6 April
Inne KM Sjöbo Kretsmästerskap sydöstra Skånes idrottskrets
Sjöbo
6 April
Marsträffen
Nybro
7 April
Slottsrundan
Rånäs
7 April
Kretsmästerskap
Helsingborg
14 April
Skånska mästerskapen 10 km landsväg
Ystad
20 April
Turebergs FK Klubbmästerskap 7-11 år
Sollentuna
21 April
Friidrottsskoletävling VT24
Växjö
25 April
GGP 2000m
Helsingborg
27 April
Palmkastet
Trelleborg
27 April
Resultattävling kast
Växjö
4 May
Junespelen
Jönköping
4 May
Vårkampen
Hässleholm
4-5 May
Stora Turebergskastet WRC ingår i Viking Throwing Tour
Sollentuna
5-22 May
Stockholmskampen Deltävling 1
Stockholm
9 May
Contactspelen
Olofström
9 May
Drömmilen Även SkM 10000m
Helsingborg
9 May
B-Tex Cup WRC
Villstad
12 May
UIF Friidrott Klubbmästerskap UIF-medlemmar som tävlar för andra föreningar anmäler sig till linus@uiffriidrott.se
Uppsala
12 May
Lilla Skarakampen
Skara
15 May
adidas Spåret 5000 m WRC
Stockholm
16 May
Kasttävling Falkenberg
Falkenberg
18 May
Boregalan WRC
Torsby
18 May
Marmakampen Alunda SK 40 år!
Alunda
18-19 May
Danderydsspelen WRC
Danderyd
18-19 May
Pannkaksspelen WRC
Eslöv
18-19 May
Pannkaksspelen2 WRC
Eslöv
18 May
Kasttävling 1.
Skellefteå
19 May
Team Sportia Outdoor Games
Motala
19 May
Trangiaspelen
Krokom
25 May
Laholmskampen
Laholm
25-26 May
Stafett-SM WRC
Uppsala
25-26 May
Storsjöspelen 🥇 WRC
Östersund
25-26 May
Vårkastet WRC ingår i Viking Throwing Tour
Bålsta
25-26 May
Ljungby Mångkamp WRC inklusive DM i mångkamp för Östsvenska
Ljungby
26 May
McDonaldsspelen
Trollhättan
26 May
Sundbybergs Ungdomsspel
Sundbyberg
31 May - 1 June
Täby Stavhoppsgala WRC Street Meet Täby Torg
Täby
1-2 June
Sundsvallsspelen och DM Södra Norrland WRC
Sundsvall
1 June
Trelleborgsspelen
Trelleborg
2 June
Klippanspelen
Klippan
6 June
Skararacet WRC
Skara
6 June
Kasttävling 2.
Skellefteå
8 June
Norrtälje Stadslopp
Norrtälje
8 June
Rabalders Papricalopp
Norrtälje
8-9 June
Finish Game UDM för 12-15 årsklasserna
Vellinge
15 June
USM parafriidrott
Uppsala
19 June
En Midsommarnattsdröm WRC
Stenkullen
19 June
LÖPARKVÄLLAR PÅ BANA i Roslagen 2024 800 m
Rimbo
20 June
PRK 1.
Skellefteå
26 June
Åkersberga Sommarsprint 2024-06-26
Åkersberga
29 June
FORTUMSPELEN
Bollnäs
3 July
LÖPARKVÄLLAR PÅ BANA i Roslagen 2024 200 meter (M/K), 600 meter (ungdom), 3 000 meter (M/K)
Norrtälje
12-14 July
Öresundsspelen WRC
Helsingborg
20 July
Lilla Ystadspelen
Ystad
20-21 July
Sparbanksspelen WRC
LEKSAND
21 July
Ystadspelen WRC
Ystad
26-28 July
HAIS-Spelen WRC
Hässleholm
28 July
Sundsvall Windsprint
Sundvall
2-4 August
Veteran-SM
Karlstad
17 August
Kvarnsvedenspelen
Borlänge
17-18 August
Östersjöspelen WRC
Karlshamn
24-25 August
Waplanspelen
Krokom
28 August
LÖPARKVÄLLAR PÅ BANA i Roslagen 2024 400 meter, 1 500 meter, 5 000 meter (M/K)
Norrtälje
8 September
TEAM SPORTIA Höstspel
Bollnäs
11 September
LÖPARKVÄLLAR PÅ BANA i Roslagen 2024 10 000 meter (M/K , 1 000 meter (ungdom)
Norrtälje
14-15 September
Lilla Olympiaden
Järvsö
23-24 March
ÖGIF Inne 🥇 WRC
Östersund
23-24 March
Växjömångkampen
Växjö
23 March
Vårvinterspelen
Umeå
23 March
Mathildaspelen Mångkamp Intern tävling för klubbar i Roslagen
Norrtälje
23 March
Mathildaspelen Intern tävling för klubbar i Roslagen
Norrtälje
23 March
Falu IK Spelen
Falun
23 March
3000m GGP #4 inne
Helsingborg
22 March
Klubbmästerskap Alunda SK
Uppsala
21 March
Löparnas kväll 3000m+1000m
Umeå