Startlista

Inomhus DM
Gavlehov, Gävle   2023-02-11 - 2023-02-12

Totalt antal deltagare: 131

Totalt antal starter: 389

Kvinnor 60 m

# SB PBAvprickad online
Molly Åberg
Högbo GIF
03 Högbo GIF 9.21 9.21 2023 Nej
Marie Ebbestad
Upsala IF
00 Upsala IF 8.14 7.90 2019 Nej

Antal deltagare: 2

Kvinnor 200 m

# SB PBAvprickad online
Molly Åberg
Högbo GIF
03 Högbo GIF 31.89 31.89 2023 Nej
Hilma Wide
Upsala IF
04 Upsala IF 25.75 25.59 2022 Nej

Antal deltagare: 2

Kvinnor 3000 m

# SB PBAvprickad online
Malin Österman
LK Roslagen
93 LK Roslagen Nej

Antal deltagare: 1

Kvinnor 60 m häck

Höjd: 84,0cm

# SB PBAvprickad online
Molly Åberg
Högbo GIF
03 Högbo GIF 10.98 10.98 2023 Nej

Antal deltagare: 1

Kvinnor Stav

# SB PBAvprickad online
Malin Forséll
Enköpings AIF
80 Enköpings AIF 335 385 2002 Nej

Antal deltagare: 1

Kvinnor Viktkastning

Vikt: 9,08kg

# SB PBAvprickad online
Liv Norberg
IK Stål
04 IK Stål 11.13 11.15 2022 Nej

Antal deltagare: 1

F19 Längd

# SB PBAvprickad online
Emma Sjöblom
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 5.19 2022 Nej

Antal deltagare: 1

F19 Viktkastning

Vikt: 9,08kg

# SB PBAvprickad online
Liv Norberg
IK Stål
04 IK Stål 11.13 11.15 2022 Nej

Antal deltagare: 1

F17 60 m

# SB PBAvprickad online
Nova Bäckström
Upsala IF
07 Upsala IF 8.61 8.47 2022 Nej
Clara Knutsson
Upsala IF
06 Upsala IF 8.28 8.25 2021 Nej

Antal deltagare: 2

F17 400 m

# SB PBAvprickad online
Nova Bäckström
Upsala IF
07 Upsala IF 1:06.81 1:06.81 2022 Nej
Clara Knutsson
Upsala IF
06 Upsala IF 1:02.70 1:02.70 2023 Nej

Antal deltagare: 2

F17 60 m häck

Höjd: 76,2cm

# SB PBAvprickad online
Clara Knutsson
Upsala IF
06 Upsala IF 9.25 9.25 2022 Nej

Antal deltagare: 1

F17 Höjd

# SB PBAvprickad online
Lovisa Blomsten
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 153 2021 Nej

Antal deltagare: 1

F17 Kula

Vikt: 3,0kg

# SB PBAvprickad online
Tova Björngard
Upsala IF
06 Upsala IF 13.13 13.13 2022 Nej

Antal deltagare: 1

F17 Viktkastning

Vikt: 7,26kg

# SB PBAvprickad online
Tova Björngard
Upsala IF
06 Upsala IF 14.75 14.75 2022 Nej

Antal deltagare: 1

F15 60 m

# SB PBAvprickad online
Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 8.42 8.42 2023 Nej
Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK 8.91 8.91 2022 Nej
Niki Hillerström
Gefle IF
09 Gefle IF 10.17 10.17 2022 Nej
Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 9.38 9.38 2023 Nej
Nejla Numanovic
Gefle IF
09 Gefle IF 9.61 9.61 2023 Nej
Liv Schuisky
Gefle IF
09 Gefle IF 9.28 2022 Nej
Kira Wahlman
Gefle IF
08 Gefle IF 8.34 8.34 2023 Nej
Cecilia Sundberg
Ludvika FFI
09 Ludvika FFI 11.02 10.81 2022 Nej
Natalie Sundberg
Ludvika FFI
08 Ludvika FFI 10.39 10.39 2022 Nej
Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 9.44 9.30 2021 Nej
Meja Ahrne
Upsala IF
09 Upsala IF 8.52 8.52 2022 Nej
Filippa Cassman
Upsala IF
09 Upsala IF 8.90 8.90 2022 Nej
Klara Engkvist
Upsala IF
08 Upsala IF 8.89 8.89 2022 Nej
Lova Nordvarg
Upsala IF
08 Upsala IF 8.57 8.57 2022 Nej

Antal deltagare: 14

F15 200 m

# SB PBAvprickad online
Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 28.16 28.16 2023 Nej
Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK 28.91 28.91 2022 Nej
Niki Hillerström
Gefle IF
09 Gefle IF 36.15 36.15 2022 Nej
Liv Schuisky
Gefle IF
09 Gefle IF 30.67 2022 Nej
Kira Wahlman
Gefle IF
08 Gefle IF 27.63 27.63 2023 Nej
Cecilia Sundberg
Ludvika FFI
09 Ludvika FFI Nej
Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 30.12 2022 Nej
Meja Ahrne
Upsala IF
09 Upsala IF 29.94 2022 Nej
Filippa Cassman
Upsala IF
09 Upsala IF 30.18 2022 Nej
Elvira Larsson
Upsala IF
09 Upsala IF 29.40 29.40 2023 Nej
Lova Nordvarg
Upsala IF
08 Upsala IF 28.69 28.69 2022 Nej

Antal deltagare: 11

F15 1000 m

# SB PBAvprickad online
Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK 3:07.72 3:07.72 2022 Nej
Elvira Larsson
Upsala IF
09 Upsala IF 3:36.05 3:36.05 2023 Nej

Antal deltagare: 2

F15 60 m häck

Höjd: 76.2cm

# SB PBAvprickad online
Ida Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 11.49 2022 Nej
Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 9.79 9.79 2023 Nej
Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK 10.69 10.69 2022 Nej
Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 10.01 10.01 2023 Nej
Meja Ahrne
Upsala IF
09 Upsala IF 10.38 10.38 2022 Nej
Filippa Cassman
Upsala IF
09 Upsala IF 10.82 10.82 2022 Nej
Anna Chalon
Upsala IF
08 Upsala IF 11.90 11.90 2023 Nej
Klara Engkvist
Upsala IF
08 Upsala IF 11.34 11.34 2023 Nej
Elvira Larsson
Upsala IF
09 Upsala IF 9.91 9.91 2022 Nej
Malva Våhlin
Upsala IF
08 Upsala IF 11.42 11.42 2023 Nej

Antal deltagare: 10

F15 Höjd

# SB PBAvprickad online
Tuva Seveborn
Alunda SK
09 Alunda SK 132 132 2023 Nej
Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 141 151 2022 Nej
Ester Bridell
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 130 2022 Nej
Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 160 160 2023 Nej
Anna Chalon
Upsala IF
08 Upsala IF 128 140 2022 Nej
Elvira Larsson
Upsala IF
09 Upsala IF 146 146 2023 Nej

Antal deltagare: 6

F15 Stav

# SB PBAvprickad online
Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK 200 200 2022 Nej
Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 280 280 2022 Nej
Meja Ahrne
Upsala IF
09 Upsala IF 246 246 2022 Nej
Klara Engkvist
Upsala IF
08 Upsala IF 234 234 2023 Nej

Antal deltagare: 4

F15 Längd

# SB PBAvprickad online
Ida Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 3.86 3.95 2022 Nej
Tuva Seveborn
Alunda SK
09 Alunda SK 4.23 4.23 2023 Nej
Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 4.01 4.01 2023 Nej
Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK 4.45 4.45 2022 Nej
Niki Hillerström
Gefle IF
09 Gefle IF 3.50 3.50 2022 Nej
Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 4.09 4.09 2023 Nej
Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 5.00 5.00 2023 Nej
Nellie Sahlström
Gefle IF
08 Gefle IF 4.25 4.25 2023 Nej
Liv Schuisky
Gefle IF
09 Gefle IF Nej
Kira Wahlman
Gefle IF
08 Gefle IF 4.95 4.95 2023 Nej
Cecilia Sundberg
Ludvika FFI
09 Ludvika FFI 2.86 2.86 2023 Nej
Natalie Sundberg
Ludvika FFI
08 Ludvika FFI 3.47 3.47 2022 Nej
Ester Bridell
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H Nej
Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 4.37 4.53 2022 Nej
Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 3.79 3.79 2022 Nej
Klara Engkvist
Upsala IF
08 Upsala IF 4.16 4.16 2022 Nej
Elvira Larsson
Upsala IF
09 Upsala IF 4.55 4.55 2023 Nej
Lova Nordvarg
Upsala IF
08 Upsala IF 4.44 4.44 2022 Nej

Antal deltagare: 18

F15 Tresteg

# SB PBAvprickad online
Ida Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 9.41 9.41 2023 Nej
Tuva Seveborn
Alunda SK
09 Alunda SK 9.00 9.00 2023 Nej
Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK 9.77 9.77 2022 Nej
Niki Hillerström
Gefle IF
09 Gefle IF Nej
Nellie Sahlström
Gefle IF
08 Gefle IF 8.82 2022 Nej
Cecilia Sundberg
Ludvika FFI
09 Ludvika FFI Nej
Natalie Sundberg
Ludvika FFI
08 Ludvika FFI Nej
Ester Bridell
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H Nej
Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H Nej
Lova Nordvarg
Upsala IF
08 Upsala IF 8.88 2021 Nej

Antal deltagare: 10

F15 Kula

Vikt: 3,0kg

# SB PBAvprickad online
Tuva Seveborn
Alunda SK
09 Alunda SK 8.92 8.92 2023 Nej
Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 9.60 9.60 2023 Nej
Nejla Numanovic
Gefle IF
09 Gefle IF 10.04 10.04 2023 Nej
Cecilia Sundberg
Ludvika FFI
09 Ludvika FFI 4.80 4.80 2023 Nej
Ester Bridell
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H Nej
Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 7.24 7.24 2022 Nej
Wilma Löf
Upsala IF
08 Upsala IF 11.01 11.01 2022 Nej

Antal deltagare: 7

F15 Viktkastning

Vikt: 7,26kg

# SB PBAvprickad online
Linnéa Alneroth
Gefle IF
08 Gefle IF 12.98 12.98 2023 Nej
Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 11.24 11.47 2022 Nej
Nejla Numanovic
Gefle IF
09 Gefle IF 11.35 11.35 2023 Nej
Maja Åhlström
IK Stål
08 IK Stål 8.98 2022 Nej
Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H Nej
Wilma Löf
Upsala IF
08 Upsala IF 13.82 13.82 2022 Nej

Antal deltagare: 6

F13 60 m

# SB PBAvprickad online
Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 9.22 9.22 2023 Nej
Vera Schönning
Gefle IF
10 Gefle IF 8.62 8.62 2022 Nej
Cornelia Nordlander
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI 9.87 9.87 2023 Nej
Filippa Norgren
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI 9.41 9.41 2022 Nej
Elvira Öberg
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI 11.15 11.15 2023 Nej
Alina Enz Falkenstedt
Rånäs 4H
11 Rånäs 4H 10.85 2022 Nej
Felicia Karlsson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 8.90 2021 Nej
Nova Pettersson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H Nej
Ella Salmén
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 10.24 Nej
Malva Strid
Rånäs 4H
11 Rånäs 4H 9.34 9.34 2023 Nej
Alice Davies
Upsala IF
10 Upsala IF 8.94 8.94 2023 Nej
Moa Hallqvist
Upsala IF
10 Upsala IF 9.40 9.40 2022 Nej
Allis Hedström
Upsala IF
10 Upsala IF 9.01 9.01 2022 Nej

Antal deltagare: 13

F13 200 m

# SB PBAvprickad online
Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 31.84 31.84 2022 Nej
Vera Schönning
Gefle IF
10 Gefle IF 30.43 30.43 2022 Nej
Tyra Jagerwall
IK Stål
10 IK Stål 36.07 36.07 2022 Nej
Signe Jansson
IK Stål
11 IK Stål 34.02 34.02 2022 Nej
Cornelia Nordlander
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI 33.86 33.86 2022 Nej
Filippa Norgren
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI 32.59 32.59 2022 Nej
Elvira Öberg
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI Nej
Alina Enz Falkenstedt
Rånäs 4H
11 Rånäs 4H Nej
Felicia Karlsson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 31.45 Nej
Ella Salmén
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H Nej
Malva Strid
Rånäs 4H
11 Rånäs 4H Nej
Alice Davies
Upsala IF
10 Upsala IF 32.53 2021 Nej
Moa Hallqvist
Upsala IF
10 Upsala IF 32.93 2022 Nej
Allis Hedström
Upsala IF
10 Upsala IF 30.02 30.02 2022 Nej

Antal deltagare: 14

F13 800 m

# SB PBAvprickad online
Emma Andersson
Alunda SK
10 Alunda SK 2:55.94 2:55.94 2023 Nej
Filippa Norgren
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI 2:52.71 2022 Nej
Moa Hallqvist
Upsala IF
10 Upsala IF 3:18.81 3:18.81 2023 Nej

Antal deltagare: 3

F13 60 m häck

Höjd: 68,6cm

# SB PBAvprickad online
Emma Andersson
Alunda SK
10 Alunda SK 11.87 2022 Nej
Filippa Norgren
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI 12.74 12.74 2022 Nej
Elvira Öberg
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI 14.94 14.94 2023 Nej
Felicia Karlsson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 8.27 2019 Nej
Moa Hallqvist
Upsala IF
10 Upsala IF 11.13 11.13 2022 Nej

Antal deltagare: 5

F13 Höjd

# SB PBAvprickad online
Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 121 131 2022 Nej
Alice Davies
Upsala IF
10 Upsala IF 142 142 2023 Nej
Moa Hallqvist
Upsala IF
10 Upsala IF 131 131 2023 Nej
Maya Löf
Upsala IF
10 Upsala IF 138 138 2022 Nej

Antal deltagare: 4

F13 Stav

# SB PBAvprickad online
Moa Hallqvist
Upsala IF
10 Upsala IF 190 2022 Nej

Antal deltagare: 1

F13 Längd

Hoppzon

# SB PBAvprickad online
Emma Andersson
Alunda SK
10 Alunda SK 4.17 4.17 2023 Nej
Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 4.62 4.62 2023 Nej
Vera Schönning
Gefle IF
10 Gefle IF 4.31 4.31 2022 Nej
Signe Jansson
IK Stål
11 IK Stål 3.63 3.63 2022 Nej
Filippa Norgren
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI 3.73 3.73 2022 Nej
Elvira Öberg
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI 3.10 3.10 2023 Nej
Alina Enz Falkenstedt
Rånäs 4H
11 Rånäs 4H 3.68 3.68 2022 Nej
Felicia Karlsson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 4.30 2021 Nej
Nova Pettersson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 3.35 2022 Nej
Ella Salmén
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 3.34 3.35 2022 Nej
Malva Strid
Rånäs 4H
11 Rånäs 4H 4.30 4.30 2022 Nej
Alice Davies
Upsala IF
10 Upsala IF 4.73 4.73 2022 Nej
Moa Hallqvist
Upsala IF
10 Upsala IF 4.37 4.37 2022 Nej
Allis Hedström
Upsala IF
10 Upsala IF 4.48 4.48 2022 Nej
Maya Löf
Upsala IF
10 Upsala IF 4.18 4.18 2022 Nej

Antal deltagare: 15

F13 Tresteg

Hoppzon

# SB PBAvprickad online
Emma Andersson
Alunda SK
10 Alunda SK 9.08 9.08 2023 Nej
Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 10.18 10.18 2023 Nej
Filippa Norgren
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI Nej
Alina Enz Falkenstedt
Rånäs 4H
11 Rånäs 4H Nej
Alice Davies
Upsala IF
10 Upsala IF 8.60 2021 Nej
Moa Hallqvist
Upsala IF
10 Upsala IF 9.09 9.09 2023 Nej

Antal deltagare: 6

F13 Kula

Vikt: 2,0kg

# SB PBAvprickad online
Vera Schönning
Gefle IF
10 Gefle IF 8.60 8.60 2022 Nej
Tyra Jagerwall
IK Stål
10 IK Stål 6.12 6.12 2022 Nej
Cornelia Nordlander
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI 7.22 7.22 2022 Nej
Elvira Öberg
Ludvika FFI
11 Ludvika FFI 6.15 6.15 2023 Nej
Felicia Blomsten
Rånäs 4H
11 Rånäs 4H 7.82 7.94 2022 Nej
Felicia Karlsson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 7.72 2021 Nej
Nova Pettersson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 6.13 2022 Nej
Ella Salmén
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 5.45 2022 Nej
Alice Davies
Upsala IF
10 Upsala IF 9.01 9.01 2022 Nej
Moa Hallqvist
Upsala IF
10 Upsala IF 9.68 9.68 2022 Nej
Maya Löf
Upsala IF
10 Upsala IF 12.04 12.04 2023 Nej

Antal deltagare: 11

Män 200 m

# SB PBAvprickad online
Lion Martinez
Upsala IF
78 Upsala IF 22.45 21.65 2004 Nej

Antal deltagare: 1

Män Kula

Vikt: 7,26kg

# SB PBAvprickad online
Fred Stenberg
Gefle IF
70 Gefle IF 13.24 2009 Nej

Antal deltagare: 1

Män Viktkastning

Vikt: 15,88kg

# SB PBAvprickad online
Torgny Gustafsson
Strands IF
65 Strands IF 12.82 13.87 2022 Nej

Antal deltagare: 1

P19 60 m

# SB PBAvprickad online
William Lindgren
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 7.60 2022 Nej
Ethan Chalon
Upsala IF
05 Upsala IF 7.30 2022 Nej

Antal deltagare: 2

P19 60 m häck

Höjd: 99,1cm

# SB PBAvprickad online
Ethan Chalon
Upsala IF
05 Upsala IF 12.28 12.28 2023 Nej
Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 9.15 9.15 2023 Nej

Antal deltagare: 2

P19 Längd

# SB PBAvprickad online
William Lindgren
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 5.91 2022 Nej
Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 5.63 6.34 2022 Nej

Antal deltagare: 2

P17 60 m

# SB PBAvprickad online
Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 7.44 7.44 2022 Nej
Milton Wiklund
Gefle IF
07 Gefle IF 8.12 2022 Nej
Oskar Grönlund
Säters IF
07 Säters IF 8.12 8.12 2023 Nej
Hugo Engkvist
Upsala IF
06 Upsala IF 8.00 7.85 2021 Nej
Jonas Gällstedt
Upsala IF
07 Upsala IF 7.42 7.36 2022 Nej

Antal deltagare: 5

P17 400 m

# SB PBAvprickad online
Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK Nej
Vidar Bergström
Enköpings AIF
07 Enköpings AIF 1:00.40 1:00.40 2023 Nej
Oskar Grönlund
Säters IF
07 Säters IF 1:03.09 1:03.09 2023 Nej

Antal deltagare: 3

P17 1500 m

# SB PBAvprickad online
Noa Steiner
Upsala IF
07 Upsala IF 4:04.25 4:04.25 2023 Nej

Antal deltagare: 1

P17 60 m häck

Höjd: 91,4cm

# SB PBAvprickad online
Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 9.52 9.52 2022 Nej

Antal deltagare: 1

P17 Höjd

# SB PBAvprickad online
Gabriel Mattsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 174 2022 Nej

Antal deltagare: 1

P17 Stav

# SB PBAvprickad online
Hugo Engkvist
Upsala IF
06 Upsala IF 424 424 2023 Nej
Emil Henriksnäs
Upsala IF
07 Upsala IF 340 340 2023 Nej

Antal deltagare: 2

P17 Längd

# SB PBAvprickad online
Gabriel Mattsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 5.69 2022 Nej
Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 5.70 5.84 2022 Nej
Jonathan Danielsson
Säters IF
07 Säters IF 4.10 4.10 2023 Nej
Oskar Grönlund
Säters IF
07 Säters IF 5.05 5.05 2023 Nej
Jonas Gällstedt
Upsala IF
07 Upsala IF 6.06 6.06 2023 Nej
Emil Henriksnäs
Upsala IF
07 Upsala IF 4.73 4.73 2022 Nej

Antal deltagare: 6

P17 Tresteg

# SB PBAvprickad online
Gabriel Mattsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 11.69 2022 Nej
Jonathan Danielsson
Säters IF
07 Säters IF 8.66 8.66 2023 Nej
Oskar Grönlund
Säters IF
07 Säters IF 9.23 9.23 2023 Nej
Jonas Gällstedt
Upsala IF
07 Upsala IF 11.98 11.98 2023 Nej

Antal deltagare: 4

P17 Kula

Vikt: 5,0kg

# SB PBAvprickad online
Bo Rydstrand
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 14.25 14.25 2023 Nej
Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 13.05 13.05 2023 Nej
Oskar Grönlund
Säters IF
07 Säters IF Nej
Lowe Wängelin
Upsala IF
07 Upsala IF 15.22 15.22 2023 Nej

Antal deltagare: 4

P17 Viktkastning

Vikt: 11,34kg

# SB PBAvprickad online
Milton Wiklund
Gefle IF
07 Gefle IF 14.58 14.58 2023 Nej
Bo Rydstrand
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 17.41 17.41 2023 Nej
Lowe Wängelin
Upsala IF
07 Upsala IF 16.96 16.96 2023 Nej

Antal deltagare: 3

P15 60 m

# SB PBAvprickad online
Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 8.56 8.56 2023 Nej
Hugo Nowak
Gefle IF
08 Gefle IF 7.19 7.19 2023 Nej
Oliver Tidlund
Gefle IF
09 Gefle IF 7.79 7.79 2023 Nej
Markus Brogedahl
IK Stål
08 IK Stål 8.20 8.20 2023 Nej
Elias Åman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 9.25 9.25 2022 Nej
Edvin Dannfeldt
Ludvika FFI
09 Ludvika FFI 8.96 8.96 2023 Nej
Herman Lenander
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 9.52 2022 Nej
Filip Olsson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 8.37 2022 Nej
Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 8.03 8.03 2023 Nej
Zanyar Alpergin
Upsala IF
08 Upsala IF 7.78 7.78 2022 Nej
Alpha Bill Badjie
Upsala IF
08 Upsala IF 8.17 8.17 2022 Nej
Elias Karén
Upsala IF
08 Upsala IF 7.83 7.83 2022 Nej
Jim Ogden
Upsala IF
09 Upsala IF 8.85 8.85 2022 Nej
Edvin Våhlin
Upsala IF
08 Upsala IF 8.00 8.00 2022 Nej

Antal deltagare: 14

P15 200 m

# SB PBAvprickad online
Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 29.40 29.40 2022 Nej
Hugo Nowak
Gefle IF
08 Gefle IF 24.45 2022 Nej
Oliver Tidlund
Gefle IF
09 Gefle IF 26.87 26.87 2023 Nej
Eddie Jansson
IK Stål
09 IK Stål 29.49 29.49 2023 Nej
Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 28.15 28.15 2023 Nej
Edvin Dannfeldt
Ludvika FFI
09 Ludvika FFI 30.30 30.30 2023 Nej
Filip Olsson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 28.38 2022 Nej
Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 27.40 27.40 2023 Nej
Zanyar Alpergin
Upsala IF
08 Upsala IF 25.81 25.81 2023 Nej
Elias Karén
Upsala IF
08 Upsala IF 25.23 25.23 2023 Nej

Antal deltagare: 10

P15 60 m häck

Höjd: 84,0cm

# SB PBAvprickad online
Valter Wallner
Gefle IF
09 Gefle IF Nej
Malte Hilbig
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H Nej
Elias Karén
Upsala IF
08 Upsala IF Nej
Edvin Våhlin
Upsala IF
08 Upsala IF 8.99 Nej

Antal deltagare: 4

P15 Höjd

# SB PBAvprickad online
Carl Berggren
Bålsta IK
09 Bålsta IK 142 142 2023 Nej
Valter Wallner
Gefle IF
09 Gefle IF 144 2022 Nej
Markus Brogedahl
IK Stål
08 IK Stål 164 164 2023 Nej

Antal deltagare: 3

P15 Längd

# SB PBAvprickad online
Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 4.54 4.54 2022 Nej
Carl Berggren
Bålsta IK
09 Bålsta IK 4.07 4.07 2022 Nej
Hugo Nowak
Gefle IF
08 Gefle IF 5.69 2022 Nej
Oliver Tidlund
Gefle IF
09 Gefle IF 5.77 5.77 2023 Nej
Valter Wallner
Gefle IF
09 Gefle IF 4.78 Nej
Markus Brogedahl
IK Stål
08 IK Stål 5.26 5.26 2022 Nej
Eddie Jansson
IK Stål
09 IK Stål 4.38 4.38 2023 Nej
Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 4.61 4.61 2023 Nej
Elias Åman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 4.18 4.18 2022 Nej
Edvin Dannfeldt
Ludvika FFI
09 Ludvika FFI 4.20 4.20 2022 Nej
Malte Hilbig
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 3.74 3.74 2022 Nej
Herman Lenander
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 3.70 Nej
Filip Olsson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 4.52 2022 Nej
Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 4.42 4.42 2022 Nej
Zanyar Alpergin
Upsala IF
08 Upsala IF 4.83 4.83 2022 Nej
Alpha Bill Badjie
Upsala IF
08 Upsala IF 4.97 4.97 2022 Nej
Jim Ogden
Upsala IF
09 Upsala IF 4.51 4.51 2023 Nej
Edvin Våhlin
Upsala IF
08 Upsala IF 5.29 5.29 2022 Nej

Antal deltagare: 18

P15 Tresteg

# SB PBAvprickad online
Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 8.56 Nej
Valter Wallner
Gefle IF
09 Gefle IF 10.37 Nej
Elias Åman
Leksands FIK
09 Leksands FIK Nej
Filip Olsson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 11.85 11.85 2023 Nej
Alpha Bill Badjie
Upsala IF
08 Upsala IF 9.08 2021 Nej
Jim Ogden
Upsala IF
09 Upsala IF 9.48 9.48 2023 Nej

Antal deltagare: 6

P15 Kula

Vikt: 4,0kg

# SB PBAvprickad online
Alfred Eriksson
Bollnäs FIK
08 Bollnäs FIK 9.70 9.70 2022 Nej
Carl Berggren
Bålsta IK
09 Bålsta IK 8.53 8.53 2023 Nej
Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 11.18 11.18 2023 Nej
Edvin Dannfeldt
Ludvika FFI
09 Ludvika FFI 8.79 8.79 2023 Nej
Anton Halkonen
Ludvika FFI
08 Ludvika FFI 11.16 11.16 2023 Nej
Malte Hilbig
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 6.22 6.22 2022 Nej
Albin Björngard
Upsala IF
08 Upsala IF 8.27 8.27 2023 Nej
Emil Kennbäck Milbrink
Upsala IF
08 Upsala IF 9.55 9.55 2023 Nej
Henning Vlugt
Upsala IF
08 Upsala IF 9.41 9.41 2022 Nej

Antal deltagare: 9

P15 Viktkastning

Vikt: 9,08kg

# SB PBAvprickad online
Alfred Eriksson
Bollnäs FIK
08 Bollnäs FIK 12.03 12.03 2023 Nej
Carl Berggren
Bålsta IK
09 Bålsta IK 8.78 8.78 2023 Nej
Albin Björngard
Upsala IF
08 Upsala IF 8.45 8.45 2023 Nej
Emil Kennbäck Milbrink
Upsala IF
08 Upsala IF 10.49 10.49 2022 Nej
Henning Vlugt
Upsala IF
08 Upsala IF 12.94 12.94 2022 Nej

Antal deltagare: 5

P13 50 m

# SB PBAvprickad online
Alexander Samuelsson
Strands IF
10 Strands IF Nej

Antal deltagare: 1

P13 60 m

# SB PBAvprickad online
Oscar Mejer
Falu IK
10 Falu IK 8.62 8.62 2023 Nej
Emil Allvin
Leksands FIK
11 Leksands FIK 8.87 8.87 2022 Nej
Jonas Kimpe
Ludvika FFI
10 Ludvika FFI 9.39 9.39 2023 Nej
Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 8.93 8.93 2023 Nej
Alexander Samuelsson
Strands IF
10 Strands IF 9.78 9.78 2023 Nej

Antal deltagare: 5

P13 200 m

# SB PBAvprickad online
Oscar Mejer
Falu IK
10 Falu IK 29.37 29.37 2022 Nej
Emil Allvin
Leksands FIK
11 Leksands FIK 30.74 30.74 2022 Nej
Jonas Kimpe
Ludvika FFI
10 Ludvika FFI 31.27 31.27 2023 Nej
Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 29.50 Nej
Robin Pommer
Rånäs 4H
11 Rånäs 4H Nej
Emil Stenberg
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H Nej
Alexander Samuelsson
Strands IF
10 Strands IF 36.23 36.23 2023 Nej

Antal deltagare: 7

P13 800 m

# SB PBAvprickad online
Jonas Kimpe
Ludvika FFI
10 Ludvika FFI Nej
Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 2:26.60 2:26.60 2022 Nej
Emil Stenberg
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 2:39.90 2:39.90 2022 Nej

Antal deltagare: 3

P13 60 m häck

Höjd: 76.2cm

# SB PBAvprickad online
Oscar Mejer
Falu IK
10 Falu IK 11.22 11.22 2022 Nej
Robin Pommer
Rånäs 4H
11 Rånäs 4H Nej
Emil Stenberg
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 12.50 2022 Nej
Alexander Samuelsson
Strands IF
10 Strands IF 13.92 13.92 2022 Nej

Antal deltagare: 4

P13 Höjd

# SB PBAvprickad online
Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 120 2022 Nej
Emil Stenberg
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 139 139 2023 Nej
Alexander Samuelsson
Strands IF
10 Strands IF Nej

Antal deltagare: 3

P13 Stav

# SB PBAvprickad online
Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 175 2022 Nej

Antal deltagare: 1

P13 Längd

Hoppzon

# SB PBAvprickad online
Emil Allvin
Leksands FIK
11 Leksands FIK 4.41 4.41 2022 Nej
Jonas Kimpe
Ludvika FFI
10 Ludvika FFI 3.82 3.82 2023 Nej
Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 4.50 4.50 2022 Nej
Robin Pommer
Rånäs 4H
11 Rånäs 4H 3.35 2022 Nej
Emil Stenberg
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 4.57 4.57 2022 Nej
Alexander Samuelsson
Strands IF
10 Strands IF 3.41 3.41 2023 Nej

Antal deltagare: 6

P13 Tresteg

Hoppzon

# SB PBAvprickad online
Emil Allvin
Leksands FIK
11 Leksands FIK Nej
Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 8.78 2022 Nej
Emil Stenberg
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H Nej

Antal deltagare: 3

P13 Kula

Vikt: 3,0kg

# SB PBAvprickad online
Emil Allvin
Leksands FIK
11 Leksands FIK 8.56 8.56 2023 Nej
Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 6.13 2022 Nej
Robin Pommer
Rånäs 4H
11 Rånäs 4H 7.17 7.76 2022 Nej
Alexander Samuelsson
Strands IF
10 Strands IF 8.38 8.38 2022 Nej

Antal deltagare: 4

Veteraner Kvinnor 60 m

# SB PBAvprickad online
Karin Svenske Nyberg
Falu IK
66 Falu IK 10.43 Nej
Hanna Blombäck
Iggesunds SK
80 Iggesunds SK 9.29 9.10 2022 Nej
Linda Cato
Upsala IF
80 Upsala IF 9.53 9.53 2022 Nej
Sara Engkvist
Upsala IF
73 Upsala IF 9.61 9.61 2022 Nej
Åsa Knutsson
Upsala IF
74 Upsala IF 9.36 9.13 2022 Nej
Pia Liljedahl
Upsala IF
59 Upsala IF 10.76 10.57 2022 Nej

Antal deltagare: 6

Veteraner Kvinnor 200 m

# SB PBAvprickad online
Malin Forséll
Enköpings AIF
80 Enköpings AIF 26.03 2004 Nej
Karin Svenske Nyberg
Falu IK
66 Falu IK 36.90 Nej
Linda Cato
Upsala IF
80 Upsala IF Nej
Linda Hjertzell
Upsala IF
78 Upsala IF 28.80 2021 Nej
Åsa Knutsson
Upsala IF
74 Upsala IF 32.42 2020 Nej
Pia Liljedahl
Upsala IF
59 Upsala IF Nej

Antal deltagare: 6

Veteraner Kvinnor 400 m

# SB PBAvprickad online
Eva Widelund
Järvsö IF
45 Järvsö IF 1:36.73 2021 Nej

Antal deltagare: 1

Veteraner Kvinnor 800 m

# SB PBAvprickad online
Eva Widelund
Järvsö IF
45 Järvsö IF 3:40.92 2019 Nej

Antal deltagare: 1

Veteraner Kvinnor 1500 m

# SB PBAvprickad online
Eva Widelund
Järvsö IF
45 Järvsö IF 7:28.95 2021 Nej

Antal deltagare: 1

Veteraner Kvinnor 3000 m

# SB PBAvprickad online
Sara Björklund
Hemlingby LK
72 Hemlingby LK Nej
Eva Widelund
Järvsö IF
45 Järvsö IF 15:25.83 2021 Nej

Antal deltagare: 2

Veteraner Kvinnor 60 m häck

# SB PBAvprickad online
Malin Forséll
Enköpings AIF
80 Enköpings AIF 9.31 9.01 Nej

Antal deltagare: 1

Veteraner Kvinnor Höjd

# SB PBAvprickad online
Linda Cato
Upsala IF
80 Upsala IF 120 Nej
Sara Engkvist
Upsala IF
73 Upsala IF 116 116 2023 Nej
Pia Liljedahl
Upsala IF
59 Upsala IF 116 116 2023 Nej

Antal deltagare: 3

Veteraner Kvinnor Stav

# SB PBAvprickad online
Sara Engkvist
Upsala IF
73 Upsala IF Nej

Antal deltagare: 1

Veteraner Kvinnor Längd

# SB PBAvprickad online
Hanna Blombäck
Iggesunds SK
80 Iggesunds SK 4.05 4.05 2022 Nej
Linda Cato
Upsala IF
80 Upsala IF 3.63 3.63 2022 Nej
Sara Engkvist
Upsala IF
73 Upsala IF 3.11 2021 Nej
Pia Liljedahl
Upsala IF
59 Upsala IF 3.21 2021 Nej

Antal deltagare: 4

Veteraner Kvinnor Kula

# SB PBAvprickad online
Ingegerd Björk
Hofors AIF
42 Hofors AIF Nej
Hanna Blombäck
Iggesunds SK
80 Iggesunds SK 7.43 Nej

Antal deltagare: 2

Veteraner Män 60 m

# SB PBAvprickad online
Claes Littorin
Alunda SK
66 Alunda SK 9.19 2022 Nej
Frank Sun
Bålsta IK
74 Bålsta IK 8.40 8.40 2023 Nej
Kit Johnny Eklöf
Enköpings AIF
83 Enköpings AIF Nej
Göte Hinders
Säters IF
46 Säters IF 10.23 10.23 2022 Nej
Olov Åslund
Upsala IF
62 Upsala IF 8.87 2022 Nej

Antal deltagare: 5

Veteraner Män 200 m

# SB PBAvprickad online
Frank Sun
Bålsta IK
74 Bålsta IK 28.87 28.87 2023 Nej
Torvald Pääjärvi
Järvsö IF
48 Järvsö IF 33.99 2020 Nej
Kjell Widelund
Järvsö IF
45 Järvsö IF 48.42 2022 Nej
Göte Hinders
Säters IF
46 Säters IF 36.37 35.88 2022 Nej
Lion Martinez
Upsala IF
78 Upsala IF 22.45 21.65 2004 Nej
Olov Åslund
Upsala IF
62 Upsala IF 28.67 2022 Nej

Antal deltagare: 6

Veteraner Män 400 m

# SB PBAvprickad online
Frank Sun
Bålsta IK
74 Bålsta IK Nej
Torvald Pääjärvi
Järvsö IF
48 Järvsö IF 1:17.37 2020 Nej
Olov Åslund
Upsala IF
62 Upsala IF Nej

Antal deltagare: 3

Veteraner Män 800 m

# SB PBAvprickad online
Torvald Pääjärvi
Järvsö IF
48 Järvsö IF 3:14.32 2022 Nej

Antal deltagare: 1

Veteraner Män 1500 m

# SB PBAvprickad online
Lars Melin
Falu IK
72 Falu IK Nej
Anders Richardsson
Falu IK
78 Falu IK 4:43.06 Nej
Torvald Pääjärvi
Järvsö IF
48 Järvsö IF 6:09.54 2019 Nej
Örjan Wedin
Östhammar FI
55 Östhammar FI 8:24.45 2020 Nej

Antal deltagare: 4

Veteraner Män 3000 m

# SB PBAvprickad online
Tony Eriksson
Borlänge LK
73 Borlänge LK Nej
Mikael Tennare
LK Roslagen
61 LK Roslagen 12:07.96 2020 Nej
Per Åsberg
LK Roslagen
68 LK Roslagen 9:12.70 2006 Nej

Antal deltagare: 3

Veteraner Män 60 m häck

# SB PBAvprickad online
Frank Sun
Bålsta IK
74 Bålsta IK Nej

Antal deltagare: 1

Veteraner Män Höjd

# SB PBAvprickad online
Per-Olof Larsson
Enköpings AIF
55 Enköpings AIF 138 2021 Nej

Antal deltagare: 1

Veteraner Män Stav

# SB PBAvprickad online
Claes Littorin
Alunda SK
66 Alunda SK Nej

Antal deltagare: 1

Veteraner Män Längd

# SB PBAvprickad online
Kit Johnny Eklöf
Enköpings AIF
83 Enköpings AIF Nej
Torvald Pääjärvi
Järvsö IF
48 Järvsö IF 3.08 2020 Nej

Antal deltagare: 2

Veteraner Män Tresteg

# SB PBAvprickad online
Torvald Pääjärvi
Järvsö IF
48 Järvsö IF 6.42 2020 Nej

Antal deltagare: 1

Veteraner Män Kula

# SB PBAvprickad online
Claes Littorin
Alunda SK
66 Alunda SK Nej
Pentti Kuusisto
Gefle IF
50 Gefle IF 11.00 Nej
Fred Stenberg
Gefle IF
70 Gefle IF 14.10 Nej
Torvald Pääjärvi
Järvsö IF
48 Järvsö IF Nej
Kjell Widelund
Järvsö IF
45 Järvsö IF Nej
Matti Hast
Ununge IF
51 Ununge IF Nej

Antal deltagare: 6

Veteraner Män Viktkastning

# SB PBAvprickad online
Claes Littorin
Alunda SK
66 Alunda SK Nej
Pentti Kuusisto
Gefle IF
50 Gefle IF Nej
Torgny Gustafsson
Strands IF
65 Strands IF Nej
Matti Hast
Ununge IF
51 Ununge IF Nej

Antal deltagare: 4