Resultat Nobelspelen 2024

Nobelstadion, Karlskoga   2024-06-01

Arrangör: Karlskoga FIF Tävlingsledare: Larsa Albinsson Senast uppdaterad: 2024-06-02 02:00:53
Visa Resultatkort
Kvinnor Framerunning RR1 200m

Grenen genomfördes tillsammans med Män Framerunning RR2 200m

Kvinnor Framerunning RR1 100m

Grenen genomfördes tillsammans med Män Framerunning RR2 100m

Kvinnor 1 mile
1/6 17:40
1 Anna Ferletta
Karlskoga Friidrott
05 Karlskoga Friidrott 5:44.85 PB
2 Ester Skoglund
Östansjö SK
07 Östansjö SK 5:59.92 PB
Kvinnor Tresteg
1/6 12:30
1 Maja Karlsson
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 11.13 0.0 =PB
123456
326 Maja Karlsson10.89 -1.310.83 -1.510.62 0.010.92 0.011.02 0.011.13 0.0
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
1/6 13:40
1 Isabella Grönberg
IF Göta Karlstad
00 IF Göta Karlstad 22.62
123456
320 Isabella Grönberg--21.87--22.62
F17 Höjd
1/6 12:45
1 Hilma Sevelin
Katrineholms SK
07 Katrineholms SK 144 SB
141144147
397 Hilma Sevelinoxoxxx
F17 Spjut
Vikt: 500g
1/6 13:40
1 Amanda Minstedt
Karlskoga Friidrott
07 Karlskoga Friidrott 31.85 SB
2 Mi Westlund
Kils AIK
08 Kils AIK 25.40 SB
123456
459 Mi Westlund--25.40--24.27
371 Amanda Minstedt--30.65--31.85
F15 80 m Försök
1/6 09:40
Heat 1
Vind: 0.0
1 Elisa Östin
Karlskoga Friidrott
10 Karlskoga Friidrott 10.62 q PB
2 Rebecka Albinsson
Karlskoga Friidrott
09 Karlskoga Friidrott 10.70 q SB
3 Erica Berglund
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 11.15 q PB
4 Maja Sevelin
Katrineholms SK
10 Katrineholms SK 11.16 q PB
5 Leia Kjellbom
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 11.28 q PB
Heat 2
Vind: 0.0
1 Ebba Forslund Ekberg
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 10.82 q PB
2 Emelie Rasmussen
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 10.99 q
3 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 11.06 q PB
4 Linnea Danielsson Wellsén
Stocksäters IF
10 Stocksäters IF 12.03
F15 80 m Final
1/6 11:50
Vind: -0.6
1 Elisa Östin
Karlskoga Friidrott
10 Karlskoga Friidrott 10.58 PB
2 Rebecka Albinsson
Karlskoga Friidrott
09 Karlskoga Friidrott 10.76
3 Ebba Forslund Ekberg
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 10.94
4 Emelie Rasmussen
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 10.97 PB
5 Erica Berglund
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 11.21
6 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 11.32
7 Maja Sevelin
Katrineholms SK
10 Katrineholms SK 11.37
8 Leia Kjellbom
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 11.43
F15 800 m
1/6 16:50
1 Erica Berglund
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 2:41.03
2 Tyra Lagerquist
Katrineholms SK
10 Katrineholms SK 2:41.36 PB
F15 300 m häck
Höjd: 76,2cm
1/6 15:55
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 44.46 PB
2 Rebecka Albinsson
Karlskoga Friidrott
09 Karlskoga Friidrott 47.93 PB
3 Elisa Östin
Karlskoga Friidrott
10 Karlskoga Friidrott 48.79 PB
F15 Höjd
1/6 12:45
1 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 159
2 Elisa Östin
Karlskoga Friidrott
10 Karlskoga Friidrott 156
3 Ebba Forslund Ekberg
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 153 PB
4 Maja Sevelin
Katrineholms SK
10 Katrineholms SK 138
5 Tyra Lagerquist
Katrineholms SK
10 Katrineholms SK 134 PB
130134138141144147150153156159162
385 Elisa Östin----oooxooxxx
417 Ebba Forslund Ekberg---oxxooooxxx
398 Maja Sevelin-xoxxoxxx
468 Julia Karlsson-----oooxxoxxoxxx
393 Tyra Lagerquistoxoxxx
F15 Tresteg
1/6 10:05
1 Ebba Forslund Ekberg
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 11.08 +2.0 PB
2 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 10.35 +2.4
3 Emelie Rasmussen
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 10.29 0.0 PB
4 Linnea Danielsson Wellsén
Stocksäters IF
10 Stocksäters IF 9.83 +2.0 PB
5 Maja Sevelin
Katrineholms SK
10 Katrineholms SK 9.28 +1.9 PB
6 Tyra Lagerquist
Katrineholms SK
10 Katrineholms SK 9.22 +0.8 PB
7 Signe Estarp
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 9.07 +2.0 PB
8 Julia Eriksson
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 8.96 0.0 PB
123456
393 Tyra Lagerquist8.12 0.08.53 0.08.58 0.09.22 +0.8x 8.96 0.0
413 Julia Eriksson8.96 0.08.62 +1.38.85 +1.28.55 +1.88.49 0.08.65 -0.3
398 Maja Sevelin9.10 0.0x 9.22 +2.89.28 +1.99.05 +0.39.15 0.0
414 Signe Estarp8.88 0.0x 9.07 +2.0- 8.73 0.08.55 -0.3
463 Linnea Danielsson Wellsén9.41 0.0x 9.83 +2.09.39 +2.19.52 +0.29.18 -1.3
417 Ebba Forslund Ekberg10.70 +1.510.79 +0.911.08 +2.010.88 0.0x 10.75 0.0
436 Emelie Rasmussen10.20 +2.410.04 +1.110.29 0.0x 10.00 0.0x
468 Julia Karlsson9.98 +1.510.25 +1.210.31 +1.410.35 +2.410.23 0.010.07 0.0
F15 Spjut
Vikt: 500g
1/6 13:40
1 Elisa Östin
Karlskoga Friidrott
10 Karlskoga Friidrott 33.49 PB
2 Erica Berglund
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 26.67 PB
3 Ebba Forslund Ekberg
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 19.50 PB
123456
417 Ebba Forslund Ekberg--17.54--19.50
310 Erica Berglundx-23.93--26.67
385 Elisa Östin--33.49---
F13 60 m
1/6 10:10
Vind: +0.8
1 Astrid Tallsäter
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 8.69
2 Zara Branneby
Karlskoga Friidrott
11 Karlskoga Friidrott 8.80 PB
3 Irma Björkman
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 8.87 PB
4 Vanna Skarnfeldt
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 8.88 PB
5 Emma Mattiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 8.99
6 Sofia Stjernlöf
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 9.25 PB
7 Agnes Karlsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 9.37 SB
8 Adriana Vasic
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 9.68 PB
F13 & P13 600 m
1/6 16:35
1 Lovisa Daun
Katrineholms SK
11 Katrineholms SK 1:50.48 SB
2 Daniel Torége
Garphyttans Idrottsförening
11 Garphyttans Idrottsförening 1:53.17
3 Tuva Arvidsson
Katrineholms SK
11 Katrineholms SK 1:54.19 PB
4 Sofia Stjernlöf
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 1:55.57 PB
5 Irma Björkman
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 1:55.67 PB
6 Emma Johansson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 1:58.36 PB
7 Vanna Skarnfeldt
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 1:58.44 PB
8 Alice Luthman
Stocksäters IF
11 Stocksäters IF 2:08.62 PB
Sammanställning per klass
P13
1 Daniel Torége
Garphyttans Idrottsförening
11 Garphyttans Idrottsförening 1:53.17
F13
1 Lovisa Daun
Katrineholms SK
11 Katrineholms SK 1:50.48
2 Tuva Arvidsson
Katrineholms SK
11 Katrineholms SK 1:54.19
3 Sofia Stjernlöf
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 1:55.57
4 Irma Björkman
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 1:55.67
5 Emma Johansson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 1:58.36
6 Vanna Skarnfeldt
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 1:58.44
7 Alice Luthman
Stocksäters IF
11 Stocksäters IF 2:08.62
F13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
1/6 15:35
Vind: -0.3
1 Emma Johansson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 30.66 PB
2 Zara Branneby
Karlskoga Friidrott
11 Karlskoga Friidrott 31.83 PB
3 Tuva Arvidsson
Katrineholms SK
11 Katrineholms SK 32.19 PB
4 Vanna Skarnfeldt
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 32.46 PB
F13 Höjd
1/6 11:35
1 Ellen Skott
IFK Kristinehamn
12 IFK Kristinehamn 153 PB
2 Irma Björkman
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 150 PB
3 Zara Branneby
Karlskoga Friidrott
11 Karlskoga Friidrott 147 =PB
4 Hedda Hult
Karlskoga Friidrott
11 Karlskoga Friidrott 141 PB
5 Sofia Stjernlöf
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 138 PB
6 Astrid Tallsäter
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 138 PB
7 Stina Anfält
KFUM Örebro
12 KFUM Örebro 135 SB
8 Agnes Karlsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 135 PB
9 Elsa Hjelm
Katrineholms SK
11 Katrineholms SK 132
10 Alice Luthman
Stocksäters IF
11 Stocksäters IF 132
115119123126129132135138141144147150153156
337 Sofia Stjernlöfooooxooxooxxx
464 Alice Luthmanooooxooxxx
406 Stina Anfältoooooooxxx
365 Hedda Hult--ooooooxxoxxx
390 Elsa Hjelm-oooooxxx
361 Zara Branneby----ooooooxxoxxx
311 Irma Björkmanoooooooxoxoxxoooxxx
345 Ellen Skott------oooooooxxx
324 Agnes Karlssonooooxoxooxxx
338 Astrid Tallsäteroooooooxoxxx
F13 Tresteg
Hoppzon
1/6 14:00
1 Astrid Tallsäter
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 10.25 nwi
2 Lovisa Daun
Katrineholms SK
11 Katrineholms SK 10.14 nwi
3 Tuva Arvidsson
Katrineholms SK
11 Katrineholms SK 9.81 nwi
4 Zara Branneby
Karlskoga Friidrott
11 Karlskoga Friidrott 9.73 nwi
5 Elsa Hjelm
Katrineholms SK
11 Katrineholms SK 9.29 nwi
6 Adriana Vasic
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 8.02 nwi
Freja Karlsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad x
123456
390 Elsa Hjelm8.54 nwi9.27 nwi9.29 nwi8.91 nwix 9.02 nwi
325 Freja Karlssonx x x x x -
342 Adriana Vasic8.00 nwi8.02 nwi7.89 nwix x 7.61 nwi
387 Tuva Arvidsson9.68 nwi9.71 nwi9.81 nwi9.34 nwi9.17 nwi9.44 nwi
361 Zara Branneby9.28 nwi9.52 nwix 9.59 nwi9.37 nwi9.73 nwi
389 Lovisa Daun10.14 nwi10.03 nwi10.10 nwi10.00 nwi10.14 nwi9.99 nwi
338 Astrid Tallsäter9.69 nwi9.73 nwi9.85 nwi9.84 nwi10.25 nwi10.09 nwi
F13 Spjut
Vikt: 400g
1/6 12:55
1 Emma Mattiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 24.45 PB
2 Zara Branneby
Karlskoga Friidrott
11 Karlskoga Friidrott 23.48
3 Emma Johansson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 19.32 PB
4 Freja Karlsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 18.30 PB
5 Irma Björkman
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 17.64 PB
6 Agnes Karlsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 17.28 PB
123456
324 Agnes Karlsson---17.28--
325 Freja Karlsson---18.30--
311 Irma Björkman---17.64--
361 Zara Branneby---23.48--
454 Emma Mattiasson---24.45--
323 Emma Johansson---19.32--
F12 60 m
1/6 12:45
Vind: -0.7
1 Stina Sjöström
Turebergs FK
12 Turebergs FK 8.57 PB
2 Elvira Rasmussen
KFUM Örebro
12 KFUM Örebro 9.10 PB
F12 & P12 600 m
1/6 16:20
1 George Asp
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 1:56.66 PB
2 Stina Anfält
KFUM Örebro
12 KFUM Örebro 2:07.25 PB
Felicia Sevelin
KFUM Örebro
12 KFUM Örebro DNS
Sammanställning per klass
P12
1 George Asp
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 1:56.66
F12
1 Stina Anfält
KFUM Örebro
12 KFUM Örebro 2:07.25
Felicia Sevelin
KFUM Örebro
12 KFUM Örebro DNS
F12 Tresteg
Hoppzon
1/6 14:50
1 Elvira Rasmussen
KFUM Örebro
12 KFUM Örebro 9.53 nwi
2 Stina Anfält
KFUM Örebro
12 KFUM Örebro 9.19 nwi
3 Felicia Sevelin
KFUM Örebro
12 KFUM Örebro 8.10 nwi
123456
438 Felicia Sevelin7.95 nwi8.10 nwi7.94 nwi7.77 nwi7.82 nwi7.01 nwi
435 Elvira Rasmussen9.29 nwi9.26 nwi9.37 nwi9.53 nwi9.32 nwi9.21 nwi
406 Stina Anfält8.94 nwi8.10 nwi8.88 nwi8.81 nwi9.19 nwi9.02 nwi
F12 Spjut
Vikt: 400g
1/6 12:55
1 Felicia Sevelin
KFUM Örebro
12 KFUM Örebro 16.20 PB
123456
438 Felicia Sevelin---16.20--
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Kvinnor & Män Framerunning RR2 200m & Framerunning RR1 200m
1/6 14:00
Vind: -1.5
1 Axel Colling
Västerås FK
07 Västerås FK 44.40
2 Pontus Stålfors
Upsala IF
97 Upsala IF 48.88 PB
3 Marika Vaihinger
Karlskoga Friidrott
88 Karlskoga Friidrott 1:07.78 SB
Wiktor Hanssen
Råby-Rekarne FIF
99 Råby-Rekarne FIF DNS
Sammanställning per klass
Män
1 Axel Colling
Västerås FK
07 Västerås FK 44.40
2 Pontus Stålfors
Upsala IF
97 Upsala IF 48.88
Wiktor Hanssen
Råby-Rekarne FIF
99 Råby-Rekarne FIF DNS
Kvinnor
1 Marika Vaihinger
Karlskoga Friidrott
88 Karlskoga Friidrott 1:07.78
Kvinnor & Män Framerunning RR2 100m & Framerunning RR1 100m
1/6 12:15
Vind: -2.8
1 Axel Colling
Västerås FK
07 Västerås FK 20.75
2 Wiktor Hanssen
Råby-Rekarne FIF
99 Råby-Rekarne FIF 22.03 PB
3 Pontus Stålfors
Upsala IF
97 Upsala IF 23.17 SB
4 Marika Vaihinger
Karlskoga Friidrott
88 Karlskoga Friidrott 34.50 SB
Sammanställning per klass
Män
1 Axel Colling
Västerås FK
07 Västerås FK 20.75
2 Wiktor Hanssen
Råby-Rekarne FIF
99 Råby-Rekarne FIF 22.03
3 Pontus Stålfors
Upsala IF
97 Upsala IF 23.17
Kvinnor
1 Marika Vaihinger
Karlskoga Friidrott
88 Karlskoga Friidrott 34.50
Män & P17 100 m
1/6 12:05
Vind: -0.8
1 Thomas Ferletta
Karlskoga Friidrott
07 Karlskoga Friidrott 11.67 PB
2 Martin Ågren
IF Göta Karlstad
00 IF Göta Karlstad 12.01 PB
Sammanställning per klass
P17
1 Thomas Ferletta
Karlskoga Friidrott
07 Karlskoga Friidrott 11.67
Män
1 Martin Ågren
IF Göta Karlstad
00 IF Göta Karlstad 12.01
Män 1 mile
1/6 17:25
1 Thomas Ferletta
Karlskoga Friidrott
07 Karlskoga Friidrott 4:50.76 PB
2 Tony Back
Dalaportens OL
66 Dalaportens OL 5:56.99 PB
3 Ronny Arvidsson
Karlskoga Friidrott
82 Karlskoga Friidrott 6:50.65 PB
4 Gustav Strand
Karlskoga Friidrott
13 Karlskoga Friidrott 7:17.83 PB
Män Höjd
1/6 10:30
1 Andrei Popa
Mariestads AIF
06 Mariestads AIF 201 PB
2 Philip Frifelt Lundqvist
IF Göta Karlstad
89 IF Göta Karlstad 198 SB
3 Anders Möller
IF Göta Karlstad
77 IF Göta Karlstad 177
4 Martin Ågren
IF Göta Karlstad
00 IF Göta Karlstad 177 PB
5 Per-Ola Olsson
IF Göta Karlstad
80 IF Göta Karlstad 174 SB
6 Rikard Throgen-Hedin
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 171 SB
156161166171174177180183186189192195198201
331 Per-Ola Olsson-oxoxxoxxox
460 Andrei Popa------o-oooo-xo
317 Philip Frifelt Lundqvist-----o-o-o-oxox-
329 Anders Möller---oooxxx
340 Rikard Throgen-Hedin-oooxxx
343 Martin Ågrenoooooxoxxx
P19 Höjd
1/6 10:30
1 Ali Dawood
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 166 SB
161166171
313 Ali Dawoodooxxx
P19 Tresteg
1/6 12:30
1 Ali Dawood
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 13.50 0.0 PB
123456
313 Ali Dawood13.17 0.0x x 13.12 0.013.38 -0.413.50 0.0
P17 100 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 100 m

P17 Höjd
1/6 10:30
1 Robin Lövdal
Karlskoga Friidrott
08 Karlskoga Friidrott 192 PB
2 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 189 SB
3 Manne Moberg
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 166 SB
161166171174177180183186189192195
328 Manne Mobergooxxx
368 Robin Lövdal-----o-oooxxx
458 Albin Westlund-----ooooxxx
P15 80 m
1/6 09:30
Vind: +0.4
1 Theo Elster
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 9.86 PB
2 Gustav Forsling
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 10.44
3 Arvid Johansson
Karlskoga Friidrott
10 Karlskoga Friidrott 10.56 PB
4 Erik Uddegård
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 10.71 PB
5 Linus Ahlin
Karlskoga Friidrott
09 Karlskoga Friidrott 10.89 PB
6 Frans Jorbrant
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 11.02 PB
7 Olle Saxe
Karlskoga Friidrott
09 Karlskoga Friidrott 11.21 PB
8 Isaak-Elijah Schroer
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 11.79 PB
P15 800 m
1/6 17:05
1 Erik Uddegård
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 2:22.38 PB
2 Arvid Hebeisen
KFUM Arvika
09 KFUM Arvika 2:23.47 PB
3 Isaak-Elijah Schroer
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 2:31.84 PB
4 Olle Saxe
Karlskoga Friidrott
09 Karlskoga Friidrott 2:40.30 PB
5 Linus Ahlin
Karlskoga Friidrott
09 Karlskoga Friidrott 2:40.47 PB
P15 300 m häck
Höjd: 76,2cm
1/6 16:05
1 Gustav Forsling
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 47.81 PB
2 Noel Seger
Glanshammars IF
10 Glanshammars IF 48.55 PB
P15 Höjd
1/6 10:00
1 Gustav Forsling
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 155 PB
2 Olle Saxe
Karlskoga Friidrott
09 Karlskoga Friidrott 141 PB
Theo Elster
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro x
130134138141144150153154155158
416 Gustav Forsling--ooxooxoxoxoxxx
377 Olle Saxeooxoxxoxxx
411 Theo Elster--xxx
P15 Tresteg
1/6 13:10
1 Frans Jorbrant
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 9.74 -0.4 PB
123456
423 Frans Jorbrant9.33 -1.59.74 -0.49.65 -1.8x 9.01 -1.29.15 -2.2
P15 Spjut
Vikt: 600g
1/6 14:20
1 Isak Grenegård
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 41.80 PB
2 Theo Elster
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 30.56 PB
3 Olle Saxe
Karlskoga Friidrott
09 Karlskoga Friidrott 21.05 PB
Karl Vinblad
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro x
123456
319 Isak Grenegård--39.33--41.80
443 Karl Vinbladxxxxxx
377 Olle Saxe--20.22--21.05
411 Theo Elster--30.56x-28.30
P13 60 m
1/6 12:30
Vind: -0.2
1 Bruno Thuvander
KFUM Örebro
11 KFUM Örebro 8.65 PB
2 Liam Mattiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 9.97 SB
3 Victor Orebrand
Karlskoga Friidrott
11 Karlskoga Friidrott 11.57 SB
P13 600 m

Grenen genomfördes tillsammans med F13 600 m

P13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
1/6 15:45
Vind: 0.0
1 Victor Orebrand
Karlskoga Friidrott
11 Karlskoga Friidrott 34.39 PB
P13 Höjd
1/6 09:30
1 Bruno Thuvander
KFUM Örebro
11 KFUM Örebro 146
2 Liam Olsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 139
125130135139143146148
442 Bruno Thuvanderooooooxxx
330 Liam Olsson---xxoxxx
P13 Tresteg
Hoppzon
1/6 13:10
1 Bruno Thuvander
KFUM Örebro
11 KFUM Örebro 10.22 nwi
123456
442 Bruno Thuvander10.10 nwi10.05 nwi9.65 nwi10.10 nwi10.06 nwi10.22 nwi
P13 Spjut
Vikt: 400g
1/6 11:25
1 Liam Mattiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 31.26 PB
2 Liam Olsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 27.55 PB
123456
455 Liam Mattiasson---31.26--
330 Liam Olsson---27.55--
P12 60 m
1/6 12:35
Vind: -0.7
1 George Asp
IF Göta Karlstad
12 IF Göta Karlstad 8.68 PB
2 Jacob Lofterud Proper
Säffle FIK
12 Säffle FIK 9.52 PB
3 Lucas Munter
Kils AIK
12 Kils AIK 10.84 SB
P12 600 m

Grenen genomfördes tillsammans med F12 600 m

P12 Tresteg
Hoppzon
1/6 13:10
1 Axel Nilsson
Karlskoga Friidrott
12 Karlskoga Friidrott 8.19 nwi
2 Isaac Wilhelmsson
KFUM Örebro
12 KFUM Örebro 7.92 nwi
3 Lucas Munter
Kils AIK
12 Kils AIK 7.32 nwi
123456
447 Isaac Wilhelmssonx x 7.66 nwi7.92 nwix 7.80 nwi
456 Lucas Munterx x x 7.32 nwix x
372 Axel Nilsson8.19 nwi7.94 nwi7.97 nwi7.82 nwi7.56 nwi8.00 nwi
P12 Spjut
Vikt: 400g
1/6 14:55
1 Isaac Wilhelmsson
KFUM Örebro
12 KFUM Örebro 16.66 PB
2 Lucas Munter
Kils AIK
12 Kils AIK 15.90 SB
3 Jacob Lofterud Proper
Säffle FIK
12 Säffle FIK 13.23 PB
123456
469 Jacob Lofterud Proper--x13.23--
456 Lucas Munter---15.90--
447 Isaac Wilhelmsson---16.66--
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.