Startlista

Kalmarspelen IT minne
Fredriksskans, Kalmar   2019-09-21

Parasport 100 m

SB PB
Emmelie Ekström
Kalmar SK
87 Kalmar SK
Nils Forsberg
Kalmar SK
03 Kalmar SK
Emil Halling
Kalmar SK
03 Kalmar SK
Simon Holst
Kalmar SK
00 Kalmar SK
Thomas Nihlstedt
Kalmar SK
91 Kalmar SK
Suzanne Schaefer
Kalmar SK
83 Kalmar SK
Adam Svensson
Kalmar SK
93 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 7

Parasport Längd

SB PB
Emmelie Ekström
Kalmar SK
87 Kalmar SK
Nils Forsberg
Kalmar SK
03 Kalmar SK
Emil Halling
Kalmar SK
03 Kalmar SK
Simon Holst
Kalmar SK
00 Kalmar SK
Thomas Nihlstedt
Kalmar SK
91 Kalmar SK
Adam Svensson
Kalmar SK
93 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 6

Parasport Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Nils Forsberg
Kalmar SK
03 Kalmar SK
Emil Halling
Kalmar SK
03 Kalmar SK
Simon Holst
Kalmar SK
00 Kalmar SK
Thomas Nihlstedt
Kalmar SK
91 Kalmar SK
Adam Svensson
Kalmar SK
93 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 5

Parasport Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Emmelie Ekström
Kalmar SK
87 Kalmar SK
Suzanne Schaefer
Kalmar SK
83 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 2

Kvinnor 100 m

SB PB
Elin Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Emma Joabsson
IFK Växjö
00 IFK Växjö
Hanna Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 3

Kvinnor 800 m

SB PB
Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 1

Kvinnor Längd

SB PB
Maja Milleback
FIK Färjestaden
04 FIK Färjestaden
Elin Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Emma Joabsson
IFK Växjö
00 IFK Växjö
Hanna Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Jonna Lundgren
Skruvs IF
04 Skruvs IF
Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 6

Kvinnor Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Nadja Lennartsson
Kalmar SK
01 Kalmar SK
Julia Alme'n
Ljungby FIK
01 Ljungby FIK

Antal anmälda deltagare: 2

Kvinnor Diskus Vikt: 1,0kg

SB PB
Nova Brideau
Kalmar SK
02 Kalmar SK
Nadja Lennartsson
Kalmar SK
01 Kalmar SK
Emilia Muhr
Kalmar SK
97 Kalmar SK
Julia Alme'n
Ljungby FIK
01 Ljungby FIK

Antal anmälda deltagare: 4

Kvinnor Slägga Vikt: 4,0kg

SB PB
Nadja Lennartsson
Kalmar SK
01 Kalmar SK
Tova Lindahl
Kalmar SK
02 Kalmar SK
Emilia Muhr
Kalmar SK
97 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 3

Kvinnor Spjut Vikt: 600g

SB PB
Nadja Lennartsson
Kalmar SK
01 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 1

F17 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Nova Brideau
Kalmar SK
02 Kalmar SK
Tova Lindahl
Kalmar SK
02 Kalmar SK
Jonna Lundgren
Skruvs IF
04 Skruvs IF
Freja Olofsson
UF Contact
02 UF Contact

Antal anmälda deltagare: 4

F17 Diskus Vikt: 1,0kg

SB PB
Nova Brideau
Kalmar SK
02 Kalmar SK
Tova Lindahl
Kalmar SK
02 Kalmar SK
Freja Olofsson
UF Contact
02 UF Contact

Antal anmälda deltagare: 3

F17 Slägga Vikt: 3,0kg

SB PB
Nova Brideau
Kalmar SK
02 Kalmar SK
Tova Lindahl
Kalmar SK
02 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 2

F17 Spjut Vikt: 500g

SB PB
Tova Lindahl
Kalmar SK
02 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 1

F15 80 m

SB PB
Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Naemi Matocka
IK Hinden
04 IK Hinden
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Agnes Svensson
Ruda IF
06 Ruda IF
Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF
Linnea Odéhn
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 6

F15 Höjd

SB PB
Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 1

F15 Slägga Vikt: 3,0kg

SB PB
Jonna Lundgren
Skruvs IF
04 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 1

F13 60 m

SB PB
Emma Carlsson
IK Hinden
07 IK Hinden
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Elvira Sporre
Roma IF
07 Roma IF
Wilma Drottman
Ruda IF
06 Ruda IF
Agnes Svensson
Ruda IF
06 Ruda IF 8.76
Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF
Hilma Johansson
Skruvs IF
07 Skruvs IF
Engla Zobal Medin
Skruvs IF
07 Skruvs IF
Linnea Odéhn
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 10

F13 600 m

SB PB
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden
Agnes Svensson
Ruda IF
06 Ruda IF 1:52.07
Linnea Odéhn
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 3

F13 Höjd

SB PB
Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 139 139
Emma Carlsson
IK Hinden
07 IK Hinden
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden
Jamilia Bernhardsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Elvira Sporre
Roma IF
07 Roma IF 135 135
Wilma Drottman
Ruda IF
06 Ruda IF
Elna Hult
Ruda IF
07 Ruda IF
Agnes Svensson
Ruda IF
06 Ruda IF 120

Antal anmälda deltagare: 9

F13 Längd Hoppzon

SB PB
Emma Carlsson
IK Hinden
07 IK Hinden
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Elvira Sporre
Roma IF
07 Roma IF 3.96 3.96
Wilma Drottman
Ruda IF
06 Ruda IF
Elna Hult
Ruda IF
07 Ruda IF
Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF
Engla Zobal Medin
Skruvs IF
07 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 8

F13 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden
Ellen Landmark
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Elvira Sporre
Roma IF
07 Roma IF 9.67 9.67
Wilma Drottman
Ruda IF
06 Ruda IF
Elna Hult
Ruda IF
07 Ruda IF
Agnes Svensson
Ruda IF
06 Ruda IF 7.25
Anna Askencrantz
Skruvs IF
06 Skruvs IF
Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF
Engla Zobal Medin
Skruvs IF
07 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 10

F13 Slägga Vikt: 2,0kg

SB PB
Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK
Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 20.77 20.77
Elvira Sporre
Roma IF
07 Roma IF
Anna Askencrantz
Skruvs IF
06 Skruvs IF
Engla Zobal Medin
Skruvs IF
07 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 5

F11 60 m

SB PB
Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK
Isabell Hermansson
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden
Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden
Jamilia Bernhardsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK
Filippa Strömbäck
Kalmar SK
08 Kalmar SK
Ciara Östh
Kalmar SK
08 Kalmar SK
Lovis Furuskog Samara
Oskarshamns SK
08 Oskarshamns SK
Emilia Håårdh
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 8.77 8.77
Amanda Lind
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 9

F11 600 m

SB PB
Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK
Isabell Hermansson
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden
Lovis Furuskog Samara
Oskarshamns SK
08 Oskarshamns SK
Jenna Jonasson
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 4

F11 Längd Hoppzon

SB PB
Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK
Isabell Hermansson
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden
Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden
Jamilia Bernhardsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK
Filippa Strömbäck
Kalmar SK
08 Kalmar SK
Ciara Östh
Kalmar SK
08 Kalmar SK
Lovis Furuskog Samara
Oskarshamns SK
08 Oskarshamns SK
Emilia Håårdh
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 4.27 4.27
Amanda Lind
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 9

F11 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK
Isabell Hermansson
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden
Emilia Håårdh
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 7.87 7.87
Jenna Jonasson
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF
Amanda Lind
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 5

F10 60 m

SB PB
Ida Petersson
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden
Katrin Rantzer
IK Hinden
09 IK Hinden
Alicia Heintges
Kalmar SK
09 Kalmar SK 9.54 9.54
Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Hillevi Hult
Ruda IF
09 Ruda IF
Idun Vilander
Ruda IF
09 Ruda IF

Antal anmälda deltagare: 6

F10 600 m

SB PB
Ida Petersson
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden
Katrin Rantzer
IK Hinden
09 IK Hinden
Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Idun Vilander
Ruda IF
09 Ruda IF

Antal anmälda deltagare: 4

F10 Längd Hoppzon

SB PB
Ida Petersson
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden
Katrin Rantzer
IK Hinden
09 IK Hinden
Alicia Heintges
Kalmar SK
09 Kalmar SK 3.75 3.75
Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Tilda Selin
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Hillevi Hult
Ruda IF
09 Ruda IF
Idun Vilander
Ruda IF
09 Ruda IF

Antal anmälda deltagare: 7

F10 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Ida Petersson
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden
Katrin Rantzer
IK Hinden
09 IK Hinden
Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Tilda Selin
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Hillevi Hult
Ruda IF
09 Ruda IF
Idun Vilander
Ruda IF
09 Ruda IF

Antal anmälda deltagare: 6

F9 60 m

SB PB
Ellen Baumberger
FIK Färjestaden
12 FIK Färjestaden
Anna Hermansson
FIK Färjestaden
12 FIK Färjestaden
Vilma Hermansson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Clara Sigvardsson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Signe Malm
KA2 IF
11 KA2 IF
Julia Asplund
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Julia Lindén
Kalmar SK
11 Kalmar SK
Sally Neander
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Patrissa Pridaen
Ruda IF
12 Ruda IF
Linnea Falk
Skruvs IF
11 Skruvs IF
Frida Lundgren
Skruvs IF
10 Skruvs IF
Saga Zobal Medin
Skruvs IF
11 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 13

F9 600 m

SB PB
Ellen Baumberger
FIK Färjestaden
12 FIK Färjestaden
Anna Hermansson
FIK Färjestaden
12 FIK Färjestaden
Vilma Hermansson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Clara Sigvardsson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Signe Malm
KA2 IF
11 KA2 IF
Sally Neander
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Patrissa Pridaen
Ruda IF
12 Ruda IF
Saga Zobal Medin
Skruvs IF
11 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 9

F9 Längd Hoppzon

SB PB
Ellen Baumberger
FIK Färjestaden
12 FIK Färjestaden
Anna Hermansson
FIK Färjestaden
12 FIK Färjestaden
Vilma Hermansson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Clara Sigvardsson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Signe Malm
KA2 IF
11 KA2 IF
Julia Asplund
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Julia Lindén
Kalmar SK
11 Kalmar SK
Sally Neander
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Patrissa Pridaen
Ruda IF
12 Ruda IF
Linnea Falk
Skruvs IF
11 Skruvs IF
Frida Lundgren
Skruvs IF
10 Skruvs IF
Saga Zobal Medin
Skruvs IF
11 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 13

F9 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Anna Hermansson
FIK Färjestaden
12 FIK Färjestaden
Vilma Hermansson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Clara Sigvardsson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Signe Malm
KA2 IF
11 KA2 IF
Julia Asplund
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Sally Neander
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Linnea Falk
Skruvs IF
11 Skruvs IF
Frida Lundgren
Skruvs IF
10 Skruvs IF
Saga Zobal Medin
Skruvs IF
11 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 10

Män 100 m

SB PB
Tomas Fanta
Oskarshamns SK
68 Oskarshamns SK 12.50

Antal anmälda deltagare: 1

Män 400 m

SB PB
Viktor Gustavsson
Glasrikets RC
92 Glasrikets RC 1:05.86

Antal anmälda deltagare: 1

Män 800 m

SB PB
Viktor Gustavsson
Glasrikets RC
92 Glasrikets RC 2:29.14 2:29.14

Antal anmälda deltagare: 1

Män Längd

SB PB
Tomas Fanta
Oskarshamns SK
68 Oskarshamns SK
Sebastian Håårdh
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF 5.59 5.59
Daniel Örevik
Visby IF Gute
97 Visby IF Gute 6.97 7.26

Antal anmälda deltagare: 3

Män Kula Vikt: 7,26kg

SB PB
Magnus Schütz
FIK Färjestaden
79 FIK Färjestaden
Alexander Sjögren
Kalmar SK
99 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 2

Män Diskus Vikt: 2,0kg

SB PB
Magnus Schütz
FIK Färjestaden
79 FIK Färjestaden
Alexander Sjögren
Kalmar SK
99 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 2

Män Slägga Vikt: 7,26kg

SB PB
Alexander Sjögren
Kalmar SK
99 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 1

Män Spjut Vikt: 800g

SB PB
Magnus Schütz
FIK Färjestaden
79 FIK Färjestaden

Antal anmälda deltagare: 1

P15 80 m

SB PB
Sam Grimheden
Högby IF
04 Högby IF
Sebastian Håårdh
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF 10.25 10.25

Antal anmälda deltagare: 2

P15 300 m

SB PB
Sam Grimheden
Högby IF
04 Högby IF

Antal anmälda deltagare: 1

P15 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Ted Lennartsson
Kalmar SK
04 Kalmar SK
Alexander Karlsson
Skruvs IF
04 Skruvs IF
Hugo Karsamo
Skruvs IF
04 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 3

P15 Diskus Vikt: 1,0kg

SB PB
Ted Lennartsson
Kalmar SK
04 Kalmar SK
Alexander Karlsson
Skruvs IF
04 Skruvs IF
Hugo Karsamo
Skruvs IF
04 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 3

P15 Slägga Vikt: 4,0kg

SB PB
Ted Lennartsson
Kalmar SK
04 Kalmar SK
Alexander Karlsson
Skruvs IF
04 Skruvs IF
Hugo Karsamo
Skruvs IF
04 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 3

P15 Spjut Vikt: 600g

SB PB
Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF
Dante Lennartsson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Ted Lennartsson
Kalmar SK
04 Kalmar SK
Benjamin Sporre
Roma IF
06 Roma IF
Alexander Karlsson
Skruvs IF
04 Skruvs IF
Hugo Karsamo
Skruvs IF
04 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 6

P13 60 m

SB PB
Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 7.92 7.92
Benjamin Sporre
Roma IF
06 Roma IF

Antal anmälda deltagare: 3

P13 600 m

SB PB
Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF

Antal anmälda deltagare: 1

P13 Höjd

SB PB
Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF
Benjamin Sporre
Roma IF
06 Roma IF 161 161

Antal anmälda deltagare: 2

P13 Längd Hoppzon

SB PB
Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 5.17 5.17
Benjamin Sporre
Roma IF
06 Roma IF 5.03 5.03

Antal anmälda deltagare: 3

P13 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Peppe Karlsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 11.86 11.86
Dante Lennartsson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Benjamin Sporre
Roma IF
06 Roma IF 12.63 12.63

Antal anmälda deltagare: 5

P13 Diskus Vikt: 0,6kg

SB PB
Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF
Dante Lennartsson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Edvin Mattsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK
Sixten Schütz
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Benjamin Sporre
Roma IF
06 Roma IF 36.45 36.45
Emil Drottman
Ruda IF
08 Ruda IF

Antal anmälda deltagare: 7

P13 Slägga Vikt: 3,0kg

SB PB
Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF
Dante Lennartsson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Edvin Mattsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK
Benjamin Sporre
Roma IF
06 Roma IF 31.20 31.20

Antal anmälda deltagare: 4

P11 60 m

SB PB
August Baumberger
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden
Oliver Nilsson
IK Hinden
08 IK Hinden
Emil Drottman
Ruda IF
08 Ruda IF
Thitinan Pridaen
Ruda IF
08 Ruda IF

Antal anmälda deltagare: 4

P11 600 m

SB PB
August Baumberger
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden
Emil Drottman
Ruda IF
08 Ruda IF
Thitinan Pridaen
Ruda IF
08 Ruda IF

Antal anmälda deltagare: 3

P11 Längd Hoppzon

SB PB
August Baumberger
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden
Oliver Nilsson
IK Hinden
08 IK Hinden
Emil Drottman
Ruda IF
08 Ruda IF
Thitinan Pridaen
Ruda IF
08 Ruda IF

Antal anmälda deltagare: 4

P11 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
August Baumberger
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden
Edvin Mattsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK
Emil Drottman
Ruda IF
08 Ruda IF
Thitinan Pridaen
Ruda IF
08 Ruda IF

Antal anmälda deltagare: 4

P10 60 m

SB PB
Celvin Walter
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden
Melvin Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Sixten Jakobsson
Kalmar SK
09 Kalmar SK
William Johnsson
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Zacharias Kakoulidis
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Andre Petersson
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Sixten Schütz
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Olle Ekelund
Ruda IF
09 Ruda IF

Antal anmälda deltagare: 8

P10 600 m

SB PB
Celvin Walter
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden
Sixten Jakobsson
Kalmar SK
09 Kalmar SK
William Johnsson
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Zacharias Kakoulidis
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Andre Petersson
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Sixten Schütz
Kalmar SK
09 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 6

P10 Längd Hoppzon

SB PB
Celvin Walter
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden
Melvin Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Sixten Jakobsson
Kalmar SK
09 Kalmar SK
William Johnsson
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Zacharias Kakoulidis
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Andre Petersson
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Sixten Schütz
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Olle Ekelund
Ruda IF
09 Ruda IF

Antal anmälda deltagare: 8

P10 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Celvin Walter
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden
Melvin Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK
William Johnsson
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Andre Petersson
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Sixten Schütz
Kalmar SK
09 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 5

P9 60 m

SB PB
Arvid Larsson
Eksjö Södra IK
11 Eksjö Södra IK
Tor Adriansson
FIK Färjestaden
11 FIK Färjestaden
Vilmer Baumberger
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Anton Pålsson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Hugo Pålsson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Malte Pålsson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Isak Johansson
IK Hinden
10 IK Hinden
Aldo Lennartsson
Kalmar SK
11 Kalmar SK
Filip Lindvall
Kalmar SK
12 Kalmar SK
Ture Persson
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Hugo Richardsson
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Jason Jonasson
Södra Vi IF
10 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 12

P9 600 m

SB PB
Arvid Larsson
Eksjö Södra IK
11 Eksjö Södra IK
Vilmer Baumberger
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Anton Pålsson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Hugo Pålsson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Malte Pålsson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Alvin Lindberg
IFK Sävsjö
12 IFK Sävsjö 2:20.00
Isak Johansson
IK Hinden
10 IK Hinden
Filip Lindvall
Kalmar SK
12 Kalmar SK
Ture Persson
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Jason Jonasson
Södra Vi IF
10 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 10

P9 Längd Hoppzon

SB PB
Arvid Larsson
Eksjö Södra IK
11 Eksjö Södra IK
Tor Adriansson
FIK Färjestaden
11 FIK Färjestaden
Vilmer Baumberger
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Anton Pålsson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Hugo Pålsson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Malte Pålsson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Alvin Lindberg
IFK Sävsjö
12 IFK Sävsjö 2.52
Isak Johansson
IK Hinden
10 IK Hinden
Aldo Lennartsson
Kalmar SK
11 Kalmar SK
Filip Lindvall
Kalmar SK
12 Kalmar SK
Ture Persson
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Hugo Richardsson
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Jason Jonasson
Södra Vi IF
10 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 13

P9 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Arvid Larsson
Eksjö Södra IK
11 Eksjö Södra IK
Tor Adriansson
FIK Färjestaden
11 FIK Färjestaden
Vilmer Baumberger
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Alvin Lindberg
IFK Sävsjö
12 IFK Sävsjö
Aldo Lennartsson
Kalmar SK
11 Kalmar SK
Ture Persson
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Hugo Richardsson
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Arvid Johansson
Skruvs IF
10 Skruvs IF
Jason Jonasson
Södra Vi IF
10 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 9

Totalt antal anmälda deltagare: 108

Totalt antal anmälda starter: 339