwi9.93 nwi
83 Hannes Johansson9.86 nwix 9.73 nwi
357 Samuel Wiklund9.56 nwi9.19 nwi9.37 nwi
224 John Thålin9.39 nwi9.56 nwi9.13 nwi
88 Anton Roslund10.12 nwi10.33 nwi10.63 nwi- - -
276 Simon Lindström10.51 nwi10.72 nwi10.77 nwi10.84 nwi11.02 nwi11.14 nwi
269 Joar Erikssonx 11.92 nwi- 10.40 nwi- 11.81 nwi
159 Sebastian Alin11.48 nwi11.40 nwi- - - -
338 Elliot Bärgård7.28 nwix 7.65 nwi
28 Vidar Bergström8.08 nwi8.12 nwi8.54 nwi
295 Jacob Rune11.39 nwi11.38 nwi11.45 nwi11.15 nwi11.47 nwi11.63 nwi
133 Leo Blomberg10.72 nwi10.45 nwi10.88 nwi9.71 nwi- -
145 Valdemar Silo Andersson9.74 nwi9.88 nwi9.70 nwi
218 Olle Willner11.83 nwi- 11.83 nwix 11.78 nwi12.12 nwi
25 Max Wimanx 10.15 nwi-
30 Leon Khunsunon11.67 nwi11.28 nwi11.17 nwi10.91 nwi11.22 nwi11.93 nwi
P14 Kula
Vikt: 4,0kg
12/9 10:35
Poäng
1 Ludvig Ellgren
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 13.65 18.00 PB
2 Gustav Fabretto
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 12.53 17.00 PB
3 Adrian Kylington
STO Sundbybergs IK
07 STO Sundbybergs IK 12.38 16.00
4 Ivan Nilsson
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 12.25 15.00
5 Irving Lind
STO Hässelby SK
07 STO Hässelby SK 12.19 PB
6 Casper Johansson
DAL Säters IF
07 DAL Säters IF 11.84 14.00
7 Lowe Wängelin
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 11.69 13.00
8 Marcus Beckman
STO Hässelby SK
07 STO Hässelby SK 11.24 PB
9 Oskar Fabretto
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 11.06 12.00
10 Filip Derezinski
STO IF Triangeln
07 STO IF Triangeln 11.05
11 Leo Blomberg
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 10.33 11.00
12 Josef Agerhäll
STO Hässelby SK
07 STO Hässelby SK 10.10
13 Daniel Asplund
VÄR Kils AIK
07 VÄR Kils AIK 10.05 10.00
14 Leon Khunsunon
UPL Enköpings AIF
07 UPL Enköpings AIF 9.60
15 Albin Andersson
VÄR IK Vikings FK
07 VÄR IK Vikings FK 9.55
16 Max Wiman
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 9.30
17 Valdemar Silo Andersson
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 8.95 PB
18 Milton Wiklund
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 8.74 9.00 PB
19 Sigvard Einarson
NÄR Wedevågs IF
07 NÄR Wedevågs IF 8.72 8.00
20 Sebastian Norlander
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 8.31 7.00
21 Neo Kanedal
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 8.30
22 Elliot Smedstad
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 8.09
23 Max Lann
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 7.60
24 Fredrik Jansson
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 7.36
123456
326 Lowe Wängelin11.6911.37x9.7910.5010.60
22 Ivan Nilsson10.2511.2512.25xxx
137 Fredrik Jansson6.606.327.36
30 Leon Khunsunon9.609.159.17
193 Elliot Smedstad8.097.827.52
25 Max Wimanx9.30x
128 Irving Lind12.0111.8211.9311.6312.1911.99
149 Filip Derezinski9.8711.0510.01
133 Leo Blomberg10.059.4810.33
241 Adrian Kylington10.9012.0711.7311.6912.3812.09
69 Milton Wiklund8.748.078.66
121 Josef Agerhäll9.569.8910.10
359 Sigvard Einarson8.668.728.35
255 Casper Johansson11.2711.2611.1310.2711.8411.27
191 Sebastian Norlander7.928.317.69
197 Daniel Asplund8.709.8710.05
185 Neo Kanedal7.748.308.16
341 Gustav Fabretto11.8011.1911.9411.8111.8212.53
124 Marcus Beckman10.379.5411.14x9.4011.24
145 Valdemar Silo Andersson8.958.808.81
171 Albin Andersson9.149.559.42
266 Ludvig Ellgren12.5213.1013.3513.6512.9013.35
342 Oskar Fabretto11.0610.7810.88
187 Max Lann7.60--
P14 Diskus
Vikt: 1,0kg
12/9 15:30
Poäng
1 Ludvig Ellgren
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 43.65 18.00
2 Lowe Wängelin
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 42.12 17.00 PB
3 Albin Westlund
VÄR Kils AIK
07 VÄR Kils AIK 37.92 16.00
4 Ivan Nilsson
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 37.62 15.00 PB
5 Marcus Beckman
STO Hässelby SK
07 STO Hässelby SK 37.60 14.00 PB
6 Adrian Kylington
STO Sundbybergs IK
07 STO Sundbybergs IK 36.32
7 Casper Johansson
DAL Säters IF
07 DAL Säters IF 35.07 13.00 PB
8 Christoffer Bélec
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 33.04
9 Irving Lind
STO Hässelby SK
07 STO Hässelby SK 30.90
10 Oskar Fabretto
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 29.67 12.00
11 Sigvard Einarson
NÄR Wedevågs IF
07 NÄR Wedevågs IF 29.01 11.00
12 William Hed
VÄM IK Westmannia
07 VÄM IK Westmannia 28.28 10.00
13 Daniel Larsson
STO IFK Lidingö
07 STO IFK Lidingö 25.12
14 Milton Wiklund
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 22.77 9.00
15 Tim Henriksson
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 21.79
16 Mattis Fleck
VÄR IFK Kristinehamn
07 VÄR IFK Kristinehamn 21.78 8.00 PB
17 Daniel Asplund
VÄR Kils AIK
07 VÄR Kils AIK 20.41
18 John Thålin
GOT Roma IF
07 GOT Roma IF 18.25 7.00
19 Theodor Öhman
UPL Enköpings AIF
07 UPL Enköpings AIF 17.63
20 Hannes Johansson
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 14.05
Gustav Fabretto
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK x
Fredrik Jansson
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad x
123456
359 Sigvard Einarson19.55x29.01
128 Irving Lind30.90xx
197 Daniel Asplund20.41xx
22 Ivan Nilsson34.50x37.6235.63x30.46
343 Tim Henrikssonx21.79x
32 Theodor Öhmanx17.6316.57
124 Marcus Beckmanx32.7428.3637.38x37.60
83 Hannes Johanssonx14.05x
255 Casper Johansson31.10x28.4528.70x35.07
341 Gustav Fabrettoxxx
155 Daniel Larsson25.1223.20x
152 Mattis Fleckx20.8421.78
224 John Thålin17.7217.3218.25
342 Oskar Fabrettox29.67x
174 William Hed27.8328.28x
241 Adrian Kylington36.3234.69xxxx
266 Ludvig Ellgrenxx39.7143.65x41.04
69 Milton Wiklundxx22.77
75 Christoffer Bélecx32.28x25.51x33.04
326 Lowe Wängelin35.8039.2836.1133.4037.8542.12
137 Fredrik Janssonxxx
204 Albin Westlund35.97x33.20x37.92x
P14 Slägga
Vikt: 4,0kg
11/9 17:00
Poäng
1 Lowe Wängelin
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 50.73 18.00 PB
2 Ludvig Ellgren
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 45.67 17.00 PB
3 Gustav Fabretto
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 37.77 16.00
4 Marcus Beckman
STO Hässelby SK
07 STO Hässelby SK 35.05 15.00
5 Sigvard Einarson
NÄR Wedevågs IF
07 NÄR Wedevågs IF 34.83 14.00 PB
6 Christoffer Bélec
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 34.15
7 Max Wiman
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 29.59 13.00
8 Milton Wiklund
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 28.33 12.00 PB
9 Oskar Fabretto
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 26.56 11.00
10 Daniel Asplund
VÄR Kils AIK
07 VÄR Kils AIK 26.14 10.00
11 Albin Westlund
VÄR Kils AIK
07 VÄR Kils AIK 24.72 9.00
12 Mattis Fleck
VÄR IFK Kristinehamn
07 VÄR IFK Kristinehamn 22.80
13 Jacob Nilsson Diehl
STO Vallentuna FK
07 STO Vallentuna FK 20.21
14 Josef Agerhäll
STO Hässelby SK
07 STO Hässelby SK 20.20
15 Theodor Öhman
UPL Enköpings AIF
07 UPL Enköpings AIF 19.73
16 John Thålin
GOT Roma IF
07 GOT Roma IF 18.29 8.00
17 Fredrik Jansson
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 17.40
123456
25 Max Wimanx23.2329.59xxx
341 Gustav Fabrettox32.3330.8231.0234.1637.77
124 Marcus Beckman35.05xxxx33.57
342 Oskar Fabretto21.1126.5622.23
326 Lowe Wängelin50.7348.7350.01xx49.02
330 Jacob Nilsson Diehlx20.21x
137 Fredrik Jansson17.40xx
359 Sigvard Einarson31.41x33.06xx34.83
75 Christoffer Bélec27.6128.3532.0531.2334.15x
204 Albin Westlundxx24.72
266 Ludvig Ellgrenx41.47x45.67xx
32 Theodor Öhman19.7317.9317.42
69 Milton Wiklund23.3323.2426.6525.2928.33x
152 Mattis Fleck22.8019.19x
197 Daniel Asplundxx26.14
121 Josef Agerhäll20.2018.8917.51
224 John Thålin18.2916.0117.60
P14 Spjut
Vikt: 600g
11/9 12:30
Poäng
1 Ludvig Ellgren
STO Turebergs FK
07 STO Turebergs FK 42.28 18.00
2 Irving Lind
STO Hässelby SK
07 STO Hässelby SK 42.27 17.00
3 Ivan Nilsson
UPL Bålsta IK
07 UPL Bålsta IK 41.64 16.00
4 Casper Johansson
DAL Säters IF
07 DAL Säters IF 41.00 15.00 PB
5 Albin Westlund
VÄR Kils AIK
07 VÄR Kils AIK 37.99 14.00
6 Lowe Wängelin
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 37.38 13.00
7 Christoffer Bélec
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 35.53
8 Hannes Johansson
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 34.10
9 Oskar Tennhed
SÖD Råby-Rekarne FIF
07 SÖD Råby-Rekarne FIF 32.14 12.00
10 Olle Willner
STO Mälarhöjdens IK
07 STO Mälarhöjdens IK 31.69 PB
11 Quincy Hackett
STO Hammarby IF
07 STO Hammarby IF 30.66 PB
12 Tim Henriksson
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 29.95 11.00
13 Marcus Beckman
STO Hässelby SK
07 STO Hässelby SK 29.72
14 William Hed
VÄM IK Westmannia
07 VÄM IK Westmannia 29.60 10.00
15 Milton Wiklund
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 29.18 9.00 PB
16 Jacob Norsell
STO Täby IS
07 STO Täby IS 28.48
17 Mattis Fleck
VÄR IFK Kristinehamn
07 VÄR IFK Kristinehamn 27.61 8.00
18 Sigvard Einarson
NÄR Wedevågs IF
07 NÄR Wedevågs IF 27.54 7.00
19 Albin Andersson
VÄR IK Vikings FK
07 VÄR IK Vikings FK 27.42 PB
20 Xanthos Sakalakis
VÄR Karlskoga FI
07 VÄR Karlskoga FI 26.26
21 Gustav Karlén
VÄM Västerås FK
07 VÄM Västerås FK 24.44
22 Oskar Nisser
GÄS Gefle IF
07 GÄS Gefle IF 23.53 6.00
23 Samuel Berglund
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro 22.74 5.00
24 Emil Henriksnäs
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 20.74
25 Vidar Lundin
UPL Upsala IF
07 UPL Upsala IF 17.25
26 Victor Borsch
VÄR IF Göta Karlstad
07 VÄR IF Göta Karlstad 14.73
Alwe Widman
NÄR KFUM Örebro
07 NÄR KFUM Örebro x
123456
69 Milton Wiklundx29.1827.70
152 Mattis Fleck27.6027.6124.79
218 Olle Willnerx30.1631.69
343 Tim Henriksson29.9528.6428.28
255 Casper Johansson34.7137.1531.1536.1241.0038.85
374 Xanthos Sakalakis23.0226.2624.55
182 Samuel Berglund19.6920.3522.74
359 Sigvard Einarson27.5424.3525.79
230 Oskar Tennhed32.14--
171 Albin Andersson27.4226.3024.87
128 Irving Lind42.2738.95x32.2734.9736.82
83 Hannes Johansson34.1027.5128.9927.03x28.68
134 Victor Borschxx14.73
316 Vidar Lundinx17.25-
195 Alwe Widmanxxx
308 Emil Henriksnäs20.74--
292 Jacob Norsell26.3926.1028.48
22 Ivan Nilsson36.9639.4837.8840.4340.9041.64
64 Oskar Nisser22.8223.53x
124 Marcus Beckman25.6625.1829.72
78 Quincy Hackett30.6628.29x
204 Albin Westlundxx34.72x37.99x
266 Ludvig Ellgren40.8038.7740.4040.2342.2840.90
174 William Hed29.6026.6522.18
345 Gustav Karlén23.8624.44-
75 Christoffer Bélec33.6533.0535.5334.5834.9733.24
326 Lowe Wängelin37.3736.1736.3234.2937.3837.09
P13 60 m Försök
11/9 11:30
Heat 1
Vind: +0.3
Poäng
1 Edvin Andersson
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 8.12 q PB
2 Åke Folke
DAL Falu IK
08 DAL Falu IK 8.26 q PB
3 Ethan Lindström
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 8.59 q PB
4 Edvin Våhlin
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 8.72 q =PB
5 Ludvig Walan
VÄR Kils AIK
08 VÄR Kils AIK 9.58 q PB
6 Dave Irishura
NÄR Fjugesta IF
08 NÄR Fjugesta IF 10.00 q PB
Heat 2
Vind: 0.0
Poäng
1 William Blomquist
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 8.15 q
2 Linus Westerlund
UPL Mälarö SOK
08 UPL Mälarö SOK 8.51 q PB
3 Elias Karén
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 8.86 q PB
4 Gunnar Wistrand
NÄR Åsbro GOIF
08 NÄR Åsbro GOIF 10.17 7.00 q SB
5 Isak Olsson
NÄR Glanshammars IF
08 NÄR Glanshammars IF 10.36 PB
Alvin Richtnér
STO Huddinge AIS
08 STO Huddinge AIS DQ
Heat 3
Vind: 0.0
Poäng
1 Hugo Nowak
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 7.71 q
2 Evert Östlind
STO Åkersberga SK
08 STO Åkersberga SK 7.92 q
3 Nasim Khazimi
SÖD Råby-Rekarne FIF
08 SÖD Råby-Rekarne FIF 8.24 q PB
4 Oscar Johansson
STO Hanvikens SK
08 STO Hanvikens SK 8.51 q
5 Alpha Bill Badjie
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 9.15 q PB
6 Leander Nygaard
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 9.20 q PB
P13 60 m Final
11/9 14:55
A-Final
Vind: -1.1
Poäng
1 Hugo Nowak
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 7.83 18.00
2 Evert Östlind
STO Åkersberga SK
08 STO Åkersberga SK 8.04 17.00
3 Edvin Andersson
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 8.09 16.00 PB
4 Nasim Khazimi
SÖD Råby-Rekarne FIF
08 SÖD Råby-Rekarne FIF 8.34 15.00
5 Åke Folke
DAL Falu IK
08 DAL Falu IK 8.35 14.00
6 Linus Westerlund
UPL Mälarö SOK
08 UPL Mälarö SOK 8.44 13.00 PB
7 William Blomquist
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 8.62 12.00
8 Oscar Johansson
STO Hanvikens SK
08 STO Hanvikens SK 8.71
B-Final
Vind: -1.4
Poäng
1 Ethan Lindström
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 8.55 11.00 PB
2 Edvin Våhlin
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 8.73 10.00
3 Elias Karén
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 9.05
4 Leander Nygaard
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 9.43
5 Alpha Bill Badjie
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 9.53
6 Ludvig Walan
VÄR Kils AIK
08 VÄR Kils AIK 9.87 9.00
7 Dave Irishura
NÄR Fjugesta IF
08 NÄR Fjugesta IF 10.01 8.00
Gunnar Wistrand
NÄR Åsbro GOIF
08 NÄR Åsbro GOIF DNS
P13 200 m
12/9 12:30
A-Final
Vind: +1.3
Poäng Tot. plac.
1 Hugo Nowak
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 24.78 18.00 1 SB
2 Evert Östlind
STO Åkersberga SK
08 STO Åkersberga SK 25.63 17.00 2 PB
3 Vilgot Didrikson
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 27.29 14.00 5 PB
4 Emmanuel Eneh
STO Mälarhöjdens IK
08 STO Mälarhöjdens IK 27.54 =7 PB
5 Ludwig Engde
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 28.09 11
B-Final
Vind: -0.2
Poäng Tot. plac.
1 Edvin Andersson
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 26.15 16.00 3 PB
2 Åke Folke
DAL Falu IK
08 DAL Falu IK 27.28 15.00 4 PB
3 Edvin Våhlin
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 27.47 13.00 6 PB
4 Elvin Rahm
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 27.54 =7 PB
5 Lucas Björfelt
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 27.57 12.00 9 PB
C-Final
Vind: +1.2
Poäng Tot. plac.
1 David Wallén
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 27.67 11.00 10 PB personlig varning gult kort
2 Ethan Lindström
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 28.22 10.00 12 PB
3 Oscar Johansson
STO Hanvikens SK
08 STO Hanvikens SK 28.65 14 PB
4 Filip Olsson
UPL Rånäs 4H
08 UPL Rånäs 4H 28.91 8.00 15 PB
5 Svante Jorstig
NÄR KFUM Örebro
08 NÄR KFUM Örebro 29.95 7.00 16 PB
D-Final
Vind: +2.3
Poäng Tot. plac.
1 Olle Fischer
VÄR IK Vikings FK
08 VÄR IK Vikings FK 28.54 9.00 13
2 Ludvig Walan
VÄR Kils AIK
08 VÄR Kils AIK 31.85 17
3 Dave Irishura
NÄR Fjugesta IF
08 NÄR Fjugesta IF 32.76 6.00 18
4 Gunnar Wistrand
NÄR Åsbro GOIF
08 NÄR Åsbro GOIF 34.15 19
Alpha Bill Badjie
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF DNF
Sammanställning
Plac. Res. Poäng
1 Hugo Nowak
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 24.78 18.00 SB
2 Evert Östlind
STO Åkersberga SK
08 STO Åkersberga SK 25.63 17.00 PB
3 Edvin Andersson
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 26.15 16.00 PB
4 Åke Folke
DAL Falu IK
08 DAL Falu IK 27.28 15.00 PB
5 Vilgot Didrikson
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 27.29 14.00 PB
6 Edvin Våhlin
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 27.47 13.00 PB
=7 Emmanuel Eneh
STO Mälarhöjdens IK
08 STO Mälarhöjdens IK 27.54 PB
=7 Elvin Rahm
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 27.54 PB
9 Lucas Björfelt
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 27.57 12.00 PB
10 David Wallén
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 27.67 11.00 PB personlig varning gult kort
11 Ludwig Engde
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 28.09
12 Ethan Lindström
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 28.22 10.00 PB
13 Olle Fischer
VÄR IK Vikings FK
08 VÄR IK Vikings FK 28.54 9.00
14 Oscar Johansson
STO Hanvikens SK
08 STO Hanvikens SK 28.65 PB
15 Filip Olsson
UPL Rånäs 4H
08 UPL Rånäs 4H 28.91 8.00 PB
16 Svante Jorstig
NÄR KFUM Örebro
08 NÄR KFUM Örebro 29.95 7.00 PB
17 Ludvig Walan
VÄR Kils AIK
08 VÄR Kils AIK 31.85
18 Dave Irishura
NÄR Fjugesta IF
08 NÄR Fjugesta IF 32.76 6.00
19 Gunnar Wistrand
NÄR Åsbro GOIF
08 NÄR Åsbro GOIF 34.15
Alpha Bill Badjie
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF DNF
P13 600 m
11/9 13:30
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Vilgot Didrikson
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 1:36.94 18.00 1 PB
2 David Wallén
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 1:37.16 17.00 2 PB
3 Lucas Björfelt
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 1:37.84 16.00 3 PB
4 Jonas Atlassi
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 1:38.99 15.00 4 PB
5 Nasim Khazimi
SÖD Råby-Rekarne FIF
08 SÖD Råby-Rekarne FIF 1:39.10 14.00 5 PB
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Viggo Rostmark
STO Hanvikens SK
08 STO Hanvikens SK 1:43.07 6
2 Svante Jorstig
NÄR KFUM Örebro
08 NÄR KFUM Örebro 1:45.02 13.00 7 PB
3 Elliot Sjöberg
STO Huddinge AIS
08 STO Huddinge AIS 1:47.43 8
4 Rasmus Berglund
STO Huddinge AIS
08 STO Huddinge AIS 1:50.01 9
5 Nemanja Opacic
STO Huddinge AIS
08 STO Huddinge AIS 1:57.57 10
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 Olle Fischer
VÄR IK Vikings FK
08 VÄR IK Vikings FK 1:57.98 12.00 11
2 Ludvig Walan
VÄR Kils AIK
08 VÄR Kils AIK 1:58.86 12 PB
3 Filip Olsson
UPL Rånäs 4H
08 UPL Rånäs 4H 2:00.29 11.00 13 SB
4 Alpha Bill Badjie
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 2:08.62 10.00 14
Sammanställning
Plac. Res. Poäng
1 Vilgot Didrikson
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 1:36.94 18.00 PB
2 David Wallén
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 1:37.16 17.00 PB
3 Lucas Björfelt
VÄR IF Göta Karlstad
08 VÄR IF Göta Karlstad 1:37.84 16.00 PB
4 Jonas Atlassi
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 1:38.99 15.00 PB
5 Nasim Khazimi
SÖD Råby-Rekarne FIF
08 SÖD Råby-Rekarne FIF 1:39.10 14.00 PB
6 Viggo Rostmark
STO Hanvikens SK
08 STO Hanvikens SK 1:43.07
7 Svante Jorstig
NÄR KFUM Örebro
08 NÄR KFUM Örebro 1:45.02 13.00 PB
8 Elliot Sjöberg
STO Huddinge AIS
08 STO Huddinge AIS 1:47.43
9 Rasmus Berglund
STO Huddinge AIS
08 STO Huddinge AIS 1:50.01
10 Nemanja Opacic
STO Huddinge AIS
08 STO Huddinge AIS 1:57.57
11 Olle Fischer
VÄR IK Vikings FK
08 VÄR IK Vikings FK 1:57.98 12.00
12 Ludvig Walan
VÄR Kils AIK
08 VÄR Kils AIK 1:58.86 PB
13 Filip Olsson
UPL Rånäs 4H
08 UPL Rånäs 4H 2:00.29 11.00 SB
14 Alpha Bill Badjie
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 2:08.62 10.00
P13 1500 m
12/9 14:15
Poäng
1 Sebastian Lörstad
STO IFK Lidingö
08 STO IFK Lidingö 4:27.44 18.00 PB
2 Sebastian Stagh
STO IFK Lidingö
08 STO IFK Lidingö 4:29.12 17.00 PB
3 David Wallén
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 4:39.51 16.00
4 Jonas Atlassi
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 4:40.86 PB
5 Svante Jorstig
NÄR KFUM Örebro
08 NÄR KFUM Örebro 5:03.61 15.00 PB
6 Hampus Östring
NÄR KFUM Örebro
08 NÄR KFUM Örebro 5:04.75 14.00 PB
7 Viggo Rostmark
STO Hanvikens SK
08 STO Hanvikens SK 5:06.91
8 Rasmus Berglund
STO Huddinge AIS
08 STO Huddinge AIS 5:09.19
9 Elliot Sjöberg
STO Huddinge AIS
08 STO Huddinge AIS 5:11.81 PB
10 Olle Fischer
VÄR IK Vikings FK
08 VÄR IK Vikings FK 5:19.43 13.00
11 Ludvig Walan
VÄR Kils AIK
08 VÄR Kils AIK 5:20.32 12.00
12 Ingmar Westfeldt
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 6:53.63 11.00
13 Edvin Våhlin
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 6:53.76 10.00
P13 60 m häck Försök
Höjd: 76.2cm
12/9 09:20
Heat 1
Vind: +0.3
Poäng
1 Edwin Larripa Taxell
STO Hässelby SK
08 STO Hässelby SK 9.59 q
2 Levi Back
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 9.67 q
3 Benjamin Wilkinson
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 9.93 q PB
4 Theodor Håkansson
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 10.32 q PB
5 Alexander Granqvist
STO Huddinge AIS
08 STO Huddinge AIS 10.86 q
Heat 2
Vind: +1.1
Poäng
1 Åke Folke
DAL Falu IK
08 DAL Falu IK 10.29 q PB
2 Emil Svensson
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 10.50 q
3 Axel Victorin
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 10.69 q PB
4 Elias Karén
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 12.90 q PB
Alpha Bill Badjie
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF DNF
P13 60 m häck Final
Höjd: 76.2cm
12/9 11:10
A-Final
Vind: +0.9
Poäng
1 Levi Back
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 9.32 18.00 PB
2 Edwin Larripa Taxell
STO Hässelby SK
08 STO Hässelby SK 9.46 17.00 PB
3 Benjamin Wilkinson
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 9.85 PB
4 Theodor Håkansson
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 10.35
5 Åke Folke
DAL Falu IK
08 DAL Falu IK 10.42 16.00
B-Final
Vind: +1.0
Poäng
1 Alexander Granqvist
STO Huddinge AIS
08 STO Huddinge AIS 10.55 PB
2 Emil Svensson
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 10.65
3 Axel Victorin
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 10.79
4 Elias Karén
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 12.28 15.00 PB
P13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
11/9 16:00
A-Final
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Levi Back
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 29.21 18.00 1
2 Benjamin Wilkinson
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 30.16 17.00 2 PB
3 Viggo Rostmark
STO Hanvikens SK
08 STO Hanvikens SK 31.63 4 PB
4 Alexander Granqvist
STO Huddinge AIS
08 STO Huddinge AIS 32.20 5 PB
5 Emil Ahlepil
STO Hanvikens SK
08 STO Hanvikens SK 32.28 6 PB
6 Nemanja Opacic
STO Huddinge AIS
08 STO Huddinge AIS 33.83 9 PB
B-Final
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Åke Folke
DAL Falu IK
08 DAL Falu IK 30.42 16.00 3
2 Karl Setthammar
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 32.72 15.00 7
3 Filip Olsson
UPL Rånäs 4H
08 UPL Rånäs 4H 33.75 14.00 8
4 Gusten Jacobsson
GOT IK Tjelvar
08 GOT IK Tjelvar 36.26 13.00 10
5 Ingmar Westfeldt
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 38.53 12.00 11
Sammanställning
Plac. Res. Poäng
1 Levi Back
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 29.21 18.00
2 Benjamin Wilkinson
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 30.16 17.00 PB
3 Åke Folke
DAL Falu IK
08 DAL Falu IK 30.42 16.00
4 Viggo Rostmark
STO Hanvikens SK
08 STO Hanvikens SK 31.63 PB
5 Alexander Granqvist
STO Huddinge AIS
08 STO Huddinge AIS 32.20 PB
6 Emil Ahlepil
STO Hanvikens SK
08 STO Hanvikens SK 32.28 PB
7 Karl Setthammar
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 32.72 15.00
8 Filip Olsson
UPL Rånäs 4H
08 UPL Rånäs 4H 33.75 14.00
9 Nemanja Opacic
STO Huddinge AIS
08 STO Huddinge AIS 33.83 PB
10 Gusten Jacobsson
GOT IK Tjelvar
08 GOT IK Tjelvar 36.26 13.00
11 Ingmar Westfeldt
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 38.53 12.00
P13 4x60 m
12/9 16:35
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Stockholm 2
Alexander Granqvist 08
Levi Back 08 STO Turebergs FK
Emil Svensson 08 STO Turebergs FK
Oscar Johansson 08 STO Hanvikens SK

STO Huddinge AIS
STO Huddinge AIS 32.98 17.00 1
2 Uppland 1
Alpha Bill Badjie 08
Elias Karén 08
Filip Olsson 08 UPL Rånäs 4H
Leander Nygaard 08

UPL Upsala IF
UPL Upsala IF 34.76 15.00 3
3 Värmland
Ludvig Walan 08
Gustav Höök 08 VÄR Säffle FIK
Olle Fischer 08 VÄR IK Vikings FK
Lucas Björfelt 08 VÄR IF Göta Karlstad

VÄR Kils AIK
VÄR Kils AIK 36.12 14.00 4
Stockholm 1
Evert Östlind 08
Alvin Richtnér 08 STO Huddinge AIS
Ludwig Engde 08 STO Turebergs FK
Oscar Johansson 08 STO Hanvikens SK

STO Åkersberga SK
STO Åkersberga SK DQ Överväxling
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Västmanland
Ethan Lindström 08
David Wallén 08
Karl Setthammar 08
Valter Silverhult 08

VÄM Västerås FK
VÄM Västerås FK 33.46 16.00 2
2 Närke
Gunnar Wistrand 08 NÄR Åsbro GOIF
Dave Irishura 08 NÄR Fjugesta IF
Svante Jorstig 08
Isak Olsson 08 NÄR Glanshammars IF

NÄR KFUM Örebro
NÄR KFUM Örebro 38.33 13.00 5
3 Uppland 2
Albin Björngard 08
Ingmar Westfeldt 08
Edvin Våhlin 08
Carl Ridderstråle 08 UPL Bålsta IK

UPL Upsala IF
UPL Upsala IF 39.01 12.00 6
Gästrikland
Edvin Andersson 08
Elvin Rahm 08
Hugo Nowak 08
Christoffer Gustavsson Kihlberg 08

GÄS Gefle IF
GÄS Gefle IF DNS
Sammanställning
Plac. Res. Poäng
1 Stockholm 2
STO Huddinge AIS
STO Huddinge AIS 32.98 17.00
2 Västmanland
VÄM Västerås FK
VÄM Västerås FK 33.46 16.00
3 Uppland 1
UPL Upsala IF
UPL Upsala IF 34.76 15.00
4 Värmland
VÄR Kils AIK
VÄR Kils AIK 36.12 14.00
5 Närke
NÄR KFUM Örebro
NÄR KFUM Örebro 38.33 13.00
6 Uppland 2
UPL Upsala IF
UPL Upsala IF 39.01 12.00
Stockholm 1
STO Åkersberga SK
STO Åkersberga SK DQ Överväxling
Gästrikland
GÄS Gefle IF
GÄS Gefle IF DNS
P13 Höjd
11/9 12:30
Poäng
1 Edwin Larripa Taxell
STO Hässelby SK
08 STO Hässelby SK 166 18.00 PB
2 Emil Svensson
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 154 17.00
3 Nemanja Opacic
STO Huddinge AIS
08 STO Huddinge AIS 151
4 David Wallén
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 148 15.00 o o
5 Elvin Rahm
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 148 16.00 o xo
6 Theodor Håkansson
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 148 xxo
7 Edvin Våhlin
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 145 14.00 PB
8 Gusten Jacobsson
GOT IK Tjelvar
08 GOT IK Tjelvar 142 13.00 PB
=9 Ethan Lindström
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 139 11.50
=9 Ludvig Walan
VÄR Kils AIK
08 VÄR Kils AIK 139 11.50
11 Valter Silverhult
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 131 o
12 Leander Nygaard
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 131 10.00 xo
13 Albin Björngard
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 117
14 Vilgot Didrikson
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 112
P13 Stav
12/9 11:30
Poäng
1 Levi Back
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 340 18.00
2 Benjamin Wilkinson
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 262 17.00 PB
3 Karl Setthammar
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 252 16.00 PB
4 Marcus Björklund
STO Hanvikens SK
08 STO Hanvikens SK 242 PB
5 Edwin Larripa Taxell
STO Hässelby SK
08 STO Hässelby SK 232
6 Theodor Håkansson
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 222 PB
=7 Gustav Höök
VÄR Säffle FIK
08 VÄR Säffle FIK 222 14.50 PB xo
=7 Gusten Jacobsson
GOT IK Tjelvar
08 GOT IK Tjelvar 222 14.50 PB xo
9 Wilmer Davidgård
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 222 PB xxo
10 Valter Silverhult
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 212 12.50 1 riv
11 Hugo Nowak
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 212 12.50 2 riv
12 Albin Wolgast
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 212 =PB xxo
13 Olle Höök
VÄR Säffle FIK
08 VÄR Säffle FIK 192 11.00 =PB
Leander Nygaard
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF -
P13 Längd
Hoppzon
12/9 13:30
Poäng
1 Hugo Nowak
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 5.44 +0.7 18.00
2 Edvin Andersson
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 5.31 0.0 17.00 PB
3 Alvin Richtnér
STO Huddinge AIS
08 STO Huddinge AIS 5.08 +1.0 16.00 PB
4 Åke Folke
DAL Falu IK
08 DAL Falu IK 5.06 +0.4 15.00 PB
5 William Blomquist
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 5.04 0.0 14.00
6 William Strömberg
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 4.89 +2.5
7 Olle Fischer
VÄR IK Vikings FK
08 VÄR IK Vikings FK 4.88 0.0 13.00
8 David Wallén
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 4.88 +1.3 12.00
9 Oscar Johansson
STO Hanvikens SK
08 STO Hanvikens SK 4.86 +2.1
10 Elvin Rahm
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 4.79 +0.4
11 Yngve Findin
SÖD Råby-Rekarne FIF
08 SÖD Råby-Rekarne FIF 4.66 +0.5 11.00
12 Philip Antivilo Lindsjöö
STO Hässelby SK
08 STO Hässelby SK 4.61 +0.2
13 Elias Karén
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 4.51 +1.4 10.00
14 Emil Svensson
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 4.48 +1.2
15 Ethan Lindström
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 4.38 +1.0 9.00 PB
16 Edvin Våhlin
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 4.24 +1.1 8.00 PB
17 Filip Olsson
UPL Rånäs 4H
08 UPL Rånäs 4H 4.19 +0.7
18 Christoffer Gustavsson Kihlberg
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 4.18 +1.2
19 Dave Irishura
NÄR Fjugesta IF
08 NÄR Fjugesta IF 3.91 +1.8 7.00
20 Gunnar Wistrand
NÄR Åsbro GOIF
08 NÄR Åsbro GOIF 3.48 +1.9 6.00
21 Ingmar Westfeldt
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 3.43 +1.0
22 Lucas Nordlund
VÄR Kils AIK
08 VÄR Kils AIK 2.92 0.0 5.00
123456
312 Elias Karén4.51 +1.44.28 +1.14.26 +0.1
262 William Blomquist4.98 +0.65.04 0.0- - - -
49 Dave Irishura3.77 +0.2x 3.91 +1.8
355 David Wallén4.88 +1.34.82 +0.8- - - -
227 Yngve Findin4.55 +0.84.66 +0.54.51 0.0
325 Ingmar Westfeldt3.32 0.03.43 +1.03.39 +1.1
66 Elvin Rahm4.63 +0.74.79 +0.44.65 +1.0
323 Edvin Våhlin3.97 +1.04.24 +1.14.20 +1.8
56 Edvin Andersson5.31 0.05.28 +1.75.20 +2.15.21 +1.94.92 0.04.95 +0.3
347 Ethan Lindström4.38 +1.03.41 +1.13.54 +2.0
283 Emil Svensson4.48 +1.22.92 +1.1-
123 Philip Antivilo Lindsjöö4.46 +1.6x 4.61 +0.2
58 Christoffer Gustavsson Kihlberg4.12 +1.33.59 +0.34.18 +1.2
65 Hugo Nowak4.94 0.04.62 0.05.44 +0.7x 4.87 +1.34.71 +0.9
35 Åke Folke5.06 +0.44.87 +2.25.04 +0.74.84 +0.4x 4.99 +1.3
173 Olle Fischer4.88 0.04.87 0.04.76 +1.74.71 +1.9- -
233 Filip Olsson4.12 0.04.19 +0.7x
367 Gunnar Wistrand3.48 +1.93.33 +0.13.42 0.0
282 William Strömberg4.89 +2.54.20 +0.44.65 +0.64.88 +1.3- -
101 Oscar Johansson4.86 +2.14.55 0.04.48 0.0
202 Lucas Nordlund2.71 +0.62.88 +0.52.92 0.0
118 Alvin Richtnér4.88 +0.84.76 0.04.97 +0.14.92 +1.65.08 +1.04.99 +1.6
P13 Tresteg
Hoppzon
11/9 11:00
Poäng
1 Elvin Rahm
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 10.99 0.0 18.00 PB
2 Linus Westerlund
UPL Mälarö SOK
08 UPL Mälarö SOK 10.88 +0.5 17.00
3 Vilgot Didrikson
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 10.78 +0.7 16.00 PB
4 Emil Svensson
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 10.69 0.0 15.00 PB
5 Nemanja Opacic
STO Huddinge AIS
08 STO Huddinge AIS 10.25 0.0 PB
6 Karl Setthammar
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 10.21 +0.3 14.00
7 Wilmer Davidgård
STO Bromma IF
08 STO Bromma IF 10.15 -0.7 PB
8 Elias Karén
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 10.09 +1.0 13.00 PB
9 Edvin Andersson
GÄS Gefle IF
08 GÄS Gefle IF 10.03 +0.7 12.00 PB
10 Theodor Håkansson
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 10.00 +0.6 PB
11 Ethan Lindström
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 9.82 -0.4 11.00
12 Filip Olsson
UPL Rånäs 4H
08 UPL Rånäs 4H 9.60 0.0
13 William Strömberg
STO Turebergs FK
08 STO Turebergs FK 9.47 0.0
14 Axel Victorin
STO Hammarby IF
08 STO Hammarby IF 9.43 +0.8
15 Svante Jorstig
NÄR KFUM Örebro
08 NÄR KFUM Örebro 9.43 +0.5 10.00
16 Alpha Bill Badjie
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 8.55 +1.4 SB
17 Valter Silverhult
VÄM Västerås FK
08 VÄM Västerås FK 8.19 -0.5 SB
18 Ingmar Westfeldt
UPL Upsala IF
08 UPL Upsala IF 7.60 -0.3 PB
123456
299 Alpha Bill Badjiex x 8.55 +1.4
90 Axel Victorin9.25 -1.29.10 -0.79.43 +0.8
9 Wilmer Davidgård10.15 -0.79.80 -0.59.96 0.010.03 +0.29.79 0.09.72 0.0
325 Ingmar Westfeldt7.60 -0.3x 7.19 0.0
282 William Strömberg9.47 0.09.35 0.09.22 0.0
312 Elias Karén9.10 +1.0x 10.09 +1.09.59 0.09.89 0.09.62 0.0
283 Emil Svensson10.69 0.010.65 0.010.17 0.09.94 0.09.90 0.010.18 0.0
233 Filip Olsson9.60 0.0x -
66 Elvin Rahm10.99 0.010.61 0.010.77 0.0- - -
353 Valter Silverhult8.19 -0.5x -
351 Karl Setthammar9.65 0.010.02 +0.710.21 +0.310.09 0.010.00 0.010.15 0.0
347 Ethan Lindströmx 9.82 -0.49.81 +0.8
11 Vilgot Didrikson10.36 +1.310.13 -0.310.38 +0.6x 10.54 0.010.78 +0.7
184 Svante Jorstig9.43 +0.58.65 0.08.45 +1.1
80 Theodor Håkansson9.77 +0.88.50 +0.410.00 +0.6
219 Linus Westerlund10.55 0.010.88 +0.510.46 +1.010.16 -1.3x 9.73 0.0
56 Edvin Andersson10.03 +0.79.77 +0.19.74 +1.3
117 Nemanja Opacic10.25 0.010.08 +0.49.77 0.09.83 0.09.98 0.09.82 +0.4